Filůtkové z Chytrálkova aneb povídání ze zlobidílkova

Těhotenství

Nazdárek kamarádi !! A protože nám dnes Jíra nemůže napsat, tak jsem to vzal statečně za něj:o) Tak jak trávíte tyhle studené dny doma? Já se teda ani moc nenudím, pořád je co dělat.

Obzvlášť dnes kdy se o nás stará babička, ta nás dva s Fildou občas nestíhá a pak se
nestačí divit. Tak například jí dnes dlouho trvalo než ráno vstala, umyla se apod. A tak
Filip obstaral jídlo, vzal oplatky a já zase z lednice džus. Bylo toho dost, něco zbylo a
aby to babička neviděla, tak jsem ten zbytek raději rozmačkal a zastrkal do křesla. Škoda, že se mi to pořádně nepovedlo, protože babička na to brzo přišla a vynadala mi. Možná, že by ale na to nepřišla, kdyby se mi na sedačku nepovedlo vylít ten dobrej pomerančovej
džus. No jaká škoda ale bylo toho v té krabici moc a protože jsem byl línej si jít pro skleničku,
tak se mi to trošku (né trošku ale celý litr ? pozn. mamky) vylilo. Příště si hold babička bude
muset pospíšit, páč my o hladu nebudem:)))

Taky tak rádi telefonujete jako já? Já bych protelefonoval hodiny a hodiny.. Teď jsem pořád volal
dědovi a říkal mu, že mi má koupit ty bombóny a velký auto. Teď už mu volat ale nebudu,
protože zítra přiletí a já už se těším až mu zase prohrabu kufry:o)) Jinak mám rád i mobily,
jednou se mi podařilo vytočit úplně cizí číslo a shodou okolností jsem se dovolal do Švédska
(to bylo překvápko na výpisu ? pozn. mamky). Ale mamka má asi nějakej blbej telefon, protože
mi to nejde zapnout, tak jsem jí ho jednou málem utopil v hrnku čaje. No škoda, vzala mi ho úplně na poslední chvilku. Jinak nejlepší telefon má babička, protože je zaklapávající a ten já
miluju. Chyba je akorát v tom, že mi ho taky nechce moc půjčovat, protože jsem jí už jeden úplně rozbil. V nejhorším se spokojím i se záznamníkem, to sedím a jen poslouchám.

Neslyšeli jste doma náhodou mluvit rodiče o školce? Já jsem slyšel jak mamka říkala, že bych mohl za pár měsíců chodit do školky. Já bych docela rád, protože tam mají tolik suprovejch hraček a taky by tam bylo tolik kámošů. Znám to od bráchy, jemu se tam taky líbí. Ale taky mě láká chodit s mámou do práce. Ona teda ještě zatím žádnou nemá ale myslím, že by tam taky mohla být legranda:)

A na závěr vám máma popíše jak u nás probíhá taková menší hádka (o stavění hradu):
David: já umí. Filip: já to umím. David: já umí. Filip: já to umím, ty ne. David řve: já umí, kuku (čínsky bráška) neumí. Filip řve: nene, já to umím. David řve: dej mi to! Filip: počkej, počkej, já ti to dám ale dívej se. Davídkovo trpělivost končí ? následuje facka. Filip řve: jaaau, mamíí David mě bije. Pak si uvědomí, že by mu to mohl vrátit á lup a řve David: mami, David bolí, David bolí, hodně bolí, jaaau kuku udělal a následuje ukázka a další řev. Na to se Filip naštve a s Davídkem nemluví, v lepším případě. V horším se hádají a řvou dál a to už jde o nervy:))
Jinak se ale máme s bráškou rádi aby jste věděli. Úplně největší legrace je, když se spolu koupeme. To se předvádíme kdo co umí. Taky si občas bráška hraje na učitele a včera mě dokonce pořád objímal.

Ještě vám na sebe prozradím jednu malou úchylku:) Já jsem totiž takovej velkej parádník. Mámě hrabu mezi šminky a jsem rád, když se mi nějaké to zkrášlovadlo podaří ukrást a pak si zdobím tvářičky. Chtěl jsem si vzít i takovou tu ozdobu na ouška ale nějak mi to nejde zapnout:o) A taky jsem velký milovník brýlí. Ty tátovo jsou moc velký, tak jsem je chtěl trochu předělat na sebe ale bohužel to nějak nešlo. A štvalo mě to tak, že jsem pak radši jednu tu nožičku zlomil aby ani táta neměl nic (to se mu podařilo - oprava by stála 4.700 Kč - pozn. mamky) . Tak už se těším až letos dostanu své první brýle, mám už slíbený sluneční. Malovátka mi máma teda neschválila, takže mi zůstává nadále možnost si je jen ukrást:))

Doufám, že jste všichni zdraví a že nikoho nezlobí žádné bacily. Já jsem to minule trochu zařekl a chvilku mě trápila pitomá rýma:)

Tak a teď to ukončíme, pošleme a budeme se těšit na zprávičky od vás.

Páčko Davídek s mamkou Evou

Váš příspěvek
David1
Kecalka 287 příspěvků 08.02.05 20:13

No ne, já budu taky někdy první? Lidičky kde jste kdo?:))

Dnes jsem si šel s mamkou nakupovat a při zpáteční cestě jsem kňoural, že máme jít pomalu (šli jsme šnečím krokem - pozn. mamky) a pak najednou paní za námi říkala mámě, že by se mnou měla jít k doktorce a poté snad na nějakou ortopedii či co to říkala. Že prý chodím nějak divně, no není ona náhodou padlá na hlavu?:))

Lidičky já nemůžu vidět někoho lyžovat. Jak někdo lyžuje v televizi, tak hned chci taky a klidně se i rozbrečím, protože bych chtěl fakt moooc:)) Když jsme ukazovali dědovi Filipa lyžovat na videu, tak jsem se dokonce naštval a pak tak lítostivě brečel:o)

Cpe se mi sem mamka, asi vám chce říct něco o těch mých nohou. Snad jí zase něco nevlezlo do hlavy:o))
Tak papá a zase někdy příště, čau čau čau. D.

Holky já jsem to nikdy nesledovala, mně přišlo, že Davídek chodí normálně ale ta paní byla doktorka a dívala se na Davídkovo chůzi a říkala, že chodidla stáčí mírně k sobě, jako špičky k sobě, namísto aby je měl rovně. Víc je to patrné u pravé nožičky. Není to teda moc ale říkala, že by jsme měli zajít na ortopedii a že by nám tam ukázali nějaké cviky. Jinak u některých dětí pak v dospělosti zůstává takhle blbá chůze a je to pak už na první pohled patrné.
Tak mi zase na:,–(ila brouka do hlavy a k doktorce teda raději zajdeme. Tahle paní říkala, že těžko přinutíte takhle malé děti rovnat chodidlo a že by jsme teda museli cvičit, uvolňovat nožičku. No to jsem teda zvědavá co je to za cviky. Neslyšeli jste náhodou někdo o tom? Kdyby jste o tom někdo náhodou slyšel, tak prosím písněte. Díky moc.

Budeme končit, jde se spát. Zdraví vás David a mamka Eva

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.05 20:30

Ahoj Evi,
my jsme s Filípkem taky cvičili. On zase vtáčí patu (a tím i špičku a výsledkem jsou prý nohy do X). Cvičili jsme už od narození, protože měl po porodu zkrácené šlachy na nártu, a tohle následné cvičení už jsme trošku odflákli. Takže vtáčí trošku doteď. Každopádně jsou důležitý i dobrý boty s pevnou patou a my jsme dávali i ortopedickou vložku.
Ty cviky jsou spíž takový masáže a pak klasika proti ploché noze (na špičkách, na patách, na vnitřní a vnější hraně), takže byste je měli zvládnout bez problémů.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.05 20:47

Ahoj Davídku,
to seš šikulka, že ses nám ujal deníčku. Děkujeme.

Tak s jídlem se taky umím obsloužit. Od jisté doby dává mamka sirup na nedostupná místa (a že je jich čím dál míň), protože ho piju rovnou z lahve, naředěním se neobtěžuju. A dneska jsem se obsloužila taťkovou čokoládkou. Dostal ji k svátku. Ale já jsem měla taky svátek!! A mamka prohlásila, že jsem tlustá dost a že z toho ještě nemám rozum. :-(( Ale aspoň jsme měli v neděli pizzu, tu ocením.
A představte si, že dneska mamka od taťky dostala 5 růží, jen tak. A na mě všichni kašlou…

Telefonuju taky ráda, vždycky vezmu sluchátko, ohlásím se jménem a většinou volám tetě Sylvě a Ondráškovi. Do ciziny jsem to zatím nezkoušela. To je dobrý nápad :-) Mamka má v mobilu nějaký čísla do Anglie, to by se asi divila :-)

A co jinak u nás? Zase marodíme. V pátek jsme odjeli k babičce, hlavním cílem bylo chodit s Fildou bruslit. Tak byli jednou, pak mu vyskočila teplota a dneska pan doktor vyhodnotil angínu. Mamka se divila, že už je to druhá angína, při které Filda nemá horečky, jen teplotku, a jen první den je schvácený, jinak vůbec nic. Pan doktor říkal, že se mu asi mění imunita. Ale je to k lepšímu nebo k horšímu?
Já jsem taky přispěla svou troškou do mlýna. Ale se svým soplením a následným kašlem (pořád ještě totiž nesmrkám, tak to pak musím vykašlávat) jsem žabař.

A co na to mamka? Během víkendu zvládla Filípkovi přečíst Harryho Pottera II, teď už jsou ve třetině trojky. Mamka už si začíná zvykat, že mluví několik hodin v tahu, a já si teda na menší pozornost nezvykám. Lezu mamce na klín a dávám jí pusinky, nebo se jí prostě přisaju na pusu, takže pak nemůže číst a já jsem vítěz. Jenom nechápu, že jsou oba naštvaní, není to super hra? (Já jsem se totiž u Harryho neprokousala dvojkou a teď jsem napnutá stejně jako Filda. pozn.m. [a navíc jsem si tu trojku vytáhla i v angličtině a čtu to souběžně, ať to teda k něčemu je])

No a ve škole má mamka Českou školní inspekci, paní inspektorka už ji i navštívila v hodině, takže tam mají taky veselo.

A ještě jsme vám zapomněli říct, že teta Sylva je na horách a my jsme tam za nimi měli jet ve čtvrtek. Ale Filípkův dovolenkový syndrom zase zabral, takže se asi nic nekoná. (I když děda se nabídl, že by Filda mohl být u nich, tak to naši ještě zvažují).

Tak to je od nás asi všecko,
Mějte se
A PIŠTE!!!!!!!!

Ukašlaná Verča zrzečka, se zdravým nemocným Filípkem
a mamkou Janou

Jirina
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 08.02.05 21:04

Ahoj Davídku,
moc děkuji, žes to za mě vzal! Mamka teď nemá moc času na internet, pořád píše na počítači nějaké nesmysly, tak snad koncem týdne napíšu víc.
Zdravím i ostatní kamarády.
Páčko Jíra

David1
Kecalka 287 příspěvků 08.02.05 21:25

Jééé Verunko, já jsem hloupej Honza:))) Úplně jsem ti zapomněl popřát všechno NEJ k Tvému svátku, hlavně teda to zdravíčko ať vám všem slouží. Spolu s omluvou posílám pusinku:)

Páá David

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.02.05 08:09

Davídku, díky za pusinku.
S tím zdravíčkem to moc valný není. Celou noc jsme nespaly, protože mě bolelo ouško. Ale zatím to vypadá, že jsme to zvládli domácí léčbou. Uvidíme, co to udělá během dne.
 Verča

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.02.05 15:59

Nazdárek filuťáčci,

nejdřív musíme poděkovat Davídkovi za super deníček, telefonovací mánii mám taky. Jakmile zmerčím mamku s mobilem u ucha, vyžaduju informaci, s kým si povídá (jako by to nebylo jedno) a rvu jí telefon z ruky. Když se mi to podaří, plynule konverzuju s druhou stranou, dokud ji to nepřestane bavit. Mě to nepřestane bavit nikdy :). Největší výdrž mají babičky a některé tety. Pevná domácí linka je jenom moje, onehdá jsem zkoušela konverzovat s paní v Čedoku (poslední volané číslo - pozn. mamka), ale byla nějaká nerudná a zavěsila, můra jedna :D.

Taky jsme měli odpojený internet, a tak jako další opozdilci přejeme Verunce všechno nej… nej… k svátku, hlavně aby to ouško nebolelo.

Já jsem teď na zimním bytě u babičky, bobuju a lopatuju o106. V Praze jsem suché chodníky o víkendu využila k pilování jízdy na tříkolce a hlásím, že už šlapu i do kopce a řídím, což je příjemná změna oproti opileckému motání, které jsem předváděla zpočátku a které občas skončilo v křoví nebo v zaparkovaném autě :D.

Co se týká školky, u nás už se taky ledacos proslýchá, dokonce se tam prý půjdeme s mamkou a taťkou podívat, jestli se mi tam bude líbit. Jako by nevěděli, že se mi tam líbí moc, pamatuju si to z doby, kdy jsme s hlídací tetou každý den chodily pro jejího Fandu. Zápis je 15. března, a to my budeme na horách, tak to musíme splichtit nějak napřed, snad to tam pochopí. Jen mi pořád moc nedochází, že ve školce nebude mamka, ale je to až za půl roku, tak mám na pochopení a hlavně akceptování :) času dost.

Ještě máme jednu novinku - v pondělí jsem byla poprvé u opravdické kadeřnice (naposledy jsme stříhali doma před rokem - pozn. mamka) a bylo to príma. Měla křeslo s volantem a ustřihla mi všechny ty vlasy, které se zacuchávaly (komentář MAMKO, NETAHEJ, SEBERU HŽEBEN!). Vidět to moc není, ale rozčesávání se rapidně zkrátilo a zjednodušilo. Fotky časem dodáme.

Zatím vás všecky moc zdravím z jihu Čech a v sobotu jsem zpátky jako na koni.

Papa, vaše Viki

A něco od mamky: Evo, k těm nožičkám - kamarádky holčička vtáčela hodně levou špičku (skoro si o ni zakopávala), dostali na to nějaké cviky, které moc necvičili, a babskou radu obouvat botky obráceně - levou na pravou a naopak (samo ne na veřejnost, ale doma nebo na zahradu) a zlepšilo se to úplně báječně. Být tebou, tak bych za nějakým ortopedem zašla, nic za to nedáte a nebudete muset něco řešit, až bude pozdě. Držím palce.

A něco ke školce: já bych ráda začala od září něco pořádného dělat (ještě nevím co :) a Viki se doma už docela nudí, s dětmi je mnohem spokojenější, takže řešení školkou je nasnadě. Ovšem jako matka prvního dítěte houby vím, co musí takový prcek před nástupem umět - matky starších sourozenců, podělte se o zkušenosti :). Předem díky.

Ahoj, Iva

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.02.05 17:02

Viki,
to se teda máš, já bych taky bobovala o 106. Hlavně teď, když už nám mamka konečně koupila nový boby. Místo těch rozbitých. Ale zase nám to kazí ty nemoci. Ale přes den ouško nebolelo, jen když mně tam mamka kapala kapičky. A mamka říkala, že dokud ty kapičky bolí, tak je to nemocný. Tak to má vysledovaný od Filipa. Tak uvidíme, co v noci.
Ale teď jsem se krásně vyspinkala, mamka slíbila čokoládku, tak jsem teda usnula :-) Mamka taky dospala noc, tak už to snad bude dobrý.

K té školce. My máme zápis 14. února. Mamka jenom neví, jestli mě tam dá celodenně nebo jen těch 5 dní v měsíci (to by jí zůstala mateřská). Záleží na tom, jaký v práci dostane úvazek.
Mně se ve školce dost líbí. Nejvíc miluju ty malinkatý záchůdky a už mám reflex: Vždycky, když přijdeme pro Filipa, chci na záchod. Blbý je, že já půjdu do jiné školky. Mamka mě přihlásila tam, kam se na podzim budeme stěhovat. Sice tam budu chodit s kámoškou, ale jestli se těším, nevím.
Mamka říká, že záleží na jednotlivé školce, co mají děti umět. Zeptejte se u zápisu. Tam, kde je Filípek, nebylo třeba nic (samostatně jíst, vytřít si zadek, zavázat boty). Paní ředitelka tvrdila, že od toho jsou tam oni. Ale v některých jiných školkách tohle vyžadují.

Tak se mějte
Verča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 09.02.05 20:56

Ahoj Davídku,
napsal jsi to moc pěkně. Zvlášť zlobení s bráchou mě zaujalo, my se se ségrou ještě nepereme, jen oba řveme, když chceme tutéž věc. Kolik přesně máte mezi sebou rozdíl? Mamka čeká, jestli někdy si budeme hrát ?stejně?, zatím mě Hany brzdí, protože kvůli ní nemůžu dělat spoustu věcí (malovat ? krade a trhá mi papír, číst některé knížky a ukazovat všechny detaily ? bere mi knížku a vzteká se atd atd).
Ještě můj prima vejšplecht:
bouchnul jsem se do kolínka a moc to bolelo ? taky tam mám modřinu. Jíra: Jía bouchnul. Bolí nožička. Jía nemůže dejchat :o))
Tak pa Jíra

Od mamky ? Evčo díky za záchranu! Já jsem teď ? když už jsem se dostala k počítači ? pořád psala nějaké dopisy. Dostali jsme se do takové pitomé situace ? v roce 90 jsem dostala státní příspěvek na stavbu 60 tis. Kč. Byl nevratný, pokud do 10 let zkolauduju. Já zkolaudovala až po 15 a oni ho teď chtějí vrátit, za těch 5 let tam naskákalo dalších asi 30 tisíc penále. Tak teď píšu různé žádosti o prominutí a pořád vysvětluju naši situaci atd. (naší finanční situací vás nebudu zatěžovat, ale je to na pendrek). Držte palce, ať to dobře dopadne.
Příštím deníčkem vám to doufám vynahradím, už mám trošku v hlavě téma, snad mi ho nikdo nevyfoukne.

Ještě Evčo ? učíte děti jen česky, nebo i čínsky? Jak vlastně mluví manžel, česky, nebo spolu mluvíte anglicky? Aspoň nebudou mít děti jazykový problém. Ten výraz pro brášku se mi moc líbí, hele a jak se řekne sestřička?

Ahoj Jiřina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.02.05 17:25

Nazdárek Filutové,
nadále stále jen čtu v rámci odpočinku, ale když mám na něco reagovat, či napsat, co nového u nás, tak hlava je zcela vymetená - to je asi jediné místo, kde mám dokonale uklizeno :-). Prababi už začíná balít, naopak mamka lehce zrezignovala a odmítá cokoli řešit, nové slíbené smlouvy stále ještě nedorazily, venku je hnusně a Johana z věčného lítání nahá po bytě, který v těch velkých mrazech nejde zcela dokonale vytopit (jedny WAW na to nestačí, leda bych vytopila byt koupelnovým kohoutkem), docela prima prostydla. Nic jí není, jen děsně často kýchá a občas si štěkne. No aspoň mám výmluvu, že nemůžeme chodit ven a většinu věcí vyřizuju hezky na zadečku telefonem nebo mailem. A to prosím včetně zápisu do školky :-)). Protože ještě nevím, kde vlastně budeme bydlet - variant je mnoho - tak jsem obvolala a obepsala čtyři potenciální školky a ve dvou si Johanku zapsaly s tím, že místa je dost a když nestihneme zápis nebo půjdeme jinam, stačí jen dát vědět, zda Joko nenastoupí. V dalších školkách je zápis až v půli dubna, to už snad budu vědět víc. Můj depresivní popis Johančiných nedostatků jim hlavu nedělal, že prý když bude nezralá a nebude to zvládat, tak stejně maj právo jí kdykoli ze školky vykázat, takže není důvod to řešit půl roku předem. No docela jsem čuměla.
Uf, chtěla jsem reagovat na spousty věcí, ale už vážně nevím nic. Tak se mějte, třeba se mi ještě rozsvítí.
Ahoj
Romana a Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.02.05 18:34

Ahoj holky,
tak jsem dneska zažila supr překvapení. Kromě toho, že ministerská inspekce dopadla asi dobře, všecky sekce ve škole prý dostaly dvojku (trojka je prý obvyklý standart, dvojka hodně nadstandartní a jedničku dávají jen zcela vyjímečně - nám bylo řečeno). No náš ředitel nechválí, leda tak chlapy a ty, co s ním hrají volejbal, takže máme jen ten dobrý pocit.
Ale hlavně jsem měla ve výplatě o 5 tisíc víc. To mi bylo teda divný, tak jsem se šla přeptat. Představte si, že mě zapomněli přeřadit z 10. do 12. platové třídy, takže mi to teď vyplatili od září zpětně. Hned to dám stranou a mám aspoň základ na tu letní Anglii s Fildou. Jenom nevím, z čeho došetřím zbytek :-(.

Děti už jsou jakžtakž dobrý. Verču už ucho nebolí, ale kašle děsně. No jo, je to náš „astmatik“ (nebo bez uvozovek? radši ne). Jenom teď nevím, kdy s ní budu moct na plavání. S tím uchem je to přece jen blbý.

To je dobře že se ozvali z Japonska. Až to půjde, písněte něco víc. Posílám na dálku FIAT LUCEM a blik, už se svítí? Ať máte co psát. Bytová situace nás pořád zajímá.

Jak už jsem psala, konečně jsem dětem koupila nový boby. Ale že jsou marod, bobujou v obýváku. Na videu je teď nejoblíbenější Tom a Jerry a na zemi v bobech se na něho dívá Verča. Filip se ji většinou snaží vyhodit, což se neobejde bez šíleného řevu a sprdunku i ode mě, protože má ležet pod peřinou a ne se prát o boby.

Odcházím se věnovat dětem, ale vůbec se mi nechce. Nechápu ty matky, co tvrdí, že díky pracovnímu procesu jsou z nich lepší matky, protože se dětem věnují míň, ale intenzivněji. Já na svý děti po návratu z práce vůbec nemám náladu. Nejradši bych zalezla do postele, přečetla si noviny a možná tak za 2 hodinky… To jsem ale matka, co?

Tak už fakt jdu
Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.02.05 02:36

Chichi, díky za osvícení, funguje.
Jak jste se onehdá velmi bavily výšplechty svých zlatíček, tak mně nezbývalo než jen tiše v koutku mlčet a závistí si hryzat klouby. Ale dnes pro vás perličku mám:
Vypravovala jsem Filipa na nákupy, ovšem Johanka měla jiný záměr, pověsila se Filipovi na nohy, natahovala k němu ruce a vykřikovala Péé Koo. Můj milý puberťák jí velmi s přehledem a stejnou intenzitou odpovídal „Néé Koo, néé koo“. Standa jen seděl a nechápal, co je tu takový rozruch, tak jsem mu musela Filipovu větu přeložit: Ne, Johanko, teď si s tebou opravdu nemůžu hrát Kolo kolo mlýnský.

Tak jsem si užila výslunní a jdu si zase zalézt s Joko do koutka koukat na „poáku“ nejlépe „Kaki“ nebo „Ojí“
Průšvih je, že ji nelze povzbuzovat k mluvení. Dnes jsem ji poslala, aby zavolala na Filipa a nabídla mu bonbonek. Šla velmi nadšeně, ale jak se blížila pod patro, tak znejistěla a čekala, jestli jí nepomůžu. No a po několika mých výzvách „Tak na něj zavolej a on přijde“ se vypravila ke schodům, vylezla na první, natáhla ruku s pytlíkem bonbonů a zcela neslyšitelně mňoukla „mňami“. Filip na to zareagoval střelhbitě :-))), to víte, bonbonků teď moc nesmí. Ale pro mně ukecanou je to děs, prostě jakýkoli návrh, aby Joko cokoli zopakovala nebo řekla, se setkává s nejistým mlčením. Přitom při hře si povídá pro sebe svým slovníkem plným zkratek a komolenin docela dost a furt. Poslední dobou neodpovídá ani na otázky typu Co bys ráda, co chceš podat atd. Když potřebuju např. při telefonování ticho, stačí říct: Johanko, řekni básničku. Tak zarytýho partyzána jste neviděly. No začínám se poohlížet po nějakém tom slušném psychologovi, aby doporučil specialistu, tohle mi už vážně nepřijde normální.

Jinak byl dnes lehce sentimentální den, neboť se nám tatínek překulil přes kulaťoučké kulatiny, slavili jsme spíše rodinnou pohodičkou, přišel už hezky upravený z práce, tak jsem si ho jen hezky doupravila portským a v deset už vesele chrupkal. Mým rozpakům nad hranatými kulatinami se smál a sám to dnes obrečel, ale zase bylo dojemné, že vlastně štěstím nad tím, co na starý kolena má :-), prý hodnou ženu (to by mě zajímalo, kde ji schovává a kdy k ní chodí, a proč ji někdy nepřivede, aby nám tu uklidila) a roztomilou a chytrou dcerunku - no roztomilá Joko být umí, hlavně po ránu, její probouzecí metody se neustále zdokonalují :-))))

Jo a jednu reakci jsem si zafixovala, Jiřinko, moc moc ti přeju, aby ti to dobře dopadlo, ale taky se moc bojím, že ti moje přání bude houby platné. To, co popisuješ, znám z okolí a všici museli vážně vracet. A týkalo se to i státní podpory ku stavebnímu spoření - jestliže částku utratili za vybavení místo stavebních úprav apod. Za velkou výhru považovali, když jim byly umožněny slušné splátky. Tak doufám, že jsem to tím malováním čertů na zdi nezakřikla a tobě to dopadne mnohem líp. Poslední byl bratranec a bylo to před 5ti lety, tak snad už to teď funguje líp. Držím palce.
Tak se mějte hezky, právě jsem dopracovala, tak jdu konečně chrupkat
ahoj
Romana a Johana

David1
Kecalka 287 příspěvků 11.02.05 14:28

Ahoj Ivo,
jsem na tom tak nějak jako ty, taky bych už chtěla něco přádného dělat ale ještě nevím co:)
Viki je šikovná holka, takže bych si nedělala s nástupem starosti. Učitelky dětem stejně ze začátku hodně pomáhají, i když se dítě umí samo obléknout, tak občas mu nejde zapnout bunda nebo si oblékne svetr obráceně apod. Učitelky také zavazují dětem tkaničky, utírají zadečky. Filípek když nastupoval do školky, tak si zadeček utírat ještě neuměl. Učitelce jsem to teda nahlásila aby se pak nedivila až na ní Filda bude ze záchoda volat:)) Ale učitelka mi řekla sama, že takhle malé děti to moc neumí, že prý na to mají krátké ruce:) takže jim je ochotně utírají:))
Docela důležité je aby se dítě umělo odloučit od rodičů. Náš Filda byl v tomhle v pohodě ale hodněkrát jsem tam viděla jak děti brečí a některé i šíleně řvou:o) Když už měla Viki hlídací tetu, tak by to mělo být taky v pohodě. Školkám zdar, my se teda ještě k zápisu nehlásíme, ještě jsme to celé nepromysleli co a jak budeme dělat:o)
Ahoj Eva

David1
Kecalka 287 příspěvků 11.02.05 14:53

Ahoj Jiřko

Kdyby bylo jenom na mně, tak bych kluky učila jen česky. A to z toho důvodu, že oba jazyky jsou dost těžký a pak mají popletený hlavičky. U Davídka je to zatím dobrý ale Filípkovo česká gramatika pokulhává.
Já jsem pro aby se dítě nejdřív naučilo jeden jazyk pořádně a pak až se učilo další. A né umět dva jazyky jen částečně. Důležitý taky je o jaký jazyk se jedná. Kdyby to byla angličtina, je to trochu jiné, protože ta je o dost lehčí ale čeština a k tomu čínština, to už je fakt pořádnej guláš:))
Kluci vlastně ty slovíčka a věty chytají sami ani se to nemusí nijak zvlášť učit. U nás je problém taky v tom, že je u nás hodně tchýně (bohužel:o)) a ta česky umí jen pár slov a navíc některý dost blbě skloňuje a kluci samozřejmě opakují po ní a blbě. Takže to pak musíme napravovat jako teď s Filípkem.
Jinak doma mluvíme s manželem česky. Ve školce nám teda nabízeli pro Fildu angličtinu ale tu jsem s díky odmítla. Já doufám, že kluci na tom budou s jazyka spíše po manželovi, jemu to jde nějak samo kdežto mně moc ne:))
Jsem sama doma, takže ti teď nepovím jak se řekne čínsky sestřička, já si na to teď nevzpomenu, tak se pak pozeptám. Ale u nich to mají s tímhle pojmenováním docela složitý, protože u nich se děda a babí řekne 2× jinak. Když je to děda a babí z tátovy strany, tak je to AJA a AŇA, když je to z mamčiny strany, tak je to NÁKUM a NÁBUM. A bráška a sestřička se zase rozděluje na to, jestli je mladší nebo starší. Takhle je to i u ostatních, strýčků a tet atd.
Všeobecně je to u nás (já a kluci) tak, že víc rozumíme než mluvíme. Takže babička dává příkazy klukům v čínštině a když se jim chce, tak i jdou a udělají to:))

Musíme končit, jdeme vyzvednout Filípka ze školky.
Ahoj Eva

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.02.05 19:05

Tak vida, že jste se ozvali :-)
No když jste tak pěkně kulaťoučce hranaťoučce zakulacení, tak se taky přidáváme k zástupu gratulantů. Úprava manžílků portským musí být velice příjemná. Taky bych se takhle nechala upravovat :-)

A jaký má teď Johanka probouzecí metody? Verča poslední dobou zavedla přesuń do naší postele. Někdy kolem jedné, někdy až nad ránem. Když ji necháme zalehnout doprostřed, probouzíme se ráno děsně dokopaní a nevyspalí. Když zaleze ke zdi, jsem nevyspaná jenom já. No a když se ráno vzbudí, rychle si sbalí svých pět švestek a spěchá do obýváku za Fildou.

Ahoj Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.02.05 03:37

No Johana přestože má svou krásnou velkou pérovací postel, ve které si přes den ráda hraje třeba i na spaní, tak spí neustále v naší manželské, a to dokonce i sama, když tam zrovna nikdo nehnízdí, prostě se jí tam líbí mnohem víc. Spánek s maminkou nebo tatínkem probíhá tak, že se pokouší vrátit do prenatálního období a zavrtat se zpátky mamince nebo i tatínkovi do těla. Ale musím přiznat, že i když asi nemám zcela nejklidnější spánek, tak je to děsně milý a příjemný. Joko je fakt šílenej mazel a umí se krásně přivinout a naštelovat, takže se nám spí docela dobře.
Ovšem ta rána… Nehtíkové kleštičky nasazený na víčka, ta násilím otevřena, klešťový úchop ofiny nadzvihne celou hlavu (někdy i s tělem) skoro mrtvé maminky do svislé polohy. Pár řádných masážních kopanců do nastavených zad. Když maminka nereaguje, tak pak následuje názorné předvedení zcela počůrané plíny - nejlépe posedem na obličej. Jo ty se mi budeš schovávat pod deku, to ne - plínu hezky strhnout a nacpat pod deku co nejblíže k obličeji. Stále nic? Ale Johanka má žízeň, podívej, zcela prázdná flaška, bum mezi oči, nevidíš, chceš ji ještě blíž, prásk, další rána. To byste nevěřily, jak moc to bolí prázdnou flaškou do hlavy, Johana ji drží za dudlík, takže se nemusí moc namáhat, flaška mlátí skoro sama.
No ale nestěžuju si, má to své výhody. Paní prodavačky v blízkém krámku jsou na mě moc milé a schovávaj mi lepší kousky s útrpným pohledem na mé modřiny. Určitě si pak špitaj, že to je ta, jak ji asi tluče manžel, vždyť chodí každý den s nějakým novým monoklem.
Jo a Johančino pojetí lechtání a šimrání je taky spíš z ranku :,-(o-maso. Holt je to zlatíčko a klínový nádůrek.
Pa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.02.05 20:44

Ahoj holky,
no tady to teda žije. Včera jsem deníček napsat nestíhala, dneska budu s manžílkem popíjet víno, tak nevím, jestli se k tomu dostanu. Čekám, že každou chvilku přijede z tréninku. Ale deníček bude co nejdřív. Jenom nevím pro koho, když sem stejně nikdo nechodí.
Mějte se a Užijte si Valentýna
 Jana

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.02.05 20:49

Jani :)

ja jsem chodim a ctu si vas :)

market a delfinek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.02.05 20:59

Neremcej a piš, holt není každý týden posvícení.
Co bych jinak četla?
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 00:14

Tak jsem to sepsala, máte se na co těšit, je to slátanina pořádnýho kalibru.
Je před námi 19 příspěvků, to budeme zase někde úplně vzadu.
 Jana

Vložit nový komentář