Filutové z Chytrálkova - Snad už konečně první opravdu LETNÍ

Rodičovství

Ahojky lidičkové :)) Tedy doufám, že až budete číst tenhle deníček, psaný těsně před tím velkým dnem kdy aktovky poletí do kouta a velký děti do všech tramtárií, budeme se snad už konečně všichni pěkně opékat na slunci a čochtat v prima vodičce.

V opačném případě vězte, že depka z nedostatku klasických letních grilovacích dnů už bude pomalu obcházet naší rodinu, která je zvyklá vždy s příchodem prvního koupacího dne ob:,–(it všechny strategické body místního koupaliště a bránit je před všemi nečleny až do zimy :-)

Zatím opékáme pouze ohýnek (převzatý výraz od Terky), to mě baví velice, máme za sebou pár prima buřtoakcí, např. Terezky rozlučku se školou, na tu nesmím zapomenout, protože jsem byl samozřejmě jako nejmladší slavící ze všech nejúžasnější a všemi obdivovaný. Děti si připravily pro rodiče pár pěveckých a tanečních vystoupení, zapomněli mě ovšem dopředu seznámit s programem a nechat mi alespoň nějaký malý štěk. Jejich chyba,rozhodně se jim to vymstilo, protože nejméně polovina diváků sledovala s obdivem moje taneční kreace se kterými jsem se původně uchýlil mírně stranou od účinkujících. Co povídám, uchýlila mě tam máma a pokoušela se mě takto zadržovat po celou dobu zábavného programu. To se jí samozřejmě nepodařilo, protože jsem se, povzbuzen prvnímy úspěchy, rozhodl převzít roli režiséra a dirigenta v jedné osobě a za zpěvu písně „Deset malých černoušků“ jsem nakráčel pochodovým krokem do středu dění a tam jsem již setrval. Ovace byly ohromující!!!
Zbytek tohoto setkání probíhal již ve známém duchu hraní si se všemi dětmi nevlatnícími mladší sourozence, konzumace všech nezdravých pochutin tipu brambůrky,bonbony, nanuky, buchty, chlebíčky a šampáňo, za zmínku už stojí pouze soutěž ve stříkání hasičskou hadicí na kuželky, zde jsem se ovšem musel smířit s pozicí nejmladšího v družstu a teprve poctivou a nekonečnou prací spočívající v postavování kuželek do řady, jsem dosáhl zapůjčení stříkající hadice, heč.

Z nedostatku koupajících příležitostí jsem se poté, co jsem vyslechl dědovo lamentování nad malým množstvím deště padajícího na zahrádku, stal vrchním zalévačem a konývkovačem, takže trávím hodně času u babičky a zalévám a zalévám a zalévám...... Po několikadenním tréninku už jsem pochopil, že voda se lije nikoliv na boty, kalhoty, ruce, něčí záda, chodník, lavičku a kočky,ale na kytičky,hurá!!!! Děda teď sice přemýšlí,jestli mu okurky a rajčata pro změnu neuhnijou,ale když zalévat, tak pořádně, že jo.

Můj strach z hmyzu už se lepší, mravence mám celkem rád, pavouky taky, dneska jsem dokonce mamince namaloval křídou na chodník „hňušnýho pavouka“. Zato jsem se tuhle bál holuba a tvrdil jsem že kouše. Maminka říkala že nekouše, protože nemá zuby, to mě celkem uklidnilo a tak teď všem vykládám „pipi nekouše, nemá žuby, má žobák a klove“. To s tím klováním mi mamka zatajila, ještě že mám ségru. Nedám na ní dopustit, s oblibou žaluju „mamí, Tejí plácala, mačkala, dělala mé!“ Za plácání a mačkání mé osůbky dostane totiž většinou vynadáno a to i když já plácám první, hrajeme si celkem dost často tyhle plácací hry,když mě to přestane bavit nebo začne bolet, spustím jekot a mám vyhráno! Dělat mé, znamená vypláznout jazyk a zakřičet „mé!“,vymyslel jsem to sám a pokaždé dostanu přes pusu, což mě velmi rozesmívá. Maminka se zlobí a říká ,že to na ní nesmím dělat, proto vždycky otočím hlavu nebo si přikryju pusu rukama a „mé a mé a mé!“, cha cha cha. A když maminka vyžaduje abych jazyk nevyplazoval, nesmí tak činit ani jiní, tudíž po mém oznámení této události dostane dotyčný (v 99% Tereza)taky přes pusu,jednou dokonce i tatínek a to byla pro mě největší bžunda.

Takže jak vidíte, kominukuji už velmi hbitě, opakuji všechno co mi řeknou, obšas se se ségrou hádáme,nejvíc mě rozběsní když mí říká RC Colo, to úplně šílím a kříčím „Já nejšem RC Cola!“ Většinou se mi všichni smějou když se pokusím sestavit nějakou delší větu,nevím co je na tom k smíchu, když se jeden tolik snaží. Oznamuji např.„Vojta bouchala, bebí, plakalala“,„Vojta špadla kolka“,„táta taky pindík,dělá kuk“, „Vojta ven nožičkama“,„Vojta špinavá ruce, tutřít!“, prostě samé důležité události a dostane se mi jen výsměchu. A to jsem natolik slušný a neustále se ptám „Může Vojta?“ - dosaďte si dle libosti:skočit ze všech schodů, vběhnout do silnice, hrát si s nožem, vytlouct si kladivem oko (málem se mi povedlo),půjčit si mobil,ovladač,klíče atd. Pravda, většinou nečekám na odpověd,ale alespoň se chovám slušně a nedělám nic bez dovolení,že.Taky když někde vidím nějakou zajímavou věc, hned se zeptám „Čo to máte?“.Taková normální otázka a dospělé to přivádí k smíchu, vážně nechápu.

No,snad jste se nám všichni nerozutekli na všechny světové strany a něco nového nám napíšete.
Mějte se prima, čůrejte si do nočníčků - mě už se taky začíná celkem dařit, zlobte si a vztekejte se a hlavně buďte zdraví a užívejte léta.

Ahojky Vojta (23 měsíců), Terezka (8,5roků) a mamka Stáňa (ještě chvilku 27 let)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 06.07.04 00:11

Ahojky Vojtíšku a ostatní Filutové,

tak už jsem zpátky z té nejbáječnější dovolené ve svém životě. Ne, že by ta loňská nebyla skvělá, ale tak nějak už se na ni nepamatuju a přeci jenom jsem byl tenkrát ještě nepohyblivé mimino a nemohl jsem si příliš diktovat podmínky. Já jsem se totiž rozhodl, že si tento týden užiju maximálně taťku a dám mu pořádně zabrat, vřele doporučuji :-)
Takže taťkovo otroctví vypadalo asi následovně: pokud se jenom maminka trochu dotkla kočáru, že mě poveze, tak jsem spustil hysterický řev a obrátil jsem se vzhůru nohama. Jelikož znáte mou předdovolenkovou diagnózu, tak si určitě dokážete představit, jak důležité pro rodiče bylo, abych jedl hodně a výživně, což já jsem byl ochoten, ale opět pouze z taťkových rukou. Scéna například u večeře vypadala následovně: maminka s naloženým talířem plným dobrůtek si v klidu jedla a vedle ní seděl upachtěný tatínek se synkem na klíně a snažil se do synka vsoukat povětšinou kolínka na 100 způsobů. To, že si pak už nedošel pro ty pochoutky, které by si rád dal, byla jenom jeho starost, já bych je milerád opět z jeho talířku ochutnal. No, a takhle to vypadalo i s uspáváním, takže maminka měla opravdu zaslouženou dovolenou. Jedinou věc, kterou jsem mamince dovolil, aby se mnou dělala, bylo bazénové a mořské potápění, na to neměl taťka odvahu a mě fakt moc bavilo se cachtat do zmodrání popřípadě do zeblinkání z vypití litrů slané vody :-)
Takže toť návod, jak si báječně užít člena rodiny, který po zbytek roku nemá příliš času s vámi trávit běžné záležitosti a myslí si, jakej jste báječnej kámoš k pohrání.
Jinak Krétu můžu všem kámošům vřele doporučit. Na stále slunečné počasí jsem si zvykl celkem rychle, hlavně proto, že to obnášelo co nejmíň oblečení a častý pobyt ve vodě. V minimálně každé třetí taverničce byl dětský koutek s houpačkama klouzačkama, kolotočema atd, takže kulturní vyžití bylo super jak pro mě, tak pro rodiče.

Vojtíšku, dokážeš si jako fotbalovej fanda představit, jaká byla potupa být na Krétě ve chvíli, kdy jsme prohráli fotbal? To byl fakt běs, hlavně když mi začaly o půlnoci bouchat dělobuchy kolem hlavy a do rána nebyl klid. Ještěže jsme tam nevydrželi na finále, to už by se fakt asi nedalo přežít.

Taky musím závistivě blahopřát Verunce, jak už krásně umí mluvit. Já se sice s mamkou celkem dorozumím, ale to jen díky tomu, že mamka umí mluvit miminkovštinou, takže například ze slůvka BOBO dokáže podle intonace rozeznat cca 10 výrazů. No, a o nočníku ani nemluvě. Mamka si hezky malovala, jak se na dovče naučím nějakému tomu návyku, ale já, jakmile jsem byl bez plínky, tak jsem to pouštěl tam, kde to na mě zrovna přišlo. Z toho mám dokonce takovou trapnou příhodičku, jak si to tak s lopatičkou lopotím na pláži s nahým pindíkem a se zadečkem částečně zakrytým pískem. Tu se ke mě blíží moc hezká holčička, že se jako bude seznamovat, no, a mě nenapadlo nic jiného, než přičapnout a začít čůrat. Nevím, podle jaké etikety to bylo, každopádně holčička o seznamování ztratila zájem.

Tak se mějte na prázdninách hezky a zkuste napsat další prázdninové zážitky.

Papa Vojtíšek pilůtek

Ahoj holky,
ještě vám chci napsat návod na to, jak si na pláži zaručeně zajistit pozornost všech pánů a případně i dam.
To musíte v den odjezdu při rychlejší chůzi s dítětem v ruce zakopnout o motorku, kterou si kopnete do dráhy letu a upadnout na ní. Z důvodu držení děcka nad hlavou nemůžete samozřejmě padnou na ruce, ale strčíte tam v lepším případě bok a rameno. Výsledkem jsou: dvě modřiny fialovomodroze­lenorůžové barvy o průměru cca 7 centimetrů a jedna podobná okolo lokte.
No, dokážete si představit, jak se to na té pláži vyjímalo? Samozřejmě ještě teď nejsou pryč, takže jsem je pyšně nosila celou dovolenou a k tomu jsem nasazovala výraz typu: Ne, manžel mě opravdu nebije :-)
Papa
 Zuzka

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.07.04 10:30

Nazdárek Filůtkové

Tak jak pak se vám všem daří? My se máme celkem dobře, jsme co nejvíc venku, proto ta absence:o) Jak se tak divám, tak Vojtíšek švihadlový se má taky dobře. To plácání znám moc dobře, my se doma s bráškou taky pořád mlátíme:)) Začínám pokaždý já, to je jasné:) A Vojtíšek pilůtek se musel mít taky skvěle. Tolik vody všude kolem to musí být paráda.

Jednou jsme si bráškou doma chtěli udělat taky takové moře. Babička nás dala do vany s hračkama a klidně si odešla pryč. No a po chvilce nás to napadlo. Sprchou jsme pouštěli vodu na zem, já jsem ji pro jistotu vyléval ještě z konývky. Škoda, že pak přišla máma a celé nám to zkazila. A ještě nám vynadala, ach jo:) Museli to pak s tátou rychle vytírat, protože už to teklo z koupelny ven na chodbu. Takže kdyby jste se někdy při koupání nudili a měli taky takovou příležitost, tak vřele doporučuji. O zábavu budete mít určitě postaráno.

Jinak jsem už tento týden stihl rozbít bráškovo auto na ovládání, strhnul jsem u něho v pokojíčku omítku (to když jsem strhával ze zdi žirafu - metr) a mámě zničil balzám na rty, to jsem chtěl namazat i všechny tužky co máme doma:o)

S nočníkem žádné úspěchy pořád nejsou. Vyčůrám se vedle a mě to teda vůbec nevadí. Jednou když mě mamka na něho posazovala, tak jsem tam sice chvilku vydržel sedět ale nevyčůral jsem se a nevyčůral. Pak jsem si stoupnul a začal čůrat vedle. Mamka mě rychle po:,–(ila na nočník ale nic jsem do něho nepustil. To jsem to raději držel a pustil zase až když jsem jí z toho nočníku utekl, hihi:))

Včera jsem byl krmit kachničky a rybičky, bylo to supeer. Nespustil jsem je z očí a samo že jsem je musel taky krmit. Jenom škoda, že neumím házet tak daleko jako bráška. Po cestě jsem se krásně vyspal, vzbudil jsem se až před barákem v půl sedmé. Je jasné, že se mi pak nechtělo spát a s velkým lamentováním jsem nakonec usnul v jedenáct hodin.

S mluvením je to u mě pomaloučku lepší. Přidávám pár slov. Včera jsem se naučil bojšč bojšč (bojim bojim) a taky kač kač (mojí první zvířátko ale musel jsem se ho naučit, když ho mám na pyžámku ne?) Taky jsem se naučil žalovat na brášku, to spustím brekot a pak říkám: „ta bác bác“ a někdy přidám i „auva“ a smutný očička:o))

Ještě minulý měsíc jsem s bráškou oslavoval jeho narozeniny. Bráška si vybral takový dort co vypadá jako beruška, mně docela chutnal. Jednou ráno jsem si přistrčil židli ke kuchyňské lince a pochutnával jsem si. Zamazaný jsem byl všude:)

Teď půjdeme zapracovat na fotečkách a pak je dáme do albíčka. Budeme se pro dnešek s vámi loučit. Užijte si všichni moc a moc prázdniny, už aby tu bylo pořádné sluníčko co?

Tak papá Davídek (ještě 19 m) s mamkou Evou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.07.04 17:11

Tak juž jsme dorazili ze Zlína. Zlínský srazík se konal a i vydařil, podrobnosti dodám, až vybalíme.
pa
Romana a Johanka vybalující, krámující, atd. atd.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.07.04 01:44

Ahojky milí Filuťáci,
tak nám tento způsob léta dává pěkně zabrat, co? No doufáme, že se Verunka pěkně dovoluje a tudíž si i užívá.

Můj milý Vojtíšku, popis rozlučky ségry ze školou mě velice uchvátil, chvilkama jsem tam sice zahlédla svá vytříbená čísla, ale jako celek jsi byl zcela úžasný a mrzí mě, že jsem ti nemohla jít za klaku. Měl bys ve mně neohvějnou fanynku - nechceš se napřesrok přihlásit s písní o deseti malých černoušcích (mimochodem text známe, ale co to bylo za nápěv?) přihlásit do SuperStár, naše mobily by necvakaly jiné číslo.
No a k tvé výřečnosti prostě jako obvykle nemám slov. Tedy já je nemám tak vcelku, ale tady je to obzvlášť vidět.
Avšak musím přiznat, že když v Zoo Lucinka od Evulky pronášela hrdě monology typu „to je želva“, „to je kjálík“, „to je molče“ (v místnůstce, kde šlo si dané osahat), tak jsem se snažila vehemntně konkurovat, máma se vůbec nezajímala, pro tu to bylo málo zřetelné, ale tamější zvířátková starací teta to označení želvy, myši, králíka i papouška zaznamenala a vyprávěla mamce, jak moc hezky žvatlám o zvířátkách. Je vidno, že chyba je sice ve mě, ale spíše v mých příliš složitých souvětích, které prostě moji jednoduší a prostí rodičové nemůžou nikdy pochopit.
Plazení jakyku s výrazným bléééé, nebo prskání přes vyšpulený jazkyk brrrrr - to je moje nejoblíbenější komunikace s bráškou. Bohužel jsem si tím trošku teď pošramotila vztahy se Zlínskou babičkou: krom toho, že jsem chodila pozdě a dost ufňukaně spát, ještě jsem si na ni z přítulnosti a rozvernosti zaprskala i s tím jazykem venku - no snad to do měsíce zapomene. Protože jsem si jí totiž nestíhala nějak všímat, tak vztahy jsou napnuté, a mám co napravovat. Už nejsem nejmilejší nejmladší vňoučátko, budu se muset polepšit. Zatím jsem zlepšení zvládlas v tom, že jsem zvládla být nejhlasitější. V Zoo jsem doklonce v mnoha okamžicích fungovala jako zvukový maják, abychom se všichni sešli.
A už zase přišly sirémy, takže později
pa
Vaše Johanka

 
Anonymní  07.07.04 21:57

Ahojky pilůtku!!

Moc zdravíme tebe i tvojí zmalovanou a dozajista černošsky opálenou mamku! Jak se zdá, dovolená musely být opravdu prima věc, zvláště moje mamka přímo chrochtala závistí když četla, jak sis zotročil tatínka, něco takového by si prý také tajně přála, tak snad až někdy vyrazíme směr Kréta :-)
O fotbale raději už mluvit nebudem, natolik jsem celou tou trapnou událostí znechucen,mamka dokonce při sledování onoho potupného zápasu chytla prima migrénu.
A z nepovedeného seznamování si nic nedělej,ta holčička asi vůbec nepochopila, jakou poctou jsi jí chtěl obdarovat! A nakonec, představ si ten trapas,kdybys nepřisedl a načůral jí na nožičky, chi chi chi!!!!

Tak pa pa a vyřiď tátovi,aby už příště mamku nebil :-)))))))))))))))))))))))))
 Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.07.04 21:58

Odkrývám svůj anonymní komentář, Vojta od Stanaska :-)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.07.04 22:04

Nazdárek Davčo!!!

Zdá se, že se ze zahradníka vyklubal pořádnej námořník,mít doma moře, to je něco parádního, taky bych chtěl,ale bohužel mě v koupelně ze záhadných důvodů nechtějí nechávat samotného :-(
A chválím tvoje pokojíkové ničící experimenty, jen tak dále a něco prima rozbitýho nám zase vyfoť,ju?

Ahojda, zdraví tě Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.07.04 22:12

Ahojky moje milá Joko!!!!

Jsme rádi,že jsi se nám navrátila se srazíkování a babičkování celá a v plné parádě! Doufáme,že nás ještě podrobnější popis akce ZOO čeká,majáky nech příště ve Zlíně a radši toho více připiš!
A mamce pořádně vynadej, neustále tě pomlouvá a pomlouvá a když se snažíš něco pořádného promluvit, radši neposlouchá a dělá že nerozumí! Haňba jedna, opět se projevuje, že problémy s komunikací má ona a nikoliv ty! Ve složitosti mluvených vět nepolevuj, přece se ty nebudeš přizbůsobovat rodičům, kam bysme takhle došli!!!!! Proto opakuji: chyba rozhodně není na tvé straně přijímače, vysílač nevyjímaje!!!!

Pa pa pa Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.07.04 22:50

Ahojky vám všem,

tak Vojta se nám už snad vykeckal a pustí mě taky ke slovu.Takže co je u nás nového? Terča hodila předprázdninovou depku za hlavu hned s příchodem, či spíše přínosem vysvědčení. Prázdniny zahájila vzorně, hned brzy odpoledne se vypařila ven se slovy, že se vrátí velmi brzy,protože měla slíbenou návštěvu pizzerie,až se Vojta probudí. Ne že by Vojta prospal celé odpoledne,ale v půl sedmé už jsme hlady nevydrželi a šli jí hledat.Nalezenou nakrmili a napojili a pustili jí přespat ke kamarádce.Nás­ledující den pro změnu u nás spaly další dvě děti navíc,prostě binec jak se na prázdniny sluší a patří.Naštěstí tyto akce trvaly jenom krátce, protože,jak už jsme psala, v sobotu odjela na tábor. Vojta jí neustále hledá a ptá se kde je, odpovídá si vzorně sám,že odjela autobušem. Ovšem dneska na stejnou otázku od jedné tety odpovídal: „Tejí je doma, ve škole, venku“ a po oblíbením autobusu ani nevzdechl :-) Snad tábor přežijeme všichni ve zdraví, synovec si hned 30.6.večer zlomil ruku a to řádně, tak snad už máme za rodinu vybráno.
V pondělí jsme si s Vojtou léčili mojí depku z nedostatku ubíjejícího vedra stěhováním pokojíčku a jeho následnou debordelizací. Vojta vzorně pomáhal šoupat skříňkama a rozhazovat již protříděné hromady botiček od Barbínek,skřipečků, gumiček, korálků, papírků,pexesa, figurek atd......., prostě idylka :-) Vzdorovitě odmítal vyhodit do odpadků některé skvosty v podobě rozlámaných koleček, starých vyfouklých balonků, vyteklých baterek a jiných super hraček. Nicméně jsme úklid už skoro dokončili a až budeme opravdu u konce, přestěhujeme tam Vojtovi postýlku a začne už konečně pomáhat sestře s obýváním dětského pokoje.
Jinak se snažíme být co nejvíce venku, dneska se Vojta opět pokusil o vykoupání v zámecké kašně, snažil se naházet do ní všechny šutry v okolí, takových dětí tam naštěstí bylo více a tak jsme nevypadaly sami tak beznadějně trapně. Kluk celej mokrej a špinavej,válel se v šutrech a spokojenost na 200% Když se mi podařilo omýt ho vodou z kašny a stejně tak i lžíci kterou jsme mu potom dala najíst jogurt, jeden hodný pán nás upozornil, že v kašně je savo. Ale zdá se, že to snad Vojta přežije :-)
Jinak se nám už začíná dařit čůrání, sice si většinou ucvrkne a teprve potom hlásí,ale už to celkem jde.Takže jsme v teplém počasí začali vyrážet bez plen i ven,samozřejmně s taškou plnou náhradního oblečení.Pračka je tudíž pořád v permanenci, Vojta má trošku s čůráním venku problémy,asi se bez nočníku bojí,pokusy čůrat ve stoje ignoruje docela,čůrání jako holčička bere jenom v nouzi, takže spíš moje nervy pracujou.Několikrát zahlásí čůrání,pak tvrdí že to nejde a pak se počůrá.Ale abych ho nepomlouvala,někdy se docela daří.Trapas ovšem včera nastal s kakáním,protože měl jenom kraťasy a slipečky ne, padaly bobky rovnou na chodník :-(
Největší novinkou ovšem je, že to věčně užvaněné dítě nutící nás na všechno dvacetkrát odpovědět, se včera poprvé zcela nevinně zeptalo „a proč?“ Při vzpomínce na věčné apročování s Terezkou mě začal polévat pot :-) Zdá se, že ještě naštěstí plně nechápe,kdy přesně tuhle otázku využít,ale zopakoval jí několikrát včera a dneska taky.Prostě je to náš šikula a já bláhová si říkala,že když budeme mít kluka, nebude tak ukecanej jako Terka,ale opak je pravdou.

Tak to je tak všechno co mě zrovna napadlo vám napsat, určitě si ještě na něco vzpomenu dodatečně.Mějte se hezky a užívejte si teplíčka,ťuk ťuk.
 Stáňa

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.07.04 22:30

Ahojky Pilůtku,
vážně závidím. Taková super dovolená, tolik vody, taťka otrok, mamka vodnice - tiše zelenám závistí. Já když chci občas zotročit taťku, tak on je taková lemra líná, že po hodině to vzdává a alibisticky usíná nebo mizí v hospodě.
Jinak tvůj nový seznamovací rituál beru, je to přeci absolutně logické, když nejprve předvedeš, že je vše na svém místě a funguje - tak by to mělo být, dokonce to už občas v rodinné výchově doporučují. Ta holka musela být fiflena, když tvůj otevřený a upřímný přístup k flirtu neuznala.
Jo a mamce vyřiď, ať už tatínka nebije. Pak jí z té svalové námahy vyskáčou po těle fleky - to tak bývá. Určitě!!! :-)
Těším se na vás, kde vlastně teď jste, že vás nevidno? Jdu napsat, jak bylo ve Zlíně. Tak pa pa
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.07.04 23:04

ahoj Davčo,
tak já se tedy taky přidávám do klubu sourozenců mlátičů. Ale já mám výhodu, že mýmu bráškovi se to hrozně líbí, ještě mě poňouká, ať přitlačím, a do příště prý ať posiluju, asi ze mě chce mít bodygárda, tak si mě trénuje.
Moře mi mamka v horkých dnech - zatím tedy jen dvakrát - nachystala pěticentimetrové ve staré vaničce v kuchyni. Když totiž se dočvachtám, tak to dělá jen necelý cenťák po kuchyni a to se vytřít dá. V koupelně bychom pak museli jít vytírat k sousedům minimálně o dvě patra níž :-)
Moc chválím slovník, bojím neboli bojšč je moc důležité slovíčko, akorát nevím, kdy ho používáš, já marně vzpomínám na nějakou situaci, kdy by se mi hodilo. Jsem totiž Joko nebojsa :-), jen se občas stydím a to potom ze mě nikdo nevyrazí ani moje oblíbené „'n“.
Příští týden bych měla být v Praze, když se objeví nějaké slušné počasí, tak mi máma pomůže se sms, estli nebudete mít čas.
Pa Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.07.04 00:41

Tak a už jdu splnit povinnost a popsat srazík:
Takže všechny jsme se stelefonovaly, až na Chillie, ale i tu nakonec Lesina uhnala, přestože však hlásila příjezd, možná ji odradila šílená fronta k pokladnám, takže s tou jsme se jaksi nesešli, tak zase někdy jindy - vyhlížela jsem ji po všech koutech, ale v tomto případě mobil zradil.
Evulka s Michalem i Lucinkou dorazili těsně po nás, sice jiným vchodem, ale během půl hodinky jsme se našli. Poté se ohlásila Alice a přemístila srazoviště na druhý konec ZOO. Lesina nahlásila velké zpoždění. A tak jsme se vypravili do dětského koutku srazovat, asi po hodině a půl jsme se nakonec všichni sešli, i když bylo mobilování asi za tři stovky :-) Standa nás jen dovezl a vypustil, takže jsem byla s Joko sama a tudíž ji nemohla moc vypouštět z kočárku, neboť honit to dráče s naloženým kočárem, to jsem prostě neměla šanci. Se závistí jsem sledovala vzornou Lucinku, která rozšafně kráčela vedle kočárku, sledovala a komentovala cvrkot, ve správný čas se najedla, ve správný čas usnula a po celou dobu byla naprosto zlatíčková. Holky, takových Lucinek bych mohla mít doma třeba i pět, ale kdyby žily u mně, tak už by to asi nebyly Lucinky, s tím se holt musím smířit :-)
Kubíček je nádherný mimí, celej snědej, hrozně dlouhej a přiměřeně vykrmenej, takový to reklamní mimí. Verunku jsem zažila jen chvilinku, už je to zkrátka slečna a naprosto samostatná, takže stále někde pobíhala se strejdou a u mámy se objevovala jen zřídka. Taky se kvůli tomu musela Alice od nás brzo odpojit, neboť Verunka měla zcela jasnou představu, která zvířátka si prohlédne důkladně.
A k Lesinině Adlétce lze říci jen jediné - naprostá pohodářka a sluníčko uchechtané. Asi se taky moc neprospala jako Johanka, ale oproti ní se celou dobu jen usmívala, smála, řehtala.
A nakonec musím moc pochválit zúčastněné chlapy. Jsou to kluci do nepohody a moc hezky se s nimi žvatlá :-) A navrch dokažou převzít péči, takže mamky mají semtam čas i slůvko navíc prohodit. Tím nepomlouvám toho svého, protože on by to letos vážně neuchodil a asi bych pak měla problém ho dopravit domů.
No a Lešnou všem doporučuji, Michal ji nazval kapesní domáckou Zoo. Rozlohou totiž není zase tak náročná, ale zvířátek jak máku. V albíčku uvidíte, až jak blízko se lze dostat, dokonce koutek s živou zvěřenou na pomazlení a pravidelné časy, kdy můžou děti pomáhat s krmením. Mám tu Zoo moc ráda a napřesrok jsem tam jak na koni. I kvůli srazíkování, protože tam prostě jiné než fajn být nemůže.
Ahoj
Romana a Johanka (za pár dní dva roky - vůbec nevím, jak budeme slavit a čím obdarujem, uvítám každý tip)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.07.04 00:55

Jo zapomněla jsem na to nejhlavnější. Johana přestala hérečkovat, takže se venku projevuje občas i hůře než doma, konečně mám tudíž svědky, že mám vzteklé a protivné dráče, ale zase mi nikdo nedosvědčí, že doma se z ní pomalu stává hodná a šikovná princezna. Poslední dobou jen trochu hůř usíná, to je cca hodinové fňukání, ale jinak je zlatíčko přesně do doby, než zavítáme mezi více lidí. Pak se snaží domoci něčeho, co ví, že asi nebude, a vzápětí spouští neutuchající vřískot, vřískot 1, vřískot 2, vřískot 3,… - skoro na dvouhodinový hororový film.
Ale mám novinky o nočníkování, vypadá to na jakýsi úspěch, tak vydržte, nechci to zakřiknout.
 Romana

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 09.07.04 02:03

Je, Vojtíšku,
ty mi ale děláš radost. Jako zástupce nás absolutně nemluvících jsi naprosto super. Ani nevíš, jak se moc těším, až tou oblíbenou otázkou budu moci bombardovat maminku. Furt ji slyším, jak si stěžuje, že mi vůbec nerozumí, tak extra větu: A proč? se budu snažit naučit jako první.

A taky jsi super kámoš v bobkování. Maminka mi na dovolené poté, co posbírala do ruky několik bobečků okolo bazénu s hogofogo přihlížejícíma Němcema, dala plavečky. Tak jsem se vyprdl na malé bobečky, hezky jsem si na kraji bazénu přičapnul a najdnou se mi začaly plavečky zezadu pěkně vzdouvat. Mamka se chytla za hlavu, čapla mě a hned mě odtáhla do koupelny na pokoji. No, nevím proč se tak rozčilovala, když se to tatínkům vzdouvá vepředu běžně :o

Tak se zatím měj a trénuj tu větičku.
Pa Vojtíšek pilůtek

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.07.04 23:27

Ahojky Joko

Obdivuju tvojí holčičí nebojsovskou povahu, to já jsem někdy strašpytel:o)) A proto musím křičet „bojšč bojšč“ a běžím hned k mámě aby mě zachránila. A před čím? Tak například před bouřkou, někdy letadlem když ho doma slyším anebo před bráškou když mě děsí jako nějaké pravěké zvíře:))
Zrovna dnes, když foukal vítr, tak se najednou otevřelo okno a já se moc bál, tak jsem hned spustil „bojšč bojšč“ a běžel k mamině (měli jste vidět jeho výraz v obličeji, fakt se bál, chudáček malej:)

A až bude to pěkné počasí (doufáme, že bude) tak písněte a třeba někam vyrazíme. My budeme příští týden v Praze.

Zatím papá Davídek strašáček:)

 
Anonymní  10.07.04 00:20

Nazdárek kámošky a kámoši!

To je zase ošklivý počasí co? Ani na písek se nedá jít, prostě nic. Akorát zlobit doma to jo, to už jsem i vymyslel zase nějakou lumpárničku. To musíte ráno jako první vstát (myslím, že to nebude problém že jo:)) a tiše se vydat na průzkum. Já jsem například šel k babičce do pokoje a z nočního stolku jsem si vybral na hraní její brejle na čtení. No a pak kroutíte a kroutíte co to dá, nejlepší je když je každá nožička úplně jinak zkroucená a kdyžtak s tím můžete i praštit o zem aby i na tom sklíčku zůstalo autorovo poznamenání:o) Uvidíte jakou pak bude mít babička radost.

Ale ještě než začalo pršet, tak jsme byli venku s bráškou jezdit na motorce, on na kole. Akorát mě štve, že mi vždycky ujede a já ho nemůžu dohonit. Zato trefí tak jako já do cukrárny kde už na nás čeká malá zmzlinka, mňam. Na pískovišti jsem potkal novou kámošku, asi pětiletou, nejdřív se mě asi bála nebo co ale potom se se mnou i o bábovky podělila a pořád se mě na něco ptala. Ale nedozvěděla se skoro nic, haha:) Cestu domů jsem prořval, protože mi brácha utekl napřed i s bombónkama v kapse.

Vojtíšku pilůtku to si nám mohl říct už dřív, že tam u vás máte taky moře! Včera jsme tam byli a bylo to supeeeeeer. To u nás v koupelně nebylo nic oproti tomu vašemu. A na bráškovo tvrzení, že tohle moře není jsem nedal, ten ví prd když byl u moře jako prcek. Zato já už jsem velkej kluk, tak to snad poznám ne?
Ale od začátku. Nejdřív jsme se jeli podívat do Liberecké ZOO. Všechny zvířátka jsem hlasitě pozdravil, bráška k tomu přidal odborné komentáře tak aby to každý slyšel. Dole jsme se pak najedli a tento den šla i zdravá výživa trochu stranou. Bráška pak šel obdivovat bílého tygra, já ho až tak neobdivoval. Mně je jedno jakou má barvu, hlavně že mě nekousne:)) Zato jsem musel jít na zdejší mašinku, tak jsme si jeli natřásat zadečky:o)) Nakonec jsme šli na labutě, kačeny a rybičky. Já jsem jim chtěl hodit nějaký jídlo ale nebylo už co, málem se mi podařilo jim hodil svojí kšiltovku ale máma mi říkala, že by jim nechutnala. Tak nevím jestli se tomu dá věřit:))
A pak hurá do auta a jelo se k tomu moři. No co vám budu povídat, to by jste museli vidět sami. Já jsem snad ani tomu nevěřil až když jsem šel do té vodičky. Vlastně jsem nevěděl kam mám jít dřív. Párkrát se mi teda stala malá nehoda, to že jsem se potopil pod vodu ale ani mi to nevadilo. Asi ze mě bude vodník:o)) Plavat vedle rybiček se mi jen tak nepoštěstí, chtěl jsem si i šáhnout ale pořád mi to nějak přes to sklo nešlo:o) Vyřádili jsme se s bráškou dostatečně, já jsem v autě usnul hned jak jsme nastartovali a probudil se až před Prahou a večer řádil jako menší tornádo:)

Tolik o našem plavčení v Babylonu a zase se ozveme. Mějte se kamarádíčci hezky a budeme se těšit na vaše další vyprávění.

Čauky vodníček Davídek (neoficiálně pár minut 20ti měsíční)

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 10.07.04 00:23

Je nám záhadou jak jsme se stali anonymové. Asi nás někdo vykopnul ze systému:o)))

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.07.04 14:47

Davídku,
docela jsi mě navnadil tím nápadem s Libercem. Mamka nad tím přemýšlí už měsíc a snad už k nějakému rozhodnutí dospěla, vypadá to, že tam taky vyrazíme a to koncem srpna. Takže děkuju za popis, hned se těším ještě víc. A to ještě plánujeme, že přepadnem Vojtíška a další emimiňáky a pěkně to spolu roztočíme. No snad to vyjde.
Jo a bráchu na kole doženeš lépe na tříkolce než na motorce. Už na ní umím perfektně, na jednu stranu sice zatáčím tak nějak prapodivně, ale doma po koberci mi to jde skvěle, takže zítra možná pojedu vyzkoušet ven. A proč možná? Protože jsem měla opět blinkací večer a noc, a naši opět nevědí příčinu, byla i teplota a bylo mi špatně, v noci jsem hodně plakala. A ráno jsem se probudila fit, hrozně hladová a plná rošťáren, zatím mě mamka drží na suchý dietě - bléé, já už ty rohlíky nenávdidím, ale neblinkám, jen hrozně prdííím. Z toho máma zvažuje možnost, zda jsem včera neochutnala u babičky její oukrop dřevorubecké síly, když máma na chvíli odběhla - jasně, že ochutnala, byla to velká mňamka, česneku tolik, že až vyskakoval z talíře. A maštění sádlem asi taky není na můj dětský žaloudeček nejlepší, nejsem zvyklá, ale vysvětlete to babičkám. Já tomu ještě nerozumím a chutnaj mi i tyhle dospělácké vymyšlenosti.
S tím příštím týdnem počítám a máma prý zavolá. Tak papa
Johanka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 10.07.04 15:13

Ahoj Davídku,
tedy máš u mě černý puntík. Mohl jsi mi přeci zavolat, že jedete k moři do Liberce, protože si představ, že já jsem tam ještě nebyl. A v té ZOO jsem ti taky mohl dělat průvodce, já jsem tam minimálně jednou týdně a už jí zvládám projít i za půl hodiny, jenom abychom byli rychle na houpačkách a klouzačce.
Tak příště, až pojedete do Liberce, tak se ozvěte. A tento příkaz platí pro všechny!!!
Mějte se hezky
Vojtíšek pilůtek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.07.04 17:28

Ahoj holky,
tak jsme zdárně doma. Máme spoustu čuracích a mluvicích novinek, děti jsou nějak nervní, když vidí maminku u počítače. Mrknu sem radši večer.

Ahoj Jana, Verča, Filip

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.07.04 21:29

Tak, už je vzhůru jenom Filda a čeká na koncert Superstar. Verunka zase po dlouhé době usnula u prsa. Ach jo, už asi měsíc jsem rozhodnutá ji začít odstavovat, ale to by musel aspoň týden fungovat jako uspávač taťka. A když my pořád někde lítáme, tak se zatím nic neděje.
No, musím jít zahřívat Filípka.
Ahoj Jana
Chudáček, vystoupení Anety proplakal, protože si hned vzpoměl na to příkoří, že jeho milovaná Šárka nevyhrála :-((

Verča:
Teda Vojto, ty vodní hrátky ti dost závidím. A vlastně i Vojtíškovi pilůtkovi. A musím se pochlubit, že jsem se taky docela rozkecala. Ale tvých kvalit, Vojtíšku, zatím nedosahuji.

A mamka si chystá novinky do deníčku, ale hned vám musím říct, že jsem dneska byla od oběda až do večera bez plínky - a bez nehody! Doma čurám na nočníček, venku na travičku a hrozně mě to baví. Nejraději to vypouštím po piditrošičkách, abych tu pochvalu slyšela co 2 minuty :-)) A taky si občas z mamky dělám srandu. A řehtám se, jak vždycky vystartuje hledat nočník, přeskakuje přes překážky, aby byla co nejrychlejší, a já potom nic. Chi, chi.

No nic děťátka a maminky, mějte se, jdem se mrknout na chat a možná taky zplodíme ten deníček

Ahoj Verunka zrzečka

Vložit nový komentář