Filutové z Chytrálkova, čísla neznámého :-)

Rodičovství

Ahojky Filuťátka :) Tak vás všechny moc zdravíme po víkendu a hlásíme se konečně s novým deníčkem. Máme stále potíže s viry a tak jsme občas trošku mimo,proto i deníček posíláme o něco později,snad se na nás nebudete zlobit.

U nás se teď žije převážně fotbalem,neustále fandíme, tedy hlavně já a táta, zbytek rodiny to nijak zvlášť nebaví a kňourají a dožadují se změny programu :-) Já se kromě běžných fandicích výkřiků typu „hoši jedem!!!“, „gól“, „do toho!!!“ a podobně, naučil pokřikovat a poskakovat v rytmu bubnujících fanoušků, o těch si ovšem myslím že jsou bubáci. Takže jsem si celkem sám vytvořil fotbalovou sestavičku,takovou jistě neumí ani právě se aerobikující Verunka zrzečka.
Taky už mě Terča naučila válet sudy, dělat dřep, kotoul a holubičku.Holubička v mém podání prý vypadá jako když čůrá pejsek, všichni se mi smějí,ale mě to neva, však oni houby vědí jaké jsou nové trendy ve cvičení. A abych nezapomněl,konečně zdolávám naše žebřiny až pěkně ke stropu, vylezu si tam a pak na všechny hulákám že jsem nahoře,i dolů už mi to celkem jde, jenom tu spodní půlku beru volným pádem. Když nemáme to letadlo jako pilůtek, musím si poradit po svém,že.

Co se týká toho maminkami tolik očekávaného čůrání, žádné novinky nehlásím,heč. Tedy čůrám pořád a všudemožně, do nočníku ale jen pod pohrůžkou násilí. Pravda, když mě hlídala babička, musel jsem do nočníčku čurat vzorně a když se mi povedlo obvyklé domácí kakací číslo,děda mi zadek naplácal a příště jsem si radši řekl o nočník. Z toho babička jednoznačně vyvodila již známý závěr, že mě maminka rozmazluje a je na mě příliš měká, k tomu já raději neříkám nic, co kdyby to mamce někdo vyžvanil, hrůzná představa!!!

Taky mám za sebou první opravdový záchvat hrůzy,bál jsem se moc a moc a pak jsme všem vyprávěl jak jsem se „bála a plakala“ - mluvím o sobě zá:,–(ně v rodě ženském :-) Stalo se mi to večer, když mě maminka uložila do postýlky, máme takovou dohodu,že za mnou mamka přijde až uklidí bordel a já na ní zatím vzorně čekám. Někdy se nemůžu dočkat a tak pláču a volám jí dokud nepřijde a nezůstane u mě a někdy mě to čekání zmůže natolik, až usnu sám.A tak si tak jednou na mamku čekám, vyhazuju všechny plyšáky na zem, polévám se kefírem a bouchám si postýlkou o zeď, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala moucha, její přílet, to byl pro mě šok!!! Byla úplně malinkatá,sedla si mi na ruku a zalezla mi do rukávu!!! Popadla mě taková hrůza, začal jsem ječet jak o život, volal jsem, že na mě vlétl „včelák“(čmelák),brrr! Byl jsem z toho zcela mimo a uklidnil jsem se,až když mě převlíkli do jiného pyžama, otevřeli okno a všechen hmyz dotěrný vyháněli ven.Pak mi Terezka přinesla medvěda a ten mě teď před mouchama hlídá.

Dnes je první letní den, tak jdeme na zahrádku grilovat, ale řeknu vám, jestli má to léto vypadat takhle,tak letos nesmočíme ani nožku :-( Což mi připomíná, jaké máte prázdninové plány? Kam se chystáte? Nás čeká týden dovolené na pronajaté chalupě, Terču ještě tábor a jinak budeme zřejmě okupovat celoletně naše koupaliště, tedy pevně doufám že nás počasí příliš nevyšplouchne.

Tak ahojky všem,zdraví vás Vojtíšek (22 měsíců) s mamkou Stáňou

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.04 01:23

Ahoj Vojto,
vira máte v počítači pořádného, dnes nám přišlo od tvé maminky pár kýchacích pozdravení, a bylo to skutečně přímo od vás - ne, že někdo zneužil vaši adresu.

Fotbalem žiju taky, jak už jsem psala, je to jediné období, kdy mi naši tolerujou neskutečnej brajgl :-). Navíc k nám na české zápasy chodí mámin kamarád, který se mi moc líbí, takže fandíme a řádíme spolu.
Za ty kotouly moc děkuju, mamka mi je doteď zakazovala a chytala mě. Teď si u vás i jinde přečetla, že už přeci dávno můžu, takže dnes jsem zkusila několik prvních na posteli s tím, že mě ťukala do zadečku. Byla to velká bžunda. A taky jsem našla super místo na přemety, to vylezu na opěradlo gauče, po hlavě se vrhnu na sedadlo a když to vezmu hodně vehementně, tak mi nohy přelítnou přes hlavu. Tu čůrací holubičku a dřepy jsem zařadila do mých baletních rockových kreací.
A včera u Superstár jsem zjistila, že když se dozpívá a dotančí, tak je hrozně důležité se uklonit, klaním se skoro pravoslavně - až k zemi :-) Anebo jako správná Japonka: když se někdo ukloní mně, tak já jemu taky a hlouběji :-) Čůrání a kakání necháme stranou, to, co se děje momentálně u nás doma, to bych nepřála nikomu.
No a jsme u obrovského bubu, Vojtíšku, koukej se trošku vzmužit, mouchy jsou prima hračka. Já je hrozně ráda pozoruju, když nám lítaj u stropu, chechtám se, když mi poletujou kolem chleba. A když nějaká leze po stole směrem k mé ruce, tak si ji chci mocí mermo pohladit, zatím většinou uletěly, ale jedna podržela a nechala se a pak už nemohla letět vůbec nikam, jen se tam tak válela a směšně třepala nohama. Chtěla jsem ji ochutnat (když už byla na talíři), ale máma nedovolila :-)

Navrch přidám jednu dovednost: naučila jsem se dělat prstíkem na lidi i na sebe „pšššt“. A hned vzápětí jsem zjistila, že to krásně funguje na mámino rozčilování. Jak začne křičet, tak k ní přiběhnu, vyšplhám co nejblíž pusy, přiložím jí prstík na pusu a zasyčím „ššššt“, většinou ji takhle i osprchuju.

Poslední novinkou je, že mi asi dorůstaj pětky, Špatně usínám, hodně se budím, opět jsem začla dost slintat, po roce se zase objevilo večerní skřípění zuby. Dokonce i teplotka se včera objevila. No snad to bude mít lehčí průběh než všechny ty zuby předešlé, ty jsem omarodila snad všechny.

Tak se těším na Filutí zážitky
Johanka a Romana

p.s. Stáňo, ty dnešní e-maily zkus použít jako kladivo na manžela, už jste měli být dávno u PC doktora. Všechny tři přišly z jedné IP adresy, když mi písneš, co máte za lajnu - poskytovatele, můžu u nich ověřit, zda to šlo vážně od vás. Ty předchozí tři, co přišly v průběhu cca 3 týdnů, ty měly IP zcela jiné - to byl asi obyč. červ. Prověřili mi to i na pop3 serveru.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 23.06.04 22:43

Nazdárek Johanče !!!

