Filutové z Chytrálkova, díl šestý, velikonoční.

Rodičovství

Nazdárek lumpice a lumpové :) Tentokrát se vám hlásíme s velikonoční náladičkou a těšíme se na vaše psaní o tom, jak se na ty hody hody doprovody chystáte a pak taky samozřejmě jak jste si tu pomlázku prima užili.

Vloni jsme ještě ani pořádně nevěděli co to velikonoce jsou, maximálně jsme ožužlali pomlázku, zajíce a vajíčka nám ukázali zdálky a to bylo asi tak všechno. Zato letos už to bude jiná zábava, aspoň u nás určitě. Já půjdu v pondělí s tatínkem vyšupat babičky a tetičky a taky nějaký kámošky, táta si plánuje jak mě honem honem povozí autem, strčí mě domů k mámě a Terce a vyrazí na mrskačku bezemě! Mamka si o tom ovšem myslí něco zcela jiného a tajně sepisuje dlouhatánský seznam všech usychajících dam které musíme určitě poctít návštěvou,hi hi hi. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, já myslím že si nutně vykňučím to,co se bude zrovna hodit mě,ale určitě vám o tom pak napíšu.
Co se týká nějakých předvelikonočních příprav,tak mě ošklivci zcela vyřadili ze hry a barvili a tvořili a zdobili v době mého odpospánku. Však já jim za takovou nehoráznost pár těch vajec radostně roztřískám,krkou­nům! Jo a pomlázku už mám připravenou,jenom někam zmizela,ale snad mi jí včas najdou. Původně jsem s ní pěkně zametal podlahu, mamka mi totiž zatajila k jakému účelu se ta nádhera používá,ale naštěstí mám taky tátu a tak už vím, že se volá „hody hody“ a bijou se s tím všichni přes hlavu, nejlépe pěkně mezi oči.

Jinak u nás žádné velké novinky nejsou, poslední dobou jsem se vzdal každodenního tance a zpěvu,ani jako pomocná síla v kuchyni už nejsem tolik zdatný, nechtějí mi půjčovat nože a nesmím míchat kastroly na plotně, tak si radši hledám jinou zábavu. Prý se ze mě pomalu stává motorkář a závislák na Teletubbies a pak taky počítačový maniak. Doma si vozím zadek na motorce celý den a nikdo mi na ní nesmí sahat (hlavně ne Tereza, to hned spustím ječák nejtěžšího kalibru), ven musím chodit pěšky, protože u nás je to buď do kopce a nebo zase hodně z kopce a tak dolů jedu jako drak a nestačím brzdit, nahoru se ale dřít nehodlám a nutím mámu aby mi motorku nesla, případně kdyby si občas přihodila na záda mě a ještě nesla nákup, to miluju!
A u počítače jsem jasně jako doma, táta uvažuje o kůlu,případně totemu ke kterému by mě přivazoval abych se nemohl přiblížit když hraje hry. Oblíbil jsem si hlavně střílení vietnamců,vojáků, bouračky v autech,lov dinosaurů, občas hokej,ale ten mě tolik nebaví. Pokaždý donutim tátu aby mě zapojil do hry a tak to nakonec vzdá a nechá mě hrát samotnýho. Ale taky si trénuju psaní, to mám ze všeho nejradši.
No a pak jsem se už konečně naučil lézt po žebřinách pěkně až ke stropu,je odtud prima rozhled a moc na mě nedosáhnou,cha chá. Musí mě vždycky hezky poprosit abych se nechal sundat, sám totiž dolů slézt ještě neumím. Občas si ale nikdo nevšimne že zrovna „visím“ a pak v nouzi volám o pomoc „dolů! dolů! šudat!“. Zatím vždycky doběhli včas a tak jsem dosud celý.

A TAK VÁM VŠEM PŘEJEME VESELÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU, HOLČIČKÁM FOUKÁME ZADEČKY A KLUKŮM AŤ SE PĚKNĚ ŠUPE.
TĚŠTE SE, NĚJAKÝHO ZAJÍCE URČITĚ VŠICHNI URVEM A TAK BUDE ŇAMY ŇAMY ČOKOLÁDIČKA!!!!!!!

Pa pa, Vojtíšek, Terča a mamka Stáňa

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.04.04 22:08

Hola, hola Vojtíšku,
už jsem se na tvé zprávičky moc těšila. Mamku letos Velikonoce moc neberou, a tak ani celou naši rodinu. Původně měla v plánu nějaké mytí oken, výzdobu, vajíčka, a tak. Jenže to by nesměla mít mě. :-)). Se mnou spící přes den jen hodinu stihne leda tak urovnat každodenní povrchový nepořádek. Navíc pořád někde lítáme - návštěvy, srazíky, hudebka, plavání … Obilí nám nevzešlo, tak jsme ho koupily v Globusu, vajíčka Filípek nabarvil ve školce, ale už je stihl rozbít. Snad aspoň mamka upeče ten velikonoční mazanec. Vždycky z půlky těsta udělá malinká vajíčka, promázne nutelou a rozdává koledníkům. Mňam. Letos už asi taky dostanu. Však já taky mamince šupu denodenně. Loni jsem koledníky zaspala, letos už se na ně těším :-).
Jinak, pokroky se dějí. Vypadá to, že jsem se trošku rozmluvila. Už umím i Dolů, Bábo je teď v kurzu - celý den stojím u dveří a dožaduju se vstupu na písek. Odlákat se dám jen klíči od auta - to strašně ráda odemykám. Na parkovišti vždycky odemču mamčinu feldu a pak si vyberu nějaké honosnější a snažím se ho bliknout taky. Nevím, proč to nejde. (Auto ve verunkovštině se řekne tají - stejně jako vlak, autobus, letadlo a Filip).Předvče­rejškem mi mamka naivně půjčila klíče v autě a neuvědomila si, že vystupuje. Tak jsem se tam zamkla. Mamka s Fildou zůstali v tom větru jen v tričku a museli čekat, až se mi uráčí to zase odbliknout. Jo, jo, mají být ve střehu.
Taky mě mamka překřtila - teď mi říká ZDRHAČKA. Utíkám jí všude. Nejraději na parkovištích a u nás na písku směrem k silnici. To, co platívalo na Filípka u mě neplatí. Na výzvu: Jdeme se strašně směji a odbíhám dál. Když mamka řekne, že jde pryč sama, zamávám jí a už pádím. Když se mi schová, trošku znejistím, ale pak stejně uteču. Nakonec jí nezbývá, než mě lapnout do náručí a odnést. Dost mě to baví.
To je škoda, Vojtíšku, že už netančíš. Mě to právě chytlo. Nejraději se točím dokolečka a zpívám si Kolo, kolo, … bác. Ostatní písničky zatím moc nezvládám, převládá vlastní tvorba. Ale i tak jsou z toho všichni nadšení. Největší úspěch měla píseň: Mama tata hm hm, tata mama hm hm.
Taky nám už začala baseballová sezóna. Prý to znamená, že když chceme vidět tatínka, musíme přijít na hřiště. Nevím, já si to od loňska nepamatuju. Ale je pravda, že přes zimu jsme se ho dost namlsali a já ho dost žeru:-)). Dneska jsme byli na zápase - taťka kaučoval a házel, Filip fandil a já jsem byla na písku a doufala jsem, že tam nezabloudí žádný balon. Taky jsem si myslela, že všichni páni v dresu jsou táta a za křiku tata, tata jsem se snažila dostat do zadního pole. Takže dneska jsme začali. A ze mě bude roztleskávačka!!!
Tak to je zhruba všechno.
Užijte si pomlázky
Verunka zrzečka.
A ještě vzkaz od Filípka:
Ahoj kluci a holky,
tak mi děda dovezl novou žílu, čerstvě upletenou, aby pěkně švihala. Už jsem si na ni převázal mašličky z té loňské a u kamarádek jsem si objednal Kinder vajíčka. Moc se těším na pondělí.
Pěkně si to vychutnejte
Filip
a mamka Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.04.04 23:17

Hej, hej zdrhačko Verunko :-)

Tvoje úprky jsou mi velmi,ale velmi sympatické,jsi prostě ze stejného těsta. Teda mě už mamka trochu vyhmátla a pěkně si hlídá abych se nevzdálil dál než na dva kroky,to se totiž potom buď vrhám pod kola aut, nebo do psích bobků, vyjímečně do potoka, to pokud mi dopřeje mojí nejoblíbenější vycházku.Na veškeré pokyny taky nereaguju, ostatně nejsme psi,že?
A s tím tancem to není zas tak hrozný,občas si zatančím rád, nejradši běhám dokola a zpívám si kolo,kolo…mýcký.Tak až budeš tou roztleskávačkou,rád se naučím pár bojových pokřiků.
No a co se týká velikonočních příprav,neboj,taky jsem mamku nenechal nějak extra pracovat. Okna stačila v rychlosti ošmudlat jenom dvě, výzdobu vytáhla loňskou, Terezka půlku svého školního výtvoru taky rozbila (a bylo to s velkým pláčem), berana,mazance a travičku jsme pořídili u babičky a dnešní plánovaný úklid se taky nekonal. Mamka s Terkou nás totiž opustily a vydaly se na pochod pro velikonoční vajíčko,ušly a uplazily skoro 20km a jsou totálně odrovnaný,hi hi.
Tak si zítra podlož zadeček polštářkem a pěkně se poděl s Filípkem o jeho Kinder vajíčka :-) Filípkovi přeju úspěšné hodování, já už se taky nemůžu dočkat.
Ahojky Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.04 11:39

Ahojky Filůtkové,
tak dnes by se mělo šupat, ale u nás furt nic. Táta tyhle svátky nemá rád a tak všechno zbojkotoval.Ryje a kope na zahradě, já se přidal, neb táta mě vždycky dokáže utáhnout na vařený nudli a když on ne velikonoce, tak já taky ne. Takže spoječně kutáme, já přehazuju žížaly a táta hlínu.Docela pohoda, to se mi líbí, hlavně, že mám tátu u sebe.Já ho prostě miluju :o)…ale mamku taky někdy :o).
Mamka si teď lebedí, protože mrskačku taky nemusí, ale trochu hudruje, že prý do příštího roku asik uschne. Ale aby to tak nedopadlo, jedem na oběd k babí a tam to s dědou na mámě doženem :o)
Tak se mějte krásně a hody,hody holky, holky, ať jste celý rok krásný a zdravý.
papa Kubík a Klára(mamka)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.04.04 21:36

Ahoj Filutkové!!!! :-)))
Tak jaj jste to dneska zvládli?
Kubíku, doufám, že jste to u babičky dodatečně napravili. To by byla škoda, kdyby vám mamka uschla. Zase byste si ji ale mohli dát na tu zahradu. Třeba by ta mumie dobře odháněla ptactvo a taťka by mohl nerušeně pracovat :)).
Vojta si to doufám užil, když mamka i táta připravili takový itinerář. Tak kolik těch ženských jste nakonec obrazili? A kdo dopadl hůř, taťka nebo ty nebo ty ženský??
Já jsem si ten mrskut pěkně užila. Brácha si na mně zajížděl mrskačku už celý víkend, takže v pondělí už jsem se jí docela bála. Ale pak jsem ji ukořistila a vyplatila jsem taťku i Fildu. Tak mám jistotu, že neuschne celá naše rodina. Filípek vstával už o půl šesté a od sedmi nutil taťku vyrazit. V 9.00 se mu to konečně podařilo. Obrazili všechny kámošky a splácali pátý přes devátý. Teď Filípka bolí břicho, ale snad to zaspí :)). Na mě taky přišlo pár kamarádů. Snažila jsem se je ignorovat, ale mamka jim ten můj zadeček vždycky nastrčila. A dokonce jim za to vyšlehání rozdávala dobrůtky!! To svět neviděl! Ale když si mysleli, že jim ještě zamávám, to se teda pěkně spletli!!!
Odpoledne jsme vyrazili ještě k babičce, teda vlastně mojí prababičce. Filípek si tam dal hodinu klavíru a my jsme zatím o patro výš slavili osmnáctiny mamčiné sestřenice. Trošku jsem jim to zpříjemnila svým řevem. Dneska už toho na mě opravdu bylo dost! A to jsem ještě nevěděla, co mě čeká dál. Ve čtyři měli naši sraz s kamarády, co s námi jezdí na dovolenou. Tam mohl taťka konečně zapařit, protože už jsme byli celá rodina a řídila mamka. Statečně to dohnal a teď spí u televize. Mně se tam nakonec taky docela líbilo. Měli tam totiž tyčinky, který nebyly moc slaný. Tak jsem je skoro celý spořádala sama. Trvalo mi to zhruba ty tři hoďky, který jsme tam strávili. A když jsem se zrovna necpala, krmila jsem mamku, nebo jsem řádila s děckama.
Takže nakonec se nám ty Velikonoce docela vyvedly. (Tajně si mamka ale myslí, že by v tom krásném počasí bylo bývalo lepší sednout na kolo a někam vyrazit. To jí nemůžu potvrdit, neboť jsem na kole ještě neseděla. Asi to ale bude dobrý:)

Milá Filutčátka!
Mějte se krásně
Johanko - ozvi se
Vojtíšku pilůtku - ty taky
Vy ostatní nejmenovaní se taky ozvěte
a všichni mi dejte vědět, jak jste ten dnešní den strávili
Ahoj
Verunka zrzečka, Filípek chytrálek a mamka Jana

David1
Kecalka 287 příspěvků 13.04.04 10:36

Ahoj kamarádi

My jsme byli o Velikonocích u dědy kde jsem dostal svou vlastní maličkou pomlázku. Bráška měl taky svojí o něco větší a největší měl teda děda. Byl jsem ale hodný a mamce jsem na zadek nedal. Tím pádem jsem ale nedostal žádný vajíčko:o) Jinak barvit vajíčka mi nedovolili ale na jedno jsem namaloval svůj výtvor voskem. Co jsem ale chtěl dělat nejvíc bylo lepení obrázků. Jenže ani to nedopadlo dobře, protože vajíčka mají prostě křehkou skořápku:)) A představte si, že žádná čokoládička se nekonala. To je lakomost největší co?

Předminulý víkend jsme byli plavat v Letňanech a dokonce jsem jel jednou na tobogánu! Táta mě tu odvahu, že mě tam vzal. Bylo to supeeer. Jen jsem chtěl jezdit sám a né že mě táta bude držet na klíně. Tak jsem teda jel jenom jednou:o) Ale i tak jsem se ve vodičce vyřádil, já jí prostě miluju:)))

Taky jsme byli na Matějské pouti kde jsem všecko obdivoval. Bylo to tam taky fajn jenže mi rodiče nekoupili všechny ty hračky co jsem tam viděl. Ach jo:)

Stal se ze mě „opravář“ největší:)) Např. do videa jsem dal tužkovou baterku a taky kousek jablíčka aby nemělo hlad:o) Do CD přehráváče pořád strkám cédéčka s pohádkama a to tak, že se jich tam pokouším vložit několik najednou. A tak se stalo, že jedno CD je schované někde uprostřed kde by teda nemělo co dělat. Táta to bude muset rozebrat a to se nebojte, že bych mu nepomohl:) A minulý týden se mi zase povedlo vylézt k videokazetám, táta mě měl sice hlídat když byla máma u zubaře ale ještě pospával. A tak jsem si vybral tu kde jsem jako miminko a ten pásek vytrhal. Bylo to pro mámu jako překvápko:) Radost ale neměla. Prý to má naštěstí na kazetě ještě z kamery, tak si to pak přehraje.

Na návštěvě jsem viděl svého bratránka čtyř měsíčního a pořád s ním teda nebyla žádná legrace. Sice se na mě usmál ale hrát si se mnou nešel. Chtěl jsem ho naučit kde má nosánek ale taky se mu to nelíbilo. Tak jsem mu dal aspoň pusu aby věděl, že ho mám rád. Podělil jsem se s ním o nějaké miminčí hračky, které jsem si teda pak na chvilku půjčil, protože mi zase připadaly nějak zajímavé:)

Čekáme, že i ostatní se ozvou a napíšou nám nějakou tu řádku.

Pápá Davídek (17 m) s mamkou Evou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.04.04 13:42

Nazdáreček Filůtčátka :-)

Tak jsme si ty Velikonoce prima užili,škoda že nejsou častěji,hi hi. U nás se začalo se slavením už v sobotu,dědeček měl narozeniny a tak jsme samozřejmě nemohli chybět, dokonce jsem se nechal od strejdy vyfotit,tak snad dokopu mamku aby přidala nějakou fotečku do albíčka.
V neděli jsme zůstali s tátou doma sami a mamka s Terčou vyrazily na pochod pro velikonoční vejce.Byl to ale pěkněj podvod, protože mi přinesly vajíčko z umělý hmoty a to se nedá ani sníst a ani rozbít,tak jsem ho hodil na zem a víc mě nezajímalo. Jinak se prý pochod vydařil,aspoň mamka povídala, prý všechny babičky o holi i bez pěkně s úsměvem a veselým vyprávěním zdolávaly obří kopce, kdežto ona prý funěla jak lokomotiva a ještě dneska jí bolí nohy, o třískách víte kde :-) ani nemluvě.No a Terka spadla do potoka jenom jednou,tak to ani nestojí za řeč.
V pondělí ráno jsme s tátou vyšupali ty naše ženský doma (podvodně si nacpaly polštáře na zadek,což bylo odhaleno a poté náležitě potrestáno) a pak jsme vyrazili z domu. Při první návštěvě jsem brečel,ale když mi i tak dali zajíce,pochopil jsem konečně jaká to bude zábava a pak už jsem vzorně plácal a vybíral odměny.Taťka se držel a dospělácký odměny odmítal, vozil mě totiž autem,domů mě přivezl v poledne,v ruce lízátko,mamka dle mého obleptání správně odhadla že s obědem nemá šanci a uložila mě ke spánku.Táta se mezitím vypařil na pozdní koledu,vrátil se někdy odpoledne a do večera spal. Terezka s maminkou, navzdory tomu kolikrát musely dostat na zadek, vypadaly taky celkem spokojeně, plato vajec padlo už v deset hodin a mokro zbylo jenom po strejdovi, který přišel přesně minutu po dvanácté, a tak ho čekala menší sprcha,hi hi.
Prostě Velikonoce jsou bezva a já už se těším na ty další.Verunka s Filípkem si to taky užili dosyta,snad už Filípkovo čokobříško přestalo zlobit. Davídkovi akorát nezávidím že mu upřeli to vejce,ach jo,ti rodičové jsou ale někdy,viď? Pro změnu ti ale závidím tvoje montérské schopnosti,konečně vím,jak řádně zatočit s videokazetou,díky za tip!
Kubíčku,jsmě rádi že jsi se nám ozval,snad i ty jsi odpoledne u dědečka užil velikonoční zábavu, ale rýpání v hlíně s překusováním žížal taky není k zahození,že?

Tešíme se na psaní vás ostatních,bude to určitě zábava.Tak pa pa,pusinky všem posílá Vojtíšek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.04.04 23:17

Nazdárek,
tak se konečně ozýváme. Johanka hrozně zlobí, tak má s počítačem utrum, no aspoň jí budu moct konečně pořádně pomluvit.
Po krásném klidném období, kdy se vše dařilo, nastalo opět období hektické, nic nezvládám, je mi ouvej, přístroje přestávají pracovat, jen se jich dotknu, Johanka zlobí jak utržená ze řetězu, Filip nehorázně puberťačí - připadá mi to jako nějaká jarní magie - už aby ty čarodějnice spálili, stále tu kdosi škodí :-)
Nejprve pochvala: za posledních 14 dní začla Johana chápat, že žijeme v Čechách a tudíž začala používat srozumitelnější zvuky - snaží se opakovat slova, snaží se vyjádřit, co vlastně chce - rozšířila si svůj hubený český slovníček, ale nespočtu to, protože každý den používá zcela jiný. Taky se nám krásně podařilo vychytat denní rytmus a celý týden chodila spát hezky v osm, nejpozději v půl deváte už jsem tady mohla žvatlat, v noci se budila tak jednou dvakrát - většinou žízní. Minulý čtvrtek se nám vrátil tatínek z nemocnice a znovu změnil zaměstnání: z podnikatele v oblasti ledvinového štěrkopísku na rodinného zedníka, tak krásně zazděné velikonoce jsme ještě nezažili. Cokoli se naplánovalo, za dvě hodiny bylo jinak. Nejlepší bylo v důležitý čas nebýt tam, kde máme být, ale někde zcela jinde, nebo spát. Podrobnosti psát nemůžu, to bych skončila pozítří, protože každá minuta velikonoc byla perla hodná rozvodu. No a tak jsem totálně utahaná ze zoufalých snah zachránit jakousi pohodu a samozřejmě se to podepsalo i na Johance. Její skřítek naschválníček prožívá pré. Uspáváme opět po gorilím způsobu cca 2-3 hodiny. Noci bývají neklidné. Trošku to možná souvisí s tím, že vyrostlá a neproříznutá trojka už se včera prořízla (i s troškou krve) - Johanka si ji vyžďobrala z té bouličky pastelkou.
Díky domácí nekomunikaci jsme tedy velikonoce oslavili až v pondělí po páté hodině, kdy tatínek už byl zpět v nemocnici a Filip se vrátil z výletu, vyšlehal babičky, přinesl domů od nich nachystané beránky, mazanec a čokovajíčka. Johanku moc nevyšlehal, bohužel odmítla pochopit, že to není bacání za trest, ale pro zdraví a tak brečela při sebemenším dotyku pomlázkou, že se šupání nekonalo. Bránila i mě a kopala Filipa do holení. Utěšit jí dokázalo jen čokoládové vajíčko. No ale díky Filipovi možná do příštího jara neuschnem. Rozhodně se vrátím napřesrok k tradici hledání velikonočního zajíčka a k drobnému dárku oblečení - aby beránek nepokakal, na chlapy prostě není spolehnutí :-)
Teď si jdu přečíst, co je nového a ještě se ozvu.
Romana a Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.04.04 13:56

Tak teď spí máma, takže když jsem polila celý stůl džusem (včetně okolního koberce), navrch to posypala hladkou moukou a vzniklou směsí oplácala máminy nohy čouhající z postele, můžu se vám věnovat. Jak vidíte, právě si užívám bráškova hlídání, je skvělý, zaleze si na patro, občas na mě houkne, já houknu odpověď a vesele si dál kramařím v NEskříních a lednici - už jsem objevila, kam máma ukládá klíčky, takže tam vylezu s pomocí přisunuté židle a všechny ty krásné fazolky, hrášky, mouky, ocet, olej, cukr můžu rozsypávat, smíchávat a patlat po nábytku, co hrdlo ráčí. Ale až na to máma přijde, budu si muset asi najmout detektiva, aby vypátral, kam ty klíče uloží tentokrát. Jo a v ledničce je prima mazání na bolavé peřiny - tavený sýr, po něm je peřinám hned lépe. A vypadá zcela stejně jako krém, který si táta maže na bolavá kolena.
S tátou si teď pravidelně telefonuju, vždycky nejprv řeknu Ahoj, pak „ťaťa?“, a pak „jakej?“, a protože to je přeci dobrý fór, tak se u toho strašně rozchechtám. No a pak dokážu 10 minut žvatlat nesmysle, však ona to mamka kvůli té radosti v očičkách ráda zaplatí.
A teď k těm vašim velikonocím, co je to za výmysl mlátit děti a maminky? Brrrrr, já jsem přeci hodná holka, tak proč mě bít? Ale tradice je nutné dodržovat, já bych vybrala beránky a mazance, skopovou pečeni (ta mi moc šmakovala), velikonoční nádivku (naštěstí bez kopřiv - jen spousta petržele - mňam), k pondělní večeři vajíčkový salát různých barev :-) a navrch spousty čokolády - už jsem dvou zajíčkům sežrala uši. Jo a nové tričko a hrabičky+rýč na zahrádku, co jsem dostala, aby mě beránek nepokakal, to se taky cení. Navrch mi máma opravila a načinčala jednu starou tříkolku ze smeťáku, takže je jako nová a už jsem ji prubla doma. Šlapání je mnohem zajímavější než odrážení na motorce, akorát mi chybí dva centimetry, abych to zvládla ze sedu, musím vždycky vstát, ale to neva, po takovém debužírování mám energie dost, takže už jsem ji zaběhla na linu a koberci a těším se na nějaké slušné terény na chalupě. Taky jsem vyzkoušela Karlínské chodníky s odrážedlem, dopadlo to skvěle, tak zplaveného tátu jsem ještě domů nepřivedla, prý mě nemoh dohnat :-), nevím, proč si stěžoval, za prvé to byla sranda a za druhé ho máma varovala.
A teď k vašim novinkám:
Verunko je sice hloupé, že si taťky teď moc neužiješ, ale zase to slibuje nové možnosti - neříkej, že nějaký ten zápas nebude v Nebušicích, Krči nebo Radotíně, prostě jakmile si to táta namíří o víkendu do Prahy, vlez mu do auta, my si tě vyzvednem. A klidně mu můžem i společně fandit nebo pomáhat jeho mužstvu, mám doma dvě rukavice a míčky, budeme-li si dobře hrát v zadním poli, třeba i někoho vyautujem :-). Už se těším.
Vojto s názorem na odrážedlo s tebou souhlasím, ale kdybys viděl, jak komicky na mý motorce vypadá brácha: má kolena výš než ramena a jak se snaží motorku nerozsednout, tak je zcela bezbranný a já mu můžu skákat třeba po hlavě - on u toho roztomile ječí auauau. Navíc mi taťka k motorce přidělal takový řemínek z plastu, aby mě moh tahat, takže si teď často hraju na Burlaky na Volze a za hlasitého hekání tahám motorku po schodech a po bytě za řemínek, často si ho přidržuju i v zubech. Tvé velikonoce asi musely být nádherné, skoro bych ti záviděla, nebýt tou bacanou holčičkou, jó to kdybych byla kluk, to bys viděl, jak bych řádila. Ale čokoládky byly, tak co si vlastně stěžuju.A navrch byl přestupný rok, takže mi Filip půjčil na chvíli pomlázku a nastavil zadek, abych si taky užila, ale mě organizované násilí nebaví.
Takže nakonec musím souhlasit s názorem Kubíka a jeho taťky, máma v Edině deníčku četla, že proti uschnutí prý stačí poklepat po rameni větvičkou kočiček, no já si myslím, že by mohl stačit jakýkoli čerstvý proutek - to bych navrhla na založení nové tradice a byl by klid. Poklepání přeci zvládne kdejaký pacifista :-)
Davídku, jaktože velikonoce skrblily čokoškou? Ale vařených vajec sis užil, ne? Matějskou jsem taky viděla, ale jen z vláčku zeshora a vůbec se mi ten randál a ty blikačky nelíbily, navrch si máma nedokáže představit, jak by mě honila a sundavala z kolotoče nebo lodičkových houpaček, vysvětlit mi, že vzduchovka mi nepatří do ruky, to je úkol pro mimozemšťany, takže až nějací přiletí, tak pak prý na pouť půjdem.
Jinak klobouk dolů nad tvými opravářskými schopnostmi, koukám, že se mám ještě co učit. A s miminama máš recht, taky mě moc nebaví, šahat se na ně nesmí, legrace je s nima minimální, jen pořád brečí…
Tak máma se začíná probouzet, jdu jí nanést drožďovou masku, ještě se totiž nenaučila, že ty nádherné kostičky droždí nemá nechávat v ledničce jen tak bez dozoru - jo nevíte, proč mi stále říká „skřítek naschválníček“?
Vojto Pilůtku, Eden, Verunko od Kubíka Pupíka a další, kdepak jste?
 Pa

Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.04.04 21:20

Ahoj Johanko,
už jsem si myslela, že sis hrála na velikonočního zajíčka a nikdo tě nenašel!!! No ale když u vás probíhají stavební úpravy, tak to tě omlouváme.
Taky se divím, že ti mamka říká skřítek naschválníček. Já bych to viděla spíš na skřítka Všudybyla. Ale zase buď ráda, že místo toho SCH neříká R!!
Tak ty si hraješ na Burlaka? Budu muset říct mamce, ať mi na odrážedlo taky něco přidělá. Zatím ho vláčím jen v ruce a to není ono. Mnohem raději si půjčuju ty cizí, co nemají otočná řídítka, a ty tlačím před sebou. To je teď moje činnost č. 1. To moje různě uhýbá, takže pak nevím, kam jsem vlastně chtěla jet a hrozně se vzteknu. Jinak stále vede rozšlapávání bábovek na písku a zdrhání. Možná, až mamce dojde, že na mě nemá volat Filipe, zdrhat přestanu :)).
Taťka hraje v Praze příští sobotu na Tegole - to je Praha Libuš. Pak až 23.5 na Krči (to je neděle) Jé, a to je všechno. To jsme si teda s mamkou myslely, že toho bude víc. Pak leda na podzim, jestli postoupí do play-off. Tak jestli vám některý z těchto termínů vyhovuje (nám spíš ten příští týden), tak se rozhodně ozvi a uděláme Filutčácký srazík.
Ahoj Verunka

P.S. A až se uvidíme, mamka se k tobě hlásí na kosmetiku :)))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.04.04 22:24

Jano, kterou sobotu? tu zítřejší nebo za týden. Zítra by to bylo asi dost nahonem, ale možná bychom to stihli, za týden není problém :-) Podrobnosti bychom mohly domluvit v úterý na chatu.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.04.04 22:29

Já jsem zapoměla, že ta zítřejší sobota ještě nebyla. Příští sobotu.24.4. Pro pořádek.
Ahoj v úterý
Jana :-))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.04.04 03:25

Tak jsem tu znovu a musím se přiznat, že jsem maminka zcela nedůvtipná. Máme totiž obr novinku a mě trvalo asi týden, než jsem na to přišla: já tu popisuju Johančino telefonování a směju se jejímu Táta? Jakej?, místo abych si všimla, že slůvko Jaka, Jaky apod. používá Johanka v různých souvislostech. Takže teď už vím: Ona je Joko!!! Prostě se jí její jméno špatně říká, tak si ho upravila. No a aby to dávalo aspoň nějaký smysl, tak jsme ho doupravili i my rodiče, takže teď už jí doma nikdo jinak než Joko neřekne. Nejprv koukala dost překvapeně, ale teď už na to slyší a i odpovídá. Takže ne ugrofinština, ale japonština :-). No a pak nemá být tak muzikální. Takže žádná svatá bojovnice.
Mějte se
Romana a Joko

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.04.04 22:44

Nazdárek, zdravíme do Japonska a posíláme veliké gratulace naší milé Joko! Ale že jim trvalo než se přestali smát a konečně pochopili že z miminkovštiny přecházíš rovnou v cizí jazyk,jen ať se snaží porozumět! Máma si myslí jakou neděláš tátovi do telefonu legraci a ty ses přitom jenom snažila pěkně představit,ty jsi ale vychovaná holka :-)))
Měj se a jen tak dál,ať z tebe už přestanou dělat negramotku!
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.04 17:58

Nazdárek Filůtkové :-)

Tak co je to s vámi,už se mi po vás stýská,vy nemáte žádné novinky,nebo si užíváte prima jarní počasíčko a nemáte chvilku na psaní?
No ani se vám nedivím,protože my jsme teď skoro pořád venku. Minulý týden jsem se poprvé projel s tátou na kole,zaznamenal jsem velký úspěch,ječel jsem tak usilovně že chci dolů,až to táta nevydržel a za deset minut jsme byli doma,hi hi. Jezdit na kole je určitě paráda,tedy pokud můžete sami řídit. Takhle mi vrazili helmu na hlavu,po:,–(ili mě do sedačky a ještě mě připoutali a to dokonce i nohy,takže jsem nemohl ani tátu pořádně pokopat,ani se jinak hýbat a vyskakovat za jízdy, uznejte sami,to není nic pro mě. Ale zdá se, že naši v tomhle mučení hodlají pokračovat, koupili totiž nové kolo Terezce a prý budeme jezdit na výlety. Věřte, že nákup kola pro mou sestru mě pěkně naštval,ona kolo a já nic!!!!!!!! Vztekal jsem se a křičel „taky kolo nový já!!!!!!!!“,ale stejně se na mě vyprdli.
Tak se mějte, my za chvilku odcházíme, jdeme na pohárek, slavíme totiž přijetí Terezky do jazykové třídy. Hurá,už se těším jak udělám v restauraci trošku vzrůšo a jestli mi nedají ani olíznout šlehačku,pěkně jim ten pohár osladím :-))))
 Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.04.04 20:30

No to je super, že to Terezce vyšlo, tak to posíláme obr gratulaci. U nás se taky slavilo, Filip se dostal na průmyslovku, heč.
Ale se šlehačkou to nebylo, takže se těšíme na vyprávění, jak restaurace v kombinaci se šlehačkou a Vojtou dopadla.
Ahoj
Romana a Joko

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.04.04 21:16

Ahoj Vojtíšku,
máš pravdu, my si teď užíváme sluníčka, a tak se doma moc nezdržujeme. Ráno v 7.00 si stoupnu k oknu a začínám křičet Bábo, bábo. Ale nemyslím tím mamku, že má vstávat. Chci na písek a nedám pokoj, dokud mamku nepřekecám.
gratuluju Terezce i Filipovi. Mamka má taky novinku. Nabídli jí ve škole poloviční úvazek, od září. Jenom nevím, jestli je to k oslavě, nebo k pláči. Uvidíme, jak se do pátku rozmyslí. Filípek už jí to zatrhl a taťka taky není nijak nadšenej. Já zatím nevím, co to obnáší, tak je mi to jedno. Kdyby upadl kousek čokoládičky, tak bych slavila :)). Takhle se chystám aspoň na oslavu narozenin Vítka od Chillie.Třeba nějaká miminkovská dobrůtka ukápne.
Ještě vám musím oznámit, že jsme byli na alergu a všechno mám čistý. Ale stejně mě pořád berou jako astmatika.
Tak se děťátka mějte, mamka jde chatovat.
Pá, pá
Verunka zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.04.04 21:24

Tak nevyhrožuj a pojď :-)
Ro

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.04 23:19

Ahojky holky,
tak posíláme velikou gratulaci velikýmu Filipovi k přijetí,aspoň má mamka o starost míň a Joko může o to víc zlobit :-)
Verunko,moje mamka se taky chystá do práce na půl úvazku,nejdřív to vypadalo na září,teď na prosinec,tak uvidíme co na mě vlastně šije za boudu. Musím říct,že se nedemokraticky nezeptala ani mě,ani ségry,ani táty co jako my na to :-( Jediný,koho požádala o svolení, byla babička,protože ta mě bude případně na střídačku s tátou hlídat. S tím samozřejmě nemůžu souhlasit,ale asi s tím nic moc nenadělám.
Tak pa pa,holky moje,užívejte si jaro!!!!
Jo a oslava dopadla výborně,nezrobil jsem sice tóčo podle mých představ,ale i tak toho měli naši plný kecky,ale o tom až příště.
 Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.04.04 21:06

Ahoj Vojtíšku,
tak mamka je ráda, že nebude polozaměstnaná sama. Mě taky bude hlídat babička s dědou. A jeden den v týdnu se nabídla teta Sylva. Už si s Ondráškem dost rozumím.
P.S. Mamka už poslala nový deníček, tak se tam snad sejdeme
pa
Verunka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.04.04 21:42

ještě jsem zapomněla napsat, že jsme byli u Vítka na té jeho oslavě. Slavila s námi i cipísačka Klárka s maminkou Terezou. Bylo nás asi 6 dětí a já s Vítkem jediní chodci. A tak jsme se různě přelízali, kradli si hračky, dojížděli po sobě kukuřičné křupínky… doufám, že Chillie pošle nějaké fotky. Mamka, hlava dubová, jako obvykle zapomněla foťák. Tak teď si nemůžeme vzpomenout, jestli je to od pomni nebo vzpomeň. Obojí vypadá hrozně. Ach ten češtin:)
a vyklubaly se mi spodní dvojky. Hurá, už jsem 12tizubec!
a mamka se rozhodla, že mě začne učit na nočník, tak mám každé ráno pročurané 3 ponožky + loužičky po bytě. Ona nechce pochopit, že já to prostě zadržím a v klídku si to dočurám, až mě přestane otravovat. Uvidíme, kdo co dřív pochopí:)))
No nic, opouštíme emimino, mamka mi jde došít klóbrc.
tak ahoj
Verča :)

Vložit nový komentář