Filutové z Chytrálkova III.

Rodičovství

Milí Filutkové! 14 dní uběhlo jako voda a je tu čas na další díl deníčku. Problém je v tom, že nemám na čem psát (náš hard disk stále ještě neobživl). Ale po složitých cestách k Vám tento díl snad doputuje (budiž chvála tetě Sylvě :o))))))) Tak se nám to počasí konečně umoudřilo a je zima zimovatá. Rodiče toho využili a zavezli nás opět na hory. To jsem měla radost!!!!!:o)) Však víte, jak ten sníh miluji. Na Ramzové ho bylo spoustu. Krásně vytopená chata se na nás smála hned vedle sjezdovky a v ní na mě čekali tři kamarádi. Jenže ouha!

Těch 50 metrů od hlavní cesty bylo skoro nepřekonatelnou překážkou, a to jsme zdolávali několikrát denně. Byla to totiž cesta necesta, vyšlapaná nevyšlapaná, zmrzlá nezmrzlá… Takže jak mamce, tak i taťkovi se stalo, že se se mnou v náručí několikrát propadli do půli stehen. To se mi samozřejmě vůbec nelíbilo. Jednou se se mnou mamka natáhla dokonce až na schodech od chaty, protože jsem jí zrovna spala v náručí a byla jsem neskladný balík. No, ta hrana schodu zajela do mamčinýho kolene a do mýho krku. Ve spánku jsem jen tak kvikla, a tak si mamka vůbec nebyla jistá, jestli ještě žiju. No a když se naši vraceli o půlnoci z hospody, tak se jim taky moc dobře nešlo. (Nás spící hlídala teta Lada, která jako těhulka do hospody nešla.)

Jinak, brácha s kamarádama říkali, že lyžovačka byla super, na zmrzlé sjezdovce se s nějakýma obloučkama nezalamovali, a taky je dost bavila jízda na člunech. Já o tom nic nevím, mamka mě do toho fičavýho pichlavýho severáku nevzala. A dobře udělala, strejda si z něho uhnal zánět trojklanného nervu. Tož tak o zimní přírodě.

Dneska jsem byla v plavání, a to se mi taky vůbec nelíbilo, tak jdu pro jistotu v pátek zas. Mamka doufá, že co není v kvalitě, doženeme v kvantitě. :o))))))

Jinak mamka učinila jeden z dalších nočníkových pokusů. Tentokrát na návštěvě. Nevím, o co jí jde, když jsem jí už několikrát jasně naznačila, že na nočník prostě nepůjdu. A tak jsem se v nestřeženém okamžiku vykakala. V obýváku. Těsně vedle nočníku. Patří jí to. Snad už dá pokoj.

A co vy sportovci, umělci a šikulové?
Potřebuju inspiraci, tak piště.

Verunka zrzečka (15) a mamka Jana

P.S.: Přejeme všem maminkám, ať se jim uzdraví všechny nemocné počítače, a můžeme se už konečně sejít na chatu.

Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 25.02.04 05:19

Milá Verunko!

Máš to s těmi rodiči ale trápení! No musíš být holka statečná a shovívavá, jsou to jen smrtelníci, mají sice své mouchy, ale věř mi - jsou to ti nejlepší rodičové, které máš!

S nočníkem se netrap! Naše Verunka chodila moc pěkně, někdy i 7× za den. Teď se nám už několikrát stalo, že se přes den nevyčůrala vůbec (o kakání ani nemluvím…) zato si v bobečku čůrla pěkně těsně vedle nočníku!!

Z našich nejnovějších zážitků: V sobotu byl tatínek na tancování, bohužel měl s sebou i kameru. Verunka si moooc pěkně hrála - postavila si do křesla malou židličku, na ní o něco menší stoličku, pod ně naskládala hračky. Po chvíli popadla stoličku do jedné, židličku do druhé ruky a vydala se do kuchyně k přebalovacímu stolku, kde je opět postavila. Hrála si chvlíli v pokoji. Pak mi bylo divné, že je tak dlouho hodná, v pokoji nebyla, vytratila se jako myška. Zajdu do kuchyně a naskytl se mi nevídaný pohled - Verunka seděla na přebalovacím stolku, v ručičkách držela Markovu toaletní taštičku a pilně drancovala obsah!! Šikovná holka!! Verunku jsem odnesla k sobě a židličku se stoličkou do jiného pokoje. Ta malá mrška to pak ještě zopakovala před manželem na kameru!! Musím říct, že ybla velice obratná! Asi máme doma budoucího horolezce.

Včera to bylo také roztomilé - Verunka si opět velice pěkně hrála na zemi. Otočila jsem se teprve, když to začalo moc šustit a chřestit. Na zemi ležely plínky - obsah celého balíku. Do roztrženého sáčku naládovala Verunka Lego a šparírovala se s ním po kuchyni. Obdivovala jsem, jak dokáže urdžet Lego v tom obalu - byl roztržený od shora dolů, musela si to poskládat a vzít do ranečku. Samozřejmě trousila, ale vždycky se zastavila a s náramnou pečlivostí zase naládovala zpět! Ještě se rozhlídla, jestli něco nezbylo! Mohli jsme se potrhat smíchy!

Dneska jdeme na Karneval a ve čtvrtek plavat.

Mějte se!

Alice + Verunka (20 měsíců) + Kubíček (29. týden v bříšku)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.02.04 20:50

Ahoj Verunky a ostatní Filutové,
musím oznámit, že Johanka není provozuschopná, neboť spalničková vakcína je vážně blééé. Johančina prdelka už spocívala 4 Paraleny, ale po 6ti hodinách nám teplotka opět stoupá k 39 a výš. A nejhůř bývá vždy po spánku, to je Jo totálně dezorientovaná a utahaná jako myš. Zatím máme za sebou jednu probdělou noc, dvoje blinkání a celý den, kdy se střídavě spalo nebo fňukalo. Ve fňukacím období jsem si pár mikrospánků střihla taky, ta hrůza při probuzení, jestli je vše OK, fuj. Tak snad se obejdeme bez puntíků, jestli budou, přidám foto :-).