Tak se zdá, že si tady tentokrát budeme povídat sami pro sebe, ale to neva, až Verunka docvičí,určitě nám taky něco povykládá.
Jo a dneska mě místo fotbalu drze odvalili spát,tak ani nemůžu fandit, řve tady jenom táta a nadává mámě,že mě špatně zastupuje.
Tvoje cvičící kreace plně schvaluju a musím přiznat, že kotouly do mého repertoáru zařadila Terezka přes přísný zákaz mamky,při první veřejné ukázce to prý vypadalo,jako když mi ségra hodlá přelomit vejpůl :-) Ale já kotoulování vyžaduju a tak ho provádíme tajně. Vůbec se poslední dobou s Terčou přímo milujeme, někdy jí dovolím aby mě mazlila, společně bojkotujeme večeře a jiné různé zdravé stravování, večer před spaním si spolu prohlížíme knížky, ne nějaký miminkovský,ale krásný barevný co má Terča předemnou poschovávaný. Moc rádi se spolu hádáme, já křičím „to je moje maminka!!!!“ držím mámu kolem krku a ségru odstrkuju,odkopávám a jako novinku nejtěžšího kalibru používám trhání dlouhých vlasů :-) A tuhle na mě Terezka křičela „ty sm… malej, okamžitě to ukliď , vypadni z mýho pokoje a už se nikdy nevracej!!!!!!“ Hádej,kdo dostal vynadáno?
Tak pa a zase napiš
 Vojta

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.06.04 14:14

Ahoj holčiny,
píšu ti ještě v rychlosti dvě hodinky před odjezdem na dovolenou. Už mám všechno zabaleno a Vojtíšek spinká, tak mám chvilku. Míra má sice cestovní horečku, zmateně tu pobíhá a vytváří stres :-), ale já už jsem v pohodě a moc se těším.
Včera jsme byli v nemocnici na poslední kontrole, všechny testy vyšli úplně v pořádku, ale ta doktorka stejně neuznala, že tam Vojtíška trápili zbytečně, chválila tu moji doktorku, že je tak ostražitá a že je dobře, že jsme Vojtíška vyšetřili. Na jednu stranu souhlasím, že je dobře, že teď můžu být úplně v klidu, ale kdyby mě ta moje doktorka zbytečně nestresovala, tak já vůbec nic neřeším.
Největší gól včerejší kontroly ovšem byl to, že nejenom opět doktorka napsala, že je Vojta vzteklý a obtížně vyšetřitelný, ale do zprávy napsala, že jsem odmítla hospitalizaci, což já jsem celou dobu žila v domnění, že doktorka na ambulanci byla natolik rozumná, že si tam Vojtu nenechali, když viděli, že se jedná o zdravé dítko. Takže mi nakonec řekla a napsala do zprávy, že dítě nemohli zcela vyšetřit, když ho kvůli mně nemohli hospitalizovat a tak diagnóza je také velmi jednoduchá: Potíže a špatně vedené krmení. Nakonec to opět hodili na mě a mně z toho bylo do breku. Asi je moje chyba, že dodržuju pravidla správné výživy. Nechci Vojtu cpát uzeninami, knedlíky a cukrovinkami. Když jsem se proti této diagnóze ohradila a vyjmenovala jsem doktorce, co všechno přesně Vojta jí, tak pod zprávu z vyšetření rukou dopsala: Strava přiměřená věku, dostatečně kalorická. Tak, a teď si můžu vybrat. Každopádně, já jsem žádný reverz nepodepsala, takže mi s těmihle papíry můžou vlízt na záda. Včera jsem ještě byla vytočená jako beruška, ale dnes už jsem naprosto v klidu a jsem ráda, že mám úplně zdravé miminko.

Užijte si hezky srazík, moc vám ho závidím, ale my si snad taky budem užívat. Letíme na Krétu, tak vám potom podám reference o vhodnosti prostředí pro naše dítka.

Mějte se moc moc hezky.
Zuzka + Vojtíšek pilůtek 19 m.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.06.04 14:58

Moc se omlouvám, nejen že nesrazíkujem, ale stav Johanky se stále nelepší, stále průjmík střídaný se zvracením nebo naprostá hladovka. Jediné, díky čemu jsem se ještě nešla oběsit, je, že vypije velké množství čaje a snese i lehce oslazený, takže to asi přežijeme bez újmy. Už je jasné, že jde o střevní virózu.
Horší je, že Johanka vyžaduje téměř 100% pozornost, nejlépe houpání na klíně. Takže hromady prádla, které nevydrželo nápor Johančiných střev a žaludku, rostou a není, kdo by uklízel a pral - maminka hojdá. Ale začíná nám trošku svítat na lepší časy, dneska zatím nic, ale to jsme stále na přísné dietě -tj. jen brambor, houska, čaj. Včera snesla trošičku mrkve, dnes 3 kolečka banánu. K obědu kromě dvou brambor přijala i jeden sladký piškot a zatím bolestí nebrečí - ty křeče jí dávají pěkně zabrat, nejhorší je to v noci.
K večeři zkusím rýži s mrkví (zatím rýži odmítala) a když nebudou problémy, dám i maličko másla a uvidíme, třeba už je konečně nejhorší za námi.
Ale nejvíc jí chybí mlíko a mléčné výrobky, vysloveně je unavená z nedostatku výživy, smutná, sice si hraje, ale není to to obvyklé dráče - spíš permanentní ukňouránek, sebemenší nezdar ji hrozně štve.
Srazík mě moc mrzí a už přemýšlím, jak to napravit :-)
Ale červenec neslibuju, neboť bezmocná babička na chalupě, ošklivě nemocná máma (konečně zašla k doktorovi a diagnoza je očekávaně ošklivá) nastupuje ve středu do nemocnice a vypadá to na dýl, Filip je naštěstí celý měsíc pryč, ale na druhou stranu přijdu o výkonného pomocníka. V práci se to sice jakžtakž vyřešilo, ale do září si musím sehnat novou klientelu, jinak bude zle. A do toho vyřešit dovolené s Filipovou druhou stranou rodiny, Zlíňáci si nás chtějí tyto prázdniny hodně užít - svým způsobem mají spousty důvodů, které bych ráda respektovala. No prostě teď nevím, kde být dříve a co vážně musíme zvládnout a co můžu oželet. Klasickou dovolenou, kterou jsme na toto léto plánovali, už jsem vzdala, užijem si jen krátkého výletu do Liberce někdy v srpnu. A doufám, že se tam vydaří i mohutné srazíkování :-).

Jsem moc ráda, že to u Pilůtků dopadlo, jak to dopadlo.

Mějte se
Romana a Johanka

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.06.04 21:36

Ahojky filuťáčci,

Ro - posílám pohlazení Johance i tobě. Musíte to mít hodně náročné. Snad už bude líp a žaludek se umoudří.

Leničce se neštovice pomalu hojí. Akorát je teď složité rozpoznat pozůstatek neštovice a ekzém. Mokvání se nám podařilo zvládnout. Dneska první den je sucho. Sice kudy Lenča projde tam nacházím strupy, ale to už je radost. Na spaní musí mít pořád obvazy.
Co se týče nočníčku, tak Lenička si na čůrání říká, ale část pustí do kalhotek. Horší je, že na kakání nešťastně zavolá, ale to už má v kalhotkách poklad, který je opravdu zážitek čistit :o)

Hlavní důvod proč píšu je, že se asi nebudeme moct zůčastnit srazíku na Lešné. Chystáme se do Jeseníku kvůli ekzémku. Nevím jestli je to dobrý nápad vzhledem k týdnu těhulkovství. V úterý jdu do poradny tak uvidím. Ještě určitě napíšu. Všechny vás moc zdravíme

Ajka, Lenička 22 měsíců, Lukášek 32tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.04 22:57

Ahojky Johančátka,

moc vás zdravíme a myslíme na vás,snad už jste teď večer aspoň o něco lepší,ale s dietkou ještě koukejte pěkně vydržet abyste to nezakřikli.Sra­zíkování nás taky mrzí,ale choroba je holt choroba, snad se na nás Eva s Mišičkou nezlobily že jsme nepřijeli,snad to příště všem vyjde a pěkně si to užijem.
Mějte se, přejeme Johance brzké uzdravení a Romance pevné nervy aby mohla zdatně vyřešit všechny jejich letní problémy.
Ahoj Vojta a Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 26.06.04 23:09

Nazdárek Leničko,

teda, málem jsi se nám ani nepochlubila, že máš takovou prima nemoc :( Ale co,aspoň to budeš mít jako první za sebou a pak se nám ostatním budeš smát :)
Jak se daří bráškovi Lukáškovi? Koukáme,že už to má opravdu „za pár“, tak ať si v tom bříšku ještě pěkně polebedí, vyřiď mu od nás pozdrav a pohlazeníčko.
Mějte se krásně, užijte si léto v rámci pupíkových možností co nejlépe a ať se všechno kolem miminka podaří tak jak má. A ještě Ti Leničko přejeme,aby se po neštovicích dal ekzémek zase na ústup a přestal tě už konečmě zlobit!!!
Pa pa Vojta a Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.06.04 23:18

Tak dobrá, sice mě to moc mrzí, ale léčení je důležitější. Stejně ti ze Zlína zavolám, jestli opravdu ne. To víš, naděje umírá poslední :-)
 Romana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.06.04 23:28

Ahojky Romi,

no vy mate ale trapenicko, myslime na vas a prejeme Johance rychle uzdraveni, at se chudinka mala uz netrapi!!!
A taky prejeme hodne sily se zbytkem nemocnych pribuznych, nemas to holka jednoduche, ze?

Tak se drz a Johance pusinku na cumacek

Sulanek a Verunka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.06.04 12:44

Tak hlásím vyměšovací stav: včera v pohodě, takže dnes začneme porušovat přísnou dietku, k banánu na oběd přidám zeleninovou polévku, sice bez nudlí, ale s trochou hovězího vývaru. No a uvidíme.
Jinak se nám od rána daří poflakovat po bytě a zároveň i pracovat a uklízet, průběh je nenápadný, ale už tu některé kouty začínají vypadat i úhledně :-). Johana usnula brzy, tak doufám, že o to déle bude spát. Ale k něčemu dobrá ta chřipka byla, přeci jen se při té vysoké frekvenci pokusů občas zadařilo a už tedy pochopila i prapodstatu našich tanečků kolem nočníku. Dokonce se dnes rozčilovala, když se jí táta snažil na nočník po:,–(it a ukazovala na sundanou plínku, že už čůrala a teď nechce.

A copak dělá Verunka Zrzečka? Už by se nám měla vrátit a napsat dlouhé povídání, jak se jí cvičilo.

Při pohledu ven si říkám, kam zmizely naše plány o víkendech trávených na koupališti. Tedy taťkovy plány, já měla mít spousty času pro sebe, takže jsem vlastně nejhůř dopadla já :-(. Holky, není některá z vás čarodejnice přes počasí? Nešlo by s tím něco udělat? Horko být nemusí, ale ten déšť taky ne.

A Stáňo, brouzdáš si tu a na chat nezaskočíš? Já tam tedy dneska taky moc nebudu, protože fandění má přednost, navrch musím konečně došít ty brašny na kolo - měl to být dárek k narozkám a odjezd je za čtyři dny, jako obvykle, vše na poslední chvíli.
Tak se mějte krásně letně
Romana a chrápající Johanka (taky si musela na dědění po tatínkovi vybrat zrovna tohle, kdo to má poslouchat)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.06.04 21:44

Ahoj Filutčátka!
Tak jsme se dneska vrátily z dovolené, bylo to moc príma, jestli mamka neusne, pošle ještě dnes deníček.

S Johankou soucítíme, mamce taky není úplně nejlíp - asi si něco přivezla - ale všecko se drží v těle :-)

Tak asi tady nebudu zbytečně střílet munici a jdu na deníček.

ahoj
Verunka zrzečka

Vložit nový komentář