Filutové z Chytrálkova 11. Verunka hérečka aneb doma čertice

Rodičovství

Verunka píše: Nazdárek Filutkové! Dnešní deníček s mamkou věnujeme hlavně tetě Romaně, aby věděla, že v tom není sama. :)

Tak co mamky, taky se vašim známým zdá, že si o svých dětech vymýšlíte? Že to andělské stvoření přece nemůže dělat vylomeniny takového kalibru?
Napíšu vám, co dělám já. Já se prezentuju hlavně před doktory. S těma mýma spastickýma bronchitidama je vídám celkem často. A jsem vzorný pacient. Na požádání zakašlu, když uvidím fonendoskop, začnu zhluboka dýchat…
Na alergologii mamku chtěli poučit, jak používat spacer - takovou trubičku na inhalování. Mamka sestřičce řekla, že už nás poučila naše paní doktorka. A že mi to dává ve spaní, nebo za použití násilí nejlépe i s taťkou - to říkala pravdu, řvu u toho jak rozzuřený býk, nebo pavián? Každopádně hrozně moc. Sestřička udiveně zvedla obočí řkouc, že ve spaní se to dávat nemá a křičícímu dítěti taky ne.
Pak mi to zkusila na:,–(it a já, abych dostála své vzorňákovské pověsti jsem dýchala ostošest. Tak vidíte, maminko, jde to naprosto v pohodě. Maminka viděla, bylo jí vše jasné, doma mě zase drželi dva :-((.
Na očkování jsem byla tak vzorná, že paní doktorka říkala: Teda, co vy to máte za dítě? A když u nás byla v neděli večer a naznala, že inhalace je opět nutná, ptala se jen tak pro formu: inhalujete v pohodě, ne? Tak jí to mamka popsala. Paní doktorka to teda zkusila sama. A znáte mně - vzorňačka. Ještě jsem jí krásně zadýchala, když mě poslouchala (ten potměšilý úsměv viděla jen mamka, paní doktorka byla zezadu) a na závěr jsem mamce dala pusu, až to mlasklo. Ať vidí, jaká já jsem! No, prokoukla mě. Říkala mi: Verunko, ty hérečko!!! :-)
A stejně to na ni zase zkusím. A na podzim už je mamka domluvená s paní zubařkou, to budou andílkovské pohledy :-)).
Bráška to dělával zase jinak. Hlídaný byl naprostý zlatíčko, ale jak se objevila mamka, silně se to zhoršilo. A když přišli domů, byl z něho umrčený, otravný a vzteklý protiva.
Takže teto Romčo, my dobře víme, že si nevymýšlíš. A taky je nám jasný, že i na srazíku musela být Joko vzorňácká. Ale já osobně s ní držím basu a vy to rodičové nějak přežijte.
A ještě poznámka: Mamka někde četla, že děti se před cizíma snaží, protože mají rády své rodiče. Ale stojí je to obrovské vypětí. A tak, když se s maminkou ocitnou samy, musí ze sebe všechnu tu potlačovanou energii dostat. Kdyby se před maminkou neuvolnily, svědčilo by to prý o jejich špatném vzájemném vztahu.
Z toho si mamka vyvozuje, že my ji s bráchou děsně milujeme, když tak potom řádíme. No já ji teda miluju. Dneska zrovna jsem ji celý večer pusinkovala, aby nemohla bráchovi zpívat písničku, kterou jsem nechtěla. Taková já jsem, hi, hi.
A tím se dostáváme k běžným záležitostem.
Takže: Už od soboty spávám s bráchou v pokojíčku na velké posteli. On se tomu děsně bránil, ale teď je rád, že mě tam má. Mamku už to přestává bavit. Uspává nás teď sice oba zaráz v půl osmé, ale doba uspávání se zdvojnásobila. Zatím vždycky Filípek usnul dřív než já, heč. Taky je super, že můžu kdykoliv vstát a vysypat kostky nebo se vydat za tátou.
Naše přesuny taky donutily rodiče přemístit nějaký nábytek, zrušit přebalovací pult… Mamka s taťkou mají už zase normální ložnici a můžou si před spaním číst. A nám v pokojíčku ubyla skříň a bude místo ní domeček, jupííí. (mamka: To vám musím napsat, jak jsem mimo. Filípkovi jsem k 2. narozeninám ušila domeček a navlíkla ho na starý stůl. Když ho přestal bavit, stůl se vyhodil a před rokem jsem vyhodila i ten domeček. Když už prý není ten stůl. Tak teď vyrábím nový - a nechodím na chat :-))
Zatím máme v pokojíčku jen dvě obruče, kterými ho mamka chce vyztužit. A dost nás to s nimi baví. Asi mamku přemluvíme, aby nám pak koupila nové.
Moje nemoc se projevuje kromě hnusného kašle jen zvýšenými dávkami energie, kterou potřebuji vybít. A tak doma skáču, lítám a řádím. Nejoblíbenější je kolečko pohovka-stůl-zem nebo postel-převalit-zem.
Tak se Filutkové všichni mějte, přemýšlejte o termínu našeho historického srazíku a dokazujte maminkám, jak je milujete!!! A pro ostatní to platí taky.

Vaše Verunka zrzečka a mamka Jana

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.05.04 20:50

Milá Verunko,
zatímco jsem četla tohle chlácholení, tak mě Johanka samou láskou pěkně profackovala a na závěr fest kousla :-) Prý si nemám číst, když ona chce zrovna psát.
Johančina nemoc se projevuje celodenním jekotem a protože má hodně zahleněný krk, tak je to zpěv alá Drupi nebo trošku současněji alá Julián.
zatím ahoj
Romana a konečně ztichlá a děsně chrápající Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.05.04 10:37

Ahoj Filuťátka,
co je s váma? To vás tak zdolalo srazíkování? Nás tedy umlátilo hodně, máme chřipku všici, bráška kvůli tomu musel oželet vodu se svým tátou, taťka chodí s teplotou do práce a vůbec z toho není veselej, mamka to začla léčit hned na začátku, takže průběh nebyl tak hrozný. A navíc, aby mě přesvědčila, že odsávačka není žádné strašidlo, tak mi to ukazuje na sobě a vážně mě přesvědčila, docela ráda jsem se nechala vyluxovat. (Holky, je to docela fajn, zbavím se kapajícího vodovodu bez namáhavého smrkání a bez odřeného nosu - Ro). No já už jsem na tom docela líp, rýma pomalinku ustupuje a nastává období kašlání. Pan doktor mi napsal blééé sirup, jmenuje se Silomat, stál prý hříšné peníze a krásně mě zdvihá žaludek. Takže mamka ho po pár zkouškách zavrhla a nastoupily její osvědčené čajíčky a jitrocelový sirup - bohužel zjistila, že mi její oblíbená protikašlácká směs nechutná, tak teď vymýšlí nové kombinace bylinek, které bych snesla. Bolest za ouškem přešla, takže měl pan doktor pravdu, když radil počkat.
Díky chorobě jsem se rozhodla zrušit všechny rozvojové náznaky. Nočník je opět zakopnut pod postel, k mluvení mě mamka raději nenutí, protože se vždycky vyděsí z mého chrapláku. Samostatná hygiena se nekoná, trávím dny v pyžamu a čumákuju na TV, to je totiž jediné, co mě udrží v klídku na gauči pod dekou - včera jsem vydržela sledovat 6 hodin Haryho Potera, občas jsem se sice hrozně bála, ale mamka ležela u mně a vždycky říkala na všechny potvory všááá. No a když už se na ty televizní hrůzy nemůžu koukat (i když Sezam a Kouzelná školka jsou moc prima, Teletubies už mě tolik nebere), tak jsem zjistila, že mám rodinku 8mi plyšových medvědů, takže s nima doma pořádám piknik - rozložím si je po posteli a všechny krmím - nejlépe tím blééé sirupem.

Moc gratuluju Verunce k samostatnému spaní na dospělácké posteli - že je to fajn. Já mám dokonce s pérovou matrací, takže na ní můžu i skákat, akorát je pod Filipovým patrem, takže nemůžu skákat moc vysoko bez rizika boule na hlavě. Moc se těším na fotečku toho tvého nového domečku. Když bude zpevněný obručema, to on bude kulatý? Tak jako to maj Šmoulové? (Mamka se ptá: kolik že teď stojí obruče, dřív byly do stovky, platí to stále?)

A kde jste všici ostatní? Ozvěte se, neboť plánování vycházky už je v plném běhu.
Ahoj Johanka

Maminy, je tu první návrh: termín - sobota 26.6. (neděle tudíž zůstane pro přespávající volná, nebo se může vymyslet další program). Nebo naopak v neděli - rozmyslete se. Místo srazu - stanice metra Malostranská nebo přímo na Kampě (nutné obhlédnout stav parku - jestli funguje, jak fungovával, tak tam můžeme čekat i déle na opozdilce). Směr vycházky: z Kampy přes Karlův most lze po svých, uličky od mostu ke Staromáku asi spíše na kočáru - záleží na davech. Staromák s počkáním na Orloj a občerstvením - zdrahající děcka tam lze jakžtakž dohonit. A pak dle uvážení a utahanosti dětí - v blízkosti jsou min. dva dětské kouty. Tak se rozmyslete. A taky to bude chtít náhradní program pro případ zhoršení počasí. Tam mám zatím jen jeden nápad, ale musím to ověřit.
Tak zatím pa, Johana už zase řádí
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.05.04 21:57

Tak když už tu tak pěkně trpím samomluvou, tak ještě připíšu špatnou zprávu. Udělala jsem si bobříka a sjela se kouknout na tu Kampu, rozhodně je nevhodná, celé tamější nábřeží se upravuje, park je sice už hezký, ale kolem je spousta výkopů, lešení a zábran - nic pro běhající batoláky. Druhá strana od Mostu je celá zatarasená, dá se projít jen uličkama a tam je zase spousta lešení. Takže tento směr rozhodně nedoporučuji a zkusím vymyslet něco jiného.
Zatím pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 22:05

