Filutové z Chytrálkova - od Vojtíška

Rodičovství

Ahojky Filůtkové a všichni ostatní kamarádi! Moc vás zdravím v tomto typicky lednovém počasí :)), já si neustále trvám na nošení rukavic a šály, zima je zlá, to se nedá nic dělat. Když jdeme dopoledne s maminkou nakoupit, musí si o ní určitě všichni myslet, že to nemá v hlavě v pořádku. Kromě nutné zimní výbavy nosím na nákupy deštník, protože nikdy nemůžete vědět, kdy se spustí pořádný liják, pro jistotu si ho hned nechám roztáhnout a nesu si ho nad hlavou.

Samozřejmně si nosím také kabelku, mám jednu půjčenou od Terezky , dávám si do ní auta. A nikdy nesmí chybět moje kamarádka housenka, tu beru ssebou všude, ona není pro ostatní lidi vidět, vidím jí jenom já a maminka a někdy Terezka,ale jenom když je na mě hodná. Housenka musí po cestě čurat, utíkat na druhou stranu, koukat na auta a odpočívat pro náhlou bolest nožiček.

Od vánoc se ze mě pomalu stává gambler, stojím pořád u počítače a chci hrát nějakou hru. Tatínek mi totiž našel malinkého sněhuláka který jezdí autíčkem po silnici, stačí jenom mačkat šipku na klávesnici. Tuhle hru hraju jenom já sám,nikdo mi nesmí pomáhat, po cestě koukáme se sněhuláčkem na mašinku a z mostu na vodu,občas nabouráme,ale vždycky dojedeme až do cíle. Ostatní hry mi moc nejdou, ale rád se koukám jak hraje někdo jiný, jenom fotbal a hokej jsou dost nuda. Maminka je na mě přísná a nechce tatínkovi dovolit hrát hry kde se pálí lidi ohýnkem,střílí se na ně a tak. Jen jednou nás přistihla a od té doby máme utrum.Táta se mámy asi fakt bojí, rozhodně víc než já, protože mi ty ohýnkový lidičky nechce pouštět ani když jsme spolu sami doma.
To já se teda nebojím nikoho, kromě čertů, bubáků a maminky když se mračí. Většinou hned poslechnu, když mi maminka hubuje a říká ať přestanu zlobit, jinak se bude mračit. Mračivá se mi ani trochu nelíbí, hned se začnu lísat,to aby se zase změnila v hodnou maminku.

Lidičky, ještě máte doma stromeček? My ho pořád máme, dost jsem se nabrečel, když nám maminka uklízela z pokojíčku naší vánoční výzdobu, ze všeho nejvíc jsem nešťastný ze světýlek co jsme měli na okně. Dost nechápu, proč tam nemohly zůstat, vždyť jenom krásně svítily, tak co? Mamka při představě,jak budu jančit při odstrojování stromku, odložila jeho úklízení na jindy,dost se obávám, že se jednoho ošklivého dne probudím a stromek bude pryč :-(

Naštěstí nás už v neděli čeká další oslava, Terezka bude mít na konci ledna narozeniny, ale protože v mateřském centru neměli jiný volný termín, bude oslava už teď. Naše rodina je natolik velká, někdy nám táta říká Hujerovi, že do našeho bytu vměstnat všechny najednou, a k tomu ještě nějaké Terezky kamarády, to prostě nejde. Tak využíváme už podruhé pronajaté prostory, je tam plno hraček a taky taneční parket, bude diskotéka a dort a šampus a hóóóóóó´dně dětí. Maminka řekla Terezce,ať si pozve dětí kolik bude chtít, tudíž celkový seznam čítá něco málo přes 30 dětí + pár rodičů a dospěláci z rodiny, kdybyste náhodou někdo chtěli přijet, rádi vás přivítáme, určitě se ozvěte! Terča už se nemůže dočkat, vymýšlí soutěže pro děti, rozdává pozvánky a společně trénujeme moderní tance.
Jo a taky už umím udělat předpisový kotrmelec, naučila mě ho Terča,teď pilujeme placku!

Tak vás všechny zdravím, snad Viki užívá sněhu a Joko už má určitě kompletně sbaleno i s tou helmou, jenom ten sníh aby jim tam vydržel, budeme držet pěsti.

Nazdáreček,naz­dárek, zdraví vás Vojta kašpárek :-))))))))))))))))

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.01.05 23:42

A deníček je tady, juchajdáá.
Ale já pádím do postele, takže se k němu vyjádřím zítra.

Ale k minulému. Stáňo, určitě se zaběháš. Já jsem se v září taky cítila děsně a teď už je to mnohem lepší.
Tak držím pěsti, ať je to co nejdřív a vyždímanej je jen ten hadr na podlahu.

dobrou noc
Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 11.01.05 16:01

Ahoj Vojto a všichni ostatní!

Teda koukám, že jsi velký parádník, to já si na to moc nepotrpím, bude to asi tím, že moje mamina taky nijak zvlášť, tak to nemám kde okoukat :-).

Jinak stromeček už taky nemáme, odstrojovali jsme ho už 5.1., mamina nějak měla čas, tak se do toho pustila, já jsem jí ochotně pomáhal. Pak jsme šli ven a když jsme se večer vrátili, tak ten stromeček tam ještě stál, ač tatínek byl už dávno doma. Ten stromeček tam stál ještě druhý den až do večera, kdy už teda mamka přinutila taťku, aby ho vynesl. Ale moc se mu do toho nechtělo :-).

Jinak mamka taky není ráda, když si hraju s počítačem, máme dva, jeden mamka a jeden taťka, u mamky jsem si hrál slepice a taky hokej. Teda Vojto mě ten hokej baví.
Je to takovej panáček, kterej odpaluje puky a virtuální brankář chytá. A docela mi to jde, vymyslel jsem príma způsob, jak chytit všechny puky - držet šipečku pořád :-). Mamka to pak taky zkoušela a jak jí to šlo :-)!

No a nás oslavy čekají až začátkem února, slaví dědeček (teda pradědeček), strejda, babička, prababička a pak ještě dědeček, všichni postupně, svátky a narozeniny dohromady, ale vezmem to z jedný vody načisto :-). Slavíme to u prababičky, tam se nás vejde!

Jo a ten kotrmelec taky vyzkouším, tatínek mě ho už sice kdysi učil, ale moc mi to nešlo, přece nebudu pozadu!

Tak pa, všem lyžníkům zdar!!!
Kuba a spol.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.01.05 20:49

Ahoj Vojtíšku,
tak už jsem tady. My stromeček ještě máme. Mamka ho chtěla zlikvidovat už o víkendu. Jenže proběhla druhá etapa přestavování pokojíčku, tentokrát mamka stěhovala bráchovu postel. No a než probrala těch 6 šuplíků, co v ní má, a zadní poličky se starými oblečky, už jí na stromeček nezbyl čas. Náš taťka se k této činnosti taky nehlásí, radši leží na gauči a přepíná programy. (Mamka někde četla, že tito chlapi jsou děsně výkonní v práci. A ti co toho doma stihnou hodně se prý v práci flákají. Tak mu to toleruje, co jí taky zbývá, a zavelí jen občas. Taky už se uchýlila ke kroku: Jestli tady neuklidíte, nedostanete oběd. A to pak taťka jen kmital :D).
A výzdobu taky ještě máme, to půjde až se stromečkem.

V parádění se přidávám do tvého družstva a po tomto Silvestru můžeme přibrat i Fildu. Dřív by ho to nenapadlo, ale na Silvestra ho kamarád naučil, že převlíkat se za princeznu a jiné osoby ženského pohlaví je super. Až z toho mamku mrazí. Tak se teď strojíme spolu, však mamka hodí fotečky do albíčka :). Úplně nejlepší jsou takové ty šátky protkávané stříbrem z pubertálních dob našich maminek.

Ta virtuální housenka mě dostala. Já takhle rozdávám mamce dárečky. Většinou musí slízat lízátko nebo vypít jupíka. Ale takhle systematicky, tý jo. Je vidět, že jsi starší.

Kotrmelec jsem uměla parádně v létě. Pak jsem ho půl roku nedělala a teď jsem zjistila, že musím zase trénovat. Jde mi to nějak šejbrem.

Hry na počítači mě zatím neberou, na to máme taťku a bráchu. Ale včera mamka vymyslela novou flignu, když řekla Filípkovi: 1 hra=10 minut na klavír. On to totiž poslední dobou děsně flákal. Vlastně doma vůbec nehrál, vždycky radši hned zapl počítač. A babička už si stěžovala, že je to znát. A Fildu ten klavír nějak přestával bavit.
Tak teď zodpovědně hraje, nechává si to stopovat (ono těch 10min denně úplně stačí), stejně mu jedna hra nestačí :-)). A najednou přišel s tím, že ho ten klavír baví mnohem víc :-)). Tak uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

Terezce přejem, ať si ty narozky užije, když má takovou supráckou oslavu. Určitě nám poreferuješ, co? U nás až do jara nic nehrozí :-(.

Ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.01.05 21:40

Ahoj Kubo,
ten tvůj hokej ti závidím, to by mě určitě taky bavilo, když bych mohl chytat puky sám. My máme doma jenom ten dospěláckej, hraje táta, pořád zběsile mačká a nadává a nenechá mě ani chvilku hrát, to je potom otrava.
Co se týká rodinných oslav, tvůj výčet oslavenců mě příliš neohromil :-) , u nás to vychází v průměru na čtyři oslavující každý měsíc, volno máme jenom v srpnu, ten jsem si zabral celý pro sebe! Tudíž v průběhu roku plynule přecházíme z jedné oslavy do druhé, heč :-))))

Ahoj a pozdravuj Tobíka!
Vojta a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.01.05 21:54

Ahojky Veru,
náš stromeček taky stojí a nejméně do čtvrtka bude stát nadále v celé své značně opadávájí kráse! U nás taky není dobrovolníků nazbyt,náš taťka se doma chová podobně jako ten váš, holt taťkové pracujou jenom v práci,zato mamky si do práce chodí odpočívat :-)))
Tak u vás taky vládne převlíkací móda? My máme tři šuplíky různých starých šátečků, sukýnek, závojíčků a jiných princeznovských propriet, jeden čas dokonce Terča vlastnila super přerážecí pantoflíčky! Já už v albu jednu princeznu Vojtu mám a ve foťáku máme Vojtu lyžaře a Vojtu plavce, jenom to tam musí mamka hodit, je nějak ve skluzu, ještě tam nemáme vánoce.

No, mějte se, přejeme Filípkovi hodně hracích úspěchů, tohle odměňování mě vážně štve, na mě už to taky zkouší, ale co potom člověku zbývá?

Ahoj Vojta

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 11.01.05 22:50

ahoj,

tak nejdriv teda vyseknu poklonu vojtiskove mamce - poradat takovou monstrparty! me staci, kdyz se tech deti venku sejde tak osm a omdlivam :))
destivy pocasi je teda opravdu na prochazky lahudka, verunku vzdycky nacpu do plastenky - ona ji ma hrozne rada - jenze sama jsem si posledne vzala destnik. a verunka ze ho chce taky, takze po chvilce kriku, vztekani, zakazu a domlouvani (proste vychovneho pusobeni) si ona v platence vykracovala s destnikem a ja jak zmokla slipka na desti .. :))

chtela jsem se vas zeptat - jak vam chodijou deti spat? ta nase byla vzdycky zlata, dali jsme ji dudlik, ona si lehla do postylky a za chvilku spala. jenze od ty doby, co dudlik zahodila ji v ty posteli nemuzem udrzet - furt se vrti, otaci, kope, seda, zvani… kdyz si k ni lehnu a drzim ji v klidu, tak po chvili usne (teda chvili - tak 20 min.). ale kdyz si k ni nelehnu, tak tam lita treba dve hodiny a pak uz je vetsinou tak hotova, ze vytuhne i v sede…

naivni kacatko, co si myslelo, ze vetsi deti usinaji lip nez miminka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 11.01.05 23:09

Vojto,

jestli chceš, pošlem ti odkaz, kde to taťka sehnal (ten hokej), jinak taťka taky hraje dospěláckej hokej, akorát je u toho maximálně zticha, jen zběsilé mačkání čudlíčků je slyšet, no a samozřejmě mě taky nenechá ani prstíčkem šáhnout :-(.
No a ten výčet oslavenců byl jen za únor! Ale zase abych nemachroval, tak pak to máme trošku volnější, neslavíme jen v červenci, září a říjnu (prosinec nepočítám, to už jsou Vánoce :-)).

Ahoj Kuba

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.01.05 08:39

Ahoj káčátko,
naše Verunka teda usíná líp než miminko. Jako miminko do 5 měsíců totiž nikdy nešla spát před půlnocí a museli jsme se jí věnovat:-).
Teď je to krapet lepší, ale pořád vzpomínám na loňskou zimu, kdy chodila spávat 18.30 a během 10 minut padla za vlast a spala až do rána.

Momentálně usíná kolem desáté po dlouhém přemlouvání, většinou vyžaduje, abych s ní ležela a zpívala jí. To se ale nelíbí Filípkovi, a tak se buďí navzájem, protože vždycky ten, se kterým neležím přebíhá po pokoji a dožaduje se pozornosti. A neležet ani s jedním se zatím nedá.
Poslední týden to ale vypadá, že Verunka přestala spávat po obědě, a to pak usne během 10 minut kolem osmé.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.01.05 23:35

Ahoj holky,
taky vás zlobí e-mimino?
Když se za den 5× zkusím připojit, zadaří se tak 2×. Tak nevím, jestli je to serverem, nebo třeba tím, že jsme zpomalili připojení?

Jak se máte? My jsme měli v úterý v plavání docela studenou vodu a Verunka se asi nachladila. Dneska se jí spustila rýma a kašel. A to jsme měly jít dneska na očkování proti žloutence (A). Musíme to stihnout do konce ledna, aby nevypršela expirace. A navíc má kamarádka neštovice a nám by se tak hodily, ještě než Filda nastoupí do školy. Ale zase co s tím Verunčiným očkováním??? Ach jo.

Jestli chcete vidět, jakou nám v Brně otevřeli super kavárnu s názvem Baby-kafé, mrkněte se do albíčka ke špuntíkům. Verča tam má i sólo fotku.

Tak čauvec
Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.01.05 13:33

Taky a děsně, já už napsala 5 komentářů a ani jeden nestihla odeslat, vždycky to spadlo. Tímto se tedy omlouvám.
Navíc je tento týden vážně hektický. Ale zatím se mi úspěšně daří vše naplánované zvládat. Navíc do toho přibyla předoperační vyšetření Filipa (naštěstí jen laborka, rentgen čelistí a pár telefonátů), hned po příjezdu z hor nastupuje do nemocnice.
Včera se mi podařilo vyřídit spousty věcí u spousty magistrátních úřednic a byla nějaká skvělá konstelace - na mé mírně hysterické zcela neasertivní výpady všechny dámy reagovaly s úsměvem a mile a zařídily i to, co nemusely - to jsem tedy zírala.
Rychle posílám aspoň toto, než to spadne, abyste věděly, že jsem nezanevřela, čtu, ale nestíhám.
Jo Emiminovým už jsem si postěžovala, tak uvidíme, co se dozvíme.
Ahoj
Romana a Johanka

ps. Tak i tento výplod zkouším poslat už potřetí, snad to tentokrát projde.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.01.05 23:07

Gratulujem k milým úřednicím, Filipovi držíme pěsti.
Na horách si to užijte.
Od zrzečků

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 14.01.05 20:57

Ahoj Vojto a ostatní kamarádi,
my stromeček pořád máme, ale včera Ježíšek odnesl ozdobičky, prý jsme moc zlobili. Zítra ho tatínek nařeže a spálíme ho v krbu. Představte si že až převčírem jsem objevil, že některé šišky ze stromečku se dají jíst (pozn. mamky máme to celé laděné do červena a zlata a ty čokošišky se mi podařilo koupit takové, že krásně splývají). Jen když si utrhnu, mamka kontroluje, abych dal kousnout Háně, nebo jí rozbalí šíšu jinou, prý nemůže tratit na tom, že si ještě utrhnout neumí.
Těžce nesu, že Vánoce už skončily, jen to nemůžu pochopit, že u nás pořád jsou (mamka mi pořád opakuje, že i když stromeček dáme pryč, dárečky mi nikdo nevezme, pořád přepočítávám ? motanice, stoleček, medvídci zůstanou, stromeček pryč dáme) a přitom stromeček venku u sousedů na zahradě už nesvítí.

Počítačové hry my nemáme žádné, mamka je nemá ráda a táta s počítačem nijak nespolupracuje. Při instalaci mamce dokonce zmizely i karty, prý žádná škoda, aspoň u toho prý zbytečně nedřepí Jen mám strach, abych pak nebyl zaostalý!

Z virtuálních her já mám nejraději vaření ? podám si maličkou pánvičku, talířek, obracečku a lžičku a vařím tátovi palačinku. Pak dávám všem ochutnat a oní dělají mňam mňam, že prý tak dobrou palačinku ještě nejedli.

Se spaním ? včera jsme vyzkoušeli experiment, a sice spíme s Háňou spolu v pokoji a mamka se přestěhovala k tátovi. Teda zatím nepřestěhovala, jen spí v mé posteli a já v její. Večer jsme usnuli bez problému, jen Háňa se na nás sápala a ječela, když mi mamka četla, tak dnes mě máma vzala raději číst do jiné místnosti a pak mě jen uložila. Usnuli jsme hned jako vždy (pozn. mamky v 19,30 jdeme koupat a ve 20,00 většinou jsem zpět v obýváku a děti spí). V noci jsem se 2× vzbudil a neměl deku, tak jsem začal kňourat ? mamka hned přilítla a přikryla a byl klid, ale podruhé jsem se rozbrečel a Háňa začla řvát taky, tak naši přiběhli oba, mamka mě přikryla, hned jsem usnul, ale táta pak asi 20 minut musel hladit Haničku, aby přestala kňourat a usnula. Ráno Hany začala řvát v 7, tak si ji mamka s tátou vzali k sobě a já bez problému spal do 7,30, kdy mě přišli vzbudit. Tak mamka pořád nevím, jestli nám postele přestěhovat definitivně, nebo ještě počkat. Dnes ráno říkala, že si za ten rok odvykla, že by vedle ní mohl někdo chrápat :o)))
Po obědě stále spím ve slipech a v suchu (už týden). Pozn. mamky: tenhle příspěvek jsem psala před 2 dny, nepovedlo se mi přihlásit na emimino, abych ho zkopírovala. Včera a dnes se vzbudil mokrý (nebo počůral až po probuzení? To jsem rozlišit nestihla).

Ahoj Jíra, pro příští deníček spisovatel, už tuším o čem.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.01.05 22:51

Ahojky lidi,
tak se pokusím se svým komentářem proboxovat,taky nám to zlobí, ale spíš nestíhám,i když aspoň čtu.
Dnes jsme měli slzavé údolí, náš stromek letěl z balkonu a odtud rovnou k popelnicím, Vojta to málem nepřežil, intenzivně hodinu řval že chce stromek zpátky. Myslím, že kdyby skákala Terča, tolik kraválu by u toho nenadělal :-)
Na dotazy chudáka naivního kačátka :-) mohu hrdě odpovědět, že náš Vojta usíná večer celkem bez problémů,až na tu zatracenou flašku s kefírem, ukládáme při dobré konstelaci hvěz před 20,00, ale většinou tak nejpozději do půl deváté a ještě nějakou dobu trvá, než dětičky usnou. Večerní pohádku obstarává Terezka, má nařízeno ze školy každý den číst a tak jsme to alibisticky spojili :-) Po této chvále našich dětí očekávám týden kongo, znáte to :-)
Ale problémy nám samozřejmě nastanou, až dostane Vojta vlastní postel, a to už bude brzy. Pak budeme tutovka taky nahánět divou zvěř pod peřiny.
Jiřinko, tobě radím, vytrvejte, oni se děti samy nějak srovnají a nebudou se vzájemně budit, určitě už je načase, aby se taťka vrátil do správné postýlky :-)
Ostatní moc zdravíme, Verunce přejeme aby vše dobře dopadlo s očkováním, ro ať se kouká v neděli v klidu přepravit na hory (a ne jako vždycky) a všichni se mějte bezva!
Jo,Kubíka prosíme o ten odkaz na hokej, díky moc!
Ahoj Stáňa a spol.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.01.05 00:02

Vojto,
když nám napíšete emajlovou adresu, pošlem vám to rovnou (máme to hned v pičítači, mamka to jinak neumí).
 K.

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.01.05 14:58

Ahojky kamarádi

My už stromeček nemáme dlouho. Mně teda ani nevadilo, že se uklízí, páč jsem věděl že už dárky nebudou. Sklízení ozdobiček, světýlek a čokoládiček mě bavilo.

Měli jsme tu na pár dní na návštěvě tetu. To vám byla paráda. Ta vás nehubuje, je pořád hodná a usměvavá a hlavně s vámi provádí všechny ty nenene věci. No já bych jí mohl mít doma pořád. Vzorně jsem tetě předvedl všechny dárky (poslední dobou se hoodně vytahuje - pozn. mamky:) a taky jsme spolu probrali mé oblečení. Já se docela rád parádím a mamka mi musí obléct (teda já se už raději oblékám sám) to co si vyberu.

Když nejsme na procházce, tak si rád stavím s bráškou (když mě nechá), nebo se škádlíme s tátou (hrajeme polštářové, kousancové a hlavně štípací války) a hodně si kreslíme. Mé výtvory jsou obdivuhodné, jenom nechápu, že máma vždycky nemůže poznat co to je. A vůbec to má máma někdy popletený, někdy na obrázku ani nepozná krávu a tvrdí, že je to měsíček apod. Občas jsou mi svěřeny do ruky i nůžky ale to jenom když jsem pod jejich dohledem, stříhání mě teda moc baví. Posledně jsem málem rozstříhal kytku:))
Další věc co mě baví je skládání puzzle ale to si musím stavět sám, jinak je to o nervy:) Když jsme na to totiž dva, tak mi to pořád berou a skládají jinak a to mi teda vadí!!

Venku se nám zase ochladilo, tak jsem rád protože taky rád nosím čepici, šálu a rukavice. Teď mi to mamka dává bez problémů ale předtím mluvila něco o nějakých bláznech:))) Vojtíšku závidím ti teda ten deštník, to musí být paráda:) Teď se těším na ten sníh abych mohl vytáhnout taky ostatní garderóbu:)

Lidičky, tak mi si to už musíme mazat do obchodu. Ještě, že mě máma má, kdo by jí jinak připomínal co musí koupit. Já vím moc dobře, co nám doma už došlo. Například žvejkačky, bombónky a ostatní dobrůtky:)

Terezce přejeme všechno NEJLEPŚÍ k narozeninám, tý brďo to musí být vobrovská príma oslava:)
Mějte se všichni dobře, posíláme vzdušný pozdrav Viki do hor.

Čauky ahojky David

Vložit nový komentář