Filutové z Chytrálkova od Vojtíška

Rodičovství

Nazdárek kamarádi! Tak už máme půlku prázdnin za sebou, nějak rychle nám to utíká. My ale nefňukáme, dnes večer (sobota) se nám vrací Terezka z tábora, hurá, hurá, hurá, už se nemůžu dočkat až jí pořádně pomazlím a taky očekávám nějaký ten dáreček, určitě na mě nezapomněla! A navíc, mamka s taťkou mají od pondělka dovoleno moje zkrácená verze dovolené :)))

Jinak se mám prima, maminka si libuje jaký tu byl čtrnáct dní klídek a pohodička, prostě když jedno dítě chybí, je to prý hned znát. Užívali jsme si oslavu narozenin mamky s taťkou, byl ohýnek a grilované masíčko, ale to já nejím, naštěstí mi babička upekla moje oblíbené koláče a tak jsem spořádal půl plechu. Máme z oslavování spoustu fotek, ale bohužel jsou nepublikovatelné na veřejnosti, neboť po odchodu dětí a méně odolných jedinců se prý vše zvrhlo v hromadné koupání v bazénu a tančení kolem ohně. Tyto zážitky my byly odepřeny a poprvé v životě jsem spal sám u babičky. A protože jsem byl uznán za vzorného a vhodného ke spaní mimo domov, další týden jsem si to zopakoval a naši vyrazili na festival hudby, prý nic moc akce pro děti, ale to jim Terezka určitě neuvěří, protože tam zpívala její oblíbená Aneta a tak už před odjezdem na tábor byla plná výčitek a hovořila cosi o týrání a odkládání dětí :-)))

Ještě vám chce něco napsat maminka, tak vás moc moc zdravím, užívejte si léta a sluníčka, já jdu za chvilku zblajznout k babičce pár borůvkových koláčků a navečer vyrážíme na oslavu narozenin mojí kamarádky Kristýnky, musím trošku okouknout jak to chodí, protože v neděli a v pondělí slavím já. Oslavy jsou malinko předčasné, protože jestli všechno vyjde, odjedeme za týden na dovolenou, ale u nás je poslední dobou vše ve hvězdách, tak se nechám překvapit. Jo a maminka mi chtěla upéct dort mašinku, ale já si vymohl pěkně kulatý a s kytičkama :-)) Pa Vojta

Ještě pár slov ode mě, především se chci omluvit všem účastníkům expedice u Šimůnka, ale zase nám to nevychází, už si začínám připadat hloupě, jenže ne vždy mohu dopředu předvídat všechny okolnosti. Prožívám si opravdu nejtěžší období v životě, jen těžko se člověk dokáže vyrovnat s tím, že ho brzy opustí člověk ze všech nejmilovanější, jenže nezměním vůbec nic. Ale dost už o tom, těžko se mi to píše. Takže tentokrát zase bez nás, mrzí mě to, ale určitě se ještě uvidíme. Hezky si to chalupaření užijte a tešíme se na vaše zážitky.
Ahojky Stáňa a Vojta

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.07.05 18:24

Mám uvařený mozek, Joko je skoro naprosto hodná a tak není nějak co psát.
Jen jsem chtěla upřesnit, že kvůlivá rodinným obtížím se srazík na Šímově chaloupce nekoná v původně plánovaném termínu.
Ale uvažujeme, že tytéž dny o týden později by nemusely být marné, ještě sice není domluveno na pevno, ale když se nějak ztelefonujeme, tak by to mohlo vyjít. Martina je s tím srozuměna, Iva už taky ví a souhlasí, takže ostatní, co říkáte na změnu termínu? Nehodilo by so to i lépe?

U nás je vážně zcela klid, Johana tráví dny u babiček, v parku nebo doma soustavnou pekelně soustředěnou hrou a zlepšováním své slovní zásoby. A já se snažím nehorázně flákat a nabírat síly na vyřizování a obíhání všech průšvihů, co se stále hromaděj - bydlení, práce, doktoři atp.
Jen toho vedra kdyby nebylo, hned by se žilo krásně.

tak se mějte hezky
Romana a ta holka Joko Baková, co je jí už tči.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.08.05 23:27

Ahoj Vojtisku a spol!
Vidim, ze si leto uzivas. Ja spavam mimo domov obcas u babicek. V sobotu bude prvni velka generalka - jedu s Filipkem a s babickou na tyden do Jeseniku. Takhle dlouho jsem bez mamky a bez tatky jeste nebyla. A navic po 10 dnech bez maminky se ji ted pekne drzim za sukne, nevim nevim, jestli se necham presvedcit a zvladnu to tam.

Prejeme mamce, dedeckovi i vsem, at to zvladnou co nejlehceji a at jsou silni. Myslime na vas.

Verca zrzecka, 33m

P.S. U Simunka si to uzijte, vy, kdo tam jedete. Mamka bude bezdetna, takze ma naplanovano vyklizeni sklepa, probrani vsech starych bot, kazdy den nejake cviceni pripadne vecerni plavani, obejit vsechny obchody a kuchynska centra, kam se za posledni rok moc nedostala…, proste vsechno, co ji za normalnich okolnosti komplikujeme.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 02.08.05 18:42

Ahoj Filuťi!

Jak vidíme, všichni si řádně užíváte léta…já samozřejmě taky!! o:)
Zrovna jsme se vrátili z koupáku-krásně jsem si to užil-celé odpoledne jsem lítal v bazénku a na pískovištích a klouzal se na skluzavkách (do vody je to fakt super!!)-unavil jsem rodiče i babču..no a teď vesele chrupkám doma (vytuhl v autě téměř okamžitě, p.m.).
Mamča už chodí do práce, ale mi to vůbec nevadí-dopoledne řádíme s babičkou-chodíme na procházky, na hřiště anebo jen lenošíme na zahradě v bazénku..a po obědě už se mi mamka vrací. Odpoledne jí pak předvádím a vykládám, co jsme s babčou dělali a musí se mi věnovat až dokud neusnu…

Přejeme všem krásné dovolené!! (Verčo, v Jeseníkách s babičkou to bude určitě skvělé..nakonec se bude mamce stýskat více než tobě o:))

Stáni, myslíme na vás a držíme všechny palečky…

Ahoj Ondra

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 03.08.05 21:39

Milý Vojtíšku,

přejeme ti vše nejlepší k zítřejším narozeninám!! Hodně zdravíčka, štěstíčka, pohodové rodiče, spoustu legrace s Terezkou ..no a samozřejmě hoodně krásných dárečků a pořádný dortík…o:)))

Ondra a mamka Andrea

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.05 03:59

Vojtěchůůůů,
už je z tebe chlapisko tříroční, jaký je to pocit?
Já malý poupě v koutě vinšovat moc neumím, tak posílám pac a pusu (velkou štípanou) a přeju mimořádně nádhernou oslavu (takovou, co tvoje maminka umí bravurně pořádat), spousty dárků a pak hned skvělou dovolenou. A ještě krásnější příští rok, ten částečně školkovací. Jo a taky spousty zdraví.
Navždy tvá tajná ctitelka (oficiální ctitelé prominou)
já holka Joko Baková, co je jí tči

Rodinko, krásně si to tříletí užijte a hezkou dovolenou a vůbec držím palečky.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.05 20:29

Milý Vojtíšku,

I my se přidáváme k zástupu gratulantů. Přejeme Ti všechno nejlepší, Verunka Ti přeje panenku, telefon a hodně vlasů a botičky (diktuje mi to tu přes rameno :-)), Filípek přeje hodně štěstí a hodně hezkých dárků.
Užij si super oslavu a pak super dovču a doufáme, že se zase brzo uvidíme.

Teta Jana, Verča bizonice zrzečka a Filda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.08.05 12:40

nazdárek Filuti,
Vojta se neozývá, ale doufám, že před odjezdem v rychlosti písne, jaký to bylo.

Čekám nějaké odezvy ohledně pobytu u Frndulky, abych mohla začít mailovat.

A poslední zprávička:
Konečně já ostuda poslední dopravila složitou cestou (dofotit film, dát vyvolat, naskenovat, vyčistit, ořezat, zmenšit atp. a pak se týden prát s rodinou a narvat do albíčka) asi už vážně poslední fotky ze srazíku. V albíčku je nechám viset asi do konce srpna (no znáte mě, někdy v průběhu září možná najdu chvilku na čištění), pak nastane hromadné mazání, nechám si tam jen ty Johankovsko kamarádský. Takže vyzývám k poslednímu stahování nebo psaní prosebných mailů podle zkratek autorů. Ty mý fotky vyšly lépe, než vypadaj na obrazovce, ale bohužel stávkuje mi skener a lepší už to nebude - leda zase na fotce - i to je varianta.
Fotky z narozek a další budou až někdy příští týden, vážně to děsně flákám.
ahoj
 Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 05.08.05 22:42

Vojtíšku,
připojujeme se ke gratulantům k narozeninám. Hlavně to krásně oslav, přecpi se dortu a užij si dárečky.

Já už ode dneška za měsíc :o)))

Mamka se ptá, jestli by nebyl někdo ochotný vzít za nás následující deníček - nějak nemáme tu správnou inspiraci na psaní.
Předem děkujeme.

Jíra a Jiřina

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 06.08.05 08:31

Ahojky lidičkové!!!

Obrovské díky za vaše gratulace k narozeninám, moc si toho vážím ,ale vzhledem k mohutným oslavám a jiným atrakcím které se u nás konaly, např. maminka nám málem umřela při výletu na kole :-))))))))
Oslavy byly prima,ale teď už vážně nemám ani chvilku, neboť hory tašek na chodbě stojí v pozoru a čekají na vzteklého tatínka který jima naláduje autíčko a odjíždíme na dovolenou! Tak pá za týden!!!
 Vojta

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.08.05 11:42

Ahoj všichni,

hlásíme, že už jsme doma, jakmile vybalím kufr a vyklepe z něj tuny překráááásně jemnýho černýho lávovýho písku :), napíšeme víc. V týdnu máme volno, tak čekáme na zprávy o pobytu u Frndulky - víme něco, Romano??? :).

Iva a opálená cestovatelka Viki

 
Anonymní  06.08.05 19:02

Ivo, nechtěla bys napsat celý nový deníček? Určitě máte zážitků plno. Moc bys mi pomohla.
nepřihlášená Jiřina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.08.05 10:35

Ahoj Jiři,

tak jestli ostatní souhlasí, pošlu deníček do úterka, dřív to nestíhám :D.

Iva

 
Anonymní  07.08.05 11:17

Super díky! Ostatní určitě souhlasí :o)))
Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.05 22:11

Ahoj všichni!!!

Ozývám se sama samička, děti jsem včera odvezla do Petříkova v Jeseníkách. Jsou na týdenním pobytu s babičkou, její kamarádkou a jejími dvěma vnoučaty. Verunka se už prý zamilovala do Vojtíška, takže odloučení hravě zvládně :-)).

Vypravila jsem je fakt skvěle. Zapomněla jsem jim dát gumáky (potok mají hned za chatou), ručníky zůstaly nachystané na posteli, knížky na židli, pak jsem zjistila, že jsem Filípkovi nabalila svůj kartáček… prostě zvládla jsem to na jedničku. Hlavně, že jsem jim zajela koupit do Vaňkovky nalepovánky a vystřihovánky pro případ špatného počasí - při té příležitosti jsem zvládla Hynkovi urazit zpětné zrcátko (vyhřívané, elektricky ovládané - škoda za několik tisíc). Fakt se mi ten den povedl.

A teď už si užíváme, včera hospůdka, pak diskotéka, dneska jsme vstávali v poledne a strávili den na baseballu. Zítra už ale začnu se všemi naplánovanými pracemi (doufám).

Ivi, těšíme se na deníček.

Mějte se tam u Frndulky pěkně, já jsem si při té příležitosti na středu naplánovala taky mojitovou party.

A co ten srazík v Brně? Kolik vás teda přijede? Holky brňačky už se na vás těší. Po hotelu začnu pátrat taky tento týden. Ale pořád platí, že si vás rády rozeberem i k sobě domů.

Tak čauky

Jana

Vložit nový komentář