Filutové z Chytrálkova IV

Rodičovství

Nazdáreček, protože u zrzečků zřejmě ještě Verunka nedokončila stěhování všech věcí na místa potřebná, Filip jí schovává kýbl (možná i sebe aby nemusel pomáhat s úklidem hi,hi,hi) a maminka Jana shání marně křídla aby se mohla nad tím vším povznést, píšu deníček tentokrát já, Vojtíšek.

A co je nového u nás doma? Poslední dny se nesou hlavně ve znamení mé prudce se rozvíjející osobnosti. Nemám sice ponětí co to ta osobnost vlastně je, ale prý to mám a nezdá se že by z toho měli doma radost a tak to určitě bude něco moc prima a snad se z toho brzy neuzdravím.
Objevil jsem hned dvě nová slova a při jejich vyslovení, zvláště když se mi náhodně podaří spojit je dohromady, se mamince začíná zatmívat před očima,cha cha cha! A jsou to slovíčka JÁ a SÁM.
Takže v první řadě JÁ SÁM jím.Potřebuju dvě lžíce a nedovolím aby mi na ně někdo sahal, případně se mi snažil podržet talíř nebo tančící kelímek od jogurtu. To potom vzteky házím lžíce na narušitele a dál se krmím rukama. Jde mi to skvělě,jenom s polévkou jsou zatím problémy, nějak mi utíká mezi prsty.
JÁ SÁM chci taky pouštět televizi, pít ze skleničky, vyhazovat odpadky, chodit po schodech, tlačit kočárek nebo nákupní vozík, obouvat si boty, přecházet silnici, oblékat si čepici a šálu, cokoliv míchat, nandavat do pytlíku v obchodě rohlíky, krájet chleba nebo chodit po betonové zídce metr nad zemí.

Docela mě namíchla zrádkyně Barborka čůrající si vesele na nočník a záchůdek,ale protože je to moje tajná nevěsta,začnu s tím něco dělat. Nočník nesnášim,ale v pátek sem se nechal po:,–(it na záchodové prkýnko a zjistil jsem,že mi čůrá pindík! To byl pro mě fakticky objev a tak se teď občas nechám nedobrovolně na prkýnko po:,–(it a dovolím pindíkovi čůrat,mě je pak zase za odměnu dovoleno splachování. Zdá se to být celkem dobrá zábava,hlavně jak řeknu bé, všichni všeho nechají a sbíhají se u záchodu jako diví a obdivně ke mě vzhlížejí.

Tak to by snad bylo tentokrát všechno co jsem vám chtěl napovídat,mějte se krásně, příšerně zlobte a napište, těšíme se na vaše nové lumpárničky a na nové zlobicí nápady od tet.

A ještě vzkaz od Terezky pro všechny starší sourozence: kdybyste nevěděli jak vysvětlit každodenní neschopnost při plnění svých povinností, tak vězte že to není vaše vina,neboť jste prostě jenom postižení a rodičové na to zatím nepřišli! Proto na vás kladou nepřiměřené požadavky které prostě nejste schopni zvládnout, kdo má taky ten bordel po těch prťatech pořád uklízet!!!!

Tak pa pa pa, zdravíme všechna miminka v bříškách i bez , miminka a batolátka, maminky a hodné tety.
Vojtíšek (19 měsíců), Terezka (8let) a maminka Stáňa

P.S. Náš milovaný počítač po jedné opravě a dvouch reklamacích neustále zlobí a tak ho čeká v pondělí další léčba a my budeme zase chviličku bez vás,ach jo.

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.03.04 22:38

Milý Vojtíšku,
JÁ SAMA sice ještě říct neumím (mamka je z toho celá špatná, protože Filip prý v mém věku mluvil ve větách typu mama néni, ham néni. No, jo, nejsme všichni géniové), ale co nezvládám slovy, tomu dám potřebný důraz jinak. Naši už tuší, že budu tvrdší oříšek než Filip. Jsem žena činu a naprosto souhlasím s Verunkou od Alice. K čemu slova, když stačí ukázat? Chi, chi, kdyby to tušil taťka, mrzelo by ho, že si vzal mamku a ne mě. Mamka prý moc mluví:)
Jinak, nočník mě fakt ještě nebere. Zato jíst sama, to jó. (Ale je strašně směšná, když se pokouší dostat lžičku do pusy připažmo pouhým pohybem zápěstím a nejde to a nejde. Není Saxána, tak jí musím zvednout loket. p.m.) Taky ráda mamku krmím. Ale dnes jsem odmítla své jinak oblíbené halušky, mamka nechápe proč.
A vzkaz od Filipa.
Taky nerad po Verči uklízím. Radši jí tam něco přidám. A jsem teď dost nešťastný, že už mě Verunka nemiluje. Pořád mě mlátí, kudlí a odstrkuje od mamky. Mamka mi sice vysvětlovala, že je Verunka jako zvířátko, které se bojí, že jí někdo (i já) sebere maminku, ale nevím proč bych to měl chápat. Moc mě to mrzí.
Zato jsem mistr v rozdivočování. Hlavně, když jde Verča spát. to tam vlítnu jak uragán, skáčeme po posteli nebo Verča rajtuje po mně. (a mamka mě rychle vyhodí). Taky jsem si pro:,–(il, že ji svlíkám, když přijdeme z venku a někdy krmím. Ale ona se moc nedá. Teda svlíkat se nechá ochotně, ale krmit ne.
Tak ahoj všichni rošťáci a filutové, střídači i nestřídači, maminky a spol. a hlavně starší sourozenci. Někdy to mám těžké.
Filip (5), Verunka zrzečka (16m) a mamka Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 09.03.04 21:39

Ahoj Filipe,
musím ti povědět,že u nás je to teda úplně stejný,život starších sourozenců je někdy vážně k naštvání :-(
Nejen že musim po Vojtovi uklízet hračky, večně ho zabavovat,hlídat před obchodem, dělat na něj opičky když nechce jíst, dát mu ochutnat všechno co zrovna jím já, půjčit=odevzdat každou věc kterou si zrovna umane vlastnit, prostě život plný ústupků,odříkání a čekání až na mě přijde řada!!!! A za to všechno se mi dostane pár facek či kopanců,škrábanců a nově i kousanců (dostal od mamky přes pusu,hurá,tak už mu snad konečně nebude procházet všechno!). Nějakého mazlení a objímání se mi dostane jenom vyjímečně,to už musí mít náš mazánek náladu. Jediná chvíle, kdy mě miluje a opusinkovává, nastává když má jít spinkat,to pak vezme za vděk i mojí osobou.
A za uspávání dostávám taky vynadáno.Zrovna včera jsem se Vojtu pokusila uspat lízátkem,byl tak krásně hodnej a já si to pak pěkně odnesla,hrůza!
A představ si, že přes to všechno příkoří toho zlobana šíleně miluju!!!!
Tak se měj prima a nenech se od ségry diskriminovat!!!!!!
Terezka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.03.04 23:13

Nazdárek Filuti,
chcem se omluvit, vše přečteno, ale naše moře novinek napíšem později. Taťku máme v nemocnici, čeká na nějaký zákrok - ještě se neví, jak mu ten jeho ledvinový kamenolom hodlají vytunelovat, a tak je to doma trošku hektické. Já jsem nervozní, sešlo se i víc práce, Johance se stýská a neustále po mně leze. A mé oblíbené pracovní noce mi Johana zatrhla, chce mě v posteli místo taťky. Takže vydržte, my se zase ozvem.
Romana a Johanka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 10.03.04 22:58

Ahojky holky a Filutové,

Vojtíšek spinká, tak v rychlostí popíšu naše novinky.

Ani nebudu moc omlouvat naší dlouhou nepřítomnost, neboť k tomu máme několik důvodů.
Tak zaprvé ? bohužel stále ještě nemáme doma nový slibovaný počítač, který měl být doma už před čtrnácti dny, ale jelikož manžílek pracuje přímo v počítačové firmě, tak si akorát vyprávíme tu pohádku o kovářově kobyle. No, snad ten výsledek bude nakonec stát za to a my budeme mít doma super dělo a budem tady potom pořád :-)

Za druhé ? to, že měl Vojta před týdnem nějakou rýmičku s kašlikem jé úplná prkotina proti tomu, co se u nás děje teď. Vojtíšek se v pátek v noci poblinkal a pokakal a bohužel s tím dodnes nepřestal. Průběh je opravdu hrozný, v neděli měl dokonce horečku. Každý den peru pračku plnou špinavého oblečení, které Vojtovi měním skoro každou hodinu, což je interval, při kterém naplní plenku až po okraj a tudíž to tam nevydrží. Jediné pozitivní na tom všem je, že neztratil ani tolik chuť k jídlu, takže do něj něco dostanu. Ovšem stále bohužel trvá neúměra mezi množstvím, které jde dovnitř a které ven. Takže výsledek je opravdu žalostný, při přibližné výšce 82 cm jsme měli v úterý 8,9 kg. Zítra jdeme na kontrolu, ale vzhledem k tomu, že nemáme žádné pozitivní výsledky, tak se obávám toho nejhoršího. Vojtíšek je jako mátoha, mám ho celý den kolem krku, takže si asi dovedete představit, jak to u nás doma vypadá.

No a za třetí si ještě náš taťka vymyslel nějakou nemoc, dokonce podloženou zvýšenou teplotou, takže já si to asi půjdu někam hodit. Včera se totiž o mě taky něco pokoušelo, ale strachy to uteklo a já se zázračně vyléčila :-)

Tak na nás Filutové myslete a snad se zase brzy ozvem

Papa
Zuzka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.03.04 21:32

Ahojky Zuzko,
je nám moc líto Vojtíška a moc držíme palečky aby se už všechno pohnulo k lepšímu a Vojtíškovi bylo alespoň o trošku líp a hlavně aby nebylo ještě hůř.
Tak se všichni tři držte,myslíme na vás a až bude líp,dej určitě vědět jak na tom jste.
Stáňa,Vojta a Terka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.03.04 21:46

Ahoj Vojtíšku,
myslím na Tebe, foukám foukám na bříško. Vyřiď mu, ať se brzy uzdraví, a ty jsi zase čiperka pilůtková.
Verunka zrzečka
Ahoj Zuzi,
už jsme se sestrou zjistily, že chlap onemocní vždycky, když to vypadá, že by náhodou mohla i ženská. Když ji předběhne, nebude se muset starat. No a zvýšená teplota? To Hynek umírá! A celé mužské pokolení s ním. (U Filípka se ještě tento mužský rys neprojevil, takže řádí i při čtyřicítkách:) ).
Myslíme na vás, doufáme, že se brzo uzdravíte a že to nebude nic vážného.
Přejeme Ti pevné nervy a ať to všechno zvládneš.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.03.04 22:20

Ahoj Filutčátka,
hlásíme, že příští týden jedeme na hory, takže se neozveme.
A teď bych vám ráda popsala „běžnou“ výpravu do města se dvěma dětmi a kočárem.
Filípek nám nějak ze všeho vyrostl, na jarní bundu ještě počkáme, rozhodli jsme se pro začátek sehnat kalhoty - vel. asi 122. První pokusy v Tescu a Carrefouru ztroskotaly už o víkendu, přesně tyto velikosti bývají hned pryč. V Carrefouru si navíc Filip vymrčel dětský koutek a asi si tam přerazil nos! :(. Pořád doufáme, že je to jen naražený, už mu stekly modřiny pod oči. - hrál basket a napral zeď.
Takže dneska jsem ho vyzvedla ve školce přesně ve 12. Měli jsme na to asi 2 hodiny, protože ve 14.45 mu začíná AJ. Auto jsem zavrhla, protože než bych v centru zaparkovala, rozložila kočár, nasoukala do něho Verču a došla do obchodu, uplynulo by spousta času. Takže MHD. Už v trolejbusu se Filda urazil (toteď nevím proč), vysunul spodní ret, založil ruce a odsunul se na jiné sedadlo. Verča se vzbudila.
1. Sekáč: na doporučení tety Sylvy jsme tam šly skoro najisto. Kalhoty měli dvoje, kolem 180,–, prý na 6-7 let. Byly malé.
Filip se odrazil a pro změnu se tvářil unaveně, až nemocně. Na závěr se rozplakal, že ho bolí nohy, bříško a chce si jít domů lehnout. Vyzkoušení jedněch kalhot zabralo aspoň 10 min. Použil častou metodu 5-tiletých - s jednou nohavicí v ruce čučet do blba, dokud matce totálně neujedou nervy. Verča stojí v kočárku, pak rabuje sekáč.
2. Dětský Benetton: Mají 50% slevy, takže se tu dají koupit kalhoty kolem 400,–. Filipa jsem nalákala na to, že se pak stavíme za taťkou. V prodejně usedl za stolek s pastelkami, odmítá vstát, zkoušet, musí domalovat obrázek. Začínám být hysterická. Zjišťuji, že jsem Verunce nevzala boty, takže tam lítá v protiskluzkách. Zkoušíme 3 kalhoty, všechno malé, větší již vyprodané. Filip je tak odporný, že mu prodavačka dává fixy a pak i lízátko, přestože jsme nic nekoupili. Verča se odmítá nechat nacpat do kočáru a řve.
3. C and A: Lákám Filipa na video v dětském rožku. Filip spokojeně zasedl, vytahuju Verču z kočárku, nechávám mu ji tam a odbíhám ke stojanům s kalhoty. Bohužel tam mají i klouzačku, na niž Verča umí vylézt, ale bojí se dolů. Takže mě od stojanů ruší důrazné „mama!“ nesoucí se celým obchodem (asi po minutě). Filip se zahleděl na Dobu ledovou a odmítá se svlíct, natož něco zkusit. Verunka se chce klouzat. Nakonec se mi podaří vybrat rifle za 450,–. Asi jsou mu trochu široké, ale už na to kašlu. Zjištuji, že se Filipovi klube palec na punčocháčích, čehož si všimli všichni okolokupující. Snažím se přimět děti k odchodu. Při oblíkacích scénách hysterčím, zvlášť když zjišťuji, že si Filip zapoměl obout boty a ani si toho nevšiml. Hurá! Nakoupili jsme, Verča řve, že musí být v kočáru a ne na klouzačce.
Venku řve Filip, chce do McDonalda na zmrzku. Vzhledem k tomu, že jsem neobědvala, souhlasím. Zbývá nám 20 min(včetně přesunu, který sám trvá 20 min), ale rezignuju. Filip dostal zmrzku a já jsem s hamburgrem v ruce vyrazila vpřed. Bohužel jsem si nevšimla, že Verunka se postavila v kočárku. Hodila parádní záda na dlažbu. Celá prodejna se dívá - matka nemyslí na dítě, ale na svoje jídlo! Sbíhají se prodavači s dárečky, Verunka řve. Pomáhá prso. Angličtinu nestíháme, musíme uklidňovat. Aspoň si Filip v klidu slízal zmrzku. Ze Svoboďáku na Moravské nám. běžíme. Filip zapomíná na únavu a překonává se. Chudáček, už nemůže. Verunce se běh s kočárkem líbí, takže neřve.
Dokonce nám brzo jede vytoužená tramvaj, takže Filďas nepřijde o moc později. Ve voze si vzpomíná, že vlastně měl být protivný, tak bere Verunce všechny věci, co dostala u McDonalda.
Verunka řve…
Filip je uražený…
Mějte se tu ten týden krásně
Ahoj Jana, dnes za hysterickou matku

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.03.04 13:44

ahoj holky,
tak Filípkovi jsem křivdila. Bylo to ucho. Ve čtvrtek jsme slivovicí a Ibalginem rozehnali levý, dneska v noci prasklo pravý. Asi tak popatnácté (i když teď jsme měli rok pauzu). Tak to vypadá, že na hory nejedem, rozhodně ne zítra.
Verunka se navíc asi rozhodla, že přes den končí se spaním a její stav odpoledne tomu odpovídá. Hrůza. Zvlášť když vřískají oba. Jako vždy, když se něco děje a obrážíme doktory, je tatínek v Praze. Navíc jsme dnes měli jít na baseballový ples a v okulárech jsme se dozvěděli, že tam bude Hynek zvolen do Hall of Fame. No není to smůla? Ale do večera spousta času, třeba ještě půjdem.
Tak se mějte, uzdravte své děti, manžely a počítače
A ozvěte se
 Jana

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 13.03.04 15:47

Ahoj Zuzko a Vojtíšku,
to je nám tě Vojtíšku moc líto,že je ti takhle moc špatně:-((
Tak ti přejeme brzké uzdravení,at ty bacily hodně rychle odejdou a at je ti už lépe a mohl ses nacpávat podle chuti!!!Ani si nedokážeme představit jak vypadáš když vážíš takhle málo,no snad už je ti líp.Tak na tebe mooc myslíme a posíláme ti povzbuzující velikou pusinku!
Zuzko -moc díky za vložení fotek!Je mi vás líto,snad to na tebe taky nevleze,já mám vždycky takovej pocit,že to na mě asi taky leze,ale nikdy nic,naštěstí je to jen pocit.Na Ríšu vždycky vleze aspon rýma:-))
Tak se brzo uzdravte!!!
Ahoj Verča a Barborka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 13.03.04 16:15

Ahojkyyyyyy maminky a filůtkové

dnes budu psát já …holčičky mi odjely na odpoledne na chatu s babičkou a dědou,tak mám po týdnu čas na internet!
Jsou takhle s nima už třetí sobotu a je spokojenost na obou stranách.Sice první sobotu mě tam Barborka hledala a plakala,ale ted už se otrkala a jede ráda!!!!"-))
Snad se nám pak až bude tepleji povede je tam nechat obě spolu i přes noc(Kristýnka takhle jezdila od dvou let a byla v pohodě).Jenže Barborka je pořád maminčin mazánek a závisláček,že to hned tak nevidím.Když chceme jít třeba s manželem na večeři ,tak musíme počkat až Barča usne a pak teprve vyrazit,jinak by jsme nevyšli.Ale pak je to v pohodě,protože spí až do rána.

Jinak u nás není nic nového,chodíme ven Barča jezdí na motorce,nebo si obě i s Kristýnkou vozí venku golfové kočárky s panenkama.Už aby bylo teplo, letos se ta zima táhne pořád mrzne…no snad se už oteplí a bude to pohoda jak s oblíkáním tak s procházkama­.Nebudou holky jak čunátka když se natáhnou a budeme moct řádit na hřištích.

Budu končit,to jsem toho moc nenapsala ale pošupajdím domů ještě poklidit než se vrátí......
Máme vložené nové fotky v albíčku,tak se jukněte.
Holky mějte se moc krásně za týden se ozve asi Barborka

Ahoj Verča bez kočiček
PS:všechny komentáře mám stažené na CD tak se omlouvám že nereaguju,budu mít celý týden co číst:-)))))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 16:40

Ahojky JAni,

teeeda, taky to nemas jednoduche … a klobouk dolu se 2 detmi! Filipek je asi pekne cislo, co? Svagrova ma deti od sebe asi jako ty a mala Hanicka je tedy zarlivka prvni tridy … a takova to byla skvela holcicka …ted je z ni protivka a hysterka nejvetsi … ja vsak verim, ze ji to prejde bude zase jako drive, jen se musi vyrovnat s tim faktem, ze uz neni jenom ona stredem pozornosti. Je zajimave, ze na Verunku nezarli a vzdycky se na ni moc tesi, ovsem svoji sestricku nazyva Gabinou a kde muze, uskodi, jesteze ta uz se umi branit a neda se … je to boj mezi sourozenci o preziti … stejne si myslim, ze prijde cas a budou si obe skvele rozumet.

Preju at se Filipkovi ulevi a ousko ci ouska prestanou bolet, zdravi si po narozeni Verunky vazim cim dal vice. My si taky uzivame od vcerejska zvraceni a dneska prujmy misto krasne prochazky venku, kde sviti slunicko … bude lepe, neboj. Jenom skoda toho plesu, mohl byt uzasny … no kdo vi co bude do vecera, treba se stane zazrak… a taky skoda hor, ach jo, no treba odjedete o nejaky ten den pozdeji.

Preju pevne nervy a hlavne rychle uzdraveni marodovi!

Papa

Sulanek a Verunka 13,5M

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.03.04 17:36

Ahoj holky Šulánkovy,
dík za útěchu, taky jsem si u vás početla o zvracení. Teď to má snad celá republika. Snad vás ty škaredý nemoci brzo opustí.
Filípek už vypadá celkem dobře a taťka už je na cestě z Prahy, tak to vypadá nadějně!!!
Jo, v okulárech jsme se nic nedozvěděli. V kuloárech. To je tak, když ťukám jedním prstem, Verča je přisátá a kope nohama do klávesnice.
 Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.03.04 21:14

Ahojky Jani,
tak doufám že oušku se ulevilo a momentálně si tančíš na plese. Uši jsou prevít,Terezka na ně taky trpěla a to už od dvou let, poslední dobou máme už celkem klid,tak doufej že z toho Filípek taky vyroste.
Mějte se,posíláme pohlazení Filípkovo ouškům a koukejte odjet na ty hory.
 Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.03.04 00:51

Ahojky,
no to si tak někdo užívá když mu babička hlídá dětičky, ty se ale máš :-) Jen babičku pěkně zapřáhni ať si můžeš taky někdy odpočinout, mít doma takový dvě čertice, to musí být pořádná makačka :-)
Kočičky mají prima účes,aspoň nemáš práci s česáním,ale slibovala jsi taky svůj nový sestřih,kdepak ho máš?
Mějte se prima a Vojtíšek posílá pusinku Barborce!!!!!!!
 Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.03.04 01:50

Tak sláva, taťku už máme doma, tak snad se nám podaří dohnat zameškané. Standa sice ještě půjde jednou na pár dní (na drceníčko drcení), ale zatím má neschopenku, tak si ho alespoň pořádně užijem - i když už je domluven, že bude občas chodit do práce nepracovat, ale radit, tak přeci jen bude doma více.
Naše novinky:
jak si Johanka tak hezky pupínkovala, tak skutečně všechny pupence krásně slezly do tří dnů, ale na tváři jí zůstalo jemné struhadýlko (ať mažu, čím mažu) a hlavně pokaždé, když vyleze na sluníčko (zatím 2×), má tvářičky a bradu zcela doruda a i s trochou vyrážky - objevuje se po příchodu domů a do cca 3 hodin opět mizí. Uvidím zítra, jdeme do ZOO, má být hezky, tak to budu sledovat, jak dopadnem tentokrát.
Snad už jsme domarodili, ale čeká nás pozítří obrna dohromady se záškrtovou trojkou, možná ještě umluvím doktora, aby to rozdělil. Docela se těch všech reakcí bojím. Jak čtu u Šulánků, i obrna může mít reakce, takže nebudeme riskovat.
Další novinka: máme za sebou první pořádné postřižiny, vzorek DNA je uschován, Johanka vypadá jako když na buclák přiklopíte kastrol :-) a stejně jí to sluší. A mnohem víc vynikne, když chytá čertovinu - je lépe čitelné, zda jen tak pozlobí kredenc a hrnce, či zda zdevastuje prádlo ve skříních.
Z minulého víkendu máme jednu srazovací novinku z Tety Tramtárie. Vypadá to tam moc pěkně, ale nepochopila jsem jedno. Jestliže odcházím z domova s dítětem v kočáře hlavně proto, abych nemusela poslouchat jeho juchání a kvičení v omezené prostoře, proč proboha lezu do míst, kde kromě mého zlatíčka povykuje dalších čtyřicet. Kde svého andílka nenaháním po 60ti m2, alébrž po 300 včetně eskalátorů, sámošky hračkářství a knihkupectví. No byl to zápřah. A poučení, od teď se srazuji výhradně v nějakém kumbále 5×5 metrů, pevně obezděném a odhlučněném, pak si snad užiji i jakéhosi žvatlání. Anebo v přírodě za předpokladu, že Johance nedojde, že lze opustit kočár a rozběhnout se někam do křoví, odkud ji mamka bude horko těžko tahat.
Pokroků máme dost a dosti, dnes zrovna byla Johanka za pomocnici - přinášela nádobí na vaření, odnášela smetí do koše, rozklepávala a podávala prádlo na věšení. Bohužel už vím, že to byl jen dnešek. Následující měsíc zase bude dělat, že neví, co je koš nebo lžíce - prostě trefím-li se se svým požadavkem do nálady, je mi vyhověno. A běda, kdyby ne. Její vztekliny jsou jak z Vřískotu 7 :-)
No to je od nás asi všechno, pofoukání všech vašich bolístek si nechám na později, ale je mi líto všech marodů - koukejte vyzdravět, sluníčko už juká zpoza mraků, jaro za dveřmi, tak hurá z postýlek.
Papa
Romana a Johanka (20m)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.03.04 13:04

Ahoj holky a dětičky!
Tak jsme byli na plese! Vrátili jsme se ve tři, hlídal děda, ale ani jedno dítě se mu nevzbudilo, takže si mohl v klidu shlédnout erotiku v televizi.
Ples byl naprosto skvělý. Právě, když jsme přicházeli, vyhlašovali Hynka do Hall of Fame, takže tam nakráčel středem (Ale že by si vzal slovo a řekl, že za vše vděčí své chápající, tolerantní a milující ženě, to ne :). Dokonce jsem s ním poprvé za těch 12 let, co se známe tančila waltz, jive a další klasické tance, o nichž se doteď tvářil, že je neumí - a pak nám všichni říkali, jak skvěle tančíme (hlavně já), takže pohlazeníčko pro duši. Jinak to byl po dlouhé době první ples, který Hynek neorganizoval a neuváděl, tudíž se mi VĚNOVAL. Prostě super. Dokonce jsme i něco vyhráli.
Tak, doufám, že budou brzo fotky Johančina nového účesu. Verči jsem to sestříhala jen vzadu, aby jí to dorůstalo do mikádka a hlavně, aby jí to líp schlo v plavání. Fén a jakékoliv jiné hučící přístroje jsou pro ni totiž postrachem.
Filípek už vypadá a chová se úplně zdravě - nejhorší varianta -, takže zachovávat klidový režim je těžké. Jenže mu pořád vytéká hnis, tak mám strach, že v pondělí dostaneme ATB a opravdu nikam neodjedeme.
Jo, ještě jsem chtěla napsat, že ve Verunce se probouzí starobylé ženské pudy, a své nejlepší úlovky už neháže do vany, nýbrž strká za ňadra. Co se nevejde jí, strká za triko mně.
TAk už opravdu končím
Mějte se krásně
A všichni hladce přeobrnujte.
Jana
Verunka 16m
Filip 5

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.03.04 14:09

Ahoj Johanko,
to je dobře, že už máte taťku doma. Konečně tě bude zahřívat v postýlce a mamka nám o tom bude moct referovat:). Jsme celí zvědaví na tvůj nový účes. Řekni mamce, že je úplně jedno, na jak velké ploše tě loví. K úrazu můžeš přijít i na dvou metrech - viz. Filípek a jeho nos výše.
O vzteklinách taky něco víme. Ale snažíme se z toho nic nedělat. Prý čím horší je období dětského vzdoru, tím mírnější je puberta. Zkrátka si prý svou osobnost najdeš už ve dvou letech:)
Měj se a pazdravuj celou vaši rodinku
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.03.04 14:14

Ahoj Veru,
to víš, že jsme se mrkli na ty tvoje ostřihánky. Já si říkám, když už máme zrzečku, ať je to pořádně vidět. Ale Filip chodí stejně.
Jsme rádi,že se ozýváte každý týden. Vždycky už se těšíme, co od vás uslyšíme.
Ahoj
Verunka zrzečka a mamka Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.03.04 22:41

Ahojky,
tak jsme rádi že taťka přežil marodění ve zdraví a bude se nyní Johance více věnovat a nám se zase bude více věnovat mamka Romana :-) Ale předpokládám že budeš nakonec neustálou přítomností svého manžílka trpět a nakonec budeš jeho zaměstnavateli vděčná za to,jak moc ho tam postrádají a potřebují alespoň poradce :-)
Těšíme se za reportáž ze ZOO, v podání Johanky bude jistě bezkonkurenční, já osobně jsem velmi zvědavá které zvířátko bodovalo nejvíc.
Co se týče té vyrážky, tak Vojta měl v poslední době taky semtam červený tvářičky,bradu i okolí pusinky a jediný co na to zabírá je úplně obyč Indulona,tak případně vyzkoušej.
Tak ahoj, vřískající Vojta zdraví vřískající Johanku !

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.03.04 22:46

Ahoj Jani,
jsme rádi že jste absolvovali ples s plnou parádou a že jste byli tak obdivováni.
Myslíme na Filípka a jeho ouška aby na kontrole všechno dobře dopadlo a mohli jste odjet na ty hory, i když upřímně, já jsem po víkendovém počasí tak nabuzená na to začínající jaro a teplíčko, že bych při pohledu na sníh začala kolabovat :-)
Mějte se a ať si Verunka neschovává sníh za triko!!!!
Stáňa,Vojta,Terča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.03.04 23:08

Nazdárek prťata a maminky!

Dneska se vám jdeme chlubit, po dnešku vlastníme doma opravdu první opravdovskou medaili, je stříbrná,je na ní žába a je prostě úžasná!!!! Vlastníkem bohužel nejsem já,nějak mě sportování míjelo už od dětství,ale naše Terezka! Vyhrála ji v gymnastickém závodě, cvičila na hrazdě a akrobacii a bylo to krásný,všechny holčičky a kluci byli moc šikovní až člověk prostě zírá.Musím dodat že to byl dvojboj,tudíž všichni odsportovali a pak se vylosovaly dvojice a jejich body se sečetly,takže měla Terča i tak trošku štěstíčka a vyšlo to na to druhé místo.
Medaile se už dneska stačila projít po půlce města,babičkách a nyní nerušeně spí v aktovce aby mohla zítra navštívit vyučování :-)
Jinak jsem tvrdě litovala že jsem vzala Vojtu ssebou,ale vlastně jsem ho neměla komu strčit - za to si můžu sama že je takovej mamas a odmítá se nechat hlídat. Vlastně mě to ani nenapadlo,protože jsme ho na všechny tyhle gymnastické akce brali a pokaždý jsme to zvládali celkem v pohodě,ale tentokrát to bylo na vraždu. Vojta totiž hodlal cvičit taky,nejdřív cvičil v povzdálí,ale pak se rozhodl otestovat publikum a měla sem co dělat abych ho udržela mimo závodící děti.Pak objevil připravené ceny a svačiny,věčně se vztekal,odbíhal a neposlouchal,byl absolutně nezvladatelnej,ani jsem pořádně neviděla Terku cvičit. Podotýkám že byly přítomny ještě tři stejně staré dětičky a ty v klídku dvě hodinky setrvaly mámě na klíně,maximálně je obešly kolem dokola a nasvačily se. Vojta lítal jak kdyby do něj střelil,byla jsem Láďovi vděčná když ho odtáhnul domů,protože při vyhlašování výsledků by se asi porval o ceny a musel by nutně stát na stupni vítězů.
Takže jsem asi na něj moc měká a začínám uvažovat o přísnějším vedení,ale myslim že mi to miláček brzy vytmaví.
Tak se mějte,všichni se v klídku naobrnujte,kdybyste v poledne slyšeli šílenej řev,tak to náš mazan odmítá pozřít očkovací látku :-(
Zdraví vás zničená Stáňa,skorovítězka Terezka a zuřící býk Vojtěch

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.03.04 16:21

Ahoooj
U nás se začíná vše vracet jakžtakž do normálu. Dnes jsme byly s Johankou na obrně - objednané na přesnou hodinu, abychom tam hoďku a půl strávily čekáním mezi dalšími čtyřmi dětmi - všechny měly střevní chřipku - Johanka je hodlala všechny pomazlínkovat a připadala jsem si dost blbě, když jsem ji odervávala od toho roztomilého uslintaného čtyřletého chlapečka - no byla to dobrá zkouška imunity.
Každopádně jsem vzpomínala na Vojtíška pilůtka, jak mu je ouvej a jak mu ty pracně vykrmené první faldíky opět unikají v dál. Ach jo, to musí být běs. A nejhorší je asi ta bezmoc nějak pomoci, ulevit mu. No snad už máte to nejhorší za sebou, Zuzko, drž se. Jdu vyhledávat spousty kaloricky vydatných kaší - to by bylo, abychom z Vojty toho cvalouše neudělaly :-)
A stejně tak foukám Filípkovi do ucha, aby nebylo zlobucha. :-) Náš Filip si taky vytrpěl své ve čtyřech a v pěti letech, přesně takhle na jaře. Většinou to vzniklo z toho, že ho ve školce pustili na zahradu s rýmičkou a bez čepice. Už sice svítilo sluníčko, ale blížící se jaro bývá na uši nejzrádnější (hned za odcházejícím podzimem).
Tak teď nevím, jestli jste odjeli nebo ne, jestli ne, tak mě to sice mrzí, ale těším se na chat :-)
A ještě souhlas s Verunkou - maminčino záňadří je nejlepší schovávačka, když jsem usedla k počítači, tak jsem měla pod trikem pastelku a dvě zátky od petflašek. Někdy se tam vejde i celé auto. A hlavně se tam potom suprově šmátrá a hledá.
No a na závěr ooobr gratulace k Terezčině medaili. Je to velká šikula. A jen o trošku menší gratulace Stáně za příkladnou pacifikaci zvěře - dokonale tě chápu, poznávám v tvém honičkovém zážitku mnohé :-). Vždycky si po návratu domů říkám, proč jsem radši místo mateřství nezvolila práci v dole. Urvaná bych byla asi méně.
A na úplný koneček heslo deníčku: Barborka je opravdu zrádkyně :-))) Jak to tak vypadá, tak je Johanka už skutečně jediná, které se dosud nepodařilo do nočníku nebo na záchod umístit nic z patřičného (o kostičky, autíčka a mámin mobil teď nejde). Ale v sobotu opět trhla svůj rekord - loužička se ocitla už jen pět cm od nočníku, ale to možná bylo tím, že tam ten nočník následně dopřisunula :-)
Fotky budou snad příští týden, vyprávění ze Zoo nechám Johance na později.
Mějte se krásně
Romana a Johanka

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.03.04 23:30

Ahojky Filutkové!
Já jenom nakukuju a chci vám říct, že Jana nakonec odjela, pan doktor to Filípkovi povolil, atb nemá, ale nesmí lyžovat (ono stejně nebude na čem, hehe…). Takže dneska navečer vyrazili a snad si to tam užijí ve zdraví.
Takže Romano - smůla :o))) chat bude až za týden.
Moc nevyvádějte a nebo to aspoň hezky popisujte, ať se můžu těšit, co nás s Ondráškem čeká.
Mějte se
Sylva a Ondra od Cipísků, jinak teta a bratranec od zrzečků

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.03.04 03:07

No ani nebrečím, já se na chat zatím vůbec nedostala, musím krom Johanky po večerech zahřívat i „umírajícího“ muže :-).
A navrch, jestli tam mají takové jaro, jako je v Praze, tak nedostatek sněhu vůbec nevadí, to sluníčko jim všechno vynahradí. A místo sněhuláků si Jana užije bahňáků :-)

Jinak ti musím pochválit deníček-prvníček, hezkýýýý.
pa Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.03.04 11:18

Nazdárek Filuťáci i Filutitka
tak mě sem konečně mamka pustila. Nejprve shrnu základní dovednosti: nočník - nula, mluvení - nula, jiná komunikace s rodiči - kromě vehementních vzteklinek a mazlících záchvatů nula. Jídlo = HRA (na nervy maminky). Komunikace s okolím - nehorázná koketerie s občasným roztomilým stydlínkováním. Mimo domov zá:,–(ně nevydávám zvuky! Venku už je i tak dost randálu, stejně by mě nikdo neslyšel. Venku zá:,–(ně chodím zcela jinam, než kam směřují kroky rodičů. Představa spořádané chůze za jednu ruku u nohy maminky je představa řádně vychovaného psa, to já nejsem. Ruku nedám, na vodítko mě nepřipnou (i když o tom už vážně uvažujou - pozn. mamky) Děti do 25ti let jsou objekty určené ke koketerii - jukání, nenápadnému osahávání a obtěžování, jen na bráchu někdy používám současnou nekomunikaci - stejně už je skoro dospělák a občas mi poroučí.
Začla jsem docházet k doktorům a podle toho taky vypadám - pohublá s vyrážkou a mastnými vlasy - od čekárenských bacilů raději pryč, už aby bylo všechno očkování za námi.
Mám pár maličkostí na chlubeni: umím číst :-) - kdekoli vidím písmenka, vrhám se tam, ukazuji a vykřikuji, že je tam A nebo E či I. S kravičkama a husičkama takové úspěchy zdaleka nebyly. Dlouhý psaný text v novinách je Titititi - neboli hafo písmenek, všechna musím ukázat.
A něco pro holky: miluju česání. Babička si pořídila samotočící hřeben a to mě baví. Dáte si hřeben k hlavě a on vás sám češe - je to jen o tlačítkách a jakákoli tlačítka (zvlášť když nějak fungují) jsou nejúžasnější věc na světě.
Další úžasná věc je hudba - roztančit mě dokáže jakýkoli kloudný tón, vrtím zadkem i na zvukové znamení v tramvaji.

Jo a zážitky ze Zoo: bylo tam miminko Bára, ale bylo hluboko v kočárku a hrozně malinké, tak jsem ho jen okoukla, a když z něj žádná sranda nekoukala, tak jsem ho ignorovala. Kočár by mi stejně nepůjčili, takže jsem si radši usurpovala další holčičku - tedy holčičku - 15tiletou slečnu Klárku, tu jsem povýšila na chůvu, spolu s Filipem mě pronesli a prohnali skoro celou Zoo, zbytek jsem prospala. Z velkých zvířat jsem viděla žirafy, ale když mě ta chlupatá stvoření moc neberou. Jo to v teráriu na hadech a broucích jsem si užila, byla tam osvětlená okénka i dole u země a neonově pruhovaní scinkové mě fascinovali.
No nestihli jsme všechno, takže prý půjdem ještě jednou na sloni a opice.

Tak Filuťáci, koukejte rychle zdravět, nikde necourat - ještě by vás sluníčko opálilo, hezky sedět u počítačů a psát, začíná mi chybět inspirace, moje zlobení je čím dál fádnější a jednotvárnější.
Pa
Vaše Johanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.03.04 21:25

Nazdárek Johanče :-)

Mám radost že jsi se nám ozvala osobně,hi hi. Nevím proč,ale maminka říká abych si nebral inspiraci od některých zdejších dětí,chápeš to? Třeba tanec já taky moc miluju,dnes mi odepřeli koukání na kolotoče a já tam tolik chtěl když tam krásně hrála muzika.Ale tvojí zálibu v písmenkách nesdílím,co na těch bleškách můžeš vidět? A zdá se,že i naše vycházky mají stejný scénář,tak co.
Sice mi to trošku víc povídá než tobě,ale zase mám prý jiný závady. Zá:,–(ně odmítám malovat,když už mě ukecají, tak píšu pouze perem,propiskou a černou pastelkou.Stejně tak odmítám stavět komíny z kostek nebo prostrkávat cosi do otvorů k tomu určených,všechno se pokouším prorvávat dírou pro auto a protože to většinou nejde,odhazuji hračky v dál a raději se pokouším nabušit hokejkou skleněnou vitrínu případně něčí hlavu. Ta agresivka mě poslední dobou trápí docela často, třeba nutkání rozkopat mámě obličej se prostě nedá ničím ovládnout.

Tak pa pa pa, koukej poslat vyrážky a podobný nesmysly k vodě a pozdravuj Filipa.
Tvůj kámoš Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.03.04 12:07

Filuťáci
mám smutnou zprávičku od Zuzuky. Stále nemá PC, snad příští týden. Nejhorší však je, že Vojtíškovo průjmování a blindění bylo nakonec rozpoznáno jako infekční mononukleoza. Víc podrobností bohužel nevím, snad se Zuzka brzy ozve.

Verča se nedostala tento víkend k PC, ale obě princezničky mulisandy jsou prý v pořádku a snad se nám konečně vydaří příští týden se srazit a ojuknout pindíka v parku.
Romana a Johanka

Vložit nový komentář