Filutové z Chytrálkova - díl obyčejný, prázdninový

Rodičovství

Verča píše: Ahoj Filutové a Filuťačky, Dnešní deníček píšem se zpožděním na venkově u babičky, takže trošku v polních podmínkách. Babička má sice lepší počítač i monitor, ale naše je naše. Je zde krásně a vedro, ale prý už se z Čech blíží mraky. No, uvidíme, jestli se dá předpovědím věřit. Zatím si užívám u babičky na zahrádce. Dělám bábovky, kopu do balónu, motorkuju, ale stále vede nejvíc ježdění na koštěti.

Babička si mě vyžádala na celý víkend ? poprvé. Mamka totiž vypravovala chlapy na pánskou jízdu do Adršpachu. Odjeli v neděli ? 4 tatínci a 5 dětí. Píšu dětí, protože jednomu z tatínků se nepodařil udělat chlapeček, a tak musí jezdit s holčičkou. To zase těžko chápe náš Filípek. Jak může jezdit holka na pánskou jízdu? Proč si strejda nepočká, až se mu narodí kluk? (To ještě netuší, že i to druhý bude holka:-)). Tatínci už tuhle dovolenou provozují třetím rokem. Jezdí jeden rok k moři a jeden rok k nám do hor. Maminkám se to zatím dost líbilo. Ale teď už jsme se narodily my, sestřičky, takže už nemají pré? . Bude se to muset nějak vyřešit. Myšlenku, že by otcové měli na týden všechny děti, zatím tatínci odmítají přijmout. Ale já jsem stejně nejradši s mamkou, tak co.
A jak to se mnou babi zvládla? Celkem to šlo. Mamka už mi týden večer nedává, ale přesto jsem u babičky chvilku hledala prsíčko. Pak jsem řvala, tak jsme volaly mamce. Mamka babičku uklidnila, že to dělám i doma a ať dělá že spí. A víte co udělala babi? Na:,–(ila si sluchátka a poslouchala televizi! A já jsem usnula s telefonem v ruce ? se zhmotněním maminky. Ráno jsem byla štěstím bez sebe, když mi babička sundala plínku a já mohla jít na nočník. Na ranní prsíčko jsem si tedy ani nevzpoměla. Jinak s nočníkem máme přátelský vztah ? spotřeba jedné plínky denně se mamce dost líbí (tu na odpolední spaní mívám suchou, takže vydrží i na noc). Jen si mamka není jistá, co bude, až se zhorší počasí a z holoprdelnice se stane normální holčička v kalhotkách. Ty totiž trošku ignoruju a občas se prostě vyčurám přes ně. Mamka mě podezírá z lenosti. A když už jsme u těchto záležitostí, babička neustále podezírá cizí psy, že jí chodí dělat hovínka na zahrádku. A dvě z nich jsem tam včera udělala já, chi chi. Byla jsem celá nadšená, jak se mi to povedlo v přírodě :-).

Co bych vám ještě řekla? V Brně jsme už taky byla koupáku. Ale Stáňu s Vojtou asi nedoženem :-(. Mamka si vzala na pomoc babičku s dědou, protože jsme s bráchou oba neplavci. Teda bráška má mokré vysvědčení na 10m, ale mamka nějak nepochopila za co. Je pravda, že umí skočit šipku :-). Ale asi je ta špatná mamka, protože v pátek a v sobotu byl Filda s taťkou v Trnavě na ME žáčků v baseballu a byli se i koupat a Filípek prý uplaval 20m!!! Tak aspoň vidíte, od čeho jsou tatínci. Mamka už mu dávno přenechala všechny sportovně dovednostní disciplíny, ať se snaží, ne? A nese to své ovoce. Nedávno Filípek prohlásil ? Mamko, tys mě nic nenaučila, to taťka mě aspoň učí baseball.
Ale zpět k tomu koupališti. Babička má dobrou historku s taťkou. Když lezl po čtyřech, nějak se u vody zakecala s kamarádkou a taťka lezl a lezl a za chvilku lezl pod vodou, ale vůbec mu to nevadilo a babička ho vylovila až když nad ním byl metr vody. Prý vodní živel, slýcháme to každé léto. Tak jsem chtěla letos předvést, že jsem dcera svého otce. Mamka se zakecala s dědou a najednou babička ječí, oba strašně seřvala a vůbec byla dost hysterická. Já jsem totiž chtěla plavat, tak jsem se položila na vodu. Ale voda nějak nenesla, tak jsem plavala pod vodou. Mamka mě rychle vylovila. Já jsem se ani nesmála ani nebrečela, jen jsem byla trošku překvapená. A pro jistotu jsem to zkusila ještě několikrát :-). Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky, ani jiné vody ? aspoň pro babičku to platí.

Doma pořád skáčem na hradě, taky už mamka vytáhla bazén. Nejraději ležím na zádech, uši ponořené, vlasy plují a já dělám mrtvolu.
Slovníček se rozšiřuje každým dnem. O víkendu jsem začala říkat býle (babi je má na nose), plínka, mokrý (kalhotky po akci). Jsou tady s náma psi, tak říkám: Aki běž!! ? trošku se jí totiž bojím. A mamka nadává, že s kvantitou klesá kvalita. Místo balon, haló, malá, jsem totiž začala říkat bajon, ajó, majá. Nejoblíbenější slova jsou já, mám, moje. A taky slušňácké aňó jsem už vyměnila za jojó.

Tak to už je ode mě asi všechno. Vlastně ne. Filípka píchla vosa do rtu. Tak teď už víte úplně všechno.
Ahoj Verunka zrzečka (už téměř 21m)

A od mamky: Tak jsem se rozhodla, že za ten týden bez chlapů už opravdu zhubnu. Když už mi i můj taťka řekl, že mám prdel jako štýrský valach? A to on nešetří pochvalami, ale ani kritikou. Takže je to asi opravdu pravda :-(. Rozhodla jsem se, že budu každý den běhat a nebudu jíst sladké a pít kafe. Na konci týdne vám dám vědět, jak jsem dopadla. (Obojí je pro mě téměř nadlidský úkol).
A Verunka je zlatíčko, stále stejná horolezkyně, stále stejně umíněná. Momentálně ignoruje dědu a teď právě děsně zuří a dupe, že ji nechci pustit k počítači. Přirozenou zábranu dnes hraje babička.:-)

Mějte se krásně a doufám, že ty mraky v Čechách byla jen fáma.
 Jana

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.07.04 11:02

Ahoj všichni!
Teda, to je slátanina. Znáte to, když vám někdo kouká přes rameno, těžko se soustředí.
Hlavně jsem tam zapomněla napsat, že zdravíme všechny marody. Už se, prosímvás, uzdravte. To se dělá, Joko, zneschopnit i maminku? Držíme vám všem palečky.
Mějte se
Jana s Verunkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.07.04 11:24

Tak jsem si konečně dočetla druhou půlku minulého deníčku. to by jeden nevěřil, že i u nás může přibýt 20 komentářů za den :-)). Jen tak dál.
Ještě k Jiřině a pindíkům, Filípkovi to nedělali v narkóze. Jen ho oblbili nějakým plynem, ale normálně komunikoval a chodil. Jen byl prý jak (nebo úplně) nafetovanej. Nevím, chlapský záležitosti jsem přenechala chlapům, tedy Hynkovi. Měl to taky jen přilepený, ale asi hodně. Už rok před tím to pan doktor zkoušel ručně, pak jsme doma trénovali, ale nešlo to ani o milimetr. Dírka byla taky tak milimetrová. Asi proto to Filípka tak bolelo (přestože byl oblbenej). Takže jsme rádi, že to u vás proběhlo tak hladce, a u Romany ještě hladčeji. Pindíkům zdar!!!

A teď teprve obdivujeme mamku Romanu, jak bojujíc se zrádnou chřipkou dokázala zvládnout oslavu na jedničku. Johanko, ty sis tam nahoře dlouho vybírala, než jsi kývla na tu správnou mamku, co?
Romčo, jsme jedno ucho otevřené, klidně si vylívej srdce každý den, když máš teď tichou domácnost. :-)) My tady zase nemáme taťku, co by mamku buzeroval, takže může být na chatu každý den jak dlouho chce.

Ahoj Jana a Verunka zrzečka

P.S.
Předsevzetí už se klátí. Sice jsem včera i dneska poctivě šlapala na stepperu, ale právě přede mnou stojí jedno kafíčko s mlíčkem.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.07.04 12:23

Ahoj Filuti,
nemoc stále přetrvává, když u mě trochu povolí, zhorší se to Johaně a naopak. Tichá domácnost přetrvává, neb ani dnes se nenašla ochotná osoba, která doprovodí Johanu k doktorovi, dokonce tu není nikdo, kdo by k ní po ránu (v devět hodin) vstal, když maminka v noci dávala pít meducínku a odsávala každé dvě hodiny až do šesti.
Manža má vážně jediné štěstí, že nemůžu ten sekáček najít, jinak už by byl mrazák plnej.
Ale z jiného soudku - zase vychloubacího: díky ukrutné rýmě Johana objevil perfektní způsob smrkání. Protože z neustáleho otírání nosu i přes omývání a mazání už ji trochu pálí, tak pokusy přiložit kapesník a nutit fouknout ztroskotaly. Ale aby zase nebyla tak moc neposlušná, tak kdykoli jí nudle začnou vadit a šimrat, tak prostě mocně zaduje na obě dírky a bez kapesníku, soplíky se vyhrnou ven a mamka pak už jen opatrně utírá navlhčeným kapesníkem. Vážně toho ze sebe tímhle způsobem dostane požehnaně, takže odsávám jen v noci, kdy na tyhle experimenty nemá náladu.

