FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - deníček z Lokýnkova

Rodičovství

Ahoj všichni, nejdřív jsem chtěla psát deníček Viktorčiným jménem, ale jelikož zrovna v tuto chvíli lyžuje v Jánských Lázních, připadlo mi to trošku jako podvod, tak píšu za sebe :). Poslední zpráva je, že zvládla samostatnou jízdu na Pomě, takže už máme asi opravdickou lyžařku. Docela lituju, že jsem s nimi včera nejela a nevrátila se až dneska večer.

Nemám žádné extra téma, jen mě napadlo otevřít Pandořinu skříňku základů sexuální výchovy, protože nám přibývají dotazy typu „Kde jsem byla, než jsem byla v bříšku?". Ještě pro ilustraci přidám přepis rozhovoru, který se u nás odehrál tento týden (nelekejte se začátku, u nás není opravdu nic nového :), jen kolem nás bylo teď dost těhulí):
Viki: Až budeme mít miminko, budeš mít velké bříško?
Já: Ano. (jsem ve střehu)
Viki: A bude si tam plavat jako jsem plavala já?
Já: Ano (vyčkávám)
Viki: A jak se dostane miminko z bříška ven?
Já: (váhám, jak pravdu naservírovat) Pipinkou, stejně jako ti zajíčci, co se narodili zaječici v Krtkovi, pamatuješ?
Viki: (šrotuje) Ale to budeš mít miminko v kalhotkách…
Já: Ale né, v nemocnici si kalhotky přece sundám…
Viki: …ale to pak to miminko spadne na zem a udělá velký bum a bude mít bebí!
Já: Ne ne, v nemocnici je pan doktor a ten to miminko přece chytí.
Odpověď byla uznána za dostatečnou a konverzace ukončena :D.

Předpokládám, že otázka „a jak se dostane miminko do bříška?" přijde každou chvíli, o čemž tedy žádný díl Krtka není :), a tak přemýšlím, jestli nenakoupit nějakou vhodnou literaturu, abych byla připravená. Tímto oslovuju hlavně zdejší matky odrostlejších Filutů - už jste to doma nějak řešili a jak? Máte tip na knihu či jednoduchou uspokojivou odpověď na tenhle zapeklitý dotaz?

Jinak jsem si včera báječně užila odpoledne, jela jsem nakupovat - pod záminkou, že Viki vyrostla ze všech triček a nutně potřebuje doplnit šatník, jsem jí chuděře koupila jen dvoje spoďárky, zato já mám nový kabát (líbil se mi už dlouho a teď na něj byla sleva 50%, no nekupte to :), svetr, džíny a spodní prádlo. Ještě koketuju s nákupem nových botiček a kabelky, takže dneska vyrazím asi ještě jednou, hned, jak přeberu Viktorčiny hračky a notnou část jich nastrkám do krabic do sklepa :D. Už přes ně i v jejím ne zrovna nejmenším pokoji padáme.

A celý slaměný týden bude mírně relaxační (pracovní povinnosti pomíjím), už jsem objednaná ke kadeřníkovi a na kosmetiku, i pokecy s kamarádkama jsem si naplánovala… Kdyby měl kdokoliv z vás chuť (a hlavně čas) se nějaký večer sejít bez dětí, ozvěte se, že bychom splkly :D.

A nakonec jen musím pochválit Evě fotečky ze Šanghaje, já bych taky chtěla objímat tygraaaa!!! Kluci si to museli báječně užít. Skoukla jsem i ostatní, Šimonovy sněhové hrátky jsou taky kouzelné. Já jsem taky po 2 měsících doplnila albíčko, takže už je tam Mikuláš, besídka, Vánoce i silvestr, můžete se juknout.
Tak, to je od nás všechno, přeju zdejší partě hlavně, aby se všem vyhýbaly nemoci a děti zlobily jen umírněně :D.

Ahoj, slaměná Iva

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.01.06 13:53

Ahoj Ivi,

my jsme se včera vrátili z lyžařského víkendu na Dolní Moravě. My teda ještě lyžařku nemáme, stála na tom poprvé. Ale moc ji to bavilo a Hynek tvrdí, že jí to šlo líp, než Fildovi ve stejné době.

Filip nás ohromil. Po jednom jediném dni s lyžákem jezdí tak, že nám to fakt vyrazilo dech. Jsme nadšení a teď se jen snažíme tlumit jeho namistrovanost. On mi pořád tvrdí, že už umí lyžovat, a já na to odpovídám, že to bude umět, až bude jezdit jako taťka (a k tomu má ještě hooooooodně daleko).

Sexuální výchovu u Verunky ještě neřešíme, jenom pořád na Filípka vyvaluje pipinu, někdy si ji i roztahuje a jejímu exhibicionismu to děsně vyhovuje. Tak se jí snažíme vysvětlit, že se to nedělá.

U Filípka jsme to řešili po 3. roce, když jsem čekala Verunku. A to dost důkladně a do všech detailů. Chlapec je VELMI zvídavý.
Nemám moc času, tak jen pár bodů.
1. Když chce maminka a tatínek miminko, tatínek dá mamince do bříška pindíka a semínko přeskočí (tady jsme narazili na problém - měl strach, že pindík tam zůstane taky, a nevěděl, jestli tatínkovi naroste nový).

2. Vyleze tou dírkou u zadečku, která je na to určená (i přes protesty jsem mu ji neukázala a na panenkách bohužel naznačená není:-()

3. Později už jsme řešili i takové věci, že taťka má natahovacího pindíka, heč, a když chce, natáhne se mu, aby to semínko mohlo vyskočit.

Literaturu jsme k tomu neměli, všechno se to s mým těhotenstvím samo nabízelo.

Tak přeju úspěšné nákupy a lenošení a zkrášlovací relaxaci.

Dneska se nám dodělávají dvířka od kuchyně, už se těším, až přijdu domů.
Zítra třeba napíšu, jak Verča perlila na horách.

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 16.01.06 23:45

Ahoj Ivo,

na stejnou otázku jsme nedávno narazili se Šímou, a to v souvislosti s filmem Nemo. Šíma se ptal, že když byl miminko, jestli byl taky jikra jako Nemo :o) :
Já na to : nejdřív jsi byl jako malá jikra a rostl jsi u mě v bříšku Šíma: A kde jsem byl předtím?
Já: předtím jsi nebyl nikde :o) - tahle odpověď ho nejspíš uspokojila a ptal se dál… Šíma: A co jsem dělal v tom bříšku?
Já: rostl jsi tam, kopal jsi, spinkal, papal a škytal :o) Šíma: A co jsem tam viděl?
Já: nic, tmu, měl jsi zavřený oči… Šíma: A proč?
Já: protože je v bříšku tma a není tam nic vidět :o) Šíma: aha a co jsem tam papal?
Já: pil jsi vodu po který jsi rostl Šíma: a jedl jsem rohlík?
Já: ne, v bříšku rohlíky nebyly :o) Šíma: a to jsem tam i čůral a kakal?
Já: jo (už značně nervózní) Šíma: A jak jsem se dostal ven?
Já: paní doktorka mě uspala, nařízla mi bříško a vyndala tě a zas mi to bříško zašila. Šíma: a bolelo to? a co jsem dělal potom…
A nakonec to uzavřel větou: Mami, já chci ještě do bříška :o))))

Podobných témat máme teď hodně, například si Šíma sám stahuje pindíka několikrát za den, většinou na záchodě nebo ve vaně a přijde mu to děsně vtipný :o) a nedávno se ptal Jirky, ať mu ukáže, jestli má taky stahovacího pindíka :o))).
Nebo ho děsně zajímalo, jestli bude mít taky prsa jako já. Když jsem mu vysvětlila proč ne, tak se začal vztekat :o)))).

Ivo, povánoční slevový nákupy jsou super. Mezi svátkama jsem vyrazila na nákup a v Nextu měli 70% slevy, takže jsme tam udělali pořádnej nákup za super ceny :o)))

JInak jak už některé víte, operace kýly opět odložena pro vysoké jateerní testy. Tentokrát nás odeslali na kompletní vyšetření na Karlov, kde Šímu důkladně prohlédli a udělali UTZ a rtg jater, ledvin, žaludku - no prostě celýho břicha a nenašli nic v nepořádku. Brali mu další krev na testy a vypadá to na nějakou přechozenou infekci, nejspíš mononukleózu, ale konkrétní výsledek budeme vědět v pátek. Takže jsme na jaterní dietě, což je docela dlouhodobá záležitost :o(. Kdyby jsme na tu krev neměli jít, tak by to vůbec nezjistili, aspoň, že tak. Protože na Šímovi rozhodně není poznat, že by mu něco bylo, spíš naopak, je poslední dobou ještě živější než normálně :o).

Tak zatím papa a těším se na další lekce „sexuální výchovy“ :o))))

Martina a chrnící Šimon

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.01.06 08:28

Teda Marťo, vás ti doktoři pěkně napínají. Doufám, že vás na jaterní dietě nebudou držet moc dlouho. Já jsem jako dítě měla taky zvýšené testy, nikdo neví z čeho. Takže jsem prý nesměla darovat krev. Jinak z toho nic nebylo.
Tak se dejte dohromady, ať se ta kýla nevstřebá sama:-))))
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.01.06 08:39

Ahoj holky,
tak my jsme včera měli fakt dobrej den a dnes to pokračuje.

Kuchyň už je téměř hotová. Jenom zjistili, že mám blbě vyvedenou zásuvku na myčku, tak se to musí přesekat. Ale jsem z toho celá rozladěná, protože mi navrtali úchytky jinak, než jsem chtěla. Ach jo. a přitom úchytky úplně změní vzhled kuchyně, aspoň podle mně.
Dohodla jsem se s nimi, že na výsuvné spížce je navrtají ne nahoru doprostřed, ale na střed šuplíku - aby nevznikala moc velká páka, když se to bude tahat. Ale oni to dali na střed na všech výsuvech!!! Vůbec se mi to nelíbí, ale předělat to nejde, když už je to navrtaný. Mám úplně zkaženou radost, :-((((((((. Ach jo.

K tomu Filda včera ucpal záchod - spadl mu tam celý toaleťák a nechtělo se mu sahat do hovínek. No kdo si myslíte, že to tahal? Naštěstí to šlo.

Pak mi Verča zalila palmu půl flaškou prostředku na nádobí. Teď se ukáže, nakolik je Missiva ekologická. Jen jsem to důkladně propláchla, ale nepře:,–(ila jsem to. Pokud je ta firma tak dobrá, jak o sobě tvrdí, nic se nestane.

A dneska jsem to dovršila, přijdu v osm do třídy, nikde nikdo - měla jsem na devátou!!!
A to jsem z domu skoro utekla, Verunka strašně kašle, odmítala jít do školky - neměla jsem čas to řešit a nechala jsem to na tatínkovi. Nakonec nevolal babičce a odvezl ji do školky, tak uvidíme, jestli padne za vlast, nebo se to nějak vstřebá. Večer máme jít do divadla na nové nastudování Balady pro banditu, tak by se mi Verunčina nemoc rozhodně nehodila.

Tak jdu něco dělat, když už tu jsem tak brzo. Mějte se, mrknu se sem zase ve čtvrtek.

Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 17.01.06 21:21

Nazdárek kamarádi

U nás nastala tragédie:) Dnes jsem si vzpomněl, že jsme v Číně nechali dětský rybářský prut a rybky na magnetky a bylo mi z toho pak nějak smutno. Já tak strašně rád rybařil:o) Doufám tedy, že mi taťka přiveze zase nový rybky a budu moct zase chytat.

Jinak taťku jsme byli minulý týden doprovit na letiště. Mně se tam vždycky líbí. Dali jsme si tam ještě zmrzku a potom jsme se už museli rozloučit. Filípek byl ve školce, takže se s tátou rozloučil už ráno a bral to sportovně:o) Zato já jsem dost vyváděl. Nechtěl jsem tátu pustil a strašně moc si přál abych mohl letět s ním. Klidně bych tam mámu nechal. Pán u přepážky už byl docela dost nervózní, tak mě máma musela sebrat jako pytel brambor a šli jsme k autu. Tam už jsem se uklidnil. Teď to tu bez taťky zase pro změnu beru sportovně já a Filípkovi se už stýská.

Táta nám teda říkal, že tu musíme být hodný a mamku moc nezlobit, tak jsme se s Filipem domluvili, že to budeme brát vážně a mamka se tomu nestačí divit. Prej jí to dokonce připadá podezřelé. Doma se už moc nehádáme, já si začal po sobě uklízet hračky (někdy se mi teda moc nechce) a taky slušně jíst. Ťuk, ťuk - snad to není jen na přechodné období - pozn. mamky. No zkrátka a dobře jsme teď víc poslušnější:))

Venku je teď pořádná zima co? Vždycky kontroluju všem tvářičky jak moc je mají studené. A poslední dobou se mi ani ven moc nechce. Když máma zahlásí, že jdeme ven, tak hned odpovídám, že nechci. To si radši doma vybalím spoustu hraček a dělám bordel:o)

Už se mi sem cpe mamka, tak budu muset končit.
Ahóój David

Ahoj holky:
Ivo, já jsem teď taky tak napůl slaměná. Neumím si představit kdybych byla ještě bez dětí, to byl byl asi mooooc velký luxus:)) Ani nevím co bych dělala. Jo a díky za pochvalu:o)

Co se týče sexuální výchovy, tak to bylo podobné jako u Jany, zrovna jsem taky čekala Davídka. Žádnou knížku jsme doma neměli. Filip se tenkrát spíš ptal jak se miminko narodí, což mi příjde takové jednodušší než vysvětlovat jak se do bříška dostane:o) Šímovo pojetí jikry z Nema je super:))

Martino doufám, že se to i Šimůnka všechno co nejrychleji vyřeší ať už to máte zdárně za sebou a nemusíš na to tak myslet. Ať vás dieta moc netrápí.

Jani, ty máš teda fakt super dny:) Určitě už bude brzy líp!!!

A kdepak máme zatoulanou Johanku? Doufám, že je u vás klid a jen nestíháte psát.

Já už musím běžet, mám ještě nějakou práci v kuchyni:((
Mějte se všichni hezky.
Ahoj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.01.06 21:59

Jojo, od neděle čtu a furt si chystám psaní, ale nějak to nestíhám. V práci to stojí za pytel a tak jsem dost utrmácená. Jinak stav setrvale na prd. A ani nemám čas cokoli řešit. Právě jsem se rozhodla jít spát, Joko to vzala před chvilinkou, tak se půjdu asi přitulit.
Zatím se mějte
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.01.06 23:40

Ahojky,

hlásí se slaměnka, dost urvaná, po večeru prodrbaném s kámoškou jsem musela uklidit sníh před barákem, už je ho tam dobrých 10 čísel a furt chumelí, tak si budu asi muset ráno přivstat :). Zajímavý, že vždycky sněží, když Honza není doma :D.

Díky všem za tipy na odpovědi na všetečné otázky, koukám, že je to všude víceméně stejný :). Cítím se mnohem připraveněji :D.

Marti, připojuju se k těm, co Šímovi přejou brzké rozřešení, takhle je to hrozný, když nevíte, co mu je. Ale já pořád věřím, že takovýhle šikovný kluk se dostane ze všeho.

Jinak mám pocit, že se kolem nás s podivnýma chorobama roztrhl pytel (naštěstí nás nezasáhl). Kamarádky 18m holčička si z našeho silvestrovského pobytu přivezla záškrt(!), dokonce strávili den v narkóze na JIPce, nějak jí nezabralo očkování či co, teď má na měsíc antibiotika a pak budou zkoumat, jak to, že neměla obranné látky. Navíc ta hnusná bakterie i nějakým způsobem zasáhla močové cesty a stejnou našli na močových cestách další malé účastnici zájezdu, takže docela hustý :(.

Proti tomu je toaleťák v hajzlíku prkotina :D, viď Jani.

Jo, Evi, magnetické rybičky s prutem mají (překvapivě :) u nás v čínském obchodě se vším možným, asi za 45 Kč, kdyby Davídek nechtěl čekat :D.

Tak, jdu to zalomit, nějak mě ten pohyb na čerstvém vzduchu zmohl, mějte se všichni krásně a zdravě… Romano, už se těšíme na vyprávění, chybíte tu :).

Dobrou, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.01.06 18:21

Chichi, jak můžu psát, když musím furt chodit někam flámovat po večerech, že?
Dnešek byl lepší pracovně, ale zase jsem byla u mamky a tam zrovna nebylo nejlépe, zvláštní, vždy když padne návštěva na mě, tak se stav zhorší. No ale darmo to tu ventilovat, to bych tu brečela třeba ještě rok, kdoví, co bude.
Takže jediná kladná novinka - prý se zase rozjelo hledání bytečku pro nás.
Druhá novinka už zdaleka není kladná, Standa dnes zjistil, že Joko absolutně ve školce chytrý sirupek nedávali, měli by být už skoro na dně a zmizla ho jen čtvrtina, to až řeknu neuroložce, tak ji omejou. Zítra jí jdu volat, co mám dělat.
A moc se těším na zítřek, večer jdu s několika nejmenovanýma posedět a vyčistit si hlavu.
No a kdybyste to nevěděly, tak tytyty ty budeš patiti - to je úžasná píseň, máme ji v repertoáru už dva dny nepřetržitě a furt a já z toho mám noční depky, co kde komu ještě dlužím.
zatím pápá
Romana a děsně rozjívená Joko

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.01.06 20:45

Ahojda,

ještě, že máš výmluvu, proč nepsat :D. Myslím, že skupinovou terapii nad pivkem či čímkoli jiným potřebuješ z nás asi nejvíc - definitivně (nebo aspoň na chvíli) spláchnout ten rok blbec.

A učitelku ve školce budeš asi muset nakopnout, co kdyby Joko musela brát něco opravdu pravidelně, to by se na to taky vy…? No, nechám si to na zítra.

Já už mám nový vlasy, nový roztomilý kadeřník Ríša je vlasový mág, či jak těmhle géniům říkají v televizi :D.

Jo, a zítra mám hodnocení po zkušební lhůtě, šéfa jsem jemně upozornila, že mi končí až 15. února, ale jemu to vůbec nevadí, prý se má hodnotit kdykoli mezi 8 a 11 týdny :) a jeho manželka v pátek rodí, tak aby to stihnul v limitu :D.

Mějte se,
Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 18.01.06 22:30

Ahoj holky,
konečně jsem se k tomu dostala, taky chci nepsat k „sexuálnímu" tématu.
Samozřejmě dětičky se živě zajímají a velmi rádi si ukazují a prohlíží (a náramně se vždycky smějou). Zatím jsme došli jen k tomu, že byli u maminky v bříšku a pak že „vylezli" - kudy se dostali tam a ven, to se zatím neptali. Jíra se zajímal, na co má v pytlíku kuličky, na to jsem mu řekla, že tam má semínka a až bude velký a bude mít nějakou paní co s ní budou tatínek a maminka, tak z toho jeho semínka se jim narodí miminko - zatím mu to stačilo a dál to nerozebíral. Vlastní akt jim zatím popisovat nehodlám, prostě se tatínkovo semínko dostane mamince do bříška a hotovo. Na dotaz jak se dostane ven bych jim řekla, že pipinkou, že je v ní ještě jedna dírka a až bude Hanička velká a bude maminka tak se ta dírka zvětší a miminko jí proleze. Jinak zatím jim říkám, že pindíka a pipinku mají jen na čůrání (vždyť taky zatím jo!) a když si na to sahají jinde než ve vaně, umažou si ručičky a budou je mít smradlavý :o)) V podstatě i to rození dětí bych přirovnala k čůrání holčiček, to je pro ně něco samozřejmýho a myslím, že v tomto věku je tím uspokojím.
Mimochodem včera zrovna měli velký řádění, ječeli v posteli a skákali a chechtali se, tak jsem na ně vlítla a Hanička byla bez kalhot, tak jsem jí hned na nahatej zadeček jednu šupla a oblíkla jí. Ráno jsem se ptala, co to tam dělali - Jíra mi odvětil, že si ukazovali pindíka a pipinku. Na můj dotaz, jestli si na ně nešahali, mi odpověděl, že POTOM už si sahali každej na svý! Co dělali předtím, to se mi nepodařilo z něj dostat, taky jsem se ptala, jestli taky ukazoval pindíka a jak, když má plínku - no on si ho prostě z plínky vyndal! Tak jsem se tomu zasmála, asi co jinýho. Manžel přiznal, že to se ségrou taky dělali, ale prý asi ne v tomhle věku :o)

Ta Jírova plínka v noci mě dráždí, skoro se mi zdá, že se počůrává schválně. V 8 jde spát, čůrá před pohádkou, pak po pohádce. Pak tam s Haničkou zloběj a když na ně přijdu, chtějí znova čůrat a Jíra už má v plínce cmrndnuto (ne, není nastydlý, přes den vydrží klidně půl dne). Když jdu spát okolo 10 večer tak ho vytáhnu z postele a dám vyčůrat, ráno má stejně plínku ne plnou, ale použitou na vyhození. Doktorka mi radí dát ho prostě bez plínky, ale nemám odvahu, protože v posteli cestuje a věčně spí na dece a bojím se, že by to všechno pročůral. Slibování ani zákazy a výhružky nezabírají.

Martino, držíme palce, ať Šímovi nic není a hlavně ať zjistí, co se děje. Ivo, gratuluji k nákupům (a závidím). Jano, netruchli z blbě navrtanýho, já toho mám taky spoustu jinak, než jsem chtěla, a nakonec jsem si zvykla :o)

Ahoj Jiřina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.01.06 23:12

Ahoj Jiřino,

koukám, že je u vás veselo, myslím, že za tebe hodně lekcí ze sexuální výchovy děti projdou jako samouci :D. Jako bych to viděla :D.

A k Jírovu plínkování - ještě pořád má do 4 let čas, ale chápu, že tě to dere, zvlášť, když Hanička je taková šikulka. Fakt bych to bez tý plínky zkusila, podložku z Ikey snad už máš, připrav do pokojíčka náhradní polštář a peřinu (taky jsem to tak ze začátku dělala, kdyby došlo k nehodě, ať vyměním jenom prostěradlo a převleču pyžamo), nočník k posteli a vysvětlení, že když se mu bude chtít, má tam nočník. Uvidíš, třeba budeš sama překvapená, myslím, že už je to jenom pohodlnost… A jestli se to nebude dařit, můžeš plínku zase vrátit.

U nás vyžadování plínky skončilo po vysvětlení, že kvůli nákupům plínek nemáme penízky na plyšového koně (toho času objekt největší touhy), a když bude Viki spát bez, koně dojedeme koupit. A bylo… po první noci bez plínky (hned bez nehody) jsme valili do hračkářství :).

A nevěš hlavu, sousedky syn měl plínky na noc skoro do 5 let (čekali, až je přestane „používat“ sám) a taky to samo přešlo, jen to trvá dýl :).

Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv.

Jdu spát, přeju všem dobrou noc!
Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.01.06 09:26

Ahoj Jiřko,

zkus to pár dní mu v noci tu pleny nedat, i za cenu, že to budeš muset převlíknout. Šíma tenkrát taky hodně „cestoval“ v posteli, ale ta podložka z Ikei je dost dlouhá i široká. Šímovi totiž vadilo, že je mokrej a vzbudil se, stalo se tak asi třikrát a pak už se nepočůral. A předtím, když měl plenu jí měl ráno „zdojenou“durch, takže byl spíš pohodlnej.
Hodně zdaru!!!! :o)))

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.01.06 10:01

Ahoj všichni,
taky nestíhám. V úterním divadle jsme nebili, dneska jdu na předplatný, zítra na ples, ale šaty jsem si potřebovala ušít včera, látku mám už od loňska. Jenže Verči se vrátila bronchitida z prosince, včera jsme lítaly po doktorech, mezitím zařizovaly předokenní rolety 15 tis v pr… Nestihla jsem nic ušít ani nic jinýho. Čekaly jsme do odpoledne, až bude mít doktor ordinaci, když jsme tam přišly - dovolená, zastupující doktorka ordinační hodiny až dnes odpoledne, pohotovost až od 16.OO, fakt jsem nevěděla, kam jít. a to měla Verča 38,7 horečku! Nakonec nás vzala nějaká doktorka vedle pohotovosti, co už měla po práci, ale byla hodná.Už zvonilo, musím letět.
Ahoj, třeba se zase ozvu
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.01.06 11:02

Už jsem zpátky, teda nebili - to už jsem dlouho nenapsala, ale strašně jsem spěchala. Teď už tak nespěchám, ale zapomněla jsem, na co jsem chtěla reagovat.
TAk se mějte všichni pěkně, nebuďte nemocní a ahoj.
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.01.06 17:41

Jani,

no co, nebili… vytáhni ze skříně (nebo z krabic :) loňský model a šup plesat, žádný výmluvy!

Verču moc pozdravuj, ať se dlouho netrápí a nemoc je šupem pryč.

To je všechno, dneska mám docela vyhrabáno (nebo vihrabáno??? :), ještě, že je zítra pátek.

Pa, I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.01.06 13:35

No právě,
jak jsem loni měla ten zápal plic, nakonec jsem nic neušila. Hynek mi sice navrhl, ať si něco koupím!!! To se tak často nestává, ale já už se těším, na to, co tvořím. Zaangažovala jsem i tchýni a vypadá to, že to stihnem - já sukni, babička spodničku. Jenom ještě musím překonat tu nemoc, co na mě skočila od Verunky. Ale snad, když si nakapu do nosu a vezmu paralen, to aspoň do půlnoci půjde. (jenom si teď říkám, jak jsem sobecká, že to půjdu prskat na ostatní). Jenže jít někam jen ve dvou s Hynkem, aby to neorganizoval, ale věnoval se mi, to se mi hned tak nepoštěstí.

Tak se mějte, Verča už je celkem OK,

Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.01.06 17:03

Ahoj holky

Tak u nás rybičkové šílenství pokračuje. David se mě ptá několikrát za den kdy už ty rybky bude mít. Já se tady u nás dívala ale nic tu nemají, takže jsme zaúkovali dědu (ten přiletí příští týden) a přiveze je. U nich to stojí v přepočtu asi 10 Kč, takovéhle kravinky jsou skoro zadarmo:o)

Včera jsem dostala dobrou zprávičku od manžílka, že se mu pusa zase zlepšila. Ještě aby se to zlepšilo i s tím okem a poletí domů. Manža teda říkal, že stejně počítá, že mu něco málo zůstane, že se neuzdraví úplně. Ale i tak už vypadá o dost líp než ze začátku. Doktor to taky viděl docela optimisticky, ještě ale měsíc a něco to bude trvat určitě. Prý se nejvíc pacientů uzdraví mezi 3 - 6 měsícem, vyjímečně se někdo zázrakem uzdraví za měsíc. Pokud ale ani po těch 6 měsících se to nezlepší, pak je to léčba prý na hoodně dlouho, v rozmezí jednoho až dvou roků.

Jiřko, Jíra má opravdu ještě čas i když chápu, že chceš aby už byl na tom stejně jako Hanička. Náš Filda taky dlouho plínkoval a já to ani moc neřešila, přešlo ho to taky samo, prostě jednoho dne řekl, že plínku nechce a nepočůral se.
Davídkovi jsem zase říkala, že je už přeci velký kluk a žádné miminko a že ty plínky dáme synovcovi. To zabralo. Navíc jsem měla koupené jedno balení takových těch kalhotek co vypadají jako plínky ale po čůrání zůstávají mokré. Teď si nemůžu vzpomenout jak se to jmenovalo ale prodávají to v takovém malém balení a je to právě pro větší děti, které se odnaučují čůrat do plínek. Takže David nakonec spotřeboval asi 4 kusy, protože spát v mokrém se mu opravdu nelíbilo.

Ivo s tím záškrtem to je teda fakt síla. To bych nečekala, že se to v dnešní době může ještě objevit:o) Hlavně, že se tomu Viktorka vyhnula.

Jani závidím ti tvořivost. Já vždycky, když se do něčeho podobného pustím, tak to vždy dopadne kapku jinak než v mých představách:))
Jo a já bych byla určo taky sobecká a klidně prskala na ostatní, hlavně že bych vyrazila někam ven:)

Holky, chtěla jsem se vás ještě zeptat na spaní dětiček. Spí vaše děti ještě odpoledne? A pokud ano, tak v kolik chodí spát večer?
Mně se už podařilo Davídkovo spaní trochu usměrnit, už nevstává tak pozdě (dřív kolem 9 h) ale vstává stejně se mnou a s Filipem, tj. před půl osmou. Aspoň si tak už zvykl na ranní vstávání do školky. Normálně ho už odpoledne po obědě spát nedávám, vydrží to v poho a není ani mrzutý. Ale když byl ve školce, tak jsem ho pak doma spát dala. Byl takový unavený. Jenže to pak vydrží spát až 2 hodiny a večer se mu už zase nechce spát. Normálně kluci chodí spát mezi 7 - 8 hodinou, nejčastěji hned po večerníčku. Ale když odpoledne spí, tak usne až kolem 22 hod. To mi příjde docela dlouho.

Romano s tím nedáváním sirupu je to taky síla. Jako by jsi po nich chtěla nějakou strašně velkou práci. Snad to nějak vyřešíte.

Už budu muset letět dělat večeři. Včera jsem chtěla Filipa zvážit, páč zase celkem slušně baští jestli náááhodou nepřibral nějaké to kilíčko a ty naši lumpíci tu váhu nějak strhli nebo co, prostě už letěla do popelnice.

Tak ahoj Eva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.01.06 19:08

Ahoj Evi,

kdyby náhodou rybičky děda nepřivezl, dej vědět, ráda je pro vás koupím, Viki je má ve vaně, tak vím, jak by jí chyběly :D.

A k tomu spaní - v týdnu Viki budím kolem 7:15 a ve školce prý docela spí (no, někdy prý taky ne) od 12:30 do 14:00. Večer je tak akorát unavená, že chodí spát v 8. Ovšem o víkendech vstává mnohem později (díkybohu za to, rozhodně si nestěžuju!), tak kolem půl deváté deváté a odpo už neusne… a když náhodou jo, tak kolem 3., spí do 5, a to pak večer neví, kdy má jít spát :). V neděli ji ani po obědě spát nenutím, aby večer brzy zalehla a byla v pondělí ráno použitelná :). Občas ji vyrvat z postele dá docela fušku a taky je mi jí líto, když se jí nechce vstávat.

Možná by Davídkovi stačilo si „odpočinout“, u nás na polední klid docela fungujou pohádky na CD, udrží dítě v klidu (v nejlepším případě i v posteli) cca 45 minut, což stačí a večer pak neponocuje.

Tak, to by bylo ode mě, už se těším na zbytek rodinky, zítra je tu mám k obědu jako na koni :D. Janě přeju příjemné „vyvenčení“ a ostatním klidný víkend.

Pa, Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.01.06 23:38

Ahoj Evi,

Šíma chodí odpol. spát tak 3× týdně, protože každý den odpol. nespat ještě nevydrží a když se mu to nahromadí, tak je mrzout. Takže ho dávám spát po o obden, ale nechám ho spát max 1,5 hod. Když nespí, tak z postele kouká na pohádku nebo poslouchá pohádkové CD. Když odpol. spí tak večer usíná kolem půl devátý a když přes den nespí tak je po večerníčku tuhej :D, což má své výhody :D. Ráno standardně stává mezi 8-9hod, dřív nikdy :). Když jde do školky tak ho budím v půl osmý a vůbec nechce vstávat, schovává hlavu pod polštář a hrabe se pod peřinu a kňourá, že chce spinkat…

Tak příjemný spinkání (nebo ponocování? :) )

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.01.06 23:54

Ahoj holky,

v pátek jsme byli na kontrole v nemocnici kvůli těm jaterkám. Nakonec z vyšetření zjistili, že se mu ta salmonela u:,–(ila v játrech a do toho i mononukleóza. Ale říkali, že dieta to spraví. Podle včerejších nových testů mu ty hodnoty klesly víc jak o půlku, tak jsem ráda, že dietka zabírá a pan doktor nás pochválil, že jsme vzorný pacienti :o).ˇTak jsem ráda. Na další odběry jdeme za 14 dní. Šíma dietu nijak asi nepociťuje, sní všechno co mu dám a ono to i dobře chutná, nejspokojenější je když má br kaši s dušeným kuřecím plátkem a mandarinkovej kompot anebo těstoviny s dušenou rybou nebo kuřetem s brokolicí a sýrem :). A momentálně největší hit jsou bramborové škubánky s cukrem :o)))) a šunkové toustíky.....

Zdravím všechny drobečky :o)), ať se vám bacily vyhýbají - doufám, že Verče už je líp!!!!

Evi, Šíma má 2 pruty s rybama a mořskýma potvůrkama na magnety. Koupila jsem to u nás v čínském obchodě asi za 50Kč.

Papa

Martina

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 25.01.06 21:27

Ahoj všichni,

už sem pár dní nikdo nepsal, snad jsem neprošvihla nový deníček? Snad si to tu ještě přečtete.

Tak jsem se rozhodla to zkusit s Jírou na noc bez plínky. Je to docela anabáze, pro představu vám popíšu první tři bezplínkové noci:
1.noc - Hanička spala u babičky, takže jsem to měla jednodušší. Jíra usnul asi v 20:30, ve 22 jsem ho vzbudila a dala vyčůrat (bez problému se na počkání vyčůrá, ale nevím, zda je při smyslech, protože se mi tam tak klátí a do postele ho většinou musím donést). Ve 2:30 mě vzbudil vrtěním, tak jsem ho zase dala na nočník. Ještě jsem ho vytáhla v 6:00 a pak spal až ráno do půl deváté. Trošku mám problém, že když v noci vyvíjím aktivitu, docela pak trvá, než usnu.
2.noc - ve 22:30 jsem šla spát, tak jsem chtěla dát Jíru vyčůrat. Už měl načůráno v posteli a vůbec mu to nevadilo. Napoprvé se mu to povedlo skvěle: s Háňou spí na postelích vedle sebe a vyčůral se přesně v polovině mezi matracema, takže byly mokré matrace z boku a na rohu oba polštáře. Vyměnila jsem mu prostěradlo, vyměnila deku, polštáře jsem jen otočila a dosušila ráno. V 0:30 začal kňourat, znova šel na nočník. Ve 2:30 mě vzbudila šíleným řevem Hanička a byla počůraná - přesně do stejného místa, jako předtím Jíra! Ve 4 jsem se vzbudila a zase dala vyčůrat Jíru, v 7:15 vstávali.
3.noc - když usnuli, poslouchala jsem v chůvičce a na první zvuk (asi ve 22 h) vystartovala. Jíra ležel uprostřed Hániny postele, Hanička spinkala nacpaná na krajíčku (má vedle sebe malou postýlku, takže shodit ji nemůže). Jíra mi říkal, že ho trošku bolí v krčku a že nemůže usnout, vyčůral se. Ve 22:30 začala Háňa šíleně ječet, Jíra se nad ní totiž rozněžnil a vzal ji za ručičku a vzbudil ji. Nebyla utišitelná, řvala že chce čůrat a zase že nechce a zase že chce, no nakonec se oba vyčůrali a střídavě chtěli smrkat a Jíra mě přemluvil, ať chvíli zůstanu u nich, že nemůže usnout. Vzala jsem si náhradní deku a zalehla mezi ně. Usnula jsem, ale byla každou chvilku vzhůru, protože mě Jíra pořád hladil a chytal za ruku a Háňa zase kopala, takže mě to pokaždé vzbudilo. V 1:30 jsem se vzbudila a odkulila do své postele. Ve 3 h. manžel vstával, což mě zase vzbudilo, tak jsem šla dát vyčůrat Jíru. Když jsem ho dávala zpátky, Hanička jakoby ze spaní hlásila „Haninka se polila". No nepolila, počůrala! Takže zase převlíkat, další pyžámko, další prostěradlo, šílený řev, když jsem z postele vyndala polštář s plyšákama … Pak už spali do 7:30 a ráno bylo vše suché.

Co vy bezplínkoví, spíte celou noc, nebo v noci vstáváte k nočníku? Podotýkám, že děti nejsou nijak nastydlé, protože přes den čůrají normálně, večer jim nedávám pít, čůrají před koupáním, po koupání, po pohádce, pak ještě několikrát než usnou (to je tak půl až hodina) si vyžádají další vyčůrání. Hanička doposud vydržela bez problému celou noc, teď s tím tisícičůráním před spaním mě drásají. Ale já to znám, taky to dělám, takže vím, odkud vítr fouká … No uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

S odpoledním spaním se to má tak: zatím to oba potřebují, takže je ukládám až na výjimky denně. Haničku nahoru do malé postýlky (aby neutekla, ale dnes ji prvně překonala a šla se vyčůrat), poslední dobou mi třeba hodinu zlobí, ale ještě se nestalo, že by neusnula. Jíra jak kdy, většinou ale usne a 1,5 - 2 hodiny spí. I když se podaří, že neusne, aspoň si odpočine a večer se chová, jako by spal. Občas jsem ho zkusila dát nespat, když tu byla babička a nechtěla jsem ji vyhánět z pokoje, ale to druhý den padal únavou už při obědě. Ráno se budí mezi 7 a 7,30 a večer je v 8 ukládám a mezi 8,30 a 9 spí. V noci vstáváme jen na čůrání.

Tolik naše čůrací reportáž, máte-li k tomu nějaké postřehy, sem s nimi!
Ahoj Jiřina a zlobidla Jíra s Haničkou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.01.06 11:35

Ahoj všichni,

na začátku týdne jsem si vzala paragraf, takže jsem se k internetu nedostala. Ale vypadá to nadějně!! Dneska večer by k nám měli přijít z UPC a budeme zase on-line!!!!!!!

Evi, ples byl nakonec super, šaty se povedly, akorát jsem si tam připadala jak v uniformě - určitě polovina ženských měla vínově červené šaty. Příště jdu do fialové, oranžové nebo tmavohnědé. Uváděla to Dara Rolins a překvapilo mě, jak je drobná. V televizi mi vždycky připadala taková hrubá.

Spaní po-o taky řešíme neřešíme. Verča už úplně přestala (i tak je to zázrak, Filípek přestal v 1,5 roce). Zatím spává ve školce, a to pak večer před 9 neusne, spíš později. Teď, když byla nemocná, doufala jsem, že si po obědě dá, ale to jsem se šeredně spletla. Nespala už od pátku, takže je teď pěkně protivná.
Ráno se budí v 7.15 každý den (do školky ji budíme v 7) i o víkendu. Včera byla v 7.10 úplně tuhá, tak jsem se otočila s Fildou do školy, aby v těch mrazech nemusel pěšky. Doma jsem byla 7.20, samozřejmě se Verča vzbudila ve čtvrt a plakala.
Od února Verča ve školce spávat nebude, abych mohla dát ty 4 hodiny denně. Tak aspoň budou klidné večery.

Jiři,
to počurávací období ti nezávidím. Třeba se Hanička počurala, protože bylo v posteli mokro od Jíry. Tak hlavně pevný nervy, jednou bude líp.

Jestli nám večer ten internet zapojí, pokusím se vyplodit nějaký deníček. Ale nic mě nenapadá.

Jana

Jiři

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.01.06 11:39

Jo, ještě jsem chtěla napsat, že u nás doma se v noci nikdo nebudí, ani na čurání. Ale každou noc Verča přejde do naší postele a někdy i Filip. Myslela jsem, že v novým bytě to přestane, když musí přejít přes celý byt, ale evidentně jim to nedělá problémy.
S čuráním otravují jen když nechtějí usnout (což je každý večer :-)) a každá výmluva je dobrá.

to Jiři pod Janou je omylem :-))

Ještě jednou Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.01.06 18:40

HURÁÁÁÁÁÁÁ,
už jsme on-line!!!!!
Jana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama