Filůtkové z Chytrálkova aneb povídání od Davídka

Rodičovství

AHÓÓÓJ KAMARÁDI!!! Rozhodli jsme se s mamkou, že napíše nový deníček, protože ten náš už je hoodně daleko. Sice nemáme žádné konkrétní téma, tak to bude takové o všem možném:)

Ale hlavně, že budeme mít kam psát ne?

V minulém deníčku jste psali jak všichni krásně bruslíte. Já bych taky chtěl ale nemám brusle:( Mamka mojí velikost nesehnala. Sehnala akorát pro sebe a pro Filípka. No když jsem ty Filipovo brusle viděl, tak jsem to obrečel. Já chci takyyy! Tak tedy zatím nemám nic a bruslit chodí jen máma s Filipem. Tomu to prej docela jde, takže než se seženou brusle pro mě, tak už snad Filip bude umět pořádně bruslit. Chodí bruslit na rybník, který nemáme až tak moc daleko. Mamka zalarmovala i taťku aby se brusličky pokusil sehnat i u nich, oni totiž nemají takové výprodeje jako my, takže by tam nějaké mohli mít. Jenže táta říkal, že u nich takhle malé děti moc nesportují, takže v takové velikosti je nesežene. Možná, že by tam měli brusle na Filipa ale na mě ne. To je teda fakt smůla:)

Rybaření co mi přivezl děda je už mimo provoz:) Rozbil se mi prut. Rybičky jsem si ale schoval, to kdyby táta přivezl prut nový:o) Měli jsme dostat ještě nějakou magnetickou stavebnici ale tu dědovi na letišti v Číně zabavili. Táta už jí šel na to letiště vyzvednout, tak se jí pokusí přivézt on.

Ve školce se mi pořád moc líbí. Akorát mě tam zlobí jedna holka co mě štípe do tváří. A tak když pro mě mamka odpoledne příjde, tak mám pokaždé nový škrábanec či červený flíček na tváři. Mamka už to teda probírala i s paní učitelkou, včera jí něco říkala ale já si ještě nepamatuju jména všech dětí, tak jsem to nemohl prásknout. Ale máma mi včera říkala jak na to, takže už se nenechám. Pozn. mamky: fakt se divím, že si to nechal líbit. Kdyby to udělal doma Filip, tak mu hned jednu vlepí:)
Ve školce jsme všichni děti kreslily na jeden velikááánský papír. Doma jsem to pak říkal mámě a paní učitelka to dokonce mamce ukazovala. Namaloval jsem takového kluka a paní učitelka mě moc chválila, že to mám hezký:) A mámě říkala, že je to přesně namalované tak jak by mělo být vzhledem k tomu kolik mi je. Ani mě prej máma v tom nemá zdokonalovat, že to prej příjde samo. A říká se tomu hlavonožec:)

Režim jsem si docela už upravil. Ráno vstáváme kolem čtvrt na osm, nasnídám se, jdu se umýt a pak honem šupem do školky. Ze školky jdu hned po obědě a máma mi říká, že jdu spinkat. To ale protestuju, takže máma nakonec říká, že si jdu jen odpočinout. Pozn. mamky: dám ho do postele a za 5 minut spí:) Tak vidíte, jak je máma mazaná:o) Místo odpočinku teda spím a to zhruba hodinu a půl. Jak se vzbudím, tak jdu hned prosmejčit kuchyň a pak si teprve jdu pro hračky. Odpoledne buď jdeme ven anebo si hraju sám, s mamkou anebo společně s Filipem. Večeři máme krátce před šestou hodinou, pak se jdem vykoupat a narychlo si zahrajeme všichni (i s babí a dědou) Člověče nezlob se, pomalu se z toho stal každodenní rituál místo večerníčku:) No a pak už jdeme spát. První jde Filip. Chodím s ním, protože mu mamka čte pohádku. Potom jdu zase do své postele kde mi čte mamka taky pohádku. To je tak v osm hodin večer. Ale neusnu hned, ještě se tam tak hodinu povaluju a máma mě musí několikrát upozornit, že už mám spát:))

Zítra nejdu do školky ale k nějaké paní doktorce, víc vám napíše mamka. Já už se tedy s vámi rozloučím, užijte se hory i bruslení a doufám, že se někdy brzy uvidíme!!
Papa David - nejmladší člen zdejší party

Ahoj holky:
Já už bych si přála jaro, teplejší počasí aby jsme mohli dělat víc věcí. Včera to byl
venku docela děs. Kolikrát už nevím jaký program pro kluky vymyslet, obzvlášť když jsem teď na ně sama. Ale snad už se nám táta brzy vrátí, říkal, že se mu pusa už dala jakžtakž dohromady, tak čekám kdy ho doktor pustí do domácího ošetřování:)) Ono to snad pak udělá ještě pokrok i bez těch náplastí, jakože se to trošku spraví samo.

Zítra jdu s Davídkem do Motola na oční. Jdeme na kontrolu a jsem hooodně zvědavá jak dopadne. Naše první návštěva tam byla ještě když byl malinkatý miminko:) V porodnici nám totiž řekli, že se mu nevybavil oční reflex a tudíž se nevědělo jestli náhodou nemá šedý zákal. Ale mohlo to i být tím, že má tak tmavé očička a u takových dětí to někdy není hned znát. Naše dětská doktorka nás tedy poslala rovnou do Motola. Tam nás ale nemile překvapili. Sice se žádný šedý zákal nepotvrdil ale doktorka (mimochodem dost stará) nám řekla, že Davídek má vrozenou krátkozrakost. Měření bylo pomocí takové „tužky“, nevím jak se tomu odborně říká ale vypadá to podobně jako tužka a svítí to:) Předběžný výsledek byl pro mě šokující. Doktorka říkala, že na jedno očičko má 4 a na druhé 8 dioptrií!!!! Výsledek podle tohoto měření není zcela přesný. Řekla nám, že přesný počet se dozvíme až bude větší, až mu budou moct změřit zrak pomocí přístroje, kde se položí hlavička a samo to změří a ukáže výsledek. My tomu zjednodušeně říkáme počítač:) Pak nám doktorka říkala, že čočky nebo brýle by jsme dostali až tak v době, kdy bude David sedět a měli jsme tam po roce přijít na kontrolu. Doma jsem to obulela a hledala nějaké možnosti jak to vyřešit. Zjistila jsem ale že laser se smí dělat až v dospělosti. A prognóza doktorky taky nic moc, prý se to spíše zhoršuje než zlepšuje. Další kontrola nakonec tak vysoké dioptrie nepotvrdila, hlavně vyvrátila doktorka tu osmičku ale byla tam jiná mladší. Kontrola ve 2 letech probíhala obdobně, absolvovali jsme ještě nějaké speciální vyšetření kde Davídek sledoval takové proužky (na kontrolu zaostření) a výsledek byl velmi dobrý. Vyšetření na „počítači“ ale ještě nešlo. Teď už je David dost velký na to aby tam tu hlavičku udržel. Takže teprve teď se dozvíme nějaký výsledek. Myslím ale, že tak velké číslo to nebude, protože mně příjde, že vidí úplně normálně. Na dálku pozná mě i různé věci, do ničeho nebourá:) A hlavně nezaostřuje oči, to lidí co nenosí brýle dělají. Tak si říkám, že třeba ta první doktorka byla už tak stará, že sama špatně viděla:))
Jinak já sama i manža brýle máme, každý něco málo přes jednu dioptrii. Takže kdyby kluci měli později brýle, tak by mě to nepřekvapilo. A navíc z mé strany mají v rodině taky skoro všichni brýle. Můj taťka měl dokonce těch dioptrií taky hodně a ségra má už taky čtyři dioptrie. Mně i manželovi se ale zhoršení zraku objevilo až kolem puberty, tak počítám, že by to u našich kluků mohlo být podobné. No uvidíme.
Snad mě neukamenujete, už je to strašně dlouhé ale jak jsem to nakousla, tak jsem to musela dopsat:)

Gratulujeme tomu, kdo dočetl až do konce:) A mějte se všichni jak nejlépe to jde!
Romano, tak jak jsi dopadla?

Ahoj Eva

P.S. Držte nám zítra palečky ju?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.02.06 09:49

Doufám, že dnes nebudu trpět samomluvou:))

Vedení Emimina velké díky:o) Před chvilkou jsem psala do starého deníčku, že ten nový je na cestě. A podívejte, to je mega rychlost:))
Tak já jdu už dělat taky něco užitečného.
 Eva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.02.06 10:14

Ahoj Evi a ostatní,

píšu za sebe, Šíma je ve školce a nic novýho mě nenapadá, protože jsem ještě včera psala do starého deníčku.

Evi, držím na zítra palečky, určitě to nebude nic hrozného, jak předvídala ta stará doktorka, to už by jste na něm poznali, kdyby měl 8 dioptrií…Když byl Šíma mimino, tak doktorka nám zas předvídala šilhavost a taky z toho nic nebylo…
Myslím na vás, ono to prostředí nemocnic je samo o sobě stresující, my jsme si tím prošli teď na Karlově, kvůli těm jaterním testům…

V servisu mi řekli nemilou zprávu, že se mi po..... nějaká převodka řízení, volala jsem do Forda, kde mi řekli, že nová stojí 11 tisíc!!. Takže ještě obvolávám vrakáče a naháním známého co vozí auta z Německa. Tolik peněz se mi do toho fakt dávat nechce :(.

Zítra jdu k Hanákovi do kuchyňskýho studia, budem zpracovávat návrh na tu super citrónovou kuchyň :o))) a pak ještě chci zajet do Ravaku kvůli koupelně a vysondovat všechno o té vaně, kterou jsme si vybrali. Pak se musím taky někdy vypravit na obhlídku obkladů…budu vás postupně informovat :o).
Doma se nám začala zvedat plovoucí podlaha, včera tady byl podlahář, samozřejmě je to špatná pokládka, takže přijde příští týden. Ale musí to celý znova sundat a podlepit, to znamená vyklidit komplet celý obývák a 1 den se podlaha nebude smět zatěžovat. To jsem fakt nadšená. Se Šímou se asi na 2 dny přesunu k našim, protože k Šímovi do pokoje se bude muset nacpat všechen nábytek z obýváku :(.
A navíc se tady na družstvu odsouhlasila plastová okna, takže i přesto, že se budem stěhovat se to tady musí vyměnit, takže musíme připlatit 15 tis a 20.-21.3. je přijdou vyměňovat, takže to bude další bordel :(. To měli udělat na podzim, aby sem v zimě netáhlo!

Včera jsem byla se Šímou a s kámoškou a jejíma dětma v bazénu. Šíma byl nadšenej, dlouho jsme plavat nebyli. Většinu času proskákal z okraje bazénu do vody, tak jsem ho občas dotáhla na prostředek bazénu a ono to chvíli trvá než se s těma křídlama doplácá ke břehu a pak zas skákal :).

V sobotu jdem na lední revue Pinocchio on ice, tak doufám, že se to Šímovi bude líbit. Podle počasí se chystáme v neděli jet jeden den lyžovat.

Objednala jsem pro Šimona na 18.března lístky na Michala Nesvadbu, kdyby jste se chtěl někdo přidat, lístků tam mají ještě dost, i když ty přední řady už jsou samozřejmě rozebraný. Tentokrát se nám podařilo urvat sedmou řadu.

První víkend v březnu jedu sama bez chlapů na víkendovou akci se známýma na Kokořín :o) tak už se těším. :o) A s kámoškou jsme si na červen naplánovali dvoudenní výlet na koncert Depešáků do Bratislavy, protože sem do Prahy už jsme na ně nesehnali lístky…Pokud je některá z vás fanouškem týhle skupiny, pojďte se přidat k divoké dámské jízdě :o))))).

Tak Evě držím palečky, zdravím slaměnou Ivu, uzdravenou Janu a čekám na nové dobré zprávičky od Romči!

Pa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.02.06 10:22

Evi, tak mě napadlo, nechceš se zítra stavit s Davídkem na kafe, až pojedete z Motola? Bydlíme 3 minuty autem od nemocnice. Budu zítra dopol. doma.

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.02.06 10:25

Já jsem hlava děravá, chtěla jsem jít zejtra kvůli tý kuchyni, ale mohla bych jít až v pondělí, kdybyste měli čas se stavit…tak mi dej vědět!

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.02.06 10:40

Martino, my máme času… habaděj. Ale když budete dělat tu kuchyň, tak bych ti nerada kazila plánování.
 E.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.02.06 16:30

Ahojte kamarádi,

my za chvíli frčíme směr Jeseníky. Uvidíme, uvidíme. Počasí má být nic moc, silný nárazový vítr, mlha… snad se to trošku zlepší. Navíc mamku tak rozbolela hlava, až se jí udělalo špatně. Ale já už se těším na lyže.

Včera jsme byli všichni u holiče, mamka u té své a mě s Fildou stříhala paní vedle. Filda má obvyklého krátkého kohouta, na mně byste to ani nepoznali. Mamka řekla sestříhat, délku nechat, udělat tomu tvar - no na první pohled nikdo nic nepoznal (ale mamka tvrdí, že ten tvar to dostalo:-)). Za 50 Kč dobrý. Zajímavá byla cena u Filípka. Chodíme pořád do stejného studia. Poprvé byl Filda u Víťi - 130,–, podruhé u Jany 150,–, pak zase u Víti 130,– a dneska u Romany - 78,–. to jsou dobrý rozdíly za stále stejný účes, co? Je pravda, že to poslední stříhání bylo nasucho.

Davídku, to je teda zajímavý s těma tvýma očima. Ale doufáme, že pravdu má mamka a vidíš jako ostříž.

Šímo, na vaši kuchyň i koupelnu už jsme celí zvědaví.

Mamka včera udělala nákup ve svém oblíbeném Tchibu. tento týden mají koupelnové doplňky. A tak máme nový koš na prádlo, hodiny do koupelny a nějaké úložné košíčky. A už se těšíme na příští týden, to tam budou věci pro dětičky.

Tak se tady mějte, kdo jede na hory, tak si pěkně zalyžujte.

Verča a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.02.06 18:45

Tak já jdu zase přidat další perlu zlomyslenku do našeho diáře. Jdu povyprávět, co se s námi děje. Flákla jsem s prací, vyřídila pár nejnutnějších věcí a omarodila. A navrch tak blbě, že nešlo ani jít k doktorovi, ani vyběhávat. Prostě jsem od neděle jen ležela v horečkách a nebyla schopna ničeho - jen řvát nou nou při zmínkách o pohotovosti či sanitce - bylo mi ouvej, ale jen to chtělo vyležet. Teď už je mi skoro dobře, takže jsem si stanovila i diagnozu 3denní viroza
A tak se u nás skoro nic neděje, když nepočítám to, že 28. února prý dostaneme klíče od nového bytu a už mám vymyšleno, co kam přijde a co kde uděláme - zařizování je skvělá věc. No snad do té doby vyřeším i finance. Jinak flákání doma s dítkem - tomu říkám mateřská dovolená :-)))))
Jestli budu zítra už fit, tak jdeme mohutně oslavit narozky tatínka, když je konečně čas a nálada. V sobotu jdeme po vzoru vás všech ozkoušet to úžasné bruslení - estli nám to nepokazí počasí. A v neděli začnou první akce alá kulový blesk - pojedeme vyklízet první část z prvního bytu. Holky, já se tak těším.
Johanka, když pominu to, že téměř nejí a štěká tu celé noci - asi laryngitida, tak je vzor'načka, neustále se snaží vše umět a zvládat, fascinovalo mě, když mi přïnesla ukázat namalované A, že má písmenko. a pak jsme se hned učili JO a to taky docela šlo, prostě psaní u nás už není o klikyhákách, už musím vše psát tiskaci a ještě Johance říkat, co kam píšu. Ale zase si říkám, že kdoví, jaké problémy budou, tak ať tohle aspoň umí.
Uff, musím jít koupat, takže zatím, já se určo ještě ozvu, vždyť mám domácí klídek :-)))
ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.02.06 20:13

Ahoj Davídku i ostatní Filutové,

mám vás pozdravovat z hor, během dneška napadlo půl metru prašanu a na prd to tam prý lyžuje. Ale odpoledne už to nějak zvládli, a tak se Viki zúčastnila i závodů pro návštěvníky lyžařské školičky. Všichni dostali medaile (asi za statečnost :))), a tak další spokojený den.

Já lítám mezi prací a nákupy a závidím nákupy konstruktivní (tím myslím zařizovací), sháním narozeninové dárky pro 3 lidi + karnevalové masky pro dospěláky - v sobotu ta maškarní oslava vypukne. Koupila jsem báječný zelený a zrzavý číro, takže jdeme za pankáče :).

Evi, přeju, ať má Davídek ty očička v pořádku. Romano, vám brzké uzdravení a Janu ať ta hlava nebolí celý hory!

Martino, vnukla jsi mi myšlenku - nechcete vzít Šímu na závěr sezóny s námi do těch Jánských? Jedeme 18. - 25. března, ale myslím, že na chatě není plno, tak kdybyste chtěli třeba jen na pár dní, zkusila bych to zařídit. Chaloupka je roubená, před dvěma lety nově zrekonstruovaná, pokojíčky s příslušenstvím a sjezdovky u nosu :). Parkování u chalupy. Nabídka platí i pro další lyžující Filůtky! Jinak s námi jedou ještě známí s 5letým klukem a další s 4letou holčičkou, tak by děti měly zábavu :D (a my klid ;).

Jé, už začala Ordinace, já neviděla tři díly, tak jdu sledovat a omlouvám se za rychlý konec.

Hezký večer všem,

Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.02.06 22:37

Ahoj Ivo,

s horama by to bylo fajn, teď jsme s Jirkou uvažovali, že bychom jeli třeba na 3-4 dny, třeba od středy do soboty, kdyby to šlo zařídit. Bylo by to super! :o)

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.02.06 20:38

Ahoj ahoj,

zdravím Romču, že se ozývá!! Doufám že uzdravení už je skoro hotové, tak hurá do zařizování!!!! Obdivuju Johanku, já snad Verču taky začnu něco učit!!:-)) Každopádně pexeso už jí jde dobře.

Ivi, zrovna tou dobou bychom měli být na koždoročních horách v Karlově v Jeseníkách. To mě teda fakt mrzí, určitě bych se snažila nějak k vám vecpat. Rozhodně bych vás ale ráda zase všechny viděla. Nenaplánujem nějakou prázdninovou akci?

Verunka už prý sama vyjede na laně a s rukama na kolínkách sjede svah. Tak myslím, že je to celkem dobrý. Když si uvědomím, že byla 2× po čtvrt hodince a jednou u nás v parku:-))

Tak nakonec jsem dopadla tak, že cestou na hory mě Hynek vy:,–(il u našich a pokračovali dál sami. Tak strašně mě bolela hlava a bylo špatně od žaludku, že měl strach, že se složím. No, mamka to diagnostikovala nejspíš na zablokovanou krční páteř. Trpěla jsem až do 10 do večera, pak problémy ustoupily, jako když mávne proutkem. Nebo že by to způsobil ten algifen, homeopatika, reiki a kdovíco ještě? :-))
Dneska jsem byla na masáži, při té příležitosti jsem si nechala udělat i pedikúru, protože kdy bude zase příležitost někam jít a neshánět hlídání? A teď popíjím červené a k tomu mlsám čokoládu (jestli to byla migréna, tak parádní kombinace :-))

A hlavně vás musím všechny pochválit, že tak krásně píšete deníčky. Je to super, že ho máme, i když nemáme sto komentářů. (Nějak mě chytla nostalgie po přečtení Simuncina deníčku…)

Zdravíme všechny lyžaře a bruslaře

Jana osiřelá

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.02.06 10:27

Ahoj Marti,

zavolám ti nějak začátkem týdne, zjistím, jak je volno a můžeme to domluvit. To by bylo super, kdybyste se taky zúčastnili… i bysme měly čas si pořádně podrbat, večery jsou dlouhé :).

Tož domluveno,
Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.02.06 10:30

Ahoj všichni,

jen na skok, musím udělat lyžařům karbanátky, ať mě nepomluví, že jsem se celý týden flákala :). Teď jsem dorazila z posledních nákupů dárků - nedokážete si představit, co je to za fušku sehnat uprostřed zimy golfový míčky :).

Odpoledne vyrážíme směr Tábor - chudák Viki, ani si to doma neužije a zase šup na výlet. Snad to na ní nezanechá následky :).

Jani, přeju úspěšné slaměnkování, myslím, že kombinace červené a čokoláda se k tomu báječně hodí. Hlavně ta hlava ať nezlobí.

Evi, jsem napnutá jak kšandy, jak jste dopadli s Davídkem, tak nám koukej napsat! :)

Jdu vařit, tak papapa, hezký víkend všem. Tady vykukuje sluníčko, tak snad ten snížek zase nezmizí.

Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 12.02.06 11:26

Ahoj Romčo

To je super, že se vše obrátilo k lepšímu. Konečně se budete stěhovat, super zprávička. A bude to už jen za pár dní, to uteče jako voda.
Jsem tu asi jediná, která se nikam nestěhuje:(
Johanka je šikulka, tak ať ti dělá jenom a jenom radost.
 Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 12.02.06 12:06

Ahojky,
jdem vám napsat jak jsme dopadli. Mamka říká, že dobře. Sestřičky tam ale nebyly moc příjemné. Myslel jsem, že budu hádat obrázky ale oni po mě chtěli nějaké „éčko“. Tak jsem teda ukazoval jak to má být ale pak mi sestřička na:,–(ila brýle, kde nebyly skla a v jednom bylo bílé kolečko, takže jsem pořádně neviděl. Radši jsem si je sundal) To se ale sestřičce nelíbilo a tak mi je vzala a řekla, že se se mnou hádat nebude. Její chování mě teda dost překvapilo, jako by nepracovala na dětském oddělení - pozn. mamky. Pak jsem teda šel k paní doktorce (byla tam ta stará už 65ti letá) a bradičku jsem si musel položit na takový stupínek a pak už jen koukat na balónek. Pak tam vyjel takový papírek, kde prej bylo napsáno, že mám 2 dioptrie. Ale pak mi očička rozkapali kapkami aby se rozšířily zorničky a šel jsem znovu sledovat balónek. Výsledek tedy je, že na pravé oko mám půl dioptrie a na levém je to o něco málo horší, cca 1 dioptrie. To je teda zlepšení!! Prý se to může ještě zlepšit, když se mi to celou dobu snižuje. A brejličky teda mít nebudu ale máme tam chodit každý rok na kontrolu. Možná, že až půjdu do školy, že nějaké dostanu.

Z nemocnice jsme jeli za Šimůnkem, je to už velký chlap. Ukazoval mi všechny hračky a že jich má spoustu. Návštěva na kafe se nám trošku prodloužila, mamky si povídaly ale pak už jsme museli jet domů za Filipem. Musím se pochlubit, že jsem dostal od tety čokoládové jazýčky a krásné mýdlo s pejskem. Ještě jednou díky teto:)) Čokoláda moc dlouho nevydržela, bohužel - pozn. m. A mýdlo jsme samozřejmě museli zkoušet taky hned:)

Včera a dnes mám prý zlobivou, neposlouchám co máma říká a dělám zbytečnej bordej, tj. že vyhazuju věci z krabice aniž bych si s nimi hrál a nakonec to nechci ani uklidit. Ale já prostě na to nemám náladu, to by mohla pochopit ne?

Jinak zítra do školky nejdu, páč jsem začal kašlat a rýmovat. Včera jsem měl i trochu teplotu. Ta už je sice pryč ale kašel ne a ne odejít a tak do školky nemůžu:(
Mamka: Martino, doufám, že vy jste v pořádku!

Od nás je to prozatím vše, musíme rychle na oběd.
Tak ahoj David s mamkou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.02.06 12:36

Ahoj Evo,

to mě asi proklínáš, že je Davídek marod. Nejspíš to bylo něco virového, protože Šíma nudlil dva dny a včera už mu nic nebylo, tak jeli s Jirkou jeden den lyžovat. Zato já od sobotního večera prskám, bolí mě v krku a mám trochu teplotu, takže nejspíš tam nějaký bacily ve vzduchu lítaly. Divím se, že Šíma to ustál jen dvoudenním ponudláváním a víc nic. Mě to teda sejmulo pěkně :(.

Myslíme na Davídka, ať bacily rychle utečou a ještě jednou se omlouvám, nejspíš to chytil od nás.

Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 13.02.06 16:11

Martino, neboj neproklínám:) Nemyslím, že by to bylo od vás. Možná, že to chytil ve čtvrtek ve školce, protože on má teď takovej ošklivej kašel a ten Šíma přece neměl. Dnes v noci teda chudáček vůbec nemohl spát, pořád kašlal. A tak jsem mu pak dala Prothazin a pak už spal klidně. Dnes je to o maličko lepší. Příjde mi, že po sirupu (Sinecod) je to horší, takže dnes už mu ho asi nedám a budeme se léčit vitamínama. Kdyby se to nezlepšilo, tak pak půjdeme k doktorce.

Jinak dnes poprvé se Davídkovi opravdu hodně stýskalo po tátovi, sám mi to říkal a prej už by se měl vrátit domů. Jo a už stihl tátovi zatelefonovat, že mu má koupit taky to velký letadlo co má Šimůnek doma:))

Tak já se jdu věnovat dětem, pořád hrajeme nějaké hry.
Ahoj Eva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.02.06 18:10

Evo, je fakt, že mi kašel neměli, ale třeba se to na Davídkovi projevilo jinak. Snad bude líp. Já už toho mám plný brejle, co dvě minuty smrkám, teče mi z nosu a mám teplotu. Šíma je naštěstí hodnej, dopol. byl ve školce a po obědě spal, takže jsem mohla ležet. Teď ho monitoruju z postele a občas mu vyrobím něco k jídlu, hraje si na doktora, takže mě pořád léčí a maže něčím, ale když mě nabodl velkou kostkou z Lega se slovy maminko neboj, to je jenom injekcička tak už moje trpělivost přetekla, protože tam teď mám modřinu :(, :,-(ista jeden..... Šíma se pořád ptá, kdy Davídek zase přijede, že ho má rád, ale že to letadlo mu NEPUJČÍ :o))))), má o něj asi strach když viděl, že je o něj zájem :o))))).
Pozdravuj kluky a dej vědět až budete zdraví!
Martina + Šíma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.02.06 19:50

Ahóóój Filůtci,

jak se máte? Viky, jak bylo na horách?

Já jsem byl v sobotu na lední revue Pinocchio, bylo to moc pěkný. Seděli jsme ve druhé řadě hned u ledu, takže bylo krásně vidět. Kromě Pinocchia tam bruslili zvířátka - medvěd, myška, kočka, liška, slon, papoušek a pak mořský zvířátka - chobotnice, mořský koník, mušle, hvězdice a nakonec veeelikánská velryba.

V neděli jsem jel s tátou lyžovat, bylo to super, krásnej prašan :o). Mamku jsme nechali doma, protože mamka nudlí a teplotí a leží v posteli. Snažíme se sice s tátou pomáhat, ale moc se nám to nedaří, spíš naopak :o). Táta byl dneska vyslán na velký nákup a já odpol. měl být hodný a uklidit si večer pokoj…mise jakž takž splněna :o)))). Mamka se mě snaží zabavit u pohádek na dvd nebo mi pustí nějakou hru na počítači (u toho se ale po chvíli vztekám, protože stejně nevím jak to ovládat…). Číst mi moc nemůže, protože strašně huhňá a prská a není jí moc rozumět :o(.

Tak já jdu do pelechu, ještě jsem teď po večeři zkouknul Vodníka Česílka místo čtecí pohádky. Tak brou brou :o)))

Šíma a nudlící mamka :o))))

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 13.02.06 20:45

Ahoj kamarádi,
koukám, že jsem se už dlouho neozval, musím to napravit.
Nejprve stav mého nočního počůrávání: když mě mamka v 10 večer a ve 3 v noci dá vyčůrat na nočník, vydržím do rána suchý. Občas se však stane, že se v ty 3 zapomene vzbudit (pochopíte to?) a když pak ke mně přijde, vesele si spinkám v morkém. Jednou už to dokonce bylo skoro uschlé a já si spal jako pařez. Noční převlíkání je u nás na pořadu tak 1× až 2× týdně, podle toho, jak mamka spí, hehe.

Další zprávou je, že už víc jak měsíc jsme zdraví. Když už to vypadalo, že na mě zase něco leze (a taky jsem si ztěžoval, že mě bolí krček), vzala nás mamka raději k paní doktorce. Ta však shledala na pohled i na poslech, že jsme naprosto zdraví a když prý máme často rýmu, máme dostávat vitamín C. Maminka proto koupila celaskon pro děti (ten byl moc kyselý) a pak nějaký jiný s pomerančovou příchutí (ten nám chutná) a tak bereme denně jeden „pášek" a je to. Jen závidíme prababičce, protože prášků bere každý den asi osm, ale nám mamka víc než jeden nedovolí :o(( Mamka se ptala doktorky, jestli udělat nějaký výtěr, ale prý je to naprosto zbytečné. Škoda, že jsme na to „céčko" nenajeli už na podzim, mohli jsme si ušetřit spoustu trápení.

Co jsme dojedli vánoční cukroví (ještě před Silvestrem), stali se z nás strašliví rozežranci. Ještě ke všemu nám došla zásoba sušenek od mamky z práce (pravidelný příděl - nevím, co se děje, stále nic nebylo - pozn.m.), takže teď tak minimálně obden pečeme (ano, pečeME, my totiž vydatně pomáháme) nějakou bábovku, koláč, dokonce domácí koblížky jsme dělali, my si s Haničkou po každém jídle vyžádáme „dobrůtku" a občas se stane, že po obědě upečeme a večer má mamka co dělat, aby zachránila kousíček pro tátu :o) Tlouštíci žádný nejsme, tak co, prý si můžeme dopřávat, když nám to tak chutná (pozn. mamky - většinu moučníků dělám pokud možno bez tuku a dostanou jen když pěkně jedí normální jídlo).

Největší mou zálibou je v poslední době „pelešení". Spočívá v tom, že si někde vytvořím hromadu čehosi a je to můj pelíšek. Mamka někdy roste, když si dám dospodu třeba autíčka nebo kočárek, ale většinou jsou dole plyšáci, navrch kočárek a na tom sedím mezi balonama :o)) Nebo jako jezdím na lodičce (v mámině koši na prádlo), to pak dokonce odmítám vylézt ven, protože je okolo voda :o)) Tuhle jsem si udělal lodičku z křesla a jako jel za babičkou a dědou. Pak jsem si imaginární babičku s dědou naložil do kočárku, odvezl si je na gauč a tam jsme je s Haničkou snědli :o))) Nebo jsem si chytil imaginární kočičku a celý večer si ji nosil, pak jsem se však naoko vyděsil, protože se mi několikrát změnila na velikou zlou kočku a nakonec naštěstí utekla :o)) (pozn. mamky - taky jste dospěli k imaginárním hračkám? Je to někdy docela legrace, říkám si dělat to dospělý, tak je za blázna :o)

Také jsme zabrousili na choulostivé téma - jak se rodí miminko. To mi mamka vyprávěla, jak při minulé olympiádě mě měla v bříšku - že jsem tam byl a vyrostl a pak se narodil, to už vím, ale „kudy, maminko, kudy se miminko dostane ven?" Mamka mi to vysvětlila po pravdě - prý má každá maminka i holčička u zadečku ještě jednu dírku, která je malinká, ale když je v bříšku miminko a chce se prokopat ven, tak se ta dírka zvětší a miminko jí proleze jako tunelem. Tak už to sladké tajemství vím :O)))

Ještě se musím pochlubit, že jsme byli v restauraci. Babička s dědou slavili výročí a celou rodinu nás pozvali na oběd. Náhodou jsme byli pochváleni, sice jsem hned zkraje vylil trošku džusu (mamka říkala, že na tom máme s tátou, který seděl vedle mě, stejnou vinu), ale pak jsme byli celkem hodný. Mamka nám hned z kraje objednala polívku (s Haničkou jednu dohromady), abychom vydrželi, než bude jídlo. Pak už jsme si od ní vzali jen pár hranolek (pozn. mamky - jak vy to děláte, dáváte dětem celé jídlo? Já jsem usoudila, že takto to bohatě stačí), a pak byl zlatý hřeb - každý jsme dostali veliký zmrzlinový pohár s malinama a šlehačkou. Mamka váhala, jestli jeden dohromady, ale pak objednala každému celý a trošku nám s ním pomohla, ale byl moc mňam!

Na závěr můj vejšplecht z olympiády. V televizi je biatlonista a oblíká si pušku. Jíra: „jé, má pistolku, koho chce zastřelit?"

Tak ahojda Jíra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.02.06 22:14

Ahoj fšichni,

vidím, že máme okurkovou sezonu. Všichni sledujete olympiádu?

Já už vím, z čeho mě tak šíleně bolela hlava, mám zablokovanou krční páteř. takže sem teď skoro nechodím, protože i bez počítače se cítím jako ožralá. Dnes jsem udělala výjimku, protože jsem konečně našla kabel od foťáku a až to tady dopíšu, dám pár fotek do albíčka.

Verunka byla ve středu ve školce na karnevale, rozhodla se, že jde za draka, mamko vyrob. Mamka ležela nemohoucí v mrákotách, tak vyrobil Filda. Jen jsem to lehce upravila a dolepila a myslím, že drak se povedl. Jenom Filípek profňukal celý karneval, že má Verča nejškaredší masku. Nějak nechtěl pochopit, že s kupovanýma se nesmí srovnávat a že dělaná je mnooooohem lepší. Už mi tuhne krk,
ahoj
 Jana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama