Filutové z Chytrálkova - Fetiše a talismany od Verči

Rodičovství

Ahoj holky, znáte to? Verunka dá mamce tyčí od vysavače po čele. Boule veliká, řev taky. Verunka seřvána se choulí do klubíčka a zlostně pláče. Pak toho nechá a radši se jde uklidnit. „Maminko, vjasy! A už si namotává moje vlasy, proplétá mezi prsty, cuchá a kudlí. Uklidňuje se takhle, co vylezla z bříška. A taky tak usíná. Mám se nechat ostříhat? Je lepší, když mě tahá za delší, nebo za kratší?

Filípek si rozbil koleno. „Mami, znamínko, moje znamínko!" A už mi šátrá rukou po krku, pak položí ukazováček na mateřské znamínko, co tam mám, a je šťastný, klidný, v bezpečí. Několikrát mi ho rozškrábl, ale byl na něm tak závislý, že jsem si netroufla ho vyříznout. Nevím, proč s tím přestal, když se narodila Verunka. Že by odstřižení od pupeční šňůry?

Taky mají vaše děti talismany a fetiše? Co jim zabírá na uklidnění? Docela by mě zajímalo, jestli jsou takhle ujetý jen moje děti nebo jestli je to normální.

A mají vaše děti oblíbeného plyšáčka? Filípek nikdy neměl, nikdy to nevyžadoval. Spával radši se mnou:-))))). Podle psychologů každé dítě potřebuje plyšáka, aby se mělo s čím ztotožňovat. Tak nevím s čím se ztotožňuje Filip. Asi sám se sebou. Chtěl vysvětlit, co znamená génius. Když jsem mu to řekla, sdělil mi: „to jsem přece já" :-))

Verunka je na tom z psychologického hlediska o něco líp, občas usíná s nějakou plyšovou potvůrkou. Vybírá dle momentální nálady. Dneska je to bílý pejsek. Ale myslím, že ho brala jen proto, že jsem ho nemohla najít, takže usínání trvalo dýl.

A jak jinak u nás?
Filípek odjel na školku v přírodě. Supeeer!!!! Konečně nejsme s Verčou časově na nic vázané, můžeme obědvat, kdy chceme, stíháme poobědový spánek, netrávíme odpoledne na tréninku nebo v angličtině!!! Dokonce ještě nevolali, že Filda onemocněl, ať si přijedem. Je to prostě paráda.

Odjezd na školku v přírodě taky stál za to. Sraz v 8.30, odjezd v 9.00. Čekali jsme tam 2 hodiny!! Napřed autobusu praskl klínový řemen, pak nějak nedorazil, i ten náhradní dorazil se zpožděním. Hádejte, které jediné dítě si při tom čekání odřelo koleno a pak šláplo do hovna? Verča ne. A botové historky taky pokračují. Po obou pravých holínkách mi dneska volala paní učitelka, že má Filda jen jednu tenisku!!! Už dva dny ji prý hledají. Byla jsem si jistá, že jsem nabalila obě. Buď máme teď doma takový bordel, že se neorientujeme. Nebo (pravděpodobnější varianta) ji Verunka z kufru šlohla a někam důkladně ukryla, nebo Filda fakt odjel s oběma a zabordelil je někde hned první den.

A na závěr ještě jedna blbá zpráva: Dneska jsem se dozvěděla, že budu mít příští rok plný úvazek. To se z toho asi po… . Filda v první třídě, Verča ve školce, stěhování… A to jsem doufala v poslední rok v poklidu. Ach jo. Asi se s tím nedá nic moc dělat.

No nic, těšíme se na vás v sobotu na parníku. Romy, když už seš v tom zařizování, zkus domluvit i to počasí, prosím, prosím.

Ahojte Jana (30something) a Verča (31m, tj. zhruba 2,5 :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.06.05 15:48

Ahoj,

omlouvam se, ze vam sem lezu, ale zaujal me denicek :). Iva se uklidnuje bohuzel jiz dlouho cucanim palce, ktery posleze vymenila za ukazovacek. No a tak pred pul rokem si k tomu prave pridala jeste ty vlasy - nejlip moje, pokud nejsou po ruce, tak vlastni. Fakt uzasny pohled - prst v puse, druhou rukou se drzi za vlasy…
Plysaci - Iva usina momentalne se ctyrma a fakt je tam vsechny musi mit, tak to teda nevim, s cim se ztotoznuje?? :).

No nic, mejte se tu fajn, rada si vas ctu
Pavlina a Iva (23m) od Spuntiku

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.06.05 15:52

Ahoj Pavli, neomlouvej se, jsi u nás vítaná. Já vám tam taky pořád lezu. A stejně nesnáším, když tady dlouho visí „přidat první komentář".
Tak pozdravuj vlasového maniaka
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.06.05 16:00

Ahoj všichni,

Tak mi došla sms ze školky, že botu našli, Filda je O.K. Takže já nejsem ta neschopná matka, jak včera naznačila tchýně štiplavou poznámkou:-)(.
A ještě k těm plyšákům - Na školku v přírodě si měli vzít taky jednoho usínacího. Filípek prohlásil, že neví, co by si tam bral. A jestli něco, tak jedině knížku Harryho Pottera.

A před chvilkou jsem se byla poprvé podívat v novým bytě!!! Mají hrubé omítky, dělají izolace. Nevycházely jim obklady. Nechápu to. Máme kachličky jednu sérii, 2 barvy. A ta tmavší je o 2 mm kratší než ta světlejší, takže vůbec nevycházejí spáry. Když to chtěli reklamovat, řekli jim, že výrobce má toleranci 6 mm. To mi u první jakosti přijde trochu drsný. No jo, preferuju český výrobce, ale u zahraničních by se to možná nestalo :-(.

Tak ahoj
Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.06.05 16:14

Ahoj Jani,

moc hezký deníček, kam vy holky na ta témata pořád chodíte… ;).

Nevím, jak je na tom s psychikou Viktorka, ale uklidňuje se (zaplaťpámbu) jenom zavrtáním do máminy náruče a utíráním slz a nudliček do jejího ramene :D.

K usínání u nás patří jeden z výběru plyšáků - taky nemá žádného stálého, ale poslední 3 týdny vede metrová klokanice s klokaňátkem v kapse (nic většího vlastně už nemáme :D). Momentálně oblíbený plyšák s námi musí cestovat všude, ale díky jejich přibývající velikosti s námi můžou jenom tam, kde bude Viki spinkat :). Na nákup či jiné kratší akce ty obludy vláčet nehodlám :D.

Plus musí mít v posteli látkovou plínku, kterou vyžaduje pod záminkou ABYCH MĚLA DO ČEHO SMRKAT (nechávala jsem ji tam, když byla nemocná), ale úplně na férovku si jí muchlá pod hlavu :D. A když jí ji zapomenu dát, nikdy si nezapomene říct.

Jinak jsem zrovna skoukla předpověď na sobotu, žádný teplo tedy být nemá, ale ani by snad nemělo moc pršet, tak nám ten srazík snad vyjde… Držím nám všem palce :).

A ještě něco pro Martinu - kdeže máte tu chalupu? Já jsem z Tábora, tak mě to zajímá - kdyby se ti to nechtělo psát sem, písni mi soukromou zprávu, jo? Díky, jsem zvědavice zvědavá :). Doufám, že se ti podaří na sraz dorazit, tam by určitě šly dohodnout podrobnosti, počáteční zájem je očekávaně velký :D.

A holky, jinak mě napadlo, že kdybychom chtěly přes léto na nějaký delší srazík, určitě by to šlo spáchat na té chatě v Krkonoších (Janské Lázně), kam jezdíme lyžovat - je tam sice jen pískoviště, ale zase spousta procházek (třeba na mléčnou farmu) a se správcovou se dobře znám, takže by se to dalo určitě zařídit. A ještě jsme byli moc spokojení v Jizerkách (www.penzionlenka.cz). Je u něj i bazén :D.

Tak, to by stačilo, beztak je to dlouhý jako týden před výplatou :D.

Zatím ahoj,

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.06.05 16:19

No tak to je fakt síla, 6 mm? Chudáci obkladači, ti musej nadávat, jak dlažidiči :D. Ovšem buď v klidu, známí měli drahé zahraniční obklady a řešili stejný problém, jen měli ty barvy 4 :(.

A Filípek super, tentokrát mu ta ŠVP snad vyjde celá!

Ahoj, I.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.06.05 20:46

Ahoj Jani,

díky ti za nový deníček, dneska jsem s hrůzou zjistila že by měla být řada na mě a přemýšlela, koho bych asi mohla ukecat na záskok :-) Ťuky, ťuky, školka v přírodě se daří, to je moc prima, jenom to počasí stojí za …, ale co naděláme. Koukám že jsi dopadla jako já, rovnýma nohama do plného pracovního tempa, no, alespoň máš dva měsíce na vstřebání a relaxaci :-((

Oblíbení plyšáci u nás taky neletí, obě děti střídají vícero obludek, jenom když Terezka odchází spát mimi domov, bere ssebou pokaždé jednoho psa. Zvláštní usínací rituály taky nemáme, jestli se dá za fetiš považovat kousání nehtů, Terča vyhrává, začala s tím po narození Vojty a veškeré pokusy o odnaučení bojkotuje :-((((
Vojta se uklidňuje mazlením a pusinkováním, občas si přitom vyvzpomene a loví mi prsa ve výstřihu, asi pozůstatek kojících časů, moc milá záležitost, zvláště na místech veřejných :-))))
Jinak se taky hlásíme na srazíkování u „frndulků“, nemůžeme jenom v týdnu od 6.8., pracovní dny nám taky dělají problémy,ale v případě nouze bych den nebo dva vyžulila. Problém máme opět s dojížděním, sama nejsem schopná řídit ani na krátké vzdálenosti, taťka jako taxikář většinou selhává a navíc se nám začíná autí mírně rozpadat.
Tak se mějte a v sobotu se těšíme!!!!
Stáňa a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.06.05 20:49

Ahoj Filutové a Chytrolínky,
tak tu marně s Joko sedíme a přemýšlíme, jaké konejšivé rituály používáme. Joko si cucá prsty, kdykoli se nudí, vlastní vlasy na prstíky si namotavá, když něčemu nerozumí. Když mi ublíží, tak se začne smát, ale tak jako povzbudivě, abych neplakala, že to nïc není, jde mi dát pusu a pofoukat - vlastně dělá totéž, co dělám já, když Joko chytá tygry, zajíce nebo si jinak pořizuje své úrazy. Když něco provede a je seřvána, tak do klubíčka se nám nikdy nepodařilo, většinou jen velmi teatrálně svěsí ramena i hlavu, sklopí uši, srdceryvně pronese Aaaachjooo, a odchází trucovat do koutka. Tím nás rozesměje a nedá se to ovlivnit a je po trestu. Teď už jsem se naučila, že jestli mám vychovávat, tak musím potrestat a zmizet, aby neměla možnost se okamžitě usmiřovat a měla čas si chvilku trestu užít.
Co se týká mazlíčků plyšáků, máme plyše doma dost, ale Joko je spíš používá ke hře, řadí je k panenkám do postýlek nebo do ohrádek z leporel k autům, podle nálady. Na spaní jí většinou stačí mamka nebo taťka, někdy si bere tu hračku, se kteru si právě hraje, totéž při odchodu ven, takže velmi často odcházíme se šroubovákem, baterkou nebo metrem, do Zoo si vzala ruksáček a do něj dala dva bubínky s paličkama, A často nacházím v posteli další šroubováky, autíčka, i ty plyšáky či panenky nebo třeba jen oblíbeného hopíka.
Ovšem stále u nás přetrvává, že doma je nejlépe, protože je možné strávit všechen čas mámě nebo tátovi na klíně - potřeba fyzického kontaktu prostě stále o dost převyšuje standart.
Tak snad jsem téma vyčerpala, víc mě nenapadá. V noci nebo zítra dopísnu, co nového se srazíkem
ahoj
Romana a Joko

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.06.05 20:40

Ahoj holky,
tohle jsem mela dneska v mailu. Není to hezký?

V BŘÍŠKU

V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka.
První se druhého zeptalo:

 • Věříš v život po porodu?
 • Určitě. Něco po porodu musí být.
  Možná jsme tu hlavně proto,
  Abychom se připravili na to, co bude pak.
 • Blbost, žádný život po porodu není.
  Jak by vůbec mohl vypadat?
 • To přesně nevím, ale určitě tam bude více světla než tady.
  Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
 • No to je přece nesmysl?
  Běhat se nedá.
  A jíst pusou, to je úplně směšné!

Živí nás přece pupeční šňůra.
Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc krátká.

 • Ba ne, určitě něco bude.
  Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí.
 • Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil.
  Porodem prostě život končí.
  A vůbec, život není nic než vleklá stísněnost v temnotě.
 • No já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu
  a ta se o nás postará.
 • Mámu?
  Ty věříš na mámu?
  A kde má jako podle tebe být?
 • No přece všude kolem nás?
  V ní a díky ní žijeme.
  Bez ní bychom vůbec nebyli.
 • Tomu nevěřím!

Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.

 • Ale někdy, když jsme zticha, můžeme zaslechnout, jak zpívá,
  Nebo cítit, jak hladí náš svět.
  Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom…

(autor neznámý)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.06.05 20:55

Ahoj Stáňo,
To jsem ráda, že jsem ti ten deníček nesebrala. Nemohla jsem si uvědomit, jak to vlastně bereme. Jestli to Romča brala místo mě, nebo jestli se to jen posunulo. A tak jsem si řekla, že i kdybys byla na řadě, možná ti to přijde vhod.
Tak se mějte jak nejlíp to jde, pozdravujte tatínka a doufám, že všechno půjde tak dobře, že se v sobotu ukážete.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.06.05 20:56

Jeste podpis:
Jana :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 08.06.05 21:41

Ahoj Filuťata,

Jíra se uklidňuje namotáváním vlastních vlásků na prstíky. Tedy uklidňoval, než jsem ho ostříhala. Teď se v nich tak spíš drbe. U Haničky o žádném uklidňovadle nevím, ale možná jsem si jen nevšimla.
Háňa mi Jíru začíná velmi rychle dohánět. Několik důkazů:
dnes sama lžičkou spapala celý oběd. Jíra se v tom nimral a dělal blbiny, až jsem ho musela nakrmit sama. Hanička vydržela celý den suchá. Na nočníček si buď sama řekne (ťuať) nebo ji tak po třičtvrtě hodině vysazuju. Jíra se dnes počůral na návštěvě u stejně starého kamaráda. Oba čůrali před odchodem doma, Hanička dorazila domů suchá. Musela jsem si pro Jíru půjčit ponožky a tepláky, jinak by šel (asi 10 min. cesty) mokrý. Ostuda jeden velká. Já vím, moje chyba, byl v cizím prostředí a nevěděl, kam jít čůrat, v zápalu hry zapomněl. Ale stejně… Čím dál víc jsou jak dvojčata.
Plyšáky má Hanička momentálně v posteli tři (dva pejsky a kuřátko) a vyžaduje je. Jíra má taky tři (mumínka, hrošíka a králíčka) ale většinou je než usne nastrká pod deku nebo pod polštář - chystá mi na ráno bojovku, až je budu hledat :o))) Při odpoledním spaní spí jinde než v noci a většinou si nebere nic nebo co ho zrovna napadne - pak nacházím po spánku pod polštářem lupu, pingpongový míček a podobně.

Mějte se hezky na parníku a ať vám moc neprší a nefouká.
 Jiřina

P.S: Další deníček píše Stáňa a pak já???

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 08.06.05 22:15

Ahoj Filuti,

takže mým největším fetišem je určitě mamča-bez mamči nejím, neoblékám se, nejdu na procházku, nechci spát…tedy alespoň donedávna to tak bylo..někdy se nechám ukecat a pokud mamča není nadosah vezmu zavděk i taťkou anebo babičkou..ovšem pokud je mamča doma jsem její věrný „ocásek“..jinak se uklidňuji stejně jako Viki a Vojta-tulím se a chci pusinku (občas si vzpomenu i na prsa o:)) -dost dlouho jsem usínal zá:,–(ně pod mamčinou noční košilí (taťka těžce záviděl o:)))

Drobných fetiší na usínání mám spoustu-v poslední době vede velký plyšový pes (toho i krmím a vozím na odrážedle a jezdí s náma na chatu..), jinak jsou to mé oblíbené knížky, pexeso s Fíkem, autíčka, několik dalších drobných plyšáků, kostičky..no v posteli obvykle skončí většina mých hraček..

Ahoj a užijte si výlet na parníku !!!
Ondra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.06.05 23:12

Ahoj Jiři,
Měla by teda být na řadě Stáňa, uvidíme, jestli přijede na parník. Myslím, že když se všichni srážíme, mohl by být deníček zase reportážně-srazíkový. Nebo to stačí jen v komentářích? My nakonec budeme v Praze až do neděle, takže náš komentář bude pěkně dlouhej:D:D

Háňa je šikulka.

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.06.05 14:22

Ahojda Filuti,

v první řadě se musíme omluvit, že na parník opravdu nedorazíme, kvůli tomu již zmiňovanému máminýmu autu, který je s definitivní platností objednané na opravu na sobotu v 10 dopol., práce prý tak na půl dne, navíc u nás na chalupě :o(. Tak doufáme, že se nám s vámi podaří setkat třeba jednotlivě nebo při dalším srazíku…

Moc mě překvapilo, kolik z vás by bylo ochotno k nám na tu chalupu jet, bylo by to moc fajn. S tou organizací bych ráda poprosila Romanu, kdo jak může a tak, já bych vyzjistila všechny možný autobusový a vlakový spoje, kdo by nejel autem.

Pro Ivu: Je to asi 20km od Tábora směr Milevsko. Z Tábora jede bus na Jistebnici a Nadějkov. Naše chalupa je od druhého směru Milevsko-Chyšky, samotná vesnice se jmenuje Kvašťov. Má to asi 15 čísel a dva stálé obyvatele :o))). Jiank můj táta pochází z Tábora, tak proto je chalupa tam, bydleli na starém městě, poblíž náměstí, kde je radnice.

A teď už sem pustím Šimůnka......

tak vás všechny zdravím, když mě mamka předběhla…:o))). Tenhle týden jsem měl návštěvní, takže jsem ani nestačil moc zlobit. :o)). V pondělí byl u nás celý den můj kámoš Šimon, v úterý a ve středu jsem byl s mamkou a kamarádem Martínkem na zvykacím dopoledni ve školce, kam budu chodit od září. Vůbec se mi tam odtud nechtělo pryč, bylo tam spousta auťáků, mašiny, stavebnice…jeden den jsme vyráběli sovu a matlali vodovkama zvířátka. Představte si, že tam mají i postýlky na spaní, záchůdky, hodně umyvadýlek a kartáčky na zuby. :o))). Záchody jsem v zápalu hry ignoroval a asi po hodině se ostudně počůral :o))). V pondělí tam jdeme znovu a mamky prý půjdou pryč…(to jsem na něj zvědavá…p.m.). Dneska jsme byli s mamkou dopol. ve školičce, kam chodíme každý čtvrtek, malovali jsme pejsky, barvama patlali stromečky, vystřihovali a pak jsme je lepili na veliký papír, až z toho byl veliký les. A v tělocvičně jsme skákali z beden, z lavice jsme měli klouzačku a házeli jsme balóny do obruče. A že jsem prej byl dneska hodný, tak po cestě domů jsem dostal obídek v KFC (ať žije zdravá výživa…p.m.)

Jak jste psali o těch uklidňovadlech, já když fňukám, tak chci chovat a muchlat se, když brečím, otírám si slzičky a nudle mámě do ramena :o))). V posteli spím s plyšovým krtkem, kterýho jsem dostal k prvním narozeninám, máma mi ho občas vypere, protože je optalanej od všeho a už je vůbec takovej nevzhlednej, ale já ho mám rád. A k němu si do postele přibírám hračky nastřídačku, někdy spím s volantem nebo s autama, nedávno jsem spal s novou vrtačkou :o))).

Už je to pěkně dlouhý, tak se s váma loučím, užijte si parník a ať vám neprší!!!!!

Papa Šimon 33m

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.06.05 14:39

Přicházím za váme ještě s jednou nabídkou, nechtěla jsem to motat do deníčku.
V září jedeme na dovolenou, bohužel nám odpadli švára s rodinou, kteří s námi měli být v karavanu, tak tam máme 4 volný místa. Pokud by měl někdo z vás zájem, tak se mi ozvěte!!!!! My jsme už platili zálohu na celý karavan, v případě, že nikoho neseženem v něm budeme sami.Jedou s námi ještě známí s dětma, kteří už tam byli vloni, takže je to vyzkoušený místo a ta cestovka patří jejich strýci, takže by neměli být problémy. Jedou s nima ještě rodiče, takže oni mají karavan plný.....

Je to Francouzská riviera, Port Grimaud v zálivu St.Tropez.
Termín 4.9.-15.9.
Cena: za dospělou osobu v karavanu 4.950,– i s cestou.
za dítě do tří let pouze poplatek 2000,– za autobus.
Odjíždí se 4,9, v 17hod z Modřan, příjezd do kempu by měl být v 8hod ráno.
Ubytování je v kempu se stromy, je tam stín v karavanech 3+1 (2×ložnice, 1 obývák s rozkládacím gaučem pro 2 lidi, plně vybavená kuchyně,ledni­ce,mrazák,..kou­pelna a WC je v karavanu.
Před každým karavanem je veliký stůl se slunečníkem a židlema. K moři je to 100m, je tam písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Jsou zajištěny i výlety, je tam půjčovna aut a kol. Pro děti prý ideální.
Přímo v areálu kempu jsou obchody s veškerými potravinami a pekárna.

Tak pokud byste měl někdo zájem, tak se mi ozvěte, myslím, že je to cenově zajímavá nabídka.

Sama jsem na to zvědavá, vždycky jsme jezdili na dovču do hotelu a letecky, vždycky jsem měla hrůzu z cestování busem s dětma, ale myslím, že by to pro děti mohlo být fajn a budou tam víc větší volnost než v hotelu. Od nás jede ještě chlapeček starý jako Šimon,tak by tam dětí bylo víc.

Snad jsem to napsala srozumitelně…:o))))

Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.06.05 10:23

Nazdárek,
tak už třetí den usedám, že napíšu, co všechno o zítřejším srazíku vím, jenže se to každý den mění a tudíž neustále na něco čekám a info nedávám. Ale teď už snad mám jasno, navíc jsem snad všem dala vědět o změnách, takže to tolik nevadí:
Takže:
Zítra se uvidíme! Protože nám zlí germánští nájezdníci upirátili parník v 9:30, zbyla na nás kocábka odjíždějící ve 12:30 z téhož místa, tj. z Rašínova nábřeží mezi mosty Palackého a železničním. Kousíček nad nábřežím je docela hezké ohražené hřiště (dokonce i se záchodky :-) ), je to hned u zastávky tramvaje Na výtoni. A tak se tedy sejdeme, tak jak se vyspinkáme, mezi 10-12 hodinou na tomto hřišti. Ve 12 se přesuneme dolů k přístavišti, aby nám staří nezasedli místa na parníku jménem Vyšehrad (foto u Joko v albíčku, mapka hřiště Na výtoni a přístaviště taky). Díky tomuto časovému posunu je trošičku problém se stravováním, protože na lodi, kde budeme v době oběda, nemaj k jídlu vůbec nic, leda, že bychom snědli kapitána. Jen bar je otevřen. V okolí hřiště je několik hospůdek různých typů, takže teplá strava buď před odjezdem, anebo až po druhé hodině odpoledne po příjezdu do Troje. Anebo si můžeme nabalit sebou žížečky a pak s nima dráždit na Vltavě racky.
Stejně tak by nám mohlo srazování mnohem více zkomplikovat počasí. Na lodi je kam se schovat před deštěm, ale v okolí hřiště moc míst není. Takže navrhuji dnešní celodenní modlení za zítřejší sluníčko. Má být o fous tepleji, ale stejně počítejte s tím, že na Vltavě bude tak o pět stupňů méně a pěkně foukat vítr, takže čepice, větrovky, pláštěnky a teplé mikiny sebou. Já vemu pro jistotu Johaně i náhradní boty, protože poté ve Stromovce je spousta travičky, která může být mokrá a může se objevit spousta loužiček, které Johanka velmi miluje.
Co se týká programu po příjezdu do Troje, napíšu víc vážně až večer, protože po obědě jdu teprve zjistit, co se vlastně zítra bude ve Stromovce dít. Měla by tam totiž probíhat přehlídka všech pražských pěveckých, hudebních a tanečních dětských souborů - začíná to bohužel už v jednu (my budeme u Stromovky až kolem druhé hodiny a pak ještě velký kus pěšky), nevím, jak dlouho to bude trvat a jestli to bude i pro naše prťousy, snad se na místě dozvím víc. A taky jdu vyzjistit, které stánky za poslední dobu zavřeli, která hospoda přistavěla lavice ven atd. O vhodných loukách a hřištích ani nemluvě - abychom nemuseli probrouzdat celou Stromovku, ona je to pěkná štrapáce.
Ještě návrh pro autíčkářky - na nábřeží u přístavu moc slušných míst k parkování není, takže doporučuji nechat auto raději v Holešovicích u výstaviště a tramvají číslo 17 dojet až k tomu hřišti. Doprava MHD je vcelku jednoduchá. Metrem (Béčko) se nejblíže dostanete na Karlovo náměstí (výstup na Palackého náměstí), odtud pak tramvají č. 3,4,7,10,14,1­6,17,21. jednu stanici (nebo tedy dvě, pokud nastoupíte hned u metra a nepřejdete křižovatku na stanici na nábřeží) - zastávka „Na výtoni“ ve směru z centra nebo ve směru od Podolí „Podskalská celnice“. Já osobně doporučuju zjistit si, kudy nejlépe na některou ze zmiňovaných tramvají. Zdatní chodci mohou samozřejmě od metra jet pěškobusem hezky po nábřeží.
Na závěr tedy seznámek účastníků, jestli nechybuji v počtech a jestli jsem na někoho nezapomněla:
Já + Standa? + 1 zvíře
Anaj + kamarádka + 5 dětí
Stanasek + 2 děti
Bublina + 1 dítě
Zuzuka + 1 dítě
Klaraja? + 1 dítě
Eva + 2 děti
VerčaSvob + 2 děti Šulánek + kamarádka + 2 děti
Katka + 1 dítě
Kristy? + 1 dítě
Catharine + manžel + 3 děti
Bootgirl + 2 děti
Smokie - až Stromovka?
Mismiska - až Stromovka?

Zatím pa, Joko je od rána děsně ufňukaná a protivná, takže už jen rychle hodím mapku do albíčka a vyženu ji ven, třeba ji to přejde.
ahoj
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.06.05 11:22

Ahojky Romi,

diky moc za vycerpavajici info a super organizaci, no jako vzdy!

Za nas denicek potvrzuji ucast vsech prihlasenych vcetne Kristy a Luky, jen Katka s Tomaskem se mozna nezucastni parniku (prijdou na hriste), Tomasek totiz vstava pred 6h a cely parnik by zrejme prospal, tak se rozhodnou az na miste.

Moc se na vsechny tesime a slunicko a teplicko bude, nemusis mit strach, je to objednano!!!:-)))

Pa a zitra

Sulanek, Nika a spol. od nas

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.06.05 11:50

TAky jsem trochu míchnuta tou změnou, jestli Joko nebudou děti hezky štípat do lýtek, tak parník taky prochrupčí, docela mě to mrzí. Ale co, zase se vyspí na čerstvém povětří. Ale spoléhám, že tam bude takový mumraj, že jí to usnout nedá.
Těším se
 Ro

Jo hlavně jsem chtěla písnout, že už jsou u Joko v albíčku všechny sesbírané fotky ze srazíku kromě vyložených nepodarků a tří krásných fotek Dominika při očistě po zmrzlině, ty pošlu jen Jitce soukromě, abych nemusela albíčko zamykat :-))) Že mi to ale trvalo, a to ještě nemá Johanka doplněné albíčko z různých předchozích akcí
Mějte se, kdo něco neví, volejte, kdo nemá číslo, tak z okna :-)) Bane, ale mobila sem nepísnu, večer kdyžtak rozešlu soukromou zprávičkou.
ahojky zítra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.06.05 13:45

Ahoj kamarádi!!!

Tak nám slavně dojel Filípek, najedli jsme se, nabalili něco oblečení a za chvilku vyrážíme na vlak. Ze ŠVP odjelo 6 dětí s angínou, pro jistotu jsem Fildu vystříkala Joxem, ať ten víkend zvládne.
Bereme spoustu teplého oblečení (snad - co se vejde do jedné tašky), tak doufám, že nebude horko, kraťasy necháváme doma :-)).

Tak se mějte
A zítra ahoj

Jana a spol

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.06.05 15:40

Ahoj Romano,

úúúúžasný, určitě se to povede, vždyť když organizuješ něco ty, nikdy neprší (nebo zatím nepršelo). My dorazíme někdy v určeném čase na hřiště - večer se ještě stavím na chatu, kdyby bylo něco potřeba.

Viktorka se už nemůže dočkat a já taky ne… taťka bude taxikařit, tak jako neřidič iniciuju mateřský nájezd na bar na lodi :D. Doufám, že se ke mně někdo připojí!

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.06.05 20:15

Tak holky,
tohle bych vám přála zažít. Přijely jsme ke Stromovce, začly s Catharine a její zvěřenou brouzdat, kudy se asi zítra pohrneme, abychom nezabloudily. No a když jsme vše ojukly a kontrolovaly dle mapy, tak jsme došly k tunelu pod tratí, který je cca 100 metrů od přístaviště a pochvalovaly jsme si, že je to skvěle vybrané místo. No a pak už jsme jen s tichým vztekem přihlíželi k zaslepování tohoto pro nás rozhodujícího vchodu do ráje - pro rekonstrukci zavřeno a neprostupně zahrazeno.
Johanka pro vás naťapala podle mapy cca 9 km, abychom našly alternativu. No našly jsme. Takže holt od přístavu nepřejdeme hnedle do Stromovky, ale hezky se projdeme podél Stromovky, z druhé strany silnice - no prostě nic moc, jestli počítáte s únavou dítek, tak rozhodně golfky sebou. Navíc je tam krátký úsek, kdy se jde jen po silnici bez chodníku, ale snad to zvládneme.
No a bude chvilka po druhé hodině (cca 30-40 minut rozcourané cesty) a můžeme hned juknout na Křižíkovu fontánu, kde by ještě i v té době mohly tancovat různé taneční a folkloristické sbory z Prahy - vstup volný. Velcí hladovci mohou hned zamířit na počátek výstaviště, kde je restaurace Pražan s jakžtakž přijatelnými cenami, s grilováním a velmi hezkou zahrádkou. Když se nám podaří utvořit zajímavou skupinku, tak můžeme zavítat do mořského světa, skupinové vstupné dělá pro dospělého 90 Kč, pro děti do čtyř let zdarma - no zkrátka ve skupince už je obhlídka kalné bahnité voda za tu cenu snesitelná :-))). No a po produkcích a osvěžení břich se můžeme rozhodnout, odpadlíky poslat dom a vyrtvalcí můžou ještě jít okouknout prolejzačku sputnika, jak přežil povodně - tj. pískoviště s prolejzkama. Při dnešním počásku bylo ve Stromovce jakžtakž příjemně, obě jsme měli mikinu a zima nám nebyla, spíš jsme se místy potily, tak doufám, že to zítra bude lepší.
Takhle to vypadá docela slušně, ale kdybyste mě viděly, jak jsem jen s bezmocným vztekem sledovala ty dělňasy, co tam rvaly ten plechový plot, tak byste brečely taky. A to bez jakýchkoli upozornění. No snad to zvládnem vlnitému plechu navzdory.
ahoj
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 10.06.05 22:56

Ahojky lidičky,
tak ten parníček musíme tentokrát vzdát, snad se s vámi konečně srazíme v dalším termínu, tentokrát to opravdu nejde.
Tímto se omlouváme a děkujeme Romaně za ohromnou organizaci kterou zvládá i přes všechny překážky padající pod její nohy, pěkně si to užijte, budu držet palečky na počasíčko.
Další deníček vychází na mě, ráda ho napíšu, ale kdyby se některá z vás nutně potřebovala vypsat ze srazíkových zážitků, násilím jí bránit nebudu :-))))
Ahoj Stáňa a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.06.05 09:19

SAKRA, KTERÁ ČARODĚJNICE MĚLA NA STAROST TO POČASÍ? VEMTE JI SEBOU, BUDEME S NÍ BĚHEM DNE TOPIT, ABYCHOM SE ZAHŘÁLI.
Převracím v ruce Johančiný punčocháče a přemýšlím, zda obléknout či ne. Psa bych ven nevyhnala, ale Filuti holt musej.
Tak nadechnout, zachumlat se a ven. :-((((((((((
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.05 17:49

Tak mi to nedá, jen chci napsat, že kdo na srazíku chyběl, určitě prohloupil :D. Počasí nás nakonec nevypeklo, děti byly výjimečně hodný a já jsem úplně hotová :D. Viki, ačkoliv vypadala na konci docela gumově, se po příjezdu domů probrala a ještě si musela dát několik koleček na kole kolem bloku :).

Romano, opět díky za super nápad, parník musíme určitě zase zopakovat!

Iva s Viki (konečně na místě, u Lvího krále :)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.06.05 19:36

Tak matky účastnice,
při návratu ze srazíku jsem si poklepávala na rameno, jak to skvěle dopadlo. A vůbec nejde o srazík a organizování - to značně přeháníte, net máme přeci všecky a tam to všechno je. A krom toho stejně spíš kradu vaše nápady a vydávám je za své.
Ale prosím o uznání jedné velké zásluhy: určitě jste si každá doma řekla „Zaplaťpámbů za to naše (ta naše) zlatíčko, dodnes jesm netušila, jak mám hodné dítě“ :-))))))
Jooo, ono porovnání dětiček občas hodně pomůže. No doufám, že propříště už nikdy neuslyším, že Johanku pomlouvám atp. a že už konečně víte, jak vypadá správná dračice. Na její obhajobu mohu říci, že dnes skutečně zkompletovala všechna svá umění, jak vytočit maminku, vyzkoušela všechny odstíny vzteku, co známe - prostě do jednoho dne dokázala narvat to, co jí většinou jindy vystačí na týden :-) A taky je pravda, že není v dobrém rozmaru už od včerejška.
Tak už sedíme obě u compu, Joko sleduje oblíbeného Dumba a čeká, co taťka vymyslí k večeři a kdy jí napustí vanu. Jsme obě utahané, ale veselé, jen to, že děti nešly s námi až domů, občas vyloudí fňuknutí.
No a LOĎ nám vystačí na hodně dní k vyprávění.
Tak teď už jen šup sem s fotkama, u Joko je albíčko už načaté a kdo budete mít náladu, nemusíte mailovat ale přímo loudit tam (jsou otevřená i pro přátele). Až si po čase fotky rozebereme, tak to pak smáznu.
Ahojky
Romana a dračice Joko

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.06.05 22:00

Ahojky Filutaci,

Romi, moc diky za super organizaci a i za to skvele pocasi, nam se s vami moc libilo, ten den stal proste za to, i kdyz jsme rano bojovaly s kocarkem s prazdnymi koly, MHD, Nicinym curanim a kakanim na Florenci a missly tak hristatko, vse ostatni potom bylo skvele, deticky nadherne a hodne. A ze mela Joko svuj den? No, mozna jsi to videla horsi nez to bylo, obcas jsem se i ja pobavila, ale ver mi, ze Nika je podobnych kousku taky schopna, snad krome valeni se na zemi na verejnosti, to si nechava pro domaci obecenstvo. Kazdopadne pro mne zustava Joko milacek, ktery nepohrdne ani mou nozkou a klido se pohoupa!:-)))

Nika je na kline, tak radsi odesilam a snad dopisu pozdeji.

PApa

Sulanek a Nika asistentka na kline

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 15:28

Zase já :D. Jen hlásím, že fotky loaduju přímo k Romaně do albíčka - počítám, že ho zavalím, tak doufám, že zbyde i místo na ostatní :). Jen hlásím zájemcům o fotky v lepším rozlišení, že za názvem fotek od nás je vždycky B (jako Bublina).

Hezkou neděli, I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 15:34

chichi, zrovna jsem v albíčku douklízela a nachystala fotky z předchozích věcí, jdu rozesílat :D Zjistíš, když jukneš do dvou předchozích albíček srazíkování, ale vašich fotek moc nemám.
Tak já tě jdu kontrolovat, jo? Snad ti to neshodím.
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 15:38

Romi,

jeste nemam zmenseno, ale na loadovani potrebuji potvrzeni pritele, das?

