Filutové z Chytrálkova od Jíry Vrabčáka

Rodičovství

Ahoj kamarádi, jak se máte v tomhle létu nelétu? My střídavě. S mamkou jsme většinou doma a když má tatínek volno, občas někam vyjedeme. Taťka pracuje v rytmu 6 dní práce, 3 dni volna, takže stejně se vyvíjí i naše nudné a zábavné dny. V pátek a v sobotu si nás se ségrou střídavě brává na noc babička, ostatní všední dny trávíme s maminkou (poslední dny jsme před deštěm schovaní doma). Na taťkovo volno nám kupodivu většinou vychází dobré počasí, takže se nám zatím všechny výlety vydařily. Ten poslední byl do ZOO.

Já jsem si od loňska ze ZOO pamatoval hodně málo, takže jsem si to moc hezky užil. Líbily se mi všechny zvířátka - čím větší, tím lepší, takže jste určitě správně uhádli, že nejvíc se mi líbil slon. K němu jsme se museli třikrát vracet :o)) Docela jsme měli štěstí, že všechna zvířátka byla vylezlá venku a zastihli jsme je „v akci", pouze jsme neviděli vydry a pandu. Tygr předváděl divadýlko - vlezl do vody, přeplaval bazén, vylezl, prošel se, vlezl do vody a tak pořád dokola. Docela jsme byli překvapení, jak se rád koupe :o) Mamka natáčela na kameru, takže jsme si mohli všechno ještě prohlídnout v klidu doma. Opice vzorně poskakovaly, lední medvěd se koupal, klokanovi koukalo z kapsy mládě, lachtani měli cvičení. Ale Haničce se zvířátka nelíbily, protože se jich bojí. Sotva ji mamka vytáhla z kočárku, aby se mohla podívat, už ječela „Haninka bojí" nebo „neci vidět" a chtěla zpátky do kočárku. Třeba u tapírů prohlásila „neci vidět kočičku" a rozječela se. Kdepak, jak bylo zvíře větší než ona, bylo zle. Takže jediné, co se Haničce líbilo, byly myšičky a ptáčci :o))

Také jsme s předstihem oslavili Haniččin svátek - jako vždy jsem si její dárečky nejlíp užil já. Nejvíce se mi líbí magnetky ve tvaru ovoce, s těma chci i chodit spinkat. Marně mi mamka vysvětluje, že nejsou moje, ale Haničce je to očividně jedno :o)) Stal se ze mě ukázkový lakomec. Všechno bych chtěl jen pro sebe a jak mi někdo něco bere, šíleně se vztekám. Třeba jsme byli v hospůdce na country a mamka nám s bratrancem koupila každému pytlík tyčinek. Lukáš se se všema rozdělil, ale já jsem trval na tom, že si to spapám sám a ani ochutnat jsem nikomu nedal. Jakmile se zdálo, že mi kousek seberou násilím, začal jsem dělat scénu (pozn. mamky - jednou mu Lukáš odlákal pozornost a tyčinky mu schoval - když to Jíra zjistil, plačtivě se zeptal „maminko kde to mám" a už jsem viděla, jak se mu začíná klepat bradička a drží se vší silou, aby se nerozbrečel, tak jsme mu to honem podstrčili s vysvětlením, že mu to sebrala a zase vrátila veverka). Mamka říkala, že to nechce lámat přes koleno, ale ráda by věděla, jestli jste taky lakomci a případně jak se vašim mamkám podařilo s tím vypořádat. Prý by chtěla, abych se dělil dobrovolně, zatím se snaží - pokud je to možné - scénám na veřejnosti předejít a nedráždit mě.

Jinak žádné extra příhody a zážitky nemám, tak vám pro zasmání napíšu několik mých průpovídek.

Jdeme po cestě a okolo nás projede auto - bavíme se, jakou má barvu a já se ptám, jestli ještě pojede další auto. Mamka: Jíro, to nikdy nevíme dopředu, kdy pojede auto. Jíra: Hm, ani dozadu to nevíme.

Jdu s tátou a vidím řeku. T: Jíro a co to tam teče? J: řeka. T: a jak se jmenuje? J: řeka jmenuje se potopa.

V kuchyni jsem stál na lince, mamka nám něco ukazovala za oknem. Uviděl jsem mamčiny pilulky na poličce. J: Maminko, tady jsou prášky. Maminko ty jsi nemocná?

Šimral jsem maminku na noze a povídám: maminko, moucha po tobě leze, ještě tě pomouchuju!

Mám moc rád písničku Já jsem muzikant. Máme ji i nahranou ze zpívánek. Mamka mi vždycky musí půjčit maličký housličky (asi 15-ti centimetrové, ani nemají struny) a já dělám, že hraju. Jednou jsem povídal: Až housličky vyrostou, Jíra se na ně bude učit hrát!

