FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - tentokrát od Šimůnka

Rodičovství

Ahojda Filůtkové, deníček nám už opět zapadl hodně hluboko, tak jsem se rozhodli s mamkou napsat nový.....

Moje plánovaná operace kýly na pondělí se bohužel konat nebude, protože při předoperačním vyšetření mi zjistili lehce zvýšené jaterní testy a musí se zjistit od čeho to je. Takže na operaci jsme dostali zatím další předběžný termín na 16. ledna. Při odběrech jsem byl statečnej, museli mě píchnout třikrát!, protože nemám nikde vidět žíly a sestřička, i když moc milá a hodná se bohužel netrefila…v or­dinaci mi pouštěla přitom na počítači pohádku a nakonec mi věnovala velkej náklaďák, ketrý tam měla pro děti na hraní, prý abych na ní nezanevřel :o). Na další odběry jdu v pondělí ráno, aby se zjistilo, jestli ty testy budou ještě zvýšený, případně proč. Mamka teď tluče hlavou do zdi, protože večer před odběrem mě velmi neuváženě vzala na večeři do KFC, kde jsem slupnul dvojitou porci kuřete a hranolky a moje paní doktorka si myslí, jestli to nemohlo ty výsledky ovlivnit.....no uvidíme… Takže na tenhle týden mám naordinovanou dietku bez tuků a čokolády, aby se vidělo, jestli to skutečně ovlivnila ta strava.....

Včera odpoledne jsme měli ve školce podzimní slavnosti pro děti a rodiče. Měli jsme soutěže - jízdu na kolobrndě, poznávání předmětů, házení brambor do pytle, namotávání šišek na provázku na klacíky, opičí dráhu, házení míčků do obruče a za pomocí rodičů výroba a lepení draka. Za všechno jsme dostávali razítka a sladký odměny. Na závěr jsme měli velký ohníček, kde jsme pekli buřtíky a jablíčka a paní učitelky nám hráli na kytaru a na tahací harmoniku písničky u kterých jsme hopsali a tancovali :o). Paní kuchařka upekla pro nás a pro rodiče dobroučkej štrúdl a perník, takže to fakt nemělo chybu.
Dneska školkuju a jako každou třetí středu jsme dnes jeli jezdit na koníkách :o)

Ve školce si mě sebrala taky paní logopedka, bude si mě brát vždycky jednou za 14 dní. Prý mluvím dobře, hlásky jsou vpořádku, ale mezi mluvením prý špatně dýchám a chrlím všechno jedním dechcem, že mi pak je hůř rozumět :o), takže spolu budeme dělat nějaký dýchací cvičení :o)). Prý rychleji myslím, než mluvím a pak to chci všechno rychle vyklopit najednou :o).

O víkendu tedy místo plánovaného přípravného víkendu na nemocnici pojedeme na chalupu, protože má být hezky, takže si tam zas vezmu do parády draka a ještě zkusím usmlouvat mámu s tátou abysme jeli na koně. V neděli nás čeká menší oslavička, strejdova přítelkyně má v sobotu svátek, tak jí povezeme dáreček a kytičku a teta prý bude mít dobrej dortík :o) (ještě netuší, že ho bohužel díky pondělním odběrům jíst nebude p.m.)

Gratulujeme Zuzuce ke Štěpánkovi, přejeme hodně zdravíčka, lásky a pohodičky…

Tetě Romaně a Ivě držíme palce ať jim to vychází v pracovním procesu! A zdravíme Evu a Davídka s Filipem do Číny a doufáme, že taťka už je na tom lépe!!!

Těšíme se na divadýlko s Michalem a pokud bude mít někdo zájem o Mikulášskou jízdu parní mašinou, kde jsem byl loni, tak pište, téhle organizace se ujme mamka, aby tady nebylo všechno na tetě Ivě a Romaně! Podrobnosti sem písnem, až mamka všechno vyzjistí.

Papa

Martina a školkující Šimon

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.10.05 19:11

Ahoj Šimůnku,
to je ale škoda, že operaci odložili, když už jste byli všichni nachystaní. Ale že sis dal v KFC se ani nedivím. Mně taky hranolky a kuřátko jedou. Ale mamka nás do takových podniků nechce brávat. Nechápu, proč.
Tak 16. ledna na tebe budeme myslet.

Já teď neškolkuju, jsou prázdniny, tak si mě mamka nechala doma. Mamka přišla v noci ve tři, takže ocenila mou novou hru. Já jsem maminka a mamka je moje miminko. Pospala si 2 hodinky přes poledne. Jen jsem jí občas vrazila do pusy dudlíka, nebo musela zvednout nohy, abych ji přebalila a tak. Krásně jsem si pohrála. Už mě to drží asi 14 dní.
Fildu si vzala babička do muzea na výstavu o pravěku.
Tak my si užíváme.

Mikulášskou parní mašinou bych se svezla, ale do Prahy kvůli tomu asi nepojedem:-)). Ale v Brně prý má jeden pán na zahrádce mašiny a vozí na nich každou neděli děti do 10 let. Tak to taky půjdem vyzkoušet.

Tak se tady mějte.
Verča zrzečka (ještě necelý týden a budu tříletá a budem s mamkou 33 a 3 - sladěný)

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 26.10.05 21:12

Ahoj vespolek,
tak jsem to s těma plánovanýma rýmama docela odhadla - jen maličko změna oproti loňsku, loni to bylo 14 dní s rýmou, 14 dní bez atd., letos to je zatím 12 dní s, 12 dní bez a zatím 8. den s rýmou :o( Pozoruhodné je, že takovou tu opravdovou zelenou lepkavou rýmu má jen Jíra, Háňa občas smrkne, ale rozhodně to nemá tak husté a ucpané a my s taťkou se taky jakš takš držíme. Jíra mi hrozně málo pije a nemůžu ho donutit, možná v tom to je, že je tak zahleněný. Smrká krásně, ale nebaví ho to, nejradši si odfrkne, utře to do rukávu a pak to má rozmatlané po celé tváři … no fuj :o) Chtěla jsem mu dát kapky do nosu, ale tak strašně bojuje, že jsem to vzdala. Ze začátku i blil, jak ho ty hleny dráždily, teď už dráždí jen mě tím neustálým frkáním :o))

Gratulujeme Vojtovi-pilůtkovi k bráškovi. Chtěla jsem původně napsat, že to je nějak brzo, myslela jsem, že to čekáte až v listopadu, ale teď jsem si uvědomila, že za pár dní vlastně už ten listopad bude :o)))

Určitě si pamatujete Věru s Verunkou (pod přezdívkou Naivní kačátko). Po dlouhé době jsme si mailovaly a ejhle, i u nich se očekává druhé miminko, dokonce už docela brzy - hned po Novém roce.

Ahoj Jiřina s Jírou a Háňou

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.10.05 10:59

Ahoj holky,

tak jsem říkala hop, než jsem přeskočila :(. Dneska odjíždíme do těch vinných sklepů a já mám zánět močových cest :(((. To je fakt zákon schválnosti, budu tudíž jenom za řidiče, já nešťastná. Ale aspoň už mě nebolí ledviny, dopuju se různýma sajrajtama, tak to snad nějak přežiju. Ujít si to rozhodně nenechám :).

Marti, docela vás lituju, už jste byli tak pěkně připravení a teď zase to čekání - no, zase bude Šíma o kousek starší a možná bude líp chápat, že po operaci musí být v klidu (aspoň naděje, ne? :).

Jiřino, rýmy já už neřeším, pokud je vodovatá a neprovází ji jiné příznaky, prostě jen smrkáme. A jestli Jírovi trvá ta zelená nějak dlouho nebo se často opakuje, dojděte si na výtěry, může mít nějakýho toho …koka, je jich spousta a dá se jich celkem dobře zbavit.

Jani, co se týká práce, napíšu, až to bude podepsaný, nechci zase říkat hop… :))).

Tak, to je od nás všechno, pozdravujte ty svoje štěstíčka a užijte si dlooouhého víkendu!

Papa, Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.10.05 11:58

Ahoj Jiřino,

pokud Jíra bojuje s kapkama, zkus ty ve spreji, u Šímy se mi osvědčil dětský Olynth ve spreji, ten mu nevadí nebo Vincentka ve spreji, ta zvlhčuje sliznici a nedělá ty „ulepený nudle“ a rozhodně nepoškozuje sliznici jako jiný kapky, pokud je používáš dýl.
Když má jen vodovou rýmu, tak nedávám nic, jen smrkáme, naštěstí dobře…
Na ty hleny i rýmu se dají ještě v lékárně bez receptu koupit bylinné kapky Sinupret - 3×denně 15 kapek a ty rozpouští ucpanou rýmu a hleny docela spolehlivě. Kdysi nám je napsala doktorka a od tý doby je mám pořád v zásobě a fungujou i na mě :o))).
Tak se brzo uzdravte,
Pa Martina

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 28.10.05 16:18

Jo, přesně ten Olynth ve spreji mám a kdybys viděla, co vyvádí, když to vezmu do ruky :o( Kupodivu dnes už je skoro bez rýmy (tj. tentokrát ne 12, ale jen 9 dní - pokrok!) zato to začlo trápit mě. Já zase trpím na suchou rýmu, která nejde vysmrkat a stejká do krku a je mi z toho blbě od žaludku, ale už se to taky zlepšuje.
Tak ahoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.05 20:30

Ahojte všichni,
tak co, jak jste strávili slunné podzimní volno? Udělali si na vás tatínci čas?

Já jsem věnovala začátek prázdnin shánění riflí. Měla jsem na sobě x kusů od WilliamaDelvin po Diesel. Ale na mou tlustoprdou krátkonohou postavu sehnat rifle je fakt umění. Když už mi to bylo, tak délka 34 je fakt moc. Kratší se shánějí těžko. Děti to naštěstí nesly statečně, ozkoušely dětské koutky - Verča premiérově. Byla dost nadšená (a uřícená) a v pondělí chce jít zase:-)).
Nakonec se zadařilo a v pátek už jsme fičeli směr chalupa.

Počasí vyšlo parádně, prasátka a kravičky za chalupou se stále pasou, děcka se vylítaly, Filda střílel z luku, zprovoznili vzduchovku z Hynkových mladých let - fakt si to užili. Mně teda víkend s tchýní za zadkem vyhovuje míň, ale co bych pro rodinu neudělala:-))

Neděle v Brně u Sylvy a Ondráška taky nebyla špatná. Hynek s Filípkem se chystali do Prahy na baseball. Ale na poslední chvilku se nejelo, tak si udělali pánský den - obídek, kulečník, trénink s taťkou… Filda usínal naprosto uspokojený.

Tak, stručně od nás. A co vy?
P.S. Taťka, ač byl na nákupu, zapomněl koupit Verunce na zítra do školky bonbóny. Ach jo…

Čautě
Jana a Verča a Filda

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.10.05 21:27

Tak se uzdravujte a ať zas nepřijde těch „12 dní“ s rýmou!
 Pa

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.10.05 21:30

Ahoj Jani,

mohla bys mi dát přítele na Vaše stránky, ať se můžem mrknout? :o)), ono nám to nende :o))).

Díky Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.10.05 21:35

Ahoj holky,

mám na Vás prosbičku, netušíte náhodou, kde by se dalo sehnat domácí loutkové divadlo? Kdysi jsme ho s bráchou měli jako malí - dřevěné oblečené loutky na nějakém silnějším drátě, k tomu kulisy i opona. Prohrabali jsme u našich sklep i na chalupě půdu, ale už jsme to nenašli. Chtěla bych to pro Šimona k vánocům, ale netuším, kde to sehnat, nikde jsem to nenašla a v hračkářstvích to nemají. V obchodech s dřevěnými hračkami mají jen velké i menší loutky na těch vlascích, ale bez divadýlka. Zajímalo by mě, jestli se to vůbec ještě vyrábí.....

díky Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.05 22:13

To teda nevím. Loutky se sehnat dají. Na divadlo kamarádka oslovila zručného dědečka. Vyřezali a nabarvili z překližky. Myslím, že by to šlo dobře vyrobit i za papundeklu (jak se to vlastně jmenuje oficiálně?).

Zapříteluju tě, ale stejně jsme tam poslední dobou nic nedali.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.05 22:16

tak nezapříteluju. Marťo, seš na rodině jako šimůnek nebo jako frndulka? Nechceš mi tam poslat tu žádost? Já ti to odkejvu. :-)
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.05 09:31

Verunko, jak je to u vás s těma trojkama, už je máte s mamkou všechny na svém správném místě? Nějak se nemůžeme toho data dohledat.
Nadále nestíháme, takže jen v rychlosti posíláme spousty pusinek a štěstíčka a zdraví do dalších let.
ahoj
Ro a Joko

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 31.10.05 10:05

Ahojky,

tak jsme úspěšně zpátky, ledviny se po soustředěném útoku medikamenty umoudřily, takže jsem nepila, ale aspoň jsem si to užila :). Zásobu vína jsme si přivezli, tak si dám, až doberu prášky.

Viki si užila víkend s babičkou a dědou, strávili ho skoro celý v lese - i když houby nerostly, skákání z pařezů, sběr šišek a další zábavičky ji naprosto uspokojily :).

Verunce chceme popřát ty nejkrásnější narozeniny, spoustu dárků, ooooobrovský dort a hodně štěstíčka a zdravíčka do dalšího roku - i když stejně jako ostatní přesné datum nevíme :).

Jani, my jsme dostali divadýlko z kartónu s kartónovýma loutkama na tyčce (spíš brčku). Koukala jsem na krabici a našla kontakt: http://www.stilet.cz/…ky/index.php?…. Sice to není asi tak trvanlivý jako poctivý papundekl, ale pro začátek to tu službu udělá, Viki hraje furt (a já taky :). Kdyby tě to zaujalo, můžu poslat nějakou fotodokumentaci, na tom webu toho moc není.

Já jdu debordelizovat dům, po téměř týdenním výpadku to tady vypadá skoro jakou v upoutávkách na dnešní Výměnu manželek :D.

Zatím ahoj,
Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.10.05 11:34

Milá Joko,
mamka měla 33 15. října, já mám 3 dneska a Filda má 7 (ten nám neladí) 4.11. Taťka měl narozky 9.10, takže teď jsme s oslavama v půlce.
Díky za přání:-))
Verča s mamkou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.10.05 11:38

Ahojte,
protože seznámek asi někam zapadl, tak jako hrdá matka oznamuji, že Verunka má narozeniny PRÁVĚ DNES.
Jinak se narodila 31.10.2002 v 8.45, 49cm, 3,35kg.
Asi bychom to fakt měly zaktualizovat, až přijdu z práce, obešlu vás starým seznámkem a pokud jsou nějaké změny, prosím prosím, dopište to.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.10.05 11:44

Ivi,
to divadýlko chtěla Marťa. My si vystačíme s maňásky a loutkové hrajeme právě u té kamarádky, co jí to dělal tatínek. Ale navnadily jste mě, budem muset zase něco zahrát.
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.05 11:48

