Filutové z Chytrálkova - Johančin deníček zaláskovaný

Rodičovství

Tak jsem si teď četla u Šulánků, jak Nika šeptá před spaním Honzíkovo jméno a přemýšlím, zda nás prásknout. Ale tak jo!!!! Žijeme teď podobným. Joko mi každý večer vypráví, že Šíma je kamarád a že ho má ráda a co všechno spolu dělali (zatím dobrý, i vzájemná intimní prohlídka na chalupě proběhla v pořádku) a co dělat budou (pámbů zaplať za dysfázii a alálii, že ne všemu rozumím). Zkrátka prožíváme první Johančí zaláskování. A ještě k tomu emiminí!!!!! 

Johančí loňští dva šamstři ze školky, kteří ji směli obouvat a pomáhat s oblékáním (ti chlapi nejsou tak marný druh, je hezké, že nejprve se naučí ženskou oblékat a pak teprve svlékat a to ještě s tím, že před svlékáním šatí), odešli za školními povinnostmi. Sice tam Johanka pořád nějaké kámoše má, ale vidím velkou změnu, začla se začleňovat do slepičárny, takže má tajnosti s Justýnkou, Lucinka a Martinka jsou kámošky a tak vůbec - najednou je školka nikoli o klukách na prolejzce, ale o tajnostech s holkama, teď hodně čarujou, takže prstýnky nejsou pro parádu, ale na čarování.

Já si furt vzpomínám na svou školkovou lásku - se stářím přichází senilita, takže se mi vybavuje čím dál víc vzpomínek :-)))). Jmenoval se Marek, žil jenom s tatínkem, byl hodně divoký - černá ovce kolektivu, za každým průšvihem byl on - já zevnitř dětského kolektivu jsem občas cítila to bezpráví, kdy jsem věděla, že zrovna za tuhle pocákanou zeď a pomalované dlaždičky nemohl, ale já měla špinavé ručičky zastrčené v kapse zástěrky, skutečný viník, který to vymyslel, měl taky tepláky s kapsama, a Marek hrdinně snesl učitelčiny výčitky i následné žalování tatínkovi, který Marka řádně zpráskal, druhý den přišel s modřinama na zádech. (Asi to byla zajímavá rodinka, nevím, jako dítě jsem to moc nedokázala posoudit), jak já ho za to milovala. A tato láska mě i celoživotně poznamenala - dodnes při nanášení krému proti vráskám cítím na tváři tu jizvičku - způsobenou nechtěně při naprosto úžasné hře na indiány (tatínek ho vytáhl na film o Vinetuovi, takže asi nebyl zas tak špatný, spíš si s ním nevěděl rady, když byl Marek tak zaškatulkován, tenkrát měly učitelky vždycky pravdu), kdy mě nerad škrábl nestříhaným a nečištěným nehtíkem, takže se rána zanítila - proto ta jizva. A následovaly další modřiny, ale stejně nás to nerozdělilo. Byl to krásný rok školkování plný tajemství, páč jsme spolu kamarádit nesměli, pak Marek zmizel a mě školka přestala bavit a měla jsem tam problémy s holkama užalovanýma a protivnýma a vůbec, do školy jsem se proto velmi těšila. Je to vůbec možný? Jak dlouho zůstávaj v člověku pocity a vzpomínky tak dávné?

No hlavně se mi to vynořilo právě teď, kdy to vypadá, že si Joko prožívá svou první lásku - a ne že by to bylo bezbolestné :-)))) Nedělní hrátky na hřišti Joko odnesla pěknou modřinou na zadku a večer jsem objevila i šrám na čele - ale je zřejmé, že s tím, že láska může bolet, je naprosto srozuměná,vůbec si nestěžovala. A tak tu teď každý den řešíme, co dělá Šíma a kdy za ním pojedeme a co mu dovezeme a jak je to skvělý kamarád. Přiznám, že bych Johanku nepráskla (to dělaj jen mamky :,-(istky), kdybych neměla potvrzeno, že podobné hovory prožívá každý den i Martina se Šímou na druhém konci Prahy. Třeba to je jen baboletní poblouznění, ale stejně je krásné. :-)))))

Tímto se Johanka omlouvá všem emiminím snoubencům, kterým kdy co slíbila, (Gabčo, doufejme, že si to s Míšou vyříkaj tuto sobotu). No a ne abyste to někdo práskl manželovi, ten zatím nemá tucha, jinak by se už asi sháněl po brokovnici. Johanka je přeci jen jeho, že.

Podzimním láskám zdar

Romana a Johana (s plnou hlavou i srdíčkem Šimona krásného, hodného, milého…)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.09.06 17:29

Ahoj Romčo,  

moc hezký deníček :). Byl přečten nahlas Šímovi, ten se tomu podivil a povídá „Johanka mě má opravdu ráda? Je pořád můj kamarád? " :o), po ujištění, že ho Johanka má doopravdy ráda, odpověděl "já jí víc“ :o)))) a následovaly dotazy kdy pojedeme za Johankou a jestli s náma Johanka zase pojede na Kvašťov (naše chaupa).
Konkurence myslím, že v nejbližší době nehrozí, ve školce je zaměřen výhradně na klučičí společnost a na tenise jakbysmet :o). Poslední láska proběhla na Rhodosu, kde obdivoval šestiletou Terezku ze Zlína :o). Ovšem vzdálenost Praha-Zlín je dosti velká, než aby si Johanka musela dělat starosti :o))).  

Tož ,my matky můžeme pouze podporovat vzájemná setkání a sledovat jejich radost a bláznivé nápady :o))). Jo a Šíma má z toho hřiště rozbité koleno, proto ta díra na teplácích :o).  

Zdravíme Johanku a všechny ostatní Filuty ,  

Martina a Šíma

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.06 19:45

Ahoj ahoj,
já že přicházíme o bruslení a o jehněčí a tady zatím taková lovestory!!! Verunce její budoucí manžel taky odešel do školy, takže u nás zatím nic :(.  

Dneska jsme byly na aerobiku. Byla to docela divočina, brali 20 dětí, přišlo jich 25, takže budou rozdělovat do skupin, nebo brát ty, co zaplatí dřív. Tak jsme rychle zaplatili a jsme tam :)) Přestože lektorka řekla, že rodiče jsou nežádoucí a můžou se přijít podívat na posledních 10 minut, nalezlo spousta matek dovnitř, takže kdo nebrečel hned, rozbrečel se za chvilku. Verča byla ale tak natěšená, že zvládala v poho a nevšímala si mě ani v těch posledních 10 minutách.  

Holčičky se naučily Step-touch a Side-to-side - mají na to různé hry a pohybové pomůcky - námořník, medvěd apod. Verča je nadšená, tak už se těšíme na příští týden. Ve stejném místě je i jazz dance od 4 let. To bych byla i radši, ale tam nechodí Verunčiny kamarádky:( Jestli bude Verča šikovná, tak příští rok. Prý ty šikovné holčičky stejně taneční průpravu potřebují kvůli pódiovkám.  

To je od nás pro dnešek vše.  

Mějte se  

Johance a Šímovi krásné zaláskované sny :)  

Jana, Verča, Filda

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 19.09.06 20:10

Jejda, to je tak hezký, že se tu dost pitomně usmívám a jsem ráda, že mě nevidí manžel, se kterým jsem se mimochodem pohádala. Takže díky za spravení nálady :o))
Bubu z podzimátek

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.09.06 20:34

Ahoj Jani,  

to je skvělé, že Verču vzali a že jste stihli hbitě zaplatit :). Verča je šikovná, určo jí to půjde, hlavně, aby jí to nadšení vydrželo!!!  

pa, Martina  

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.06 21:32

Ahoj Marťo,
docela jsem byla překvapená. Myslela jsem, že budu muset nějak působit, aby byla s holkama ve stejné skupině. Ale zatím vzali všechny. Tak doufám, že to teprve nepřijde. Ale s majitelkou fitka se znám, kdysi jsme si spolu dělaly cvičitelské zkoušky, ještě pod ČSTV, slíbila mi, že když tak se všechno domluví. Tak snad jo. No 1300 jsem u sebe neměla, ale jiní naštěstí jo, takže stačilo obratem zaplatit a pak zajít do bankomatu :)). Teď už nás čeká jen 3200 Fildův lyžák, 600 keramika, kolem 1000 judo, 800 družina a  možná 1600 Verunčino bruslení (ale to možná nechám na leden). Příspěvky do baseballu už jsou naštěstí zaplacený a angličtina začíná až od října. Je to pěkný, to září:). A teď mi dochází, že jsme ještě chtěli s Verčou na plavčo …
Tak radši čau než si ještě na něco vzpomenu:)
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.09.06 21:40

Ahojda,

Romano, to je hezký deníček, vzpomněla jsem si na svého školkového obdivovatele, jmenoval se Tomáš a nosil mi porcelánové figurky z tatínkovy převzácné sbírky… Baletce se ulomila ručička a vojáčkovi čepice, trest Tomíka neminul, ale nesl ho taky statečně :).

Verče gratulace k aerobiku, je to šikulka šikovná. Já jsem Viki dneska zapsala na latinskoamerické tanečky do školky a uvidím - jestli zdědila taneční talent po tatínkovi, bude to asi na dlouho poslední pokus ;D. Kdyby ji to chytilo, vymyslím něco sofistikovanějšího od ledna. Já jsem na všechny sporty kromě lyží, plavání a bruslení totální dřevo a navíc mě to nebaví :).

