Filutové z Chytrálkova od Vrabčáka - ach my televizní maniac

Rodičovství

Ahoj kamarádi, jelikož jsme od Vánoc hrdí majitelé videa a samozřejmě i já si dopřávám své „denní dávky emocí, rád bych se s vámi tentokrát podělil o to, na co se rád v kouzelné bedýnce dívám :o)) Ráno je to pravidelně Kouzelná školka. Úplně nejradši mám písničky, ale i pohádky se mi celkem líbí, vydržím na ně koukat jak kdy. Mamka tuto dobu využívá a ohání se v kuchyni, protože většinou aspoň ode mne má pokoj :o)) No a za půlhodiny uvařit nestihne, takže většinou přichází ke slovu video (teda ne denně, ale skoro).

Zde bych stručně popsal výčet pohádek, které máme na kazetách - zatím jsme toho sice moc pořídit nestihli, ale mně to stačí, protože se stejně pořád dívám na totéž dokola.

První je Franklin a zelený rytíř. Znáte toho želvího kluka? Mamka mi to úplnou náhodou nahrála jedno sobotní ráno z ČT1. Je to moc hezky kreslené, hezky mluvené, dokonce tam zpívají několik písniček (ty miluju). Franklin s kamarády zvířátky čekají, že konečně skončí zima a přijde jaro. Franklinovi se má na jaře narodit sestřička. Se zvířátky řeší, jestli je to dobře mít uřvanýho sourozence, šnek se bojí, že ho pak Franklin přestane mít rád. Želvák si hraje na zeleného rytíře, který podle pověsti má přinést jaro. A tak dále a tak dále, nebudu unavovat celým obsahem, je to film asi na hoďku a mohl bych se na něj dívat každý den, tak moc ho mám rád.
Když začnou zpívat, jsem na vrcholu blaha.

Další jsou Medvídci. Taky kanadského původu (mamka nesnáší americké dysneyovky), taky se zpíváním. Malý medvídek s tatínkem jdou na výlet na Pudinkový vrch, spinkají venku pod širákem, pečou si ryby na ohýnku. Seznámí se s divokým méďou, kterému se v bouři ztratili rodiče a medvídek s kamarádama zvířátkama jdou pomoct méďovi rodiče hledat. Atd atd. Každopádně kdybyste mě někde potkali a slyšeli mě si zpívat nebo pokřikovat „bude bácha Fanklin", „jsem zelený ytíž„, „kdo bude poslední, ten je pukavec“, „pudinkový vrch nám neuteče", „vzbuď se jaro už se neschovávej", tak to jsem se nezbláznil, ale už asi tušíte, odkud vítr fouká :o)))
Ještě jsme ve stejné době jinou sobotu nahráli Ošklivé kačátko, ale to už zase tak často nevyžaduju. Bohužel od té doby jsou každou sobotu ráno na ČT hrané zahraniční kraviny, my bychom hrozně rádi další díly Franklina (před Vánocema jsme viděli Franklinovy Vánoce, ale to jsme ještě neměli video).

S videem nám Ježíšek donesl pro začátek tři kazety - Mach a Šebestová (to se mi zatím nelíbí), Krtečka a Pojďte pane, budeme si hrát. Ty druhé dvě mám docela rád, ale nejradši jsem, když se mamka dívá se mnou a předříkává mi, co se tam děje - jen u želviček a méďů to už nevyžaduju, protože to znám zpaměti.

No a svoji videotéku si rozšiřujeme sami tak, že poctivě nahráváme Večerníčky. Už máme medvídky Honzíka a Elišku, Křemílka a Vochomůrku a Maxipsa Fíka. Je to sice otročina denně nahrávat, ale mamce už to ani nepřijde - aspoň se to naučila :o))) Většinou každý nový Večerníček mamka začne nahrávat a podle mojí odezvy buď díl smaže nebo nahraje všechny. Teď třeba u Dorotky jsem se moc bavil, takže ji budu mít nahranou, poté nás čeká Vydrýsek. Ještě nesmím opomenout „chlapečky", tj. naše domácí video, kde jsem já a ségra od miminkovského věku, ale to už jsem docela dlouho neviděl.

