Filutové z Chytrálkova od Vojtíška

Rodičovství

Nazdárek kamarádi! Téma dnešního deníčku asi není třeba, protože předpokládám, že ještě po vyprávíte o srazíkování, parníku atd. Tedy pevně doufám že si nevystřílíte munici ještě před tímto vydáním, jak už mě znáte, co se týče zpoždění deníčku, jsem všeho schopen :)))

U nás se nic nového nestalo, nadále bavím široké obecenstvo svými výroky oposlouchanými z televize a pohádek, nechápu co je na tom tak směšného. Když mazlím mámu a Terezku, jsou to mé milé dámy, babička mi zpackala život a až budou vánoce, rozhodně si koupím bublátor. Vůbec už se těším na vánoce, minulý týden, když byla taková velká zima, chtěl jsem aby už zase padal sníh a mohli jsme bobovat.

Poslední dobou hoooodně miluju ségru. Po vzoru maminky se jí snažím pěkně vychovávat, zrovna dvakrát se nerozpakuju a plácnu jí pár bouchanců kdykoliv uznám za vhodné. Taky jí s láskou říkám „ty demente“, no znáte to, to takhle jednou ujely mamince nervy při psaní úkolů a něžné oslovení je na denním pořádku. Na druhou stranu, když maminka hubuje mě, je Terezka moje poslední záchrana, chytím se jí kolem krku a držím jako klíště. A když už jsme u těch klíšťat, maminka proti nim Terezku očkovala, vyndala velikánskou injekci a píchla s ní Terku do ramene, ale Terča byla moc statečná, vůbec neplakala, to proto, že jsem jí držel pěkně za ruku aby neměla strach a brečení jsem obstaral za ní. No a taky ségru moc rád pusinkuju, nejradši ze všeho se nečekaně přiblížím zezadu, stáhnu jí kalhotky a pusinkuju jí na holý zadek - nikomu to neříkejte, máma se na mě zlobí a mám to zakázané :-( No a tak semtam nepohrdnu ani líbáním nohou, máma to má vyfocené, prý abych jednou viděl, že je to skutečně pravda.

Ale teď už musím běžet a honem se schovat k mámě, blíží se k nám bouřka a z ní mám veliký strach!!!!
Pa pa Vojta a spol.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
David1
Kecalka 287 příspěvků 14.06.05 22:27

Ahooojkyyy

Že by se mi taky podařilo být první? Doufám, že mě nikdo nepředběhne!!:)

Posledně mě máme vůbec nepustila ke slovu a tak jsem se k psaní vůbec nedostal. Ta je ale zlá co?:) A to už se mi sem cpe znovu ale nepustím jí.

Musím vám říct, že se ze mě stal milovník tobogánů. Jeli jsme někam na nový plavčo (do Kladna - pozn. m.) a tam měli tobogány dva a jednu skluzavku. Ta se mi teda moc nelíbila, protože byla dost rychlá a s mámou jsme hupsli do velké vody. Ale na tobogánu jsme jezdili celou dobu ani dětský bazén s malou skluzavkou mě nebavil. Oba byly stejně dlouhé ale jeden byl pomalejší a druhý rychlejší. Mně se teda víc líbil ten červený rychlejší, s mamkou jsme se občas v tom tobogánu převalovali. A taky jsem byl nejmladší co na té rychlé jezdil. Ani se mi nechtělo domů, no co vám budu povídat:))
Ten den jsem se navíc poprvé počůral v autosedačce, takže mi máma na zpáteční cestě ještě sušila slipy a kraťasy aby jsem mohl jít do restaurace na večeři, hambatej bych teda nemohl jít i když je to u známých. Večeři jsem snědl raz dva, nacpal si bříško tak, že jsme se šli raději všichni ještě projít do parku a pak nás čekala oslava jarních slavností. Normálně tam byla kapela na pódiu a zpívala a já byl z toho úplně paf:)) Koukal jsem a nevěřil vlastním očím:) Večer byl ještě hezký ohňostroj a potom jsme už mazali domů, protože bylo hoodně hodin.

Srazík byl moc fajn, jak ten sobotní na parníku, tak i dnešní. Pořád jsem se ptal kde je „oanka“ = Johanka, tu si asi pamatuju nejvíc:)) Lodičkou bych mohl jezdit klidně každý den, tak doufám, že brzo zase někam poplujem:o) Kolektiv dětí miluju, už abych byl v té školce. Minulý týden dostala máma na mě nějaký papír, že už můžu nastoupit do školky (hurá, máme to potvrzené černé na bílým). Kamarádi doufám, že budeme moct zase někdy pořádně zazlobit, já dnes byl nějaký vzorný.

Když jsme tu měli na návštěvě tetu a chodili pořád po nějakých krámech a kupovali nějaký směšně malý pidi oblečky, vůbec nevím komu to může být:), tak nás jednou máma dala do dětského koutku. Mě tam teda nechtěli vzít a Filipa jo ale máma je pak ukecala a na hodinku jsem si užil pravý ráj. A máma mi vůbec nechyběla, bylo tam totiž tooolik supeer věcí, že se mi ani odtamtud nechtělo.

Dnešní hřiště bylo fajn, všem doporučuju, super rychlá klouzajda. Nechápu, že se tam tetě Romaně nelíbilo:) Nám s Johankou jo a klidně nás tam teda můžete vzít ještě jednou. Klouzajda mě zaujala natolik, že jsem i odolával pískovišti, který mám jinak taky mooc rád.
Obídek na loďce byl fajn, jenom tam mohli mít i nějaký lepší věci k jídlu. Hlavně něco taky pro děti, třeba jako hranolky:)) Mamka byla ráda, že jsem byl fakt hodnej a seděl klidně u stolu. Tajně doufá, že se takhle budu chovat častěji, nejlépe pořád, ale já jí příště ukážu:))

Lidičky já už musím končit, furt se mi sem cpe mamka, tak jí ještě na chviličku pustím a rychle to odešleme, než nás někdo předběhne:))

Od mamky:
Romano, fotky z dneška jsem ti poslala mailem. Doufám, že mě nezabiješ, jestli jsem ti zaplnila schránku:))

Ivo, od nás jsou ty fotky ze sobotního srazíku už bohužel všechny. Zlobil mě ten foťák, resp. baterky byly dobité, takže jsem mohla fotit jen když jsem poprosila a baterky se smilovaly:))
Tobě i Janě díky za fotky, dorazily a teď čekají v pořadí na zařazení:) Ach ten čas:))

Končíme hlášení, jde se spát:))
Ahojky Eva a David a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.06.05 22:32

Ahojte,

kopíruju
clánek, co jsem vecer poslala do atarého denícku, a jdu si precíst ten nový.

Jana

Ahoj všichni,
Vy se tak krásně srazíkujete, zááávidíme. A ještě na tak pěkném místě…

My nic moc, Verunka už od včerejška teplotkuje a je tomu úměrně protivná a ubrečená. Nevím, jestli je to ta sviňská pětka, ale spíš bych to typla na angínu. Mám pocit, že jsem v tom kratičkém okamžiku, kdy se dalo nahlídnout, viděla čepy. Pan doktor řekl, ať přijdem zítra. Tak jsem zvědavá.

Tak se všichni mějte
Jana a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.05 23:01

Omlouvám se, nakonec jsem ze srazíku dorazila k rovnou k babičkám, Johana si zchrupla v tramvaji, u babiček mumraj, takže jsem navařila, naklidila a najednou už bylo osm, takže jsme tu zůstaly spinkat, tudíž nejsem ne emailu a jen stíhám tuto omluvu. Jinak Joko se na hřišti taky líbilo moc a moc, ale maminka už ji tam víckrát neveme, protože tolik energie prý nemá, aby vydržela dvě hodiny dělat téměř totéž, co Joko - bylo tam pro divoké děti dost nebezpečí, pro hodné Davídky to tam bylo hezké :-) Jo a holky, ještě povyprávějte o cenách v hospůdce - to taky stojí za to.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.05 23:05

Ještě jsem zapomněla se pozeptat. jak to má Šíma s nevěstama? Johana sice má závazného snoubence (Míšu od Gabulos), ale dnes tedy usínala se Šímovým jménem na rtech :-)))) a to prosím už v půl deváté, má na ni chlapec asi dobrý vliv :-)))).
No nic, tohle ještě domluvíme, mělo by se to řešit :-)))) Davídku promiň, ale tys holt už sumo-bráška navždy.
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 14.06.05 23:36

Myslím, že Šíma má nevěsty podle toho, který zážitek je nejčerstvější, takže dneska doma taky párkrát padlo Joko, Joko…:o))). Když se ho táta zeptal, co dneska celej den dělal, tak řekl „běhal s Joko“, takže asi nejsilnější zážitek z celýho dne :o)))

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 14.06.05 23:43

Ahojda Filuti,

tak dnešek byl opravdu báječný, dopoledne jsem se vyřádil na hřišti s tetou Romanou a sspol. :))), byli jsme na obídku na lodi (hrůzná lodní přirážka!, za 1 kopeček zmrzliny 20,–!). Davídek seděl celou dobu klidně u mamky a my jsme si s Joko padli do noty, takže jsme řádili jak divá zvěř, lítali po celý lodi a váleli se všude po zemi :o))). Když jsme přijeli domů, tak jsem v pěti minutách usnul a chrněl až do šesti, dost mě to zlobení zmohlo, Joko je jako správnej kluk, ničeho se nebojí a dobře se s ní řádí. Tak si teta Romana pochvalovala, že v tom není sama…:o))).
Večer jsme šli ještě s tátou jezdit na kole a v deset jsem to zalomil nadobro…
Fotky z dnešního srazíku najdete v mém albíčku, tak tam mrkněte!

čauky Šíma 33m

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.06.05 11:42

Ahoj holky a všichni Filuti!!!

Opět po čase píšu, poslední dobou tu nějak nic nestíhám, takže jen tak ve zkratce. A když už se rozhodnu napsat komentář, tak mi to většinou Tobík překazí a musím se mu věnovat.

Koukám, že jste si výlet na parníku pěkně užili, ještě se chystám kouknout na fotky. My jsme byli u babičky a v tu sobotu jsme jeli do Polska, koupila jsem tam garnýže mnohem levněji, než by byly tady, tak jsem z toho měla radost. Nám teda celou cestu tam pršelo, pak teda přestalo, ale stejně to nebylo nic moc.

U babičky jsme taky neměli počasí hezký, ale jen co jsme dojeli do Prahy, tak zas bylo krásně. Jedinou útěchou mi je to, že dneska od rána leje.

Kubík má zas pěkně vztekací období, neustále vyžaduje moji asistenci především na záchodě. Jinak žádné podstatné (ani nepodstatné) pokroky nedělá.
Než jsme odjížděli k babičce (Kuba tam jel už víkend před tím s druhou babičkou), koupili jsme klukům stan s tunelem do pokojíčku, nechali jsme mu to jako překvapení po návratu domů, no je z toho hooodně nadšený, dělají tam neskutečný věci, tahají tam spoustu krámů (hračky, peřiny, boty,......) a dělají si domeček, jenom je to dost velký a do toho našeho panelákovýho pokojíčku se toho pak už moc nevejde :-).

A dneska měl Kuba zase vztekací záchvat a asi ráno i brzo vstával (v 7, večer šel spát v 10), takže z toho usnul teď po desátý a spí doteď. Tobík teda taky usnul mě u prsa, už jsem se radovala, jak budu mít chvilku klidu, ale když jsem Tobíka ukládala do postýlky, tak jsem ho nemohla odpojit od prsa, aniž by se nevztekal, asi na sedmkrát jsem ho zkoušela odpojit, až jsem se nakonec naprdla, nechala jsem ho pořvat, ale bohužel bylo i po spaní :-(.

No nic, končím, půjdu dělat něco smysluplnýho (jako třeba zabavit Tobíkovi kazety).

Pa pa Katka s Kubou a Tobíkem

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.06.05 18:16

Ahoj fšichni,

Vojtíšku, Filípek byl dneska taky na píchanci (žloutenka). Já už jsem byla dobrá, tak mamka chtěla, aby to pan doktor jen pro jistotu zkontroloval.
No, když to uviděl, pěkně se zděsil. Říkal, že to je teda nářez. Tak nevím, já jsem se nikde nepořezala. Ale mám vysypaný afty po celým krku a pusině. A pěkně velký. Pan doktor tomu říkal aftózní stomatitida, prý to má 2 fáze, takže ještě nemáme vyhráno. Strašil mamku, že se stává, že se dětem slije pusina do jedné krvavé rány a končí na kapačkách :-((. Tak to se mi doufám nestane. Každopádně jsem vyfasovala penicilin, Tantum verde na šplíchání a mám mít klidový režim. Prý musíme počkat, co se bude dít do pátku.
Mamka je z toho celá odvázaná, v sobotu totiž odjíždíme (?) do Mohelna na dámskou týdenní jízdu (jak jsem vám ji loni popisovala). Vypadá to, že nikam neodjedu. A jestli jo, budu se muset vrátit ve středu do Brna na kontrolu a držet jazyk za zuby. A nebudu smět na sluníčko a lítat a skákat na té trampolíně a skákacím hradě, co tam mají. :-(((.
A navíc je to prý infekční, mám mít svůj ručník a svoje pití.
Ach jo, tak nevíme, co s tím.

Mějte se

Verča zrzečka

Mamka: Dneska jsme byli na kontrolním dnu v bytečku. Jedou jak o život a ten obkladač je umělec dokonalý - všecky nesouměrnosti odboural, jak si vyhrál se spárami, takže koupelna bude krásná. Za chvilku odjíždím kolaudovat kolegyni, děti budou s tatínkem, už mě Verča odvléká,
Tak Ahoj
 Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.06.05 20:32

Ahojky Janiku,

no te buh, chudak Verunka, to je teda dilo a narez jak rika pan doktor! Velke pofoukanicko na celou pusinku a rychle uzdraveni … a pozor na nakazu … u sousedu to mely obe deti a pak to chytla od nich i jejich maminka a rikala, ze si uzili sve, hruza! A lecili to pekne dlouho! Uvidis, jak na tom budete v sobotu, ale nakazit jine deti, tak ti mamky nepodekuji…
Preju opravdu bleskurychle uzdraveni a nasledne super damskou jizdu, snad penicilin zabere rychleji nez rychle!

Papa

Sulanek a Nika

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.05 00:49

Ahojte holky,

my jsme vam uz odepsaly v mailiku. Dik za pofoukanicko, zahreje, vyridim.

Jana a Verca

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.06.05 00:59

Ahojky,

teda Verunko, co za bacila zákeřného na Tebe skočilo? Přejeme, ať je to co nejdříve pryč a můžeš zase řádit. Posíláme studené pofoukáníčko, snad se cestou přes moře neztratí.

Jana a Karolínka od sousedů

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 01:27

Honem rychle uzdravit, raz dva tři, teď. Všechny aftíky hezky vyhojit během dne, ať jste v sobotu fit. Jo a Verčo, prosím, momentálně nelíbat nikoho v rodině, jen zlé sousedy :-)
Vy si taky umíte vybírat choroby, tahle je tedy děsivá, takže taky foukáme na dálku fůůůů, fůůů, ať se zadaří a hlavně nerozmnoží.
papa
Romana a Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 02:21

Chjo, koukám, že je tu spousta lenochů, takže pro nezúčastněné popis výletu:
Srazík měl začít v deset na hřišti Na Výtoni, ale v tu dobu tam dorazila jediná VerčaSvob s holkama. Nakonec jsme se do jedenácté nějak poscházely: Iva s Viki, já s Joko, Mismiska s Bárou, Eva s klukama, Katka s Tomíkem a Kristy s Lukou (a jediným taťkou) od šulánků, těsně před ochodem dorazila i Bootgirl se svým vyhlášeným tandem kočárem. Děcka si docela skvěle hrála a vlastně se jim ani jinam moc nechtělo. Johanka si tam cvičně střihla prvního hysteráka (usedavý pláč v leže na zemi, tělo gumové nepostavitelné, upnutelné do kočárky jen po usilovném boji). Jo a mnozí tam objevili šlapací kolotoč, jenže málokdo došlápl, takže musely nastoupit maminy. Johanka naučila pár dítek, že klouzačka se dá sjíždět i jinak než v sedě. Malá Bára to pak dovedle do dokonalosti, kdy z klouzačky skákala šipku a to velmi dovedně.
Kolem dvanácté jsme se tedy začli přesunovat k parníku a cestou sbírat opozdilce: Catharine s manželem a jejími třemi skvělými dítky - ovšem moc jsme si jich neužili, na parníku utekli na horní palubu a po příjezdu a procházce k výstavišti se trhli směrem domů. Pak se objevila i Šulánek s Nikou a Jana s děckama, kámoškou a dalšíma děckama, dodnes mám v tamních jménech trošku nepořádek.
Nakoupili jsme jízdenky a čekali…, a čekali a čekali - parník nám na půl hodiny skejsl ve zdymadle a chytil prima zpožděníčko. No uhlídat dítka na nábřeží bylo docela napínavé. Ale co to žvatlám, všechna dítka se dala uhlídat až na pár jedinců - že Johanko? :-)). Máme tam krásný zážiteček s kachnou a malinkými kachňátky, ta maličká ptáčátka názorně ukazovala Johance, jak se má z nábřeží skákat do Vltavy. Mismiska, Kristy a Katka parníkování vzdaly, Míša kvůli své mořské nemoci, holky prý kvůli zimě - no myslím, že přiště se neleknou vlka nic a pojedou též, protože uvnitř parníku to mohly zvládnout v pohodě, obzvlášť s tak skvělými synky.
No a pak parník přijel, nastoupily jsme, u:,–(ily jsme se a prvních pět minut to vypadalo, že jízda bude skvělá pohodička, dítka seděla jak přikovaná a jen sledovala, co se to děje, občas nadšeně vykřikovala. Další dobu jízdy to většině dítek s drobnými přestávkami vydrželo, ovšem Johance ne, pokoušela se najít nejlepší místo, kde by byla nejblíže vodě (nejlépe v ní) a neustále poňoukala ostatní k honění se na přední palubě, poskakování a přelézání zábradlí, ještě štěstí, že jsou ti ostatní Filuťáci tak rozumní. Holky Svobodovic byly cestou tak zaujaté, až se z toho celou dobu mračily, což je prý podle Verči známka pekelné soustředěnosti a nadšení :-))))), Verča si užila lítání i vzorňačení, Viktorka si užívala karbanátků a Prahy - velmi sledovala, co se kolem děje, když tedy zrovna nedoufala, že je bez dohledu a nelíbala se tajně s Davídkem. Jitčin Domísek se nechal zlákat Johančinými pokusy propasírovat se skrz zábradlí, Elinka si na zdravém povětří chvilku v kočárku schrupla. Nika Šulánkovic se spořádaně uvnitř najedla a pak si šla chviličku zařádit s holkama ven, jenže zlá teta Romana na ní dupala u řetízku vedoucího přímo přes příď do vody a to se teda nesmí (hnedle jsem byla prásknuta a to teda fest). Joko čmajzla Nice z kočárku balonek a samozřejmě, že balonek šel přes palubu. Nika to možná dodnes nepostřehla - nebyla u toho. Ovšem pro Joko to byl důvod k druhému hysteráku - opět usedavý pláč v leže na palubě. Třetí si střihla při mých pokusech narvat chobotnici do síťovky - tedy obléknout Johaně větrovku, za Štvanici se totiž trošku ochladilo a začal foukat studenější vítr. No když se podařilo ji obléci, tak šla dovnitř sledovat s ostatními kolo a písty ve strojovně (v děsném vedru) a pak už jsme byli na místě. Ještě se omlouvám, že jsem nestíhala sledovat, jak to prožívali Filipové, pro které to vlastně mělo být určeno.
Další krásný hysteráček (Eva se dokonce pokoušela Joko uplatit bonbony, ale marně, Johana řvala i s pusou plnou bonbonů) jsme si užili po výstupu z parníku, kdy většina děcek, tudíž i Joko, šly do kočárů. Bylo to pro ni velmi potupné, když den před tím tam směla běhat bez kočáru. Zašly jsme kolektivně okouknout ten zazděný tunel do Stromovky a vyrazily směrem podél Stromovky na výstaviště. Když nemohla Joko běhat, a spát se jí nedařilo, tak si aspoň třikrát za cestu zahlásila, že musí nutně čůrat, ovšem třikrát po svlečení, vyšpulení a dvouminutovém čekání prohlásila, že nejde a jelo se dál :-)) Usnula až těsně před výstavištěm a nejlépe se jí spalo, když jsme sledovali sezhora dění na Křižíkově fontáně - tancující děti, techno, keltská muzika, country - vše krásně dunělo, Viki s Verčou tam trsaly na place, ostatní sledovali, a Nika a Joko spokojeně spaly, Johana dokonce v pozici a s výrazem svatého Šebastiana.
A protože hlad byl veliký, tak jsme moc muziky neužily a vyrazily směrem k zahradní restauračce, kde čekali ti, co parník vzdali a kterou jsem si vyhlédla, že tam má i taneční plac a podium a vypadá velmi bezpečně. No to jsem si dala. Když pominu, že cestou tam byl málem přejet Domísek (utíkal po cestě za maminkou a ze zatáčky v areálu, kde je pěší zona a u aut se očekává rychlost maximálně 20 km, vyrazilo fáro tak padesátkou, Mismiska stihla pustit v kopci svůj kočár a Domíska chytit, ten autodebil ani nepřibrzdil, aby zkontroloval, jestli za sebou nenechává placky) - uff, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když na to vzpomenu.
No a v hospůdce se postupně vysekalo asi každé dítě, já tedy nevím o žádném, které by tam nehodilo nějakého tygra nebo nelovilo zajíce, prostě ten taneční plac a podium byly mnohem nebezpečnější pro svou zdánlivou holost a bezpečnost než mnohé prolejzačky. Malá Bára tam dokonce hodila salto takového rázu, že po utišení prvního pláče Mismiska uháněla domů, aby mohla v klidu kontrolovat reakce, bylo to na slušný otřes mozku, Bára je naštěstí šikulka a pád zvládla skvěle, nic jí nebylo.
Já v hospůdce přestala už počítat Johančiny hysteráky, které zkoušela na:,–(it, kdykoliv jí bylo zakázáno poňoukat ostatní k útěkům, nekontrolovatelným honičkám, rozebírání taneční plochy a házení kousků prken, prstové kontrole třífázové zástrčky (bůhví, kde se tam vzala, tu bych tam vážně nečekala), krádežím jediného balónu atd. atd. Věřte, že mít živé dítě je pohybově velmi náročné. Velmi touto cestou děkuji jedinému chlapovi - Brajovi od Kristy, jeho výuka organizovaného fotbalu mi umožnila dojíst jídlo, co Johana zcela odmítla (nakradla totiž předtím spousty tatarky a brambor z Domískova talíře) a chvililinku si odpočinout :-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 02:34

sákriš, odklikla jsem a nedokončila.
No ono toho není moc co dodat: Jana s kamarádkou, Iva, Jitka i Míša se postupně rozprchly, takže tam Joko ještě chvíli přepírala Davídka a to velmi ošklivě, občas jsem začla postrádat původní něhu a zahlídla i agresi - no možná, že ho viděla s tou Viki a žárlivost je sviňa :-))). Ovšem David to ustál jako správný chlap a neoplácel, jen útrpně držel. Luky se zhlédl v Johančiných hysteráčcích a když mu odmítala odevzdat balon, zkoušel si ho vymoci po jejím - a to najednou Joko dělala, že nerozumí. Pak už toho bylo s jedním balonem moc, tak jsem vytáhla bublifuky, kupodivu se docela podařilo udržet zá:,–(u, že já a Šulánek namáčíme a držíme a děti směj jen honit bubliny a foukat. Takže se děcka trochu zklidnila, přestala se rvát a bylo čtvrt hodinky klid, za cenu mého a Šulánkova dechu :-)))). Naštěstí jsem měla skvělého pomocníka v Tomíkovi, který dokázal nafoukat spousty krásných a velkých bublin - a to prosím foukal česky i anglicky :-))))
No a pak už jsme se konečně dostaly s Evou k odchodu, který Johanka samozřejmě okvitovala dalším teatrálním hysteráčkem. Nakonec to zabořila cestou domů v tramvaji, ale tentokrát jsem byla vybavena kočárkem, takže to nevadilo.
Ufff, a to je už opravdu všechno.
Joko má spousty zážitků, které neustále vypravuje, naposledy jsem se o lodi a dětech dozvěděla (sice japonsky, ale už rozumím :-))) ) před půl hodinou, kdy se vzbudila na nočník a pití. Takže to asi svou cenu mělo
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 03:12

Tak a ještě doplním info o srazíku s Frndulkou a Evou na Dětském ostrově. Když jsme kolem něj pluli do zdymadla, tak mi to přišlo jako skvělé místo, ovšem při Johančině divokosti, touze ozkoušet všechny prolejzky - i ty, které jí věkem nepřísluší a minimálnímu pískovišti a navrch staveništi a brouzdališti, jsem se tam docela naběhala. Kouřit se smí jen za branou, na pískoviště a většinu houpaček svítí sluníčko celý den, do stínu se dostane jen ta prolejzačka. Takže není to špatné hřiště, ale pro srazíkování, kdy chci mít i chvilku možnost posedět na lavičce, to není. A restauračka na druhé straně lávky vypadal sice, že bude podobná Taverně Olympos, ovšem cenově nikoliv, původně jsme se při pohledu na ceny bály, že dané porce nesníme, ovšem když Jedna (opravdu jedna středně velká) překrojená ogrilovaná brambora ve šlupce s dvěma lžičkami kysané smetany stojí 30 korun, žádné pití není levnější než 35 korun (kromě piva, to jediné levnější bylo) a nejlevnější masité jídlo sestávající z dvou malých ogrilovaných plátků (rozhodně do 100 gramů) stojí přes sto korun, tak i kdyby se mi tam náhodou líbilo, tak po zaplacení by rychle přestalo.
No ale aspoň si Joko užila s klukama, ukázala jim zase pár hysteráčků a pár zlobivin, Šíma se zlákat nechal, Davídek zase ne. Jo a Viki, Šíma je vážně už velký kluk a i docela rozumný, máte hodně společného, ale to neznamená, že ho Joko přebereš, jasný?
Když už jsme u těch hřišťat, tak to Výtoňské bych hodnotila pozitivněji, ale dostupnost a parkování poblíž taky nic moc, taky omezené kouření, ale aspoň slušné záchody a zařízení odpovídající věku našich dítek.
Právě jsem po předchozích zkušenostech chtěla navrhnout, že příště bychom mohly opět po roce jít ve všední den do Na tý louce zelený, kde se před rokem děckám děsně líbilo, jenže mi došlo, že před rokem možna ani nezaznamenaly, že je tam jezírko, letos by nám to asi neprošlo. Tak nevím. Nezkusíme ještě to na Olšanech? Měla bych to pak blízko do rodinné hrobky :-D
Jinak prosím o nějaké ty návrhy ohledně termínu na chalupaření - pozor, nemá jít o víkend, alébrž o všední dny a nemělo by nás být víc jak sedm rodinek, chlapi nejsou nezbytní. Ještě by nás kontrolovali :-)))).
Další návrh je výlet do Brna, ale to nechávám na Janě, jak říkám, když to bude jen trošičku schůdné, tak jsem pro každou špatnost.
No a nezapomeňte, že srpnová ZOO Lešná u Zlína platí. Tak a už dost o srazíkách.
S Joko jsme byly od včera dodnes u babiček, Johana tam byla docela i vzorná, i se kupodivu jakžtakž najedla a hlavně dobře vyspala. Já nadělala zase kus práce v rámci zařizování - vzhledem k tomu, že babí už si ani obraz nepověsej, tak mi jí tam zbývá ještě požehnaně. No a dnes se hodlám uklízeci flákat a zítra hurá k psycholožce, začínám být docela napnuta, doufám, že ta LMD se nám v kartě neobjeví.
Tak se mějte krásně a já dám zase na chvíli pokoj :-)))))
Romana a Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.05 09:34

Ahoj Romy,
zá:,–(ní dotaz: Kdy je v srpnu Lešná? To jsem nějak zasklila a když budeme doma, určo bychom se přidali.
Brněnský srazík zařídím, jen mi dejte vědět kdy. Já mám pocit, že od září do vánoc budu nepoužitelná, tak by se mi nejlíp hodily ještě prázdniny. Ale nevím, jestli by už nebylo přesrazíkováno. No, uvidíme.
A jak budete vědět termín k Frndulce, hned dejte vědět. Ať víme, jestli se můžeme zúčastnit.
Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.05 09:40

Tak já teda přidám výlet z pohledu Filipů, aspoň toho našeho. A nebo globálně:

Z Brna jsme vyjeli v pátek ve tři. Moje naděje, že Verča si ve vlaku odbude odpolední spánek, byly liché. Řádila jak černá ruka. Cesta s ní byla tentokrát dost odporná. Pobavila ale spoustu lidí okolo, nakonec jsme se všichni skamarádili, jeden mladý a jeden starý pán se Verunky dost zastávali. Dost se nasmáli, pořád jí říkali „Ty jsi ale rarášek“, což ji samozřejmě povzbudilo k dalším nekalostem.

V Praze si Filípek při výstupu z metra podvrkl koleno, vylezli jsme na blbé straně, takže jsem ho musela v náručí přenést zpátky do metra a zase nahoru - 27 kg živé váhy plus taška, uff. Verunku vzala ochotná paní.

Máme poradu, budu pokračovat za chvilku.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.05 10:19

Bylo to krátké, už jsem tady :-)

Takže v pátek večer grilování v Nebušicích. Děti kvitovaly s nadšením. Verunka snědla tuny masíčka, okořenila to pádem z klouzačky ne nepodobným tomu Bářinýmu na výstavišti. Nespadla po klouzačce, ale shora na druhou stranu podél žebříku. Večerní koupel všech čtyř v rohové vaně taky stála za to, foto asi šupnu do albíčka - Filip a 3 otrokyně. Ta teplá vana mu kupodivu udělala dobře na koleno, v sobotu s ovázaným běhal jako laňka.

Na srazík jsme dorazili pozdě, dopoledne bylo trochu hektické. Přece jen ukočírovat a vypravit včas 5 dětí, z toho jedno 5-timěsíční dalo zabrat. Cestování bylo v poho - Katka vytáhla 2 složená sedadla a do nafukovací Zaphiry jsme se vešli. Sice bez sedaček, takže jsem skřípěla zuby, ale vešli.

Parník už popsala výše Romana. Z naší strany nadšení největší, i Filda, kterého jinak Praha zklamala (prozatím).
Filípek pozorně studoval mapku na zadní straně vstupenky a pak poctivě hlásil, jaká atrakce bude. Nejvíc se těšil na Karlův most. V Brně pak na otázku: A byli jste na Karlově mostě? odpovídal: Ne, pod mostem. :-))
Zdymadla jednoznačně vyhrávala, myslím, že u všech dětí. Verunka ocenila o obrovské kolo, na které bylo vidět, a pohled do strojovny. Nejvíc ji ale bavilo lítat s Joko po palubě. Musím říct, že Johančiných hysteráků jsem si nějak nevšimla. Asi už jsem otrlá matka a beru to jako normální chování:-)). Verunka předvedla jen jeden lepší, když jsem jí u východu z výstaviště odmítla koupit cosi. Už ani nevím, co to bylo, turecký med a perníkové srdce už měli v kapse :-).

Na výstavišti se nám líbilo, Katce už míň. S odstupem času si říkám, že jsem ji měla nechat doma s mimísem a vzít jen její holky. Bylo by všechno víc v klidu.
Verunka překvapila, jak bravurně vyšplhá na zídku nad Křižíkovou fontánou, je to naše opička :-). O hospůdce už Ro taky referovala. Škoda, že se oba Filipové dali dohromady až tam. Nejvíc spolu řádili, když už jsme odcházeli.

Nedělní odjezd proběhl v klidu, jen jsme jim 2× polili koberec a rozbili oblíbený hrneček, nevím, jestli nás ještě pozvou:-)). Když tak se budeme hlásit u někoho z vás :-)).

Takže,
srazík byl skvělý, dětem se líbilo, opět jsem měla pocit, že jsem si s vámi vůbec nepokecala. Ještě, že máme chat.

Už je to dlouhý jak letošní zima, tak končím. Musím taky něco dělat, škola ještě neskončila. Odcházím pracovat… AHOJ

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 10:33

Většinou jezdíme do Zlína poslední týden v srpnu, letos možná pojedeme o něco dříve. Přesný termín zatím není stanoven, ale jak bude, tak to tu hnedle rozhlásím. Přeci jen už se z toho stává tradice a bylo by škoda Zoo nenavštívit, líbí se mi o dost víc než pražská, přiznám se, že si z ní i víc pamatuju. Takže budete-li doma, mohly bychom se sjet ze všech tamních koutů.
Ahoj a už ta děcka netrap, prázdniny už jsou za rohem :-))))) (Filip má dnes poslední oficiálně vyučovací den - ten se má, jen tři písemky a pak už je sklízet, co zasel)
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.05 12:45

Ahoj holky,

píšu jen v rychlosti, barák je vzhůru nohama, neb se chystáme na každoroční 3-denní maratón pečení prasete u známých na chalupě a jako matka na mateřské jsem vedoucí organizačního výboru, takže se nám tu kupí hromady neuvěřitelných věcí. Zrovna jsem upadla přes chlazení na pivo, tak se jdu uklidnit sem :). Naštěstí Viki jsem vyexpedovala na jih Čech už včera, takže mi tu nikdo „nepomáhá“ :D.

Ke srazíku - musím se připojit k Janě, Johančiných vztekacích záchvatů jsem si taky moc nevšimla, Viki předvedla jeden parádní už na hřišti, když se měla dělit s ostatními o klouzačku, takže se uvedla taky ve velkém :D. Na lodi byla moc spokojená, s Davídkem vydrželi celou cestu na lavičce, hulákali, šuškali si a LÍBALI SE :D (prý je Davídek stydlín … to jo, ale jenom když se na něj někdo dívá :D). Ještě, že se mi podařilo přichytit je při činu. Viktorce se výlet moc líbil, určitě nás další parník letos nemine. Dalším silným zážitkem byla taneční vložka na Výstavišti - Viki s Verčou se nechaly inspirovat výkony vystupujících a předvedly improvizovanou breakdance show :D.

Mrzí nás, že jsme nezvládly srazík na Dětském ostrově, ale však ono se ještě něco vyvrbí… napadly mě ty Žluté lázně, udělali tam nové brouzdaliště pro děti, takže v teplých dnech asi ideální - nějaké zázemí tam taky je, tak to můžem někdy zkusit.

Co se týká ostatních plánů - k Martině na chalupu se hlásíme, pokud to nebude od 29. 7. do 5.8., jinak jsme zatím celkem flexibilní (ještě nevím, kdy pojede Viki s druhou babičkou na jižní Moravu, to je taky 1 týden).

Lešná - kdybych zlomila manžu, že uspořádáme rodinný výlet, docela by nás to lákalo. Záleží to ovšem taky na tom, jak dopadnou moje pohovory o zaměstnání (zatím úspěch, postupuju do dalšího kola) - možná bych musela nastoupit v druhé půli srpna :(((.

A ještě polituju Verču, Viki měla něco podobnýho v březnu, přes týden nemohla jíst, horečky apod., ale doktorka diagnostikovala oparovou stomatitidu, takže to bylo bez antibiotik. Týden Viki žila na mlíku a zmrzlině :D, nic jinýho nepozřela.

Tož, jdu balit, mějte se tu krásně a my se ozveme zase po neděli se zážitky z „malého českého Woodstocku“, jak to nazval náš kamarád.

Hezký víkend,

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.05 16:45

Gratuluji k postupu do dalšího kola, hele, to by bylo skvělé, kdyby se zadařilo, což? Docela mě inspiruješ, že bych se taky už začla snažit? Ale zase si říkám, že se budu snažit ještě tyto prázdniny užít v klidu. No moc držím palce.
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.06.05 22:18

Ahojky všem!

Děkujeme Romaně i všem ostatním za vyčerpávající info o srazíku, o to víc nás mrzí naše neúčast :-(
Hooodně foukáme aftíky Verunce, myslíme na ní, chudáčka malého, dejte určitě brzy vědět jak se daří!
U nás se žádné novinky nekonají, vlastně ano, Terezka odjela až do neděle stanovat s gymnastikou, takže dneska fakt pohodička.
Tak pa pa, my se zase ozveme, toho času je stále nějak málo.
Ahoj a gratulujeme Ivě a samozřejmě držíme palečky!!!!
Stáňa a spol.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 17.06.05 00:05

Taky gratulujem k postupu a užijte si „Woodstock“!!! :o)))))))))

Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 17.06.05 15:37

Ahoj Ivo,
taktéž gratulujeme k postupu a budeme držet palce při následujícím kole.
Zdraví stále nezaměstnaná a kdoví kdy pracující Eva:))

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 17.06.05 16:04

Ahojky všem

Chudák Verunka, ta se teď musí trápit. Já na afty taky trpívám a tak vím jak je to nepříjemné, že se kolikrát ani nenajím:) Já teda dříve používala taky Tamtum verde ale v lékárně mi doporučili Mygaru. Je to tinktura namíchaná z lékárny a účinkuje líp než Tamtum. Prakticky ihned znecitlivuje a vydrží i delší dobu působit. Maličko to po potření pálí ale to se dá vydržet, páč je to fakt jen chvilinku a pak už je to hned znecitlivělé. Fajn je, že ta Mygara stojí jen 30,– Kč kdežto Tamtum o dost víc. Tak to snad kdyby někoho potrápily aftíky…
Doufáme, že už je Verunce líp!

U nás nic nového akorát si David pořádně natloukl pusu. Teklo dost krve a já se bála, že snad bude mít i vyražené zuby. Chtěl s tátou „posilovat“, ukázat mu jakou má sílu. Bohužel si vybrali špatné místo a zkoušeli to na chodbě, kde máme dlažbu. Davídek se vždycky dlaněmi zapřel do manželových rukou dlaní a tak si jako posilovali, já dělalal večeři a najednou slyším ránu a hned Davídkovo řev. Manžel ho vzal ze země a samo, že natahoval ruce ke mně, tak jsem ho vzala ho utišit, to jsem ale ještě nevěděla, že mu teče krev. Pád jsem neviděla, tak jsem ani pořádně nevěděla co se stalo. Davídek se totiž zapřel zrovna ve chvíli kdy manža nebyl připravený (myslel, že už docvičili) a pak už následoval jen přímý a dost tvrdý pád na bradu. Davídka jsem měla v náručí a až po chviličce zjistila, že mu teče krev. Nevím kde se to v něm vzalo, páč toho bylo nějak moc a nevěděla jsem odkud přesně to teče, jestli si neudělal něco vážnějšího. No strach byl obrovský, vždycky to tak ve mě jako hrkne a nejraději bych běžela za nejlepším specialistou v zemi jen aby mi potvrdil, že je dítě v pořádku:)) No však to znáte, že?:))Zamazali jsme se teda oba pěkně, hned jsme to chladili ale on se té krve bál, takže hned ručník odmítal. Po chvilce to tedy přestalo téct, tak jsem viděla, že má spodní jedničky a dvojky celé zkrvavělé, teda dásničky a ani jsem mu na ty zoubky nechtěla šáhnout, páč jsem se bála, že by mohly vypadnout:) Naštěstí držely. Vespod brady hned měl velkou bouli, doteď tam má krásně modrofialovou modřinu a odřeninu. Tak a bylo po večeři, protože nemohl kousat. Ten den odpoledne nespal, takže byl unavený a po chvilce usnul. Ještě druhý den odpoledne nechtěl kousat a říkal, že to tam bolí ale teď už kouše zase jako drak, chuť se vrátila a už to prý ani nebolí. Teď už sám říká, třeba když někam leze, že se musí držet aby nespadnul aby ho zase nebolely zoubky:))

Ve středu jsem absolvovala kadeřnici i s Davídkem, není hlídání a tak musí se mnou. Byl hodný, vzali jsme kreslení a pár autíček. Občas slezl z křesílka a stál u nás a díval se. Když mi po barvení kadeřnice myla vlasy, tak si na mě sedl a díval do toho umyvadla. Přišla tam ještě jedna známé té kadeřnice asi s rok a půl starým chlapečkem (mimochem taky míšenec, napůl s černochem a byl to tedy krásnej okatej kluk). Tak jsem Davídkovi říkala, že přišel chlapeček a že si asi za námi půjde hrát. V té době jsem měla Davídka na klíně a na vlasech nanesenou barvu. Jenže David mi řekl: chlapeček nepříjde, chlapeček se bojí, máma je jako strašidlo:)) Tak nevím proč se snažím:)))
Jednou jsme šli pro Filipa do školky, do poštovní schránky si šel pro dopisy jejich školník, bylo hezky a tak byl bez trička. Měl teda docela slušný pupek a David jak ho viděl, tak řekl: pán je tlustej. Myslím, že to slyšel ale já to raději nekomentovala:)) No vysvětlete prckovi, že tohle se takhle před lidmi neříká:o))

Musím honem rychle vzbudit Davídka, nějak se nemůže probrat a nevím nevím kdo tady s ním bude ponocovat:)

Musíme ještě běžet na nákup a taky stihnout udělat večeři. Tak ahoj Eva

P.S. Krásný víkend všem, prý má být hezky… No uvidíme, zatím to tak moc nevypadá..

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.06.05 16:42

Ahojte všichni,

Děkujeme za účast s Verunčinou pusinou. Už je to snad lepší, už neteplotkuje, jen tak 1× za půl hodiny pláče, že ji to bolí. K tomu Tantum verde - jsem ráda za spray, nevím, jak bych se Verči dostávala dozadu do krku, kde toho má nejvíc. Tak doufám, že ten spray se nějak dostane do celé pusy. Ale název té vodičky si musím napsat, mně se ojedinělé afty dělají každou chvilku, stačí, abych se kousla, nebo dostala u zubaře injekci.
Bohužel Verču v pondělí hlídala Sylva, takže Ondrášek už má taky afty v puse a k tomu angínu. Náš doktor o angíně nemluvil, tak se musím zeptat. Ale penoš má taky, tak to vyjde nastejno.

Dovolenou nakonec zvládneme tak, že odjedem až v neděli po Filípkově tréninku. Ve středu večer má Filda zase trénink a Verča kontrolu, takže ho budu muset dovézt. A stejně musím ve čtvrtek do práce, máme klasifikační poradu. No a ve čtvrtek po poradě se vrátím zpět do Mohelna, ale s Verčou (doufám, že kontrola dopadne dobře). Akorát je blbý, že Ondra nepojede(, leda až v ten čtvrtek, uvidíme. Jo, a Filda s Hynkem odjíždí v pátek na mistrovství rep. žáků, takže ti se tady taky nudit nebudou.

Dneska u nás byli lidi na byt a zajímali se o blokační zálohu. Doufám, že si to přes víkend nerozmyslí. To by bylo super!!!!!

A my jsme s Verunkou dneska poprvé obědvaly venku, nechápu, že jsem ty židličky nekoupila dřív. Do 13.00 máme na předzahrádce stín a bylo to moc příjemné. Taky si Verča po obědě vlezla do kočárku, který mám na chodbě nachystaný do popelnice. Tak jsme šly do zahrádek, je tam stín, Verunka si pospala a byla venku. A spala od 12.30 do 15.30, u nás nevídané. Jinak u nás jedou několikrát denně Knihy džunglí, teď zrovna to proložila Machem a Šebestovou, áááá už se běží schovat, byl tam lev!!!

Doufám, že holky Lokýnky si užívají a po víkendu pěkně poreferují. Tetě Ivě přejem, ať projde všemi koly.
Davídku, ta pusinka ale musí bolet!! Posíláme pofoukáníčko.

Ahoj a užívejte léta
Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 17.06.05 21:54

Ahoj kámoši,
to je fajn, že jste si srazíky hezky užili. My se snad taky dočkáme aspoň mini-srazíku, měl by za námi příští týden dorazit Šíma s mamkou Frndulkou. Kdyby chtěl v budoucnu i někdo další, budeme rádi.

Jinak my jsme u babičky na zahradě pod smrčkem našli první jedlou houbičku a babička prohlásila, že už určitě rostou a že půjdeme do lesa. Popojeli jsme autem a vyrazili. My s Haničkou jsme byli vzorní, ťapali jsme za ručičky s mamkou a babičkou a já jsem pokřikoval: houbičky houbičky vylezte z mechu, pojďte k nám do košíčku! Hanička přizvukovala „houbičty" a „tošíčtu" a docela jsme i našli, dohromady asi půlku malého košíčku (za hodinku hledání). Dokonce i pár borůvek jsme objevili. Já jsem statečně šlapal celou cestu, Hanička zhruba půlku, ale když byl porost (tráva) vyšší než ona, babička se smilovala a nesla ji a pak už se jí nepodařilo Haninu znovu rozchodit. Ale i tak jsme si užili moc prima odpoledne. Jen škoda, že se mamka s babičkou špatně domluvily kdo si houbičky vezme a do druhého dne se do půlka z nich rozčervivěla a letěly na kompost.

Tak ahoj Jíra

P.S: Verčo, kam ty na ty choroby pořád chodíš? Držím palečky, ať tě to brzo přejde.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.06.05 09:16

Nazdárek Filuti,
máme se balit na chalupu, ale všici tu chrápou a máma je líná, tak radši napíše, jak jsme byli včera u paní doktorky a co bylo pak.
K psycholožce jsme byli objednání na půl dvanáctou (dost dobrý čas na vyšetření psychiky hladového a na spánek nachystaného tříletého dítěte - ještěže má Joko trochu jiný režim). Máma vstala kupodivu včas, ještě chvíli dělala něco zcela jiného, aby půl hodiny před odchodem zjistila, že jsem jí den předtím hezky uklidila věci z batohu, Pláštěnku pak za mé velké pomoci hledala asi dvacet minut, svoje brejle taky, takže napětí mezi námi stoupalo ještě před odchodem, máma je poslední dobou nějaká nervozní a nerozumí legraci. Pak jsme hodinku cestovaly k paní doktorce, cesta podle jízdního řádu tedy měla trvat čtyřicet minut, ale jízdní řády neobsahují přestávky na hlášení čůrání a pět marných pokusů o ně. To už máma občas vztekle syčela, ale nechápu proč, když jsme paní doktorku našly minutu před termínem - tak klídek, ne?
Paní doktorka mi byla docela sympatická, ale ani sympatické lidi nezdravím, tak proč se namáhat teď, nejdřív jsem si hezky sedla, jenže pak jsem zahlédla tři skříňky plné hraček a hned jsem se na ně vrhla a začala prozkoumávat: no za chvíli byla podlaha celé ordinace poseta vším možným, přeci prozkoumané objekty nebudu vracet na místo. No a máma si sedla s paní doktorkou a přes hodinu mě normálka pomlouvala mně za zády přímo do očí, však jsem si taky dělala čárky a ještě dlouho si to budu pamatovat. (Bylo trapné vyprávět mou pravdu o Johance, když jsem viděla, jak si sice jakoby hraje, ale ušiska jí trčí našpicována skrz vlasy).
No po té hodince už se mi tam moc nelíbilo a hlavně si mě nikdo nevšímal, takže bych šla docela domů, ale ta paní, co vůbec nebyla žádná doktorka, protože neměla injekce ani telefonek na prsa, vstala a že prý si mám jít s ní hrát. Máma šla s náma taky, ale jen seděla vedle a kupodivu si odpustila všechny své rádobyvtipné hlášky, které jindy při hraní má. Měla jsem stavět komíny, ta paní mi pomáhala, ale moc dobře neuměla základnu, takže nám to furt padalo, až když mě nechala hrát si s kostkama samotnou, tak se mi podařil vysoký nepadací komín, pak mi chtěla namluvit, že ten paskvil, co poskládala z kostek, je mašinka a nutila mě skládat mašinku stejně hloupě. Pak vzala tužku a tvrdila mi, že je to mašinka, která chce do tunelu. No vzdala jsem slovní komunikaci, tužku jí vytrhla a názorně ukázala, že s tužkou se nejezdí po stole, ale dělá čáry čáry na papír - byla hodně zklamaná a furt na mě dělala šššššš, ani zahoukat před tunelem neuměla.
Pak vytáhla korálky a vůbec nebyly barevné a nutila mě je navlíkat, přiznám se, že to mě doma moc nebaví, ale jí pro radost jsem to tedy předvedla, pak jsem je stáhla z šňůrky a rozsypala po celém gauči. To jsem dělat neměla, protože pak mě je s mamkou donutily uklidit zpátky do krabičky. No a to už jsem toho měla docela dost, Když konečně přišla na řadu první slušná hra - skořápky, tak jsem sice trochu ožila, ale protože jsem velmi rychle dokázala zjistit, v které krabičce spinká pejsek, tak to paní rychle uklidila. No a pak už jsem jí na chlapečkovi ukázala části těla, občas jsem zkoušela žertovat a tvrdit, že má nos na pupíku, ale máma pro to neměla pochopení, ta paní ostatně taky ne - ale teprve tehdy pochopila, že už mě to vážně, ale vážně nebaví. Taky možná proto, že už jsem odmítla prohlížet a hledat obrázky - byly divně malované a taky vůbec ne barevné. No naštěstí jsme se už zvedli, mamka šla uklidit ten bordel, co jsem tam nadělala, ta paní si tam chviličku něco psala a pak už jsme mohly domů.

No a venku začala další anabáze: mamka si klidně telefonovala, když já si chtěla házet tenisákem, tak jsem si šla házet s autem, což se zase mámě nelíbilo. Pak prohlásila, že jdeme jíst a pít, než nakoupila v cukrárně nějaké ty buchty a chlebíčky, tak já stihla hlady vylízat půl cukřenky, co byla na stole - další průšvih, to už jsem schytala i jednu přes zadek. Když jsem odmítla sedět u jídla a chtěla vylézt na chladící pult, abych si mohla sama vytáhnout zmrzlinu, zase nebylo dovoleno, no to mě mohlo vzteknout, tak jsem si opatrně lehla na podlahu a vztekla jsem se.
Konečně máma jídlo a pití vzdala, vše zabalila sebou do ubrousku a šly jsme na autobus, když přijel, tak se mi nelíbil, kdežto ten pes daleko od stanice ano, tak jsem se mámě vyškubla a běžela za ním, máma si tudíž rozlilo všechno pití, polila sebe, ale nakonec mě do toho autobusu dostala. Nedovolila ovšem, abych skákala na sedačce, tak jsem si na ní lehla a kopala do hlavy pána sedícího před námi, no další průšvih, další výprask a potupné usazení na klíně - bohužel mi nedovolila lehnout si na zem a vzteknout se, a tak jsem se rozeřvala na klíně a prala se a rvala a řvala, až nás na zastávce pan řidič vyzval, ať se prý zklidníme, že kvůli nám už málem boural. No nezklidnila jsem se, ale už to bylo jen jednu zastávku, takže se zklidnil pan řidič. Přestup na tramvaj mě zklamal, já chtěla do metra, zase jsem si musela lehnout na zem, abych pro:,–(ila svou a zase to nepomohlo. Nepomáhalo ani průběžné hlášení, že nutně musím kakat, protože po pěti marných pokusech to máma vzdala a reagovala slovy Vydržíš. Já vydržela, ona ne, po dalších deseti minutách řevu v tramvaji se mnou vystoupila a zase naletěla - nic nebylo. No a pak už jsme konečně byly na místě srazu s babičkou, která na nás měla čekat s kočárkem. Zdržela se o deset minut a máma pak prohlásila, že to bylo nejdelších deset minut v jejím životě, neboť jsem zcela ignorovala, že mám maminku, a neustále jí utíkala všude možně na jedné z nejrušnějších pražských křižovatek. K velké radosti nás všech mě pak přikurtovala do kočárky, ovšem samozřejmě, že jsem neopomněla pár svých oblíbených antikočárkových chvatů jen tak ze cviku. No a pak už jsem tou celodenní námahou vysílena usnula a spala celou dobu, co se mamka s babičkou uklidňovaly na zahrádce hospůdky pivem, máma přidala i panáka na nervy a hlavně na opět rozbolavělou tvář - zase jsem se hezky trefila při boji :-))
Výsledkem rušného včerejška bylo, že když mě v sedm večer máma předávala do péče tátovi, tak se slovy, že se diví, že nepředává deset malých Johanek, protože po cestě se mě pokoušela nejméně pětkrát přerazit. Mám já to těžký život.
Tak se mějte, jdu naše pohonit, ať už jsme na té chalupě.
Ahoj
Já to Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.06.05 09:42

chichi, podařilo se mi vás trošku napnout?
Takže dodávám závěr vyšetřeni:
Johanka je buď opožděný dement nebo velký svéráz :-))))))
Je fakt, že jsem tam původně šla právě kvůli tomu, aby někdo odborně posoudil, která varianta je správná, ale to prý zatím není možné. Takže buď se to během pár měsíců někam zvrtne a trošku srovná, nebo to začneme řešit.
Prozatím, i když to prý nevypadá, je zapotřebí zajít na neurologii a vyloučit nějaká ta možná postižení v rámci nedonošenosti apod.
Podle bodíků za testy to vypadá na přibližně půl rok opožděnosti, což prý zas tak moc neznamená, přišlo mi, že podle osobního celkového dojmu z chování Johanky se paní doktorka spíš přikláněla k názoru, že jde o jinak se vyvíjející dítě - tedy svéráze. Hodně ji přesvědčila Johančina japonština.
Ovšem hyperaktivitu nám nikdo neodpáře, ta je jasná - jen budeme zjišťovat, jakého je původu. Božínku, co já si počnu, líná matka s hyperaktivním dítětem - já z toho snad zhubnu.
Paní doktorka hodně doufá, že školkování a přísnější denní režim Johance hodně pomůže. Taky jsme si trošku ozřejmily původ momentálně neúnosných vztekacích záchvatů - máme zrovna období, kdy ještě potřebujeme odpolední spánek, ale nějak se nám do denních aktivit už nevychází, takže je Joko často dost unavená, ale spát nemůže, protože by jí určiě něco uteklo - z toho pak ty vzteky.
No a taky se mám víc zaměřit na fixaci návyků i slovní zásoby, neučit nic nového překotně, ale spíš z důrazem právě na zapamatování, takže často a hodně opakovat a začínat skutečně tím nejjednodušším.
Další kontrola na konci října, aby paní doktorka viděla, co způsobila školka a jak zvládáme.
Odcházela jsem sice ne moudřejší, ale aspoň uklidněná, že dokážu své dítko ani nepřeceňovat, ani nepodceňovat, prostě s tím, že jsem možná objevila objektivní problém, ale třeba zmizí sám (tedy za mých neutuchajících snah ho řešit - na tatínka se moc spoléhat nemůžu, prý je to převážně na mně). No prostě nebyla jsem za blbce ani za opičí matku.
Omlouvám se za romány, ale usoudila jsem, že by vás mohl zajímat průběh vyšetření i ty závěry.
Ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.06.05 09:55

Jééé, já bych tak ráda houbařský výlet, jen kdybych měla jistotu, že na závěr Johanu uprostřed hvozdu dohledám, obávám se, že by se hledání hub zvrhlo do hledání Johany, ale stejně se těším, že někam k Berounce na houby vyrazíme, jen co posbírám trošku odvahy
Ale zatím jen nehorázně závidím
 Romana

 
Anonymní  18.06.05 09:55

Chi, chi,
Zaujal nás průběh vyšetření, závěry, ale hlavně průběh té cesty domů:-))))))))).
Je to ale opice prefíkaná, ta Joko. Pan řidič musel mít zážitek. :-)) Ale spoustu fíglů mi je nějak povědomých.
A svéráz dítě bývá silný a kvalitní dospělý, ne? A jestli bude Joko i svéráz dospělý, tak to zamaskuje těma svýma kukadlama. Jsme zvědaví, na říjnové změny.
Užijte si na chalupě.
Jana a spol

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 18.06.05 21:46

Ahojky,
zjistila jsem, že jsem asi na řadě s deníčkem - jelikož se sem zítra asi nedostanu, posílám ho už dnes. Snad se tu objeví.
 Jiřina

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.06.05 23:14

Cha cha,
přidáváme se k Janě, nás ze všeho nejvíce zaujal průběh cesty domů. Při těchto příležistostech, pokud je otec dětí přítomen, neopomene děti upozornit, že pokud se budou takto chovat i nadále, skončí nám maminka brzy v bláznici, důsledkem tohoto pokárání zpravidla bývá ještě větší aktivita miláčků :-)
Tímto ovšem neodsunujeme do pozadí průběh vyšetřování a jeho výsledky. Přiznávám se, že jako laik a k tomu ještě vidící Joko naposledy na podzim, hlasuji již od počínajících stížností na adresu Joko pro svéráze svérázného! Z hyperaktivity bych si zatím velkou hlavu nedělala, momentálně by mohla být přišita téměř každému dítku, takže uvidíme, zda zhubne matka, nebo se časem zklidní dcerka.
Takže se mějte, doufám že jste na chalupu skutečně odcestovali, u vás totiž člověk nikdy neví :-)
Stáňa a spol.

Vložit nový komentář