FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Filípkův deníček zaláskovaný

Rodičovství

Ahojte všichni, deníček se nám zase kamsi propadl, tak ho trošku občerstvíme. Už přes týden přemýšlím, o čem bych vám mohla napsat. A téma se nám nabídlo samo. Bude to dneska opět spíš o těch starších. Filípek se nám totiž v září zamiloval a po škole v přírodě jeho láska propukla naplno!! Všechny zvraty a obraty s ním prožíváme, je to totiž zatím náš bobeček malý a poctivě informuje.

Nejdřív byli s Míšou nejlepší kamarádi, pak se mu ji snažili přebrat ostatní kluci. Tím se asi nastartoval. „Mami, Míša nechce říct, koho miluje. Říká, že nikoho a směje se u toho.“ Na to mu Hynek řekl, že holky se u toho vždycky smějí:-)). „Ale jak mám teda zjistit, jestli miluje mě, nebo někoho jinýho?“ Když pochopil, že před holkama mu neodpoví a o samotě se spolu nesejdou, rozhodl se pro dopis. Vyrobil i obálku, obrovské rudé srdce a vzkaz „Mám tě rád, máš mě taky ráda?“. Hádejte, jaká byla odpověď. „NIGDI, Míša“ na papírovém kapesníku. To byla depka, chudáček se trápil celý den. Ale rozhodl se, že tomu stejně nevěří, protože Míša se na něho pořád dívá a usmívá. Dobře udělal, na druhý den už spolu šli za ruce na oběd - rázem vyšlo sluníčko a od té doby u nás doba pořád svítí. Další den Míša prý ze srandy nastavila pusu, ale Filda to stihl - pusu na pusu!! „Musel jsem využít situace, ne,“ (Není on náhodou chlap?)
A před spaním musím zpívat Holky z naší školky a Lásko bože lásko.

No nejsou ty děti prostě úžasný?

Ale nebojte, Verča taky perlí. Včera odpoledne jsem poctivě zapisovala. Původně jsem to chtěla zaslat Missorce do dětských výroků, ale nedá mi to.

Verunka si vymrčovala něco sladkýho a čaj, i když před sebou měla nedopité kakao a šťávu:
V: „Já se nudím, s takovým přístupem se strašně nudím, když mi neuvaříš ten čaj.“
Já: „Neuvařím.“
V: „Nebudu s tebou kamarádka.“
Já: „Když se mnou nebudeš kamarádit, nebudu ti muset večer číst.“
V: „Tak tě kopnu! Bééé“
Já: „Proč brečíš, dopilas kakao, tak ti můžu uvařit čaj, tak nebreč. ¨
V: "Brečím, protože mi nebudeš číst.“
Já: „Nebudu ti číst, když se mnou nebudeš kamarádka. Tak už přestaň brečet a buď se mnou kamarádka.“
V: „Béé, v tom případě mě bolí pipinka, béé…“

Tak takovéhle rozhovory máme na denním pořádku, u vás asi to samý, co?

Hrála si se žirafou a zaslechla jsem: „Žirafo, jestli nebudeš poslouchat, dám ti do huby!“ (tohle jí teda fakt neříkám!).

Když jí babička ve školce oblíkla špatný tričko: „Bábo, seš mimo!“

No a završila to před spaním, loučila se se slovy: „Sbohem, beru všecky gatě a jdu!“ (Normálně říkáme Dobrou noc).

Jinak je to ale stále naše sladká beruška, která mě pořád opusinkovává a opakuje mi „Maminko, ty seš tak sjadká“. A neustále mě překvapuje, na váš popud už zvládáme bravurně pexeso, ale jinak vzdělávání flákám. Proto mě překvapila, když včera v čekárně spočítala, kolik je židlí modrých, kolik bílých a kolik je tam vysokých bot. Fakt jsem netušila, že to umí!

Docela se nám vytáhla, blíží se 17 kilům - začínám přemýšlet o nové autosedačce, ta původní je do 18 kg.
Huba jí jede pořád stejně a když zrovná neříká nějaké nekalosti, recituje básničky a zpívá písničky - třeba hodinu.

Tak se mějte a ozvěte se.

