Filutové z Chytrálkova - Skoropředvánoční deníček

Rodičovství

Nazdárek Filutkové a všichni ostatní čtenáři ! Přiznávám se, že ačkoliv otevřu ráno pusu hned jak vstanu a většinou ji zavřu až těsně před usnutím, přestávky na jídlo dělám velmi nedobrovolně, usilovně žvýkám a ztrácím řeč jenom když dostanu knedlík a omáčku, nějak poslední dobou hledám zajímavé téma pro deníček hodně hodně těžko. Nevím čím to,ale asi už jako batolata neděláme tak usilovné pokroky každým dnem a moje největší zážitky vám stihnu pokaždé vypovídat dopředu, někdy si musím zalepovat pusu náplastí :) abych všechno hned nevyžvanil.Takže tentokrát dám více prostoru mamce, doufám že nedělám chybu a nebude se mi sem cpát příliš často :))) Zatím ahojky od Vojty

Vánočně dárkový deníček mi sice Jiřka „šlohla“ a já jsem se jí odvděčila příšerně dlouhým komentářem, ale stejně si tohle téma neodpustím. Každý rok si naplánuju nakupování vánočních dárků už na léto, jednak nesnáším ukrutně odporný davový šílenství těsně před dnem D, pak už taky nemám nápady a vznikají tzv. dárky z nouze - koupíme letos babičce krabici kafe nebo vitamínů :-)))) a nakonec si pokaždé říkám, že nákup v předstihnu nezrujnuje rodinný rozpočet. Taky musím dodat informaci o naší nenormální rodině, protože sice nevím, jak to máte vy ostatní,ale my se neustále nějak množíme a množíme a ačkoliv jsme se některými jedinci dohodli na dárcích poze pro potomky, ke dnešnímu dni čítá počet jásajících obdarovaných 23 lidí. Vymýšlení a následné nákupy visí jedině na mě, dočkám se jedině rady tipu „já nevim,ty něco pěknýho určitě vymyslíš“ a následovně „cos to koupila, ty ses snad zbláznila!“. Takže je listopad a já mám tradičně první dárek pod střechou - pískacího šaška pro psa mojí sestry, takže seznam rozšiřuji: 23lidí + 2 - 30 zvířat (Terezka pokaždé očekává dárek pro rybičky,kolik se jich letos nadílky dožije netuším, a letos i pro bobečka křečka). Díky všem obchodníkům, kteří Mikuláše a čerty vystavují každým rokem o něco dřív, pokaždé mě to vyšokuje a už jsem se celkem poslušně naučila čokoládičky kupovat hned,jednou se mi totiž stalo, že jsem prvního prosince marně přebírala rozbitý zbytky. Taky Terezka začala nacvičovat zpěv koled, Vojtovi se obzvlášť líbí Půjdem spolu do Betléma, včera jsem koledové CD zabavila, vydržím hodně,ale v omezeném množství :-)

Pokaždé se snažím nepropadnout šílení davů a depkám z toho, co zase letos nestihnu, protože předvánoční čas by měl být o něčem zcela jiném a tak bych ho letos ráda strávila v poklidu, tedy v rámci omezených možností. Patřím k těm lidem, kteří se snaží mít všechno dopředu naplánované, nejsem sice žádný puntičkář,ale mám ráda ve věcech jakžtakž pořádek a nemám nervy ze železa, například zrovna nakupování všech dárků dva dny před Vánoci by mě určitě zabilo :-) Tudíž už jsem oprášila mozkové závity, to abych si vzpomněla jestli ještě vlastníme balicí papíry, svíčičky, všechny ty věcičky na výzdobu bytu a jiné nesmyslnosti. Byt a hlavně dětský pokoj krášlíme už na konci listopadu, souvisí to s posledním listopadovým víkendem, kdy se u nás ve městě rozsvěcuje vánoční osvětlení a strom na náměstí, je to taková malá oslava spojená s nošením lampionů (á už vím co rozhodně doma nemáme) a ohňostrojem. Ten večer už musí být okno v pokojíčku namalované, žárovičky musí svítit, Mikuláš musí viset na dveřích atd. Mám z toho pokaždé radost, protože děti mají radost, znáte to. Taky oprášíme náš adventní kalendář, máme na bílém plátně našitý stromeček a na něj přišpendlíme pytlíčky s dobrůtkama, letos se tam už musí vejít i nějaká čokoládička pro Vojtu, to bude vzteku až zjistí, že každý den sundáme jenom jeden pytlíček :-))

Pak nás čeká Mikuláš a tady opravdu hodně váhám.Pozvat čerta do domu nebo nepozvat? Terezka byla zcela jiné nátury a v necelých dvou letech zvládla všechno bez následků, ale náš mazánek vykřikuje ze spaní i po dni plném pozitivních zážitků a tak bych mu nerada způsobila nějaké trauma. Na druhou stranu se k čertíkovi obracím jako k poslední naději, jak dotlačit Vojtu k vykonávání velké potřeby mimo vlastní kalhoty.Vyzkoušeli jsme už všechny možné i nemožné finty,mírnou domluvou počínaje a násilím konče,ale nic nepomohlo.Jsem přesvědčená o tom, že to prostě dělá schválně, vlastně se několikrát sám přiznal a já už opravdu nevím jak na něj a tak bych mu ráda domluvila pomocí pekelníka, prý se to někdy povede, tak proč to nezkusit.No,u­vidíme, uvidíme, třeba se do té doby stane zázrak a bude po problému.

Ze začátku jsem nevěděla o čem psát a teď mě ještě napadá dost vánočních témat o kterých by se dalo mluvit,ale asi byste nevydrželi do konce, takže příště budu určitě pokračovat.
Mějte se všichni krásně, zima už je skoro tady, do těch Vánoc ještě celkem daleko, takže nešilte jako já, zase tak hrozně mě to dárkovací šílenství nebere,zatím.....
Ahojky Stáňa, Vojta a Terezka

P.S.: Pilůtku, pilůtku,snad jsi na nás nezapomněl, kde mám to slibované sněhové zpravodajství, že by ani vločka neletěla kolem?!?!?!?!?!?!


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.11.04 21:24

Ahojky všem,
cha chá, jsem tady první, kdybych deníček nepsala já, mohla bych se i radovat :-))))
Hlásím dobré zprávy, pan doktor se přiklonil spíše k výronu, takže máme Terezce kotník jenom stahovat elasťákem a hybaj zítra do školy, hurá!
Tak pa, mějte se
Stáňa a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.11.04 21:26

Ahoj Vojtíšku a mamko,
tak nejen obchody na nás vyrukovaly s předvánočním šílenstvím? Už i vy tady? Dobrá tedy, my to nějak ustojíme a lehce se připojíme. :-)

Moje maminka sháněla dárky obdobně, řídila se heslem, že dárky se začínají nakupovat 2. ledna. Což v době reálného socialismu jistě mělo opodstatnění. Ale všechno má své mouchy - tady se projevovaly tak, že ještě dlouho po rozbalení dárků si mamka vzpomínala, co kde má ještě schované. Něco jsme ještě dostali, něco nechala na příští rok.
Já si taky každý rok říkám, že začnu brzo. Ale s tím říjnovo-listopadovým narozeninovým šílenstvím se k dárkům dostávám až touto dobou. Už mám pro obě děti puzzle - to je prozatím všechno:-))

Vánoční výzdobu jsme vždy dělali až na Štědrý den dopoledne. Na Mikuláše dárky nevedem, Filípkovi jsem vždycky upekla perníkovou chaloupku obskládanou nějakým ovocem. Zdobila jen chvilku. Většinou vezme rychle za své. Jestli budu letos péct dvě, to jsem se ještě nerozhodla. Moc se mi ale nechce. Čert k nám asi přijde, zatím chodil každý rok a vypadá to, že Verča to zvládne. V nejhorším zůstane (ten čert) na chodbě a bavit se budeme jen s Mikulášem. Taky už jsme to zažili, když měl Filda 3 roky.

Tolik Jana a předávám slovo Verunce:

Milý Vojtíšku,
to jsem ráda, že nejsem sama, komu jede huba od rána do večera. A abys nebyl ty sám, přidávám se k tobě ve vylučovacích záležitostech. Kakání do nočníku mi teda nevadí, já zas mamku otravuju s čuráním. Poslední týden jsem se začala zase počurávat - a nechává mě to úplně v klidu. Když se mi chce čurat a zrovna vykonávám nějakou zajímavou činnost, prostě se na čurání vykašlu. Však ono to nějak dopadne. Někdy si jen tak cvrknu, jindy počurám sedačku. To už ale mamce hlásím. Zatím si s tím moc neví rady.
 Verča

P.S. A taky se přidávám k tomu vzkazu pro Pilůtka. Jak je to s tím sněhem, mamčinou prací a miminkama?

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.11.04 21:28

Tak to gratulujem, že všechno v podstatě dobře dopadlo.
Tak to už ty berle nejsou potřeba?
Jana a spol

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.11.04 21:34

Milá Verunko,
zdá se, že naše vylučovací záležitosti budou ještě dlouho tématem č.1 :-) Tvoje čurací záležitosti plně chápu, byl jsem na tom dlouho obdobně,až poslední dobou si jen vyjímečně cvrknu a raději nadále péruju nervy bobkama, to je tutovka. Ale dej si pozor, moje mamka posbírala mnoho chytrých a zaručených rad „jak na to“,tak aby to náhodou tvojí mamce nechtěla radit, to by sis pak užila jako já :-)
Pa Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.11.04 21:36

Díky za gratulace, berle nejsou potřeba,jenom je problém s botama, nohu s elasťákem vecpem jenom do starých vietnamských botasek, tak snad nezačne tento týden mrznout :-)
 Stáňa

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.11.04 02:43

Milý Vojžíšku,
už je to tutovka, jsme svoji, neboť máme propojené myšlení a společné nápady, které realizujeme ve stejný čas. Jukni semhle a pochopíš:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Akorát koukej něco udělat s těma bobkama, vždyť to smrdí! A bývá z toho vyrážka na zadečku. Taková skrznaskrz pročůraná postel je taky prima gag a je to mnohem čistotnější.
Gratulujeme k Terezčinýmu nechuravění.

Ještě k Vánocům, letos se mamka rozhodla, že taky bude pořizovat s předstihem, jenže je to hodně o tom, že pořizuje tolik toužebně přané věci, že pak nevydrží to schovávat do vánoc. Takže na podzim je u nás veselo, ovšem stromečková nadílka bude chudá. Takže já i babička už máme svůj radiomagnetofon s přehrávačem u našich postýlek, protože obě milujeme usínat za zvuků hudby. Neustále chodím a kontroluji, zda se CD „točí“ nebo „netočí“. Filip právě dnes dostal typickou vánoční vymyšlenost, sendvičovač - jak on ty zapékané chlebíky miluje, no nekupte mu to. A když už koupíte, čekejte s tím ve skříni dva měsíce - to je přeci nesmysl. A zimní superbotky taky bude potřebovat dřív. Dnes jsme byli s babi na nákupní vycházce a mamka má už jednu z těch fleecových mikin od Ježíška na sobě - prý jí byla zima a kdyby Ježíšek nepřišel dřív, tak by mohla nastydnout. No a já kdykoli se houpu na poskládaných odřezkách molitanu nebo dávám na svůj velký nočník čůrat všechny panny, tak se maminka potutelně uchechtává a má divné cuky :-) No ale snad to vydrží, aby aspoň moje dárky pod stromečkem byly. Babí dnes vymyslela, že si dospělí jako obvykle podarují toaletní papír a ubrousky a pasty a bude dárků habaděj a já prý uvidím, že Ježucha myslí na všechny, nejen na děti.

Mikuláš k nám nepůjde, půjdeme pár pochytat do ulic a ten náš nám nechá jen punčochu za oknem. Já totiž dost nesnáším nějaké to ohrožení v prostorách hnízdečka, momentálně jsem alergická na sousedovic vrtačku, co mi drnčívá u hlavy postele.
Advent se u nás nedrží. Výzdoba spočívá jen ve větvích, které ořezáváme našim chalupovým stromkům či tůjím (ty moc krásně voní), aby trošku prosvětlily a lépe se jim napřesrok dařilo. Stromka koupíme mrzáčka smrčka - nejlépe jednostranného, protože i mrzáček má právo, aby splnil to, proč byl uříznut. A navrch ho stejně dáváme ke zdi, aby šel dobře přivázat. Zato ryb bude u nás hafo, letos se prý minimálně jedna vejde do vany. No a cukroví bude dělat mamka, protože prý má nějakou mimořádně šikovnou malou pomocnici, tak se to musí využít - to říkaly líné babičky. No zatím trénuju na tkaničkách tátových bot, jak se plete vánočka.

Jizva se hojí, Sunsilk perfektně funguje, táta zlobí - míváme doma občas pěkně dusno, ale bouřka zatím nikde. tak doufám, že to nezačne práskat někde blízko mě.
A já jdu číst vaše komentáře, protože tohle je prý rozepsáno celý den :-(, to je běs, mít tak neschopnou matku.
Ahoj
Vaše Johanka

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 09.11.04 21:23

Ahoj mamky,

tak nejdřív taky od mamky. Já na Vánoce už taky usilovně ?myslím?, to je ta nejdůležitější činnost, která se ode mne čeká :o))) Dárky mám vymyšlené, kompetence téměř rozdané (jelikož já nenakupuju), teď jen vymyslet, z čeho zaplatíme to, co zbylo na nás. Jestli vás to nebude nudit, popíšu to.

Já jsem radši, když se každý příbuzný (tj. naši (=mamka), moje 2 sestry a manželova babička) předem ZEPTÁ, v případě babičky poskytne konkrétní finanční obnos, takže já vymyslím co od koho chceme a zadám úkoly. Takže pro děti jsem vymyslela (nebudu to dělit co pro Hany a co pro Jíru, protože naše rozdělení stejně neprojde :o)) Od babičky ? už koupila svlíkací medvídky, koupí knížky Mikeš, Byla jednou koťata a Deníček kocoura Modroočka. Jedna sestra koupí drátěný labyrint (snad), druhá už má spoustu knížeček ? jestli znáte takové ty veršovánky Beruška Barča, Kotě Kristýnka apod. (nakladatelství Egmont), už jich asi 6 máme a ségra dokoupila všechny ostatní (asi 10). Naši nám budou kupovat video a děti dostanou kazetu krtka a možná ještě něco k tomu. No a od nás to bude jednoduché ? dnes mi přišel aktivní stoleček za plínky Pampers (vlastně ještě jsem to nerozbalila, už se třesu :o) , ještě mají dorazit nějaké hračky do vody. Ještě mám v záloze nějaké drobnosti, které kdyžtak přesuneme na svátek ? velké pastelky, xylofon, dřevěné špalíky s kladívkem, určitě se taky objeví nějaké oblečky (já nic pořizovat nebudu). Hanička k narozkám dostane kočárek s vybavením a ještě nějaké oblečky na panenku (na tu mrňavou dvaceticentime­trovou panenku jsem upletla svetříček, čepici, ponožky a šálu, je to k sežrání) a od nás ještě bačkůrky a co od ostatních, to nechám na nich.

No a co se týká ostatních členů rodiny a dárků pro ně, všichni ví, že si finančně nemůžeme nijak vyskakovat, takže obě ségry obdrží po knížce (jejich partnery asi zanedbám), babička a naši dostanou knihu mnou vyráběnou ? deníčky dětí (základ z emimina) s fotkama, s manželem navzájem si dokoupíme nějaké nutné prádlo (žádné překvápko, nejsme malé děti :o). Tradá, konec.
Kapr už je v mrazáku (vždy ho kupujeme příležitostně dřív, mám radši menší ne tolik tučné, ty pětikilové co se před vánoci prodávají nemusím), cukroví už mám sepsané a už se klepu, až začnu (po Mikuláši, AŽ za měsíc!). Stromeček snad bude zadarmo, manžel to bude brát ve větším u nějakého známého ve školce a něco ostatním přirazí, takže snad i nějaký malý zisk bude. Výzdobu nijak neprožívám (děti jsou stejně ještě malé), adventní věnec objednám u paní květinářky u nás na vsi za padesátku, ozdoby na strom mi loni stačily, vše je nerozbitné. Ještě co se týče stromku, míváme stříbrný smrk, který dost píchá a tak snad i letos odradí dětské tlapičky, aby na něj moc sahaly. Úklid taky nijak neprožívám, docela důkladně jsem uklízela minulý víkend, protože jak nemáme venkovní omítku a málo se topilo tak mi tu vlhnou skříňky v kuchyni a chytala se tam plíseň, tak jsem kompletně vystěhovala kuch. skříňky a vše umyla, utřela skříňky a důkladně vysála koberce. Tím končím, já si to předvánoční období vždy užívám, nějaký shon se mě netýká, jen mi to předvánoční období připadá šíleně dlouhé, protože jsem za pár dní připravena :o)))

S Mikulášem nevím ? Háně je určitě ani neukážu, ale Jíra se čerta nebojí ? aspoň to tvrdí, my totiž máme malýho čertíka v krbu a říkáme mu, že čertík hlídá, aby nepřišel bubák, to je u nás ten správný postrach. Strašit Jíru rozhodně nechci, chci aby byl pochválen a obdarován (i když by se něco na strašení našlo, ale stejně pochybuju, že by to mělo účinek). Zatím nevím, jak dary složíme dohromady, naši snad dodají nějakou čokoládku, já asi ovoce (nebo brambory) a ségra prý dvě z těch knížeček, nic jiného u nás nikdy Mikuláš nenosil, maximálně ještě nějaké omalovánky. Stejně to skončí vztekem, že Jírovi nedovolíme sežrat vše najednou :o))))

Stáňo, s tím vymýšlením téma deníčku mi mluvíš z duše, příští je můj, tak se bojím, že tentokrát to bude opravdu nuda, držte palce ať něco vymyslím, případně téma poraďte. Nebo nechtěl by někdo zaskočit? Co, Romano, Bublino?

Gratuluju kdo dočetl až sem, Jíra napíše svůj příspěvek do nového komentáře.

Pá Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 09.11.04 21:23

Ahoj kamarádi,

musím se připojit k nočníkovým diskusím. Dnes jsem si tak seděl v koši s legem a mamka kecala s kámoškou a já jsem přinesl hadr na podlahu a chtěl něco utírat, až mamka objevila moje mokré kalhoty a několika vhodně položenými otázkami zjistila, že jsem se počůral v tom koši. Tam to hezky proteklo až na dno, takže vše musela vysypat a utřít!
S bobkama já nezlobím, v tom jsem spolehlivý a s doslova s každým prdem si říkám o nočník. Dneska jsem tvořil a říkal jsem, že Jíra smrdí, tak mě mamka chlácholila, že když kaká, tak taky smrdí. Tak jsem se zeptal: a kočička smrdí? Mamka mě ujistila, že i kočička při kakání smrdí, tak jsem se uklidnil :o)))
Včera jsem se vyčůral a odešel si pro nějakou hračku, mamka šla nočník vylejt a když se vrátila, já jsem seděl na Hánině nočníku a bobkoval do něj ? no co jsem měl dělat, má chvíli počkat, ne? Tak jsem byl pochválen :o))
Ahoj váš Jíra

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 09.11.04 22:03

Ahojky nevěsto Johanko,
taková telepatie, to snad ani neni možný!!!!! Je vidět že jsi ženská, tvoje podpisy jsou rafinovaně zakroucený blešky, moje podepsaný CD vypadá spíš jako zebra, kdybych měl doma digitál, hned bych ti poslal fotku.
Zajímá mě, zda přenos myšlenek fungoval i dnes, protože kromě prokňučeného dopoledne u babičky mám za sebou spoustu práce. Ukradnout Terče zelený zvýrazňovač, pokreslit kus nalepovacího papírku, pokračovat výzdobou těla a pak se nepozorovaně proplížit směr ségry postel a uznej,panenky na povlečení jsou všechny stejný, prostěradlo jednotně sepraně růžový a zeď taky celkově nezajímavá, tam jsem ale nestačil dílo dokončit, byl jsem polapen a nikdo mě za takovou uměleckou dřinu nechtěl chválit :-(
Tak se měj a pozdravuj tchýni s tchánem a švagra Filipa :-))))))))))))
Pa, pusu posílá Vojta

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.11.04 22:44

Ahoj všichni,
tak se zase hlásíme z Brna.

Dneska teda bylo extrémně hnusně. U nás celý den lilo. Filípek mamce ráno zařídil, že ho musela vézt do školky - taťka totiž dost spěchal do práce a jeho návrhu se okamžitě chytil.
Mamka byl mooooc nadšená. V tom lijáku nás oba připevnit do auta, nezapomenout věci na celé dopoledne, ve školce zase odkurtovat z auta, za 10 min zase přikurtovat - a to já chci nastupovat i vystupovat zá:,–(ně sama, takže se prostoje v dešti dost protahují. No znáte to. Jo, ale vlastně neznáte mamku. Ona totiž kdysi, z důvodu deště ani nešla na rande (sámo, že se nejednalo o taťku, na toho dokonce v mírném dešti 20 minut čekala :-))). Zkrátka když prší, z naší maminky se stává medvěd brtník a nejradši by byla někde zalezlá, popíjela kafe nebo svařák a četla časopisy.

Ale všechno zlé je pro něco dobré. Mezi školkou a plavčem jsme měly čas, takže jsme navštívili vietnamské prodejce a konečně máme s bráchou ty nepromokavé šusťáky podšité fleecovinou - základ pro zimu. Dokonce si mamka po půl roce koupila nové stěrače (ty staré měly se svou funkcí společný snad jen název) a dokonce objednala autíčko na předzimní údržbu.
to jsme šikulky, co?

Pak jsme byly plavat, a tímto se dostáváme k tématu vylučovacímu: Opět jsem se tam pokadila - mamka ví, proč jako jediná v kurzu nosím místo plavek ty jednorázové plínkové:-)) Nešlo to teda do vody, ale než se vyškrábete z bazénu… prostě to nestíhám (nevím, jestli jsem to tady už psala, ale dneska to bylo potřetí). A heslem dne pro mě dneska bylo „Na plavání pokadila!“ - hlásila jsem to všem na potkání.

A představte si, co zas vymyslel Filda. Odpoledne mu na noze naskákaly jakoby štípance, které se po chvilce slily, hořely, okolo rudá skvrna. Večer mu to naskočilo na jedné tváři, pak na druhé - Malý štípanec velikosti nehtu na malíčku se během půl hodiny rozšířil po celé tváři a pěhem další půl hodiny se to pomaličku zklidňovalo. Mamka mu to natřela Fenistilem a taky mu dala fenistil kapky - asi je to nějaká alergie, ale vůbec nevíme, na co. Už to měl jednou asi v roce a půl.
Ve čtvrtek jdeme na alergologii. Jsme zvědavý, co mu na to řeknou, a co řeknou mamce na to, že se vykašlala na Claritine u mě (ale když mi nic není?)

Takže teď, když už jsem konečně usnula, jde mamka prohledávat staré deníčky, aby dala dohromady na čtvrtek Kalendář alergika. Vám jsme ty naše nemoci vypisovaly dopodrobna - teď se nám to bude hodit.

Ještě jsem chtěla reagovat na vaše komentáře, ale měla bych to moc dlouhý a navíc jsme na tom asi všichni stejně, takže vlastně ani nevím, na co reagovat.

Vaše Verča zrzečka

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 09.11.04 23:02

Ahojky Verčo,
buď v klidu, u nás bylo ještě extréměji hnusně, teda mě se chumelenice celkem zamlouvala, jásal jsem když mi snížek padal do očiček,ale mamka na tom byla s brtníkováním podobně jako ta tvoje. Teda spíš s touhou po „zahrabání se“ někam ,realita byla zcela jiná :-) Večer zavolali z domova důchodců jestli by mamka nemohla jít dneska na brigádu a tak mamča strávila čtyři hodiny vyskakováním z auta,sprintem s plnými kastrůlky do domu a s prázdnými zpět, do toho pěkně chumeleníčko, všude louže, doteď nám ještě nerozmrzla, chudáček. Celkem se jí ani nedivím že byla odpoledne trochu mimo a povídala cosi o dementních dětech, to když s Terezkou dvě hodiny počítaly, kolik korun stojí tři koblihy, když šest jich stojí 42, nějak se pořád nemohly se ségrou shodnout :-)))))
Pa Vojta a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.11.04 00:12

No tak dnes se shodnem jen zčásti. Bod číslo jedna - hlídání u babičky, kde jsem nechtěla usínat a docela zlobila, takže mě babička nechala štrachat v koupelnové skříňce. Bod číslo dva - loupení - ukradla jsem konturovací tužku a staré babiččiny stíny a jednu rtěnku. Ta hnědá tužka byla nejlepší, krásně se mi s ní malovalo babičce fousy po celém obličeji (použila jsem systém prší, prší). Stínama jsem jí objela všechny vrásky. No byla z ní hotová ježibabička a pak mi to bylo líto, tak jsem ze sebe udělala JežiJohanu. Babička se nezlobila, protože jsem přestala kňourat. No a máma se akorát čertila, protože dnes neměla v plánu mé velké koupání - ale vcelku jsem byla chválena, jak nám to s babi sluší, hlavně od tatínka, že prý konečně objevil pravdu o tchýni :-))))
Pa
Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.04 00:14

Ahoj Vojto,
tak jsme se konečně probraly všema deníčkama od května. Mamka si docela početla :-). A kalendáře nás obou už má vyplněné. Jenom si nezapisovala názvy ATB, co jsme brali.
Tak doufáme, že v tuto noční hodinu je už mamka rozmrzlá pod peřinou a do rána bude i krásně odpočatá a z jejích dětí budou jako zázrakem velechytří andílci.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.04 00:22

P.S. Mamka to teda neví, ale taťka říká, že 42 děleno 6 je 7:-)))

A ještě se musíme pochlubit: Filda dneska večer Verunce před spaním ČETL! Leporelo Budulínka. Dostal se až do půlky a pak půl hodiny jásal, že do vánoc bude umět číst.

Jinak je to ale sralbotka, opět odmítl být vyhozen z auta před vchodem do haly (ve které byly další 3 tety, které by ho přezuly do bruslí) - než se mamce podaří zaparkovat. Začíná to tam být s parkováním beznadějné. Byla scéna, do toho začala brečet Verča, že chce domů, protože Filípek pláče a nechce jít bruslit. Chudinka malá, vždycky se ho zastává. Je pravda, že mamka se v této chvíli změnila ze sangvinika na drsnýho cholera. Nakonec jsme tam přišli o 15 min později, mamka nasr…, Filda nešťastný (ale spíš sám ze sebe). Ale bruslení mu celkem šlo. :-))

Jana s Verčou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.11.04 00:32

Ahoj Verčo,
u nás bylo dneska velký tóčo, protože tak, jak lilo u vás ve městě, tak u nás lilo v bytě ze stropu, takže mamka neměla na brtníkování čas a lítala se škopkama chytat vodu.
A do toho přišlo krásné psaníčko, ve kterém nás majitel nápadně nenápadně vyhání z bytu, respektive pod rouškou nutných rekonstrukcí v domě nabízí odstupné nebo náhradní trvalé bydlení. Mamka sice zajásala, že už tu vodu nebude muset chytat, ale k večeru už jí bylo smutno, protože prý bydlí v našem domě od narození. A tak je možné, že v rámci její sentimentality si holt něco připlatíme a přestěhujeme se jen o pár bloků dál, ale vlastní pokoj mi prý stále nehrozí :-(, budu se dělit s Filipem. No mně to moc neva a Filip řekl, že se bude zavírat s počítačem do ohrádky. Ale podle všeho se bydlení začne řešit až po vánocích, doufám, že to nezasáhne do termínu hor, mamka už je včera objednala na 16. ledna na týden. A tatínek z toho všeho vzrušení a problémů usnul už v osm.
A Filip na oslavu, že konečně vyřešíme náš bytový problém, udělal večeři pro všechny na svém novém ježížkovském sendvičovači. Mňam, to byla dobrůtka.

Verčo, Claritin se přeci bere jen při akutních obtížích, ne? Babička ho tak bere, má ho prý proti breberkám v posteli (roztočům v prachu). Tak ať vám to u Mudrců dobře dopadne, můj bráška měl taky kdysi neidentifikova­telnou flekitýdu, ale ta nebyla doruda, spíš takove tmavší fleky s krupičkou.

Tak papa
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.11.04 01:03

ahoj Jiřino,
takže tip ti dát můžu, už jsme dost dlouho nemluvily o dlabanci. No a když už jsme u toho jídla, tak cukroví se taky papá. Co budeš chystat, aby se mohla nadlábnout i Háňa?
Já se do deníčkování momentálně vůbec nehrnu. Mám to teď doma samou kalamitu, možná až se věci začnou nějak řešit a situace se zklidní.
Na ten email jsem samozřejmě zapomněla, ale jdu to okamžitě napravit.
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.04 21:45

Ahoj všichni,
tak jsem konečně udolala divou zvěř (dneska zejména Verunku). To je hrozný, chodí spát čím dál později. A už jsem tady, rychle na osvěžení, mám spoustu příprav do školy, tak abych si rozhejbala mozek :-))
 Jana

Ahoj kamarádi,
dneska jsme se měli nádherně, protože venku bylo taky nádherně. Mamka jela zase cvičit na ty stoly a já musela s ní :-((. Ale hurajdá, dorazily jsme na místo a mamka zjistila, že nemá věci. Tak jsme to zapíchly a místo toho šly zkontrolovat, jak nám staví byteček - je to ve stejném místě. Už mají IS, základy a příjezdové komunikace. Bagry a jeřáby mě braly jen chvilku, pak jsem uviděla holčičku jako já s kočárkem. Tak jsem se na ně hned vrhla, hlavně na ten kočárek. Budeme skoro sousedky, heč, už tam mám kamarádku. Nakonec jsme s ní a její babičkou strávily skoro hodinu a moc jsme si rozuměly.
Odpoledne jsme byli s bráchou u babičky a mamka po strašlivě dlouhatánské době byla SAMA ve městě. Koupila nám gatě na zimu. Nadávala, že je to hrozný. V létě se to nějak splichtí, ale zimní oblečení a obuv se prostě koupit musí. Ještě nám chybí bunda pro Filípka a boty pro mě. Teta Sylva už to prolízala a sehnat slušný zimní boty, aby nebyly nejmíň za tisícovku a aby měly všechny náležitosti je FAKT problém :-((

Dneska jsme zase zjistili, že Filípkovi do velkýho chlapa ještě kus zbývá. Byli poprvé na tréninku v tělocvičně a on nevěděl, kde jsou záchody. Tak se chudáček počural, zrovna když byl na pálce. Naštěstí to v těch šeďákách není vidět. A prý můžou chodit na záchod, jen když je přestávka, a to se mu ještě nechtělo :-((. Bobek jeden malej. Tak nám ho bylo líto. A to mu ještě začal pěknej kašel, teče z nosu a večer měl i trošičku teplotku. Doufám, že to od něho nechytnu.

Teto Romčo,
nám alergikům předepisují Claritine preventivně, abychom prý něco nechytili (u Fildy) a pro mě, protože jsem vytrvale několik měsíců suše kašlala - tak prý jako předstupeň kortikoidů. Ale mamka myslí, že jsem v pohodě a že už nic nebude potřeba. U Filípka taky uvidíme

Ahoj Verunka zrzečka ukecaná jak stará vrana (jak říká děda)
a mamka Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.04 21:48

ahoj Joko,
tak jsem na to vaše stěhování moc zvědavá. A je to teda dobrá, nebo špatná zpráva? Ale aspoň vám nepoteče do bytu, ne? A to by vám dal majitel takové odstupné, abyste za to sehnali jiný byt? Nebo jak se to dělá? Všechno nás zajímá!
Pozdravujte kuchaře Filipa
Verča zrz

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.04 22:03

Ahoj holky Pražandy,
ještě mám dotaz.
V pátek jedeme s Hynkem na víkend do Prahy a uvědomili jsme si, že vlastně nemáme žádný program - jenom nějaké to courání a určitě kino.
Děje se teď v Praze něco, co stojí za vidění? (výstavy, kluby .....), mohly byste nám něco doporučit?
Dík Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.11.04 16:45

Ahoj Jani,

teď mě zrovna žádný hit nenapadá, ale zkus www.pis.cz nebo www.houser.cz - určitě najdeš něco podle vašeho gusta.

Jinak přeju krásný bezdětný víkend :).

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.11.04 16:48

Ahoj Jiři,

tentokrát jsem určitě deníčku neschopná, odjíždíme na sérii rodinných oslav do jižních Čech a vracet se asi budu až někdy během příštího týdne… ale ten dlabanec, co navrhuje Romana, je bezva nápad!

Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 11.11.04 21:54

Ahoj holky,
díky za námět, příští deníček tedy bude dlabancový, už se mi to trošku skládá v hlavě …
Ahoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.11.04 23:08

Díky, mrknem se na to.
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.04 10:06

Ahoj všichni,
tady to nějak vázne, ne? Asi jsme se při minulých deníčcích namlsali.
My jenom v krátkosti poinformujeme:

Za chviličku odvážím děcka a prababičku za babičkou a pak s Hynkem vyrážíme na líbánky do Prahy.
Tradice zůstala neporušena, Filípek opět onemocněl. On na ty dovolený má asi fakt nějaký čidla. Je sice jen nachlazený, ale je to ta nejodpornější rýma s teplotou a hnusným kašlem. Verunka zatím odolává.

Na alergologii v pohodě. Opět klasika, objednání na osmou, vzali nás v 9.15 - normálně by mi to nevadilo, děti byly hodné. Ale zrovna ve čtvrtek chodím do práce - zákon schválnosti.
Obě děti vyfasovaly nadále Claritine, Verča jde na jaře na kožní testy. Jinak jsou v pořádku (ale do zprávy napsal, že jestli budou ty Verunčiny bronchitidy zase častější, zahájí protiastmatickou léčbu :-((. )

Žádné historky z natáčení nemáme, takže se loučíme a mrknem sem v neděli.

ahoj Jana, marodný Filip a Verunka zrzečka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.11.04 01:26

Tak se konečně dostávám zase k deníčku, nazdárek Filutové.
U nás je teď dusno a hektično, neboť maminka by už nejradši balila ku stěhování, ale tatínek se toho jaksi zalekl a snaží se to nepříjemné vyřizování a zařizování nejraději prospat. Výpověď se týká i babiček, které každý den pětkrát volaj a ptaj se stále na stejné blbostě, takže mám místo maminky zcela nevyspalou hysterku, kterou nesmím moc rozčilovat, neb jí došla trpělivost a místo vysvětlování jen vyštěkává příkazy a při laškovném neplnění (tak, jak jsem byla doteď zvyklá) následuje švih backhandem či forehandem, podle toho, kde zrovna stojím. Dokonce i bráška schytal, protože mamka prohlásila, že když si z ní nesmím dělat legraci já, tak tím spíš nějakej puboš a flákla mu jí taky - v rámci spravedlnosti. Tak aspoň něco, pak jsme se museli všici smát, protože sledovat maminku, jak vyskakuje půl metru vysoko, aby správně umístila pohlavkový smeč, to vážně nejde s vážnou tváří.
Nevyspalá je mamka hlavně proto (krom toho, že si na ní vzpomněli před vánoci všici zákazníci najednou - jako každý rok), protože jsem tři noci za sebou vyžadovala 2-3hodinové hojdání na kolenou. Sice jsem jí stále ukazovala, kde mě bolí, ale mamka stále nechápala, koukala a nic neviděla, až teprve třetí noc jí došlo, že mám v puse dost červeno a spodní ret jako černoška. Nejprve se hrozně namíchla a uvažovala, jestli by neměla spáchat domácí násilí i na tatínkovi, který mi umožnil ukousnout kus tenkostěnné zkumavky, kterou jsem tajně šlohla u babičky. Ale naštěstí byla doma, včas to zaregistrovala a rychlým chvatem vyjmula z pusy, poté zkumavku složila a překontrolovala, že ani kouštilínek nechybí. Takže taťku nezačla mlátit hned, ale pozorně prohlížela pusu dál a našla je, pět sviňáků aftů v tvářích a zevnitř spodního rtu. No a já řvala, takže mě ještě stále dvě hodiny hojdala a teprve, když jsem usnula, tak ve zdejší diskuzi objevila kombinaci, kterou někdo chválil a kterou jsme měli doma. Takže další řev se od té doby nekonal, zabralo to do pěti minut od bolestného jekotu: Genciánka a Mundisal. Taky jsem dnes konečně začala trošku jíst, celý týden jsem jídlu moc nedala a jak říká babička, mám už pěkně placatou prdel. No snad to o vánocích doženu.
Další kalamitou bylo, že nám přes dva dny nechodil kabel, ovšem přišel pan servisman, sedl k počítači, který se okamžitě zakousl a nehodlal opustit spořič. Pan servisman dvakrát zrestartoval (při druhém restartu vyndal moje krásně omalované špatně vypálené CD, které umí krásně kousat počítač - hodně se divil vzhledu :-))) ), no a kabel normálně fungoval, jakoby se nechumelilo, maminka byla za pěkného debila, ale nevadí jí to, protože stejnou věc zkoušela den předtím a nic to nevyřešilo, takže problém byl asi v síle signálu, přeci jen jak se barák klepe při sousedových rekonstrukcích, mohlo se něco leckde šoupnout. Ale já jsem se ukázala ve správném světle, protože když pan servisák ukazoval, kde to má máma podepsat, tak jsme měla propisku zrovna v ruce a hezky jsem mu to podepsala. Na obě kopie, stejnou parafou a na správné místo. A jemu nezbylo, než zkonstatovat, že už umím mámin podpis docela věrohodně napodobit, scan dodám na rodinu.cz. Vůbec to byl sympaťák, říkal mi, že příště mám zavolat já, že jak vidno, tomu asi hovím víc, než maminka. Dal mi i vizitku na sebe, ale volat mu nebudu, přeci jen je to při svých necelých třiceti dědek, že. Vizitka mi moc chutnala.
No a poslední zážiteček z dneška. Maminka si dnes společně s babičkama zcela masochisticky ubližovala (občas i slzička ukápla) a dělala si velké auvíííí na hlavě. Copak ustřižení vlasů už vím, že vlastně nebolí, když se dělá šikovně. Ale to následné točení na dřevěné válečky, to byla síla. Mamka pak chvíli chodila s pytlíkem na hlavě, což se přeci nesmí!!!! A pak s těma dřívkama, to muselo děsně bolet. No a pak se vrátila z koupelny jako ovečka, jsem z toho děsně vyjukaná, jedno to dřívko jsem si do vlasů taky zamotala, ale tahalo to jako čert, když jsem ho chtěla vyndat. Prostě tenhle způsob zkrášlování zdá se mi trochu nevhodný. Brrrr, ještě že mám ty vlnky.
Páááá, Johanka

Tak a teď to nejdůležitější od mamky:
Holky je mi líto, ale během měsíce stěhuju veškerou dílnu a další věci na chalupu, takže tímto oficiálně ruším výrobu šněrovadel, nebude kde a hlavně nebude kdy, navíc mi budou chybět i penízky na zaplacení tisků a řezání. Takže jsem výrobu zatím stopla, uvidím za měsíc, co bude. Ale zatím prostě nemůžu, musím řešit vyklízení 40tiletého bordelu (přeci jen tu bydlím od narození). Vechny potřebné věci máte v Downloads, takže jedině, když zaúkolujete tatínka. Nebo mi písněte, že vám stačí dřevěný podklad a já to nechám u toho pána ve Valašských klobůkách říznout - chce to hromadnou objednávku, zatím jsem to stopla. Tkaničky a tisky prostě nestihnu, Johana dostane medvěda z Globusu, tedy možná, jestli tam babička byla - to ještě nevím.
A další věc: Jana je v Praze a žádný bezdětný srazík se nekonal, to je ale morálka, styďme se. Já se stydím hodně, ale asi bych to tento víkend stejně nezvládla. Myslíte, že se ještě letos srazíme?

Tak už je to dost dlouhé tak ahojky
Romana

Vložit nový komentář