Filutové z Chytrálkova - Filipovo-Verunkovská dámská jízda

Rodičovství

Ahoj všichni, Tak my vám teda konečně napíšeme, co jsme ten minulý týden dělali:

Dovolená byla! V Mohelnu se od loňska nic nezměnilo. K bazénu, skákacímu hradu, trampolíně a pískovišti přibyla nafukovací horolezecká stěna - výzva všem klukům, tatínkům, ale i maminkám a malým prďolíkům. My jsme lezli s nadšením - Filípek několikrát denně, mamka jednou a stačilo, Verča to taky zkusila - jen pár výstupků bez zajištění. Když jsme zrovna nelezli, trávily děti volný čas na skákacím hradě a na trampolíně. A maminky letos poctivě 2× denně aerobikovaly. Ale ta kvanta vynikajícího jídla (plná penze 4× denně) a několik míchaných nápojů (cena mezi 25 - 30 Kč) se stejně překonat nedala. Nějaký to deko až kilíčko rozhodně přibylo. Verunka byla nadšená i z opékání špekáčků (já jsem zjistila, že je opravdu nemusím, bylo mi z té mastnoty večer pěkně blbě) a hlavně z krásného, křupavého pátečního prasátka. Foto doplním :-)

Počasí vyšlo taky skvěle. První půlka s Filipem - nezapomenutelný veget. Jeden drobný zádrhel jsme měli. Když jsem si ve středu večer jela do Brna prohodit děti, nějak se autíčko nechytlo a ani neškytlo. Naštěstí jsem nemusela nic řešit. Kamarádka nabídla svoje. Zakoupila jsem startovací kabely, nastartovala a už zase fungujem. To by mě teda zajímalo, co té potvoře je :-(.

Od čtvrtka jsem si užívala s Verunkou, ale taky jsme to zvládly skvěle. Jen jsem se musela občas zvednout a obsloužit ji :-)).

Výsledek pobytu: Verunka pohodička, maminka odpočatá a osmahlá, Filípek spokojený, srdce holčiček od 0 do 3 let zlomená. Usínaly s jeho jménem na rtech. On se z té potupy ale už vzpamatoval a žije jen svým prvním titulem mistra republiky (a každý den mi omlacuje baseballákem zeď).

V sobotu jsme se vrátily, hodily tašky domů a šupajdily k prababičce na zahradní narozeninovou párty. Ta se taky pěkně vydařila, Verunčino, Ondráškovo a Honzíčkovo (toho neznáte) řádění skončilo jen jedním jelitem na Verunčině stehýnku a pořádně odřenou prdelkou. Holt to slečna neustála a padla po zádech z betonových schodků. Zvládli jsme to ukončit ještě před tou příšernou bouřkou a od té doby se mě Verunka neustále vyptává, kam ta bouřka šla. V neděli jsme se u babičky taky pěkně vyřádili a já ještě večer na sestřenčině baletním absolváku. Byla skvělá. Už se nedivím, že si ji jako jedinou z ročníku vybrali do Janáčkova divadla.

Pondělí - Verunka se mnou ve škole. Celkem úspěch. Studenti hráli konverzační hru, Verča si stoupla před třídu a bravurně vystřihla Já mám koně vraný koně. Odvaha jí zřejmě nechybí.

No a dnes jsme řádili u bratránka Honzíčka. Bazén, písek, klouzačka, prostě pohodička…

Tak jsem vám to popsala, nějak si to přeberte a napište, co vy.

Jana, Verča (31m), Filip (6,5r)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 29.06.05 00:07

Ahojda Filuťáci,

to je teď krásně, co říkáte? :o))). Každý den teď trávím u babi a u dědy na terase. Koupili mi tam nový velký bazén, takže to je pořádný čvachtando. Vůbec z vody nevylejzám a máma se mi směje, že budu rozmáčenej jako citrón :o)))). A už jsem chytil pěknej bronz, takže přítomné dámy, těšte se na mé opálené tělo :o))))))

Ve čtvrtek jsem byl na přeočkování spalniček a příušnic. Mamka mi dopředu nic neřekla, takže nic netušíc jsem přišel do ordinace, půjčil jsem si hračky a než jsem stačil zareagovat, sestřička mě čapla a přidržela mi ruku a paní doktorka mi prdla pigáro :o)). Řval jsem asi 5 vteřin, když jsem zjistil, že dál už se nic neděje, tak jsem toho nechal :o))) (Čekala jsem to horší -p.m.:o) ). Ještě mě paní doktorka objednala na září na tříletou prohlídku, prý mám do tý doby poznat kolečko, srdíčko, domeček a houbičku…to si myslí, že jsem úplně blbej? :o)))))

O víkendu jedeme slavit k druhýmu dědovi do Liberce jeho narozeniny, budou tam dva bratranci a dvě sestřenice, tak to bude zase vzrůšo…(Děti jsou starý od 33m do šesti let…p.m.) a v pondělí odpoledne zvedáme kotvy na prázdniny, takže si vás tady přes léto moc neužiju, protože na chalupě jsme bez počítače :o)). Ale mamka říká, že po dvou týdnech jsem na dva tři dny přijedem vyprat a zkulturnit tátovi byt :o))), tak se vždycky ozvem a doplníme fotky :o))).

Romana sem ještě napíše podrobnosti o plánovaném chalupovém srazíku, tak to pak ještě doladíme :o)))).

Tak se mějte krásně a užívejte prázdniny!!!!!!

Šimon 34m s mamkou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.06.05 19:38

Ahojky Filuti.
Nejprve musím pochválit Anaj, že se přeci jen pochlapila, přestala odpočívat po tak rušném týdnu a deníček poslala. Pak teda taky Filípka, dokážeme si živě představit, jak musel zamávat dívčími srdéčky.
Při popisu Verunky bravurně recitující se musím smát, protože si představuju, že by si tam stoupla Joko a spustila to svoje: Koniké kamikí jeti játo šom.
My se trocha flákli z deníčkování, neb jsem před prázdninama chtěla, abychom dořešili pár rodinných průšvihů. No a výsledek? Standa slušnou práci možná má, ale až od srpna (jestli to zrušej, tak nějak dál nehledá, tudíž pak bude pěkně mimo). Mně šéf dohodnul, že dostanu výpověď taky, ukecala jsem to do září, abych měla aspoň měsíc klid na zácvik Joko do školky. Nová práce zatím taktéž visí ve vzduchu, uvidíme. Měla jsem jít zítra na pohovor, ale zrušili to, prý v pondělí mám znovu volat, kdy po svátcích.
Dostali jsme nabídku na adekvátní náhradní byt, ovšem velmi směšnou, o deset metrů menší. A hlavně zcela mimo původní dohodu, že chceme zaplatit základ k hypotéce na vlastní byt
Plachta stále visí, opět nová, opět přes celý barák a nic se neděje.
Filip zvládl dostat ještě druhou třídní důtku za pozdní neomluvené příchody (nebyl třikrát pět minut před zvoněním ve třídě), ovšem nezvládl si zajistit doopravení zubů, takže bude ještě dojíždět z tábora zpátky do Prahy k zubařce. Ovšem prolezl - zaplaťpámbů, s průměrem 2,5 - hamba mu. Tak dlouho všici kladli důraz na projití prvákem, až se začal flákat skutečně nehorázně.
Johančina anabáze začínající u psycholožky má zajímavé pokračování: Jak víte, byli jsme doporučeni na neurologii (kvůli vyloučení možných neurologických příčin), volám tam kvůli objednání a nejbližší možný termín je v půli srpna, tudíž by prý bylo vhodné (když jde tedy o řeč mimojiné), abychom si předtím vyřídili foniatrii, po dvou telefonátech potvrzují - ano, objednejte se tam. Volám na foniatrii, kde nás sice hned objednali a docela rychle, ale hned dodali, že bez zprávy z ORL se jim bude špatně pracovat (opět nejde o nějaký nález u obou specialistů, ale jen o prevenci, že tady problém skutečně není). Už jsme objednáni i tam. Ale abychom mohly chodit k doktorům, musíme mít přeci doporučení, takže pozítří jsem objednána k našemu pediatrovi, aby mi sepsal všechna doporučení, předal zprávu od psycholožky, kterou omylem zaslala jemu místo na neurologii a spláchneme s tím i tříletou prohlídku. No jak ta slepička pro vodu. No jsem zvědavá, jak tohle dopadne.
Další rozporuplná zpráva: maminka konečně uznala, že už opravdu nemá síly na to jezdit na chalupu a udržovat ji, zůstávat tam déle ji nebaví, prababi tam sama být nemůže už vůbec, takže mi navrhla, abych to dědictví konečně převzala. Konečně tam tedy smíme jezdit i sami, i nám k těm účelům zapůjčí autíčko, i ji tam smíme vozit, i si tam můžeme dělat své změny a spát s manželem v jedné posteli, protože uvolnila patro. Dokonce si smíme zvát přátele (což určitě nastane, až ten objekt přestane být naší zvěřeně nebezpečen). No koukala jsem, byl to malý krok pro mě, ale velký pro rodinu :-)))). Nastal ovšem problém, protože už jsme odvykli tomu jezdit každý víkend makat na latifundie a jsem zvědavá, jak bude naše pracovní víkendová laxnost například na podzim přijata. A v létě tam taky nehodlám trávit veškeré volno. Už za ty dva víkendy jsem nadělaná jak dort, zlikvidovat roční džungli a obnovit a zachránit rostlinky dalo fušku, škody na baráku jsme ještě nestihli obhlídnout - prostě kráva na krk, ale krásná stará dojnice s milýma očma :D-)
Uf, takže už jsem snad konečně omluvila náš výpadek. O Johance a dalším srazíkování zítra, až bude vše jasnější.
Zatím ahoj
Romana a Černá ruka Johana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.06.05 20:39

Ahojte,

ti doktori, to je teda vec. Tak vam prejeme uspesne prazdninove doktorske kolecko :-).
To jsem vubec nevedela, ze mate u chalupy tak prisna pravidla. Uplne te chapu, nasi tchani taky vlastni chalupu, kterou deda uz 20 let spravuje. Zatim jsme tam taky nikdy nebyli vpusteni sami, ani by to neslo, kdyz tam travi kazdy vikend. Me osobne teda predstava vikendoveho jezdeni na chalupu (baleni, chystani jidla, pak pohodicky, ale zase cesta zpatky, vsecko to vybalit, vyprat… A hned zase do prace) vubec nelaka. To uz bych si radsi opravdu poridila rodinny domek a mela to vsecko pod nosem. Mnohem radsi mam starou loveckou chatu, kterou ma muj tatka uz leta pronajatou s dalsimi 3 myslivci a celym revirem v Jesenikach. Zadna elektrina, voda v potoce, suchy zachod, plynove lampy… romantika jednou rocne (otcové samozrejme jezdí kazdy mesic starat se o revir a hrat taroky, ale to se nas netyka). A nebo jako to delame ted - pronajmeme si chatu nekde na peknem miste jeste s kamarady na dovolenou.
Ja jsem proste rada doma a kdyz jsem pracovala na plny uvazek a k tomu stravila vikend nekde jinde, nebyla jsem vubec odpocinuta a mela jsem pocit, ze jedu 14 dni v tahu.
To jsem se ale rozepsala!!! Koncim.

Dneska Filipek chystal Verunce veceri a rizl se na krajeci do prstu. Bylo revu jak na jatkach, je to cita. Verunka nechala sklouznout zupanek, naha si stoupla doprostred pokoje, vyvalila pupek a rika : No tak filipku, bud prece chlap!!!

Taky se nam podarilo zapsat deti do pasu, muzu odjet do Anglie!!! A cekaly jsme jen asi pul hodiny!!!

Tak uz teda fakt koncim. Mejte se uzivejte leta. Romy, at ta prace vyjde co nejlip, pozdravujem Johanku

Jana Verca a spol

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 29.06.05 20:47

Ahoj Filuťáci,
dnes bylo nádherně a my jsme s Haničkou byli celí den hodní, radost pohledět :o) Tak s námi mamka vydržela venku ráno od 9 až večer do 8 (jen od 12 do 3 jsme byli doma na oběd a spaní). U nás na zahradě jsme řádili ve vaničkách, u babičky v bazénku, nádhera. Taky jsme tam pomáhali sbírat padaná jablíčka - hrabičkama jsem je shrabal, naložil do trakářku, odvezl ke slepičkám a Hanička prázdné kolečko vozila zpátky. Ještě jsme stihli vyplenit jeden keřík rybízu, zvlášť ségra je po něm celá říčná, hned jak k babičce přijdeme, křičí „ťuiti ťuiti" a běží si na ty svoje kuličky :o)
Babička slibuje, že s námi s mamkou pojede do lesa na borůvky (snad v pátek). Mamka nám popisovala, jak bude borůvky sbírat do hrnečku a ptala se, jestli i já s Haničkou si něco na borůvky vezmeme. Měl jsem jasno: „chuť" :o)
Poslední dobou mi dost chutná, i když se u jídla tvářím všelijak, nakonec je můj talířek prázdný. Tuhle jsem se v tom tak nimral a mamka se ptala, jestli ještě budu papat tu placičku. Jíra: „všechno sežeru" :o)))

Když už jsem u těch mých perliček, ještě přidám jednu. Máme u nás čerstvě otevřenou lékárnu a hrozně rádi do ní chodíme nakupovat. Nedávno mamku hrozně bolela kostrč a pořád hekala, až si nakonec šla koupit prášky na bolest. Když jsme asi za týden šli do lékárny znova, ptal jsem se: „zase jdeme koupit prášek na bolavou prdelku?"

Občas s námi mamka odpoledne zajde za tatínkem do zahradní hospůdky, kde pracuje - dáme si tam limču nebo křupky, mamka pívo, proběhneme se po pódiu a chodíme taky dovnitř na panáčky! Kdo by si myslel, že už chodíme chlastat, podám vysvětlení - je to prosté, pamatoval jsem si od loňska, že nahoře v předsálí hospody mají stolní fotbal = figurky neboli panáčky. Už i Hanička hned po příchodu do zahrádky volá „paňáky, paňáky", dokonce i řízné „K" se kvůli tomu naučila. Dospěláci valej oči na maličký vožungry :o)))
Každý pátek je na tom pódiu, co na něj chodíme běhat, živá muzika, to my s Haničkou milujeme a dlouho vzorně sedíme a posloucháme, řekl bych že Hanka je ještě o něco vděčnější posluchač než já. Teď v pátek tam bude hrát tatínek se svojí kapelou, tak doufáme, že bude hezky. A pozor, v sobotu odjíždíme na vodu, takže příští týden se těšte na moje zážitky.

Už jsem moc dlouhý, tak pa příště. Jíra

P.S od mamky: Dnešní den byl fakt ukázkový. Kdyby takovéhle byly všechny, nemohla bych si na nic stěžovat :o))
Holky mám dotaz: pouštíte děti nahaté do písku? Mně by to snad ani nenapadlo, ale teď když je hezky a na zahradě se koupou a po většinu dne lítají nahatý, nezabráním, aby šli taky na písek. Zkoušela jsem na ně, že do písku musí v kalhotkách, ale když si pak Jíra vlezl 3× ve slipech do bazénku, vzdala jsem to. Hanička pak měla trošku zarudlou prcinku, tak mě napadlo, jestli to bylo z toho písku. Co vy, jak to řešíte?
Ahoj Jiřina

P.S2: tenhle komentář jsem psala včera, dnes byli drobečci na zabití a dali mi to sežrat sakum pikum s celým zlobícím repertoárem :o))

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.05 21:06

Ahojda vespolek,

koukám, že to počasí je opravdu kouzelný, dětičky víceméně hodné, no prostě pohodička. Nevím, jestli na něco nezapomenu, ale chci poblahopřát Filípkovi od Anaj k mistrovskému titulu, Romaně k chalupě a držím palce na ten doktorský maratón… a bůhví, co ještě jsem chtěla, nevím nic :))).

My jsme s Viki minulý týden strávily víceméně rýmujíc doma, ale naštěstí jsme obě byly dostatečně v kondici, aby ona mohla na víkend k babičce a já s taťkou na motorku. Viki si užila babičky a sestřenic, dokonce v pátek při našem odjezdu vynechala obvyklou srdceryvnou scénu při loučení. Vrazila nám oběma pusu a řekla: „Ahoj, už jeďte, babička mě bude houpat.“ Takže jsme s lehkým srdcem vyrazili na motorce směr Krkonoše, počasí bylo ukázkové, v sobotu jsme přejeli přes Pomezní Boudy do Polska, dali si oběd a pamětihodnosti v Jeleniej Gore (polský skloňování mi moc nejde :) a v neděli pěkně přes Český ráj zpátky do Prahy. Úúúúžasný, už se těším, že si to brzy zopakujeme.

Teď jsme zrovna ve stádiu doplánovávání prázdnin, doufám, že tohle počasí vydrží celý dva měsíce :).

Dochází mi inspirace, když si na něco vzpomenu, určitě se ozvu :D.

Papa, Iva

PS pro Jiřinu - my písek doma nemáme, tak to neřeším, ale loni u moře byla Viki na písečné pláži v plavkách, měla jsem právě hrůzu, aby se jí písek nedostal, kam nemá :).

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.06.05 04:03

Filipa jsem vypouštěla v pohodě asi do tří let na chalupě naostro. Měl tam i písek, párkrát si do něj i sedl a nic se nedělo, písek se omyl v tom bazénku.
Ale Johana musí na chalupě důsledně plavečky nebo kalhotky, pokud tedy chce vybíhat z bazénku a řádit po celé zahradě. Pipinka jí zarudla, i když mi jen utekla z deky a seděla na trávě. Takže raději neriskuji žádnou infekci. Naštěstí vždy první půlhodinku vydrží v bazenku a pak už jen lítá s vodou a do bazénku moc neleze, když se namočí, tak jí převlíknu. V těhle vedrech ty namočené kalhotky uschly za hodinku, takže mi stačily troje na den. Plavečky uměj schnout ještě rychleji, uvažuju, že ještě dokoupím u číňanů.
Prostě to maj holky složitější, jako ve všem.
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.06.05 10:33

Holkííí,
objevila jsem velmi zajímavou a krásnou zprávičku ke konci komentářů u Claudiina článečku „Druhou revizi…“
Abych nebyla příliš velká drbna, tak jen prozdradím, že se ozvalo Naivní káčátko. :-)))
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.06.05 12:53

Chichi, já to našla v diskuzích na „školka na 4 hod. denně“ :D.

Iva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.07.05 22:04

Ahojky lidičky,

ač se to možná nezdá, ještě pořád jsme naživu a právě jsme vám poslali nový deníček!!!!

Stáňa a Vojta

Vložit nový komentář