Jana a Verunka zrzečka (dneska spící u babičky) a filuta Filípek (balící se na zítřejší dvoudenní lyžák - vstáváme v 6, ach jo, taťka samozřejmě celý víkend na baseballu)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.03.06 22:24

Ufff, teda Filípku, ty máš setzatra štěstí, že krom toho, že jsem zamilovaná do Filipa bráchy, tak mě ještě dost bere Filip brácha Davídka. Protože jinak bych to brala za životní zradu :-)))))

Máma se odhodlala přidat jeden z mála oficiálně srozumitelných mých výšplechtů. Táta rád chodívá doma v noční košili, vlastně se do ní převléká skoro hned po příchodu domů. Nedávno jsme spolu spali na „manželských postelích“, máma už byla pryč, takže když jsem se ráno probudila, měla jsem celýho taťku k dispozici, tak jsem mu zvedla košili a a při té hrozné podívané prohlásila: „Ty nemáš kalhotky? No fujtajksl!“ A radši šla za mámou do kuchyně

Jinak musíme nahlásit stav, sice už je spousta domácnosti sbalená, ale k podpisu nedošlo, prý se kdesi zasekly penízky, takže až příští týden v úterý začne akce kulový blesk. Já jsem natěšená, balení mě baví moc, neboť se neustále nacházej další a další hračky a knížky, které jsou prý moje, dnes např. knížka Kocoura Vavřince, kterýho miluju díky video CD.
Momentálně je ze mě zanícený divák pohádek, nebo't jsem se konečně dopracovala přes zánět středouší, zánět spojivek a zánět nosohltanu k angíně, takže už mám konečně svá první sirupková atb a užívám si je - pomerančový Ospen je prostě mňam, klidně kvůli němu vstanu i ve čtyři ráno.
Nemoc způsobuje pouze to, že jsem se naučila v případě domácí neshody (naši neposlouchaj a nechtěj dělat to, co jim poručím) krásně bulet, slzičky kanou, nudle lítaj, tváře flekatěj. Prostě rázem je ze mě totálně nemocná holčička. Když se rodina polepší, vypadám i já zdravě a vesele.
Dnes jsem například obrečela to, že mě nechce vidět paní doktorka neuroložka, prý jestli rodiče maj pocit, že sirup funguje, tak tady je další a více netřeba, až za půl roku. Tedy vlastně třeba - urychleně máme prý navštívit oblíbenou tetu logopedku, snad to konečně mámu nakopne, teta má skvělý hračky.
Ovšem já už je mám doma taky, těch puclí, co se najednou objevilo, to je žůžo, mohla bych to stavět donekonečna.
Ale nejvíc jsem odvázaná z prababi, představte si člověka, který si s vámi kdykoli za jakékoli situace hraje, i když všichni ostatní tvrděj, že na to není čas - to je prostě skvělá osoba a myslím, že momentálně nejdůležitější v mém životě. Ovšem maminka je furt nervozní z toho, že prababiny hrátky bude po přestěhování muset akceptovat na furt - možná to bude mít složitý, ale zase, je to moje milovaná matka, co by pro mou radost neudělala.
Takže další info prý až po tom podpisu, to mamce odlehne a bude mít náladu.
Ahoj
Johanka a Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 03.03.06 22:55

Ahojky Filůtkové,

Jani, super deníček…:D, I já přidám do placu pár nových vejšplechtů…:D:

Ve středu, když jsme šli ze školky mi Šíma povídá: „maminko, víš, že holky nemaj pipinku?“ a já na to, co teda maj a Šíma povídá: „krtka“ :), tak jsem se zděsila a povídám mu, kde to slyšel a on na to „to říkal Martínek“ :o)))). Zajímalo by mě v jaký souvislosti se o tom ve školce bavili…radši to ani nechci vědět :)))). Jen mě udivuje, že se o tom baví tříletý děti, zajímalo by mě o čem se budou bavit za pár let.....

A dnešní rozhovor, když jsem se malovala:

Š: maminko, můžu si půjčit tu tužku?
Já: ne, ta je na oči Š: já si taky namaluju oči
Já: ne, měl by jsi vyrážku, to je jen pro dospělí Š: a já jsem dospělý?
Já: ne, jsi ještě dítě Š: a kdy budu dospělý?
Já:až Ti bude osmnáct roků Š: a to se pak budu moct malovat?
Já: ne, malujou se jen holky Š: já chci bejt taky holčička
Já: to už nejde, už budeš pořád kluk Š: a když si uříznu pindíka tak budu holčička? :o)))))
Já: ne, to budeš kluk bez pindíka Š: ale já nechci bejt kluk bez pindíka
Já: Tak si pindíka nech :o) Š: tak jo, tak já budu kluk s pindíkem :o))))

Musela jsem se mu smát, jakou začal rozvíjet teorii…:o))). Podobný hovory na různá témata jsou u nás teď na denním pořádku, někdy je to vyčerpávající…

Jinak u nás nic nového, chtěli jsme jet o víkendu na chalupu, ale naši volali, že tam je vichr a sněhová vánice a je to tam blbě průjezdný. Tak zítra dáme bobing tady v Praze, když nám zas tak pěkně nasněžilo :o)))).

Šíma každý den školkuje, zjišťuju že je daleko hodnější, když už chodí do školky každý den. Zdá se mi klidnější, umí několik dalších básniček a písniček a je z něho teď takovej mudrc a rozumbrada.
Poslední dobou ho šíleně berou písmena a čísla, už pozná dobře půlku abecedy a počítání do dvaceti, tudíž se nedá už tak lehce ošálit, protože furt všechno přepočítává :o)))). Večer se mě třeba zeptá: „kolik mi přečteš stránek“ a já řeknu 4 a on „ne, přečti mi dvanáct“, tak řeknu tak jo a myslím si svoje a když dočtu, on ty stránky spočítá a řekne mi „čti dál, přečetla jsi jenom pět“ :o))))).
Místo malování obrázků teď neustále píše písmenka, je schopnej popsat za chvíli několik papírů A4 písmenkama a číslicema a každou chvíli to chodí konzultovat, jestli je to správně :D. Naučila jsem ho psát nějaký slova, tak píše dokola máma, babi, táta, auto a Šimon :o)))). Je zvláštní, že ho to baví, protože ho do toho rozhodně nikdo nenutí. A řekla bych, že to nastartoval časopis „Nauč mě maminko“, jestli to znáte, tam se v každém čísle učí nové písmeno a číslo a je tam spousta her, pohádka a nějaká vystřihovánka. Kupuje mu to pravidelně a on je z toho úplně nadšenej, tak možná proto.
Dokonce se divím, že se naučil spojovat písmenka ve slabiky, napíše si B a A a už řekne, že je to BA, nebo třeba T a U a čte TU…možná bych byla radši, kdyby se zaměřil na něco jinýho a ne už odtěď na písmena, ale to asi neovlivním.

Tak já se jdu zase poklidně věnovat chatu s místníma kolegyněma :D

V albíčku je pár nových fotek.

Papa Martina a Šíma

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.03.06 13:35

Ahojda všichni,

tédy, tady se s vejšplechty roztrhl pytel, to nám nezbyde, než přidat taky něco z naší pokladnice:
V: „Mami, rozhodně pojedu v těch modrých šatech.“
M: „To nejde, venku je zima, vezmi si kalhoty.“
V: „Tyhle s ptáčkovýma knoflíkama?“
M: „Jo, přesně tyhle.“
V (s patřičným výrazem): „Ale ty jsou pěkně hnusný.“
M: „Jak - hnusný, vždyť sis je sama včera vybrala…“
V: „Jsou hnusný… jako hovínko!!!“
M: „Tak v tom případě je spláchnem do záchoda a nikam nejedeme, na šaty je zima a kalhoty jiný nemáme.“
V: „Ale to se záchod ucpe a taťka bude nadávat, že to musí spravovat…“
Poté si sundavá šaty a oblíká kalhoty bez řečí :D.

A další (best of :):
K zebře: „Ty čuně, na zem se neplive!“ (původ neznámý)
K barbínám: „Já vás přetrhnu, kolikrát jsem říkala, že máte spát. Za trest žádný čokolády, sním je všechny sama!“

Jinak Viki je teď taky obrovský mazlík, pořád za mnou chodí, že mě má ráda a jsem (hned po Vendulce ze školky ;) její nejlepší kamarádka.

Dneska jsem je s tatínkem právě vypakovala na hory, Viki měla 37 (jinak bez příznaků), tak doufám, že se z toho nevyvine nic hroznýho. Už jsem vypozorovala, že bez příznaků nachlazení vydrží ve školce týden a další úplně pravidelně něco přitáhne, naštěstí to nejsou takové morové rány jako u Joko :). Už aby bylo jaro…

Jinak se skláním obdivem nad Šimonovými intelektuálními schopnostmi, Viki tedy taky počítá do 10 a spočítá si, co potřebuje, ovšem s kreslením (či psaním) jsme pořád na štíru. Ještě ve školce se trochu snaží, když vidí ostatní, ale samotnou ji to moc nebaví, radši zkoumá písmenka na PC (další funkce jsou bez dozoru zakázané :). Ale abych jí nekřivdila, v týdnu napsala docela pěkně VIK, pak ji to přestalo bavit :D.

Jinak jsem s hrůzou zjistila, že Viki taky strašně vyrostla, najednou jsou jí krátké rukávy u všech triček a nohavice u kalhot, takže jsme minulý víkend vyrazily na nákup a trochu doplnily šatník. V kabinkách bya nadšená, že si může zkoušet haldy oblečení (po kom to asi má… ;), a tak jsme domů dorazily i s těma hnusnýma kalhotama :D. Večer jsem ji změřila, má 104 cm, ale velikost všeho nového oblečení 110-116. Kolik váží si netroufám odhadnout, ale přes 17 to bude… navíc teď s odpuštěním „žere“ jak nezavřená.

No, napsala jsem toho dost a taky doplnila albíčko, převážně lyžařskýma fotkama.

Přeju všem krásný klidný víkend a Romaně speciálně, ať se stěhování podaří.

Ahoj, Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.03.06 20:46

Ahoj Joko,
doslechly jsme se, že s těma ušima máte fakt problémy, a že taky máte „úžasnou“ paní doktorku :-((. Tak ten Ospen to snad vezme všecko zgruntu, docela ti ho závidím. Já tyhle sirupky moc ráda :-)

A tu skvělou prababi ti závidím úplně nejvíc, jé to bych si taky přála. A fakt si hraje úplně pořád? I když máš zrovna něco udělat nebo se vztekáš? To bych taky chtěla…

V úterý na vás budeme myslet, ať se úspěšně přestěhujete. A už se těšíme na zpravodajství. Ze stěhování i z neurologie.

Čauky
Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.03.06 20:53

Šímo, fakt dobrý!!! :-)))
Krtek, pindík, prostě všechno. Dost jsi nás pobavil. Heleď a ty fakt píšeš, jo? Ta škola pro nadané děti je prý v Českých Budějovicích. Tak jste nám zase na:,–(ili laťku. Mamka hodlala vytáhnout Člověče nezlob se a la krtek (znáte to, jak má na kostce místo čísel obrázky?). Ale teď nevím, jestli ji neukecám radši na něco intelektuálnějšího.
Ten časopis mi minulý měsíc taky koupila, ale nijak mě to nezaujalo - ani psaní sedmičky, ani písmeno, už nevím jaké. Buď jsem opožděná, nebo jsi dost napřed.?
Radši jdu spát
 Verča

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 04.03.06 21:04

Ahoj filuťáci,

máte teda fakt prima rozumbrady :o))) Jíra nechodí do školky ani nemá starší sourozence, tudíž (může to být tím?) se žádné náznaky drzosti či nezdvořilosti zatím nekonaly - když se vzteká, stačí si se svým „ne, to nechci, chci tohle …" a maminku zatím nenapadá a do horoucích pekel neposílá :o)) Dokonce i když mu jednu střihnu nebo na něj řvu, místo aby se odtáhl, tak se vtírá a chce, abych ho utěšovala a lísá se ke mně se slovy „maminko já chci k tobě, já chci bejt u tebe".
Ovšem má jiný hit - velmi rád si vymýšlí a doplňuje písničky. Třeba k „já jsem muzikant" už domyslel snad všechny možné hudební nástroje. Dnes mě dorazil - seděl na nočníku a bobkoval a já jsem říkala, jak to hezky cvrnká. No a on na to - „Já jsem muzikant a přicházím k vám atd atd., já umím hráti a to na hovínko, jak se na něj hraje - cvrnky cvrnky cvrnky cvrnky hovínko", tím mě fakt teda dorazil :o)) Jinak svými hláškami už začíná excelovat i Hanička. Tuhle u nás byla pražská prababička, co jí děti říkají Pupu. Hanička vždy s velkým zájmem sleduje, když si bere prášky. Hanička: „Pupu, vem si pášek". Babička: „Haničko, teď ne, až ráno". Hanička: „tak aspoň vyndat zuby" :o)))

S kreslením jsme na štíru pořád, Hanička krom toho, že počmárala zeď (na prima místě mezi gaučem a dveřma, hezky se tam vyjímá čmáranice ve tvaru strašidýlka, náhodou se mi to docela líbilo a smála jsem se, až mi bylo líto ji trestat, když jsem ji nenachytala při činu). No zkrátka Háňa jen pár neviditelných čar, Jíra pořád otravuje ať maluju já, jinak umí jen čmáranici či bouřku (to je čmáranice s použitím všech barev). Písmenka Jíra pozná všechny, ale říká že „M" je maminka, „J" Jíra atd., takže když mu teta psala, že ona se jmenuje Jitka, smál se jí, že napsala „Jíra" a že ještěchce napsat tu „Jitu".

Do školky jdeme znovu k zápisu, a to 30.3., předpokládám, že by měly být obě děti přijaty, když na podzim půjdu do práce (aspoň bych měla), tak uvidíme.

Jíra se mi taky zdál, jak se vytáhl, takže jsem ho při příležitosti tři a půl roku přeměřila - ouha, navrch jen centimetr, má tedy 101, prcíček malej :o) Přesto se mu zřejmě změnily proporce, protože trička jsou mu najednou taky kratší a nezdá se mi, že by se všechno srazilo. Váhu myslím má pořád těch cca 15. Dlabe dobře a rád sladké - když se zeptám, co chce k jídlu, dá mi na výběr: tvarohový knedlíčky, krupicovou kaši, palačinky :o)) a samozřejmě rád po jídle dobrůtku (nějakou doma pečenou buchtu nebo sušenku), ale nijak to nepřehání a mezi jídly s hladem nebo chutí neotravuje.

Pro Romanu: Pavla hlásila, že se s úspěchem přestěhovali, takže držím palce, ať se taky brzy hnete :o))

Ahoj Jiřina a Jíra (tři a půl) a Háňa (dva a čtvrt)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 05.03.06 00:22

Ahoj Verčo,

opožděná rozhodně nejseš, to já jsem spíš takovej knihomol…:D.
A to člobrdo určo vytáhni, mám ho taky a mám ho moc rád :D.
A rozhodně do nějaké nadané školy nepojedu, tam takový zlobidla jako jsem já určo nechtěj :D:D:D.

Pa Šíma

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.03.06 15:22

Čau Šímo, časopis „Nauč mě maminko“ mi máma koupila tehdá v září v té akci. Mapu jsem zdevastovala během prvních dvou dnů a když se mi maminka pokoušela ukázat, co bych kde měla malovat, vybarvovat a ukazovat, tak jsem poté zdevastovala i časopis se slovy „ty ne, neříkej mi to, já to vím jinak“ (tak nevím, že by vážně rodilá japonka? -p.m.).
Ovšem abys nezaostal náhodou za Viki a jejími PC dovednostmi, mám tu Abecedu zvířátek - multimediální hru pro nejmenší na PC, obsahuje spousty obrázků zvířat, puclíků a jiných skládaček a ta zvířátka jsou podle abecedy, pan Žáček k nim nadělal básničky a je to moc hezké. Má to jedinou nevýhodu, nejenže u toho furt dospělého potřebuju, aby opravoval má špatná kliknutí, oni u toho dokonce otravujou dobrovolně a s nadšením, takže mě už to zas tolik nebaví. To by měla tvoje maminka za trest za ten klobouček, co jsem objevila v jedné tašce a teď mi do těch pásků ta moje musí motat mašli z hedvábí.
No a na čmárání písmenek jsem nedávno objevila Filipovy pracovní sešity z první třídy, nechápu proč, ale on je nemá skoro vůbec vyplněné - jak vlastně tou první třídou prolezl? No a tak si dělám čárky a kolečka a počítám hruštičky a auta, ovšem já vše počítám do 36ti - Jokovská číselná řada zní: jedna, dvě, tři, pět, padesátdva, čtyřicetvošum, třicetšest. A platí už asi dva měsíce a žádný matematik s tím nehne.
Ovšem s tím vymáháním správného počtu, to znám - ode všeho chci pět. Pět vajíček natvrdo, pět knedlíků k obědu, pět bonbonů, pět kousků čokolády atd atd. A běda, když máma odmítne dát vařit pět vajíček a dá jen tři, chybějící dvě doplňuju - co na tom, že pak sním jen dvě, důležité je, aby bylo všeho pět. (Vůbec nevím, co budu dělat, až si Joko začne poroučet všeho třicetšest :-) - p.m.)
Tak, právě jsem sdlábla další talíř polévky, po měsíci nejedení nastal luxovací víkend, ledničku nestíhaj naši doplňovat. A jdu si zdřímnout. Ahoj
Johanka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 05.03.06 16:21

Ahoj Johanko,

to jsem rád, že Ti kobouček udělal takovou radost :o)), já tam naštěstí nic motat nechtěl.Čuchni k němu, jestli ještě nevoní mořem, loni byl se mnou ve Francii :o))). Letos už je mi bohužel malej :o).

Tu abecedu zvířátek bych určo rád měl, myslím, že by mě to bavilo :o)).

To Tvoje počítání je super, hlavně, že je všeho stejně, já zas docela upřednostňuju číslo patnáct :o). A počítám podobně jako ty, od tý dvacítky pokračuju třeba dvacet osm, padesát, osmdesát, stopadesát a pak to ukončím třeba dvanáct…:o))),

Objevili jsme tady u nás super lyžovací kiopec, je dost dlouhej, ale je blbý, že tady vlek fakt není :o))). Takže máma vždycky stála dole, táta mi nahoře nacvakl lyže a sjel jsem. Dole mi je mamka sundala a mezitím jsme šli do kopce pěšky a táta šel dolů…takže se pěkně takhle dokolečka střídali a já jsem jezdil :O))), aspoň se vyvětrali, sjel jsem to dobře dvacetkrát :o)). Ke konci už mě bolely nohy, takže mě táta pak párkrát vynesl nahoru :o))). Z toho jsme pak po obědě spali všichni jak mimina :o)))
A hned potom jsem ještě tátu vytáhl bobovat, před chvílí jsme přišli a mamka nám ještě naplánovala výlet do Ikei, takže si dám sváču a jedem. Potřebuju totiž nutně aspoň další dvě bedny do pokojíku :o))).

Tak paa a počtům zdar!

Šíma

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.03.06 13:18

Teda Viki kam ty na takové dialogy chodíš? To jsme se s mamkou fakt nasmáli:)))
A o čokoládky bych se teda taky nedělil, dobře děláš:)
Pa David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.03.06 13:50

Ahojky kámoši:)

Teda vy jste tu všichni šikulkové, to já takhle ještě počítat neumím ale mé oblíbené číslo je osm a pět. Ale zase na druhou stranu si vystačím i se slovy hodně, málo, víc, ještě apod.

Časopis Nauč mě maminko taky znám, taky ho občas kupujeme (jak stíháme:o). Ten mě baví moc, hlavně když ho seberu sám, rychle nalepím samolepky a pak jen čekám až se toho někdo všimne. Ale úkoly mě taky docela baví. Jinak mě taky baví všechno co dělá Filip, když měl třeba dřív úkoly z logopedie, tak ty byly taky fajn.
Prozradím ale co mě teda vůůbec nebaví jsou básničky, ty jdou zatím nějak mimo mě.

Joko, jsem rád že se neprojevily ty spalničky. Honem rychle se uzdrav ať můžeme zase někam vyrazit. Já už se těším teď:)
Jo a já mám taky supr babičku, pořád nás rozmazluje sladkostma a blbne s námi. Děda taky není k zahození:)) Sice si s ním tolik nepokecám, nerozumí, ale zase je hodnej v tom, že když něco chci, tak nám to koupí. Už máme naslibováno plno věcí, jenom k tomu musíme dorůst:))

Poslední dobou mám jedno oblíbené slovíčko „blbý/blbej“. Odposlouchal jsem to z televize (z jedné pohádky! - p.m.). Takže minulý týden jsem mámě vyprávěl, že máme ve školce jednoho blbýho kluka Dominika. A když se mě tak divně ptala jestli si sundám boty, tak jsem jí odpověděl, že si je sundám sám, protože přeci nejsem blbej:) Brácha teda mluví slušně i když nějaký sprostý slovíčka ve školce slyšel ale ví, že se říkat nemají, takže je nepoužívá.

V sobotu jsem byl s Filílpkem a s mamkou v kině. Těšil jsem se celý den a nemohl se dočkat. Vydržel jsem opět sledovat celou pohádku ale asi je jasné, že dalším důvodem byly i ty dobré sladkosti co tam mají:) Jako by toho doma neměli dost, zase byla návštěva Makra:) - p. m.

Já taky rostuuu. Jen nemáme změřeno čísílko ale podle oblečení se to pozná nejlíp. Nejvíc jsem vyrostl v prosinci a v lednu, to byl velký skok, protože prej mi jsou malá trička, který mi mamka na konci listopadu koupila. A to trička mi vždycky vydržela nejdýl. To říká mamka. Ale tady od nás budu nejmenší, protože jsem nejmladší:o)

Tak a to by od nás bylo vše: Mějte se všichni báječně.
Ahooj David s mamkou

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.03.06 21:44

Jo a dnes jsem zjistil, že děda to má s tím počítáním stejné. Takže i když je dospělák, tak mu to nějak nejde. Umí: jeden, dva, tři, čtyři, pět, osm a to je všechno. Jo a možná ještě milión ale ten já znám taky:) Tak to beru tak, že i kdybych se to nikdy nenaučil pořádně, tak to moc neva:)) Čau David - dnes nějak ne a ne spící

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.03.06 22:08

Ahojte,

musím něco napsat, to je hrozný, už přes týden nikdo nic. No, mně se taky nechce, nějak teď na psaní nemám náladu.
Jak se máte?

My jsme si prodělali další nemoc - Verča měla horečku, krev v moči a vůbec byla celá nějaká nachlazená. Jenže byla na víkend u babičky a ta nám nechtěla kazit ples a víkend, tak se nezmínila. Homeopatika zabrala bleskurychle a během týdne Verča už jen doléčovala rýmu. No nejsou ty babičky úžasný?
A my jsme si mezitím zařádili na plese, protančili jsme se do 2 do rána, jak jsme se dostali domů si Hynek nepamatuje:D:D:D.
Jenom jsem zjistila, že už fakt stárnu - odmítl si se mnou potykat 17letý kluk!!! (byl to baseballový ples a jsem zvyklá si na hřišti se všemi tykat). Mluvil sice o respektu k manželce trenéra, ale to teda pěkně kecal. Ach jo :( A my jsme si s kamarádkou do teďka říkaly, jak jsme mladé, jenom naši kamarádi vypadají nějak staře :D(.

Nálada se mi zlepšila, když jsme se konečně dokopali, využili volného víkendu a vybrali a objednali sedačku do obýváku. Hurá. Dodací lhůta 10 - 12 týdnů, no, snad to zkrátí.

Jinak, Filípek je úspěšně zaláskovaný, už ví, že ho má ráda a fotka visí nad stolem :-).

A poslední novinka - v pondělí u nás byla paní na úklid. To je úplně úžasný, přijít do uklizeného bytu!! A navíc mi ještě vyžehlila prádlo, co tam už přes měsíc leží kvůli mému zablokovanému krku!!!

Tak to bylo páté přes deváté z Brna.

Mějte se
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.03.06 22:09

A ještě něco. AŤ UŽ TA ZIMA SKONČÍ!!!!!! Verunce jsou malý boty, přece jí nebudu na 14 dní kupovat nový!!!

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 17.03.06 14:26

ahoj Jani,

téda, paní na úklid bledě závidím :o)))), musí to být super přijít domů a všude naklizeno a vyžehleno :o).

My už máme vyřízený klientský změny, nakonec nám ve všem vyhověli, tak jsme rádi. Takže už máme navrhnutou koupelnu, záchod, dveře vnitřní i venkovní a všechny rozvody, zásuvky a vypínače. Co vám, jak se bydlí?

Jinak nic dalšího nového, Šíma školkuje, příští týden jedem s Ivou a Viky na hory, tak ještě užijeme sníh (i když v Praze je ho letos vyjímečně až dost :o) ). Zítra jdem se Šímou na Michala Nesvadbu, tak je natěšenej, zato já ho moc nemusím :(.

Pozdravuj rodinku!!!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.03.06 00:01

Ahoj Marťo,

takže se teď kocháš nad plánama? Nám se bydlí skvěle, jenom jsme tu na staveništi - jak se oteplilo, rozjely se práce na druhé etapě naplno, takže se tu brodíme bahnem, neustále si vyhýbáme s nějakými náklaďáky a bagry, a tak. Nejhorší je to bahno, už aby bylo sucho. Auto mám zaliskaný, jako kdybych parkovala v zemljance, ale nemá cenu to umývat.

Je pravda, že kromě silnic je bahno překryté sněhem - Filda má novou zábavu - odhazuje sníh před garáží. Strašně ho to baví (za pětikačku :-)) a navíc se rozhodl, že bude i žehlit (taky za pětikačku:-)). Je to sice vyžehleno, jako když to vytáhneš krávě z …, ale Filda je šťastnej. Tak ať se učí. Před chvilkou jsem si stahovala fotky z různých baseballových akcí, když měli Filda tolik, co teď Verunka. Ach jo, to byl bobeček. A dneska se pusinkuje s Míšou…

My máme příští týden taky hory - každoroční Jeseníky. Ale mě ze školy nepustí, tak jede jen Hynek s Fildou a snažím se propašovat i Verču, zatím neúspěšně.

Tak se tam mějte,

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.03.06 14:16

Heleďte,
furt sem někdo nakukuje a nikdo nepíše!!! Má vůbec cenu psát další deníček?

Já mám až do příštího pátku paragraf.
Verča byla celý minulý týden doma, aby šla do školky absolutně zdravá - po dvou dnech opět rýma, kašel, bolení bříška, časté čurání, ach jo… Včera se přidala ještě horečka, tak jsme šly dneska k doktorovi - výsledkem je ten paragraf. Vůbec se mnou nediskutoval (chabě jsem namítla, že ho nepotřebuju, že může být u babičky). Já vím, že dítěti je nejlíp u matky, ale těch peněz, o který přijdu. Asi odložím nákup světla do obýváku o měsíc.
A to jenou doufám, že se to počítá jen na pracovní dny, protože jsem zjistila, že paragraf se proplácí jen na 7 dní. Pak se musí ukončit a začít nový. Kolegyně takhle přišla o 14 denní mzdu - celou!!! Prý tím chce stát donutit oba rodiče, aby se starali. To je teda pěkná blbost!!!

Jinak si čteme, hrajeme krtka, člobrďo a nekonečnou spoustu Verunčiných fantazií. Třeba, že celý obývák je pod vodou, mamko nebuď v té vodě, sežere tě žralok, atd…
Ale je nám bez těch chlapů lyžařů docela dobře, hlavně pro mě je příjemné, že chvilku nejsem za řidiče.
Jenom večer po nich smutníme a už se těšíme na zítřek, až přijedou. Filda prý včera ošklivě spadl na sjezdovce, bolí ho rameno, ale vypadá v pořádku.
Jo, a v podnělí byl poprvé v judu! docela mě překvapilo, že nebyl tak dřevěnej, jak jsem očekávala (i když trenér řekl, že je trošku tvrdší :-)) Nicméně kotrmelce dopředu, dozadu i hvězdu zvládl pěkně.

Už jsme zvědavé na naše lyžaře Viki a Šímu. Doufám, že zážitky sepíšete rovnou v novém deníčku.

Zatím se mějte, jdu využívat chvilky, kdy dítě spí.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.03.06 14:18

Sorry za překlepy, nechtělo se mi to číst :-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.03.06 09:30

Tak se furt marně těším na nový deníček, abych mohla napsat náš stěhovavý stav - i když to není příliš euforické, tak se to hýbe. A navíc jsem zvědavá, co nového u vás. Takže co bude, mám napsat noticku, abychom se nemusely hledat takhle vzadu? Nebo máš Jani připraveno, jak pokračuje láska s nástupem jara? Nebo Iva napíše lyžařský?
snad to pošle Janě maila, že se má juknout :-)))))
ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.03.06 22:03

Ahojte,¨
nemám připraveno nic, čekala jsem, že holky napíšou deníček lyžařský. Tak pokud se do středy neobjeví něco od lyžařů nebo od vás o stěhování, píšu. Jsem celá zvědavá, jak pokračujete.
 Jana

Vložit nový komentář