Čau Joko!
Tak vy všichni marodíte? To nás mrzí a snažíme se vás rychle dohnat. Mamka je celkem v pohodě. Jenom má opět oteklou pusu - vždycky, když ji omylem nakopnu nebo dám hlavičku, něco si prokousne a udělá se jí tam obří afta. Tak teď ji má přesně v tom ohybu mesi sanicema, nemůže pohnout pusou a zduřela jí celá uzlina pod čelistí. Zase se bude vymlouvat, že nemůže bráchovi číst :-((
Taťka pro změnu začal kašlat. Že by to chytil se zpožděním ode mě? Mamka si myslí, že je to spíš jeho náročným společenským programem. :-) Když po nocích nespí a ve dne je v práci nebo na hřišti, nemůže se divit, že?
Ale já s bráchou už jsme dobří. Jenom musím dobrat ty sirupky Tak tobě nechutnají? Mně ty moje moc. A vlastně jakékoliv. Záviděla jsem sirupek i bráchovi, když měl angínu a dost jsem se dožadovala. No ale když to za tebe sní ti plyšáci, taky dobrý. Aspoň někdo u vás bude zdravý.
Ten domeček je pořád ještě ve výrobě. Mamce se totiž večer nechce a přes den ji nenechám, takže začala až dneska. Vyžebrala si od mojí prababičky volné prostěradlo ke zničení (na poslední chvilku, z naší babičky Milušky se totiž stává óbrsponzor brněnských romů. Rozdala jim už skoro všecko povlečení, prostěradla, tužky, kartáčky na zuby i dost peněz. Mamka říká, že by si taky chodila, kdyby věděla, že vždycky dostane padesátikačku :-).
Obruče stály kolem 60 Kč jedna a mamka je rozpojila. Nevíme už, jak vypadal šmoulí domeček, ale ten náš bude jako tunel nebo prostě oblouk. A Filípek se už hrozně těší, až ho s mamkou pomalují.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 22:10

Čau Joko!
Tak vy všichni marodíte? To nás mrzí a snažíme se vás rychle dohnat. Mamka je celkem v pohodě. Jenom má opět oteklou pusu - vždycky, když ji omylem nakopnu nebo dám hlavičku, něco si prokousne a udělá se jí tam obří afta. Tak teď ji má přesně v tom ohybu mesi sanicema, nemůže pohnout pusou a zduřela jí celá uzlina pod čelistí. Zase se bude vymlouvat, že nemůže bráchovi číst :-((
Taťka pro změnu začal kašlat. Že by to chytil se zpožděním ode mě? Mamka si myslí, že je to spíš jeho náročným společenským programem. :-) Když po nocích nespí a ve dne je v práci nebo na hřišti, nemůže se divit, že?
Ale já s bráchou už jsme dobří. Jenom musím dobrat ty sirupky Tak tobě nechutnají? Mně ty moje moc. A vlastně jakékoliv. Záviděla jsem sirupek i bráchovi, když měl angínu a dost jsem se dožadovala. No ale když to za tebe sní ti plyšáci, taky dobrý. Aspoň někdo u vás bude zdravý.
Ten domeček je pořád ještě ve výrobě. Mamce se totiž večer nechce a přes den ji nenechám, takže začala až dneska. Vyžebrala si od mojí prababičky volné prostěradlo ke zničení (na poslední chvilku, z naší babičky Milušky se totiž stává óbrsponzor brněnských romů. Rozdala jim už skoro všecko povlečení, prostěradla, tužky, kartáčky na zuby i dost peněz. Mamka říká, že by si taky chodila, kdyby věděla, že vždycky dostane padesátikačku :-).
Obruče stály kolem 60 Kč jedna a mamka je rozpojila. Nevíme už, jak vypadal šmoulí domeček, ale ten náš bude jako tunel nebo prostě oblouk. A Filípek se už hrozně těší, až ho s mamkou pomalují.
Tak se Johanko měj, brzo se všichni uzdravte a pořádně za mě mamku rafni. Já už jsem to udělala. Ať si zase nestěžujou :-))
Těšíme se na srazík, jestli se nikdo neozve půjdem ve dvou :-)
Ahoj Verča zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.05.04 22:22

chichichi, hezké pokračování, pojď na chat :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.05.04 22:29

Tak já to pošlu anonymně a dvakrát. Ach jo!!!
Stejně jsem vám ještě chtěla popsat, jak jsem byla s mamkou na večírku.
Včera měla mamka opět babinec s holkama z práce. Filípka udala k babičce - dneska totiž otevřeli jeskyni Býčí skála, tak tam vyrazili. A se mnou měla takové úmysly, že mě uspí v kočárku a u té kamarádky šupne na balkon. No to si přece nesmí dovolovat, já se chci taky bavit!!!! A tak jsem prostě neusnula, naopak, hlasitě jsem komentovala všechno dění okolo. Po nějaké době mamka uznala, že korzování po ulicích nemá cenu a vzala mě na večírek. Měla jsem tam kamaráda, který taky nehodlal jít spát a krásně jsme si užili až do půl desáté. Dokonce se mi podařilo narvat do pusinky celý balíček lip, která Mates dostal. Pokud se mamka tvářila, že slovu bo-bo, které už nějakou dobu používám, nerozumí, teď už musela pochopit. Doufám, že mi konečně bonbóny zařadí do jídelníčku. Třeba místo koprovky…
Pak už jsem krásně spinkala v tom kočárku. A víte kde? Na chodbě! Ještě že nešli sousedi. Ale byl tam příjemný chládek. Měla jsem totiž pyžamko a spací pytel, aby mě pak rovnou přenesli do postýlky, a mezi dvanácti babama mně bylo vedro. A vedle spal Mates.
Jo, a spali jsme u tety Sylvy. Ona totiž bydlí blízko té kamarádky. Ale teta byla u babičky, takže jsem si ráno užila všech Ondrových hraček úplně sama!!!
Tak se mějte a napište, co děláte vy, Filuťáci!
ahoj královna večírků Verunka zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.04 02:21

:-) ahoj Verunko, mamka - stará větev teta Romana - marně přemýšlela, co ti mohlo tak chutnat na Lípách - snad nikotin?, trvalo asi hodinu, než jí došlo, že mluvíš o Lipu :-)
Ale jinak máš recht, večírky jsou super, já miluju každou návštěvu, která se zdrží po osmé hodině :D
pa Johanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 31.05.04 14:59

Ahojky Filutové,

tak se hlásíme se sklopenou hlavou jako ostudy nepíšící :-(
Nějak nás zmohlo počasí,teda spíš jsme si ho přes víkend prima užívali, máme pár bezva zážitků,ale večer jsem jaksi pokaždé vytuhla hnedka s Vojtou - ten se ovšem statečně držel při životě až do desíti večer. Momentálně ale zdolává svůj spací rekord,spí už přes dvě hodinky,u něj něco neobvyklého,tak honem píšu pár řádků a večer vám Vojta určitě povypráví něco pěknýho.A zdá se,že spánek končí, neboť sousedovic mládež zahájila hiphop diskotéku.Takže se mějte, všichni se brzy uzdravte, naše viroza je proti vaší celkem super, Vojta vypadá nádherně odporně olezle, vyrážka začíná splývat v jednotnou mapu, ale nijak ho to neobtěžuje.
Tak zatím ahoj a ten červnový výlet berem!
Stáňa,Vojta a Terča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 31.05.04 23:19

Nazdárek holky a kluci !

Verunko,Johanko a ostatní „nemocné zbytky“ vašich rodinek, co vy si to vymýšlíte za choroby když je venku konečně takhle krásně? No co se dá dělat, přeju vám brzké odložení vysavačů nudlí, hnusných medicín (nechápu jak ti to,Verunko, může takhle chutnat?), bylinkových čajíků a jiných ošklivců a ošklivek :-)
Já jsem se měl parádně,dokonce jsem vás celý víkend zanedbával a ani mámu jsem za vámi nepustil,náš počítač chytil také mírnou virozu,sice nic vážného,ale dopřál jsem mu trošku odpočinku.
V sobotu jsem měl premiéru v kraťaseh a sandálkách, teda mamka při procházce městem přemýšlela, jestli jsme blázni my nebo všichni ostatní, protože jsme v tom vedru byli jediní v letním oblečení. Ale zřejmě jsme jediní bez delšího vedení, protože zima nám nebyla a včera už pochopili i jiní lidé, že by bylo fajn odložit bundy :-))) A taky jsem si vyvztekal chození venku bez plenky,když je vedro, přece si nebudu pařit zadek,ne? Bylo to sice prima,ale máma se tolik naotravovala se zaléváním kytiček,no hrůza, copak jsem nějaká velkocisterna? Až si příště vykňučím chození dole bez,asi obdaruji kraťásky nějakou větší potřebou,ať mají ze mě všichni radost.
Jinak jsem, po vzoru Davídka zahradníka, pomáhal babičce na zahradě. Pár kytek jsem oškubal, pár pře:,–(il, podupal záhonky, posypal cestičky hlínou, posekal jsem trávu, poskládal seno, zalil jsem si vydatně boty, vymáchal ředkvičky v lavoru, prostě prima zahradničení, moc mě to bavilo, pomáhal bych pořád, hlavně zalévání mě chytlo.
Měl jsem tolik práce, že jsem si ani nevšimnul mého pracovního úrazu. Až večer, když jsem usínal,volal jsem mámu aby mi pomohla sundat z ruky to „béé“. Jenže „béé“ mě dobrovolně opustit nehodlalo,byla to totiž tříska. Samozřejmě i u nás platí pravidlo o tom,že kovářova kobyla chodí bosa, tudíž táta mámu zpucoval, desinfekce došla a pinzetu žádnou nevlastníme:-( Máma tvrdila že pinzetu nepotřebuje,protože ona třísky vyndavá zá:,–(ně jehlou. Mě tahle jejich konverzace nijak nevyvedla z radostné euforie,byl jsem vyndán z postýlky,což jednoznačně znamená konec spaní,hurá!! No,asi jsem trošku podcenil právě vznikající atmosféru a chystání zrady. Mamka se pokusila taťkovi detailně vysvětlovat jak mě má podržet,táta odsekl něco v tom smyslu,že tyhle rady nepotřebuje,přece udrží malýho kluka! Takže neudržel!!!!!! Mamka měla pouze jeden pokus o rýpání se jehlou v mém bebí, dále následoval můj řev a kopání,zástava dechu (používám v nouzi nejvyšší) a táta nevydržel,protože trápit mě nenechá! Chlácholil mě, ubohého chlapečka, já řval,máma řvala na tátu že je neschopnej, ještě že nebyla doma Terezka,protože ta by pro změnu brečela že mi ubližujou:-) Následoval pokus číslo dvě, kdy se mi pokoušeli vykloubit rameno a zlomit palec a výsledek opět stejný, táta nevydržel.Máma označila tatínka za totálně neschopného člověka a vzala si mě k sobě do postele a spinkali jsme v noci spolu,táta se naštval a šel okupovat opuštěnou postýlku po Terezce. Vyjma několika mámy nočních pokusů s baterkou a jehlou v ruce které jsem okamžitě odhalil,nechali mě a mou bebí třísku na pokoji. Ráno tatínek odešel do práce, moje tříska začala mírně pohnisávat a mamka začala přemýšlet o tom,kterého souseda znásilnit a pohanit tak neschopného taťku :-) Nakonec mě naložila do kočáru a odvezla k tetě, kterou táta od té doby označuje za tyranku všech nevinných dětí, a společnými silami mě zdolaly natolik,že jsem nemohl rukou ani pohnout a tříska byla v mžiku venku. Za to,že mě tak držely a ubližovaly mi, jsem vzbudil celou ulici, ani moje zástava dechu nepomáhala,taky mám teď obličej posetý červenýma tečkama, to se mi naposledy stalo ještě jako miminku.
Za odměnu jsem byl na oslavách dětského dne,bylo to super,mám spousty zážitků,ale o tom až příště,protože byste ani nedočetli do konce.

Všechny vás zdravím a marody obzvláště!!!
Už se těším na tu procházku Prahou,teta Romana to tak hezky vylíčila,úplná idylka,ale že jim v tom uděláme pořádnej bordel,co?!?!?!?!
Ahojda Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.06.04 21:00

Ahoj Vojtííííí,
máte pravdu, vymýšlet si choroby, při nichž nemůžu na sluníčko, je v tomto počasí pakárna na druhou. Proto jsem radši rychle vyzdravěla a už si užívám. Dneska jsem dokonce vyrazila do města v šatečkách. A tentokrát jsme to zvládly bez odřených kolen.
To s těmi tatínky známe velmi dobře. Jak už mamka psala v některém minulém deníčku, taťka by mě nechal raději udusit, než aby mně, chudince, držel na nose ten příšerný inhalátor. Když se tak urputně bráním. Ale nikdo nemá na tatínka od kamarádů. Ten, aby nebyl on ten špatný, svoje děti nikdy nepostavil na zem, když je měl předtím v náručí. Vždycky je dal mamince, aby ta zlá osoba, co je nechce chovat, byla ona. A takovým operacím, jako popisuješ, se vyhýbá zdaleka. :-))
Ale ta zástava dechu, to je dost dobrý!!! Budeš mi muset vysvětlit, jak se to dělá. Moje vztekání už nějak nezabírá. A nezabírá ani když je rafnu. Tak sem s novými nápady!!!

Měj se a odpupínkuj a odtečkuj se!!!
Ahoj Verča zrzečka

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.06.04 21:36

Ahoj Vojtíšku

Tedy ten tvůj úraz zní děsivě a co ti to rodiče prováděli za operaci to fakt nechápu. Ale dobře, že ses nedal. Prosím tě můžeš mi prozradit jak to dělás s tou zástavou dechu? Taky bych to rád zkusil. Ještě to probereme osobně jo? Budeme se těšit na společný výlet.
Hlavně už žádné ubližování !!!!

Ahojky David

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.04 21:49

Ahojky kočko zrzko :-)

Je vidět že bydlíš daleko od nás, doufám že sis šatečky pěkně užila,protože my ti posíláme se severozápadu déšť a zimu,fuj fuj fuj :-( Tak se koukej zítra pořádně obléknout,abys nám nezačala zase vrzat a pískat!
Zástavu dechu provozuju už od novorozeneckého období, to se musíš rozvzteklit a rozeřvat natolik, že už pak nemůžeš popadnout dech, následně celá zmodráš a škubáš ssebou sem a tam ,dokud se ti nepodaří opětovně se nadechnout. Efekt byl zaručen hlavně ze začátku, časem si naši zvykli a šokoval jsem hlavně okolí, mamka vždy s klidem prohlásila,že se za chvíli zas nadechnu, protože mi koneckonců nic jiného nezbývá. Proto nyní zástavu používám už jen vyjímečně,hlavně když mě něco moc a moc bolí,to jsou pak ještě schopni mě politovat, zastávy po vztekání už bezabírají :-(
Pa, měj se a pozdravuj brášku!!!
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.04 21:53

Ahojky Davídku,
návod na zástavu dechu viz. výše :-) Osobní rady a zkušenosti v tomto oboru ti velmi rád poskytnu, už se moc těším!!!
Viděl jsem u tebe v albíčku super letadla, že by ses přepilůtkoval? Koukej nám honem o tom lítání něco napsat!!!!!
Pa Vojta

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.06.04 22:40

Čau Filuťáci

Ještě jsem neřekl ani slovo o našem srazíku, tak zpětně taky mooc chválím!!! Jsem rád, že jsem vás zase viděl. Škoda jen, že se nám nevyvedlo lepší počasí. Mohly by jsme pak řádit ještě víc. Ale i tak bylo obtížné uhlídat nás např. u odpadkového koše. Ale řekněte, že se mu prostě nedalo odolat:))
Taky tam byl maličký pejsek, kterého jsem se ze začátku bál ale pak už ani ne!!! Dokonce jsem k němu natahoval ručičku. Teď ale o žádném hlazení nemůže být řeč, protože jak se ke mně pokusí nějaký hafík přiblížit tak spustím pořádný řev a sápu se na nejbližší osobu:))

Představte si, že mi bylo taky ublíženo:o)) Dostal jsem pořádný bác bác na ručičku za to mé zahradničení. Babička mě totiž přistihla jak se věnuju její kytičce a už to bylo. Myslela si, že mě to už naučila a že kytičkám teď dám pokoj. Prý přes tu ručičku musím dostat trochu víc, když to jinak nechci pochopit. Mámě to teda prý trhalo srdce když mě viděla takhle brečet, no spíš pořádně řvát, ale na druhou stranu to prý každodenní zahradničení nejde. Haha a co myslíte jak to u nás dopadlo? No samozřejmě že toho jen tak nenechám. Nechápu kdy konečně pochopí, že to ke mně prostě patří:))

Byli jsme v neděli v Liberci na leteckým dnu. Řeknu vám, že to byla paráda!! Všude bylo tolik letadýlek ale i jiných zajímavých věcí. Potkal jsem tam Vojtíška pilůtka s maminkou. A taky jsme viděli toho jejich taťku jak krásně lítá. Musíme ho pochválit, je to fakt šikula. I když máma říká, že na takový let by si v životě netroufla. Počasí se nám vyvedlo, možná až moc protože máma má od sluníčka spalený ramena:) My jsme se s bráškou vyřádili dostatečně, Filipa zaujala přehlídka záchranářského vrtulníku a hlavně válečná ukázka. Střílelo se tam a bouchalo to až jsem se chvilkami i lekal:)) Škoda, že jsme nemohli zůstat dokonce ale museli jsme jet pak už domů.

Nějaké fotky jsme dali do albíčka ale není tam všechno. Táta totiž mámě vyhodil CD s programem na úpravu fotek a máma teď neví kde ty fotky upravovat, zmenšovat apod. Prý se ale snaží a postupně snad bude zadávat další.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení. Verunko já taky nějaké sirupy moc rád. Hlavně se všichni uzdravte do našeho dalšího srazíku ať se můžeme zase brzo sejít. My se budeme na poznávací výlet těšit.

Tak papá Davídek (ještě 18 měsíců) s mamkou Evou

P.S. Já jsem dětský den ani neslavil ale bráška si přinesl ze školky sladkosti, tak jsem se mu na ně hned vrhl a podařilo se mi ukrást malou čokoládku. Škoda, že takových svátků není víc:o))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.04 01:16

Ahoj Vojtíku, že tys byl před třemi týdny u nás doma? Myslím, když jsem si napíchla vrtulník (z kterého jsem předtím odkousla vrtuli) hezky do patičky. Trochu jsem ječela, ale máma ránu nenašla - podezřívala mě, že jsem si narazila některý z prstíků, až druhý den ráno, a to už byla dírka pěkně zhnisaná. Tak to nejprv jen natírala TeeTreeOilem a zkoušela zalepovat, aby už žádná špína, ale náplasti i obvazy jsem hned strhávala. A pak už bylo zaníceno hodně a máma rozhodla, že nastal čas vyčistit a vydesinfikovat. No to byl boj. Ale tatínek mě miluje a tudíž nevydržel. Nakonec mamce vypomohl bráška, ležel mi na těle a do obličeje mi dělal hrozné ksichty a zvuky, takže jsem chvílema nevěděla, jestli ještě brečím a kopu nohama bolestí, nebo už se chechtám a kopu nohama z radosti. No pak už se to hojilo rychle, druhý den už jsem přestala našlapovat přes špičku.
No ale zástavu dechu neumím, je fakt, že mě maminka prostě nikdy nenechala brečet tak, abych musela k takto drastickému opatření přistoupit, akorát jednou mě zkoušela nechat uřvat v postýlce a pak ji poblinkanou musela celou převlíknout a já vydělala další hodinku bez spánku. Oni mě naši vůbec hrozně rozmazlujou, někdy je to fajn, ale někdy mi tím děsně lezou na nervy. Člověk by tak rád násilím pro:,–(il svůj názor, ale pro mé hrdé čelo často chybí ta správná zeď. Tak se teď vztekám jen tak pro radost, třeba dělám, že mi nejde posunout křesílko a vřískám u toho, abych se, když přiběhne ustaraný bráška, rozchechtala a křeslo posunula, kam patří.
Jo a červený puntíky se mi moc líbí, mám jedny na tričku a moc mi sluší, takže ty tvoje ti taky určitě slušely
Pa
Tvoje Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.04 01:40

Ahoj Davídku,
moje mamka zprvu byla za vzornou a taky mě odháněla od těch nádherných špinavých košů, ale pak to vzdala, takže já jsem si jich užila dost a dosti. Mně se počasí líbilo, protože jsem byla nabalená jak pumpička, akorát při spaní mi pěkně vymrzly ručičky.
Jo a pejsky já radši větší, ti nemívaj tak ostré zoubky jako ti malinkatí. Z malých psů mám respekt.
Musím se ti pochlubit, že už jsem taky zahradničila - slyšela jsem, že okurky se mají uštipávat, tak jsem půlku sazeniček na chalupě hezky uštípla v půlce, pak si mé činnosti bohužel všimli. Ještě to odnesla dvě rajčata, proběhla jsem si čerstvě zkropený záhonek s malilinkatou mrkvičkou a petrželí, okousala jsem několik trubiček od cibule, tu já totiž miluju a zahlídla jsem mamku, jak jednu utrhla a snědla, tak jsem ji napodobila, bylo to mňam, jen to trochu skřípalo v puse hlínou. No řádila jsem hůř jak Přemek Podlaha. A taky jsem byla bacaná, ale když od mamky to bolí málokdy, ještě nechytla ten správný fortel.
A zase jsem byla pochválená, protože už umím přiložit do kamen takový černý kamínky a vůbec se přitom nespálit - taky jsem se naučila slůvko Heiss, takže když jsem se blížila ke kamnům, vždycky jsem se tímhle slůvkem ptala, jestli tam smím.
Výlet za Vojtíškem pilůtkem a letadýlkama ti závidím, já mám letadla taky ráda. No ale když nás skolila ta chřipka, tak o tom mamka ani neuvažovala. Ale od zítřka už mám prý povolené vycházky a protože jsem tak vzorně marodila, tak mě mamka veme za odměnu k optikovi, bože jak já ten krám miluju, je tam hodný pan prodavač, co mi půjčuje brýle na zkoušení, i když předtím vidí, co jsem schopna z máminých okulí vytvořit za smotek. A když už se dostanu ven, tak musím ještě koupit dodatečně dárek pro Filipa, prostě jsme to minulý týden vůbec nemohli stihnout. Od mámy taky vůbec nic nedostal, ani k narozkám, ani k svátku. Ale prý vše, co si objednal na tábor, bude před odjezdem schystáno (brašny na kolo, rybářskou pytlačku, síť pod celtu, futrál na sekyru apod.) Jsem jen zvědavá, kdy to chce máma dělat.
Davídku, moc se těším, že ještě před poznávacím srazíkem zkusíme tu Zelenou louku, jestli se tedy počasí smiluje, to, co vyvádělo dneska, to bylo na vraždu. Určitě se ozvu, s Matýskem už jsem předběžně domluvená, že někdy určitě, ale asi ne o víkendu. Teta Olča toho má naplánováno moc.
Svátek dětí jsem oslavila bohužel jen tou jednou čokoškou, co měla mamka schovanou na nočníkové odměny, zatím neměla příležitost mě zmlsat :-)
Měj se hezky, budu se těšit
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.04 01:58

No a ještě jednou od nás :-)
Holky, Johana je normálně masochistka. Rýma je stále dost silná, takže luxujeme hodně často. No a Johance se to prostě zalíbilo, takže se začla luxovat sama. Dělá to dost zkušeně a opatrně, rozhodně si cpe ten modrý konec jen zpola - na krajíček nosu. Ale dokud nudle je, tak čistí. Já jen sedím vedle a hlídám vysavač, aby se nepřepálil. Pak tedy vříská, když ho vypnu. Ale stačí odpojit nástavec s odsávačkou, přidělat normální rouru a ukázat, že na koberci jsou drobečky. A mám na půlhodiny klid. O drobečky už přišly i postele, o nudle i všechny panenky a plyšáci. Taky teď čistíme častěji uši, kdyby nedej bože něco, no tak to samozřejmě musí taky sama.
Mytí rukou a čištění zubů je její nejoblíbenější zábava, kterou vyžaduje min. 3× denně.
A dokonce jsme dospěly do fáze, kdy mi nastavuje ruce a nohy, že tam má dlouhé nehty a chce stříhat - to jsem dřív mohla dělat jen za jejího tvrdého spánku
Ten hnusný sirup taky zvládala statečně, i když jí očividně nechutnal, navrch jí asi poškodil sliznici, protože teď má plnou pusu moučenky - to už jsem rok neznala. Zase nastoupí Genciánka, jejíž aplikaci taky miluje.
Jak se jí můžou líbit všechny tyhle ee věci, to nechápu. Vážně asi není normální.
Ahoj
 Romana

p.s. O tomto víkendu, když nebude lít, projdu trasy a dám vědět.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.06.04 10:30

Vojto, ty zlomyslníku!!!
Už to k nám přišlo. Přístě pošli zase sluníčko.
Ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.06.04 00:25

Ahojky Davídku!!

Tak tobě taky doma ubližují a dokonce prarodička babička? Být tebou, už se na ní ani očkem nepodívám,ani žádné tulení a mazlení,ať to má za to!!!! Třeba si příště rozmyslí plácat šikulu zahradníčka!!! A tu její květinku vezmi hezky útokem!!!
Pa pa a příště si dáme určitě srazík v blízkosti kytiček a odpadkáčů!!!
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.06.04 00:36

Ahoj Romano,

prosíme o zaslání jedné masochistky s vysavačem na naší adresu!!! Po vyluxování celého bytu a odborné ukázky odsavače nudlí,mytí rukou,čištění zubů,stříhání nehtů, případně mytí hlavy jako přídavek (to všechno Vojta nesnáší), pošleme zpět v původním stavu!! Rýmu ani moučnivku jako bonus nepožadujeme!!!!
Stokrát díky :-))))))))))))

Jinak jsi mi připomněla období, kdy Terezka kolem jejích osmnácti měsíců vyžadovala štípání do zad a zadečku a to pěkně pořádně, dokud jsme neštípali tak,že jí zůstávaly na kůži fleky a rozhodně to muselo bolet,nebyla spokojená.Vždycky si lehla,vyhrnula triko a žádala štípat a pak kdo je tady masochista:-) Naštěstí jí to časem přešlo, nebo že by jenom svůj masochismus před námi tajila?

Pa pa a Vojta posílá Johance jednu štípanou na tvář a vzkazuje,že on by pro změnu přivítal návod na blinkací vzpoury, to zase on nezná!!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.06.04 20:41

Ahoj Filutčáka!!!
Tak jak se máte? Taky u vás prší, nebo nám od západu pošlete trošku sluníčka?
My jsme dneska celý den strávily s mamkou na posteli. Mamka se totiž nemohla rozhodnout, jestli zatopí. A postel je krásně měkoučká a hlavně teploučká. A krásně se na ní rajtuje ( a ještě líp, když je pod vámi mamka). Vymyslely jsme novou hru: mamka leží na břiše, já si jí sednu na záda a ruce a nohy jí dám na ramena. Mamka pak zpívá Já mám koně a mele zadkem. A já nesmím spadnout. Ale když spadnu, tak je větší sranda. Mamka si myslí, že mě to trošku odradí od toho věčného skákání po všech částech jejího těla, hlavně po krku a hlavě. Ale to se teda plete. :-)
Taky pořád dokola skládáme vkládačku se zvířátky. Už vím přesně, co kam patří a umím to tam strčit. Trénuju prstíky. Mamka má v plánu mi v dřevěných hračkách koupit takovýho červíka, kterému se na provázek navlíkají barevné kroužky. Taky se na tom dají trénovat barvy. Ale zatím si na to ve městě nikdy nevzpomněla.
A úplně nejradši si čtu leporelo o Budulínkovi, hlavně tu pasáž, kdy ukazuju Fidli fidli na housličky a bumtarata bumbumbum. Ráda ukazuju na bábu, ale vyslovit něco jako děda tvrdošíjně odmítám.
Napište mi, co děláte v dešti vy.
Ahoj Verča zrzečka
Tak se mějte
Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.06.04 20:57

A ještě novinky od maminky:
V těchto deštivých dnech je Verča mimořádně protivná. Neustále se mi snaží vysvětlit, co chce. Jenže když používá jen mamí, ne-e a toto, nějak si to nejsem schopná domyslet. To ji přivádí k šílenství a děsným záchvatům vzteku. Občas pochopím, když chce prsíčko, když chce roztahovat vyžehlené oblečení… Ale když ukazuje na 3 různé nádoby s pitím - toto, ale každou z nich vztekle odmítá, tak fakt teču.
Dneska opět projevila dětskou přizpůsobivost. Už jsme si vysvětlily, že kojíme jen v posteli ráno nebo před spaním. A tak, když jsem jí nechtěla dát, dotáhla mě k posteli - své, a hlásila hají, chytračka jedna. Tak to jsem teda vyměkla a dala jsem jí. Bylo to v šest, takže před spaním už nedostala. Uvidíme, co si z toho vezme.
Filípek má zase mazlivou. Myslím, že hlavně proto, aby provokoval Verču. Provokuje ji teď ostatně vším a neustále. Ale včera zase překvapil. Hráli jsme slovní fotbal na poslední písmeno a občas jsem žasla nad jeho slovní zásobou. Taky už to poslední písmeno zvládá celkem bravurně. Tak vidím, že jeho abstraktní myšlení za poslední dva měsíce dost poskočilo. Nevím, jestli jsme neudělali chybu, že jsme ho do té školy nedali.
Jinak, vypadá to, že s Verunkou v neděli vyrážím na školu v přírodě. Kamarádce onemocněla vychovatelka, tak ji zastoupím. Bude tam asi 50 páťáků. Ani nevím, jestli se těším. Zase jsem zbrkle souhlasila a až teď si uvědomuju, že tím pádem rušíme plavání (už máme nahrazovat tak 8 hodin), grilování s kamarády, divadlo…Ach jo. snad to bude dobrý, jedeme na Vysočinu.
A taky budeme mít babičkovskou premiéru. V sobotu jdeme s Hynkem na svatbu. Berou se naši sousedi. Děti odvážím k našim a budou tam poprvé (Verča) sami přes noc. Mamka asi nenakojí, vstávání v 5 ráno jí taky nezávidím, ale snad to jednou přežijou. Mamka souhlasila celkem ochotně a statečně. Jen chce přesný rozpis Verunčina dne :-) A my si budem užívat!!!!
Tak ahoj
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.06.04 21:01

Ahoj Joko-maso,
já jsem měla moučnivku před rokem a mamce na to poradili citron. Protože ochotně otvírám pusu na cokoliv, otevřela jsem ji i na tu lžičku citronové šťávy. Brrr. Ale zabralo to a nefialoví to.
Verunka zrz.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.04 02:11

Mnohokrát děkuju, už vím proč.
Ráno totiž taťka vstal a krom kafe si uvařil i hrnek svého oblíbeného čaje, který se pro množství citronu prý nedá pít. Nevím, kdo to u nás tvrdí, já ho nepozorovaně vyzunkla skoro půlku :-)
No a když se za půlhodiny přihasila mamka s genciánkou, tak byl jazýček čistý a růžový. Nechápala. Teď prý už chápe, jen ji zaráží ten interval, genciánce to obvykle trvá den i dva, než se stav tak radikálně zlepší. Každopádně to zítra prý budem dělat stejně, už se těším, tátův čaj je i můj čaj. :-) Ještě jednou děkuji.
 Johana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.06.04 09:19

Já myslím, že je to tím, že genciána jen dezinfikuje. Citron mění prostředí v puse, a tak tu zá:,–(itou plíseň asi překyselí rychleji.
dobrou chuť.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.04 20:59

To mě mrzí, že tady celý týden nebudete - nebo to bude i dýl?
No ale zase těch nových zážitků a toho rozmazlování od mládeže, co si Verunka užije :-)
Jinak jsem zvědavá, jak dopadne hlídání u Vás, protože přichází léto a taky bych ráda párkrát získala třeba víkend pro sebe, jenže Johanka je fázi totálního mamánkování. Na milost bere jen bráchu a občas tátu. Tak nevím, jak bude zvládat.
Tak se brzy ozvěte, prý je nový deníček už na spadnutí.
Ahoj
 Romana

Vložit nový komentář