Celkově vzato, kromě pravidelného Večerníčku a Školky, kterou sleduju tak napůl, mi mamka málokdy dopřeje víc než hodinku pohádek denně. Prý i tak je to dost. K počítači vůbec nesmím, mamka ho v mé přítomnosti vůbec nepouští, protože jí pokaždé něco zmáčknu a to se pak dějou věci :o)))

Budu rád, když mi napíšete, které pořady uchvacují vás, a jestli vám taky mamky dovolí jen to, co se jim samotným líbí, nebo vám trpí i něco jiného :o)

Nemůžu si odpustit, abych napsal, co jsem dostal k svátku. Moc mě potěšil dřevěný stoleček s hřebíčkama a šroubkama a kladívkem a šroubovákem. Nadšeně jsem volal: Jía má svoje nážadí! Jía může šoubovat! Jía nepude papat, Jía tu bude požád pacovat u stolečku :o))) Pak byl dort a na něm bylo lentilkama napsáno Jiří. Ovšem když mamka navrhla, že dort rozkrájíme a spapáme ho, bránil jsem se, že si ho spapám sám. No tak mi dala lžičku a snažil jsem se. Jenom jsem ale opapal lentilky okolo s trochou krému, pak jsem honem snědl „I" ze žlutých lentilek a pak už jsem tedy dovolil, že si můžou vzít i ostatní :o))) Pak jsem ještě dostal několik knížek - Kocourka Modroočka, Včelí medvídky atd., tak zase máme na nějakou dobu postaráno o večerní četbu. Odpoledne jsme byli u babičky na zahradě a dospěláci si dali červený víno a mamka si ťukala s Haničkou a já se přihnal a praštil jí do skleničky plastovou lahví tak, že ji to víno ohodilo od ramene až po pas a dokonale červeně nabatikovalo její oblíbené bílé tričko, hehe - byla z toho tak tumpachová, že mi ani nevynadala :o))) Od tety jsem ještě dostal hromadu dobrot, ale mamka mi to ukryla a budeme to dostávat na příděl - prý toho máme tak na měsíc.

Dnes odpoledne jsem u babičky na zahradě našel vodítko a chtěl na něj připnout pejska a než se nadáli, byl jsem na ulici a šel ho venčit :o)) Děda za mnou vyběhl, že půjde se mnou. Jenže pak se pejsek rozběhnul a já jsem upadl a přiskřípl si prstík pod to vodítko a na prsteníčku jsem si odlomil půlku nehtu a tekla mi krev a moc mě to bolelo. Mám tam hrozné auau a zbytek dne jsem profňukal, tak to byl jediný kalný mráček na mém svátku, jinak jsem si to užil docela pěkně.

Tak pa váš raněný Jíra

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.04.05 21:21

Ahoj Jíro,

Předem všechno nejlepší k svátku (Tobě i Vojtíškovi). U nás se tyto dny taky slaví - babiččino a tetino výročí svatby a letos to bylo okořeněné tetinýma 50nama.
Svátky tak moc neslavíme, čeká nás tak maximálně zmrzlinový pohár.

Tak s tím videem. Franklina máme taky, je to Filípkův oblíbenec. Ale kromě Zeleného rytíře jsme měli ještě Franklinovy příběhy večerníkové délky - to bylo mnohem lepší. Bohužel jsme to museli vrátit. Já miluju Krtečka, Pohádky ovčí babičky, Mikeše, Broučky a Toma a Jerryho. Filda má i Macha a Šebestovou, ty mám taky ráda, ale sama si je nevybírám.
Shodou okolností jsme se dneska taky dívali na video, jak byl Filip malý, ale mě to nebavilo.

Kocourka Modroočka a Včelí medvídky máme na audio kazetě. Zatím mi to mamka nepouští tak často, taky je to od Filipa ohraný. Ale mělo to úspěch.

Z knížek mám teď nejradši Noddyho. Včera jsme vytáhli Knihy džunglí (upravené pro děti od 4 let) - tam jsou moc pěkný obrázky. To se mi taky líbilo a dneska jsem to mamce předčítala sama.

Jinak na tom nejsme nic moc. Chytila jsem tu virózu, co měl Filípek od taťky :-(((. Takže už ji neměla jen mamka, a ta pevně doufá, že už má pro letošek nemoci vyčerpaný. Teď spinkám s horečkou 38,7 a doufám, že zítra bude líp.

Verča zrzečka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.04.05 21:24

…a foukám na prstícek…
Verca

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.04.05 15:07

Ahoj kámoši,

když je řeč o TV, tak to u toho nesmím chybět!!! :) Sice je pravda, že teď, když je venku hezky, mě už tolik nebere, ale život bez pohádek si nedokážu představit.

Takže, k oblíbencům patří Krtek, Pú a všichni jeho kamarádi, Nemo, Cvrček a Štěňátko od Milera, Tom a Jerry. Občas taky Bambi a Sněhurka (další Disneyovky jsou prý na cestě). Ovšem stálicí na mém TV nebi je Vašek v Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Dokonce jsem si onehdá vynutila nákup stejného slamáku jako má Vaškova maminka v druhém z uvedených filmů.

Večerníčky mám ráda skoro všechny jak v TV tak v knihách (Fík, Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka) a přidávám k nim Lízu z Kouzelné školky. Když už není zbytí (třeba při nemoci či pos… počasí), koukám na Minimax, tam je spousta úžasných pohádek (Nody, Bořík malý vrtulníček, Kouzelný autobus, Mňau, Velký červený Tesák, Albert se ptá co je život, Malí lidé, Ztracené hračky… no jukněte do programu :).

Hehe, teď vypadám jako televizní maniak, ale opak je pravdou, TV je u nás poslední na seznamu zábav, radši si vyberu vaření s mamkou, i když ona by mě na tu chvíli občas radši viděla u té bedny :D.

Tak to by bylo od nás prozatím všechno, mámu chytila zahradnická, tak jedeme za chvíli vyloupit Hornbach a pak sázet (miluju lovení žížal :D), tak se mějte sluníčkově a zatím papapa,

Vaše Viki

PS: Posíláme pofoukání na Jírův bolavý prstíček a virtuální pusinku na Verčino rozpálené čelíčko!

PS2 pro Johanku: Máme nějaké fotky ze včerejšího srazíkování, tak až je mamka stáhne, určitě k vám dorazí!

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.04.05 19:27

Huráá,
konečně se někdo ozval!!!
Tak to vypadá, že spíš než viróza, mi dala pokouřit stolička. Objevila se přes noc a dneska jsem byla celý den bez teploty. Až teď večer 37. Tak mamka neví, co s tím. Nechce se jí totiž rušit zítřejší angličtinu, ale to jí zrovna chodí teta s dítětem. Asi by bylo blbý, kdybych tu virózu fakt měla, a ona by tady něco chytila (.

Mamka letos byla k zahradničení přinucena. Už několik let květiny v oknech ignorujeme, protože nám vždycky chcíply, když jsme jeli někam na týden. A těch týdnů je o prázdninách hodně. Ale letos mamka dostala od kamarádky muškáty, nedalo se odmítnout. A navíc v Globusu v nějaké akci koupila dva jehličnánky. Tak letos se začneme starat a uvidíme, jak to dopadne.

Viki, my máme Minimax přeladěný kvůli Filipovi. Jeden čas na něm byl totiž závislej. Ale fakt hodně. Tak ho prý naši přeladili a řekli bráchovi, že nám ten program zrušili. A já se teď nemůžu dívat na pohádky(. A přitom Noddy je teď u mě jednička!! ((

Ahojte a pište
Na fotky ze mrazíku se těšíme

Verča a spol

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.04.05 19:46

Ahoj Viki,

tak to máme oblíbené filmy, já taky Vaška miluju. Kajka ho zatím ještě neviděla, ale doufám, že na to bude koukat se mnou.

Jana a Karolínka od Šulánka a Veroniky

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 26.04.05 20:54

Ahoj kámoši,

děkuji za přáníčko k svátku a pofoukání na prstíček. Musím přiznat, že už to tolik nebolí (i když tvrdím že jo), mamka mi na to dává mastičku a náplast, ručičku nosím opatrně zvednutou (naštěstí je to na levé) a už se to i hojí. Jenže teď si mamka uvědomila, že můj svátek je asi proklatý! Na první svátek jsem měl horečku a šestou nemoc. Na druhý svátek (nevím přesně zda to nebylo o pár dní dřív nebo později, mamka musí kouknout do zápisků) jsem měl pád po zádech na plošinu u sklepa a do třetice prstíček … No ale asi mi to za ty dárečky stojí :o)))

Program Minimax doma nemáme, takže odtud mi příděl pohádek nehrozí :o(( A mamka nechce kupovat originál kazety - prý mi raději pořídí něco potřebnějšího, takže musím čekat co dávají v telce a nahraje mi to. Ale stejně mi to stačí. Verčo ty další Frankliny vám upřímně závidím! Doufám, že je budou dávat a mamka mi to nahraje.

Jinak mamku neustále masíruju dotazama na sraz (a to mi ani neříkala, že tu nějaká informace proběhla), dokonce požaduju vyjmenovat děti, které přijedou (jako bych vás snad neznal :o))) a pořád vzpomínám, jak jsem si v Motýlku hrál s motanicí a jezdil na klouzačce do balonků a jak jsme s Davídkem zobali popcorn přímo z misky. Mamka vzkazuje, že pro nás není ani tak důležitý termín, jako vzdálenost (spíš blízkost) k našemu bydlišti, s blížícím se místem prý roste pravděpodobnost naší účasti v plné sestavě.

Včera jsem papal chleba a s plnou pusou mamce povídám: ukážu ti kouzlo - a vyplázl jsem na ni jazyk plný drobečků :o))) Se za břicho popadala :o))))

Pozn. mamky - den ode dne mě udivuje, jak Jíra vylepšuje mluvení. Teď nemyslím výslovnost - tam to pokulhává pořád stejně, ale stavbu vět a skloňování a časování, dokonce už párkrát řekl „já jsem byl" místo „Jíra byl", viz také „ukážu ti" místo „Jíra mamince ukáže" :o) Občas je dojemné, jak se snaží o správný tvar v místě, kde je najust v češtině nepravidelnost. Jinak víte, jaký je opak k „potřebuje"? Přece „netřebuje" :o)))

Tak ahoj Jíra s Jiřinou a Haničkou

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.04.05 21:43

Ahojky lidičky,
tak mám dneska konečně čas naspat vám něco o mých pohádkách, protože já televizování, případně počítačování :-) prostě miluju, někdy otravuju tak neúnavně, až si vymůžu pohádkový příděl navíc.

V televizi mám moc rád kouzelnou školku a hlavně kostičky a včelku Máju co dávají v neděli u Edy.
Minimax máme také a tam mám nejradši Nodyho, Robotky, Olí, Jacka Palečka, Marsupilami a Bořka vrtulníčka.
No a potom střídáme pohádky na PC, videu a DVD, máme jich opravdu hodně, filmy a pohádky jsou totiž tatínkova záliba a tak nás neustále zásobuje :-) Velikou hvězdou je samozřejmě krteček, a pak už se mi to různě střídá, každou chvilku něco jiného, momentálně vede Pinocchio, Úžasňákovi, Bořek stavitel, Jen počkej, Medvídek Pů, Příšerky s.r.o., Shrek,Rákosní­ček..........
Maminka mi pouští pohádky jenom někdy, rozhodně méně často, než bych sám uvítal, ale většinou je neúprosná.
Maminka také zprvu nechápala, odkud se berou některé moje hlášky,ale už se celkem orientuje. Za poslední dny jsem např. pověděl mamince - „Ty jsi opravdu dokonalá“ a „Tatínek tě trápí!?“(zřejmě Úžasňákovi) „Zmlátím tě jako žito!“ a „Nezlob, nebo z tebe udělám dříví na otop!“ (Pinocchio) „Chápej, je to opravdu malá hvězda a spousta přání by ji mohla vyčerpat!“ (medvídek Pů), kromě toho bych si opravdu rád dal něco dobrého k snědku, třeba ňam ňam medík :-))

Jinak svátkový den dopadl opravdu nad očekávání, kromě prima dárečků (mám úpně stejnou helmu jako Bořek a taky vojáčky a bublifuk!) jsme byli v lesoparku, což je vlastně ZOO, jeli jsme tam vláčkem a když to celé shrnu, nejlepší byly stejně moje oblíbené kačenky a maličká tulení holčička co dostala jméno Haloška. Pak jsme byli s tatínkem v autosalonu podívat se na autíčka, měli tam spoustu motorek a některé byly malinkaté akorát pro mě, všechny jsem je vyzkoušel, vyfotil se na nich a jak jinak, žádnou mi nekoupili :-(
Tak se s vámi loučím, ještě se mi sem cpe maminka, je dnes opravdu vyčerpaná, byli jsme dnes v nemocnici a mámu s tátou píchaly upíří tety do rukou, mě píchnout nechtěly, ale dostal jsem taky rohlík a čaj a čokoládu. Tety se bály aby se mamince neudělalo špatně, byla tam totiž poprvé, ale všechno dopadlo výborně,jen večer si maminka dala s tetou sousedku skleničku vína a hodně veselá :-)))))
Pa pa pa Vojta

P.S.od mamky: Tak nevím jak pokročilo plánování srazíku, na oba termíny má náš tatínek pracovní víkend, takže pojedeme vlakem, tudíž prosím tetu Romanu o něco v dostupnosti metra. Přijedeme určitě, jediným problémem by mohly být Terezky sportovní akce, jezdí teď skoro každý víkend na nějaké závody s návratem v neznámou hodinu a to by nám mohlo dost zkomplikovat situaci,ale snad se to nějak rozumně sejde a všechno to vyjde.
Ahoj Stáňa

P.S.č.2:Teto Zuzko co nás prý alespoň čteš,kdy už nám prozradíš čerstvé novinky?!?!?!!?!?­!?!?!?!?!??!!?!?!!?!?! To se fakt nedá vydržet!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 27.04.05 23:51

Ahojky holky,
píše Vám ostuda Zuzka od Vojtíška, která měla v poslední době spoustu práce, že vám nemohla napsat novinky od nás.

Předem Vám všem děkuji za blahopřání k Vojtíškovýmu svátku a dodatečně blahopřejí švihadlovýmu Vojtíškovi i Jírovi. Svátek jsme oslavili vcelku originálně a to narozením Vojtíškova bratránka Vítka, takže oslava dospělých proběhla opravdu mohutně.

No, a teď tedy k tomu, co už některé víte nebo asi tušíte. Začátkem listopadu se naše pilůtkovská rodinka rozroste o dalšího člena a Vojtíškovi tedy přibude sestřička nebo bratříček, Vojtíšek jednoduše říká MIMI a když ho vidím, jak urputně chce chovat všechna miminka v okolí, tak doufám, že do toho půl roku ještě dostane víc rozoumku. V albíčku je také už fotečka z bříška, ale pohlaví zatím neznáme.

Zatím se mějte hezky a jakmile přibudou nějaké závažnější novinky, tak vám zase napíšu.

Pa

Zuzka s Vojtíškem 2,5 roku + 13tt.

 
Anonymní  28.04.05 08:20

Ahoj Zuzi,

miminko má krásný profil!!! Gratulujeme!!!
Verunka má narozky 31.10, Filípek 4.11, třeba by vám jedno z těch dat mohlo vyhovovat:-))).

Mějte se
Jana s Verčou

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 28.04.05 13:24

Ahoj Zuzko a Vojtíšku

No to je super novina. Posíláme gratulaci. My jsme tedy neměli ani tušení co se u vás děje. Hned se půjdeme podívat na mimíska.
Tak ahoj a brzy zase napište.
Eva s Davídkem

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 28.04.05 13:51

Ahojky kamarádi

Jíro doufám, že už más prstík v pořádku a moc to nebolí. Já bych asi statečný nebyl a hoodně plakal, hlavně když bych viděl tu krev:))

My doma sice máme video ale skoro vůbec na to nekoukáme, občas se jenom máma dívá na nás když jsme byli malý. Jo a minulý týden jsem jednu kazetu sebral a přetrhl, pak jsem se bál, že mě máma taky přetrhne:) (Bohužel už to nahrát znovu z kamery nemůžu, tak si budu muset najít někoho kdo by to snad opravil. Naštěstí to bylo na začátku, tak se to snad dá napravit - pozn. mamky).
Doma jsme měli taky Minimax a Jetix ale naši to taky přeladili kvůli Filipovi aby pořád nekoukal na telku. Já mám rád Kouzelnou školku, občas sleduju Večerníček a taky rád sleduju reklamy, ty by mohly běžet klidně na jednom kanálu. A nejvíc miluju Harryho Pottera, pak se mi ještě líbí Pán Prstenů, Spy Kids a další. Líbí se mi i dospělácké filmy a někdy vydržím u mámy sedět na klíně a dívat se na celý film. Jsem hodný a vše sleduju:o)
Měli jsme ještě jednu kreslenou kazetu pohádky o dinosaurech ale máma už jí nemůže najít (kdoví kam to David zase schoval - pozn. m.) Galerii pohádek si nepořizujeme, jinak by se z nás stali asi tv závisláci:o)

Pak ještě hrajeme s bráškou play station, to je někdy lepší než sledování pohádek. Má oblíbená je Samurai Jack, Úžasňákovi a taky střílečky. Cédéček máme hodně, bráška to hraje už jak velký chlap, já to ještě moc neumím ale jinak hraju vášnivě:o))

Byli jsme na čarodějnicích!! Fuj, to jsem se bál. Mlčel jsem a držel se pevně táty kolem krku a těšil se až to budeme mít za sebou. Ještě teď se čarodějnice bojím. A Filip se taky bál, držel se mámy za ruku a taky nic neřekl. (strachy se mu potila ručička ale nikdo nebrečel, vzali to kluci statečně:o) Zato jedna holčička kousek od nás strašně plakala, že musela s maminkou odejít.

Dnes jsem byl na očkování u paní doktorky. Píchla mě do ručičky a já statečně koukal co se to děje. Ale vůbec jsem nebrečel, tak byla mamka pyšná a koupila mi lízátko:o) Teď každému ukazuju jakou jsem dostal hezkou náplast, oranžovou s rybička a tuleněm. Zítra jedeme zase do Ústí, tak mi to máma musí nechat abych se mohl pochlubit i tam:))

Tak a to je od nás vše, máma jde prý taky něco dělat:o)

Ahoj David s mamkou Evou

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.04.05 20:56

Ahoj Zuzko,

tak ještě oficiální gratulace taky z Lokýnkova :). Miminko je fakt krásný, to se má Vojtíšek na co těšit…

Už abysme naplánovaly nějaký ten srazík, ať se ještě užijeme, než budeš muset s sebou vozit sviště dva :).

Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 29.04.05 21:10

Ahoj vespolek,

teda kámoši, když čtu, co sledujete v telce či hrajete za hry, se nedivím, že umíte šermovat a bojovat a tak. To já z toho co vídám fakt zvládnu jen to „jsem zelený rytíř" :o)) Tuhle jsem si na:,–(il molitanové kostičky na ruce a boxoval s nima a pak jsem se tak rozskotačil a povídám: Jíra bude … no mamka čekala, co za bojový sport ze mne vypadne, ale já doplnil … tancovat :o)))
Děkuji za pofoukáníčko na prstík, pomohlo to a kromě toho, že mi kousek nehtu chybí, je to úplně zahojené.

Vojtíškovi gratulujeme k nastávajícímu sourozeňátku a hlásíme, že Hanička je 23.listopadu. Ale nejlepší by bylo, kdybys brášku (či ségru? ale o tom pochybuju, říkali jste, že piloti holky neumí :o))) dostal ke svým narozkám toho 20.11. ne??

Ahojda Jíra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.04.05 12:51

Čau Filuti,
koukám, že tentokrát jsme za ostudy já i s mamkou. Ale máme omluvu, Rozhodly jsme se započít nápor jarního srazíkování a hned ten první větší jsme odmarodily. Tedy já - máma to prý přechlastala :-))). Takže v pondělí jsem byla v Ikee s naší Viki a Naty a Adámkem (od Vegy) a Bárou (od Mismisky), krásně jsme se tam nadlábli, Adámek ještě lezoucí tam vzal úžasnou dráhu přes půl Ikey až k výtahům (jak malý Binky), v koutku bylo prima. No a pak jsme jeli s tetou Vegou zdevastovat Mismisčin byt, což se téměř podařilo, heč.
A v úterý jsme s mamkou jely za babičkama, protože bylo nutno cosi řešit. Maminka řešila a řešila, já tam kolem třetí usnula a spala a spala a spala a probudila jsem se až v sedm, přesně v okamžiku, kdy nervozní maminka odcházela na koncert Radůzy, s tím, že já zůstávám na noc u babi. Ale vůbec mi to nevadilo a v deset mě babí znova uspala čtením z časopisu Půa. No a ve středu jsme s mámou hned po ránu vyrazily na obíhačky doktor, MŠ a nutné nákupy. Pana doktora jsem rozchechtala, neboť jsem tam s maminkou tancovala mazurku :-)). Stála jsem za ní, a ať udělala úkrok jakýmkoli směrem, stále jsem si hlídala, aby mě pan doktor neviděl. Furt si totiž pamatuju, že tenhle pán dělá píchypích- No a moje maminka pečlivka (na něco) debatila s panem doktorem o mé komunikaci a smluvili se na mne a koncem června jdu k paní psycholožce, jestli náhodou nemám komunikační problémy jiného než logopedického rázu. S tou paní doktorkou už jsme mluvily a strachy maminky, aby se ze mně nestal „případ“ jsou zažehnány, sídlí sice daleko, ale vážně působí svými názory příjemně.
Nákupy byly prý skvělé, mamča si koupila dvoje kalhoty, protože u všech z šatníku jakýmsi záhadným způsobem popraskaly všechny zipy a ne všude jde v:,–(it nový. A já jsem si tam vybrala krásné bílé jarmilky, máma je nakonec koupila, prý na přezutí do koutků a pak i do té školky na cvičení.
K tomu mi přidala další tenisky a protože jsem byla hodná při jejím zkoušení kalhot, tak přidala skvělé šroubovací auto, co jde rozložit až na prvočinitele a mělo k tomu i tři šroubováky - moje nejoblíbenější nářadí.
Cestou domů jsme docela fest zmokly, já sice měla pláštěnku, ale botky to odnesly. No a večer už jsem byla nemocná a od té doby nudlím a nudlím a špatně se mi dýchá, jí i spí. Nebaví mě už vylundat čtyři litry pití denně, semtam si jen loknu, ale prostě mi nic nechutná, jsem plna nudlí.
A tak další srazíky šly k čertu, válíme se doma s mámou a na zabavení jsem konečně vydyndala voskovky, křídy, vodovky a k tomu šroubujeme a rozebíráme vše, na co příjdeme. Takže si nestěžuju, i když není písek a bábovičky.
Moje nepití způsobuje, že se lepším v nočním hlídání čůrání, takže ikeáckou podložku v pondělí pořízenou jsem ještě neposkvrnila :D
No a protože jsme už druhý den doma, tak můžu vyprávět i o pohádkách. Já totiž knížky moc nepreferuju, to musím mít spešl mazlivou náladu a stejně mi dlouho nevydrží. Ale telka, video nebo filmy na počítači - to je moje. Přiznám se, že cokoli tu bylo zmíněno, jsem už viděla. Minimax nám tu běží jako zvuková kulisa skoro celý den - ruší tím totiž hluky z dálnice pod námi. Ale když tam běží Olí, Marsupilami, Kouzelný autobus, Little People, Noddy nebo vrtulníček Bořík, tak zpozorním a jdu se koukat. Večer mě mamka uspává u PC, ona pracuje a chatuje, ale na čtvrtině monitoru běží buď Kaki, Šáko nebo igrááá - tedy Krtek, Příběh prasátka nebo tygří příběh. Mám sice ráda i Shreka, Ledovou zem, Sněhurku, Lvího krále nebo Dumbo, ale když si mám vybrat, tak holt Krtek nebo Pů. Z českých mám ještě občas náladu na ty dva od Kolína, ale to je tak všechno. Ani Rumcajs, Maxipes Fík, ani Pejsek a Kočička mě prostě tolik neupoutaly. Ještě občas snesu Včelí medvídky
Jíro, víš, že mně se zas až tak pohádky s Franklinem nelíbily? Máme natočeno pár dílů ze seriálů a opět je spíš používám jako zvukovou kulisu. Možná je to tím, že bych jako Zelený rytíř působila divně, leda bych dělala jeho malou sestřičku :-)))
Ale mamka mě tu nabádá, že prý vám mám nabídnout jakési divné dohody - prý máte napsat, co se vám líbí a doma nemáte. Že kromě videa lze vždy najít nějaké řešení. Tak pište - nejlépe mailem.
Jo a ještě jsem chtěla vyprávět, že začínám mít plný zuby máminých snah o zpěv a recitaci a začínám upřednostňovat profesionální audio, včetně vyprávění pohádek nebo zpívání na dobrou noc. Takže i v tomto směru u nás fungují media. No a pak mám normálně komunikovat, když doma mluvím leda s telkou, PC nebo rádiem. Mámu používám jen na příkazy k fungování. Trošku přeháním, ale občas si na to máma stěžuje.
Zkrátka jsem multimediální dítko. Jo a víte, že pořád fungujou nedělní rozhlasové pohádky? Aj Hajaja? Jen je třeba najít tu správnou stanici.
Jo a nikdo tady nezmínil Sezamovou ulici, ze který jsem totálně auf, byť většině z toho nerozumím.
Tak se mějte krásně, Vojtům i Jírovi se omlouvám za negratulaci, ale čokošku na jejich zdraví jsem si dala. Než jsem stačila pofoukat, tak se Jírův nehtík zahojil. Už se těším na další pilotku nebo pilůtka - ale pilotky jsou teď v modě, tak by to snad mohlo vyjít. :-))))
Jdu si počíst, jak se Davídkovi líběj ježibaby, abych věděla, jestli můžu maminku dovalit na nějaký ten srazík - abych kámoše neděsila :-))) Mamka už má koště s novým potahem, vyblýskané, nachystané. Prý letos ještě ne, ale napřesrok už letím s ní.
Ahojky
Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.05.05 22:05

Nazdárek všem,

tedy koukám, že to léto se podepsalo na aktivitě e-miminovských matek :). Já tedy taky nemám žádný extra novinky, ale aspoň vyjádřím mírně opožděnou soustrast Johance - a doufám, že už je to lepší.

Zatím se mějte všichni krásně, doufám, že se taky dostanu k vylíčení zážitků z čarodějnic.

Dobrou, Iva

Vložit nový komentář