Jani, s hubnutím jsi mě pobavila, jestliže je tvé pozadí hodnoceno takto, tak kam by potom Hynek zařadil to moje? :-) A hned po tobě mě včera dostal Standa, když prohlásil, že bude hubnout. Je fakt, že za posledniho půl roku dosáhl rozměrů velryby a já mám taky na sobě mnohé z kytovců, ale vcelku zaručeně vím, že když prohlásím, že chci hubnout, tak okamžitě dostávám děsný hlad a neustále myslím na to, jak bych ubližovanému tělíčku pohověla a kde do něj co nenápadně vpravila, aby ho to hubnutí tolik nebolelo. Takže se oficiálně nepřipojuji, jenom tak tajně doufám, že nastane nějaká ekologická katastrofa (např. shořej všechny české pivovary) a pak budu hubená koza natošup.
Jinak se připojuji k autokritice, deníček je dost obsáhlý a obsahuje spousty různých informací, musím si je nejprv utřídit, než zareaguji :-)))). Ale informace jak stehno je ta o vose a Filipově rtu. Jak to dopadlo? Nateklo? Bolelo? Nebo se nic nestalo a Filip byl hrdina?

Verunčina mluva dostává ten správný šmrnc. Johana stále užívá japonštiny a na dorozumívání s rodiči ji poslední dva dny stačily dvě citoslovce: tititi a pššššt. Obojí používá při jakémkoli pokusu o výchovu nebo při rušení ve hře. Příklady:
„Johanko, běž na nočníček, rychle!“
„Pššššt“ (doprovází šibalský úsměv a prstík roztomile na rtech)
„Johano, co to děláš, že ti naplácám!“
„Tititititi“ (doprovází šibalské zamračení a prstík výstražně vstyčen)
A poslední kouzelný výraz je Kujů, nebo Tikujů. Podám hrnek, dostane se mi díků, utřu jí nudle, opět díky, navlíknu kalhoty, následuje Tikujů. A umíme to i při odmítání, nejprv vzteklý řev končící rezolutním Neeee. A pak zase s úsměvem Ne,kujů.
Ovšem pozor, taťka jako správný Moravák nikdy neřekl děkuju, alébrž děkuji, tudíž i on je častován Johančinými díky, ale ve formě Kují a Tikují.
Vlastně zjišťuju, že Johana spíš používá slovesa (nebo citoslovce označující děj), podstatná jména a pojmy ji nějak neberou. Takže i ty její panny a plyšáci nemají jméno, jsou to věci, se kterými lze dělat Ňuňuňu. A balon je ta věc, co dělá Hop nebo Bác. Prostě na klasické mluvení alá Vojta, nebo teď už i Verunka a další, stále nemáme.

Musím končit, zdejší dusno houstne, tak jdu vypustit trošku páry :-), ještě se ozvu.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.07.04 19:55

Čau mlčící velrybko:-))))))),
ten hodnotitel nebyl Hynek, ale můj taťka. Od Hynka kritiku tímto směrem neberu:-)). Na svýho taťku dám už od raných let a vždycky se to vyplatilo. Už jsem myslela, že hubnutí nebude problém, protože nebude na jídlo. Vysvětlení: Po Hynkově ujištění, že mám na účtu 500, jsem si za poslední cash peníze s klidem koupila film do foťáku a časopis. Zbylo celých 40 Kč. Pak jsem se v bance jen pro jistotu zeptala na zůstatek. No, bylo tam 181,–. Což mi bankomat nevydá a v bance za výběr zaplatím 40,–, a to je hodně. K manželovu účtu přístup nemám a on sám je v Českém Ráji. Není to zábavné? Situace k hubnutí jako stvořená, jen bych se asi musela vrátit k plnému kojení. Odpoledne v zábavném parku s kamarádkou mi bylo blbý odřeknout, tak jsme tam jely, zaplatily 20 Kč parkovné a 20 proskákala Verča na trampolíně. PO NÁS POTOPA!!!!! Pak jsem se odhodlala vyslechnout proslov, že všechno utratím a zavolala jsem svému domácímu finančnímu poradci, co s tím? Projevil se jako charakter. Proslov zkrátil na jednu větu, zavolal sousedovi a za 5 minut už klepal soused na dveře i s tisícovkou (mně by bylo trapný mu říct). Takže snad si ten týden přece jen trošku užiju :-)). Money spins the world. Nebo je to jinak? To odpoledne jsem se teda necítila nejlíp.

Filípkův ret proběhl v pohodě. Letos je to teprve první vosa. Loni dostal 5 žihadel, z toho 3 najednou, když mu vosa vlítla pod triko. Letos pil šťávu, mlsná vosa mu sedla na pusu, chtěl ji otřít a ona se nedala, sviňa jedna (já jim jinak neříkám). Bylo to na baseballu hned vedle hospody, takže vyfasovali cibuli a mohutně psychologicky chladili zmrzlinou (byl tam s taťkou). Fenistil už ani nebyl třeba. To ale nic nemění na faktu, že je Filda hrdina :-)

Johanka je šikulka, ten kapesník je už jen detail. A když je tak akční, není divu, že používá slovesa. :-))

ahoj Jana

P.S. Jsem zvědavá, jak se ti ho podaří usměrnit nebo dokonce donutit k pomoci. Držím pěsti.

P.S.2. My tady v Brně taky říkáme děkuju, ale já Verču učím dík, je to kratší. Daří se jí -ík, což znamená i rohlík. Ale většinou poznáme, co myslí (rohlík sama, dík jen na vyžádání). :-))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.07.04 15:23

Ahojky, kde jste kdo?

Jen kratičce aktuální Johančí míry ve dvou letech: 11 kilo přesně, 85 cm. Koukala jsem do deníčku, takže za rok přibrala Johanka větší kilo - žádná sláva. Ale je fakt, že před dvěma měsíci měla o půl kila víc, to zmizlo spolu s průjmíky a už se nevrátilo. A výška poslední 3 měsíce taky stagnuje.

Včera jsem na zkoušku zakoupila ty Delvití plenky a savost je dost dobrá, zapínání jakžtakž obstojné. Johance sedí lépe kolem těla než Hugiesky, akorát jsou takové tvrdší, takže si na ně bude muset chvilku zvykat, teď ji to občas rozčiluje, pořád si kontroluje, co to mezi nohama má. Jo a mnohem rychleji zaznamenává použitost, takže ráno se nesháněla po čaji, ale nejprve plenu dolů a na nočník. Asi už u nich zůstanem, jsou o 1,50 levnější na kus než ty Freedom. A doufám, že i ty vycházky nějak vychytáme, takže ta změna nebude nadlouho. Jinak nám výcvik neustále kazí tatínek konzerva, co se naučil přebalovat, tak by nejradši balil Johanu do dvaceti :-), když dám kalhotky, tak je z toho hrozně nervní, protože nemůže zaujatě sledovat telku, ale občas musí mrknout na Johanu, zda zrovna nepotřebuje :-)

A na závěr přidávám, že nohy a boty jsou to, co dělá Ťapi, ťapi. Ale dnes se ukecla a Boťa omylem vyslovila. Opět se dnes doktor nekonal, chtěla jsem jít už i sama, ale ráno jsem měla několik záchvatů kašle a tatínek opět chrupkal do 11ti. Naštěstí už je chřipka na ústupu u nás obou, tak už to bez lékařského dozoru nějak doklepeme a příští týden půjdeme na dvouletou prohlídku. A taky najít nějakého dětského zubaře, v okolí žádný není a jezdit hodinu po Praze pro nějaké traumátko se mi nechce.
Mějte se hezky, Johana se budí, takže vyrážíme pro meruňky ke známým, to bude zase sladká noc :-)
Ahoj
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.04 21:11

Ahoj ahoj,
tak to vypadá, že tenhle týden tady deníčkujeme jen my dvě? No co, vystačíme si.
Tak vy nezvládáte lékaře a meruňky jo? Mlsandy jedny! Hned bych jela s vámi. Já budu letos zase nakupovat v obchodě. Ale objevila jsem v Albertovi za 29,– kilo. To mi připadá jako docela dobrá cena - na knedlíky do mražáku. A možná knedlíkama uvítám v sobotu i chlapy z dovolené:-))

S plínkama my zůstáváme z tradice u Pampers. Teď, když už máme spotřebu 1-2 denně, je to asi jedno. Ale Johanka je šikulka, že si je umí sama sundat. Já jsem zatím Verunku při každém pokusu zarazila, ale teď už by se to asi hodilo. Je smířená s tím, že na noc a do auta dáme plínku, jinak je čím dál lepší. Ale opravdu začala vydírat, vždy, když vyžaduje pozornost nebo odlákat odněkud maminku, volá kaka. Jen už jí došlo, že je blbost pak říct, že nechce, tak vždycky vyprodukuje 2-3 kapičky.
Při té příležitosti další pokroky s mluvením: začala říkat i-a (šiša) - už jí došlo, že kaka na obojí nestačí. Taky večer u kaše usilovně míchá mí-i, mí-i. Ono tam to „ch“ lehce hrdelně je, ale musíte mít velmi dobré uši. A ještě yba (ryba), o-y (rohy - opět s lehce hrdelním „h“). A věty jako „boty mám, mamka taky má boty“ už jsou naprosto suverénní. Jo, a začala používat minulý čas!!! „Spadl, kakala“. To se chlubím, co? No není úúúžasná? :-))

A taky jsem Verunku vážila - v téměř 21 měsících má 11,7 kg. Míru neznám, ale taky typuju kolem těch 85. Rozhodně vypadá pořád velmi dobře živená. Dneska jsem ji fotila při ranním cvičení. Navlíkla si tričko jako sukni, takže při pozdravech slunci vypadala lehce orientálně (a nahoře bez). Doufám, že jsem to nevzala moc zblízka a ty fotky vyjdou. To pak uvidíte tělíčko:-))

Tak ahoj Romy a třeba i někdo jiný
Jana a spící Verča

P.S. Tak dneska se vzbudila v 5.15. Pět hodin spánku mi opravdu nestačí, takže jsem zařadila kafe zpátky oficiálně. Jinak se pořád snažím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.04 12:17

Ahojky Filuťáčci

Tak jsme zde zpátky ale bohužel pořád jako anonymousové. Mamka nechápe proč se nám nedaří přihlásit, když zadáváme správné jméno a heslo. Tak tady se hlásí o slovíčko David:)

Já se měl v Ústí skvěle jen kdyby nebylo toho hroznýho hafana co k nám přišel. Z něho jsem měl málem smrt:)) Máma mě teda donutila si ho pohladit ale jinak jak se na mě podíval, tak jsem spustil pořádný řev a přitom řval bojí bojí.
Jinak z bratránka je ještě pořád mimino, sice už leze ale ještě s ním není ta správná zábava. Akorát jsem ho na zemi napodoboval a dělal mu malá malá:)
Ale víte co jsem našel schovanýho ve skříni? Takové jako mimi akorát že nemluvilo (moje stara panenka - pozn. mamky). Tak jsem hned říkal mimí a choval jsem ho, dělal paci paci, dával pitíčko a taky papat. A děda mi s tou panenkou hrál divadlo a já vzorně seděl a díval se jako správný divák. Říkám jí „miminko“:)

Máma si pochvaluje, že začínám víc a víc mluvit. Začal jsem na ní volat „mamííí“. Moje nová slova jsou např. bota, nový, moje, bóďa (bordel). Stále se mi ale nedaří říkat Filip, to volám akorát „apé“:) Nejdelší věty jsou ze dvou slov, např. mamí hají. Na Vojtíška nebo Verunku ještě zdaleka nemám, to si bude máma muset ještě počkat než se takhle rozpovídám. Zatím slovíčkařím:o)

Poslední dobou jsem neudělal žádnou velkou lumpárnu akorát se na mě rodičové zlobí kvůli tomu, že občas plácnu brášku. Už jsme se 2× poprali. To mě chytne takový vztek (např. kvůli tomu že mě nechce pustit na počítač) a pak se bacáme dokud nás nikdo nerozdělí. Bráška je teda na mě opatrný, spíš se jen brání ale já ho řežu hlava nehlava:) Máte to doma taky tak? Nebo jste všichni milující sourozenečkové?

Jíro to jsem rád, že jsi nám taky napsal. Teda to s tím pindíkem ti vůbec nezávidím, takovou bolístku. A vůbec všem by neměli nic dělat s pindíkem. My s bráškou naštěstí nic takového nemáme, pindíka necháváme v klidu. Já si s ním teda hraju ale to je moje tajemství, pššt:)

Ondro tebe taky rád vidím a doufám, že nám napíšeš častěji. Dodatečně i tobě přejeme všechno nejlepší k narozeninám. To už jsi teď velký chlap co? Jo a dobře děláš s tím nočníkem, jen se nenechej ukecat. Já s ním taky nekamarádím a jsem jinak spokojené dítě:o)) A ať už ti mamka nikam do nemocnice neutíká, radši se jí schovávej za zády.

Teď půjdu na kutě ale ještě než se s vámi rozloučím přejeme všem marodům brzké uzdravení, já taky nevím že ty bacily musí otravovat zrovna teď v létě:) Takže bacily pryč pryč pryč, tady vás nikdo nechce!

Čauky David s mamkou Evou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.07.04 19:01

Ahoj Davídku,
vítej zpátky. To jsem ráda, že sis užil. A taky koukám, že máme mnoho společného. Taky se moc s miminama nebavím, jedině, když mě dovolej je nosit (nejlépe tahem za nohu), čistit jim oči a nos prstem nebo je krmit. Bára od Mismisky by mohla vyprávět. Ale na hraní mám radši toho jejich psa.
Krásně jsi se nám rozpovídal po česku - slovo bóďa by u nás mohlo mít obstojnou frekvenci - máme ho tu furt, asi se ho naučím pojmenovat. A pojmenování Filipa máme velice podobné, já párkrát tomu svému řekla Ípe (FilÍPEk), ale co tu byl naposled, tak to byl báka nebo bácha. No a na oba rodiče mám taktiku, aby se nehádali, kdo je oblíbenější, některý den oběma říkám mamííí a někdy zase tatííí, Hezký je to třeba v krámě, když se sápu na mámu a křičím tatitatitati vem.
No a prát bráchu je moje největší zábava, je jedinej, kdo mi to doma dovolí a nezlobí se na mě. Ale holt je trošku větší, takže když bouchnu, směje se a říká Přidej, víc, pořádně, nebuď měkká. Asi chce, abych byla zápasnice. Možná i proto je doma jedinej, koho bych ve vzteku nemajzla ani náhodou, udělal by z toho stejně srandu. Kdežto tatínek po ráně brečí a skučí, maminka zase nadává a oplácí, a to fest. Což je vlastně taky sranda - škoda každé rány, která padne vedle rodičů. :-))
Tak se měj, jakmile trošku vyzdravím a bude na sichr, že už neprskám bacily, tak něco spáchame.
pa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.07.04 21:02

Čauky Davídku!!!
Vítej zpátky doma.
Já už se na bráchu snažím volat: ií, a když o něm mluvím, je to iip. To hnusný F mi jde vyslovit jenom ve slově pif paf. Zato slovo bráška mi nic neříká. Kdes to Johanko vzala? Mamka se mi minule snažila vysvětlit, že to vedle je brácha, ale vytrvale jsem kroutila hlavou. Jakej brácha, když je to iip?
A s tím mlácením, už jednou jsme se doopravdy servali, mamka nás musela odtrhnout. Filda je totiž starý provokatér a já se taky nedám zahanbit. Ale jinak se moc neperem. Zato se ráda hádám. A když svým slovům potřebuju dodat důraz, ještě k tomu dotyčnou osobu (většinou je to mamka) praštím. Ona mě pak seřve a zeptá se, co jsem to udělala. Na:,–(ím andělskou tvář, pokrčím rameny a řeknu: bum. :-) A nejvíc mě štve babička, protože se se mnou hádat odmítá.
A miminka mám ráda, dělám jim malá a vůbec se mi líbí. Panenky taky ujdou, ty dávám čůrat a někdy je i nakrmím.

Tak ahoj Verča

A ještě dotaz od mamky: Holky, pozoruju už od víkendu zá:,–(ní změnu s Verunčiným kakáním (že to sem pořád pletu).
Vždycky kakala jednou denně, po ránu. Od víkendu to provozuje pouze na nočníku, zato naprosto nevyzpytatelně a aspoň 5× denně. Dělají vám to taky? Je možné je nějak přimět, aby se vykakali pořádně ráno, jak byli zvyklí?
 Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 29.07.04 21:46

Ahoj kamaradi,

tak se zas hlásíme, trochu jsme tu nebyli, protože jsme byli u babičky.
Teda Johanko, to je hrozný, ta nemoc, ta už se tě drží pěkně dlouho, viď? Už ať jseš zdravá!!!

Verunko, máme stejný pobyt u babičky, teda moje je to prababička a ač je nahoře psáno, že jsme byli, pravda je taková, že já tam ještě pořád jsem, tedy z toho vyplívá, že to za mě píše mamka, no musím ji nějak zaměstnat, když už mě nemá doma, no ne?
Také si užívám pobytu na čerstvém vzduchu a hlavně jsme sem jeli proto, aby jsme se vykoupali. Teda ne že by jsme byli takový čuňátka, ale jednak nám neteče doma teplá voda a hlavně mamča si chtěla zaplavčit v jezeře. Takže jsme se šli jednou vykoupat, pak zas bylo poněkud chladněji. No ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale mamča se svou sestřenicí Aničkou se mnou dělala spadla lžička do kafíčka a to se mi fakt dost líbilo. No a dneska jsme si to zopákli (teda jen s Aničkou, mamča je doma, že?).
No a mamka musela s Tobíkem a s naší čubinou Zerušou jet domů, protože Zera se tu vrhla na jedno kotě, kterému už minule zlomila nožičku a to nebylo poprvé, co kočkám něco provedla a to byla taková ta poslední kapka, strejda už řval, tak se mamča sbalila a radši jela domů. Babička říkala, ať tu zůstanu aspoň já a tak jsem zůstal.

No ale zítra už zas jedu domů, ALE odpoledne jedu zase k druhé skutečné babičce a pojedeme do Prahy vlakem!!! To já moc rád a už se moc těším!
Jinak jsem teda dopiloval čůrání venku i na cestách, zatím jenom těch kratších, ale pořád je lepší, když na to za mě myslí někdo jiný, no ne?

Jo a Davídku, předpokládám, že se s bráchou taky budem prát, na co jinýho bych ho měl :-)))? Ale zatím je ještě malej, takže si budu muset ňákou dobu počkat.

Takže to je od nás asi tak vše, zdraví

Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 29.07.04 21:53

Samozřejmě mamina to psala tak dlouho, že přibyl další komentář, no holt aspoň ten Tobík ji pořádně zaměstná.
Zapomněl jsem dodat, že já mám miminka taky moc rád, hlavně to naše opravdický, ale tady u babičky mám aspoň panenku, zato dost velkou, skoro jak Tobík, spíme spolu v postýlce.

Tak pa pa Kuba.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.07.04 21:58

Ahoj Kubo,
mamka už chtěla tvé mamce začít závidět, jak se má, ale pak si vzpomněla, že má ještě Tobíka:))
A Zerušce vzkazuje, že ji plně chápe, ke kočkám má podobný vztah.
A už jste zabydlení?
Ahoj Verča

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 29.07.04 22:01

Mamina hlava sklerotická, Jano, Kuba to taky dělal, ale spíš s čůráním, bobánky si nechával do plínečky a ještě teď občas nechává do kalhot, ale už se to lepší. Já myslím, že si na to potřebujou zvyknout, přecijenom, celej život si tlačili, jak a kdy je to napadlo a my teď po nich najednou chceme, aby to zvládali hezky bez nehod.
No neboj, Verču to taky přejde.

Tak pa k.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 29.07.04 22:06

Verčo, ještě nejsme, pořád se nám to oddaluje, ale jen proto, že čekáme na penízky z banky od toho pána, kterej to kupuje. Totiž pán, který nám to prodává, to chce na ruku a dřív nás tam prostě nepustí (ikdyž víme, že už to má vyklizený!, aspoň jedna dobrá zpráva). Takže doufáme v dobrý konec a brzké přestěhování.
Ahoj Kuba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 22:10

ahoj Johanko,
hlásíme se do klubu milovníků cizích řečí a náš deníček tímto prohlašujeme za mezinárodní.
Verunka včera začala mluvit maďarsky. Zatím říká jen ném místo ne (a místo ygen říká jom), ale to vypilujem.:-))

Jinak pilujeme horolezení, po včerejším prokouslém něčem v puse a následně plné puse krve, několikrát naražené prdelce apod., se dneska pouze praštila při pádu z průlezky vzadu do hlavy, při pádu z klouzačky (nutně musela jet sama) si vyrobila modřinu na tváři a během klidnějšího odpoledne už jen znovu rozbila to koleno. Už od května se nemůže zahojit, protože se chudáček znova a znova odírá. Skoplý palec už je zahojený, odřené předloktí brzo bude, jelito na přiskřípnutém nártu přešlo z modré do jemně fialové:-))

Zdar a sílu
ahoj všichni
Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.07.04 22:12

Nechápu, jak to že mě to někdy samo přihlásí a někdy ne.
Ahoj Jana - anaj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 23:39

Ahoj Jano

Jak tak koukám, tak Verunka se taky nešetří co?:) Nevyhlásily náhodou ty naše děti soutěž o co největší nasbírání modřin a šrámů?
Nás David kolikrát utíká tak rychle, že spadne ani nevíme proč:o) To ale vstane a nebrečí, i když má odřené koleno. Akorát řekne bác. Jinak sem tam nějaké bouchnutí doma, např. o stůl taky neřeší. Pohladí si to sám nebo příjde a řekne auvi nebo bolí, tak pohladíme pofoukáme a je klid. Kéž by byl takhle statečnější i starší bráška. Ten upadne a většinou hned začne brečet.

Třeba si už Verunka ty bolístky vybrala teď a pak bude klid.

Ahoj Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.04 00:26

Nazdárek kamarádi

Ještě jsem vám nepověděl jak jsem byl u kadeřnice a dostal jsem tam bombónky. Škoda, že tam mamka se mnou nechodí častěji. Dokonce jsem si pamatoval z minula, že je tam mají v mističce na baru a chvilku po příchodu jsem se tam drápal. Ale musel jsem si počkat:o( Pak jsem se u:,–(il do vysokého křesílka a krásně jsem držel. Ta paní mě pořád chválila jak hezky držím ani strojku jsem se nebál a tak jsem bombónky dostal oprávněně. Fotky budou ale máma zatím neví kdy bude mít čas je vložit do albíčka. Prý na tom pracuje ale znáte ty dospělácký řeči:))

Včera jsem rodičům zase nandal trochu strachu. Odpoledne kdy si bráška stavěl dráhu, jsem mu to boural a jednotlivé díly házel za reprobednu. Mimochodem to je moje oblíbená činnost něco bráchovi krást a bourat, jemu se to ale vůbec nelíbí a tak se denně o něco hádáme:) Máma seděla kousek od nás a napomínala mě, že se to nedělá. Ale já přece můžu všechno nebo ne? Tak jsem neposlechl a pořád to Filipovi bral a házel za bednu. To už se ale naštval a strčil do mě a říkal, že mu to nemám brát. Jenže do mě strčil větší silou a já upadl hlavičkou na roh té bedny. To jste měli vidět jak jsem spustil. Máma ke mně hned vyběhla, páč slyšela pořádnou ránu. Já brečel až jsem skoro nemohl popadnout dech (teď už vím Vojtíšku jak se to dělá:o)Brácha strachy zdrhnul když viděl, že mi teče krev. No brečel jsem brečel dlouho, všichni ke mně přiběhli, babička podala kapesník a utírali mi tu krev která tekla po krku dolů na tričko. Na mámu byl teda pohled, zase byla hotová a o tátovi ani nemluvím. Ten když přišel a viděl krev tak byl v pěti sekundách oblíknutej že se jde k doktorům. Kapesníček mi drželi u hlavičky dokud mi to nepřestalo téct a teprve pak se mohla máma aspoň trochu podívat jakou to mám vlastně ránu. Pořád jsem ale řval a neposeděl v klidu a tak jsme raději došli na chýru. Máme to pár kroků. Tam jsem konečně přestal brečet a rozhlížel jsem se kde to jsem. MUDr. po prozkoumání pověděl, že to šít nebudem (to jsem nevěděl co to je ale určitě nic dobrého) a tak mi to něčím namazali (to jsem pro jistotu zase začal brečet) a šlo se domů. Doma jsem vyčerpáním usnul a spal jako dudek. Pak se mi bráška asi stokrát omlouval a teď už jsme zase kamarádi. Akorát občas ukazuju na hlavičku a říkám bolí bolí.
Babička mi na to sype takový prášek, snad nějaký čínský zázrak či co abych tam neměl moc vidět tu jizvičku. Mámě to nevadí, že mi to na to sype páč to prý dobře zabírá na různé rány, už to má vyzkoušené po říznutí nožem (zastavuje to krvácení a rychle se to hojí). Tak kvůli tomu ani zítra nepůjdu plavat, to je nespravedlnost.

Máma začala vyhrožovat nějakým celonočním spaním v postýlce, dnes v noci se táta odstěhoval do obýváku, protože prý neměl kde spát. Já jsem totiž pořád ještě stěhovalec a většinou se v noci přemíšťuju k našim do vyhřátého pelíšku. Kdo by se rád nepřitulil že? Dnes by to mělo začít, tak jsem zvědavý jak to máma dodrží. Ona už to má totiž naučený tak ještě z doby kojení, že mě jako náměsíčná jen přendavala z postýlky do postele. Tak jestli to bude dělat takhle i teď, tak mám své místečko pořád jisté:)))

Teď už se jde prý do hajan, takže pro dnešek končím. Hezké sny vám všem přeje David s mamkou Evou (a pro ty co si to dnes ještě nepřečtou, to platí na zítřek:o))

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.07.04 09:46

Ahoj Evi,
v míň modřin zatím nevěřím. Pořád je co objevovat. Ale máš pravdu, že ti starší jsou mnohem větší bolestíni. U nás je to taky tak.
Včera volali z dovolené, že má Filda festovně rozbitý koleno a navíc shodil jednomu strejdovi kolo za 60 tis, ten to neunesl a vlepil mu pohlavek. Jenže Filípek už měl helmu. Ta ho neochránila, naopak svezla se mu ke kořeni nosu a pěkně mu ho narazila:-)). Řevu prý bylo plno:-))
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.07.04 12:57

ahoj Davídku,
ty teda děláš všechno pořádně, co? Proti tobě jsem břídil. Ještě nikdy jsme na chirurgii nebyli :-((.
Ale foukám, foukám bolístku a doufám, že se brzy zahojí a budeš si moct jít pořádně zaplavčit. Mimochodem, už máš nový sexy plavecký model? Já chodím všude nahatá a kam mě nepustí, berem ty jednorázové plavečky huggies. Mamka jich nakoupila v nějaké akci 2 balení za cenu jednoho, tak jsme zásobení. Ale holá prdelka je holá prdelka, co si budem povídat.
ahoj Verunka zrzečka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.04 10:40

Ahóój kamarádi,
tak jsme se včera hororově vrátili z dovolené,dneska jsme se konečně trošku vzpamatovali a snad večer napíšeme deníček.Tak zatim pa pa, nepřihlášený řvoucí Vojta,máma mě sem nechce pustit :-(

Vložit nový komentář