To mi připomíná, že mi v počítači visí na vystřižení figurky zvířátek a holčička s klukem -vystřihnout, přeložit, slepit k sobě ještě se špejlí vprostřed, ještě k tomu mám rozkreslené kulisy farmy, ale nějak se mi nezdařilo to dokreslit. Pohádkové figurky mám taky bohužel jen ve fázi náčrtů, kdyby nebylo tolik průserů, už by byly hotovy.
Kdysi namaloval krásné papírové divadélko Pilař a vycházelo to ve Sluníčku - tohle kdyby někdo dohledal a vydal, tak by to určitě mělo velký úspěch.
Ten soubor se zvířátky ti posílám.
Pa
Romana (kaju se, už jsem umytá, teď se ještě vykopat k doktorovi)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 31.10.05 17:02

Chichi, Jani, já mám fakt po těch práškách nějakej útlum :) (pěkná výmluvička, že?). Snad je na tom Martina líp a pochopí, že to bylo pro ni :D.

Díky, I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 31.10.05 17:03

Romanooo, díky, já blbá je otevřela před Viktorkou a teď musím místo vaření večeře vystřihávat :D. Moc ti děkujeme (budeme hladoví ale kulturně vyžití :D).

Pa, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.05 17:31

:-))))) Všichni se ptají, komu se to směji :-))))))
Ro

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.10.05 21:35

I my se připojujeme ke gratulantům, tak Verčo, krásné narozeniny, hodně dárečků, bonbónků a slaďoučkej dortík ti přeje Šimůnek a Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.10.05 21:36

Díky, pošlu žádost :o)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.10.05 21:39

Holky tak jsem divadýlko konečně našla a objednala na adrese http://volny.cz

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.10.05 21:42

Jeee, já se uklepla :o)))), takže divadýlko na http://volny.cz/…homepage.htm

Je to tak nějak to co jsem si představovala, celé divadélko s kulisama i deseti loutkama stojí 1.700,– a posílají to na dobírku. Takže už mám další vánoční dáreček :o))).

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.11.05 20:35

Ahoj holky,
tak jsem vám čtyřem, co ještě píšete poslala ten jediný seznámek, co mám. Zrovna mi na něm všichni chybíte, kromě Romany. To je ale teď mě nenapadá to slovo - že se tu prostřídala spousta lidí.
Ivi, nemůžu na Tebe najít mail, můžeš mi ho poslat do SZ nebo na jacap@seznam.cz?
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.11.05 21:02

fluktuace :D

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 02.11.05 16:42

Ahoooojky kamarádi!!!

Tak konečně píšeme i my ale předně by jsme chtěli Verunce popřát VŠECHNO NEJLEPŠÍ k narozeninám, hodně štěstíčka a zdravíčka a stále tak hodného brášku a rodiče. Určitě jsi měla spoustu dárků a supr dortík. Těšíme se na vyprávění!!!
Já prej budu mít taky narozeniny ale nevím jak to udělají s tou školkou, to jsem teda na ně zvědavej. Doma mi totiž slibovali, že hned po narozeninách půjdu do školky a nevím nevím do které tady budu chodit:o)

A jak se nám tu žije? Tak celkem normálně. S Fildou zlobíme pořád stejně akorát tu hůř jíme, páč i tak jsme kluci vybíravý a tady prostě nemají ty naše české dobroty ale prej furt něco zdravýho. Jenže to nám nechutná, takže máma pořád řeší co budeme jíst. Filip je na rozdíl ode mě ukázněnější a aspoň si sedne ke stolu, kdežto já ke stolu nechci vůbec. Máma nám tu jednou dělala naše špagety (i když strejda to považoval za italský:o) a jinak už nic českého, bohužel:((

S komunikací tu nemáme žádný problém, možná tak máma ale my s Fildou ne. Já mluvím zá:,–(ně česky a tety nebo babičky vždycky pochopí co chci. Filip mluví pár slovíček čínsky, takže to má trošku jednodušší a to co nezná čínsky, tak mluví česky. A to hezky pomalu aby ostatní rozuměli:))

Prvních pár dnů jsme s Filipem ještě řešili, že se na nás každý kouká ale teď už to nějak bereme, že na nás prostě furt čučí, páč jsme jiný než oni. Máma říká, že občas na nás někdo - a teď radši nekoukejte - ČUMÍ jako by jsme byli z Marsu a né z Evropy:))

A aby jste věděli, tak se srazíkováním nezahálíme ani tady a na druhý pokus jsme se tu setkali s jednou čtenářkou z Emimina, teta je češka a strejda z Anglie a jsou taky tady v Šanghaj. Mají dvě holčičky, s miminem si moc nepopovídáte ale s tou druhou holčičkou už jo, páč je o něco mladší než já. Občas sice na mě mluví anglicky ale jak jsem psal nahoře, domluvím se s kýmkoliv:)) Byli jsme si u nich doma hrát a taky jsme se společně vyblbli v parku. Snad se zase o víkendu potkáme a vyřádíme se.

Chodíme tu teď pravidelně plavat, protože náš děda chodil už dřív a tak jsme se přidali. Je tu krytý bazén a chodí tam jen málo lidí (je to něco jako VIP, takže je to v poho - p.m.). Bohužel je to bez tobogánů a hluboká voda, takže na nějaké blbnutí to není:( Musím tedy plavat s rukávkama, chtěl jsem to zkusit i bez nich ale nešlo to:)) Buď plavu s mámou nebo s dědou anebo s naším řidičem (je to takový 2v1, řidič a asistentent na cokoliv - p.m.) a Filip plave zvlášť, páč mu zaplatili takovou hodnou paní učitelku na plavání, mamka tak doufá, že by se mohl naučit plavat, páč s náma v Praze vždycky ve vodě blbne a učit se plavat ho moc nebavilo.

Celkově to vše mohu shrnout, že je to tu v pohodě, každej je totiž na nás hodnej a chválí nás jaký jsme šikulky a že už toho tolik zvládáme sami (v Číně je totiž normální, že jejich děti např. do pěti let krmí apod., prostě hodně věcí dělají rodiče za ně - pozn. mamky).

A teď ještě přenechám na chvilku slovo mamce:
Ahoj holky
Tak to zatím vypadá, že se tu možná ještě o měsíc zdržíme. Není to sice jisté, záleží na manželovo zdrav. stavu ale dnes jsme o tom mluvili. Zatím se neuzdravuje tak rychle, víc o tom napíšu až příště, páč by to bylo dost dlouhé. Uvidíme co řekne doktor v sobotu.
Zatím nevím jak bych vše řešila, páč jsem všechno připravila na náš návrat, tj. 10.12.

Utíká to tady docela rychle, takže se moc nenudíme a jak se dá, tak jsme venku. Je tu totiž ještě hezky, většinou je venku teplo. Venku chodíme v tričku s kr. rukávem, občas jak se zatáhne, tak to chce ještě svetřík. Zato doma je chladno, je tu vše studené a netěsní to tu jako u nás.

Jsem ráda, že je tu aspoň nějaká česká duše a je si s kým popovídat. Páč povídání s dětmi je o něčem jiném než s někým dospělým. Zatím to ale tady zvládáme dobře a domů se mi nestýská:) Uvidíme tak za měsíc:o)

Cesta byla nakonec taky v pohodě, Davídek chtěl každých 5 minut pouštět jinou pohádku a Filip zase na své obrazovce každou chvíli jinou hru. Po večeři usnuli ale bylo to celkem nepohodlné. Seděla jsem mezi nimi a hlavičky měli na mých nohou, takže jsem se nemohla hnout:) Horší bylo buzení, musela jsem je vzbudit ve 2 hodiny v noci a pomalu tak připravit na přistávání. Doufám, že až poletíme zpátky, tak se taky zabaví telkou a hrama, páč žádné spaní nebude.

Už budu muset končit, protože tady je právě 23:42 a jde se na kutě. Jsem tady poslední strašící:))
Tak zatím ahooj Eva s rošťáčkama

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.11.05 17:35

Jú, ahooooj cestovatelé,

to je dobře, že jste se ozvali - Evi, kluci to fakt krásně zvládají. S manželem je mi to líto, však ono se houby stane, když se tam zdržíte, tady není o co stát. Nastalo to správný dušičkový počasí, den a noc se rozezná podle toho, že přes den je vidět mlha :D :D.

Každopádně si to dál užívejte, už se těšíme, až se vrátíte a budete vyprávět a vyprávět a vyprávět…

Doufám, že nezapomeneme na Davídkovy narozeniny, ty naštěstí v seznámku mám :).

Papa, Iva s princeznou Punčochou (zrovna prudí, že ke koruně a šatům chce ještě punčocháče :D)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.11.05 18:59

Zdravíme do daleké Číny a závidíme teploučko, tady už je echtovní zima zimice.
Koukám, že si kluci parádně užívaj. To je fajn, že se tam nenuděj a je stále co podnikat. A navrch si zase užijou prarodičů a přitom nehrozí, že by maminka neměla pak doma klid.
Mrzí mě, že to nejde tak snadno, ale tyhle viry většinou potřebujou trochu časü, než je tělo přepere. A uklízení toho bordelu, co v těle nechaj, to taky není žádná sranda. Tak budeme hodně držet palečky a doufat, že dorazíte dle plánu. Když ne, tak vám budeme holt o to dýl závidět :-)))).
Tím emiminím srazíkářstvím po celém světě jsi mě velmi pobavila, tak to má být.
Tak si to ještě hezky užijte, brzy uzdravte taťku.
ahojky
Romana a Johanka (jako obvykle na pohádky čučící)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.11.05 19:36

a ještě jednou nazdárek Filuti,
musím dohnat své resty.
Takže Johanka už je plně školková a docela spokojená, zlepšuje se jí výslovnost i slovní zásoba, trošku se zlepšuje i míra, kdy začne být přetažená a tudíž nesnesitelně aktivní - večery už jsou spokojenější a klidnější. Ale protože mi dneska volala Bootgirl, že Domísek už má neurologii za sebou a tu LMD mu tam našli, tak já už neuhnu a na všechna objednaná vyšetření opravdu půjdeme. Tudíž příští týden nás čeká neurologie, další týden opět logopedie a začátkem prosince zase ta psycholožka, co píše ty zběsilé zprávy. Zase mi všici říkají, že je vlastně nejlepší.
Teď mi ovšem došlo, že asi ne všechny jste v obraze: byli jsme totiž předminulý týden na logopedii a protože to bylo po čtyřech dnech školkování, tak Johanka byla velmi psychicky vyčerpaná a nezvládla ani 20 minut klidného povídání a pár her s paní logopedkou, celou dobu se sice velmi snažila, ale pak, když byl oficiálně konec, tak tam začla běhat dokolečka, skákat po křeslech a nebyla k zastavení, sklidnění, ani k oblečení a vypadnutí odtamtud. A tak se paní logopedka, co má psychologii jako koníčka - vystudovala, ale neudělala si papír - na ni přes půl hodiny koukala, jak tam lítá a válí sudy po koberci, a pak pronesla následující soud - velmi pravděpodobná LMD, naprosto klasické příznaky špatně vyživovaného nevyzrálého mozku, rozhodně okamžitě na neurologii, i když pravděpodobně se jedná jen o chemickou nerovnováhu, na kterou jsou prý pilulky a dieta. Prý se to bude zlepšovat i samo růstem, ale aby byla Joko do školy fit, tak je lépe to sledovat a pomáhat léčbou. Co se řeči týká, tak tvrdila, že Joko má dobře nastartováno, takže možná bude ještě patlat, ale do roka prý už bude komunikovat srozumitelně a gramaticky správně.
Naštěstí školka je velmi fajn a Johance se stále moc líbí a nadšeně ráno vyskakuje z postýlky, že do hurá do školky. Už se zase začala sama oblékat, občas tam zazlobí s jídlem, ale jinak žádné stížnosti nejsou.

Další perličku, kterou jsem vám nestihla říci, je stav naší chaloupky. Dva dny poté, co jsme zajistili střechu a opravili dveře, jsme dorazili na chaloupku, že doopravíme plot. A ejhle, všechny dveře opět vyvrácené, některé rozštípané, všude opět bordel a v pokoji chyběla kamna - staré klasické Petry. No to by se jeden picnul. Takže z oprav nebylo nic, opět jsme zavolali policajty, tentokrát tam našli jeden otisk prstu na sklenici.
Předminulý víkend tam tedy Standa jel znovu zabezpečit dveře a doopravit plot a vyměnit rozlámané zámky. Tento víkend jsme tam jeli s velkým strachem, co tentokrát, ale bylo vše v pořádku. Ovšem pouze do dneška. Dopoledne opět volal soused, že máme vyvrácené dveře. Plot a branka zůstaly tentokrát neporušené. Vzhledem k tomu, že se asi nic neztratilo (ovšem kontroloval Standa, který zase nemá takový přehled), jen tam byly nachystané hromady železa z dílny a pár věcí v kuchyni přemístěno, tak to vypadá, že je asi někdo vyrušil. No ale jinak už jsem zcela znechucená. Ještě párkrát vyvrátěj dveře a ten barák celý promrzne a na jaře spadne. Bez kamen se tam spát nedá a nový tam vozit - nevím, jestli se mi chce zásobovat zloděje. Musím si nějak promyslet, co dál.

No a jinak jsem dnes byla druhý den v nové práci. Včerejšek byl zběsilý - osm hodin naprostého nicnedělání a nudy. Dnes už to bylo lepší, dostala jsem práci asi na tři hodinky a navrch jsem si stihla poslat do práce pár legrácek, takže ta nuda už nebyla taková. Ovšem počítač, na který jsem přes půl dne čekala, stojí za prd a program, v kterém mám pracovat, za dva prdy - věčně jim to padá. No prý chystají nový, tak uvidím.
S bytem se stále nic neděje, už jsme měli nasmlouvány prohlídky tří bytů a ze všech sešlo, poslední měla být včera v sedm. Ujela nám tramvaj, tak voláme ze zastávky, že přijedeme o pět minut později a dozvíme se, že majitel přijede až v devět, takže prohlídka je zrušena - velmi seriozní přístup.

No zdaleka jsem nestihla vypsat všechny maléry, co se na nás hrnou, např. kapitola o babičkách je stále delší a hrozivější. Už vás radši nebudu děsit, stačí, že mám noční můry já.
Takže se mějte mnohem líp, než my a užívejte podzimu, není zase tak hrozný, ještě nezačly ty urputné ledové deště, co nám potečou stropem.
ahoj
Romana a Johanka večeřící, zlobící a mazlící se s tátou.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.05 21:41

Ahoj Evi,

to je super, že se ozýváte. V Brně svítí sluníčko a přes poledne je i celkem teplo (mlhu nám teda z Prahy neposílejte!!!), ale zima je slušná.

Verunka zatím žádnou oslavu neměla, sfoukneme to až o víkendu (protože Filda má narozky v pátek). Jen jsme se na ni snažili být všichni hodní, popřáli jsme jí, Filípek ji párkrát sejmul - hláška „Já jsem ji omylem kopl, protože mě mlátila“ mě dostala.
Ve školce rozdala bonbóny, poseděla si na trůnu pro oslavence a zazpívali jí Happy birthday to you - pak mi to doma zpívala:-)). O nadcházející oslavě napíšu v deníčku.