Poslední dobou nám mamka před spaním hraje na kytaru - když je doma tatínek, hrajou nám oba (taťka na harmoničku). Já si diktuju písničky - mám jich oblíbených asi 10 (jejich seznam se neustále rozšiřuje) a běda, když mi před spaním nepřehrají celý repertoár!
U babičky na zahradě si s Haničkou rádi vylezeme na paletu, co na ní má děda naskládané nějaké dlaždice. Před ní je opřená ještě jiná paleta, takže jsme tam jak v divadýlku, kouká nám jen hlava. A divadýlko děláme! Vezmu si „mikrofon" v podobě klacíku (neříkám mu mikrofon, ale kapela) a spustím: bébébé bébébé. Hanička se přidá - nádhera!

Mějte se všichni moc prima a spolu s námi doufejte, že ještě bude léto.
Tak páčko Jíra (už zanedlouho 3 roky).

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13527 příspěvků 13.08.05 21:05

Ahoj vespolek,
hlásím, že jsme z Motola zpátky a Háňa má infekci močových cest :o(( Ječela při vyšetření jak pominutá, no horor, pak jsme přes hodinu čekali na výsledky a obě děti (byla s námi ještě jako řidič babička) zlobili jak čerti a dělali nám z života peklo. Háně našli v moči krev (jak jsem hlásila) a bílkoviny, krev má prý v pořádku (CRP 17). Na:,–(ili jí Biseptol a v týdnu máme jít na kontrolu. Řeším kam, protože naše doktorka má celý srpen dovolenou, zástup je bůhví kde a nebo můžeme na ambulanci do Motola, ale tam to bude na půl dne. A s oběma dětma … ach jo.
Rozmačkaný prášek mi Háňa vyplivla (zamaskovala jsem ho do mrkve), ale když jsem jí ho nabídla jako bonbonek, ochotně ho snědla, i když je hořký (hned ho zajedla lentilkou). Zase se několikrát počůrala, protože to asi neudrží, jak to bolí, takže jsem jí musela dát plínku. To jsem zvědavá, jak pochytám moč, kterou máme donést na kultivaci. Má to být první ranní moč, střední proud zachyceno přímo do zkumavky (žádné přelejvání z nočníku) hahaha to to by byl zázrak aby se to povedlo.
Mimochodem nemáte ponětí, jestli to není infekční (skoro bych řekla, že infekce infekční je) - já jen jestli je pravděpodobné, že to má Jíra taky. Zatím se nepočůrává, ani nic neříkal, mít to dvojmo tak se picnu.
Tak ahoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.05 21:40

Ahoj Jiři,
Asi to infekční je, protože když to Verča měla, nechtěla Sylva, aby používala Ondrův nočník. Takže asi jo, močí, ne vzduchem.
Já jsem se snažila chytat Verunčinu moč na bidetu, ale nakonec jsem se na to vykašlala, důkladně jsem vymyla nočník a přelila to. Nikdo na nic nepřišel. Možná kdybys vyvařila nějakou misku a přelila to, tak by to taky šlo.
My jsme neměli prášky, ale sirup. Sirupy Verunka může, takže to jedla v klidu. Ale nejvíc jí jel ten brusinkový sirup.
Tak to dobře zvládněte, foukáme Haňulce na bříško, ať je to brzy za vámi.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.05 21:52

Ahojte všichni,
Tak už je mám doma, zlatíčka moje. Celou dobu se s Verunkou jen muchlujem. Za ten týden jsem skoro zapomněla, jak je heboučká. Filípka jsem se zeptala, jestli se s ním můžu pomazlit, nebo jestli je na to už moc velkej. Nechápal, na co by měl být velkej a jak může někdo nechtít se mazlit s maminkou. A pěkně se ke mně přitulil. Tak jsem si je zase pěkně užila.

Sámo hned Verča přidala pár ječících záchvatů. Seděli jsme na předzahrádce, noha nahoře, popíjela jsem ledovou kávu a Filda chystal O:,–(níky z Katanu. Verča ječela a ječela, protože jsem jí odmítla jít pro kapesník. Ležela mi na stehně. Celej barák byl vylezlej z okna. Musel to být dobrej pohled - matka labužnicky usrkává kafe, noha nahoře a dítě leží a řve… :-). Přestala, až když jsem jí řekla, že volám babičku, ať si ji vezme zpátky. Musela jsem se jít převlíct, jak mi proslintala a prosoplila kalhoty.

Filípek byl nadšený z nové aktovky. Poté, co jsem ji v Testu MF Dnes našla na 3. místě už mi nepřipadá tak hnusná a tu reflexní zelenou už oceňuji. Filipovi se každopádně líbí. Romy, ještě jednou dík za Pottera. Filda už přelouskal jednu stránku a před spaním jsme přečetli dalších deset - originál pro tentokrát zůstal nedotčen :-)).

Verču taky čekalo překvápko v podobě nové tříkolky, konečně jí nebude prokluzovat a vypadávat řetěz.

Tak se tady mějte, možná se po týdnu dokopu k žehlení.

Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.08.05 22:05

Ahojky lidičkové,
tak jsme zase zpátky doma, hurá, bylo to prima, jen to počasí, do vody jsme ani nožku nesmočili, jenom jsme tam pár žabek naházeli, jednou to mamka neodhadla a trefila mě kamenem do hlavy!!!
Foukáme Haničce bříško a tetě Janě nožičku, víc jsme toho přečíst nestihli a opět dodatečně přejeme všechno nej naší princezně Viki!
Vojta a spol.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 13.08.05 23:21

Čauky kamarádi

Tak vám povím jaké bylo to naše cestování. Nejdřív teda musím říct, že jsme se nemohli s Filipem dočkat, hlavně já jsem se ptal kdy už pojedeme na tu dovolenou snad tisíckrát. První podraz teda byl, že jsme neodjeli v pátek odpoledne ale až večer a chudáka tátu jsme nenechali skoro pořádně vyspat. Jinak cesta tam byla dobrá, skoro si nic nepamatuju:) Všechno jsem zaspal akorát někdy v noci nás vzbudilo světlo na benzínce a tak jsme byli všichni čůrat:o) A ráno, když jsme vstávali, jsme už dojeli do té Itálie. Zastavili jsme na snídani a hádejte co jsem si vybral - Kinder vajíčko:) Pak jsme zase jeli dál, dívali se z okna až jsme dojeli do nějakého města na oběd. Dali jsme si pizzu, jak jinak:) A tam mi táta poprvé ukázal to moře. To je vám tolik vody, že jsem na to nejdřív tak divně koukal a nemohl se vynadívat. Filip jak to viděl, tak chtěl jít okamžitě k vodě ale táta byl už unavený a museli jsme popojet do toho našeho městečka a tak se jelo dál. Naše cílová stanice se prej jmenovala Finale Ligure, jinak tam všude kolem se tomu taky říká palmová riviéra.
Bylo tam moc hezky, pořád nám svítilo sluníčko a chodili jsme k moři dělat super bábovky. To je jinačí pískoviště než co máme za barákem:) Ze začátku jsem se vody bál, zrovna totiž byly trošku větší vlny, ale pak se to nějak ve mě zlomilo a chtěl pořád plavat sám. Teda s rukávkama samozřejmě:o) Nevím ale kdo to vymyslel, že ta voda je slaná, já jsem musel pořád plivat jak nějaký soptík:))
Dělali jsme si různé výlety po okolí. Teda jeli jsme i vedle do Francie, tam měli taky super moře, hlavně teda v Cannes byla krásná písečná pláž. A pak jsme byli v nějakým městě samých pracháčů (Monte Carlo - p.m.) či co, to jsme zaslechl od našich, a tam jsem pořád chtěl na parník a mluvil jsem o tom, že jsme taky byli na parníku s Johankou:) Táta tam zase obdivoval zdejší auta, prej je to tam lepší než na nějaké autoshow. Zmrzlinu tam měli taky dobrou, asi jako všude. Ale nejlepší byla tam u té „naší“ pláže, ta byla výborná a vyžadoval jsem svojí i když jsem to nestíhal lízat, protože oni nedávají jen takové malé kopečky jako u nás ale takovou lopatou toho naberou kopec, po stranách uhladí aby to nespadlo a máte maxi zmrzlinu. Filipovi se to moc nelíbilo, že to bylo tak velké a byl potom špinavej a tak chtěl ujídat mámě. Ale já se šidit nenechal:))

Jednoho dne jsme jeli autem na výlet zase do jiného města a tam měli velký opravdovský mořský svět. Né jako tady u nás v Praze:) Zabralo nám to celé odpoledne než jsme to prošli a k vidění tam byli žraloci, delfíni a taky taková velká ošklivá ryba a spoooustu dalších, malých i velkých. A víte co tam taky měli? Opravdický rybky Nemo. No byli tam všechny z té pohádky a byli moc hezké. Škoda, že jsem si jednu nemohl vzít domů:o))

Na tom jednom místečku jsme byli týden a pak jsme se přesunuli do nějakého města kde už nebylo moře a vydali jsme se do nějakého velkého kostela. Já tam teda nic nechápal zato Filda se mámy vyptával na samé chytré otázky (to bych neřekla, že říct dítěti něco o náboženství bude tak složité :) A stejně v tom asi jasno neměl, protože se mě pořád ptal „a kde teda ten Bůh je“ apod. - pozn. mamky). Pak jsme chodili po obchodech a večer v hotelu odpadli:o) Druhý den jsme se zase vydali na to náměstíčko a celé to tam prošli. Zabrousili do obchodu pro děti (Disney - p.m.) a já měl hned vybráno:)) Filda teda pořád váhal, chtěl toho totiž víc. Zato já jsem skromnej kluk a jak jsem viděl to prasátko, tak jsem po něm šmátnul, položil na něho hlavičku a pomazlil se. On je to totiž polštářek krásně plyšový. Filip si teda taky nakonec jeden vybral a teď už s nimi spinkáme:o) Tady jsme byli dva dny a pak jsme jeli už zase dál.

Naše poslední zastávka byla v Benátkách, tak se to prej jmenovalo a já si akorát pamatuju, že tam nemají silnice ale všude samou vodu:) Jak jsme viděli ty lodičky, tak jsme na ně s Fildou nutně potřebovali jít a nemohli jsme to vydržet:o) A že to čekání teda bylo dlouhé, dostali jsme se na ně až někdy dlouho po obědě. A když už jsme u toho jídla, tak vám povím že jsem tam neměl vůbec chuť k jídlu akorát na ty zmrzliny:))

Domů jsme jeli zase večer, takže jsem zase všecko prospal. A protože jsme dorazili někdy v noci, tak jsem si udělal jen krátkou přestávkou, doma se převlíknul do pyžama a šel s prasátkem spát:o)
Když bych to měl shrnout, tak bych jel kliďánko znova. Tam se mi líbilo, bylo hezky ale tady je nějak ošklivo, že jsme víc doma než venku. Tak snad se tu už taky konečně udělá hezky.

A ještě něco krátkého od mamky, jinak je to prej už strašně dlouhý:)
Tak se mi podařilo snad poprvé v životě sbalit všechno a nic nezapomenout. Oblečeního jsme nakonec měli víc než jsme potřebovali a vše proběhlo hladce. Cesta byla o.k. až jsem sama byla překvapená jak to jde hladce, kluci byli hodný. Filipovi se u moře líbilo mooc, klidně by tam byl den co den. No škoda, že je to pro nás tak daleko:)
Na fotkách jsem pracovala ale teprve je mám nachystané poslat do fotosběrny a snad zítra nebo pozítří je šoupnu i do albíčka.
Tak a teď už jdu spát:) Dobrou noc všem. Jo a modlete se s náma za to sluníčko, tohle není žádné léto.
Ahojky Eva a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.08.05 22:53

Ahoj holky,
tak jak to s váma vypadá? Potrebuju vedet, kolik vás teda prijede a jestli vubec. Jestli mám teda zamluvit nejaký ten hotel. Do 500,– jsem nic nenasla. Nejlevnejsí dvouluzak jsem nasla za 780. Taky nevím, jestli mám zamluvit Baby Café na sobotu, nebo ne. Zkrátka, uz se vyjádrete. Jak mám neco organizovat, kdyz mi neodpovídáte.
Info mám jen z chatu od Romcy, ze byste prijely v sobotu 19.8, prespaly v Brne a v nedeli pokracovaly do Lesné, kde bude srazík i s Ostravackama.
Cauvec
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.05 14:33

Ahoj všichni,

to je dobře, že už se pomalu vracíte, však tu bylo docela mrtvo :). My nejdřív vyřídíme ostudné opomenutí: Opožděně blahopřejeme Vojtíškovi Švihadlovému a Barborce od tety Verči všechno nejlepší ke třetím narozeninám a doufáme, že se dočkáme nějakého pořádného popisu oslav, Joko jako předskokan to tu pěkně odflákla ;).

Já se s vámi samozřejmě o dojmy z oslavy podělím, ale až po neděli, která bude tím dnem D.

Posíláme pofoukáníčko Haňulce na bolavou pipinku, snad už se to lepší, já to neznám, ale mamka s ní prý soucítí moc.

Davídku, vy jste měli krásnou dovolenou a měli jste tam zůstat (my taky) - to počasí v Čechách předvádí, co umí nejhoršího. Nás dneska z letargie tedy probral požár ve vedlejší ulici, i v tom dešti jsme s mamkou navlíkly holinky a pláštěnky a šly se podívat, jak hasiči hasí ukrajinské buňkoviště :). Byl to teda ohýnek pořádnej, pořád jsem se ptala „proč to hoří?“, až mi nějakej pán vysvětlil, že páni Ukrajinci si topili a nějak to neuhlídali.

Včera jsme měli rodinný výlet do Koněpruských jeskyní, bylo nás tam spousta dětí a bylo to úplně super, dokonce se nám na konci líbilo, když pan průvodce předvedl absolutní tmu (byla fakt jak v ranci) :D. Pak jsme jeli do Loděnice na oběd do takové středověké restaurace, kde mají i mega dětské hřiště, tak byla spokojenost na všech stranách. Fotky z jeskyní budou brzy v albíčku.

Dneska jedu spát k babičce, kde zůstanu zítra celý den, protože mamka má zase nějaké pohovory o práci (…ona to snad myslí vážně, že bude někam chodit :), v neděli oslava, pak týden u druhé babičky a pak už prý bude to září a s ním školka, tak jsem zvědavá.

Z důvodu víkendové oslavy se taky omlouváme z brněnského srazíku, snad to vyjde někdy příště.

Tak se mějte fajn, už jsem toho napsala dost, teď je řada zase na vás :).

Papa, vaše Viki s mamkou Ivou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.08.05 19:29

Ahoj Viky!
Mamka se dívala do seznámku, abychom neprošvihli tvoje narozky. A zjistili jsme, že tě tam vůbec nevedem!!!! To se musí napravit. Takže, kolikátého je teda máš??????
Jinak přejem všecko nejlepší, ať jsi stále krásná a šikovná, ať tě rodičové poslouchají, a kdyby náhodou mamka nesehnala práci, tak ať ti pořídí nějakého sourozence.
To je škoda, že do Brna nejedeš, mamka si říkala, že by vám, oslavencům, pořídila nějaký dortík.
To je hrozný, Verča se v noci počurala a dneska už dvakrát. Nic ji nebolí ani nepálí, tak nevím, co to má znamenat. Doufám, že nám Háňa virtuálně něco neposlala.
Jinak pokračujem v nákupech do první třídy, už nám chybí jen plastelína a fólie. Hurá.
Tak ahoj
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.05 22:32

Ahoj Jani,

Viki je 12.8., přišla do Prahy s tou velkou vodou tenkrát :). Kdyby to Brno bylo o týden později, tak bychom to zvládly, ale takhle je to na houby, když jsme konečně sehnali dohromady jádro rodiny :D na tu oslavu.

Tak si to pěkně užijte, hlavně, ať je Verča zdravá, ono není divu v tomhle počasí, kdyby někde nastydla…

Dobrou, Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13527 příspěvků 16.08.05 21:36

Ahoj kamarádi,
Hanička děkuje za soucítění s její chorobou - upřímně nevím s jakou, protože jí vůbec nic není. Kdyby v ten pátek a sobotu tak divně nečůrala, ani by se na nic nepřišlo. Akorát musí papat 2× denně prášky. Mamka to dělá tak, že je rozdrtí na lžičku a doplní to cukříkem. A když Háňa nechce, mamka zavolá: kdo chce cukřík? Já přiběhnu, nastavím pusinku, dostanu na lžičce trošku cukru, a už je tu Háňa a volá „etě Hanija čutít" a mamka jí šoupne ten s práškem. Zatím to vychází :o)) Hanička je stejná dračice jako jindy, prostě očividně jí nic nechybí.
Dodatečně taky přeju Viktorce k narozeninám, hezky to oslav, doufám, že i já se konečně dočkám.
Ahoj Jíra

P.S od mamky: jak už psal Jíra, Hanička je naprosto v pohodě, já někdy z těch prášků teču, ale zatím pokaždé dávku snědla. Už jsme skoro v půlce. Doktorku jsme vyřešili tak, že jsem zavolala té zastupující, byla moc milá a ochotná a slíbila mi v blízké lékárně nechat recept na druhou půlku prášků a k ní na kontrolu jedeme až v pátek. Taky mi poradila, jak tu moč pochytat. Prý může být přelita ze skla či porcelánu, takže prostě skleněnou mističku strčím do nočníku a pak to přeleju do zkumavky. Akorát jsem Haničce zase musela začít dávat noční plínku, dokud ráno nebude suchá, bude ji mít. Jíra je suchý tak 1× za 14 dní, nevíte do kdy mu to mám tolerovat?

Ještě mi napište jak je to u vás s těmi lakomci.

Ahoj Jiřina

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.08.05 14:26

Ahojky IVI,

Viky prejeme jen to NEJ k narozeninam a at se ji dari a je stale sikovnejsi a sikovnejsi a at dostane treba brzy nejakeho sourozenecka:-)))

Ctu si tady kdy ma prdelka narozeniny a rikam si, ze je tady dalsi velkovodova … moje mala neter Gabinka se narodila rano 13.8. a slavila taky 3 roky, pravda alespon se narodila na Severni Morave a do porodnice nemusela plout na lodi:-))) A kde se narodila Viky? V PH??? To bylo asi o fous, co?

Mejte se bajo a papa

Sulanek a Niky primo z hor

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.08.05 16:56

Ahojte všichni,

Tak to vypadá, že srazík bude velmi intimní. Podle dosavadních informací ze zúčastní Ro s Joko, Eva s klukama a Frndulka se Šimonem. S Romčou jsme se dohodly, že nemá cenu podporovat drahé hotelové sítě, když můžete spát u nás.

Očekávám vás v sobotu mezi 11. - 13.00. Pro případ špatného počasí zamluvím restauraci Pohádka na Dobrovského ulici. Je nekuřácká s dětským koutkem.

V případě pěkného počasí můžeme jen do Mariánského údolí v Líšni, kde je hospoda Eldorádo s pískovištěm, houpačkami…, trampolíny, autíčka, osli, kozy. Je to částečně kryté, částečně otevřené. S dětmi se ale vevnitř moc být nedá.

Nebo můžeme jet parníkem po přehradě na hrad Veveří a pak asi zase zpátky. Na procházku okolo přehrady mě ještě docela bolí noha.

Anebo se můžeme na hospody vykašlat a můžeme být u nás za barákem na písku, můžu nafouknout skákací hrad, zajistit trojkolky apod. V případě superkrásného počasí (vzhledem k tomu, že k nám všechny předpovědi dorážejí s denním zpožděním se může stát), můžu nafouknout bazén. Na večer můžu zkusit domluvit u kamošky zahrádku na špekáčky. Výhody - ospalé děti (nebo rodiče) si můžou dát šlofíka. Nevýhody - místo točeného by byly lahváče, či jiné alkoholické nápoje.

Vypadá to, že holky ze Špuntíků si nevyladily termín a jsou rozjeté na dovolené, takže bychom byly asi sami, možná dorazí ještě Alice.
Takže odepište, k nám do albíčka zkusím dát mapy.
Mějte se
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.05 20:36

Jo tak to vypadá velmi slibně :-)
Na ten večer by se asi objevila i LenkaK, přes den pracuje.
Už se moc těším, vyjmenované varianty jsou krásné všechny. Počítej s tím, že míváme dovolenou jeden týden v roce a to bývají docela vedra. :-)))))
 Romana

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 17.08.05 20:54

Jo, jo, vypadá to nadějně, chlap by nás dovezl a odvezl, případně pobyl s námi.

Těším se na Joko, i na jmenovkyni Verunku, (holky určitě vyrostly!!), i na nové děti.

Co Sylva, nedorazí?

Alice

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.08.05 21:02

Sylva si popletla termíny a má neco dulezitejsího :-))). Pokud teda nezmení priority.
 J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 17.08.05 21:16

Priority jsou problem :-)))))))))))),
ale mohla bych dorazit s tebou v tech jedenact a pak by nas Petr vyzvedl nekdy odpoledne…
To by slo, ne?

Sylva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.08.05 08:34

Jeste mi reknete, jestli se budete stavovat na obed cestou z Prahy, nebo jestli pujdem vsichni az v Brne.
 J

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.08.05 15:16

Ahoj Šulánku,

děkujeme za přání :), sourozenečka jsem dále nekomunikovala, protože Viki už asi měsíc nosí v bříšku miminko :D, tak ještě počkáme, aby u nás nebylo přemiminkováno :D.

Jinak Viki se narodila v Motole, stihli jsme tam dojet ještě za sucha… nejvíc si to užil manžel, když za námi každý den jezdil z Prahy 9 přes jediný otevřený most. Domů jsme šly 15.8., to už voda v Praze opadla. No, děkovala jsem šťastné hvězdě, že jsem se nerozhodla pro Neratovice, tam bychom s Viki jistojistě uplavaly :D.

Papa, pozdravuj malou horalku, děsně jí to sluší na všech nových fotkách!

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.08.05 15:24

Ahoj Jiři,

super, že je Hanička lepší!

K lakocení bych mohla psát romány, Viki si svého času přivlastňovala dokonce i klouzačku na dětském hřišti, takže stála nahoře, řvala a nechtěla ostatní děti pustit sklouznout. Použila jsem na ni jediný výchovný prostředek, který u nás má jakous takous spolehlivost: pohádku. Vždycky, když vyvádí opakovaně něco, co se mi nelíbí (kdysi třeba řvala u mytí vlasů, vyškrabávala dírky do zdi nad postelí apod.), vymyslím pohádku o holčičce, která dělala to samý a nějak se jí to vymstilo. Většinou stačí ji přeříkat 3×-4× a situace se rapidně zlepší :D. Anebo je to věkem a přejde to samo tak jako tak… Každopádně je u nás lakocení už mnohem menší, tak přeju trpělivost…

A ještě k té noční plínce - Viki drží s Jírou basu, ale je suchá pravidelně, jen se tý pitomý plínky nechce vzdát, takže když jí večer říkám, že to zkusíme bez plínky, začne žalostně natahovat a na to já nemám nervy. Asi potřebuje tu jistotu či co… Asi na:,–(ím pohádku :D - máte někdo tip, co hroznýho se může holčičce stát, když bude spát s plínkou??? ;) Pokud vím, noční počurávání je v pořádku do 4 let (některé prameny uvádějí i 6 let). Syn mé kamarádky měl plínu do 4,5 a taky to přešlo samo.

Ahoj, Iva

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.08.05 15:26

Ahoj holky,
platí ta Lešná?? Do Brna bychom dorazili až večer..navíc musím vypravit manžílka na chatu, takže bych těžce nestíhala…Jinak v sobotu budeme kolem půl dvanácté ve Zlíně..ahoj Andrea

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.08.05 15:46

Já ti neodpověděla čas, protože jsme to ještě pevně nedohodly, ale vypadá to, že před jedenáctou děcka nacpeme dlabancem, aby si mohla schrupnout po cestě a do Lešné dorazila vyspinkaná a fit. Takže počítám příjezd mezi jednou a druhou. Ale dorazíme určitě :D
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.08.05 16:03

Ráda bych obědvala až v Brně, ale bude to záležet na počtu převrácených kamionů cestou. Ale Joko má jako vždy nedlabací období, Standa jí jen večer, aby pak mohl usnout a já nejím asi nikdy, nějak si nemůžu vzpomenout, kdy. Takže to nevidím jako problém. Zkusím se zeptat holek.
 Ro

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.08.05 16:08

Tak to je super…už se moc těšíme!! Pak se nám ozvěte,kde vás máme počkat(určitě už někde v zoo-Ondra se těší na houpačky o:))..pa Andrea

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.08.05 21:36

Ahojky všichni,
moc vás zdravíme a přejeme příjemné minisrazíkování v Brně, pěkně si to užijte! Tímto bych chtěla Janu poprosit o napsání deníčku, budete mít určitě hromadu zážitků, deníček sice vychází na nás a ještě jsme vám moc nepovyprávěli o narozkách a dovolené, ale mám hlavu úplně prázdnou. Tatínka máme v nemocnici a domů se nám už nikdy nevrátí. Už si všichni přejeme jenom to, aby to trápení nebylo nekonečné.
Pa pa Stáňa a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.08.05 21:38

Ahoj vsichni,
tak jsem se doslechla, ze Simon od Frndulky má podezreni na salmonelu. To je mi lito, foukame na brisko, at neboli. filipek mel salmonelu taky ve 2 a 3/4, ale proslo to hladce - 3 tny strevni chripky a pak jen pozitivni vytery.

Tak to vypada, ze srazikovat budu sama s Romcou. Evi, ozvi se!!! No, my se nudit nebudem. Akorat se spekackama to vypada blede, majitelka zahradky je o tyden dyl na dovolene:(, :)).

Verca se stale nekolikrat denne pocurava, jinak u nas nic novyho.

Ahoj Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.08.05 09:57

Ahoj Stáňo,

přeju jenom hodně síly, abys tohle těžké období zvládla, jiná útěcha mě nenapadá, slova jsou málo…

Pozdravuj lumpíky a drž se!

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.08.05 09:59

Milí účastníci srazíku,

pěkně si to užijte, držíme palce, aby vám přálo počasí a těšíme se na obsáhlý popis zážitků, o které určitě nebude nouze :).

My na oplátku slibujeme reportáž z Viktorčiny oslavy, ta už se nemůže dočkat, zvlášť poté, co jsem ji nechala osobně si vybrat dort :D. Teď jedeme ještě nakoupit nějaké balónky a ptákoviny pro děti, maso na gril a v neděli to rozjedem!

Ahoj, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.05 13:24

Milá Miki Viky
já si až teď uvědomila, jaká jsem ostuda.
Takže dodatečně přeju krásný narozky a úžasnou oslavu a hromadu dárků (to ti přeju trošku sobecky, abych si měla s čím hrát).
No a do dalších narozek krásný rok plný her, legrácek a nových zážitků a ještě festovní zdraví a hodné rodiče.
Pušu
 Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.05 13:34

Ivo,
ještě jsem si vzpomněla:
Lakomství nemá cenu rozebírat, Joko je Šejlok na entou, dělí se jen s tatínkem a bráchou. Jo a Báru krmí lentilkama, ale to není dělení, to je krmení miminka - tudíž hra.
No a holčička, co nosila plínku v noci, si tak zapotila zadeček, že pak celý den vypadala jako počůraná a bylo to směšné. - Co ty na tuto variantu? Ale jinak máš pravdu, je velmi obtížné vymyslet něco hodně odpudivého aspoň s trochou logiky :-)))))
papa
ozvu se za týden
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.08.05 16:35

Ahoj Stáňo,
Já jsem to tak brala, že napíšu deníček, že je to jen odsunuté. I když jsem si až teď s hrůzou uvědomila, že je to už teď.:-)
Držím vám pěsti, ať všechno co nejlépe zvládnete. Zažili jsme to před dvěma roky a vím, jak je to těžké a jak to člověku stejně pořád úplně nedochází. Na druhou stranu si myslím, že je to ta lepší varianta, když se člověk stihne rozloučit a všechno uspořádat. Tak se držte, myslíme na vás.
Jana, Verča, Filda

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 19.08.05 17:59

Milá Viki,
největší ostudy jsme my!! Samozřejmě jsme si na tebe minulý týden vzpomněli, ale nějak jsme zapomněli sednout k počítači a psát…o:(

Takže dodatečně vše nejlepší!! Spoustu krásných dárečků, divokou oslavu, obrovský dort…řádně si to o víkendu užij!!

Těšíme se na zážitky z oslavy..pa Ondra a mamka Andrea

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.08.05 12:18

Ahojky kamarádi

Tak konečně máme čas usednout k počítači a napsat vám co jsme měli napsat už dávno. Nevím po kolikátý už se sem máma chystá psát ale prostě vůůbec nic nestíháme. Jednu z věcí, kterou teda máma stihla je, že dala aspoň fotky do albíčka a doma pořádně uklidila:)

Tak to vezmeme popořádku ať na nic nezapomeneme:
Takže opožděně gratulujeme a přejeme VOJTÍŠKOVI A VIKTORCE VŠECHNO NEJLEPŠÍ K JEJICH NAROZENINÁM. Vojtíšku na vyprávění se těšíme a Viki ty si to zítra krásně oslav a taky se budeme těšit na vyprávění. Jinak u nás o nějakých narozeninách ani zmínka, takže budu muset asi dloouho čekat:)

U nás jsem nejlakomější já a máma si s tím taky moc neví rady. Filip není lakomej vůbec, nějak si zvyknul už dávno, že se musí dělit. Zato já chci všechno jinak je zle. Občas se teda nechám ukecat, že tu hádanou věc přenechám Filipovi. Snad mě to prý časem přejde, říká máma:o)

Plínky máma taky neřeší, mám ji jen na noc. Možná by ani nemusela být kdyby mě máma ráno hned po:,–(ila na nočník, jenže jí budit to chvíli trvá a já čůrat prostě musím:) Zatím prý plínku můžu mít, že ještě nejsem tak velkej kluk:o) Filip měl plínku o hodně delší dobu než já a taky to nikomu nevadilo.

Správně jsem měl touhle dobou sedět v autě a jet do Brna na srazík ale bohužel jsme nejeli,páč nás překvapila teplota. Už v noci jsem se vzbudil a vyžadoval mámu ale s mámou jsem dostal taky teploměr a sirup. Jenže teplota neklesla (ráno 38,5 st.), tak jsme nikam nejeli. Ach jo:(( A já se táák těšil. Buď je to tím blbým počasím anebo studenou (spíše ledovou - pozn.m.) vodou, ve které jsem se chtěl včera rochnit. Včera totiž ještě hezky svítilo sluníčko a tak jsme jeli na nějakou pláž, kde byl písek a hráli si tam s Filipem a taky tam měli ten bazén se studenou vodou, tak si máma myslí, že jsem tam nastydl. Snad to nechytí i Filip, páč prej za chvilku začne školka a musí být zdravej.
Do postele mě máma nezažene (ten jejich elán při teplotě bych chtěla mít taky - pozn. mamky) ale hraju si se stavebnicí sám a jsem jinak v klidu. Dostávám svůj oblíbený sirup a jsem celkem spokojenej, i když na srazíku by mi bylo určitě líp:))

Pro dnešek se loučíme, máma nám chce dát obídek. Musím si tedy rozmyslet jestli mám něco sníst anebo radši ne:o)

Užijte si to na srazíku a Viki ty si krásně oslav své narozeniny.
Ahojky David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 20.08.05 12:24

Ahoj Stáňo,
držíme palečky ať to vše co nejlépe zvládnete. K tomu už není víc co dodat, nedá se to vyjádřit ale myslíme na vás.
 Eva

Vložit nový komentář