Diky a pa

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 15:41

Jsem tam, jdu na to, požádej si, ať nezkomolím nick - jaktože ještě nejsi přítel, co to mám v albíčku za bordel? TsTsTs to jsou věci :-))))))
 Ro

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 15:45

holkíí, čí je nick Jita23 na rodině? Díky
R.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 15:45

Pozadano mam uz nekolik hodin, stale cekam na smilovani:-)))

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 15:52

Aaaa, první reklamace :-)))))
já vím, že je to práce navíc, ale nešlo by ty fotky už otáčet? To pěkně vopruzuju, co? Ale jestli toho máš hodně, tak klídek, já je pak stáhnu a otočím
Tak se buď polepši, nebo si to zjednoduš, ty na stojáka házej stranou a pošli mailem
 Ro

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 15:56

Romi,

a jakou formou si pak pisete, o ktere fotky mate zajem v plnem formatu?

Diky

Sulda (nez mne zautorizujes, jdu na to kolo…)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 15:57

Já už ostatní otočila, nějak jsem si to v tom fofru neuvědomila… tímto se omlouvám holkám Šulánkovic, že leží na boku :D :D

I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 15:59

už dávno jsi
No tady bude asi nejlepší mailem vypsat ta čísla fotek, co jsou vidět při zvětšení, anebo do deníčku, ještě nad tím asi zapřemýšlíme.
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 15:59

Odpoustime, i tak se nam libi:-))) A mame zajem o tuhle i o tu se holkami Zrzeckami.
Ja pak napisu asi SZ i s adresou, kam posilat.

Diky a papa

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 16:06

No vidíš, adresy jsme si nevyměnily - pošlu ti emila SZ, jo?

Iva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 16:12

Diky, uz to funguje … ja se snad k tomu kolu nedostanu, zasekla jsem se u ocumovani male Joko … kouzelna byla uz jako male mimi!

Sulda co sbira sily na jinou cinnost:-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.06.05 16:13

Super, diky!

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 16:14

Uuuuf, tak půlka jich tam je, jdu se věnovat mateřským povinnostem, snad druhou docpu nějak k večeru nebo nejpozději zítra.

Papa, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 16:20

jsi úžasná skvělá nedostižná, tedy to byl fofr. A fotky jsou skvělé. Jdu stáhnout ty, které by mohly zajímat Verču Svob, dostane to s těmi svými na CD. A hlavně prohlížet, jestli jsme vážně byli na stejném výletě :-)))). Díky
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 16:21

Chichi, spící Joko ještě chybíííí :D

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.06.05 18:16

Ahooooooooj holkyyyyy,

tak už jsme dorazily domů. Parník byl naprosto skvělej, počásko taky vyšlo (i když nechápu, kdo vyměnil to nedělní za sobotní, dneska bylo i sluníčko).

Jsme moc rádi, že jsme vás po dlouhé době všecky viděli. Verunka padla za vlast hned cestou domů, tuším někde na Hanspaulce, a spala až do rána!!!!! Já bych nejradši udělala to samý, ale musela jsem být společenská. Není nad domácí prostředí. Zase jsem ale byla fakt vděčná, že se nemusím kodrcat ještě 3 hodiny ve vlaku. No jo, příště nebudu před srazíkem pařit do dvou do rána :-)). Katce se taky líbilo, ale po probdělém týdnu už ke konci srazíku mlela fakt z posledního a cestou domů jsem se tím autem docela bála, jak byla vyřízená.

Filip to okomentoval, že od Prahy čekal víc:-))). Parník dost dobrej. Karlův most prý vypadá jak obyčejný most, Hradčana stejný jako Petrov a vůbec Praha se od Brna skoro neliší :-))).

Jdu dát dětem večeři, až je uspím, pustím se taky do těch fotek.

Ahoj Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.06.05 18:33

No mám-li být upřímná, tak jako nadšená pražačka musím trošku s Filipem souhlasit, ona ta panoramata z parníku jsou sice pěkná, ale pěší prohlídka je mnohem účinnější. A Karlův most je větší zážitek zvrchu než zespodu. A to se to i na souši poslední dobou hodně pokazilo komercí, děsně mi vadí, když místo voňavé pekárny v loubí na Starém městě najdu shop s úděsnými suvenýry. Prostě už to není to kouzlo, co bývávalo. Přesto rozhodně procházku po souši od Staromáku přes most a Malou Stranu až na Hrad můžeme někdy zrealizovat, ale nevidím to dřív jak za rok - omladina by to asi neucapala a drkotat kočárkama po kočičích hlavách - nic moc.
Ale jinak co si Brno pamatuju, tak se od Prahy liší, přijde mi, že je o dost klidnější, ale už jsem tam dlouho nebyla, takže bychom to asi měli napravit, ne?
ahoj
Romana a Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.06.05 18:59

No to si pia,

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.06.05 19:03

No to si piš,
Právě jsem si říkala, že ten Brněnský srazík budu muset zařídit. Zkusím zjistit, jak by to bylo s ubytováním. Zdá se mi lepší, kdybyste přijeli přes víkend, když už je to taková dálka. No, kdyby se nás nesešlo moc, nějak bychom si vás rozebrali.
Takže řekněte kdy a klíďo píďo .
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.06.05 19:04

Jo a o té vycházce po Karlově mostě nahoru jsem vážně uvažovala dneska ráno, ale právě kvůli Verči jsem do toho ještě nešla.
 J

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 19:15

No tak to klobouk dolů, v Brně srazík ještě nebyl :D. My se hlásíme!!!!

I+V

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.05 19:16

Dámy, tak hlásím, že naše fotky ze srazíku jsou komplet u Joko v albíčku. Uuuuf, čekáme návštěvu, tak už tady dneska prudit nebudu :D.

Iva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »