Filutové z Chytrálkova od Vrabčáka - o mé nedokonalosti

Rodičovství

Ahoj Filuťáci, název deníčku je trošku nadnesený, ale jistě jste pochopili, o čem chci psát o věcech, které neumím. Ne že by mě to nějak extra trápilo, spíš mamka si myslí, že některé věci už bych MOHL zvládat a nezvládám :o))

Třeba kreslit vůbec neumím. Pastelky sice mám rád, miluju, když mi maluje někdo jiný, ale sám držím tužku jak kopyto a malovat se mi nechce, zmůžu se jen sem tam na nějakou tečku a spíš si s pastelkama hraju. Mám kufřík plný voskovek, pastelek, fixů, je tam i pravítko, guma, tužky, vodovky. A víte co s ním dělám? Pastelky strkám pod gauč a pravítkem je zase šťourám ven - tak jako mamka, když tam loví nějaké mnou ukryté hračky. Tuhle už se naštvala a kufírek schovala, prý ho dostanu, až ještě trošku vyrostu. Ono s Haničkou si malovat stejně moc nejde, protože mi pastelky krade a schovává je sama, mamka prostě pořád neví, jak na to. Ani nechci vidět vaše výtvarná díla, pukl bych závistí :o))

Taky neumím jít se po probuzení vyčůrat. Při odpoledním spaní u mě musí být mamka, tak asi po hodince spaní se začnu vrtět a to je znamení, že mě hned musí dát na nočník, jinak čůrám do postýlky. Taktéž je to 1× v noci a ráno, ale to zatím vzdává a dává mi plínku. Jak vy to děláte, že z postýlky ukázněně vylezete? To mě aby tahal jeřábem :o)))

Skákat taky neumím. Když jsme na zahradě, mamka nám postaví jakousi „opičí dráhu"- určitě to znáte, sebehnout po nakloněném prkýnku, podlézt branku, oběhnout stromeček, přeběhnout prkno, vylézt na truhlík, seskočit. Ohromě mě to baví - říkám, že závodím, ale z toho truhlíku prostě neseskočím, i když je jen pár cenťáků vysoko.

Svlíkat se umím, jen když CHCI. Když se rozhodnu, dokážu si svlíct cokoliv - hlavně si rád zouvám botičky (i zapínací) a ponožky. Ale když máme jít ven nebo se koupat, sedím jak zařezaný a mamka ze mě musí hezky svléct všechno sama. S oblíkáním je to horší, to nedokážu ani když chci, jen po čůrání si kalhotky natáhnu celkem spolehlivě.

Ale asi to se mnou nebude tak hrozný, na další nedokonalost si už nemůžu vzpomenout :o))) Napíšete mi taky, co je vaše slabá stránka? Třeba si pomůžeme poradit „jak na to".

Ještě jsem vám chtěl napsat, že si někdy ráno pamatuju, co se mi zdálo. Pak to mamce vyprávím - třeba jak se mi zdálo o panenkách a hračkách, nebo o vodičce, co jsme se v ní myli :o) (pozn. mamky - usoudila jsem, že se mu to opravdu zdá, protože tak bujnou fantazii zatím nemá, aby si to každý ráno vymyslel :o))

Na závěr napíšu mé další dva památné výroky.

Šli jsme s mamkou na procházku a potkali pána s malým bílým pejskem. Mamka toho pána znala, tak si s ním chvilku povídala, pak už šel jinudy. Za chvíli jsme potkali podobného pána s velkým bílým pejsekm. Jíra: „už vyrostl pejsek" :o)))

Ráno jsme u našich v pokoji trůnili na nočníkách - mamka ležela na boku a koukala na nás, tatínek se jí opřel o rameno a přes ní na nás koukal taky. Jíra: „tatínku, nespinkej na mamince, lehni si na svůj polštářek" :o)

Tak to by bylo pro tentokrát od nás, těšíme se, až se dozvíme podrobnosti o srazu a určitě se zase ozveme.
Jíra s mamkou Jiřinou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 24.05.05 20:49

Jsem první, heč! No to se mám čím chlubit, když jsem si to teď s Missorkou on-line dořešila :o)))
Omlouvám se za zpoždění, ale chyba nebyla na mém vysílači - fakt jsem to v sobotu ve 3 odpol. odesílala, bohužel na Šárčin mail, jak jsem zvyklá a deníček se ztratil.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 24.05.05 20:52

Ahoj kámoši,

konečně je deníček tu, bohužel se cestou ztratil, tak ho mamka posílala znovu.

Zapomněl jsem vám v něm napsat důležitou událost - jsem ostříhaný!!! Já jsem měl totiž pár vlásků docela dlouhých a pořád jsem si s nima hrál a točil si s nima, až se mi udělal uzlík a mamka to musela ustříhnout. Tak se rozhodla, že mě ostříhá a to rovnou strojkem - na nejdelší délku, tj. něco přes cenťák. Docela se mi to líbilo, jak to vrčí u hlavičky, takže jsem držel a ani necekl, odměnou je mi suprový ježour. Hanička chtěla „etě Hanija", takže ji mamka vzala taky, tak jsme jak dva oškubánci - tenisáčci. Ale všichni chválí, jak nám to sluší, jak nám vlásky hezky houstnou a že už to měla mamka udělat dávno.

Já už se nemůžu dočkat srazu, pořád o něm mluvím a hlavně mluvím o Davídkovi, jestli zase budeme papat popcorn rypáčkama přímo z misky a taky že tam bude klouzačka do balonků a že si dáme věci do skřínky a já ji zavřu - tak mě mamka vyvedla z omylu, že jedeme na jiný sraz, menší, no prostě už se nemůžu dočkat.

Ahoj Jíra

Pozn. mamky: jak vaše děti na sraz reagují? Jíra o něm fakt mluví pořád, docela ho s ním i úspěšně vydírám - nebudeš papt? Nepojedeš na sraz, to Davídek by to hned hezky spapal. Šup a spapá. Nechceš spinkat? Nepojedeš na sraz, tam můžou jen vyspinkaný děti. Tak usne. Doufám, že nebude zklamaný a že nebude moc velký vedro. Pro Haničku mám domluveno hlídání u babičky, ale do 16,30 musíme být zpátky, protože pak jde do divadla.

Romano, prosím, psala jsi o podložce z IKEA, můžeš mi popsat, jaké má vlastnosti (materiál, jak se suší, pere, velikost, cena atd)? Já bych chtěla zkusit dát spát Jíru bez plínky, ale ty podložky od Fixies mi skopne a matraci do druhého dne neusuším, tak by neměl kde spát.
 Jiřina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 24.05.05 22:29

Ahoooj všichni,

no to je dost, že ten deníček od tety Jiřinky taky dorazil…:o)))

Jíro (nebo spíš Jiřko) vůbec si z těhle věcí nic nedělej, mamka by taky chtěla, abych spoustu věcí dělal anebo nedělal a já mám na všechno svojí hlavu…
Nejhorší je to se mnou prý s jídlem, nechci jíst žádné ovoce ani zeleninu vcelku, jako třeba banán na kolečka, jablíčko na měsíčky…buď to dostanu rozmačkaný jako mimino, nebo to nejím. Takže mamka zuří a tiše závidí, když vidí jak ostaní děti si pochutnávají na jahodách, melounech nebo jiném ovoci a já že to plivu nebo to musím mít rozmačkaný. Zeleninu jím pouze v zeleninových polévkách nastrouhanou na malé kousky, nebo dušené maso v mrkvi rozmačkané, nebo najemno nastrouhaná okurka nebo ředkvičky smíchané s tvarohem jako pomazánka na chlebík :o).
Další co nejím, ale to mamce nevadí (a to by zas některé mamky mohli závidět ony jí), že nechci jíst sladký, jako třeba koláče, dortíky, koblihy, bonbóny…jediný co mám rád je Kinder čokoláda a občas lentilky, nic víc. A mám moc rád kuličky Nesquik nebo jiné křupavé čokoládové cereálie.

Neporadíte mi někdo nějakou fintu, jak na něj s tím ovocem? Zkoušela jsem všechny možný i nemožný varianty a prostě to nespolkne a plive to. Musím mu kupovat i jogurty bez kousků ovoce, protože je z toho plive… takže mu banány mačkám, jablka a mrkev strouhám, z jahod mu dělám koktejl…Martina

Další neřest mám, že prý dost zlobím a dost často dělám, že nemám uši a reaguju, až když mamka skutečně zařve nebo mi nepřistane ruka na zadku, umíním si třeba, že nechci jíst, čůrat, čistit si zuby, být dlouho ve vaně, nenosit ponožky a spoustu a spoustu jiných věcí…

Mám pocit, že nás provokuje, co vydržíme a kam až může zajít, alě někdy je ten boj s ním o nervy. Nevím, jestli to mají všechny děti, jestli je to nějaké přechodné období, ale jeho nejoblíbenější slova jsou teď : nehchci, nebudu, nedávej mi to,jdi pryč a všechno doprovázený řvoucím nééééé. (p.m.)

Zas mám teda něco jinýho než Jíra…sice docela kreslím, vybarvuju omalovánky, nakreslím auto, dům, sluníčko a pak spoustu čmáranic.....Skákat mi taky nevadím, spíš naopak seskočím odkudkoliv a nestarám se jaká je to vejška, tak spíš má mamka strach, abych si nezlomil nohy (Jiřko, buď ráda, že odnikud neskáče!). A s těma plenama: na noc plenku mám, to se někdy počůrám, ale odpoledne na spaní ne a to se už nepočůrám a když se vzbudím tak jdu čůrat na záchod. Ale přes den se občas zapomenu, když jsem něčím zaujatej a přičůrám si slipy nebo trenky.

Tak dost stěžování a teď něco, co jsme dělali.....V neděli jsem byl s mamkou a ta'tkou v ZOO, nejvíc se mi líbil orel, slon a tuč'nák :o)), jezdil jsem tam v tý červený tramvaji, lezl na prolézačkách, na houpačce a skákal v nafukovacím hradu a jezdil na nafukovací klouzajdě. Taky jsem měl dokonce dvakrát točenou zmrzku a nezdravej párek v rohlíku :o))).
Dneska jsme byli u babičky a u dědy, na terase se konala oslava, děda má dneska narozeniny. Ráno jsem mamce pomáhal dělat dortík (matlal mi všude šlehačku…p.m.). Ale dort nejím, takže jsem ho neochutnal, zato tam byli brambůrky, popcorn a tyčinky, takže jsem tam luxoval tyhle dobrůtky a na véču jsme měli kuřátko se salátem a pro mě s bramborovou kaší.
Zítra se jedu s mamkou tlačit do Galerie Butovice na autogramiádu Superstar, tak mi držte palce, ať mě tam neušlapou!!!!!

Už jsem se s vámi dlouho neviděl, tak si mě můžete připomenout na http://rodina.cz/simunek
Mamka tam postupně dává fotky, během pár dní se tam objeví i ty z nedělní Zoo i z dědovi oslavy.

Mějte se filuťácky a těším se na připravovaný srazík.Kdy bude?

Šimon
32m

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.05.05 22:34

Ahojky Jíro a ostatní kamarádi!

Tak jsem se vám zase pěkně dlouho neozval, prostě mamka večer chodí spát se slepicema, poslední dobou semtam večer zlobím a nechce se mi usínat a mamka je pěkně vzteklá, protože musí jít do postele až po mě :-)))
Moc moc moc zdravím znovunalezeného kámoše Šimůnka a jeho maminku, nějak jsem ten jeho návrat prošvihl,ale srazík si utéct nenechám, takže se těším na osobní seznámení!
Jíro, já také neumím kreslit, čárám si jenom svoje čáry a čárky a poté vymýšlím, co že by to mohlo být, dnes například kuželky. Jednou jedinkrát jsem se vybičoval a namaloval mamince kruh a do něj oči, mamka byla nadšením bez sebe, pro velký úspěch jsem to vícekrát nezopakoval. Hodně mě baví malování se štětcem a vodovkama nebo temperama, výsledkem je vždy jedna velká černá louže, nechápu, proč bych měl štětec namáčet nejdřív do vody a pak do barvy, dělám si to ze zá:,–(y obráceně, máma ví prdlajs jak se dělaj pořádný černý díry :-)
Oblékat se také neumím, pod pohrůžkou násilí si natáhnu slipy a tepláky a to mi ještě pindík kouká ven. Svlékání je stejné, akorát se mi občas jako bonus podaří stáhnout ponožky, házím je pak Terce do obličeje. Babička mě učí větu „já to neumim, tak se to musím naučit“, chápete někdo, co to znamená?
Pak si taky neumím vyčistit zoubky, protože prostě NECHCI!!!! A taky si nestahuju oblečení při čurání a nočník mi musí někdo držet pěkně pod pindíkem, jakékoliv pokusy o jeho samostatné držení spojené s oblbováním o zalévání kytiček odmítám!
No a pak taky neumím ty barvy, sice jsem už pochopil, že pampeliška je žlutá,ale tím taky končím.
A co ještě neumím je sebeobrana. Nechám si všechno od všech dětí sebrat, nechám si i namlátit a jenom stojím a zoufale až histericky ječím.
Výhružky o vzorném chování a případné neúčasti na srazíku maminka nepoužívá, neboť mi tuto velkou událost nějak zapomněla sdělit či co?!?!?!?!?!?!?!
Jinak se u nás doma nic nového nestalo, snad jen to, že má babička nové koťátko, jmenuje se Zrzek a je s ním prima zábava, umí něžně kousat a rádi si spolu hrajeme.
Tak ještě posíláme gratulaci ke svátku tetě Janě,Filípkům menším i Filipovi většímu, koukejte z toho svátku pěkně něco vytřískat!!!!
A památným výrokem tohoto týdne se u nás stává jednoznačně hromadný pád všech dětí při nástupu do tramvaje v dětském koutku, kde jsem se zvedl, oprášil si kolena a pěkně nahlas pravil: „a do prdele!“
Tak ahojky všem, zdraví vás Vojta a spol.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.05.05 22:53

Ahojky Martino,
s tím jídlem ti určitě nic světoborného neporadím prostě s tím asi nehneš, každý má prostě nějakou tu „úchylku“, chápeš jak to myslím. U nás můžu říct, že se Vojta za posledních pár měsíců rozjedl skutečně nevídaně, sladkosti by bohužel jedl na kila, takže tvrdě eliminujeme, miluje knedíky, těstoviny a všechno sladké pečivo. Co ale rozhodně nejí, jsou rohlíky a hlavně maso. I miniaturní kousíčky nakrájené a propašované do omáčky jsou odhaleny a vyplivány, jí jedině karbanátky a párky nebo vuřty by mohl v megadávkách, což pochopitelně omítám já, takže babo raď :-)
A abych nezapomněla, denní příjem tekutin vyjímečně překročí dvě deci.
Jinak tě ujišťuji, že nedoslýchavost, provokace a negativismus se plynule stupňuje s věkem, nabírá pouze rafinovanějších podob. Někdy skutečně nevydržím mnoho a křičím z plna hrdla, výsledkem bývá převážně můj chrapot, Tereza ve fázi mrtvého brouka a v lepším případě chechtající se Vojta, v tom horším brečící a půl hodiny se na mě visící.
Ahoj Stáňa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.05.05 08:45

Ahoj všichni!!

Tak nám ten deníček konečně vyšel. Hurááá. A co srazík, jak to vypadá? U nás tak, že asi pojedeme vlakem:-((((. Protože baseballisti různě bourali a poruchovali, takže mají málo aut a my se jim tam nevejdem. A dokonce možná bude mamka muset poskytnout svoje auto, aby se ti naši chlapi do Prahy vůbec dostali. Ještě to upřesníme.
Jinak, já se o srazík nezajímám, ani si nevybavuju, jestli se mamka zmínila. (Na srazy s virtuálními dětmi Verča nereaguje a od podzimku si vás bohužel nepamatuje. Jediný, na koho reaguje je Daninek, se kterým se srážíme každý den. Takže sorry :-)).

A jinak, co neumím?
Neumím nebýt zachtivá. Jak kolem mě někdo pohne hubou, okamžitě přestávám s veškerou činností a chci jeho jídlo.
Neumím nad ránem zůstat ve svojí postýlce. Radši se přesouvám za mamkou, kradu jí polštář, rajtuju jí po zádech a kopu taťku do břicha. Ale ráno už se, Jíro, neválím. Ihned po probuzení vyrážím do obyváku za Filípkem (ten stává kolem 6.30) a rodiče nechávám dospat - když nemusí vstávat.
Poslední dobou mi moc nejde čurání do nočníčku. Vždycky začnu křičet čuuurááááát, vyšpulím prcku a stojím. Takže se mi teď často stává, že to nestihnu. Mamka je z toho celá říčná. A dneska v noci jsem se poprvé v životě počurala do postele. Tak nevíme, co to znamená. Mamka jenom doufá, že zas nejsem nachlazená.
Skákání, vyslíkání a malování mi jde a baví mě to. A nejvíc ze všeho mě baví rozlívat všude všechno, co teče, a různě přelívat. A taky ráda jezdím na trojkolce.
A Šimůnku, ovoce mi taky moc nejede. Ale poslední dobou jsem z ničeho nic začala jíst jabka. Maso miluju.

Mějte se, mamka jde převlíkat tu počuranou postel.

Verča zrzečka, 30 m

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.05.05 08:56

Ahojte od Vojtíšků.
Děkujeme za gratulaci. Mamka dostala kytici bílých růží a láhev vína a zákusky. Hmmm, nejsou ty svátky špatný. Filda slaví svátek na dědovy narozeniny, takže se to spojuje.
Vojto, ty tvoje výrazy jsou fakt dobrý. Já jsem včera na písku zaslechla, jak Filda větším klukům říká: „Nechte toho, pitomci!" Tak se teď pořád ptám: „Kde jsou pitomci? Co dělají pitomci?"
Verunka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 25.05.05 09:14

Ahoj Stáňo,
tvoje odpověď mě i rozesmála a uklidnila, že Šíma tedy není ojedinělý případ :o))).
Jak píšeš, že zas Vojta nejí maso, tak Šíma zase musí mít maso ve všem a jedl by ho pořád - pečené kuře, kuřecí řízky, hovězí, kuřecí šunka a občas i párek nebo buřtík na ohni to by mohl pořád…přílohy jí taky všechny, rýži, těstoviny, knedlíky, brambory to všechno dlabe, ale to prokletý ovoce a zelenina…:o))). S tím pitím, to Šíma je zase nálevka, obvykle do sebe vyklopí kolem litru denně + ranní Sunar.
Ale ta nedoslýchavost mě vytáčí a končí to podobně jako u vás, když začnu hulákat tak Šíma obrátí a začne brečet a visí na mě a slibuje, že už bude hodnej. Bohužel, za deset minut už zas neslyší.....
Není to s nima jednoduchý :o)))
pa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 25.05.05 09:22

Ty jejich vejšplechty jsou opravdu někdy až daleko za hranicemi…:o))).
Nedávno jsem šla večer se Šímou u našich v baráku po schodech a zhaslo světlo…Šíma byl chvíli ticho a pak pravil: „vidim hovno“ :o). Nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo nadávat…nejspíš tohle slyšel u dědy.....Je zvláštní, že se tváří, jako by to nikdy neslyšel, ale pak to použije ve vhodný příležitosti :o))))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 25.05.05 09:25

Taky by mě zajímala ta podložka z Ikei, jak se pere, suší a jak je velká?
Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.05.05 14:10

Ahoj holky,

podložka má rozměr 150×75 cm, stojí 169 Kč a dá se prát na 60°C. Materiál je jako netkané textilie (něco mezi papírem a plastem) a je prodyšná (dítě se na ní nepotí).

Já ji dávám na matraci a přes ni ještě navíc starý froté ručník, takže když dojde k nehodě, peru jen ten ručník, protože podložka je jenom mírně navlhlá. Fakt je to zázrak :). Víc na http://www.ikea.com/…oductDisplay?…*10338.

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.05.05 14:11

Ó jé, teď máme deníček mírně široký :(. Omlouvám se, ten odkaz byl delší, než jsem čekala.

I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.05.05 14:29

Ahojda Filuti,

to byl deníčkový absťák, co? :). Na srazík se těším, i když kromě Davídka, Vojty Pilůtka a Joko si taky na nikoho nepamatuju. Už vidím tu hrůzu, co se bude dít, neb mám nějaké období zvýšené agresivity a mamka mě musí fest hlídat. Nejlepší obětí jsou takoví jako Vojta švihadlový, takže to bude asi trochu maso :). Joko by vám mohla vyprávět :D. No, ale uvidíme, třeba se to do soboty ještě zlomí, začalo to taky ze dne na den.

A teď k tématu deníčku: malování jsem vzala na milost, takže už umím sluníčko, autobus, čmeláka a rybu. Nejradši tvořím křídama na chodníku a pak vodovkama. Pastelky stále držím taky jako kůl, takže pastelkové výtvory podle toho vypadají. Omalovánky teda ale vybarvuju, to zas jó.

Skákání mi nedělá problém, svlíkání taky ani ne (kromě triček, tam se peru s rukávama) - a svlíkat před koupáním se musím sama, protože je mi vyhrožováno, že do vany půjdu oblečená :( - hrozní herodesové, ti moji rodiče! S oblíkáním je to horší, navlíkám si na sebe tátovo i mámino oblečení, ale svoje ani zanic (kromě kalhotek po čurání).

Po odpoledním spaní chodím čůrat na nočník sama, jen pak hulákám MÁMÍ, UČÍÍÍÍT!, takže asistenci potřebuju tak jako tak. Na noc mám stále plínku, suchá ještě nikdy nebyla a v noci na čurání prý vzbudit nejdu, takže to mamka nehrotí.

Jím skoro všechno, moc nemusím ovoce (kromě jahod, melounu a ananasu), ale zase miluju zeleninu (i syrovou) - rajčata, kedlubny, ředkvičky, okurky, mrkev, papriky. Poslední dobou odmítám jíst jogurty, ale piju jogurtový mlíka (activii, actimel). Mamka mě podezírá, že je to poté, co zastavila přísun smetanových jogurtů, který mi chutnaly, a vyměnila je za míň kalorický :).

Už je to nějaký dlouhý a ještě se sem cpe mamka, tak si snad řekneme všechno v sobotu. Teta Romana pro vás určitě bude mít dneska podrobnosti.

Jen ještě přidám vejšplecht týdne - po návratu ze ZOO jsem prohlásila: Tati, byly tam zvířátka a měly ocas u prdele.

Papapa, vaše Viki

A mamka: Martino, já bych to se zeleninou nehrotila - nezkoušelas třeba krémové polívky? Tam je zelenina rozmixovaná a dětem to chutná. Nebo zeleninové omáčky? Já byla zoufalá před rokem, když Viki nejedla žádný ovoce (a záviděla matkám, jejichž děti samostatně ukusovaly jabka), pak jsem se na to vykašlala a postupem času Viki přece jen něco jíst začala. Taky jí moc chutnaly kompoty - vitamíny už v nich asi nejsou, ale vláknina jo.

Už se těším, jak si na ty naše zlatíčka postěžujeme z očí do očí :D.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 25.05.05 16:06

Ahoj Ivo,
zeleninový polívky mu dělám, uvařím spoustu zeleniny dohromady - brokolici, mrkev, brambory, petržel, přidám do toho trochu másla a vejce a celý mu to rozmixuju. Tohle teda milostivě sní, ale jjinak ze syrový zeleniny ani ťuk…kompot si vezme taky, jenom mandarinkový, ale tam asi už těch vitamínů moc nebude :o))).
Na těch smetanových jogurtech asi něco bude, protože párkrát jsem 'Símovi podstrčila Vitalineu a dočkala jsem se odpovědi to mi nedávej, to mi nechutná, já chci ten s kočičkou (pribiňák), takže už jsem se víc nenamáhala…:o)))). Jinak Sima je jak reklama na mlíkárnu, kromě těch nízkotučných sní všechno a dožaduje se přísunu 3-4 jogurtů, tvarohů nebo pudinků denně :o))), tak bodeť by pak neměl ty faldíky :o))) a to ještě ráno Sunar…
Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 18:52

Ahojky, holčinky
moc se omlouvám, ale včera jsem nebyla na netu a tudíž upřesnění o srazíku nestihla zaslat. Takže:

Našla jsem, uffff. Skvělé místo pro srazování dost dobře dostupné veškerou dopravou. Krásné velké oplocené hřiště s pískem a houpačkama, se spoustou stromů - tudíž v předpokládaných vedrech bude stínu dost. Naproti hřišti velmi slušná hospoda, v sobotu otevřená od 12ti, kde se vaří. (Bohužel je bez zahrádky, i když kdo ví, třeba se tam nějaký ten stolek vyrojí) a krom toho je v blízkém okolí dalších osm hospod, to by bylo, aby se nevybralo :D
Předpokládám, že všechny víte, kde je v Praze přibližně Holešovická tržnice, většina z vás tam v pohodě trefí - kousek od metra Vltavská (pěšky cca 10minut, nebo 2 stanice jakoukoli tramvají), pár stanic tramvají č. 5 z nádraží Holešovice (zastávka Tusarova) o trochu víc stanic touže tramvají od Hlavního nádraží. - nebo tedy metrem.
No a pro autíčkářky je doprava taky snadná, protože na magistrálu taky trefíte všechny a ta vede o jednu ulici výš nad tržnicí, takže žádné složité popojíždění po Praze, jen v Argentinské včas uhnout a parkovat lze přímo před místem srazu. Nebo i v tržnici za mírný poplatek, nebo kdekoli v okolí, nebývá tam moc plno. Mapu stáhnu, trasu zakreslím a dám to asi jako fotečku na Johančiny stránky dnes v noci. Hřiště je vlastně pod areálem Tržnice, v ulici Komunardů, vchod do něj z ulice Jateční.

Co se času týká, tak Stanasek doráží do Prahy kolem půl dvanácté, když nebude zpoždění, tak ve dvanáct tam může být jako na koni :-)
Ale klidně můžeme začít dřív, jak myslíte vy.
Stejně tak můžeme uspořádat nějaké to srazoviště třeba na metru.

Jinak mi před chvílí volala VerčaSvob, ještě neví, jestli se jí podaří dorazit, ale bude se moc snažit, dá vědět v pátek
Ty, které se do čtvrtka večera neobjeví v deníčku, hodlám obvolávat vzápětí.
Tak snad jsem na nic nezapomněla
A teď si jdu číst deníček a pátrat, co vlastně neumíme, i když u nás je to jednoduché. Neumíme česky a od toho se odvíjejí další naše nedovednosti - prostě kde vázne komunikace, váznou i dovednosti a výchova.
 Romana

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 25.05.05 20:21

Ahojky všici,
Romčo, tak číslo 775..lalala nemám, mám asi tedy nějaké starší.Nevadí. Kdyby něco, jsem v kontaktu se Zuzkou od Vojtíška(Zuzuka)a dala bych ji vědět, co a jak. Jinak má být 30st., což je více méně děsivé, ale snad to usmlouvám a do Prahy vyrazíme(vezeme mimo Kuby ještě další 2děti věku 13let tzn.TO JE VEDROOO, TO JE NUDAAAA, ME TO NEBAAAA…, tak jen tiše doufám, že se uvidíme)
papa tešíme se Klára + Kuba

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.05.05 21:21

Marti,

ještě jsem si vzpomněla, že vnuk máminy kolegyně od 2 do 5 let nejedl nic jiného než všechno s cukrem (krystalem) - tj. knedlíky s cukrem, rýži s cukrem, chleba s cukrem atd. a nic jinýho do něj nedostali. Dneska je to moc pěkný 18letý mladík a jí normálně :). Takže díky za to, že ti naši akceptují aspoň něco :D.

A Šíma vypadá dobře, je ho kus chlapa a Viki má radost, že na srazíku (snad poprvé) nebude největší :D.

Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 25.05.05 21:52

Ahoj maminy,

nejdřív si musím ulevit - do pr… zase jsem psala jednou komentář přímo (ne jako obvykle ve wordu) a asi jsem se uklepla, protože mi všechno zmizelo :o(((( Už ale nebudu psát znovu o ovoci a zelenině ani ostatní reakce na vaše komentáře, protože musím znova vypotit, co jsem psala ke srazu.

Romčo, moc jsi mě nepotěšila s tím místem. Už jsem se těšila na Krč a hlavně že to budu mít přímo na vlaku a už nebudu muset cestovat ničím dalším (neřku-li dvěma a ještě z toho blbýho hlaváku, odkud je všechno daleko a ještě po schodech, takže kočár nebudu brát, nepomohl by mi). No nic ale Jíra už se tak moc těší, že mu to odříct nemůžu, takže se nedá nic dělat a dojedeme. Náš vlak je na hlavním v 11:43 - ráda bych se sešla už tam, protože do tržnice netrefím. Bohužel zpět musíme nejpozději vlakem 15:18 z hlaváku, protože si musím vyvednout Haničku a dalším bych to nestíhala (naši pak jedou pryč). Tak mi prosím někdo zjistěte, v kolik musím místo srazu opustit, abych to stíhala i s přestupem z tramvaje na metro a projít ty šíleně dlouhé chodby až k vlaku. Ještě bych byla moc vděčná, kdyby mi někdo předem zakoupil příslušné jízdenky MHD na cestu tam i zpět (samozřejmě je zaplatím, ale ulehčí mi to jejich shánění, u nás nemám kde) - nejlépe někdo, kdo nás bude na hlaváku očekávat spolu se Stáňou a dovede nás na místo srazu. Jojo balíci z vesnice :o)))

Ještě mě napadá, že bych mohla jet o vlak dřív - na hl.n. je v 10:24, ať si to dýl užijeme, když musíme dřív končit. Byl by tam někdo už v tuto dobu? Mělo by to několik výhod - vedro nebude takové, dýl se užijeme a navíc Jíru dopoledne udržet doma bude kumšt. Ještě předchozí vlak jede dřív o hodinu a půl, tak to už by bylo moc brzo.

Jinak nálevnu moc nepotřebuju, nějaký žvanec si vezmeme z domova a sníme asi už ve vlaku, dáme přednost hřišti a podobným radovánkám, ať si to užije hlavně Jíra, když bude on spokojený, budu taky. Jen doufám, že se v tom poledním vedru ve vlaku neugrilujeme a přežijeme to ve zdraví (a nepočůráme se :o)

Zítra se sem asi nedostanu, ale v pátek určitě, počítám mezi 20 a 21 hod, tak snad se v deníčku vše potřebné dozvím nebo se sejdeme na chatu.

Tak ahoj - už vychladlá Jiřina (ale že mě ten počítač nakrknul)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 25.05.05 22:31

Ahoj všichni,
dneska jsem absolvovala konzultaci u naší p. učitelky, tedy Terezky p.uč., příště si tuto radost snad raději odpustím, neboť mě tyto milé schůzky přivádějí k depresím. Nakonec je to vlastně moje chyba, protože neustále nechápu, že máme doma hodnou, milou, ale blbou holku.Nebude ona nakonec po mě? Před měsícem sice patřila mezi slabší žáky, ale trojku na vysvědčení rozhodně nedostane. Dnes mi bylo sděleno, že je sice nejhorším žákem ve třídě, ale nemám si z toho nic dělat, protože je to její maximum, na víc prostě nemá a když se mírně zlepší, možná tu trojku z češtiny nedostane :-))) Zvažuji návštěvu psychologa, ještě se rozhodnu jestli tam objednám sebe, nebo to dítě.
No, tak jsem se vyfňukala a teď ke srazíkování. Už se moc těšíme, budu se vám zdát asi trochu padlá na hlavu, ale počasí na sobotu ohlášené přímo zbožňuju, takže těšení o to větší :-) Viki se nebojíme, protože dnes se Vojta poprvé dokázal aktivně bránit a odmítl vrátit původnímu majiteli zapůjčené vozidlo, došlo dokonce na menší bitku ze které odcházel Vojta jako vítěz!!!!! Takže pozor na kudrny!
Doufám,hlavně Jano a Evo, že vezmete ssebou starší brášky, Vojta kupodivu dost často vyhledává společnost větších dětí a mnohem víc si s nimi rozumí, fakt nevím proč, ale je to tak. My bereme Terezku taky, musela by jinak zůstat doma sama, takže pojede i když bude asi velmi milá a neunuděná :-)
Cestu z nádraží ke hřišti určitě zvládneme, tedy po bližší konzultaci s ro na chatu a to zítra nebo pozítří.
Tak vás všechny moc zdravíme a Romaně pro potěšení sděluji, že Vojta také využívá cizí jazyk, zatím blíže nespecifikovatelný. Ve chvílích zvýšené agresivity pokřikuje „jak stáné!“ A co to znamená? „Přece tohle“, odpovídá Vojta, poskakuje jak opičák a mlátí se rukou do hlavy :-)
Stáňa a spol.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 25.05.05 22:40

Tak mě Jiřka předběhla,ale to je jedno, vyjádřím se sem. Pokud mě Romana nevyvede z omylu, moje teorie dopravy z nádraží na hřiště je následující. Dorazíme na nádraží Holešovice , odtud metrem na Vltavskou a dále pěšky těch 10 minut. Vidím to takto teoreticky, protože toto jsem schopna absolvovat bez cizího doprovodu, jízdu tramvají asi ne, holt balík je balík :-) Zpátky pojedeme určitě z Masarykova nádraží, tam jsem taky schopna dojet metrem sama.
 Stáňa

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 22:56

Jiřko, bohužel musíte až na ten Hlavák, ale z něj si už vůbec nedělej starosti, to se zařídí. Už jsme se domlouvaly na přibližovadle pro tebe.
Taky bych byla pro, abychom začli dříve, aspoň budu schopna pro Stáňu dojet na Holešky včas, vykopnete mně, ju? Joko mezitím může znásilňovat všechny hochy, protože bráškovo nebo taťkovo hlídání není příliš účinné. Takže stanovme, že srazík začíná v půl jedenácté. Já jsem v tu dobu schopna vyzvednout cestující MHD na Vltavské, abychom všici dojeli.
A nedělej si z toho tu šílenou hlavu, ono to bude fajn a dopadne to skvěle.
Jinak nevěřila bys, ale v okruhu dvaceti minut jízdy kočárem není v okruhu Krčského nádraží ani dětské hřiště, dokonce ani ta hospoda. Já to poctivě v neděli celé projela a skončila v maličké zahradní restauraci u Krčské nemocnice - nic pro nás.
ahoj, ještě se ti ozvu, koho máš čekat nebo spíš, kdo bude čekat.
Pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 22:58

Budu na Holešovicích, vyzvednu vás a pojedeme tramvajkou, cesta na místo trvá cca 7 minut, jde o tři stanice. A samozřejmě pomůžu do schodů, ty Holešovice jsou vážně blbý
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 23:02

Jo a nad Terkou ještě nelámej hůl, kdyby byla blbá, tak by se tam nedostala. Neboj, ona se časem chytí. O Filipovi vím, že blbý rozhodně není, ale ten první rok měl na jazykovce taky problémy, protože byl naučen se neučit. Dopadlo to tak, že se smířil s průměrem, protože to mu stačilo na to, aby se nadále učit nemusel. A i průměr na jazykovce je víc než samé jedničky na běžné základce.
Takže k psychologovi objednej učitelský sbor, bude to asi ještě potřebovat :-))))
ahoj
 Ro

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 25.05.05 23:02

Ahoj holky a kluci!!

Tak jsme měli nemocný počítač a byli dlouho mimo dosah ale taťka ho už vyléčil a zase nám všecko funguje.

Venku je tak krásné počasí, jsme skoro pořád venku. Jezdíme na motorce a hraju „pálky“ (badminton) a taky hlavně chodíme na zmrzlinku, tu máme kousek od baráku.
Oblíbil jsem si nakupování s mamkou, potřebuju k tomu deset korun a taky pět korun. Deset korun je na houpačku a pět korun na žvýkačku ze stojanu. Lepší je, když je těch pět korun víc:))

Já toho neumím spoustu, tak hlavně si neumím (a nechci:) uklízet hračky, nevím proč mě s tím máma pořád otravuje, je fakt hrozná.
Pak taky neumím poslouchat, když mi něco máma říká, tak to musí říct pětkrát nebo desekrát a pak jakžtakž slyším, obzvlášť když zvýší hlas anebo zavolá čarodějnice, které stojí u nás na chodbě:(

Skákání mi docela jde, baví mě to ale vím co si můžu dovolit a co ne, takže zatím se mi nic nestalo. Rád bych skákal jako Filip, ten skáče třeba ze stolu na sedačku ale to já nezvládnu, když je to hodně daleko. Ale rád skáču ze schodu nebo z různých stupínků.

Kreslení mě až tolik nebere, načmárám nějaké čáry. Jednou jsem si teda docela hezky obkreslil svojí ručičku (to bylo nejlepší dílo- p.m.) ale radši mám, když mi kreslí někdo jiný. Něco jiného je, když kreslím fixama. To zvládnu i pěkné tetování na tělo a posledně i na zeď v obýváku:o) (hlavně, že jsme si minule ukazovali v knížce, že děti kreslí na papír nebo venku na ulici na chodník a že se nesmí kreslit na zeď, Davídek vypadal chápavě ale je mu to asi jedno - p.m.).

Svlékání mi jde dobře, klidně bych doma běhal nahatej ale neprochází to. Oblékat si umím nejlíp pyžamo, po vyčůrání si tepláčky a slipy natáhnu sám. Když chci, tak se teda oblíknu i sám, občas mám třeba tričko obráceně ale kdo se v tom má vyznat že:)

V čůrání se u nás změnilo akorát to, že chci teď pořád chodít na záchod, na nočník už skoro vůbec. Když jdu jen čůrat, tak už ani nechci dětské sedátko ale držím se sám. Jen když jdu kakat, tak mi to malý sedátko máma dává, asi abych náhodou nespadl do záchodu:) Já totiž při takové akci chci být sám a mámu ze záchodu vyhazuju a taky mi musí zavřít dveře, prostě chci svý soukromý tak jako dospěláci:) Pak už jen zavolám hotovo a máma mě jde sundat.

Další věc kterou neumím je jíst v klidu Máma říká, že při jídle musím dělat tisíc pětset devětset věcí:) Takže mi někdy trvá fakt dost dlouho, než se najím. Obzvlášť vybíravej nejsem, sním to na co mám chuť:)

A další věc kterou neumím je samotné usínání. Pořád se rád mazlím jako miminko a tak nejraději usínám s mámou. A taky v noci vyžaduju spaní u našich v posteli. Jen vyjímečně spím tak tvrdě, že spím v postýlce až do rána.

Teď už se mi sem zase cpe máma, takže jí nechám prostor a půjdu už snad taky konečně spát:) Ahoj a brou noc D.

Uf, měli jsme týdenní výpadek počítače. Nejdřív jsme mysleli, že odešel úplně ale nakonec to byl „jen“ vir. Ráda bych si dočetla minulý deníček ale nejde mi to otevřít, nevím proč. Stránka se dlouho načítá ale monitor mi zůstane prázdný, bílý. Blbne to taky někomu nebo vám to jde normálně?
Na srazík můžeme dorazit i dřív, kde je Holešovská tržnice vím, takže si pak jen najdu tu ulici a hřiště snad najdeme. Davídek se těší kamkoliv a kamarádi uvítá. Tady u nás venku oslovuje i cizí, o dost starší děti, takže mladší kámoše určitě ocení:)
Už musím jít uspat naše lumpíka, myslela jsem, že po dnešku toho bude mít dost ale řádil by dál. Škoda, že nemám tolik energie jako on:))
Ještě se tu určitě ukážeme, takže zbytek doladíme příště.
Všem ahojky, případně brou noc:)
 Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 25.05.05 23:12

Ahoj Stáňo

Plně souhlasím s Romanou.
Já mám docela obavy z toho až nám Filda nastoupí do školy, protože je línej přemýšlet. Na otázku co měl ve školce k obědu odpoví, že neví. No to chci pak vidět, jak bude ve škole zapojovat ty svý mozkový závity:). No to bude asi něco. Možná bych se taky k tomu psychologovi mohla objednat už předem:)))
 Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 23:20

Paráda, těšíme se, mapku ti pošlu e-mailem
Joko koukala na fotky Davídka, ale stále je rozhodnutá, že Davídek je mimí, možná mu veme i chrastítko :-))) Děsně ji vzalo, že se s Davidem objímala loni - koukala a nevěřila svým očím a že prý „mimí kuk baon“, tak nevím, co si pamatuje :-)
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 25.05.05 23:22

Jo a ještě dodatečně přejeme všechno NEJ Janě k včerejšímu svátku a Filípkovi k zítřejšímu svátku. Máte to hezky za sebou.

Stáňo, Filípka bereme na sto pro. Ani bych pro něho neměla hlídání a on pojede určitě rád. Když byl poslední velký srazík, tak byl smutný, že nemůže (byl nemocný).

Davídek konečně usnul, zalehl k nám do postele, drží si svojí peněženku, vedle má opičku a je přikrytý tak, že mu kouká jen ručička. Fakt nenápadnej:)) Jdu ho přendat do svý postýlky a taky půjdu na kutě.
 Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.05 23:32

Martino, pojedeš MHD nebo autem? Dej vědět. Cesta je sice jednoduchá, ale když ukecám VerčuSvob, aby jela a jestli bydlíte pořád ve stejné lokalitě, tak bych vám mohla vyjet naproti a pomoci oběma s dopravou MHD. Jestli bereš auto, tak ti pošlu mapku na email
ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.05.05 12:11

Ahoj Romano,

včera večer jsem usnula jako špalek, čímž se omlouvám, že jsem ti nevzala telefon :) - že by následek předvčerejších šipek? :D

Až budeš rozesílat plánky mailem, prosím prosím taky o jeden, v Holešovicích mám bludný kámen, tak abych nedorazila v pozdních odpoledních hodinách :D. Předem dík - nejen za plánek ale hlavně za dokonalou organizaci!

Iva

PS: Bavila jsem se s Mismiskou o té Bambiriádě, začíná to každý den v 9:00, takže kdybychom se tam zítra slezly kolem půl jedenácté, bude to určitě v pohodě.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.05.05 12:12

Ahoj Davídku,

hlásím se k milovníkům kakání v soukromí. Taky musím být zavřená a hulákám UŽ JE TAM HOVÍÍÍÍNKOOOO! :D

Pa, Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.05.05 14:27

Mapka už je na Johančiných stránkách, snad je dost názorná. Případně dovysvětlím

Právě jsem si domluvila, že zítra přesně v udanou dobu budu taky na Žižkově, ovšem věšet u babiček další skříňky, ale možná, že to přenechám Standovi a sama s Joko se půjdu bavit, Domluvím se s ním večer.

Mohla bys mi ještě dnes cinknout?
ahoj
Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 26.05.05 21:03

Ahoj maminy,

tak jsem popis srazu převyprávěla manželovi a jelikož on je pražák rodilý (to já ovšem taky) a v inkriminovaných končinách to zná dobře, vysvětlil mi, že vlastně i já vím :o)) Hlavně vím, jak se vyhnout hlaváku !!! Pojedu totiž vlakem jen do Modřan, tam je hned vedle vlaku zastávka tramvaje no a trojkou dojedu až do Holešovic. Jen mě zarazilo, že zastávka Tusarova se ve směru od Modřan jmenuje Dělnická. Romano prosím, mám opravdu vystoupit na Dělnické nebo spíš Pražská tržnice? Takže na hlavák pro nás nemusíte.
Pojedu-li vlakem, jsem v Modřanech v 10:03, tramvaj jede v 10:13 a okolo 10:50 vystupuju. A tam si mě lovte :o))) Ne snad tak blbá nejsem, Romčo hoď mi prosím na mail pláneček (doufám, že je tam naznačena i zastávka tramvaje) a my se dobatolíme - případně budu otravovat na mobilu. Ještě není vyloučeno, že nás do Modřan hodí tatínek, takže dorazíme o tramvaj dřív či později.
Zpět se nám to zjednodušilo - pojedeme opět trojkou a babička pro nás do Modřan zajede, takže čas nutný k opuštění srazu se trošku posunul a nebudu muset trnout, jestli vlak neujede. Jupííí :o)))

Jinak na fotogalerii na emiminu - Brusinčata jsem hodila tři čerstvé fotečky dětí (vím, že rodinu.cz flákám, ale nebaví mě hodiny čekat, než se to natáhne), tak abyste nás poznali :o))

Takže ještě zítra si sem mrknu na odpovědi.
Ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 26.05.05 21:08

Romano, na mapu jsem koukala, polohu hřiště chápu, jen netuším, ve kterých místech je zastávka tramvaje, ale snad proboha trefím.
Takže mapu posílat nemusíš, jen upřesni, na které zastávce mám vystoupit.
Díky Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.05.05 21:32

Takže máš pravdu, že každá ta zastávka se jmenuje jinak. Je jedno, zda pojedeš a vystoupíš u Tržnice a pak se vydáš po nábřeží dál, nebo zda vystoupíš v Dělnické a budeš se kousek vracet, vzdáleností to vyjde na stejno. Od tržnice to máš s jedním přecházením frekventované ulice víc. Z té dělnické by to mohlo být jednodušší, ale myslím, že v sobotu to je vcelku jedno. Takže se asi rozhodni až v tramvaji, podle toho, zda Jíra bude ještě mít trpělivost.
Takže tvůj odvoz z Hlaváku zítra zruším, jo?
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.05.05 20:38

Tak holky a Filuti,
moc se na sebe těšíme, takže se těším, že se vám to bude líbit.
Naposledy ve zkratce:
Zítra 28.5. v 10:30 (někteří nadšenci tam budou určitě už v deset) na rohu ulic Komunardů a Jateční v Praze 7 - Holešovicích (tohle bych měla šeptat, protože to hřiště je vážně nádherný, chybí tam už jen fontánka)
Kdo se účastní?
Jáááááá a Joko,
Anaj s oběma broučky (přijede až z Brna vlakem, chudinka - vyzvedáváme je po půl jedenácté na metru Holešovice)
Stanasek s oběma zvířátky (přijede taktéž vlakem a taktéž ji vyzvedáváme na Holešovickém nádraží - bohužel jsem si nepoznamenala čas příjezdu, ale zjistím si to)
Jiřina s Jírou (berou to kousek vláčkem a dlouho tramvají - Jiřinko, ta Dělnická je nejlepší na výstup, je to jen kousíček zpátky)
Eva s oběma broučky (autíkem - tedy asi)
Zuzuka s Vojtou i pupíkem (náklaďákem :-)))
Klaraja s plným autem dětí? - podrobnosti nevím, ale snad trefí :-)
Frndulka s Šímou - tedy nevím jak ani jestli dorazí, ale spoléhám, že trefí a dorazí
Bublina s Ivou (autíkem)
VerčaSvob sama samotinká - děti se nepodařilo ukecat.

Z přátel filutů tam bude Bootgirl s oběma princátky, Mismiska s Bárou a možná i Majdalenka, jestli se jí dneska dračice vrátily v pořádku ze školky v přírodě.

Po zevrubné prohlídce a mnoha zkušenostech navrhuji vyhlásit zákaz motorek a panenkových kočárků - myslím, že budou stačit ty rvačky o drobné hračky :-)))
Naopak doporučuji kompletní pískovou výbavu, geniální budou míče, balony a míčky. U ostatních hraček, jako autíčka, panáci apod. si užijeme to správné :,-(o-maso, už se těším.
Vemu i nějaké deky, protože laviček je sice dost, ale jsou dost daleko od sebe, tak abychom mohly žvatlat tet-a-tet
Z jídla a pití já osobně beru jen jednu lahvičku a nějakou mňamku místo svačiny, protože kam si zajít na oběd, je, jak jsem psala kromě trojkové hospůdky naproti je v okolí dalších osm hospod, a to nepočítám spousty stánků v tržnici.

Nezapomeňte si doma své záznamové přístroje, tj. foťáky, kamery apod., nejlépe, když si ještě teď ověříte, že máte vážně nabito a karty volné :o), já se přiznám, že jsem dnes film nestihla koupit, no snad to zítra stihnu. Znáte to :-))))

Holky, moc se těším, doufám, že to dopadne skvěle. Většina z vás na mě číslo má, takže doufám, že nic na ničem nekrachne

Ahooooj zítra

Romana a zlobící Filip a dračice Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.05.05 20:44

Nějak mi ze seznámku účastníků vypadla Smokie s oběma bohatýry - nějak se prý dopraví, ale nevím tedy kam, když není v seznamu :-))))))))))

Moc se omlouvám, poslední dobou perlím jednu chybičku za druhou, to vedro asi šedé kůře mozkové moc neprospívá.
 Ro

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 27.05.05 20:46

Ano Romčo, odvoz můžeš zrušit.
O jedno bych tě přesto moc poprosila. Jestli bys mi mohla koupit jeden 12Kč lístek na MHD. Mám jen jeden na cestu tam a nemám ho kde koupit, ať tam pak nelítám jak splašená :o)))
Děkuji moc a už se těšíme.

Ještě PRO VŠECHNY (hlavně motorizované): Můžete vzít nějaké hračky navíc? Myslím tím nářadí na písek nebo odrážedlo či cokoliv. Jíra se o cizí hračky moc nepere, ale sama nic tahat nebudu, tak aby nebyl jak oukropeček :o)) A ještě třeba deku na sednutí na zem???
Díky moc.

Takže ahoj a zítra dopoledne jak na koni !!!

Jiřina a nedočkavec Jíra

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.05.05 22:20

Romano, tomu rikam kompletni informace.
My dorazime autem a mame tedy cekat na rohu tech dvou ulic? Dojedeme na tu pul jedenactou plus minus. Piskovou vybavu a deky bereme. Motorku bych mohla vzit, nas David se o ni prat urcite nebude ale nevim jak ostatni:)
Jo a Romano jestli chces, tak ti negativ do fotaku muzu vzit. Mame jich dost a klasicky fotak uz moc nepouzivame. Dej vedet.
Uz nevim co jsem to vlastne chtela napsat, tak asi pujdu spat:o)
Zitra se na vsechny tesime, pocasi nam bude prat az az.
Tak ahoj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.05.05 22:24

No já vím minimálně o pěti dětech, které by se o jakoukoli motorku rozhodně popraly :-))) a to fest.
Za 36ku kinofilm ideálně 200 Din (vlastně klidně i 100 Din, sluníčka bude dost), ale pozor nesmí to být Agfa nebo Kodak, to můj foťák neumí, protože maj trošilinku jinak ty vodící čtverečky - bych ti byla vděčná, proplatím. Tady všude prodávaj jen ty Kodaky a do spešl prodejny jsem to prostě nestihla. Čekat na rohu těch ulic nemusíš, protože hned za křižovatkou v té Jateční je vchod na hřiště a po celé té ulici jsou vyznačena místa k volnému parkování
pa
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.05.05 22:46

Ja se ted divala znovu na tu mapku, tak jsem si vsimla, ze to hriste je vlastne na rohu:o)
Bohuzel mame doma jen Kodaky, typ je to snad Max 400, tak to jsem ti asi prd platna co?:))
 E.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.05.05 22:26

Nikde žádný komentář, všichni radši chatujou :-))

Jiři, nevím, jestli jsi dostala můj mail. Nebyla bys ochotná vzít na sebe dnešní deníček?
Sice je řada na mně, ale srazíku jsem se nezúčastnila. A protože si myslím, že po srazíku by měl následovat deníček reportážně-srazíkový, a protože tam nebyla ani Stáňa a Romana s Ivou se na deníček necítí, prosím Tě i tady, sepiš to (nevím jestli existuje smajlík se sepnutýma rukama:-)).

Ahoj Jana
(P.S. Už jsem objevila příčinu toho krkabolu - žádnej bacil, ale stažená okýnka v autě. Dneska jsem to cítila zas, ale míň. Jenže přežijte ta vedra bez klimatizace a bez stažených okýnek…)
Dál už se mi sepisovat nechce, ale kdybyste chtěly vědět, jak jsme strávili víkend - za chvilku vyjdou Špuntíci, prý to tam všechno je:-))

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 30.05.05 20:20

Ahoj Jani,
teď teprve jsem si to přečetla - od soboty jsem nebyla na internetu.
Omlouvám se, ale obávám se, že jsem se minule v deníčku vyčerpala (navíc jsem v pátek ještě psala brusinčata). Tak což nechat tento zase ještě do konce týdne a postupně sesmolíme sem jaký byl sraz?
Já jsem teď nějak šíleně líná - asi po té změně počasí - tak dnes ze sebe kloudnou větu nedostanu.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 30.05.05 20:22

Ahoj Jani,
teď teprve jsem si to přečetla - od soboty jsem nebyla na internetu.
Omlouvám se, ale obávám se, že jsem se minule v deníčku vyčerpala (navíc jsem v pátek ještě psala brusinčata). Tak což nechat tento zase ještě do konce týdne a postupně sesmolíme sem jaký byl sraz?
Já jsem teď nějak šíleně líná - asi po té změně počasí - tak dnes ze sebe kloudnou větu nedostanu.
 Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.05.05 20:26

Tak já teda sepísu neco vseobecnýho a ocekávám komentáre týkající se srazíku.
 Jana

Vložit nový komentář