Filutové z Chytrálkova, 5. díl JARO JE TU

Rodičovství

Nazdárek Filutčátka, deníček trošku nestíháme, ale snad nám jednodenní zpoždění prominete. Hurááááá, je tu jaro!!! Ani jsem netušila, kolik takové slunečné a hlavně suché počasí skýtá možností. Mamka mě klidně nechává chodit venku a ani jí nevadí, že se jí nechci držet za ruku. A já jsem rázná, takže chodím dost rychle, tudíž i padám. Sem tam. :) A zůstávám čistá!

A dneska jsme byli poprvé na písku! Napřed jsem jen seděla na lavičce a sledovala ten vrkot kolem: Můj jarně zdivočelý brácha a dvě holčičky asi mého věku (jedna z nich Verunka) a jeden velký baf baf. Ten mě dostal. Za baf baf půjdu kamkoliv. Jenže on mi pak dal pusinku a přes ten košík to nebylo nic moc. Pak už jsem ho radši sledovala z povzdálí. Písek nic moc, ale nebojte, já si zvyknu. Vždyť to máme pod okny. A už se s mamkou těšíme na ty nové tety a kamarádky.

A teď ty hory. No, odjeli jsme. Ale těsně před odjezdem jsem si stihla přerazit nos. Přece nenechám bráchu ve štychu, ne? Když jsme sourozenci, musíme mít rozbité nosy oba! A basta! Mamka mě totiž dost naštvala při přebalování, protože mi nechtěla nechat rozšroubovanou krabičku s Excipialem. (Mně ty krémy, oleje a mlíka STRAŠNĚ chutnají). Tak jsem jí zdrhla a při té příležitosti jsem se vyčurala v kuchyni. Jenže jak jsem byla v ráži, podjely mi na té louži nohy a už jsem se čvachtala. A nos se potkal přímo s hranou toho krému ? to je jasný, že jsem zdrhla i s ním. Měla jsem tam pěkně do fialova obtisklou hranu a kořen nosu široký jako černoušek. Jak to stékalo do stran, zapadávala mi očička a z černouška byl číňánek. Ale už jsem dobrá, veselá a stále svá. Jen mě pořád zlobí ty čtyři stoličky, co se derou ven.

Na horách naši konečně pochopili, že mám k sněhu odpor. Při pohledu na boby jsem brečela a když si mě dovolili postavit na zem, řvala jsem jako tur. Naštěstí jsem na sjezdovce většinou spala a cesta do hospody byla suchá. Ale jaro jsme si užili i tam ? 17 stupňů, sluníčko, paráda. A hlavně ta voda v potoce! To vám bylo něco. Valila se zpěněná, zelená, víry a peřeje? Vydržela bych se dívat klidně celý týden. Mamka říkala, že z toho jde skoro strach. Prý tají jarní sněhy. My s bráchou jsme byli jako u vytržení.

A teď statistika:
Na obrnu jdu až zítra, mám 6 zubů + čtyři lezoucí stoličky, vážím kolem 11kg, měřím k 80cm. To zjistíme za měsíc.
Umím říct, jak dělá spousta zvířátek, ale to se mně musí chtít a to není vůbec často. Teď mám oblíbenou rybu. Poulím pusu na všechny. Zbylý slovník sestává z tata, tati, tato ? je celý blažený ? mama, da (dej) ? ale jen po důrazném upomínání, bác, kaka. Dál je to škála slabik, ať si z toho vyberou, co chtějí.

Mějte se všichni krásně.
Vojtíšku pilůtku, uzdrav se nám co nejdřív, moc na tebe myslíme!!!!!
Pá, pá
Verunka zrzečka, Filípek a mamka Jana

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.03.04 18:57

Ahoooj!
Konečně jsem se dočkala, už jsem se bála, že se deníček někam zatoulal a víckrát ho nenajdem.
S Verunkou souhlasím jen částečně, sníh na pusince nebo za krkem není skutečně nic moc, ale když chroupe pod lyžema, to musí být žůžo, já se tak těším napřesrok, stále se obouvám do bráchovejch přeskáčů a zkouším v nich chodit, ale je to taky o přeražení nosu - to nejsou přeskáče, ale titaniky (velikost 48, váha cca 10 kilo) - a o takovou zkušenost nestojím, stačí mi moje semtam odřené čílko. Včera jsem se např. ohlížela po mámě, zda si všímá, že zdrhám s čistými vyžehlenými kapesníky z dohledu a naprala jsem to hlavou přímo na hranu otevřených dveří - ale jsem nějaká nerozbitná, ani ta boule nestála za řeč.
S přístroji si přestávám hrát a začínám zkoumat, jak fungujou. Umím mámě vypnout počítač klávesnicí, dokud si mě nepořídila, ani nevěděla, že tak zrádné tlačítko na klávesnici má. Umím si dát svá oblíbená CD (máma mi vypálila pár s mými oblíbenými interprety: Skoumal, Daněk, Nohavica, Landa, Fanánek, Bing Crosby a Manhattan Transfer) do přehrávače a zapnout a pak už jen tančit, dirigovat a pokoušet chytit melodii - někdy to moje soukňourání i docela ladí. A nožkama už umím dupat v rytmu, když není moc složitý.
Taky už vím, jak vypadají kazety vevnitř, koukala jsem důkladně, co že za placaté šňůrky nám to zpívá - mamka potom vždycky ječela o oktávu výš než použití interpreti. Taky jsem zkoušela v přehrávači přehrát podložky pod hrnek, ale nedostala jsem z nich ani z Java Jive „cup of tea“. A tkaničky od bot v magneťáku taky nefungujou, ale co, já na ten systém přijdu.
Jara jsem zatím moc neužila, pískoviště znám a uznávám už od léta, takže se moc těším, až se tam konečně dostanu. U nás žádné slušné není, ta dvě jsou tak špinavá a plná vajglů a bůhvíčeho, že mě máma v jejich blízkosti ani nevypouští ven. Ale na chalupě je hospůdka, kde mysleli na žížnivé maminy a udělaly jim i nám zahrádku s houpačkama a pískovištěm, tak se těším, až tam vyjedem - taky už tam mám hospodský kámoše :-) A protože chaloupka se stále opravuje, přivezli mi hromadu písku, takže budu mít i své soukromé pískoviště - heč. Nachystána jsem, báboviček mám ze tří generací :-)
Zubů máme stále 16, hlavně mi chybí spodní trojky, jsem jak antiupír a neudržím slinu :-)
V rámci maroděni jsem sice nevyrostla, ale zato ztěžkla, takže výška 87, váha 11,5 kg - oblečená a s pročůranou plenkou mám přes 12 kilo. Slovník se mi rozšiřuje tempem 10timěsíčního dítěte, respektive se mi vrací to, co jsem v 10ti měsících bravurně uměla a s nástupem chůze rychle zapomněla. Zvířátka mě moc neberou, místo grimasy rybičky dělám kuřátko: vtáhnu tváře a ze rtů udělám zobáček - taky tím naznačuju, že nastane velké líbání členů rodiny. Nejfrekventovanější slůvko je „mamííí“, což není moje maminka, ale něco ve smyslu „mám jí“ nebo „dej mi“. Místo Ahoj říkám Au, místo Au říkám Au. :-)

Na Vojtíška pilůtkovýho taky stále myslím, jestli tu svou nemoc proradnou zvládá, a jak mu chutná dietka a jak se vyrovnává s klidem a odpočíváním. Mamka tvrdí, že prý se bude mít skvěle, že teď bude dva roky živ převážně o biftecích, jestli jo, tak si taky nějakou móňu pořídím - masíčko, to je moje. Takže Vojto, drž se a nedej se nemocí ani doktorama udolat.
Jejku, musím mizet, prý nastává velká koupel s taťkou, mějte se, Au
Johanka s mámou Romanou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.03.04 19:15

Ahoj všichni!
Už jsme mysleli, že ten deníček budeme muset napsat znovu a zaktualizovaný. Hlavně tu větu o jednodenním zpoždění:)).
Takže Johanko, kazeťák už taky ovládám. Zapínám ho naplno a umím přepnout i na rádio. Na věži si taky nastavuju rock, pop atd. Jen nevím, proč mamka jančí, když jí pustím Lucii - volume 20. Vždyť na koncertě je to ještě hlasitěji. Ale dneska jsem objevila novou funkci kazeťáku: Podařilo se mi vytáhnout kazetu a zapnout to otevřené a na těch kotoučcích se parádně brousí nehtíky. Jenže mamce to zase vadilo. Ach jo, ti dospělí.
Dneska si taky brácha konečně vymrčel bay-blade. Dost se mi to líbí, ale brácha nechce, abych mu to zastavovala. Zase nechápu proč. Vždyť je to taková sranda.
Obrna proběhla v pohodě. Paní doktorka říkala, že jsem na svůj věk a velikost strašně šikovná. To byla mamka hrdá! Než jsme doktorku vyměnili, vždycky jsme se totiž dozvěděli, že jsem tlustá a hodně pozadu.
Tak se mějte! Já se mám, protože už spím a mamka jde za chvíli na babinec. To bude zase zítra nepoužitelná! Ale já jí to nedaruju a vstanu jako vždy nejpozději o půl šesté.
Ahoj
Verunka zrzečka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 21:40

Ahojte všichni,
ten Vojtíšek pilůtek nás tak vyplašil, že jsme děsně pátrali po novém deníčku, abychom se dozvěděli co a jak…tak konečně…
Doufáme, že už je zas pohodovej zlobík s nějakou standardnější váhou…
U nás změny nepatrné, ale mamce je vždycky náležitě naservíruju, aby si jich užila, dojetím zaslzela a dloooouho na ně vzpomínala.
Dnes se mi podařilo využít mamčiny zapomětlivost a sám jsem se přihlásil o sirup železa, který dost nesnáším a mamka na mě musí vždycky křiknout, abych se přestal kroutit a mamka se trefila. TAk dnes jsem to mamce ukázal, dovedl jsem ji do kuchyně se známou hláškou ŇAM,ŇAM,ŇAM, jako že chci něco dobrýho a pak jsem ji ukázal na sirup a znovu zopakoval ŇAM.Mamka zjihla, když mi ten hnus dávala, vzorně jsem otevřel pusinku, ani jsem neukápnul a 2× olíznul lžičku. No prostě dokonalé divadlo.
Pak jsem tedy ale zas nechtěl jít spát a z maminčinýho uspávání nakonec bylo půlhodinové přesvědčování, že hají a já že néééé.
No a tak to jde každý den, vždycky si něco vymyslím a dbám na to, aby to opravdu bylo ŇAM,ŇAM
tak papa a zase brzy Kubík(17m) a mamka Klára

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 26.03.04 22:43

Čau,čau,čau vám všem!!!

Téda,Verunky jásání nad jarem mě při dnešním sněžení docela dostává,ale chápu že chyba není na jejím přijímači a tak jí to tentokrát odpouštím :-) Ale běda ti,jak se nám jaro brzy nevrátí zpátky, protože to bylo vážně žůžo, na tom se určitě všichni shodnem. Jenom to pískoviště mi máma taky odepřela se slovy, že tady v okolí je písek plný psích ho… Takhle nějak to řekla,ale já nevím co to znamená a ani jsem se to nestačil naučit opakovat,škoda, byl bych určitě okouzlující.
Taky sdílím Verunky nadšení v bay-blade. Říkám mu důvěrně bejbej a po věčném boji a Terezky kňučení ohledně vybíjení baterek( ty taky miluju,říkám jim kapky a doluju je ze všech přístrojů) vlastním jenom a jenom svýho,ale pouštět chci stejně oba najednou,to je hned větší legrace.
Dámy,koukám že jste taky dobře technicky vybaveny, já doma ovládám především televizi,ovladače jsou moje,zá:,–(ně nepůjčuju (naštěstí máme tři a zatím všechny přežily a fungujou na všechno),ty kola co z nich hraje hudba mám zakázaný,ale volume umim taky pěkně napálit.Momentálně mě máma podezřívá z opravy videa,najednou tam jdou kazety strkat pěkně ztuha,ale co bych tam asi tak strkal,snad ne nějaký tácky či co, mám už přece rozum!

Na závěr chceme moc pozdravit kamaráda Vojtíška. Pilůtku,nedej se a bojuj s tou hnusnou nemocí ať už ti to zase brzy lítá. Moc na tebe každý den myslíme a na maminku samozřejmně taky,určitě je hodně smutná,tak se držte oba dva,vlastně všichni tři,určitě to nakonec nebude tak zlý, protože palečky odtud z emimina hodně pomáhají,to víme všichni!

Tak pa pa pa, zdraví vás Tojta,Tejí a mamí

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.03.04 22:24

Ahoj, ženichůůůů,
tedy tos, Kubíku, pěkně mamku vypekl. Taky jsem si všimla, že se občas oplatí něco krásně provést vzorňákovsky a s úsměvem. Normálně moje zlobíkování nechává mámu chladnou, bere to jako setrvalý stav, ale když náhodou zavzorním, tak pak tiše brečí štěstím někde v koutku.
A o to veseleji se potom rošťačí.
Jinak jsem ráda, že jste v pohodě, já si tě stále hlídám v albíčku a navrch sleduju to tvé záletnictví u Kačenky, ti ti ti.
Au a ňuňuňu (ahoj a objímá)
Johanka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 28.03.04 15:58

Ahojky Filutkové,

hlásíme se po delší pauzičce,snad se nezlobíte!
Já už odmítám sedět venku v kočárku a vozit si zadeček.Takže i ráno doprovázím Kristýnku po svých do školky,maminka má radost ale už tapu docela rychle,takže do školky vždy dorazíme včas no uznáte,že musím dbát na svou linii:-))
Taky dbám na linii maminky ,odmítám doma usnout maminka seděla u mě i hodinu než jsem usnula.Takže mě okolo 10 hodiny oblíkne a vezme mě do kočáru a jezdí se mnou po Zbraslavi abych spinkala.Já většinou do půl hodiny usnu a spím,pak jedeme rovnou pro Kristýnku po obědě do školky.Pak jedeme domů,aby si mamča dala kafe a nohy nahoru a pak zase jdeme odpoledne ven.Já jezdím na motorce nebo vozím mimi venku,nebo jen tapu,ale už ani nevyžaduju poponášení,že mě bolí nohy:-))

Maminka nám s Kristýnkou minulý týden když pršelo pustila na videu nahrané Teletubbies a mě se moc líbí,nejvíc to sluníčko miminko.Vždycky mě rozbrečí,když zapadá:-)Jsem ted prý taková lítostivá rozbrečí mě i miminko,vedle postýlky,když vypadá,že upadlo.

Strašně žárlím na Kristýnku,nesnesu aby si k mamince ani sedla na klín,strašně začnu brečet a jdu trucovat vedle,maminka je jenom moje to je strašný!Ráno když jsme vzhůru a Kristýnka zatuká jestli může k nám tak skočím šipku i přes půl postele jen aby mě nepředběhla a já mohla ležet vedle mámy:-)A když to Kristýnka náhodou stihne dřív tak si vlezu až na mámu abych byla prostě uplně nejblíž!!!

Jinak mám bolení zoubků,klubou se už ty poslední dolní stoličky,takže už brzo budu mít pokoj......ted chodím s rukou v puse a říkám auva. Auva říkám i prostoru mezi matracema na letišti,rodiče mají čalouněné letiště a já jsem jednou šlápla přesně na ten spoj a skřípla jsem si tam nožičku a nemohla jí vyndat.....od té doby (je to asi měsíc) když jdu spát tak vylezu na postel dám nožičku na ten spoj a říkám jauva:-)
Jinak už mě maminka večer nemusí při usínání hladi,máme lepší věc…nasvícenou hvězdičku,já si jí držím a spím s ní ,sice mamka leží vedle ale usínám skoro sama:-)
Zítra jdeme s Kristýnkou na ultrazvuk močových cest a ledvin,tak na nás myslete…pořád žádná změna,počůrává se tak třikrát do týdne,tak jsme zvědavé na co přijdou.
Já se stále snažím chodit na nočník,ale kakat tam nikdy nebudu,jednou se mi to povedlo máma měla radost,ale já se toho bobku strašně bojím.......když maminka na mě vidí že se mi chce kakat tak se mě ptá jestli půjdu na nočník a já vrtím hlavou že néééé a jdu se vykakat za roh......a pak jí přijdu odlásit že tam mám blééé.
Takže to je od nás vše...... moc vás všechny zdravíme a já posílám velkou pusinku Vjtíškovi od Stáni a taky pusinku Vojtíškovi pilůtkovi aby se brzo uzdravil!!!
Ahoj vaše Barborka 19 měsíců a mamka Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 29.03.04 23:17

Nazdárek kočičko :-)

Taky ti posílám velikánskou pusinku a jsem moc rád že jsi se nám zase ozvala! A vzhledem k tvému zároháckému kakání ti musím odpustit tvoje nočníkování, snažím se ze všech sil abych tě v čurání na nočník dohnal, nechci být vůči tobě za ostudu.
Taky sdílím tvé nadšení v „ty pitomý teleidioty“, tak jim říká máma,hlavně když se dožaduju poněkolikáté opakování, já jim zase říkám králíci a mimi. Můj milovaný tatínek mi jeden díl nahrál a já se na ně rád dívám ,dokonce dovolím mamce aby se šla najíst,osprchovat apod. Tak nevím proč je nemá ráda,vážně to nechápu.
Tak se měj hezky, pozdravuj od nás Kristýnku (dejte určitě vědět jak dopadlo vyšetřování), vyřiď jí že já mám taky žárlivku, Terezka to má o to horší že už je prý velká a musí to pochopit, cha cha. A foukám bolavý zoubečky,mě právě vyráží čtvrtá stolička takže taky nic moc :-( Auva a auvi používám taky, doporučuji jako mazlicí a nosicí fintu na tatínka, funguje výborně, kvůli mému auau opustí i počítač a fotbal v televizi a věnuje se chudáčkovi chlapečkovi.
Ahojky Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.03.04 00:16

Ahoj Kubíku!
To jsem ráda, že nejsem sama, kdo maminku neustále překvapuje. A oni říkají, že změny nepatrné? Naservíruj jim to pořádně. Třeba by sis to železo vzít příště sám, to by mamka koukala!
Měj se krásně a ozvi se i když nebude pilůtek nemocný. Nemám o něm žádné zprávy.
Ahoj tvoje kámoška
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.03.04 00:28

Ahoj Barborko,
jsme rádi, že se zase ozýváte.
s tím žárlením je to u nás stejný. Mamka neví, jestli žárlí víc brácha nebo já. Většinou končíme tak, že má mamka pod každou rukou jednu hlavičku, ale já tu Filípkovu ze všech sil odstrkuju. Když to nejde, zabírá škrábání do očí a kudlení. Ale ta moje moje moje moje !!! mamka mi vždycky řekne ne, ne a pak se schválně pomazlí jen s Filípkem. To asi abych pochopila, že na ni máme oba stejný nárok. No, kdo to kdy viděl?! Už jsem kdysi napsala, že se jí snad mohl dost nabažit za ty čtyři roky, když mě neměli, ne?
Spodní stoličky se mi taky klubou, ale tvářím se jakoby nic. A s usínáním jsem se spíš pohoršila. Dřív stačily 3 písničky a teď musí mamka přidávat ještě 2. Zato už se jí ale nemusím celou dobu držet za vlasy. Mamka mě vždycky chvilku nechá, ale pak řekne, že to bolí, a já se spokojím s rukou.
Měj se Barborko, pozdravuj Kristýnku, ať už vám to čurací trápení brzo pomine
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.03.04 00:49

Ahoj holky, tak vám musím popsat zážitky z víkendu.
Nejdřív Verunčina nočníková: Už jsem se smířila s tím, že na nočník se naučíme chodit, až začne teplo a Verunka bude dole bez. Jenže ona si potvůrka pořád říká. Ráno jako vždycky zahlásila kaka a přinesla si dokonce nočník! Tak jsem překonala svou lenost a že ji po:,–(ím. Jenže kaka už bylo v plínce. Opět jsme si vysvětlili, že když chce do nočníčku, musí si sednout a udělat to dovnitř. Načež Verunka ještě s holým zadečkem a s nočníkem odkráčela a schovala se za postýlkou. Tam se krásně vyčurala - na zem! Nočník si držela v ruce jako zavazadlo. Ať už je teplo!!!
Jinak jsme byli přes víkend u našich a na návštěvě byla mamčina kamarádka - pediatr. Škoda, že je v Olomouci a ne u nás (Ale my máme taky dobrou doktorku). Opět jsme si se sestrou potvrdily, co vnitřně víme, mělo by to být oficiálně in, ale vlastně je to proti proudu.
Třeba, že kojit plně lze v pohodě až do 9 měs. Že první příkrm by se měl zavádět v době, kdy dítěti vylezou první zoubky (ale jasně že nejdřív v půl roce) - to prý je znamení od přírody. Že miminko potřebuje maminku do 3 let. Když se předtím nechá hlídat, je to dobrý, ale když ne, má na to nárok a není dobré dát na okolí a být zbytečně tvrdý.
Taky říkala, že děti nemají pít z láhve od jupíka apod., nebo z pítka celodenně. Jen když jdou na výlet. Jak s tím v puse pořád lítají, vznikají na předních zubech mikrotraumata a strašně se zvyšuje jejich kazivost. Takže hrnek jak jen to jde.
Banány se prý nemají do roku a půl a když jo, tak jen v tropickém počasí. Věděla jsem, že jsou to alergeny, ale o banánech je všude ticho po pěšině. Člověk se musí hodně pídit, aby se něco dozvěděl. No, Verča už je dostává dlouho, tak nás ten měsíc nezachrání. Ale mám kamarádku, jejíž dcera má opravdu na banány alergii.
O tom, jak mají vypadat dětské boty a od kdy je nosit už tady proběhla spousta diskusí. Zajímavé je, že to ví spousta lidí, ale nikdo, hlavně výrobci (potažmo maminky, které jim ty jejich šmejdy kupují) se tím neřídí.
Tak to je všechno, na co si teď dokážu vzpomenout.
A ještě nám potvrdila jednu věc. Spousta maminek potlačuje mateřské instinkty a nahrazují je teoriemi z knih. A přitom snad všechny problémy porodem a kojením počínaje, nervními dětmi a jídlem konče se zakládají na vzájemné citové vazbě matky a dítěte. A skoro vždy se ten problém u matky dá vystopovat. Jen se nad tím málokterá zamyslí.
Tak, tohle jsou všechno věci, kterým věřím, ale už jsem s nimi hodněkrát narazila. Čím se řídíte vy?
Ahoj Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.04 21:03

Ahojte holkiiiii,
jsem rád, že mi jste nakloněný, musím přiznat, že takhle mi to zatím vyhovuje nejlíp.
Já se totiž trochu tech živejch holčiček(no i chlapečků) bojim.Nemám rád, když mě chtěj zkoumat třeba oči a snažej se se mnou kamarádit.
Mamka je trochu smutná, že nejsem do společnosti, ale já raději pozoruji frkot z povzdálí a dělám si to svoje. Normální děti, které jsou zvídavé a sondují okolí, mě děsí.
Ale dospělí, to jsou jiní partneři, docela slušně se dají utáhnout na nošení, hlazení a když jim dám sem tam pusu, dají mi sušenku.....a nejlépe s čokoládou.Ale psssssst ! To nesmí máma vědět, ona se pak děsně zlobí.......
tak papa Kubík

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.03.04 00:06

Tak jsem zase tu,
a hned na začátku se musím ohradit. Tedy Vojtíšku - dělat ze mě nenápadně blbce, když cpu tácky do přehrávače, to opravdu nemusíš - to ze mně dělá moje vlastní rodná matka, když ze špatně vypálených CD v rámci recyklace zdrojů ty tácky vyrábí.
Jo a Verunce děkuji za tip, už jsem na to přišla taky a prstíčky mám z magneťáku obroušené na kosť :-)
Jinak mám mnohem línější maminku než Barborka, navrch jsem nezřízeně vyrostla z botek na jaro a nové nebyly přichystány, hamba, ale včera to mamka napravila. Dnes jsem si je prubla doma a hezky je zaběhla, celé jsem je počůrala, aby se mi hezky vyšlapaly. Ale zpátky k maminčí lenosti: než by mě honila po magistrále mezi auty, než by se nervovala, že tu ručičku opravdu, ale opravdu musí držet a že opravdu jdeme nakupovat do tohoto krámu a ne jinam, že tímhle autíčkem určitě nepojedem a tenhle sympaťák bohužel není náš tatínek, tak mě raději nafest uvazuje v kočáře a ven nepustí a nepustí. Takže si vycházky po Karlíně zpestřuji různým nakláněním, vykláněním a halekáním na kolemjdoucí. No v jednom má pravdu, kdyby vypustila tygra, hned tak by ho zase do kočáru nenarvala, to jí náležitě předvádím, kdykoli se poštěstí dorazit na nějaké prostory bez silnic s autama a bez chodníků se spoustama obchodů.
Jo a žárlivá jsem taky a ukrutně. Ne na maminku, ale na legraci, kterou doma dělaj beze mně: táta dává mámě pusu, já chci taky, brácha mámu štípne, já si chci taky štípnout. Když babička s mámou hrály bezva hru s klubíčky (smotávání předena) a nechtěly mne do hry pustit, měla jsem hysteráka. Zkrátka neexistuje, aby se u nás někdo s někým mazlil nebo si hrál beze mě - proto asi taky mám ty stálé problémy se spánkem a usínáním, stále si představuju, co se asi bude doma dít, jen co zavřu oči - tatínek mi přezdívá tím ošklivým jménem na Kazi…
Jo a Teleidioty sleduju už od té doby, kdy je přesunuly na pátou hodinu ranní, mně to tak velice vyhovuje, zvlášť v zimě, když se uchechtne sluníčko, chechtám se z postele našich (ze své na telku nevidím, tak lezu k ním) ještě půl hodiny a plácám je nadšeně po spících tvářích.
Nového u nás není nic, nočník stále ignoruji, češtinu jakbysmet. Akorát mám pár nových fotek, které v průběhu týdne přidám.
JARO UŽ JE TU, HURÁÁÁ. A myslím na Vojtíška pilůtka, co s ním je. A taky na tetu Ditu a Edenušku a jejich bříškové tajemstvíčko
Tak se mějte moc krásně
Johanka

Jano, některé poučky jsou krásné, ale to s těmi banány je zajímavé, nám banán pediatr přímo doporučil už rovnou v tom půl roce mezi prvními příkrmy. A chytré knihy zcela nezatracuji, spíš mi přijde, že ne všechny, které tak vypadají, skutečně chytré jsou. Občas mi nějaká ta vyčtená poučka pomůže něco pochopit nebo se něco o péči o dítě naučit. Stejně tak pomůže i rada některé maminy tady na emiminu. A to, že se nic nemá brát smrtelně vážně, a že co je psáno, nemusí být dáno, to mě naučili už za totáče.
Dám ti příklad: mateřský instinkt mě pudí k tomu řezat tu svou ďáblici hlava nehlava od rána do večera - v tomto případě si raději počtu nějaká zdejší zlobíkování a říkám si: není ještě tak zle :-))) Ale máš pravdu, že po přečtení chytrých knih, brát je vážně, tak dám Johanu na výchovu do zodpovědnějších rukou a sama si jdu hodit mašli.
Ahoj
 Romana

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 31.03.04 16:08

Ahooooj kamaradicci !

Tak konecne spim a mamka o nas muze podat trochu zprav ! No na prvnim miste se musim pochlubit, ze se nasim konecne podarilo nejakeho toho sourozenecka do mamcina pupika dostat, huraaaaaaa !!! Teda ja o tom jeste nemam moc potuchy, protoze si zatim myslim, ze to ?bebe? je Snoopy, co ma mamka na spodarech (kdyz mi chtela prozradit to sladke tajemstvi, zrovna je mela na sobe, opravdu inteligentni) ! Pak se nema divit, ze ji zmineme kalhotky taham ze sufliku a mokre ze snury, chovam je a tisknu vsi silou a nezne volam BEBE ! :D

Pry se nam to bebe narodi koncem zari nebo zacatkem rijna, to uz mama planuje, ze budu chodit vzorne na nocnik a nebudu mit dudlika a vubec budu uz velika slecna, hehehe! To se uvidi, jak me v lete s maxipupanem bude posazovat na nocnik, jsem zvedava, jestli na nej vubec jeste dosahne, hihihi !!! Taky prozradim, ze by si nasi tajne prali chlapecka, ale ja jen pod podminkou, ze bude tak vlasatej jako ja, za co bych ho jinak tahala, zejo ? (Hehe, neco me napadlo, ale to jeste neznam a jsem slusnacka :D). Segra by taky nebyla k zahozeni, ale asi by mi brala panenky a to ja nesnesu!!!! Tak nam drzte palecky, at je to kluk jako buk;)!

Jinak jsem se ted rozpovidala v pidivetickach, bohuzel pouze francouzsky (cesky umim napr. UBA=houba, mama zrovna drhne byt v ramci jarniho uklidu a Vojtisku, taky rikam KOPKE, coz znamena zaroven ?sponecka?a ?otevri mi to?, jsem v tomto oboru velice kreativni). Rikam PAPA PATI (tatka odesel), E BEJ MAMAN (est belle maman= maminka je krasna ?aspon nekdo to oceni, pozn. Dita :D), SHE SHAJ L PJE (c?est sale le pied?= noha je spinava :o)) apod. Jsem docela maniak na cistotu, jakmile vidim nejakou spinu nebo smitko, jsem schopna u nej taborit a volat ?SHE SHAJ? dokud ho nekdo neuklidi. V nejzoufalejsich situacich ho seberu sama a odnesu do kose. A spinavou pusinku u jidla nebo spinavy rucicky, to je moje nocni mura !!!

Zviratka kupodivu rada opakuju, stejne tak jako ukazuju kde mam co, jde mi to dokonce dvojjazycne. Na prochazky taky za:,–(ne vyjizdim pripoutana, nekdy na zpatecni ceste me mamca pusti, ale to jenom kdyz ma cas vracet se zhruba hodinu a prosmejdit pritom cele prilehle okoli, probehnout se za psama a odtrhavat me od sympatickych kolemjdoucich (Johanko, jak ja Te chapu ;)) !

Jejda, zrovna jsem se probudila placu, pro dnesek koncime.
Vojtisku pilutku, dej nam o sobe nejake zpravicky, vsichni na Tebe myslime !!!

Papa Eden (skoro 20mesicu) a mamca Dita s broucinkem 14tt

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.03.04 19:50

Ahoj Dito
tak ještě jednou velkáááá oficiální gráááátuláááceeee. A co takhle nějaké podrobnosti, jak se máte, co dělají nevolnostě, jaká máte připravena jména atd. atd. I když pracovní název Snoopy vůbec není špatný :-)))).
Mám velikou radost a přeju spoustu štěstí a radostě.
Romana i s Johankou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.03.04 21:36

Ahoj Romčo,
já jsem očekávala přesně tuhle reakci. Napsala jsem to totiž hodně ve zkratce. Nám u Filipa taky doporučili banán mezi prvním jídlem. U Verunky už ho nejmenovali, ale ani nevyloučili a sama jsem se pak dopídila toho, co jsem napsala a co mi ta mamčina kámoška potvrdila. Ona je fakt strašně dobrá a hodně alternativně založená, což je u obvoďáka skoro zázrak.
A o těch instinktech jsem to myslela takhle: Spousta mých kamarádek třeba dává dítě od 1/2 roku na noc do svýho pokojíčku a vůbec mu odepírají to lidské teplo - přece jsme to vydržely mu, tak oni taky - prý. Pak se diví, že se miminko málo mazlí, že se samo odstaví, apod. Přitom s kým se bavím, někde uvnitř cítí, že to tak vlastně ani nechtějí, že je jim líto, že nespí s nimi v posteli. to je jen jeden příklad. Je jich strašně moc, ale nechci to mít moc dlouhý. Ale na co jsem si ještě vzpoměla:
Matky s nižším IQ mají silnější instinkty :).
Nespokojená miminka kašlou.
Jsou lepší ATB klasická s častějším dávkováním, protože ty rodiče své děti v noci aspoň vidí! A s tím souvisí: kojené děti trpí méně na syndrom náhlého úmrtí, protože mají lehčí spaní a maminky taky.
Jinak, proti radám z knih a z e-mimina nic nemám. Víc hlav víc ví. Ale já se stejně nejvíc řídím svými pocity.
Ahoj
Jana
P.S. A napsala jsem to sem schválně, doufám, že rozvíříme aspoň nějakou diskusi :)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.03.04 21:50

Ahoj Dito a Edenko z ráje!
strašně moc vám gratulujem k malinkýmu snoopátku!!!! :)
To se mamka s taťkou snad ani moc nesnažili, ne? Vždyť nedávno mamka psala, že by chtěli:).
Musím se přidat ke spolku odmítačů znovuvstrčení do kočáru. Ale mamka už na to má nějaký grify. Tu zablokuje rukou, tu přitlačí loktem. Ach jo. Ale sama přiznává, že kočár se už hodí jen na převozy. A taky v něm ještě přes poledne spím - se změnou času se mi to přesunulo po-o. A mamka mě chce naučit spávat přes v postýlce. To teda nevím, jak to chce udělat. Uvidíme, kdo vyhraje. Já jsem totiž přes den v postýlce ještě nikdy neusnula. A víte, že miminka mají rádi rituály, tak já si ten svůj v kočárku hodlám zachovat. Ale jinak s kočárem končím a budu běhat, běhat , běhat.
Ahoj holky ať vám bříško roste a miminko vzkvétá.
A Edenuško, napiš nějaké přímořské historky. Nebo si pamatuju špatně, že bydlíte blízko?
Verunka zrzečka a mamka Jana

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 01.04.04 08:53

Ahojky holčiny,
moc vám všem děkuju, jak jste na nás mysleli a snad už bude vše OK.
Jak už minule prozradila Romča, tak z průjmíku se vyklubala infekční mononukleóza a to v podstatě na mou žádost, jelikož jsem chtěla krevní obraz, tak doktorka milostivě nabrala krev. Od té doby jsme absolvovali s Vojtou už dvoje odběry ze žíly, ale já jsem naštěstí, jak říká náš taťka, taková přírodnější, takže když sestřička chtěla po dvou nezdařených napíchnutích skončit s odběrem, řka, že nemůže najít žílu, tak jsem ji donutila Vojtíška napíchnout potřetí, abychom se dozvěděli, na čem jsme. Při druhém odběru se to povedlo hned na druhé napíchnutí :-).

Poslední testy ukázaly, že játra už má Vojtíšek v pořádku, ale rekonvalescence stále trvá a tudíž jsme museli přerušit naší oblíbenou činnost a to plavání.

Bohužel stále nemáme počítač, ale prý nejpozději o víkendu ten superstroj bude doma, tak snad potom napíšeme víc, třeba jak chodíme dopo i odpo na hřiště a sprchujeme se pískem :-)

Zatím papa
Zuzka s Vojtíškem 16 m.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.04.04 17:26

Ahooooj holky,
Moooc diky za blahoprani! Dnes jsme s Eden byly na kontrole, tak hlasim soucasny stav: 82cm, 11kg, 12 zubu a po kontrole ordinace vzhuru nohama (konecne taky kramarila nekde, kde jsem to nemusela uklizet, hehe)!
Diky za tip na jmeno pro mimi, bude to teda Snoopinek (myslim pracovni nazev, krestni jmeno proboha neee;))))!
Mejte se a pozdravujte vase andilky (ehm ;)))
Pa Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 23:15

Ahooj!

Nejdříve se hluboce klaním a omlouvám kámošce Johance za pomluvu ohledně tácků o:)) Takže má drahá kolegyně, sypu si popel na hlavu a doufám že omluvu přijímáš, vážně jsem netušil jak rafinovaní jsou tví rodičové když si staví kafe na nepoužitelná CD. U nás si mamka vyžadovala jejich skladování k nějakému pozdějšímu využití a když jich byly tři krabice, poslal je taťka popelářům a tak si stavíme kafe rovnou na stůl :-( Ale hřeje mě pocit že nějaký herda (místní výraz pro člověka- prohrabávače popelnic kterým u nás straší děti) si to kafčo má kam dát.
A pro Edenušku samozřejmě veliká gratulace ke Snoopinkovi, představ si, že moje mamka tvojí mamce gratuluje tajně a ani mi takovou novinku nesdělí!!! Tak se těším co nám povyprávíš o životě s pupíkatou mámou a tak podobně, hlavně se nenech zmanipulovat v hodnou holčičku sestřičku, klidně si poříděj pupíka a ty máš být najednou velká a ještě se vzdát dudlíku a jiných miminčích vymožeností? Být tebou tak se nad tím zamyslím a pouvažuji o vhodné tyranii, hi hi.
Jů a jsem moc rád že se nám ozvali z pilůtkova, konečně nějaké lepší zprávy. Tak se držte a ty,Vojtíšku příště poruč krvičce ať pěkně kape napoprvé, maminka zaslouží pochvalu za statečnost a hlavně za to, že není z těch maminek co v hrůze umírají při zmínce že by jejich děťátku měli ubližovat a trvala si pěkně na svém.
A co je nového u nás? Naučil jsem se konečně vylézt po žebřinách až nahoru, dolu mi to jde jedině seskokem a tak jsem neustále hlídán a odtrháván od šprušlí, celkem prima zábava, naši se chystají koupit mi helmu na kolo, prý budu jezdit s tátou, máma nevyfuní kopec ani se svým zadkem, a tak jí využiju i při domácím šprušlolezení,aspoň si to máma myslí, ale já se rozhodnu až podle toho, jak moc mi bude slušet. Co kdyby mě u toho stropu zahlédl někdo cizí a já vypadal jak pitomeček blbeček?

Pa pa pa všem, mějte se jak chcete, zdraví vás Vojtíšek (skoro 20 měsíců)
P.S.Mamku nepodepisuju,nevim proč taky, dyť to píšu všechno já, cha chá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 23:19

Ahoj Zuzko,
to je skvělý, že už jste celkem v pořádku. Je vidět, že u doktora musí být člověk neodbytný. Nám se to taky potvrzuje.
Jinak, Verunka byla včera taky na odběrech - krev, krk a nos - na alergologii. Zatím ji berou, že má astma :-(. Mají tam naprosto skvělou sestřičku - jediná v celým Brně je schopná vzít krev Filipovi bez řevu a s úsměvem (jeho) a ne až po desítkách minut a pokusů. Verču vzala taky neomylně za zpěvu písně Halí belí, koně v zelí a Verunka je v lálá …li. :)
Už se těšíme, že o vás od víkendu uslyšíme častěji.
Jana, Verča, Filip

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.04.04 23:20

A ještě P.S.II:
Jasně že nejsem žádnej anonym,ale Vojtíšek kdysi švihadlový od mamky Stáni a ségry Terezky,nějak jsem se nepřihlásil,příště už si dám pozor!

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.04.04 23:39

Neklaň se a neomlouvej, jsem asi vážně blbá, na všechno naletím, máma to shrnula do několika faktů: do přehrávače na CD cpu tácky, telefonuju z kalkulačky a když si hraju na princeznu, tak si na hlavu dávám korunku od piva - no nejsu já debil :-)
Pa
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.04.04 00:01

Jo a platí za šprušlolození i štaflolezení? V tom jsem přeborník. Šprušle jsou zatím stále na půdičce, že prý jsem mimino - grrr - však já jim ty štafle shodím rovnou na hlavu - to jsem zkoušela dneska, ale máma včas skočila mezi padající štafle, skříň se zrcadlem a mně. Zase žádná sranda, začínaj mě mít prokouknutou, ach jo.
Ještěpa JeštěJohanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.04.04 00:33

JěštěJohanko nazdáreček :-)

Koukám že jsi takhle po půlnoci pěkně ukeckaná, to už jsi určitě vylohňala flašu s čajíkem,což?
Jasně že štaflolezení se taky počítá, s těma se taky užije zábavička.Zrovna včera jsem hodlal mamce pomoct s umýváním oken,znáš to, ve dvou se to lépe táhne.Co naděláme, pro příště to chce nenechat se prokouknout!
Takypa Vojťula

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.04.04 00:36

No nejseš ty debil, prostě jen normálně logicky uvažuješ,ne?
Pa pa Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.04.04 00:43

Stále nespím a kecám, takže Takyvojto,
docela váhám, že zdusím naše ohledně baybladeů. Zatím mi roztáčej vlčka a čamrdy mi dělaj ze všeho možného, podstatou hry bývá zastavit všechno točící se dřív, než roztočí další. Zatím prohrávám, protože naši neustále zvyšují počet všeho, co se umí točit jako čamrda. Je to od nich nefér a nesportovní. A toho „bejbej“ bych možná dokázala roztočit sama, co myslíš. Já bych jim tak chtěla oplatit.
TakyještěJohanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.04.04 00:54

TakyještěJohanko,
ty mě dojímáš,jestli si toho bejbeje nevyžmundráš,asi ti ho přivezu na srazík (teda pokud ti do tý doby nebude 15 a víc,to bych byl asi za debila já). Jo a roztočíš ho určitě sama,ale já považuju za větší zábavu to zastavování,u nás doma nestíhaj, jsi prostě třída!!!!!!
TakyještěpaVojta

David1
Kecalka 287 příspěvků 02.04.04 21:12

Ahoj Dito a Eden

Také se připojujeme k veeelké gratulaci k budoucímu mimískovi - Snoopymu:o)) My jsme si všimli v albíčku, že vás bude brzy o jednoho víc. Budeme se těšit na nějaké zprávičky z bříška.
Držíme palečky ať je to kluk jako buk a taky tak roztomilý jako Eden.
Ahoj Eva s Davídkem

David1
Kecalka 287 příspěvků 02.04.04 21:18

Ahoj Zuzko

To jsme rádi, že už je Vojtíškovi lépe. Že si ta potvora nemoc ale musela zabydlet zrovna u vás. Už jenom ten název zní hrozně:)
Jak ale koukám, tak už je u vás asi živo, když se sprchujete pískem, to my naštěstí neznáme:o) Hlavně, že je dítko šťastné…
Tak ať už je u vás jen a jen líp.
Ahoj Eva s Davídkem

David1
Kecalka 287 příspěvků 02.04.04 21:53

Nazdárek kamarádi

Tak se po delší době hlásím, byl jsem taky marodící. Někde jsem chytil zánět průdušek a musel jsem brát takový fujtajblovský sirup na kašel, teplotu a nejhorší byl takový antibiotikový. Ani jsem nechtěl nic papat a ty sirupy mi mamka musela stříkat do pusy stříkačkou. Ale jen tak jsem se nedal, snažil jsem se to vyplivávat:) Nejhorší prý bylo, že jsem vůbec nechtěl papat (za celý den jen půl rohlíku a pár lžiček jogurta) a tak se máma pořád snažila mi něco dát. Teď už zase papkám skoro všechno co mi mamka dá. Jsem teda trochu „ujetý“ na melouny, ty bych mohl jíst pořád:))

Hlásím se do klubu neradi jezdících v kočárku. Teď co je konečně to hezké počasí, tak pořád ťapkám po svých a do kočárku nechci a ne a ne. Podle mamky je to nejhorší třeba v nějakém malém obchůdku, kde máma neví co má dělat dřív:o)

Teď už znám cestu do cukrárny, kterou máme kousek od domova. Mají tam totiž dobrou zmrzlinku. Když jdeme pro brášku do školky, tak jdeme jako kolem,hihi:)) Dostanu prázdný kornoutek a do něho mi mamka trošku zmrzky dá a já jsem pak moc šťastný, protože je to velká dobrota:))

Doma stále ještě rád kramařím hlavně u brášky v pokojíku. Někdy už mi tam teda zavřou dveře abych tam nemohl, no nevím jestli tohle nejsou nějaká potlačovaná dětská práva:o) Rád taky lezu k bráchovi do postele, on má takovou se skluzavkou. A když mám bačkůrky tak tam hezky vylezu po skluzavce, protože po schodech to ještě neumím. Máma mi říká, že lezu jako Spiderman:)) Z postele shodím dolů všechny věci na které došáhnu, pak se sám sklouznu dolů a zase všechny věci vynesu nahoru. A takhle několikrát dokola. Je to zábava i když mají o mě občas strach, když jsem tam sám.

Byl jsem na očkování proti obrně, bylo to na lžičku a moc mi to teda nechutnalo. Dostal jsem aspoň obrázek a příště mám přijít zase. Potkal jsem tam náhodou jednu holčičku se kterou jsme byli na pokoji v porodnici ale nějak nebyla můj typ a tak jsem si s ní ani nehrál:o))

Doma teď rád jezdím na motorce - odrážedlu. Ještě se teda budu muset zdokonalit, protože občas upadnu do strany ale pak budu moct vyrazit do terénu.

Moc rád se koupu ve vaně, já bych se snad mohl koupat za den několikrát. Jak se u nás napouští vana, tak spěchám do koupelny a už se šplhám nahoru. Ale přes veškerou snahu mi to prostě ještě nejde. O víkendu by jsme měli jet do velkého bazénu, po dlouhé době, to bude určitě paráda… tolik vody:)

Při jídle si pokaždé prohlížím knížku o zvířátkách a máma mě krmí. Jenže má jen pár stránek a já to už znám z paměti a tak než dojím, tak donesu všechny své knížky. Zvířátka se mi na obrázcích líbí, venku pejskové taky ale jinak se jich bojím. Teta má taky hafíka (jezevčíka - pozn. mamky) a to je strašná obluda:))) Jen jak se trochu přiblíží mám z toho málem šok. Snad až půjdeme na návštěvu do ZOO, tak pak už to bude lepší.

Budu muset končit a tak se tu mějte všichni fajn, hlavně už žádné bacily ať si můžeme to jaro pěkně užít.

Ahojky Davídek (ještě 16 m) s pisatelkou mamkou Evou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.04.04 00:55

Ahoj Davídku!
to jsem ráda, že ses ozval. Myslím, že já bych byla tvůj typ :-) ?? Máme totiž mnoho společného.
Kromě odpíračů kočárku ti děsně závidím tu klouzačku. Mamka už dlouho o nějaké uvažuje, ale máme nízkou postel a jiné řešení ji zatím nenapadlo.
A taky jedeme o víkendu do velkého bazénu. Tam jsem ještě nebyla. Mají tam i tobogán. Pak ti napíšu, jaký to bylo.
Zmrzlinu miluju. A mamka říká, že mám zvláštní čidla na čokoládu. Tu brácha v mým věku ještě neznal. Já ji odhalím vždycky a tak dlouho se dožaduju, dokud mi v pusince kousíček nepřistane. Ale je to jen co by se za nehet vešlo. Taky by mohli být štědřejší!
No a o bronchitidách už jsem toho napsala dost :)..
A ještě nějaké styčné body mamka našla v tom komentáři u vrabčáků, ale už je zapoměla. Tak o těch ti nenapíšu. Ti dospělí si taky nic nepamatujou!
Tak se měj krásně
Verunka zrzečka

Vložit nový komentář