Filutové z Chytrálková - srazík byl a bude!

Rodičovství

Milí Filuťáci Máme za sebou letos první částečně zdařilý pokus o srazík, doufám, že příští účast bude hojnější. Ale k věci: srazík byl, místo všici našli. Ovšem ty mamči, na které jsme se těšily, nemohly dorazit. Ale dítka se vyblbla, najedla, některá i vyspala. Půlku toho obr pískoviště jsem poté našla doma ve vaně. Takže sumasumárum srazík se vyvedl.

Ale už tam nás začlo hlodat, že takhle by to dále nešlo, takže mám nový návrh. Termín 11.6.2005, tedy opět sobota. Sraz na, tuším, že, Rašínově nábřeží, kde se v 9:00 nasedá na parník a jede se na Zbraslav - jestli budeme na Zbraslavi nebo v Břežanském údolí, nebo pojedem dál mašinkou, to se teprve uvidí, času na organizaci dost. Během týdne bude upřesnění.
Je to termín podle Anaj, tedy poslední před prázdninama, kdy má šanci se dostat do Prahy.
Jestli bude moci i Stanásek, zkusíme i jemu sehnat nějaké ubytování, aby stihl ranní nasedání.
Kdyby náhodou na parník nechtěli pustit množství dětí (vyzjistím tento týden), tak posázavský pacifik taky není od věci - je to moc hezká trať

K předchozímu srazíku: všechna dítka se předvedla v tom nejkrásnějším světle, dokonce i Joko snížila svou divokost na cca 70% a navrch se pokoušela i o českou komunikaci.
Není možné chválit jednotlivce, neb všechna dítka byla skvělá. No bodejť by ne, když maj tak skvělý mámy, že? A kdože tedy chyběl? Anaj, Stanasek, Frndulka, Klaraja, Jachymka. VerčeSvob chyběly princezny . A kdo tedy nechyběl? Fotky ze srazíku včetně té prezentační jsem vrazila k Johance do albíčka http://rodina.cz/ro
Jsou tam komplet, takže vybírejte, stahujte si a přidávejte (všici přátelé našeho albíčka), co hrdlo ráčí.

Omlouvám se za stručnost, ale my momentálně žijeme tématem „srazíkování", zjistila jsem, že Johance jdou vrstevníci i miminka a batolata k duhu i k řeči, takže vás nebudu zatěžovat podrobnostmi, jen zakončím heslem: Srazíky jsou supééér, hrrr na ně. :-)))

Romana a Johanka a další zvěřena

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 31.05.05 10:14

Ahoj Romy,
dík za deníček!!!
Už se moc těšíme na ten parník. Asi by s námi jela i kamarádka + její tři děti. Filípek se prý těší hlavně na metro, parníky zná z přehrady:-)).

Dřez mám objednaný dle rozpravy na chatu, ten krásnej, barva ta světlá, ty metalický v reálu nevypadaly tak dobře. už se strašně těším.

Verunka celou noc prokašlala, Filípek jí docela sekundoval, uvidíme, co z toho bude. Vzhledem k tomu, že Filda v sobotu odjíždí na školku v přírodě, mám strach, aby se zase neprojevil dovolenkově-nemocénkový syndrom.

Nejčastější Verunčina hláška posledních dní ke „klíďo píďo“. A máme problém s počuráváním. Najednou zase začala dělat to, co na podzim: Křičí „čujat!!!“ a stojí, špulí prcku, a nic nedělá - takže to jde často do kalhot. V noci se už několikrát počurala ve spaní, což jsme doteď neznali :-((.

Tak se všichni mějte

Jana přihlášená jako Sylvah:-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.05 10:16

ahojky,
tak krom toho množství chyb, co jsem tam naflákala, tak jsem zapomněla na důležitou věcičku. Ten plánovaný srazík by vcelku mohl být rodinný, takže bych taťky doma flákat nenechala, co vy na to?
Původní návrh - jet parníkem jako přepadové komando do Vrabčího hnízda, zkrachoval na tom, že v dané oblasti nebylo obnoveno přístaviště, prostě tam žádná lodička nestaví :-(((
Takže doufám, že kompromis bude vyhovovat.

No a k novinkám:
Včera jsme jeli vypít Bublině všechno to její vyhlášené mojito a Viktorce celý bazének. Bylo to skvělé, konečně holky pochopily, že jim nezbývá nic jiného než spolu kamarádit, tak až na drobné rvačky o hračky spolu velmi dobře vycházely. A já jsem si užila skvělý flákací den, sedět si ve stínu na terásce, popíjet a koukat, jak si holky i s Míšinou Bárou skvěle vyhraju spolu a maminky téměř nepotřebujou - no paráda. Pak jsme jen tak tak nevyrazily do děsné bouřky, kdy padaly kroupy velikosti pingpongáčů - místo kličkování mezi kroupama jsme daly ještě kafčo. Jediný kaz na krásném dnu byl, že Johana usnula přesně minutu po odchodu, takže opět jsem vláčila půl pytle cementu až na metro - tj 10 minut chůze. Ale až doma mi došlo, že jsem pitomec, vždyť mám přeci doma šátek, tak proč si ho do ruksaku nepřihodím, hned by se Johana táhla líp, když už jsem líná tahat golfky. Takže pro příště na něj snad nezapomenu a snad se do něj ještě Joko vejde, budu dnes zkoušet, co jsme obě zapomněly.
Tak se zatím mějte, já jdu léčit mateřské rány, Johana mi dala (snad nerada :-))) ) pěstí a mám z toho pěkný zánět či co v tváři, včera jsem léčila rumem, dnes leduju, ale lepší se to.
ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 31.05.05 10:51

Ahoj všichni,

srazík byl bezva, ještě jednou musím veřejně poděkovat Romaně za skvělou organizaci a výběr super místa - i v tom šíleným vedru jsme mohli být pořád v chládku pod stromy. Děti byly opravdu výjimečně hodné (on ten prostor, písek a prolejzačky nedal příležitost k nudě), takže jsme mohly i trošku mateřsky splknout. Jen mě mrzí, že jsem nevyfotila toho pána z hospody - jeho výraz, když viděl naši výpravu, by určitě stál za záznam :).

Na parníkovo-vlakový srazík se hlásíme, jeho „rodinnost“ je báječný nápad, ovšem uvidím, jak se na to bude tvářit má drahá polovička :). No možná, Romano, když mu slíbím, že může někde v koutě pít pivo se Standou, tak se nechá :), ale zatím to nijak růžově nevidím. Asi počkám, co na to ostatní otcové.

Viki po včerejším náročném dni na terase dneska spala do 10, mezitím se zatáhlo a čekám, kdy začne lejt… a to jsem chtěla udělat procházku na nákup, ach jo.

Jani, tobě gratulace k výběru nejhezčího dřezu - myslím, že kdybyste šli do jednobarevné desky v jedné z barev, které se na něm vyskytují, určitě to nebude na škodu :). Doufám, že děti budou v pořádku.

Domluvil jsem, howgh!

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.05 11:00

Standa pojede rád, ale nerad by tam byl sám chlap :-). Navíc to není moc chodivý typ - takže nápad s hospodou by se mu určitě líbil :-)
 ro

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.05 11:04

Ještě jsem zapomněla na jednu důležitou maličkost, ten parník není moc levná záležitost, ono se platí pravděpodobně stejně, ať vystoupíme kdekoli, tj. 350 za dospělého a 150 za dítě. Ještě ověřím, zda to naše prťata nemají zdarma, jak je to s kočárky a zda nám za tu Zbraslav - což je nepatrná část celé trasy - něco sleví. Víc budu vědět zítra.
 Ro

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.05.05 15:36

Nás tatka se urcite nezúcastní, hrajou s Tegolou (to je myslím Praha Libus). Ale manza od kamarádky by asi sel (jeste zjistím presne).
 Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 31.05.05 20:56

Ahoj vespolek,

Zuzko a Ivo, fotky jsem nakonec přece jen stáhla (u našich), ale ještě jsem je neviděla, jen jsem si je tam uložila a táta mi to šoupne na CD. Moje připojení z domova je … no nebudu šířit sprosté výrazy, ale co bych chtěla za ty prachy a víc do toho dávat nechci. Každopádně díky a už se těším, že snad zítra si je prohlídnu.

O přepadovce Vrabčího hnízda už jsem psala Bublině - docela mě to štve, že tu parník nikde nestaví :o( Dívala jsem se na netu a nejblíž je fakt Zbraslav a pak až Měchenice. I když i z těch Měchenic by to šlo, buď byste popojeli zpět vláčkem (1 nebo 2 stanice, podle toho, kde bychom se chtěli sejít) nebo by se to dalo i pěšky - je to jen přes most a pak kousíček podle vody (i když po pravdě nevím, jestli bych se na ten most pustila s dítětem, není dobře zabezpečen a místy chybí prkna). Koneckonců už od toho mostu to je pěkná procházka, podle vody, nic moc tam nejezdí (místy vůbec nic - je tam zákaz vjezdu docela po dlouhý úsek), hned na začátku jedna nálevna (kemp u řeky hned za mostem), kousek dál další a za další asi půl až kilák je ta louka, co jsem vám o ní povídala - velký oplocený areál, kde je budova na ubytování, nějaká ta restaurace a zmrzka, pak venku velká otevřená nálevna se stolečkama (ve stínu), jinak možnost půjčit slunečníky, dětský bazén, klouzačky, prolejzačky, houpadla, pak jsou tam ještě nějaké trampolíny a kurty. Platí se vstup okolo dvacky, což ve srovnání s 300 za parník je prkotina. Jediné riziko je v případě hezkého počasí narvanost, protože tam jezdí docela dost lidí i z Prahy. No a zpátky zase ten posázavský pacifik.
V Břežanském údolí kromě frekventované silnice nevím o ničem zajímavém. Jen na začátku je malá zoo, tam jsme byli letos už asi 3× (je to pro nás výlet tak na 1,5 hodiny - ideální). Zvířat je tam jen pár a většinou jsou zalezlá, navíc o víkendu je to dost navštěvované. Na konci je sezení v lese, ale když jsme tam byli naposled, bylo to posetý odpadkama, jsou tam stolky a lavičky, ale aby se člověk štítil tam něco položit.
Náš taťka se nezúčastní určitě, ani se nemusím ptát :o)))

Srazík byl prima, i když pro nás docela úmorný - jak je horko, plácneme se na zahradu a vůbec se nehýbeme :o)) Pískoviště dobrý, ale Jíra ho moc neocení - má ho k dispozici kdykoliv. Co ho nejvíc zaujalo? Jak rozdával BeBe brumíky a hodil je dětem na zem jako pejskovi, místo aby jim to dal do ruky („to byo okivý jak to Jía hodil dětem jako pejskům"). Jak jsme „byli v maičký hopůdce - Jía měl obovskej hjad a papal hjanolky a oku:ky a maminka papala ňáký masíčko taky", pak měl zmrzku mrože co je před Večerníčkem a jak se vztekal, když mu ho maminka nakousla a chtěl novou :o)) Když jsme nasedli do tramvaje, hned usnul a spal celou cestu, takže jsem byla úplně rozteklá, než jsme dojeli, navíc mamka blbě pochopila můj vzkaz a nečekala na místě, ale když jsme vystoupili, teprve vyrážela. Tak jsem se s polospícím dítětem svalila do trávy vedle silnice (naštěstí tam byl strom - trošku stínu) a čtvrt hodinky jsme si počkali.

No jinak jsem Jíru vážila u doktorky a oblečený měl skoro 16 kilo, takže čistá váha je tak 15,5 (2 roky a ¾). A zítra je mu PŘESNĚ 1000 DNÍ !!!
Ještě neodolám jeden jeho vejšplecht: nechal na zemi koláček na talířku a teta ho upozornila, že mu po něm leze mravenec. Jíra: „taky ho má jád!" :o))

Tak ahoj. Jiřina

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 31.05.05 23:01

Ahojky srazíkáři :o)
my se tedy opravu omlouváme, asi vás Zuzuka říkala, že tentokrát mě nebylo ejchuchu. NAkonec jsme to odskákali všichni. Já tedy jen totální nemohoucností, Kuba průjmem, co jsem v životě neviděla (v noci se po…tak, že to měl i ve vlasech…koupali jste už někdy spící dítě, když samotná nezvednete ani hrnek s vodou, žaludek se vám obrací při pohledu na jídlo, natož…a schopného muže jste nechali někde v hospodě?ZÁŽI­TEK!!!) a na Pepu to leze teď…chachá…nejsem škodolibá, ale to má za tu noc!!!!
Takže se těšíme na příště a na parník začínáme šetřit. Taťka s námi asi nepojede, ten se zas zašije někam do galerie(teď fakt, to není jinotaj pro hospodu.Musím ho rehabilitovat, on je opravdu snaživý :o)
Tak papa a těšíme se K+k

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.05.05 23:32

Ahoj Filuťáci,

moc nás mrzí, že jsme se nemohli zúčastnit srazíku, mamka ani nedala vědět, protože jsme měli od minulýho týdne rozbitý modem a přivezli ho až dneska, tak se omlouváme. A o víkendu jsme zapomněli na akci u babičky ve frýdlantě v čechách, kde byly Valdštejnský slavnosti a museli jsme jet tam…takže proto jsme nedorazili za vámi. Mamčino přemlouvání, že zůstaneme v Praze nebylo vyslyšeno, protože tchýně (teda moje babi) by se prý urazila…ach jo :o(.
A na toho 11.6. už žádná jiná plánovaná akce není, takže na parník rádi dorazíme i s taťkou, ten má výlety rád :o))).
Jinak o víkendu jsem se měl nakonec fajn, ty slavnosti mě teda moc nebavili, zlobil jsem jak se dalo, ale zbytek víkendu jsem se plácal s bratrancema v bazénu a na zahradě a v písku, tak to už byla jiná zábavička :o))).
Jdete zítra někam na dětský den? My jdeme s mým kámošem Tomíkem a jeho mamkou do Stromovky, budou tam koníci, chytání rybiček a spousta zábavy a atrakcí, tak když by se mamkám chtělo, tak se tam přijďte podívat. Začíná to ve 14hod.
Viky, já chci taky k tobě do bazénku jako joko :o))), umím bezvadně stříkat vodní pistolí do očí a lít vodu kyblíkem na hlavu :o))), to by asi mamka nebyla nadšená.....:o))))
Dneska jsem byl s našima na zběsilém nakupování v Butovicích, vůbec mě to nebavilo chodit z jednoho obchodu do druhého a tvářit se vzorně, takže jsem to dával dost hlasitě najevo a nenechal mamku pořádně nic vyzkoušet :o))). Jedině v Drapa sportu jsem byl hodnej, tam mají okolo velkou dráhu a půjčil jsem si tam kolo a jezdil jsem tam pořád dokola :o))). Pak jsem byl v herně medvídka Prokůpka a za mohutného řevu a vzteku jsem musel odejít, protože bych tam byl klíďo i přes noc…tak nakonec jsem se ještě navečeřel v KFC kuřátkem a kaší a ještě jsem dostal nový Lego ke dni dětí, takže to tak špatný zas nebylo :o)))).
Mějte se krásně a ať si zejtra užijem ten náš velký den :o)))) Šimůnek s mamkou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.06.05 09:15

Ahojky,

kdyby jste do té Stromovky někdo šel, tak mi brnkněte na 604729842, abysme se tam potkali.
Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.06.05 10:03

Ahoj Šimůnku,

chichi, mamce je to jedno, když mi někdo leje vodu na hlavu, ale já řvu jak tygr, takže bys toho asi brzy nechal, v rámci zachování zdravého sluchu :D. A Joko a Bára to taky nemají rádi, takže bychom tě zcela jistě zbily!!! :D Ovšem jestli nemáš strach z ženské přesily, příště tě taky ráda pozvu (jen přemýšlím, jestli teda nepořídit větší bazén - p.m. :).

Užijte si ten dnešní den, já mám oslavy slíbeny na sobotu, hromadně u známých, tak se snad dočkám :). Dárek už jsem dostala taky včera, krásnou novou sukýnku.

Pa, Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.06.05 10:04

Fuj, Viki, co to píšeš?! Joko a Bára to taky nemají rádY! Jedině tě omlouvá, že ještě nechodíš do školy :D.

Mamka iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.05 10:38

chichi, Viki, špatně píšeš, já Joko i Bára to rádI máme, protože s pistolema už nejsme slečny, ale pěkní draci. Jen s ohledu k tobě zůstaly naše stříkací pistolky zavřené v ruksaku :-))) Jinak pistolnickou přestřelku už jsme si obě ozkoušely u Báry ve vaně :-)
Pa
 Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.05 11:05

Tak jsem párkrát zvonila a vím, že jdeme my, jde Mismiska a Asha z chatu, Eva možná dorazí po třetí hodině, protože Filda musí být do té doby ve školce, Bublina nemůže, Smokie má dnes velký stříhací den u Bootgirl, když jim to vyjde, tak zkusí dorazit, ale neslibujou. Víc už mě nikdo nenapadá. Akorát nevím, která z tamních restauraček je Šlechtova, to je ta vzadu u Hucul klubu?

Ro

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.06.05 12:22

Joko,

se stříkacíma pistolema taky nemám problém, to jste je měly vytáhnout :). Ale když mi někdo vyleje kyblík vody přes oči, to se můžu po… :D.

…jo a nejlepší stříkací pistoli má stejně taťka, na tlakovou vodu, z tý to stříká furt a pořádně :D - ovšem půjčuje mi ji zřídka.

Užijte si Stromovku a všechny od nás pozdravujte.
 V.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.05 19:05

Tak ve Stromovce jsme byli, ale Martině se tímto velmi omlouvám, její číslo jsem si samozřejmě neuložila. Pak jsem se snažila hlavy vykroutit, jestli nezahlídnu někde něco jim podobného, ale přeci jen se osobně neznáme, takže moc šancí nebylo.
Upřimně, velmi mě to zklamalo. Stromovka byla plná dětí od roku a půl do šesti let a většina atrakcí byla vážně spíš pro školáky - kteří jsou v té době samozřejmě ještě ve škole nebo píšou úkoly. Koníčky byly hezké :-)) Trošku Joko zaujaly akrobatky na koni, velmi ji zaujalo, že se po koních hází dlažebníma kostkama, dělbuchama, střílí se po nich a pálej se jim kopyta - neděste se, šlo o ukázku výcviku policejních koní, ale nevím, jak to na tuto věkovou skupinu dětí působilo, hodně se jich u toho bálo. Takže jediné, co mohla Joko podnikat, bylo kreslení křídama na chodník, jenže si děcka kradla křídy. Jeden maličký skákací hrad byl narván školáky. Na tři poníky a jednu bryčku ku projížďkám se stály tři padesátimetrové fronty, to jsme ani nezkoušely vystát. No a jeden stánek s občerstvením prodávající párky a podobnou dětskou stravu. Jsme vyvětrané, vyťapané, ale zážitků moc nemáme.
Takže kdo nešel, nebo šel jinam, dobře udělal.
Ale mám ještě jeden supr zážiteček, stavila jsem se dnes v Podolí za Jitkou s chatu a poňuchala jsem si její týdenní Mišičku, úžasně krásnou a hodnou princezničku. Chjo, ty mimča jsou prostě nádherný.
No a pak mám samé lepší zprávy o srazíku, ale teď jsem grogy, takže dopíšu až večer, taky doplním fotky v albíčku.
ahoj
Romana a Johanka

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.05 22:37

Ahojky všichni,

moc vás všechny zdravíme a zároveň se omlouváme z naší neúčasti na srazíku, velmi nás to mrzí, protože to muselo být vážně super a taky jsme vás všechny chtěli vidět.
Bohužel jsou v životě chvíle, které člověk nese hodně težce a i kdyby se třeba stavěl na hlavu, vztekal se a kopal přitom nožkama tak jako ty naše prťata, může se tak maximálně pokusit smířit se s realitou. Jak už asi možná víte, v pátek jsem se dozvěděla že mi vážně onemocněl tatínek a ačkoliv jsem sama sebe přesvědčila, že mi rozptýlení v podobě srazíkování jenom prospěje, v sobotu jsme ho museli odvézt do nemocnice a všechno bylo rázem jinak.
Další srazík bysme si rozhodně nechtěli nechat utéct, přijedeme velmi rádi, dokonce stíháme odjezd parníku bez přespávání v Praze, ale následující dny se u nás budou pohybovat v podobně chaotickém duchu, jednou nahoře a jednou hodně dole, takže naši účast nechávám zcela otevřenou až do posledního dne před akcí.
Ahoj Stáňa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.06.05 22:54

Stáňo,
To mě strašně mrzí. Doufám, že se ta realita dá trošku zvládnout nebo obrátit k lepšímu. Doufám, že všechno zvládnete, přejeme pevné nervy a hodně štěstí. Snad se na parníku uvidíme.
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.06.05 23:07

Ahojte všichni,

tak jak jste strávili Den dětí? Teda, mučit koníčky by se mi taky nelíbilo, já se ráda koukám, jak před mamčinou prací trénujou parkur.

Já jsem dnešek prozlobila, zase jsem nespala, lila jsem z jupíkové flašky pitivo po celým bytě. Zdrhla jsem nahá a dovezla jsem si domů trojkolku a pak jsem na ní jezdila po bytě a dělala z bytu pískoviště. Taky jsem mamku dokopala, po včerejších nohou jsem to dneska vzala do hlavy (mamčiné) - tímto mamka zdraví tetu Ro. A představte si, že mi za to nechtěla číst pohádku!!! Dala jsem jí najevo, co si o tom myslím, a několik silných imperativů jsem podpořila ránou do hlavy - tentokrát jen pěstí. Nakonec jsem musela vzít zavděk taťkou, mamka se nedala obměkčit. Stejně měla práci s Filipem, měl nějakej problém s taťkou, či co. A taťka na něho musel zařvat (když to po 15. normálně nešlo) - brácha to těžko rozdýchával a dělal scénky. Jo, a taky dneska zapomněl na hřišti pálku a pak už tam nebyla. Jestli ji ztratil, tak si teda pěkně vydělal.

Teď už ale slastně spíme a rodičové jsou lehce lízlí - taťka donesl strašně dobrý Chardonnay, prý je to mňam.

Tak se mějte,
Zpravodajka Verča

P.S. A to MDD jsme nakonec večer oslavili pořádnou porcí melounu - letos poprvé. A dokonce byl dobrej, slaďoučkej.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.06.05 12:32

Ahoj Stáňo,

držíme všechny palce, ať to s tatínkem dobře dopadne, a tobě přejeme hlavně pevné nervy. Těžko v takovéhle situaci utěšovat, tak jenom abys věděla, že jsme s tebou.

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.06.05 12:37

Ahoj Verčo,

gratuluju k plodně strávenému Dni dětí. Tak to má být, aspoň jednou do roka nás ti dospělí prostě poslouchat BUDOU!!! :D Já už jsem teda dneska druhý den výjimečně hodná, říkám si, že ještě staroušky nechám chvilku ukolíbat a pak to zase začne :D.

Mějte se všichni krásně sluníčkově!

Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.05 12:45

Ahojky Filuti,
já byla včera aktivní, heč. Konečně jsem se dovolala paní v pražské paroplavební a vyprávěla jí, jak horda maminek a nezvladatelných předškoláků chystá pirátit na jejich parníků. Paní se smála a pak mi řekla, že ten slapský parník není moc bezpečný a že ta cesta je pro děti děsně nudná a zdlouhavá. Ve Skochovicích nám rozhodně nezastavěj, protože přístaviště nemůže tento typ lodi používat. A když teda chceme pirátit, tak prý má něco lepšího, a taky že jo:
Takže v 9:30 je odjezd z Rašínova nábřeží (tj. mezi mosty Palackého a železničním, v Podolí). Cena je 90 korun za dospělého, jedno dítko do šesti let zdarma, další dítko za 60 korun, kočárky nejsou problém.
A jede se vlastně přes celou Prahu, takže celá historická část včetně dvou menších zdymadel. Trvá to hodinu a čtvrt a končí se u Trojského ostrova. Když jsem říkala přibližný počet, zda to nebude problém, smála se a říkala, že klidně i dvojnásobek :-) tak jsem hned pustila hlášku i k Šulánkům, zda se nechtěj přidat Ale paní prosila, ať dáme včas vědět počet pro rezervaci a ať dorazíme s dostatečným předstihem, protože nám nemohou držet místa k sezení. Takže bych tam ráda v pondělí či úterý jela prohlídnout lodičku a domluvit podrobnosti. A budeme muset rozdělit úkoly, kdo bude vyzvedávat a navigovat a kdo bude držet místa.
No a po vylodění máme dvě varianty, ti otrlí, kteří dobře snášej davy, mohou přejít na druhou stranu do Troje a jít do Zoo nebo do Botanické zahrady. Ti, co upřednostňují žvatlání a pohodičku, můžou přejít do Stromovky, kde sebou můžeme plácnout podle počasí. Navíc je ten den na výstavišti koncert dětských sborů u Křižíkovy fontány.
Oplocené hřiště tam je taky, i když je to trošku štreka od přístavu a je v něm i dost prolejzek a opičáren pro starší, ještě se na něj pojedu mrknout, zda tam naše broučky ukočírujeme.
Lidí tam sice při krásném počasí bude požehnaně, ale Stromovka je velká, takže to myslím vadit nebude. A i kdybychom se rozhodli pro louku, tak nabereme míče a další blbůstky a bude taky fajn.
Stánků a restauraček je dostatek. Stačí si vybrat typ, s dětskou stravou je to jako obvykle horší.
Takže výlet naplánován, teď jdu ještě vymýšlet, kam se vrtnem při horším počasí, Pokud nebude velký slejvák a velká zima, tak loď platí, protože má samozřejmě i krytou část, stejně asi zabereme spíše tuto, na řece fouká hodně moc. No v nejhorším případě rozebereme Maroldovo panorama, které je snad už zase otevřené, nebo se juknu, zda se něco nebude dít v planetáriu, i když je to instituce pro naše prcky ještě dost náročná, ale třeba budou mít i něco pro prťata. No jdu hledat. Jediný problém budou spací okamžiky našich broučků, které budeme muset asi řešit širákem a kočárkama.
Tak víc už mě nenapadá. Teď bych prosila závazně nezávazné přihlášky, abych dala dohromady ten přibližný počet dospělých i dětí, zatím mi účast na tomto včera večer potvrdila Anaj, Stanasek i Zuzuka, předpokládám, že Bublina nebude chybět. Jiřino, k přístavišti to máš pár stanic tramvají z nádraží v Bráníku, ze Stromovky je to pak horší, je to vlastně dost podobná trasa s unaveným Jírou, jako si absolvovala posledně - jezdí tam pětka až na Hlavní nádraží, klidně tě vyprovodím, z Hlavního se neodjíždí tak hrozně a Jíra se může vyspat ve vlaku. Tak kdo dál?
zatím ahoj
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 02.06.05 14:42

Ahoj Romčo

My se taky hlásíme, tj. já s Davidem a Filipem. Náš táta se nezúčastní, vymluvil se na práci ale spíš se mu nechce mezi tolik ženských:)
Kočárek nemáme, stravu taky moc neřešíme (nouzovka to jistí, každý den nemůže být dle učebnice:) a raději tu Stromovku než Zoo. Děti se tam spíš uklidní než je zase hnát mezi zvířátka.
Ještě si zjistím, kde to vlastně nasedáme, jména mostů mi moc neříkají a už vůbec netuším co je to Maroldovo panorama, tápu jak cizinec:)) Kdeže já to vlastně bydlím?:)))

To bude super výlet, snad se nám vydaří opět počasíčko. Už musím jít, čeká mě hora žehlení, bléé:)
Ahoj Eva

P.S. Jinak musíme ještě poděkovat Romaně za skvělou organizaci jak tohoto, tak minulého srazíku. A velké díky patří taky Ivě a Zuzce za fotky, stačila jsem je jen jednou omrknout a snad dnes se dostanu k hrubšímu prozkoumávání:))

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 02.06.05 14:53

Ahoj Stáňo,
je nám to moc líto, taktéž držíme palce aby to s tatínkem dopadlo co nejlépe. Třeba se to změní a stav zlepší. Ať to všechno zvládáte co nejlépe.
 Eva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.06.05 21:15

Ahoj Romano,

my se samozřejmě taky hlásíme, též upřednostňujeme Stromovku, v ZOO jsou děti divoké a zvlášť o víkendu… :D. Taťku asi na parník nepřemluvíme, ale možná se dá ukecat na příjezd do Stromovky a případné taxikaření :).

Ovšem jsem zvědavá, jak zvládneme být v přístavišti dostatečně včas, když odjezd je už v 9:30 :). No holt budu muset celou línou rodinku vykopat z postelí dřív. Hůž na tom budou určitě dojíždějící z větší dálky, tak už držím ústa :D.

Přeju krásnou dobrou, čekalo mě žehlení (tímto zdravím Evu :), ale ohlásila se návštěva, tak mám výmluvu, proč to nechat na zítřek, juchú.

Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 02.06.05 21:35

To je dobrá výmluva, já jich měla taky několik ale už se nebylo do čeho osušit, takže nástup k žehlícímu prknu byl nutný!:)
Už to mám za sebou, konečně. Přeju hodně sil:o))
 Eva

P.S. Už vidím (hlavně sebe, lenoru největší:) jak budeme muset brzo vstávat aby jsme chytili odjezd. Ale taktéž se přidávám k mlčenlivosti:)

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 02.06.05 21:58

Ahojky,
nám se dětský den nakonec jakžtakž vydařil. Do Stromovky jsme to nestíhali, protože Davídek si při odpolední spánku dopřál a spal až do 15,50 h a to jsem ho ještě probouzela. Ale byly jsme v cuku letu venku, mazali pro Filipa do školky (ten měl dětský den dopoledne) a vydali se k nám na náměstí vedle školy. Tady pořádala akci ODS:) No byl to boj, co vám budu povídat. Atrakce byly zdarma, tak si to zkuste představit. Nejdřív kluci chtěli jít na labutě, akorát že to byly Mickeymousové, tam se kluci dostali až na pátý pokus a to jsem musela zasáhnout, jinak by jsme tam stáli ještě dnes:) Pak vedle na řetízkový kolotoč, na puntík to samé. Akorát na malý skákací čtvereček jsme stáli asi pět minut. Byla tam ještě velká nafukovací skluzavka, na kterou chtěl mooc Filip, jenže tam byla fronta na hodinu a více ale to už jsem vzdala. Radši jsme si tam koupili zmrzku a šli pomalu domů. Ještě budou akce o víkendu ale to tu budeme mít návštěvu tak nevím co stihneme.
Myslím, že kluci měli daleko lepší program o víkendu než na určený „den dětí“ ale ten se snažíme doma dělat furt:o))
Náš rarach ještě nespí, poslední dobou docela ponocuje. Jdu zakročit:)
Hezký večer všem
 Eva

 
Anonymní  02.06.05 22:56

Ahoj Evi,
Tak právě tu velkou nafukovací skluzavku zasponzorovali nějací rodiče a Filípek ji měl ve školce na zahradě celý den. Dopo s učitelkami, odpo pod dozorem maminek.
 Jana

 
Anonymní  02.06.05 23:00

Ahoj Romčo,

Novinky zní skvěle. Jsi fakt organizační talent, už se strašně těším.
Nám teď kašle celá rodina (deti), u Filípka cítíme jasnou cestovní horečku a navíc strach, že tam zase onemocní. Je to o nervy.
Musím jít zkontrolovat a vyprat poslední svršky, doufám, že to do zítřka uschne. A taky ojet strojkem manžela, má zítra sraz se základkou, tak chce být frajer:-))

Mějte se, Jana

 
Anonymní  03.06.05 11:30

Ahoj holky,
Tak jsem včera četla na Seznamu, že kousek od Brna uhořela v autě žena s tříletým dítětem. A dneska jsem se dozvěděla, že to byla moje kamarádka ze základky:-((((((.
Ta holčička byla o 14 dní mladší než Verunka. Dostaly smyk a narazily do stromu. Ach jo, to je hrozný, že čím je člověk starší, tím víc mu umírá kamarádů:-(. Neumím si představit, až mi bude 79, jako taťkovi… A jak musí být jejímu manželovi. Během vteřiny se vám zhroutí svět.

Ale k veselejším tématům. Snažím se sbalit Filípka na školku v přírodě. Jako pokaždé zjišťuju, že najít v jeho šuplíku dvě stejné ponožky je úkol hoden Sherlocka Holmese. Seznam ze školky je taky dobrej. 2 teplákové soupravy + 3 tepláky Filip prostě nemá. On ze všeho tak rychle vyroste, že jsem ráda, že stíháme udržovat stav na 2 teplákách a 1 šusťákách. Ale jinak je ten seznam celkem dobrej, mám ho na posteli a odškrtávám. Jenže před chvilkou se ztratil, po zoufalém 10minutovém hledání ho teda Verča přinesla, ale nechtěla ho vydat. Je to přece pejskův polštářek. Zbytky od snídaně jsem taky nemohla uklidit - pejsek to papá. A hádejte, kde si pejsek ustlal - přece na krabici s tím novým dřezem. Ještě se tím budu do zítřka kochat a pak ho odvezu k našim do úschovy.

Jdu rychle splichtit něco k obědu, pak frčíme pro Fildu do školky.

Mějte se
Jana a Verča zrzečka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.06.05 11:40

Ahojky Romi a Filutaci,

srazik v sobotu 11.6. s jizdou parnickem se nam moooooc libi a chtely bychom se vetrit k vam, teda pokud nas vemete do party.
PRemluvit kamaradku s malou Elinkou mi nedalo vubec praci a jsou nadseni, takze hlasim 2× dopelacky + 2× male holcicky (no, mimina uz ty nase kocky teda nejsou:-) ) a taky se primlouvame za Stromovku.

Ja teda tusim kde je pristav na Rasinove namesti, ale budu vdecna Romi, kdyz napises kde presne vystoupit (tusim ze Palackeho namesti) ci metrem ci tram.

Predem diky a moc se tesime

Sulanek a Nika

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 03.06.05 17:17

Ahoj holky, ahoj Filuťáci!

Tak Romča mě vyloženě prokoukla :-), píšu do Jarních miminek a tady to nějak flákám. Ale ne, myslím na vás pravidelně, dokonce do Jarních miminek jsem psala naposled v pondělí, ale mě to tady furt hatí Tobík (doposud oba spali), teď jsem ani nedopsala oslovení a už mi Tobík kňoural, že se probudil, asi nechce, abych psala do „Kubíkovýho“ deníčku :-D.

Jani - je to strašný se něco takovýho dozvědět, já jsem se něco podobného dozvěděla, když jsem byla těhu s Tobíkem, kámoška mi psala smsku, že se nám zabil v autě kamarád se svojí ženou, vůbec jsem tomu nechtěla věřit, myslela jsem, že si ze mě dělá srandu :-(. Doteď se mi nechce věřit, že už není mezi námi.

Teď ke srazíku, Romčo, máš můj velikánský obdiv, jsi prostě šikula! Vypadá to super, až na jednu naši maličkost, jestli překecám taťku, aby šel s náma, tak ráda půjdu, totiž jak už nemám dvojkočár, tak nějaký cestování s volně pobíhajícím Kubou je trochu hra o moje nervy, především je problém se skoro spícím Kubou.

Dneska odjel Kuba s mojí mamkou k babičce a my tam přijedeme asi v úterý, takže si od Kubíka řádně odpočinu, to jsem milující matka, co? :-D. No a vrátíme se dle situace.

Končím, neb tento komentářík píšu asi 3 hodiny, prostě furt mi do toho něco leze :-(.
Zatím pa pa!

Katka s Tobíkem a nepřítomný Kubík :-)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.06.05 18:55

Ahojky všichni,

především díky moc vám všem za podporu, víc slov k tomu není třeba.

O parníkování už jsem s Romanou mluvila, jsme nachystaní na první ranní vlak s odjezdem v 5,22 :-((((( Naše účast je ovšem velmi nejistá, bude se určitě odvíjet od momentálního psychického stavu celé rodiny, příští týden prostě bude hooodně náročný. Ale pokud to jen trochu půjde, pojedeme, bližší informace budu sdělovat naší drahé organizátorce ro.

Dětský den jsme oslavili už o víkendu, v parnu jsme absolvovali několik soutěží, naštěstí bez velkých front, postříkali nás hasiči, ostatní atrakce na přímém slunci jsme vzdali a dvě hodinky jsme strávili ve stínu stromův blízkosti super kašny, takže děti do naha a do vodičky :-) mám nastřádáno spoustu pěkných fotek, už od vánoc jsme do albíčka nic nevložili, tak asi ten půlrok vynechám a vrhnu se do letních foteček, možná......

Tak zatím ahojky, zdraví vás Vojta, právě se chystá na projížďku na kole, pro velký úspěch z minulého týdne (tři dny jsem si nesedla) se dnes s výmluvou vaření a praní neúčastním.
Stáňa a spol.

 
Anonymní  03.06.05 19:26

Ahoj Šuldo,
My se na vás taky těšíme.
Filuti

 
Anonymní  03.06.05 19:30

Ahoj všichni,
Tak jsem se zase projevila, že jsem úplně mimo. Kupovali jsme Filipovi ty gumáky a nějak jsme při tom zkoušení přebírali. Až doma jsem zjistila, že jsme koupili obě boty PRAVÝ. Naštěstí jsem účet nevyhodila, takže jsme jeli do obchodu znovu. Už máme pravou i levou. :-)))
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.06.05 20:52

Aspoň víš, že máš doma PRAVÝHO chlapa. Ale historka úžasná, chechcu se tu, až se mi bříško třepotá.
 Ro

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 03.06.05 21:14

Ahoj,
my se tímto ze srazu omlouváme. Jezdit v létě o víkendu z vesnice do města do parku, když máme zahradu a navíc možnost užít si tatínka, babičku a dědu, koupání v bazénku apod., to si ráda odpustím. Jednou za rok stačí :o))) Tak snad někdy příště, až bude sraz v nějaké školce (ten v Motýlku pro nás zůstane nepřekonaný) nebo až budete mít cestu naším směrem.
A co se týče lodě… chystáme se letos vzít děti na pár dní na vodu - kanone, spaní pod stanem atd., technické detaily zatím řešíme.

Dětský den my máme zítra od práce na Konopišti, doufám, že nebude lejt - loni byl slejvák hned jak jsme přišli, tak jsme strávili hodinu pod stromem a pak zase jeli domů. Snad si to i Háňa užije, zatím ale mám zkušenost, že podobné akce jsou spíš pro větší děti.

Ahoj a hazky si zaparníkujte.
Jiřina

 
Anonymní  03.06.05 21:52

No ale to nepůjdeš s náma!!! :O

Ale musím připustit, že jsem na minulým srazíku taky nebyla, i když proto, že mi bylo blbě. Tak si to teda v kruhu rodinném užij :-))

A pak nám pěkně popiš, co říkaly děti na tu vodu. Babička chtěla brát Filípka ve dvou letech. Ale já mám k vodě a lodím hodně suchý vztah, protože se mi v 7. třídě utopil strejda (řekl tetě, že ten jez sjede, ona ať jde pěšky. Našli ho až za hodně dlouho. Zůstala sama s půlročním chlapečkem). Nějak se to ve mně zarazilo a na vodu nejezdím a pustit své děti mě asi bude stát hodně velké sebezapření.

A ahoj za rok:-))

Jana

 
Catharine
Povídálka 38 příspěvků 03.06.05 23:21

Výlet parníkem, to dětem slibuju už hodně dlouho a proto se taky hlásíme, akorát nevím přesnou sestavu. Mates měl zápal plic a ted se z toho dostává, doufám, že bude v pohodě, ještě ti pisnu na mobil příští týden. Zatím ahoj.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.05 00:01

Jojo, nějaký mapky asi zase vytvořím, ale dá se to snadno najít na webu pražské paroplavební společnosti, je tam i trasa a časy a podrobnosti
Těším se
Romana i Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.05 00:55

Budu se moc těšit, snad to zvládnete komplet. Když jo, tak ukecám i svého puboše.
ahoj Ro

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.05 01:08

Právě dnes jsem vyhnala Filipa na vodu s jeho tátou, aby se konečně naučil pořádně kormidlovat a mohl jet se mnou a Johanou na vodu příští rok, chceme koupit nafukovačku kanoe a porozhlédnout se po českých tocích. Taťka je taky naprostý suchozemec a sama bych se s Joko bála, tak zdatná nejsem, takže to zbývá na Filipovi, doufám, že se to naučí během letoška, má ty vody plánované čtyři plus týden v Pořící nad Vltavou. Tak uvidíme. Johanu už teď mrzelo, že nemohla jet s nimi. chtěla na loď a plavat a pádlo a koupat a vláčkem a vůbec. No doufám, že na parníku nebude mít podobné nápady :-)
Jano, pro zkušenosti si můžeš zajít i k chillie s Vítkem, ty už na vodě byli v roce a půl a Vítek byl velmi nadšen. Tvého Filípka bych už klidně pustila, je to rozumnej kluk, když o něco jde. No a nehody se stávají i na silnicích i na hřištích apod.
pa
 Romana

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.06.05 22:34

Ahoj Filuti,

Sulda mi rekla o vasem sraziku a my bychom se taky radi vetreli, pokud nas vezmete :)) Uz se moc tesime.

Katka a Tomasek z denicku Verunky a Adamka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.05 22:53

Vezmeme, těším se
Ro

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.06.05 23:09

Ahojte všichni,

Tak Filda je úspěšně na školce v přírodě, Verunku jsme promptně odeslali k babičce a máme volný víkend. Jupííííí
Po dloooooooouhé době jsme zašli do kina. Román pro ženy nás fakt pobavil, ještě teď si říkáme různý hlášky a smějeme se. Zakončili jsme v hospůdce. Je to se mnou fakt špatný. Na mateřské piju jen víno a teď mám po jednom ginu s tonikem molitanový kolena :-).

Vypadá to, že parník budeme mít celej pro sebe. Už se těším!
Ale nejvíc se těším na zítřejší dopoledne, který CELÝ strávíme v posteli.

Tak dobrou noc
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.05 00:24

Jani,
já posledních x let nečtu a do kin nechodím, hele, je pravda, že mi Vievegh ukradl moje oblíbené „Tankuj, tankuj, vykrůcaj“?
Oč se mám soudit? O tantiemy? A vůbec, dodej podrbnosti, ať mám argumenty pro piráty. Jinak jsem ze závisti na zítra uspořádala hlídání, jdeme za kšeftem a na grilováníčko (prý zbohatlíci jinak než u žvance a chlastu o práci nejednaj - to to dopadne, já ožratá a s plným těžkým bříškem vyřizovat provizi :-))) ), no ale jdeme i s manžou, tak snad se to oplatí - standa sní hodně. No a babi zase po delší době bude hlídat. Jak já se těším…
A jestli dopo vše stihneme, tak možná upíchnem Joko i na noc, božíčku, celá noc bez radarů - to bude vzrůšo :o)

Jinak koukám, jak nám srazík hezky roste, zítra sečtu, obvolám neozvavší se a počítám, že v úterý dopo tam jedu. A stále hledám, kam se vrtnout v případě deště, ten dnešek mě velmi namíchl, v Praze tvrdili, že budou přeháňky a celé dopoledne vycházkové nebylo, takže doufám, že příští víkend se meteorologové polepší.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.05 01:22

Milá Jiřino,
moc mě mrzí, že po těch pár letech nevidíš smysl srazíkování stejně jako většina z nás ostatních. Já mám docela chuť si pokecat s děvčaty, s kterými si pár let píšeme, přímo z oka do oka, když se to po roce napoprvé z objektivních příčin nepovedlo, tak je tu holt opravný termín.
No a druhá vize je uvrhnout a srovnat své dítko mezi vrstevníky a nechat ho, aby se v takovém kolektivu nenásilnou formou za přítomnosti mamky otrkalo ještě před nástupem do školky. Kdybych s Johankou neobjížděla srazíky a nesnažila se jí dopřát styk s podobně starými dětmi, tak bych se s její japonštinou potýkala mnohem déle, teď už začínáme být za vodou. A je jedno, jestli je to ve školce nebo na pískovišti, jde o to, aby spolu děti komunikovaly.
Můžeš argumentovat, že podobného lze dosáhnout pravidelnou docházkou na stejné pískoviště, ano lze. Ale já ani Johana bohužel ty děti neznáme, a tudíž se nám oběma těžko navazuje vztah a při rvačkách o hračky já jako mamka někdy nevím, kde je pravda, Johana má vždy pravdu na své straně. U dítek z Emimina většinou velmi rychle obě víme, která bije. A Johanka velmi rychle pochopila, čím přesně lze například Viki nebo Kubu vytočit (když mám mluvit o pražských dítkách) a já zas vím, že to má v úmyslu. Prostě kámoši mají i v tomto věku svůj význam a prostředí, kde se setkají, je druhořadé. No nic, je to tvoje rozhodnutí o výchově svých dětí.
No jestli zavoláš, objednáš, zaplatíš a zařídíš odborný dohled v Motýlku, rádi se přidáme, věřím, že nejen já (Motýlek je super instituce pro postižené děti a čím mohu, tím ji podpořím). Jestli vymyslíš dopravní trasy, zajistíš navigaci nebo vyzvednutí z nádraží, nebo alespoň zajistíš hezké uvítání a občerstvení třeba u vás na zahradě, nikdo není proti. Kdo bude mít možnost, věř, že přijede. Ale nemůžeš chtít, abych organizovala trasu tam, kde je to přes dopravce i trasu neschůdné.
Jestli chceš, mohu po prázdninách zorganizovat ten přepad, tj. příjezd do Prahy (pro některé více než tři hodiny cesty), přesednutí na vláček k vám, přepadovka u vás za účelem kobylčího náletu, krátký výlet po okolní přírodě a vláčkem návrat k vláčkům a autíkům a spol. A veškera moje organizace bude v tom VČIL, v termínech, kdy kdo kam přijede, a v hodině, kde se maj všecky ty osoby sejít - zní to děsně, ale je to vlastně sranda. Všechno se dá dohledat na netu. Spíš jde o to grilování a o tu oplocenou zahradu, která nájezd Filutů, tak jak je znáš, může nebo nemusí přežít. Budeš-li pro, písni mi, o zbytek se můžem podělit.
Jestli se necheš srážet ve zdejší smyslu slova, chápu to a beru na vědomí
ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.06.05 18:01

Ahoj Jiři,

musím se připojit k Romaně, vždyť my se nesrazíkujeme kvůli tomu, aby děti byly v parku, ale abychom mohly řádně proprat všechny jejich ctnosti a nectnosti přímo. A o blahodárných účincích společnosti ostatních dětí na (budoucí) vlastnosti našich drobků jistě netřeba pochybovat :).

Napadlo mě, když nechcete do Stromovky, tak vezmi taťku (nebo jinou dospělou výpomoc) i Háňu a pak z parníku můžete do ZOO, tolik zvířátek ani u vás určitě nemáte :D.

Pamatuj si, že jestli nebudete jezdit vy za námi, tak se fakt splní Romanina výhrůžka a přepadneme Váš ranč v plném počtu :D :D.

Zatím papa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.06.05 18:10

Nazdar kámošové,

mamka se vypsala výše, tak teď zase můžu já :D. Jak jste prožili ten propršený víkend? To byl hnus, co? My jsme s mamkou zůstaly do dnešního poledne slaměné, neb tatínek jel provětrat motorku na sraz do Plzně, a naplánovaly sobotní výlet za ním. Celé včerejší ráno jsem hlídala, kdy přestane pršet, až v 10 mamka vyhlásila náhradní program. Nakonec to nebylo špatný, spojily jsme nákup v Letňanech s návštěvu dětského dne (jeden z mála pod střechou) a navečer, když se vyčasilo, jsme jeli za známými do hospůdky u tenisových kurtů. Tímto hlásím, že tenis mě nebaví, ale squash jsem vydržela pozorovat skoro půl hodiny a odlákat jsem se dala až na zmrzlinu.

Dneska se nám vrátil mírně zmoklý ale šťastný motorkář, tak jsem si ho uzurpovala pro sebe a vyprosila návštěvu u babičky. Mamku jsme nechali doma, prej ať si ode mě odpočine :D. No, já nevím, co furt má, dneska si dělala čárky u (téměř) každé otázky „Proč?“ a za dopoledne jich bylo 87 :D :D. Aspoň si udržuje mozek v kondici.

A na závěr vejšplecht týdne: včera na záchodě v hospodě: „Mami, to je velkej záchod na velkou prdel, jako máš ty.“ Za dveřmi čekající paní se smála hezky dlouho a hezky nahlas… mamka už tolik neeee ;).

Zdravím, Vaše Viki

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 05.06.05 22:18

Ahojda Filuti,

Romčo, já myslela, že jste nakonec do tý Stromovky vůbec nešli (no, kdybych nemyslela, tak jsem ti mohla zavolat sama…), když jsi se neozvala…
Musím říct, že mě to tam zklamalo, neměli jsme sebou golfáč, tak to na kluky bylo dost daleko (byla jsem tam ještě s kámoškou a jejím prckem) a ty atrakce pro ně ještě nebyli. Šíma se těšil na koníčky, ale tu padesátimetrovou frontu jsem tam odmítla stát, do skákacího hradu plnýho velkejch dětí jsem ho taky nepustila, aby mu někdo neskočil na hlavu, tak z toho byl trochu otrávenej. Takže tam chvíli matlali vodovkama a křídovali a pak si hráli sami s autama na trávě.
Ten parník zatím nechávám otevřený, protože mi onemocnělo autíčko :o) a kamarád, který mi ho opravuje má čas zrovna v sobotu, on je od nás z chalupy a ta je až v jižních Čechách, tak ještě nevím, říkal, že mi ještě v týdnu brnkne. Mrzí mě to, na druhou stranu to auto zase potřebuju…ach jo :o(.
Souhlasím s tebou co jsi psala Jiřce a docela mě zarazilo, že Jiřka má na srazíky takovýhle náhled, když zpočátku vlastně ona byla iniciátorem těhle deníčků. Já byla pouze na jednom, tenkrát ve Vraným kde bydlí Jiřka, bylo to fajn, moc nás tam tenkrát nebylo. A na tomhle je právě fajn, že se to všechno můžem probrat z očí do očí a spoustu toho o sobě víme z dopisů. Sice je pravda, že prckům stačí bazén a zahrada, ale Šíma se sám nudí a hledá společnost k sobě. S dětma se setká jen na hřišti nebo u mojí kámošky a jednou týdně ve školce, kam s ním od září chodím…
Napadl mě ještě jeden úlet, i když nevím, jestli by byl realizovatelný a to třeba dvoudenní srazík u nás na chalupě v létě. V létě tam budu většinu času, protože na dovču jedeme až v září a kdyby se to zorganizovalo v týdnu, kdy tam nejsou moji rodiče ani druhá polovička, tak by to šlo. Je to velký barák, místa na spaní dost, dvě koupelny, dva záchody, veliká zahrada, ohniště, gril, velký pískoviště, dva dětský bazénky, případně 1km koupaliště, dětský postrkovadla a šlapadla typu auto, traktor, motorka, kolo… a teď nově veliká plastová klouzačka, která s náma jela tenhle víkend jako dárek ke dni dětí :o). Je to 80 km od Prahy, takže by se muselo autama. A když by nás bylo hodně a bylo teplo, dá se spát na zahradě ve stanech :o))). Moje drahá polovička mi to shválila tenhle nápad (ale účastnit se prý nemusí), takže záleží co vy na to????
Romča je takový správný organizátor, tak by se to třeba dalo zrealizovat? Nám je to jedno kdy, jestli v červnu, červenci nebo srpnu.
Tak zatím pa
Martina.....Šímu jsem sem dnes nepustila :o))), ten je tak utahanej z víkendu a věčného šlapání na traktoru, že spí jako pařez :o).

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama