Filutové z Chytrálkova, díl 9., Verunčiny osmnáctiny

Rodičovství

Verunka píše: Ahoj Filutčátka! Tak mám pro vás několik novinek. Za prvé, po důkladné úvaze jsme se rozhodli, že budeme deníček vydávat každý týden. Nebaví nás totiž hledat se někde na čtvrté straně. Za druhé, tak už přišla ta magická hranice 18, i když zatím jen měsíců!

Za třetí, mám chlapa (sporťáku)! A za poslední, dnešní deníček bude statistický a bilanční. Pořád vám píšu své zážitky a taky bych měla pro budoucí generace zaznamenat své míry, váhy, dovednosti, a tak?
Takže:
Minulý týden jsme byli na 18timěsíční prohlídce. Poprvé v poradně u nové paní doktorky, tak jsme s mamkou byly zvědavé, jak to bude probíhat. Napřed se sestřička zděsila, že se svým doznívajícím kašlem lezeme mezi novorozence. Naštěstí mají pro takovéto případy vedle ordinace místnůstku, tak nás tam šupli. Bylo tam spousta hraček, tak jsem mamce podávala zvířátka a říkala, jak dělají, svlékla jsem panenku ? a představte si: ona měla pindíka! Mezitím mě sestřička změřila a zvážila:
79 cm, 11,7 kg. Jen pro srovnání, v roce jsem měla 77 cm a 10,87 kg. Prostě jsem prďola malá! Mamka říká, že na to, co sežeru, je to k neuvěření. Je pravda, že jídlo je jednou z mých největších radostí. A ještě pro srovnání, brácha měl v mém věku 88 cm a 13,5 kg. Takže je vám asi jasný, že s poděděnýma oblečkama to není moc žhavý. Leda že bych to nosila s ročním zpožděním J, uvidíme.
Paní doktorka chtěla vidět, jak jsem veliká, ale rychle pochopila, že když já si umíním, že něco dělat nebudu, tak to prostě dělat nebudu (viz mamčino snažení s nočníkem a smrkáním). Ale paní doktorka mě má za chytrou a šikovnou holčičku, tak už po mně nic dál nechtěla. (Ona mě totiž často viděla v akci, když jsem měla bronchiticky sípět, a moc dobře si rozumíme). Mamka to ale nevzdávala a chtěla, abych řekla, jak dělá kravička. To byl jeden z prvních zvuků zvířátek, který jsem uměla. Tak jsem pěkně nahlas zaštěkala! Sranda musí být, ne? No a když si mamka postěžovala na naše trable s nočníkem, paní doktorka jí řekla, že to ty chytré děti dělají J. To mám spojence, co? A ani se nepozastavovala nad tím, že netvořím věty! Mamka je totiž pořád ovlivněná bráchou. Nemůže být každý génius!
Tak, teď vám napíšu svůj denní režim. Takhle se mi poslední dobou ustálil:
Vstávám mezi pátou a půl šestou. To znamená, že se přisosnu a snažím se urvat, co se dá. A mamka se snaží spát. A já, jak si střídám prsíčka, se vždycky na chvilku převalím k tátovi, slastně vzdychnu ?tata? a přitulím se. Už ho mám docela zmáknutýho. Za chvilku mi bude zobat z ruky!!!
Kolem půl sedmé mám dost a ?toto? už neznamená prso, nýbrž toto (spací pytel a pyžamo) dolů. Mamka mě tedy převlékne a přebalí a vypustí mě z ložnice. Brácha si mezitím tajně přinese peřinu do obýváku a zapne si na Vídni pohádky (nikde jinde nic nedávají). Naši se tváří, že o tom neví. Já, když vím, že mám společnost, si klidně sama hraju a klidně mamku nechám spát do osmi ( to už je taťka s bráchou pryč).
V deset mám sváču ? banán nebo přesnídávku, pak jdeme ven (když nemáme plavčo nebo hudebku) a v poledne se naobědvám a jdu spát. Přes týden mi mamka vaří zeleninku s bramborami, rýží, kuskusem? a nesolí to. Místo toho do všeho poctivě lije olivový olej. O víkendu jím s celou rodinou. Miluju těstoviny, halušky a ovocné i špenátové knedlíky a moc mi nejedou brambory s kapustou. Jo a taky jsem už objevila zeleninové saláty. Mamka s Fildou mysleli, že si budou soukromničit, tak jsem jim to vysvětlila! Spávám v kočárku.
Odpoledne hrátky a Filípkovy akce, ve čtyři sváča ? bílý jogurt, pak pískoviště až do večeře. Večeřím v sedm kaši Sunarku, nebo chleba s máslem nebo se žervé. Když mi to mamka nakrájí na kostičky, sním klidně dva krajíce. Po večeři přijde prsíčko a jdu spát. Na usnutí mi mamka zpívá Hajej můj andílku, Princi můj maličký spi, Chtíc aby spal a Hó, hó Watanay? To většinou stačí na usnutí J.
A ještě jak je to s tím mým mluvením: Říkám mama, tata, baba, dej, toto (význam měním podle potřeby), kolo, ka - ruka a noha, koko ? oko nebo okno a dost dobře umím nene. Možná ještě něco, ale teď si nevzpomenu. A pak ještě jak dělají zvířátka, to mi taky jde.
Ráda si čtu, stavím z kostek, přelívám tekutiny. Ale protože většinou žádný nejsou v dosahu, vymyslela jsem inovaci. Vždycky najdu nějaký papírek, roztrhám ho na kousíčky a ty pak přesypávám nebo prstíčkama přendávám. Venku ráda lezu na ploty a branky, stále ještě mamce utíkám a stále ještě mi vadí, když si zašpiním ručičky. Ale už jsem pochopila, že na písku to neva. Docela dobře plním kyblíček pískem a tluču do bábovek. Ty hotové s chutí rozšlapávám. Jsem prý příšerně vzteklá a uječená a poslední dobou mi dost vadí, když si někdo jiný s něčím hraje, něco jí nebo sedí tam, kde já zrovna nechci.
Jo a s tím chlapem, už se známe dlouho. Danini je o měsíc mladší a o hlavu větší. Ale dneska jsme se celou cestu z plavání vedli za ruce! I po schodech!
Tak to je asi nejdelší psaní, které jsem kdy napsala. A to mamka určitě na spoustu věcí zapomněla.
Tak ahoj
A Vojtíškovi pilůtkovi přejeme k jeho brzkým osmnáctinám všecko nejlepší!!!!!¨
Ahoj Verunka zrzečka a mamka Jana

Váš příspěvek
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.05.04 22:02

Ahojky Filutkové!

Jé, jsem první,heč heč heč! Tedy doufám že mě nikdo nestihne předhonit!

Tak Verunko, už jsi velká holka a žádná prďola malá! Můžu tě uklidnit, protože moje prvenství v prďolování mi tady nikdo nevezme,ho ho! Mám přes den tolik práce se zlobením i kvičením a tak někdy nemám ani čas se najíst,leda že bych obědval bonbony nebo čokoládku. Moje údaje v osmnácti měsících dosahovaly těchto hodnot: 75 cm a 9,2kg. Od té doby jsem povyrostl o celé dva cm a snad už sem se dobelhal k těm deseti kilčům. Musíš uznat že ani Vojtíšek pilůtek se svojí móňou nebude takovej prcek :-) Dokonce mi mamka nedávno přezkoušela pár loňských letních modelů a zdá se, že budu zcela out, protože mi skoro všechno padne. Zato ale nemám ani chlapa jako ty a dokonce ani ženskou, všechny kámošky už mě přerůstají přes hlavu a tak ti tu tvojí lásku trošku závidím, mě ještě žádná holka nezmanipulovala natolik,abych se ochotně vedl za ruku.
No a tvoje paní doktorka musí být určitě bezva, je vidět že má trošku rozumu a chápe, že estrády na požádání chytré děti nepořádají :-) Ta moje je taky prima, pokaždé se zdravíme halasným áhóóóój a pak si hrajeme a mě se nikdy nechce domů, jenom pokud jde o moje tělo, tak to je opravdu MOJE a v tom nedělám vyjímek. Nějaké poslouchání srdíčka či jiné nepovolené vstupy na moje území se setkávají s tvrdým odporem,v pondělí si mě dovolili nakapat do pusy nějaký fujtajbl a věř, že dobrovolně jsem pusu neotevřel.A taky jsem zřejmě prudce inteligentní, i když tedy nevím co je to za nadávku, protože naše paní doktorka pokaždé říká, že vzdor je projevem inteligence dítěte.
Jinak se dost shodujeme s ranním vstáváním, u nás to probíhá stejně,ovšem s tím rozdílem, že mamka v půl osmé náhle procitne, zděšeně vyběhne z postele a sprdne Terku za to, že ještě nemá všechno hotový a čučí na bednu. Takže ve spěchu vypakujeme ségru směr škola a pak si dál lebedíme, já u králíků (teleidiots) a máma v koupelně. Máma to ovšem někdy s tou ranní hygienou přehání a pak jí musim jít popohánět, víte jak je dneska voda drahá?
A taky si musím postěžovat, mě je to večerní prsíčko dneska už třetí den odepíráno, je to doprovázeno řečmi o velkém klukovi a je mi vnucováno mlíko v lahvi, třikrát blé blé blé a třikrát hanba hanba hanba mámě, jako kdyby nevěděla kdo je její miláček :-(

Tak se všici mějte, my už se moc těšíme na srazík, doufáme že všichni dorazíte a snad se nám podaří provést nějaká pořádná skopičinka, hi hi. Jinak místo srazíku ponecháme na vás, je nám to celkem fuk,ale protože hrozí že pojedeme s mámou vlakem, bylo by prima, kdybysme nemuseli projet pražskou MHD půl města.Ale jinak se zcela podřídíme pokynům vrchní srazíkové velitelky Johanky, šéfům se přeci neodporuje.

Ahojky Vojtíšek a mamka Stáňa

P.S.:Posíláme virtuální medaili Filípkovi za statečnost při odběrech krve a jiných doktorských nepravostech, jsi fakt ŠIKULA!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.05.04 23:46

Ahoj Vojtíšku, naše jedničko, i vy všichni ostatní.
Ještě musím uvést na pravou míru pár věcí:
Zapomněla jsem vám sdělit důležitou věc, že ze mě bude zpěvačka. Celou tu lékařskou prohlídku jsem totiž prozpívala. A když jsem slyšela, jak se to paní doktorce líbí, začala jsem dokonce lá lá lá.
A co ten Filípek? Žádný hrdina to teda není. Tři lidi ho včera museli držet a málem neudrželi!!! Nakonec se nám tu krev přece jen podařilo odebrat. Filip prohlásil, že tak řval, protože měla sestřička jinou jehlu než paní doktorka:-)). Ale vypadá to, že to s ním nebude tak hrozný, jen musíme zvýšit přísun jódu.
Od mamky: Vojtíšku, Verunka to ještě neví, ale během týdne se taky chystám jí to večerní prsíčko zatrhnout. Tak nesmutni, budete na to dva. :)

A ještě k avízovanému srazíku. do Prahy dorazíme někdy kolem poledne a zápas by měl trvat tak do 17. 00. To jen, abyste viděli časy.

A ještě od mamky za druhé. Právě jsme přišli z koncertu Kabátu. Super, super, super. Byli fakt dobří.

Ahoj Jana
Verunka zrzečka
Filípek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.05.04 23:48

Teď jsem si toho všimla!!! Z nějakého nejasného důvodu máme v deníčku místo smajlíků J. To asi nějaký skřítek, abyste věděli, že to psala mamka Jana:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 03:22

Tak jsem tu jen na skok, máma doteď odvirovávala a k tomu usilovně pracovala, tedy prý, já jí nevěřím ani slovo, protože co je to za práci, když mlátí rukama do klávesnice, to já umím taky a nejvíc mě baví to dělat, když se to mamce vůbec, ale vůbec nehodí. A žádná ohrádka už mě nezastaví, už ji umím rozmontovat nebo i přelézt.
Mám novinku, dnes jsem si chtěla u mamky vyžehlit vylitý jogurt, tak jsem si sundala plínu a sedla si na nočník, vyčůrala se a poté se bavila sledováním maminčina vítězného indiánského tance kolem nočníku. Dokonce jsem vyzískala i sladkou odměnu, s takovým úspěchem jsem ani nepočítala. Tak jsem to hned za chviličku zopákla, tentokrát jen s kalhotkama, ale ty jsem bohužel nestihla tak docela sundat.
Stejně mě to moc nebralo, plína je plína, takže jsem toho mokrého hadříku na zadečku ráda zbavila.
Mám další novinku: šla jsem dnes s taťkou pro včeličku a místo toho doktorovi olízala lžičku. Zase zapomněl na očkování, chjo, to jsem zvědavá, jak to bude dohánět - tedy ne, že bych tu včeličku kór musela, jen se bojím, aby na podzim pak nebyly dvě.
Takže nejžhavější novinky máme za sebou, jen musím poznamenat, že jsem stíhala i řádně zlobit. Největším zlobením byla pomoc mamince při smažení ryb - přišoupla jsem si židli ke kredenci a kdykoli maminka polevila v bránění sporáku vlastním tělem, tak jsem jí dloubala do pánve vařečkou a snažila se rybičky obrátit.
Tak se zatím mějte, ještě se sem dere mamka,
pa
Johanka

Tak jsem se dovolala Verče, moc vás všichni pozdravujou, choroby jsou zažehnány, Kristýnčiny pětiletniny řádně oslaveny, jen ten přístup na net se jim jaksi chruje, a prý to bude čím dál tím horší. Ale na srazík se prý moc těší, když prý dostanou včas info :-)
A odměnou za telefon jsem dostala tip, co s neposednýma židlema, které naše dítka dokážou tak perfektně využívat. Normálka přivázat ke stolu! Vše geniální je vlastně jednoduché. Akorát se bojím, aby si Johana nezačla po bytě posunovat celý stůl i s židlema :-) A taky se vůbec netěším na ty první sprosté nadávky, až Johana zjistí, že dál to prostě nejde. Ale každopádně to po té dnešní smažící hrůze zkusím.
Musím pokračovat v živitelských povinnostech, takže se mějte. O víkendu budu sondovat, kudy kam na srazík.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 03:24

Koukám, že jsem odvirovala i samu sebe, najednou jsem anonym, jdu hledat heslo :-)
Pa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.05.04 20:59

Ahoj Johanko s mamkou,
tak teda gratulujem k nočníkovým úspěchům. Já stále občurávám, co se dá. Dneska jsem mamku obzvlášť vytočila, když jsem si řekla, že chci kaka-tam (v obýváku, kde byl nočník), chvilku jsem si poseděla, a pak jsem si dřepla před něj a vyčurala se na koberec. A za chvilku mamce na nohu, když telefonovala.
Ty se máš, že se dostaneš k vaření!!! My máme kuchyň na schodku, takže židli přišoupnout nezvládám :-((.
Zítra k nám přijedou na návštěvu Angličani, takže se mamka asi k počítači nejmíň do pondělka nedostane. Ale snad se pěkně rozkecá.
Pozdravujte všechny nepisálky
Ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.05.04 22:44

Ahojky Johanko a Romanko :-)

Tak veliká gratulace k nočníkování!!! Vidíš,Joko, jaká jsi šikulka, dovedu si představit mámu indiánku s brkama za uchem, jak tančí nad nočníkem, foto, foto!!!!
Romčo, tvůj geniálnní nápad s uvázanýma židlema mě vážně nenapad a jsem dost zvědavá, jak dopadl. Já osobně si ho ani netroufnu vyzkoušet, protože bych se setkala s tak šíleným řevem a vztekem, že bych si zbytek nervíků posbírala do kyblíku a neuvařila bych nikdy, už takhle začínám mít s vařením problémy, protože mě to za prvé šíleně neba, za druhé mi dochází fantazie a za třetí Vojta absolutně nesnese když se motám jenom kolem linky a neustále se mi buď motá pod nohama a řve že chce chovat, nebo vyžaduje mojí přítomnost v jiné místnosti, případně se válí vzteky po zemi, to když mu nevyhovim, protože jíst občas musíme.A tak jeho občasnou výpomoc s vařením vítám i když je to taky vyčerpávající, protože pořád slyšim: "kaky míchat!!!, kaky nůž!!. kaky ťůl!! kaky mašo!! ............

Tak ahoj Stáňa a Vojta

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.05.04 23:43

Ahojky Filutové,
tak se zase hlásím já osobně, protože ty mamčiny blbiny se fakt nedaj číst.
Já jdu na půlroční prohlídku až příští týden, ale slibuju, že lehký to se mnou mít nebudou. Po tom, co mi ta ošklivá sestřička několikrát píchala do ručičky a vrklala mi jehlou v žíle, už nevěřím vůbec nikomu v bílém plášti, i když před dvěma dny jsem tam dostal jenom medicínku ze lžičky a k tomu krásnej obrázek s králíčkem. Taky budu muset tý mý nespokojený doktorce ukázat vaše míry, ať už mi konečně dá pokoj a přestane obviňovat mou maminku, že mi nedá najíst, protože orientačně mám 83 cm a 10,2 kg, tak mi řekněte, komu by to nestačilo.
Já teda chlapa nemám, ale ženskejch mám na každým prstě několik. Když k nějaký příjdu, dám jí ruku kolem krku a jednu sladkou jí mlasknu, tak mi hned padne k nohám. Maminka už přemýšlí, že tyhle moje líbací aktivity bude muset zarazit, nebo zase někde chytnem nějakou móňu.
Verunko a Vojtíšku, moc vám držím palečky, abyste si nenechali vzít to prsíčko, vždyť ony ty mamky to stejně chtěj udělat jenom z nějakejch společenskejch předsudků a v podstatě se jim to kojení moc líbí. Já jsem ho sice odmítl sám, protože mě mamka tenkrát naštvala, že mě u toho nechce nechat spát, ale jinak nebýt mé hrdosti, tak ho piju s radostí doteď. Aspoň jeden trest jsem za to odstavení vymyslel a to, že od tý doby nepiju vůbec žádný jiný mlíčko.
Co se týče mámina vaření, tak plně soudržím s druhým Vojtíškem. Mamka si má navařit v době, kdy spinkám a pak se mi přece musí věnovat. A s těma přivázanejma židlema si vůbec nic nedělejte. Za prvý přeci dosáhnete vařečkou na pánvičku i ze země, to mám vyzkoušený a za druhý přeci v kuchyni najdete něco jinýho, co si k lince můžete přisunout. My například máme kuchyň plnou kartónů vod a ty jsou naprosto ideální.

Tak hezky zlobte, zase se nám ty lumpačiny pěkně rozbíhaj.

Vojtíšek pilůtek (skoro 18 m.)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.05.04 00:20

Nazdar pilůtku!

Teda nevim jak se tvojí p.doktorce nemůžou zalíbit tvoje míry, mít v půl roce 83/10,2 , to je celkem prima a k tomu ještě už umíš chodit a líbat holky :-))))
A moje mamka ti děkuje za radu ohledně vaření, já chodím spát nejdřív v devět a vstávám mezi pátou a šestou, po obědě spím slabou hoďku, asi bude muset přestat po nocích žvanit na chatu a vařit,mělo mě to napadnout hned, žádný lenošení se nepovoluje, začnu na tom trvat bezpodmínečně!
A s tim večerním odebíráním prsa to vypadá vážně, dneska jsem si to nevyřval a to jsem prožmundral celý zprávy a pak jsem se uráženě odklidil do pokojíčka,tam jsem úspěšně to blbý mlíko porozlíval Terezce do čistě povlečených peřin, tak málo mlíka pro tolik krtků! Mamku ani tolik netrápí společenské předsudky jako fakt,že začínám být celkem :,-(ista a stejně si jentak cucám ze zvyku apak taky má nějaké problémy s antikoncepcí,prej mi žádnýho bráchu nedaj,ach jo.

Tak čauky Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 14:13

Ahojky kluci a holky

Zdraví vás Davídek opět nepřihlášený ale né naší vinnou, prostě emimčo zlobí.

V minulém deníčku jsme se dočetli něco o srazíku. Rádi by jsme se zúčastnili. Bylo by to tedy v neděli 23.5.? Napište nám prosím někdo kdy a kde by to bylo aby jsme se podle toho zařídili. Máme totiž ještě v plánu jet do Ústí za příbuzenstvem. Kde bude srazík nám je celkem jedno, my dojedeme kamkoliv.

Vojtíšku Pilůtku máme skoro stejné míry. Já měřím 82 cm a vážím 10,35 kg. Moje paní doktorka na moje míry nic neříkala, tak je to určitě v poho:)

Byli jsme včera s bráškou v poradně, pro mamku to byl teda docela záhul:) Nevěděla které hračky dřív uklidit a koho usměrňovat dřív. Taky že jsme tam byli necelou hodinu tak si to zkuste představit. U mě je vše O.K., dostal jsem dlabanec na lžičku a píchanec do nožičky ale jen jsem kníknul, jsem statečný. Bráška taky dostal nečekaně včeličku do zadečku ale byl taky statečný, nebrečel vůbec. Zato když ho sestřička zkoušela u obrázků kde měl vyprávět co tam vidí, tak ho to vůbec nezajímalo a nesoustředil se na to. Nakonec ho sestřička zkoušela jestli dobře slyší. Prozkoušeli se navzájem, protože Filip ty opakovaná slova taky šeptal.

K mému slovníčku: pořád nic moc. Nejvíc používané slovo je máma. Pak říkám taky táta a brm brm. To jsou moje nejvíce používaná slova. Pak taky říkám: papat, kaka, bal (balón), bác, vauva (auví), bombon a někdy taky auto. To je asi tak všechno, na víc si teď nevzpomínám. Zvířátka nenapodobuji, líbí se mi akorát na obrázcích, venku se jich bojím.

Už delší dobu dělám prosím prosím a to bych doporučoval každému se naučit, protože takhle dosáhnete skoro čehokoliv. Mně se to tedy daří. Hlavně u nějakých dobrůtek.

Představte si jaký měla máma chytrý nápad, přestěhovala zase zpátky naší velkou kytku do obýváku. Myslela si, že se zahradničením už dám pokoj. Ale asi uhodnete že ne. Za ten první den jsem si stačil hrábnout 3×, z toho 2× bylo hlíny venku tolik že jsem zamazal pořádně koberec. Po třetím zahradničení to teda máma vzdala a kytku opět přestěhovala do vedlejšího pokoje. Prostě nechápe, že je to mé hobby:))

Vojtíšku Pilůtku jak jsi psal o tom leteckém dni tam u vás, tak mi by jsme tam s bráškou chtěli jet a přemlouváme teď rodiče aby nás tam vzali. Chtěli jsme tě tímto požádat jestli by jsi nám nemohl poslat nějaké bližší info - místo konání a čas apod. Ty to určitě budeš vědět. Předem díky.

Teď už půjdu za chvilku pro brášku do školky, vezmu si zase svoji motorku, ta je teď u mě oblíbená.

Mějte si všichni zatím moc a moc hezky.

Ahojky Davídek (18 m) s mamkou Evou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.05.04 21:55

Ahojky zahradníku Davídku :-)

Moc zdravíme tebe, brášku a maminku.
Ohledně srazíku ještě nejsou podrobnosti jasné, bude to v neděli 23.5. a to hlavně kvůli Verunce, její tatínek bude hrát totiž někde v Krči zápas.Takže se zřejmě budeme „srážet“ někde v těchto končinách, přesné místo ještě není známo a zdá se, že výběr zbyde na Romanu. Jestli máte nějaký konkrétní tip, dejte hned vědět. Předpokládaný čas je někdy mezi 12,00 a 17,00, jak už psali zrzečkovi výše.
Tak se na vás těšíme a podrobnosti se dozvíte až bude všechno ujasněno.
Ahoj Stáňa a Vojta

David1
Kecalka 287 příspěvků 15.05.04 09:01

Ahoj Vojtíšku

Díky za upřesnění toho datumu. My se také budeme na vás těšit. Popřemýšlíme o nějakém místečku.

Zatím papa David

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.05.04 14:41

Ahoj Davídku,
děkuji za tip. Prosím, prosím musí být fakt asi dost účinné. Zatím jsem tedy vystačila jen ze svým dej, dej a svíráním dlaně, ale mamča přitvrdila. Přestává mi půjčovat mobila, kdykoli zahlídnu propisku, tak u nás probíhá taková domácí Superstar: soutěž, kdo vydrží ječet hlasitěji a déle, někdy vyhraje i máma, protože, kdykoli se podívá na skříňky linky, na stůl, na podlahu, na stěny nebo na mé tělo, vše ozdobeno roztomilými ornamenty, tak chytá druhý dech - to se potom blbě soutěží. Takže, od zítřka začnu trénovat. To u toho šmrdláš ručičkama a co k tomu říkáš? Sím, sím?
Jo a naoplátku, když někomu řekneš po podání něčeho Kuju, tak to taky spustí řetězovou reakci a kolikrát dostaneš do ruky i věci, které ti už měsíce upírali. Už jsem to párkrát zkusila a krásně tím snížila agresivitu mamky.
Zdraví kámoška motorkářka
Johanka

p.s. Bereš si motorku na srazík? Já o tom silně přemýšlím. Máma na to radši nemyslí, v noci by měla noční můry, jak mě nahání někde po dálnici - prý až podle toho, jak to tam bude vypadat.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.05.04 22:35

Haló haló, prťata, kde jste kdo?

Jsme plni očekávání víkendových novinek a vy si to klíďo šetříte na nový deníček či co?

Verunko, už umíš anglicky? Zdá se, že nový deníček bude na mě,nebo máš plno zážitků z té návštěvy?

Ahojky Vojta a spol.

David1
Kecalka 287 příspěvků 17.05.04 23:00

Ahoj Johanko

Sice dělám prosím prosím ale zase u toho nic neříkám. To mě nebaví:)) Zato dělám přitom na mámu oči a pak lehce podlehne mému kouzlu:o))

To tvé Kuju bych se taky mohl naučit, to by teprve bylo NĚCO! To by mi možná dali na hraní i ty baterky co pořád schovávají nebo voskovky. A taky mám rád kalkulačky ale jednu už jsem rozbil, tak mi je nechtějí půjčovat.

Joko, ty si na srazík bereš motorku? Já nevím jestli si jí mám vzít. Asi podle toho kde by to bylo a jak by to všechno mamka pobrala. Možná ale na nějaké ježdění na motorce nebude čas.

Snad nám bude přáno a budeme mít na srazíku hezké počasí. Budeme se na vás těšit.
Zatím papá David

David1
Kecalka 287 příspěvků 17.05.04 23:10

Ahoj Vojtíšku

Máš pravdu, asi si všichni své novinky nechávají na nový deníček. Já jsem měl jít o víkendu plavat ale nakonec jsme nešli. Tak se mnou máma šla nakupovat do centra Prahy, snad ani nemusím říkat jaká to byla nuda. Občas se mi ale poštěstí a stáhnu nějaké oblečení. To já umím v cuku letu. Ani mamka nemrkne a už si zkouším nějaké oblečky:o) Bohužel se mi ale zatím nepodařilo žádné schovat a ukrást, to by pak teprve byla zábava až by to u nás pípalo:))) Doufám, že i vy se zajímáte o nabízené zboží v obchodech.

Jdeme na kutě, příště napíšeme víc.
Ahojky David

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.05.04 00:49

Ahojky Davídku !

Už jsi vyzkoušel skok z košíku střemhlav mezi banány? Bylo to bezva,akorát se mi zašprajcla noha a vyzula bota a tak se skok nezdařil dle mých představ. Příště se pokusím o seskok mezi rajčata,to bude určitě zajímavější,rajskou omáčku já můžu :-)
Do oblečkových obchodů mě máma moc nebere, než se rozkouká,já už mám prohlídnuto a oplácávám ty pani co neuměj předemnou utéct, případně si hraju na bubáky a schovávačky s oblečením.

Tak ahoj Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.05.04 01:21

Nazdárek, tak jsem tu s těma víkendíma novinkama. Blila jsem a hned dvakrát - z pátka na sobotu, takže chalupaření se nekonalo, máma nevěděla proč, tak mě zase urychleně dopravila k dosahu lékařů, na chalupě nebylo auto ani doktor.
Víkendík jsem tudíž strávila s mamkou doma, dělaly jsme spolu běžnou údržbu domácnosti (přivrtat věšáky, opravit anténu, dodělat houpačku, zmermomocnit hromady prádla), taťka mě naučil dělat segedin a zjistil, že kromě mytí nádobí už umím i bezva luxovat, takže se hned z těchto povinností ulil a nechával je na mně.
Mám bezva radu pro vaše mamky, naskládejte hezky vyprané prádlo do nějaké příhodné vaničky a tu nám dejte poté k dispozici, za dvě hodinky je vyžehlené válením. U nás se osvědčilo, mamka rozhodla, že takhle hezky vyválené povlečení by bylo škoda muchlat žehličkou :-) Prostě jsem byla pomocnice k nezaplacení.
Dneska jsem doháněla svůj skluz ve společenském styku a zašla na návštěvu k Mismisčině Báře (8 m). Opět jsem vzornila a dělala dokonale klidné, zakřiknuté a plaché dítko. Chodila jsem něžně hladit psa, tulila jsem se k Barunce, očička i nosánek jsem jí jen jemným stiskem pročistila, jinak je to moje mimí a moc se mi libí. Taky se mi moc líbily všechny ty hračky, co u tety maj. Můžete se kouknout na foto. Chovala jsem se tam velice decentně, takže teta Mismiska už nebude číst náš deníček, protože jak vidno, je to tu samý výmysl, takhle sladké dítko není deníčková Johanka :-) Myslím, že se mi zadařila prevítovština nejprevítovštější :-)

Co se srazíku týká, zítra vykopávám mamku směr Krč, takže večer budou nové poznatky. Ale nevypadá to dobře, jestli neobjeví něco v rámci areálu, tak v okolí nic moc na mapě ani dotazy nenašla, uvidíme, jak se zítra pochlapí, když tak to vezmu do vlastních rukou a do nějaký hospody jí prostě uteču a něco tam objednám :-).

Teď koukám, že mamka dlouho žvatlala, takže místo „dnes“ dosaďte „včera“ a zítra je vlastně dnes. To je hezký maglajz, skoro jak v Rusku. Mějte se všici hezky, dnes nebo zítra dopo se ozvu
Vaše
Johanka

p.s. Vojtíšku pilůtku, ty jsi absolutní drak, tvé líbací fotky u Viki v albíčku jsou vysloveně svůdné, doufám, že nezůstanu na ocet.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.05.04 11:51

Ahoj všichni!
Tak už jsme zpátky doma (angličany jsme měli u babičky, protože u nás bychom je nemohli ubytovat).
Mamka zjistila, že máme 1 hodinu internetu zdarma i v drahém pásmu, tak se hned připojila. Přece to Telekomu nenecháme!!! Jinak od příštího týdne máme pevné připojení!!! To budou hovory na chatu!!! A taky si přečtem všechny deníčky se stovkami komentářů. Na těch jsme zatím nechtěli ztrácet čas.
Anglicky ještě neumím, ale mamka se naučila AJ Vařila myšička kašičku + podobnou pro nožičky. Filípek se naučil Aj piškvorky a karty. Návštěva byla moc povedená.
Jestli si na srazík berete motorku, tak jdu taky do toho. Měla jsem včera pěknou havárku. Brácha na koloběžce si se mnou dával závody a já jsem přelítla přes řídítka. Odřela jsem si bradu a prokousla ret, takže jsem nemohla pít ani z flašky ani z prsíčka. Šlo to jen z hrnečku. Ale jsem odvážná a hned jsem znovu nasedla.
Dneska jdeme i s bráchou na píchanec. Tak večer poreferujeme.
A zítra se jde mamka s bráchou podívat do anglické školky. Vypadá to, že jsme objevili jednu cenově dostupnou. Zítra vám dáme vědět.
Na srazík se moc těšíme. A kdybyste v Krči nic nenašli, pokusíme se za vámi dopravit na vhodnější místo.
Tak zatím ahoj, jdeme pro Filípka do školky.
Verunka zrzečka.
P.S. Davídku, to jsem ráda, že jsem si o tobě zas přečetla. Mě zahradničení nějak minulo (mamka říká naštěstí), tak tu velkou palmu na zemi pořád máme :-))

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.05.04 20:50

Ahoj Joko,
takže chceš říct, že pokažený žaludek se nejlépe léčí prací? Tak to někdy zkusím navrhnout taťkovi po vydařené pařbě. Třeba už mi pak konečně přestěhuje tu skříň z pokojíčku a mou postýlku místo té skříně:-)).
Jinak je mi tě samozřejmě líto, nám se víkend vydařil líp. S Angličanama byla sranda, jenom mamka už pak byla tak zblblá, že mi říkala Verunko hají down a Filípkovi ať si už konečně sní ten cheese a přestane otravovat. To samozřejmě pomíjím, že občas překládala babičce do angličtiny a angličanům naopak do češtiny.
Jsem docela zvědavá, která Johanka přijde na srazík:-)). Já doufám, že ta deníčková. Ať to mamce není líto.
Tak ahoj
 Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.05.04 20:59

Tak vás zase zdravím!
Píchanec v pohodě. Já jsem totiž měla Infanrix, nebo jak se to píše. Prý bych po tom neměla mít takové reakce jako po minulých očkováních. Mamka dokonce zjistila, že na to naše pojišťovna něco přispívá, ale taťka pro jistotu vyhodil paragon. :-(-
Brácha dostal trojkombinaci, ale normální, takže teď nemůže zvednout ruku a nečekaně šel spát už o půl osmé.
Ale musím se pochlubit: Já jsem se jen ohlídla, co se mi to na tom ramínku děje. a když to Filípek viděl, taky ani necekl. Tak třeba z něho přece jen bude hrdina. :-)))
Jo, a dneska se se mnou Danini opět vedl za ruku. Už na mě čekal. Tentokrát nás teta vyfotila, ale nechali jsme se jen ze zadu. Tak třeba uvidíte i nějaké to foto. Časem. A taky už mě netahal do křoví. Šel spořádaně po chodníku:))-
Tak čauvec
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.05.04 21:00

Čau Vojtíšku!!!
sámo, že nový deníček je na tobě. Už se moc těším. Zážitky postupně vypouštím už tady.
Ahoj
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.05.04 21:41

A ještě jsem zapomněla napsat, že byl u babičky i můj bratránek, 10timěsíční Ondrášek, který byl v poradně stejný den jako já. A měl 80cm. Tedy víc než já. Mamce se to nějak nezdálo, protože, když jsme se oba postavili vedle sebe, byla jsem o půl hlavy větší. Tak mě s tetou přeměřovaly a vestoje jsem fakt měla maximálně 80cm. Ale vleže mnohem víc. A tak mě mamka dneska přeměřila v čekárně na té ležaté měřicí podložce pro miminka a naměřila 82cm, možná i 83!!!! Huráááááá, nejsem prďola!!!!! Jen neumím stát rovně.
Ahoj Verunka a mamka Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.05.04 22:07

Ahojky,
tak jsem se dnes vypravila na místo činu, jenže jsem měla jen 3 hodinky, stihla jsem obhlédnout jen místo srazoviště a nic se mi tam nezalíbilo. Ale dostala jsem tip, je to sice o kousek dál až ke Kunraticům, ale pořad vně Prahy. A pro mě a Stáňu jako emhádéčky to vyjde lépe, nebudeme muset klusat dva kiláky od autobusu. Zatím ještě spěte, jedu tam zítra dopoledne, takže po o. nebo k večeru už budu mít jistotu :D Johana skoro celou vycházku prospala, vzbudilo jí akorát, když jí jeden pán v narvaném autobusu sedal do kočáru. Času bylo oproti plánu pomálu, protože těsně před odjezdem mě přepadl plynař a přes dvě hodiny přeměřoval rozvody a hodiny, otrava největší. A to jsme byli domluveni, že předem zavolá, jestli jsem doma.
Zatím ahoj
 Romana

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.05.04 23:08

Ahoj Davídku,
tak koukám, že jsme stejně velcí i stejně velcí raubíři. Moc se na tebe těším na srazíku a tam se taky domluvíme na tom leteckým dnu. Já tam samozřejmě budu oba dva dny, abych hlídal taťku v letadle.
Zatím papa
Vojtíšek pilůtek

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.05.04 11:35

Ahoj všichni, co známe i co neznáme!

Nějak nám to psaní do deníčků už moc nejde, ale to neznamená, že bysme vás s mamkou rády neviděly… Což v překladu znamená otázku, jestli se můžeme v neděli přifařit? Motorku a :,-(u lumpáren máme nachystanou, takže CHCETE NÁS? :)))

Vaše stálečtoucí ale nepíšící Viki s mámou Bublinou (Ivou)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.05.04 12:47

Ahoj Viki i Ivi,
rozhodně vás chceme a doufáme, že dorazíte. Pokuste se sledovat deníček, snad tam Romča brzy napíše, kde se sejdeme.
Ahoj Verunka zrzečka s mamkou Janou

David1
Kecalka 287 příspěvků 20.05.04 15:37

Ahoooj Viki

Budeme rádi, když se s námi sejdeš na srazíku. Už jsme se dlouho neviděli a taky o tobě nevíme jak lumpačíš apod. Takže v neděli určitě přijeď:)
Budeme se těšit na vás i na všechny ostatní. Zatím netrpělivě vyhlížeme kde se srazík bude konat. My jsme na nic chytrého nepřišli:o)

V neděli na viděnou pápá
David

Vložit nový komentář