Filutové z Chytrálkova - Novinky od Vojty

Rodičovství

Ahojky kamarádi!!! Po nějakém čase se hlásíme s novým deníčkem, opět se omlouváme za malé zpoždění, ale nějak nám to prostě nevychází. Slibujeme, že už se vážně polepšíme!

A co je u nás nového? Terezka opět exceluje ve škole, s příchodem teplého počasí by nejraději hodila tašku do kouta a nazdárek, maminka se hodně hodně vzteká a zlobí, na:,–(ila tvrdý režim a musíme se každý den učit. Já teda ne, ale zase se se mnou v tu dobu nechce nikdo bavit a tak asistuji u čtení a počítání, včera jsem byl velmi úspěšný, pomohl jsem Terezce vymalovat domácí úkol, bohužel mě místo pochvaly čekala herda do zad :(

Krásné jarní dny trávímě převážně venku, dovoluji se tímto pochválit, protože je to samozřejmě moje zásluha, jak jinak :-) Osedlal jsem mojí starou dobrou kamarádku motorku a bez ní ven prostě nejdu, maminka začala mít starost o moje nové botky a proto mi na motorkaření zakoupila super botasky u vietnamských přátel, jejich životnost nepřesáhla dvě hodiny :-)) Bohužel nemáme nikde v blízkosti pískoviště na které by mě mamka bez obav pustila, takže bábovky zatím neplácám, ale zase máme kousek od domu dopravní hřiště a to je prostě naše. Od rána žadoním odchod na hřiště, stavím motorku ke dveřím, míč a pití do batohu, na hlavu helmu (oblíbená kšiltovka miminkovské velikosti) a na oči brýle. Díky těmto návštěvám jsem pochopil, že soužití v kolektivu mateřské školky nebude zase tak bezproblémové. Menší a stejně velké děti mi berou motorku i míč, celkem pokorně se nechám obrat, maminka mi vysvětlila, že nesmím být na děti ošklivý a mám jim svoje věci půjčovat, na oplátku mi občas půjčí zase hračky svoje. No, nevím jak to myslela, protože mě se většinou tyhle laskavosti příliš nevyplácí. Nerad se pouštím do nějakých větších soubojů, jsem schopen tak maximálně pro výstrahu zaujmout bojový boxerský postoj. Tak se stává, že i opravdový pinďa mi nafackuje, hlavně o rok mladší Filípek od sousedů, ten se mi pokouší bez zjevného důvodu pravidelně vyškrábat oči, a já jenom stojím na místě a šíleně ječím. Mamka mi neustále říká, že musím alespoň hned utéct,ale nějak mi to v tu chvíli nechce utíkat.
No a tak si radši hraju s většími dětmi, moc rád se je pokouším dohonit na motorce, jezdím jim těsně za zadním kolem a bourám do nich,ale to zase mamka nevidí příliš ráda, prý mě jednou někdo zajede či co. Ale úplným vrcholem byl fotbal s úplně velkýma klukama, tak dlouho jsem je otravoval a běhal za jejich míčem, až mě vzali do hry, mluvil jsem o tom ještě tři dny.

Moje ostatní dovednosti celkem beze změn, knížky neprohlížím, maluju jenom čáry, básničky nepřednáším, ale občas si nechám zazpívat nějakou písničku. Začal jsem se v noci zase počůrávat,ale momentálně jsem čtvrtý den bez nehody a pozor, mám už konečně tu velkou postel, Terezka má úplně novou postýlku, není to palanda, ale je vysoká a leze se na ní po žebříku, a tak já mám tu její starou,ale to mi nevadí, vejde se na ní o dvě hromady víc plyšáků než do té miminkovské.

Tak se všichni mějte pěkně, četli jsme cosi o různých nemocech mezi vámi, takže vám přejeme úspěšné uzdravení, u nás se taky marodilo, maminka s Terezkou minulý víkend pěkně prozvracely, nám chlapům se to naštěstí vyhlo.
Ahojky, zdraví vás Vojta a spol.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  18.04.05 11:01

Ahojky Vojtíšku,
tady nepřihlášená Verča s mamkou.

rychle píšu, než bude ta odstávka!
to dopravní hřiště ti vážně závidím. My máme jedno až v Lužánkách, mamka nám ho pořád slibuje, ale protože neví, jak by tam dopravila Fildovo kolo, asi se to jen tak neuskuteční.
My jsme na písku neustále, mamka už pořídila i jarní fotečky, ale na digitálu byly vybitý baterky, tak si musíme počkat, až je vyvolá a naskenuje.

Nemoc už se pomalu vzdaluje, ale způsobila mi problémy s čuráním. Mám strach, že to nestihnu, tak stojím a ječím a pak si cvrknu. Tak už jsem zase počuránek.
Zato mamka s Fildou mají pěknou alergickou rýmu, mamka včetně puchýřků v očích, tak teď na počítač moc nechodí. (Ale tvůj deníček si nemohla nechat ujít).

A máme další miminko, mojí kamarádce z písku se narodil bráška, už se těším, až přijedou z porodnice.

A taky už se těším, že budu Filípkovi pomáhat s úkoly, jako ty Terezce. Ale musím vydržet až po prázdninách.

Zatím mu jen pomáhám a ničím různé výtvory doma.
Taky mamku častuju různými výroky. Nejoblíbenější je teď „Zabiju tě“. (na otázku, jestli pak budu mrtvá, odpověděla ne, budeš mít velký bebinko. Na otázku, proč mě zabiješ: Protože mi nechceš dát hami ham (čokoládku).
Dneska jsem viděla u tety svou starou motorku a říkala jsem, že teď ji má teda Ondráš, když je malá a tlustá. Ale až vyroste (ta motorka), budu na ní zase jezdit já. A tak bych mohla pokračovat, ale to bych vás zahltila.

Končím výlev, už je to moc dlouhý

Vaše Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.04.05 16:27

Ahoj Vojtíšku a ostatní kámoši!

Hlásím se v nepřítomnosti, byla jsem ke svému velkému nadšení odsunuta do čtvrtka k babičce i s bratrancem Tadýskem, takže dneska to bude stručný.

Nemoc už ustoupila (Verčo, gratuluju k ústupu té tvé), i když pořád mám malou dietku (jakmile sním něco tučnějšího, ještě mě to trošku prožene), ale nakažlivá už prý nejsem :).

K tomu hraní s dětmi chci jen říct, že já mám taky radši větší děti, které pochopí, že když něco chci, tak bude lepší, aby mi to půjčily, než aby ohluchly z řevu. Budiž mi ale přiřčeno k dobru, že už jsem se naučila, že za jejich hračku musím nabídnout nějakou svoji (pokud to zrovna není oblíbený plyšový zajíc, toho nepůjčím ani tátovi a mámě). S prckama je to horší, protože řvou a vztekají se stejně jako já a ani nic vyměňovat nechtějí :(.

A ještě se vrátím k tomu uvědomování lidské sexuality (doufám, že na rodiče nepošlou sociálku ;) - pozorovala jsem taťku ve sprše a přepis našeho hovoru je tady: „Tati, máš pindíka?“ - „Mám.“ - „Tak to seš kluk.“ - „Jsem.“ - „Můžu si šáhnout na pindíka?“ - „Můžeš.“ (Tatínek se už kapku kroutí.) - „A můžu mu dát pusinku???“ - „Nééééé!!!“ Pak zasáhla mamka a odtáhla mě :D.

Tož, to je od nás všechno, mamka prý má nějakou práci, ale začala svoji malou dovolenou nákupem nových džín a obědem s bezdětnou kamarádkou, tak jí držte palce, ať se k tomu dokope.

Zatím nazdárek kašpárek!

Viki (už 32 m)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.04.05 03:40

Ahojky Filuti,
nějak jsem na vás poslední dobou pekla, ale to bylo tím, že ně mě zase rodičové. Teda musím na obhajobu taťky říct, že ten se snažil, ale přeci jen musí chodit do práce a bylo toho nějak mnoho.
Ale ta mamka. Normálka furt dělala, že něco dělá, vůbec si se mnou nehrála, stíží jsem od ní vydyndala něco k snědku. Brrr, to bylo ošklivých 14 dní, doufám, že se vzpamatuje a začne zase maminkovat. Bylo by načase, protože takový bordel, co se nahromadil doma, to jsem tu za svůj život nezažila (no já snad asi taky ne - pozn. mamky) A nikdo mi nečte a neříká básničky, nikdo se mnou na písek nezajde, stíží vykopu někoho z rodiny na nákup. Jediné pozitivum bylo časté cestování autem, já ta autíka vážně miluju, vždycky se nahrnu do sedačky, poručím si brejle proti sluníčku a důležitě sleduju cvrkot na silnici. Bohužel tam dost často neprozřetelně usínám, za což bývám odměněna nošením do našeho čtvrtého patra, takže pak zbývá dost sil řádit třeba až do dvou v noci.
Dnes se máma rozhodla, že přeci jen koupí ještě jeden balík plen, protože si o plínku občas v noci říkám, děsně se rozčiluju, když není a k ránu pak mamku za její lenost obdaruji prima loužičkou do manželských matrací :-) Stále mi totiž přijde, že spát s mámou, tátou, babi nebo i bráškou je prostě fajn, člověk se má hned ke komu přitulit. A bez tulení by byl můj život o devadesát procent chudší.
Taky se rozhodla, že mě přeci jen zkusí do některé ze dvou zdejších školek přihlásit, tak držte palce, aby bylo místo. Přece jen dvě školky tu zrušily, na druhou stranu tu už zdaleka není tolik tmavších obyvatel, co bývalo.
Prý tento týden ještě strávím pojížďkama mezi domovem a babičkama, obě jsou už přestěhované, ale spousta maličkostí zbývá k dovyřízení. Sice se mi u babiček moc nelíbí, ale tamější zahrada je skvělá a odpoledne je tam i dost dětí - a míče a písek a kytičky, no žůžo. A i když se mi u nich moc nelíbí, tak jsem v rámci stěhování našla takových pokladů, že se mi ty ústrky alespoň něčím vynahradily.
Tak to jsou moje novinky - šrám zahojen, jak vysvitne sluníčko, vyrážím ven převlečena za Královnu všech moří :-)
pa
vaše Johanka

Holky, sice ještě stále nevím, kde mi hlava nebo nohy stojí, ale už mám opět srazíkovské cukání. Po přestálém napětí jsem tak lehounce zkolabovala do totální lenivosti, takže je to na vás, dokopejte mě na nějaký ten srazíček - něco málo se už narýsovalo, takže prosím další aktivizační podněty. Takže Stáňo, jak jsi na tom ty? Jiřko, myslíš, že můžeš? Od Jany nějaké náznaky jsou, takže ještě se domluvit mezi pražskejma a srazík může být už v květnu.

Jo a Zuzko, vím, že čteš a dávám ti nůž na krk, máš tři dny, abys napsala. Bububu. Nebo tě tu děsně pomluvím :-)))))))
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.04.05 09:50

A ráno zase dobrý den
Tak mi to nedalo a v rámci snahy ušetřit nohy jsem si zatelefonovala. A dopadla jsem jak sedláci u Chlumce, zase vím prd. Všechny školky na obvodě jsou plné, ale zápis ještě probíhá a zapsat musí všechny děti, pak budou vyhodnocovat, kdo dostane přednost - to je zcela na palici a skoro jako za totáče a navrch si připadám, že jde Johanka ke svým prvním zkouškám.
A aby toho nebylo málo, tak se mnou lomcuje svědomí. Když totiž přihlásím Johanku, tak jako na plný úvazek zaměstnaná matka spádově příslušející a hlásící dcerku na celý měsíc a už od září dostanu automaticky přednost. A ukradnu tak třeba místo někomu, kdo by to opravdu potřeboval, jenže momentálně podmínky nesplňuje a pak třeba do této školky vůbec nenastoupíme, protože se buď přestěhujeme nebo změním práci a budu jezdit do zcela jiných koutů Prahy. Chtěla jsem tu školku jen pro sichra.
Vůbec je to tu na pytel, protože nejbližší spádovou školku máme čtyři stanice tramvají a pak pro mrně docela slušný kus pěšky - při ranním spěchu do práce docela slušná časová zátěž. No snad ještě zpočátku vydržím dělat doma.
Tak si tu lámu hlavu, co dělat a asi už jsem se rozhodla, vysvětlím to paní ředitelce (znám ji ještě od Filipa) a tuším, že mi poradí, abych to místo brala všema deseti.
Tak jsem si postěžovala a jdu vychovávat, právě jsme zvládly další školkovskou dovednost, Johana si umí bravurně utřít zadek sama - akorát papír ji musím podávat, jinak by na každý plný nočník padla celá role, to je totiž děsná sranda a zábava a je dobré si nový návyk zafixovat nejméně třiceti pokusy, zvlášť, když pokaždé maminka tak směšně juchá.
Mějte se
Romana a Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.04.05 15:30

Ahoj holky,

tak moje noční můra se nepotvrdila, máme školku, hurááá! Dokonce tu, která mi připadla nejlepší z těch možných, tak to asi dneska večer půjdu někam zapít :).

Ke srazíkování se přidávám, spíš je to na mimopražských, kdy se do matičky dostanou. My se přizpůsobíme.

Jo, Romano, chápu, s čím bojuješ, že třeba zaberete místo někomu potřebnějšímu. Pokud bude ředitelka vstřícná, tak proč se nedomluvit jenom napůl.

…se mi tu nakupila práce (překvapivě :), tak jdu na to, jsem plná optimismu :).

Iva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 19.04.05 20:36

Nazdárek Verunko!

Tak věř, že naše dopravní hřiště nám nemusíš až tak závidět, sice jsou na něm překvapivě už několik let nepoškozené dopravní značky, ale v podstatě je to jenom jedna křižovatka a dopravní předpisy nikdo nedodržuje :-)) A protože je to jediné solidnější hřiště v okolí kde můžeme být vypuštěni beze strachu rodičů, vypadá podle toho, naštěstí kdysi někdo moudře upustil doprostřed obrovskou kamenou krychli, takže si mají maminky kam sednout a psi kam čůrat :-)
Nebydlíš ty náhodou u nás doma? Já totiž zabíjím a střílím na potkání, dokonce se musí všichni povinně kácet na zem. Minulý týden jsem si v obchodě na tatínkovi vyžmundral velikej nůž (měč), s tím se zabíjí úplně samo.
Tak pa pa a pozdravuj ty vaše opuchnutý rýmovače!!!
 Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 19.04.05 21:00

Ahojky,
tak si dneska hraju na tatínka, rozumějte, dneska jsem byla v práci já a tatínek byl s Vojtou na mateřské :-)) A protože mě neustále rozčiluje ten šílený bordel který mě po návratu z práce vždycky čeká, dala jsem si dneska stávku. Naobědvala jsem se, talíř nechala na stole, přečetla si noviny a odebrala se na gauč, kde se mi podařilo zázračně na půl hodiny usnout. Mezitím děti rozhrabaly hračky, nasvačily se v obýváku, Tereza se třikrát převlíkla na chodbě atd. Taťka se v tu dobu ještě hrdě hlásil k funkci uklízečky. Pro jistotu jsme utekli cvičit a na hřiště a vrátili se až večer. Takže opět večeře stylem kdo kde co upustí. Vzápětí jsem sice mírně vyměkla a začala uklízet, ale opět jsem jenom všechen nepořádek přesunula do kuchyně.
Dala jsem děti spát a sedím si u počítače, zatímco tatínek radostně dává kuchyň do pořádku, tolik nadávek během pár minut a všechny na mou hlavu, nádobí lítá, dvířka bouchají, zřejmě zapomněl, že několik dvířek u kuchyňské linky drží jenom proto, že se k nim chovám laskavě a s úctou, šuplíky ovšem zá:,–(ně zasouvám nohama, on je nezavře vůbec, protože neví jak má správně kopnout :-)))) No nic, jen ať se nám tatínek aspoň jednou za čas pěkně vydovádí.
Jinak vás všechny moc zdravíme, závidíme tetě Ivě volno a k srazíkování jsme plně k dispozici. Zatím je nám jedno kdy, buď bude mít taťka volno a odveze nás ( to budu muset začít být zase hodná :-), nebo přijedeme vlakem, Vojta stejně neustále škemrá o cestování.
Mějte se hezky a Zuzko, koukej napsat, nějak k nám ze severu začíná foukat větříček.......
Ahoj Stáňa a spol.

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 19.04.05 21:52

Ahoj Filuťáci,
v sobotu bylo nádherně, takže jsme dopoledne zaskočili k babičce s nápadem, že pojedeme odpoledne na výlet a šli se domluvit kam. Tedy já chtěl jet hned, ale prý až odpol po spinkání, ach jo. Vymyslelo se, že pojedeme na Zbraslav do malé ZOO. Já jsem pořád otravoval, že pojedeme autíčkem hned a když mi to nebylo dopřáno, aspoň jsem se ptal pořád dokolečka co je to výlet a kde je ten výlet. Když jsme odpoledne konečně nasedli do auta, zklamaně jsem se rozhlídl a povídám: kde je ten výlet, Jía výlet nevidí! Už jsem se bál, že snad pojedeme jen tak bez výletu :o)))
Od té doby bych na výlet jezdil denně, ale dnes jsem vytasil něco nového: Jía chce jet s maminkou a Haničkou na sraz za dětima! Tam za dětima co jsme byli! A kde je sraz? Jía sraz nevidí! Marně mamka vysvětlovala, že sraz je jenom někdy, když se maminky dohodnou, a že je do Motýlka daleko a s Haničkou by s námi bez auta (no ani s autem) sama nedojela. Já jsem pořád argumentoval: hodiny ukazujou, maminko jedeme Jía chce na sraz! Tak budeme muset zase něco spáchat, i když mamka už se teď trápí, jak nás tam oba dopravit a uhlídat, aby si to taky trochu užila, no asi to bude muset dopadnout tak, že bude mít taťka zrovna čas a doveze nás :o)) (od mamky - Romčo, tenhle odstavec jsem měla napsaný ještě než jsem četla tvůj návrh, náhoda, co? Jinak já bych hrozně ráda, ale cestování s oběma vlakem a MHD je pro mě nepředstavitelné, leda bych zase jela jen s Jírou, což je mi líto, že konečně neukážu i Haničku, abyste věřily, že ji opravdu máme :o))) Snad kdyby to bylo co nejblíž naším směrem, ale tatínek je nyní zaměstnán od tmy do tmy denně včetně víkendu a jelikož potřebujeme každou korunu, kvůli srazu ho nemůžu z práce odvolávat. Tak baby raďte.)

Včera si tatínek po dlouhé době udělal den volna, takže jsem si ho užil - no on nás taky, protože jsme celý den byli všichni (následně i včetně mamky) ukázkově protivný, uřvaný a ukňouraný. Prý makat celý den na stavbě je lábuš proti tomu, co jsme předváděli my! Ale aspoň mě vzal s sebou na nákup a taky mi koupil autíčko k svátku, ale nevydržel a dal mi ho hned - což neměl dělat, protože Hanička vyžadovala taky, tak jsme se spolu stavili v krámě pro autíčko pro Haničku a já dostal ještě druhý :o)))) Dnes mě zase babička vzala do hračkářství pro dárček - vybral jsem si prima letadlo a vrtulník a ještě náklaďák. Samozřejmě mi je musela dát hned, jinak by se mnou do neděle nebylo k vydržení. Je to prima, takový svátek, škoda že ho člověk má jen jednou za rok.

Jinak doufám, že Verunce už je líp! Mě moje mamka vůbec nechce dovolit sedět v písku, takže máme na pískovišti starý plastový truhlíky a na nich vysedáváme. Doufám, že takové brutální nastydnutí mi nehrozí.
Po příchodu z venku si sám myju ručičky. Máme v koupelně dost vysoko umyvadlo, taťka chtěl koupit nějakou stoličku, ale ani z té nejvyšší Hanička pořád nedosáhla do vody, takže jsme to vyřešili originálně - táta vytáhl ze sklepa starou přepravku na víno, postavila se dnem nahoru, mamka na ni vyrobila apartní podložku z kartonu a já si ji umím sám vytáhnout a vylezu na ni a myju se. Nejdřív trvám na tom, abych si umyvadlo zašpuntoval, což znamená, že když mamka nepřijde dost rychle (zatím v předsíni svlíká ségru), hrozí vytopení koupelny - dnes zbýval do horního okraje umyvadla necelý centimetr :o))) A parádně jsem si zmáchal rukávy u mikiny, hihi.
Jinak co se týče venkovních hrátek, chodíme většinou k nám nebo k babičce na zahradu. Na písku vydržím jen chvíli, spíš tam s báboviček - rybiček vařím v kyblíku rybí polívku a nebo posílám autíčka nebo sebe po prkne opřeném o lavičku.
Bojové sporty já zatím neprovozuji, zatím jsem to neměl kde okoukat.
Zato počůrávám se v noci pořád, poprvé byla plínka ráno suchá, ale víc se to neopakovalo, zato se tak každý třetí den počůrám i po odpoledním spaní. Mamka tvrdí, že Háňa bude bez spacích plínek dřív než já, tak ji nemůžu zklamat!

Taky jsem byl zase po dlouhé době na cvičení v sokolovně, ale celou dobu jsem probulel, že chci ven za Haničkou. Což mi nebránilo, abych zase druhý den hlásil, že chci na cvičení :o)))
Tak páčko Jíra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.04.05 22:47

Ahoj Stáňo,
Jen tak na ně! U nás se dneska taky trochu přesouvaly povinnosti. Normálně já dětem čtu a uspávám a Hynek leží na gauči, sleduje televizi, případně do sebe práská pistácie (stihne ten balíček, než přijdu).
Tak dneska uspával a on. A myslíš, že jsem se válela já? Uklízela jsem v kuchyni. Takhle vypulírovaná už nebyla aspoň 2 roky. Ve čtvrtek totiž přijde první zájemce o byt na prohlídku. Tak jsem se po dlouhé době hecla, ať je to aspoň k něčemu.
Pozdravujte tatínka, ať si moc neomlátí kolena. Zajímalo by mě, jestli je tak akční jako můj tchán. Ten opravil rozpadající se židle, až když se pode mnou jedna rozpadla (v pokročilém těhotenství). A vzápětí druhá pod jeho bratrem. :-)).
Mějte se
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.04.05 23:05

Ahoj kamarádi!

Tak jsem dneska byla s mamkou v práci. V pátek se totiž píše maturita z jazyků a těm mamčiným čtvrťákům odpadlo několik pondělních dvouhodinovek za sebou. Tak si udělali spešl hodinu. A u toho jsem musela být! Kam jinam taky se mnou, když hlídání v úterky není zavedeno, že?

Pěkně jsem si to užila. Mamka si pro jistotu vzala i Fildu (doufala, že si se mnou bude hrát).
Ve zkratce: Verunka děsná protiva - potřebovala by spát po-o, ale to se nestíhá. Stavujeme se ve školce pro oběd. Usínám v autě těsně před školou. Mamka jásá, že to proběhne v klidu. Daří se jí rozložit kočár - děsnej křáp, už několik měsíců nepoužívaný. Dorážíme do školy a já se probouzím - ještě protivnější. V dost velkém časovém presu mamka kopíruje, uklidňuje mě, dělí nám ten školkový oběd a pouští v kabinetě krtečka. Pak děcka píšou hodinu cvičnou písemku a mamka kontroluje z okna, jestli náhodou neskáčeme z okna kabinetu (3.p). Moc se nám tam líbilo, nic jsme neprovedli.

Druhou hodinu mamka přesunula do školního bufetu. Doufala, že nám koupí zmrzku, probere se studenty, jak měla být ta písemka, a my nebudeme otravovat. Tam se mi taky děsně líbilo. Studentkám jsem říkala teto, a mezi reálnýma a nereálnýma podmínkama je porůznu oslovovala: Teto, ty máš na pouzdře medvídka Púka, jé ten je hezkej! A má tam tygra! Teto, já mám zmrzku, s jahůdkama! Slečny se děsně smály. Pak jsem jim předváděla opičky, akrobatila na lavici a na parapetu, vlastně i na Filípkovi. Ten zklamal, tvářil se jako starej mazák, kterého malý holky neba, natáhl se na polstrovanou bufetovou lavici a ležel :-(. Ale já jsem se nedala, tahala jsem ho za triko, honila, házela po něm balonky… Prostě být středem pozornosti mě baví.
Chodit s mamkou do práce musím všem doporučit, třeba Vojtíšek by si mohl hrát s miminkama. No, Joko je s mamkou v práci pořád, to se asi nepočítá.

Zítra jdeme na kontrolu s pipinkou a Filda na očkování proti žloutence, tak bude taky veselo.

Mějte se
Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.04.05 23:06

Vojto,
My se s Fildou dělíme o jeden supr dřevěný meč. Nejvíc mě baví honit s ním mamku a píchat ji do zadku. A když není meč, vezmu zavděk i baseballovou pálkou.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.04.05 23:08

Ahoj Viki,
Jen ty chlapy pěkně okoukni, já se taky dívám. Abys jednou mohla taťku pochválit, jako moje starší kamarádka: „Tatínku, ty máš největšího pindíka z celé školky!!"
Nazdárek
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.04.05 23:14

Pokud si to dobře pamatuju, tak Hynek hraje v Praze v sobotu 28.5 a 11.6. Když se domluvíte, seberem mu auto (stejně bude na hřišti celý den) a někam za váma přijedem.
Pokud se domluvíte na jindy, taky bychom to nějak zvládly. Ale znáte to, nechce se mi utrácet za benzín, když se to dá zvládnout při jednom:-))).
Ahoj Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.04.05 14:47

Ahojky kamarádi

Juchů, juchů bude srazík. My určitě rádi dorazíme. Časově je nám to celkem jedno, nic tak strašně důležitého nemáme. Vlastně akorát máma říkala, že nás čeká jedna důležitá schůzka v Ústí ale to ještě nevíme kdy to bude vyřízené a to by snad při nejhorším mělo jít odložit.

U nás nic nového. Byli jsme teda na návštěvě v Ústí, máma musela ještě něco zařizovat tak nás hlídala teta. Jinak jsme si tam s bráškou hráli s hračkama co jsme si přivezli a taky s bratrancem. Nevím proč ale bratránek má radši Filipa, toho objímá a dá mu klidně pusu. Ke mně moc nejde (to má za to, že ho dřív pošťuchoval - pozn. mamky).
Joo a taky jsme tam byli na Matějský (každý kolotoč je teď podle Davídka Matějská pouť- pozn. m.). Šli jsme domů až k večeru, když už mi byla trochu zima. Ale stálo to za to, i kachničku jsem si tam vyhrál.

Teď chodím s mamkou dopoledne buď po nákupech nebo po úřadech. Mě to baví akorát jeden úřad se mi moc nelíbil (katastrální), protože jsme tam byli nějak moc dlouho (hodinu). Když jsme si po dlouhé době sedli, tak si tam se mnou povídala nějaká babička:o)
Při nakupování dělám asistenci, máme to s mamkou rozdělené. Ona kupuje všechny ty potřebné a zdravé věci a já zas utíkám pro samé mlsky. Dnes jsem z nakupovací autíčka utíkal pro brambůrky, u poklady zase pro 3 margotky, 2 kindervajíčka, 1 bombóny, na žvýkačky jsem bohužel nedošáhl. Jinak ještě beru lízátka ale byl jsem ujištěn, že prý máme ještě doma. Já mám ve svých nákupech jasno:)) A předtím jsem si zase takhle vybral batůžek, akorát pro mě:) Jak jsem si ho vyzkoušel, tak jsem s ním hned běžel k pokladě a dával na pult. To ještě máma ani nevěděla kolik stojí:o) Ale když se mi tak líbil, tak byla i ochotná utratit ty penízky. Teď bych nejraději pořád chodil ven s baťůžkem:o)
Včera jsme byli zase na policii vyřešit tátovo pokutu a já tam v kanceláři řval „mami mami koukej policajt“. Pán se jenom smál, byl hodnej (on jinak David mluví skoro vždycky dost nahlas, potichu jen když se stydí).

Vojto já si s plyšákama skoro vůbec nehraju. Když jsme byli teď u tety, tak jsem i jednoho jejího vyhodil z okna. Prostě se mi nelíbil a byl jsem u okna dřív než mamka:o)

Tak a teď ještě něco připíše mamka: Školku máme komplet zařízenenou s tím, že prozatím by Davídek chodil polodenně, tj. po obědě a máme tam zaškrnuto, že prozatím na 5 dní v měsíci. Ale jsem domluvená s ředitelkou, že pokud si stihnu nějakou tu práci na podzim najít, tak že mi ho vezme na stálo. Taky jsem tam teda raději uvedla, že na podzim mám předpokladaný nástup do zaměstnání. To jsem teda zvědavá co vůbec najdu za práci a jak to nakonec všechno dopadne:o)

Noční počůrávání je u nás stále, jen jednou jsem zaregistrovala suchou plínku ale to musela být asi nějaká náhoda, protože jinak ji má docela dost plnou. Né tak jako dřív, kdy pil několikrát za noc, nevím kde se to v něm bere:o) Teď se nám i podařilo odbourat noční pití, už se v noci ani neptá a spí celou noc. Jenom by se pořád nemusel stěhovat k nám:) Nechávám to být, protože budit ho v noci na čůrání ani nejsem schopná:o)) Přes den jsme téměř bez nehody, odpolední spaní šlo nějak samo, to se počůral jen 2×.

Teď už musíme do školky a pak nás čeká už jen návštěva na finančáku.
Tak se mějte všichni prímově.
Ahoj Eva s Davídkem

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.04.05 15:09

Ahoj všichni!
Tak už jsem zdravá, štafetu přebral Filípek (chytil od taťky tu virózu). Mamka je moc nadšená, protože v sobotu jdou naši na oslavu tetiných padesátin. Že je to v hospodě, bylo jim řečeno děti nebrat. A když už se jim podařilo jakž takž namyslet hlídání, Filda si onemocní!
To jsem zvědavá, jak to dopadne.
Tak čauvec
Verča
P.S. To jsem zvědavá, jestli se ozve ta teta Zuzka. Taky by nás mooooc zajímaly novinky z Liberce!!!!!

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.04.05 17:49

Ahoj všichni,

hlásíme, že lepší datum pro srazíkování je pro nás toho 28.5. - přijedeme kamkoliv.

A koukám, že se nám tu rozmáhá noční spaní bez plínky, tak hlásím, že my tenhle trend nenásledujeme. Viki se večer naleje mlíkem, takže kolem půlnoci už to bývá v plínce. Budit ji nechci, takže první bude odbourání mlíka před spaním. Pořád se na to chystám, ovšem madam mi to vždycky překazí nějakou nemocí (to bych chuďátku nemocnýmu přece neudělala, že? :). No, teď až se vrátí od babi, začínáme! :D

A ještě vám nahlásím, že ty dvě pitomý rychle po sobě následující nemoci nás stály skoro 1 kg váhy, takže už nemám oplácanou holčičku :D. Ovšem nevím, jak dlouho to vydrží, když slyším babi, jaká množství čehokoliv u ní konzumuje :D.

Zatím zdravím,

Iva (zavalená papíry - a to jsem chtěla ještě uklidit barák, já bláhová…)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.05 20:51

Ahoj Jani, že váháš, náš tatínek je přesně tak akční jako váš dědeček :-)) A to ještě dotyčná rozpadnutá věc musí několik dnů až týdnů, dle stupně naléhavosti,na opravu čekat!
Přejeme hodně úspěchů při prodeji bytu!
 Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.05 20:56

Čauky Jíro,
ty se ale máš, že už jsi všechny obral o svoje dárky, to ti budou muset na svátek ještě nějaký další dát, cha chá! Já bych měl dostat k svátku výlet vláčkem do ZOO, tedy mimo očekávané hromady hraček, ale vše záleží na počasí, takže uvidíme.
Tvoje obavy o to, kde je výlet, plně chápu, já takhle vždycky hledám tu procházku na kterou jdeme, pořád dokola se ptám kde je ten procházek, no fakt to nechápu.
Tak ahoj chlape a na ten srazík musíš určitě dorazit, nějak to s mamkou vymyslete, jo?
 Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.05 21:02

Ahojky Verčo,
já taky někdy chodím za mamkou do práce, ale jenom když tam žádné jiné děti nebo mimina nejsou, to si tam pak parádně vyhraju, ale někdy tam má paní doktorka na hraní vnoučky (3 a 4 roky) a to je teprve paráda. Musím příště ssebou vzít foťák abyste viděli, proč tam každý pláče když má jít domů :-)
Mám akorát problém, když se tam za mámou zastavíme s tátou nebo s babičkou a máma má oblečený takový ty bílý šaty, to se pak s ní vůbec nebavim a rychle ven!
Pa Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.04.05 21:09

Nazdárek Davídku,
koukám že je z tebe zdatný nákupčí, to mě tyhle nákupy moc neprochází, tuhle jsem se pokoušel propašovat do košíku metrovýho krtka, ale bohužel :-((
Ty nemáš rád plyšáky? Já si s nima teda taky nehraju, ale v posteli jich musim mít zásobu, vždycky si jednoho vyberu na mazlení a nebo si je s Terkou vyměňujeme, taková výměna probíhá ve stylu polštářové války, moc prima věc, zkuste to taky!
Ahoj Vojta

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.04.05 01:54

Tento termín mi zatím zcela vyhovuje, ještě zkus vymyslet místo
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.04.05 02:09

Tak ve školce jsme byli, máme plný počet bodou ku přijetí, připsala nám paní ředitelka i pár za to, že tam kdysi chodil Filip a že byl děsně milej (ona si ho vážně pamatovala, a to v té době ještě neředitelovala). Zítra odevzdáváme přihlášku a těšej se tam na nás, jen prosila, abych jí včas dala vědět veškeré změny a varovala, že je hodně předškoláků, ale že by to mělo vyjít - prý sice už mají plno, ale ví o minimálně pěti maminkách, které to mají rozpracované na více místech. Johanka nejdřív pojmenovala japonsky vše, co viděla v ředitelně, ale jakmile paní ředitelka promluvila k ní, tak na:,–(ila partyzána. Jen koketovala očima a dělala to vážně jak protřelá děvka. Na závěr užuž nadšeně zahlaholila papá, ale pak jen pro jistotu nadšeně mávla rukou. Podle tamější paní ředitelky je skvělá, ovšem potřebuje školku jako sůl :-))))) No moje řeč.
Johaně se tam vážně moc líbilo, takhle rozjuchanou ji na veřejnosti vůbec neznám, chovala se skoro jak doma. O to hůře se zachovala u holiče, kde jsme chtěli uskutečnit rodinné stříhání. Při posazení chtěla seskakovat, bílou plachtu si strhávala, že néče, a šmik fik taky néče. Takže nakonec se nechal ostříhat jen tatínek a dostal co proto, Johana s ním odmítala jít domů, nesměl se mě dotknout a děsně zoufale brečela, když se dotknul jí. A to přitom nešlo o příliš radikální změnu - prostě velký nezvyk při pohledu na taťkovy velekrátké fousy a vyčesané čelo - a že mu to seklo. Uklidnila se až před barákem.
To jsou naše novinky.
pa
Romana a Johanka, která jde zítra k tomu panu doktorovi, co dělá píchy pích, ale Johance to nevadí, protože je statečná, jen o své statečnosti už tři měsíce ukřivděně japonsky vypráví. Ještěže to bude bez injekde - tedy jestli se pro nějakou nerozhodnu :-)))))

 
Anonymní  22.04.05 08:50

Ahojte z Japonska!
Musím říct, že dneska jste mě fakt pobavili! Johančino koulení očima si umím představit. Jestli to dělá tak, jako Verča, je to fakt nářez :-))
A stříhání holt zvládne maminka, no co.
Mějte se
 Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 22.04.05 13:37

Ahoj holky

Máme novinku:)) Dnes jsem Davídkovi našla ve vlasech jeden světlý vlas. Nepřipadá mi to jako klasicky šedivý vlas, je jakoby blonďatý:o) Ale blonďák z něho určitě nebude, to je jasný!:)) A šedivej mužíček doufám taky ne:))) Prohrábla jsem pak celou hlavičku ale už jsem takový vlas nenašla. Zatím ho tam pořád má, protože tohle pak musím všem ukázat:o) Ale nechápu kde se mu to tam, v jeho věku, vzalo.

Jinak včera nám zase předvedl jaký je to akční hrdina. Spát se mu nechtělo ale chtěl jít večer ven. Tak jsem mu ukázala, že je venku tma a že je tam asi nějaký bubák. No to bylo něco pro něho. Hned začal rukama šermovat a říkal, že se nebojí, že ho s mečem zabije. Pak ukazoval jak mu uřízne hlavu, jak mu naboxuje a jak ho zastřelí. Ukecanej byl až až, nemohla jsem ho zastavit. No nevím jestli se nám tu neklube nějaký budoucí terorista:o))

Teď si chrupčí, tak jdu něco dělat. Mám samé resty.
Tak ahoj Eva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.04.05 13:52

Ahoj Evi,

s tím vlasem jsme to měli přesně naopak. Já ve Viktorčiných blond kudrnách našla vlas ještě tmavší, než mám já sama. Taky jsem jí ho nechala a ukazuju ho jako atrakci :).

No a jinak, kdybys měla pocit, že Davídek je František Nebojsa, vřele doporučuju výstavu Ježibaby a čarodějnice v Europarku v Hostivaři. Sice chtějí 60 Kč za dospělého a 40 za dítě od 3 let, ale skoro jsem se bála i já sama :D. Viki byla statečná, strašně se jí líbila chaloupka na muří nožce, hadi a draci (všechno je obrovský, hejbací, svítící apod.). Opravdu se bála jenom „živé“ ježibaby, která bafala různě na lidi. Taky tam mají krásný hřbitov i s duchama, takže pokud někdo potřebujete postrašit dítě (myslím, že jakéhokoliv věku), tak se tam určitě vydejte :D. Výstava trvá (jak jinak) do 30.4. - víc na www.strasidla.cz.

Zdraví postrašená Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.04.05 17:14

Ahoj Evi,

Já zase Filípkovi v tmavých vlasech nacházím pár zrzounů.

A akční jsme stále víc.
Dneska se mě Verunka ptala (zlehka do mě mlátíc pyžamkem): „Mami, nebolí tě náhodou bříško? Já ho pro jistotu zabiju."
Na strašidla si raději počkáme, Verunka se pořád ještě schovává i před lvem z krtečka.

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.04.05 21:13

Hele, Filipovi se kolem druhého roku objevil ve vlasech světlý proužek vlasů. Vypadal jak havranpírko. Jinak Filip měl podobné vlasy jako tvoji kluci - černé drátky. v té době v létě trošku vyšisované do hněda. A v tom ten pruh, kadeřnice by lepší neodbarvila. Zmizel asi do dvou let. Do školy šel už zase s hnědočernou hlavou.
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 23.04.05 14:18

Ahoj Ivo
Díky moc za typ, tam budeme muset vyrazit. Myslím, že se tam bude Davídkovi líbit:) Nějaký obrázek čarodějnice byl tuším v letáčku co jsme měli ve schránce ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost a teď se dívám, že to je úplný strašidelný ráj.
Ještě nevím jestli vzít Filipa, ten je zase na druhou stranu strašný strašpytel:o). Ale třeba se mu to bude taky líbit.
Ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 23.04.05 14:27

Ahojky všem

Přišli jsme dnes popřát všechno nejlepší Vojtíškovi k svátku. A také Jírovi k jeho zítřejšímu svátku (zítra taky budeme trochu slavit, takže by jsme to asi nestíhali). Takže si to kluci hezky užijte a ať máte spoustu báječných kamarádů a jen samé radostné dny. Pořádně si to oslavte!!

Ahoj David s mamkou

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.04.05 20:22

Připojujeme se s mamkou ke svátkovým blahopřáním - oběma Vojtíškům (i když ten jeden už jen nakukuje, že :) a Jírovi! Takže, kluci, ať jste pořád takoví veselí a upovídaní a zlobiví a miloučcí a… (no, vždyť vy víte :).

Vaše Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.04.05 20:25

Evi, nechci tě předem strašit, ale je fakt, že s dítětem strašpytlem bych to asi radši neabsolvovala. Byla jsem svědkem několika záchvatů hrůzy u dětí o mnoho starších než je Viktorka :D. I naše poměrně statečné dítě jsem musela u některých atrakcí držet v náručí :))).

A kámošky pětiletý syn u první ježibaby (3m mluvící hlava) zastávkoval a ani zaboha nechtěl pokračovat v prohlídce… Tak nevím, moc jsem neporadila, co? ;)

Iva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.04.05 14:44

Ahojky,
musíme honem pogratulovat Jírovi k svátku, takže přejeme všechno nej… a hlavně si ten sváteční den pořádně užij, ten Vojtův byl včera vážně parádní, určite vám o tom brzy napíše.
Stáňa a spol.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 24.04.05 19:38

Přidáváme se ke gratulacím Jírovi i Vojtíškům,
všechno nejlepší a doufáme, že jste si svůj den krásně užili o:)))

Ondra a mamka Andrea

Vložit nový komentář