FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Šimůnkovy zážitky z Rhodosu

Rodičovství

Ahojky Filůtkové, píšu nový deníček, protože ten předchozí jste velice rychle zahltili komentářema :). Ještě jednou omluva za zrušení srazíku, nějak jsme si nepřipouštěli, že voda dojde....ale bohužel se tak děje pokaždé, když jsou dlouho horka:(. Děda sice slibuje, že tam nechá navézt aspoň tři cisterny, ale zatím nevíme kdy. A taky by se nějaká voda mohla natáhnout,když prší, ale podle posledních zpráv od babi a dědy jsou kohoutky stále suché :(. A teď k naší dovolené.....:)

Odlet z Prahy proběhl v klidu a na čas. Na Ruzyni mě šíleně bavilo z odletové haly sledovat letadla, auta, vozíky s kuframa a cisterny :).V letadle jsem samo, že musel sedět u okna - seděl jsem nad motorem, tudíž se nám nemohlo nic stát, protože jsem měl celou cestu motory pod kontrolou :). V letadle jsem dostal řízek s bramborovým salátem, houstičky, čokoládu a čaj. Snědl jsem všechno, jak kdyby to bylo moje oslední jídlo :). Po příletu na Rhodos nás naložili do autobusu a za 45min jsme byli v hotelu. Tam nás na recepci hned všechny onáramkovali jako all inclusive a hned jsme se ubytovali a šli chrupat, protože byly čtyři ráno.
Ráno jsme rozhrnuli dveře na balkón a zírali jsme na náádherné moře a záliv, opravdu nádherný pohled na pláž, bazény, palmy a hned na to navazovala pláž a moře…cca 50m od hotelu. Pak jsme hned šli prozkoumat jídelnu a na snídani a pak šupky do plavek a hopla do bazénu a do moře. Obojí bylo super teplé a i teplota vzduchu byla vysoká, po celou dobu pobytu se na nebi neobjevil ani jeden mrak a teplota byla okolo cca 40ti stupňů, takže vedro až moc. Ale já byl skoro pořád ve vodě, takže to byla pohodička :).
Byl to velký hotel - skoro 200 pokojů a našel jsem si tam spoustu kamarádů a kamarádek a mamky a tátové se taky skamarádili, se dvěma rodinkama máme vyměněné telefony a určitě se budem vídat dál i v Praze.
Třetí den jsme s kamarádem Martinem jeli na moři na banánu :). Dostali jsme záchranné vesty, nasedli na banán a motorový člun nás táhl na moře. Mamka byla na nervy, protože si myslela, že pojedeme jen kousek od břehu, ale odvezli nás na otevřené moře někam za záliv, takže táta s mamkou mě asi dvacet minut neviděli a jen doufali, že se nepustím a vrátím se :). Ze všech dětí na banánu jsem tam byl nejmladší. Přijel jsem vpořádku a nadšenej :D a dožadoval se dalšího výjezdu. Z téhle akce máme výborné video :D.
Na jeden den jsme si půjčili auto, které bylo naštěstí klimatizované a projeli jsme celý ostrov - různé pláže, kde jsme se vždycky zastavili vykoupat, hlavní město Rhodos, kde jsme byli ve velkém akváriu, v údolí motýlů, v aquaparku…projeli jsme celé západní pobřeží u Egejského moře - na druhé straně ostrova byloúplně jiné počasí, foukal tam silný vítr a bylo tam dobře o deset stupňů méně. Všude tam rostou nádherné květiny, rododendrony, olivovníky a objevili jsme i fíkovník, kde jsme se nadlabali čerstvých fíků :).
Jiný den jsme byli na výletě ve 3,5km od otelu vzdáleného městečka Lindos, které je proslulé svojí Akropolí. Do Lindosu jsme jeli z hotelu taxíkem, nic jiného tam totiž nejezdí. Nejdřívě jsme si městečko prošli, pak jsme nasedli na osly a nechali se vyvézt pod Akropoli, odkud jsme museli vyšlapat po svých ještě asi 100 schodů. Nahoře to ale bylo náádherné, úžasný výhled na část ostrova a na celé městečko. Zpátky už jsme na oslíkách nejeli a šli jsme po svých, z kopce už to šlo. Potom jsme se vrhli do obchůdků a kupovali jsme dárečky domů a pro nás. Mamka si nakoupila spousty olivových olejů a koření, obraz a nevím co ještě, já jsem si vybral dva plyšové oslíky a auto a táta zas neodolal řeckému vínu, ouzu a keramice :). Po nákupech jsme se šli nadlabat do výborné taverny a pak nás taxík zase odvezl do hotelu.
Poslední výlet byl na moři - lodí se skleněným dnem. To byla taky paráda, viděl jsem spousty rybiček a dokonce i želvu. Po hodině plavby jsme měli přestavku na koupání, skákali jsme do moře rovnou z lodi :). Na zpáteční cestě mi kapitán dokonce přenechal kormidlo a nechal mě řídit. Byl jsem tak důležitý a nafoukaný, že jsem málem prasknul :D.
Další skvělá věc, která byla součástí hotelu byly animační programy. Neustále se tam něco dělo a rozhodně jste se nenudili…mě začínal každé dopoledne v deset miniklub - jedna moc príma slečna nás vždycky posbírala u bazénu nebo na pláži a strávili jsme s ní hoďku malováním, tancováním, soutěžema atd., každý den bylo něco jiného. Každý večer od devíti měl miniklub diskotéku se cvičením na písničky - něco jako besídka ve školce, to trvalo třičtvrtě hodiny a bylo to tancování a cvičení na mix italsko - německo - řecko - anglických písniček. Tak se mi to líbilo, že mi naši museli to CD koupit a teď doma neběží nic jiného :). Mamka tam zas každé dopoledne v bazénu cvičila aquaarebic, ten zas předcvičovala jiná slečna a táta zas odpoledne hrál volejbal a vodní pólo. Večer po miniklubu byl vždycky nějaký program, který uváděli ti animátoři - přehlídka tanců z různých zemí, hra bingo, tombola, vystoupení fakíra a spousty jiných programů…ale Ti animátoři to měli skutečně vymakaný do detailů a byli fakt výborní :).
Jídlo mi tam moc chutnalo, vše bylo formou švédských stolů, obrovský výběr jídel, zvlášť i dětská kuchyně a přes den kdykoliv cokoliv k jídlu a pití a samozřejmě zmrzlina. Té jsem tam snědl neskutečné množství - pokaždé po snídani, obědě i večeři a ještě tak dvě přes den :D.
Odlet proběhl také v klidu, letadlo opět letělo na čas a většinu jsem toho prospal. Ráno v pět jsme přistáli na Ruzyni a klepali se zimou, protože tady je bléé počasí a navíc ještě pršelo :(.
Už máme fotky, hned včera jsme je nechali udělat, moc se mi líběj. Vyfotili jsme dvě karty ve foťáku a natočili 4 kazety na videu :). Až bude mít mamka čas, dá fotky k nám do alba, aby jste si mohli prohlédnou o čem jsem psal :).
Naši se shodli, že tohle byla opravdu jedna z hodně vydařených dovolených a moooc se nám tam všem líbilo. Táta slíbil, že se tam ještě někdy vrátíme......
papa, černoušek Šíma a mamka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.08.06 17:17

Ahoj Šímo,  

s takovýma zážitkama chápem, že jste hned napsali nový deníček (i když hrozilo, že počet komentářů zaznamená rekord :-)). No zní to fakt skvěle, zvlášť nám, co se nudíme zavření doma v dešti. Ale představa dítěte zmizlého na banánu za zátokou mamku dost děsí :)). Tak co teda budete příští týden dělat? Přijedete na návštěvu?  

My jsme měli jakž takž naplněný den. Ráno přijela babička, aby mohla mamka jít cvičit, a přivezla s sebou Ondráška!! To bylo skvělý. (Mamka: Došla jsem do fitka a zjistila, že mám jen jednu botu. To byla fakt studená sprcha - po 10 dnech jsem konečně mohla vyrazit, poté, co jsem to cvičení v červenci tak krásně nastartovala a teď bych to měla zabalit kvůli botě? Rozhodla jsem se, že budu za tvrďačku a půjdu na boso - ale v sále jsem si teda připadala dost trapně. Líná huba, holé neštěstí - naštěstí na recepci měli nějaké plonkovní černé osmatřicítky, tak jsem ráda vzala za vďěk.)  

Pak nám babička uvařila i oběd - kuře na banánech, já jsem to teda odmítla, ale zbytku rodiny chutnalo. Přijela i teta Sylva se strejdou. Po kafi babička odjela, Ondráškova rodina zabrala ložnici k odpolednímu spánku … Ale těď už řádíme a mamka doufá, že tady ještě dlouho budou, protože co s náma :-)))  

Tak čau  

Verča

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 05.08.06 17:56

Ahoj Verčo,
Ty se máš, že máš doma spoluzlobitele :o))). Já za chvíli vyrážím s našima za strejdou a tetou na večeři, jsem zvědavej, co teta ukuchtila :o)) a vezem pro ně dárečky z Řecka a ukázat fotky a video. Zůstanem tam do rána, i když je to 5min autem od nás.
S tím příštím týdnem zatím vůbec nevíme, vůbec se nám nelíbí to počasí a jsme pořád zmrzlí, protože na Rhodu bylo o 20 stupňů víc. Máme sice pár vizí kam jet, ale zatím vyčkáváme, jestli se domluví něco hromadného. Ta naše chalupa je na srazíky asi prokletá…loni do toho skočila salmonela, letos voda :(. jsem zvědavej, co se stane, jestli to budem domlouvat příští rok…možná ta chalupa spadne úplně :D.
zatím papa, my jedem na tu véču :) Šíma

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 05.08.06 20:33

Ahojky Šímo a ostatní
Tak my jsme dnes nakonec vyrazili do kina. Táta sice navrhoval plavání ale to se mamce moc nechtělo:o) Šli jsme na „Za plotem“. Bylo to docela dobré ale mně osobně se víc líbil film „Auta“ a to ještě víc než třeba „Madagaskar“.  No pohádek teď dávají dost a dost.   Šimůnku užili jsme si to parádně. Je fajn, že vám to takhle všechno hezky vyšlo. Budeme se těšit na fotečky. Jen ten návrat sem do té zimy by nemusel být. Venku je tak škaredo, že bych teda radši zase to vedro.  

To je škoda, že ta chata nevyšla. My už jsme se táák těšili:)  Holky bude teda ještě nějaká alternativa nebo se to ruší úplně??  My by jsme teda rádi někam vyrazili:)  

Fakt hrozil rekord v počtu komentářů:)) No tak teď to budeme muset dohnat. To by jsme měli zase pozvat někoho od Šulánků na návštěvu:)
Nám teď David moc nechce jíst. Dnes zase jak viděl oběd, tak řekl, že tohle jídlo nejí. To samé bylo i v Ústí. Tam jedl akorát bramborovou kaši a kuřecí řízek (to je jeho nejoblíbenější jídlo a mohl by ho mít snad 3× týdně). Jinak stihl spořádat 9 brumíků a několik chlebů s máslem, ach jo. S touhle bude za chvilku jako Filip.
Pro dnešek končím, mějte se.  Ahoj Eva      

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.08.06 21:14

Ahoj Evi,
tak už na tom počtu komentářů pracuju. Jak tu není Hynek, nějak nejsem schopná je nahnat do postele. Teda, už tam byli, ale jak jsem odešla, postupně se vyplížili taky. Tak jsem jim nakonec dovolila si vzít peřinu k počítači a leží každý na jednom konci pohovky. Jinak bych musela usínat s nimi.  

Verča jí jak kdy, na začátku léta jedla strašně málo, teď to ujde. Ta by zas pořád chtěla těstoviny. Klidně 3× denně. A taky pořád vyžaduje musli-tyčinky (což je u ní jakákolivčokoládová tyčinka). Brumíky taky můžou.  

Ach jo, a pořád prší. Kdyby byl Filda zdravej, šli bychom taky na ty Auta. Ale takhle jsou na zabití a program veškerý žádný.  

Já teda fakt nevím, jestli se tento týden něco vyvrbí, vypadá to, že ne. Takže jestli chcete, můžete si všichni udělat výlet do Brna.  

Mějte se  

Jana a nespavci. Teď právě leží Filda na pohovce bez peřiny a Verča bulí zabalená v peřině na zemi.    

 
Anonym  05.08.06 23:21

Hmm, novinky u nás: celý den ošklivo, nikam se nám nechtělo, takže nuda doma. Zítra napíšu víc včetně všech svých důvodů k mrzutosti

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.08.06 00:32

Zase testuju, takže se omlouvám za anonymitu, to jsem já, Ro

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.06 14:54

Hej hola,
co děláte v tom deštivém dni? Nám teda dopoledne po 3 dnech vykouklo sluníčko, ale jen, aby ukázalo dlouhý nos - už zase prší.
 J.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.08.06 16:04

Ahojky,
my neděláme nic. Docela se nudíme:(( Dopoledne jsme se dívali na pohádky a teď momentálně kluci staví puzzle. Já brouzdám po netu a hledám inspirace na dětské pokojíčky. Filda má vymalováno takovou světle pistáciovou barvou a já jsem teď nahlodaná na nějakou změnu. Určitě bych chtěla jinou barvu, nejlépe mix barev než jen zase jednu. Viděla jsem třeba takový hezký pokojíček kde byly na zdi namalované loďky plující na moři. K tomu hezky laděný nábytek pro malého námořníka:) Manžel sice umí hezky malovat ale na tohle by si netroufl. Možná kdyby tady u nás měli nějakou pěknou tapetu, to by taky šlo. O stěhování pokojíčku už jsem taky přemýšlela ale nevím nevím jestli tam nějaké velké změny půjdou, hlavně kvůli Fildově velké posteli, která zabírá hodně místa. Kéž by ten pokojík byl aspoň o metr širší. No ještě se budu rozhlížet po internetu.
Já bych teda potřebovala pokojíčky upravit oba. Uspořádat ten Fildovo tak aby mu jako školákovi vyhovoval. Ještě nemá ani psací stůl. Davídkovo pokojík je pořád obsazen věcma od manželových rodičů. Už bych to chtěla nějak vyřešit ale ještě nevím kdy sem zase přijedou. S nima je taky práce ach jo:(   

Tady u nás je pořád zataženo. O sluníčku si můžeme nechat tak akorát zdát. To by chtělo vypadnout fakt k někam k jihu, tam je možná hej. Tohle už je jak podzim a naprosto mi to vybíjí baterky:)) Čas aspoň dnes docela letí, takže už půjdu za chvíli do kuchyně vymyslet něco k večeři.
Eva        

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.08.06 16:14

Jojo, jsme na tom podobně, Johana chtěla na hříště, ale za necelou hodinku byli zpátky, že je zima. Shrnula bych to: tu nádhernou zimu nám zkazil jen hnusný vedřincový červenec, a už zase pokračujeme v letošním nastoleném směru.
A tak se tu postupně rozhýbáváme k nějaké činnosti. Když už neklapla dovča u Martiny, využijeme toho času konečně k postavení toho patra, takže za chvíli bude vyhlášeno velké vystěhovávání u Filipa. V tom bordelu, co je i v ostatních místnostech, to bude zajímavé. No v nejhorším se všichni nastěhujeme k babi, ta jediná tam má pořádek a vše jí i funguje.
Romana se smradlavýma rukama - zrovna čistím odpad u vany - to jsou poklady, bléééé.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.08.06 16:14

Jani a co Filípek? Už je to lepší?

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.08.06 16:24

Máš pravdu. Ta zima co byla, teď pokračuje a pěkně mě to štve.
Já bych se taky potřebovala rozhýbat k nějaké činnosti ale to by mě musel někdo nakopnout:) Tak snad zítra to se mnou bude veselejší:)) To mám v plánu omrknout zdejší obchod abych mohla začít dělat ten Fildovo pokoj. Doufám teda, že tam něco budou mít.
 E.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.08.06 18:01

Zdravím zpátky z Prahy,

tedy, Martino, vy jste si to báječně užili, musíš mi dát tip - i když Honza all inclusive nesnáší, určitě bych mohla přemluvit aspoň nějakjou kámošku… tak za 2 roky počítám, příští rok zůstaneme asi s miminem doma :). A Šíma je fakt dobrej, já se na banánu před 2 lety docela bála, a to jsem podstatně starší :))).

My jsme si užili báječnou sobotu v totálně provlhlých Krkonoších, ale všichni byli nadšení, vypilo se hromada pití, nikdo nemusel hlídat žádné děti a téměř všichni se adrenalinově několikrát zhoupli v Adventure Parku na 17m vysoké houpačce… já jen tiše záviděla a fotila, tak mi bylo slíbeno, že příští rok to zopáknem :). Dneska jsme vstávali v půl jedenácté, snídali do 12 a obědvali v půl čtvrté :D.

Jiřině držím palce, aby to s tou prací vyšlo, ale z mnoha zkušeností vím, že většinou tahle situace končí tím odstupným, což zas není špatný, protože najednou přijde dost peněz (min. 5 platů)… jen pak rychle najít tu novou práci, že. To ošetřování člena rodiny se jmenuje „péče o osobu blízkou“ a vyřizuje se to, pokud vím, na sociálním odboru příšlušného obecního nebo nějakého takového úřadu.

Vzhledem k tomu, že jsem zapomněla komentáře k vašim komentářům, jdu zvyšovat počet příspěvků individuálně - než dorazí mokrý Honza na motorce (celou cestu z Krkonoš leje a leje).

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.08.06 18:03

Evi, k té výzdobě pokojíčku - viděla jsem před 2 týdny v Hornbachu krásné velké samolepky na zeď, mají různé motivy, :,-(a asi za 500,– - třeba Lvího krále, Nema apod. Možná byste tam něco vybrali.

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.08.06 18:12

Tedy, ne, že by Viki trpěla takovými extrémy, ale včera od poledne prý u babičky spořádala tohle složení (silně nedoporučuju číst Fořtovým příznivcům :): kyselé okurky, 2 jahodové Actimely, letní jablka, meruňky, rohlík se sýrem, rajče, kulajda, vše završeno čokoládou :). O stavu jejího trávicího systému se dneska obávám informovat :D :D. Snad neexplodovala.

I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.06 18:40

Samý dobrý věci :), taky bych si dala :).
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.06 18:54

Tak my jsme dopoledne proleželi v posteli a četli a Verča shlédla 2× Alibabu od Disneyho. Po obědě (děti si poručily těstoviny, jak jinak, tak jsem aspoň udělala obměnu a byly sýrové tortelliny se špenátem a bylinkovou lučinou) si stavěli a já se začetla do Filípkova Eragona. Jenže jsem dostala STRAŠNOU chuť na kafe a to mi včera došlo. Tak jsme s Verčou vyrazily do Globusu. Pak jsem měla v plánu upéct nějakou buchtu pro návštěvu a začít debordelizaci knihovny, jenže Filda měl rozkoukanej film a nějak mi od toho nešlo odejít. Pak už došla návštěva, dali si sirup a vyrazili jsme do cukrárny na medovník. A teď jsem totálně nacpaná, protože Verunce ten její nechutnal, a pomalu bude večerníček. Takže nakonec to dneska docela ušlo :).  

Evi, Filda už je skoro úplně dobrej, dneska jsem mu dovolila tu cukrárnu, řádil jak pominutej, ale na očích je mu ta nemoc pořád ještě vidět.  

Verča měla dneska opět asi 4 situace - prásknout dveřmi a jít bulet do pokojíčku. Připadá mi jak puberťačka. Stačí málo - říct, ať si něco uklidí, že jí něco nedám, sebemenší věc, co zaseje semínko nevole :((.  

Ivi, taky bych si vyrazila někam bez dětí, a ještě Adventure park, to bych si dala hned říct.  

Evi, kamarádka měla udělaný námořnický pokoj moc pěkně. Měla to všecko z tapet, postel jako loď, má to sice v Anglii, ale tady by se to, myslím, taky sehnalo. My jsme měli na starým zelený pokoj s ovečkama, tady už mají jen zeleno-žlutou kombinaci a o zbytek se asi postarají různé obrázky a plakáty. Ani se nám všecko na ty zdi nevejde.  

Tak čau  

Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.08.06 22:18

Moooc díky za tip. Určo se tam pojedu podívat. Eva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 07.08.06 09:20

Ahoj Evi,
jak píše Iva, v Hornbachu mají těchto samolepek velký výběr, Šíma má v pokojíčku tu :,-(u z Nema.
tak úspěšné zútulňování bytečku :)
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 07.08.06 09:27

:o)), Šíma měl zrovna včera taky zajímavé složení jídla : kinder mléčný řez zapitý actimelem, jogurt s lentilkama, celé balené kočičích jazýčků,zmrzlina nesquik,shodou okolností taky kulajda, kuře, br.kaše, studený párek,balení žvýkaček,ledový čaj,hruškový džus, čerstvá pomerančová šťáva a završeno čokoládovým koláčem :D:D:D

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.06 10:34

Tak jsme to zvládli! Na magistrátě jsem byla  20 min před osmou v marné naději, že se lidem nebude chtít stát fronta v dešti. Jak jsem zjistila, ti první stáli opravdu od 7. Nicméně v 8.15 jsem dostala lísteček. Původně jsem si ho chtěla vzít a jet domů, ale měla jsem přijít na řadu 8.50 - 9.50, to nemělo cenu. A děti, šikulky, to doma krásně zvládly. Ještě jsem se stihla stavit k tetě pro švestkový táč, dostaly ho za odměnu. A teď už Filda hlásil, že můžu jet klidně i na ten prodej, že to v poho zvládnou :). Tak uvidíme odpoledne. Vidíš Romčo, v Brně stačí si přivstat, a řidičák bys už měla :-))).  

Jdu na ten táč, nesnídala jsem.
ahoj
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.06 14:22

Lije jako z konve ..... :(
Beru děti a jedeme do Olympie na Auta. Být sama doma, tak se zazimuju a spím.
J.  

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.08.06 15:26

Jani, chápu :).  

Prchám z práce a jedu do Ikey a pak pro nový nehty :). Zrovna jsem na netu četla, že předpověď počasí je jen do pátku, aby z deprese ne­kolabovalo příliš mnoho matek :D. Tak to s těmi draky vydržte. Viki u babičky pomáhá vařit jablková povidla, takže se prý královsky zabavila celé dopoledne. Aspoň že tak :). Já jen doufám, že aspoň porostou houby, jinou výhodu jsem na tomto způsobu léta nenašla :).  

Pa, I.  

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.08.06 15:27

No asi měla, ale kdo mě vzbudí. Nebo ještě jinak, vstávám docela brzy, ale kdo mě uvede ze stavu zombie do stavu strašidlo člověku podobné a vykope ve vhodnou hodinu z domu :-)))
Ranní ptáče dál doskáče a dřív chcípne :-))))
U nás byla včera a i dnes ráno trocha emiminího dusna, nějak se manžílek rozhorlil, že byt nehotov, emimino nehotovo a že už na to nemá nervy. Tak jsem ho dopoledne pustila na šachy, šla si zdřímnout a pak dala do pračky jeho trenýrky - viděl snahu, takže už snad mám zase chvilku klid. Johana vstávala chviličku po mně, asi v půl páté. Jakoby věděla, že tu mám pro ni spousty nových pohádek. A tak jsme celé ráno seděly, já občas brouzdala, ale většinou jsme spíš koukaly spolu na pohádky.  No a po obědě to Joko zabalila a už hajá (to ještě stihla objet na koběžce půl Holešovic).
Teď chystáme se Standou po pěti letech na škubánky, já ráda s mákem, ale děcka moc mák nemusej, navíc nevím, kde bych teď hledala mlýnek, takže budou se sladkou strouhankou. Těším se, jak se zase po delší době najím, dva dny jsem místo jídla spíš proběhala, kdoví, která prodavačka svou umolousanou rukou mi housku podala.
Počasí na srazíkování moc není, leda do bytu a to zase teda upřednostním chystání hnízdečka u nás. Ale rozhorlena jsem fest, volala jsem servis na tu krásnou novou myčku, která po čtyřech zapnutích už nemyje, no prý přijde pan opravář, ale ozvou se mi do dvou dnů a pak maj 48 hodin  na opravu, takže a't počítám, jak počítám, 24 hodin od nahlášení opravy to není. Chjo, tomu se říká horká linka.
Foťák taky rozbit, zprvu reklamačně, pak se ho pokusila Joko opravit, takže nevím, zda mi reklamace projde, mám velkou a šikovnou holčičku, která urvala záklopku z objektivu. Vzhledem k tomu, že špatně dovírající záklopka byla první reklamační chyba, než se projevily další, tak doufám, že to ukecám na neobratnou manipulaci při závadě.
A tak prostě máme trochu uplakané období, ať už zas zasvítí sluníčko a vše se opraví, nebo nevím, co budu dělat, myslela jsem, že pohromy mám už vybrány. Od čtvrtka, kdy mi ukradla jedna rodinná „přítelkyně“ babičku k sobě na dva dny na návštěvu a zapomněla pak přes velké prosby na kolenou a zdůrazňování zavolat, jak dopadla prababi po dvanácti letech strachu v metru, jestli dojely v pořádku, jsem chytla nerva, rozklepala se  a nějak se toho nemůžu zbavit, i ta běhačka je možná z toho, prostě opět se nervuju, naštěstí se toho teď moc neděje, tak snad vše překonám. Ovšem tu megeru už u nás vidět nechci, vážně jsem byla strachy na Bohnice, pustím babču na výlet a pak čtyři hodiny nevím, jak dopadla. Jsem z toho docela plešatá. Má to i svá pozitiva, když jsem viděla, kolik vlasů mi při mytí uplavalo, konečně jsme včera za spolupracovní hádky se Standou vyčistili odpady a snad budou chvíli fungovat, ovšem objevená konstrukce zdejších odpadů je teda věc, no další důvod k WCběhání.
No a Johanka je sice zlatíčková a i se občas snaží být hodná, ale je jí smutno - stýská se jí po školce a kamarádech a vůbec. No nějaké srazování bychom měly podniknout i za deštiva, ale vůbec nevím kde a kdy, tak něco navrhněte.
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.06 21:08

Ahojte,
tak jsme zpátky :). Musím říct, že u Aut jsme se královsky bavili. Nejdřív jsem teda musela trošku zapomenout na to, že je to vlastně okopírovaný Doktor Hollywood (aspoň mně to tak připadalo). Ale ke konci už jsme se řehtali a pak i slza ukápla :)). Verunka z toho asi neměla ten pravý požitek, celý film řešila, proč zmizel ten Queenův tahač (říkala bráška) a kam, a to že se shledali byl pro ni ten jediný pravý závěr.
Pak si děti vymrčely zmrzku a než to na lavičce slízali, stihla jsem oběhnout asi 3 obchody a nakonec i zakoupit halenku  - škola se blíží :)). Jenom nechápu, proč mě vždycky během výprodejů zaujme to, co slevněný není :((. Do hajan odcházíme všichni spokojení a pořád prší …  

Dobrou noc
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.06 21:12

Heleď a stihla jsi tím svým foťákem ještě před reklamací nafotit něco z vašeho bytečku? Jsme moc zvědaví.
Joko objíždí Holešovice v dešti nebo u vás neprší?
J. :)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.08.06 03:18

Tady zas až tak nepršelo, vždy pět až deset minut sprchy v hodinových intervalech, takže teoreticky se dá být venku, akorát zima a vítr.
Bordel v bytečku mě vážně nenapadlo fottit ::-)))). Ovšem patro se tento týden stavět bude, jupí, ovšem důvod aktivity by mě měl děsit - jedna ze Standových přítelkyň je v blbé životní situaci a potřebuje na měsíc umístit - panebože, tak Filutí srazíky nefungovaly a slečna zafunguje hnedle takto, já se picnu. No ale co, důvod mi je fuk, hlavně když to bude. Včera jsme vyklidili většinu, uvidím, co se bude dít dnes. Stáníček si to představuje jak Hurvínek válku, to zas bude manželských hádek o tom, zda vrutem kroutit doprava či doleva.  

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.08.06 10:19

Ahojda,

díky za tip, až bude Viki zpátky a počasí podobné včerejšímu, určitě do kina zajdem. Ještě u vás prší? U nás je od rána hezky, víceméně svítí sluníčko.

Hezký den, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.08.06 10:23

Romano,

koukám, že máte doma větší zábavu, než kdybyste byli na frndulkovic chalupě ;). Na slečně bych opravdu ocenila, že nakopne silnější polovinu lidstva k urychlenému dokončení prací :D. Což mi připomíná, že Honza ještě pořád nepřidělal lišty kolem zdí v ložnici a na chodbě po malování… Ale slečnu posílat nemusíte, zkusím si to vyprudit sama :D.

Jinak držím palce s reklamacemi, ani nechci připodotýkat, že u vás téměř nic nikdy nejde hladce ;).

Já mám v práci totální nemakačenkovskou, ačkoliv bych měla začít třídit papíry a vůbec…

Pa, I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 10:29

U nás ráno ještě pršelo, teď už oschly chodníky, ale honí se to všelijak. Tak uvidíme. Ale jestli máte u vás sluníčku, u nás bude zítra taky :)  

Pozdravuj vetřelečka
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 10:35

Já teda nevím, co by zabralo u nás, asi nic. Co si sama neudělám nebo nezařídím, to nemám.  Ale má to i své výhody - všechno je podle mě, kdo nedělá, nemá poradní hlas :)).
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 10:44

Tak změna, prší … Já se z toho picnu
J.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.08.06 11:35

Ahojky,
tak my se nakonec včera v tom dešti sbalili a odjeli jsme na týden ke tchánovcům do Jizerek. Sice jsme tam měli jet až příští týden, ale to je jedno. Na chalupu, kde není voda jsme nejeli, zato tady je vody zas až moc :o(((. Ale už se to lepší a začalo i svítit sluníčko. Šíma tu má zábavu, jsou tu oba jeho bratranci i obě sestřenice, takže se nenudí a já o něm skoro nevím. Na zahradě si stavěj nějaké bunkry a švára jim montuje nějaké motokáry :o))). My se švagrovkou teď vaříme pro děti písmenkové těstoviny s kuřetem :o)))). Druhá švagrovka tu není, ti tu sem přivezli děti jen tchýni na týden na hlídání.Jirka je v Praze v práci, přijede za námi v pátek odpoledne.Prý by mohli růst houby, jestli se oteplí, tak určo vyrazíme do lesů. Máme s sebou kola, tak o víkendu až přijede Jirka vyrazíme na dva dny, na spaní pod stanem to asi nebude, tak někde po cestě snad potkáme nějaký penzionek.
Dnes odpol. vyrazíme s dětma do Liberce do Babylonu si zaplavat a zítra s nima asi zajedem do kina na ty Auta, ať mají pestrej program :o)))).
Mějte se všici fajn :o))
papa, Martina a právě přicházející, totálně špinavý a zablácený Šíma :o)))))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.08.06 11:36

Ivo,
tady máš tip :), tady jsme byli......www­.lindosbay.com

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.08.06 11:39

ňam, škubánky, taky bych si dala :o)))). šíma je má nejraději s máslem, moučkovým cukrem a sype si na ně kakao :o), divná kombinace :o)))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 12:08

Tak to zní dost dobře. Užijte si to.
J.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.08.06 13:44

Cauky sousedky:-)))  

Predevsim diky Jani a Ivi za vcerejsi podporu u nas v denicku, dneska uz se mi dycha lepe … ten stesk neni to nejhorsi, spise vydychani blbych kecu mi dalo zabrat:-)  

V ramci udrzovani dobrych sousedskych vztahu vas chci upozornit na akci v Botanicusu tuto sobotu … Slavnost Klaunu a cirkusu …od 10 do 17h spoustu programu pro deti …divadlo, pisnicky, sermiri a pod. Vice info na http://www.botanicus.cz/  … od nas z denicku se tam par lidicek vcetne mne  a Niky chysta, tak budeme rady, kdyz se pridate.  

Jani, u vas zase prsi? TAdy v PH je dneska docela prijemny den … i Oskarek sviti:-)))  

Pa  

Sulda od vedle

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 08.08.06 18:39

Ahojky,
tak mi dnes druhý den pokračujeme v lehce nakupovací mánii:)) Sice jsem do Hornbachu ještě nedorazila neb mi můj drahý manžel poradil, že nejbližší Hornbarch je v Průhonicích. Tak jsem tam včera jela a houby s mákem. Byl tam Bauhaus:) Tak jsem aspoň vedle v Kika koupila nové závěsy do obýváku:o) No a dnes jsem zašla k nám na Chodov, v tom novém obchodním centru mají obchůdek s doplňky ale tam jsem nenašla co jsem chtěla, takže zítra jedu na Černý Most mrknout do Ikey a taky do toho Hornbachu.  

Dnes už jsem začala lehce panikařit, že se můj balíček ztratil ale dnes se našel. Ono to šlo totiž jako cenný balík, tak to asi dýl trvá. No poštovní doručovatel byl asi líný číst jmenovky na zvoncích, páč jsem měla na balíčku napsáno, že tam nemám jméno. A to jsem prosím hned asi ve čtvrtém řádku!!
Ale hlavně, že balíček došel a já jsem spokojená. Tak si Jani představ, že jsem měla štěstí a podprsenka mi sedí úplně suprově. Jako by to šili na mě:)) Kalhotky taky sedí, jen je škoda, že nemám takovou postavičku jako ta modelka na fotce:))))  

Ještě, že je dnes venku docela hezky. Svítí sluníčko a hlavně neprší!!! Sice tam trochu fouká ale budiž. Jestli i zítra bude takhle, tak se možná pustím do mytí oken. Teda mám v plánu prvně obývák ať můžu pověsit ty nové závěsy:o)  

Včera mě zase dostala tchýně. A to tady ani není!! Musím si postěžovat:)) Poslala nám přes jednu známou, která přiletěla včera do Prahy, jednu tašku. Byly v ní bombóny a 3 trička. Davídek hned že bombónek ochutná a pak se šel dívat co to je za oblečení. Rozbalím ty tři trička a málem mě trefilo. Všechny byly na Filipa. Velikost 120 (mají tam trochu jiné číslování). Dvě trička byla bez rukávů a jedno tričko bylo klasické s krátkým rukávem. To bylo největší, takže jasně pro Filipa. Ty dvě bez rukávů byly o fousek menší. Davídek si to chtěl zkusit, páč si myslel, že je něco pro něho ale ty trička bez rukávů měl prostě velké (když si je zkusil Filip, tak mu byly přesně akorát). Tak nevím jestli si tchýně myslela, že každý má jedno to tričko bez rukávů ale když jsem je poměřila, tak byly úplně stejně velké. Tak si snad nemůže myslet, že jim to bude. Já si spíš myslím, že to cíleně bylo všechno posláno pro Filipa. Mně už přišlo dřív, že tchýně dělá rozdíly, že Filipa víc rozmazluje. Můj táta říkal, že už dřív mluvila o tom, že první vnouče bude jejich a druhý vnouče zase mých rodičů. Tak fakt nevím jestli chce dělat nějaké rozdíly ale vůbec se mi to nelíbí. Teď to David až tak moc nechápe ale co až bude větší? To přeci pozná a bude ho to mrzet. Asi mi nezbyde nic jiného než si to s ní vyříkat a jestli to nepochopí, tak ať radši žádné dárky nenosí.  

Musím pádit nandat véču, tak zatím ahoj Eva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.08.06 20:59

Ahoj Evi,
to by bylo hloupé, kdyby tchýně dělala cíleně takové rozdíly mezi dětma. Rozhodně bych si s ní o tom promluvila a snažila se to s ní vyřešit po dobrém.
pozdravuj kluky!
pa, Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.08.06 21:07

Ahojky,
tak dnešní odpolko se báječně povedlo, byly jsme s dětma plavat, v dětským parku a nakonec na véče v pizzerii. Večer nám se švagrovkou akorát zkazila tchýně, která vařila večeři a nedokáže pochopit, že jsme se najedly v pizzerii…prý, že zbytečně utrácíme, když máme jídlo doma a bla bla, ona na tý vsi fakt smejšlí divně :(:(:(. Ve finále jsme jí se švagrovkou dorazily tím, že jsme dětem daly do postele krabice s nedojedenýma pizzama a děti to před spanímchtěly žvejkat v posteli :o))). To začala být nepříčetná, že jídlo se jí u stolu a co to máme za móresy :o))))). Navíc ona tu má na hlídání dva kluky, ale Ti jí vůbec neposlouchaj a dělaj všechno po nás, takže běsní :o))))). Kdyby tu nebyla švagrovka, tak bych tady s ní víc jak dva dny nepřežila :o))))).
Chtěly jsme dnes večer se švárou jít do hospody na skleničku, že by tchýně všechny děti hlídala, ale po týhle večerní scéně jsme si to radši rozmysleli a dřepíme zavřený v pokoji doma a předstíráme, že už jdem spát :o))))).
tak papa, Martina, spící Šíma a zombie tchýně :o))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 22:18

Ahoj Šuldo,
vaše akcička vypadá dobře, jako vždy. Já doufám, že odvezu ty svoje dva draky i tchýni na dovolenou a budu mít týden klid. Verča zatím známky neštovic nejeví, ale do soboty zatím daleko.  

Dneska už teda taky jen přeháňkovalo. Naštěstí. Čekám, až pošlete z Prahy sluníčko. Potřebuju prát a sušit prádlo :).  

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.06 22:29

Ahoj Evi,
to je super, že prádýlko sedí. A já teda nevím, jak vypadá modelka na obrázku, ale kdo jiný než ty by měl mít modelkovskou postavu? I když chápu, že před dětmi vypadala většina z nás ještě o trošku líp :).  

A s tou tchýní se to snad časem srovná. Moje tchýně taky napřed upřednostňovala Filipa. Asi na něho byli zvyklí. Navíc je stejnej jako Hynek. Verunka nemá z jejich rodiny vůbec nic a jí chvilku (asi rok až dva :)) trvalo, než to skousla. Neřekla jí jinak než Veruno, dávala jí na zadek za věci, za který by Filda nikdy nedostal, nechtěla ji hlídat …  A Verča to asi taky cítila, protože ji nikdy neměla moc ráda. Spravilo se to, až když ji začala vyzvedávat ze školky, protože jinak to nešlo, a vůbec spolu byly častěji. Myslím, že posledního půl roku už je to OK.
Blbý je, že tvoje tchýně na Davídka asi tolik času nikdy mít nebude. A kdyby se to nespravilo ani když jí manžel domluví, Davídek to snad nějak vstřebá. Určitě mu to vynahradí tvoje maminka.  

Mějte se  

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.08.06 09:59

Chi, ja se nemohu dockat, az se mi vrati a dalsi se s radosti ratolesti zbavuji:-))))  

No, ty nestovice prichazeji bez priznaku:-))) Mozna nekdy zacinaji horeckou (jako u netere), ale jinak proste rano vstanete a bude par pupinku, dalsi den jich bude vice a dalsi den bude telicko jeden velky pupinek:-)))) Teda nam se nejvice vyhodilo 4. den …a to prisla i horecka, do te doby to vypadalo na jemny prubeh:-))) Treba jste vsak odolna rodina a nebudou zadne nestovice:-)))  

U nas bylo vcera moc hezky a dokonce i teplo, jenom trochu vetsi vitr … a dneska zatim sice nic nespadlo, ale zamraceno je docela fest … odpo to asi spadne … jestli to teda rovnou nepotahne nekam dal:-)))  

Tak se mejte a malo nudy v tomhle pocasi preje  

Sulda samotar:-)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.08.06 10:31

Ahojte,
tak mi došla trička z MMB. Jsou NÁDHERNÁ, fakt se zadařilo, až na jedno. To mě teda dost naštvalo. Paní psala: Krásné tričko, SUPER STAV, málo nošené. Filda se do něho na obrázku zamiloval. Tak tričko (červené), je pěkně vyrudlé, obrázek odřený a vůbec hrozný. Myslím, že ho dám rovnou na hadry :(.  Je to sice vyváženo tím, že ta zbylá jsou fakt jak nová. Pro Filipa opravdu krásný Beckham, už s ním tady honí vodu :(, ale stejně. Chápu, že každý má jiná kritéria, ale tohle mě dostalo.  

Dneska už svítí sluníčko i u nás, koupili jsme křídy na chodník a půjdeme skákat panáka. Filda byl včera dost hotovej, bolela ho hlava, i dneska ráno. Tak doufám, že jsem to s tím kinem nepřehnala. Ale říkala jsem si, že když jedem autem a ATB má už 7. den a vypadá zdravě, že to bude v pohodě.  

Marťo, ať se vám to tam zklidní a užívejte si.  

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.08.06 10:46

Závidím, že se prázdninování tak daří, já včerejšek spíš proležela, bylo mi dost zle, vypadalo to na nějakou střevní virozu. Ale hodně mě znervozňuje, že mi vadí kafe - bojím bojím, nějakej vřed nebo bordel ve slinivce bych si vážně radši odpustila. No doufejme, že se stav nelepší pouze a proto, že už druhý den neteče voda (hlášená odstávka) a tudíž pěkně smrdím. Hned jak to pustěj, hodlám na hodinu zalehnout do vany, snad se mi udělá líp.
Takže i dnes se stavět nezačne, ale z větší části je vyklizeno a nachystáno. Johanka konečně přesvědčila tatínka, že na kole opravdu umí, právě mi volal ze hřiště, že vyměnili kolobrndu za kolo a že Johana drandí jak o život. Kolo kolečka má, ale hodně zvednutá a prý opravdu rovnováha je. Tak prý dojede dnes sehnat kolečka pro to naše kolo. Teď mi ovšem došlo, že Johana jezdí na kole bez helmy, tu samozřejmě nechali doma, protože tatínek zapomíná, že helma patří i na koloběžku, zvlášť když na ní Johana za jízdy baletí. Ha, slyším brblání v trubkách, jdu ozkoušet.
tak ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.08.06 10:48

hmm, tak ještě nic, smrdíme si tu stále dál, prý snad odpoledne.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.08.06 11:00

Ahoj Marti,  

jste si to pěkně užili :). Dneska ale musíte tchýni poslouchat, jinak večer zase žádná vycházka :D.  

I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.08.06 11:04

Nazdárek,
podle včerejších TV zpráv to bude trvat do 14:00. Na úřadech v Holešovicích kvůli tomu zaměstnanci dostali volno - vám asi volno nikdo kvůli odstávce nedal, co? :) Doufám,  že už je ti líp, a opět obdiv Joko za excelentní sportovní výkony.  

Viki trénuje starost o miminko, k babičce za ní dorazil bratránek s roční sestřenkou. Babičku snad neklepne, neb se připojila ještě další babička, a tak mají háďata rozdělená, resp. jedna se stará o malou a druhá o proviant. Viki a Tadeáš se o sebe starají sami a dostavují se domů v pravidelných intervalech, ovšem pouze na gáblík :).  

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.08.06 11:07

Jani,

pokud nejsi spokojená s někým na MMB, rovnou to tam napiš do hodnocení inzerentů. Tobě už to asi moc nepomůže, ale ostatním jo :). Já mám 3 osvědčené paní a u jiných si vždycky hodnocení ověřuju.  

A hlava mě bolí jako Fildu - nejspíš to bude nějakou změnou počasí.  

Pa, Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.08.06 12:19

Když já už jsem ve zlosti vymazala veškerou korespondenci s ní, vím, jen, že se jmenovala Katka :((. Napsala jsem jí to a pak jsem všechno smazala :(.  

Hlava mě taky bolí, tak to snad bude fakt tím počasím.
 J.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.08.06 12:48

SLÁVA TEČÉÉÉÉ. Ovšem bahno. Tak až se mi podaří vytočit celý kotel plný rzi, tak hupsnu do vany, těším se jak malé děcko. A pak honem nádobí a prát.
Tatínek nám trpí nedostatkem tekutin, zavřeli mu na dva dny hospodu, tak se tu svíjí ledvinovou kolikou :D:D Asi ho pošlu do Karlína, tam čepujou :D:D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »