Filutové z Chytrálkova - Ježíšek existuje!!!

Rodičovství

Ahoj všichni! Tak píšem zase my, ať nemusíte hledat deníček na 3. straně. Huráááááááááááá, po všech depresivních zprávách mamce dneska ráno volali a v pátek v 7.00 si jdou přebrat byt!!!!!!!!!!

V sobotu naši všechno vystěhovali (4 tranzity), v neděli mamka vygruntovala, aby předávala krásný byt. Ještě do toho rodičové stihli zapít právě narozeného Vojtíška, z hospody šli naposled do našeho bytečku - měli tam jen matračky a spacáky. A od 17.00 nedělního odpoledne jsou z nás bezdomovci. A aby těch akcí nebylo málo, jsem nemocná. Mám lehkou virozu, teplotku, teče mi z nosu a z očí a kašlu. Takže teta Sylva není moc nadšená. A Ondrášek je přímo zdeptaný. Tolik jsme se na sebe těšili a já jsem teď zavřená v pokojíčku a on za mnou nesmí :-(((((. Teď mě mamka odvezla k babičce a k tetě půjdeme jenom na noc. Ale co, do pátku to vydržíme.

Mějte se krásně, my už vyhlížíme k lepším zítřkům. Johanko, ať se ti na tu dlouhou trať dobře běží, přejeme úspěšnou léčbu. To jsme ani nevěděli, že LDM se léčí. Mamka si myslela, že to tak prostě je a nedá se s tím nic dělat. A mamce přejeme, ať se jí v nové práci daří stále líp a ať brzo vydělá spoustu penízků na nový počítač.

Všem ostatním přejeme krásné Vánoce a spoustu dárečků. My už jsme ten největší dostali a rozbalíme ho v pátek.

Mějte se famfárově
Verča nemocná, mamka šťastná, taťka taktéž, Filda stále ještě depkující, že se nechce stěhovat.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.12.05 16:12

Ahojky ježíškovský Filůtkové :o),

Jani, gratulujem k bytečku, teď to všechno vydržte a pak budete mít svoje nové království. Díky za nabídnutou ortézu, četla jsem to až dneska, kotník už je lepší.
Verčo, hezky odpočívej v pelíšku ať bacily do Ježíška vyženeš!!!

Já měl ve školce vánoční besídku. Mamka trnula, co tam předvedu a jestli nebudu zlobit, ale převezl jsem jí na celý čáře. Všechny koledy jsem s dětma zpíval, básničky řekl, dokonce jsem měl jedno básničkový sólo a hrál jsem v pohádce oˇčervený řepě :o). Pak jsme s rodičema po besídce ozdobili stromek, napápli se mňamkovýho cukroví a pak tam přiletěl Ježíšek. Dostali jsme každý knížku a modelovací :,-(u a pro školku přinesl Ježíšek móóć věcí, ketrý jsme rozbalovali druhý den ráno. Největší úspěch má velký ponk s nářadím a velký doktorský kufr. Ten den všechny paní učitelky byly nemocné a my jsme je léčili :o)))). Teď mám novou nejoblíbenější pohádku, mamka mi pořád dokola musí pouštět na videu mojí besídku, zálibně se prohlížím (je to děsnej narcis p.m.) a zpívám sám se sebou písničky :o)
Konečně, že i v Praze napadl sníh, včera i dneska jsme byli bobovat, proběhla vztekací scéna, že s bobama bez volantu jezdit nebudu, navíc můj kamarád samozřejmě ty s volantem má a mě to šíleně deptalo. Já si je nakreslil Ježíškovi, tak snad mi je taky přinese :o))).
Dopis Ježíškovi jsem poslal minulý týden. Večer jsem nemohl usnout a neustále jsem hypnotizoval okno, jestli tam ještě je. Ze všeho jsem usnul a ráno tam opravdu dopis nebyl!!! Takže Ježíšek fakt existuje !!! :o)))
Předminulý víkend jsem byl s tátou u Krakonoše lyžovat, bylo to super :o), už se těším na hory, tam odjíždíme hned prvního ledna na týden.
Ve čtvrtek budu ještě školkovat, zbývá mi ještě poslední den v tomhle měsíci. Vybrali jsme s mamkou právě čtvrtek, protože mám svátek a vezmu do školky dětský šampus, abysme s dětma mohli udělat „ťuk ťuk“ :o))))
Ještě vám se pustím mamku a vám přeju krásné sněhové vánoce a hódně dárečků:o)

Papa

Šimůnek

P.S.
Ahoj holky,

tak návštěva tchýně nakonec proběhla nad očekávání v klidu. I přes můj oteklý kotník jsem je obsloužila celkem obstojně a ani jsem se moc nenaskákala :o))).
Jinak cukroví je upečený, byt uklizenej, prádlo vyžehlený a vařit nemusím až do vánoc, protože tchýně navezla tolik jídla a cukroví, že to nejde sníst :o))). Jenom dárky ještě musím dobalit a ozdobit stromek :o)
Takže tenhle týden chodíme už celkem v klidu bobovat, objíždíme kámošky s dětma a vyměňujeme si dárky k vánocům. Ještě v pátek dojedeme pro ryby a pak může Ježíšek přiletět :o))). Mezi svátkama plánujem návštěvy příbuzných, chcem se jít podívat někam na jesličky a válet se. Na Silvestra zůstáváme v Praze, protože hned prvního po obědě vyrážíme na tejden do Krkonoš.

Vám všem přeji teď ještě klidné předvánoční období, šťastné děti pod stromečkem, zdravíčko, lásku, neohořelé stromečky a bacha na kostičky!!!!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.12.05 09:37

Ahoj všichni,

tak Verunka se stále zhoršovala, takže jsme dneska zašly za panem doktorem. Diagnóza - bronchitida jak vyšitá.
Dostala ATB. Trošku jsem protestovala proti Sumamedu, protože jsem slyšela, že vymlátí mikrofloru a do 14 dnů nastupuje hnisavá angína - u Filipa to tak přesně bylo. Tak nám napsal ještě nějaký sirup na ochranu sliznic, jsou v tom laktobacily a ještě spousta dalších věcí. Tak snad bude dobře.
Pro jistotu jsem babičce nachystala i inhalátor. Ale minulý týden alergolog říkal, že snad už jsme za vodou a vyrostla z toho a žádné astma nebude. Takže právě probíhá zatěžkávací zkouška, uvidíme.

Děti jsme si prohodili, aby to Ondrášek nechytil. U Sylvy se mnou teď je Filda, za Verunkou chodím přes den.

Ať už je pátek!!

Mějte se
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.12.05 09:42

Šimůnku,

tak besídka se vám fakt vyvedla, co? Já jsem tam tak neperlila. Básničku jsem uměla ze všech nejlíp (aspoň paní učitelka to tvrdila), ale když přišlo na věc, jenom jsem kuňkala.
Stromeček jsme nezdobili, ale pouštěli jsme si po vodě svíčky a krájeli jsme jablíčka. Dostali jsme taky kupu věcí a domů každý sněhuláčka, který po zmáčknutí hraje (mamka má velikou radost :-)) a ještě foťák, co má v hledáčku různá zvířátka.

To bobování ti závidím, já teď bobuju leda tak na peřině.

Verča zrzečka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.12.05 09:58

Verčo,

myslím na Tebe, ať se kašlík zlepšuje. Teď máš nárok se nechat u babičky náležitě rozmazlovat a obskakovat, takže být na Tvém místě bych vyžadoval vánoční cukroví a čokolády do postele, nepřetržité čtení pohádek prokládané pohádkami z TV nebo videa a chovat, mazlit a drbat na zádech :o))). Takhle já péruju rodiče, když musím být v posteli…:o)))))).

páčko

Šíma

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.12.05 18:08

Ahooooj všichni,

tak mám taky čerstvě po besídce. Navzdory mému odporu předvádět cokoliv, co jsem se naučila, na požádání, jsem předvedla téměř všechny básničky a písničky, mamka s taťkou jen žasli, co všechno umím :D. Překvápko se tedy vydařilo. Jinak jsme měli cukrovíčko a pro rodiče kafíčko, vlastnoručně vystříhaná a omalovaná přáníčka, svícny a pomerančová mejdlíčka (při strouhání jsem si docela slušně pošramotila prstík, ale říkala jsem, že to nic není, že to bylo kvůli „pčekvapení“ :). Jako dárek jsme všichni dostali podepsaného plyšového medvídka, aby se nám nepletli :). Jen asi v půlce představení jsem prohlásila nahlas „mě už to nebaví“ a odcházela směrem rodiče, naštěstí mě přemluvili, abych se vrátila mezi zpěváčky :D.

Tak to je zatím všechno ode mě, jen Verče přeju brzké uzdravení, ono s nemocí ani ty čokolády správně nechutnají, co?

Papa, vaše Viki

A mamka:
Téda, Jani, to je zpráva když ne roku, tak aspoň měsíce! Budete mít nejlepší Štědrý den mezi krabicemi, ale čert to vem… Jen najdi tu s talířema a tu s vánočníma ozdobama a můžete si to užít. Moc vám to přeju… a taky Fildovi, ať se mu v novém domově líbí, šmudlíkovi malýmu :).
Romano, vám držím palce celkově, tenhle rok je fakt u vás morová rána, tak se drž, užijte si Vánoce, jak nejlíp to půjde. A Joko je výborná, určitě to překoná, je šikovná a má dobrý geny - myslím ty buldočí (asi po mamince :D).
A Martino, je mi jasný, jak to u vás s tím videem z besídky vypadá, u nás už to jede potřetí, a to jsme doma hodinu :D. Tímto narcis Viki zdraví narcise Šímu!
A teď všem - holky, nevím, jestli se sem ještě do Štědrého dne dostanu a 26. odjíždíme směr Krkonoše, takže kdybychom se tu už neobjevili, přejeme všem psacím i nepsacím krásné svátky, nejlepší dárky, veselého silvestra a hodně štěstí a zdraví v novém roce celým rodinám.
Vaše Iva (mírně naměkko z toho, jak velkou holku má doma a mírně natvrdo z organizace vánočních příprav - ještě, že mám v pátek dovolenou :)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.12.05 20:47

Ahojky Filůtkové !!!!!!

Jsem si vědomi toho, že jsme vám přestali psát bez rozloučení a bez vysvětlení. Ono vlastně ani není jak to vysvětlit, prostě se u nás najednou stalo tolik depresivních událostí, že nešlo jen tak psát v podstatě o ničem - nemějte mi to za zlé, ale tak nějak jsem to v tu chvíli cítila, najednou mi to přišlo nepodstatné.
Přesto na vás všechny pořád myslíme a občas jsme i nakoukli, protože jsme chtěli vědet jak se vám daří.

Ale protože už nám Ježíšek skoro ťuká na dveře, chtěli jsme vám všem popřát krásné svátky, hodně klidu a pohody a až se u stromečku sejdete se všemi, kteří jsou vašemu srdci nejbližší, buďte šťastní a vděční za to že je máte.

Všechny vás zdravíme, marodům přejeme brzké uzdravení a snad vám brzy napíšeme jak se máme, Vojta právě v tuhle chvíli řeší, jak si koupíme toho chudáčka kapra, dáme si ho do akvária, tam mu bude dobře, protože naše rybičky ho budou mazlit :-))))

Pa,pa Stáňa, Vojta a Terezka

P.S.: K nám přijde Ježíšek už v pátek, protože tatínek nám bude o víkendu pracovat :-( Ale v podstatě se z toho děti radují, protože se čekání zkrátí a hlavně, když půjde jenom k nám, určitě toho unese mnohem mnohem víc :-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.12.05 22:50

Jůůů, Stáňo, vy se máte, to u nás kdyby měl čekat Ježíšek na naše rozhodnutí, tak by přišel nejdřív až napřesrok.
Jinak tě naprosto chápu, právě jsem na tom dost podobně, jako ty na jaře.

Holky, o nás napíšu až zítra, až možná budu vědět, o čem budou naše vánoce, Zatím je to kalup, nestíhačka a maglajz.

Jo a perlička na závěr, máme prý opět vykradeno na chalupě. Zatím nevím v jakém rozsahu a nevím, kdy se tam dostaneme.
Ahoj
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 22.12.05 14:51

Nazdárek holky a kluci

Konečně se mamka dokopala zasednou k počítači a taky vám něco napsat. Pořád se vymlouvá, že nemá čas, no znáte to:)) Na její obranu musím říct, že doma teda furt něco uklízela a prej taky domlouvala s Ježíškem dárky na vánoce. Na ty se já už moc těším ale nic konkrétního jsem si nepřál. Já budu rád za cokoliv, táta doma prohlašoval aby nám Ježíšek už žádné hračky nenosil, prej jich máme doma dost. Doufám teda, že to Ježíšek neslyšel:o)

Co jsme se vrátili z Číny, tak mně jedinému dělal problém zdejší čas. Vstával jsem brzo, odpoledne jsem pak usnul až někdy kolem třetí hodiny a tím pádem jsem teda chodil spát večer až hodně pozdě. A navíc jsem chodil spát k mámě do postele a za žádnou cenu jsem nechtěl k sobě. Pomohla až výměna povlečení s medvíkem Pú, to mi máma říká, že by jinak bylo medvídkovi smutno:o)

Musím vám ještě říct, že mě strašně zklamalo to letadlo, se kterým jsme letěli domů. Představte si, že oni tam neměli žádné malé televizky s pohádkama a hrama. Byla ta cesta teda straaašně dlouhá. Jako poctivý pasažér, jsem si chtěl pořád zapínat bezpečnostní pás. Máma mi říkala, že ho nemusím mít zapnutý ale já na to nedal a řekl jí, že jsme přeci hodně vysoko a že ho zapnutý musím mít a nabádal jí ať se radši podívá z okna:)) Chvilkama jsem si kreslil anebo hrál pexeso ale jinak se nudil. Chvilku jsem i spal ale pak se nemohl dočkat kdy už doletíme do Prahy. Jenže ono to letadlo neletělo do Prahy ale do jiného města, takže jsme museli čekat ještě na jiné letadlo a to už mě to čekání taky nebavilo, protože jsem chtěl spát. V tom druhém letadle jsem hned usnul a spal jako špalek, máma mě prej ani nemohla vzbudit a zabrala až výhružka, že mě tam nechá:)) (nemohla jsem ho vzít, protože jsme táhli ještě malé kufříky a tašku - pozn. m.)

Byl jsem už na tříleté prohlídce u paní doktorky, vše je prej v normě:). Vážím 14 kg a měřím 99 cm, toť statistika:o). Ze začátku jsem se styděl a nechtěl nic říct ale sestřička se mě furt ptala na Filipa a na tátu, tak jsem jí rychle všechno řekl abych si mohl jít hrát. Za odměnu jsem dostal letadlo ale já ho nechtěl a řekl si o obrázek (kde se bere ta skromnost? - p.m.)
Potom jsme hned šli na kontrolu na ortopedii s těma mýma nohama. Tam doktor řekl, že je to lepší (to tvrdí i máma) a nadále nám doporučil vložky do bot a nic speciálního nemusíme dělat. Máme přijít zase za půl roku na kontrolu, jestli je všechno tak jak má a pak už tam snad nebudeme muset.
Teď nás čeká ještě prohlídka v Motole na očním a to se konečně mamka dozví jak jsem na tom s těma mýma kukadlama. To bude ale až v únoru, protože před náma je objednána asi celá republika:)))

O víkendu jsme byli v Ústí předat tetám, babičce a dětem dárky co jsme jim přivezli a dárky, které tady (asi omylem) nechal Ježíšek (no nechápu proč jim už dárky přinesl a mně ještě ne!!) Miminko bylo hodné, já jsem Adélku pořád hladil a pusinkoval, s Filipem jsme se hádali kdo jí bude houpat v lehátku a jinak jsme tam zlobili tak jako vždycky:)

A ještě jedna stížnost na Ježucha! Zatímco jsme byli v Ústí, tak tu byl prej Ježíšek a přinesl nám novou televizi. My jsme to nevěděli až když jsme přijeli domů, tak jsme si toho všimli a máma mluvila něco o tom, že tu asi byl Ježíšek, protože koupě nové televize nebyla vůbec v plánu. No až příjde, tak si to s ním budu asi muset vyříkat, páč má nějakej blbej systém:))) Mamka: nám odešla po pěti letech televize, nějak to prej v ní bouchlo a doteď trochu smrdí:o) A tak manža nelenil a hned šel koupit novou. Doufám, že ta stará nebude úplně na odpis a půjde ještě opravit, páč nebyla zrovna z levného kraje:o)) No snad nebudeme mít za chvíli víc televizí než místností, už takhle nám to vychází do každé jedna:o)

Já sněhuláka nestavil, když jsme byli v Ústí, tak sněhu bylo dost ale neměli jsme na to správné oblečení. Byli jsme se teda na chvilku venku vyblbnout, jenže Filda to odnesl svým tuberáckým kašlem:(

Za chvíli půjdeme s mamkou nakupovat, nám tady postavili nové obchodní centrum. Nejlepší na tom samozřejmě je dětský koutek, už jsme ho byli s bráchou otestovat a ani se nám nechtělo domů. Potřebujeme dnes koupit nové rukavice, takže se asi dětský koutek konat nebude:( Já jsem jednu rukavici ztratil a teď nemůžeme v mé velikosti nic sehnat. Pozn. mamky: prodavačky na mě koukaly a říkaly, že teď už jsou vyprodané, asi se podivily co jsem to za hroznou matku, že teprve teď kupuju rukavice! Jako by bylo ojedinělé, že dítě ztratí rukavici:o) No budeme se muset podívat někde jinde.

Dnes nám volal děda z Číny a Filip si k telefonu vyžádal ještě toho řidiče co tam s námi byl (je to takový sympaťák a s klukama si hrál, on to nebyl jen řidič ale dělal tam i spoustu jiných věcí, mimo toho si s klukama i dost hrál -p.m.). A Filda mu říkal ať k nám přiletí, asi by si chtěl s ním hrát. No já taky, on s námi chodil i k jezeru pouštět loď nebo pouštět draka a vůbec byl prima. Naši by nám klidně tady mohli taky pořídit někoho na hraní:))

Zdravíme tetu Stáňu s Vojtíškem a Terezkou a budeme se těšit až nám zase napíšou.

Všem marodům přejeme co nejrychlejší uzdravení a Johance vzkazujeme ať už se na ty virózy vyprdne, protože nás určitě v brzké době čeká pořádná kupa sněhu. Já už se nemůžu dočkat až půjdeme sáňkovat.

A ještě posíláme obr gratulaci tetě Janě, ať se v novém bytečku krásně zabydlíte!

Ještě jsme chtěli něco napsat ale zapomněli jsme to, už dnes píšeme asi na potřetí:o)

Tak ahoooj David s mamkou

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 22.12.05 14:59

Ahoj Šimůnku,
přidávám se k Verče a taktéž závidím to bobování. Úplně přesně chápu, že musíš mít ty stejné boby s volantem jako má tvůj kamarád. U nás by to bylo stejné.

Ježíšek fakt existuje, já už viděl nějaké ty dárky co nám asi omylem přinesl. Zřejmě má nějaký špatný navigační systém či co:)

A k svátku ti přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!! Já mám svátek zase po vánocích, takže jsme na tom podobně. No aspoň máme příděl dárků větší než ostatní:))) To nám pak nesmíš zapomenout povědět jaká byla ve školce oslava. A dokonce se šampusem, hmm… Hezky si to oslav!!
Ahoj David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 22.12.05 15:03

Ahoj Verunko,
soucítíme s tebou, u nás chrmlá zase Filip (docela mu zabírá Sinecod). Tak ať se co nejrychleji uzdravíš!!
Ahoj David

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.12.05 16:34

Ahoj všichni,

jen malá vsuvka od nás - nejdřív moc pozdravů a přání hezkých svátků Vojtíškovi Švihadlovému a celé jeho rodince. Doufáme, že příští rok se tu budeme potkávat víc :).

Viki si na Vánoce přinesla ze školky parádní virózu - tj. rýma, teplota a opět laryngitický kašel, na který nám zabírá jen Silomat, který samozřejmě došel. Tak nezbývá než doufat, že všichni lékárníci nestávkujou, to by taťku shánějícího kapří hlavy na polívku asi rovnou trefilo :D.

Já jsem dneska byla v práci od 2 do 3, naštěstí žádná jobovka, a tak si vánoční dovolenou užiju v klidu.

Všem vám tady ještě jednou klidné svátky a spooooustu rozzářených očiček :).

Pa, Iva s kašlající Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.12.05 19:59

Tak my už se taky konečně taky hlásíme. Johanka dnes skončila se školkou, zítra už budou doma s taťkou a konečně se prý pustěj do vánočního úklidu a nákupu dárků :-)))), to si vzpomněli brzy.
Já budu celý den v práci, ale protože nebude do čeho píchnout, tak možná budu moci odejít nějak normálně kolem čtvrté.
Filipa jsem tento týden moc neviděla, furt někde tancoval nebo randil, dnes je prozměnu na plese. A v pondělí pak odjíždí na celý týden na hory.
Ale je napečeno cukroví, vánočky už jsou taky, stromek stojí v předsíni, kapři si u nás zaplavali a už odpočívaj v pokoji v babiččině lednici - všechna čest prababi, s mnohým mi velmi pomohla, ohlídala, vymyslela, prostě na svá léta velká šikulka. Navíc pravidelně a sama a o berlích hlídá Johanku, kdykoli jdeme do nemocnice.
Teď ty horší zprávy, mamka s námi na Ježíška nebude, prostě ji nepustěj, není v stavu, aby mohla být odpojena z kapaček a cévek. Paní doktorka dovolila, že se za ní může stavit i Johanka na štědrý den, povolila i nějaké ty úlevy v dietě, takže můžeme vzít sebou i cukroví a mňamky, ale to je asi tak vše. Výsledky vyšetření dopadly dobře i špatně, organismus je stále v kolapsu, ale nenašli žádnou zhoublivinu. A tak budeme prostě čekat, kterým směrem se to hne, zatím to jde krutě dolů.
Snad se mi zítra podaří doladit úklid a ještě mi chybí asi tři dárky, ale snad je konečně seženu, už po nich běhám tři týdny.
To je snad kompletní zpravodajství od rodinky průserářů, jo vlastně ne. Johanka po aplikaci sirupků na hlavu jeví velmi výrazný neklid už při té nejnižší dávce, a to je prý špatně, takže zkusím zítra ulovit paní doktorku, co máme dělat. Takhle zlobivou ji prostě neznám a začínáme ji lehce nezvládat, jakákoli činnost se rovná skládání chobotnice do síťovky, protože vše musí dělat po svém a doprovázet poskoky a kolečkovým běháním.
Tak a už dosti chaosu, těším se na aspoň jeden den naprostého klídku, ráda bych aspoň jeden den ztrávila na gauči, nemuset nikam uhánět, vyvářet, gruntovat a hlavně nic zařizovat a vyřizovat. Mám prima seklou páteř, ukrutně mě z toho bolí kyčel, takže pajdám jak kachna a chci spát a spát a spát. No jak to tak vidím, tak možná na silvestra by to šlo.
Ani nejsem schopná moc reagovat, i když poctivě čtu - Viki, koukej se uzdravit, přeci se nepřipravíš o krásný týden lyžování. Davídku, to jsme rádi, že tlapičky jsou lepší a očka budou taky v pořádku. Jíro, moc děkuju vaší rodince za péefko. Verčo, vysvětli bráškovi, že v novém bytě bude mít víc šancí uchránit své školní pomůcky a hračky před tvými objevnými pokusy :-))
Holky, mějte se, napíšu pak, jak jsme přežily atak Ježíška :-)))
Romana s naprosto nezvladatelnou Johankou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 22.12.05 23:23

Ahojky,

zdravíme navráceného Davídka a taky Viky, ať se jí do Ježíška podaří zdolat bacily a taky blbnoucí Joko (já žádné kapky sice nemám, ale projevuju se poslední dobou podobně…).

Dneska jsem ve školce slavil svátek, přinesl jsem dětský šampus a bonbónky. Odpol. jsem dostal dárečky doma a navečer u babičky a dědy, takže jsem byl dneska náramně důležitej a spokojenej :o). Do mý „hračkárny“ mi po dnešku přibyl chodící a íhací koník, plachetnice do vany, model veterána a náklaďák.
Taky jsme u babičky dneska ozdobili stromeček, věšel jsem perníčky a jablíčka a moc se nám to povedlo. Včera mě mamka převezla a naší jedličku u nás doma včera večer ozdobila sama. Prý nechtěla, abych asistoval u věšení stříbrných kouliček, který bych mohl rozbít. Takže doma máme stromeček celý stříbrný. Ráno, když jsem vstával do školky, jsem byl překvapený, že stromeček už v obýváku stojí a svítí :o))).
Netrpělivě vyhlížím Ježíška a snažím se moc nezlobit. Dneska jsem se dokonce nechal přemluvit se ostříhat, protože tuhle akci zrovna nemusím :o))).
Ale zase jsem to vykompenzoval zlobením, protože jsem „onípal“ mandle na všech třech vánočkách, které mamka dneska dopoledne upekla :o))).

mějte se kráásně!

Šimon

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.12.05 00:38

Šímo,
díky, jsi kámoš, já sice nezvládla onípat vánočky, neb jsou nedostupně uklizené, ale zato jsem stihla vylízat tu skvěle zaschlou marmeládku v lineckém cukroví a to prosím skoro ve všem (cca ze tři plechů na dvouch - pozn. mamky) - myslím ty skvělé marmeládkové prostředky, které jsou vidět, olízaný zbytek lineckých slepovánek už bez marmeládových středů pečlivě řadím zase zpátly na tácy. A pak že nejsem hodná holka.
Tak pa, budete-li mít kdokoli náladu se sejít příští týden v podvečer, tak my budeme prý mít čas.
Johanka a Ro

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 23.12.05 15:09

Zdravím všechny

Tak už i u nás stromeček stojí. Nakonec jsem se zdobení ani neúčastnil, jen se díval. Zato před chvilkou jsem po mámě loudil „tamto“ (čoko figurku - p.m.) na stromečku ale máma mi nic nedala:(

A aby jste neřekli, že nedržím partu, tak se přidávám na stranu nemocných. Dnes ráno jsem byl u doktorky, protože od včerejška blinkám a kadím. Celou noc jsem nedělal nic jiného a ráno se k tomu přidala i slušná teplota. Začalo to z ničeho nic večer, máma ani nepočítala kolikrát jsem se v noci pokakal do pyžama:o) Takže to prej vypadá na střevní virózu. (výsledky výtěrů budou ve středu - p.m.)

Johanko tobě přejeme aby se to doma všechno vyřešilo co nejlépe to půjde. A aby tě ta medicínka moc nezlobila. Já teď beru svůj oblíbený sirup na teplotu, tak jsem docela spokojenej:)

A protože už pak mamka prej bude mít zase práci a k počítači se nedostane, tak vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků plné pohody, bohatou nadílku od Ježíška a ať vám vánoce přinesou spoustu štěstí a radosti! A těm co tady nebudou, tak ještě přejeme vše nejlepší do Nového roku, hlavně to zdravíčko a štěstíčko, spoustu úspěchů, málo starostí a hodně radostí.

Teď už mamka půjde dělat salát, Filípek má slíbeno, že může pomáhat a já se asi na ně budu jen dívat a možná se mi podaří něco tajně ukrást:))

Tak si kamarádi zítra tu nadílku krásně užijte!!
Ahoj David

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 23.12.05 20:05

No super Joko, jsem rád, že máš stejný nápady :o))). Já teda dneska měl naprosto originální nápad, ale vyrušila mě mamka, která mi následně dala na zadek tak, že jsem tam měl červený obtisky - vystříhal jsem si na nových punčocháčích svýma nůžkama na papír díry a následně je ještě rozerval. Mamka teda fakt běsnila, až z ní šel strach :o))))
S tím srazíkem je to fajn nápad, určitě se připojíme, protože mezi svátkama budeme v Praze. Krakonošovat na hory odjíždíme až 1.ledna na týden.
Jo a taky Ti poradím dobrou věc, když nebudeš chtít jíst, tvař se, že to chceš a pak to nacpi pod polštář :o)), několikrát už jsem to zkusil, dneska jsem tam naposledy uschoval vánočku k snídani :o))). Mamka bude mít určitě radost!!!!
Tak pa a vyhlížej Ježucha!

zlobidlo Šimon

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 23.12.05 20:34

Ahoj holky,
vyplodila jsem sáhodlouhý komentář o tom, jak se máme, do Brusinčat - snad se nebudete zlobit, když vám ho sem zkopčím, nemám sílu popisovat to ještě jednou :o))

Tak jsme to čekání vydrželi a zítra nám to konečně nastane :o)) My už jsme s přípravama dávno hotovi a ze zoufalství jsme včera vyrobili další dva zkušební druhy cukroví. První jsou ovocné hrudky (údajně „zdravé" cukroví z pořadu Pod pokličkou, není tam žádný cukr) a sněhové pusinky. Ty hrudky celkem jdou, uvidím, co na ně bude rodina říkat, pusinky se rozplácly jako lívance, nicméně upekly se dobře a chutnají tak, jak mají.
Dnešní den nám taky utekl díky vaření. Nejdřív jsme pekli vánočku (radši dvě a ještě že tak, už jsme půlku jedné stihli sežrat), děti mi držely palce při vázání a pak zapíchali mandličky. Snad nejlepší spolupráce byla při tvorbě bramborového salátu (jen jsem si musela předem vše nakrájet a oloupat) - tradičně na dětském stolečku v kuchyni děti mačkaly brambory a vajíčka sítkem, pak míchaly … a na závěr ochutnávaly, zřejmě jim docela jede, protože Hanička vyžadovala několikrát „etě" do pusinky přímo z vařečky :o)) ale je fakt dobrý, už se na něj moc těším. Kapr už je od včerejška v lednici. Hanička si při kuchání netroufla vstoupit do kuchyně, ale Jíra statečně u uřízlé hlavy ukazoval, kde má očíčka, pusinku, čumáček a sledoval, jak dloubu oči :o)) Kapří polívka už je taky na plotně. Ještě čekám, až mí rodiče přinesou zásilku dárků, abych je ukryla v obýváku do úložné postele. Stromeček (zatím neozdobený) už je instalován na svém místě (museli jsme odklidit tři bedny hraček), dokonce jsem ho i vyluxovala - měl totiž na sobě spoustu suché trávy a přestože je to stříbrný smrček, tak spoustu suchého borového jehličí.

Na zítra máme program následující: ráno v pyžamu k televizi na pohádku, při tom dojedení vánočky. Před obědem, dá-li počasí, na chvíli ven - zřejmě do hospody (respektive před hospodu), kde si dáme groček a půjdeme zpět. K obědu rybí polívka. Jíru tatínek odvede spát k babičce (pochybuju že usne, ale obývák potřebuju mít volný, abych mohla ozdobit stromeček), Hanička spát nahoru. Až se Háňa vyspí (snad to nebude moc brzy, ale poslední dobou tomu moc nedá), tatínek ji vezme taky k babičce a tam někde musí všichni vydržet až do pěti. Škoda, že to nebude moc na ven, protože pořád hrozně kašlou a rýmujou. Na pátou osmažím kapra a půjdeme jíst. Máme trošku problém, protože jíme v místnosti se stromečkem. Takže dárky tam ještě nebudou. Po večeři půjdeme nahoru, děti vykoupeme a zatímco je tatínek bude koupat, zmizím dolů a z postele vytahám připravené dárky a nainstaluju pod stromeček. Oblíkneme se do slavnostního a budeme čekat, až se mně nebo taťkovi podaří nepozorovaně zacinkat. A pak už půjdeme ke stromečku. Nejlépe, kdyby se pak čas aspoň na dva dny zastavil, abychom si to mohli všechno pořádně vychutnat!

Přeji vám všem, ať si Vánoce krásně užijete, ať to uteče co nejpomaleji, děti ať jsou šťastné, rodičům i ta slzička dojetí může ukápnout …

Ahoj Jiřina, ještě dva dny 34 let, s Haničkou, dnes 25 měsíců a Jírou, 3 roky, 3 měsíce a něco

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.12.05 21:02

Zatím to vypadá na čtvrteční odpoledne v Edenu v človíčkově. Vím, že to tam máte daleko, ale já ne a hlavně mě tam láká Mishička a možná se přidá i Lindička. Počítám, že spych by byl mezi třetí čtvrtou. Ve středu prý nikam nesmím, to je prý v práci chlastací den :D:D
Romana a Johanka a Standa, co právě stavěj stromeček, teda oni stavěj, já jen kibicuju. Filip zrovna přijímá od táty svůj největší dárek, nový monitor. Vypadá hezky a navíc ten starý ještě funkční se bude hodit Johance na pohádky :-))))))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 23.12.05 21:40

V Edenu je to fajn, autem jsme tam za chvíli.
Tak pěkně stavte stromek, já peču štrůdl a odháním Šímu do pelechu :o)))

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 23.12.05 21:45

Téda Jířo, ty to máš nalajnovaný :o). My budem zítra na večeři a na Ježíška u našich, ale rozhodně nejsem schopná utvořit si nějaký „harmonogram“ jak máš ty, protože jsme děsně rozlítaný :o))). Ale doufám, že všechno klapne tak jak má, zatím tu vládne chaos mezi kterým peču strůdl :o))).

Hezky si to užijte!

Martina

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.12.05 23:59

Ahoj Filuti,

všechny vás moc zdravíme!!! Žijeme o:)), ale nestíháme psát (momentálně ani číst..)
Hned po svátcích vyrážíme na chatu, takže se nejspíš ozveme až v novém roce o:)

Všem vám přejeme krásné Vánoce, spoustu pohody a radosti u vánočního stromečku a v novém roce hodně zdraví, štěstí a lásky!!!

Ondra a mamka Andrea

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.12.05 00:52

Tak už je tu, takže krásný spokojený a veselý Štědrý den, stědrý má v názvu, tož jsem zvědava, doufám, že při balení dárků nezjistím, že jsem na někoho zapoměla,
Holky, stejně je fajn, že jsme tuná pohromadě, i když to poslední dobou nevypadá, tak fungujem a je to moc prima. Takže ještě jednou co nejvíce zdraví a klidu a zase se ozveme
Johanka, Romana, Filda i Standa

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.12.05 14:58

Ahoj všichni!

Tak se hlásíme po akci, plán vyšel téměř dokonale, Štědrý den jak má být, jen kdyby byla Viki zdravější.

Včera dopoledne jsme s babičkama a dědou ozdobili stromeček (Honza zjistil, že nám odešly žárovičky, tak jel ještě pro nový řetěz do Hornbachu :), pak dali Viki spát, salát a polívka byly hotový od pátku, takže jsme mohli po Viktorčině spaní osmažit kapří a prasečí řízky (děda rybář ryby nejí :). Po večeři jsme zapalovali prskavky na stromečku před domem a mezitím u nás doma zazvonil Ježíšek. Přinesl Viktorce vytoužené princeznovské šaty (made in babička, překrásný) a kočár s koněm a princeznou a spoustu dalších věcí a ani na dospělé nezapomněl. Viktorka byla při rozbalování dárků skálopevně přesvědčená, že v TOMHLE balíčku už ty šaty musí být, no naštěstí byly až ve skoro posledním, tak byla ta radost znásobená čekáním :D.

Jen trošku nám to zkomplikovala Viktorčina nemoc - jak víte, začalo to klasicky štěkavým kašlem, rýmou a teplotou, včera přestala jíst a pít všechno kromě čistý vody - no jako jediná snad viděla to zlatý prasátko :) a dneska ráno hodila pěknou šavličku (díky včerejší dobrovolné dietě jenom vodu), což potvrdilo moje podezření, že se ve středu nakazila od sousedovic Kubíka, který šavlové tance tančil od čtvrtka :(. Dneska dopoledne taky vodová dieta, ovšem v poledne zakončená kachními prsíčky s bramborovým knedlíkem a červeným zelím, korunovaná gumovými medvídky… tak jsme asi z nejhoršího venku :D. Kašel na ústupu a bez teplot, ale i tak jsme odjezd do „Krakonošova“ odložili až na pozítří a zítra dáme ještě odpočinkový den.

Babičky a děda před chvílí odjeli, dítě i manžel spí, já douklidila kuchyň a konečně si taky začnu těch Vánoc užívat :). Totéž přeju i ostatním zdejším mamkám, které celé Vánoce zorganizovaly k (předpokládám) naprosté spokojenosti svých rodinek :).

Mějte se krásně vánočně, snad se před odjezdem ještě ozveme.

Pa, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.12.05 17:52

Ahoj Filuťáci, tak jdeme taky nahlásit průběh akce.
Dopadla, ovšem zvláštně.
Celý den jsem se snažila pomáhat, protože mamku bolela noha a tatínek furt někde coural a věčně se někde zapomínal. Tak jsme uklízeli s bráškou, máma sedíce na gauči převážně jen dirigovala - prý ji děsně bolela nožička z toho, jak se po ní furt rozvaluju. Krásně jsme nazdobili stromeček, moc se mi líbil, taky jsem uklidila a vyluxovala pod ním, aby se tam vešly dárky, s bráškou jsem obalila kapry, zkrátka udělala jsem pro zdárný průběh vánoc maximum. Pak mi mamka říkala, abych šla spinkat, jenže já se moc těšila na babičku a ještě jsem musela uklidit si hračky, aby bylo místo na nové a tak vůbec - a tak se mi prostě nepodařilo usnout. Tedy vlastně podařilo, hnedle po asi osmé lžíci vynikající sedminásobné rybí loupežnické polévky jsem odběhla od stolu, lehla si na gauč a do tří vteřin spala. To bylo v půl šesté a pak už to bylo jak u Broučků - a spali a spali a spali až do šesti do rána. Kolem deváté se mě sice naši i s babí pokoušeli vzbudit, když mě rozbrečel ošklivý sen, ale nepodařilo se. No a tak jsme si dárků užili až v osm ráno, skorem jak v Americe. Dostala jsem nádobíčko, kazeťák, sluchátka k němu, ségru k jedné panence, protože se mi doma nakumulovaly dvě kolébky, tak aby nezely prázdnotou. Spousty figurek psů, sice jsem koukala po koníčkách, ale to bych se moc opičila po Viki, tak to vyhráli pejskové. Celý dnešek jsme tedy vyráběly s mamkou pohádkové a písničkové kazety, aby bylo co poslouchat.
Mámě a tátovi nadělil Ježíšek už minulý týden, máma když šla z práce, tak před dveřma našla od Ježíška přehrávač DVD, takže tyto vánoce jsou doslovně pohádkové. Filip byl taky spokojen a to i přesto, že pod stromečkem měl jen oblečení, protože ostatek mu nechal Ježíšek u jeho táty a babičky.
Prababi u nás díky mé únavě taky přespala a tudíž nebyla tak unavená a hodně se jí u nás líbilo, že nemusí nic dělat, jen sedět a koukat na telku nebo na nás, jak tu blbneme. Ještě nám totiž Ježíšek přinesl dvě gymnastické obruče, jednu malou pro mě a docela už se mi párkrát podařilo ji roztočit. A jednu velkou pro mámy, ovšem tu napadlo, že vlnící se táta je mnohem zábavnější, a tak to pak zkoušeli všici, no jedinej, kdo to zatím umí, je bráška. Ale tatínek tančící hula hop s obručí - to mám zážitek na celý život.
Viki, moc mě mrzí tvoje šavlovací tance, ale snad si těch hor užiješ o chviličku později.
Verčo, vánočila jsi mezi krabicemi? Nebo ještě na Ježíška čekáte, aby naděloval do uklizeného?
A co ostatní, byl Ježucha štědrý?
ahojky
Johanka

Holky, to byl zvláštní štědrý večer, když dítě usne během štědrovečerní večeře, to jsem ještě nikdy nezažila. Hlavně tedy ten malér poté, kdy nešla vůbec probudit. A tak jsme tam v klídku seděli u telky, povídali si s prababi, stromeček svítil, chlebíčka krásně osychaly, prostě naprostá pohodička. No a dnešek se krásně zasekal tím rozdáváním dárků, takže do oběda jsme si všichni jen hráli, oběd se odbyl zbytky ze včerejška, pak odvážel táta prababi domů a já s Joko proklibmaly odpoledne.
Jo a ještě jedna perlička, předtím Joko jásala nad každým kouskem oblečení, které za poslední půlrok dostala, ovšem bunda pod stromečkem sklidila jen opovržení, jen trošku zabodovaly rukavice a milostivě byla přijata kalhotová sukně. Ale jsem vlastně ráda, mně to její nadšení z každého trička za dvacku bralo docela dech. Jinak jsem ráda, že jsem si užila chvilku klidu. Zítra už bude zase zmatek nad zmatek, tak jsem za dnešní leháro moc ráda.
holky, krásné vánočení a svátkování a hurá do chystání oslav Silvestra, já jdu právě naložit bůček, aby ten dnešek nebyl zcela proválený, ahojky
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.12.05 21:16

Ahojky Filutaci,

to teda koukam, co se u vas deje … chudacek Viky ve stavu nemocnych a savlo-tancujicich a Joko ve stavu spicich … teda ta spici Stedrovecerni historka mi zpusobila zachvat smichu a smala se pak cela rodinka, to jsem si nemohla nechat pro sebe!:-))) Mne Nika taky tvrdila, ze spat rozhodne nebude, ovsem dopoledni prochazka a pak zkouseni kombinez v obchodaku ji vycerpalo natolik, ze do 10min po ulehnuti (bylo neco po 14h) usnula a spala a spala a spala jako Sipkova Ruzenka … tentokrat jsme ji nechali hodne dlouho a vse stihli pripravit, ale i tak byla hrozna protivka, ze si ji dovoluju asi 15min pred 17h budit … az zvoneni zvonecku Jeziska ji naladilo pozitivne a pak uz bylo vse jak ma a letos to konecne bylo absolutne uzasne, bez stresu, vcas a s usmevem na tvarich vsech!

Vim Romi, ze u vas je tak nejak neveselo a proto drzim mamince palecky, at se z nemoci rychle vyseka a nemusi uz lezet v nemocnici, urcite to je vycerpavajici pro vsechny a v tomto case o to smutnejsi!

Viky zase prejeme rychle uzdraveni a super lyzovacku v Krakonosich … a tajne zavidime!

A co u Jany a Verunky … jak to letos dopadlo?

Mejte se vsichni v nasem spratelenem denicku a uzivejte svatecni pohodicky

Sulanek a Nika

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.12.05 11:37

Moc děkujeme za PF a za přátelský chechtot, to člověka potěší :-))))
Zůstáváte v Praze? Jestli jo, tak ve čtvrtek odpoledne bude asi nějaká skrumáž v Edenu ve človíčkově. Ještě budeme zítra dolaďovat choroby, aby měl každý účastník nějakou jinou a bylo co vyměňovat.
A jestli ne, tak přeju krásné silvestrovské veselení, ještě veselejší vstup do nového roku a ten další rok plný radosti, úspěchů a prožitý ve zdraví.
pápá
Romana a Joko

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 26.12.05 13:11

Ahoj všichni,
tak jsme se konečně dostali k počítači. Jenom je mamka líná odhlašovat tetu, tak to píšeme jejím jménem.

Jak už jsme psali, Ježíšek u nás začal už v pátek, když si šla mamka s taťkou a Fildou převzít nový byt. Mě nevzali, ale mně by se stejně nechtělo vstávat v 6, radši jsem si hrála s Ondráškem. Byt je v pořádku, jen drobnosti je třeba doladit (nefunguje zámek v hlavním vchodu, nejede nám dálkové ovládání do garáže, v obývaku chybí termoregulační ventil, vchodové dveře jdou blbě dovřít…) Ale hlavně už máme DOMA!!!!! Z toho je nejnadšenější Filda, u tety měl zase scénku, je to prostě náš cíťa.

Stěhujeme se zítra, ale je to problém. Máme tady lazaret, hlavně taťka má ATB a hnusnou bronchitidu a rozhodně by neměl nosit těžký nábytek. A většina kamarádů je samozřejmě odjetých. Ještě zítra uvidíme, jak to všechno dopadne. Ve středu nám přijedou namontovat základ kuchyně, to bude taky dobrý, protože stolař si minulý týden ulomil kus ramenní kosti a bude to jen dirigovat. Dvířka prý máme ještě někde ve Vyškově a myčka taky bude až v lednu. Ale to je nepodstatné, bude kde vařit, péct i umývat:-).

Takže jste asi pochopili, že vánoce jsme neslavili mezi krabicemi (ty jsou pořád ještě u strejdy ve skladu), ale u babičky. Filda sice trošku protestoval, ale babička by byla hrozně zklamaná. Už se na nás moc těšila.

Stromeček jsme nazdobili už 23., jak je u nás zvykem. Na Štědrý den jsme jen dochystali občerstvení, babička upekla vánočku, aby byla čerstvá, a pak už byl večer.

U nás se žádné spací ani jiné historky nekonaly. Jenom jsem odmítala jakékoliv jídlo a když mamka začala jíst, začala jsem se ho dožadovat. Prostě jsem si z nich utahovala.

U stromečku byla obrovská hromada. (Když jsem to v pátek večer balila, měla jsem fakt chuť tam něco nedat. p.m.)
Dostala jsem panenku Karolínku, postýlku pro ni, žehličku a žehlicí prkno, knížku Včelí medvídci, hvězdičky na zeď, nějaké oblečení a lyže, lyžáky a hůlky.
Filda nostal Harryho Pottera 6. díl, Hobita, encyklopedii člověka a ještě nějaké knížky, novou pálku a staronovou rukavici (ztratil ji a 2 měsíce jsme ji hledali, protože byla fakt dost drahá a v celém oddíle jsou jen dvě, byli jsme docela naštvaní, i když jsme ji nekupovali, ale vyhráli. Nakonec jsem ji v rámci stěhování našla tam, kde jsme se už předtím dívali snad 100× - klasika. Tak jsme mu ji tam nabalili. p.m.) Pak dostal lyžařskou bundu, nějakou hru, hlavolam… prostě nechápu, jak se to nastřádalo.

Nejlepší dárek dostala mamka - nový telefon (Samsung SGH-E530 - jestli vám to něco říká:-)). Každopádně nic takového nečekala a ještě se k němu ani moc nedostala, protože si s ním neustále hraje zbytek osazenstva (už je tu i teta Sylva s rodinou). Mamčin starý telefon prý teď budeme mít doma místo zrušené pevné linky.

Tak jsme vám to aspoň zhruba popsali, k počítači se mamka asi dostane zase až v práci po Novém roce.¨

Mějte se tady všichni krásně, uzdravte se, my na tom taky pracujem, užijte si srazík - to vám závidíme.
A příště vám snad napíšem, že už bydlíme.¨

Vaše Verča zrzečka - Joko, jenom jestli to zlobení není v éteru - já jsem teď taky jako vyměněná - ubrečená, extrémně vzteklá, prý je to se mnou hrůza

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.12.05 17:26

Ahoj Filůtkové,

tak trošku opožděně spěchám s komentářem štědrého dne, protože jsme se až dodneška zasekli u babičky a u dědy, nic nám tam nechybělo :o))) a se všema taškama a balíkama a hromadama jídla jsem se vrátili domů až dneska :o))).

Štědrý den jsem opravdu prožíval, ze strachu, aby Ježíšek skutečně přiletěl jsem nezlobil, koukal jsem se na pohádky a hrál si. Dopol. mamka nachystala všechno k babi a k dědovi, v předstihu před polednem už nasmažila řízky, aby pak nebyl u babi zmatek a s pekáčema a hrncema jsme odjeli k nim. Tam jsem poobědval houbového kubu a pak usnul jak špalek do půl čtvrtý. Mezitím všichni dodělali přípravy, osmažili ještě kapří řízky a udělali chlebíčky. Pak jsme ještě všichni vyrazili na procházku s Pegynou, když jsme se vrátili, vykoupal jsem se, hodil se do „gala“ :o) a večeře mohla začít. Ještě před večeří jsme v obýváku u stromečku Ježíškovi otevřeli okno, aby mohl přiletět… Za cinkání andělského zvonění a plamínků svíček jsem zdlábnul rybí polévku a kapříka s bramborovou kaší (extra kvůli mě, protože o bramborový salát nestojím). A potom zazvonil Ježíšek, byl jsem tak zděšenej, že jsem pořád křičel :"buďte ticho, ať ho nevyplašíte " :o))). No potom nádhera, stromek zavalený dárkama až do půli obýváku, radostí jsem do nich skočil :o))). Bylo tam hodně dárečků pro všechny, ale nejvíc pro mě :o))). Největší radost udělala letecká stanice z Lega s oooobrovským letadlem a digitální registrační pokladna s penízkama a nákupním košíkem, takže jsem teď důležitej pan prodavač. Z dalších dárků bylo Lego traktora Váši z Bořka stavitele, most na lego koleje, elektrická mašinka na dřevěné koleje, boxovací pytel, spousta knížek, her, puzzle, aut…, ale taky krásný dřevěný loutkový divadlo. A překvápko mě čekalo ještě dneska, když jsme přijeli domů, když jsem pod stromečkem tady našel ještě vytoužený boby s volantem :o)))).
Tak zatím jsem si ještě všech hraček nestihl pořádně užít, takže teď nemám čas na zlobení a pořád zkoumám nový hračky :o))). I když jsem si dneska vynutil, že nebudu po obědě spinkat, po přecpání se kachní polívkou, kachnou, zelím a bramborovým knedlíkem jsem to v novém chumláčkovi postýlkáčkovi od Ježíška zalomil na zemi a spal skoro tři hodiny :o))).
Mějte se krásně, užívejte ještě konce svátků a hlavně hračky ! :o) Viky, snad už je líp a zítra odjedeš na hory, prý napadl nový prašan :o)). Kam vůbec jedeš? My do Vítkovic na Aldrov, ale až prvního.

Pusinky všem!

Pa!

Šimůnek s mamkou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.12.05 18:51

Co vím, tak Viky většinou jezdívá do Jánských lázní, mají tam spřízněnej penzionek, kousilínek od sjezdovek. Vůbec se o ně nebojím, že by neodjeli. :-)))
Jinak tu slintám nad dárky i nad tou pohodičkou, jůůůů, vy jste si krásně zavánocovali, to já v tom mám zase americkej bordel. A o hození do gala mi ani nemluv, ještě na večeři se táta udržel v džínách, ale jak jsem zavřela oči, šup a už byl ve svém oblíbeném rozedratém nočním triku - to krásné nové dlouhé leželo pod stromečkem i s novým polštářkem na pochrupkávání na gauči.
Takže mám pouze jedno foto z vánoc a to z hluboké noci, jak spokojeně odfukuju. Druhý den máma odmítla fotit, dokud se táta nepřevlíkne, no a holt nepřevlíkl. A tak se letos vůbec nefotilo, snad to na silvestra dopadne lépe.
Už sis natrénoval nějakou tu divadelní scénku? Já objevila, že z figurek, co máma vyjela z počítače, lze nadělat postavičky, když jí vřískotem donutím, aby je i vystříhala a slepila, zatím trénuju, ale chybí mi portál a kulisy. Nevím, jestli ji dovřískám k tvorbě i tohoto.
Jo a teta Mismiska objevila skvělý tip, máma bude mít od půlky ledna možnost dovolené, takže počítám, že by mohly kápnout i nějaké ty jednodenní hory mimo, vychází to totiž mnohem levněji než pobyt, jde jen o to, vydržet hodinku a půl ve skibusu a troška si pospat, abychom pak oba vydrželi na sjezdovce. Co ty na to? Mojí mámě se to moc líbí, protože školka je hned kousek od autobusu a mohla by si prý i zajezdit.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.12.05 18:53

sakra, špatný tlačítko, nechápu, proč tu máma řve, když stačí říct, promiňte, já to už víckrát neudělám (Joko překlad: padon, já uděám to ne)
tedy rozloučení:
ahoj
tvoje Johanka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 26.12.05 19:57

Ahoj Joko,

to máš jedno, že jsi štědrý večer prochrupkala, užila jsi si dárky ráno a měla jsi na to víc času :o). U nás se taky moc nefotilo, je asi 10 fotek, protože se jenom kamerovalo :o)). Jestli mamku dokopu, tak ty fotky přidá do albíčka. S divadýlkem už jsme hráli perníkovou chaloupku, ale museli jsme pak schovat ježibabu, protože se jí bojím :o))) a O princezně a Čert a Káča, ale toho čerta taky moc nemusím :o))).
S těma horama Tě zklamu, protože 16.ledna jsem objednaný na tu odloženou operaci kýly, proto jedem na hory hned po Silvestru, protože potom se prý nebudu moci smět nějakou dobu ani hnout, natož lítat po sjezdovce…Ale pokud by operace byla zas z nějakýho důvodu odložena (doufám pevně, že už ne p.m.) tak bych určo jel :o))). Nebo bysme mohli třeba ještě po půlce února nebo v březnu, to ještě bude sníh…

Ten čtvrtek platí? Já to teda ještě nevím na 100%, protože možná pojedu za bratrancema do Odolený vody na návštěvu, ale ještě to není jistý…

Tak zatím papa

večeřící Šíma :o)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.12.05 20:25

Ahóóój,

zdraví vás mírně uzdravená Viki! Sice ještě pořád kašlu a moc nejím (za dnešek jedna tatranka, půl hrnku kakaa, půlka rohlíku a jedno vejce naměkko). Vánoční dobroty mě nechávají i nadále chladnou, i ty nejčokoládovější na stromečku. Prý na nás stromeček počká, až se vrátíme z hor, a budu ho moct očesat úplně celý :D.

Na hory zítra odjíždíme, teta Ro měla pravdu, jedeme zase do Jánských, je tam metr sněhu, tak do něj tu chorobu zahrabu, že se do jara nevyhrabe.

Jinak jsme s mamkou koukaly na ty vánoční zážitky vás všech, spící Joko nás taky rozesmála, jen jestli ji mamka nenechala koukat na Sám doma, to by pak to božíhodové ráno odpovídalo :). Hlavně, že byla všude pohodička!

My jsme si užili bezvadně válecí den dneska, protože byl jaksi mimo plán, protože jsme měli odjíždět, a tak jsem viděla Tři veterány (všichni u nás už mají frňák :), Angeliku i Pekařova císaře. Jen ten večerníček stál za prdlajs, takže jsem sjela ještě dva Křemílky a teď už sladce chrupčím, přece jen musím nabírat síly.

A jelikož je tohle od nás asi poslední letošní příspěvek, přejem vám všem do nového vykročení správnou nohou, poslušné rodiče a hlavně to zdraví (to úplně všem, i případně zlobivým maminkám a tatínkům a dalším příbuzným).

Šťastný nový rok,
spící Víki s mamkou Ivou

Vložit nový komentář