Jinak dnešní den měl jenom blbý začátek, pak už to šlo, dokonce jsem dokoupila poslední chybějící věcičky pro mimíse, ve čtvrtek se srazím s kamarádkou, která mi vrátí zbytek výbavičky po Viktorce a mám všechno komplet. Teď ještě přimět Honzu, aby ze sklepa vytáhl autosedačku a kočárek, abych zkontrolovala, že jsem je (před léty .) dobře vyčistila, sbalit tašku, vyplnit papíry a je to. Jo, ještě umýt okna, vyprat záclony a přestěhovat postýlku od Viki z pokoje zase do ložnice (teď v ní bydlí všichni plyšáci, musím jim asi koupit nějaký domeček :). Jo, ty okna nebudu samo mýt já, ale naše zlatá uklízecí Valentýna.

Tolik dnešní zprávy od nás, přeju krásnou dobrou.

Iva

A ještě douška na závěr - po uložení říkám Viktorce, ať zavře oči, protože jenom tak za ní může přijít skřítek Sníček s hezkými sny. Ona na to, jestli taky chodí za zlobivými dětmi. Já, že ne, a Viki na to: „Anebo za nima přijde, ale čte jim nudy z novin.“ Rozesmívá mě to ještě teď :D.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.06 21:49

Já chci taky latinskoamerické tanečky!!!!! Asi se přestěhuju k vám a budu chodit s Viktorkou do školky.  

Nudy z novin jsou dost dobrý:))
Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.09.06 22:00

Jani,  

ani mi nemluv, co jsme už taky museli zaplatit :(. Největší darda je ten tenis, ten vydá za pět jiných kroužků, navíc se platí měsíčně - pronájem kurtu a zvlášť trenér…tak snad to k něčemu bude, Šíma k tomu zatím přistupuje s nadšením, pokud by tomu tak nebylo, tenis bych neplatila, takový peníze za zlobení na kurtu bych nedávala…ale dneska ho trenér moc chválil, celou dobu jsem na ně koukala z lavičky, zatím mě to baví :D, kdyžtak je hned vedle kurtů hospůdka, až se ochladí a odpůlky října budou v hale.  

Když jsme šli z tenisu, foukal vítr a padalo listí, Šíma si toho všiml a povídá "jé, podzim, nepůjdem odpoledne lyžovat? " :D, má to chudák ještě popletený :D.  

tak pa a sportovcům zdar! :)  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.09.06 22:08

Ahoj Ivo,  

nudy z novin jsou skvělýýý :D:D:D.  

Tanečky závidím, na to bych ovšem musela mít holčičku a né Šimona :D.
Skřítkové u nás nejsou, ani zlí ani hodní, ale při zlobení večer nám za okny řádí klekánice :D a brzo tam bude řádit opravdový čert s mikulášem :o))).  

Jak píšeš o těch porcelánových figurkách, mě jeden kluk na základce přinesl tlustý zlatý řetěz :D, který sebral doma, zřejmě jednomu z rodičů. Já to donesla domů a večer volala maminka toho kluka, aby moji rodiče laskavě druhý den přinesli do školy to jejich zlato :D. Tož jsem nezbohatla a chudák kluk dostal asi doma nakládačku :o)))).  

pa,  

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.06 22:32

No jo, tenis to je kapitola pro sebe:) Taky ho máme v záloze, kamarádka má tenisovou školu, tak kdyby nešly tanečky tak od první třídy může nastoupit:D
 J.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.09.06 23:21

Hmm, takže sice mám zaláskovanou Johanku, ale jinak jen tupě zírám. Pro tuto třídu žádná nabídka kroužků není, prý toho maj hodně už jen během dopoledne. No neva, budeme se učit odpoledne to kolo, co se zaseklo na tom, že není tak krásné jako Šímovo nebo jako ten furtošlap jedné holčičky ze hřiště. Jestli se konečně přestanu bát, tak zkusíme i brusle. Anglinu rozhodně ne, když máme zatím problémy s češtinou. Moc jsem chtěla pro Joko nějakou rytmiku či tanečky, ale to leda od pěti někde mimo školku a dost z ruky a nevím, nevím, zda by to ještě zvládla ona nebo já.
Každopádně v naší školce je zatím ticho po pěšině, stále ještě neznám termín schůzek, nikdo nechce žádné penízky do fondu, prostě se nic neděje, zítra už se musím zeptat, protože je to divné.
Tak holt jen gratuluju Verče, že se tak hezky vmístila. Jsem moc zvědavá na krásku z plakátů s uměleckým pseudonymem Anaj Mary Kay - to se hezky rýmuje. Co Filda ve škole?
Ivo, tvé plány mě docela vzaly, až se mi zastavil dech, než mi došlo, že na to máš lidi. Ale při tom pořizování výbavičky nezapomeň, že hodný a vlezlý tetičky budou chtít taky Vetřelce obdarovat, tak si na nás nějaké ty miminčí vyfikanosti vymysli. Jestli to bude ta Bety, tak jsem viděla krásné dupačky se sukýnkou :D:D:D  

Nějak jsme trocha zazdily plánovanou dámskou nebo odpolední vycházku, středa je sice krásný den, ale právě s Martinou zjišťujeme, že se to tento týden moc nevrbí, ach jo. Budeme se muset polepšit.
zatím ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 08:51

Ahoj Romy,
Filda ve škole OK. Prý trochu nuda, takže mu to zpestřuje jen válčení s družinářkou. Ale zdá se mi strašně unavený, podrážděný a přecitlivělý. A to ještě nezačaly žádné kroužky, jen baseball. Tak nevím, jestli je to začátkem roku, náročným víkendem, nebo čím. V květnu měl 2 klíšťata, tak snad není únava nějakého horšího původu.  

Verunka se ráno vzbudila a chtěla jít do aerobiku. A těžce nesla, že zase až za týden.  

Teď už jsou všichni pryč a já se tady dojímám nad JJ Neználkama.  

Jana  

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 08:55

Tak jsem Verunce včera říkala, že Joko miluje Šímu. „Našeho Šímu?“ byla odpověď, a ráno mi přišla říct, že ona se zamilovala do plyšové kočky, kterou teď všude tahá :))))
 J.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.09.06 09:25

Jojo, našeho vašeho Šímu, hele, já myslím, že když dorazíte, tak v rámci kámošství vám ho Johanka půjčí :D:D:D A třeba i s tou kočičkou
 Ro

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 09:30

Verčo, děláš dobře, kočička určo je hodnější a věrnější než Šíma :D

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 09:59

Ještě vám musím popsat, jak Filda včera pral.  

Vzhledem k tomu, že svůj baseballový dres tahá úplně zbytečně (podle mého názoru), tedy nejen na zápasy, ale na všechny akce na hřišti, řekla jsem mu, že fleky si bude předepírat sám. Jinak totiž strávím minimálně hodinu týdně praním jejich kalhot. U Hynka by to ještě šlo, ale Filda má ty kolena a i zbytek fakt nechutný. Tráva a antuka na bílých kalhotech, to je pro pradlenku opravdu pošušňáníčko.  

Tak jsem mu ty jeho dvoje v neděli namočila, dokopal se k tomu až včera večer. Řekla jsem mu, ať si vezme kartáč a mýdlo a udělá, co jde, že zbytek dodělám. Tak chlapeček strávil hodinu v koupelně, strašně se divil, že to jde špatně. Pak filuta přišel na to, že pěnou do koupele (Milk and Honey:)) to jde líp. Já jsem se teda večer dost divila, že na jedny kalhoty padla celá flaška - 400 ml!! Šikulka, ne? Ty druhý už pro jistotu nestihl.
A pak za mnou chudáček přišel, že má rozmočený prsty a na dlaních se mu odlupuje kůžička :D:D:D. Zkusil si chlapec pracovat, já jdu koupit novou pěnu do koupele.  

Jana    

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.09.06 10:05

:D:D:D co bys chtěla od Filuty. Ale příště mu poraď, že Jar je ještě lepší a navíc se po něm tolik ruce neloupou :D:D:D Je to šikulka
 Ro

 
Missorka  20.09.06 10:07

Teda medovomlíkovej dres fakt nemá chybu ;-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.09.06 10:19

To je sikulik!!!!!:-))) A ver, ze priste si na ty kalhoty bude davat vetsi pozor … vzala jsi to za spravny provaz!!!! A na druhe kalhoty musi mit preci druhy sprchac:-))))  

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.09.06 10:20

‚Nudy z novin‘ nemaji chybu … to jsem se zase pobavila:-))))  

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 10:21

Peťo, jak ty to děláš, že stíháš číst úplně všechno?? :))

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:32

Jani,

chudák Filda, není na něj těch střetů s realitou příliš? ;) Hnusná družinářka, teď matka herodeska, co mu nechce vyprat kalhoty…

Neználci mě taky dostali, já budu ráda, když do takové váhy donosím aspoň to jedno - a to Jana na poslední fotce má jen kapku větší bříško a ani špek navíc, fakt je to neuvěřitelný.

Včera jsem konečně zakoupila formu na muffiny, tak peču první várku. Voní to báječně, tak doufám, že rodině zbyde do odpoledne něco na ochutnání :). Já si ty špeky tedy zase pěstuju… Koukala jsem taky na Sylvu, to je taky jenom nudle, co spolkla melouna :D. Moc ji pozdravuj.

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:37

Romano,

jestli to bude holka, tak má plnou skříň luxusních hadříků po Viktorce, tož by ty hodný a vlezlý tetičky radši mohly vzít maminku vyvenčit či jí případně přinést nějakou tu lahvinku (samo, až bude moct :D) a dělat jí společnost při její likvidaci.

S vycházkou si nedělejte starosti, když to nevyjde příští týden, třeba ten další budu taky ještě 2in1 (ráda bych ještě aspoň 4 týdny vydržela pohromadě :).

I.

 
Missorka  20.09.06 10:38

Ty vaše perly se nedaj nečíst - viz nudy z novin :-)  

Moje dítě na mě před chvílí vykřikovalo NEJSI ŽENSKÁ, JSI MAMINKA NAŠE PRDELATÁ…  

No, s tím posledním má sámo pravdu, ale jinak nevím, jestli mu dáváme dobrej vklad do života :-)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:39

Jo a bílý kalhoty jen potvrzují, že baseball taky vymyslel chlap :D.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 10:41

Ivi, měla jsem z Apetitu super recept na čokoládové muffiny. Ale kolegyně mi ho ztratila (celý časopis) :((( Už jí nic nepůjčím:( Ale jak ten recept seženu, pošlu ti ho, ať máš obměnu. Jsou úžasné. Já formu nemám, nakoupila jsem papírové košíčky a peču to v tom.
Hezky si pěstuj špeky, ať máš z čeho kojit. Ségra u Ondry taky skoro nic nepřibrala, myslím 6 kg, ona to určitě upřesní:). A pak měla 46 kilo a nešlo jí přibrat ať se snažila jak chtěla. Stejně si myslím, že po šestinedělí nebudeš mít co řešit.  

Filda si musí zvykat, mám pocit, že jim děláme, co jim na očích vidíme a oni nic. Je mi jasný, že když slajduje, nebude myslet na to, aby si neušpinil kolena. Ale třeba mu dojde, že na lítání kolem hřiště a blbnutí s klukama, když není zápas, si nemusí brát bílý gatě od reprezentačního dresu. Manekýn jeden!  

Měj se a dopíkej (mimi i muffiny:))  

Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:41

Péťo,

já bych si spíš užívala, že zatím mluví za všech okolností pravdu (i když někdy krutou), počkej, jak na tohle budeme vzpomínat, až budou v pubertě zatloukat zatloukat zatloukat :D. A navíc bych ocenila Vojtovu širokou slovní zásobu!

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:46

Obávám se, že moje kojení nebude až tak závislé na špecích (či špekách? :), u Viki jsem prostě nevydržela, protože jsem byla nervózní, že je mlíka málo, nevyspalá, unavená, vystreslá, že nebudu moci kojit a nakonec to i tak dopadlo :(. Teď  zkusím metodu „je mi to fuk“, třeba to zabere :).

A Apetit má nějaké recepty na www.apetitonline.cz, třeba tam ten svůj najdeš. Já dřív taky pekla v košíčkách, ale forma je přece jen pohodlnější. A recepty beru z www.labuznik.com, řídím se reakcemi pod recepty a zatím to vždycky vyšlo.

I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 10:47

Souhlasím. :D Ale na druhou stranu to vypadá fakt dobře :D:D

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 10:48

Holky,  

prosím, písněte mi recepty na muffiny. Formy mám, ale recept ne :D.  

Jani, s tou antukou je to fakt síla, zrovna včera se Šíma v ní moc pěkně vyválel na tenise - a to neměl kalhoty bílý, ale modrý, stejně byl jak prase a chudinky nový bílý tenisový boty - už jsou oranžový včetně tkaniček :(. Ale Šímovi bych praní teda určo nesvěřila, i když věřím, že by se toho chopil s velkou radostí :o))))  

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 10:51

Ivo, byla jsme na tom s kojením stejně jak Ty a pro podruhý si říkám, že k tomu zkusím přistoupit jinak. Jsem tedy zvědavá, jak se  Ti metoda „je mi to fuk“ osvědčí, kdyžtak jí budu kopírovat :D  

Martina

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.09.06 10:52

A navic s tim, ze neni zenska si nabehla sama a vnutila mu tuto myslenku, kdyz mu nejdrive tvrdila, ze auticko neumi opravit, ze je jenom zenska … ale pak ji to nedalo a opravila ho … no a Vojtik logicky vyvodil, ze NENI ZENSKA!!!:-)))
JE K SEZRANI!!!  

SULDA

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 10:52

jdu mrknout na toho labužníka, třeba tam najdu inspiraci i na večeři :)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 10:55

Teď už musím do práce, večer se po tom receptu podívám.
 j.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 10:59

Tak jeden zrovna teď odzkoušený - fuj, zas mě bude pálit žáha :)

120 g másla, 1/4 l pískového cukru, 2 vejce, 1/2 l hladké mouky, prášek do pečiva, 1/2 lžičky soli, 1/8 l mléka, vanilkový cukr, cca 1/4 l drobného ovoce (borůvky, sekané meruňky, jablíčka, rybíz rozinky) nebo sekané ořechy, čokoláda apod.

Formu na muffiny vymažeme, troubu rozehřejeme na 190 °C.

V míse ušleháme máslo s cukrem a vanilkovým cukrem, pak po jednom vmixujeme vejce. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a solí. Ovoce obalíme v hladké mouce (aby nepropadávalo) a lehce vmícháme do těsta. Lžící dáváme do formy (plníme do cca 2/3, muffiny nabydou). Posypeme trochou pískového nebo radši hnědého cukru a pečeme do zlatova. Upečení kontrolujeme špejlí (jsou hotové, když se na ni těto nelepí). Těsto vypadá docela husté, ale žádné strachy, krásně se v troubě rozteče. Dávka vystačí na cca 18 kousků.

Já dělala teď borůvkový a jsou fakt luxusní :).

I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 11:08

Ivo dík,
mám teď čerstý švestky, ty se asi taky hoděj, ne?, jsou sladký. Tak já to dneska nebo zítra prubnu :).  

M.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 11:13

Myslím, že se hodí cokoliv, kámoška je dělá s kompotovanými mandarinkami a taky je to dobrý :). Hlavně to chce docela drobné kousky a přiměřené množství ovoce, aby to nebylo moc mokrý. Možná by bylo lepší dát půlku švestky třeba až na to těsto ve formičce.

Tý jo, tady z toho bude ještě kulinářský koutek, nedávno čína, teď muffiny… :D

I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 11:14

Šuldo, díky za vysvětlení, pak je to jasný - maminka prdelatá je mnohem víc, než ženská :))). I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 11:16

A jdu si ještě postěžovat, protože jsem se právě vytočila nad košem plného prádla - včera jsem prala.
Je neuvěřitelný, kolik prádla dokážou Šíma s Jirkou za jeden den zašpinit :( - Jirka ráno chodí cvičit nebo běhat - jedny propocené hadry, do práce má do obleku každý den čistou košili a poté odpoledne další hadry. Šíma v den tenisu zašpiní i čtvery tepláky, rovna jako včera - jedny ve školce, druhé ve školce na ven - totálně zválené od písku a nějakého bahna, třetí zmazané z tenisu od antuky a na čtvrté si včera doma namatlal nutelu, stejná je i spotřeba triček a i zvýšená spotřeba slipů - s jeho občasnou zapomnětlivostí a přičůrávání se :(.
Fakt tu můžu denně fungovat jak pradlena, pořád dokola :(, a to jsem ještě dneska našla Šímovy i Jirkovy kopnuté ponožky za prádelním košem :(, tož tu jsem ještě za služku :(. a pak to ještě všechno žehlit |:(.
Silně pochybuju, že by nás tady někdo z vás v počtu špinavého prádla na den překonal :(:(:(.  

Tak, jsem si ulevila :D  

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.09.06 11:34

Marťo,
u nás je to obdobný. Už víc než měsíc mi překypuje koš na prádlo a nestíhám ho vyprázdnit, protože se mi každý den kupí hromady nového. Dneska jsem vyprala dvě pračky a koš pořád ještě nejde dovřít. Je to děs.:(:(  A ty ponožky většinou ani nemůžu dohledat, takže Filda má soustavně všechny liché.
 Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.09.06 11:37

Ahojky,
tady to teda zase jede:) To je super:o) Chtěla jsem napsat už včera večer ale pořád mě bolí ta hlava, tak jsem šla raději spát. Dnes jsem se teda musela, na příkaz manžela, vydat k doktorce ale ta má dovolenou, takže si budu muset počkat až se vrátí. Ale stejně moc nepočítám s nějakou „léčbou“, páč naše paní doktorka léčí řečma jako že se musí jíst hodně vitamínů anebo že každého občas bolí hlava a prostě se to musí vydržet apod. Mně příjde, že jí pokaždé děsně otravuju. Nedej bože abych si dovolila tam jít třeba např. na preventivní prohlídku to by zas bylo řečí okolo a skutek utek. A že by někoho poslala po nemoci na kontrolní odběry to nehrozí, stejně jako např. výtěry z krku a pod. To je asi hodně moc práce:( Já tam chodím strašně nerada a málokdy, protože pak odcházím vždycky akorát nasr… páč nechápu proč tam furt sedí na tom zadku když jí to nebaví, místo toho aby šla už do důchodu. Na lepšího doktora tady v okolí jsem nenarazila, takže ani není kam přejít.
Tož jsem si tu postěžovala ale už toho raději nechám. Ještě, že máme aspoň moc hodnou paní doktorku na dětském. Tam vždycky když příjdeme jsou obě (i se sestřičkou) milé a usměvavé. A u zubaře je to taky dobrý.  

Tak přejeme naší nové lásce ať vám to dlouho vydrží. Náš David teda žádnou lásku nemá, nic zatím neříkal. Ve školce si teda hoodně hraje se Sebastiánkem a s Jasmínkou. A za nejlepšího kamaráda má jednoznačně Se­bastiánka, pořád o něm mluví. Teď je Sebastián na dovolené u moře s babičkou ale jeho mamku jsem nedávno u školky potkala. Tak se mě ptala jestli jsem to já jako ta maminka Davídka ze cvrčka:) Chvilku jsme si povídaly a říkala teda, že Sebastiánek doma o Davídkovi taky pořád mluví, takže je to vzájemné:)  

Kroužky u Davídka ve třídě moc nejsou, on je pořád v té pro nejmenší. Máme tam teda dva taneční kroužky ale na to David není. Výtvarka a keramika je až pro větší, angličtina taktéž (ale to bych ho stejně nedala. Viděla jsem jak probíhá výuka předtím u Filipa a já bych řekla dost bída, ty děti nic neuměly). Plavání u nás ve školce taky nabízejí ale musí se dojíždět autobusem a jak jsem koukala dneska, tak se tam prozatím ani nikdo nepřihlásil.
Filda toho má ve škole taky dost, chtěl se mi přihlásit asi na pět kroužků, nejvíc chtěl teda na bojová umění ale špatně nám to vycházalo s časem. Navíc má ten tenis, který posunuli dřív, takže stíhá Filda jen angličtinu. Mimochodem já bych ho ani na ty bojová umění nedala, páč by nám našeho hubeňourka zlomili vejpůl:)) Tchán teda umí nějaké to kung fu, tak se pak může něco naučit od něho, nějaká ta obrana se může hodit:o)

Jani, Verča je šikulka. Je fajn, že se jí na tom aerobiku líbí. Je to roztomilé vidět ty mrňousky tancovat nebo cvičit. Já mít holčičku, tak nějaké ty tanečky to jistí:o)  

Ivo, nudy z novin mě fakt pobavily:)) To je sranda co ty děti nevymyslí:) Jo a je fajn, že autíčko vydrželo. Přeci jen český ručičky nejsou tak špatný:)) A hlavně, že jste v pořádku, že to nebyla větší žucha. Tak teď už jen aby se mimísek taky krásně dopekl. Já jsem taky napnutá jak kšandy, zvědavka největší, těšící se až se dozví co to bude:))  

Končím neb jsou zase dlouhá. Chtěla jsem toho napsat víc, tak si něco nechám i na příště.
Ahoj Eva a školkovníci

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.09.06 11:45

Jéé, to je hezký. Je vidět, že Vojta už má přehled:o)))
A jinak souhlasím s Ivou:)
 Eva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 11:53

Marti,

já peru každý den aspoň 1 pračku a nechápu, kde se to tu furt bere… Naštěstí praní a věšení mi nevadí a žehlí Valentýna. Když jsme měsíc neměli paní na úklid, byla to docela kovbojka, vypráno sice bylo, ale vyžehleno ani náhodou. Hromada v koši na žehlení dosáhla úctyhodné výšky asi 1,5m :). Ale jsem Valentýně ráda připlatila :D.

A k tomu sloužení - myslím, že je to běžná praxe rodinných příslušníků, pokud jsi doma, protože „co bys jinak celý den dělala?“. Když jsem chodila do práce, moje řeči o špinavém prádle mimo koš, špinavém nádobí mimo myčku apod. padaly na docela úrodnou půdu. Teď jsem doma, mám odpočívat, ale vypadá to tak, že bych odpočívala v totálním binci, takže si pěkně každé ráno nejdřív uklidím. A hlavně, když jsem chodila do práce, klidně jsem tu nepořádek nechala a ejhle - když přišel Honza dřív, prostě ho taky uklidil… No, nevím, jestli je jasný, co jsem chtěla říct, ale každopádně tvůj vztek a stav naprosto chápu (podobným propadám teď pod vlivem hormonům ještě častěji než dřív :D).

I.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.09.06 12:11

Martino,
u mě to došlo tak daleko, že už spoustu věcí nežehlím:) Peru samozřejmě všechno:)) U nás přišela změna chvilku poté co se narodil David. Předtím tu byl jen Filda, který byl docela čistotný (když to teď můžu srovnat s Davidem), takže toho prádla nebylo až tak moc. Ale pak tu byl Davídek, nejenom, že přibylo miminko ale k tomu i spooousta hadříků a plen. A já si pak připadala asi tak jako ty. Věčné praní a žehlení (nemluvě o práci okolo). Bohužel u praní nelze slevit ale žehlení jsem dopracovala tak, že žehlím jen to nejnutnější. Věci na doma už ne. Jinak bych teď taky furt stála u prkna:))
Ségra žehlí doma úplně všechno co strčí do pračky ale možná až budou mít druhý mimčo, tak se na to taky vyprdne. Už teď ji často slyším říkávat, že už ji to žehlení neba.  

Mě třeba ještě vytáčí to, že nikdo kromě mě si těch hadříků neváží:) Já byla tak nějak naučená z dětství, že když mám něco nového, tak si na to musím dávat trochu pozor. U dětí bych to ještě pochopila ale manža je schopný úplně nový džíny, co měl 2× na sobě, při dalším nošení zašpinit od rezu tak, že to samozřejmě nešlo dolů. A je mu úplně jedno, že já se s tím pak dva dny v koupelně růčo morduju:))) A to není jenom rez ale kde jaké fleky, které pračka nebere.  

Jani, tebe taky obdivuju, že jsi nechala ten dres Filipa vyprát. Já tím doma sice taky vyhrožuju, páč se mi Filda už párkrát válel v trávě v džínách (které jsme pak měli tak úžasně zelený) ale nikdy jsem to nedotáhla do konce, páč si dokážu představit jak by ta koupelna asi po takovém praní dopadla. Takže časová úspora nula ale snad by si  z toho ponaučení vzal.

Až tedy někdo vymyslí pračku 3v1 (pračka, susička, žehlička), tak mě uvidíte stát ve frontě:))))
 Eva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.09.06 12:40

Ivi,
moje kojeni taky neni zavisle na specich…nesmis si pripoustet, ze by mohl byt nejaky problem, zatim mas ten nejlepsi pristup.
Jinak jak pise segra, s Ondrou jsem sice pribrala sest kilo, ale napred tri zhubla…takze devet.
Ted mam zatim navrch zhruba 4,5, takze to asi dopadne nejak podobne…holt s nekteryma vecma nic nenadelas :D

Drz se, rodime zaraz! Rozhodne ne driv!
Sylva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.06 12:52

Sylvi, dík :))). Já mám už 11 kg+, sice mi na začátku bylo špatně, ale dalo se to zahnat jídlem, takže za první 3 měsíce jsem měla 5 kg a od té doby to plynule stoupá. Jestli vydržím do termínu, bude to 15 jak vyšitých. Kdybych aspoň nežrala, ale žeru a nemůžu si pomoci :D.

Iva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.09.06 13:00

Ivo,
nemyslim, ze by zrovna tobe cokoli zustalo dyl nez sest nedel :D!
Bud v klidu a uzivej si!
 S.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 13:03

Jo Ivi, vystihla jsi to přesně, „co bych celý den dělala, že…“.  

Klíďo bych šla do práce. Hned. Ovšem Jirka nechce. Pracuje v bance v docela důležitý funkci a do toho ještě se svým společníkem podniká. A já, v rámci jeho podnikání, dělám skoreo celou veškerou jeho administrativu - vyřizuju poštu, telefony, emaily, píšu, sepisuju, přepisuju apod. Jsem ráda, že mu můžu pomoct, to jo, začíná to být ten nejdůležitější zdroj peněz do budoucna. Dělám to doma, dopoledne, když je Šíma ve školce, někdy po večerech a někdy, když něco hoří, děláme oba do noci.
Mimo to, každé ráno vodím Šímu do školky, v půl jedné ho vyzvedávám, nechci ho tam nechávat spát, když to není nutné, poté ho vozím na tenis a za jeho zábavou. Mezitím doma musím taky uklidit, uvařit, vyprat, vyžehlit…a taky nechci omezovat svoje aktivity jako aquaaerobic, angličtinu, sedánky s kamarádkama, a ani ty zkrášlovací - jako nehty, kadeřník, kosmetika a pedikúra. No a skoro každý víkend balíme tašky a jezdíme na chalupu nebo někam.  

Takže kolikrát nevím, kam dřív skočit a přesně, moje máma se mě občas zeptá „co pořád děláš, když nechodíš do práce“, to bych střílela :o)))), nebo pracující kámošky totéž „ty musíš mít vegáč, když vydělává Jirka…“tyhle názory mě občas dostávaj, a taky třeba „kam furt spěcháš, vždyť ty musíš mít času…|“ :D.  

no nic, už jsem se uklidnila, vyzvedla jsem Šímu ze školky a s ním opět dvoje špinavý tepláky a jedno tričko pokecané od omáčky :o)))).  

pa, dneska jaksi v divné náladě Martina |:)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.09.06 13:08

Evi, to je geniální nápad, já bych teda do fronty šla až ve chvíli, kdy by byla na trhu verze 4 v 1 - sběračka, pračka, sušička, žehlička. Občas by se tu uživila i varianta 5 v 1 s univerzální svlíkačkou obsahující pachový detektor. :-))))) Ale co já si stěžuju, když mám tu nejdokonalejší žehličku kombinovanou i se zašívačkou, zlatá prababi. Momentálně se u nás nestíhá vyprané a vyžehlené prádlo seskládané u prababi do komínků uklízet do správných skříní, chlapi nejsou ani schopní se pohádat, čí je to které triko, takže to nechávaj u babi a choděj si brát to které právě volné :-))))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.09.06 13:13

Evi,  

tož to je krásné, že má Davídek taky lásku :o)))), třeba jim to vydrží až do dospělosti :o)))))))))))))).  

Já bych Šímu na žádné karate ani bojová umění taky nedala, přijde mi to hrozně brutální :(.  

pa, Martina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama