Filutove z Chytralkova - Filipuv anglicky denicek

Rodičovství

Ahojte vsichni, vidim, ze ucast veskera zadna!! Proc jsme se teda tak hnali k internetu? Neco sem pisnem, at nemusite denicek hledat nekde vzadu, ale jsme na dovolene, tak moc necekejte. Tak tedy: V patek jsme odleteli z Brna. Leteli jsme s mamkou poprve, tak to byl zazitek, nicmene shodli jsme se, ze nebyt 13nad zemi, bylo by to jako na labutich o pouti.

V Londyne jsme podlehli davove reakci a trictvrte hodiny cekali na zavazadla u blbeho karuselu - holt tam tvrdli vsichni z naseho letu. Pak se nam chybu podarilo napravit, sedli na autobus a huraa na Victoria Station, kde nas cekal David s Gabrielem a odvezl nas k nim. Gabriel je stejne stary jako Filda a mluvi cesky i anglicky, takze kluci radili spolu. V sobotu Legoland, v nedeli Windsor park.
Legoland nam zabral cely den. Filipek ma trosku zkazeny dojem, protoze se udrahoval na vsech tech horsky, dracich a piratskych drahach. Pak uz mu stacilo jen se na kolotoc podivat a tocila se mu hlava. Ze svych tezce usetrenych liber (dostava5Kc tydne za vynaseni odpadku) si koupil za libry piratskou klapku na oko - a hned druhy den ve Windsoru ji ztratil!!! O to nestesti. Uz ma misto toho gumu a pastelky Thomas the Tank Engine, tak jsme snad ranu zalepili.

Kluci si pekne vyhrali, skoda, ze jsme meli koupene listky do Exeteru, byli bychom zustali dele. Ale jsme domluveni, ze za rok k nim jedem znovu a Filda bude tyden chodit s Gabem do skoly (maji az do 23.cervence). Tak doufam, ze to uskutecnime.

Ted uz jsme v Devonu, 2 dny v Exeteru a ted v Okehamptonu. Co jsme sem prijeli, zmenilo se pocasi z tropu na klasickou destivou Anglii. Takze jsme sice kazdy den u more, ale jenom stavime hrady z pisku a brouzdame se - spis Filda. Mne je teda zima.
A dnesni zazitek - jeli jsme k mori do Somersetu parni lokomotivou. Zitra se chystame do Dartmoorskych vresovist, snad nas tam nezakousne pes Baskervillsky.

Mame zpravy, ze Verunka s tatkou si na panske jizde uziva. Venuji se cyklistice nekde u Ceskych Budejovic. Pry ani nebreci. to Filda teda teskni po sestricce kazde rano a vecer.

Tak to je od nas zatim vsechno.

Mejte se vsichni krasne

Bye, bye

Jana a Filda


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.07.05 22:46

Ahoj Filuťáci,

jsem rád, že jsem zastihl nový deníček, když jsme na skok v Praze, zrovna je ošklivo, tak mě to ani moc nemrzí…jen v pondělí bylo horko, tak jsme byli s mamkou, tetou a mým kámošem na písečný pláži na Smíchově, je to tam super! Hrabali jsme se v písku, sledovali parníky a koupali se v bazénu (i když byl pěkně ledový, ale mě to nevadí, takže tam mamka musela pěkně se mnou i když se jí tam vůbec nechtělo :o) ).

Předtím jsme byli 14 dní na chalupě, mám tam nový bazén - hřiště, tak jsem tam ve vedrech pořád namočený. Koukněte se do mýho albíčka, tam jsou fotky z chalupy a tam bazének uvidíte - především vy, kteří za mnou přijedete srazíkovat na chalupu, tam se vyblbnem! :o))).

Vedle ve vesnici byla týden pouť, tak jsem mamku každý den povinně tahal na houpačky a na kolotoč pod záminkou, že jedeme do pekárny koupit rohlíky :o))). Byli jsme párkrát na houbách a pokaždý jsme přinesli košík, docela jsme si houby oblíbil a tak si mlaskám u smaženice a u obalovaných bedel :o)). Taky jsme nasbírali spoustu borůvek a malin, ale to se mě moc netýká, protože se s ovocem pořád moc nekamarádím :o)), jediný pokrok je, že jím melouna, třešně a sem tam nějakou tu jahodu a malinu, ale nic moc :o)), já jsem spíš přes to grilování masíčka a pečení buřtíků, to se vždycky nacpu a pak kňučím, že mě bolí pupík…
Byli jsme taky jednou na rybách, ale nechytli jsme nic, ale viděl jsem dvě veliký žáby…
Každý den jezdíme na kole, mamka to má prý v hubnoucím plánu…ale to by se pak nesměla cpát borůvkovým koláčem a masem z grilu! :o))))))

Zítra odjíždíme do penzionku na Kokořín, jede nás tam hodně, velká parta, je nás 19, tam se moooc těším :o)))), počasí zatím moc nevypadá, tak pláštěnky a holiny už jsou sbalené :o))).

Mějte se krásně prázdninově, zdravím tetu Janu a Fildu do Anglie, pěknou dovolenou Viki na Kanárech a taky mooc gratulujem Zuzce k budoucímu pilůtkovi Štěpánkovi, tak Vojto mamku moc nezlob!!!
A zdravím všechny ostatní!!!!

Papa Šimůnek s mamkou
34m

P.S. Snad se mi podaří dostat k PC než se bude gratulovat trojročáčkům :o). Cokoli byste chtěli vědět ohledně srazíku u nás, kontaktujte tetu Romanu a ta vám dá číslo na mamku!

P.SS.
Holky, nechápu jak je to možný, ale Šimon už asi tři neděle jí jako bezedná popelnice, to je neuvěřitelný co všechno sní a hlavně to množství! a to si sám říká o jídlo, nic mu necpu…jestli je to tou změnou vzduchu na chalupě nebo jestli rychleji roste, nevím…ale od začátku července přibral 2 kg a začína vypadat ajako budulínek, už začínám uvažovat o tom, že mu na:,–(ím celozrný pečivo a nízkotučný jogurty a velice omezím přísun sladkostí…Za chvíli by byl jak dělová koule :o))) Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.05 11:37

Ahoj Filutové,
sedíme s mamkou doma pod promočeným stropem a nehorázně vám závidíme, jak si krásně užíváte. Ten Filipův anglický výlet zní zcela nádherně, co všechno si tam užil a ještě užije - no budeme se aspoň těšit na nějaké ty fotečky. A mimochodem Verunka bude mít určitě taky krásné zážitky, taková dovča s taťkou na kolech, to musí být taky paráda.
No a Šimůnkovy zážitky z chalupaření - darmo mluvit. Máma tu slintá při pomyšlení na hříbečky, borůvky a grilované masíčko. Já zase nadšeně juchám nad Šímovým bazénkovým hřištěm, už se těším, jak mu ho řádně zkolauduju. Apropo, co se týká devastace Šímova království, vše platí, info rozešle mamka mailama během víkendu.

U nás se vlastně nic zvláštního neděje. Mamka se rozhodla truhlařit, takže dodělává chybějící skříňky a police u babiček, akorát si občas pozve mě i tátu na pomoc při jejich zavěšování, což je pak docela zábava, protože naši se u toho hrozně hádaj a já nezůstávám pozadu a velmi nahlas mámě vysvětluju, že táta tam ten vingl nutně potřebuje mít přišroubován předem a na taťku zase křičím, že ta hmoždinka se opravdu, ale opravdu musí naříznout - průšvih začíná být v tom, že už je mi občas rozumět. Naši se zarazej, začnou se chechtat a je po hádce a mám po zábavě.
Jo to je vlastně novinka. Po částečně neúspěšné návštěvě foniatrie, kde se nepodařilo mě vyšetřit (kdo by vydržel sedět sedm minut vcelku bez hnutí a zcela potichu, když mu do ucha cvrká sluchátko - já tedy ne), ale kde prohlásili, že žádná porucha není zběžným vyšetřením nalezena - krom zašputovaných uší mazem, jsem se konečně dostala k tetě logopedce. Neměla bílý plášť, takže odmítám uvěřit, že má doktorský titul :-))
A furt si chtěla hrát, což jsem uvítala a strávili jsme tam s mamkou i tátou o hodně dýl, než bylo nutné, protože jsem si s tetou skládala zvířátka a prohlížela všechny její knížky. Dokonce jsem se jednou ukecla a o jednu knížku ji poprosila.
A představte si, že mi spousty věcí ta teta rozuměla, takže holt asi už mluvím česky a japonština je zapomenuta. No a podle tabulek vývoje řeči, když už mluvím, tak prý se se svou slovní zásobou a neobratnými pokusy o časování a skloňování vejdu do správné věkové kategorie. Teta si při hraní pořád povídala s maminkou a ukazovala jí v papírech, co jsem kdy a v jakém pořadí měla umět ze slovíček a způsobů, jak je správně komolit. No a tam přišli na to, že jsem se prostě někdy před rokem a půl vydala jiným směrem. Místo řeči jsem učila poslouchat ruce a tělo, takže prý v jemné i hrubé motorice jsem na špici tabulek a někde se to projevit muselo. A tak jsem po této návštěvě přestala být dementem a stala se svéráznou zručnou opicí.
No a protože jsem dnes rána zvládla obléknout panenku včetně knoflíků u svetříku, protože už se docela zručně oblékám i obouvám, protože se už částečně uživím i vidličkou a nožem za správného držení - o bravurním čištění zubů a schopnosti vylézt a přelézt cokoli včetně žebříků a kladin, tak nastal čas mluvit.
No a maminka dnes ráno prohlásila, že ten čas nastat neměl. Ráno jsem ji vytáhla z postele se slovy Mami, nepikej, távej… a pak už jsem pusu nezavřela, od té doby neustále vyprávím, co dělám, co jsem dělala včera a co hodlám dělat za chvíli a cca polovině je dost slušně rozumět, tříslabičná slůvka sice ještě dost komolím, ale už se mi párkrát podařilo říct srozumitelněji slůvko s dvěma souhláskama vedle sebe - např. Manka, pinci (princezna), jicka (lžička).
A s tou hodnou tetou jsme se domluvily, že mě prý žádné čertíky a mašinky učit nebude, že to prý má spousty času, ale abych si zvykala na doktory a různé pohovory (trošku mamku děsila tím, že možná i ta svéráznost bude časem potřebovat zásah psychologa, to prý se uvidí po zkoušce ve školce), tak si prý mám chodit jednou měsíčně k ní hrát, obě si užijem, maminka nebude nervní, že něco zanedbává, a teta bude mít nějaké ty bodíky.
No a to by bylo od nás asi všechno, už jen taková maličkost, v neděli jdu k babičkám vařit, heč. A prý něco speciálního. S mámou jsme už dnes trénovaly z plastelíny vytváření kytiček a pentliček. Babičky totiž prohlásily, že když o mě trvděj, že jsem tak šikovná, tak si holt mám svůj dort nazdobit sama. No a prý musím do neděle umět říkat, že jsem Joko Blažková a že je mi tři. No na pstech to už ukázat umím, ale na dotaz tvrdím, že pět (líp se to vyslovuje :-)))
Tak se mějte, já jdu s tátou na velkou procházku, pže máma chce být doma sama, roztáhla mašinu a dělá děsné tajnosti a nechce mě k ní pustit.
Ahoj
Vaše Joko

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 22.07.05 14:38

Ahojky všem

Koukám, že si všichni hezky užíváte prázdniny. U nás tradičně nic nového, pořád jsme doma a už mě to taky fakt štve:o) Já bych šel nejraději někam k vodičce, o tom básním každý den.

Johanko, já jednu takovou hodnou tetu logopedku taky znám. Chodíme k ní s Filipem a já sedím celou dobu mlčky u mámy na klíně a sleduju ty jejich hry. A na konci dostanu taky razítko na ruku a pyšně to pak večer všem doma ukazuju. Já bych teda taky neřekl, že je to doktorka, protože tahle je taková milá a povídáme si s ní úplně o všem.

Máme pěknou smůlu v tom, že když bylo hezky, tak jsem měl teplotu a žádné koupání se nekonalo. Byli jsme doma. A teď, když už je mi dobře, tak je zase ošklivo. A pomalu se z nás stávají televizní maniaci. Představte si jaký jsem našel poklad. Ve skříni byla uložená krabička a v ní spoooustu animovaných pohádek. Takže teď je vyžaduju pouštět každý den.

Ale aby jste si nemysleli, že se jen dívám na televizi, tak se taky sám vzdělávám. Dnes mě máma nachytala u Filipovo předškolácké knížky a ukazoval jsem a pojmenovával ryby. Nejvíc se mi líbí sumec, štika, kapr a úhoř. A taky rád říkám slova od určitého písmenka. To mi dává za úkol Filip ale moc mi to nejde:( Akorát písmenko „ká“ vím moc dobře, to je Kája:)) Filip mi vůbec dává samé úkoly a pak se rozčiluje, když mi to nejde. Anebo chce abych s ním hrát nějaké hry ale když já někdy nevím co po mně vlastně chce:( Můžeme spolu hrát akorát Člověče nezlob se, to hážu kostkou a Filip hraje za mě figurkou:)

Máma si pochvaluje, že její výhružky zapůsobily. Filip už teď jí tolik nových věcí, občas teda ještě vybírá třeba cibuli ale jinak si třeba přidá i maso!!! A já mám pořád svého pindíka, protože jsem se už dloooouho nepočůral. Akorát teda na noc plínku ještě mám ale to mámě zatím nevadí.

A teď se mi sem cpe ještě mamka:
Ahoj holky,
moc nás mrzí, že se asi nebudeme moct účastnit srazíku u Šimůnka. Protože se naše dovča zkomplikovala tím vízem, tak snad odjedeme příští pátek. Všechno bylo takové chaotické, manžel měl jet nejdřív na služebku ale ta se mu zrušila a tak jsme tedy chtěli odjet na dovču. Ale kvůli problémům s vízem jsme ještě neodjeli. Jinak by jsme už mohli být zpátky. Máme už v té Itálii zaplacený pobyt, tak to snad vyjde. Jestli teda ne, tak jsme akorát vyhodili peníze. Ale dnes jsem ještě zařizovala faxové potvrzení od italů pro ambasádu, tak to snad bude o.k. Manželovi řekli ať si v pátek příjde pro pas, tak doufám, že tam to razítko bude, páč pak hned odpoledne budeme odjíždět. Ještě nevím jak dlouho tam budeme, to bude záležet na ambasádě.
Na společný srazík jsme se těšili ale nečekala jsem takové komplikace. Tak vám přejeme ať si to tam hezky užijete a budeme se těšit na nějaké fotečky.

Jdu vyhnat tu naší zvěřinu ven:))
Tak ahoj Eva s Davídkem

 
Anonymní  22.07.05 17:20

Ahoj kámoši a kámošky,

léto je v plném proudu, aspoň podle bídné morálky matek odmítajících psát často do deníčku :), ovšem to počasí nás vypejká, předpověď furt říká, že hezky bude pozítří, ale kruci, kdy už bude pozítří??? No máme tu počasí stejný jako teta Jana s Filípkem za Kanálem… (mmch podle popisu opravdu báječný výlet).

Šimůnku, my se musíme někdy potkat, takovýho velkýho stejně starýho chlapa neznám :). Moc ti to sluší a závidím pobyt na chalupě (tedy jen trošičku).

Joko, chichi, vidíš, naše mamka to říkala, že jsi ve všem napřed, tak v něčem snad pokulhávat musíš :). Těším se, že až se za pár týdnů uvidíme, konečně ty naše mámy pořádně pomluvíme :D.

Davídku, vám přeju krásnou dovolenou, mě už se to taky blíží, přesně za týden skáču do letadla a tradá… už aby to bylo.

Zatím trávím čas na střídačku u babiček, teď jsme byli s mamkou jenom u pražské babičky, ale jedna z mých milovaných sestřenic mi zapůjčila kolečkové brusle. Mamka to povolila v domění, že sebou praštím a brusle poletí do kouta. Ovšem šeredně se spletla, prvních pár pokusů teda končilo na zadku (uvítala bych plínku :), ale pak už jsem celkem slušně za ruce objela blok a na bruslích ve stoje i posvačila, protože jsem je zaboha nechtěla zout :D. No, prý mám napsat tomu Ježíškovi, co chodí v zimě, tak už je dopis připraven, je na něm spousta koleček, snad to Ježuch pochopí :).

Zítra ještě pojedu na pár dní oblažit svou přítomností druhou babičku, aby se jí nestejskalo, až budu pryč - mám slíbeno jít na houby (ty miluju ve všech podobách) a na borůvky, tak se těším, jak se správně po indiánsku s bratránkem Tadýskem zmalujeme.

A ještě poslední věc - hnusné počasí nějak povzbudilo mé výtvarné zájmy, a tak jsem za mohutného povzbuzování mamkou stvořila její podobiznu (ufff, konečně malujeme hlavonožce - p.m.) - radost byla převeliká, ještě mě nutila malovat taťku, ale ten je teď furt v práci, tak jsem prohlásila, že si nepamatuju, jak vypadá ;). (Romano, teš se, až Joko začne s těmahle perlama - p.m. :D)

Tak, to je zatím všechno, ještě se určitě před dovolenou ozveme, aspoň popřát naší první tříročandě! :D

Pozdravujte mamky a užívejte dovolené, ať už ji trávíte kdekoliv!

Ahoj, Viki

PS od mamky: Martino, já jsem podobný zásah (myslím v tom „jídle“) taky musela udělat někdy na jaře, neb naše zlaté dítě vypadalo, že praskne, celou dobu bdění doslova prožrala. Tak jsem vynechala sušenky a plnotučné mléčné výrobky, omezila pečivo, sladkosti na minimum a začala nabízet ovoce a zeleninu. Když to byl hlad, Viki snědla cokoliv, pokud ji jen honila mlsná, měla smůlu :D. Protestovala asi tři dny a bylo to… Třeba je to správná šance naučit Šímu na nějaké to ovoce. Viki mu taky moc nedá, ale miluje kedlubny, okurky, rajčata a papriky, tak to chce zkoušet. Jinak dneska má třeba taky jednou za týden „žrací“ den, ale pak dva dny jídlu moc nedá, tak už ji zase moc neomezuju (kromě těch sladkostí).

Uf, už jsem dlouhá jako týden před dovolenou, tak končím… Jo, ještě jsem zapomněla na novinky o práci - mělo to být v bance, ale nechtěli člověka s praxí v bankovnictví ale v rychloobrátkovém zboží - no, a hádejte, koho vzali - jedinýho, který šel z banky :/. Ale prý jsem se jim jinak moc líbila. Tak rozjíždím intenzivní hledání.

Howgh, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.05 19:01

Hele, hele, Viki, kde je portrét matky? Já su zvědavá. Zatím jsem mamku namalovala jako sluníčko, takže ruce a nohy jí rostly rovnou z hlavy :-))) a místo vlasů měla jen tři chlupy - asi místo prognozy, jak to s ní dopadne při mé zálibě ji, kdykoli sedne na gauč, začít česat.

No máma nad bruslema přemýšlí už dlouho, zatím bruslím jen na podvozkách z Dupla, a máma začíná usuzovat, že je to nebezpečnější, než koupit mi normální brusle. Ale zase někdo tvrdil, že pro nás prý ještě ne online, ale klasický starý dvoukolečkáče, cos zkoušela ty? Každopádně už jsem dostala od Filipa nákolenky a náloketníky, náprdelník prý se opravdu nedělá. Jo a mám objednanou helmu, bude na podzim - klasickou cyklistickou.
No a perly už jsem nějaké taky zvládla, ale protože jsou to takového typu, co už máte dávno za sebou, tak se jimi radši nechlubím :-)))) Stačí mi ke štěstí, že kdykoli jsem sama s tátou a potřebuju klasické ošetřovací věci - jídlo, utřít zadek, pofoukat, uspat apod., tak taťku neoblomě oslovuji mamííí a nenechám si to vymluvit, táta z toho začíná prý mít maminkovský komplex - nedávno jsem to vylepšila, máma je mamí Manka a táta je mamí Stáňa. Ale na veřejnosti se to snažím nedělat.
uff, to je dlouhá reakce. Budete někdy příští týden mít volno, máme nějaké restíky od pana Navrátila.
pa
 Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.05 19:21

ahojky Davídku,
já jsem pohádkový fanatik, takže povídej, co máš za pohádky? a v jaký krabičce vlastně jsou?
Jsem ráda, že sdílíš můj názor na paní tety logopedky, co utajujou svůj doktorát a ten plášť si prostě nevemou :-)))
No a jinak nejsem ráda, protože můj Filip na mě stále jen hýká a pere se se mnou, což je sice nádherné a děsně fajn, ale takový nějaký úkol by se mi třeba líbil víc, ale toho se od něj asi nedočkám :-(
A zcela nejvíc jsem zklamána, že mi nepomůžeš demolovat Šímův koupací hrad. Skoro bych si přála, aby vám to vízum nevyšlo, ale to bych asi byla pěkná mrcha, tak se snažím si to nepřát.
Ale co, není to naposledy, co se scházíme, takže příště třeba zrušíme Šímovo kolo na nějakém hřišti :-)))
Takže si užij krásnou dovču u moře a ještě se koukej před odjezdem ozvat.
pa
 Joko

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 22.07.05 20:29

Ahoj kamarádi,
my si užíváme léta (jestli se tomu dnešnímu počasí dá říct letní - moc ne) převážně doma. Ve středu jsme byli zase na houbičkách, tentokrát s mamkou a babičkou na Dobříši. Byli jsme v lese skoro tři hodiny (a nezmokli!), našli spoustu hříbků a klouzků a já jsem celou cestu vzorně šel a nesl těžký košíček. Ani jsem nefňukal, jen jsem občas prohlásil, že už chci do autíčka. Hanička statečně klopýtala přes klacky asi do dvou třetin cesty, pak ji babička nesla v krosničce. Jen mamka fňukala, že ji bolí záda z toho, jak nás táhne za ruce :o)
Akorát po návratu domů s náma bylo peklo. Háňa asi na hoďku zdřímla v kočárku, ale já jsem byl unavený, přetažený a protivný a dělal jsem naschvály, až nás mamka vykoupala o hodinu dřív než obvykle a v sedm večer už jsme zařezávali. Dnes si vzala Haničku na celý víkend babička, my s mamkou a taťkou jedeme zítra až do neděle na výlet - podrobnosti napíšu po návratu.
Ahoj Jíra

P.S od mamky: Romano, gratuluji na vyjasnění situace u logopeda. Musím říct, že naše děti krásně mluví, ale co se týče jemné motoriky, pohybujeme se podle mě spíš v podprůměru. Třeba Jíra se neumí pořádně oblíkat, jen občas slipy či nazouvací boty si obuje správně, se svlíkáním taky nic moc - spodek zvládá, ale tričko jen někdy (když ho má za co chytit, tj. je dostatečně široké s dlouhými rukávy). Takže my zase musíme posilovat na tomto poli - bohužel s Háňou za zády a bez školky to půjde dost krkolomně.
 Jiřina

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.07.05 21:05

Ahoj Filuťáci!!

Užíváme si s mamkou poslední společné dny, takže nějak nezbývá čas na psaní…máme za sebou týden v Českém ráji-bylo to super!! lozil jsem s taťkou po obrovských kamenech a v kempu jsem si našel holandské kamarády..jinak býváme na chatě a pokud jsme doma (mamča musí občas pořádně vyprat..), tak chodíme do parku na hřiště, do ZOO..chystáme se na bazén (letos to s koupalištěm vypadá docela bledě..)..mamka za týden začne chodit do práce (jen na půl dne)-už se těším, jak budeme řádit s babičkou o:))

Johance moc gratulujeme k vyjasnění situace-nic jiného jsme ani nečekali o:)) genialita bývá často zaměňována se zaostalostí…

My už máme za sebou tříletou prohlídku-zapadám mezi normálně se vyvíjející tříročáky..i když jsem paní doktorce nepojmenoval obrázky-bodejť, když nebylo poznat, co na nich vlastně je..písmenka bych asi zvládl lépe..a taky jsem odmítnul ukázat paní doktorce zuby..ale jinak jsem pěkně spolupracoval..

Toť od nás prozatím vše..

Johanko, přejeme všechno nejlepší k narozeninám!! (o víkendu tu nebudeme, tak to nechceme prošvihnout..) Hlavně hodně zdravíčka, spoustu skvělých dárečků, velikánský dort a hlavně ať je s rodiči a s Filipem pořád hodně legrace o:)))

Ahoj Ondra

ps: Romi, prosím tě, jestli se letos bude konat srazík v Lešné, určitě mi dej vědět (ovšem jako čerstvě pracující už bych mohla jen o víkendu). Nevím, jestli máš ještě moje číslo, pro jistotu ti ho pošlu do soukr.zpr.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.05 22:30

To je důležitá zprávička, ještěže to víme, původně jsme váhali, zda se vydat do nedělních davů nebo si nechat volné cestičky a zábavičky přes pracovní týden, každý hlásek pro a proti se počítá, jestli se nic nezmění, tak by to měl být víkend 20.8., ale ještě stále není nic pevně domluveno.
Určitě ti dám vědět - počítám, že někdy v půli října by mělo být jasno, tedy týden před
 Romana

 
Anonymní  23.07.05 01:08

Ahoj Joko,

byly to normální inliny, velký holky by na dvoukolečkáčích studem nevylezly z baráku (sestřenkám je 6 a 8 :). Mamka taky četla, že s jakýmkoli bruslením se má počkat tak do 4 let, takže kdyby Ježíšek brusle přinesl, stejně nezačnu dřív než tak ve 3apůl. Předpokládám, že v zimě se na nich jezdit nedá. Jo a mamka vyhrožuje, že až to budu umět, koupí si je taky a budeme se otloukat společně :D.

Co se týká příštího týdne, je to dost nabitý, zpátky v Praze budu až v úterý večer, ve středu mě čeká tříletá prohlídka, ve čtvrtek poslední nákupy a v pátek balení a odlet (zatím to vypadá na čas těsně před půlnocí, mamka už se na to prej děsně těší :D). No ale mamka tu hlásí, že má v pondělí večer volno na případný bezdětný pokec.

Papa, V.

 
Anonymní  23.07.05 01:11

Ahoj Ondrášku,

ty víš, kdy se správně ozvat, a tak ti s mamkou (kapku opožděně :) k narozeninám přejeme všechno neeeeeejlepší a samé krásné lumpárny!

Papa, Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.05 10:23

panebože, teprve teď mě to praštilo do očí, samozřejmě, že mluvím o srpnu a ne o říjnu, nějak se mi kromě čísel začínají plést i názvy - no těpic.
 Ro

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.07.05 11:37

Díky, budeme se těšit!!

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.07.05 11:39

Viki,moc díky! Pořádně prožeň babičky-ať si tě taky užijí…ahoj Ondra

ps.: Mamka slíbila, že postupně dodá fotečky, tak snad v pondělí budou na albíčku..

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.05 17:22

Fajn, s pondělkem večer počítám, už jsem si byla pro opušťák. Zase v Mashi? Vyhovuje ti to? Nebo někam blíž k vám?
A zkusíme někoho zlákat sebou?
 Ro

 
Anonymní  23.07.05 18:56

Jsem pro MASH… a klidně lákej další matky… nesmím si v pondělí zapomenout koupit hroty do šipek :D. Čas nechávám na tobě, podle opušťáku :D.

Ahoj, I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.05 19:44

hroty koupíš na místě :D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.05 19:45

Jo a čas je mi putna, jen bych měla okontrolovat průběh večeře mezi pátou šestou, ale nemusím, takže si určit ty, kolem šesté je tam předávka směny, takže budeme půlhodinky na suchu anebo přijdeme až poté.
 Ro

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.07.05 10:12

Tak tedy půl sedmá, ať nežízníme??? :D

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.07.05 10:15

MILÁ JOHANKO,

PŘEJEME TI S MAMKOU VŠECHNO NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍM NAROZENINÁM, HLAVNĚ NEUTUCHAJÍCÍ INSPIRACI K LUMPÁRNÁM, POSLUŠNÉ RODIČE A HODNÝHO BRÁCHU A HODNĚ ŠTĚSTÍ V DALŠÍM OSAMOSTATŇOVÁNÍ (a že ho bude v té školce potřeba :).

Tvoje kámoška Viki s mamkou Ivou

PS: už se těšíme na dokumentaci z přípravy a oslav… hlavně ten dort, jestli se povedl!

 
Anonymní  24.07.05 10:42

MILA JOHANKO, TY MALA CERTICE,
PREJEME TI JEN TO NEJ …
CEHO? TO VIS NEJVICE!

LUMPARNICKY PROVADEJ DAL,
MY SE VSICHNI BAVIME
A ZE MAMA S TATOU NE?
TO JE JEDNO, TY VIS SVE.

KUKADLA MAS OBROVSKE,
DABLICI Z NICH KOUKAJI
A VSECHNY SI ZISKAJI!

TAKZE PUSKY POSILAME,
OSLAV SI TO NADHERNE,
DORTIK SE TI POVEDE,
TO MY VIME URCITE!

teta SULANEK a kamoska NIKA (2.5 dneska presne!)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 10:50

pridavam se ke gratulacim a preji vsechno nejlepsi Joko k narozeninam,del­finek posila pusu

market

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 24.07.05 11:03

Ahoj Joko
No nevím nevím jestli by jsi těm pohádkám rozuměla, když už teď s tou japonštinou moc nekamarádíš. Rozuměj, Filipovi je koupila babička, takže nejsou v češtině (proto nám je asi máma nechce pouštět). Je toho asi 30 cd Pokemona a pak nějaké pohádky s medvídkem Pů a další takové ty známější, např. Hledá se Nemo, Shrek atd.
Přišel jsem na to, že se s nimi dá hrát i jinak a né je jenom pouštět v přehrávači ale dospěláci pro to nemají moc pochopení a mluví o nějakém škrábání či co. No copak jsem kocour?:))

Ta doktorka na mluvení je fakt fajn, posledně si tam s mámou prohlížela fotky a já měl dovoleno se jí tam hrabat v šupleti:)) Má tam nějaké figurky z Kindervajíček a ty rozdává, jenže ty mě moc neberou, páč jich doma máme taky hodně:o)

Budu se těšit až se zase někdy uvidíme. Náhodou se na tebe občas ptám když jdeme někam ven.
Tak papa David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 24.07.05 11:06

Ahoj Ondrášku
Také se přidáváme trošku opožděně ke gratulacím k narozeninám. Doufáme, že jsi si to hezky oslavil a budeme se těšit na fotečky.
Ahoj David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 24.07.05 11:20

Milá JOHANKO

Přejeme ti k Tvým narozeninám vše nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka, hodně pohody a sluníčka a radost z každého prožitého dne. Ať si stále ta správná čertice jak má být:)
Ať Ti dnešní den přinese spoustu štěstí a radosti, kterou sama rozdáváš druhým! HEZKÉ NAROZENINY
přeje David a spol.

P.S. Těšíme se až nám povyprávíš jak jsi si to báječně užila!

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.07.05 12:39

Milá Johanko,

přidáváme se k zástupu gratulantů. Všecičko nejlepší k narozeninám, hodně lumpáren, ať se Ti ve školce líbí a mamka, taťka a brácha moc nezlobí a pěkně poslouchají.

Jana a Karolínka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.07.05 18:49

Mila Johanko,
pridavame se k zastupu gratulantu a prejeme ti vsecko nejlepsi. Mamince nadale pevne nervy, protoze ted uz se ti klapajzna nezastavi, atd.
Ja uz jsem doma z panske jizdy a jak tatka mamce vcera poreferoval, byla jsem nejhodnejsi ze vsech deti, vubec jsem neplakala, hrala jsem basebal, jezdila na kole a spoustu dalsich veci, o kterych se mamka teprve dozvi. Ted jsem u babicky s Ondraskem a nemuzu se dockat stredy, az se mamka s Fildou vrati.
 Verca

A my s Filipkem se taky pridavame, prejeme vsem, co maji nebo meli narozky vsechno nej.

Pocasi se pokazilo uplne, takze sedime doma. Pokazde, kdyz nas dneska vylakalo slunicko ven, zacalo prset. Hrajeme Upwards, coz je trojrozmerna obdoba Scrabble. Ale mamka ma zrejmou nevyhodu, protoze tolik pouzitelnych slangovych vyrazu, jako rodili mluvci proste nezna.

Vcera jsme byli na Mid-Devon show - prehlidka vseho od dobytka pres auta az po ochutnavky jidel. Mamku naprosto fascinovali byci. Mne motorky a lukostrelba.

Uz je nam to tady dlouhy - kvuli tomu pitomymu desti.

Mejte se vsichni krasne

Filip s mamkou Janou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.07.05 21:00

Ahojky,
tak už máme po té slávě, ufff.
Byla to sláva malinká, jen s tátou a mámou a babičkou a prababi u babiček ďoma, ale zvládlo se vše - dort se svíčkama, které jsem si symbolicky třikrát zkusila sfouknout, potřetí se mi to podařilo naráz. Spousta dárečků, jeden byl prý i od bráchy, který se furt táboruje a kterému jsem pak letěla doma poděkovat a byla velmi smutná, že není. Dostala jsem spousty ptákovinek a úžasně jsem si pak celé odpoledne vyhrála, akorát mě štvalo, proč si s mými dárky hrajou babičky nebo rodiče, když je to všechno moje. Učila jsem se ukazovat, kolik mi je, říkám už, že tři, ale ukazuju pět, protože kdo by se s těmi prstíky mořil. Taky jsem zvládla říkat, že jsem holka Joko, na Blažkovou si budou muset naši chvíli počkat. Rozesmála jsem rodinku, protože jsem dostala malé letadýlko a krásně zkombinovala svou japonštinu se svými pokroky - zřetelně jsem hlásila, že „játo lítá nahoru“. Jo a všechny dárky byly skvělé tím, že byly pro děti od tří let, protože obsahují malé části, já se s těmi malými částmi tak vyblbla, že rodiče pochopili, kudy vede cesta ku mé radosti. Výčet dárků? Krásné porcelánové nádobičko, nějaký nábyteček s pidi panenkou, letadýlko, náklaďák s přívěsem plným přepravek, které opět plné lahviček a jiného zboží, knížky a omalovánky - ještě jsem to nestihla prohlídnout, jo a od babi skvělou věc - Blechy, hned jsme to na dece zkusili a docela mi to šlo. Nějaká zvířátka dostanu prý ještě zítra, ale to je fuk, protože jsem velmi spokojená s dosavadním.
Moc vám děkuju za přání, velmi si cením toho Ondráškova, je vidět, že má chlapec oproti mě lepší vychování - já na něj vážně zapomněla, ze starších jsem stihla zaznamenat jen Kačenku ze Šumavy. Takže Ondro nezlob se, přeju spoustu radostí a lumpárniček ve zdraví přežitých dodatečně a doufám, že sis oslavu užil nejlépe tak jako já dnes - v klídku, pohodě a radosti.
Ještě jednou moc díky za přání.
Vaše Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.07.05 18:27

Tak holčiny,
konečně jsem pochopila nápis „nevhodné pro děti do tří let - obsahuje malé části“. Jestli jsem si doteď občas postěžovala na Jonačin bordel v hračkách, tak teď už nejde o bordel, ale přímo o vesmírný chaos. Ti koumáci, co psali tu hlášku „obsahuje malé části“, asi nemysleli to, že si v noci nebudu moci dojít na WC bez zkrvavění chodidel, nebo to, že žádná hračka pět minut po rozbalení nebude kompletní, nebo to, že svými baculatými prstíky budu rvát minikartáček do pidiotvoru v ručičce pidïpanenky, to prostě dospělák nemá šanci zvládnout. Možná tím mysleli, že za ta tři léta jsme my rodičové už natolik otupělí a navyklí, že nás tyto malé části nevyvedou z rovnováhy. No nevidět tu obrovskou zaujatost Joko nad pidi hřebínky a kohoutky od vany a skládací pidihoupačkou, asi bych nadávala obrovsky, takhle si smím jen pidi postěžovat
ufiky uf
 Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 25.07.05 21:31

Ahoj kamarádi,
tak se vám hlásím po víkendu na Šumavě. Nečekaný výlet s mamkou a taťkou na countrybál v Žížněticích (to je malá vesnička u Nýrska) se docela vydařil.
Vyjížděli jsme v sobotu ráno a ještě se stavili v Ikee na Zličíně konečně pro tu podložku na matraci (mimochodem jsem definitivně za ostudu, protože tímto spí Háňa bez plínky a já se i nadále pravidelně počůrávám). Tam mě hned u vchodu zaujal dětský koutek a přestože tam berou až děti od 3 let, paní mě tam pustila (ale mamka čekala venku za sklem, nakupovat šel tatínek). To bylo žůžo, zase jednou v bazénku plném balonků jezdit po klouzačce :o)
Na místo určení jsme dorazili asi ve 2 odpoledne za mohutného deště. Vylezli jsme z auta, šli navštívit taťkova kámoše, se kterým měl hrát v kapele, podíval jsem se na králíčky, ovečky, slepičky, zjistil kde má kočka pelíšek, přestalo pršet a vyjasnilo se natolik, že jsme mohli jít do lesa na houby. Pobyli jsme tam asi 3 hodiny, ale nacházeli spíš borůvky a houbiček jen pár. Mamka neměla na borůvky žádnou nádobu, takže je trhala do ruky a ládovala mi přímo do pusinky, mňam! Po návratu z lesa jsme si u jedné místní chaloupky postavili stan a tímto se konečně rozptýlily moje obavy, kde že budu spinkat.

Pak už jsme šli do „tanečního sálu" Abyste se nedivili, celá akce probíhá pod širým nebem, ze zídky se udělá podium, na silnici položí taneční parket, před hasičárnou jsou lavice a stoly, v hasičárně výčep. Přestože vesnice má jen asi 6 stálých obyvatel a končí v ní silnice, na tuto akci se pravidělně sjíždí okolo 100 lidí! Já byl docela hodný, jen jsem musel pořád někam chodit - podívat na ovečky, podívat na rybníček, podívat na stan, koupit lízátko, podívat na stan, koupit tatranku a tak pořád dokola. V 8 se konečně začalo hrát. Asi v 10 jsem si poručil páreček a mamka šla se mnou mi ho koupit, zrovna se ale v tom místě vydávala tombola, tak jsme se museli tlačit proti davu :o) Ale uspěli jsme, napapali se a v půl 11 jsme šli s maminkou zalézt do stanu (taťka hrál dál a přišel za náma až ráno za světla). Mamka spala neklidně, protože jak jsem byl plný zážitků, hodně jsem kňoural ze spaní, ráno jsem vydržel spát do 9.

Ráno jsme šli znovu do lesa, tentokrát vybaveni miskou na borůvky. Já jsem byl docela protivný, protože jsem nechtěl jít do kopce. Našli jsme včerejší borůvkoviště, táta šel dál na houby, mamka sbírala borůvky a já si stavěl domeček ze šišek a klacíků. Představte si, najednou hrozný hluk a přicválal k nám … BERNARDÝN! Přišel až k nám, začal nás obcházet a očuchávat. Docela jsme se báli, hlavně máma, že na nás vyhupsne, takže jsme se na něj nedívali, nemluvili, nehýbali se a za chvíli naštěstí odběhl za svýma lidma, který ani nebyli nadoslech k nám. Takhle pak přiběhl ještě dvakrát, poté už jsem se radši držel mamce na dosah.
Pak už jsme šli zpátky k autu a jeli směrem domů. Ještě jsme chtěli zajít na hrad Švihov a tam na oběd. Po zaparkování ve Švihově jsem byl ukňouraný, nechtěl jsem do restaurace, dělal jsem naschvály (táta docela zuřil, mamka ho kupodivu klidnila a omlouvala mě mou unaveností a přetažeností). Jídlo měli jen smažené, tak mi mamka chtěla dát pár hranolek. Nejdřív jsem se vztekal, že jsou horké, pak že jsou špinavé od kečupu. Když mi máma hranolku snědla, dostal jsem šílený hysterák, ječel na celou hospodu, zalezl pod stůl, seděl na zemi a vydával nucené skřeky. Táta mi naplácal, mamka ho klidnila. Dojedli, já pořád ječel a bylo jasno, že se na hrad nepůjde. Ještě jsem ztropil scénu na nádvoří, naši to ustáli celkem důstojně a lidi na ně docela soucitně koukali :o) V autě jsem se ještě chvíli vztekal, až jsem konečně na chvíli usnul a tím jsem se zase uklidnil.

Po návratu jsem se s Haničkou dostal do zajetých kolejí, protože jsme se hned o něco poprali. Nicméně díky mně vlezla do bazénku, kam jí prý předtím samotnou nemohli dostat, a parádně jsme se vyřádili, lezli jsme po rukou jak lachtani, cákali, no prostě paráda.

Přidám jeden můj vejšplecht. Situace: já s mamkou dole v obýváku, tatínek v ložnici v patře spí. Jíra: „Něco smrdí. Tatínek si nahoře prdnul a já to cejtím" :o))))

Tak pa Jíra

P.S: Johanko, ty tříletko jedna, doufám, žes to krásně oslavila! Přejeme zdravíčko, štěstíčko a trpělivé rodiče!

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 25.07.05 22:41

Ahojky lidičkové,
ač se to možná nezdá, neustále žijeme, myslíme na vás všechny, máme vás rádi a máme radost, že si to léto parádně užíváte.
S hlavou sklopenou dodatečně přejeme naší milované Joko-nejaponce všechna neeeeeeeeeej k proběhlým narozeninám a přísaháme, že jsme na ni v neděli mysleli velmi intenzivně!
Též opožděně, ale vážně jsme zjistili teprve před chviličkou, jásáme nad pilůtkovským Štěpánkem, koneckonců, co s holčičkou u pilotů a tak dálkově hladíme bříško a těšíme se na klučíka!
My léto zatím netrávíme mimo domov, oba rodičové pracují intenzivně, a tak postrádáme pouze Terezku, která festival sportů vyměnila za letní tábor a užívá si vskutku královsky, dle posledních internetových hlášení si včera užívali Štědrý večer, jak jinak, bylo 24 :-)))
Omlouváme se za naši neúčast, ale nálada se často pohybuje těsně nad bodem mrazu což je vlastně ještě prima, protože v dlouhodobé předpovědi bude asi stále klesat.
No, mějte se prima, další deníček je na nás takže se stopro ozveme!!!!
Pá Vojta a Stáňa

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 26.07.05 16:58

Joko, mám výhodu, že slavím před tebou..takže jsme si vzpomněli..jinak taky jsme měli jen minioslavu-rodiče,babča a já..ale mooc se mi to líbilo-dortík miluju a všechny ty dárečky(většinou menší hračky-autobus, autíčko-džíp, vlak,kostky,kníž­ka,helma na kolo, kolečko, oblečení od strejdy a tety-abych byl fešák na tříletou prohlídku o:) a od druhé babí skákací míč..celý den jsem byl ten nejvzornější chlapeček o:))

Čeká mě ještě jedna oslava, ale až koncem srpna až se strejda s tetou vrátí ze Slovenska–den po tobě měl strejda kulatiny –takže budeme spolu slavit..snad vyjde počasí a bude to i s grilovaným masíčkem…o:))

zatím ahoj Ondra

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.07.05 13:47

ČAUKY (můj nejoblíbenější pozdrav)

Tak jak se vede? U nás pohodička jako vždycky:) Sluníčko svítí je krásně teploučko a já bych šel nejraději na písek, jenže máma říká, že teď nemá čas:( Ale aspoň mě dnes vzala ke kadeřnici ostříhat na krátko aby mi nebylo velké teplo.

V pondělí jsme byli v restauraci na večeři. Jeden tátovo kamarád měl narozeniny a tak jsme si dali pořádně do nosu:)) Mé oblíbené masíčko s takovou moc dobrou omáčkou. Nic jiného jsem už nejedl. Jen maso, maso a maso:)) A byla tam ještě holčička o něco mladší než já ale docela často brečela, tak jsem se s ní moc nekamarádil. A pak tam byl takový prcek, kluk, už teda taky uměl chodit ale nějak moc chodil za mým tátou a to se mi vůbec nelíbilo. Tak jsem si tátu raději držel za nohu. Večer nás táta chválil, že už se umíme taky v restauraci slušně chovat:o))

Poslední dobou jsem strááášně zvědavej (a nemá to konce - pozn. mamky). Na všechno se ptám A PROČ?? Prej asi tak 100× za den:)) Taky mě baví se schválně ptát na jednu věc pořád dokola a pak mi máma říká „pro slepičí kvoč“ a tomu se teda rád zasměju:)) (v Davídkově podání apičí kvoč - pozn. mamky).

Představte si jakou já mám mámu:) Včera jsme šli nakoupit a máma mě ven vyhnala bez bot:)) Pořád honem honem, chtěla už zamknout dveře a tak jsem se teda musel ozvat, že nemám boty. To jsme se nasmáli:o) A večer jsem to hlásil tatínkovi a říkal, že je to sranda:)

Tak a ještě sem pustím na chvilku mamku a pak pojedeme zase někam ven.
Ahoj holky
Filípek měl včera a předevčírem teplotu. Stejně tak to měl před pár dny David. Ale nic ho prý nebolí, tak je to asi jenom nějaká lehká viróza. Naštěstí po 3 dnech jsou teploty pryč. Dnes má už jen lehce zvýšenou a zítra už snad bude o.k. A jako správný chlap, když měl teplotu, tak nemohl nic dělat:) Sám říkal, že když je nemocnej, tak si nemůže ani po sobě uklidit hračky ale že musí jenom ležet:))

Ještě sbaleno nemáme, to až zítra, ale pomalu si tak dávám v hlavě dohromady co všechno si musíme vzít. I když chci vzít to nejnutnější a netahat zbytečně plno krámů, tak budeme mít plné auto. Nejedeme na pustý ostrov, takže to co bude chybět holt dokoupíme:o)
Pojedeme takhle autem poprvé, čekali jsme až nám kluci povyrostou, tak nevím co všechno vzít. To není jako kdysi, kdy jsme letěli s Filípkem do Číny. To jsem zabalila akorát Pampersky, Sunar a vlhčené ubrousky, pro sebe jen pár nej hadříků a bylo to. Tam je totiž všechno za babku, tak nemělo cenu to tahat. Tam jsme si všechno nakoupili a zpátky jsme byli rádi, když jsme se na letišti vešli do hmotnostních limitů:) To bylo 30 kg na osobu.

Ivo a Viki, kdyby jsme se už náhodou zde nesetkali, tak vám přejeme krásnou dovolenou!!!!

Už jsme dlouhý, tak končíme. Mějte se všichni prima a užívejte si teploučka.
Ahoj Eva a David

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.07.05 14:41

Nazdárek kašpárek,

zdraví vedrem zmožená Viki s mamkou :). Počasí bazénové a my jsme strávily hodinu cestou autem k paní doktorce na tříletou prohlídku. Cesta, která trvá normálně 15 minut! No nezabili byste ty silničáře, co zrovna dneska musej malovat čáry na silnici, mamka se mnou jela cestou necestou, ale bylo to houby platný :(.

Ale zase jsem pak za odměnu dostala zmrzlinu (protože jsem u doktorky byla za děsnou vzorňačku, to já dobře umím :) a nový tílko a šortky k tomu moři.

Jinak tříletá prohlídka je docela sranda, protože mi dělali věci, který jsem neznala, ale třeba měření tlaku mě zaujalo natolik, že nakonec měření proběhla tři :). Předvedla jsem, že slyším a vidím, mluvím a takový ty ostatní banality. Vážím 15 kg a měřím 99 cm, tlak mám 90/50 a kolem hlavy 51 cm. Tolik statistiky.

Jinak my u nás doma už žijeme balením na dovču, dneska jsem mamce pomohla nakoupit zásoby Brumíků, Kinder hrochů a bonbónů do letadla, aby nám prý nezalehlo v uších :D.

Letíme v pátek asi až o půlnoci, což bude docela sranda, být tak dlouho vzhůru, ale mamka s babičkou tiše doufají, že budeme se sestřenkama v letadle spát, protože let trvá 4,5 hodiny, což se prý s nespícíma dětma nedá vydržet :D. No uvidíme, kdo vyhraje.

Takže, kdybychom se tady už neviděli, přeju vám všem prima strávené horké dny a taky všechno nejlepší našim tříročáčkům příštího týdne: Vojtovi Švihadlovému a taky Eden, jestli nakoukne. A taky hezkou dovolenou Davídkovi a Filípkovi s tetou Evou :). Jo, a taky všem účastníkům akce apalucha u tety Frndulky!

Papa, Vaše Viki navracející se 5. srpna

PS od mamky: Nechala jsem dr. taky kouknout na Viktorčiny nožičky, zdálo se mi, že trochu vtáčí kotníky jakoby dovnitř, ale bylo mi řečeno, že by se to mělo srovnat samo do 6 let. Na správný vývoj klenby má vliv hlavně chození bosky po nerovném povrchu (písek, tráva) a boty s naznačenou klenbičkou. Pro jistotu se máme ukázat zase za půl roku, když bude nejhůř, dostaneme doporučení k ortopedovi pro nějaké korekční vložky do bot.

A Evi, k balení :): Já mám v plánu vměstnat Viki i mě do jednoho průměrného kufru (žádný loďák) a batohu, který si vezmu jako příruční do letadla, protože budu potřebovat jednu volnou ruku na dítě, takže hodlám odjet s několika tričkama, šortkama, ručníky a plavací výbavou na pláž, 2ma páry bot, kosmetickou taštičkou a chůvičkama :). Jak říkáš, nejedeme na severní pól, a tak zbytek dokoupíme. Bydlet budeme v apartmánech s vlastním stravováním, takže případná kolínka, kafe a polívky v pytlíku chce vézt tchýně. Být to na mě, i to koupím na místě, ale babičku popuzovat nebudu :D.

Tak, jdu si vyprat trekové sandály na ten výlet na sopku a sepisovat seznam, ať nic nezapomeneme.

Ahoj, Iva

 
Anonymní  27.07.05 21:29

Ahojte kamarádííííí,
Tak už jsme všichni šťastně doma. Dneska jsme vstávali ve čtyři ráno a celý den procestovali, ale i tak mi nedalo a zaskočila jsem ).
Vrátili jsme se v pořádku, máme plno zážitků i fotek. Mezi ty nejlepší, o kterých jsme sem ještě nenapsali patří třeba to, jak jsme si s Fildou házeli v parku tenisákem a ukradl nám ho nadšený černý retrievr. A odmítl ho vydat, radši skočil do řeky.
Nebo jak jsme v Dartmooru hráli kriket mezi ovčíma bobkama. A k trusu se váže ještě jedna: Filda se nijak moc nerozmluvil, na to by tam asi potřeboval být delší dobu se stejně starými kamarády. Nicméně v Paigntonské ZOO při pohledu do sloního výběhu stvořil větu: „Martin, this is a very very big shit!" Martin je starší pán, který tyto výrazy nepoužívá, takže šel trochu do vývrtky a dál to šíří jako historku desetiletí.
Byli jsme i v Plymouthu, zrovna probíhalo nějaké vojenské cvičení, takže jsme v zálivu viděli kromě plachetnic a vojenských lodí zakotvených na obzoru i PONORKU a spoustu dalších vojenských plavidel. Vylezli jsme na maják, a byli jsme v podmořském akváriu - super. Ve 3 patrech mají různé typy útesů se spoustou ryb včetně žraloků, obřích želv a jedné vycpané asi 5 metrové olihně. To si Filda užil.
Bohužel jsme měli tak nabitý program a hostitelé se nám tak věnovali, že nám nevyšla ani chvilka pro sebe, o nějakém lítání po výprodejích nemluvě. I tak jsme tam prozmrzlinovali a provstupovali celkem dost, takže ani neva.

Doma nás čekal šok - místo Verunky obrovský žok sádla. Prý přibrala kilo, vypadá STRAŠNĚ. Doufám, že to rychle vylítá.
Teplotní šok byl celkem příjemný.

Takže končíme, těšíme se na vás, ještě se musím mrknout, jestli ta akce příští týden bude, zatím čau
 Jana

Vložit nový komentář