Dále jsem slíbila popsat naši 18timěsíční prohlídku - trvala včetně očkování a vypsání receptů asi 6 minut. Pan doktor se zeptal, kolik měříme (80cm), kolik vážíme (10,40), kolik máme zubů (15,5 - jedna stolička stále není zcela prořízlá, už jí to trvá tři měsíce), jestli dobře reagujeme na zvuky (ano). Levou rukou osahal fontanelu, jestli správně dorůstá a změřil objem hlavy s konstatováním, že z Johanky bude pěkný hlavoun. Zbylé už jsem dočetla venku před ordinací. Ti doktoři jsou snad jasnovidci: Johana za celý pobyt v ordinaci nevydala ani hlásku (a to ani při pigárku), ale zapsáno má, že „patlá“. No jakoby ji poslouchal celý den. :-) Jo a prý taky pravidelně užíváme fluoridové tabletky, ale zatím se nám o nich nezmínil, ani je nepředepsal - třeba čeká každý den, až všichni usnem a potají je chodí dávat Johance sám. Očkování jsem musela udyndat, neboť chtěl mocímermo dát spalničkovou dohromady se záškrtočernokaš­lovitou, tak jsem nakonec vyžmundrala, že tu druhou si prý střihnem až v březnu v kombinaci s obrnou. Na to už jsem kývla, že tedy ano. Zkrátka jak vidíte, není nad českou variantu preventivních pediatrických prohlídek.
Další novinky nemáme, to, že předevčírem Johanka fungovala jako absolutní škodík, není žádná novinka - to je její častý stav. Zdařilo se jí uklidit bordel na stole (dvěma máchnutími ruky), uklidit všechny spodní skříňky v kuchyni - dokonalý úklid znamená zcelá prázdné vyklizené skříně, nachystat prádlo do pračky (to čisté, připravené na žehlení je dobré nasypat do vany s vodou po koupání - je skvěle roztříděné podle barev), atp. Už si všechno ani nepamatuju.

Aaaa tak marod právě dorazil, takže může přidat dnešní tip od honé tety Marti - Norreen: Máte-li doma koberec čočkové barvy a stihli-li jste ho už potřísnit banánem, tvarohem nebo rajskou omáčkou, je vhodné skvrny překrýt čočkovou polévkou, stačí jeden talíř. Dnes to Johanka ozkoušela, na výsledek si počkejme do zítra, až fleky dobře zaschnou.

Tak se všichni mějte krásně, zase se ozveme, až doteplotkujeme
Romana a Johanka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 25.02.04 22:14

Ahoj Verunko a naši kamarádi,

to je dobře že se ti Verunko na horách líbilo,my pojedeme na dovču až v létě na chatu a v září asi k moři.Takže na hory se vydal tatínek sám na den.
Jinak Kristýnka už je zdravá a od pondělí chodí do školky.Dnes nebyla,protože jim tam dnes něco opravovali a celý den jim netekla voda.

Jo nočníček mě nebere ale moc ráda chodím na velikej záchod,na který mi maminka dá dětské prkýnko.Když jde někdo na záchod tak volám číííííííííííííííí a začnu si stahovat punčočky a dožaduju se vysazení.:-))Né vždy se mi tam něco povede,tak třikrát denně se vyčůrám a asi dvacetkrát vyprdím:-)))To mi jde uplně nejlíp,hned to okomentuju ppppppppd a směju se!

Jinak máma se s náma po včerejšku stydí chodit do zámeckého parku…abych to vysvětlila,v tom parku jsou sochy a je tam jedna,která se nám moc líbí.Maminka která drží v náručí nahé miminko(chlapeč­ka).A Kristýn­ka včera volala jéééé Barčo hele pindík pojd se na něj podívat …asi půl hodinky jsme se tam kochaly:-))Dnes jsme tam šly znovu protože jsme to měly slíbené od mamči a kochaly jsme se zas!Naučila jsem se říkat PIDÍ a tak jsem to říkala a držela se ho za něj:-)
Jinak slušně rozšiřuji slovníček,denně je to další nové slovíčko.

Johanko,brzo se nám uzdrav at si můžem spolu pohrát,my jsme se moc těšily!!!Takže až ti bude líp tak mamče řekni že chceš na výlet,jo?
Verunko od Alice:já když jsem dlouho potichu tak je to mamce hned divný a jde mě kontrolovat,musíme dělat co se nesmí nějak hlučně aby to nebylo nápadný:-))

Mějte se všichni bezva a pište!!!

Ahoj Barborka 18 měs. Kristýnka a mamka Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.02.04 23:45

Holky,
teď jste mě zlákaly, tož na pindíka určitě dorazím. Dlabu pililule, abych mohla co nejdřív. A ne, že mi ho zatajíte :-)))
Pápá, Johanka

Verčo, na vycházku do parku bychom mohly být tři maminy. Kousek od náměstí bydlí Ramira s Eliškou, takže vás vemem jedním vrzem, určo ještě zavolám. Elí bude s pindíka určitě taky nadšená :-)))
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 26.02.04 13:48

Ahojky kamarádi,

náš počítač je již sice opraven,ale tatínek není moc spokojený a hodlá ho nechat léčit znova,tak honem využívám příležitosti k napsání pár řádků,protože jestli to takhle půjde s tím marodem dál,nevím kdy za vámi zase dorazím.

U nás toho moc nového není,Terezka se nám vrátlila z lyžování vcelku, já se na ní tolik těšil a představte si na koho se po návratu těšila nejvíc? Samozřejmě jsem očekával radostné shledání,ale ta opice prohlásila že musí honem domů,protože se musí přivítat s rybičkama,ty jí totiž šíleně chyběly! To mě ale vážně naštvalo a tak jí sem za vámi dneska nepustím,nenechám jí nic napsat když ona je taková,že jo.

Barborko a Kristýnko,já chci taky do vašeho parku dívat se na pindíka!!!!!!!!!!!! To musí být něco,když maminka vylézá z vany,pokaždé musím konstatovat že pindí neni :-( Ale jednou jsem načapal tatínka a honem jsem všechny svolával aby se šli podívat na pipi co tam tátovi visí,ale sáhnout sme si nemohli:-( A toho svého si nechci nechat mýt a tak si maminka u Šulánků v deníčku přečetla o Adámkovi,kterému dělá pindík při koupání kuk,vyzkoušeli jsme a to se mi líbí natolik,že ho chci nechávat dělat kuk několikrát denně,ale z toho zase není maminka zrovna dvakrát nadšená, ti rodičové taky neví co by vlastně chtěli,jeden se jim nezavděčí a nezavděčí.

Pa pa pa všem, zvláštní pozdrav posíláme marůdkové Johance aby se nám brzy uzdravila a pěkně zlobila!!!

Zdraví vás Vojtíšek (18 m.), Terezka (8l.) a mamka Stáňa

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 26.02.04 21:06

AHojte Filůtkové,
po dloooouhé době jsem přemohl mamku a jsem tu.Nebo spíš mamka ukápla slzičku nad Johankou, jak moc churavý a tak mě pustila ji alespoń takhle pohladit po vláskách a poslat ji zdravotní pusinku.....ale Johanka se nedá, příště pan doktor musí předepisovat pindíky - ten zvedá z postelí, a ne nějaké fuj pilule :o)

Jinak my chodíme s mamkou cvičit! Fakt se mi tam líbí, děsně při příchodu do tělocvičny vejskám, dobře se to rozléhá a všichni si mě hned všimnou. Ale jinak o pozornost moc nestojím, dělám si to svoje a nikdo mě ke kolektivním sportům nebo vůbec činnostem nesvede.Nějaké kolo, kolo mlýnské mě nechává zcela v klidu a raději házím míčem na nikoho, nebo skáču na trampolíně.Docela mě baví i pojídání BEBE dobré ráno v koutku tělocvičny :o)

Tak pápá(to mi jde teď na požádání furt) a pusinku(tu dám každýmu, kdo si řekne) Kubík (16m) a někde je mamka Klára

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.02.04 01:05

Moooc děkuju za pohlazení a pusinku, určitě to bylo to pravé, co mě zbavilo teplot - dnes jen 37,6.
Teď už jen nějakého toho pindíka na hraní, abych přestala být tak mrzutá a ufňukaná :-)

Kubíčku, tvá tělesná aktivita je záviděníhodná, ty vážně rosteš na starostu, když už od mládí posiluješ v tělocvičně kousací a mluvící svaly :-) Mimochodem Bebe mám taky moc ráda, a ještě některé Albertky.
A jak ty jsi na tom s přetahováním a děláním Kubíku kuk? Já že takhle se Vojta řadí v seznamu nápadníku nebezpečně blízko k tobě - když je tak šikovnej a tak hezky to umí :-))) I když na mýho bráchu nemá, ten si nejraději takhle hrál cestou do školky v tramvaji :-) Máma prý musela zrušit trenýrky.
Jo a taky jsem ráda, že nemáš rád davové šílenství - všichni na povel, fuuuj.

A pan doktor se spletl, každý den přidávám nové slabiky a slůvka a větičky. A občas je mi i rozumět, já mu dám, že patlám. Spatlal to sám.

Pápápá (bravurně oběma rukama a zpěvem)
Johanka (a Romana po 19 m stále hojdající s rukama jak gorila u země)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.02.04 01:06

Jaký byl Karneval?
Kam měníte cvičení? Už nebudete chodit do Kenyho?

Napnutá Romana

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 27.02.04 21:54

Ahoj Romčo,

jasně že jsem pro procházku v hojném počtu!

Jinak jak jsme spolu mluvily a jak jsem ti říkala,že je Barča protivná,tak se jí vyklubaly dvě špičky ze dvou stoliček najednou a zbylé dvě stoličky budou co nevidět:))no aspon to bude mít brzo za sebou a bude mít pokoj.takže budem dvacetizubky:)))

Jinak Barborka je ted moc šikovná a chodí čůrat na záchod tak 6krát denně a chce hlavně sama,jak je někdo na záchodě tak se hned cpe že chce taky a má moc velkou radost když se vyčůrá:))Snad jí to vydrží!!!!!

Tak se mi pak ozvi! Mějte se fajn a at je Johanka brzo FIT!!!!!
Ahoj Verča

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 27.02.04 22:13

Ahoj Filutové,

moc děkujeme za to,že nás máte rádi,my vás máme rádi taky a to moc:-))

Takže nakonec to s naším internetem dopadlo tak,že jsem se dohodla s mojí kamarádkou,že jednou týdně budu k ní o víkendu chodit serfovat.(sobota nebo neděle)No není to co bych si přála,ale lepší než být uplně bez spojení:-))Takže se budeme zase brzy těšit !!!!
Mějte se dětičky i maminy moc krásně!!!
Ahoj Verča s Barborkou a Kristýnkou

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 28.02.04 20:46

Ahojte znovu,
to jsme oba s mamkou rádi, že jsi Johanko už bez teplotky…a ty pupínky taky brzy zmizí…pokud tedy nejsi náhodou už krytej pubiš(adolescent), potože ty tvoje zájmy o pindíky i přes nemoc, jsou fakt pozoruhodné :o)
No já tedy nevím jak Vojtíšek, ale my přetahujem v poho už od 8m.No pravda, já toho moc nenadělám, to spíš mamka(má větší zručnost-často se ptám, kde to natrénovala ;o) a taky mě to nechává zcela v klidu. Mamka si libuje, a jak tak koukám, Johanka žehrá.
Jsem na vážkách, kdo z vás je perspektivnější.
Tak budu trénovat
papa Kubík

David1
Kecalka 287 příspěvků 29.02.04 15:37

Ahoj kamarádi

Před chvilkou mi máma zabavila tátovu bednu s nářadím. Bráška mi jí pomohl otevřít a tak jsem se mohl zmocnit všech těch šroubováků, kleští apod. Já jsem chtěl mamce pomoct a spravit jí tu lampičku, kterou jsem nedávno rozbil. Tak má smůlu ať si to opraví sama!

Teď už tak moc nezlobím, hodně pomáhám mamince. Např. vyhazuju spoustu věcí do koše, to stačí ať mi mamka řekne ať to dám do koše a já to vyhodím. Nebo bych rád vysával, vytíral apod. Ale zase to s tím pomáháním nepřeháním, to aby jste si nemysleli, že se ze mě stal nadobro hodný chlapeček. Pořád kramařím v kuchyni, vytahuju hračky, který ani náhodou neuklidím:) S kytičkama jsem si taky ještě nedal pokoj a sem tam si hrábnu:o)

S tím pindíkem jste mi nahráli. Já se teda na žádnýho dívat nechodím, u nás bohužel žádný na koukání není:) Ale s tím svým si pohraju jakmile mi mamka sundá plínku. Někdy se ani nechci zabalit a pořád mám ruku na onom místě:o) Jo a dvakrát se mi podařilo šáhnout na toho bráškovo, to když se oblékal:)

Johanko doufám, že už ti je dobře a žádná teplotě tě netrápí. Posílám ti pohlazení aby ti už bylo lépe.

My už se těšíme na hezké teplé počasí aby jsme mohli jít pořádně se ven vyblbnout. Mě ty procházky v takovém počasí moc nebaví, většinou usnu a co se děje kolem mě až tak moc nezajímá. Když by se pak udělalo hezky, tak by se mohl naplánovat nějaký srazík aby jsme se vydováděli naživo.

Dnes už jsem nějaký mrzutý a budu si asi muset dát ještě malého šlofíka, takže se s vámi teď rozloučíme a napíše zase jindy.

Ta pa kamarádi, ahojky Davídek (15 m) s mamkou Evou

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 29.02.04 17:26

Ahoj kamarádi!
Tak v pondělí prý už konečně budeme mít počítač.
Barborko, to je super, že budeš aspoň o víkendech k mání. A Johance přejeme, ať už je úúúúplně fit. Tak pindíka, jo? No, budu muset říct bráchovi nebo taťkovi, ať mně ho taky ukážou. Oni ho teda nějak urputně neskrývají, ale nějak mě nikdo neupozornil, čeho si mám všímat. Ani jsem nevěděla, že má brácha něco navíc, to je ale nespravedlnost!! (Jinak, Filípkovi ohrnovat nešel a loni jsme byli na rozlepení. Od té doby tuto činnost provozuje jen z donucení a nechápe, že by se to někomu mohlo líbit. Je to naše malá hysterka.)
Včera jsme měli doma velkou slávu. Bratránek Ondrášek měl vítání. Mamka byla za kmotru a já za tanečnici. Na všechny zpěvy jsem si vylezla na volný prostor a tam jsem tančila. Dali jsme Ondráškovi nafukovací auto naplněné balonkama - Vojtíšku pilůtku - inspirovali jsme se u tvého vrtulníku. Je super a strašně mě baví ho nafukovat.
Na pátečním plavání už mě to bavilo a cestou domů jsem vyšlapala celý náš velký kopec od autobusu (aspoň 5OOm). A jak jsem řvala při pokusech mamky strčit mě do kočáru, objevila mamka náznaky dvou spodních stoliček! Tak už se klubou všechny čtyři. Hurá. Budu moct kousat všechny ty dobrůtky, co mi mamka nechce dávat.
Dneska mamka dělala doma ubrouskovou dílnu. Přišly k nám cizí tety a učila je lepit ubrousky na hrníčky, květináče a prostírání. Brácha pomáhal a udělal dvě super podložky pod hrnky!
Tak ahoj uličníci
Verunka zrzečka - už téměř 16m a mamka Jana
P.S. mamka píše od tety a byla líná se zaregistrovat

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 29.02.04 23:06

Ahoj filutové filuťácký,

po třech týdnech nucené odstávky jsme opět na internetu! Napsali jsme další vrabčí deníček a posíláme ho Šárce. Pozor změna ? deníček bude psát opět jen Jíra, Hanička se stěhuje do Brusinčat. Tak bychom se chtěli domluvit se Zrzečkou, jestli se nebudeme střídat ? připadá mi hloupost se ?prát? o kamarády. Nevím, jaké jste vymysleli intervaly ? buď se můžeme střídat po 14 dnech (my na konci měsíce, vy uprostřed) nebo po týdnu ? my na konci a uprostřed měsíce a vy v mezidobí. Co vy na to?

Zatím se mějte príma.
Jiřina a Jíra

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.03.04 04:14

Nazdárek kolegáčkové,
takže jak jste většinou správně předpokládali, už jsem samý puntík - blééé. Máma začíná vymýšlet, co že to je za nemoc, nějak se jí ta reakce na očkování přestává líbit, zítra jde ověřovat k tomu chytrému panu Dr. Naštěstí nejhorší teploty už jsou pryč.
Barborko, mám (ne)příjemný pocit, že si zubatice ze všech nejzubatější, takže gratuluju. Komplet snad ještě nemá nikdo. Smutně - přímo pláčem - jsme se s vámi rozloučili v neděli o půlnoci. Ale těším se alespoň na týdenní zprávičky, a hlavně, že mi brzy ukážete tu kulturu u vás v parku.
Tímto dávám na vědomí, že se neustále zajímám hlavně o sochy a hygienu - pindíci jsou až první v pořadí :-)
Davídku, nedej se, to je vysloveně proti batolecím právům, brát ti nářadí. To je na kriminál pro oba rodiče. Obzvlášť když máš potřebu spravovat. Já zdokonaluju všechny nátlakové metody, aby se mi takové ústrky nestávaly. Chce to větší soustavnost, mamka už začíná soustavně rezignovat. Dokonce, když jsem dnes vyměnila baterky v ovladači, tak mě pochválili.
Verunko, jsi statná atletka - 500 metrů do kopce, to je skoro jako ty naše schody - jinak máš recht, táta už na mě kočár nebere vůbec a máma jen, když jede někam, kde mě nesmí vypustit - třeba pracovně, já kanceláře se spoustou blikaček, vrnítek a krásných restartovacích tlačítek miluju, zatím tedy jen zdálky.

Máma konečně poznala další slůvko, a to už ho na ní od plic halekám asi 14 dní. Když mě uspává, tak používá ošklivé, zlé, protivné slůvko Hají. Brrr, nesnáším. A tak jsem vše, co se mi nelíbí, začla označovat jako Hají. Nedáš nůž - hají hají hají, nepustíš vylézt na skříň - hají, hají, nechceš pochovat - hají, hají. Teď, když to konečně doma pochopili, tak sice ještě stále neposlouchaj, ale aspoň se snažej najít ty adekvátní náhrady, tak snad už se konečně domluvíme.
Tož já jdu počítat puntíky, mějte se
Johanka

Jano, prosím tě, jak jsi to udělala, že sis mohla v kolektivu cupovat ubrousky a patlat lepidlo bez asistence Verči? U nás by to prostě neprošlo. Nebo Verča spolupracovala? A až budeš on, nezapomeň poslat fotky výtvorů do zdejší galerie, ať se můžem pokochat
pa Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.04 21:04

Ahoj Romy,
hurá hurá, už jsem on!!!
S ubrouskama jsem to udělala jednoduše - děti dostali na starosti tatínci. A protože jsme těm našim nenašli dostatečně dlouhý program, zúčastnil se Filip druhé půlky. Ta se naštěstí kryla s Verunčiným spaním. Až koupím film, vyfotím, oskenuju a vložím, určitě se na fotky podíváte, ale je asi zřejmé, že to bude dlouhá cesta.
Johanko, tak tví rodičové konečně pochopili, že závada není v tobě? To je dobře. Nedej se, však oni ti jednou porozumí. Ta vyrážka by neměla mít dlouhého trvání, aspoň tak jsme byli poučeni.
Mějte se
Verča a Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.04 21:12

Ahoj holky, hned na úvod po dlouhé pauze se musím podělit o jednu historku:
Jednou z výhod toho, že bydlíme v přízemí, je, že dávám použité plínky do igelitky za okno a když jdu ven, vynesu je.
Včera večer se Verča okolo třičtvrtě na jedenáct vzbudila a jak ji tak tiším, zdálo se mi, že vítr s těma igelitkama (pro mou lenost už tam byly dvě) nějak šustí. A najednou se objevila ruka a opatrně je z parapetu stáhla. Nedalo mi to a vystřelila jsem k oknu. Představte si, že mužská postava v kapuci nám je odnášela pryč!! Jsem zvědavá, co dotyčný dělal, když zjistil, že ukradl dvě igelitky plný pokaděných plínek?!! Jen jsem měla strach, aby nám pak nepřišel rozbít okno. Chudák, asi měl hlad. Nebo že by se se zmrzlýma hovínkama dalo provozovat woo-doo?
Nicméně i tento pidizásah do soukromí se mnou zacloumal a celou noc se mi zdálo o zlodějích.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.04 21:14

Omylem už jsem to poslala.
tak jen podpis
Jana

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.03.04 17:30

Motto: ?Kdybych před rokem viděla maminku, jak za sebou vleče dítě po sněhu, asi bych se rozčílila, co je to za krkavčí matku! Dnes bych se jen chápavě usmála?!!?

Ahoj holky!

Začnu ze široka ? ve středu jsme měli ve cvičení karneval. Vstávat něco po sedmé a do osmi vypravit sebe i Verunku nebyla žádná sranda, nic méně jsme to s pomocí tatínka zvládly!! Nakonec zvítězil námořník ? v sekáči měli hezké námořnické tričko, Veru si ho sama vytáhla a přinesla, stačilo jen zaplatit. Druhý den po zdařilém prohrabávání jiného sekáče přibyly bílé kalhotky a modrá čepice. Doma jsme na lahvičku nalepili nálepku ?RUM?, aby nebylo pochyb o původu povolání. Klácení nemusela Verunka ani předstírat, je jí vlastní? :o) Děti se celkem bavily, i když první půlku byly spíš zaražené. Zato cesta domů stála za to!! Hned za dveřmi objevila Verunka závěje a hup do nich!! Když jsem jí musela zvedat a odsněžňovat asi po čtvrté, zvítězil pud sebezáchovy a šupla jsem jí do kočárku, Jenže Verunka byla asi lehce přetažená, takže mi v kočárku neusnula, zato každou půl minutu měnila polohu za stálého kňourání a kvílení? Nakonec jsem jí vytáhla z kočárku. Spustila řev a gecla si do toho tajícího marastu na chodníku? ?Verunku půjdeš za ručičku?? ?NE!? Pojedeš v kočárku? ?NE!? Tak půjdeš sama? ? NE, NE, NE!? Nakonec jsme absolvovaly zbytek cesty střídavě za ručičku, střídavě volně pobíhajíc a zbytek v kočárku. Všechno s řevem a kňouráním. Schody byl vrchol všeho!! Jenže se nedalo nic dělat ? tašku v ruce, pupek před sebou? Verunku už bych neunesla. Když si sedla dole na zablácenou podlahu, ruly mi nervy a dostala jednu plínkovou ze zadu. Spustila takový pláč, že jí slzičky kapaly na schody. Úplně se to ve mně sevřelo? Dřepla jsem si k ní, objala jí a vysvětlila, že mě to mrzí, že jí neunesu, že jdeme domů, kde dostane papání a půjde spinkat, ale teď že musí jít se mnou nahoru. Ještě popotahovala, ale podala mi ručičku a ty schody vyšlapala až nahoru.

Ve čtvrtek jsme byli plavat. Marek šel s námi už z domu a poprvé šel do bazénu jen on sám, já zůstala v herně. Verunka přežila, vyzvedla jsem si jí v osušce ze sprchly a oblékla v herně. Tam řádila dlouho, náznaky, že bychom už mohly jít domů nebrala vůbec na vědomí? Dopadlo to jak jsem očekávala ? usnula těsně před domem? Minulý týden jsem s ní jela ke kámošce, ta má aspoň výtah, ale opakovat se mi to nechtělo. Nakonec jsem zapadla do blízké restaurace Big Ben na menu. Mají tam hodiny se zvoněním Big Benu, vcházela jsem právě ve dvě hodiny, když odbíjeli. Veru se vzbudila kolem placení, popadla jsem dítě a nechala na stole ležet flašku s čajem? Ať žijí zapomětlivé matky, poslední lahve skončila v dětské nemocnici?. Před třetí odjíždíme směrem domů, v kočárku opět usíná. Jedu oklikou přes parkoviště a přemýšlím, jestli ještě zůstat venku? Před domem se definitivně vzbudila a celkem ochotně vycapkala schody. Než jsem jí převlékla, přezula a nakrmila, zjistila jsem chybějící láhev. Jenž to už bylo ke čtvrté a já chtěla jít večer na koncert, zbývaly mi dvě hodiny na přípravu a jídlo. Hupnu do sprchy a začnu šlechtit tělo. Marek dorazil právě, když jsem si fénovala vlasy?

Koncert se vydařil, recitál Evy Henychové byl v pěkném Ernově sále brněnské radnice. Potkala jsem kamaráda z práce a hlavně ? poprvé od porodu vypadla z domu bez Verunky někam jinam, než k doktorce, na kosmetiku a těhulkovské cvičení?

Sobota proběhla ve vaření a odpočinku, v neděli návštěva u mých rodičů a oblíbená mše. Tentokrát se sešly tři pobíhající a juchající děti, stálo to opět za to!!

Pondělí nahrazujeme cvičení, Veru opět usíná v kočárku. Naštěstí jsem před domem narazila na sousedku, která mi jí vynesla a položila až do postele! Vzala jsem Verunku do těhulkovského cvičení ukázat holkám. Statečně capkala celou cestu k trolejbusu i od zastávky ke cvičení, ale na zpáteční cestě už nechtěla, Marek jí musel nést. Domy padla za vlast hned po přebalení a kaši?

V úterý návštěva Chillie s Vítek. Pak vybíráme matrace na spaní. První prodejnu absolvovala Verunka v dobrém rozmaru. Jenže hodina se nachýlila a kýžené uložení ke spánku nikde? V druhé prodejně už mělo pobíhání podobu rozmrzelého zlobení. Skončilo to leháním na zem? Usnula v autě. Domů jsme dorazili kolem čtvrté hodiny. Ještě další hodinu spala.

Dneska jsem měla jít na gyndu. Hned ráno mi bylo jasné, že to nestihneme na osmou, tak jsem se vypravily do Kenny na půl devátou a pak hned na kontrolu, odběry a utz. Jenže v Kenny byla výtvarka, takže Verunka hrála všemi barvami, měla to za nehtíky, na obličeji, ručičkách i ve vlasech! Ale moře s rybičkami vypadá úchvatně!!

Měřilo se miminko, tak Kubík má něco kolem 1,3 kg!! Paní doktorka říkala, že by mohl mít přes tři kila. Doufám, že to nebude o moc víc?

Zatím se mějte!

Alice + Verunka + Kubík

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.03.04 21:20

Milá Verunko, i ty jedna parádnice!
Tak ty máš spadeno na námořníky orumované? To je jasný, žes musela vyzkoušet všechny závěje. Námořníci jsou přece drsní chlapi. Věřím, že sis to užila. No a když tě dospělí unaví, tak se pak nesmí divit, že chceš odpočívat, že? Já jsem taky nekompromisní. Minulý týden jsem usnula mamce v Albertovi zalomená vzad v nákupním vozíku. Lidi se dívali, jako že mě týrá. Dobře jim tak, rodičům. Musíme jim ukázat, zač je toho loket. Na druhou stranu tvoje mamka tahá ještě v bříšku brášku, nad tou bychom se možná mohly slitovat.
Ahoj uličnice!
Verunka zrzečka
Ahoj Alice!
Vydržať!!! Už se těším, až Verunku uvidíme. A kdybyste chtěli na návštěvu k nám, tak my jsme bezbariéroví! :)
Na to, jak je Kubík starý, jsi teda dost aktivní matka.
Tak pěkně vzrůstejte a rozšiřujte se
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.03.04 23:31

Ahoj filutčátka, kde lítáte?
Tak dneska už mně Verča fakt vyřídila. Tím svým bordelařením. Jak jste na tom vy? U nás už to trvá asi měsíc. Rozhodně o sobě nemůžu říct, že bych byla na pořádek. Heslem Bordel v bytě, šťastné dítě se řídím, co se Filip narodil. Ale tohle mi už přerůstá přes hlavu.
Verunčino kolečko: každé ráno začíná svýma zásuvkama v ložnici - všechno jde na podlahu, pak jde do kuchyně a vyháže nádobí. Následuje obývák. Tady se snaží rovnoměrně pokrýt koberec svýma hračkama a sem tam něco rozloží tak, abych na všechno šlápla. Končí v koupelně. Obsah koupelnové skříňky roznese po celým bytě tak, aby v každé místnosti něco bylo. Jo, ještě jsem zapomněla děcák. Tam aspoň vysype kyblík s kostkama. Ten si pak na:,–(í na hlavu, běhá s ním po bytě a klopýtá o výše popsané předměty. Ty nejlepší úlovky pak sebere a naháže do vany. Svoje úsilí završí tím, že polije podlahu svým pitím. Každý můj pokus o nápravu se setkává s agresivním řevem a jiným agresivním chováním (bouchání do maminky, házení předmětů…) a vracením nepořádku do (Verunčina) původního stavu. Vidím na ní, že uklizený koberec se jí vyloženě nelíbí. A tak mám dvě možnosti: Perpetuum mobile = běhat jí za zadkem, všechno uklízet, aby ona zase všechno rozházela. Nebo klopýtat přes všecko, občas něco rozšlápnout, občas si zvrtnout nohu a dívat se na ten hrozný nepořádek.
Filip to v takové míře nědělal. Jak to zvládáte vy?

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.03.04 23:33

Zase jsem se o políčko přehmátla. Takže podpis.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.03.04 02:02

Taky zůstávám v úžasu, jaký bordel dokáže zlatíčko vytvořit. A přesně jako tebe, ani mě předchozí zkušenosti nepřipravily. Filip spořádaně rozhazoval kostky lega na ohraničené části koberce a byl na svůj nepořádek hrdý. Johanka, pakliže není nastláno na zemi po celém bytě vč. koupelny a předsíně, nemá splněno. Nechápu to, že by to bylo ženským přístupem k systematičnosti. :-) A samozřejmě veškerý úklid je možný až po uspání. Za živa nelze, cokoli vrátim do skříně, jde ven i s dalšími původně přehlédnutými zbytky. Takže hlásím, že nezvládám, už jsme dokonce protrpěli na dané téma několik rodinných roztržek alá co celý den doma děláš, že je tu takový bordel :-) no vlastně nevím, asi běhám za zadkem a snažím se množství škod omezit na snesitelné minimum.
ahoj Romana (bez Johanky, ta naštěstí spí, takže hurá uklízet)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 06.03.04 03:02

Čau rošťáci!

Tak si tak ležím, převaluju se, nemůžu usnout, hmatám, hmatám - mám něco v polštáři!! Tyčinka!! To tu ještě nebylo… Od té doby, co Verunka objevila, že polštáře a peřiny jsou báječné kapsy, nacházíme s Markem spoustu skvělých předmětů právě tam. Tak se chtěl třeba Marek večer přikrýt a začalo to chřastit… :o) Nebo třeba včera - prohledávám byt, hledám láhev na čaj, vidím na zemi polštář, zvednu ho a ptám se Verunky: „Tak kam jsi tu lahvičku zase dneska schovala?“ (nebyla ani v pračce, ani v šuplíku, kyblíku, ani pod křeslem či pod postelí, nebyla v batohu, ani vzorně postavená na stole, nenašla jsem jí ani za sporákem, ani za mikrovlnkou…) Ano - správně jste uhodly! Byla v tom polštáři! Naštěstí prázdná.

Verunčinou oblíbenou zábavou je stáhnout z postele peřinu (svojí nebo naší), odtáhnout jí někam do koutku nebo třeba doprostřed kuchyně a dělat „hají, hají“! Další rovněž oblíbená varianta je do deky balit zvířátka, autíčka, panenku a nosit to po bytě. Když vidím capkat Verunku po bytě s nějakou textilií v ruce, hned se ptám, co tam má. Posledně měla tuším ručník a halila se do něj, jako arabská žena. Marek vzal to nejbližší co bylo po ruce (svetr) a dal si to na hlavu. Verunka je pro každou srandu, hned pochopila, dali si ručník na hlavu a začala se děsně chechtat… Oběma to moc slušelo. Včera ráno zase objevila Markovo pyžamo, kalhoty nakonec skončily navlečené na hlavě a jak s tím pochodovala po bytě, občas přišlápla nohavici a divila se, kde to vázne…

Nejlepší včerejší zážitek ale bylo stahování fotek z kamery. Seděla Markovi na klíně, doslova komentovala dění na obrazovce a juchala u toho na celý panelák. Když píšu juchala, není to správný výraz, spíš to bylo výskání s ječením dohromady… Seděla jsem vedle u šicího stroje a zaléhalo mi v uších. Podobně jí nadchl Mikymaus v Arabele, jinak nemá o hrané filmy zájem, pokud tam ovšem nejsou zvířátka!!

Verunka si rozšířila slovník. Říká „haf“! Víc z ní nedostaneme. používá jen jednoslabičná slova, nebo dvojslabičná, pokud možno taková, kde se dvě slabiky opakují… Výjimku tvoří „houpy, houpy“, „mamí?“ a „mamííímamííí, mamíí“. Pokud se jako já z počátku mylně domníváte, že tím Verunka myslí maminu, jste vedle jak ta jedle. „Mamíííí“ používá, i když nejsem doma a ukazuje u toho na kazeťák, na láhev s čajem, na banán… „Čiči“ má ve velké oblibě, dělá to hned jak se probudí. Dále jsou „čiči“ všechna zvířátka, včetně vrabce a krávy… Dělá to i na kolemjdoucí psy, čímž je irituje, neboť se začnou rozhlížet a čmuchat, kam se jim ta číča schovala… Někdy kolem Velikonoc se zase naučila mlaskat na psa a to dělala pro změnu i na kolemjdoucí kočky. Takže je to aspoň spravedlivé. „Mňau“ z ní nedostanu ani náhodou, i když se snažím každý den… Jen tak pro zajímavost - to mlaskání už řadu měsíců neprovozuje…

Už zkoušíme nereagovat na výmluvné „ehmm“ a významně namířený ukazováček, zatím bez větších úspěchů. Držím před ní čaj, říkám jí: „Řekni čaj a dostaneš ho“ a nic… Netrpělivě třepe ručičkama, přejde do bekotu, ale čaj z ní nevypadne. Neřekne ani bumbík, ani dej, ani chci, prostě nic…Možná mě jednou bude její věčné "A proč?ů unavovat, dnes bych byla vděčná i za pár slabik. O dva měsíce mladší Lucinka brebentí o sto šest, používá i složitá čtyř a více slabičná slova, dokonce se jí podaří i celé věty, z nich je poznat smysl. My nic…

Ale zato se nám začínají klubat trojky. Sice mám podezření, že lezou všechny čtyři najednou, ale co už člověk nadělá…

No nic, mám dojezeno a dopito, půjdu si na chvíli ještě zdřímnout..... Aspoň jsem tu těhotenskou nespavost využila k činnosti, ke které se přes den moc nedostanu!!

Pa! (To taky neříká!!) :o)

Alice

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 06.03.04 13:51

Ahojky Jani,
tak se taky hlásíme k bordelářům i když musím přiznat,že poslední dobou už mi to tak hrůzný nepřipadá. Už asi tak měsíc přestal Vojta kramařit v takové míře,zato je o to víc otravnější a vyžaduje mojí neustálou pozornost. Zrovna nedávno jsem o tom přemýšlela,jestli je to zoubkama (rostou mu všechny čtyři stoličky naráz) nebo už prostě „přešel do jiného stadia“ a vytahování bordelu ho tolik nebaví, každopádně má svoje prokňouraný hodinky,chce abych se věnovala jenom jemu a nic jiného nedělala. Takže třeba dneska sem vařila oběd stylem jedna oloupaná brambora, jedna prohlídnutá knížka atd. Tak bych občas byla ráda kdybych mohla v klídku uvařit a přerážet se přitom o kastroly jako dřív :-) Jinak ale razím variantu večerního úklidu a během dne odkopávám všechny předměty ke zdi a tvořím tím uličku vhodnou k procházení bez úrazu.
 Stáňa

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 06.03.04 16:19

Ahojky Johanko,
jupí týden utekl jako voda a já jsem tuuuuuuu!!!
Máš pravdu bylo to ošklivé takhle brzo a hlavně ještě 10 minut před půlnocí nás odstřihnout!Tak já vám jdu napsat nějaký komentář:-))Měj se krásně a brzo se s maminkou ozvěte at můžeme jít do toho parku s vámi,ještě jsme tam nebyly,že by se maminka styděla?.-))
Ahoj Barborka 18 měsíců

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 06.03.04 17:01

Ahoj Dětičky a maminky,

tak jsme tu aby jsme vám napsaly co je u nás nového:
Maminka má ze mě radost, protože jsem prý konečně pochopila k čemu slouží nočník!Šestkrát denně máme uspěch!
Začnu si stahovat punčošky a volám čííí chci aby mě maminka po:,–(ila na nočník.Jenže já jsem holka vybíravá a já se nespokojím jenom s jedním nočníkem,máme dva a taky záchod, takže do každého musím něco utrousit! Ještě vždycky k tomu přijde Kristýnka a dožaduje se vpuštění na WC,že už to má na krajíčku,takže je u nás věčně narváno:-)
(dva nočníky na normálním WC plus máma já a Kristýnka) Ale bobek to teda do nočníku nikdy dělat nebudu!!!Do záchodu už vůbec ne!
Mám ted nějakej padací týden,mám na čele dvě modřiny,protože večer jsem unavená a s Kristýnkou se honíme a já to dost často na chodbě nevyberu a narazím do klenby co máme v kuchyni.
Jo maminka se smála když četla o tom jak kramaříte,já taky kramařím,ale ne tak moc,hlavně máma na uchytky v kuchyni nandala gumičky,takže já se do spousty skříní vůbec nedostanu.I když je pravda,že když vaří a nemá čas si s náma hrát tak se ta kuchyn taky za chvíli promění v překážkovou dráhu a máma nám občas něco rozšlápne:-( (dudlík pro panenku,obal na CD,metličku na míchání si taky rozšlápla)
Co je taky dobrá zábava je strkání věcí pod ledničku,spustu věcí jí prý chybí,postrádá dvě stěrky na tyčce,takže včera vyškrabovala koprovku z hrnce lžící,no fuuuj to byl hnusnej zvuk,brr.
Jinak máme s Kristýnkou pořád trošku rýmu,nechce od nás odejít .
Jinak abych uvedla na pravou míru počet mých zoubků,mám jich 18,zbylé dvě stoličky prosvítají a bolí ale ještě nejsou venku.
Máme hotové fotečky v pondělí je maminka pošle tetě Zuzce a máte se na co těšit!!!!
Jsem tam vyfocená po večeři nahatá a prý mám tak veliké bříško že jsem jak těhotná:-)))A také naše slíbené sestřihy!

Takže se mějte všichni moooc krásně a my se zase za týden ohlásíme!
Ahoj Barborka 18 měsíců,Kristýnka a mamka Verča

Vložit nový komentář