Doufám, že se vám taťka brzy zlepší. Já jsem byla provozuschopná až po půl roce, naštěstí jsem v tom měla prázdniny. Ale přičítám to hlavně té meningitidě. Pokud měl manžel „jen“ herpes a parézu, snad to bude rychlejší. Držím pěsti!

To je dobře, že si užíváte, už se těším na fotky, o živé vyprávění asi přijdu:-(

Tak se mějte
Ahoj
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.05 21:49

Teda to je informací, nějak to nestíhám vstřebat. Ovšem to s tou chalupou je naprosto šílený. To se někdo rozhodl vás psychicky zdeptat a vyštípat? Ničí tam ti cigáni i jiné majetky? U nás se rýsuje maličká možnůstka, že bych se poprvé v životě podívala do Krkonoš - na Silvestra. Už jsem přemýšlela, že se srazíme. Ale takhle???!!!

Přeju v práci brzy lepší počítač, já jsem myslela, že šunky máme jen my ve školství:-)¨. A ať brzo najdete nějaké to bydlení - když už se zadařilo i nám, to by v tom byl čert, aby se něco nevyvrbilo.

Pozdravuj Joko a babičky a všechny

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 03.11.05 23:02

Ahooj :o)

téda to je překvápko, pozdrav až z daleké Číny :o) Vy se máte, že tam je teploučko, tady už je fujtajblová zima :o(. Zdravíme taťku, ať se rychle uzdravuje!

Ve středu jsem byl znova na píchanci na odběru krve, kvůli kontrole těch jaterních testů. Naštěstí to sestřička píchla hned napoprvé, takže to nebylo tak zdlouhavý jako minule. Vůbec jsem nebrečel, od sestřičky jsem dostal magnet medvěda na lednici a táta mi koupil letadlo s náklaďákem (to za to párminutový štípnutí docela stojí :o) ). Tak dneska jsme šli k mojí paní doktorce zhodnotit výsledky a jedna hodnota klesla na normál a druhá se nepatrně zvýšila, takže máme pokračovat v beztukové a bezčokoládové dietě a příští týden na nový odběr :o(. Paní doktorka jaksi netuší od čeho to může mít, teď mi dělali i testy na žloutenku a mononukleózu a výsledky negativní a nic na mě neshledali. Prý to může mít souvislost s tou prodělanou salmonelou…tak nám dala ještě pro jistotu doporučení na Utz jater. Kdybych bejval neměl jít na tu operaci, tak by nikdo nic stejně nezjistil, protože nikdy předtím mi krev nebrali…
Já teda na sobě nic nepociťuju, furt se mnou šijou všechny čerti :o), tak uvidíme…jen ta čokoláda mě fakt štve :o(.

Takže zatím papapa

Martina a spící Šimon

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.11.05 08:33

Ahoj kámoši a kámošandy,

konečně mě taky mamka pustila vám něco napsat, i když toho moc novýho u nás není :).

Úspěšně školkuju, zatím to na mě prý nemá moc negativních vlivů, kromě zvýšené frekvence používání věty „to mě nebaví“, která mamku spolehlivě vytáčí (nebaví mě se přezouvat, uklízet hračky atd.) a souhlasu projevovaného jenom slovem „jistě“ s intonací nějakého Donutila z filmu.

Rozšířila jsem si taky řadu svých alternativních individualit, takže kromě čápice bývám taky kobyla (veselý, když to říkám prodavačkám v obchodě a jiným cizím lidem jako reakci na slova „ty jsi ale hezká holčička“) a poslední dobou taky princezna, což se mamce zdá ze všech nejpřijatelnější. Princezna ale potřebuje spoustu šatů, převleků a sponek pro nové a nové účesy, takže odpoledne po návratu ze školky většinou trávím převlíkáním sukní a šatů, přičemž nejoblíbenější je maminčina saténová noční košilka (ze svatební noci - p.m.) s krajkama, ta vypadá jako úžasný šaty. K tomu se neustále přečesávám (= zamotává vlasy - p.m.) a vyžaduju pouštět hudbu, protože princezny samozřejmě tráví veškerý čas tancem :). Obývák po mých hrátkách vypadá jako svatební salón, kterým se prohnalo tornádo :D.

No a mám nový způsob odporu, který spolehlivě vytáčí oba drahé rodiče - zaryté mlčení, provázené maximálně slovy „já ti to neřeknu“. Je to lepší než všechny druhy hlasitého vzteku a vydrží mi to dooost dlouho na to, aby rodičové byli na mašli :D (vydrží třeba půl hodiny, totálně nás ignoruje, občas z praktických důvodů - třeba odchod ven - vyměknu dřív než ona - p.m.). Prostě souboj tvrdých palic, kterých je v naší rodině 100% koncentrace :).

Teď teda trošku působí ten Mikuláš s čertem a hlavně Ježíšek, příští týden mu prý budu psát dopis, ale „to mě nebaví“, tak doufám, že mi mamka pomůže, aby vůbec nějaký dárky pod stromečkem byly. Nejvíc se ale těším na hory, že zas budu lyžovat s taťkou a válet se ve sněhu - už aby to bylo!

Dneska jedu k pražské babičce, protože taťka s mamkou se zas jedou výletovat někam do Německa (doufám, že nakoupím dárky - p.m.) a půjdeme v sobotu do divadýlka, tak vám dám vědět, jak se mi to líbilo.

Fuj, už je to dlouhý a taky chtěla něco napsat mamka, tak jí předám slovo.

Papa, vaše Viki (3 roky, 2 měsíce, 3 týdny a 2 dny :)

Mamka: Jenom jsem chtěla pozdravit matky, zejména Romanu, která to teď nemá jednoduchý - Romi, drž se, ono se to zas časem vyvrbí. Já teď přemýšlím, jak zorganizovat naši rodinu, až nastoupím do práce, a začínám z toho mít trochu strach, hlavně ze začátku to bude dost drsný, ale nějak se snad zajedem. Naštěstí Honza bude mít přes zimu míň práce (doufám a modlím se za to), tak bude chtě nechtě více zapojen :), doteď jsem ho nechávala, protože jsem měla čas, ale to mu skončí :D.
Marti, doufám taky, že se zjistí, co to vlastně Šimůnkovi je, ale ty poslední výsledky dávají naději, že se to „samo“ nějak zlepší. Vždyť je to šikovnej zdravej kluk, tak se s tím jeho tělo popere.
Doufám, že nejsem přečístzbytek…

Přeju všem krásný víkend a těším se na Verunčin narozeninový deníček!

Ahoj, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.11.05 18:31

Ahoj Ivi,
moc děkuju za podporu. No dnes už jsem docela i makala, dokonce mi i přiznali podpisový právo a odmítli kontrolovat věci, že prý to bude jistě v pořádku :-)))
Ale to je jen ta lepší půlka osazenstva vč. šéfky, pak jsou tam i tací, kteří, když se příjdu zeptat, jak se tomu a tomu říká v této firmě, tak mi neřeknou a ještě mě seřvou, co se seru do tak složitý věci, když se mám zacvičovat. A já pak sedím hodinu a čekám, až bude mít čas někdo vstřícnější. No podepsala jsem mlčenlivost, takže vám nemůžu říct například info o děsném bordelu v pravomocech a ještě děsnějším ve vztazích :-))). O tamější síti i samotném programu nehodlám mluvit v rámci svého duševního zdraví. Proboha, a to má být ta špica české polygrafie? No bude to ještě zajímavé, při mé nátuře.
Johanku samozřejmě vůbec nestíhám, zatím se stará Standa, ale už má strach, jak to bude zvládat v lednu, kdy bude ofi zaměstnanec na osm hodin. Ovšem stejně tento týden už dvakrát vyzvedal Filip a pravděpodobně to bude dost častá záležitost. Vyzvednutí Filipovi nevadí, horší je pak doma Johanku třeba ještě hodinu hlídat, bývá ze školky hodně rozdivočelá a Filip si pak s ní neví rady. A to mi vlastně stejně chybí pár půlhodinek, protože jsem nakonec stejně odcházela z práce dřív. No doufám, že během měsíce už budu pánem nad svým časem sama a budu moci chodit dřív do práce, abych mohla dříve odejít.
Tak tolik o práci, nic jiného nového nějak nestíhám. Jen poslední perličku, zákazníci, kteří odmítli přejít přímo pod předchozí tiskárnu a chtěj dělat nadále se mnou, maj najednou tůze moc práce, takže vlastně jedu na dvě směny. Jsem zvědavá, zda mi to bude proplaceno a jestli se to vyplatí. No jestli budou s bývalým šéfem nadále finanční problémy, tak se holt na ně vyprdnu a budu se v noci raději věnovat manželovi a domácnosti.
Ivo, vážně jsem zvědavá, jak ten rozjezd bude probíhat u tebe.
tak pa
Romana nevykecaná, protože v práci není na zbytečné řeči čas, a Johanka kupodivu hodná koukací na pohádky

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.11.05 21:16

Neboj Romy,
to zvládnete. Ale bude to drsný. Do vánoc se zaběháte a v lednu se zaběhá i Standa a v březnu budete pracovní rodinka jedna radost:-). Já, když teď vidím sousedčinu poporodní prvorodičskou depku, říkám si, že ten záběh do práce byl vlastně brnkačka.
A držím palce, abys dostala zaplaceno i za ty zákazníky navíc. Když už kvůli nim budeš šidit rodinu..

Bordel je asi všude.
Dneska Verča vykládala panenkám pohádku: „Byl jednou jeden bordel (boudeu). Žilo v něm spousta ženských a chlapů. A žila tam Veunka a Fijípek a taťka Hynek a mamka Jana…“ Dál pohádka nepokračovala, tak nevím, o čem to svědčí.

Peču dort, děti se mi tu motají, už jsem to kvůli nim zvorala a dala tam celý vajíčka místo bílků našlehaných později :-((. Snad to bude dobrý. Zítra máme rodinnou sešlost, ach jo. Snad si to děti aspoň trochu užijou.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.11.05 08:05

Dokonalý!!!!!!!
Verča dokázala naprosto skvělým epikurejským epigramem zhodnotit chaos dnešní doby - hele, to by se mělo tesat :-)))))) K tomu není co dodat.
skvělýýý
 Ro

Vložit nový komentář