Filutové z Chytrálkova - jak se z miminek stávají děti

Rodičovství

Milí Filutkové a nakukovatelé, zdá se mi, že je nejvyšší čas na nový deníček, starý už asi skončil v propadlišti dějin. Budu psát o tom, čím teď nejvíc žijeme. Je to škola a školka.

Jak teď vypadá náš běžný den: Já se o půl sedmé snažím neslyšně vyplížit z postele, chci si užít ranní chvilku klidu v koupelně. Moc se mi to ale nedaří. Verča, nad ránem se přesunuvší do naší postele, má radary a okamžitě chce čurat, jíst, pít, prostě obtěžovat.
Filda vstává taky hbitě, hned se obleče, stepuje u dveří a čeká na odjezd do školy. Ještě se stihnou pohádat, koho dnes poveze maminka. Tak nějak to vychází, že většinou vezu já Verunku. Ještě stihnu do Filípka narvat nějakou snídani, nachystat sváču a frčíme. Každé ráno nastává u Verunky chvilka lehkého odmítání, ale žádný scény. Většinou stačí nalákat na kamarády a dobrý oběd.
Odpoledne už se nám to taky pěkně rozjíždí, Verču ze školky, Fildu z družiny, anglina, baseball, klavír. Ještě přibude plavání a lyžák. v rámci družiny si Filda pro:,–(il keramiku a dramaťák. No a basketball a judo jsem mu rozmluvila:-)).
Verča buď cestuje s námi, nebo je s dědou - každé úterý. Pak rychle na písek, mezitím odbíhám kontrolovat Fildovy úlohy.
Večer oba naháním do postele kolem půl osmé, abych mohla v osm zasednout k přípravám, novinám, e-miminu…

Co na mě ale doléhá nejvíc, je ztráta Filípka. Zatím to byl pořád ještě můj bobeček školkovej. Každý den v kontaktu s paní učitelkou znamenalo každodenní příliv informací. A hlavně pocit jistoty, že vím, co dělá, na co myslí, jaký je. Paní učitelku ve škole jsem viděla 1. září. A to mám ještě docela štěstí, že je Filípek komunikativní a večer mi v posteli povykládá o škole, dá mi přečíst deník, co si s klukama zavedli… I tak to těžce nesu. Stává se z něj prostě samostatná jednotka.

Verunka je pořád ještě můj bobeček. Ve školce se adaptovala skvěle. Paní učitelka prohlásila, že je tam, jako by chodila už 2 roky.
I doma vidím, co bylo ve školce. Hraje totiž stejné hry. Místo kamarádů organizuje plyšáky. Nejvíc si hrajou na Perníkovou chaloupku.
Verunka je stále stejně nenažraná, skoro každé odpoledne si ve školce přidává svačinu. Vrcholem bylo, když včera večer milostivě povolila Hynkovi, že ji může vytřít po kakání, pokud jí dá, co má v puse (musli tyčinka:-))

Pořád ještě jsme v záběhu a každou chvilku se mi stává, že nevím, jestli stíhám obstarat, vyzvednout a zajistit obě děti. Už několikrát jsem si na poslední chvíli uvědomila, že Filipa nikdo nevyzvedává a musím tam okamžitě jet. Zatím jsem je ale ještě nikde nezapomněla:-)).

Je ale pozitivní, že se nám začínají rýsovat narozeniny. Lyže pro Fildu už jsou ve sklepě. Dárek pro Hynka už mám taky v šatně. Verunka dostane největší hitůvku od svojí prababičky - toho pejska ze Sparkeys, co chodí po podlaze, na ocásku má přivázaný balonek a je děsně ňuchňavej. Já mám ještě měsíc čas. Něco vymyslím.

Končím se zpravodajstvím od zrzečků a očekávám stejně obsáhlé a doufám že vtipnější od vás.

Mějte se a užívejte posledního sluníčka. Já jsem se dneska vyhřívala na tarasu, bylo to super.

Jana
Verča školkovnice, za měsíc 3 roky
Filda prvňák, za měsíc 7 let

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 23.09.05 17:12

Ahoj v rychlosti,
jsem u našich a děti byly chvilku s babičkou venku, ale právě se vrátily, tak z psaní zase nic nebude :o( Dnes premiérově budou u babičky spát oba (trénink na příští týden - budu mít sraz 20 let po základce a tatínek bude pryč, takže budou oba u našich). Tak budu po třech letech poprvé večer sama doma :o))) Se asi svalím k televizi :o))

Jinak začínám pomalu přemýšlet o dárcích k Vánocům (vím, na nákup času dost, ale vymýšlet můžu, ne?), tak jsem si vzpomněla na magnetky s krtkem jak jste nevím kdo psal jiri-models.cz a dost se mi to líbí, takže první počin vymyšlen :o))

Což zase dát do placu další nápady a inspirace?

Zatím ahoj, všetečné pacičky tu řádí, tak musím končit.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 23.09.05 19:41

Ahoj ještě jednou - tentokrát už z domova.
Tak jsem děti odložila k babičce a jsem doma sama. Upřímně řečeno, zas tak velké odlehčení to není. Naši totiž přistavují barák (potřebují novou střechu a aby se měla o co opřít, kus přistavují) a jelikož jim nezbývá do zimy moc času, využívají každé chvilky a makají. Docela tátu obdivuju, ve svých 60 letech a 110 kilech se v půl šesté dohrabe z práce a pak ještě dvě hodiny lepí cihly. No zkrátka jsem tam s dětma stejně byla až do sedmi a ráno nejpozději v 9 tam zase musím, takže mám odlehčení hodinu večer (a nemusím koupat) a ráno si maličko přispím. Že bych něco udělala, hahaha, jen jsem vyluxovala, pokecám si tu s váma a pak se budu válet u televize :o)))

My teď venku pořád jezdíme na odrážedlech. Doposud měli motorky jen doma, protože na nich fakt hodně jezdili a bylo mi jasné, že jak je dám jednou ven, už je domů nevrátíme. No ale teď už jsem děti přesvědčila a máme doma o dva krámy míň :o)) Vlastně o tři, ještě jsme ven vyšoupli velký náklaďák.
Jak vaše děti, na čem jezdí? Jíra umí na tříkolce dobře, ale bojí se z kopečka. Docela už by snesl něco většího, jenže teď už se mi to nechce kupovat, tak asi až na jaře kolo s pomocnými kolečky. Nevím jak to vyřešit - Háňa zdědí jeho tříkolku, ale je mi hloupé, že Jíra má vždycky věc novou a ona zděděnou, dvě najednou se mi zase taky kupovat nechce (Háňa už na tříkolce jede, ale šlapkama pořádně zabrat neumí).

Jinak jsme dospěli k novému typu tázání - Jíra se pořád ptá co by kdyby. Uvedu příklad: venku je v cestě díra. „Maminko, proč je tu ta díra?" „Jíro to vymlela voda". „A kdyby tu nebyla?" nebo: obchází auto a ukazuje na blinkr. „Na co to je?„. Vysvětlím mu to. „A kdyby to tu nebylo?“. Nebo: „Maminko, máme jedno křeslo. A kdybychom měli dvě?" Občas vůbec nevím jak mu odpovědět, docela mě přivádí do úzkých (a k šílenství). A že odpovědět musím, dokáže totiž opakovat jednu větu dokolečka, než mu odpovím.

O školce nadále nemáme co dodat. Docela mě překvapilo, že ti Jano vzali Verunku už teď. U nás striktně dodržují hranici tří let, takže dítěti drží místo a prvně může přijít až den po třetích narozeninách. Takže Háňa půjde příští rok až od listopadu. Docela by mě zajímalo, jak to tady míní vyřešit - místní školka čítá pouhá dvě oddělení (menší a větší děti) po 15 dětech, čili jen asi 30 dohromady. Přitom jen v Jírově ročníku jich tu bydlí asi dvacet, takže až půjdou do předškoláků, nebudou do školky asi chodit žádné jiné děti. To je ta krátkozrakost, pořád se ztěžuje, že se nerodí děti, ruší a zavírají se školky a pak najednou to není kam dát?!?

Tak ahoj Jiřina momentálně bez Jíry (3 roky) a Háni (za 2 měsíce 2 roky přesně)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.09.05 23:08

Ahoj Jiři,

Verča jezdí na trojkolce, ale z kopečka se taky bojí. Chce, abych ji držela za rameno nebo se aspoň dotýkala její hlavy. Máme půjčené i prťavé kolo s kolečkama. Ale ty kolečka jsou tak pitomý, že při každé zatáčce ujedou dozadu a kolo se klátí. Můžeme to utahovat, jak chceme, stejně se při zátěži protáčí. Takže se na něm nedá jezdit. Pamatuju si, že to dělalo Fildovi i větší kolo. Proto jsme kolečka zrušili a na kole začal jezdit až ve 4 letech, když to zvládl sám. Mám strach, že u Verunky to bude to samý. Ale nijak mi to nevadí, trojkolka nám stačí. Jen mohla být frajerka na frajerským kole:-)).

Do školky v Brně berou jak kde. Záleží na ředitelce. Do Medlánek, kam ji stejně nevzali z kapacitních důvodů, by ji vzali až od listopadu. V Králově Poli ji naštěstí vzali, Fildu tenkrát taky. Nevím, co bych si počala, já do školy nemůžu nastoupit od listopadu. A na 2 měsíce jesle mi připadá dost ujetý. Takže pěju chválu na naši rozumnou paní ředitelku. Ale kdybych si myslela, že Verča školku ještě nezvládne, zůstala bych doma 4 roky.
U nás už jsou teď skoro všude smíšené třídy - nejstarší s nejmladšíma. Takže se nestane, že by někde bylo málo dětí.

Před chvilkou jsme dorazili z narozeninové oslavy Fildovy kamarádky. Na Verču heroický výkon - do postele šla 22.30. Jsem zvědavá na ranní vstávání. Jedou nám tu závod do vrchu - auta veteráni. Takže silnici máme zavřenou 9 - 17.00. Na stará auta je sice pěkný pohled, ale jedeme k babičce a budeme muset všechny věci vláčet lesem pěšky pod kopec. Že by se nám podařilo vstát zavčasu po dnešním večeru ani nedoufám.

Už tady plácám páté přes deváté. Jestli to nebude tím burčákem a 2 bourbony. Radši taky ocházím do hajan.

Mějte se
Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 23.09.05 23:53

Ahóóój Filuti!!!

Tak jsme se zdraví, krásní, opálení vrátili z dovolené :o))), tak se vám tu poslušně hlásím :o))).

Musím vám tedy přiznat, že se mi od moře vůbec nechtělo a že bych tam klíďo zůstal. Cesta proběhla vpohodě, mamka se obávala tý cesty autobusem a ještě před odjezdem brblala, že jsme měli raději letět jako loni. Ale já jsem po třech hodinách jízdy usnul v autosedačce a vzbudil se až ráno v půl osmý, takže to šlo…

První tři dny nás tam zastihla bouře a vichřice mistral, takže jsme nikam moc nemohli, protože pořád lilo, ale dalších 7 dní bylo nádherně vedro, teplý moře a malý vlny. Byli jsme tam ještě s mým kámošem Tomáškem, takže byla zábava. Na pláži jsme stavěli hrady, stříkali po sobě vodu a skákali spolu do vlnek a jezdili ve člunu. Vedle pláže byl velký lunapark, takže jsem si každý večer užil kolotoč, mašinku, trampolíny a zmrzlinu :o))). Byli jsme taky na několika výletech, ale nejlepší to bylo v moři :o))). Podívejte se ke mě do albíčka na fotky ať to tady dlouze nerozepisuju :o))).

Ve Francii jsem taky oslavil narozeniny, vybral jsem si tam v pekárně dortík a dostal dárečky. Slavili jsme s Tomáškem spolu, protože máme narozeniny 4 dny po sobě. Druhý den po návratu jsem měl ještě jedny narozeniny u babičky s dědou, dostal jsem taky dort, auto na dálkové ovládání, knížky a jako hlavní dárek opravdovýho živýho papouška! Říkám mu Pepík a bydlí v obýváku na polici v kleci. Mamka brblá, že z něj lítá peří a zrní, ale já jsem spokojenej. Každý den mu ráno sypu do krmítka semínka a vyměníme vodu a dojdeme mu ven natrhat listy z pampelišek. Až ho ochočíme na prstík, tak ho budeme pouštět lítat. Prohlídněte si ho v albíčku, je tam na jedný fotce.

V pondělí jsem byl prvně ve školce. Mamka měla trošku strach, zato já ne. Po deseti minutách jsem mamku poslal pryč a když pro mě po obědě přišla, tak jsem čtvrt hodiny ječel a vztekal se v šatně, že tam chci zůstat spinkat jako jiný děti, tak mám slíbený, že příští týden tam můžu spát (i když po obědě už nespím, tak se tam budu asi jen válet) :o).

Z první hodiny tenisu mě poslali pryč ať přijdem znovu až na jaře. Že se prý nesoustředím, pletu si ruce a mlátím raketou do antuky :o)))

Absolvoval jsem taky tříletou prohlídku, trochu jsem tam zlobil, nechtěl jsem číst paní doktorce tvary z tabule, tak máme na tohle přijít ještě znova nebo že prý mě pošle na oční když nebudu spolupracovat. Mamka říká, že tahle paní doktorka je špatná, že budeme chodit k jiný, už to říkala mockrát, ale teď už to myslí asi fakt vážně, protože tam jde o více věcí…

Dodatečně přejeme všechno nej k narozkám Jírovy a všem školkáčkům ať se vám líbí jako mě (zatím :o) ).

Pa

Šimon (už ne batole - 3 roky) a Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 24.09.05 00:09

Šimon tříkolku úplně přeskočil, protože se mi na ní zdál velkej a vypadal na ní jak vosa na bonbónu, takže jsem na jaře rovnou koupili kolo s kolečkama - malý horský, ne to s těma protáčecíma šlapkama, ale s brzdou dozadu. Stačil týdenní trénink a dobře se na něm naučil i jak má brzdit rychle pochopil. Zas to má výhodu, že tohle kolo bude mít určitě tak do pěti šesti let, protože teď má sedlo úplně nejníž. a chalupě má ještě nechaný odstrkovací auto a motorku a taky na nich ještě rád jezdí.

Pa Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.09.05 14:27

Milý Šimonku,
já jsem věděla, že mamka na něco v deníčku zapomněla.
Takže ti přejeme opožděně VŠECKO NEJLEPŠÍ, AŤ SE TI TY RUCE NEPLETOU AJE Z TEBE POŘÁDNEJ TENISTA:-)). A TAKY HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A KAMARÁDŮ VE ŠKOLCE.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.09.05 21:18

Tak teda!!! Kde se touláte? To sem chodím jenom já? Vy jste to s těmi výhrůžkami myslely vážně a přijdete sem jednou za měsíc?
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.09.05 03:27

Filutové, omluva veliká, ale od čtvrtka do neděle jsme byli u babiček, tedy chvíli všici, ale pak už jen já a Johana zůstala s taťkou, velký bratr lauzroval po Praze. No a včera jsem se po návratu neozvala, protože Johanka mi nadšením z mého návratu - vypadalo to, jako by s tím ani nepočítala - usedla na klín a už neslezla, i večer při usínání přikázala, že musím ulehnout vedle.
Jinak dnes jsme opět zkusili školkovat, opět odvážel a tentokrát i vyzvedával táta, já si dopřála luxus spacího dne. U babiček jsme totiž přestěhovávala a doupravovala nábytek a na nějaký spánek moc času nebylo.
Ráno jsme trošku zaspali, takže tam Joko byla jen dva a půl hodiny, ale vrátila se naprosto spokojená a prý žádné problémy nebyly. A samozřejmě po návratu měla naprostou potřebu se ujišťovat, že maminka je jen její, takže klínonádorovala až do večera. Zítra (pardon, tedy dnes) plánujeme stihnout školku už na osmou, aby si Joko víc užila volné hry s ostatními.

No a já si dnes večer užila dostatek mateřské pýchy a dojetí. V sedm večer se synek vykoupal, oholil, navoněl, vyžehlil si poprvé v životě košili, navlékl své první fungl nové kvádro, které si minulý týden sám koupil, přeleštil si lakýrky. Maminka mu byla moc dobrá jen ku zapínání manžet a motýlka. Pak přičísl háro a vyrazil do tanečních. Holky, vono mu to tak seklo a vypadal tak děsně dospěle ..... Normálně jsem matka tvrďačka, ale tohle mě teda vzalo festovně.
No a tak jsem si užila tři hodinky napětí, a neustále na něj myslela, jak je asi chudák nervozní a nejistý. Ovšem opak je pravdou - vrátil se nadšený, už má domluveno, že bude chodit i mimo své hodiny zadarmo, už mu vyfoukli partnerku, takže si nadělal nové známostí (hodně mě pobavil líčením, jak tři tance s jakousi Betty přemýšlel, z jakého jména je to asi zdrobnělina), prý mu to šlo skvěle a holky ho chválily a vyhledávaly. No co víc si přát - teď už snad jen to, aby mi nějakou nepřivedl domů příliš brzy. :-)))))

Jinak jsem ještě zapomněla bonznout, že ve čtvrtek jsem se stihla krom stálých šipkových kumpánek sejít i s Jáchymkou blahé paměti a dozvědět se dost drbů o Kačence a jejích dovednostech i lumpárnách.

A pak samozřejmě neustále nestíhám hlídat tříročáčky a vehementně gratulovat k narozeninám. Jsemť velká ostuda.
Holky, není vám z toho smutno, jak už jsou ta dítka veliká - už v nich vážně není vůbec nic miminkovského - bůůů bůůů.
No jdu počíst, co se tu vlastně děje a ještě se ozvu.
Ahoj
Romana a Joko a Filip a vůbec

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.09.05 14:13

Ahoj holky,

tak mi dneska ráno Verča u oblíkání říká: „Mami, nám se ve školce zabila holčička.“.
Ptám se, jak to? „No, ona šla do chaloupky a v ní žili trpaslíci, a ona jim snědla jídlo a pak si lehla do jejich postýlek a pak skočila z okna.“ To mi docvaklo, až na ten konec. Na jméno té holčičky si Verunka nemohla vzpomenout. Zeptala jsem se jí, jestli tam nepřišla nějaká baba s jablíčkem. Tak prý tam přišla nějaká xxx (zkomolenina macechy, ale nemůžu si vzpomenout, co říkala). Ale holčička prý stejně skočila z okna:-)).
No, prostě včera měli ve školce divadlo - Verunčino první. Nějak jsme dětská představení zasklili:-)). Budeme muset z Karkulky přejít na Sněhurku.

Ale nehody se stejně děly. Včera u Filípka před školou zajelo auto chlapečka. Na přechodu, je tam třicítka. Bohužel tam nejsou retardéry a je tam pěkná rovinka. A chlapeček bohužel přecházel před autobusem. Vzhledem k tomu, že se to samý stalo před naším barákem před 6 lety (ale to auto tenkrát chlapečkovi uřízlo hlavu, ten včerejší je prý v nemocnici, ale bude v pořádku), zná to Filda dostatečně barvitě. A doufám, že ho nikdy nenapadne přecházet, dokud autobus neodjede. Zatím tvrdí, že ne. Můžu jen doufat.

Ach jo,
mějte se a ozvěte se
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.09.05 14:15

Jé, to zní krásně. A vyžehlil si košili!! Máte foto?
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.09.05 15:58

No nebýt toho dalšího odstavce, tak se tu chechtám už hodinu.
To přišel hrát Verunce do školky divadlo sám velký Mládek, ne?
Anebo se ta holčička jmenovala Růženka a to jídlo, co snědla trpaslíkům, uvařil vlk v červené čepičce. A když vyskočila z okna, tak jí zachránil jelen a odnesl ji ve svém zlatém paroží do liščího doupěte.
Každopádně si právě mnu frňák, protože musím očekávat podobnou reakci, taky jsme divadélko pěkně zasklili.
Ale ty nehody, brrr, raději nemyslet.
pa
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 16:15

Jani,

taky se tady rezu tomu prvnimu odstavci, ty nase treperendy jsou vazne kouzelne:-))) To musim precist doma babi at se pobavi!

A ty Romi to muzes napravit, chodim s Nikou do divadla pravidelne … loni cely podzim, zimu a kus jara a v lete nemluvila o nicem jinem nez ze MUSI NUTNE DO DIVADLA … a ted se mne obcas zepta, kam pujdeme (treba po praci vecer) a kdyz se ji ptam, kam by chtela a ocekavam treba hriste nebo les, tak mi odpovida NO PRECI DO DIVADLA! Tak uz ji musim brzy uspokojit a doprat ji kulturu. Budu rada, kdyz se nekdy pridate … loni jsme chodivali docela s Kristy a Lukou a i dalsimi a bylo to kouzelne! Niku vlastne uspokoji jakekoliv podium a cokoliv se na nem deje (divadlo, zpev, tanec …) … nechce odejit pokud to neskonci!
A Filip v obleku na tanecni a tve vypraveni o tom mne dojmulo … az k slzam … boze ty deti tak rychle rostou!

A Jani, Verunka mne jeste moc pobavila s tim smlouvanim o musli tycku za utreni prdelky, pro mne je to vtip tydne!

Mejte se holky bajecne

Sulda a Nika pobavene

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.09.05 00:18

Teda Romy,
kdyby mě nepobavila Verča, zvládáš to víc než dokonale. :-):-):-)
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.09.05 09:15

Ahoj ahoj ahoj všici,

omlouváme se, že nepíšeme hned a necháváme Janu trnout, že do jejího deníčku nikdo nepřispěje :))).

U nás není nic moc nového, Viki odmítá doma po obědě spát, ale ve školce prý spí jako pařez, tak ji tam zcela macešsky nechávám - ovšem na její výslovné přání :).

Taky mi připadne, že teď nějak děsně rychle vyspívá, konečně začala vykládat pohádky a zpívat písničky, k čemuž jsem ji před měsícem ještě nedonutila ani pod sliby oblíbených ňamek :).

Oběma Filipům (malému od Jany a velkému od Romany) blahopřeju k úspěšnému zvládnutí dalšího důležitého životního kroku :).

Šimůnkovi jsme k narozeninám s Viki přály, když tu nebyl, tak to radši hlásím, abychom nebyly za ostudy zapomnětlivý. Pobavily mě ty tenisové zážitky, jako bych viděla tu našii zlatovlásku :D.

Divadýlko jsme ve školce ještě neměli, ale jelikož jsme asi 3× byli v zimě v Europarku v neděli na představení pro děti a 2× v Motýlkovi a jednou v kině, doufám, že mé dítě nebude překvapeno tak zběsile jako Verunka. I když pomotané verze pohádek ála Romana jsou u nás veeeelmi oblíbené.

Tak, jelikož píšu komentář přímo na e-miminu, nevím, na co jsem ještě chtěla reagovat, a proto to radši ukončím.

Zatím se mějte krásně,

Iva se školkující se Viki

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 29.09.05 20:39

Ahoj kamarádi,

tak jsem začal rýmovat. Mám ucpaný nos, kašlu, v noci se budím, no žádná sláva. Přepadlo mě to úplně ve stejnou dobu jako loni, takže pokud to nadále půjde podle stejného scénáře, až do Mikuláše se budeme s Háňou střídat v rytmu 14 dní rýma, 14 dní nic, 14 dní kašel, 14 dní nic atd. a pak budeme mít pokoj zase až do září. Poznatek: smrkat umím slušně, ale mamka by mě nutila smrkat pořád, což já zase nechci. Kapky do nosu odmítám, sirupek na kašel mi chutná. Ještě víc mi chutná sirup na teplotu, ale ten mi mamka nedává, protože teplotu nemám :o(( Tak jsme teď hodně doma a pomalu obnovujeme zapomenuté činnosti - číst, malovat, stavět atd.

Konečně jsem začal otravovat s otázkami „a proč„. Mamka ze mě kvete, ale většinou se spokojím s jednoduchou odpovědí. Ovšem „proč je voda mokrá“ mi odpovědět neuměla :o))
Pořád se ptám co se jak jmenuje, přepis zajímavé debaty: Jíra: „jak se jmenuje můj pindík?" Mamka: „penis". Jíra: „a jak se jmenuje můj pytlík?" Mamka: „šourek". Jíra: „a jak se jmenuje tatínkův pindík?" V tu chvíli už šla do kolen :o))

Taky chodím stále častěji na záchod místo nočníku. Na kakání se tam zavřu. Onehdá jsem slejzal a rozmazal jsem hovínko po celém prkýnku, pak když mi mamka přišla na pomoc, tak jsem na ni vystrčil zadek a ještě to stihl namatlat na futra u dveří :o))

Tak ahoj soplící Jíra

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.09.05 10:07

Ahoj,

chci reagovat na ta divadýlka. V pondělí byl Šíma se školkou v divadle, byl nadšenej, z jeho vyprávění jsem pochopila jen to, že to bylo o Berušce, která troubila a děti se jí smály a tleskaly :o)), takže jsem z toho moudrá nebyla…:o))).
Loni v zimě jsme s nim už absolvovali jednoduché pohádky divadýlka Lala u Malého Glena - o Koblížkovi a Červenou karkulku, obojí se mu tenkrát moc líbilo, bylo toí skutečně pro ty nejmenší děti, moc pěkně vymyšlený.
Tak pro letošní podzim a zimu rozhodně plánujem další divadýlka, protože Šímu to moc baví, chystám se shlédnout program loutkového divadla Kováček na Smíchově - tam ještě chodili naši se mnou a s bráchou :o).
Taky už chci s ním zkusit kino - tuším, že Iva psala, že už tam s Viky byly. Myslím, že ho to bude bavit.
Ve Francii jsme s ním byli v cirkuse, z toho byl úplně paf, tak se chystáme na Výstaviště di cirkusu Praga. MOhli bysme třeba udělat hromadnou akci, co říkáte?
Včera si mě vyžádala paní učitelka ve školce, když jsem šla pro Šímu, prý Šíma zlobí a pošťuchuje děti, ach jo…tak dostal doma hned kázání, ale myslím, že si z toho nic nedělá :o)), uvidím dneska!
Tak papa a těšíme se na ........!!!!

Martina a školkující Šimon

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 30.09.05 12:04

Čauky kamarádi

To je zima co? Mně to teda až tak moc nevadí ale máma si pořád stěžuje:) Včera když jsme šli ven, tak jsem chtěl i čepici, šálu a rukavice ale neuspěl jsem, že prý nebudeme za blázny:))

Předminulý týden jsme byli přihlásit Filipa do tenisové školy. Nesl jsem to velmi těžce, páč mi nebyla půjčena raketa ani jsem nedostal žádný dárek, jenom jeden bombón:(( Prej si musím počkat až povyrostu ale kdy to bude?? Filip se na tenis moc těší, začne chodit příští týden v úterý a ve čtvrtek, a já doufám, že mi aspoň někdy tu raketu půjčí.

Mamka měla pro mě už první vánoční dárek ale já jsem ho na ní vyžebral a tak nemá zase nic:o) S autíčkem se mi jezdí hezky ale přál bych si tu velkou tatrovku, tak doufám, že se Ježíšek bude snažit. A prej taky budu mít ještě narozeniny, tak to by těch dárků mohlo být víc:)

Když je Filip ve školce, tak jsem doma prej moc hodnej, si pochvaluje mamka. Vezmu si něco na hraní anebo knížku nebo časopis a hraju si s tím skoro celé dopoledne než je oběd. Po obědě teda taky nechci spát a snažím se demonstrovat ale mamka mě stejně do té postele uloží a já po chvilce usnu. A spím až tak do půl čtvrté a pak se mi večer nechce moc spát.

V sobotu jsme byli shánět nějaké pohodlné boty pro Fildu na ten tenis, už mě to obíhání obchodů moc nebavilo ale měli jsme smůlu, že neměli Fildovo číslo. Ale nakonec se zadařilo a tak jsme šli zase do kina. Ale bylo divný to, že nám tam dávali brýle (byli jsme na 3D). No byl jsem z toho paf, něco takového jsme teda už viděli na dovolené v tom aquaparku ale tohle bylo o dost lepší. Chvilkama jsem chtěl nějakou tu rybku nahmatat, páč jsem jí měl přímo před sebou ale uplavala mi:)) Druhý den jsem to nutně musel vyprávět tetě ale nejdřív mě moc nepochopila a tak jí mamka musela napovědět:o) Po kinu jsme šli ještě do rybí restaurace ale to se naši přepočítali, páč já jsem snědl kousek brambory a Filip byl donucen sníst pár soust ale tvářil se u toho hrozně. Táta byl hodnej a pak v kavárně nám koupil zmrzlinový pohár ale ani ten jsme nesnědli a máma pak vyhrožovala, že nás už do restaurace nevezme:)) Když mi tak s bráškou milujeme to dobré a zdravé jídlo z McDonalda:)))

A protože je čas na oběd, tak se s vámi budu muset loučit. Jsem zvědavej co mi máma připravila. Včera jsem se vážil a po hooodně dlouhé době jsem přibral 1 kilo. Takže další kilo můžu očekávat tak příští rok v létě:)

Ahoj David s mamkou Evou

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.09.05 14:19

Ahoj Marti,

my se předběžně do cirkusu hlásíme, ale premiéra už to nebude, neb nás pozvala kámoška na příští úterý k Berouskovi na Letnou. Tak jsem na to zvědavá, já nemám ráda drezúru zvířat a oni jsou na to prý specialisti :D - no, ale co bych pro své dítko nevytrpěla, že… :).

Jinak hezký divadýlka dělá www.riseloutek.cz, hrají o víkendech, takže bychom taky mohli něco spáchat, když teď bude venku (už asi pořád) hnusně. Anebo ještě Michal Nesvadba v Městské knihovně, to je taky veleúspěšné představení (http://www.kulturniportal.cz/program.php?…).

Toliko ke kultuře, určitě musíme něco spáchat!

Papa, I. bez V.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.05 22:22

Ahojte všichni,

tak jsem dneska vyzvedávala Verču ve školce - jako vždy ještě seděla u jídla. A paní učitelka říkala, že sedí pořád. Když vstanou, sedí na postýlce, pak se přesune a sedí na židličce, pak na lavičce. Když ráno cvičí, jde prý s nimi na vymezené místo, natáhne své krátké nožky a sedí. A dokud ji paní učitelka neodvede do rožku, ostatní přes ni klopýtají:-)) Přitom doma stačí pohnout nohou a už je se mnou na zemi a cvičí jak o život. Holubičky a kotrmelce jsou její hobby. Tak to nechápu. Ale paní učitelka Jarka mě ujistila, že se to srovná, prý je ještě miminko.
Aby to potvrdila, počurala se dneska 2×!! do postele. Asi má nějaké slabší svěrače. Pamatuju si, že jako dítě jsem s tím taky měla problémy. Řádili s Fildou a rajtovali po znavené mamince - a už to bylo.

Jinak se na mně asi podepisuje podzimní změna počasí. Nebo že by věk? Včera jsem dokonce odešla z divadla, jak se mi zavíraly oči (ale taky mě to dost nebavilo). Nastudování muzikálu Oliver u jinak vynikajících Mršťíků mě moc neoslovilo.
Dneska ve škole mi padaly víka v každé hodině a doma jsem rovnou zalezla do postele. Po dvouhodinovém „odpočinku“ - jestli se tomu dá tak říkat, když z toho hodinu a půl Verča hystericky řve a zbytek po vás rajtujou - jsem teď jako rybička, chi chi.

A taky jsem něco objevila - zase mi večer ujížděly nervy (tatínek opět na celý víkend na baseballu) a jak tak na ně řvu, začala mě Verunka pusinkovat, hladit a říkat přesvědčivým tónem „maminko, ty seš hodná“. Nakonec jsem jí musela dát za pravdu, přestat řvát a přitulit si ji.
Tak to je od nás zatím vše.

Dobrou
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.05 22:31

Ahojte,
my se přidat nemůžem, tak na vás budem aspoň myslet.
My jsme se taky chystali do cirkusu - Filda chodí s babičkou každý rok - dostávají ve školce 1 lístek zdarma. Ale letos je to prý děs a bída, tak se na to vykašlem.
S Fildou jsem od 2 let chodila každý měsíc na Starou Radnici. Každou sobotu je tam dětské představení, někdy loutky, někdy herci. S Verčou jsem se samozřejmě ještě nedokopala a nevím jestli ještě dokopu. 6. 10 jdou se školkou k Bolkovi. Bude jim hrát dokonce Čenský, ostatní si nepamatuju, :-))).
Ale dneska si Verunka vzpomněla, že jsme byli na tom Madagaskaru a chce jít zítra do kina!!! A nechce pochopit, že žádný nový film zatím není.
Tak se mějte fšichni, Šímo, nepošťuchuj! :-))

Jana, Verča, Filda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.05 22:36

Ahoj Davídku,
to já bych tedy zmrzlinový pohár snědla, a pak i rybičku a pak možná i tebe!!! Mamka jenom doufá, že žádný kilo nepřiberu.

Já si taky ráda hraju sama. Většinou ukládám do utěrek, peřin a starých hader plyšáky a povídám si s nimi. A spaní mi neva. Máme s mamkou takový pocit, že mi školkové spaní nestačí a jsem unavená. Asi bych potřebovala dýl. Takže ve volné dny chodím celkem nekompromisně - pokud na to naši nezapomenou jako třeba tuto středu.

Ahoj Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.10.05 10:43

Ahoj Jani,

to je Verča ale výbornej psycholog :). Viki na můj řev reaguje slovy „nekič na mě, nebudu tě mít ráda“. Což na druhou stranu je jak vystřižené z Matějíčka, v překladu to prý znamená „nemám ráda, když na mě křičíš“, tak su klidná :).

Já teď trpím jako zvíře, protože moje dítě je už skoro týden ČÁP, což v praxi znamená, že všechno dělá zobákem (pusou) - třeba uklízí hračky, pokouší se jíst polívku - naštěstí jsem ji přesvědčila, že může lžíci držet křídlem atd. atd. Dokonce v noci, když jsem byla zkontrolovat, že byla na nočníku a chválila ji slovy „hodná holčička“, mi v polospánku povídá „já nejsem holčička, já jsem čáp“ :D. Ještě, že nevyžaduje k jídlu žáby a mouchy :D.

Tak, ode mě taky zatím vše.

Ahoj,
I+V

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.10.05 11:19

Ahoj Ivo,
díky za tipy, mrknu se na to a určitě s nima někam zajdem, Šíma je pohádkovej maniak :o)).
Dneska se chystáme do kina na Madagaskar, tak doufám, že se mu budou zvířátka líbit :o). Řekla bych, že víc než na pohádku se těší na popcorn :o)).
Mám teď chvíli klídek, Šíma šel s Jirkou na kolo, tak si to tu stačím pročíst :o)
Těšíme se na Viky!

Pa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.10.05 11:20

Ahoj Verčo,

já jdu na Madagaskar dneska, tak Ti pak písnu zážitky :o)))

Pa 'Simon

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.10.05 11:33

Ahoj Evi,

na čem jste byli s klukama v tom Imaxu? Taky bysme se tam někdy zašli podívat.

Pozdravuj kluky!

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.10.05 11:38

Ahoj,

my když hlídáme našich psa, tak Šíma jak na ní žárlí si hraje na štěňátko, což mu vždycky vydrží aspoň do druhýho dne - leze po čtyřech, ke všemu čmuchá :o), chce pít z misky a jíst z misky a kňučí :o)). Někdy toho mám plný zuby, zvlášť, když se takhle začne projevovat na veřejnosti :o). Jednou mi venku řekl, že bude dělat hovínko na trávu jako Pegyna, nenechal si to rozmluvit, že doběhnem domů a skutečně se tam musel vykakat :o)).
Takže myslím, že s čápem jste na tom asi líp, tedy pokud se Viky nerozhodne lítat a nevyskočí z okna :o).

Pa Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.10.05 14:06

Ahoj Marti,

na Madagaskaru jsme byli s Viki, moc se jí to líbilo, jen asi po 2/3 filmu měla krizi, protože došel popcorn :D :D. A my dospělí jsme se taky docela nasmáli, tak přeju příjemný kulturní zážitek!

Ahojda, I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.10.05 21:22

Ahóóój,

musím vám hned vyklopit můj nejčerstvější zážitek. Dnes jsme měli jít do kina na Madagaskar, jenže jsem odpol.dlouho chrupal a začátek kina tedy prospal, tak jsem jeli do cirkusu Berousek. Vystáli jsme tam děsně dlouhou frontu na lístky, naštěstí na nás zbyly :o))). Z představení jsem byl úplně paf, moc se mi to líbilo, hlavně cvičení se zvířátkama - koníci, velbloudi, zebry, sloni, medvědi…a pak taky dva šášové - ti si dokonce tátu vybrali do manéže a dělali tam s ním pěkný blbosti, tomu jsem se chcechtal jak pominutej :o)).
O přestávce jsem se v manéži vozil na velbloudovi, na kterým mi udělali památeční polaroidové foto a na konci jsem se ještě svezl na poníkovi.
Táta mi tam koupil barevně svítící baterku, popcorn a párek v rohlíku a balónek ve tvaru zebry, takže odměnou mu byla moje naprostá spokojenost :o))).
Tak koukejte uhnat mamky a taťky ať tam jdou s vámi taky, určitě nebudou litovat !!!!

Papa

Šíma (stále ještě plnej zážitků:o) )

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.10.05 16:20

Ahoj holky,

nerada bych, aby naše plány uspořádat hromadný výlet za dětskou kulturou nezapadly do historie, a tak navrhuju:
DIVADÝLKO ŘÍŠE LOUTEK, Žatecká 1, P-1, NEDĚLE 16.10. OD 14.00 NEBO OD 16.00 - pohádka Obušku, z pytle ven!, délka 60 minut, jednotné vstupné 40 Kč.
Tak pište pište, v kolik hodin by se vám to hodilo, já bych hlasovala za tu čtvrtou :) a kolik by vás bylo. Jakmile se dohodneme, zarezervuju a je to.

Tož do toho! Iva :)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.10.05 18:45

Tak jsem se koukla do programů a je to vážně asi nejbližší vhodný termín s vhodnou pohádkou. Tento čtvrtek sice dávaj v Gongu Strašidýlko Bublifuk - chtěla jsem napoprvé spíše přestrojený lidi než loutky. Ale to je obsahem spíš pro Viki než Joko.
Takže já hlasuju pro neděli v 16.00 a jdu zkoušet Johaně šatičky, jestli jí ještě jsou.
Jo a beru sebou své obvyklé garde - Mismisku, jestli budou chtít. A nesmím zapomenout říct Šuldovi. To je z mé strany vše.
Jinak dnes si paní učitelka konečně všimla, že Joko nemluví, když mluví, tak jí není rozumět, a když nechce, tak ani nerozumí. Ptala se mě, zda je to normální, když jsem řekla, že jo, tak jsme se domluvily, že jí za mluvící pokusy pochválí, při nerozumění bude vyžadovat ukázání a když Joko vypne a přestame vnímat, tak to zkusí za minutu znovu. Měla přesně mé postřehy a přesně nesouhlasila se zprávou psycholožky, protože Joko plní své povinnosti a účastní se aktivit naprosto v pohodě. Prý i v kolektivní hře funguje dostatečně vyzrále, i když je jedna z nejmladších. Jen zaurgovala logopedie a měla pravdu, já se na to v září vyflákla, jak jsme furt marodily, takže zítra dopoledne nás objednám.
A minulý čtvrtek jsme zameškaly divadélko ve školce, to kdybych věděla, tak jsem to Johaně prohodila.
toť od nás zatím vše
Romana a Joko

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 03.10.05 23:11

Ahoj Ivo,

my se určitě hlásíme, já bych taky byla radši na tu čtvrtou hodinu.takže písám do kalendáře.:o))

Zdravíme Viky - Šíma říká, že to není Viky, ale princeznička :o))

Pa Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.10.05 13:08

Chichi, Marti, to je ale malej donchuán :), co bude holkám říkat, až mu bude 16? :D :D Ale jinak nás to moc těší!

K divadýlku: takže to uděláme toho 16.10. v 16:00, zatím přihlášení:
2 Iva + Viki
2 Martina + Šimon
6 Romana + Joko (+ Mismiska + Šulánek)
3 Eva + Davídek + Filip (ještě jste se neozvali, ale neva :)
13 lidí celkem. Navrhuju uzavřít nominace do neděle 9.10. - Romano, můžeš prosím vykomunikovat se Šulánkem a Míšou? Já ještě zkusím kámošku, bude-li nás víc, nebudem se obušku bát nic :D.

Ode mně všechno, jdeme dneska večer taky k těm Berouskům, tak doufám, že Viki bude stejně nadšená jako Šimon, jen se po cestě do školky ještě musím stavit v bankomatu, neb podle Martinina líčení je to záležitost značně finančně náročná :D.

Papa, I bez V

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.10.05 13:09

No, pokus s tučným písmem nevyšel, ale vy si to přeberete :D, omlouvám se.
 I.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 13:21

Holkyyyyy,

my se hlasime vsemi 10ti a mam radost ze to vyjde, nebot Nika ten vikend bude u tatinka v sobotu, tak muzeme s vami, HIP HIP HURAAAAAA!!!

Jen nevim jak moc je toto divadylko plne a mozna by to chtelo zarezervovat vstupenky. TAky hlasuju za 16h, Nika preci jenom jeste odpo haja, jinak je s ni k nevydrzeni.

Diky a Romi neboj, ja si vas najdu driveji nez drive, usetrim ti psani mailu:-) Mimochodem jsem ti na ten tvuj odepsala a nejde dorucit, proste se mi neustale vraci a to uz jsem zkousela vse, dokonce i cloveka od IT, vsechny maily projdou, jenom ten tvuj nic:-) No jeste ho mohu zkusit poslat ze soukromne adresy, ze?

TAk pa a tesime se na divadylko, Nika bude nadsenim bez sebe!

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.10.05 15:28

Ahoj Šulánkovic holky,

proto píšu, že nominace uzavírám v neděli, abych vstupenky zarezervovala. Pokud se všichni ozvou dřív, učiním tak dříve :D. Těšíme se na vás, když to posledně nevyšlo…

Papa, I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.10.05 16:47

Mismiska uvažuje, že pro Báru je to asi ještě dlouhé, zatím nejdéle vydržela dvacet minut - no já si myslím, že dokonalá Bára vydrží cokoli - i kamarádit s Joko. Ale asi má Míša pravdu. :-)))))
Takže už mě nikdo nenapadá.
 Romana

pps. Jo Šuldo, zkus to znovu, já měla děsně plnou schránku, kdyžtak zkus ještě fossa@click.cz.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 16:48

Ok, super a diky! Mohu se zeptat jeste u nas v denicku? DAvy od nas urco nepujdou, ale treba se nekdo prida, treba KRisty s Lukou chodili s nami loni pravidelne.

Pa a uz se nemohu dockat!

Sulda

PS: Videla jsem tu tvou zlatovlasku na fotce, jak byla temer preriznuta … tak ta jednou chlapum tak zamota palice, az jim to uz ted preju:-)))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 16:51

No jo, tak tam byl pes zakopany:-))) Ted uz to proslo!

A kolik je Bare? Rok a pul nebo vice? Ja ze bych to porovnala s Nikou, my zacaly s divadlem asi v roce a 3/4 a hned ji to chytilo za srdicko.

Pa

Sulda

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 04.10.05 20:38

Ahoj Ivo,

doufám, že se cirkus líbil…:o)).

Ještě k těm vláskům, Šíma taky mluví ještě o nějaký Terezce ze školky, když jsem jí viděla, má stejně dlouhé a blonďaté vlásky jako Viky, takže zatím je asi na blondýny :o)))). Dneska si se mnou vydržel prohlížet skoro půl hodiny vaše album s Viky, tvářil se u toho velmi spokojeně a hrozně ho nadchlo, že Viky má stejnýho delfínka jako on, jenom Viky má modrýho a Šíma šedivýho :o))).

Tak zatím pa

Martina a protestující Šíma, protože nechce spát :o)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.10.05 21:31

Jééééé,
z Brna jde tichá závist. Já chci taky s vámi do divadla!!! Ach jo.
Verunka má divadlo se školkou ve čtvrtek, ale po dohodě s paní učitelkou ji nechám doma, tedy u tety Sylvy. Říkala, že se jí to pro ty 3 a míň leté nezdá vhodný - o čertech, prý herci většinou neznají míru - Čenský jako čert musí být dobrej:D. No, a taky mi jí bylo líto, že se bude štrachat do centra s tolika nezletilými (pod 3 roky) prťaty.
Ten cirkus, jak jsem o něm psala, jsou taky Berousci. Tak my je letos vynecháme:D
Ahojte
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.10.05 08:35

Ahoj Šuldo,

díky za pochvalu, však ta tvoje princezna bude té naší zdatně sekundovat :D. A já pár přeříznutých fotek přidám nějak během dneška.

A Báře od Mismisky byly teď v září 2 a navíc je to neskutečně hodný a klidný dítě, takže divadýlko by podle mě mohla klidně vydržet :).

Jo, u vás v deníčku se klidně zeptej, třeba by nám dali slevu jako skupině, když dosáhneme 20 lidí :D :D.

Papa, I.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 05.10.05 13:38

Ahoj Ivo a ostatní

Hlásíme se sice opožděně ale snad ještě není tak pozdě:o) Nám taky vyhovuje ta čtvrtá hodina, to se snad David stihne i vyspat. Ale vydržel by to i bez spaní, se mnou se taky dívá na filmy a v poho.

Martino, v tom Imaxu jsme byli na Tajemství hlubiny (tuším, že se to tak jmenuje) ale pro Davídka to moc nebylo. Je to spíš pro větší děti, protože tam bylo toho povídání až až. Já myslela, že to bude víc o těch rybkách a ostatních potvůrkách ale bylo to hlavně o výzkumu podmořského dna a jeho využití při hledání života na cizích planetách. Prostě moc složité pro naše prcky. Davídek to sice sledoval ale nerozuměl tomu. Doporučuju si počkat na něco jiného, např. na nějakou animovanou pohádku. Možná by šlo ještě Království hmyzu akorát že my tohle radši neabsolvujeme (kvůli Davídkovým nočním můrám).

Nám už se v pondělí narodila neteřinka, konečně jsme se dočkali holčičího zastoupení v rodině:) I když se narodila v termínu, tak je droboučká. Má jen 2 kg a 44 cm ale je jinak v pořádku. Už se na prďolku malinkou těším, po dlouhé době budu zase chovat miminečko:o))

Romano na tebe jsem nezapomněla, napíšu ti pak maila.

Včera jsme byli na Fildovo tenisu, David tam naštěstí vydržel tu hoďku sedět a dívat se v klidu. No nevím nevím kdyby měli v rukou i rakety, první hodina byla spíš taková rozcvičková:o) Jinak nám ale řekli, že až budou Davídkovi zhruba čtyři roky, tak že to může zkusit taky. Tak uvidíme ale myslím, že mu nadšení vydrží, protože chce dělat všechno co Filip.

Musíme se loučit, jdeme na nákupy.
Ahoj Eva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.10.05 14:38

Ahoj všichni,

díky za reakce na divadýlko, zatím jsem tedy zarezervovala 13 lístků - jsou ve druhé a třetí řadě. Počkám ještě na odezvu ze Šulánkovic deníčku a další případně dorezervuju a po telefonu zorganizuju, abychom seděli nějak pohromadě.

My máme za sebou úterní cirkus, dle očekávání měl veliký úspěch, i když já u drezúry některých zvířat trpěla snad víc než ona sama, zvlášť sloni mi připadli strašně smutní. Viki se svezla stejně jako Šíma na velbloudovi, jen jsem ji vyfotila sama a ušetřila tak aspoň něco :D.

Ovšem od včerejška Viki rýmuje, takže jsme ze školky zase doma - nechci být za matku dítěte, který nakazilo půlku kolektivu. Ale vzhledem k tomu, že rýmu posledně měla po vystoupení sokolníků ve školce a tentokrát po jízdě na velbloudovi, začínám mít podezření na nějakou alergii na zviržatka - i když na kočky,psy a ptáky ze spřátelených rodin nikdy žádnou reakci neměla.

Evě gratulujeme k holčičímu přírůstku do rodiny, to bude jistě obletovaná princezna mezi samými chlapy :).

Jdu tvořit rodinné hodnoty (žehlit :), jelikož zítra jedeme k našim a nemám co zabalit do tašek.

Opatrujte se a pište, ať to tady nezahlcuju furt skoro sama :D.

Papa, Iva a spící Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.10.05 23:50

Ivo
tak ti nevím, ale Joko nudlí taky, takže taky neškolkujeme. Hele jestli je to u Viki reakce na zvířátka, tak pak by mě napadalo, na která :-)))) Vono Joko je děsnej tygr.
No jen se teď modlím, abychom do pondělí vyzdravěly, nebo bych musela pracně shánět hlídání. Chjo, hned na začátku řešit starosti zaměstnaných matek. Ale na ten pohovor půjdu, i kdybych měla lézt po čtyřech.
Jinak deníček už nám zase zapadl hluboko daleko.
Romana a Joko

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.10.05 12:21

Romano, řekla bych, že to bude alergie na méně běžnou zvěř (do které Joko nepočítám :D). Opět máme totiž po 2 dnech po rýmě. Holt před návštěvama zoo, cirkusů a dalších zvířátkových atrakcí budu nasazovat preventivně Zyrtec.
Vám přeju stejně zázračné přesvíkendové uzdravení, mně čeká finální kolo pohovorů ve středu (a že to bude maso, psychotesty a nakonec prezentace o strategii na něco, čemu vůůůůůbec nerozumím :D). Tudíž se omlouvám za výpadky do středy, protože budu muset pořádně máknout.
Papa a hezký víkend všem,
 I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.10.05 17:08

hmm, tak to se máte, mně už je jasné, že u nás to tak rychle nepůjde, Joko má furt teploty a rýma ještě nekulminovala.
Do toho opět telefonát z chalupy, že máme vyrabováno - za poslední tři roky už po sedmé, pět televizí v prdeli, přeřezaný zbytky mříží poválený po zahradě, už fakt nevím, a to jsme tam tentokrát nechali jen Johančinu tatrovku a bazen. Sekačku jsme vytáhli na půdičko, ta prý je v pořádku. Už tam nemáme ani nádobí, ani přístroje, jen pár starých hadrů na zahradu. Fakt nechápu, co tam ještě hledaj, když jde stále o jednu a touž rozvětvenou rodinu oblíbených spoluobčanů, kterých se policajti bojej. Už si snad strejdové mohli sdělit, že u nás je vybíleno a neničit furt ty dveře a okna. Posledně snad z toho zklamání nebo žeby z hladu nám vybrali sklípek s veškerýma zavařenýma okurkama a rajčatama - no chápete to?
Takže zítra místo stříhání a činčání hurá na chalupu a zabedňovat, aby se nám tam nenastěhovaly lasičky, to jsou potvory a těžko se pak vyháněj, to vám potvrdí Křemílek i s Vochomůrkou.
A místo abych oprašovala v paměti kalkulační principy a staré kooperační kntakty, tak budu zajišťovat babičky, aby mohly v pondělí pohlídat. Jdu se zastřelit sekerou do rybníka.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.10.05 19:57

Tak už vím, co tam hledali, ukradli nám jednu střechu!!!!!
Měli jsme ji oplechovánu kvalitními pozink deskami, takže některá sběrna se určo radostně tetelí.
Další střechu poničili ze vzteku, že použitý plech jsou jen lehké tiskové desky.
V kuchyni sebrali asi v rámci našeho zdraví veškeré hliníkové nádobí včetně lžiček, starých hrnců a ještě starší mísy od remosky (pečící víko nechtěli).
Sekačka je fuč, s ní i veškeré nářadí z dílny - vrtačka, všechna kladiva, kleště, šroubováky, takže ani nebylo čím něco opravit.
Všechny sedmery dveře totálně zničené, roztlučené jedno okno včetně rámu. Prostě, kam jsem se podívala, děs, běs.
Jak ničili hlavní dveře do obytné budovy, tak mlátili tak, že to sice ve vesnici nikoho nevzbudilo, ale rupla zeď. Vůbec nevím, jestli bychom ji neměli radši strhnout a postavit znovu, nedokážu si představit, jak by se nám to jinak podařilo opravit.
Vůbec nevím, s čím začít a hlavně na jak dlouho, než si zase někdo přijde něco vypůjčit. Už mě to nebaví.
totálně nasraná Romana se spokojenou Joko, její tatrovka a míče a hračky se neztratily.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.10.05 20:12

Teda Romi, to je opravdu temer na masli, tohle fakt nechapu … HAJZLOVE HNUSNI!!!
Hodne nervu a trvelivosti pri likvidaci skod!

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.10.05 11:26

Ahoj Romano,

soucítím s tebou, tuhle naprostou bezmoc kombinovanou se vztekem si dobře pamatuju od doby, co nám vykradli dům (zatímco jsme spali o patro výš). Je to fakt hnus, předpokládám, že policajti nenašli jedinou stopu :(((.

Nezbývá než doufat, že to byla poslední špatná zpráva tohohle roku.

Pa, I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.10.05 18:11

Teda Romy,
nad tím fakt zůstává rozum stát. Nechcete tam políčit nějaký železa? Když se jich bojí i policajti, tak by třeba utrpěli aspoň nějakou újmu.
Doufám, že se všechno zlé v dobré obrátí a že budeš zítra excelovat i nenačančaná a nepřipravená a místo už máš jistý.
 Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »