Filutové z Chytrálkova

Rodičovství

Verunka píše: Ahoj všichni! Už nějakou dobu vás pozoruju. Trošku jsem omrkla vrabčata, ale zdálo se mi, že se někam rozletěla. Ozývají se málo. Tak jsem si řekla, že to zkusím s vlastním deníčkem a najdu kamarády. Jmenuji se Verunka. Narodila jsem se 31. října 2002 ve znamení štíra. A taky jsem štír jak vyšitej :) Taky jsem čarodějnice, protože toho dne byl zrovna Haloween. Aspoň mamka to tvrdí, ale ona toho napovídá. Říká, že jsem zuřící býk a :,(ista.

Vidíte to, člověk si stojí za svým, a už takováhle slova! No je pravda, že když není po mém, hážu předměty v okolí (pozor, pečlivě si vybírám, co by tak rodiče nejvíc naštvalo), kudlím mamku (ale děsně, p.m.), nebo aspoň řvu. Nejčastěji se snažím dostat z mamky nějaký mlíčko (tak 10 x denně) nebo sebrat něco bráškovi nebo ho aspoň odehnat od mamky? Nevíte, jak se to dělá. Mám pocit, že násilí nezabírá. Ale brácha měl mamku už 4 roky přede mnou, to už si jí snad užil dost, ne?

Když už jsme u těch dotazů, jak jste na tom s nočníkem? Prý se tomu tak říká, ale mně ho strkají pod nos ve dne. Abych byla spravedlivá, mamka nechtěla. Jenže já jsem najednou začala hlásit kaká (co taky čekali, když se mě pořád ptali, jestli kakám? J), tak ho vytáhla. Líbil se mi, oranžový. Pěkně se na něm sedělo. Jenže oni po mně chtěli, abych tam kakala!! Ale já to přece dělám ve stoje! A tak si vždycky zahlásím, mamka doběhne pro nočník, pak doběhnu já ji. Nesednu si a nesednu. Ať to padne kam to padne (mamka ? v lepším případě mně do ruky). Pak už jsem v pohodě a klidně bych si i sedla, ale to mamka ne. Nočník si odnese. Tak já to vůbec nechápu.

A co zima? Ťapkáte, nebo se vozíte v kočárku? My jsme byli na horách. To vám byla nuda! Brácha lyžoval, taťka lyžoval, mamka se o to taky snažila ? a já? Pochodovala jsem pod kopcem s tím, kdo právě nelyžoval. Dokonce mě nutili bobovat! A ten sníh! To je ale hnusná věc. Taťka mě na Silvestra vyklopil a teď se diví, že mi nevoní. 12 pod nulou a oni říkali horská idyla. Ach ti dospělí. Jak vy to prožíváte?

Teď už jsme naštěstí doma v teplíčku. Ven teď chodím jen spát v kočárku. To je tak hoďka, to vydržím. Zato plavání, to mě baví. Nejradši jezdím na klouzačce nebo skáču na mamku ze břehu. Taky vypadají vaše maminky jako rákosníčci s mokrou hlavou? A v pondělí jdu poprvé do hudebky, heč? Už se těším, jak se budu vlnit a mlátit se vším co hraje. Jestli chcete, napíšu vám, jak to probíhalo. Nebo vám to napíše Filip ? bráška. Mamka s ním jde na ortopedii a pak už to prý do školky nemá cenu. Tak půjde s námi.

Tak zatím ahoj a napište mi o svých kulisárnách
Filutka Verunka, chytrolín Filip a mamka Jana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 31.01.04 10:18

Ahoj Verunko,
to je bezva,že jsi napsala takový krásný deníček.

Taky ti napíšu něco o sobě:Jmenuji se Barborka, narodila jsem se 14. srpna 2002 při povodních v Příbrami,místo v Motole.

Máš pravdu, s tím že si Filípek tu maminku dosyta užil 4 roky,myslím si to taky!
Dávám to mé sestřičce Kristýnce najevo dennodenně,jí bude v květnu dokonce 5 let.
Takže když se chce s maminkou potulit,tak hned letím a koušu a štípu ona zase ječí,hihi jo u nás je veselo:o))

A sníh se mi líbí.nosím ho v rukách a snažím se koulovat ostatní,ale spíš si ten sníh hážu po sobě.Bobování mě baví jen chvilku,takže venku přešlapuju a koukám na děti.

Když se ptáš na ten nočník,já na něj chodím ,ale jen oblečená to se i sama po:,–(ím.(viz. fotečka v albíčku)Když mě maminka svlíkne tak hned vyskakuju,že tam sedět nebudu.

Ty se máš,že máš ještě maminky mlíčko,já jsem už 14 bez něj.Dokonce mi zachutnal sunar,takže každý večer ted vybumbám celou stovku:o))Bála se toho odstavování,protože jsem takovej závislák,ale naučila jsem se spát celou noc. Takže ted spím od osmi večer do půl sedmé ráno,občas i do sedmi.
Přes den spím jen hodinu a to pouze v obýváku na gauči,přes den postýlku odmítám. V noci spím už jen sama v postýlce.Ještě asi před měsícem jsem se stěhovala k mámě jinak byl v noci řev.

Jinak mé nejoblíbenější hračky jsou miminka a kočárek a lahvičky,taky s jedním miminkem i spinkám.Držím si ho v ručičkách.Je škoda,že je už po vánocích,přestali dávat mé oblíbené reklamy na panenky Chou chou a Annabel,ale aspon dávají tu na www.seznam.Ta se mi taky moc líbí:o)

Má sestřička taky chodí do školky a já jí tam každé ráno doprovázím,dá mi pusinku a jde do třídy a pak jí po obědě zase vyzvedávám.Děti ze třídy vybíhají a jdou mě hladit,občas mi dají i pusinku a Kristýnka září a říká to je Moje sestřička.Já bych tam chtěla taky,tam mají tak krásné hračky......
To je ode mě vše co mě napadá,mějte se krásně.
Ahoj Barborka,Kristýnka a mamka Verča

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 31.01.04 10:22

V odstavci o odstavování mělo být ,že jsem 14 dní bez kojení.Chybička se vloudila…Barborka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.01.04 13:10

Ahoj Verunko,
to je moc hezký deníček. Já mám totiž taky brášku Filipa a je na mě taky moc hodný, akorát je větší než mamina. Tak toho s mamkou využíváme - je to statný junák, takže když je potřeba, umí mě přeprat při přebalování (to jsou většinou rvačky až do první krve), umí mě unosit a ukolíbat ku spánku, když mi nejde zabrat, a hlavně, umí miminkovštinu.
Vždycky když se vrátí ze školy, hned si vlezem na gauč a tam na sebe žvatláme, hýkáme a prskáme a velice si rozumíme.
A když mě popadne vzteklina, že mi nechtěj půjčit něco, co nutně potřebuju na hraní a ochutnávání, tak jedině brácha ví, jak na mě. Položí se vedle mě na zem a ukazuje, jak mám bušit pěstičkama a kopat nožičkama a vypadá tak směšně, že se musím chechtat a vztek je pryč. A taky občas společně pereme mámu, brácha ji drží a já jí můžu skákat po břiše nebo po hlavě a lechtat a strkat prsty do pusy, nosu, uší, pupíku. A pak se zase scuknem s mámou proti Fíkovi (tak mu máma říká, ale ani mě ani jemu se to nelíbí), akorát je problém, že ho máma neudrží - pak je z bráchy větrný mlýn - všude samá ruka, samá noha a člobrda se radši klidí z dosahu, aby jednu neschytal.

Nočník je téma u nás stále o tomtéž, odmítám totiž komunikovat, slabiky jsou něco tak jednoduchého, až je to pod mou úroveň - používám výhradne celé věty sestávající ze spousty slabik. Takže když chci papat, bumbat nebo když právě čůrám, tak u nás doma vyžadované slabiky ham, brm nebo ee zanikají v proudu mé řeči. Navíc obě potřeby vykonávám velice decentně jako pravá dáma, nerudnu, nefuním, jen na okamžik ustanu v pohybu a zadívám se stranou. Z toho plyne, že se naši ještě stále nenaučili odchytávat tyto mé chvilky. Na nočník si sedám ráda, dokonce i hambatá a už ho i obracím na správnou stranu. Ale nočníkový účel mi stále uniká. Dokonce i když mě mamka nechává běhat hambatou a příležitostně nutí na něj sedat, i když dokonce zachytí začátek čůrání a po:,–(í mě na něj, přeci tu krásnou růžovou misku neznečistím. Na koberci je to přeci mnohem méně vidět. Takže chvíli posedím, pak vstanu a utíkám se dočůrat třeba na gauč :-).

Jo a před týdnem jsme byli taky týden na horách. První tři dny hodně sněžilo, mrzlo a foukalo a to mě nebavilo. Spát venku nešlo, protože mi sníh padal do tváře a když přišel náraz větru, tak jsem se rozplakala. Takže jsme chodili jen seznamovat se se sněhem na 20 minutek 3× denně. Ale ve středu sice klesl líh v teploměru až na nějakých -15, ale utišil se vítr, přestalo chumelit a svítilo nádherně sluníčko - alespoň na té naší stráni. Takže jsem byla dopoledne vystrčena v saních ku spánku, zadřímla hoďku, pak jsem si buď rovnou na svahu nebo na otočku v chalupě dala rychlý malý oběd a hurá zpátky na sníh. Hodně se mi líbilo lopatování - stráň u chalupy byla dost prudká, takže mamka kus vyťapala se mnou v náručí, sedla na lopatu, mě na koleno a už jsme svištěly. Dojely jsme dolů a já už zase brumlala naše edě,edě (překlad: jedem, jedem), máma za ten týden shodila tři kila a svaly prý necítí do dneška :-). Taky mě párkrát svezla v náručí na lyžích, ale byly jsme na její vázání moc těžké, takže nám lyže při větším náporu vypadávaly, takže šum svistu ze stráně dolů jsem si neužila, jen bruslení po cestičce u chalupy. Bráška se kupodivu postavil mezi ty zodpovědné opatrnické dospěláky a vozit mě odmítl.
No a poslední den jsem objevila kouzlo sáňkařství. Když jsem se saní dost navyužívala jako ložnice a máma ustlanou postýlku z fusaku a dek zlikvidovala, že za chvíli jedem, tak jsem se saní zmocnila a zjistila, že jezdí nejen sem a tam na uspání, ale taky umí jezdit dodaleka dolů ze stráně - stačí je roztlačit správným směrem, naskočit a lehnout si na ně na břicho hlavou dopředu - to je potom ten správný adrenalinový sport. Máma mě nestíhala chytat :-)
Jo a byl tam s námi roční Honzík, tříletý Tomášek, čtyřletý Honzík a spousta dalších dětí od šesti do sedmnácti a já byla hrozně společenská, malé kluky olíbala hned na uvítanou, s těmi většimi ve spolupráci s bráchou jsem si hrála na bitvy - brácha mě používal jako útočnou biologickou a chemickou zbraň - starší (10-14) kluci se mě potom báli víc, než té kolegyně z Arku. Ale na jukanou se mnou potom hráli stejně ochotně jako malí kluci. A na všechny tety a strejdy jsem se usmívala a skoro vůbec nikoho (kromě mámy a babičky, které by zasloužily cenu od Pinkertona za týdenní nepřetržité nenápadné sledování zloducha)
nezlobila. Zkrátka hory byly fajn a jela bych hnedle znova
To jsem se zase rozkecala, Verunko, těším se na další zážitky, já si třeba na nějaké další taky vzpomenu :D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.01.04 13:13

v hrůze z té ohavné glosy o dokončení komentáře, svědčící o neskutečné ukecanosti, jsem se zapomněla podepsat:
zdraví
Johanka (18 měsícu) s bráchou Filipem a mámou Romanou - táta radši nezdraví, má chřipku, bolí ho klouby, takže ani nezamává

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 31.01.04 23:11

Ahoj holky!

Tady je maminka Verunky, co se nám narodila 13.6. 2002. Mělo to být sice o měsíc později, ale nakonec jsem rodila ve 35. týdnu. Jelikož moje Verunka ještě neumí psát slova (i když klávesnici už důvěrně zná) a neumí tvořit souvislé věty, vezmete doufám za vděk mou maličkostí.

Jmenuju se Alice a možná mě znáte z těhulkovského deníčku Jarní těhulky. Už je to tak ? Verunka čeká v květnu brášku. Tam je také můžete dočíst, jaké lumpačiny nám Verunka pravidelně provádí. Nejlepší zvonky můžu zkopírovat i sem.

Maminka se bláhově domnívala, že bude chodit až do porodu třikrát týdně cvičit a poslední měsíc i pravidelně plavat, ale dopadlo to jinak. Teď si to vynahrazuje Verunka ? od tří týdnů věku chodíme do cvičení a od tří měsíců do plavání. V Kenny se nám oběma moc líbí a máme tam spoustu kamarádek a pár kamarádů (holky jsou holt v převaze!)

Na svůj první folkový festival vyrazila Verunka ve 22. den svého života. Celou cestu do Náměště na Hané prospala, během Zahrady jsem několikrát kojila a přebalovala, zbytek produkce nám naše holčička prospala (dokonce i Flerety a že do toho mydlily!!) Loni jsme si to zopákly, ale už na tři dny a se stanem.

Koncem srpna jsme vyrazily jen my dvě na indiánský tábor, spaly jsme v tee-pee, nechaly se ráno budit bubínkem a chodily vítat sluníčko ranní písní. Tam se nám Verunka začala stavět na zadní. Že je tam s námi už i bráška jsme zatím netušily. Kojila jsem 3× za den a pak ještě několikrát v noci.

Na nočníček jsme začali posazovat v září, kdy měla Verunka 15 měsíců. Napřed si ochotně sedala, ale většinou bez kýženého výsledku. Pak následovalo období, kdy si nechtěla ani sednou a začala hned řvát. Až tak od listopadu (17 měsíců) se nám daří do nočníčku něco vyrobit, ale spotřebu plínek to zatím výrazně nesnížilo.

Mlíčko od maminky bumbá tak jednou až dvakrát za den ? většinou jí tím spolehlivě uspím po obědě a po večeři. Jakmile se potvrdilo těhotenství, skončila jsem s nočním kojením. Šlo to kupodivu velice dobře, vřískot byl asi třikrát, vždycky kolem 15 minut, pak slábnul a pauzy mezi mrčením se prodlužovaly, ta poslední trvala až do rána?

Do září se Verunka vozila ve sporťáku a nosila v šátku. Šátek od té doby odpočívá vypraný ve skříni a čeká na brášku. Zatím jsem vyzkoušela dvakrát nošení v batohu, obě cesty jsem popisovala v těhulkovském deníčku. V tramvaji bylo dobré pozdvižení, když jsem sundala batoh ze zad! Teď mi kámoška půjčila krosničku. Když někam vyrazíme, většinou se veze. Do plavání ráno spěcháme a není to daleko, po plavání v kočárku usne, stejně tak na procházce. Ťapká hlavně doma (někdy i lítá…) a do schodů, dokonce i bez maminčiny podpory.

Asi z ní bude artistka. Takové pohybové kreace, jaké nám předvádí v posledních týdnech, by jí mohl kde kdo závidět. Vyleze si na jakoukoliv židli, tím dosáhne i na stůl a bezpečné odkládací plochy v bytě se tak snížily na minimum. Prostrkávací domeček používá po svém, postaví si ho pod psací stůl, stoupne na něj a obhlíží, co se dá kde drancovat. Volný styl na topení, knihovně či ribstolech má i svou estetickou úroveň…

Sníh Verunka miluje. První seznámení bylo vřelé a dlouhé. Manžel jí musel odnést domů, měla už promočené botičky. Protestovala velice hlasitě. Chutnal taky skvěle!

Do hudebky se chystáme, zatím to nevyšlo. Myslím, že je to na Verunku jako ušité, stačí pustit CDčko a hned křepčí. Ráno si jako první ukazuje, že chce pustit muziku. Přála bych vám vidět, jak křepčila u koled, pěkně si je zjazzovala?! :o)

Vzhledem k tomu, že tenhle příspěvek smolím od rána a už se blíží půlnoc, pošlu to raději hned.

Pokračování příště!

Alice + Vernuka (19 měsíců) + Kubíček (25 tt)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 31.01.04 23:50

Ahojky Verunko,
hlásím se jako tvůj nový kamarád! Jmenuju se Vojtíšek a 4.února mi bude už 18 měsíců,to je ale věk,hi hi.

No a mám ještě ségru Terezku,je jí 8 let a moc jí miluju. Teda když se mi zrovna zachce jí milovat, protože když se mi nechce, je první na řadě, pardon, na ráně. Však to znáš, když se chce mazlit s mamkou, má smůlu, mamka je prostě moje!! Ale je pravda, že už jsme spolu užili dost lumpáren, vyžďobrám na ní každou hračku a taky včechny dobrotky co mi máma zakazuje papat, tancujeme spolu a malujem a tak. Jestlipak jsi už taky přišla na tu bezva ječící fintu? Jen mi zrovna něco není vhod, začnu ječet jako blázen, někdo z rodičů ihned přiběhne a vynadá Terce se slovy: „co mu zase děláš!?“

A nočník já už znám a taky vím na co je, není na tom nic složitýho, pochopil jsem to celkem rychle. Jakmile se vyčůrám nebo vykakám do plínky, případně do kalhot, protože doma někdy chodím dole bez, přijdu si pro mámu a řeknu jí „bee“ a pak odkráčím k nočníku, ukážu na něj a povím „něni“ a je to. Sedat si na něj teda rozhodně nemíním, snad se mi tímto způsobem konečně podaří vysvětlit rodičům, že to moje „bee“ chce zůstávat u mě a prostě nevím, proč by mělo utíkat do nějakýho nočníku a jak by to vlastně mohlo udělat,že.

Já se taky pokouším celý den vyžebrat na mamce nějaký to mlíčko, pokoušeli se mi vnutit nějakou náhradu - fuuuuuuj, ale máma mi ho přes den odpírá, povolí jedině ráno a večer po koupání. Jo,jo, někdy se to neobejde bez vzteku a taky hned mámě za to nabančim,jenže ona mi to plácání hned vrací a to mě sice nejdřív pořádně vytočí,ale nakonec se vzdám. Jak to,Verunko, děláš že dostaneš cucnout i přes den?

A co se týká sněhu a všech těhle zimních zábav, tak to já prostě miluju!!! Rád bobuju,Terča mě vozí na bobech z kopce,akorát nahoru mě tlačit nechce a nutí mě šlapat,občas mě dokonce zneužije k tahání bobů. Na sáňkách jezdím občas místo kočárku, dokud se nepodaří protáhnout chodníky,a představte si, že mě jednou máma vyklopila! Vytáhla prý ze sněhu řvoucího sněhuláka, místo obličeje samý sníh a uprostřed rajská, prokousl jsem si totiž ret! Věřte mi že jsem jí to jentak nedaroval, vezla si domů řvoucího chudáčka, bílou šálu celou od krve, to se lidi otáčeli,ha ha ha.
A taky chodím bruslit,heč. Abych řekl pravdu,bruslit chodí Terka se školou a já to tam chodím okukovat, brusle mi sice nepůjčili,ale pokaždý se mi podaří propašovat se na led a někdo hodný dospělý se mě ujme a povozí mě,je to paráda!

To jsem toho zase nakeckal, povídání by mi šlo bezvadně,tak se všichni mějte, hlavně ty,Verunko,když jsi tady šéfová.
Já si jdu zítra zatančit na Terezky narozeninový mejdan,už se moc těším, budu určitě nejlepší tanečník, protože „vauva“, to je moje! Dám vám určitě vědět jaký to bylo.
Pa pa, zdraví vás kecka Vojtíšek a taky uličnice Terča a mamča Stáňa, taťka se taky nehlásí, není sice nemocný,ale šel si klíďo na pivo tak ať to má za to,tak!

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.02.04 12:02

Jo reklamy, to je naše. Na toho pejska ze seznamu taky štěkám, to je jeden z mála, kterého akceptuji pod pojmem Haf.
Jinak už promyšlenou profesionální karieru: poté, co poradím prodavačkám, jak maj rovnat regály, budu vybírat znělky pro reklamy. Dobrou reklamu totiž poznám podle hudby. Na co se dá tančit, to je povedené a je jedno, jestli je to reklama na ty s křidýlky nebo na auta. :-)
Pa Johana

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 01.02.04 22:43

Ahoj Verunko,

moc ti děkuji za hezký deníček a hned ti jako štíří spřízněná duše musím napsat. Jmenuji se Vojtíšek, narodil jsem se 20.11.2002 v Li­berci a tady také od té doby bydlím. Mamka si tedy naivně myslela, že bude mít báječnýho Střelce, jelikož jí před Štírkem každý varoval, ale já jsem se rozhodl zlomit mýty o tomto znamení a všechny přesvědčím, jací báječní kluci a holky se v tomto znamení rodí.

Maminka je ze mě v poslední době čím dál nadšenější, stále si říká a taky tak trochu stěžuje, že už nemá to malý milý miminko, ale rozumnýho chlapečka. Ono se to vlastně ve mně vylouplo tak nějak po Vánocích, kdy jsem byl nemocný (no, musel jsem si vyzkoušet, co je to ta šestá nemoc) a pak mi to pokračovalo v takovým ošklivým kašliku, ale jakmile jsem se z toho všeho vykřesal, tak jsem byl najednou poslušný chlapeček, který skoro všemu rozumí, tedy samozřejmě když chci, a taky už jsem začal říkat táta, máma a bába a všechno ostatní jsem zkráceně nazval ďoďoďo.

Hehe, Verunko, nočníkem máš na mysli tu báječnou věc na hraní, do které si stoupám, případně po otočení mi slouží jako podstavec k dosažení nedosažitelného? Tak to se mi samozřejmě maminka občas snaží podšoupnout pod nahatý zadeček, ale já se jí snažím vysvětlit, že bych potřeboval vyhřívané sedátko, že na tomhle já rozhodně trůnit nebudu.

Teda, taky jste měli takový kvanta sněhu za barákem. Maminka mi tedy konečně koupila bob a hned z obchodu jsme ho šli vyzkoušet. Bohužel ještě nedokážu tak dobře vyvažovat různé nerovnosti povrchu, a tak když mě mamka táhla, tak jsem dost často padal a úmyslně přímo čumáčkem do sněhu, protože se pak ta studená dobrůtka dala dobře olizovat. Jenom mamka nebyla moc spokojená, on mi z toho pak začal totiž trošku omrzat obličejík. Bohužel po těchto mých zkušenostech se sněhem se naši rozhodli, že jsem ještě moc malý na nějaké dlouhodobější výlety do hor, a že stejně na horách skoro jsme a sněhu je tady taky dost. Takže výlet odložíme na příští rok, to snad s námi pojede i babička s dědou, aby si rodiče mohli zalyžovat, tak to se moc těším na volnější režim. Jinak bohužel v tomhle množství sněhu nikam nejezdíme, jelikož tu vůbec nejsou protažený chodníky a když mamka jednou vyjela ven, tak se po chvilce vrátila úplně splavená.

Teda lidičky, docela vám závidím ty starší sourozence, já už mám bohužel jenom šanci na to stát se právě tím starším. Na ty starší se dá totiž svést spousta věcí a taky máte koho pošťuchovat a s kým si hrát. Oni ty dospěláci nemaj moc pochopení pro ty naše dětský hrátky a legrace je s nima jen občas. Tak honem honem pište zážitky a doufám, že se přidají i noví kamarádi.

Papa
Vojtíšek 14 m. s mamkou Zuzkou

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 03.02.04 18:11

Ahoj špuntové.
Já ještě žádné miminko nemám,tak vám píšu jako teta.Máte úžasnej deníček,takovej co pohladí po duši a rozesmutní ty které touží po takoém miminku jako jste vy.Přeju vám hodně štěstí a ať vás rodiče a sourözenci nezlobí.A Verunko ještě chvíly vydž a brzo už bude svítit sluníčko a pokvetou kytičky.
Zase si brzo přečtu jak lumpačíte.
Binky
P.S.maminky moc vám to závidím a přeju

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 03.02.04 22:23

Ahoj Johanko,
jo jo reklamy jsou bezva,ale na www.seznam myslím tu jak na nahé miminka píší email.To hned volám mami mami(překlad mamky,to znamená mimi)Tak reklamám zdar a tanci zdar Barborka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.02.04 01:37

No já to s tím sváděním zodpovědnosti na bráchu nemám jednoduché. Nedávno jsem ho přitáhla k jedné mé intimní loužičce uprostřed lina a vzápětí začala vehementně mamce žalovat. Brácha se odmítl přiznat a máma mi nevěřila, ještě vyhrožovala výpraskem - no chápete to? A naopak, když vypil minerálku, tvrdil, že jsem ji rozlila a já dosud nemám dost účinnou obranu - akorát jsem ho ze msty nenechala vyspat, halekala jsem do jedné v noci, ať vidí, zač je v Blažkově perník :-)
Jo a máš moc hezkýho kámoše, závidím. Můj panáček Davídek je mnohem menší a světlejší, ale taky si s ním ráda hraju - např. na bandžídžamping z postele a bez lana :-)
papa
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.02.04 01:41

Jsme napnutí, jak dopadla Terezčina oslava, takový velký mejdan…
tak prosíme o připsání zážitků
Romana i s Johankou a Filipem - ten takhle velký mejdan nikdy neměl :-(, třeba to dohoní u patnáctin.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.02.04 02:20

Holky, mám novinku, Johanka dnes vyťapala sama všech těch našich 114 schodů za jednu ruku - a to prosím nahoru i dolu, dolů šla přes levou nožičku přísunem, nahoru krásně střídala a nahoře rozhodně nefuněla jako její maminka. Skoro to vypadalo, že si to chce ještě zopáknout.

Alice, díky za tip s baťohem, já jeden starší napárala u podlážky, aby byl víc krosničkový, ale neosvědčilo se. Mnohem lépe dopadly šátkové úvazy na záda, ale ne, když byla Johana v kombinéze a já v bundě. Asi začnu shánět krosničku mnohem vehementněji.

A taky díky za inspiraci, netušila jsem, že existuje hudebka pro takhle malé mimíse, takže jdu čuchat po Karlíně, jestli tu něco máme. Johana to potřebuje jak sůl. Zatím mi permanentně rozlaďuje kytaru. Jo a už umí trošku foukat, harmonika občas i tón vydá, takže zkoušíme dál.

ahoj, Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 04.02.04 12:36

Ahoj Verunko

Hlásím se také do klubu, jmenuji se Davídek a narodil jsem se 10. 11. 2002. Mám o 3,5 roku staršího brášku. Mimochodem se taky jmenuje Filip. Chodí zatím do školky, my ho s mamkou pak odpoledne vyzvedáváme. Spolu řádíme každou chvilku až nám mamka hrozí, že nás vymění:o))

Na horách jsme letos nebyli, tak možná příští rok až budu větší. Sněhu jsem si ale užil taky dost, bylo ho spoustu a mně se to hezky ťapkalo. Taky jsem ho musel pořádně prozkoumat ale máma mi to moc dlouho nedovolila, prý abych nebyl nemocnej. Teď už sice máme po sněhu ale je zase hezky teploučko. Docela se těším až vyrazíme na nějaký pořádný vejlet:o))

Já teď musím všude ťapat po dvou, protože nám praskla konstrukce na kočárku. Máma říká, že tohle teda nečekala. A tak teď musíme čekat na opravu. Asi týden. Já to ale beru, protože si tak můžu chodit kam chci já a né kam chce máma. Hlavně loužičky jsou zajímavé. U těch jsem ale moooc hlídaný, protože se mamka bojí abych do ní nespadl. Občas bych totiž nejraději utíkal a někdy se mi stane že to neustanu a udělám bác.

Zrovna včera se mi teda stalo velký auví auví. Šel jsem za mamkou k počítači a bouchnul jsem se do čelíčka o stůl a brečel jsem tak strašně moc, že jste to možná taky slyšeli. No co vám budu povídat, bolelo to strašně. Mám teď veprostřed čela modřinu a bouličku. Dá se to ale zakrýt ofinou. A když už jsme u těch vlasů, tak mi mamka hrozí že se mnou půjde k holiči a já ještě nevím co to je. Máma ale pořád vyčkává, protože si myslí, že jim tam stejně nebudu držet. Ani stříhání nehtů u nás nejde jen tak, jenom když spím.

Tak se kamarádi mějte hezky, já jdu spinkat. Spím teď už jen jednou denně po obědě. Výjimečně i 2× denně ale jenom když někam jedeme autem. To si na chvilku schrupnu.

Tak pápá Davídek (1 rok a skoro 3 měsíce) s mamkou zapisovatelkou, bráškou Filipem školkujícím a taťkou pracujícím:o)

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.02.04 15:50

Nazdarek Verunko, kamaradicci od vrabcaku a teticko binky ;) !

Taky se k vam hlasim do klubu, pro ty, kteri me jeste neznaji : me jmeno je Eden, je mi presne rok a pul , bydlim ve Francii u more a jsem desna dracice :D. Vas denicek se nam s mamkou moc libi, protoze je kratky, strucny a vystizny, coz se hodi hlavne mamce (pry ji davam dost zabrat a nema uz cas na dlouhe povidani o me miminci necinnosti, hihi).

Strucne shrnu jak na tom jsem : stav 8 zubu stale trva, (jakesi hrozive ratafaky obrich rozmeru (pozn.mamky : ctryrky) se mi snazi vydrat ven, takze jsem obzvlast precitlivela a pliny plnim jako pominuta), beham jako camrda (stale nejradeji nahata, v obzvlast dobre nalade pri tom curam na zem), do schodu chodim pridrzujic se zdi, ale dolu se odvazuji jenom v neci naruci, nejak jsem se rozpovidala (napul cesky, napul francousky, pricemz na panenky mluvim jenom francouzsky ;)), no mamka uz konecne vi, ze ukecana budu po ni (kdyz uz podobou jsem pry cely tatka) :D. Nocnicek znam, sedam si na nej za:,–(ne naopak, ale vydrzim i nahata (rukou pravidelne kontrololuji, jestli uz curam, nebo jeste ne), ale nic hmotnejsiho nez jakasi tekutina se mi tam vykouzlit zatim nepodarilo? S uderem mych osmnactin mi mamka nakoupila kalhotky s tim, ze zacne drezura, tak jsem zvedava, kdo z koho :D !

Jinak my jsme taky byli na horach, nejdriv jsem se snehu trochu zalekla, preci jen je to potvora studena a ani poradne pokousat se neda, ale postupne jsem se do nej zamilovala a skvele jsem si to tam uzila.

Co se tyce sourozencu, zadne starsi nemam, o mladsi se ale rodice pry vsi silou snazi, tak drzte pesticky, at vam brzo muzu podat zpravu, ze budu mit doma zivou panenku ochotnou snaset mou dobre minenou sikanu ; hihi!!! (ty umelohmotne jsou desne pasivni, jenom lezi a ani do nocniku curat neumi, neplacou kdyz je picham do oci a kdyz se jim snazim ukroutit koncetiny?).

Tot zatim od nas vse, vsechny vas moc moc zdravim a Verunce od Alice blahopreji k bratrickovi (Ty se mas ;) !!!)
Papa Vase Eden a mamka Dita (25)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.02.04 15:56

Ahojky dětičky,

píše Adámek od mamky Veroniky z jiného deníčku (střídačka Šulánek a Verunka)…ale jsem moc rád, že se bývalá Vrabčata opětovně sešla. Aspoň může mamka čerpat nové info třeba o nočníku, protože si to představuje jako Hurvínek válku :-)))))) A chce to začít zkoušet, až budeme s babičkou na chatě…a budeme chodit čůrat k plotu a kakat prý na dospělácké WC. Zatím o tom nepřemýšlím, ale až to přijde, tak bude veselo. To vám garantuju.

Tak pište, pište, jste vlastně „služebně“ na emiminu nejstarší a už se moc těšíme.

papa Adámek (14M skoro) a mamka Veronika

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 04.02.04 21:02

Ahojky Edenuško,
to je bezva že jsi se k nám přidala!!!

Joo ty se máš,že ti rodičové plánují sourozence,já chci takýýýý.Kristýnku mám sice moc ráda,ale já bych chtěla i malé živé miminko a rodiče prý už nééééé.Nevíš proč?
Na svých panenkách mamince každý den předvádím,že bych jí se spoustou věcí pomohla,dávám je i na nočníček čůrat a krmím je,ale asi je neoblomím:o))

Takže držíme palečky at máš doma brzo sourozenečka..... kamaráda,nebo kamarádku!!!!!!
Moc pozdravů tobě i tvé mamce a pusinku od Barborky Edenušce posílají Barborka,Kristýnka a Verča(mamka)

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 04.02.04 21:12

Ahoj Davídku,
foukám foukám na čelíčko at tě to už vůbec nebolí.Já měla taky bouli a modřinu,zrovna minulý týden.Dělala jsem kolo kolo mlýnský a zatočila se mi hlava a vlítla jsem na stěnu v obýváku,trošku z toho tekla krev,ale brečela jsem jen chvíli.Vypadalo to prý hůř než to bylo.Hlavně ten pád na tu hranu.
Tak se měj hezky a dávej na sebe pozor!
Ahoj Barborka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 04.02.04 21:19

Ahoj Vojtíšku,
ječící fintu používám taky,to je legrace,protože rodičové používají na Kristýnku přesně tu samou otázku,jenom se jí ptají:co jí zase děláš?!!!!
Je vidět,že to funguje!
Také se těšíme na podrobnosti z mejdanu…tak piš
Posílám ti pusinku......:o))
Papá Barborka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 04.02.04 21:25

Ahoj Vojtíšku,
moc ti to na fotečkách sluší jako vzornému budoucímu tatínkovi!Máš moc krásnou panenku.Já s panenkama chodím i ven i s nima spím.Když jsme na návštěvě u kamarádky,tak jí okamžitě zabavuji jak miminka,tak i kočárek!Ale takovou jsem ještě neviděla…nepůjčíš?
tak ahoj Barborka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:33

Ahoj Filutové, filutky a všichni chytrolíni!
Jak Verča slíbila, poreferuju vám o té její hudebce. Ale napřed chci říct, že máme strašnou radost, kolik kamarádů se nám ozvalo. Jenom teď mamka neví, jestli okomentovat každý dopis zvlášť, nebo hromadně. Uvidíme, jak se rozkecám.
Takže ta hudebka: Byl jsem tam s nimi, a chtěl bych chodit i nadále, ale byl jsem vyexpedován - prý Verču rozptyluju a ona se pak nemůže soustředit na výkon:))
Je to pro děti od 4 - 18 měs, ale pro velký zájem je rozdělili na dvě půlky - dělítko je 1 rok. No, ještě že. Neumím si představit dračici Verču a 4měsíční mimina. Byla to síla. Verunka vběhla do sálu jako kulový blesk a všechno si se zájmem prohlížela a ošahávala. Jenže paní učitelka mamku upozornila, že by ji měla mít na klíně a dělat s ní paci-paci, dupy-dupy apod. Tak to byl kámen úrazu!! Náš zuřící býk byl omezen ve své činnosti! A nehodlala si to nechat líbit. Přece nebude na klíně nebo v náručí, když tam mají tak krásný balony. No, rozeřvala tam půl dětí (bylo nás asi 8), nepomohlo ani prso. Pak nás paní učitelka na chvilku poslala vedle, prý aby nezačali řvát ještě další. Mamka s Verčou šly, já jsem sledoval dění. Vedle nic zajímavého nebylo, takže se Verča uklidnila. S příchodem do sálu to ovšem opět začalo. Naštěstí jsem tam byl já, milující bráška, a tak jsem si s ní hrál a občas se mi ji i podařilo zapojit do kruhu - dělali jsme Jede jede mašinka. Na píseň mazlivou, kdy se ostatní miminka mazlila s maminkama, se Verča ochotně a krásně mazlila se mnou. To vám řeknu, ostatní maminy záviděly! Pak dostaly děti různá štěrchátka, rolničky a dřívka a s maminkama štěrchaly do rytmu. Jenže Verči teď lezou stoličky a to štěrchátko se dost dobře okusovalo, takže mamka štěrchala do rytmu celou Verunkou. to mě bavilo. Tak takhle to asi proběhlo, hudbě zdar! Napodruhé to prý bývá lepší. Škoda, že mě mamka nechce vzít s nimi.

A teď další zážitek,
Představte si, že mi včera umřel dědeček František. On to teda byl pradědeček, ale mně se líbilo mít 3 dědečky. Bylo by mu v květnu 99 let. Nevěděl jsem, proč umřel a zdálo se mi to smutný. Ale mamka mi vysvětlila, že to tělíčko už takový věk nemohlo vydržet a že je to vlastně radost. Já vím, že dědeček měl štěstí, že se dožil skoro stovky a umřel doma mezi všemi, co ho měli rádi a babička ho držela za ruku. Já jsem tam byl den před tím a preludoval jsem mu na klavír. Jen jsem nechápal, jak se to pozná, že člověk umře. Teď už vím, že nedýchá a netluče mu srdíčko. A taky by mě zajímalo, proč ta dušička, co vyletí, není vidět. Mamka ale říkala, že babička ji cítila. A tak jsme včera s mamkou té dušičce mávali - já vím, že letěla do nebíčka, a dokonce domluvila s Ježíškem ty krásný červánky dneska večer - a volali jsme: Ahoj dědečku, máme Tě rádi. A já jsem dneska mával celý den. Co myslíte, že má dědeček radost? Tak, to bylo moje první setkání se smrtí a asi jsem ji pochopil. A doufám, že se taky dožiju spousty let a pak odletím do nebíčka.
Ahoj chytrolín Filip + spící filutka Verunka zrzečka + mamka Jana
P.S. Teta asi dala do albíčka nový fotky, tak se na nás podívejte

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:37

Ahoj Barunko,
to je bezva, že jsi se ozvala. Já brášku do školky nevozím, na to máme taťku. Ale vyzvedávám ho s mamkou a taky s ním chodím na besídky. Moc se mi ve školce líbí. A já se líbím paním učitelkám a maminkám. A Filip holkám, ale to už je jiná kapitola.
Taky by mě zajímalo, jaké to je narodit se při povodních. To je asi jiný než porod do vany, co? No, já možná taky někdy napíšu, jak jsem se narodila. Okolí říká, že je to docela zábavné.
tak ahoj
Verunka zrzečka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:41

Ahoj Verunko indiánko,
to víš, že tě berem a bráchu taky. Zvlášť, když mi mamka prozradila, že jste taky z Brna. Hudebka začala tento týden, brácha o ní referuje. A kam chodíte cvičit?
Mějte se krásně a napište nějaký neplechy
Verunka zrzečka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:43

Ahoj Vojto!
Taky se moc těšíme na zprávu z Terezčiné oslavy.
Víš jak to dělám s tím mlíčkem? Tvářím se, že jsem nachlazená nebo že mi rostou zuby. Když mamka nazná, že jsem v pořádku, můžu tak akorát doufat, že půjdeme na návštěvu a mamka zapomene sváču, nebo čekat do večera.
Tak tak je to
Ahoj Verča zrzečka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:45

Jo a s tou fintou to funguje, ale zatím to nedělám vědomě.
 Verča

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 04.02.04 21:47

Ahoj Johanko,
to jsi šikula,že takhle šlapeš do schodů,máte jich teda požehnaně!
Já vyšlapu schody do třetího patra k babičce,ale tolik jich asi není.Nožičky zá:,–(ně nestřídám:o))
Taky zkouším hrát na kytaru,ale dědovou,nejdřív jsem se jí trošku bála,ale ted drnkám div struny nezpřetrhám!!!!
Tak čauuu Barborka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.04 21:49

Ahoj Johanko,
gratuluji k fyzické kondici. budeš mít krásně tvarovaná stehýnka. Já je mám zatím dost barokní.
Taky už foukám do flétny i do trychtýře a nejnověji to stativu, co má brácha na baseball. To je panečku nářez, když to rozfuním! Mohly bychom si dát v létě sraz a zasoutěžit, kdo víc a hezčeji:))
ahoj Verča

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 04.02.04 21:50

ahojky všichni, zejména vy moji - teta se moc omlouvá, fotečky budou, ale asi až zítra, dneska ten přeinstalovanej počítač nějak nechce a nechce.
Všechny vás moc zdraví Ondrášek skoro sedmiměsíční a speciálně Filípkovi vzkazuje, že až si s ním bude umět povykládat, tak doufá, že mu Filda poví něco o dědečkovi.
Ať žijí chytrolíni a filutky!!!
Sylva a Ondrášek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.02.04 22:15

Ahoj Jani!

Však se známe z chatu a máme naplánované posezení na Mendláku…

Cvičíme a plaveme v Kenny klubu, máme to takřka za domem.

Alice

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 05.02.04 14:14

Ahojky,

jmenuju se Ajka a mám dceru Leničku (17,5 měs) a Krtčátko v bříšku (12tt). Přišli jsme k vám nakuknout. Máte moc pěkný deníček. Psaní za Leničku mi nejde, takže píšu sama za sebe.
Líbí se mi název Verunky - zuřící býk. Dosti mi to připomíná našeho andílka s rohama, který když dostane vynadáno nebo jí něco seberu, tak se rozběhne a začne mlátit hlavou do hrany stolu, zdi, země - prostě do toho co je nejblíž.
Od 5. týdnů chodí plavat, takže je to náš vodníček. Sourozenec se má narodit den po jejích narozkách, ale uvidíme, kdy se Krtčátko rozhodne vykouknout.
Prozatím budu končit, Lenička bude každou chvíli stávat a já mám ještě malé místečko v žaludku.

Ahojky Ajka+Lenička+Krtčát­ko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.02.04 15:49

Ahoj Ajko,
ziřícího býka si sice umím živě představit, ale sama jsem naštěstí nezažila, zatím mám doma jen tvrdohlavého beránka, který hlavou utočí jen do měkkého - mámě na solar, tátovi do podbříšku. Ale beránek je navrch křísnutý krákavou vránou - když nezafunguje ublížený pláč, zkouší na nás Johanka vraní výkřiky, zastaví ji jen, když se dočká odpovědi. A tak tu na sebe krákáme a tatínek je na mrtvici, prý závidí těm, co maj doma slepice, mít dvě vrány je prý na picnutí. Akorát neřekl koho, snad ne těch vran :-)
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.02.04 23:12

Nazdáreček Filutkové :-)

Tedy musím přiznat,že jsem už dva dny mamku sem za vámi odmítal pustit a dnes koukáme jako z jara kolik je tady povídálků!

Takže pro velký zájem vám musím povyprávět jak dopadl ten náš velký mejdan, neboli oslava narozenin mojí ségry Terezky. Terča jako velká kámoška všech chtěla sice původně sezvat celou školu,ale vzhledem k omezenému prostoru místního dětského klubu si musela vystačit s dvaceti dětmi,ale i tak to bylo super! Jako nejmladší účastník jsem byl všemi dětmi velmi obdivován,což snesu velmi rád až do chvíle,kdy se mě někdo pokusí mačkat,hladit a poponášet, to se pak měním v zuřivého býka ala Verunka zrzečka, to jistě všichni chápete.
Děti se rozdělily na dva tábory a to takto: všechny holky zuřivě třepčily na tanečním parketě a kluci se mezitím pokusili za vydatné pomoci našeho tatínka totálně zlikvidovat hernu. Protože na parketě byla tma a hlasitá hudba, držel jsem se zpočátku mezi chlapama,bylo to prima, chvílema sem si připadal jako branka,slalomová tyčka nebo boxovací pytel. Pak jsem si ale řekl,že takovou prima tancovačku nemůžu nechat bez povšimnutí a zbytek odpoledne jsem se věnoval pouze tanci,občas jsem zkontroloval jestli nám mamka neutekla a doplnil zásoby v podobě křupek,brambůrků a podobných mňamek u nás doma se nevyskytujících. Foukání svíček a rozdávání dárků jsem jaksi vynechal,zkrátka nic zajímavého, a domů jsem odcházel s velkým brekotem, chtěl jsem ještě další a další hudbu a tanec,no.
Verunkám moc závidím tu hudebku,to by mě určitě taky hodně lákalo, čím víc kraválu,tím jsem spokojenější. Včera večer jsem si vydyndal sledování Novamby, to byla fakt bobma!
Snad se ještě nějaká příležitost k pořádnýmu tanečku najde, v neděli totiž vyrážíme na karneval (pokud donutím zítra mamku koupit už konečně vstupenky),tak pak vám zase napíšu jaké to bylo a jaké že zvířátko za mě udělali.

Pa pa pa, ahojky vám všem kamarádům batolákům, bráškům Filipkům a taky Kristýnce od Barborky a taky maminkám!
Vojtíšek

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.02.04 23:26

Ahojky Edenuško!

No já koukám jako blázen na tvou kalhotkovou fotku,ty jsi ale vážně kočka :-) Hi,hi,snad mi nechceš říct,že tohle budeš používat místo plenky? Vypadá to sice prima,ale taková řádně zapařená plínka po ránu má svoje kouzlo,ne? Já osobně jí budu dávat zatím přednost a snad se mi tyhle krásný kalhotky vyhnou,myslíš že je dávají i klukům?

No,jinak ti musím držet palečky k té živé panence,já už asi mít žádnou nebudu,mamka povídala něco o tom,že ještě jednoho uřvánka jako jsem byl já a už by jí odvezli na léčení.

Pac a pusu posílá Vojta

P.S.Důvěrné sdělení: Už mi taky narostly a tak dorovnávám stav na 8:8, jsi na řadě!

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.02.04 23:36

Ahoj Davídku,

tak ty máš taky padací hlávku zelnou jako já? To prý máme tak chytré mozky,že padáme jedině na ně,hi hi. Já osobně nevím,proč bych měl padat jinam,když se modřiny na obličeji tak hezky vyjímají, nikdo je totiž nepřehlédne a tak si můžu případně postěžovat,jak mi doma ubližují.

Jinak sdílím tvou radost z louží. Nejlepší je jít si nenápadně pomaloučku okolo,jinak je totiž mamča v pohotovosti, a pak najednou skočit a to ti tak parádně stříká kolem,máš pak tutovka špinavý boty,kalhoty i bundu! Pokud by se ti efekt nezdál moc valný, radím ještě párkrát přidupnout!

Tak loužím zdar!!!!
Vojtíšek

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.02.04 23:47

Johanko,zasíláme velikánskou gratulaci!!!!

To je teda výkon hodný vrcholové sportovkyně,tolik schodů,to jsi nás všechny stčila do kapsy! Já zdolávám pokaždý jenom osm schodů, držím se zábradlí a ještě mámy a i tak mi to zrovna neodsejpá.
Ale nyní,s myšlenkou na statečnou Johanku, budu muset velmi rychle trénovat.

Pa,pa a pusinku posílá Vojtíšek

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 06.02.04 14:35

Vojto, ty lichotniku jeden, uplne se tady cervenam!!!! :D
Nahodou, ty kalhotky se mi vubec nelibily, ja chtela s Barbinou (ale ty nemeli v moji velikosti), tak jsem je asi deset minut po vyfoceni zminovane fotky nemilosrdne procurala. Mamka to vzdala a dala mi suchou plinu s tim, ze s ucenim ‚suchosti‘ zacneme jindy, jupiii! Takze zaparene pliny se od nas jen tak neodstehuji, hihi!!!
Papa Eden

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.02.04 21:37

Ahoj tanečníku Vojtíšku,
tos mě teda namlsal. Taky bych si šla zatančit na nějakou pořádnou párty (a mamka ještě víc - nějak jí to nevychází, když už jsme dva). Představ si, že my máme karneval zítra - soukromý - asi 10 dětí. A už to tak vypadá, že se budou muset obejít beze mě a bez bráchy. Ve středu jsem totiž byla na očkování proti spalničkám. A už mám horečku a kašlu, paní doktorka říkala, že se může objevit i vyrážka. Ty nejhorší příznaky prý má tak 1 dítě za 3 roky, tak všichni doufáme, že nemám černýho Petra já.
Tak si ten karneval pěkně užij a napiš, jaký to bylo.
Verunka zrzečka, Filípek a mamka Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.02.04 21:46

Ahoj Edenuško,
zdravím do vzdálené ciziny. To už jsme teď vlastně mezinárodní klub, co?:)) Držím pěsti, ať ti to s tou živou panenkou co nejdřív vyjde. To uvidíš, jak je to super, až se na tebe bude vrhat jako já na bráchu.
Jsem ráda, že jsme na tom s nočníkama všichni stejně. Mamka to asi prozatím vzdává a čekáme na teplé jarní dny, kdy budu běhat dole bez.
Měj se krásně
Verunka zrzečka 15, Filípek 5, mamka Jana 31

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.02.04 23:35

No to je fakt, Adámek Seznamovej by byl skvělý ženich, kdybych byla na zajíce :D
Johanka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 06.02.04 23:55

Ahoj Barborko,

ono to s tou panenkou nebylo tak jednoduchý. Mi jsme totiž jednou byli s mamkou na návštěvě u dvou holčiček a tam bylo spousta panenek. No mělas mě vidět, byl jsem z nich dost vyplašený, vůbec jsem nevěděl, zda se mi vlastně líbí nebo se jich bojím. Tak mamka hned doma vytáhla tohle mimi, které jsem dostal při narození a začalo velký seznamování. Teď už ho vozím na motorce, přebaluju a dávám vysmrkat. A abys mi mohla závidět ještě víc, tak to mimi pláče, směje se a říká máma a tata, ale já stejně vždycky mamce na truc zopakuju pokaždý jenom táta :-).

Měj se hezky a pošli brzo fotečky

Vojtíšek

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 07.02.04 00:10

Ahoj Johanko,
posílám ti velkou gratulaci ke sportovnímu výkonu, ale taky dobře míněnou radu. Jak znám tvoji mamku, tak dřív nebo později bude chtít do těch schodů nosit, takže s tou vitalitou, co se týče schodů, trochu přibrzdi, ať toho hned nezneužijou :-)

Papa
Zuzka (mamka od Vojtíška)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.02.04 00:12

Tak dnes jsem měla hned dva zážitky. Byly jsme s mamkou a babičkou nakupovat, ale prý to bylo naposledy, protože po návratu jsem mámě totálně rozmontovala a rozlámala brýle a bez brýlý prý máma nevidí na ceny a ze zá:,–(y nekupuje to, o čem neví, kolik stojí. Bůůů, brečely jsme obě, nejprve ona, a pak hned já. Dostala jsem totiž pořádně po pazource.
A jak jsem měla ty výčitky, tak pak přišly na návštěvu dvě starší tety, obě babičky pěkný dračic o kousek starších. No a abych si maminku udobřila, tak jsem uspořádala tříhodinové představení vzorného batolátka. Vzorně jsem převzala čokoládičku, vzorně nesrozumitelně zamumlala „fujtajbl“, což si tetičky přeložily jako „děkuji“, vzorně ji rozbalila a spapala. Poté jsem se vzorně nechala pochovat, ze stolu vzorně odebrala sušenku a pak jsem vzorně odkráčela do rohu, kde jsem si vzorně hodinu potichu hrála, a to dokonce vzorně s hračkama. Ke konci jsem vzorně na požádání zažvatlala, zatančila, ukázala všechny ty stupidní Paci, paci a Šiju boty, nechala se pomuchlat a se zřetelným Pápá jsem odešla do hajan, kde jsem vzorně za čtvrt hodiny (bez koupání) usnula. To jsem je převezla, co?
No já si to zítra od mámy vyberu i s úroky.
Tak pa
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.02.04 00:18

Zapomněla jsem vzkázat tetě Binky, že ať se nebojí, vždyť vidí, že na hodné tety jsme umíme být hodní
 Jo

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 07.02.04 00:26

Ahoj Edenuško,

tak abys věděla, tak s tebou držím basu v nočníkovém utrpení. Dneska mi mamka sundala plínku a zkusila dát na nočník. Bez úspěchu. Tak mi potom jen natáhla punčošky, které jsem tedy vzápětí pročůral. Ale to není všechno. Když mi mamka svlékla mokré punčošky a vydezinfikovala flek na koberci, tak jsem se tam poctivě jako pejsek vrátil, přičapl, ještě učůrnul a k tomu pro jistotu přidal bobeček na znamení, že nočník mě nechává naprosto chladným.

Takže jsem s tebou v odboji.

Papa
Vojtíšek

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 07.02.04 21:14

Ahojky všichni vespolek,

já se snad nemusím představovat, všichni mě znáte, tady Jíra Vrabčák, smutný chlapeček, protože mu všichni kamarádi zmizeli :o(((( a najednou jsem náhodou zjistil, že se mi prostě odstěhovali :o((( Já věděl, že dělit se o deníček s miminem je hloupost, i když je to moje milovaná sestřička, který teď říkám Nyny. No jo, jsem asi jedinej z vás, kdo nemá staršího, ale mladšího sourozence.

Maminka byla moc smutná, že už do našeho deníčku skoro nikdo nepíše, a pak doma plakala, když vás objevila tady. Teď chce úplně přestat psát, že prý už nás nikdo nečte. Tak snad ji přesvědčím, aby psala aspoň pro Haninku, aby jí z toho taky mohla udělat knížku, i když to třeba nikam nebude posílat.

Tak ahoj a snad zase někdy někde.
Jíra

P.S: zubů mám jen 8, ale zase si říkám e-e a spořádaně kakám a čůrám do nočníčku (ale plínky nosím pořád).

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.04 15:29

milý Jíro,
je mi líto, že maminka pláče. Já jsem vám nechtěla odvést kamarády. My jsme s mamkou četly všechny vaše deníčky, až na ten poslední jsme nějak nezareagovaly. A budem rády, když je budem moci číst dál, a taky. když nám napíšeš něco veselýho sem k nám.
Pozdravuj Haninku a dej pusinku mamince, ať se zase rozesměje
Pa Verunka zrzečka

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.02.04 21:21

Čauky Johanče !!!!

To jsi mě tedy řádně odrovnala,to snad ani neni možný!!!!! Můj největší vzor si hraje na nejhodnější holčičku kvůli nějakým dvoum cizím tetám,no mě snad picne!!!! Z takového zločinu tě neomlouvá ani předcházející demontáž brýlí a už vůbec ne úplatky v podobě čokolád a sušenek!!!! Tajně doufám že hnedka napíšeš co parádního jsi jim dneska provedla, že by pár rozbitých talířků, lžičky v záchodě (to slušný slovo neumim :-) nebo pokousaný kabely? Už se nemůžu dočkat!

Pa pa Vojtíšek

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.02.04 21:29

Nazdárek zrzi !

Vzhledem k tvé nemoci si dovoluji použít tak důvěrné oslovení,to abych ti zlepšil náladu. Nezoufej,bude zase dobře a nějakej ten karneval si užiješ příště! Ten můj karneval byl celkem prima,až se z toho všeho vzpamatuju, určitě napíšu jak to probíhalo. Že neuhodneš jakou jsem měl masku?
Tak bacilům tfuj tfuj tfuj a mamka tvojí mamce vzkazuje, že po očkování proti spalničkám se teplotka a vyrážka nejčastěji objevují 8-10 den,takže máš ještě chvilku čas než budeš opuntíčkovaná,hi hi. To byl samozřejmně pokus o vtip,tak dej vědět,jak se tvoje choroba vyvíjí.

Ahojky Vojtíšek

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.02.04 21:35

Čau čau Eden :-)

Já jsem tak rád že jsi se zachovala jako správná holka a ne jako nějaká vyparáděná Barbína! Tak se to má správně dělat,hurá!!!!!

Spoustu pročuraných kalhotek s panenkama i bez nich ti přeje Vojtíšek (za takové přání mě tvoje maminka jistě ráda pochválí,hi hi hi)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.02.04 18:27

Vojto,
představ si, že nic moc. Jen jsem vyskladnila ledničku a od všeho kousek ochutnala - v posteli sýr, na gauči jogurt, na koberci droždí (mňam, a navrch nejde vyčistit, heč), mezi legem banán, u kredence džus i mlíčko zároveň. Všude jsem nechala kousek jako stopu své činnosti. A to vše jen proto, že maminka rozhodla, že v pět ráno se má spát a šla mi sama příkladem - neúspěšně.
Sám uznáš, že je to slabota, příště se budu snažit víc
Johanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama