Filutové z Chytrálkova od Vojtíška

Rodičovství

Nazdárek kamarádi a kamarádky :) Bohužel, nedostatek času spolu s technickými problémy způsobil, že jsme se neozvali už pěkně dlouhou dobu, naposledy jsme stačili přečíst Jírovo deníček bez došlých komentářů. Nevíme tedy o vás žádné novinky, ale snad jste všichni živi a zdrávi, my zatím ano,ale prozatím jsme bez připojení :(

A co je u nás nového? Momentálně trávíme hodně času bobováním, mamka už si pořídila teplejší rukavice, přidala ponožky do bot a žbrblala cosi o tom, že sněhu a mrazu už bylo na její vkus dost :-) Já totiž ráno vstanu, zkontroluji okenní sněhové zpravodajství, boby na balkoně a dožaduji se odchodu na kopec. Prochází mi to jenom jednou denně a protože sám nejsem schopen plynulé jízdy s úhybnými manévry a nejbližší kopec končí potokem, vozí mě na bobech Terezka a její kamarádi. Jako pravé veličenstvo, nechávám se vyvézt pěkně do kopce, jednou to zkusili a víc jsem své nohy k chůzi vzhůru nepoužil. Proč taky, pohodička je pohodička, Terča si s kamarády zavedla prima systém, kdo mě sveze dolů, musí mě samostatně vytlačit nahoru a za to získává jeden bod :-)))

Také máme za sebou oslavu Terezky narozenin. Bylo nás celkem 24 dětí a k tomu ještě nějací dospěláci a parádně jsme si ten mejdan užili. Měli jsme opravdovou diskotéku, pěkně po tmě a s barevnými světýlky a taky s tím ošklivým smrdícím kouřem.Ze začátku jsem se věnoval střídavě tanci a kolouzání na klouzačce s balonkama,ale pak jsem objevil ve vedlejší místnosti stůl s fotbalistama na tyčkách, maminka mi přinesla židličku abych viděl na hru a už mě nikdo nedostal dolů. Málem jsem propásl rozdávání dárků, ale o nic bych vlastně nepřišel, pro mě nikdo žádný dárek neměl, bylo mi to dost líto,ale nakonec mi babička zabalila sušenky do pytlíku a tak jsem taky něco dostal. A abych nezapomněl, Terezka dostala vytouženého diskmana, k její velké lítosti ho nesmí brát do školy ani ven na bobování,ale jinak je s tou krabičkou prima zábava, o sluchátka se pereme neustále, bohužel nikdo nestojí na mé straně a musím je pokaždé poctivě vrátit,ach jo. Asi si budu k narozeninám přát vlastní sluchátka s muzikou.

Maminka má kromě pracování v práci hodně práce s Terezkou, při konci pololetí se ve škole přímo šílelo se známkováním a naše Terča jak je pod tlakem, nespolupracuje, a podle toho známky taky vypadaly. No,ale teď už se pomalu tempo zvolnilo a tak snad nebudem muset každý den psát diktáty a vyplňovat ty blešky na papíry. Mě to teda celkem bavilo, hlavně jsem se účastnil diktování vět, křičel jsem na Terču ? Nepolykej tu vodu! Sbírej byliny!?,ale mamka moje nadšení nějak nechtěla sdílet.

Je mi líto, že si s vámi teď nebudu moct nějakou dobu psát,ale snad to nebude tak dlouho trvat, ozveme se hned jak to jen půjde.
Moc vás všechny zdraví Vojtíšek (v pátek 2,5 roku), Terezka 9 let a jedn týden :-) a maminka Stáňa

P.S.:Čerstvé zprávy: na vysvědčení tři dvojky, sice mohlo být lépe,ale taky to ujde, tatínek slíbil za samé jedničky na konci roku super nový mobil, hrůza, snad se tu češtinu kvůli tomu nenaučí dokonale :-))))))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.02.05 14:42

Zatím jen krátce, abych byla první :-)))
Filipovo vysvědčení neznám, protože včera ho pustili domů na vycházky, zítra jdeme na vyndání stehů a ukončení pobytu u nich (šalamounské řešení). Filip má trochu oteklou pusu, kouká, kde by co schlamstl, ale pak se vždycky rozmyslí, že nechce - asi ho to dost bolí, ale dělá velkého statečného indiána. Podle kontroly na rentgenu před propuštěním to vypadá dobře, jen má preventivně antibiotika, nějak se jim nepodařilo zjistit původ toho sajrajtu, co v puse měl.
Johana se asi třetí den po očkování změnila v blinkací a terorizující potvoru s lehce zvýšenou teplotou. Je děsně otravná, potřebovala by pořádně provětrat, ale mamka bohužel krom krátkých nákupních vycházek nemá čas.
Právě mi přišly smlouvy k těm babičkovským bytům, takže si je jdu pročíst, volat právníkovi a pak se uvidí.
Mějte se, zkusím v noci napsat víc
Romana a Johana a chrápající Filip

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.02.05 22:09

Ahoj Vojtíšku,
to je škoda, že jste bez připojení, takže si to asi ani nepřečteš.
Ale mě stejně nenapadá, co psát. Dneska se teta se strejdou rozhodli, že kupujou byt, takže mamce se honí hlavou úplně jiné myšlenky. V našem okolí je to teď tak, že kdo nerodí, kupuje byt:-). Mamka už nakreslila 3 varianty možných úprav, zítra to s tetou proberou. ¨Tak jsem radši usnula.
Dobrou noc
Verča zrzečka

 
Jirina
Extra třída :D 13540 příspěvků 01.02.05 22:40

Ahoj Filuťáci,

My jsme si taky sněhu užívali, ale dnes byl rozmoklý a tak jsme šli ven pěšky, bez sáněk. Docela to klouzalo, tak jsme si se ségrou několikrát kecli a za chvíli jsme byli jak vodníci, tak jsme zase byli doma. I sněhuláček na balkoně nám roztál, ach jo.

Pro pobavení si dovoluji zapsat část naší dnešní konverzace:
Prohlížíme si obrázky (v katalogu Starkl) a neustále na něco ukazuju a dožaduju se odpovědi ?cotoje cotoje?.
Obrázek kiwi. Jíra: maminko co to je? Maminka: Jíro, to znáš. To je ovoce a míváš ho ke svačině ? rozkrojíme to a papáme to lžičkou. Co to je? Jíra: karbanátek. :o)))

Dnes se mě mamka ptala, jestli chci k obědu krupicovou kaši nebo bramboračku, odpověděl jsem ?rajskou s vřetýnkama?. Pozn. mamky ? to je tak, když jim dá člověk vybrat :o)

Ahoj Jíra s mamkou Jiřinou

P.S: od mamky: Romčo nebo Bublino (nebo i někdo další), prosím prosím vemte za mě někdo další deníček ? jsem už za ty roky nějak vysátá a vůbec nevím o čem psát a navíc budeme mít návštěvu (babičku s bratrancem) tak ani nebudu mít čas. Snad něco vymyslím, až na mě vyjde řada příště! Díky moc.

 
Anonymní  02.02.05 15:25

Ahoj Vojtíšku a ostatní kamarádi,

já bych taky chtěla bobovat, ale ta Praha je na to úplně pitomá, žádnej sníh se tu neudrží, ach jo :(. Snad příští týden pojedu k babičce, tam ho mají na bobování dost. Dneska mě popadla taková depka, že jsem se vloupala do garáže a vytáhla tříkolku. Mamka přece říkala, že „až nebude sníh“ a ten není, tak nechápu, proč jsem ji zase musela uklidit.

Uklidnila mě až aktivní spoluúčast na pečení bábovky… jen jestli mě po tom syrovým těstě nebude bolet břicho ;).

Mamku bolí hlava, smrká a kejchá, ale aspoň docpala nějaké fotky z hor do albíčka.

Vojto, já chci taky někomu diktovat, stejně už mi doma přezdívají diktátorka :D.

Tetě Romaně držíme palce s těmi realitními kšefty a zatím se loučíme.

Viki s usmrkanou mámou Ivou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.02.05 16:02

Ahoj holky,
tak se ještě teď oklepávám z šoku.
Zavezla jsem Sylvu domů a na jejich ulici má obchůdek s potravinama Arménec. Zaparkuju auto a říkám: Verunko, maminka jen skočí pro rohlíčky a hned jsem zpátky. Ani jsem pro jistotu nečekala na odmítavou reakci, zamkla auto a vyrazila. Celá operace netrvala ani minutu, jen naházet 6 rohlíků do pytlíku a zaplatit. Přijdu k autu a Verča nikde. Ztuhly mi všecky orgány v těle. V sedačce nikdo, pod sedadlem nikdo, v kufru nikdo, okolo auta nikdo, auto zamčený… Teď mi dochází, že pod auto jsem se nepodívala. Žádní lidi kolem. Tak jsem nechápala, jak by někdo stihl ukrást dítě ze zamčeného auta, znovu ho zamčít a zmizet během minuty… A že bych si toho přes ulici nevšimla? Se slzami v očích volám Sylvě, ať okamžitě seběhne dolů a pomůže mi. Ten totální šok zmatek a mrazení si asi umíte představit.
Sylva pomohla. Když z mého zmateného projevu pochopila, oč jde, sdělila mi, že Verču jsme před 5 minutami vy:,–(ily u babičky. Uff! Jak jsem mohla zasklít, že si ji vzala babička, mluvit k prázdnýmu autu a nevšimnout si toho? Nejsem já hlava vykojená? A to prosím chodím 2× týdně do práce, abych nezblbla.

ahoj Jana

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.02.05 16:59

Teda Jano,

to muselo být hrozný, na jednu stranu se musím smát, ale na druhou si to dovedu představit.
Ještěže to dobře dopadlo :-)!

Katka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.02.05 17:42

Ahoj všichni kamarádi,

Vojto, už jsem si říkal, co s Tebou je, no hlavně, že ses měl dobře. A ty diktáty by mě určitě taky bavily.

Já jsem lehce chcípal, ale jen tak, aby mamka věděla, že mě má :-), měl jsem jen nějaký teplotky a průjmíky, ale mamka mě podezírá z toho, že se u babičky vždycky nadlábnu a pak z toho kadím (víkend u babi). Dokonce nás sestřička u paní doktorky chtěla hnát na výtěr, ale jelikož jsme docela dlouho spali a Zeruša měla nějaký ujímání (taky trávicí obtíže), tak jsme nikam nešli, stejně jsem už byl dobrej a bez teplot.

Teď tady řídím, jak černá ruka, stavím si bunkry z matrací z postýlky.

Tak mamka hlásí omyl: prý mám zas teplotku 37°C a zas průjem, takže prý zítra přecijen půjdem k doktorce (to jsem zvědavá, jak se brzo ráno s těmahle dvěma prďatama vypravíme, pozn. mamky). Jinak mi ovšem nic není, jsem zvědav, co mamka tý doktorce navykládá :-).

No tak zatim pa pá, zítra podáme další zprávy!

Ahoj Kuba a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.02.05 18:45

Teda Kubo,
nepřeháníš to nějak s těmi nemocemi? Koukej se rychle uzdravit, začíná chřipkové období, ještě u té doktorky něco chytnete. A neboj, mamka ví moc dobře, že tě má, to jenom moje mamka je občas zmatená.
Měj se a uzdrav se
a pozdravuj Tobíka a Zerušku
 Verča

 
Anonymní  02.02.05 20:36

Ahoj Jani,

fuj, to mi zatrnulo, jen jsem to četla :). Připomnělo mi to naše kamarády, kteří zapomněli 4leté dítě v Řecku :). Naštěstí na to přišli asi po půl kilometru u benzínky a šikulka Dominik se stále ještě nacházel u hračkářství, kde ho zanechali.

Tak pozdravuj tu ztracenou dceru a dobrou.

Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 03.02.05 10:24

Ahoj Jani

Teda to musel být šok, když ti Verunku někdo „ukradl“. Ale aspoň, že to dobře dopadlo. Ber to jako chvilkovou ztrátu paměti:))
Mně se Filípek (když byl menší) 2× ztratil při nakupování a ten pocit bych nikomu nepřála. Naštěstí nikam neutekl daleko, vždycky jen odběhl něco omrknout o kousek dál. Ale hledala jsem ho asi dlouhé dvě minuty a měla už taky slzy v očích:)) Teď ty své dva drobečky hlídám bedlivě a ještě nějak nejsem připravená na to, že jednou budu třeba pouštět Filipa samotného ven:o) Já bych je nejraději pořád měla pod kontrolou:)
Kéž by jsme už nikdy nikdo své dětičky hledat nemuseli.
 Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 03.02.05 10:48

Čauky holky a kluci

Vojtíšku sdílím tvé nadšení ze sněhu, já bych mohl taky sáňkovat celý den ale nikoho u nás to zase tak dlouho nebaví:o( Včera tam tak krásně sněžilo, táta hned sliboval sáňkování ale dnes už je z toho brečka. Né že by se mi nelíbila ale myslím, že naši pro nějaké cachtání nebudou mít pochopení.

Já zatím odolávám (ťuky ťuk) všem ošklivým bacilům, teď byla doma babička nemocná 2× a mamka taky 2×. My ostatní se statečně držíme.

Včera jsem se díval na kazetu na bratrancovo auví, měl něco divnýho na nožičce (sádru - pozn. mamky) a pořád jsem to nechápal. Pak nám tam ale běžela matějská a to jste měli vidět jak jsem se chtěl jít hned oblíknout a jít ven. Prostě ty bourací auta, koníček a jiné atrakce mě naprosto uchvátily. Táta říkal, že musíme počkat až bude venku teplo a tak jsem se doslova naštval. Potom jsme ještě sledovali předloňskou návštěvu Zoo a tam jsem chtěl jít taky, jenže musím zase počkat. Tak už aby tu bylo to teplo a mohli vyrazit:o)))

Pořídil jsem si barevný obličej:) Je to aspoň nějaká změna, i když máma mi říká, že vypadám jako vodník (takhle to dopadá, když jedu na jeden den pryč). Vzal jsem si Filipovo fixy a pomaloval si ruce, krásné zelenomodročervené obrazce. Pak jsem šel ale spát a protože si ruce strkám všelijak pod obličej, tak se mi to obtisklo. Umýt to naštěstí nejde, tak doufám, že mi tahle paráda na několik dní vydrží:))

Teď si musím jít uklidit hračky co jsem za dnešek stihl vytahat. Mějte se tedy všichni hezky, marodi vy se koukejte co nejdříve uzdravit.

Papá David

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.02.05 15:15

Ahoj dětičky a maminky!

Tak Kuba zas vypadá ok :-). Byli jsme u paní doktorky, ta řekla dietu a Lactobacila a kdyby to bylo horší, tak na výtěr. Takže nám zase nic není :-). Teploty i průjem už nemá, jsem jen zvědavá, na jak dlouho mu to vydrží.

Zítra odjíždíme k babičce, tak se s vámi na pár dní rozloučíme, takže pá pá, mějte se tu bez nás dobře!!

Katka, Kuba a Tobík

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.05 17:17

Ahoj Kubíku i ostatní rodino,
mějte se dobře u babičky. My taky jedeme. Taťka nám opět odjíždí, tentokrát na soustředění. Tak jedeme bruslit
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.02.05 17:18

Ahoj holky,
tak jak to s vámi vypadá? Bere někdo ten Jiřčin deníček? Romana se asi prokousává smlouvami, a co vy ostatní?
Já se vrátím v sobotu večer.
Tak zatím ahoj
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.02.05 19:46

Poslušně hlásím, že si deníček zcela jistě neberu. Mám totiž moc laskavou maminku, které přišlo, že se mi z nicnedělání krátí žíly. A tak si dnes v noci projistotu zlomila pravou ruku v ramenním kloubu. Nespala jsem celou noc a čekala, kdy bude ochotna vyrazit na pohotovost, před pátou se mi ji podařilo vykopat do taxíku, no a od té doby jsem se nezastavila. Má sice jen měkkou fixaxi pomocí ortézy, ale prý běda, kdyby se i jen zlehka ťukla anebo špatně pohnula tělem, hlavice kloubu jí upadne, bude se šroubovat a já se půjdu zastřelit, protože místo 4 týdnů kompletní pečovatelské služby bych to měla na dva roky. Abych to ujasnila, mamka si levou rukou ani nezapne kalhoty, ani neotevře minerálku, prostě nic.
Johana naštěstí hnedle akceptovala, že babí má velké bebí, a že se nesmí ani bouchat, ani kopat (jejich oblíbená hra na maséra), dokonce ani hladit nebo tulit. Vymyslela, že jukat na babi zpoza skříní či stolů je taky dobrá bžunda.
Filipovi se operace zadařila, od středy už je oficiálně propuštěn a dokonce i zdráv. Takže i když je ještě lehounce oteklý, tak jen co dotráví prázdniny, tak jde po víkendu znovu do učebního procesu - to bude zážitek, nebyl tam tři týdny, jsem zvědavá, jak to chce dohnat. Většinu zubů až na jeden má zachráněnu a může se pokračovat v dalších sanacích. Tak snad už bude mít do léta trošku slušnější usměv.
Jo a ty smlouvy stojí za vyliž kapsu, moc se mi to nezdálo a právník, zatím po letmém nahlédnutí, mi to potvrdil. Právě mi chystá námitkový list, uvidíme, jestli protistrana bude ochotná se dohodnout. Když ne, tak holt budou muset hledat dál. Ovšem rychle, protože prababi už stáhla v pokoji koberec a začala ho prát v kuchyni na stole, aby byl do nového bytu čistý z obou stran :-))))).
Na naše dnešní vysvětlování, proč je smlouva divná (obsahovala mimo jiné omezení regulovaného nájemného bez ohledu na zákon pouze na pět let - tedy jen ta pro prababi) a že i tento majitel by byl nejradši, kdyby prababi rychle, ale velmi rychle umřela, se prababička velmi lišácky usmála a prohlásila: A just neumřu! Tak aspoň něco mi dnes udělalo radost.
Vlastně i Filip mě potěšil, protože bez jakýchkoli pubertálních výlevů nastoupil a část potřeb chromé babí převzal na sebe (nákupy, přípravu na vaření, nádobí, ždímání a věšení prádla) uvidím, jestli veme i to žehlení, co já tak nerada.
Johanka se taky chová velmi rozumně, takže jediný, kdo trochu zlobí, je Standa flegmatik, kterého se žádný z průšvihů tak nějak netýká.
No a tento víkend budu zlobit já, při každé sebemenší příležitosti spííííím, to je můj závazek :-)
Mějte se krásně, odpusťte, že nereaguju (i když vás mám všechny pěkně přečtené), ale mámť v hlavě těžce vygumováno.
Ahoj
 Romana

 
Anonymní  05.02.05 20:58

Ahojky

Pokud si to tedy někdo jiný nerozmyslel, tak v rámci záchrany deníčku to bereme na sebe a deníček napíšeme:o) I když zatím nevím o čem:))
Jinak kdyby někdo o napsání deníčku usiloval, tak mu přenecháme slovo:o)
 Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.02.05 10:42

Ahojky vy rodino zamalérovaná,
tak aspoň že Filip je v pohodě, věříme, že školu zvládne dohnat lehce. Je to šikulka.
A s babičkou a tebou soucítíme, uf, to musí být děsně nepříjemný. Doufám, že taky všechno dobře dopadne a nebudeš se muset střílet.
S těmi byty jsme taky zvědaví, je pravda, že dneska se slušná smlouva, rovná pro obě strany hned tak nevidí. Tak snad to taky nakonec dopadne.

TAk se držte, pokud se zadaří, informujte a všichni se uzdravte. :-)

Jana a s pol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.02.05 10:43

Evi, to jsi hodná,
už jsem chtěla navrhnout, abychom to teda nechaly být a deníček prostě vynechaly.
Ale už se těšíme, co se od vás dozvíme :-)
 Jana

 
Anonymní  07.02.05 14:32

Ahoj,
deníček jsem včera odeslala ale bylo před námi ještě 7 příspěvků, tak uvidíme kdy se nám tu ukáže.
 Eva

Vložit nový komentář