Filutové, chytráci a Vrabčáci aneb Jírovy letní zážitky

Rodičovství

Ahoj raubíři, zdravím všechny mladší i starší sourozence, samozřejmě i mamky a jiné nakukovatele. Bylo mi tetou Janou dovoleno střídat se v psaní deníčku, tak toho musím honem využít. Zážitků jsem nasbíral až až. Nejdřív u nás byl na týden na prázdninách náš 12letý bratranec Lukáš, kterého já moc miluju. Taťka moc nechodil do práce a snažili jsme se, aby si to u nás Kuáš (tak mu říkám já) pořádně užil, takže jsme si udělali pár výletů.

Třeba jsme jeli na kopec za řekou na vyhlídku, odkud jsme viděli náš domeček tak maličký, že byl menší než moje ručička. Druhý den jsme nejeli nikam, ale taťka slíbil, že s námi bude spát ve stanu. Zalezli jsme už v devět, jenže já jsem řádil a lezl po nich a lochtal tátu s Lukym a kopal je a pak jsem dostal naplácáno a ječel na celou vesnici a pak jsem zase zlobil a křičel, no moc príma legrace. V jedenáct večer to táta vzdal a odnesl mě domů do postýlky. Nejdřív jsem chtěl utéct, ale protože už byla tma, tak jsem neviděl a žuchnul jsem z postele a udělal si bouli. Pak jsem řval že chci ?štan?, až táta odešel a šla ke mně mamka a za chviličku jsem usnul a místo ve stanu spal doma v posteli, ale ráno už v půl sedmé jsem byl zase na nohou a jelikož mamka musela jít nakrmit Háňu, popadla mě a odnesla za nima do stanu a postaral jsem se jim o prima budíček, chichi. Taťka prohlásil, že mě hned tak do stanu nevezme :o(

Další výlet byl do dendrologické zahrady v Průhonicích a největším zážitkem bylo jezírko s kačenkama, který dělaly mňau mňau! Nikdo by mi to nevěřil, ale mamka je taky slyšela a tak teď všude vyprávíme, že kačenky dělají mňau mňau, ale lidi jsou divný a říkají mamce, co mě to učí za blbiny. Jinak tam to bylo moc hezké, jestli jste tam nebyli, určitě se jeďte podívat.

Když teď bylo dlouho vedro, naši usoudili, že by konečně mohla být teplá voda ve Vltavě a šli se vykoupat. Samozřejmě nás vzali s sebou. Nejdřív jsem do vody vůbec nechtěl, vztekal jsem se, ani se mi nelíbil kruh. Jenže pak mě tatínek dal do kruhu, který byl původně určen pro Haničku, hezky si do něj sednu a nemůžu propadnout dolů a mně se to zalíbilo. Nakonec mě museli vytáhnout z vody násilím, protože jsem byl modrý a cvakal zubama, ale chtěl jsem pořád ?eště kopá? (=ještě koupat). Hance se to nelíbilo, asi na ni byla voda moc studená, protože ječela, takže ten ?její? kruh používám já.

Abych si koupání hezky užil, jeli jsme s babičkou a s mamkou na Slapy, kde je koupání ještě příjemnější, vodička je teplejší a je tam lepší vstup do vody. Nejdřív jsem zase do kruhu nechtěl, ale pak jsem se parádně vyráchal a mamka s babičkou mě střídavě vozily po vodě a když jsem nebyl v kruhu, tak jsem se vozil na matračce a byl jsem moc spokojený.
Taky jsme byli na návštěvě u známých, kde jsme se koupali v bazénu, jenom ze začátku jsem do vody nechtěl a křičel jsem ?Džiží bojí?, ale pak jsem se nechal přemluvit a pak pro změnu nechtěl ven.

Minulou sobotu jsme slavili Haničky svátek. Popis oslavy nechám na ní, ale jedno vám musím napsat. Hanička dostala spoustu hraček a se všema jsem si hrál hlavně já, protože ji moc nezajímaly. Nejvíce se mi líbily panenky ? jedna maličká a druhá trošku větší. S těma si moc rád hraju. Lidi sice říkají, že kluci si s panenkama nehrajou, ale já jsem kluk a klidně si s nima hraju, takže to vůbec není pravda. Jen taťka protestuje, když po něm chci, aby mi panenku oblíknul :o) Mamka mi řekla, že se jmenujou Míša a Dáda, takže jim tak taky říkám (Míša je ta malá). Prý teda jen tak plácla první jména, která ji napadla, takže když si vzpomněla na Dádu ze Školky, chtěla ji přejmenovat na Katku, ale to u mě neprošlo, prostě je to Dáda a basta. Já panenkám svlíkám kalhotky a čepici a čelenku a dávám je spinkat a nosím je na zádech v baťůžku a vozím je v autíčku a dělám jim tanyny. Když se mamka zeptá, s čím si chci hrát, řeknu ?panýka? (=panenka). Ale spravedlivě si hraju i s ostatníma hračkama a běda, když mi je Hany bere.

Velké změny ve večerním usínání ? už nejsem vzorný chlapeček a neležím a neusínám sám, ale když mě rodič uloží, přečte pohádku, vypiju mlíko a rozloučím se, jako to bylo dříve, stane se ze mne zlobidlo. Jakmile jsem sám, slezu z postele a už jsem na chodbě a lezu po schodech za našima dolů. Mamka se několikrát snažila na mě číhat hned za dveřma a vracet mě zpátky, několikrát mi naplácat, dokonce zamknout mě v pokoji, ale všechno marné, takže opět se mnou musí někdo být, dokud neusnu. Tak aspoň mi naši posunuli večerku a když jde ségra po sedmé spát, ještě si můžu hrát v obýváku a do postýlky chodím, až když je tma. Mamka se ale snaží mě vrátit do starých kolejí, takže už mě dvakrát opustila nespícího a neutekl jsem, ale protestoval jsem pořádně.

Někdy je u toho uspávání docela sranda. Třeba onehdá: s mamkou jsme si čistili zuby a najednou uviděla v umyvadle nějaké vlasy, vzala je do ruky a chtěla je vyhodit do koše, jenže jak otevřela koš, místo těch vlasů tam vyplivla pastu, co měla v puse. Načež dostala šílený záchvat smíchu a já pochopitelně taky. Pak v posteli mi přečetla, popovídali jsme si, řekli si dobrou noc, ležíme, jenže mamka si vzpomněla na to plivnutí do koše a začala se zase smíchy natřásat a já se ochotně přidal. Když se uklidnila a znova jsme si řekli dobrou noc, potřebovala zase mamka na záchod a já šel s ní, přinesl si nočník a sednul si, ale špatně a načůral jsem si na kalhoty. Mamka se zlobila, musela utřít podlahu a že mi přinese nové pyžámkové kalhotky, jenže než došla pro hadr na podlahu, utekl jsem do pokoje k spící Háně, kde mám skříň, jak jsem rozrazil dveře, tak se Hanička vzbudila a hned si stoupla a začala ječet … Takže mamka musela uklidnit Háňu, vzít ze skříně ty moje kalhoty, zase zpátky na záchod utřít podlahu, oblíknout mě, znova uložit … no a než tohle všechno proběhne, je půl jedenácté a máma už jde taky spát.

Protože chodím později spát, ráno se mi nechce vstávat, takže mezi půl osmou a osmou mě naši musí probudit a i když volám ?etě hají? tak mě nekompromisně vyženou z pelíšku. Po obědě usínám někdy rychle a někdy taky zlobím, ale vstávat se mi zrovna tak nechce, takže mě mamka budí, a to většinou tím, že ke mně vypustí Háňu.

Mluvení se mi výrazně zlepšilo, jednoslabičná slova už protahuju na dvoj i tříslabičná. Podle vzoru MAMÍKA jsem začal říkat Haníka, babíka a tatíka. Mamku potom oslovuju ?mamíku? a tatínka ?tatíku?. Mamka si libuje, že už je se mnou docela pokec :o) Některý slova sice pořád říkám špatně, například bi = čepice, bibi = bryndák, duá = druhá. Duá duá říkám, když chci utřít ruce při jídle, tak mamka napovídá: co chceš udělat? Já: učít (=utřít). Mamka: a co mám utřít? Já: paá, jeá, pušu, noš (pravá, levá ruka, pusu, nos). Nicméně duá duá je přenesený název pro hadr na ručičky a používá to už i mamka. Další moje oblíbená slova: šebík (chlebík), šůša (sušenka), míko (mlíčko), čeníka (čelenka), šuníko (sluníčko), mašíka (mašinka), pešík Šuma (pejsek Šmudla) atd.
Mamka mě neustále zkouší, co jak dělá, uvedu příklad: Jíro, co dělají nožičky? Já: ťapťap. A ručičky? Já: duá duá :o) pak se opravím na: pápá. A mamka: a co dělá prdelka? a čekala, co vymyslím, ale já měl hned jasno: hačí!

Velký vliv na moje mluvení měla i návštěva ZOO, protože pořád jsem vykládal, že jsem viděl ?vi vi? (=zvířátka) a nejvíc se mi líbila opití (opice), šon (slon) a boud (velbloud). Byli jsme s Haničkou celkem vzorní, vydrželi jsme v ZOO od 10 do 15 hodin. Když jsme přijeli domů, padli naši únavou, kdežto my s Haničkou měli energie na rozdávání.

Někdy vůbec nechci jíst. Rád bych se krmil sám (?šám?), ale ještě to úplně neumím a být krmen nechci, takže co si nemůžu sám brát, prostě nejím. U jídla hrajeme príma hru. Mamka prohlásí, že když nechci jíst, spapá to sama. Připraví si na vidličku a chvilku se nedívá a já to zblajznu a mamka se ?jako? diví, kdo jí to snědl a já se u toho řehtám. Takže když zavolám ?pra?, znamená to, že si mamka musí připravit a musí říct ?tady si připravím a Jíra mi tu vidličku pohlídá, aby mi to někdo nesnědl? a nedívá se a já jsem ochotný tímto způsobem papat, ale běda, když to řekne jinak! Jenže je to použitelné jen na jídlo, které drží na vidličce nebo na lžičce, takže třeba polívku jíst nemůžu, protože většinu vyleju.

Papám teď v dřevěné židličce, která původně byla Hančina. Tatínek z ní odmontoval stoleček, protože na mé stolování byl příliš malý, takže mě zasunou k velkému stolu a talíř mám na něm, stejně jako naši. To má několik výhod: můžu kopat do stolu a odšoupávat se, umím do židličky sám vylézt a zase slézt, a když se nikdo nedívá, vylezu na stůl! Tuhle jsem si na něj vlezl, když mamka chystala moje jídlo a ségřino už leželo na stole, našel jsem slánku a trošku jí to přisolil a když mamka přišla, právě jsem jí do papání sypal pepř :o))) Ještě jsem tam chtěl nakapat Hančiny kapičky, ale to už mě mamka hnala a celou vrchní vrstvu papání musela vyhodit (zamíchat jsem to nestihl).

Nebo jindy po jídle zůstala na stole mistička s ostružinama. Mamka byla v kuchyni a my s Háňou a Lukášem v obýváku. Já jsem si to podal ze stolu na zem a pokračoval v papání, ale to mamka nevěděla a přivolal ji až Lukášův výkřik: Hanička se pomalovala!!! Mamka se zděsila, čím že se mohla Hany pomalovat, když tužky důsledně nechává mimo můj dosah ? no jasně že těma ostružinama! Mamka přiběhla a našla Hany fialovou jak indiánku, já se ládoval na zemi a druhou ručičkou to roztíral po písmenkovém puzzle :o) Ale mamka nás hned otřela a šlo to dolů bez problémů. Jindy jsem zase zapomněl na zemi misku se sušenkama, kterou jsem si podal ze stolu, objevila ji Hany a mamka ji našla, jak si spokojeně sedí, dvě sůšy narvané do pusy a dalšíma dvěma mávala v tlapičkách :o))

Jinak piju zá:,–(ně jen z lahve s dudlíkem, před spaním večer láhev mlíka, před spaním po obědě šťávu. Krom toho mám ještě k odpolední sváče mlíko a ještě za den vypiju další asi tři lahvičky Kubíka s vodou. Ze skleničky to sice umím, ale vždycky se hrozně zleju a vypiju toho jen málo, takže mamka rezignovala a nechává to na mně, kdy mě dudlíková láhev začne obtěžovat.
Zubů mám nalezeno 16, ale jelikož se stále očekávají první zoubky u Haničky, mamka mi ty moje chybějící pětky moc často nezkoumá, protože to není moc bezpečné pro její prsty, chichi.

Nakonec vrcholný zážitek ? byl jsem na svatbě!!! Neskončilo to žádným fiaskem, jako u Sulánků, naopak jsme si to docela užili (každý po svém). Vdávala se totiž teta Jitka a aby to nebylo jednoduché, měli to v Čeladné v Beskydech a celá rodina jsme tam přijeli o den dřív a spali jsme tam v penzionu. Naši pořád nevěděli, jestli pojedeme, kvůli daleké cestě, ale nakonec jsme v pondělí vyjeli. Jeli jsme Tranzitem a mamka říká, že to byla jediná záchrana. Zaprvé se tam vešly bez problému všechny naše propriety, jako kočárky, vanička, postýlka pro Háňu, zadruhé mohla mamka sedět hned vedle Háni a zabavit ji, aby neječela a na zadním sedadle stejný servis poskytovala teta Věrka mně (pití, jídlo, další hračky). Díky tomu jsme cestu zvládli jen s jednou zastávkou na občerstvení, druhou zastávku si vynutil čejda (=strejda), protože si zapomněl doma kalhoty a košili a chtěl si ve městě koupit jiné.
Po příjezdu byl trošku chaos a naši nervní, protože jsme přijeli první a nevěděli jsme, kde budeme ubytovaní. Ale pak už přijela teta Jitka a odvedla nás do našeho pokojíčku. Mamka pro nás původně chtěla pokoje dva, abychom se s Hany nerušili, ale protože v nejbližší chatě taková možnost nebyla (ostatní bydleli v jiném domečku trošku dál), měli jsme čtyřpostelový pokoj, kde jsme byli já s tátou a teta Věrka se strejdou, ale za tím pokojem byla ještě malá místnůstka, kde byla televize a gauč a tam táta postavil Haničce postýlku a spala tam s ní máma. Hanča v 8 usnula a my jsme ještě byli venku, akorát když už jsem v 10 večer padal únavou a mamka šla se mnou spát, vzbudila se Háňa a začala ječet, takže ji mamka měla celou noc u sebe v posteli.

Večer jsme seděli venku na zahrádce a já jsem si tam jezdil na odrážecí motorce, protože tam byl krásně hladký asfalt. Tak jsem to parádně rozjel po rovince a pak jsem zahnul za roh a rozjel se z kopečka … Mamka letěla za mnou a křičela brzdi, ale to neumím, protože zatím jezdím jen doma v obýváku, takže to skončilo strašným držkopádem a řevem, ale naštěstí se mi vůbec nic nestalo, zachránila mě kšiltovka a oblečení, takže jsem neměl ani škrábnutí. Mamka si pak představovala, co se mohlo stát, a už mě na motorku venku nepustila. Po pravdě řečeno jsem o to ani moc nestál a říkal: moťoka Džiží bojí, a dál na ní jezdím jen doma v obýváku.

Druhý den v poledne jsme se hezky oblíkli a teta si oblíkla šatičky jak princezna a šli jsme ven, kde byl na louce altánek a tam přišel pán s plackou na krku a ten tetu vdal za strejdu Páju. Teda já říkám Pája tetě, ale prý se tak jmenuje můj novej ?čejda?. Při tom obřadu táta držel kvičící Háňu (stál mimo dosah, aby moc nerušili) a já byl u babičky. Mamka na poslední chvíli vytasila rohlík a rozdělila nám ho, abychom nezlobili, sama vyfasovala kameru a natáčela. Pak se šli ještě všichni fotit, ale já jsem zkápnul a taťka mě dal do kočárku a vzápětí usnula i Hany a mamka vytáhla druhý kočárek a oběd jsme skoro celý prospali. To všichni koukali, jak jsme vzorné dětičky :o))

Večer jsem zase byl vzhůru, dokud jsem vydržel, po uložení padl jako podťatý, opět jsme vzbudili Hanku a opět musela mamka ulehnout s ní a já krásně spal celou noc. Ve středu už jsme jeli domů. Tentokrát s námi jeli v autě babička s dědou a jeli jsme ještě na jižní Moravu, kde mají známého, co má vinný sklípek, aby si koupili zásoby vína. Takže jsem byl poprvé ve sklípku (docela se mi tam líbilo), taky jsme se stavili na obědě a hezky jsem papal s mamkou smažený sýr s brambůrkama. Akorát se tím cesta protáhla a domů jsme přijeli až večer, ale přežili jsme.

Všem, kdo přežili moje psaní, přeji krásný zbytek prázdnin a těším se na vaše zážitky.
Jíra, už brzy 2 roky, s mamkou Jiřinou a ségrou Haničkou, ¾ roku

Váš příspěvek
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.08.04 15:29

Ahoj Jíro:)

Nepatřím sice k vám do deníčku, ale nakukuju a čtu vás, jak to jen Davídek dovolí:) No a teď Davís ještě chrní, takže jsem si krásně početla a musím tě pochválit, jak už krásně povídáš:) Koukám, že svatbu tety a strejdy jste si parádně užili, a já věřím, že i do toho štanu tě táta brzy vezme:) No a jestli už nebude moc pěkně, tak napřesrok určitě:)

Pozdravuj maminku a Haničku a s těma panenkama, to vůbec nevadí, že si s nima hraješ, já zase jako holčička moc záviděla chlapečkům auta a ve školce i jeslích jsem jim je brala a nejradši si hrála s traktorem:) Teď už se moc těším, až bude Davídek větší, že mu třeba Ježíšek nějaké pořádné autíčko nadělí a mamka si s ním bude taky hrát:)

Mějte se celá rodinka krásně, dětičkám posílám pohlazení, papapa teta Diny od Jarňátek:)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.08.04 21:35

Ahojky filůtkové,

musíme se předem omluvit Kubíčkovi a přejeme mu dodatečně k jeho narozeninkám všechno nejlepší,snad si to přečte až bude dostěhován a nebude se na nás zlobit.
Maminku postihla v neděli migréna,ani nemohla vstát z postele,tatínek byl v práci a žádný jiný hlídač na dosah,takže se o mě celý den starala Terezka,bylo to celkem prima,mohli jsme dělat spousty zakázaných věcí :-))
A protože hlava ještě teď mamince třeští (moje zásluhy :-)))) , napíšeme vám něco víc zase příště, zdravíme všechny Filůtky z Chytrálkova a taky Vrabčáky Jíru s Haničkou, chytráky tu snad žádné nemáme, nebo snad o nějakých víte?
Pa Vojta a spol.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.08.04 23:08

Milý Jíro,
tak tolik zážitků se snad ani nedá okomentovat.
Vítáme tě do klubu plavců a vodomilů. Vidím, že se s Hany milujete stejně jako já s Filípkem. To je dobře. Při vzájemné soudržnosti se dělají líp lumpárny. Ani se Hanči nedivím, že se pomalovala těma ostružinama, já se po bráchovi taky ve VŠEM opičím. Třeba po včerejším oštěpařském pokusu s tím lustrem dneska s pokřikem ŠEBRLE skákal do pískoviště. Pěkně ode dveří z meze dolů a hop. Snažila jsem se úplně stejně. Jenom na tu lavičku, ze které se on odráží, jsem musela napřed vylézt.
A vidím, že si taky dáváš na jídlo, co vidíš, že? Já se snažím urvat ode všeho. Ale ten sýr by mi asi neprošel. To se teda máš.

A ještě na závěr. Nespletl sis trošku název našeho deníčku? Pokud trváš na své nezměněné identitě, navrhuju Filutové z Chytrálkova, díl vrabčí. Co ty na to?

Ahoj Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.08.04 23:11

Milá Terezko,
jsi moooc velká šikulka, že se o maminku pěkně staráš. Vojtovi se to určitě taky líbilo :-)).
Tak moje mamka přeje tvojí mamce, ať už jí nic netřeští a ať je jí dobře. Zvlášť když teď chodí do té práce.

Filípek s Verčou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 23:44

Mila Jirinko,
Moc krasny denicek,hrozne hezky se mi cetl.
Jen tak dal,pokracuj!!!
Budeme se tesit na dalsi denicek.
Katka a Matysek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 23:47

Ahoj Filutkové,
jsem Vaší pravidelnou čtenářkou, ale tentokrát mne nemile překvapil název Vašeho deníčku, nikdy jsem na nějaké chytráky nenarazila…
Musím přiznat, že tento deníček mne nijak zvlášť nezaujal, byl příliš dlouhý, myslím, že jej lze napsat i jinou - přijatelnější formou…
Ale tohle je čistě můj názor a nemusíte se mnou souhlasit.
Vaše pravidelná čtenářka Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 23:50

No, me se moc dobre necetl, dokonce musim priznat, ze jsem ho docist nedokazala. Inu, ono vseho moc skodi…
Ale i tak gratuluju k bezva prazdninam.
Lesina s Adletkou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.08.04 15:05

Vojto, co to té mamince provádíš? To je tvoje pomsta za to, že šla přivydělat nějaký ten penízek? A to na to používáš woodoo panenku se špendlíkem? Abychom to s tím prevítováním zase moc nepřeháněli, to víš, mámu máš jen jednu, tak si ji trošku šetři na pozdějc, migrena je hrozně fuj. Já už taky přišla na to, že když do mámy buším a kopu jak do hadráku, tak za prvé se už naučila oplácet a za druhé s ní pak není žádná sranda. No teď jen doufám, že mamka vydělá hodně penízků, které pak budeš moc rozfofrovat s námi v Praze. Září je na dohled, tak by to chtělo vymyslet nějaký ten srazík.
Ahoj
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 15:35

Ahoj Filutkové,
tak se musím přiznet, že jsem byla dost nepřijemně překvapena oslovením Chytráci, na žádného jsem tady opravdu nikdy nenarazila. Asi je název Jiřinou špatně pochopen. Myslím si, že tento deníček je dost nezáživný a zbytečně moc zdlouhavý. Některé pasáže jsem musela i vynechat, prostě mě nebavili. Ale to je asi jen můj názor a nedalo mi to, a proto jsem se rozhodla se s vámi o něj podělit.

Taky mám zhruba tak stejně starou holčičku, jako vy tady. A proto vím, že každý den je báječný s malým ocáskem. A dá se určitě popsat mnohem zábavnější a né tak zbytečně zdlouhavým způsobem. Jiné deníčky od vás ostatních se mi opravdu moc líbí a díky za ně. Často mě pobaví a taky už mnohokrát pomohli.

Ahoj Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.08.04 16:04

Nazdárek Filuti a Vrabčáci,
hlásím, že už jsem vážně zcela a naprosto zdravá, tedy až na tu hlavu.
Proč na hlavu? Protože mamka objevila, že má doma malého tupounka. Zcela jsem zapomněla, které tvary patří do kterých otvorů ve vkládací mnemotechnické hračce. Nedokážu pochopit, že nemám obě nohy stejné a neustále si pletu boty při obouvání i přes výrazné označení na stranách. Tkaničky z provlékacího motýlka si raději strkám do mezer mezi zuby než do přichystaných dírek a když už náhodou se zapomenu, tak rozhodně nedodržím barvy. A vůbec, co jsou to barvy? Vše, co je horké nebo ledové, je prostě heiss, nerozlišuji ani malá x velká, suchá x mokrá, o rozdílu mezi hodná x zlobivá se radši ani nebudu zmiňovat. Mámu minulý týden cosi zarazilo, takže poslední dny si mě různě testuje a výsledky mých dovedností, u kterých předpokládala, že zvládám už tak nějak automaticky, byly děsivé. Jako bych celý loňský rok vypustila, vrátila jsem se k oblíbenému Paci, paci a Šiju boty do roboty, začínám nosit mámě knížky a hrozně se směju na zvuky zvířat, ale stejně jsou všechna chrochro (to chrčím jak špatně sťatá slepice). Začínám označovat věci jen prvními slabikami (nebo druhými, třetími, posledními - jak mě zrovna napadne). No zkrátka jsem mamku dotlačila k vědomí, že má malého dementa. Ještě totiž neprokoukla mou záludnost, že mi byly její výzkumy hned jasné a že tudíž je vlastně obrovská legrace dělat věci naopak nebo zcela jinak. Holt prevítovština jak vyšitá.
Umíte si jí představit, jak je roztomile nešťastná, když na výzvu: Johanko, řekni mi-ki-na, si v duchu představím, jak mě navádí na nějaké sprosté slůvko a začnu se tomu děsně řehnit. A bráška se řehtá se mnou a říká, že jsem blbá po něm. A pak, když je máma zcela zdeptána, tak na ni vybalím perlu jako např. dnes: mamka přišla do kuchyně a hned spustila bandurskou: Jak to, že je lednička otevřená? Jak to? Já se na ní líbezně usmála a odpověděla: No ja to? No ja to? a mezitím nenápadně kopla do dvířek, aby se zavřela, tak jak to znám od mámy. A pokračovala jsem: Pšece zažená (zavřená). A hrdě jsem odkráčela narvat žlutý čtvereček do modrého kolečka.
No nejsu já debil?

Jinak Vojtovi, nebo spíš Terezce švihadlové moc děkuju za inspiraci. Houpačka už mě tolik nebavila, takže na háky se teď chystá závěsná hrazdička a prkénko na gumovém laně - to zas bude úrazů, jsem zvědavá, jestli to rodiče dodaj i se super měkkou žíněnkou. A taky jsem zvědavá, když už konečně najdou místo na ty ripstole po Filipovi, co zahálej na půdičce.
Davídku, nevím, jestlis četl v předchozím deníčku, asii večer mamce zavoláme, že bychom se zítra někam vypravili?
Viki, stále napjatě čekám, co je s tebou, jaká byla oslava a vůbec, co je u vás nového.
Teta Smokie se na chatu rozloučila, že prý už jsou bez připojení, počítač je prý už nachystán ku stěhování a v novém připojení není, budou teprve zařizovat, tak snad to bude brzy a brzy se dočkáme nových zpráv od Kubíka i Tobíska. Mám vás všechny pozdravovat.
Stále čekáme na zprávy od Leničky, jestli už je bráška na světě a jak vypadá.

No a na závěr, milý Jíro, deníček je hezký, ale stráááášně dlouhatanananánský. Tohle než tvoje mamka sepsala, to mohla napsat tři komentáříky do předchozích deníčku a časově by ji to vyšlo na stejně. Chtěla jsem ti s mamkou hned napsat, jak deníček vyšel, ale než jsme to přelouskaly a než jsme vymyslely, na co vlastně reagovat, tak už to tu řekli jiní. Prostě je to moc informací najednou, takže si vlastně nic nepamatujeme. Jediné, co jsme pochopily, že ty i Hanča se máte skvěle a užíváte si léta. Jo a vážně jsme tu velcí chytrolíni, možná i trošičku vychytralí, ale slůvko chytráci je v Čechách dost pejorativní.
Tak se všici mějte
papa
Johanka a Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 20:24

Mila Jirinko,
denicek je moc hezky.A kterym se to nelibi na ne se vykasli!
NENI CLOVEK TEN ABY SE ZAVDECIL VSEM!!!!
Na to by meli myslet ty,co te tu odsuzuji!!!!
 Jana

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.08.04 21:30

Ahoj Filutové, Vrabčáci a všichni ostatní,

především chceme dodatečně popřát všem oslavencům! Takže milá Eden, Terezko, Vojtíšku, Viki,Barborko a Adámku (snad jsme na nikoho nezapomněli). přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka, pohody a hlavně spoustu lumpačinek, ať si nás naší milí rodičové dosyta užívají!! :o)))
Moc jsme na vás mysleli, ale dovolenkovali jsme..a počítač nikde..

Minulý týden jsme si užívali na „chatě“(unimobuňka, voda ze studny, vařilo se na propan-butan.bombě..p.m.) i s naším hafíkem..byla to paráda!! Celé dny jsem pobíhal nahatý, válel se v prachu a špíně,čachtal se ve vaničce, otravoval hafíka a vymýšlel, jak bych našim mohl pomoct..no beze mě by se asi neobešli-umýval jsem s mamčou nádobí (no co, že jsem byl oblečený a ruce ponořené až po ramena..), zabetonovával jsem s taťkou sloupky na plot-míchal jsem beton v kolečkách lžící a když se taťka nedíval, tak i rukama..vařil jsem čaj-naházel jsem skoro všechny sáčky do hrnku s čajem..jen mí neschopní rodičové nějak nestíhali fotit a zdokumentovat mé dovednosti-foťák nikdy nebyl po ruce..ach jo!
S Ajíčkem (naším hafíkem) jsme si to vážně užívali, vytrhával jsem mu staré chlupy, šimral mezi prsty na packách a taky jsem mu chtěl spočítat, kolik má zubů, ale mamka mě přerušila..(Ondra ležel na břichu, odhrnul psovi pysky a špáral se mu v zubech..no nádherný pohled..náš dobrák pes ani nehnul brvou..no snad se jednou neobjevíme ve večerních zprávách…pozn­.mamky)

Johanko, tvá mamka je asi docela slušná masochistka, když se snaží na tebe zkoušet takové testy!!! Je jasné, že při tvé inteligencí ze sebe nenecháš dělat cvičenou opici..géniové se nikdy podle tabulek nevyvíjeli..Moje mamka v tom má zcela jasno-já jsem vysoce inteligentní dítě, jen ona je zcela neschopná matka (názor babiček a ostatního příbuzenstva..) a neumí mě naučit mluvit, chodit na nočník, zpívat, recitovat básničky, samostatně se oblékat a jiné dovednosti, které bych přece už dávno měl zvládat!!!

Jo a pětky už se mi taky klubou (ty spodní), slintám už asi tři týdny a při každé příležitosti se zakousnu do mamky a držím, jak buldok…

Zatím papa a užívejte si poslední prázdninové dny (u nás je ještě horko a neprší..)

Ahoj Ondra (tentokrát se mi tu ještě cpe mamka)

Stáňo, docela mě potěšilo, že nejsem sama, kdo má doma takového citlivku (Ondra je ještě k tomu docela slušná hysterka–bohužel, má být po kom…v příbuzenstvu se jich najde hned několik..). První rok jsem taky strávila s Ondrou v náručí (neznám ten pocit, kdy miminko je vzhůru a klidně, spokojeně leží v postýlce nebo v kočárku..). Ale vrací mi to vše neuvěřitelnou citlivostí a mazlivostí-neměnila bych ani za nic!!

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 25.08.04 22:26

Ahoj všichni,
zdá se, že jsem se názvem chytráci někoho dotkl, a přitom to vůbec nebylo úmyslné. Prostě podle vzoru obyvatel Prahy = pražák, obyvatel Brna = brňák, obyvatel Chytrákova = chytrák mi to přišlo prima, u nás je pojem chytráci používán v dobrém slova smyslu, ale pokud se vám to nezdá vhodné, nezbývá mi než se omluvit a poprosit o odpuštění.
Vrabčák Jíra

Pozn. mamky = no teď koukám, že blb jsem já, protože jsem celou dobu četla Chytrákov bez toho L před K tak se teda kaju :o)) Pojem Chytrálkov jsem neznala.

Jinak už se mi taky stalo, že mi přišly některé pasáže deníčků nudné, ale neviděla jsem důvod vám to sdělovat ? proč taky, je to subjektivní názor.
Původně jsem chtěla připsat několik Jírových vejšplechtů, ale nevím, jestli by vás to ještě zajímalo. Aby to nevypadalo, že se vytahujeme, někdy mám pocit, že je tak bráno každé mé slovo.
Ahoj Jiřina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 25.08.04 22:28

Ahoj Verunko,
jak už jsme psali níže, název jsme asi úplně popletli. Jestli nás ještě necháte psát příště (podle reakcí si nejsem jist, ale rád bych), bude název jaký si budete přát.

Jinak na olympiádu taky koukáme často, Šebrleho jsem sice prospal, ale zase se mi líbil jiný sport, poznáš který? „Hop bunk p-cha“ neboli „hop žbluňk sprcha“? Skoky do vody :o)
Vrabčák Jíra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 22:55

Mila Jano, myslim, ze reagujes i na me, takze mi to neda a musim se tak trosku ozvat.
Myslim, ze vyslovit nazor na delku denicku neni jeste odsuzovani a opravdu to neni neco, na co by nemela Jira reflektovat. Mela by si to vzit k srdci, protoze jak jsem uz psala, vseho moc skodi a u predlouhych az veledlouhych denicku to plati zvlast. Vzhledem k tomu, ze muj nazor nebyl ojedinely, si myslim, ze je treba se nad nim zamyslet a ne, jak pises, se na nej vykaslat. Zvlast, kdyz ten nazor vyslovi mimo jinych i holky, ktere tento denicek spoluvedou.
Uf.
 Lesina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 22:57

PS: A menit nazev denicku, to se prece nedela, ne?
 Lesina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.08.04 23:08

hoja, sem s vejšplechtama, já su zvědavá.
Já si nestěžuju na nudnost, ale na to, že kdybych měla reagovat na vše zajímavé, tak popíšu při své ukecanosti další tři deníčky. Prostě je to moc informací naráz.
pa
Romana s Johanou

p.s. z Chytrálkova můžou být chytrálci a občas tu pobíhaj i chytrolíni :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.08.04 23:27

ahoj Jiřko,
rozhodně sem přihoď pár vejšplechtů, ať tady nevytahuju jen já :-)))
Abys pochopila název deníčku: Chtěli jsme, aby zahrnoval prcky i ty starší sourozence. Takže Filutové pro prťata a Chytrálkov pro ty starší.
A přidávám se k ostatním, že kratší deníček by se líp četl. A když napíšeš zbytek do komentářů, aspoň bude zajímavostí celý týden dost. Tak až příště na Jíru přijde řada, už bude mít určitě všecko vychytaný.
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.08.04 23:35

Ahoj všichni,
tak dneska píšu já, neb jsme děti odveleli k babičce. A slavíme předvčerejší výročí svatby. Teda, už je asi po oslavě. Byla večeřka a pak kino. Těstoviny v restauraci Collosseum (pro Brňáky ve ˇ
Spalíčku) doporučuju vřele, film Král Artuš si klidně můžete nechat ujít. Opět jsem četla i kritiku Mirky Spáčilové a tentokrát s ní souhlasím.
Tak, kytka a tak už byla v pondělí, ale přesto se odcházím věnovat tomu svému už 8 let nejbližšímu příbuznému.
P.S. Na první výročí zapomněl, ta ostatní jsme tak nějak prošli, občas s kytkou a letos si to fakt užíváme. Co to znamená? Doufám, že samý dobrý věci.
Ahoj
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.08.04 23:41

Nazdárek Johanče,
Tolik inteligentní ironie zůstává mamkou nepochopeno? Jsem s tebou a chystám se narvat modrý čtvereček do žlutého kolečka, dost mě to baví. A taky mamku blbnout tím, že někdy jí na požádání ukážu tu správnou barvu a pak pětkrát ne.
A závidím ti to vaše domácí lanové centrum. Mamka usoudila, že nám musí stačit provazový žebřík. Ale Filda mi to vynahrazuje a pořád pro nás staví nějaké domečky, klouzačky z matračky a podobně. Je to fakt super brácha.
A doufám, že nás budeš informovat o Kubíkovi a Tobískovi. Budete se vídat? Mimochodem, nevíč o holkách Svobodovic?
papa
Verunka (dneska za protivku, prořezává se další špičák)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.08.04 23:53

Třeba je to oslava toho, že jste úspěšně přežili prý kritický sedmý rok, tak si toho važ :-)))
Moc gratuluju, ono se to nezdá, ale je to spousta společně prožitého času, to žádá uznání.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.04 00:11

Jano,
zachránilas mě od maléru, opět jsem zapomněla se Verče ozvat a někam ji vytáhnout, hned zítra se polepším a jestli ne, tak ať mi spadnou všechny hračky do kanálu. Teda já jsem ale ostuda, fuj tajbl.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.08.04 08:11

Ahoj Chytrálci a Filuťátka:-)),
vyrážíme směr chalupa, takže se ozveme až s novým deníčkem. (Pokud nebude pršet a nezabalíme to tam).
Mějte se tady krásně
Jana, Verunka, Filda

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 26.08.04 13:53

Ahoj všici!

Ještě se hlásíme ze starého bytečku. Kuba je u babi, Tobík spí. Asi se mu začínají klubat zuby, protože furt řve, strká si ruce do pusy a víc spí, tak nevim.
Nevím, jak dlouho ještě budeme on-line :-), každopádně od neděle budem v novém.

Teda vůbec nevím, jestli se tady dá mluvit o novém bytě, je to otřesný, otřesný, otřesný a bude dlouho trvat, než to dáme dohromady. Akutně nutně musíme koupit sporák, toho, co tam je teď, se bojím :-), kuchyňská linka půjde ven nejpozději do měsíce. To nemluvim o zkamenělejch bateriích atd. atd. atd. Prostě katastrofa. Nechápu, jak tam mohla bydlet ženská. Všechno jsem nafotila, tak jestli někdy bude čas, zkusím dát něco na Rodinu (teda nevím, jestli je čím se chlubit :-)).

Omlouvám se, nebudu teď na nic reagovat, ikdyž bych toho taky popsala, jdu něco dělat, balit nebo tak.
Kdyžtak se ozvu, zatim pa pa!

Katka (+zrovna spící Tobík)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.08.04 14:44

Nazdárek kámoši a tety :)!

Johančino popichování se neminulo účinkem, a tak mamka místo žehlení (nějak jí to neubývá) zasedla a sesmolí za mě těch slíbených pár řádek ;).

Tak především musím ocenit znalosti a dovednosti členů filutího klubu. Né, že bych byla nějak zaostalá, ale některý věci prostě občasodmítám dělat - za všechny jmenuju čurání do nočníku. I když se mi chce a řeknu to, na nočník si nesednu, radši to držím, až dostanu plínku. Mamka z toho nejdřív šílela, ale teď mě nějak ignoruje a mě tahle hra pomalu přestává bavit, takže úspěšné nočníkování mě asi taky nemine.

No, ale to jste asi vědět nechteli, že jo… Tak něco k prázdninám - k vrcholům patřil jistojistě týden strávený s oběma babičkami a třemi dětskými příbuznými (4, 5 a 7 let). To byl hukot, naučila jsem se báječně vřískat, prát se, strkat do lidí, tahat za vlasy, kopat do holeně atd.atd. Drazí rodičové byli po návratu svého blond andílka asi nemile překvapení :))), ale já se už zase snažím být hodná ;). To bylo náležitě oceněno veeelkou oslavou narozenin (zdokumentováno v albíku).

Lidi, to byla paráda - nejenže jsem se mohla nacpat, čím jsem chtěla - včetně chlebíčku s hermelínovým salátem (tajně, ale přece!!!), ale byly i frkačky (bohužel po mohutném frkání skončily s proslintanou dírou), tanečky a máma brečela :). (Přišla mi najednou strašně veliká - pozn. mamky.)

Minulý týden jsme s mámou strávily v Krkonoších - u nás doma totiž dělají novou silnici a máma odmítla snášet prach, binec a randál (mě to nevadí, chodím s těmi hodnými pány od krumpáčů flirtovat :) a odtransportovala nás do Janských Lázní. Nakonec jsem to ocenila - na chatě byl pes, jíst jsme chodily spolu do zahradní restaurace (to já naprosto miluju, vydržím stolovat i hodinu), za chatou pískoviště jenom MOJE!!! (Sami víte, jak je slovo MOJE důležitý, že jo?), každý den jsme jezdily lanovkou na kopec na zmrzlinu a zpátky a máma nemusela žehlit, vařit, uklízet, takže byla taky spokojená.

Koukám, že těch zážitků mám spoustu, tak zas kus nechám na příště, ať nejsme moc dlouhý. Jenom se ještě musím pochlubit, že už týden spím ve velké posteli a spadla jsem jenom 2×! (Ani o tom nevěděla a pokračovala v chrundění na „záchranné peřině“ na zemi - pozn. mamky.) Se spaním jsem pořád zlatíčko, 11 hod. v noci, 2-3 odpoledne, umím asi 5 písniček celých, dalších x doplňuju a děkuju tetě Romaně za vystřihovací panenky a oblečky, vydržím s nima i hodinu sama :) (Maminka děkuje taky. :)))

O držkopádech, rozseknutých rtech, přiškrcených kočkách, vejšplechtech a věcech, kterých se bojím, zase někdy příště…

Zatím vám všem přeju hezký zbytek prázdnin (já si je v září prodloužím u MÓÓÓŽE) a doufám, že nebudeme s mamkou líný a budeme psát častěji, abysme mohly reagovat na to, co se děje :))).

Všechny zdraví vaše kudrnka Viki s Ivou

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 26.08.04 19:55

Ahoj holky, tak příště, už je těch informací příliš.
Holt to je daň za to, že jsem se sem 14 dní nedostala a pak jsem vás nechtěla o nic ochudit, budu se snažit mít víc času, ale když jsem pryč, nedá se nic dělat. Pro tentokrát jste to přežily :o))
Samozřejmě reagovat na vše není nutno.
 Jiřina

Jíra: tak přece jen jedno napíšu: babička: a Jíro, co jsi moje? Já: čenčínko! (= štěstíčko) a máma: Jíro, co jsi moje? Já: ťumpí (=lumpík)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.04 12:02

Ahooooj Viki,
no konečně jsi řádná kámoška, já už se bála, jak se dozvím, že bezchybně nočníkuješ a že jsi nejvzornější se všech vzorných princezen. Uf, zase je o mindrák méně, děkuji :-)))).
Flirtování s chlapama, to je moje. Nejradši mám kluky okolo deseti let, kolem těch pobíhám a obdivně k nim vzhlížím a oni kupodivu reagují pozitivně a jsou na mě moc hodní. Občas si ale vyberu nějakýho toho fousáče od dvaceti do třiceti, a tam mamka vždy rázně zakročí, ať prý nekoketuju s dědkama.
Slovíčko Moje ti závidím, nějak mi to nejde přes pysky, takže holt zatím řeším jen ječením a rozčíleným Ej, ej, ej. Ale už bych ho nutně potřebovala, asi začnu cvičit.
Co ti vůbec nezávidím, je hermelínový chlebíček, já jednou mocí mermo chtěla ochutnat máminu oblíbenou svačinku - chleba se syrečkem - blééé, půl hodiny jsem si pak dřela jazyk. A od té doby žádný z těchto sýrů včetně nivy nemůžu ani vidět.
Vynahražuju si to ulizováním tatarky z tátových talířů, to snad taky platí jako dostatečná humusárna :-)
Jo a na velkou postel mám jeden typ, nezkoušelas, jestli se dá použít i jako trampolína? Já na té své mám pružinovou matraci a to se to skáče. Akorát občas zapomínám, že strop (tedy Filipova podlaha) je jen půl metru nade mnou, au au au.
Jsem moc ráda, že ses ozvala a budu se těšit na další, chtěla bych znát počet tvých jizev - já mám zatím schovány na dobu, než se vdám, tři: rozkousnutý ret, spálené stehno, a jeden šrám na ruce od třísky, který i přes léčbu zahnisal a nechal ďůlek.
Papa
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.04 12:11

Milá Leničko,
moc ti gratuluju k zisku takového skvělého brášky Lukáška s tak nádhernýma mírama: 51 cm, 3370 g.
(Narodil se 28.8. někdy před půlnocí)

Ať se máte hodně rádi, ať tě poslouchá a ať tobě i rodičům dělá samou radost. A nezapomeň ho naučit nějaké ty naše vylomeninky.
ahoj
Johanka i za mamku a oba chlapy.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.08.04 14:25

Ahoj Johanko,

teeeda, počtem jizev mě předčíš - já mám jenom jednu pořádnou - rozkousnutý spodní ret (za to 3× za sebou :) - pád na betonu, tygr přes řídítka motorky a posléze náraz do dřevěného lehátka. Já teda moc nepadám, koleno jsem měla lehce odřený jen jednou, ale když už sebou praštím, odnese to nos, ret a brada - holt mám těžkou hlavu nebo co :). Modřiny samo nepočítám ;).

Jo, a trampolínuju se radši na rodičovské posteli, protože je větší než ta moje. Ovšem pád na pelest při nevybraném doskoku taky nic moc :))).

A k syrečkům a dospěláckým humusárnám - já zbožňuju zavináče, kyselý okurky (nejlépe namáčené do plnotučné hořčice), buřty na ohýnku a nově jsem přišla na chuť hranolkům. Bohužel ani jednu z těchhle lahůdek mi teda zrovna dopřávat nechtějí. Ovšem vyžebraný romadůr taky letěl obloukem, blééé.

Ovšem minulý týden jsem objevila novou cestu k dobrůtkám. V restauraci po cestě z Krkonoš jsem tak krásně a hlasitě poděkovala za přinesený džusík, že číšník nevydržel a přinesl mi lízátko (zřejmě bezdětný, protože ho přinesl před jídlem - pozn. mamky), takže jsem konzumovala na střídačku španělského ptáčka s rýží a lízátko. Přidala jsem na intenzitě děkování při každé další návštěvě toho pána a nakonec mi byla do kapsy ještě vstrčena Fidorka! Bohužel na mamku moje děkování takhle ohromující vliv nemá, většinou se dočkám jenom líbezného „prosím“ :(.

Takže vřele doporučuju hlasitě zdravit a děkovat, na cizí (vlastně i na babičky) to funguje spolehlivě :))).

Zatím pa,

Viki

PS od mamky: to děkování je fakt sladký, huláká s andělským úsměvem DEEEKUJUUUUU, DEEEKUJUUUU, dokud se nedočká adekvátní reakce protistrany :).

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.08.04 15:48

Chichi, já zcela živě vidím toho zjihlého číšníka, jak se může uběhat, aby vyzískal další díky. To muselo být senzační :-)))

Já jsem moc děkovací, ale bohužel jen doma na mámu, té „kujů“ i za utření nosu, ale venku se moc stydím, prostě na veřejnosti raději nemluvím. Je fakt, že zatím nemám potřebu - co to ty číšníci a prodavačky maj, že maj pořád potřebu něco mi strkat, každý den si táhnu domu nějakou tu prý mňamku nebo drobnůstku. A to ještě bývají dotčení, když mi ji mamka zatrhne a vrátí, anebo i třeba dovolí, ale já ji po ochutnání hodím do kouta - znáš třeba placatá lízátka nebo lékořicové bonbony? To je hnus, co?
Ale v Delvitě je moc hodná paní pokladní, která se pořád směje (tedy nejen na mě), vůbec jí nevadí, že s ní nemluvím a soustavně nám neúčtuje nakousané rohlíky, že prý když nejsou komplet, tak to neplatí. Plánuju vyzkoušet, zda stejný metr vezme třeba na čokoládičku.
A pak tu mám ještě dva oblíbené krámky v okolí, v jednom už jsem dostala prstýnek, karabinku a tkaničky (u kutilů) a ve druhém (u číňanů) už dva maličké plyšáky.
O tátově klubové hospůdce ani nemluvím, tam mě donedávna krmili a napájeli výhradně zdarma, ale teď už mě tam nepustěj, prý už jsem moc velká a přitom příliš malá - tak tomu nerozumím.
ahojky
 Johana

Právě jsem o tomhle problému chtěla psát: občas chodím s Johanou do hospůdek a jiných zařízení veřejného stravování a konzumace - mám vytipovaných pár, kde v daném čase není moc lidí, ani není nakouřeno, nebo je tam nekuřácký prostor - upřednostňuji zahrádky, ale když nás chytí déšť někde na cestě, tak jsem v koncích.
Většina restaurací v Praze (když pominu ty jedničkové nebo i dvojkové, ale plné turistů) má nainstalovány hrací automaty!!!! A i když já jako rodič rozhodnu, že prostředí je pro mé dítě vhodné, tak nemůžeme projít už krz dveře, kde právě kvůli těmto obludám je obr-nápis „Osobám do 18ti vstup zakázán“. A mnohokrát jde o restauračky zařízené spíše na jídlo, akorát, že u výčepu mají jednu či dvě pípací obludy.
Teď jsem se doslechla, že doprovod rodičů nerozhoduje, že prostě správně dle zákona fungující obsluha nás má prostě z této restaurace vykázat, jinak se v případě kontroly (a že prý jich teď chodí) nedoplatí na pokutách. Plánuju v následujících dnech si udělat kolečko po okolí a vyzjistit, kolik z těch xxx restaurací je bez automatů a jak vypadají - nejde o to, že bychom je chtěli pravidelně navštěvovat, ale občas je restaurace jediné řešení nějakého ať stravovacího nebo srazového problému.
Holky, jak to máte u vás, už jste se s tím setkaly, že by vás s děckem odněkud vyhodili - nebo třeba nechali, ale s tím rizikem? Přijde mi dost zvláštní, že se prostě s dítětem nemůžu jít najíst vařeného.
Ahoj
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.08.04 23:36

Ahojky filůtkové,

všechny vás moc zdravím, jsem tady zase za hanbu, protože nepíšu a nepíšu,prostě to pracování mámu nějak zmáhá, odpoledne jí visím na krku a nepustim a nepustim :-)))

Chtěl jsem vám napsat spoustu zajímavostí,ale zase jsem je skoro všechny zapomněl, holt co byste taky chtěli od naprostého idiotka a ignoranta - po vzoru Johanky se tak projevuji, zejména před lidmi kteří mě moc neznají :-) Po dlouhé době se na mě přijela podívat sestřenice z Anglie a mamča mě podezřívá, že jsem si tajně přečetl Johanky psaní, hi hi. Na žádosti o písničku,bás­ničku,taneček nebo cvičení - nic, na veškeré dotazy co je tohleto a tamhleto odpovídám sladce „já nevim“ a dokolečka se ptám maminky „čo je toďle?“ maminka odpoví např. „to jsou oči“, já se opět ptám „čo je toďle?“ a maminka opět odpovídá a tak dokola,pak se mamka pro změnu zaptá mě a já odpovím podle nálady buď „já nevim“, nebo „no přece oči!!!!“. Ale jinak už jsme se se sestřenkou Kačenkou skamarádili,dneska jsme byli u ní na návštěvě, bylo to prima, celkem ochotně jsme s Terezkou předvedli páreček imbecilních sourozenečků a ještě mi teta navrčela vlásky (ostříhala strojkem).

Johanko,doufám že ti doma tu tělocvičnu udělají, máš se na co těšit, konečně mě snad s Viki vezmete do klubu, včera po pádu z kruhů poprvé mírně prokousnutý ret,heč. Jinak vlastním minijizvičku jenom jednu,po skoku z motorky na hranu u zdi,už je celkem dost stará,budete mi jí taky počítat?

Viki,moc tě zdravím a olíbávám, jsem rád, že jsi se nám ozvala, pěkně jsi si užívala prázdniny,ani se nedivím že jsi na nás neměla čas.Lízátko od číšníka ti tiše závidím,na lízátka já jsem ujetej :-),já taky všude vzorně za všechno děkuju,ale žádnou takovou super věc jsem ještě od cizích lidí nedostal.Ale mnohem radši všechny lidi, a obzvláště prodavčky, hlasitě zdravím, jsem ochoten pozdrav kolovrátkovat tak dlouho, dokud mi dotyčná osoba neodpoví.Je to vůbec možný, že je někdo tak nevychovaný a nedokáže slušně odpovědět na pozdrav? Mamka sice někdy tvrdí že dělám ostudu,ale nechápu proč.

Mírnou ostudu jsme mamce udělali minulou sobotu,byli jsme v parku a bylo tam plno pánů,kteří bouchali kladivama do železa,dávali je do ohýnku a zase bouchali, prý se jim říká kováři.Samozřejmě že mi nedovolili se k ohýnku ani přiblížit,natož si půjčit kladivo,hrůza.Pak mě ještě vzali na výstavu všemožných zkroucenin,prý je ti kováři takhle utloukli, pořád jsem se ptal „čo to je?“, já sám jsem poznal jenom obrovskýho pindíka a měl jsem z toho velkou radost.Ale hlavně nás babička díky svým známostem protlačila k nějakému občerstvovacímu stolu, mamka se nás sice hned pokoušela vytlačit zase ven, prý jsme moc jako umělci nevypadali,ale já jsem uviděl jahody,Terezka dorty s malinama a hned byla zábava.Mamka učinila poslední pokus,nabrala nám na talířek trochu jahod a dortů a lákala nás s talířkem ven,ale já se nedal odbýt,dobrovolně jsem odešel až ve chvíli,kdy nebylo po jahodách ani stopy a ještě jsem se zacpal dortem a polil džusem.Prostě paráda a to ještě na závěr Terezka propašovala obří řízek,prý ho donese domů tatínkovi,když má řízky tolik rád :-))) Divte se,když nám doma nedají pořádně najíst:-(((

Jestli se ještě někdo podivíte,že z nás mamince až hlava třeští,budu se vážně divit :-) Žádné panenky a špendlíky nepotřebujem,já docela obstojně mamku připravím o nervy svýma otázkama. Například včera u babičky,stojím u malin a říkám: „maminko,chci papat maliny“,mamka: „maliny už tu nejsou,už jste je všechny snědli“, V:„a proč?“, M:„protože už všechny uzrály,tak jste je snědli“, V:„a proč?“ M:" protože byly moc dobrý" V:„a proč?“, M:„protože vám moc chutnaly“ V:„a proč?“, mamka už psychicky odpadá a odpovídá: „prostě proto!!!!!!!“, a já se rozkřiknu: „maminko,přes­taň,nič se neštalo!!!“ Takovýhle rozhovor na jakékoliv téma se odehrává milionkrát za den, potřebuju přece všechno pořádně vědět a všemu rozumět,to je jasný.

Tak už se s vámi loučím,začíná mi to nějak extra hodně povídat,tak abyste dočetli až do konce, mějte se prima a zase brzy ahóóóój!!!!!!!!!!­!!!!!!!
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.08.04 23:44

Milá Leničko,
taky ti moc a moc gratulujeme k narození živého paneňáka Lukáška, vzhledem k jeho zlobivosti těsně před narozením usuzujeme, že bude určitě bezva rošťák do party a přejeme mu hlavně hodně zdraví, hodné a milující rodiče a prima sestru na roštění!!!!

Moc vám toho chlapečka přejeme,mějte se prima a užívejte si miminečka !!!!
Za gratulační výbor celé naší rodinky, vás srdečně zdraví Vojta

P.S.Teto Romano,nedělej nám v tom hokej a srovnej si datum,nebo jsi snad vědma? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.08.04 23:58

Ahojky Romano,
vzhledem k velikosti našeho města a stavu zdejších restaurací máme zkušenosti prachbídné, zahradní restaurace v tom pravém slova smyslu tady nejsou,takže buď se můžeme najíst uvnitř,což ne vždy personál snáší s pochopením,nebo si můžeme dát venku na zahrádce pivko a buřta s cibulí :-) Jinak jsme jednou,tuším za vysvědčení,byli v pizzerii kde se sice obvykle venku sedět dá (opomíjíme fakt,že nám kouká do talíře půl sídliště),ale bylo obsazeno a tak jsme byli uvnitř,nebyla tam ani noha,ale automatů kvanta,tenkrát jsme o tom do deníčku psali.Vojta byl blikajícími automaty přímo učarován,personál se tvářil neutrálně,cedule nikde nevisela a nikdo se nás nesnažil upozornit abysme Vojtu drželi mimo dosah (což by teda šlo jedině okamžitým odchodem z restaurace),takže jsme neřešili a nechali Vojtu jásat.Jiné zkušenosti v tomto směru nemáme a máme jenom jednu zkušenost velmi velmi pozitivní a to z restaurace v sousedním městě,kde je obr zahradní restaurace přímo nadupaná houpačkama a domečkama a klouzačkama, prostě ráj,problém byl spíš dostat děti domů,ale to už je zase jiná kapitola.
Ahoj Stána

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.04 00:16

chichi, mě to došlo až asi za dvě hodiny, když jsem mazala zprávu z mobila :-), šest a osm - to je jen překouknutí o jedno bříško :D Tady těch bříšek běhá a vůbec, přeci víte, že na moje čísla se nemáte spoléhat :D:D:D
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.04 00:21

Vojto,
a proč maminku bolí hlavička?
Joko :-))))

takže další slůvko: to už jsou tři, co musím urychleně zvládnout, Moje, prosím, a proč.
Uf, jdu trénovat.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 28.08.04 11:14

Ahojte, pár vzkazíků:

VIKY: ty jsi opravdu moc šikovná holčička! A jsem rád, že ses ozvala. Myslíš, že vám s mamkou vyjde nějaká návštěva u nás?

LENIČKO: gratulujeme k bráškovi! To máte narozky skoro spolu, viď!

VOJTO: to tvoje a proč? se mi začíná líbit! Já se zatím na nic takového nezmůžu, ale pak se bude mamka divit!

Jíra

David1
Kecalka 287 příspěvků 28.08.04 17:39

Ahoj Leničko

Také se přidáváme ke gratulacím k narození tak suprové hračky:))) Hezky se o Lukáška starej, uvidíš že se ti to vyplatí. Jen počkej až povyroste bude to prima kamarád na hraní. Já ti takové miminko můžu jenom závidět:o)
Vše NEJ do života přeje David se zbytkem tlupy

David1
Kecalka 287 příspěvků 28.08.04 19:00

Ahojky kamarádíčkové

Tak se vám konečně můžeme taky ozvat. Přečetli jsme si všechny vaše komentáře a musím se přiznat, že já lízátka taky milujuuu!! Jenže máma dala všem přísný zákaz je nakupovat, takže si musím počkat až si je koupím sám.

Viki, musím přiznat že ti tiše závidím toho haryka co jsem viděl u tebe v albíčku. No kdybych já měl něco takového, tak jsem jistě to nejhodnější dítko na světě:)) A kam prosím tě chodíš na ty básničky? Já umím akorát „pati pati ..............máma ........... " a to je celé:) Ale zamiloval jsem si jednu písničku, kterou si i zpívám!!! Je to prosím pěkně anglicky a jmenuje se to: We will rock you. Zpívá to malá holčička a já to zpívám hezky i s melodií, v mém podání to zní takhle: "ví-vou ví- vou rok-ku“ a takhle si to dokážu zpívat pořád dokola.

Včera jsem se naučil nové slovíčko: tima (zima) a ještě se u toho klepu jako že je mi fakt zima:o)) Jinak „moje“ taky umím, to něco ukradnu, rukama si to držím u prsou a říkám MOJE. Další slovíčko je „protím“ (prosím) a ještě „kuju“ (děkuju) ale tyhle říkám spíše vzácně:)) A když něco potřebuju od někoho, tak ho chytím za ruku a říkám „ťávat“ (vstávat) a musí se jít.

Už ze mě není holoprdka a tak se mi zase stalo, že jsem to pustil do gatí. Babička jak nás hlídala mi raději dala plínku. Dnes jsem se aspoň 2× vzorně vykadil do nočníku, zato byly už 2 nehody. Jak vstanu z nočníku tak dělám „omín“ (komín) na utření zadečku, někdy to dělám i když se jenom vyčůrám:))

Vojtíšku pořád neskutečně obdivuju tvoje slovíčka. Kam ty na ty chytré věty chodíš? To musí mít z tebe maminka velkou radost. A to tvé proč musí být sladké, to je pro mě moc těžké slovíčko, to si ještě počkáme než mi mamka bude muset takhle odpovídat. Zatím ji to prý stačí od brášky, ten se prý taky pořád ptá na samé chytré věci:)

Já jsem se teď měl moc hezky. Doma nám měnili nové okna, tak si asi umíte představit ten rááááj. Všude bordel, sem tam se vám podaří ukořistit to co se nesmí apod. Aspoň jsem pak mámě nakonec pomohl s úklidem, luxoval jsem. Sebral jsem to mámě z ruky a říkám „já“, po chvilce mi to sebere a vysává ona. Pak zase já a takhle se to asi po 20ti sekundách střídá, takže vysáváme skoro celý den:))

A ještě vzkaz od mamky pro Johanku:
Milá Johanko, na tu velkou párty s Davídkem můžeš asi zapomenout, protože náš malej lumpík tu tisícovku asi fakt vyhodil do koše. Včera mu totiž děda podával další tisíckovku ať ji dá mámě na nákup pití (koly, ta je taky moc mňam ale ta je ještě víc přísně zakázanější než to lízátko - pozn. David) a Davídek ji chtěl vyhodit do koše. Takže to spíš vypadá, že je to chuďas a jen si tady na něco hraje:o)))

Naučil jsem se na brášku žalovat, to si nemyslete, že mě taky neplácne. Prý ho pořád otravuju. A i když mě to nebolí, tak to jdu stejně někomu nahlásit (nejčastěji mamce) a říkám jí „gugu tytyty“ (gugu - to je čínsky bráška - pozn. mamky) a táhnu mamku za Filipem aby mu vynadala. No přece si to nenechám líbit že jo? Obzvlášť, když na mě Filip taky pořád žaluje.

Lidičky jde se papat, dobrou chuť všem a brou noc těm, kdo půjdou spát. Já zatím na spaní nemám ani nejmenší myšlenky, momentálně s bráškou řádíme tak, že nás musí slyšet až u Vojtíška:))
Tak papá Davídek s mamkou Evou

P.S. Romano já se pokusím večer zajít na chat. Jinak jak to vidíš ty?

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.08.04 21:51

Davídku, zítra mi musíš ukázat, kde máte popelnice, já to tam budu asi chodit průběžně kontrolovat, a to by bylo, aby na to mecheche nebylo :-))))
Johanka

Už tam svištím
Romana :-)

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 29.08.04 20:48

Ahóój!

Zrovna jsme přijeli z chaty..bylo to úplně perfektní! V sobotu jsem celý den řádil se staršíma kámošema (9-ti letá holka a 12-ti letý kluk) a dnes se svoji mladší kámoškou Martinkou a ještě k tomu jsme pěkně proháněli našeho i jejich hafíka…

Viki: Musím tě móóc pochválit, že alespoň ty držíš partu a nenočníkuješ.­.jestli můžu poradit, když ti mamča nebude chtít dát plínu, jednoduše si čapni někde v pokoji…však ona si to příště rozmyslí…
Jinak se vůbec nedivím, že si tě ten číšník tak předcházel..kdo by odolal tvým kudrlinkám a líbeznému úsměvu ( a když ještě tak hezky poděkuješ…o:))

Leničko, moc gratulujeme k bráškovi a hrozně moc závidíme…Přejeme hóódně zdravíčka a pohodičky!!! Ať je Lukášek hodné, spavé miminko, aby tvé mamince zbylo dost energie a elánu i pro tebe…až bráška trošku vyroste určitě spolu vymyslíte parádní lumpárny!!

Jinak hlásím se do „klubu imbecilů“, dospělí ze mě nedostanou ani hlásku..zato s mrňatama řádím jako tajfun a předvádím jim své dovednosti…umíte někdo čúrat jako pejsek?? Mamka z toho byla rozhodně nadšená, když jsem ji občúral schody a při tom zvednul nožičku..o:) (pes nám teda schody neobčúrává..poz­n.mamky)

Tak zatím ahoj Ondrášek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.08.04 21:09

ahoj Filuťáčci,
tak jsme zase zpátky doma.
Mamce už se i podařilo odeslat deníček. Protože je velká šikulka, chi chi a místo prohlédnout zmáčkla ok, možná vyjde nadvakrát a s chybama. Uvidíme, co s tím na emimču vyrobí.
Pro Romču k těm hospodám:
Tak tenhle problém jsme ještě neřešili. Zatím nás vždycky všude obsloužili, někde mi i ohřáli jídelní konzervičku. To by mě nikdy nenapadlo. Ale kousek od Brna, v Boskovicích zavedl mateřský klub ve spolupráci s radnicí seznam babyfriendly restarací a dělají jim docela dobrou reklamu. Co takhle zavést něco podobnýho v Karlíně? :-))

Jana s Verčou

Vložit nový komentář