FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - deníček od Šimůnka

Rodičovství

Ahojda Filůtkové, tentokrát zas já dávám do placu nový deníček, ať nemusíme hledat ten starý. To počasí je teď bláznivý, co? Minulý týden jsem jezdil na bruslích a dneska jsme po několika měsících vytáhli kolo. Vydržel jsem jezdit 2 hodiny tady u nás, táta za mnou pořád poklusával, tak na příště řekl, že si vezme kolo taky :o). Táta má pro letošek vytyčený cíl naučím se jezdit bez přídavných koleček, tak uvidíme :o)). Příští týden mají opět uhodit mrazy, tak možná ještě přijdou na řadu brusle a jestli pojedeme na chalupu, tak určo ještě lyže. A jestli to vyjde, tak pojedu na pár dní na lyže s Viky :o).

Mamka má pro mě schovanou ve sklepě krásnou street koloběžku, na který jezdila než jsem se narodil a prý mi ji už letos dá, tak se móóc těším.(Dají se u ní stáhnout řidítka, tak myslím, že už na ní bude moct jezdit p.m.) a možná se dočkám i kolečkových bruslí :o).

Mám novou super hračku, úžasnou velkou motorovou pilu na baterky, která vrčí jako opravdová co má děda a dají se u ní přidávat rychlosti. Takže každý den venku jsem za dřevorubce a ořezávám jako stromy a keříky, tuhle jsem podřízl i pouliční sloup :o). Mamka jen šílí, když jí pouštím doma a dělám zářezy do nábytku :o))), takže doma mi byla odebrána a je vysoko na botníku a beru si jí jenom ven :(. Těším se až pojedeme na chalupu, tam to na zahradě podříznu celý a určo mě sebou vezmě děda na dřevo :o).
Další zajímavou věc mi koupila babi - švihadlo, rozhodně ho chtějte po rodičích taky, je to velká legrace. Museli jsme ho zkrátit, ale jinak hopkám pěkně, to se dá provozovat i doma a mě to zabaví na hodně dlouho. Jen včera mi mamka hopkání přerušila, protože jsem z toho měl úplně propocený triko :o).

Zítra nám přijde do školky kouzelník, to jsem zvědavej s čím se vytáhne :o)))
Minulý týden jsme byli u dr na konzultaci kvůli té kýle a představte si, že operace možná nebude potřeba, že prý to vypadá, že se to samo vstřebá, což by bylo dobře. Ještě v úterý jdeme k nějakýmu specialistovi, který definitivně řekne co teda.

Dneska jsme se s tátou jeli na kole podívat, jak pokračujou v práci jeřáby a bagry na našem novém bytečku a představte si, že už tam nejsou jen hromady hlíny a jámy, ale v těch jámách je už něco postavený, táta říkal, že jsou to základy :o).

Doufám, že jste všichni zdraví a školkující. Mamka už má taky rýmu pryč, naštěstí jsme to od ní s tátou nechytli, poctivě jsme se dopovali citrónama, pomerančema a jiným ovocem a taky česnekem :o))).

Těším se na nové zprávičky od vás nebo od maminek :o)))

Ahojky Šíma, malující les a srnky, který vypadaj spíš jako myši :o) a mamka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.02.06 21:03

Ahoj Šímo,

ty si teda užíváš. Já mám kolo zatím ještě ve sklepě, doufala jsem, že půjdem bobovat nebo lyžovat. Ale mamka řekla, že leda tak na vodních lyžích a byli jsme jen vycházkovat. Zato jsme se ale stavili v cukrárně, co nám vyrostla před barákem.

O švihadle už mamka přemýšlela, ale Filda to staré zničil - neustále totiž vyrábí provazové pasti na všechny příchozí a já mu zdatně sekunduju. Mamka teď neví, jak velké koupit, musí se tam vypravit s Filipem a přiměřit to.

Jsem zvědavá, jestli pokořím Filipa a zvládnu jízdu na kole bez koleček. Filďas to v mém věku neuměl, mamka za ním běhala s břichem a myslela, že z něho porodí (mně :-)). Pak udeřila zima a po zimě jak mávnutím kouzelného koutku Filípek sedl na kolo a jezdil (to mu bylo 4 a čtvrt). Tak uvidíme. A jsem zvědavá, jak to půjde tobě.

S tou kýlou to je skvělá zpráva.

Já jsem ode dneška bez brášky, dopoledne jsme ho odeslali na školu v přírodě. Naši už trnou, jak budu spát, protože usínáme zá:,–(ně spolu, důkladně propletení. Nebo aspoň na jedné posteli, jak můžete vidět na posledních fotkách v albíčku. Jin a jang - to jsme my.

A taky mamka říkala, že do května je v Praze nějaká výstava o Karlu IV., a že na ni chce určitě jet. Tak možná ten srazík bez dětí ještě proběhne.

Jdeme na hokej, dnes jsem spala poobědě, tak rodiče nenechám v klidu.

Jo a když tady všichni mluvíte o miminkách, tak jsem taky začala. Strejda mi říkal, že by chtěl, aby tetě vyrostlo bříško s miminkem. Mamka říkala, že tam napřed musí za:,–(it semínko. Tak jsem usoudila, že jim tam kromě semínka vyroste malá borovička.
Pak jsem mamku přesvědčovala, že jim to semínko ukradneme a budeme mít miminko my, že se o ně budu starat. Ale rodiče s tím nesouhlasí. Prý už mám brášku, tak musím dopřát miminko Ondráškovi. Ach jo, nevím, jak je přesvědčit.

Tak to už je opravdu všechno. Jenom ještě, že mamka vám nafotila kuchyň a náš pokojíček, tak se můžete mrknout.

Vaše Verča osiřelá

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.02.06 08:58

Ahoj Jani,

hned jsem shlédla fotky, kuchyň je krásná, moc se mi líbí a pokojík taky. Jééé, jak Ti závidím, že už jste přestěhovaní :o))).

Pozdravuj Verču, snad jí nebude bez brášky smutno, ta fotka jin a jang je skvělá :o).

Teď ráno jsem si ve školce přečetla, že mají ve čtvrtek maškarní karneval, tak si jdu lámat hlavu, za co by tak mohl jít nebo jestli se vypravíme půjčit něco z půjčovny. Šíma hned prohlásil, že půjde za jelena (kvůli filmu Bambi), to ale netuším jak provést a ani nepředpokládám, že by v půjčovně měli masku jelena :o)))).

měj se krásně,

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.02.06 11:17

Vyrobte z tvrdého papíru (viz Verunčin drak). Není to těžké, jenom musíš pořádně přiměřit díry na oči a nos. A šňupák vystřihneš zvlášť a pak dolepíš. Akorát u jelena bych paroží asi vyztužila drátem, pokud by bylo z papíru. Filípkovi jsem takhle kdysi dělala vlka a polepila jsem to šedým fleecem, vypadalo to super.
Ahoj
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.02.06 18:38

Ahoj všichni,

Šimůnku, děkujeme za nový deníček, do starého jsme toho s mamkou moc nenapsaly, ale nějak nebyl čas :). Já jsem minulý týden úspěšně školkovala, bylo nás tam díky prázdninám asi pět a půl, takže nám paní učitelky dovolily i hrát si na počítači a po obědě jsme ve velčáku místo spaní mohli koukat na pohádky. Dokonce jsem vyžadovala vzít „cédéčko“ s mýma pohádkama, ale to bylo bohužel až v pátek a v sobotu se do školky nejde. Snad poprvé mě to mrzelo.

V sobotu jsme s mamkou vyrazily do zoo, takže jsem konečně viděla to opičí miminko, jmenuje se Moja a strááášně malinký, i když mamka říkala, že už mu byl rok. Užila jsem si u hrochů (hráli si v bazénu), lachtanů i tučňáků a taky jsme viděli žirafí miminko, kterýmu je teprve měsíc, ale je mnohem větší než to opičí :D. Trochu mě vyděsil lev, protože spal za sklem, a když jsem se přiblížila, zrovna se probral a pořádně zívnul… páni, ten má zuby!

Od včerejška mám zase sněhový aktivity, protože jsem u babičky v Táboře, která má na zahradě ještě pořád asi půl metru sněhu, takže ho přenáším, převážím a když už mě to nebaví, tak se v něm vyválím :D (zaplaťpámbu za goretex - p.m.).

Vracím se ve středu odpoledne a jak to tak vypadá, asi taky vytáhneme to kolo… nebo pojedeme shánět kolečkový brusle, u nás na ně máme prima terén… když už ten led na rybníku roztál, ach jo.

Šimůnku, držím palce, ať na tu operaci nemusíš, nebo ať je to aspoň rychle, mamka mi tě na ty hory skoro slíbila :))).

Jinak u nás z hraček teď vede taková hrací tabulka s písmenkama, která se furt ptá: „kde je á?“ a „kde je lokomotiva?“ a když identifikuju, písmenko, děsně mě chválí a hraje písničku, na kterou už je mamka alergická - vůbec nemá radost, že mi ty písmenka tak jdou! ;)

Tak ahojky a zase brzy tady!

Vaše Viki

A mamka: Jani, kuchyň je nádherná a ten dřez nemá chybu, dobře jsme ho vybraly… :).
A pražské mamky, pomóc, v neděli je v Karlíně karneval, viděla jsem reklamu na Minimaxu, ale nemůžu nikde najít podrobnosti - nechystáte se někdo? Viki by šla… prý za princeznu (překvapivě :D). Předem díky a jestli to někde najdu, hodím sem odkaz. Nešel by někdo s námi?

Omlouvám se za stručnost, chystáme se s Honzou do kina, tak musím končit.

Pa a hezký večer,
Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.02.06 18:47

Tak už jsem to našla: odkaz vlevo na http://spektrum.ddmpraha.cz/. A je to v sobotu, omlouvám se za mystifikaci :).
Anebo ještě další tip na víkend - Krakonoš na Kampě: http://www.centrumhistorie.cz/?… anebo ještě jeden karneval na Žižkově: http://www.palacakropolis.cz/…/actual/Main$pageletManager$Ac­tionView/21902­.jet?ref=1

Tož, to je všechno, ještě se musíme rozhodnout :).

I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.02.06 19:47

díky za tip Jani, ale já jsem na tyhle věci trošku levá :o) a zítra odpol. vezmu Šímu do půjčovny a něco vybereme tam, protože nemám do čtvrtka ani moc čas…(aspoň nějaká výmluva :o) ).

Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.02.06 09:53

Mně by vyhovovala ta karlínská sobota. Ale máme průšvih, Johana chce jít taky za princeznu, to se holky asi pěkně servou :-)))). Tedy pokud tam místo princů nebudou samí jeleni :-)))
Takže si píšu sobotu ve Spectru.
Martino, když máte maškarák, tak to asi do koutku nestihnem, co? Takže nechat to na pátek? Každopádně jsem pro ty Radlice.

Moc se omlouvám, že téměř nepíšu, ale i když jsem byla na emiminu skoro furt, tak jsem holt řešila a přemýšlela o jiných věcech a k deníčku se nedostala. Navíc se přiznám, že mě letos po dlouhé době klátí jarní únava, a to naprosto. Božínku, já bych tak spala a spala a spala. A vitamíny nepomáhaj a práce je tolik. Už se tu usilovně přebírá a krabicuje, říkám si, že věci, které běžně nepotřebujeme, můžou už být sbalené, když je podepsána ta předběžná dohoda. A jen knížek bude asi dvacet banánek. Začínám se děsit. Zatím mám sbaleno jen šest krabic .-)))
Zprávy o Joko: zlobí, celé dny nezavře pusu, zpívá, hraje na harmoniky, na píšťalku, kazu nebo kytaru, vykřikuje spousty básniček, které si už nepamatuju. Maminku naprosto ignoruje, na příkazy a žádosti nereaguje, nebo reaguje okřiknutím Ticho, ty mlč, to nesmíš. Když je tu prababi, tak maj holky préé, předevčírem tu hrály celé odpoledne míčovou kombinaci: směs házené, odbíjené, kopané a baseballu - pro ten byla použita k odpalování babiččina hůl. Naštěstí si k tomu vybrali plážový míč, takže škody byly minimální, jen tři převrhnuté hrnky. Holky, ať už Joko nemluví, má hlava je balon. Jo a nějak se nám protahuje období nejedení, už to trvá přes čtrnáct dní, co Joko téměř odmítá vařené jídlo a ze studené kuchyně semtam kousne do něčeho sladkého a dost. Nepostí se dokonale, ale jsem běsná, když po třech lžicích polévky řekne, že stačilo. Ve školce se prý s jídlem taky zhoršila. A přestala tam spát, takže pak usíná až odpoledne doma a v noci řádí. Ach jo.
Tak jdu vyřídit další věci ohledně mámy a odpoledne zase balit a balit.
Mějte se tu krásně
Romana i za školkující Joko

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.02.06 17:26

co je kaza (kazu?)
Jana

Neboj, až přijde na věc, sbalíš se jedna dvě. Verunka teď taky na nás nereaguje, občas pomůže, když se k tomu nachomítne cizí autorita, jinak se můžem rozkrájet, ona si stejně dělá, co chce.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.02.06 12:57

Ahojte, tady to teda vázne.
dneska nám došel historicky PRVNÍ pohled od Filípka, vlastnoručně psaný. To vám musím ukázat!! Je v albíčku:-)))¨
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.02.06 18:45

Ahoj Romano,

dobře, že žijete :). Co se týká soboty, ještě ti zavolám, zatím se přikláním spíš k té Akropoli, tam to přece jen nebude tak dlouhý a je tam víc zábaviček pro děti. Nerada bych hledala naše princezny v průvodu více či méně opilých dospělých masek :D. Kdybyste měly problém s dopravou, můžeme vás někde vyzvednout. Ale dej mi ještě čas, nějak nejsem schopná se soustředit.

Papa, I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.02.06 18:47

Jani,
normálně mi to téměř vehnalo slzy do očí, to je velikánskej šikulka!!! Nádhera… tak mu nezapomeňte poslat pohled :).
 I.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.06 18:48

Jani,

už jsem na to koukala, je úžasný. Máš být na co hrdá, už se moc těším, až se něčeho takového dočkám.

Jana od sousedů

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.02.06 20:57

Holky,
však já jsem z toho taky byla celá na měkko a celý den se chodím dívat na ledničku, kde ten poklad visí:-).
Nebojte, pohled jsem dala paní učitelce na každý den jeden, abych měla jistotu, že fakt dojdou (měli to takhle na školce v přírodě a zdá se mi to nejlepší řešení). Mám pocit, že chtěl prázdný pohledy, aby mohl ještě napsat, ale vzhledem k tomu, že se v pátek dopoledne vracejí, kašlu na to.
Hrdá matka :-)
(jsem hrozná co? ale co, takovýhle první dopis dostane člověk jednou za život)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.02.06 21:15

Ještě Jani,
když už tě tady mám: Potřebuju zjistit, jak dělá anglicky slepička a jak se řekne zadeček od včely - je to ending nebo bottom? Studenti navrhovali pouze „ass“ :-)

Jestli to víš nebo zjistíš, tak moc díky (už mě s tím otravujou od září)
 Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.06 21:41

Jani,

nevím, ale zjistím. Zítra jdu do práce, tak to tu pozdě v noci bude. Zjistím Ti i kohouta, ten je myslím zajímavější, ale raději si to nechám napsat.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.02.06 16:02

kohouta vím, ale tu slepici právě nemůžu zjistit:-). Díky moc
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.02.06 10:07

Tak jsme doma konzultovali s Filipem. Samo, že jsme si hned oba vzpomněli na coockedoodledoo a kuřecí chick chick. Filip tvrdil, že slepice je prý podobná jako kohout, ale kratší, pátral v paměti a napadlo ho něco jako coockedy nebo tak nějak.
No a samozřejmě první, co prohlásil o včeliččiném zadečku, bylo bee´s ass. Takže jsme asi moc neporadili :-)))))

Jinak hlásím, že po středečním srazování se zdejšími šamstry má Joko zánět středouší na obou uších, zvládá to docela statečně, jen je troška protivnější. A já jsem zcela na mrtvici, neb jsem potřebovala mít klid a ono prd, teplotím bez příčin, spousty práce a zařizování a místo toho si tu malujeme. A dnes Joko propásla divadlo a zítra i v pondělí zmešká maškarní ples. I když možná na ten školkovej bych ji vzala aspoň na ty dvě hodinky. Teď si tu fixama omalovává hábit z prostěradla, aby mohla být super flekatý strašidlo. Bylo by jí líto, kdyby ho nevyužila.
Na kuchy'n jsem ještě nejukla, nějak se bojím, abych se pak nenechala ovlivnit a neměla stejnou kuchyň jako ty :-)))), Ale ono to nebude tak horké, asi si vemu tu sice novou, ale naprosto jinou, kterou jsem pořizovala do máminýho bytu, jestli se tedy do té nové kuchyně nějak smysluplně vejde.
Tak jdeme hajat k přehrávači, mějte se tu
ahoj
 Romana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.02.06 11:37

Jani,

tak abych pravdu řekla, tak i Angličani s tím mají problémy. Píšu výsledky dosavadního pátrání, budu pokračovat, možná raději mezi maminkami s dětmi.

Slepice by měla dělat CLUCKS CLUCKS.

O včelím zadečky dlouho přemýšlely (dvě baby) a jediné na co přišly, je STING. Nevím, možná jsem to špatně vysvětlovala, zkoušela jsem jim vysvětlit, co myslím, ale moc jsem nepochodila. Budu se ptát i dál a podám výsledky hlášení.

Díky za vzkaz u nás v deníčku, piju docela dost, ale omdlívací stavy přicházejí nečekaně a pak se z toho dost dlouho vzpamatovávám.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.02.06 17:10

hm, tak to se asi budu muset podívat do nějakého odborného slovníku:-). Dala jsem jim větu na překlad „Včely nemají tak žlutý zadeček jako vosy, ale mají stejně ostré žihadlo“. Sting je žihadlo, tak ten zadeček přece musí být jinak, ne? To jsem si zavařila, to je tak, když se napřed mluví a pak myslí:-))
Dík za slepici.

Přeju Ťi, ať už teď omdlíváš jen radostí.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.02.06 17:13

Vidíš, coockedy neznám:-)

Chudák Johanka, soucítím s ní, ještě si moc dobře pamatuju, když to Filip míval každé 3 měsíce.
Příčina toho tvého teplotění budou nejspíš nervy, ne? Ale všecko zlý k něčemu dobrý, aspoň se trošku uklidníte a zklidní se i těla.
Zvoní návštěva
Ahoj
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.02.06 11:02

Ahoj holky,

tak tady nechápavě kroutím hlavou nad lidskou zabedněností. Je to teda blbost:

Máme v protěšjím baráku novou cukrárnu, takovou tu klasiku - kovové židličky u kulatých stolků, celkem pěkná. Jediná chyba - nemá dětský koutek (stačil by kousek koberce a malý stoleček). Vzniká tady nové sídliště, už teď tady bydlí převážně maminky na mateřské - a majitel ani slyšet. Přitom mu to říkali už před těmi 3 měsíci, když začali. Mají to tam prázdný, snad jsou prý před krachem. A když jsem se ho teď ptala já, zase se vykrucoval. Evidentně je to konzervativec, který si představuje dámičky na kávičce bez řvoucích dětí. Ale to už snad v dnešní době ani nejde, nebo si to může dovolit někde v centru, kde nemá o zákazníky nouzi.

Máme tady ještě jednu cukrárnu, na druhé straně Medlánek. Tam mají dětský pidi koutek, stojí se tam fronty na místa, neustále mají narváno, spousta mých kamarádek tam zakončuje procházky.

Ach jo, je to asi malichernost, ale štve mě, že je ta naše nejspíš kvůli zabedněnosti majitele odsouzena ke krachu. A přitom by bylo tak skvělý mít něco takového přes ulici…

No tak jsem se vypovídala.

Jiři, už seš přítel.

Pěkný víkend
Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.02.06 11:03

No, to jsem právě taky nechápala, vím, že je to žihadlo, ale oni by tak nazvaly i zadeček. Tak nevím, pravdou je, v určitých směrech je slovní zásoba angličtiny menší než česká a tak se něco fakt špatně překládá. Fascinuje mě, na co všechno se dá použít sloveso put.

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.02.06 13:47

Ahojky,

koukáme, co se tu sesypalo komentářů…:o). My píšeme vyjímečně od babi, byli jsme tu na celý víkend, protože nám doma předělávali tu podlahu. Naštěstí už je to hotovo, dopadlo to dobře a táta s dědou už jen stěhují nábytek zpátky. Takže večer už budu chrupat zas ve svým pelíšku :o))).

Ve čtvrtek jsme měli ve školce maškarní, bylo to super, s občerstvením a s diskotékou :o). Šel jsem za lišáčka, bylo nás zvířátek víc - myška, kočička, medvěd a pak taky pirát a Bořek stavitel, víc už jsem mamce neprozradil :o).

Ve středu jsem byl s Joko a Davídkem ve velký herně, tam to bylo taky dobrý a výborně jsme se tam bavili a ani moc nezlobili :o). Už se těším až se s nimi zas potkám! Četl jsem komentář tety Romany a posílám Johance pusinku a pofoukání na ouška, snad už je líp.....

Včera jsme strávili půl dne v nákupním centru, jel jsem s babičkou a s mamkou, kterou zachvátila nákupní horečka :o(, ale vynahradili mi to velkým dětským koutkem a zmrzlinou :o). A dneska dopol. jsem byl s dědou skoro dvě hoďky venku v chumelenici a řezali jsme dřevo mojí motorovkou :o))).

Mám nový oblek - hokejový dres, je mamky, takže ho mám až na paty, ale spím v něm od pátku, co jsem fandil našim hokejistům. Bubnoval jsem na bubínek a křičel „Češi do toho“, ale nebylo to moc platný, protože vyhráli ti žlutí :o(. Ale aspoň, že nějakou medaili vezou :o). Mamka přišla z pátečního hokeje nějaká divná (vypila 5× Mojito a dvě tequily :o))) ) a tak mě musela dát spát babi :o), která se na mamku zlobila :o))).

Tak mi končíme, jdem totiž smažit lívance a na ně si pěkně dáme povidla a zakysku, ňam :o).

Večer přidá mamka do albíčka fotky lišáčka a hokejisty :o).

Mějte se krásně!

Šimon a mamka

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.02.06 15:23

Nazdárek kamarádi!

Konečně se taky dostáváme k našemu deníčku. Málem jsme ho nenašli:) U nás tedy nic nového. Opět školkuju a vedu spokojenej život:o) Jen už se nemůžem dočkat hezkého počasí aby jsme mohli chodit víc ven.

Zítra nás ve školce čeká KARNEVAL. Jupí, já se nemůžu dočkat. Doma jsme měli jednu masku ale tu měl vždycky Filip a protože je karneval v jeden stejný den, tak jsme se museli vydat s mamkou na nákup nové masky. Mamka si teda původně myslela, že nebudu tak náročný jako Filip a klidně bych se spokojil i se zvířátkem. Ale bohužel:)) Jsem už prej nakaženej od Filipa a chtěl jsem nějakýho bojovníka s pořádným mečem. V obchodech už toho teda moc neměli, v sobotu jsme ještě jeli do města do Sparkysu ale v mé velikosti už nebyl skoro žádný výběr. Za klauna jsem odmítal jít, zvířátka tam ani neměli a zbyl tak na mě princ a ninja. Tyhle masky se mamce nelíbily, já bych teda bral i toho ninju ale to mamka zatrhla (byl celý zamotaný v černém a koukali by mu jen oči - p.m.). Takže jsme to nakonec rozhodli tak, že já si vezmu Filipovo masku a Fildovi jsme koupili novou. Na něho sice taky nebyl žádný výběr a tak jsme nakonec dopadli tak, že jdeme oba za piráty:) No jsem spokojenej:))

U nás doma teď probíhá kindervajíčková mánie:)) Viděl jsem reklamu na nové fotbalové figurky s magnetem a moc jsem si takovou figurku přál. Babička mé přání vyslyšela a jela s mamkou na nákupy pro vajíčka. Já vždycky říkám, že chci dvě, jedno pro sebe a jedno pro Filípka. Pozn. mamky: měly jsme v plánu cestu zrovna do Makra a tak že teda koupíme jedno to plato a kluci, že budou dostávat vajíčka za odměnu. Jenže oni je neprodávají po jednom platu ale rovnou po třech:o) Menší balení prostě není:) Vajíčka jsem teda musela schovat jinak by moc dlouho nevydržely. David: já už jsem skrýš jednou našel ale bohužel byly moc vysoko. Ale krabici jsem objevil a tím tedy i to tajemství, že vajíček je spoustu. Hned jsem se zaradoval a nejčastěji chodím za babičkou a škemrám. Babí a děda nás rozmazlují, takže každý den na nás čeká doma kindervejce a občas vyškemráme i dvě po sobě:)

Srazík ve středu byl fajn. Nám se tam s Filípkem moooc líbilo. Doma jsme pak krásně spinkali:o) Joko, foukáme ti ouško. Snad už to moc nebolí. My jsme si naštěstí odnesli jen pořádnou únavu. Doufám, že si to brzy zopakujeme!!!

Dnes jsem byl ve školce pochválen za práci s nůžkami (jsem už jak Střihoruký Edward:), protože s nůžkama si hraju už dlouho, naučil mě to Filip. A taky mě učitelka chválila za to, že se sám hezky oblékám. Od mamky: tomu se mi skoro ani nechce věřit, protože doma mu radši pomáhám, páč by se jinak oblékal hodinu. A jak to máte s obouváním? Včera jsem Davídka učila nazout si boty ale u těch zimních má trochu problém se do nich narvat. Na jaře to bude s novými botkami určo lepší. A co u vás? Pomáháte dětem anebo už to všichni zvládají a my zaostáváme?:)

Mamka je tak šikovná, že rozbila náš foťák. Spadl jí z ruky rovnou na objektiv a foťák je už na odpis (nemělo by cenu ho nechat opravit - p.m.). A tak ani nemůžeme dávat žádné fotky do albíčka. Je to jen prozatím než nám taťka přiveze nový. Ten jakoby tušil, že mamka ten náš rozbije a tak už dávno koupil nový a má ho u sebe.
Jani, já bych z Filípka měla taky ooobrovskou radost. První napsaný pohled, to musí být něco. Nás to čeká snad taky brzy:o)

Musíme končit, protože jdeme vyzvednout Filípka do školky. Tak se mějte všichni báječně!
Pa David s mamkou Evou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 28.02.06 12:58

Fíha, to Ti Davídku závidím, celý plato Kindervajíček :o))). Já dostal dneska jedno, když jsem přišel ze školky a bohužel tam magnet s fotbalem nebyl :(.
Pozdravuj Fildu!

Pa Šíma

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.06 19:54

Ahooooj,

jenom hlásím, že žijeme a já docela nestíhám :). V sobotu jsme byli na karnevalu v Akropoli, bylo to bezva, dokonce Viktorčin kavalír (tedy princ, pardón) Kubík vyhrál jednu z hlavních cen. Děti se docela vyřádily, na příští rok to zapisuju jako osvědčenou akci.

A zítra máme repete ve školce, Viktorka už se nemůže dočkat, jak se zase navleče do princeznovských oblečků a střevíčků :).

Příští týden jsem zase slaměná, moji lyžaři si jedou ještě užít předjarní lyžovačky - myslím, že Viki trhá pražský rekord v celkové délce pobytu na horách za jednu sezónu. Letos to bude 5,5 týdne :). Ale díkybohu za to, tady ráno leží sníh a odpoledne už je akorát bláto, tak jsem moc ráda.

Já zítra v práci fasuju nový auto (jupííí), a tak budu chvíli zase pěkně namotivovaná k vysokému výkonu - no, ne že bych ho jindy nepodávala, kromě půlhoďky na oběd se většinou nezastavím, abych mohla v pět s čistým svědomím vypadnout :).

Pozdravujte všechny Filuty, doufám, že jsou všichni zdraví a přeju hezkou dobrou…

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.03.06 19:40

Ahooj,
vypadá to, že se sem dostaneme asi všichni stejně často, jdu něco sepsat, ať máme kam psát.
 Jana

Vložit nový komentář