Filípkův příchod na svět

Porod

První chvilky po porodu další dítě NIKDY 3 měsíce po porodu ještě bych chtěla Lucinku :o) Děti jsou naše zlatíčka.

vteřiny po porodu
1 komentář

s tatínkem

s maminkou


1 komentář

Byl to právě den před plánovaným termínem porodu. Zrovna jsem vstala nasnídala se a chystala jsem se udělat nějakou práci na PC. Tak jsem usedla k PC, když v tom jsem ucítila mokro - jako kdybych se počůrala. Okamžitě jsem šla na záchod a zjistila jsem, že mi praskla voda. Tak jsem zavolala manželovi a jeli jsme do porodnice. Nikdy bych netušila kolik vody ve mě je. Kontrakce jsem ještě neměla, tak si mě nechali v porodnici, prý se sám porod do večera rozeběhne. Protože měli v porodnici plno, ležela jsem na pokoji, pro riziková těhotenství, na porodním sále. Takže v noci jsem poslouchala buď křik maminek a pak křik dětí. Opravdu v tom se spát nedalo a ještě k tomu mi začaly kontrakce, tak jsem poprosila sestřičku, aby mi píchla injekci proti bolesti, abych se mohla vyspat. No injekce moc nepomohla spíš naopak bolesti byli silnější. Tak mě sestřička prohlídla a řekla, že jsem na 4cm otevřená, jestli bych chtěla jít na přípravu k porodu nebo se ještě trochu vyspat a nabrat síly. Tak jsem řekla, že půjdu na přípravu, jelikož se tam stejně spát nedalo.

Zavolala jsem manželovi, aby přijel. Na Přípravě jsem dostala klystýr, zrovna jsem měla kontrakci, tak to bylo hrozně příjemné (ironie) :o( . Pak jsem šla do sprchy. Přišel za mnou manžel a já byla šťastná, že nejsem sama. Po chvilce jsem šla do porodního boxu. Bolesti jsem měla a zvyšovaly se. Tak jsem okamžitě škemrala o epidurál. Jenže se u Filípka vyskytl problém (abnormální srdeční frekvence)tak mi ho dát nemohly. Byla jsem strašně vyčerpaná, hrozně mě to bolelo. Nakonec se Filípek umoudřil a konečně mi mohli píchnout epidurál. Přišla za mnou anesteziološka, že mi ho píchne ještě ode mě chtěla podepsat souhlas. Já už jsem skoro nevnímala, ale podepsala jsem se :o) (ten podpis bych chtěla vidět) Po píchnutí epidurálu se mi strašně ulevilo a jak jsem byla vyčerpaná, tak se mi chtělo spát. Manžel mě pořád probouzel, abych správně dýchala, kvůli Filípkovi. No trvalo to pořád dlouho a já nakonec slyšela, že se mi zastavil porod (neměla jsem kontrakce) a už mě vezli na sál a Filípek přišel na svět císařským řezem.

Bohužel jsem přišla o první moment Filípka vidět, protože jsem byla pod celkovou anestezií. Ale za mě si to pořádně užil manžel. Já jsem Filípka viděla poprvé na JIP, když mi ho přivezli na kojení. Takový krásný uzlíček. Bohužel jsem měla problém s kojením, neměla jsem bradavky, tak mi kamarádka koupila kloboučky, ale ani přez ně to Filípkovi nešlo. To nás hodně trápilo v porodnici. Byla jsem šťastná, když jsem po 6 dnech jela domů. Filípkovi jsme koupili kojeneckou vodu a Nutrilon a nebyl žádný problém. Filípkovi už jsou 3 měsíce a roste, tak jak má a užíváme si chvilky spolu.

Když jsem přijela z porodnice byla jsem si jistá, že bude Filípek jedináček. Teď vím, že jsem se unáhlila a beru to zpět. Ještě bych chtěla Lucinku :) Kdy??? To je ve hvězdách, teď si užívám Filípka.

To, že jsem měla manžela u porodu beru jako velikánskou pomoc. Jsem hrozně ráda, že tam byl se mnou a podpořil mě. Opravdu vše bylo ,, snažší" o chloupek. 14 dní po porodu byl se mnou doma a s Filípkem mi pomáhal a pomáhá doteď. Jsem ráda, že svý kluky mám a za nic bych je nevyměnila.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 22.08.10 15:17
:potlesk: :palec: :kytka:
 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19728 příspěvků 22.08.10 18:14

moc hezký :) gratuluji k narození Filípka a přeji hodně štěstí :palec: :kytka:

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 22.08.10 19:20

Mocinky gratuluji… :kytka:

 
Iva/Filípek
Nováček 9 příspěvků 23.08.10 14:51

děkuji :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama