Filutové z Chytrálkova, díl č.10

Rodičovství

Teplo,teplo, teplíčko už je konečně tady,hurá! To znamená že jsem neustále venku a večer se s tatínkem boxujeme o místo u počítače, dneska po krutém boji vítězíme a píšeme vám naše novinky.

Náš tatínek má tenhle týden volno a tak si trošku užíváme. V úterý jsme byli v lesoparku, bylo to prima, všude samá zvířátka a taky houpačky a píseček a klouzačky a krásná čistá travička, prostě paráda! Ze všech zvířat se mi nejvíc líbila kachna s kačátky, hrozně jsem se smál tomu jak na ty svoje dětičky volala a chtěl jsem za nima do vodičky plavat. Pak jsem taky nutně potřeboval půjčit medvědy, vlézt do ohrady ke kozám a dát pusinku hadovi :-) Nic z toho mi naši dovolit nechtěli,ale mohl jsem nakrmit koníčka. Blé, oslintal mi celou ruku až jsem se leknul a už jsem se ho potom trošku bál, co kdyby se spletl a dal si k svačince moje prstíky?

Taky jsme s tátou a Terčou vyrazili na jízdu na kole. Líbilo se mi to moc,až jsem z toho úžasu zapomněl mluvit a tatínek začal uvažovat nad tím, jestli jsem náhodou neusnul. Já totiž nemívám ve zvyku mlčet, neustále něco vykládám a žádám si odpovídat,ale kolo mě fakt dostalo. Ani jsem nestačil dirigovat neustále se vlekoucí a kňučící Terezu, až táta donutí sednout na kolo i mamku (ta totiž chytře schovává svoje kolo u tety na půdě), to teprv bude legrace. Už abysme začali s taťkou vypisovat sázky,na kterou z nich budeme muset čekat častěji.

Dneska odpoledne mě maminka vzala poprvé ke kolotočům a obávám se že taky naposled :-( Byla to láska na první pohled! Já a malinký zelený autíčko uprostřed kolotoče, nechtěl jsem ho prostě opustit za žádnou cenu! Jednou se mamka překonala a vzala mě na labuť, sám jsem jí řídil nahoru a dolů, ale to víte, auto je auto. Když už jsem jel po páté a nehodlal jsem vystoupit, byl jsem domů odvlečen násilím. To zklamání jsem prostě nemohl unést a mamka zase nemohla unést toho ošklivýho kopajícího a mláticího kluka co ze ze mě stal. Částečně jsem se uklidnil až po pravidelném sponzoringu místního automatu na hopsající kuličky, mám jich doma už pěknou sbírečku, ale i tak mě musela máma domů donést a ještě před spaním jsem křičel „auto, auto!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!“.

Snad nám počasí vydrží a na srazíku nezmoknem, věřím že všichni dorazíte a moc se na vás těším!!! Jen doufám že pilůtek bude líbat jenom holky a Johanka přijde ve své deníčkové zlobiverzi!
Tak ahojky Vojta (21měsíců) s mamkou Stáňou

Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 20.05.04 17:29

Ahojte!

Dovolte mi, abych vám představila nového Filutu.
Má přesně dva týdny, měří 52 cm podle naší paní doktorky (po porodu mu naměřili o cenťák navíc…) a váží 3,9 kg (porodní byla 3,5 kg). Jmenuje se Jakub Ševčík a není to nikdo jiný, než bráška známé Filuťačky Verunky (blondýnky ne zrzečky…)

Ještě na pořádného Filutu moc nevypadá, ani zatím nechytračí - pěkně bumbá (tak deset minut) a spinká (po bumbání většinou tři až čtyři hodiny).

Zato Verunka si to vynahrazuje. Za tu dobu, co jsem byla v porodnici, se pěkně rozdováděla. Hlídání u tet jí šlo očividně k duhu. Pěkně se nám rozbreptala, takže už opakuje i nová právě použitá slova, zpívá si asi osm melodií, kde zvládá většinou první slovo (Takže z Holky modrooký je jenom Holka, zbytek improvizuje) a dozpívává poslední slabiky. Táto, mámo v komoře je myš zní v její podáním asi takto: „Táto, táto, bkkbl ííš!!“

Na prolízačkách je to malý ďáblík, den před porodem jsem jí musela několikrát sundávat z vršku jakéhosi zvířátka, kam mi stále utíkala. Žebřík, šikma nebo provazový žebřík?Žádný problém! Než se mamka otočí, už jsem v půlce!!

Také si mnohem víc všímá dětí. Kromě brášky („mimi, mimi“) se nám orientuje na chlapečky. Včera jí jeden na písku chytil za ručičku a kamsi vlekl, já pořád čekala, kdy se projeví její ego a vytrhne se mu, ale zjevně jí to bavilo a nechala se odvést až k jeho rodičům…! Že by první představení? Museli jsem jí chvíli přemlouvat, než se rozhodla jít s námi domů. („Táto, myslíš, že nám jí vrátí?“ ptala jsem se s lehkými obavami manžela…) Sice udělala chlapečkovi párkrát „Pá, pá“, ale pak se nám vytrhla, čelem vzad a prchala za ním… Ještě, že jsme si stihli pořídit malé miminko!! Kubík nám v nejbližší době nikam utíkat nebude! Vojtíškovi rozumím, že se nemohl rozloučit s autem - velice důvěrně známe…

V úterý se Verunka rozhodla, že bude spát v papučkách, s batůžkem na zádech a oslíkem v ruce. Byl to kouzelný pohled - růžové pyžámko rozepnuté dole, žluté papučky ve tvaru autíčka, na zádech batůžek a při bláhových pokusech naivních rodičů („Pojď Verunko, sundáme batůžek, uděláme hají…“) její rozhodné „Nééé, nééé, néééééé!“ Opravdu tak usnula…

Když nahlédnete k nám do fotoalba na rodině, uvidíte, jak to dopadne, když nechá maminka volně loženou toaletní taštičku (se zubní pastou uvnitř…) Dneska to byl zase skelrotik tatínek (Infadolan na kachličkách byl trochu horší… )

Verunka už je tak šikovná, že si sama otevírá dveře, prohlíží knížky, zapíná myčku a vypíná pračku. Nesmrtelná byla minulý týden, když mi ke kojení donesla zabalenou plínku (obě děti jsem před tím přebalila) Řekla jsem jí, že je to Bléé a že jí má vyhodit na záchod. Pokývala hlavičkou, řekla „Jo“ a já začala tušit malér. Slyšela jsem jak odběhla, zašátrala po klice, otevřela dveře a ozvalo se žuchnutí… Mé obavy se potvrdily - obě plínky ležely v záchodové míse… (Jinak máme na záchodě i odpadkový koš…) Takže prostor pro vlastní iniciativu zjevně má. Od té doby dávám víc pozor na to, co říkám.

Maminka Alice, lumpačka Verunka (23 měsíců) a hodňoušek Kubík (2 týdny)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.05.04 20:52

ahoj Kubíčkůůůůů
Moc tě vítáme mezi Filuty. Když jsme s mamkou četly, jak Verunka nutila mamku lézt po průlezkách, ani se nedivíme, že ti to omotalo pupečník. Vylezl jsi sice rychlodráhou, ale hlavně, že už jsi mezi námi. Četly jsme, že už jste s mamkou celkem fit, tak to je dobře.
Verunko, ti jsou ale, že se diví, že jdeš po klukách, co? Taková dvouletá slečna už přece musí začít trénovat omotávání mužského pohlaví. Já se taky snažím, a to jsem mnohem mladší.
Dívala jsem se na fotečky a moc ti to sluší i s tím zubním make-upem.
A to s tím oblíkáním taky dobře znám. Taky si občas vyberu model a naši mi ho nevímproč chtějí sundat.
Tak se oba mějte, pozdravujte mamku. Na srazík do Prahy se s takovým drobečkem asi nechystáte, co?
Ahoj Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.05.04 21:08

Ahoj Vojtíšku!!!¨
to bych taky brala, mít taťku doma celý týden. Ale nám se to poštěstí až v létě:-((.
to je zvláštní, já jsem si dneska užívala stejných věcí jako ty. Nebyli jsme v lesoparku, ale vetřely jsme se s mamkou na špuntíkovský srazík do ZOO. Už vím, proč jsme tam ještě nebyli. Pořád jenom do kopce a většina zvířat kvůli vedru zalezlých. Měla jsem dnes premiéru s kraťasy. Odnesla to moje kolena :-(((. Mají tam v té zologické asi divný cesty. Napřed jsem si rozbila jedno, pak druhý a pak znovu to první. Takže k odřené bradě mám kamarády. Mamka říkala, že teď konečně vypadám jako její dcera, protože ona bývala sedřená neustále. Oni ti špuntíci zase takoví špuntíci nejsou, někteří byli skoro stejně velcí jako já. A všichni jsme si pohráli na písku a mně se povedla udělat moje PRVNÍ BÁBOVKA. Takže dnes je den premiérový.
Ale není to všechno! Už dopoledne proběhla ta úplně první premiéra. Mamka vytáhla kolo (po dvou letech), podařilo se jí ho napumpovat (ale taťka musel asistovat po mobilu, protože máme, jak říká mamka, úplně debilní pumpu. Ona mě navnadila na kolo, na:,–(ila mi helmu a pak tam půl hodiny pumpovala a nadávala. No nebyli byste z toho nervózní? Já jsem si pěkně zapatlala prstíčky v řetězu a převodovce a líbilo se mi to. A pak ta jízda!!!! To bylo žúžo. Mamka měla strach, jestli to se mnou zvládne, tak jsme jezdily kolečka okolo sídliště - po rovině. V pohodě. Ale když mamka slezla, zatmělo se jí před očima, nedostávalo se dechu …Nepráskla sebou prý jen proto, že věděla, že mě musí sundat z kola.
Na kolotočích jsme byli loni, to už si nepamatuju. Těším se letos v červnu.
Prý má být v neděli 10 stupňů. Tak to by teda byla smůla.
Ahoj, těším se na vás.
Verunka zrzečka a mamka Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.05.04 21:14

Ještě musím napsat, jaká jsem to matka. Chudáček Filípek dneska kvůli zmatku při koupání obou dětí, rozbitých kolenech obou dětí, atd. usnul bez večeře. Uvědomila jsem si to až když spal.
Ach jo, tak takhle taky dopadají starší sourozenci.
 Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.05.04 21:46

Ahojky Kubíčku !!!

Moc tě zdravíme a vítáme mezi nás a jsme rádi že se vám s maminkou dobře daří. Vyjímečně nejsem zklamaný z toho,jaký jsi hodný chlapeček,krásně papáš a ještě lépe spinkáš,hmm. To sice trošku vybočuje z filutovského normálu,ale protože má maminka na starosti ještě Verunku, budeme ti to nějaký čas se sebezapřením tolerovat.Věřím že i tak nás brzy nezklameš :-)
Jinak plně sdílím Verunky rozhodnutí nenechat si kecat do takových závažných rozhodnutí s čím, případně s kým spinkat. Já když se rozhodnu že budu spát s míčem,bagrem,mo­torkou, hokejkou,skládacím křesílkem, taky mi to nikdo nevymluví! Jen si musím pořídit nějaký alarm,protože přes noc se u nás nějak krade.

Tak,Kubíčku, hezky si napchávej bříško ať nám brzy vyrosteš a doženeš nás v lumpárnách, lumpačce Verunce posíláme pusinku (kdyby ti došla zásoba zubních past či krémů k natírání se,dej vědět, rád vypomůžu) a brzy napište jak to všechno zvládáte.
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.05.04 21:55

Nazdáreček Verunko !!!

Teda, ty jedna holko, ty jsi ale pěkná opice,takhle se po mě opičit!! Nejdřív zvířátka a pak kolo,ale že jsi to ty, odpouštím ti :-))))
A taky gratuluji k první regulerní bábovce, doufám že jednou budu moct popřát i k první bábovce na talíři :-)
Maminka je vážně šikulka, ta moje odmítla vozit na kole už Terču a svěřila tuhle vý:,–(u tatínkovi,ale i tak třeba taťka vezl do kopce pětiletou Terču a nahoře si museli dát šlofíka při čekání na ufuněnou mámu.Věř, že mámě se po dvou letech bez ježdění na kole taky nebude dostávat dechu a ten otlačenej zadek, nebo snad předek?

Tak pa pa pa, těšíme se na vás, škoda že má být taková zima, rád bych ti pofoukal tvoje bebíčkový kolínka!
Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.05.04 21:57

Jani,
taky jsem to zapomněla naspat o kousek výše. Chudák starší sourozenec Tereza šla už taky nejméně dvakrát spát bez večeře.Ta pamět :-)
 Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.05.04 22:04

Ahojky Viki,

snad tvůj komentářík na konci minulého deníčku nezapadl, my se na tebe a tvoje kudrnky moc těšíme, takže určitě na srazík přijď, čím víc nás bude, tím větší zábava!
Pa Vojta

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.05.04 13:21

Ahoj Vojtíšku a všichni ostatní,

vzhledem k tomu, že teta Romana organizuje velmi promptně, už nějaké podrobnosti víme a zbytek jistě do nedělního rána mamky vyřeší na chatu :).

Jinak se samozřejmě s mamkou těšíme - nebudou tam náhodou kolotoče? Já z nich taky lezu jenom jako vztekající se příšera :))).

Papa, V+I

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.05.04 23:04

Nazdar Filutům,
velmi se omlouvám za nedeníčkování, ale Johanka se rozhodla nespat, dnes už druhý den nezamhouřila oči ani na chvilku, tedy na chviličku jo, ale po půl minutě vždycky usoudila, že už byla hodná dost dlouho a toho spánku taky stačilo. No nic, hurá ke srazování se.
Srazík se koná 23.5. v neděli v baseballovém areálu TJ Sokol Krč ALTRON v Praze 4. Srazíme se mezi 12:00-12:30, opozdilce uvítáme též Účast zatím potvrdily: Anaj s Verčou i Fildou (přijede s manželem na hřiště), Zuzuka s Vojtou (totéž, akorát nesmím zapomenout poslat mapku), Stáňa s Vojtou (dokodrcá vlakem a od nádraží ji pravděpodobně vyzvedne Iva), Iva s Viki (na 90%), Verča s Barborkou a možná bez Kristýnky (jede MHD a tudíž využije druhého srazoviště - tj. ve 12 hodin na Kačerově), já s Johankou a možná Filipem (též MHD, též přes Kačerov).
Eva mi zatím tel. neposlala, takže nevím, zda pojede autím nebo MHD, zda vůbec pojede, zda kromě Davídka vezme i Fildu - Evi, zkus můj mobil nebo aspoň písni zprávičku.

K zvážení nabízím možnost vzít manžele, když nepůjde zneužít je ku hlídání, budou mít možnost sledovat baseballový zápas velice kvalitních týmů.

Možnost občerstvení v místě je, ale spíše bufetového typu, takže batolecí dietku tam neseženete, zato hranolky, smažáka atp. zcela jistě. Totéž s pitím. Prostor pro motorkáře nádherný, spousta cest a zákrut, kde lze zmizet mamce z dohledu, travnaté plochy. Předpokládám, že stejně jako u nás předpovídaná zima vadit nebude, spíš by nás zaskočil déšť, ale je tam velká klubovní restauračka, kde nás v nouzi strpí.

Nejde o uzavřenou společnost, kdo budete mít chuť a čas a nebudete zrovna prohánět kočárky po Pražském maratonu (který zrovna v té době poběží - pozor na dopravu), přidejte se.

Snad jsem na nic nezapomněla, mějte se a těším se na shledanou.
 Romana

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.05.04 09:30

Ahoj Kubíčku

Vítáme tě mezi námi Filuťáky. Doufám, že se brzy naučíš také něco od nás a tvojí šikovné sestřičky a budeš ten spravný filuťáček jak má být:) Zatím ale buď ještě hodný a maminku moc nezlob, hezky papej mlíčko ať je z tebe velký kluk.

Verunko já teda taky nechápu, že byla tvoje mamka překvapená když jsi šla ty plínky vyhodit na záchod. Když ti to řekla, tak jsi to udělala. Za to by jsi přece měla být pochválená ne? Občas je to s těmi rodiči těžké. Já jsem např. do záchodu hodil bráškovo botu (teď už tam musíme zavírat - pozn. m.) a co myslíte že bylo? Akorát to jejich NENENE, TO NESMÍŠ APOD. Člověk se jim fakt nezavděčí…:o)

Budeme se těšit na další vaše zprávičky, ať Kubíček pěkně roste a Verunka je pořád tak hodná holčička:))

Zdraví Davídek s mamkou Evou

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.05.04 10:43

Nazdárek Filuťáci !!

Srazík se nám blíží co? Timto veřejně potvrzujeme naší účast, pojedeme autem. My už se těšíme, zatím ještě nevíme kde to bude … máma to totiž musí najít na mapě. Taky nevím co si všechno mám vzít ale už vidím mamku jak mi zase z mých věcí co si nachystám plno vyhází. Ach jo:))) Škoda jen, že nám možná to počasí nevydrží hezké ale my zazlobíme i tak co?

Tím, že je o víkendu pořád ošklivo tak nemůže nikam pořádně vyrazit ven. Byli jsme akorát v ZOO, tak se mi teda líbilo moc a pak chodíme plavat do Letňan. Tam se mi líbí také pokaždé. Máma si pochvaluje, že mě to vždycky unaví a hezky spinkám.

Minulý týden jsem měl blinkací. Začalo to v neděli kdy jsem se v restauraci hoodně pozvracel. Svetr jsem zasmradil, kočárek taky a měl jsem to i pod tričkem. Tak to mi tam máma vyprala a jedna hodná paní i přežehlila, takže bylo hned suché. Jenže za chvilku to na mě přišlo zase, máma to aspoň vychytala tak, že jsem zvracel na zem a nic neušpinil. Bylo mi mooc špatně, zvracel jsem tam pak do kbelíku jako nějaký vožrala:)))) Tak jsme se balili, že pojedeme domů a to se jim tam pozvracel i bráška. No chudák ta hodná paní. Máma už tam prý snad ani nepůjde:o)) Jeli jsme na pohotovost, protože jsme to měli stejně po cestě. Tam paní doktorka říkala, že je to nějaká dietní chyba a málem z mámy udělala že nás otrávila:)) Druhý den nám bylo líp ale další den jsme se ještě pozvraceli. Byli jsme i u naší paní doktorky a ta říkala, že je to střevní viróza u nás jí prý má půlka sídliště. No spíš celá Praha:o) Teď už je nám ale dobře, zase všechno papkáme a opět zlobíme.

Doma rád chodím ke sporáku ale babička mi ukázala, že je tam nějaký auví, tak se teď trochu bojím. Jinak si pořád přistrkávám židličku ke kuchyňský lince a chodím tam žebrat:o) Hlavně hlásám bombon bombon a sem tam se mi podaří něco ukořistit. Už jsem ale taky naletěl a spapal něco moooc ošklivého až jsem z toho dělal pěkný drštičky. Jednou se mi podařilo se zmocnit skleničky s kolou, bylo tam nalito jen trochu. Opatrně jsem s tou skleničkou slezl ze židličky, přinesl si ji do obýváku a tam se zase u:,–(il do křesla. Potom jsem to všecko pomalu vypil a vůbec se přitom nepolil. Chutnalo mi to moc, chtěl jsem přidat ale nedostal jsem nic. Příště si vezmu sám a hotovo:o))

Dnes snad máma přidá nějaké fotky, tak uvidíte co rád dělám. Ještě jsem se chtěl zeptat, berete si na srazík motorky? Je tam prý pěkný terén. Napište jo?

Budeme se zítra těšit, tak zatím čauu
Davídek 18 m a mamka Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.05.04 12:34

Čau Davídku,
Motorku vem určitě, máš-li jich víc, nalož do auta víc, aby to nemotorkářům nebylo líto :-), já si beru sebou už jen bagra a míček, mamka prý přihodí nějaké to baseballové náčiní, kdybychom se prý chtěli opičit. Kdybychom nechtěli, tak ty rukavice se bezva žužlaj.
tady má mamka odkaz na mapku: http://www.sokolkrc.cz/images/mapa.gif

teď sypu spát - jestli se dnes zadaří, pak na vycházku, ale večer si mamka vymínila, že bude sedět u PC a dolaďovat srazíkování a že mě prý nechce ani vidět, ani slyšet - no uvidíme, kolik taťka vydrží.

Právě koukám z okna, zase nám lhali, venku svítí sluníčko, je sice chladněji, ale to je prima, aspoň se tolik nespotím, jestli bude zítra taky takhle, tak to bude žůžo.
Já snad tím těšením vážně zase neusnu, tak se tu mějte, ahoj
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.05.04 12:37

Ještě jsem zapomněla dodat, že takhle opatrně a hezky piju ze skleničky taky pouze Colu, už jsem ji ochutnala trošičku třikrát - brácha se se mnou totiž rozdělil, když mě bolelo bříško, ale protože je tak hrozně mňam, tak je to jediná tekutina, kterou vážně nebryndám, jen opatrně vychutnávám. Takže zdravím kolegu závisláka
 Joko

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.05.04 15:00

Ahoj Johanko a ostaní

Vezmu si tedy motorku s sebou. Ale bereme jen jednu. Máme ještě jednu elektr. ale s tou se máma odmítá tahat, protože je moc velká a těžká. Neví ani jestli je nabitá, tak tu možná vezmeme někdy příště.

S tím počasím máš pravdu, svítí tu teď hezky sluníčko. Kéž by bylo zítra taky tak. Budeme se modlit:o)))

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, kde se zítra sejdeme. My to tam vůbec neznáme a nemáme tušení kde vás budeme hledat. Mohli by jsme tam být na tu dvanáctou, to bude záležet jak to rychle najde máma.

Čauky David

P.S. Díky za tu mapku.

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.05.04 15:06

Že je ta mapka ale podrobná co?:)) To nevadí, mi to najdeme. Aspoň víme, kde už hledat:o)
 Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.05.04 20:32

Tak už dolaďuju:
Srazík pro MHDéčky se posouvá na stanici metra C Budějovická, jede nám odtamtud jednou za půl hodiny přímý autobus 192, který staví skoro hned u areálu (stanice Dolnokrčská), takže si odpustíme ty 2 km pěšky. Akorát musím zjistit, jestli se k nám Verča vůbec skrz ten maraton propracuje.
Pro autíčkářky jsem zjistila konkrétní sjezd z Jižní spojky, jde o odbočku, kde je na ceduli napsáno KRČ, BRÁNÍK. Pojedete-li z východu, dostanete se na silnici bez domů - jde o ulici V podzámčí - a hned vlevo už zahlédnete křižovatku se semafory, tu přejedete přímo do ulice Bránická, již na křižovatce máte ukazatel k areálu.
Kdo pojede od západu, tak cedule bude asi stejná, podjede pod J.spojkou a dorazí rovnou na tu křižovatku, kde zahýbá doleva. Silnička vedoucí k areálu je opět vlevo cca 300 metrů za křižovatkou.
Tak snad je to pochopitelné.
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.05.04 20:59

Ahoj organizační výbore,

tímto se s Viktorkou zítra moc omlouváme, ale nějak mi vypadlo, že se slaví tchýniny narozeniny včetně slavnostního oběda a kde samozřejmě nesmíme chybět ;). Ach jo, myslela jsem, že je to v plánu až příští víkend, ale manžel mě dneska vyvedl z omylu.

Uvidíme, kdy to skončí, akce se totiž koná na Chodově, takže kdybychom odjížděli nějak dřív, zavoláme, jestli tam ještě někdo z vás je.

Taky se omlouvám Stáně s Vojtíškem, kteří se měli s námi svézt, ale Romana má náhradní řešení.

Díky všem za pochopení a doufám, že příště to snad vyjde… Užijte si to i za nás!

Dobrou, I+V

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.05.04 00:48

To je v pohodě, ale zkuste se zastavit alespoň na chvilku. Určitě tam budem ještě ve čtyři, možná až do pěti - Jana bude čekat na konec zápasu, Stáňa mizí nejpozději ve 4.10, aby stihla bus a tudíž i vlak bez stresů.
Jestli se neobjevíš, tak vás s Johanou přepadnem doma, těš se, bububu.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.05.04 01:10

Jo ještě jsem zapomněla přesné místo srazování: takže podle popisu trefíte (prý), já bych to viděla někde blízko brány areálu, stejně tam budete nechávat autí. Areál je sice rozlehlý, ale přehledný, takže se najdem určitě.
Nás poznáte snadno, já budu ta stará větev tlačící předpotopní šmajdavý vehikl obsahující jedno totál boulovaté a zjizvené děcko, případně pajdající vedle kočáru. Pro ujasnění přikládám seznam úrazů za poslední čtyři dny: propíchnutá pata vrtulníkem - šlápla na něj, když se vyhýbala stolu, přeražený palec na druhé noze od pánve, odřené koleno do ruda od koberce, modřina na páteři po pádu na spodní hranu stolu, rozražená bradička - stůl vydržel, rozražené čelo - stůl vydržel, dvě boule na druhé straně čela - stůl vydržel, boule vzadu na hlavě - stůl už mě štve dost dlouho a konečně mám argument, že ho smím vyměnit za původní vyšší a lehčí, který před pády sám uhýbá (je už naučen od Filipa). Zítra odpoledne bude konečně po mé půlleté intervenci vyměněn, hurá. Akorát nechápu, proč to muselo tolik bolet, jenže Standovi se tak moc líbil. Ale zase se teď vejdou do bytu i všechna křesla, takže budem konečně moci sledovat všichni jednu televizi v jedné místnosti. Ale zase bude problém s jídlem, protože stůl měl ideální výšku k židličce, takže na něm Johanka téměř vzorně a spořádaně dlabe. Horší už to bylo s náma - jedli jsme v hlubokém předklonu. Ale i tento problém jsem právě teď vyřešila, budu časem potřebovat židli k PC, tak pořídím hned takovou tu, co se dá nastavit hodně vysoko. A Johana bude dlabat v kuchyni u stolu, na telku taky dohlédne, takže při reklamách toho spocívá dostatek.
Uff, díky vám další problém vyřešen.
Jé, já se na zítra tak těším :-)
 Romana

p.s. zapomněla jsem přivítat nového Filutu v našem deníčku, takže ahoj Kubíčku, hezky dlabej a spinkej, ať Verunku brzo dorosteš a můžete mamku prohánět za čtyři.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.05.04 10:51

A chčije a chčije, kanálie jedna :-(((( !!!

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.05.04 19:55

Ahoj holčinky,
všem účastnicím moc děkuju, už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila. Janin výběr prostoru byl velice prímovní, podobně tolerantní a nekuřáckou hospůdku bychom hledaly po Praze stěží. Mrzí mě, že jsme nestihly Hynkovi a jeho kompanii víc fandit, ale to víte, kamínky jsou kamínky :-)
No ženicha si tedy Johanka vybrala Stánina Vojtíška, to se mám na co těšit, když jí přitahujou takhle roztomilí svérázové :-), ale Davídek byl taky prima kámoš. Od Pilůtka pusu nedostala, nějak se nemohli dohodnout, kdo začne.
No a co ze srazu vzešlo? Že do konce června by se měla uskutečnit vlastivědná procházka po Praze. Stáňa i další projevily přání projít historickou Prahu, jenže batoláci ne vždy snášejí dlouhý pobyt v kočáře a mnoho toho sami neuťapou, takže jakmile nastane letní počasí, vidím to na omezený prostor Hradu. Sehnat tam nějakou srazovací hospůdku se zahrádkou myslím nebude problém, to je pro děti slušný kout.
Druhou variantou je Most a Kampa - na Kampě už snad obnovily to obr hřiště pro děti, na které mám krásné vzpomínky. S tátou Filipa, ještě před tím, než jsme se stali rodiči, jsme si tam chodili hrát na pískoviště. (Bylo nám přes dvacet a byla to děsná bžunda).
Takže holky mimopražský, zjistěte si, které víkendy by přicházely do úvahy a který kout radši, zda Staromák + Most, nebo ta Hradčana + kousek Malé strany.
Jinak velký dík všem počasníkům, pršelo jen do srazíku a pak lilo, až když jsme byly se Stáňou v metru, tak jsme si luply ještě jeden přestup, abychom nemusely ťapat na nádraží v dešti, takže ani kapička nesmočila mé šediny :-). Jo a měly jste vidět Vojtu na nádraží, jak zjistil, že pojede zase mašinkou, tak se pěkně rozjuchal a loučení bylo vysloveně nadšené.
Evo, doufám, že jste si Olčou ta čísla vyměnily, každopádně tento týden jsem sice na chalupě, ale víkend a další týden zase hnijem doma, jestli se dohodnete na tu Zelenou louku, ráda se s Johankou přidám, mám to od autobusu asi 5 minut, to zvládnu.
A naoplátku zvu pražandy na výletík za Verčou na Zbraslav, pořád tam mají v parku toho svůdného pindíka a pořád jsme ho neošahaly, taky plánuju, že někdy ve všední den přespříští týden, než nám Verča ujede na chalupu. Ještě zkusím vyzjistit, zda některý víkend nezůstává v Praze, protože by to byla dobrá příležitost k hezkému výletu parníkem. třeba až na Slapy.
Tak jak vidíte, nápadů je něurekom, stačí se jen k něčemu vyjádřit.
Hlavně mě překvapilo, že se vážně všechny známe tak dobře, že nebyl problém navázat na chatovací hovory ze včerejška a bylo to setkání drben, které si nemusely vyprávět o porodech a pokrocích dětí, jen se prostě dál chatovalo na živo.
No hezky jsem se rozepsala, ale jinak jsem krásně unavená, takže po dlouhé době odcházím časně do hajan, doufám, že aspoň Superstar zahlédnu.
Ahoj a na brzkou viděnou
Romana s usínající Johankou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.05.04 22:47

Ahoj holky,
tak jsme šťastně (s nešťastným tatínkem po prohře) dorazili domů. Slejvák začal, když jsme nastupovali do auta.
Poté, co jste odešly, dostala Verunka vzteklý záchvat, protože jsem ji nepustila do kaluže. Po něm začala opět hvízdat, večer u nás byla paní doktorka a už opět inhalujeme.
Teď zrovna Verunka spí - usla po deváté, což je s podivem, protože prospala celou cestu z Prahy. A novinka (někomu jsem ji na srazíku stihla říct): Už druhou noc spinká u Filípka v pokojíčku na velké posteli. Postýlku jsme totiž včera museli odevzdat bráškovi původního majitele, narodil se ve středu. Dneska ale kvůli Verunčinu bronchitování s ní nespí Filip, ale já.
Jinak, srazík se nám dost zamlouval. Jenom jsme si nějak nestihly pokecat. (Jestli to nebylo tím, že jsme nebyly včera na chatu :-)). Takže se hlásíme na tu historickou procházku. Zatím jenom vím, že tu nebudem ten víkend 19. 6.
Ahoj všichni
Jana a spící děti Verunka a Filípek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.05.04 01:05

Jani, po pokecu nebreč, to doženem tady, hlavní je, že jsme okoukly batoláky a ti sebe navzájem. A moc se mi líbilo, že se si naše zlatíčka líbila a že si hodně rozuměla. Jako protřelá matka musím všechna míma pochválit, byla naprosto vzorná a dokonalá včetně mlaďochů Domíska a Matyse.
Akorát mám poučení, že na příští srazík musím vzít víc tenisáků, ještěže mám zásobitele tenisty, kteří po týdnu mění :,-(y :-)
Zkrátka se po vzoru Filípkově ještě teď spokojeně tetelím, jak se podařilo. Jen ty foťáky, to musíme dopilovat :-)
Moc přeju Verunce brzké uzdravení
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.05.04 22:54

Ahoj lidičky :-)

Tak včera jsem padla vysílením zároveň s dětmi,obleče­ná,neumytá,ne­najedená, bordel kam oko ani nestačí dohlédnout, toho cestování bylo vážně trochu moc najednou.
Ale srazík byl jedním slovem SUPER, ani k tomu nemám co dodat,byli jste všichni moc prima a dětičky byly úžasný, jen jsme opět nestihly všechno se všemi povykládat,ale na to by nám zřejmě nepostačil ani celý víkend :-) Jen škoda špatného počasí,ale cisterny z nebe nepadaly, tak nač si vlastně stěžovat. Vlastně zklamala jenom Johanka, protože byla tolik a tolik hodňoučká,obávám se,že chyba nebude na její straně, holt proti pomluvám, a to dokonce z vlastních řad, se těžko odolává!
Vojta se také zhlédl v Johance, jenom je ten náš chlapeček malinko nesmělý,ale ještě pár takových vydařených srazíků a bude ruka v rukávě :-) Ho,ho,ho,třes se starosto z Boru, jestli v budoucnu nedorazíš,máš smůlu!!!!!!
Jinak musím Vojtíška pochválit, cestování zvládl na výbornou, ve vlaku byla sice ke konci trochu nuda a kňourajda,ale cesta byla dlouhá i pro dospěláka,natož pro takovýho špunta. I když zas tolik nudy nebylo, při zpáteční cestě bavil Vojta celý vagon, museli z nás mít opravdu radost. Ale myslím,že z celého dne se Vojtovi nejvíc líbilo cestování metrem a autobusy, hlavně jezdicí schody,ještě dneska nadšeně vykřikoval cosi o schodech a o ježdění. Holt venkovan se nezapře :-)

Takže pro další červnový srazík jsme všema deseti, poslední víkend bude náš taťka pracovat,ale uvidíme,vlak máme kdyžtak nacvičený.

Je nám líto hvízdající Verunky, snad se nám brzy uzdraví, moc na ní budeme myslet.
Bohužel vám musím nahlásit, že my taky nejsme zcela fit,vlastně už v sobotu měl Vojta na nožičce sem tam malinký pupínek,ale nic moc extra, ovšem během srazíkování se pěkně vybarvil, večer jsem ho svlíkla a nestačila jsem se divit. Po celé levé polovině těla drobná vyrážka, což je dle doktorky tzv.Apec, myslím že s c na konci. Měla by to být nějaká taková choroba jako je pátá či šestá nemoc, prostě vyrážka virového původu. Vojtíška to tedy ani trošku neobtěžuje, mělo by to zase samo zmizet,ale bohužel by jsme mohli potencionálně někoho z vás touto nemocí obdarovat a to mě velmi mrzí. Doktorka říkala ať si z toho nedělám hlavu,že to zas tak hrozně nakažlivé není,ale je to prostě virového původu, tudíž stejná šance přenosu jako třeba u rýmy či kašle. Proto se vám všem dopředu moc a moc omlouvám pokud vás to postihne,ale bohužel jsem to nemohla tušit dopředu.

Tak se všichni mějte, na závěr posíláme pár gratulací. Hlavně přejeme vše nej. mamince Janě k dnešnímu svátku (uf,ještě to stíháme dneska),snad jí dala Verunka dárek v podobě zlepšení její nemoci.
A taky samá nej nej nej pro Filipa, bráchu Johanky, k nedělním narozeninám a středečním jmeninám. Má to takhle pohromadě,tak snad se mamka Romana plácne přes kapsu a nějaký super botky protipuchýřovky mu pořídí.
No a zbývajícím Filípkům taky přejeme aby si svůj svátek pěkně užili a velkou hromadu dárků!!!

Ahoj Stáňa a Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.05.04 23:47

Tak já to chci taky stihnout dnes:
Janičko, vše nej nej nej a hlavně nejmírnější a nejkratší spastické bronchitování.
A protože odjíždím, tak i všem Filipům (a že jich tu je požehnaně) všechno nejlepší k jejich svátku.
Romana a Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.05.04 12:19

Ahoj všichni,
tak jsem zase tady a huráááá, dnes už napevno on-line :-)).
Dneska jsem to vzala za Verunku.
Takže, opožděné díky za přáníčka k svátku. Naši nikdy svátky nedrželi, a tak mě každý, kdo si vzpomene potěší o to víc. Tcháni svátky slaví, tak se každý rok těším na Nutellu. Mňam, letos jsem ji nespořádala na posezení, rozložila jsem si to do dvou dnů. Filípek o svém svátku moc dobře ví, zároveň s ním slaví děda narozeniny. Ale letos to Filďas fakt přeháněl. Už od večera vykřikoval, že zítra si může dělat, co chce, protože má svátek. Ráno v 6.30 pokřikoval na Hynka: „Taťko, chystej peníze, ať mi můžeš koupit nějakej dárek!!“ a v 7.10 se udiveně ptal, jak to, že jsme mu ještě nic nedali. Ještě že má narozky až za půl roku.
Verunka už je lepší. V pondělí nás byla paní doktorka zkontrolovat. Na průduškách Verča nic moc neměla, ale kašel se jí zdál hrozný (já jsem si přitom myslela, že krásně volně odkašlává). No a kvůli tomu kašli a těm potvorám, co měla v zimě v krku, máme ATB na přeléčení. Ach jo. Zatím jsme všechno zvládali bez nich. :-(((
Nicméně, Verunka řádí jako tajfun. Kolínka už jsou zahojená, teď si pro změnu skřípla prsty do kempinkového křesílka.
Tak se mějte
Ahoj Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.05.04 13:57

Ahoj Jani,

tak jsme rádi že už Verunka řádí jako divá, i když teda musí papkat ATB, ale co naděláš.
Jsme celí napnutí co nám Filda napíše o tom jeho svátku, snad se dočkal všech dárků, nejlépe hned v 7,15 :-)))
Tak pa pa, těšíme se na nový deníček a taky na chat, když už tady teď budeš pořád :-)
Ahoj Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.05.04 20:59

Milá Verunko,
jak jsi tak krásně chrblala, tak se mi to moc zalíbilo. Ale nějak se mi to nepodařilo zaonačit, takže si nejprv musím prodělat ukrutánsky hnusnou rýmu, která mi až zkrátila pobyt na chalupě (nebyla odsávačka ani kapičky, kamna nenachystaná - dost fuj prostředí) a pak teprv se těším, jak mi to vleze na průdušky.
No už jsem zaplaťpámbů doma, takže doufám, že zítra mi bude líp. Na chaloupce jsem byla sice jakžtakž neničící a hodná, ale zato hodně nevrlá a neustále doteď vyžaduji maminčí náruč nejlépe permanentně. Jo a teďka cestou vlakem jsem oblažovala cestující srdceryvným neutuchajícím jekotem, až na mě musela přijít přísná paní průvodčí a pohrozit mi, že mě z vlaku vyhodí. Teprve pak jsem vztekle zarytě mlčela a všichni začali otvírat okna, jaké jsem tam dělala tiché dusno.
Jo a bráchův svátek jsem oslavila tím, že jsem dostala nové nádobíčko na písek a do vany, heč - brácha měl obrovskou radost :-)
Mějte se hezky, těším se na další deníček.
Johanka (a dokonale zdrchaná mamka)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.05.04 21:36

Teda Joko,
jestli jsi to chytila ode mě, tak se mamka moc a moc omlouvá. Ona to považovala za běžnou rýmu, a tak ji to od srazíku neodradilo.
Ale tu cestu vlakem ti dost závidím. Já jsem ještě nikdy nejela. Spolu bychom tu paní průvodčí určitě překřičely.
Tak si teď pěkně užívej maminky a přejeme brzké uzdravení.
Ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.05.04 21:45

Ahoj Stáňíku s Vojtíkem,
tak hlásím, že u nás se žádná vyrážka nekoná.
Deníček mamka před chvilkou odeslala, ale je před ní 18 příspěvků, tak uvidíme.
No a ten slavný svátek? Mamka si myslí, že babička s dědou Filípka těmi svátky trochu kazí. Ona by byla tak pro gratulaci a nanukový dort. Ale Filípek dostal od babičky knížku (Pavouček Provazníček) a od dědy bonbony a Kindervájo. Není to už skoro jako narozky? Tak naši mu dali krabičku Ferrero Rocher a musel se rozdělit s mamkou :-)). My jsme totiž všichni na čokoládu :-)). Bráška se naštěstí dělí celkem ochotně. No a o trampotách s domečkem, který měl být částečně taky k svátku, i když hlavně pro mě, se mamka rozepsala v novém deníčku.
Tak ahoj
Verunka a Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.05.04 03:18

Holky, hamba, kde jsou fotečky?
Mám jen čtyři od Evy a tři nafotila Zuzka, no to je morálka - já si snad ten foťák nechám opravit :-) Tak koukejte sypat. :-)

Jano, od Verči to stopro nemáme, Joko si třikrát kýchla už v neděli těsně před srazíkem, ale vypadalo to neškodně - v centru Prahy míváme všici občas zanešený nos prachem a kýcháme si jen tak pro radost z pohybu. A celá nemoc začla v úterý totální protivinou a kňouratýdou, vyvrcholilo to večer, kdy mi vrátila večeři z pondělka, myslela jsem, že jsme si roznesli na srazíku střevního vira podle Šulánkovic vzoru, ale pak se konečně rozjela ta rýma a díky tomu, že jsem byla na chalupě bez auta a bez léků a hlavně bez odsávačky a nos byl ucpán tak, že smrkat se vůbec nedařilo - jen tak odkapávalo, tak jsme se dopracovaly do tohoto zběsilého stavu. Dost se bojím o uši, navrch si Joko občas s brekem mne krk, ale kromě rudého celého vnitřku pusy tam nic nevidím. Jestli jí ráno nebude lépe, skočíme k doktorovi a vypadá to na první ATB. Ale teplotu má jen lehounce zvýšenou, tak snad se to už bude lepšit.
No a k vyvrcholení všeho si něco vyvedly s babičkou (tipuju na brutální číštění nosu a násilím vynucovaný klid - já u toho bohužel nebyla), takže při pohledu na ní Johanka totálně hysterčí, babička se jí nesmí ani dotknout. Poslední dva dny je mým dokonalým symbiontem, z klína mi nesleze. Připomíná klíště Kaisera.
No díky johančí nechuti a ještě dalším věcem (babiččiny pichlavé řeči a nespolupráce) máme od chalupy zase na dost dlouho pokoj. Nemám zapotřebí pravidelně se jezdit udřít a místo vděku poslouchat hloupé narážky - nejsem malý fracek. Filip to ve svém puberťáctví shrnul do několika otevřených vět plných spravedlivého hněvu a hned byl oheň na střeše. A tak jsem zase bez hlídání, ale než hysterickou Johanku, to radši hysterické zákazníky a naštvaného šéfa.
A navrch to otevírá nové možnosti srazíkování, juž se těším. Jen co malinko vyzdravíme.
Tak deníček se po půlnoci neobjevil, tak se mějte hezky. Já už jdu chrupčit, na chalupě jsem toho mnoho nenaspala.
Romana a Johanka

p.s. Překvapilo mě, že jak je zcela vzteklá z utírání nudlí, nos má podrážděný a přes pravidelné mazání Bepanthenem zarudlý, tak u odsávačky s vysavačem sice byl nejprv boj, ale po prvních nudličkách zaznamenala zlepšení a pak už jen trpně a spokojeně držela. Ale hodlám jí donutit smrkat, zatím to při té celkové ucpanosti vůbec nešlo.

Vložit nový komentář