Filutové z Chytrálkova aneb Viktorčin cestovatelský deníček

Rodičovství

Buenos Días, moji milí Amigos :), nebojte, deníček celý španělsky nenapíšu, i když se mi jazykové obzory zase trošku rozšířily. Jak asi všichni víte, cestovaly jsme s mamkou, babičkou a sestřenkami Míšou a Týnou na týden na Kanárské ostrovy, jmenovitě na Tenerife. Zeměpis si případně zopakujte s mamkama, jelikož já budu psát jenom to nejzajímavější, co se na takové cestě dá zažít:

1. Týden je proklatě málo.
2. Pláže byly překrásný, na výběr jsme měli mezi bílým a černým pískem, obojí krásně jemňoučký, tudíž zalézající kamkoliv, ale báječně tvarovatelný, hrabatelný, házitelný, patlatelný atd. atd., navíc v něm bylo spousta mušliček. Vlny přijatelné a vstup do moře pozvolný, takže i takoví malí neplavci jako my můžou bezstarostně pobíhat v příboji až 10 m do moře :). Mušliček mám plnou krabičku, mamka k tomu přihodila ještě nějaké to lávové kamení (prý z okolních sopek) a vyhodila mrtvého kraba, kterého jsem chtěla propašovat taťkovi :D. Míša s Týnou se ho bály, takže mi aspoň nechodily krást mušličky :D.
3. V hotelu byl bazén, ve kterém jsme s holkama řádily navečer po návratu od moře, většinou jsme vydržely tak 2 hodiny ve vodě (byla krásně teploučká) a pak byly nemilosrdně přesunuty do vany, na večeři a západ slunce do moře. Ten se konal každý den v devět večer a po něm jsme padaly mrtvé do postele. Vstávaly jsme v 9 ráno, představte si, takhle blízko rovníku se rozednívalo až v půl devátý!
Taky jsem vlastně omylem začala plavat jenom s rukávkama, Míša mi sebrala kruh a já ve snaze dohnat ji jsem skočila do bazénu a plavala asi 10 metrů, než mi došlo, že jsem vlastně neplavec - pak teprve jsem začala řvát :D.
4. Zoopark se žraloky jsme nakonec nenavštívily (mamka píše „-y", protože jsme byly samý baby :), protože by to bylo na dvě hodiny jízdy autem, které jsme radši strávily v obrovským aquaparku kousek od hotelu, sjely hromady klouzaček a pak si daly půlhodinovou delfíní show. Lidi, delfíny vřele doporučuju, krásně tancovali, skákali, smáli se, no nedá se to vypovědět, jen mi zakázali na nich jezdit jako ten pán, takže mamka musela delfína dělat večer v bazénu :).
5. Blondýny to mají ve Španělsku snadnější než brunety :) - když jsem se ještě naučila hezky pozdravit a poděkovat, příděly zmrzliny zdarma mě neminuly. Míša ani Týna blondýny nejsou, ale protože taky válely španělštinu obstojně, zmrzlinu dostávaly taky. Mamka s babičkou taky nejsou blondýny, ale mamku přes přítomnost 3 dětí denně na pláži balil svalnatý opálený Španěl na jízdu zdarma na motorovém člunu - chichi, mamka říkala, že jedině s dětmi, ale prý bysme se tam s holkama nevešly, tak nakonec nejela :D.
6. Lítání letadlem mám ráda od loňska, dokonce jsem vyžadovala párek, který jsme dostali loni k snídani - mamka koukala, že jsem si to zapamatovala… no, párek nebyl, ale zase nám pustili Toma a Jerryho, dokonce díly, který neznám, tak mi ta cesta pěkně uběhla. Noční cestu tam jsme s holkama prospaly, Míša dokonce prospala start (a to letěla poprvé :), cestou nazpátek ani minutu :D (k velké radosti mamčině i babiččině :).
7. Krevety, mušle, langusty a další ohavné mořské potvory jsou veliká dobrota.
8. Fotky budou v albíčku někdy v týdnu, jestli prý mamka nezmrzne :D

Tááák, nebudu to psát delší, kdybyste chtěli něco vědět, mamka jistě případné dotazy ráda zodpoví.

Ahojky,
cestovatelka Viki (v pátek 3 roky)

PS od mamky: Omlouvám se za strohost deníčku, ale mám ještě mozek částečně uvařený a částečně ochromený nadměrnou konzumací sangrie :). Jinak jsem z dovolené s tchýní s vysokým tlakem a třemi dětmi měla docela hrůzu, ale mé obavy se nevyplnily a všechny jsme si to užily, děti samozřejmě nejvíc. Tenerife je fakt krásný a kupodivu jsme nepotkávaly moc Čechů, což já na dovolené vždycky oceňuju :D.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.08.05 19:44

Vítej doma, neodolatelná blondýnko.
Normálka tu závistivě s mamkou slintáme, jak jste se nádherně měly, baby jedny. Na fotky snad najust ani koukat nebudeme, při pohledu z okna by to mohlo být hodně deprimující.
Chválíme tě, že ses dokonale zhostila i funkce bodygárda, doufám, že ti za to taťka vymyslí nějakou odměnu, když jsi zachránila se sestřenkama mamku před únosem na motorovém člunu :-))))
A Romana souhlasí s názorem, že mořská havěť je mňam, já to moc posoudit nemůžu, protože ty pseudokrabí tyčinky, který jsem zatím ochutnala, s mořskou havětí nemaj moc společného - ale chutnaj mi taky.

Jinak my jsme se minulý týden s mámou docela hezky vylenošily, na vycházky minimálně, hodně hraní, pohádek a různých máminých vymyšleností - zkouší na mě teď takové ty stupidní říkačky pro mimina, jako paci paci a šiju boty. Já si u toho hraju na miminko, dělám ham ham, kňourám a válím se mámě po klíně. Ovšem ke komunikaci mě to moc nepovzbuzuje, cák jsem ňáký pako, abych dělala paci paci. Když mám dobrou náladu, tak občas mamce pro radost nějaký to slůvko zopakuju, ale sama si s panenkama radši zase povídám japonsky. Přeci jen si tak víc rozumíme :-))). A navrch s hračkama teď trávím mnohem víc času, máma najednu kouká, že by možná mohla začít konečně debordelizovat byt, neboť má čím dál, tím víc volného času. Někdy si hraju i čtyři hodiny s přestávkou na nějakou mňamku, aniž bych někoho s dospělých potřebovala, jen občas přijdu povědět, že panenka nechce papat, nebo aby mi pustili vodu, že musím nutně přebalit a vykoupat pany. Všem plyšákům včetně medvědů doma sekám a suším trávu, aby neměli hlad, autům stavím garáže, aby na ně nepršelo, prostě práce nad hlavu, takže není čas na komunikaci s rodiči. Občas ani na jídlo, zase máme období, kdy jím, jako když nejím.
Tento týden máme trošinku hektický, nahromadila se mámě práce, takže uvidím víc pohádek, protože přeci nemůžu nechat mámu samotnou u počítače, to by jí mohlo být smutno. A pak mě prý prožene po doktorech a nějakých těch srazíkách v Praze. Z toho vyplývá, že posun srazíku u Martiny se nezdařil, rozhodně jet nemůžeme. A teta Martina trošku marodí a je tam u nich velká zima, takže sečteno, podtrženo, nejedeme. Kdo chcete, pošleme mapku a mobila na tetu, ju? Děsně se tam v té zimě nuděj.
No a to je od nás asi všechno. Mějte se všici krásně.
ahoj
Joko, co vše vyřídila i za Romanu

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.08.05 22:14

Ahoj Joko,

nezdá se ti, že jsi nějaká hodná???! Že by to bylo tím, že už jsou ti ty tči? :) To by se mamka na ten můj velký den těšila ještě víc ;).

Jinak na fotky koukněte, dneska odpo jsme s mamkou nedělaly nic jinýho, působí to jako duševní doping v tomhle hnusným nečase. Já furt trošku rýmuju, takže na žádný výlet do zimy určitě nejedeme, budeme v tom tetu Martinu muset nechat :(.

Tak zatím papa, jestli budu ok, tak se případně nějakého srazíku zúčastníme, už se mi po vás stejská.

Papa, V.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.08.05 10:25

Ahojte holky,

ááá, moře, písek, mořský potvory… závidíme… musely jste si to pěkně užít, zvlášť, když vás byla celá tlupa na řádění. Hned se jdu podívat na fotečky.

Naše děti si užívají v Petříkově, Verunka už se prý zamilovala do Vojtíška, tak se jí tam líbí.

Já si parádně užívám v Brně - při vidině bezstarostného týdne jsem si včera ráno vymkla kotník, takže tady sedím s nohou nahoře. Naštěstí jsem dostala takovou chodicí botu a jdu večer k holiči a pak kolaudovat kamarádům byt. Teď to zrovna bolí jak pes, ale snad se to do odpoledne spraví.

Tak se všichni vyzdravte a pěkně posrazíkujte, už se na vás těším v Brně

Osiřelá chromá Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.08.05 13:02

Ahoj Viki,
fotecky mate uuuzasne. Nedalo mi to a nacpala jsem do albicka nase fotecky anglicke. Tak se muzete mrknout.
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.08.05 18:15

Ahoj Jani,

koukám, že máš bezva týden, nejdřív to auto a teď noha… no, hlavně, že se neděje nic horšího :D.

Váš výlet do Anglie se podle fotek taky vydařil, já bych někam ještě jela hned, ale vidím to maximálně na Krkonoše a pak konec prázdnin.

Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 09.08.05 21:54

Ahoj Viky (a ostatní kamarádi),
u moře ses musela mít báječně, moc závidím. My se pořád pereme doma (se ségrou), mamku vytáčíme, takže se pak pere s náma. Teď bude zase tři dny k mání tatínek, tak snad nějaké lepší zážitky nasbírám. Zítra jdeme konečně do ZOO, už si doma předříkáváme, na co se nejvíc těšíme (já na opice, mamka na slony a lachtany). A přivezeme si na pár dní bratrance.

Přidám jednu příhodu:
Jdeme na procházku, mamka mě učí, jak se jmenujou kytičky - ta co kouká přes plot je růžička, pak zvoneček, u jiné mi zas vypráví pohádku, jak seděla a čekala, až k ní přijde sluníčko a lidi ji pojmenovali čekanka. Pak jdeme zpátky a mamka zkouší, co si pamatuju. M: Jíro a jak se jmenuje ta kytička co kouká přes plot? Jíra: koukalka!

Tak ahoj Jíra

Od mamky: Jano, jak s dalším deníčkem? Já už bych ho snad teď byla schopná napsat, ale jestli chceš zachovat rytmus a psát ty, nebudu bránit. Líp by se mi však hodilo, aby se to posunulo (tj. pořadí já, ty, Stáňa), protože by na nás vyšel další díl po Jírových narozeninách. Prosím napiš, jak se ti to hodí.
AHoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.08.05 10:50

Ahoj Jiri,
já jsem plná rytmu i bez denícku :-).
Napis ho ty, stejne nevím, co bych psala, kdyz jsou deti na týden pryc.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.08.05 18:23

Ahojte vsichni,

tak se nám dneska podarilo sehnat Filípkovu vysnenou aktovku s obrázkem Harryho Pottera. Az na ten obrázek není nic extra, ale má vystuzená záda a reflexní pásky, tak to snad pujde.

Uz to na me zacíná doléhat, ze máme prvnácka. Ach jo.

Jdu nazout ortopedickou botu a vyrázíme do kina. Chteli jsme na Mr. a Mrs. Smiths, ale dneska je premiéra, tak uz nebyly lístky. Tak jdeme na Sin City.
Jesteze jsou ty deti pryc. Celý den lezím na posteli a ctu si. Nevím, jak bych kolem nich pajdala.

Tak se tady mejte

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.08.05 19:03

čau pajdo,
to Sin City ti závidím, taky se na něj s Filipem chystáme, naštěstí mám kino hnedle vedle a budou ho dávat příští týden, tak snad to vyjde.
Hele, že je senzace ležet a číst si? Já to zkusila v neděli s tím Potterem a bylo to zcela žůžové - jen jsem nesměla zvedat oči od písmenek - Joko doma byla, hezky si hrála po celém bytě - takže všechny hračky tamtéž navrstveny po celé užitné ploše bytu. Ale pocit to byl krásný. Jen doufám, že tě to v leže nebolí.

Dnes jsme strávily další senzační den u Viki na terase a v Ikey na obídku, ale jsem z toho volajaká uťapaná, takže za chvíli asi půjdu do té postele, aspoň se hezky vystřídáme :-)))

Ahoj
Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.08.05 23:20

Cau,
tak Sin City bylo dobrý, ale nic pred spaním. Akorát me stve, ze jsem to nepochopila a Hynek mi to musel vysvetlit. A to jsem drív takovýhle filmy chápala a splétala okamzite. Taky toho mám nastudovaný 2 semestry :-))) No jo, kde jsou ty casy.

Ctes Pottera 6? Me to docela vzalo, týden jsem kvuli tomu nespala. Ted to prekládám Filipovi, nechce se mu cekat, az to vyjde cesky. Ale rozhodla jsem se, ze az dojde na thriller, budu vynechávat. Stací, ze jsem nespala já, a segra se bala vecer na zachod.

Ta Viktorcina terasa vypadala na fotkách moc pekne, nepohrdla bych siestou s vámi. Ale na zítra vecer uz mám nakoupený rumík, limetky… holky prijdou a bude Mojito vecirek.

Noha uz nebolí, jen ve fronte na popcorn jsem ji docela cítila.

Dobrou noc

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.08.05 00:06

hele dobrý, klidně nic nevynechávej, s Lesi jsme se shodly a už jsem to našla i na foru HP, že S. není zrádce a B. je R.A. (takže uspěl) a navíc stejně přežil. Takže klídek. Ale je to děs, čekat rok na pokračování a to kdo ví jestli :-))))))))
Mám staženej překlad, kdybys byla líná, tak ti ho pošlu, oproti loňsku je o dost lepší - místama od Medka nerozeznatelnej

Hele, a co ti nebylo jasný na Sin City?
pa
Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.08.05 13:15

Myslís ze prezil? To by pak byla kopie Gandalfa. Co je R.A. ? Ale vynechávat stejne budu, myslím, ze na jezero sápajících se mrtvol má Filip jeste cas. Preklad prosím prosím posli, at mu to muzou cist i jiní clenové domácnosti nebo on sám. Dík.
Taky jsem si rikala, ze kdyby se Rowlingové neco stalo a nedopsala to, bylo by to desný. :-)

Na Sin City mi nedoslo, ze ta Becky s modrýma ocima (tou scénou ve výtahu to koncilo), je ta úplne první blondýna, kterou zabili na balkone. A taky jsem si vubec nevsimla hlasky, ze Marv oddelal starýho paprdu - tj. prý senatora. Takze jsem tam sedela a nechapala a ten kruh mi dopletl az Hynek.

Tak jsem dostala ortezku, co se dá nosit i do boty a chteli po me 840 Kc. S tím jsem teda nepocítala, musím zjistit, jestli se kamarád MUDr neupsal.

Zatím ahoj
Jana

 
Anonymní  11.08.05 15:54

NAZDÁREK KAMARÁDI!!

Tak jsme dorazili zpět domů. Je tady ale nějaká zima, nejradši by jsme se vrátili zpět. Ale to prej nejde:((

Musíme vybalit všechny ty tašky, nakoupit aby jsme měli co jíst a přečíst starší deníček a pak taky něco připíšem ju?
Zatím ahoj David

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.08.05 19:05

Vítejte světoběžníci, tak co už umíte italsky? Těším se na popis, jak bylo. Určitě krásně
ro a joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.08.05 19:30

sakra, nemám maila. Jo a jukni na plné jméno do jedničky HP, na zvací dopis do školy, tam je tuším celé. Takže písni
 Ro

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.08.05 20:46

Ahoj Davídku,

hurrrá, už se nám to navrací zpátky, už se těšíme na zážitky a na fotečky :). Pozdravuj bráchu a mamku!

Viki

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.08.05 00:43

poslala jsem mail v soukromé zpráve, dík
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.08.05 00:45

Ahoj Davídku,
vítaj doma
tak rychle vyprávej, prehánej!!!!
Verca se vrací v sobotu.
teta Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 12.08.05 21:57

Ahoj všichni a hlavně Jano!

Já jdu tedy na ted deníček - snad to zvládnu do neděle poslat. Máme totiž problémy s Haničkou. Respektive ona je má. Jano jak se u Verunky projevoval ten zánět močáku jak jsi psala? Háňa totiž dnes mi připadala, že má trošku načervenalé čůrání (ve žlutém a modrém nočníku těžko poznat). Odpoledne se počůrala při spaní (budiž, říkala jsem si, přišla jsem k ní pozdě) ale vzápětí během hodiny čůrala několikrát a dvakrát z toho to nestihla, přitom pokaždé učůrla jen trošku. Pak jsme byli u našich na zahradě a tam mají bílý nočník a ejhle - fakt v tom měla červené jakoby nitky, no asi krev. Jelikož mi hodně málo pije (dnes dopoledne kromě mlíka vůbec) a jelikož dnes měla hodně ostružin, říkala jsem si, jestli to třeba není z těch ostružin … Na noc měla zůstat u našich, zdála se horká, ale teplotu neměla. Pevně doufám, že to přepije a nebudeme muset na pohotovost, doktorku tu máme až v pondělí. Tak prosím napiš jak to bylo u vás, ať vím, na co se připravit. Díky moc.
Toť prozatím od nás, jdu začít s psaním.
Ahoj Jiřina

P.S: právě volala mamka, že Hanička po heřmánkové koupeli vypila láhev heřmánkového čaje, udělala kopu bobků, čůrání vypadá normálně a v 8 usnula, tak snad bude dobře.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.05 13:36

Ahoj Jiri,
u Verci se to stupnovalo. Curani prichazelo tak nahle, ze se nedalo nepocurat a strasne ji to bolelo. Krev nastesti v moci nemela. Dulezity je HODNE pit, aby se to procistilo, nejlepsi je brusinkovy dzus (brusinky jsou na zanet mocaku), hermankove koupele pomuzou, jestli ma podrazdenou pipinku. A plati, ze cim driv ji vidi doktor a na:,–(i lecbu, tim lip. Ale jestli jste to zvladli takhle, je to super.
 Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 13.08.05 13:39

Ahojky,
tak Haničce se to nejdřív zlepšilo, celou noc vydržela suchá, pak čůrala zhruba jednou za hodinu. Jenže když jsme šli na procházku, čůrala doma, pak se počůrala asi 20 min. na to venku a pak chtěla každou chvíli - vždycky trošku vymačkala a zase to měla zarudlý. Myslela jsem, že vydržíme do pondělka a půjdeme k doktorce, ale zjistila jsem, že má až do konce srpna dovolenou a zástup někde ve Štěchovicích :o(( Takže až se Háňa vyspí, zajedeme s ní do Motola na pohotovost. Držte nám palce! Nový deníček jsem napsala a odesílám ho už teď, co kdyby … no nemalujme čerta na zeď. Ozvu se jak to bude možné.
Vystrašená Jiřina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama