Filípkova cesta na svět

Porod

Konečně jsem se i já rozhodla popsat můj první porod pro všechny nastávající maminky a i ty, které to mají již za sebou. Bylo zrovna 1. 1. 2012, když jsem se ráno vzbudila a zasedla k počítači, v tichosti, abych přítele nevzbudila. Chtěla jsem mu ještě honem udělat přání k narozeninám ze své těhotenské fotografie, když se mu jeho přání, narození syna, nejspíš v den jeho narozenin nesplní.

těšíme se na Filípka

8.měsíc

naše láska!
2 komentáře

s maminkou

3. měsíc

Bylo zrovna poledne, když jsem pocítila tlak v podbřišku, jakoby slabá menstruační bolest, ale neřešila jsem to, takové pocity byly poslední měsíc časté. Najednou se přítel vzbudil, popadla jsem dárek a šla mu popřát i za prcka v bříšku, když taťku neposlechl a stále se schovává uvnitř. Však měl ještě do 21. 1. čas… a zase ten tlak v podbřišku. Uteklo 20 minut a zase, a takhle se to opakovalo celé odpoledne.

Ve tři hodiny jsem si šla radši lehnout, necítila jsem se dobře, na hodinku jsem usnula, chvíli jsem zůstala ležet a čekala, jestli tlak odezní, zdálo se, že ano. Oblékla jsem se tedy a šli jsme se s přítelem projít před náš oblíbený bar, který nám na Nový rok po 12 letech nadobro zavřeli. Sešlo se nás tam hodně, povídali jsme si, vzpomínali a najednou to tu bylo zase, zase ten tlak v podbřišku. Svěřila jsem se příteli, že se nějak necítím, že mě pobolívá břicho, takže půjdu domů. Sice chtěl jít se mnou, ale přesvědčila jsem ho, že to není potřeba, ať je s kamarády, domů to je kousek. Nakonec mě doprovodil kamarád, který měl společnou cestu. Pobolívání začalo být častější, po 15 minutách, ale žádná velká bolest, takže mě ani nenapadlo, že by se mohl prcek začít klubat ven.

Seděla jsem už hodinu doma, bolení bylo po 10 minutách, začala jsem být nervózní a pro jistotu povolala přítele domů. Tahle rychle ještě nikdy domů nepřišel :) Seděl naproti mně a bedlivě mě sledoval, bylo už osm večer. Přesvědčoval mě, že musíme do porodnice, no samozřejmě jsem protestovala, že nikam nejedu, vždyť mě nic pořádně nebolí, akorát mě tam budou mít za bláznivou prvorodičku, která nepozná poslíčky. Hodinu jsem se nechala přemlouvat, až jsem souhlasila s odvozem do porodnice, že se alespoň zeptáme, co ten tlak znamená.

Do porodnice jsme přijeli ve 21:30, bolení po sedmi minutách, říkám sestře, proč jsme přijeli, přítel zůstal v čekárně a mě na půl hodiny napojila na monitor. Ta půlhodina byla nekonečná a poloha na zádech dost nepříjemná. Konečně přišla sestra, koukla na papír a řekla, že vidí kontrakce a domů dneska nepůjdu. Musela jsem ještě vyskočit na kozu, aby mě prohlédla paní doktorka, ta mě vyšetřovala a překvapivě mi říká: vy jste otevřená na sedm prstů, vy nám tady rodíte! Fakt? Vždyť mě skoro nic nebolí. No, sepsali jsme nějaké formality, převlékla jsem se do anděla a šla nadšeně tatínkovi oznámit tu kouzelnou větu: rodíme. Byl nadšený, hned všem psal, že se malý klube na svět!

Sestřička nás odvedla na „hekárnu“, dostala jsem injekci, klystýr, dala jsem si sprchu a ve 22:30 jsem si to v klidu a s úsměvem odkráčela na sál. Říkala jsem si, že jestli to bude i nadále probíhat takhle, tak to bude paráda! Omyl, na sále jsem dostala další injekci a bolesti se dostavily okamžitě a v plné síle. Nějakou dobu mě je nechali jen rozdýchávat, stále mě přetáčeli na bok a na záda a zase na bok, až nastala ta správná chvíle a já mohla začít tlačit. Šílený pocit a bolest… to přece nemůžu zvládnout, zdálo se mi to nekonečné.

Bylo 23:55, když mi přítel ukazoval hodinky a povzbuzoval mě, že to ještě na ty narozeniny můžu stihnout… měla jsem chuť ho praštit! Ještě hodinu jsem tlačila, jak jen to šlo, až si paní doktorka přivolala posilu, ta mi lehla na břicho a při další kontrakci mi loktem pomohla vytlačit hlavičku. Nepopsatelná bolest a úleva zároveň! Při další kontrakci jsem zatlačila a Filípek byl na světě! Chvíli bylo ticho, až jsem se lekla, že nepláče, ale najednou začal tak křičet, že ho museli slyšet snad po celé porodnici!

Paní doktorka ho hned odnesla, přítel také odběhl a já tam zůstala jen s lékařem, který čekal na placentu a následné šití. Filípek v dáli stále plakal, až se najednou utišil a přišel přítel a v náruči měl malý uzlíček. Zkoušeli jsme ho dát přisát, ale nechtěl, musel se jít ohřát do inkubátoru. Ležel vedle mě a dívali jsme se na sebe! Taková nádhera a pocit štěstí. Tak už je na světě, 2. 1. 2012 v 1:09, o tři týdny dříve, ale zdravý jako řípa! Najednou byla všechna bolest pryč a my si s tatínkem začali plně užívat rodičovství. Je to náš malý zázrak!

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 07.04.12 11:49

moc moc gratuluji.Já jsem rodila před pěti měsíci taky o tři týdny dřív a zrovna na narozeniny svého tříletého synka a na naše výročí svatby :lol:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 07.04.12 13:24

Blahopřeji ke krásnému porodu. Já před rokem taky porodila dcerku o tři týdny dříve. Přesně na den čtvrt roku od jejího svátku. :-) Parádně se to pamatuje. :-) Ať vám Filípek dělá jenom samou radost.

 
Mišanila  07.04.12 14:37

Pěkný, hladký porod. Jen teda vůbec nechápu, co ti to dávali za ty dvě injekce?

Běželo to jak po másle, no a ten konec.....možná, že kdyby tě nechali porodit v jiné poloze než na boku a na zádech, tak by nebylo třeba lehání na břicho a tlačení loktem, což může být velice nebezpečné pro tebe a pro dítě. Ale třeba jsi polohy měnila? a ani to nepomohlo, nevím.

No nic, to jen takový povzdech, u prvního porodu jsem měla to samé + ještě kleště (až na ty injekce, mně dali jen na ten konec oxytocin), takže mě zaujalo, že to končívá podobně, pokud se rodí na koze.

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 07.04.12 16:05

V té rychlosti a překvapenosti jsem nezaregistrovala, co je to za injekci, i když mi to tam říkali, ale už opravdu nevím. Jedna byla na hekárně a druhá na sále…
Jinak porod byl opravdu rychlý, 2,5 hodiny na sále…a přetáčeli mě kvůli poloze miminka, špatně natočená hlavička, šel ven trochu nakřivo…

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 07.04.12 16:45

Moc moc hezkej deníček jsi napsala.
malému přeji hodně štěstí at vám dělá jen samou velikánskoi radost. :dance: :dance: GRATULUJI. :kytka: :kytka:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 07.04.12 19:32

Moc gratuluju ke zdravému miminku a musím říct, že mě nejvíce pobavila ta věta o tvém příteli a těch hodinkách :)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 07.04.12 19:37

Porodní deníčky ted nečtu abych se nevyděsila nebo nečekala něco dobrého:-D ale maličkej je naprosto užasnej.Moc gratuluji

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 07.04.12 19:44

No jo, chlapi…dostalo mě na co v tu chvíli myslí…já totálně vyčerpaná, zpocená, ubnavená a on mi ukazuje hodinky. Překvapil mě, že nebyl vůbec nervózní, ale vše si užíval …

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 07.04.12 20:41

Moc gratuluji, krásný deníček :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.04.12 10:54

Gratuluju k narození chlapečka. Je skvělé, že je zdravý. Jen mě za tebe mrzí, že jsi nebyla ušetřena rutinných zákroků ze strany personálu..Nechápu, na co ti dávali tu injekci, když se porod sám tak pěkně rozbíhal - možná by ti pak nemuseli dítě rvát z břicha násilím. Přijde mi, že jsi možná ještě nebyla úplně otevřená a miminko dorotované, když tě tlačení tak bolelo…ach jo, škoda, ale zdá se, že to bereš moc statečně :hug: :hug: kde jsi rodila?

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 08.04.12 11:07

To byl ale rychlý porod!!!!to je super, mě praskla plodová voda také na přítelovy narozky 23.3. narodila se ale až 25.3. Termín jsme měli až 21.4. ale byla zdravá, ani nemusela do inkubátoru a měla přesně tři kila. U malýho jsme měla úplně stejný termín jako u holčičky 21.4. a narodil se 26.4.:-) tento porod už byl hrozně rychlý jako u tebe a to měl 4,3kg:-) :mavam: :mavam: gratuluji k chlapečkovi :hug: :hug:

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 08.04.12 11:29

Dnes mě taky zpětně mrzí, že mi malého hned po porodu neukázali a nepoložili na bříško, tolik jsem se na ten první okamžik těšila, ale hned mi ho bohužel odnesli a přinesl mi ho přítel asi za deset minut. Možná to bylo proto, že se narodil o tři týdny dříve, tak pro jistotu. V první chvíli ani neplakal a já tam ležela sama na sále. Na tohle nezpomínám ráda, ale pak už bylo jen dobře, přístup a péče v FN Motol byla potom skvělá!!!
Jinak porodila jsem nakonec norálně na koze v leže, potom, co mi ho doktorka vytlačila ven, řeknu vám, byla to šílená bolest, když mi celá ležela na břiše! Celé těhotenství si bříško hladíme, dáváme pozor na sebemenší náraz a ona mi s tím břichem dělala tohle…zpětně jsem zjistila, že se to prý ani nesmí kvůli nebezpečí protržení placenty, nebo ublížení miminku. Bohu díky, že se nic takového nestalo…Nevím, co jí k tomu vedlo, jestli bylo za pět minut dvanáct :nevim: :nevim: :think: :think: :nevim: :nevim:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 08.04.12 12:51

nádhrný porod,takový bych taky chtěla,moc gratuluju :kytka: :kytka: :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 08.04.12 20:09

Moc velká gratulace jsi šikulka.Ať jste zdraví to je nejdůležitější :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 08.04.12 23:22

Krásnej rychlej porod na prvorodičku :palec: :palec: :palec: :palec: . Filípek je nádhernej. Gratuluju :kytka: :kytka:

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 09.04.12 07:55

Rychlý teda byl a jsem za to ráda, stačilo mi 2,5 hodiny a měla jsem co dělat! :lol: :lol:

 
Heduuuš
Kecalka 130 příspěvků 03.05.12 18:08

Krásný, přes slzy jsem nemohla číst dál když jsem četla tu část, kdy jsi taťkovi oznámila že rodíme…Máme to cobydup, tak snad se malej taky nebude moc zdržovat v pupíku :lol:

 
Sidinka
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 11.05.12 13:21

normalne si me rozplakala a gratuuluju ikdyz o pul roku pozdeji:)
me to ceka ted v cervenci takuz ted delam s prckem domluvu at me moc netrapi a rychle vyleze a pak at v postylce moc neplace:?)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama