Filutové z Chytrálkova - Jírův tříletý deníček

Rodičovství

Milí kamarádi, dnes vás zdraví čerstvý odrostlík batolecímu věku, velký tříletý kluk Jíra! Ano, je to tak, právě jsem oslavil třetí narozeniny a dovolil bych si trochu zabilancovat, co mi ten třetí rok přinesl.

Největší pokrok jsem zaznamenal v mluvení. Mluvím plynule v celých větách, i když srozumitelnost někdy pokulhává, protože některé hlásky (L,R,Ř) ještě neumím vyslovit a některé kombinace záměrně vynechávám (např. „ok" umím říct, „no" taky, ale místo „okno" zá:,–(ně říkám „oko"). Takže můžu své blízké znamenitě komandovat a překvapovat nezapomenutelnými výroky. Třeba: mamka mi předzpívává: „já jsem muzikant a přicházím k vám z české" a čeká, že doplním „země„, ale já ji převezu a vyhrknu „republiky“ :o)))
O logikou oplývající dialogy taky není nouze - babička tvrdí, že jsem logiku zdědil hlavně po mamince :o) Čerstvý příklad naší komunikace: Lížu lízátko. Mamka: „Jíro, dej mi ochutnat". Jíra: „nedám, sám si to spapám". M: „Kdybych já měla lízátko, tak ti taky dám ochutnat". J: „Ale ty nemáš lízátko".
Ovšem mé pokroky mi nebrání vrátit se do Haniččina slovníku a opakovat po ní „mamijo", „tatíntu" a podobně.

V rukodělné činnosti jsem žádného zá:,–(ního vývoje nedosáhl, nadále jsem líný se svlíkat, oblíkat, krmit … takže mamka mi raději pomůže, než by ze mne vyrostla :o) Zůstal jsem zřejmě posledním plínkáčem - sice bez denních plen jsem už víc než rok, ale těch nočních se nechci vzdát a téměř denně ji použiju. Na rozdíl od Haničky, která je naopak se stejnou pravidelností suchá. Mamka zatím vytrvává a nedávno koupila dva balíky plen (pozn. mamky - nevím, proč u nás poslední dobou mají jen dvojité balení), takže mám materiálek ještě zhruba na čtvrt roku :o))) Mamka tvrdí, že to už jsou definitivně poslední balíky a pak už i já budu „dole bez", ale myslím, že o tom rozhodnu já!

Oslava narozenin byla v předstihem v sobotu a moc se mi vyvedla. Dopoledne jsme s mamkou upekli dort. Už předem bylo rozhodnuto, že bude oříškový, jenže my jsme s Haničkou část oříšků sežrali a bylo jich málo. Museli jsme jít „na lup" a natrhali lískové oříšky přímo na lísce, bratranec je za mé vydatné užírací pomoci vylouskal a měl jsem dortíček naprosto čerstvý. Po zkušenostech ze svátku, kdy jsem si přivlastňoval celý dort a zprvu nechtěl dát nikomu ani kousíček, mamka raději upekla dva - velký pro všechny a maličký jenom a pouze pro mě. Ten velký ozdobila a maličký dortíček jsem si mohl ozdobit sám! Mamka mi dala vybrat barvu svíček, ale v podstatě je tam mohla dát rovnou sama, protože jsem si vybral - jak jinak - žluté. Ještě jsem si dortíček vyzdobil zbylými oříšky a lentilkama a byl moc krásný! Gratulanti se dostavili odpoledne, radostně jsem výskal a jásal při rozbalování - no určitě byste se taky radovali, kdybyste dostali knížky, „pomalovánky", nádobíčko a magnetky (to jsem si sám vybral, protože při nedávném svátku jsem Haničce ty její moc záviděl), spacák (hned jsem v něm v noci spal), svůj vlastní hudební nástroj - xylofon, otevírací autíčko, farmu s traktorem… Velikou radost jsem měl i z figurek - pejsčí rodinky, ty jsem si v krámě sám vybral a mamka s babičkou mi je musely nechat hned.
Pak už byl zmíněný dort, pro velký úspěch mi musely být svíčky na obou dortech znovuzapáleny asi osmkrát, sfoukávat mi to šlo náramně. Pak jsem popadl nádobíčkovou naběračku a do dortu se pustil, ale v té záplavě radosti jsem tomu moc nedal a zbyl mi skoro celý na druhý den k snídani (na rozdíl od zbylých členů rodiny, kteří ten velký zblajzli naposezení).

No takže já už jsem velký chlapeček (i když do školky bohužel nechodím, můžu jen tiše závidět). V ledasčem jsem samostatný, třeba běžně se obsloužím na záchodě, včetně vložení a znovusundání dětského sedátka, usazení, spláchnutí a umytí ručiček. Nebo jsem samostatný v chození od babičky - to mamka šílí, protože u babičky prohlásí, že jdeme domů, já na nic nečekám, hned jsem u vrátek a šupajdím domů, mamka popadne řvoucí Háňu, která si v tu chvíli ještě plácá bábovičky, a letí za mnou, aby snad mě na těch pár metrech jdoucího po trávníčku u plotu něco nezajelo … Trochu víc důvěry bych si určitě zasloužil :o))

V dnešní narozeninový den jsem se ovšem probudil jako totálně protivné, vzteklé a ukňourané dítě, s čímž jsem vydržel skoro celý den. Po odpoledním spaní se mamce zdálo, že jsem se vyspinkal do růžova (probuzenou Haničku jsem vítal slovy: „ty jsi moje kočička, viď Haninko"), ale moc dlouho to nevydrželo. Šli jsme k paní doktorce, která prvně ordinovala po skoro měsíční dovolené. Mamka se potřebovala domluvit kvůli Hančině nedávné nemoci a při té příležitostě jsem měl být tříletně zkontrolován. Díky té doktorčině dovolené byla ordinace plná, ale nám to nevadilo, chtěli jsme si tam pohrát s hračkama. Po hodině čekání jsme přišli na řadu, ale v tu chvíli já se rozhodl, že dovnitř nepůjdu a zarytě jsem dál seděl v čekárně. Mamka mě musela vtáhnout násilím a já jsem jí udělal strašnou ostudu a řval jsem jak za starých miminovských časů. Nakonec bych tam býval ani nemusel být, protože jak jsem odmítl komunikovat, všechny dotazované dovednosti musela doktorce popsat mamka. Ani měřit mě pořádně nešlo, takže mi byly zapsány odhadnuté hodnoty. Co se tedy týče tělesných proporcí mám zhruba 98 cm (myslel jsem, že do toho metru dorostu, ale nepovedlo se) a něco málo přes 15 kg, hlavička 51 cm. Šimone, tvých parametrů dosáhnu tak za dva roky :o).
Takže takhle jsem si narozeniny užil, byl to jasný signál - ani ve čtvrtém roce období vzdoru nekončí a ještě si se mnou užijou!

Tak se mějte prima, kdo ještě neslavil - těšte se, užívejte si ve školce, dokud vás to tam baví, a pište!
Váš čerstvý tříročák Jíra

Od mamky: Nebudu tu znova rozjímat, jaké pocity ve mně vyvolaly Jírovy narozeniny, protože bych se opakovala. Tímto jsem usoudila, že je opravdu nejvyšší čas ukončit pravidelné psaní deníčku a zařadit se mezi přispěvatele. Nějak poslední dobou už píšu víc „z musu" než z radosti, taky se mi zdá, že už jsem tu za ty tři roky psala úplně o všem a někdy se mi stává, že mi automaticky naskakují věty, které už jsem v některém deníčku použila. Děkuji za pochopení a prosím, aby se nějaký zdatný pisálek (a je vás tu několik) ujal našeho termínu :o))
Mějte se prima,
s psaním se loučící Jiřina + 2 zlobidla

Hodnotilo 1 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.09.05 17:55

Milý Jíro,
už jsi taky velký chlapisko, takže všechno nejlepší k tvým narozenïnám. Jsem ráda, že oslava stihla tvou přívětivější náladu a tudíž sis to užil dokonale. Dárky ti samozřejmě nehorázně závidím, protože já dostela celkem jiné a ty tvoje jsou určo lepší :-)))). Takže hodně štěstí, zdraví, poslušné rodiče, spikleneckou sestru a spousty skvělých zážitků
ti přeje
Johanka i s rodinou

My stále marodíme, nástup do školky do konce týdne nehrozí, fackujeme se s tou chřipajznou navzájem, takže léčení se protahuje a protahuje. Do toho je možné, že kývneme do konce týdne na nějaký byt a jestli nebude příliš dopravně dostupný ku stávající školce, tak už máme variantu, kam Joko přehlásit, takže je možné, že s nástupem počkáme až na tu změnu, aby Joko zbytečně nestřídala kolektivy. Do toho oba hledáme novou práci. A má teplota kolísá mezi 37-39ti - nic moc.

Ale co jsem chtěla hlavně napsat, co takhle z tohoto deníčku udělat takový všeshrnující uzavírací s tím, že bych ponechala skutečně jen měsíčník nebo založila diskuzi. Myslím, že nám všem se v tomto období hodně mění životní způsob a že internetí deníček už asi pro nás není - dovednosti dětí se už začnou radikálně lišit podle zájmů, naše množství příspěvků podle zaměstnanosti.
Přiznejme si, že jsme vlastně jeden z nejstarších deníčků, když pominu přechod z Káčátka na Vrabčáky a z Vrabčáků na Filuty - stále jde o tentýž kolektiv. Což tedy vytvořit precedent a s tříletou závěrkou deníček oficiálně ukončit, nechat si jen název Filuti pro případné dovětky nebo pozvánky či enormní zážitky, psané formou měsíčníku? Nepředpokládám, že bychom za ty roky nezůstali v kontaktu, takže dohoda o tom, kdo jednou měsíčně napíše upoutávku, aby bylo kam psát zbylé (hledat ve starších deníčcích už všichni umíme), by neměla být obtížná. A jednou měsíčně si myslím, že to nebude o „musu“.
Máme dost stálic, které nás čtou, občas přispěly, ale nejsou „členy“. Máme dost i těch, které přispívaly, ale už nestíhaj, zbyla nás hrstka, jsme v kontaktu navzájem, takže co v tomto deníčku uspořádat všechny kontakty, doplnit seznámek o nová data, domluvit se na nějakém pavouku ohledně srazíků a jiných akcí a zbytek nechat na událostech?
Jiřino, jestli bys chtěla pokračovat ve Vrabčácích jednou měsíčně a nevadilo by ti, že bychom Jírův deníček používaly i pro naše potřeby - nebo třeba i nepoužily, když by nebyl čas - jsem jen pro.
Tentýž návrh mám i k Janě, holky dohodněte se spolu, jestli upřednostníte všeobecné střídání, tak si uděláme měsíční kalendář a nikoho to moc nezatíží.
No rozepsala jsem se dosti, te'd je to na vašich návrzích a názorech.
A't budou jakékoli, těším se a přizpůsobím se,
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.09.05 21:20

Milý Jíro,
Všecko nejlepší k narozeninám. Tak už nás tu dvouročáků moc nezbývá, co Davčo?
Přejeme ti, Jíro, stále dobrou náladu, ať je tvá logika čím dál logičtější, tvůj přechod z batolete na dítě pro rodiče co nejsnazší, poslušnou ségru a vůbec, přejeme ti všechno, co chceš.
Verunka zrzečka školkovnice, Filda školák, mamka Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.09.05 21:30

Ahoj holky,

To je teda slovo do pranice. No nic, Jiřko, když musíš, tak musíš.
Mně osobně deníček baví, i když posledních 14 dní mě fakt nebavilo to přepínání do wordu, tak jsem radši nepsala nic, taky jsem byla trošku zdepkovaná z prodeje-neprodeje bytu.
Pokud chcete zmenšit frekvenci, klidně souhlasím s měsíčníkem. Pokud ani to ne, požádám asi Šulánky, já bych v nějakém deníčku zůstat chtěla. Baví mě napsat komentář, pak čekat, kdo zareaguje, atd.

No a pokud se budeme vídat méně v deníčku (ale na konci října počítám s Verunčiným tříletým!!!), měly bychom si určit termín dalšího srazíku:-))). A taky když se do Brna dostavila jen skalní Romča :-))).

Tak, Čekám na další reakce
Jana (už pracující na plný úvazek s oběma dětmi ve státním zařízení, s volnou středou - to je zítra. Huráááá)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.09.05 21:30

Milý Jíro,

připojujeme se k blahopřání k narozeninám, už jsme tady skoro všichni odrostli batolecímu věku a stávají se z nás tvorové, všeobecně zvaní „děti“ :D.

Taky radši v předstihu přejeme všechno nej… dalšímu zářijňátku, největšímu chlapovi z deníčku, Šimonovi :).

Já vám ještě dlužím popis mých narozenin - samozřejmě, že se moc vydařily, vybrala jsem si dort s krtkem, a ten taky byl - dortu jsem moc nedala, ale marcipánový krtek to odnesl, jen jsem kousek nechala ochutnat mamce, ale zbytek jsem doslova „sežrala“ sama :). Co se týká dárků, dostala jsem koš a míč na basket (ten už bydlí na terase a docela zvládám se trefovat), jednu princeznu převlíkací (takovou tu panenku typ Barbie) a jednu princeznu česací (od kámošky Eden, kterou tímto zdravím a slibuju odpověď na dopis co nejdřív :), bublifuk-pistoli, zvířátkovou a zeleninovou zahrádku s igráčkama, řetízek, kytku a večerníčkovou knížku a na víc si teď nevzpomenu… jo, vlastně ještě takový ten kamión, co vozí auta, i s autíčkama :).

Teď o víkendu jsem si užívala s mamkou a taťkou na chalupě u kamarádů a u babičky, byli jsme dvakrát na houbách a našli spoustu hříbků, ani moc nevadilo, že v nadšení z nálezu jsem většinou pár okolních rozšlápla :). Taky jsem se dosytosti napásla ostružin, i nějaké borůvky jsme ještě našli, takže všeobecná spokojenost.

Ještě se musím podělit o zážitky ze školky - mamce jsem sdělila, že si radši hraju s chlapečkama než s holčičkama, ale důvod si nechávám pro sebe :), naučila jsem se říkat „to mě nebaví“, což je důvod pro cokoliv, co se mi nechce (uklidit bačkorky, svlíknout se, odnést talířek do dřezu, uklidit hračky atd. atd.), ale ve školce se mi líbí, protože furt dyndám, abych tam mohla spát :). Prý příští týden, ale to je ještě za moc a moc dní.

Joko, vám celé rodince přeju brzké uzdravení a přestěhování, abys taky mohla do školky a mohla nám sdělit, jak se tam líbí takovému svérázovi, jako jsi ty.

Tak, už je to dlouhý jako týden (ten, co čekám na spaní ve školce) a to ještě chce psát mamka :).

Mějte se všichni sluníčkově, počasí tomu přeje a pozdravujte mamky, bratříčky a sestřičky!

Vaše Viki (3 roky, 3 týdny a 4 dny)

Od mamky: Jiřino, připojuju se k Romaně, vím, že je těžký pravidelně psát, třeba, i když se nic neděje… Chci poděkovat všem, kdo deníčky pravidelně psaly - tedy tobě, Janě i Stáně a uvítám, pokud se kdokoliv z nás odhodlá pokračovat v měsíčníku :).

Myslím, že v kontaktu zůstaneme tak jako tak, tak holky pište, jestli jen měsíčník, organizovaná diskuse nebo jen příležitostná setkání na nějakém chatu :)

Zatím ahoj,
ospalá Iva (to ranní vstávání mi dává zabrat :D)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.09.05 21:41

Ahoj Jani,

mě taky deníček baví, ale poslední dobou spíš číst než psát :) a chápu Jiřinu, že je za ty roky kapku vyšťavená. Kdyby se našli dobrovolníci třeba na čtrnáctideník nebo cokoliv jiného, slibuju, že budu přispívat (aspoň do doby, než mě někde zaměstnají :D).

Anebo fakt, jak navrhuje Romana, drbat v nějaké diskusi, která je jednoduše dosažitelná, možná by to mělo i větší spád než deníčky… Nevím, uvidíme, co na to ostatní :).

Howgh, domluvil jsem!
I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.09.05 21:52

Tak já jsem pro jakoukoliv formu. Klidně i jednou týdně chatovací místnost. Ale zase, to byste tam probíraly, co jste si upekly na srazíkách… a nic bych z toho neměla :-)). Já jsem se s diskusemi moc nesžila, nějak se mi pořád nedaří v nich hledat a orientovat se. Asi už po celkovém součtu kojení skoro 4 roky budu vykojená hlava nadosmrti :-))). Hm, tak tu první větu tam teda nechám, ale asi to u mě vyhrává ten měsíčník, klidně ho budu psát. Čauvec
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.09.05 22:49

supéééér, to by mohlo klapat. Ale stejně asi vytáhnu starý seznámek, opráším a rozešlu, aby si někdo nevymýšlel, že v kontaktu není. Takže kdo máte nové mobily, maily, nově zavedené ICQ nebo jinou komunikaci, ozvěte se, dáme to do kupy. I napříkjlad troška bližší adresy atp.

Jinak nám ta chřipajzna dává stále zabrat, takže tu různě polehávám a dlouho to u poče nevydržím. Mějte se
Romana a Joko

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 06.09.05 23:04

ahojky :)))

jupiiii ja jsem tak rada,ze jste se rozhodly v denicku pokracovat,ja vas tak rada smiruju :). Ale diky denicku Kacatka jsem zacala psat na emimino,pamatuji si,jak se maly Vrabcak narodil :)), takze piste dal jooo

pa smirak magrat a delfinek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.09.05 08:21

Teda holky, at uz jste zdrave!!!! Posledni zbytky slunicka, v patek se to ma lamat, tak to jeste rychle uzijte!!!
Uz se nemuzem dockat Johancine reakce na skolku. My jsme dneska doma a Verca mi sdelila, ze se ji ve skolce nelibi :-((. Co nadela, stejne zitra pujde. Tak doufam, ze jeste nenastanou nejaky breky. Zatim oba dny vyjukana, ale OK.
Caute
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.09.05 12:47

no začíná se nám ta školka komplikovat stěhováním, do konce týdne si jdeme prohlídnout nějaké byty, ale všechny jsou nepříjemně hloupě umístěné vůči školce, doprava MHD s dvěma přestupy trvající přes půl hodiny. Takže jsem zjistila situaci a jestli klapne stěhování, budu Johanku přemísťovat - do školky, která sice není tak skvělá, ale bude mi ji mít mnohem blíž. No nebudu zatím předbíhat, ještě se uvidí.
Ale je možné, že zkrátka Joko nenastoupí ani v pondělí, abych jí zbytečně nepletla hlavu dvěma školkama - jsem hodně nervozní, jak to dopadne.
A co vy a vaše stěhování nestěhování, už máte kupce?
 Ro

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.09.05 14:16

Nazdárek kamarádi

Je nám moc líto, že jsme nemohli napsat do minulého deníčku ale z nějakých zvláštních důvodů nám náš deníček nešel otevřít. Máma to teda řešila i s nějakým pánem tady z emimina ale zatím nevíme výsledek. Ještě dodnes nám po kliknutí na deníček zůstane prázdná stránka, takže ani netušíme o čem jste si to všichni psali.

Jíro a Šimůnku dodatečně vám přejeme všechno nejlepší k narozeninám. Určitě jste měli supeeer oslavy, báječné dárky a výborný dortík a určo jste si to báječně užili. U nás na toto téma zatím žádná změna:(

Školku vám mooooc závidím, já už bych chtěl taky ale máma pořád říká, že musím počkat do svých narozenin. Už jsem to i jednou obrečel a to když jsme šli vyzvednout Fildu. Tak doufám, že se jednou taky konečně dočkám:)

To máme krásné počasí co? My toho využíváme jak se dá. Včera jsem řádil na motorce, Filip na kole a večer jsme šli ještě s tátou hrát fotbal. A jinak jsme chodili furt na koupaliště. To byla paráda. Ani domů se nám nechtělo. A mám slíbeno, že možná zítra pojedeme zase až teda Filipa vyzvedneme ze školky.

Měli jsme tu na návštěvě taky tetu s bratrancem. Prej jsem byl už na něho hodnější a nějakou tu hračku mu půjčil. Jinak mi máma říká, že jsem lakomej:o) Vůbec jsem ho nestrkal, tak jako dřív, jenom jsem mu omylem skočil na hlavu, to když jsme skákali u mámy na posteli:) Čekám až bratranec víc povyroste, to bude ještě větší čertisko než my s bráchou dohromady.

A máme ještě jednu novinu. Jsem už několik nocí úplně bez plen!! Máma jásá hurá!! Posledních pár nocí jsem měl plínku suchou a tak mi máma řekla, že to zkusíme bez ní a ono to šlo. No jasně, já to věděl, že to vydržím:)) Nějaké plínky nám zbyly a ty jsem věnoval bratrancovi, protože to je takové přerostlé mimino:) (je to bez nehody a navíc ráno po probuzení ani nepotřebuje hned na nočník, tak jak jsem myslela - pozn. mamky. )

Jo a ještě jednu poznámečku, my jsme s mamkou pro aby se psal ještě deníček aspoň tak jak to půjde, tedy ten měsíční. Ale kdyby byl častější, tak by jsme se vůůbec nezlobili:))) A taky jsme pro obnovení seznámku, páč nám tam hoodně věcí chybí. Své údaje rádi zašleme:o)

Holky a kluci spinkáte ještě pravidelně po obědě? Já poslední dobou už moc nechci ale máma mě nutí. Někdy tedy když ráno vstávám pozdě (kolem půl deváté, vyjimečně v devět), tak mě nechá ale jindy zase říká, že spinkat musím. Např. dnes jsem vstávál stejně jako Filip do školky (v 7.15) a máma mě teda po obědě do pelíšku donutila. I když jsem byl zá:,–(ně proti. Vůbec už teď toho vydržím víc. Já myslím, že bych po obědě spát nemusel. Jenže řekněte to mojí mámě:)) (je fakt, že dřív, když občas nešel po obědě spát, tak jsem byla ráda, že vydržel být vzhůru aspoň do 8 hodin a teď vydrží v pohodě do devíti hodin a ani není mrzutý - pozn. mamky.)

A protože jsme už dlouhý, tak toho necháme. Mamka chce ještě něco říct ale napíše to radši zvlášť.

Tak ahoooj David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.09.05 14:20

Přejeme co nejrychlejší uzdravení, to je teda pech marodit v takovém počasí. Na mail ti pak pošlu kompletní info od nás.

Zatím ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.09.05 15:01

Tak teď ještě jednou sama za sebe.

Stalo se nám něco zvláštního s čím bych u tam malého dítěte nepočítala. Davídek měl z neděle na pondělí ošklivou noční můru.
Po půlnoci jsem šla spát ale zanedlouho se vzbudil David a brečel a natahoval ručičky, že chce pochovat. To jsem ještě netušila o co jde. Jinak spí normálně celou noc bez buzení. Tak jsem si ho vzala k sobě do postele a tam to začalo. Sedl si na mě, nevěděl kam si má dát nožičky a strašně se bál a měl hysterický záchvat pláče. Tak jsem rozsvítila lampičku a viděla jak je strašně moc vyděšený. Chtěla jsem vědět proč ale moc mi toho nedokázal říct, říkal jen že se bojí pavouků a pořád se rozhlížel a díval jestli tam někde nejsou. Chtěla jsem mu vysvětlit, že to byl jen sen ale nepochopil to. Bylo to asi hodně živé, teda jako ten sen, že ničemu nevěřil a fakt si asi myslel, že je máme v ložnici. Po chvilce se uklidnil a tak jsem vzala knížku abych ho odvedla na jiné myšlenky. Asi po půlhodince (mně už se chtělo fakt spát) jsem knížku zavřela a řekla, že už musíme jít spát a nechala si Davídka u sebe v posteli. Radši jsem ho měla těsně u sebe a držela ho, jenže pořád se vrtěl a dával si nohy na mě. Po chvličce se zase lekl a spustil další hysterický řev. Vypadalo to jako by zase nějakého pavouka viděl, my měli takové prostěradlo s malými motivy, takže si to možná pletl. Takže jsem rychle rozsvítila a vzala si ho k sobě. Jenže jsem měla černou noční košili a té se taky bál, takže jsem se musela jít i převléknout. Nikdy jsem ho takhle vystrašeného neviděla ani nikdy takhle nebrečel. Říkal, že chce jít do obýváku (asi myslel, že tam bude Filip) a tak jsem mu ukázala, že tam nikdo není, že všichni spí. Pořád chtěl sedět na mě, nohy si dával před sebe jen aby je nemusel mít na postely. Tak jsem čekala až se úplně zklidní, vysvětlování že tam žádný pavouci nejsou moc nebral, nevěřil nám. Pořád očima sledoval okolí, díval se pod deku atd. No ale po nějaké době jsem říkala, že už ale opravdu musíme jít spát a znovu ho položila vedle sebe. Raději jsem nechala rozsvícenou lampičku. Vypadalo to, že se už konečně uklidnil a že snad usne. A tak jsem pak po nějaké době zhasla lampičku. Ale nevydrželo to ani půl minuty a další šílený pláč. A tak jsem si řekla, že to prostě nemá cenu, to už byly 2 hodiny v noci. Vzala jsem Davídka a šla s ním do obýváku se dívat na televizi. Tam se teprve pořádně uklidnil, už se nerozhlížel a dokonce si vzal i jablko. K sobě ani k nám do postele samozřejmě spát nechtěl a tak jsme spali v obýváku na sedačce. Usnul až v půl čtvrté.
Doufala jsem, že na to druhý den zapomene ale nezapomněl, protože k nám do ložnice ani nechtěl a když už tam na krátkou dobu byl, tak jsem viděla jak se zase rozhlíží. Ke mně na postel jít nechtěl, to si radši vzal knížku a šel si sám do obýváku. Bála jsem se toho večera aby se to neopakovalo. Odpoledne jít spát nechtěl, to mi utíkal z pelechu a večer tam taky nechtěl být. Tak jsem si ho vzala do obýváku a uspala v náručí (teda odpadl ani né do minuty) a dala ho pak do svého pelíšku. Čekala jsem jestli se nebude v noci budit ale psal celou noc. Pro jistotu jsme vše co by ho mohlo vystrašit dali z jeho dohledu. Teď už se tady tak nerozhlíží ale spát u sebe nechce. Včera večer si tam tedy lehl ale musela jsem být vedle něho. Dnes odpoledne to samé.

Fakt mě to zaskočilo, že takové malé dítě může mít takový ošklivý sen. Ani u sebe si nepamatuju, že bych něco takového zažila. Už jsem se bála aby z toho neměl nějaké trauma či se netrápil. Neumím si představit, kdyby se to mělo nějak častěji opakovat. Snad ho to přejde a bude to zase o.k. Mě to teda taky dost překvapilo, byla jsem z toho úplně hotová a připadala si strašně bezradná. Kéž by jsme to už nikdy nemuseli prožít.

Filípek měl dřív taky ošklivý sen ale né až takhle. Jen se vzbudil, přišel za námi ale po chvilce se uklidnil a hned usnul. To už byl větší a dalo se mu vše vysvětlit.
Teda to je zase román ale nějak kratší se mi to nepodařilo napsat, takže sorry:)

Tak ať máme všichni klidné spaní.
Ahoj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.09.05 15:46

ufff, no to je tedy zatrachtilá záležitost.
Vzpomněla jsem si na důvod, proč jsem přeštelovávala v dobách maličkého Filipa telku, tehdá se nám zadařilo zadarmo chytat kabel a Filda jako tříletý si nadšeně pouštěl FoxKids s jeho autoboty a pokemony a dalšími japonskými seriály, což jsou většinou zběsilé blikačky se spoustou příšer, no a bum prásk, klidný a spokojený chlapeček začal mít noční děsy. Takže jsem program zrušila a asi za dva měsíce se to uklidnilo. Neviděl Davídek něco obdobného? Myslím, že asi jde vysloveně o nějaký impuls z telky nebo z nějakého vyprávění, kdy jeho představivost prostě vytvořila nesnesitelnou situaci, která se mu v noci vybavuje. No já bych na tvém místě hýčkala a zkoušela pomalinku otužovat v místech, kde se mu nelíbí, rozhodně si myslím, že vysvětlování nebo lámání přes koleno prostě podvědomí nepřemůže. Řešila bych to tak, jak by mi napověděla intuice a láska. A snažila bych se nenápadně dopátrat podnětu.
Jinak Joko už má taky dvě drobné můrky za sebou, ale druhý den už byla v pořádku a navíc to bylo kombinované s bolestí způsobenou růstem, měla k tomu nějaké mučivé sny. Když přešla bolest, přešly i můry. Nedokázal by to David vyprávět hnedle po probuzení ráno? Jo a jinak např. arachnofobie je pěkný svinstvo, když vleze do snů. Tak hladím Davídka a držím ti palce, ať vykoumáš příčinu, pak to půjde snáz.
pa
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.09.05 20:32

Kupce jsme meli, ale tesne pred definitivní domluvou se rozmysleli :-((
Ted jsme se domluvili s jinou realitkou, vypadal schopne, rikal ze udela maximum, aby ten byt byl fakt videt. Zitra bude zase prohlidka, uvidime. Prestala jsem se stresovat a nechavam to konovi, jinak uz bych mela zaludecni vredy.
Cau Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 07.09.05 21:10

Ahoj maminy,
děkujeme za přání k narozeninám. A taky za pochopení - tentokrát jste to přesně vystihly, jak jsem to myslela. Prostě jsem za ty roky vyšťavená a než psát „o ničem", raději ať píše někdo jiný „o něčem". Pro mě osobně je forma chat či diskusní skupina dost nepředstavitelná, takže bych určitě zachovala deníček. Využijme toho, že je Jana ochotná psát :o)) A nemusí to být měsíčník, dva do měsíce se snad zvládnou. Nechci vám organizovat kdo máte kdy psát, když už se sama neúčastním, ale aby se to dobře očekávalo, což termín k 1. a 15. dni v měsíci?

Evo - Davide: ke spaní po obědě - Jíra spaní dodržuje, protože spí Hanička a prostě ho uložím a většinou usne. Jinak „díky" za odplínkování, začínám mít mindrák, že máme posledního nočního plínkáče. I ta Háňa už s ním basu nedrží :o)
K tomu nočnímu děsu. Já jsem to zažila kdysi, když byly mojí sestřičce asi 4 roky (dnes je jí 26). V noci začala ječet, že jsou tu hadi, tak jí mamka vzala k sobě a opakovalo se něco podobného jako u vás. Postupně jí mamka zkusila dát nám všem do postelí, ale za chvíli zase šílený řev „hadi, hadi". Nakonec už nevím, jak to dopadlo, ale asi usnula. Byl to sen, dodnes si ho pamatuje, jak všude okolo lezli hadi. Víckrát se to neopakovalo a žádný trauma z hadů dnes nemá. Televizí to asi taky nebylo, protože tenkrát nic podobného, co popisuje Romča, nedávali. Držím palce, ať se to ani u vás neopakuje.

Ahoj Jiřina

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 07.09.05 22:39

Ahoj Filuti,

tak především přejeme dodatečně všechno nejlepší Jírovi (a pro jistotu i dopředu chlapákovi Šímovi) k narozeninám! Takže hodně zdravíčka a pohody…Jírovi ať si s Háňou užívá i nadále spoustu legrace ..a Šímovi hodně veselých zážitků ve školce…o:))

My si taky užíváme pěkné počasí..takže s mamčou (někdy i s taťkou) pořád někam chodíme-na hřiště, na kolotoče (dvakrát jsem jel ještě s mamkou..pak už jsem jezdil sám…asi už vím, kde utratíme první mamčinu výplatu o:)), o víkendu jsme se byli podívat v parku na maraton-pak jsem celý den říkal, že jsem běhal v parku a že mě bolí nožíčky..o:) anebo se alespoň jen tak plácáme na zahradě..

Mamka momentálně řeší, kdy konečně začnu chodit do školky..(chtěla jsem ho nechat trochu „otrkat“ mezi dětma-takže často chodí na hřiště-s babčou nebo se mnou-byl hrozně neprůbojný…no asi už jsme to přehnali..dnes už se s jednou holčičkou na hřišti docela slušně fackoval..a připojí se ke každé lumpárně..to budou mít ve školce radost o:) p.m.)
Já se už hrozně těším na děti a na hračky..tak snad se taky brzo dočkám..

Joko, koukej se brzo uzdravit..netrpě­livě očekáváme tvé zážitky ze školky…(ať víme, co nás čeká o:))

Davídku, tobě přejeme, ať už tě ty potvory osminohý nechají klidně spát!!!
(Evi, nezažila jsem tak silné noční můry…ale Ondra měl období, kdy v noci křičel ze spaní-tehdy to ale možná souviselo s rostoucími zoubky-bohužel,se se mnou ještě moc nedomluvil…).

Zatím papa Ondra

ps: Holky,budu moc ráda, když se deníček udrží..našla bych si vás asi i v diskusi..(na chat se ale určitě nedokopu…).
Ahoj Andrea

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 09.09.05 20:31

Ahoj kamarádi,

děkuji všem za gratulace k narozeninám, ještě něco málo připíšu, co jsem zapomněl do deníčku.

Hrozně rádi mamce pomáháme v kuchyni. Když totiž něco dělá (třeba šlehá), sápeme se s Haničkou na linku, aby nám nic neuniklo, přitáhneme si židle a pak z nich padáme nebo na všechno saháme. Mamka, než aby nás chytala, raději dá tu nádobu na zem, abychom viděli. Pak vymyslela skvělou věc - doprostřed kuchyně dá stoleček z mé rozkládací židličky, a co jde, dělá přímo před našimi zraky. Nejradši máme, když se dělá pizza. To mě (nás) nechá vymazat pekáč, rozmatlat těsto ručičkama a pak vším možným posypat a namazat. Nebo švestkový koláč, ten jsme s Haničkou vyrobili skoro sami. Mamka už se začíná těšit, až budeme tvořit vánoční cukroví :o)))

U babičky jsme našli krabici s knihama na vyhození. Nenápadně jsme si ukradli každý jednu - já žlutou, Hanička červenou. Mamka s babičkou pak byly překvapené, když nás našly sedící na lavičce zabrané do čtení - já měl Zákoník práce a Hanička Zákon o obcích :o))) Hezky jsme si postudovali a já jsem mamku donutil kus mi přečíst - zrovna to bylo o návratu do práce po mateřské a dokonce objevila pár skutečností, které nevěděla :o))

Poslední dobou jsem prý ošklivý na cizí děti. Dnes jsme přišli na klouzačky, kde jsme zatím nikdy nikoho nepotkali, a hrály si tam tři děti. Já jsem se ani jednou nezklouznul, před dětma jsem couval (nutno poznamenat, že všechny byly mladší než já), házel na zem klacky a pak jsem házel písek z pískoviště a dělal různé jiné naschvály. Mamce se to nelíbí, ale já se prostě stydím a nevím jak se skamarádit a ani vlastně nevím, jestli se s cizíma dětma kamarádit chci (pozn. mamky - i když samozřejmě cizí nejsou, všechny známe a už se s nima někdy viděl). Mamku by zajímalo, jak to bude ve školce, ale co nadělám, tam jdu až za rok.

Ahoj netykavka Jíra

 
Anonymní  10.09.05 23:33

Ahoj Jiro, a cela rodinka…

Zdravime Ta po dlhsej dobe.
Hlavne prajeme vsetko naj k narodeninam a vela radosti s maminkou a Hanickou.
Ani som si to neuvedomila, ze ste doma uz Tri roky. Strasne rychlo to ubehlo.

Mozno si uz pocula o nasej novinke, za necele dva tyzdne odlietame smer Seattle. Tak nam obcas napiste ako sa Vam dari. Zatial nas informovala Andy a Jitka, tak dufam, ze nieco napisete aj Vy.

Pa, Pa a majte sa moc krasne

Slniecko (Gabi) a Lucky z Jarnatiek 2004

PS: idem napisat tiez dennicek, tak sa tam o nas dozvies viac :o)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.09.05 14:35

Ahojky všichni,
protože jsem zase týden nebyla schopná usednout k počítači a přečíst si nový deníček - a on už je vlastně skoro starý, přemýšlela jsem dnes celé dopoledne o tom, jestli a jaký smysl ten náš deníček vlastně má, hlavně z naší strany, protože se vážně účastníme méně a méně, a aniž bych tušila co se odehrává zde, dospěla jsem v podstatě ke stejnému rozhodnutí. No, zdá se, že jsme prostě stále ve spojení :-) Chtěla jsem vám napsat o tom, že už nebudu další deníčky psát, protože se také cítím zcela bez nápadů a navíc nejsem schopna reagovat na vaše komentáře, ani nějaké vlastní zplodit. Přišlo mi prostě nefér napsat cosi jednou za tři týdny a pak ticho po pěšině, ale zárověň bych tímto nerada přispěla k ukončení deníčku.
A tak jste to vyřešily za mě a to je prima. Přiklonila bych se k deníčku jednoměsíčnímu, poslední dobou se tady ani víckrát neobjevujeme :-) Ale možná bych docela dala přednost chatu, pokud bysme byly schopné se domluvit např. na nějakém pravidelném cyklu nebo tak něco, zdá se mi to takové bezprostřednější. Jasně že na chat můžu zaskočit kdykoliv a semtam vyjímečně tam zabrousím hlavně za Romčou, ale - a to není ani výčitka a ani stížnost, do rozjetého vlaku se těžko nastupuje a já už tam většinu holek neznám a tak se mi těžko zapojuje do debaty, protože převážně nevím o čem a o kom jde řeč a těžko se můžu bavit jenom s ro a ostatní ignorovat a ani od ní nemůžu čekat že se bude věnovat jenom mě. Takže bych celkem uvítala, kdybysme byly schopné se občas sejít hromadně na chatu a probrat všechny záležitosti přímo na místě :-) Toť jenom další návrh do diskuze.
Jinak vás všechny moc zdravíme, přejeme marodům brzké uzdravení a opět dodatečně přejeme Jírovi všechna nej k narozkám!!!!
Pa Stáňa a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.09.05 20:17

Ahojte holky,
takže tímto oznamuji, že další deníček napíšu až za nějakou dobu, ale ne za měsíc. Tak aby to na konci října vyšlo znovu na Verunčiny narozky.
Taky se přimlouvám za chat a rovnou navrhuji úterky, protože ve středu mám volno a nemusím si dělat přípravy do školy.

A Romy, dík za plodný telefonát. Odstranila jsem všecky spamy a hle, interpunkce funguje :-)). Huráá.

Jinak my jsme měli celkem náročný víkend. Tatínek v Holandsku na MS v baseballu, vrací se dnes kolem půlnoci.
Já jsem strávila sobotu na konferenci pro učitele AJ, super jako vždycky. Na téhle bylo nejlepší, že se konala v Brně. Dneska jsem se taky nějak nestihla zastavit, tak už jsem docela vyšťavená. Jdu na ty přípravy.

Ivi, Romčo, jak to vypadá s vaším zaměstnáním?

Dobrou
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.09.05 07:05

Tak u nás je den Š. Sláva, nezaspali jsme, teď dopíjím kafíčko a vyrážíme.
Jen jsem nepochopila, kde se ve mě vzaly ty masochistické sklony - nehorázně brzy vstávat, chodit strašit lidi v zombiem převleku, navrch do toho nutit Johanku. Proč proboha to všechno?
Romana a zcela mátožná a rozespalá Joko

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.09.05 10:05

Ahoj Jani,

jsi zlatíčko, že se do deníčků dáš, slibuju, že když to jen trochu půjde, budu věrnou přispěvatelkou :D. Úterky na chatu se pokusím stíhat aspoň jednou do měsíce, dokud nemám práci, můj život nějak postrádá pravidelnost :).

Což je odpověď i na tvůj dotaz. Zatím hledám, mám rozjetých pár nabídek, otázka je, jestli si mě vyberou a taky jestli se mi do některých z nich bude chtít. Práce, kterou chci, teď zrovna moc není a mně se zatím nechce moc slevovat z finančních a ostatních požadavků (obor, místo práce - aby to nebyl druhý konec Prahy a taky velikost firmy, moc se mi neche do nějakého kolosu). Jo, mám problém, že moji předchozí zaměstnavatelé mě po všech stránkách rozmazlovali, nadprůměrně platili, do práce jsem to měla čtvrt hodinky atd. :D, o zkráceném úvazku si budu muset nechat snít, to je naprosto neprůchodný (aspoň tedy na začátku).

Říká se, že kdo hledá, najde, tak neztrácím hlavu ani naději, prostě si počkám na tu správnou nabídku :). Jediný, co mě těší, že zatím nikdo neřešil, jestli mám dítě a kdo se o něj bude starat, kdyby bylo nemocný.

Jé, to jsem se sobecky rozepsala, tak už už končím :).

Ahoj, I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.09.05 10:08

Tady napjatá Iva :D, dej nám vědět, jak tvé něžné holátko přežilo mezi těmi školkou otřískanými harcovníky :))). A taky, jak přežila maminka… já se zcela krkavčicky přiznám, že jsem se těšila, že budu mít dneska po víkendu bez tatínka chvilku klid :D.

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.09.05 19:03

Ivi,
A proč se vlastně nevracíš do původní práce? Zrušili ji?
Já jsem dneska opět vyřízená. Zapomněla jsem si vzít ortézu a od 8.00 do 15.30 jsem skoro pořád stála, pocházela po třídě nebo dozorovala. Bolí mě nohy jak … domyslete si to nejhorší. Ještě si tělo nezvyklo.

Ahoj

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.09.05 21:12

Tušila jsem to, takže odpověď už znáš.
Když to teď probírám zpětně, tak lépe jsem si to ani nemohla vymyslet.
Příchod, představení se a ostatní proběhlo, jak se dalo u Joko očekávat, zcela bez problémů. Sice první půlhodinu nepronesla skoro ani slovo, ale zařadila se a velmi ostražitě hlídala, aby vše dělala správně tak jako ostatní.
Překvapila mě tím, že neprojevovala moc nadšení, teď mi dochází, že asi pochopila, že už je to na furt a vysloveně si očuchávala teritorium a sondovala spolužáky. Prostě vzala to velmi zodpovědně. Odpoledne se babičky dozvěděly (českou upatlanou japonštinou), že: „školka je dobrá, ta učitela tam je Johanky. Joko je holka koťátko (název třídy) a má kočárek (značku) a musí jít zítra do školky“
Když jsme jeli o chvíli dříve než bylo plánováno ji vyzvednout, nebo respektive zkontrolovat, tak jsme chvíli šmírovali do zahrady, jak se jí daří. A co myslíte: vybrala si tam ty největší (růstem i mírou) rošťáky, lítala tam s nima po zahradě a kdo ví, co všechno už od nich umí. A pak najednou stop, šla k učitelce (prý kde je máma, kde táta), sedla si k ní na klín a najednou byla dost smutná. No tak jsem nevydržela a vlezli jsme tam o čtvrthodinku dřív. Pak ještě zvládla skvěle oběd a hygienu. Ale bylo na ní vidět, že je děsně utahaná a ráda by spala. Navíc tamní postýlky ji vysloveně lákaly. Ale spaní nebylo domluveno, takže jsem Johanu přeprala (další monokl), ona sama se převlíkla (až jsem čuměla, jak ochotně) a jelo se domů. A na zítřek se já docela těším, Johana to tuším bere jako konec sladkého nicnedělání a počátek povinností - kéž jí to vydrží
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.09.05 21:35

No tak to jste to zvládli naprosto skvěle. A budeš ji tam nechávat i na spaní?
Verču dneska vezl tatínek, prý v pohodě. Jenom jsme jí zapomněli dát čisté pyžamko, tak celé odpoledne všem roztrubovala, že musela spát v tričku.
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.09.05 21:39

No to rozhodnu až ve středu. Jestli zítra nebo pozítří ráno nastane boj o školku, tak bychom to ještě v září neřešili a šla by jen na těch pět dní. Když bude OK, tak spaní prý tak po 14ti dnech stálého chození.
Celé dopoledne jsme vážili se Standou, jestli jsou tři tisíce víc než jedna Johana :-))), nakonec jsem zařvala a dohoda je, že to vysloveně podřídíme Johančinu přání
pa
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.09.05 09:53

Jani,

já jsem tam skončila, když bylo Viki 20 měsíců. Od jejích 7 měsíců jsem tam byla na půl úvazku (z toho jeden den práce z domova), ale pak chtěli, abych se vrátila na celý úvazek, a to bych tu malou prdelku vůbec neviděla, tak jsme se v (velmi) dobrém rozloučili :). A zpátky se mi tam už nechce, i když by mě asi chtěli. Proto teď hledám.

Nohy lituju, ještě dneska a zítra si je můžeš hodit nahoru :D.

Ahoj, I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.09.05 09:56

Tak to je super, že i Verče se líbí. Viki neustále touží po spaní, zítra máme rodičovské schůzky, tak už jí to od příštího týdne domluvím… Co já budu celý dny dělat? :)

I.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 13.09.05 16:10

Zdravíme spokojené „školkové mrňata“!! Držíme pěsti, ať nadšení vydrží!!! o:)
Snad u nás nástup do školky taky proběhne v pohodě..ale odsouváme ho (po velké rodinné radě ) na listopad..(chtěla bych se v práci řádně zaběhnout..můj vykojený mozek dostává po těch skoro 4 letech pěkně zabrat..zatím chci „fungovat“ bez paragrafů…a taky tiše doufám, že se Ondra za ty 2 měsíce o něco zdokonalí v mluvení..zatím se s cizími dorozumívá docela složitě..)

Papa a školce zdar! Andrea a Ondra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.09.05 19:37

Ajo,
naprosto tě chápu, za ery Filipa, dokud mohly fungovat babičky, jsem nástup do práce řešila podobně, přesně taky proto, abych se tam mohla dobře uvést a nepřemýšlela celý den, jak se brouček má.
No a jinak se o Ondru neboj, Joko tam vyrazila se svými nesrozumitelnými pokusy o češtinu nebo s případnou nechutí se zlepšovat a opakovat. No a zatím to tam nevadí ale vůbec nikomu a hlavně jsem koukala, že v tomto směru vůbec není příliš velký exot, takových dětí je tam dost a ty učitelky to s nimi opravdu uměj, alespoň v té naší MŠ. Jediné, co jim dělá problémy, pokud má dítko problémy i porozumět jejich řeči, tam by prý pak prosili o nějaký odklad, než se to vyřeší. Ale to určitě nění problém Ondry.
Takže už se těším na bezproblémové Ondrovo školkování, určitě to půjde snadno.
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.09.05 09:08

Tak jsem si včera říkala - je úterý, jdu na chat - založila místnost Filuti a čekala a čekala a čekala. A prd :-))))
Ba ne, nemám si na co stěžovat, mám za sebou krásný on-line porod Chillie, jen to bylo dost náročné, nějak ty těhulky poslední dobou odmítaj pochopit, že ty bolesti, co je nelámou v pase, by taky mohl být porod, dvě hodiny jsme ji vyháněly, aby od odjezdu do tří hodin porodila Filípka.

Naše školkování probíhá normálně, až je to takový divný. Včera mi paní učitelka předala Johanku se slovy: ahoj Johanko zítra, naschledanou. Když jsem nevydržela a šla se zeptat, zda nebyly nějaké problémy nebo něco závažného, tak prý ne, proč? No přišlo mi, jakoby tam chodila rok a ne dva dny.
Dnes ráno sice Joko prohlásila, že do školky nepůjde, že bude hajat s mámou, ale když se maminka vykopala z postele, tak Joko se fofrem oblékla a čekala pak už u dveří. Sice se o tu svou kočičku strachuju pořád, ale teď už spíš jen o to, aby nenadělala nějaký velký rošťárny, zvyká si tam nějak moc rychle :-))))
Tak zatím pa
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.09.05 09:23

Nazdar,

ostuda se hlásí - chtěla jsem počkat na začátek Vyvolených, že pak zasednu, Honza si „zatím“ pustil fotbal a já usnula jak špalek :D. Tímto se omlouvám, ale radši už nic neslibuju.

Ahoj, I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.09.05 13:36

Já se taky kaju. Už jsem na ten chat chtěla kliknout, ale nějaká jsem byla vyřízená a počítač jsem radši vypla.
Dneska si užíváme volné středy, ale Verča si pořád stěžuje na bříško a na pipinku. Tak doufám, že s chladnějším počasím se neohlásí močové cesty. Ani bych se tomu nedivila. Verunka na písku sedí na zadku a odmítá dřepět a ještě předvčerejškem si hrála celé odpoledne bosky. Ono se to počasí změnilo strašně rychle:-((. Vařím heřmánkovou koupel, snad to zažehnáme.
Ahojte
Jana a Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.09.05 14:52

Jejda, tak to držíme palečky, ať se to nerozjede :(. Já teď taky pořád spekuluju, jak Viki oblíknout, aby se nepotila a aby nenastydla… :). Včera spadla ve školce z kolotoče a odřela si čelo, prý odmítá si sednout jako ostatní děti nohama dovntř, takže ji odstředivá síla vymrštila… No, aspoň ví, proč dávat nohy dovnitř :D.
Pa, I.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.09.05 19:16

Díky za povzbuzení..už mám při myšlenkách na školku mnohem lepší pocit (Ondra se za poslední měsíc docela rychle vyvíjí…tak snad mu to chvíli vydrží o:))
Držím pěsti, ať se Joko ve školce líbí čím dál více a ať okouká ty správné lumpačiny…
Ahoj Andrea

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.09.05 19:18

Jéje, včera asi řádila spavá nemoc o:))
Zalomila jsem to s Ondrou o půl deváté (dokonce i manžílek asi o půl hoďky po
nás).
 A.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.09.05 19:20

Taky držíme pěstičky, ať je Verča v pořádku!! Andrea a Ondra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.09.05 21:17

Tak jsme byly u doktora. Všechno je v pořádku, vzhledem k tomu, že žádný potvůrky v kakání nepozoruju (a to Verča vyžaduje každou šišu ukázat a pak se kochá, co to vytvořila:-)).), stanovil pan doktor diagnózu prdíky. Máme koupit sab simplex a 2 dny jí to dávat. Ale nechtělo se mi do lékárny a na prdlavkovej čaj večer taky nedošlo. Tak začnem zítra.

Ach jo, dneska jsem chtěla jít po strašně dlouhé době cvičit a zkusit Pilates - a Hynek na to zapomněl a přišel pozdě z tréninku a utřela jsem :-(((.

Taky už máte podzim? V Brně je typický, ale typický září - chladná a mlhavá rána, pak sluníčko, jak zaleze, kosa jak blázen.

Mějte se
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.09.05 07:38

To je zvláštní diagnoza pro tříročka, to teda koukám.
Jinak v Praze je počasí naprosto stejné a od toho se odvíjí i naše školkování.
Včera jsem potvrdila, že už budeme chodit na stálo a oželím příspěvek, aby večer Johana šestkrát kýchla a ráno se probudila s regulérní rýmou alá vodovodní kohoutek.
Takže opět marodíme. Ale tentokrát to snad půjde lépe, protože to vypadá, že to budeme mít všici najednou, Filip už si taky teď kýchnul a přemýšlí, zda jít či nejít do školy, mně škrábe v krku. Standa ještě spí, ale chrápe tak, že už to má určitě taky :-))).
No snad se podaří domluvit s ředitelkou, aby nahlásila jen těch pět dní. Ach jo.
Ale máme spousty nových pohádek, takže nemoc snad nějak přežijem.
ahoj
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 15.09.05 16:48

Nazdárek kamarádi

Gratulujume všem k úspěšnému zařazení do školkového procesu. Máma říkala, že když šel Filip tenkrát do školky, tak taky moc nemluvil a vůbec to nevadilo. Hodně mu prej ta školka pomohla a pomalu a jistě se tam rozmluvil. Teď je ukecanej až až, když k nám příjde nějaká návštěva, tak se ani máma nedostane ke slovu:)

U nás nic moc nového, přijela akorát na pár dní jedna teta ale užijeme si jí jenom večer, protože tu chodí do práce. Večer pak posedává s mamkou v obýváku a taky pořád kecaj:)

Verčo tobě přejeme brzké uzdravení ať tě ty prdíky moc netrápí. Filda měl asi před rokem taky velký bříškobol, chytlo ho to v noci, dokonce zvracel a nemohl vůbec spát. Teda řeknu vám, že vyváděl jako by měl jít na operaci:))) A tak s ním naši jeli v noci do nemocnice a nakonec to byly taky prdíky. Tak bacha na ně:)

Johance a její rodině posíláme také uzdravení, to je teda pech co? Zrovna, když máš tu suprovou školku.

Pozn. od mamky: u nás se už spaní zase upravilo, párkrát jsem u Davídka musela sedět než usnul ale teď už je to naštěstí tak jako dřív a stačí mu dát dobrou noc a můžu ho nechat samotného.

Tak se mějte všichni hezky, já jdu zase řádit s Filipem.
Ahooooj David s mamkou Evou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.09.05 21:59

Verča už taky lehce soplí, ale spíš než ze školky to má z písku, kam to dotáhla jiná holčička, co začala chodit do školky:-)).
Ale kamarádka mi poradila metodu odfouknout nosem kus papíru, tak snad se už konečně naučíme smrkat.

Já už jsem mateřskou odhlásila na sociálce, tak my to máme natvrdo.

Mě ta diagnóza taky překvapila, ale dr. říkal, že to děti mívají dost. A že má to bříško fakt bubínkoví a nafouklý - to vidím i já. Tak snad má pravdu. Sab simplex jsem pořád ještě nekoupila, ale kmínový čaj jsem do ní narvala (moje děti zatvrzele odmítají čaj a vyžadují jen sirup, Filda ještě studený mlíko).
Dneska kakala jak carevna - přišlo to na ni, když seděla v heřmánkové lázni - tu si poručila. Tak seděla na hrnci s nohama v lavóru a náruživě sledovala večerníček. Bohužel mě nenapadlo to vyfotit.

Zítra odjíždíme na chalupu zkolaudovat dědovu dvacetiletou rekonstrukci. Vypadá to, že už to má fakt hotový :-)). A oslavit tchýniny narozky. Tak se sem mrknem až v neděli nebo v pondělí.

Čautě
Jana A Verča A Filda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.09.05 14:09

Ahoj všichni,

Viki asi nemohla zůstat pozadu, tudíž rýmuje taky :(. A navíc na ni v noci přišel zase záchvat laryngitidového kašle, takže se mírně dusila a musely jsme jít dejchat na balkón a na:,–(it Prothazin. Ráno ovšem vstala jako rybička, jen trošku nudlí a po kašli ani památky. Tak jsem ji radši vzala k doktorce, která zjistila mírně zarudlý krk a na průduškách nic… Máme 2× denně dávat Zyrtec jako prevenci otoku dýchacích cest a do školky může ve středu (pokud se to nezhorší). Máme se smířit s tím, že asi bude k laryngitidě náchylnější, takže to může provázet i lehčí virózy. Vymizet by to mělo do 4 let. Tolik medicínské okénko :).

Evi, tobě jsem úplně zapomněla psát k nočním můrám, já na to jako dítě děsně trpěla, takže jsem s Davídkem soucítila. To je dobře, že už spinká líp, hlavně, ať to vydrží.

Na víkend jsme měli spoustu plánů, které s Viktorčinou nemocí padly, takže zbývá jen dojet zítra odpoledne popřát tchyni k narozeninám. Jinak asi budeme hnít doma u pohádek a hrát divadlo (Viki ho dostala jako opožděný dárek k narozeninám a umí odehrát skoro celou Červenou Karkulku :).

Mějte se všichni krásně, marodům přeju lehký průběh a brzké uzdravení.

Papa, Iva a spící marod

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.05 21:36

Ahojte všichni,
tak na mém monitoru už deníček zapadl mezi starší články:-((((. Budu s tím asi muset něco udělat. Ale dneska teda ne.

Zdravíme všecky marody, doufám, že jste se přes víkend dali do kupy.
My jsme byly včera u pana akupunkturisty. Byl super, jak musejí všecko poznat podle tepu. Vzal mi ruku, soustředil se a říká: Vy máte zablokovaný záda někde mezi lopatkama, že? Měla jsem, na tři křupnutí odblokoval a jeli jsme dál. Dozvěděla jsem se spoustu věcí.
Verču jsem mu přivedla ukázat, protože on byl jediný, kdo ji kdysi v bříšku odhalil (taky podle tepu). Všichni ostatní včetně UTZ tam viděli kluka.
Mrkl na ni a říká: Není ona žravá? Má horkost na žaludku, vidíte ten červený flíček v uchu? Určitě musí být strašně nenažraná, ona netráví, ale spaluje. No prostě ji odhadl okamžitě. Už mně to její „mami, hami“ 360× za sebou dost leze na nervy:-)).

Jinak jsme zkolaudovali dědovi chalupu, už se tam dá jakž takž pobývat. K jedné tmavé místnůstce o asi 10m přibyla krásná světlá 16m. Takže se tam i vyspíme a nemusí nikdo spát venku :-)). Verunka se s dědou vyřádila, obhlídli kravičky, prasátka a veškerou drůbež. Koza bohužel nevylezla.

Tak, už to začíná být nějaký dlouhý, budu přemýšlet o tom deníčku.
Napište, jak jste na tom.

Jana a Verča

Vložit nový komentář