FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA: Verča a Filda na dovolené

Rodičovství

Ahojda Filuťáci,   tak jsme zpátky u maminky, dokonce jsme si už přivezli i tatínka! Měli jsme se skvěle! Mamka nás před týdnem odvezla i s babičkou do Hluboké u Krucemburku. V údolíčku zvaném Štíří Důl (prý kvůli spoustě mloků, kteří tu kdysi bývali) byl dřevěný patrový domeček. Ale jak lovecká chata Karla IV. Spousta pokojíčků, dole jídelnorestaurace, starobylý lustr ... ten, co se na něm hrdinové romantických filmů houpají při šermířských soubojích ... V areálu rybník s loďkou a šlapadlem Filda se naučil bravurně veslovat. Tam jsme stavěli hráze. Na potoce zase mlýnky. Spousta průlezek, houpaček, pískoviště, kurty, petanque ... prostě ráj pro rodice/babičky s dětmi.

Pobyt organizovalo Centrum pro rodiny s dětmi. Vyrobili jsme spooooustu věcí, ještě jsem je mamce ani všecky neukázala. A skamarádili jsme se se spoustou dětí. Babička prý Fildovi říkala, že příští rok by radši zase jela jenom s ním, že jsem ukňučená. Ale on je můj hodný bráška a miluje mě a říká, že beze mě by nejel. Tak snad ne :) A ještě tam byla spousta vos. Každou noc jsme slyšeli, jak se nám prokousávají do pokoje a jeden den jsme jich tam měli 24!!

Dneska jsme měli opravdu náročný den. Mamka nás měla vyzvednout a dovézt do Brna, vyzvednout taťku na nádraží, dopoledne se brali kamarádi, a to ještě v mamčině rodném městečku. Tam se navíc konala rekonstrukce tankové bitvy u Kurska - super akce, o kterou by byla škoda přijít. O tom, že Filda chtěl jít i na Velkou Cenu už ani nemluvím :).

Mamka to nakonec vyřešila tak, že zaspala, tudíž už nás nestíhala vyzvednout tak, aby stihla obřad. Takže nakonec jsme všecko krásně zvládli. Mamka cestu na Vysočinu a zpátek, 10 km před Brnem volal taťka, že za 10 min budou v Brně. Takže jsme jen vy:,–(ili babičku a jeli ke Grandu. Doma jsme vynosili všechny tašky, hromady prádla zatím ještě čekají. Mamka předvedla nové autíčko a za chvilku už jsme jeli na svatební podvečerní raut. Tam bylo spousta kamarádů i s dětmi, hrála skvělá kapela, zatančili jsme si celá rodina. Já jsem protančila nejvíc času. A taky jsem pořád chodila, že mám hlad a že bych si dala něco velkýho a sladkýho. Cukroví na všech stolech mě neuspokojilo, tím velkým jsem myslela asi půl metru - to jsem aspoň všem ukazovala.

Mamka nás nakonec odvezla po deváté, taťka měl o 6 hodin míň, tak jsme ho tam ještě nechali. Mamka s Fildou zapli na plný pecky rádio a poslouchali koncert Robieho Williamse z Vídně- a mně se u toho nádherně usnulo :))).

Nádherný letní den :)

Těšíme se na vás:)) Už jsme to i oznámili taťkovi a ve středu ráno vyrazíme. Co máme přivézt, uvařit či upéct?

Vaše Verča zrzečka a Filípek znovu se shledavší s celou rodinou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.08.06 11:20

Verčo, tedy takových akcí a aktivit, to budeš muset ještě důkladněji popsat. Například, co všechno s vámi dělali na tom pobytu, na to jsem hodně zvědavá.
Pak nás zajímá, jaké poselství přivezl taťka od Fidela, určitě má spousty historek.
Pak taky, co říkal obnovenému autoparku, jestli byla maminka pochválena.
No prostě máš toho ještě na vyprávění hodně, tak se nežinýruj.  

U nás stav nezměněn, patro sice stojí, ale schody a zábradlí zatím nikoliv. Ale snad odpoledne pár začištění doděláme. Nakonec bylo  rozhodnuto, že díky nedbalé práci zednické bude lepší zaručit nosnost patra trámy - nakonec to bude mít své výhody, protože vzniknou dva regálové kouty se spoustama polic na moje hračky i Filipův bordel. Ale taky to znamená, že musíme v pondělí do truhlárny vybrat dříví a nechat ho říznout přesně na míru a přeláknout. Ale taky to znamená, že v mámě uzrálo rozhodnutí vyhodit starý nepasující nábytek a potřebu skříní jejích  potomků vyřešit vestavěným nábytkem. Každopádně to vypadá dost hezky a bude to i dokonale funkční.
Hmm, máma si nechala vše na poslední chvíli, táta bude v pondělí v práci, Filip by taky měl jít, takže já budu asi válčit celý den s babi, protože máma chce před odjezdem ještě vyřídit ty opravy foťáku a DVD, poplatit nějaké dluhy a to dříví, to je na celý den lítání, protože každá věc je na jiném konci Prahy. A já tu budu kňourat, že chci jít taky a na hřiště a na plavání a za kámošema, bůůůů. Uff, jdeme prý dělat oběd, mám slíbeno, že smím omatllávat kuřátko paprikou.
Tak pa
Johana a Pati a Mati a je to.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.06 19:50

Ahojte,
my jsme dneska byli u babičky, předvést nový vůz a povyprávět ty historky od Fidela:). Nakonec jsme i grilovali, mamka se lehce lízla a vůbec to bylo moc příjemné odpoledne.  

Mamka taky pořádně neví, co jsme tam vlastně vyráběli. Počítá, že to z nás postupně vytáhne. Ale dostala od Fildy drhaný náhrdelník s korálky, dovezli jsme si vyrobené lampiony a ještě obrázky z krepáku. Po sportovní stránce to prý letos nebylo tak vychytaný jako minulé pobyty, ale Filda byl spokojený s pramicí a skoky z houpačky do křoví. Mně stačila ta houpačka :)  

Z taťky historky taky lezou pomalu, o Fidelovi se prý mluví víc tady než tam, míchané nápoje nějakou dobu nemusí, je hnědý jak indián, počítá, že se to tam do několika let musí zhroutit - soudě podle stavu budov, mořské vlny, které vás vyvezou 20 m  - super adrenalin, baseball taky dobrý. Jinak všeobecná bída, ale lidi jsou tam prý asi šťastní. Toť zhruba vše, co jsme se dozvěděli.  

Autíčko se taťkovi líbilo, trošku zalapal po dechu, že bylo dražší, než se s mamkou domluvili. Ale vypadá to, že už to vstřebal. Řídil k babičce i zpět a jelo se mu dobře. Takže nakonec usoudil, že to byla dobrá koupě.  

To vaše patro se začíná moc pěkně rýsovat. Jsme zvědaví na historky z natáčení. Vyrazíme ve středu po ránu.  

Ahoj
Verča a spol.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.08.06 21:21

Ahoj Verčo a všici,   čtu, že jste měli parádní zážitky, o všem nám pak musíš ještě povyprávět a vezměte s sebou nějaké dárečky, které jste vyrobili, ať to můžem zhodnotit.
To je dobře, že se taťkovi líbilo a těšíme se až nám o tom bude mamča vyprávět :).  

Romčo, super, že patro stojí a že se Johanka konečně dočká :). Držím palce, ať to tam chlapi po dobu Tvé nepřítomnosti nefinitivně dodělaj :).  

Evo, který den chceš jet? Já Romču budu nakládat v úterý dopol. kolem půl jedenáctý. Kdybys mohla jet už v úterý, tak bychom si mohly dát sraz na pumpě v Malý Chuchli a mohla bys jet za mnou, abys to nehledala. Jezdím kratší cestou než podle tý mapy.....  

Ivo, vy nemůžete dorazit už v úterý? V nějakém komentáři jsi psala, že jdeš v úterý na gyn prohlídku a že pak už jsi naše :D. V jiném komentáři jsi psala, že přijedete ve středu navečer…bylo by super, kdyby jste dorazily už v úterý.  

Na chalupě nic novýho, celý víkend jsme houbařili, grilovali, jezdili na koních a bylo horko, tak jsme napustili i bazének :). Byl tam můj šestiletý bratranec Vojta, tak jsme řádili :). Závodili jsme na kolech, hráli si na vojáky a stavěli bunkry :D.  

Dneska jsme přijeli do Prahy. Po 14ti dnech jsem opět viděl svůj pokojík a hračky, tak si pořád hraju a hraju a nemůžu se jich nabažit :D.  

tak pa a těším se na Vás!   Šíma s mamkou  

P.S.
Holky, tak chalupa je nachystaná na Váš příjezd…duchny naklepaný, zahrada posekaná, jen to počasí nevypadá nic moc :(.  

Chci se vás zeptat, jestli byste chtěli objednat vyjížďku na koních. Na ten statek je to od nás necelých 10km. Cena za 1min jsou 3Kč a je to 30ti minutová procházka lesem a po loukách s doprovodem. Je to hezký, jezdíme tam často. Tý majitelce bych musela zavolat několik dní předem, když by nás byla taková tlupa, kolik koní bychom chtěly připravit a na jakou hodinu.  

Můžem taky do krytého bazénu na místní rekreační středisko http://www.mozolov.hotel-cz.com/. Je to od nás 1 km.My tam chodíme plavat a na tenis, je to tam přístupné i veřejnosti a ne jen hotelovým hostům. Bazén je menší, asi 15m na délku a podotýkám, že tam maj docela studenou vodu :D. Cena je 40,–/hod na osobu. Tenis je 80,–/hod na osobu s možností půjčení raket.  

Nebo můžem jet do jiného střediska, od nás je asi 15km. Je tam venkovní bazén, dětské hřiště, prolezky a velká louka na běhání. Bývá tam hodně dětí. Je to ve vysoké nadm. výšce, v zimě tam jezdíme na lyžování, maj tam vleky a provozujou tam dětskou lyžařskou školu. Loni jsme tam od nás z chalupy se Šímou jezdili, naučil se tam a v Krkonoších byl pak za frajera :D. Toť upoutávka, kdybyste k nám chtěli jet i v zimě s dětma lyžovat. http://www.moninec.cz/cz.php.

U obou rekreačních středisek je možné si dát jídlo, pití, kafe......  

To je tak všechno, co mě napadá. Jo, ještě vezměte dětem bačkory, v chodbách v chalupě máme docela studenou dlažbu.  

Jak ses ptala Jani, jídlo nechávám na vás, jestli se vám chce něco přivézt připravené nebo jestli něco uděláme až tam. Mě osobně je to jedno :o)))).  

Takže se moc těšíme, kdyby něco, tak ještě volejte :D.  

zatím papa,  

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.06 21:50

Marťo,
my rozhodně chceme na koně. Verunka byla radostí bez sebe, když jsem jí o tom řekla.  

Tak já nevím, jestli stihnu něco uklohnit dopředu. Myslela jsem, že upeču bábovku, ale asi nebudu stíhat. Zítra budu hlídat kamarádům, co musí do práce, děti. Pak ten dort pro Hynka. V úterý pěkný večer k 10. výročí svatby, nabalit… Nevím, co stihnu. Kdyžtak budu vařit u vás.  

Tak si holky představte, že jsem svým krásným novým autem jela na první vyjížďku se Sylvou do Olympie. A jak jsme byly v kině, nějaký blbec do mě asi štrejchnul. Na zadním blatníku ťukanec. Myslela jsem, že štrejchne mě. To jsem teda nečekala, že to bude pokřťěný tak brzo :(((((((  

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.08.06 22:02

Jani, klíídek, nám ho pokřtili hned druhý den - škráblý dveře :(.  

S tím jídlem buď v klidu, něco tam pak hromadně „splácáme“ :D.  

pa, Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.08.06 08:32

Johanko,  

všechno nejlepší k dnešnímu svátku, hodně zdravíčka a pohodičky.  

milion pusinek posílá Šíma a mamka  

P.S. U nás to ještě oslavíme! :)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 21.08.06 08:41

johanko :)

vsechno nejlepsi k svatku a uzivej si nove bydlenicko :)

market a delfinek

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.08.06 08:59

Ahojky,

připojujeme se ke svátkovým gratulacím Johance - tak si ten dnešní den užij, Joko :).

A teď organizační detaily: Marti, dovolenou mám až od středečního poledne, tudíž opravdu potvrzuju příjezd ve středu navečer. Mamka mi slíbila upéct nějakou buchtu, tu dovezu a nabízím hovězí polívku a květákové (či jiné zeleninové) placky. Ve středu dopo vám zavolám, jestli bude potřeba cokoliv dokoupit.

Hlásíme se na koně (pokud tedy budou na čtvrtek :) a hlavně na houby. Zbytek programu vzhledem k délce našeho pobytu myslím může být klidně volný.

Jinak my jsme měli v sobotu báááječnou oslavu narozenin, sice začala dopoledne Viktorčiným pádem ze schodů, takže má na čele super dekoraci, ale pak už to bylo na jedničku. Z dárků podle očekávání vyhrála barbína lítací a další (mimo plán) nevěsta. Náušnice a řetízek taky slavily docela úspěch a ostatní dárky si Viki převezla k babičce, aby si je užila, protože v sobotu na to nebyl čas. Barák byl po 5 hodinách intenzivního hraní 5 dětí (4 - 9 let) vzhůru nohama, ale Viki a spol. byli naprosto nadšení.

Zbytek asi podám až ústně. Zatím krásný den všem,
Iva (s malým kopajícím V)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.08.06 09:20

Ahojky Ivo,  

dobrá, budem vás očekávat ve středu. Mluvila jsem před chvílí s Evou, jejich účast je nejistá, možná pojedou na dovolenou. Eva říkala, že by se tam max otočila na jeden den. Takže s jídlem si nedělej moc hlavu, při tomhle komorním počtu tam bude jídla až až :D. Koně tedy objednám na čtvrtek.  

Od včera láduju pračku, když vždycky přijedu na dva dny tak se toho doma nedá moc stíhat :D. A to jsem ještě na večer slíbila Šímovi kino.
Za chvíli s ním jedu k zubařce, před 14ti dny spadl zubama na dlažbu a rozsekl si ret i dáseň a oba dva přední zuby se mu kejvou :(. Ret i dáseň se zahojily, ale chci, aby mu to zrentgenovala, jestli v tý dásni nemá něco prasklé, byla to pěkná rána :( a pěknej řev. Jídlo mu teď krájím na kousky jak starý babce, aby těma předníma nekousal, ale stejně mu asi vypadnou :(. Škoda jich ještě, další mu narostou nejdřív za dva roky :(.  

tak já letím, zatím papa,  

Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 21.08.06 09:58

Ahojky,  

zrovna jsem chtěla jet koupit novou autosedačku pro Filipa ale ještě, že jsem se mrkla, páč tam mají otevřeno až od 11 hodin. Našla jsem jí o víkendu na netu a líbí se mi, že je polohovací. Tak se mu pak bude hezky spát, teď má Maxi cosi ale ta polohovací není, takže při spánku tam chudák leží tak nepohodlně. Teď už snad bude mít své pohodlíčko jako David.  

V pátek měl mít manžel kontrolu dokladů jeho firmy na správě sociálního zabezpečení, takže jsem volala účetnímu ať všechny podklady pošle poštou (je z Brna). Jenže on to poslal až v úterý a do pátku to nestihlo dojít. Šlo to jako pojištěný doporučený balík, takže to jde zase tak dlouho, stejně tak jako ten můj balíček nedávno. Ten šel týden, tak tenhle půjde asi taky týden. To by znamenalo, že dorazí zítra. Je to poslané na mé jméno, takže ho budu muset vyzvednout já. Musela jsem tu kontrolu posunout, paní byla docela nevrlá ale posunula to o týden, takže v pátek tam manžel bude muset každopádně jít.  

Včera si manžel konečně zařídil volno v práci, šéf se asi smiloval. Je to fakt blbec s prominutím ale on vůbec nebere ohledy na to, že manžel má taky děti a nemůže být furt v práci. Takže jestli všechno klapne, tak snad vyjedeme na krátkou dovolenou. Plánovali jsme to na delší dobu ale takhle budeme rádi, když tam budeme týden. Dnes si musí vyřídit rezervaci v hotelu a zítra s ním budu muset jít na ambasádu požádat o vízum. Naštěstí už ostatní doklady máme připravené, jen nevím jestli si na ambasádě nebudou vymýšlet zase nějaké kraviny. Na to už čas na vyřizování nebude.
Takže podle toho jak to všechno vyřídím bych na chatu dojela asi jen na jeden den. Ještě nevím přesně který, snad ve středu. Každopádně ve čtvrtek budu muset být zase doma, protože odjezd jsme si zatím naplánovali na pátek. Ale ještě není nic jistého, záleží na té ambasádě. Taky nakonec nemusíme odjet nikam:(  

V sobotu jsme vyrazili s dětmi plavat, už jsme tam docela dlouho nebyli a Davídek byl úplně na vrcholu blaha, pořád mě pusinkoval:))  Já byla ráda, že tam nebylo moc lidí ale stejně mě to tam moc nebavilo.  Skočili jsme pak jen na nákup a doma se pak dívali na Příšerky s. r. o., to je teď Davídkovo nejoblíbenější pohádka. Včera to chtěl pustit zas:o)  

Jinak Davídek se už těší do školky, dneska se mě ptal jestli už dnes jdeme, tak jsem mu řekla, že se ještě pár dní vyspí a pak že bude chodit. Tak se mě ptal, jestli tam bude Sebastiánek, to je jeho nejlepší kamarád a doma o něm pořád mluví. Já teda doufám, že tam  Sebastiánek bude pořád chodit do stejné třídy jako loni aby nebyl David zklamaný:o)
Filda se do školy taky trochu těší ale né tak moc jako David. Asi neví co ho tam všechno čeká. Já jsem taky zvědavá jaké to bude, už teď samé povinnosti, žádné volno:o) Nákup školních pomůcek už máme za sebou, jen nám chybí penál. Ještě jsem nenarazila na žádný, který by se mi líbil.  

Johance přejeme všechno nejlepší k svátku, hezky si to oslav.  

Počasí teď nic moc, zataženo. Včera jsem chtěla jít s klukama nakrmit kachničky ale bylo zataženo, tak jsem si netroufla. Dnes taky nic moc, tak doufám, že se to v příštích dnech ještě zlepší. Na předpověď už raději nekoukám.  

No nic, jdu žhavit telefon. Musím ještě zavolat na ministerstvo vnitra a manžu přeobjednat na jiný termín. Doufám, že to proběhne hladce a bude to bez řečí:o)  

Mějte se hezky a napíšu jak se dozvíme víc a jestli a kdy bychom mohli dojet na chatu k Martině a Šimůnkovi.
Zatím ahoj Eva    

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.06 10:29

Moc děkujeme za přání. Ale na velké oslavy to nevypadá.
Johanka má slíbenou živou kočičku MIki, jejíž obrázek už máme na měsíc na tapetě monitoru a čekalo se, až se odstaví od maminky. Ale protože odjíždíme, tak kočička se k nám nastěhuje až někdy příští týden - vzhledem k pořizovacím nákladům je to podle mě dárek až až (koťátko je zadara, ale veterinář, přepravka a záchod a vůbec, jsem zvědavá, zatím to vypadá přes litr.)
Dnes vyrazíme akorát někam k ťamanům, Martina nám totiž připomněla, že sice máme žabky a pantofle a sandálky, ale o pořádnou bačkoru u nás nezavadíte, Johana ze všech vyrostla. Tak jí tam nechám vybrat třeba ještě nějakou parádu, moc toho na podzim nachystáno nemá.
Sice se ozvalo přání, že teda už konečně kolečka na kolo a prý nějakou velkou panenku s kočárkem, ale včera zase prohlásila, že miminka musej být malá, tak nevím. Už vím, co, pořádnou gumákovou mičudu na kopání prý taky potřebujeme (koženou máme, ale ta je mezi menší dítka docela nebezpečná) Táta bude dnes v práci do večera, takže ani nehodláme pořádat oslavu. Vlastně mě napadlo, že na středu odpoledne rychle upatláme s Martinou nějakou ovocnou buchtu do kulaté formy, navrch se nacáká šlehajdy a můžeme slavit společně. Co vy na to?
Tak jdu dát na plotnu ten boršť, aby do zítra hezky uzrál. A jdu si sepsat, co všechno nesmím zapomenout zařídit a vyřídit před odjezdem. Začínám se nějak podezřele těšit, tak si držme palce, dokud nebudu sedět u Martiny v autě, tak tomu nehodlám věřit, že to vyjde :D:D
Romana  

p.s. Evo, hodně moc vám tu dovolenou přeju, ale tak hrozně tajně a potichounku si přeju, aby byl malý zádrhel a vy mohli odjet až třeba v neděli - to bys pak s námi mohla pobýt déle, ne? Už jsme kluky dlouho neviděly. Tak se nezlob a kdyby něco, tak mě nebij - to ta svině podvědomí. :-)))))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.06 10:43

Ahoj všichni,
připojujeme se ke gratulantům. Joko, pěkně si ten svátek a posléze koťátko užij. Malá oslavička se bude jen hodit:)  

Evi, doufám, že tam přijedete aspoň na ten jeden den. Pro nás to teda bude spíš odpoledne, dřív než ve středu před polednem určitě nedorazíme. A Filda, momentálně král kyselých rypáků, je bude házet i nadále, když tam budou samý prťata. Takže pevně doufám, že aspoň v tu středu si Filipové vyhrají.  

No, a zase jsem všechno zapomněla. Mám tady teď 4 děti 2 + 2. nalouskali jsme společně ořechy, tak se jim jdu věnovat :)). Asi budeme péct ten Hynkův dort.  

Jana, Verča, Filda, Adélka, Tomík

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 10:54

Johanko, taky prejeme JEN TO NEJ… k svatku a at se s kotatkem mate moc rady!:-)))  

Jinak si Filutaci tu spolecnou dovolenou uzijte a prejeme vam uchazejicic pocasi … teda nejlepsi by bylo primo skvele a ukazkove, ze?  

Sulanek a Nika

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.08.06 11:32

Romano,
a nechceš, abych ve středu koupila nějaký dortík? Nemusely byste nic patlat, stejně v tom mojitovém oparu by to mohlo dopadnout všelijak :D :p.
 I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.06 12:48

Ivo, domluvíme se ve středu, než vyrazíš, já mám neodbytný pocit, že tam bude přelesněplodováno a taková malinoostružinová buchta - kam se na ní hrabou dorty :D:D Ale třeba se pletu.
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.08.06 15:04

hm,ostružin jsem si tam teda nevšimla, zato dozrávaj slívy, ale ty asi na dort nic moc :D  

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.08.06 16:21

Noooo, nechme to na středu :), třeba čarodějnice Romana nějaké ty lesní plody vyčaruje :))).  

Romano, dostala jsem s objednávkou z Mimibazaru docela pěkné džíny vel. tak 110 a jelikož máme asi patery, napadlo mě, jestli je nechceš pro Joko… Byly zadarmo, tak je zadarmo klidně pošlu dál, Viki by je neunosila. Vezmu je s sebou.

Mějte se,
Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.06 16:44

OK, Verča nebo Joko je určo unosí, přeci jen jsme menší - anebo seknou Davídkovi :D:D:D  

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.06 16:50

díky díky, a nezáviď, nám se po roce možná konečně podaří to, co vy pořádáte skorem každýho čtvrt roku :D:D:D Hele navařeno máme, chlast si vymyslíme na místě, ale pařba to bude určitě. Středeční heslo dne - opijeme V (to co má Bublina tam někde), když to nepůjde na přímo, tak výpary. A když to nepůjde opít, tak to přežereme :-)))), Jůůů, i když ještě nesedím v autě, tak už jsem dovařila a tudíž se zažínám těšti - jo aha, ještě sbalit - tak to se netěším :D:D:D
Nemám stejnokroj, ale holičku jsem nakonec stihla, jsem na chlapečka cca padesátiletýho, tak se těšte :D:D:D
Každopádně počítejme, že tam musíme domluvit průběhy dalších i rozšířených akcí a že jich plánuju.
pa Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.06 16:56

To jsem zvědavá, mně se na Tobě delší vlasy líbily.  

My jsme se právě vrátili z nákupu marcipánu. Dort pečeme přes celý plech, aby se tam vešlo i zadní pole:D:D. Filda rozhodl, že klasická velikost by končila těsně za 2. metou. Takže jdu na 2. dávku, děti louskají ořechy. No jsem zvědavá, jak to dopadne. Figurky baseballistů budou modelovat děti (na tom z cukrárny byly plastové). Myslím, že z tak obřího dortu určitě zbude aspoň půlka na náš srazík :))).  

Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.08.06 17:02

Romano, neštvi mě, já bych se taky chtěla opííííít na přímo, ale ještě drahnou dobu si musím počkat :(. Ale i tak se pokusím sekundovat vaší společnosti, ovšem ve stavu střízlivém :D.
Tak si pěkně sbal a na nic nezapomeň :).
 I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.06 17:41

Ivi, Vetřeleček něco vydrřží a musí si zvykat :D:D:D
Jinak znáš mě, jsem laxní matka, když bude něco chybět, tak spoléhám na vás spolehlivé, kdyžtak to tam Joko odchodí ve spoďárkách Viki - apropo, nemáme už jedny vaše? Mám tu asi troje cizí a neznám adresáta :-)))

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.08.06 18:12

Já jako laxní matka spoléhám na to, že moje milovaná maminka mi dítko jako vždycky vrátí s taškou vypraného a vyžehleného prádla. Viktorce už nic nedobaluju. Jo, naše kalhotky určitě nemáte, vždycky máš u sebe nejmíň jedny náhradní, ty „laxní matko“ :D :D.
 I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.06 19:53

Verča jezdí na kole!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 21.08.06 20:22

Supeeer, Verča je šikulka!!!!

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 21.08.06 20:39

Tak před hodinkou mi volal manža, že je v Bratislavě!!! Jel tam služebním autem pro nějakou dodávku. Takže se vrátí pozdě a rezervaci hotelu ještě nemá. Tak to snad stihneme vyřídit zítra ráno aby jsme mohli jít na tu ambasádu už zítra.  

Jinak balík mi ještě nedorazil!!! Musí přijít zítra, jinak už fakt nevím. A autosedačku ještě taky nemám, páč neměli naší barvu, jen červenou. Snad taky zítra.  

Dnes jsem ještě vyřizovala cestovní pojištění pro manžela, páč to musí mít. Skoro jsem na to zapomněla ale jak jsem dávala dohromady papíry, tak jsem na to přišla. No ale že mi to trvalo, jsem tu pojišťovnu nemohla najít:o))  

Johanka teda dostane hezký dárek. Živé zvířátko by chtěli i naši kluci, hlavně teda pejska. Už jsem vysvětlovala, že to nejde. Ale David mi to teda vysvětlil, že i kdyby toho našeho pejska neměl  kdo hlídat, když budeme pryč, tak že může být doma klidně sám, hlady prý neumře, protože si skočí nakoupit sám:o) Filda je už rozumější, ten si to nechá vysvětlit.  

Jdu po dloooouhé době dělat fotky,
Ahoj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.06 20:48

Evi,
tak snad vám to nějak dopadne. Vidím, že zmatky a nervy jsou všude.  

Naše děti mají jednoho psa u babičky a druhýho u tety, takže se nám je zatím daří držet jen u toho. A kočkomil teda rozhodně nejsem, takže to už ani nezkoušejí :)  

Jediný, kdo tu spí, je náš tatínek :)), nevím, jak je do té postele mám nahnat.  

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.08.06 22:15

My jsme Šímovi slíbili štěňátko od Pegynky, kterou maj naši. Otázkou ovšem zůstává, kdy Pegynka bude mít štěňátka, taky třeba za pět let :D:D:D.  

Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 21.08.06 22:31

David teď přes odpoledne nespí, takže tak kolem sedmé hodiny je už někdy mrzutý. Dávám je teď spát v osm hodin. Horší je, když mi usne v autě, to pak chodí až tak v půl desáté. Jinak po prázdninách doufám najedeme na starší režim, tj. vstávání v sedm do školky/školy a spaní po obědě (pro Davida). Fildu bych pak chtěla dávat spát dřív, nejraději po večerníčku aby byl do školy pak řádně vyspalej. David pak teda pokud bude spát po obědě, bude chodit zase až později, mezi devátou a desátou. Dřív by mi neusnul. To i tak chvilku v posteli ještě blbne.  

Já toho měla teď hafo na vyřizování a ještě není všemu konec. Hlavně aby bylo všechno vyřízeno tak jak má.  

Jani já se tě chtěla ještě zeptat na jednu věc. Co má Filip ve škole na cvičení? Jako oblečení? My máme na seznamu napsáno cvičební úbor, tak nevím jestli může mít jakékoliv kraťasy a k tomu nějaké tričko nebo budu muset shánět nějaký komplet. Neumím si představit, že se nosívá něco podobného co jsme měli my. Jestli si pamatuju, tak holky měly modré kaťata a bílé tričko a kluci červené trenýrky a asi taky bílé tričko. No to už je let:))) Díky.
E. 

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.08.06 00:20

Co si pamatuju od Filipa, tak to bylo o bílém triku a jakýchkoli šortkách nebo pro zimu teplákách. Prostě hadry na propocení, aby nešli spocení a ve svátečním domů. Jo a bacha na boty, já Filipovi pořídila botasky z tržnice a byl vykázán z tělocviku, protože dělal na palubovce čáry. Super zážiteček  

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.08.06 01:53

Tak sbalená nejsem, místo balení mám na klíně kytáru a hraju si tu s warezama :D:D Nejdřív mi to přišlo blbý, už jsem na ní pět let nešáhla a je to znát, ale zase na druhou stranu, začít se může vždy a tak ji sebou beru. Akorát budu trpět nedostatkem prádla, furt mi nedochází, že bych se měla balit, panebože, jak puboška, ach ty hormony :D:D:D  

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.08.06 09:02

Evi,
Filda má do tělocviku tričko a ťepláky nebo tenký šusťáky na ven. Plus tenisky. A na zimu měl místo tepláků jakýkoliv kraťasy a museli jsme koupit sálovky. Paní učitelka říkala, že by stačily i jarmilky. Nechával si to ve škole, domů bral jen sem tam na vyprání, takže to byla komplet další :,-(a.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.08.06 09:02

Evi,
Filda má do tělocviku tričko a ťepláky nebo tenký šusťáky na ven. Plus tenisky. A na zimu měl místo tepláků jakýkoliv kraťasy a museli jsme koupit sálovky. Paní učitelka říkala, že by stačily i jarmilky. Nechával si to ve škole, domů bral jen sem tam na vyprání, takže to byla komplet další :,-(a.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.08.06 09:03

Tak se mi to opět povedlo dvakrát:D:D Když ono to vypadalo, že to poprvé nic nedělá :o
 J

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.08.06 13:34

Hurá, dort jsme úspěšně dodělali a hned jsem vám ho šupla do albíčka. Není sice jak od cukráře, postavičky jsme museli podepřít párátky, ale myslím, že se nám celkem povedl.
 Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.08.06 13:53

Dort je dost dobre umelecke dilo a s napadem:-))) To se tatinkovi bude libit, juuu!!!!  

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.08.06 15:01

Týýýý jo, tak to je fakt umělecký kousek - myslím, že Hynek bude muset i slzu zatlačit :). Tak přejeme krásnou oslavu a těšíme se zítra!

I+malé V (podle dnešního UZV 27+1, abych zase nezapomněla :)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.08.06 15:12

Ivi, coze????? To uz je 28t???? To snad ani neni mozne… No jo, pravda Sul termin se blizi:-)))) Jak je mozne ze cizi tehu utika vzdycky tak rychle???  

Pa  

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.08.06 15:52

Šuldo, radši bych, kdyby utíkalo tak rychle i mně :D, mám pocit, že se to neskutečně vleče, nemůžu se ohnout, furt se zadýchávám, pálí mě žáha, bolí záda atd. atd. :))). Ale když čtu dvojčatovou konkurenci u vás, nemám nárok si stěžovat :).  

Pa, I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 22.08.06 23:01

Tak už mě ta teta konečně pustila na síť. Sama se tu cpe hermošem za účelem nenechání vám ničehož a sežrání všehož.
Byly jsme na houbách, slíbené osvědčené placy se neosvědčily, naopak absolutně beznadějné chroští vydalo jakousi úrodu. Ale zítra se budeme muset polepšit.
Děti nezloběj. Jsou plně zabráni do prvních sexuologických školení, Johanka už Šímovi zkontrolovala nářadí, zda je pevně přiděláno a prý vše drží. Večer jsem je pak načapala, jak předstírali hravou rvačku a Johanka ležela poslušně dole. A to trávník ještě neoschl.  

hmm, tak už prý mám předat štafetu, tak papapa
tož zdravím já :D M. Romana pěkně kecá, po litru ferneta, deseti pivech a flašky šampusu se jí to nějak plete :D. Ale houby našla převážně ona, to jo, má oči jako ostříž :D, ale zato mě nechala je očistit a sama si koukala do počítače :D, asi jí to zatrhnu :o))).  

Děti zloběj a škoděj v normě, jejich nejoblíbenější hračky jsou plácačky na mouchy :D. Ale hermouš i sulc má teda výbornej, na hubnutí to tady teda nevypadá :(:(, ale nedá se tomu odolat :o). Koukejte přijet brzo, nebo to zítra vezmu útokem a zbyde na vás prázdná flaška :D.  

Máme tu krásně teploučko, ládujem kamna, venku nic moc teplo, ale už neprší, tak by to mohlo vydržet.  

Tak papa, těšíme se na zítra :o). Jdu hledat Romanu, někam se zaběhla :o).  

pa, Martina, Romča a spící Šíma s Johankou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.08.06 23:19

Ahoj ahoj,
tak schválně jestli jste si dávali jako já: přdkrm - krutonky s kachními jatýrky a mandlemi, hlavní chod - jehněčí panenka na prudko se zapečenou cuketou, dezert - lahodná pěna z mascarpone se zkaramelizovanými jahodami, k tomu Portské jako aperitiv a Chardonnay  (mně by se k tomu teda víc hodilo červené, ale dala jsem se překecat, Hynek měl chuť na bílé :)). Mňam mňam, ještě jsem plná. Romantická vycházka přes brněnské výkopy, prostě super příjemný večer. KDyž Hynek objednával, říkal : „slečna by si dala…“ :), nevím proč slečna, když jsme slavili 10. výročí svatby, ale asi si chtěl připadat mladě :D:D:D A ještě jsem si vzala tu novou halenku, kterou ještě neviděl. Aby viděl, co jsem si koupila k výročí svatby :D:D
Dort se líbil, sám ho prý nesní, máme mu nechat jeden kousek a zbytek vzít na chalupu. Ale panďuláčky už děti snědly :D.  

Jdu žehlit košile, abych ho tu mohla zanechat. Ahoj Jana  

P.S. Evi, jak to přestalo, to mi Verča vytrhla telefon a sklapla ho, mail nedošel.  

Dobrou noc a vy se holky moc neopijte, ať mě zítra můžete navigovat. Chtěla bych po 8 vyrazit, takže kolem poledne tam budem.  

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.08.06 23:22

…abych ještě na seznam zapomenutého nedostala léky proti kocovině :))). Nemám k těm briketám vzít taky podpalovač? Zkoušela jsem se vám dovolat, Romana vypnutá a Martina „volané číslo neexistuje“, tož jak to, že netíte? ;)

Sirůpek pro Joko taky mám, placky dosmažený, ještě mi zítra dejte vědět, jak s tím dortem. Sulc si klidně snězte, ale jestli mi nezůstane ani kousek hermelínu, budu vraždit :).

Dobrou, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.08.06 23:24

Nepředpokládám, že večeří romantický večer skončil, tak hybaj od PC k manželským (radostným) povinnostem :). Večeři ani tak nezávidím, ale to portské a chardonnay bych si nechala líbit :).

Papa, I.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 25.08.06 17:29

Ahojky,  dojeli jsme včera v pořádku, cesta byla úplně v poho. Původně jsem teda plánovala, že půjdu ještě na pc udělat nějaké fotky ale nestíhala jsem to. No aby né, když jsem si hodinu a půl vykecávala po telefonu se ségrou:o) Ale stihla jsem dát prát aspoň jednu várku. Večer jsem pak šla brzo spát, páč jsem musela dohnat i tu předešlou noc. A že jsem teda spala jak zabitá:)))  

Ráno jsem ještě pospíchala do obchodu Nico, páč jsem tu měla už dva měsíce poukázku na 270 Kč za nákupy, tak jsem to nechtěla nechat propadnout, když to je jen do konce měsíce. No nic tam neměli, na boty jsem se nedívala a oblečení se mi nelíbilo. Samé teplákové soupravy (těch máme zatím dostačující počet:o). Tak jsem nakonec vybrala jedny kalhotky pro sebe a mazala rychle pro tu autosedačku. Doufám, že se tam dnes Fildovi bude hezky spát:)  Odpoledne jsem mazala ještě nakoupit nějaké dobroty do auta a pak už jsem tu skládala prádlo, další várku musím ještě pověsit, a balila prádlo. Moc jsem toho neměla ale příjde mi, že těch tašek máme nějak hodně:o)  

Půjdu za chviličku ohřát  večeři, máme koupenou pizzu, páč se mi už nechtělo vařit:)) A pak vzbudím Johna, který si teď chrupká v posteli, páč bude celou noc řídit. Včera jak jsem dojela, tak tu stály u silnice značky se zákazem parkování. Zase budou uklízet silnice, tak jsem musela přeparkovat auta na hlídané parkoviště. Původně jsme je chtěli nechat před barákem ale takhle by nám je odtáhli.   

Na chatě to teda bylo super, kluci hned vyprávěli jak jezdili na konících. Škoda, že jsme museli odjet dřív. Snad si ještě někdy něco podobného zopakujeme:)

Už musím mazat, tak se mějte hezky.
Ahoj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 12:57

Tak jsme taky včera dorazily v pořádku, jen jsem návrat hlásila do předchozího deníčku, protože nevím proč, nějak na mě vyskočil jako poslední, ani jsem nekoukla výš na komenty - bylo to asi únavou. On návratu tak nějak s Johankou skoro permanentně spíme.
Jediné, co jsem zvládla od příjezdu udělat, bylo stažení těch Aut, když jste tak o tom básnily, bohužel zatím jen CamRip, kupodivu obrazově slušný, ale zvuk zběsilý, takže jsem se podívala, ale smažu a vypalovat nebudu - počkám, až vyjde DVD, pak bude k mání lepší verze. Johana koukala jen chvílema a hlavně asi proto, že jsem ji upozornila, že má doma malého Bleska.
Martino, asi mě uškrtíš, ale on ten Blesk bylo to červené autíčko z McDonalda, co si děcka tak rozdělila před vaším odjezdem - Šimon tuším vyfásl modré. Film Joko zdaleka tak nezaujal, jako to autíčko. S tím si teď hraje neustále.
Smaženice byla výborná, leč smrděla málem, houbový absťák z nás udělal hamouny nenažraný, co si navzájem šli po talíři a za kus houby by se rozkrájeli.
Jinak jsem se vrátila do pěkného bordelu, myčku Filip zapínal až když už jsme s Ivou jely - vím to přesně, protože mi volal, jak se to dělá. Tudíž musím teď jít nacpat druhou nálož, na jednou se všechna špína nevešla. Na patře práce pokračovaly taky až v okamžiku mého příjezdu.
Standa je v pořádku, má na rameni jen malou pohmožděninku a občas při určitém pohybu rukou hekne. Ani Filip ani babi o jeho havárce nic nevěděli, tak nevím - buď jim nechtěl dělat starosti, nebo si něco přibásnil, aby mi osladil pobyt, zkrátka ta věc bude mít pozadí. Asi nemá cenu pátrat.
Filip se snad opravdu aspoň chvílema učil, poznala jsem to podle klávesnice. Jak jsem ji před odjezdem zalila kokakolou, tak i přes všechno vyčištění hezky ztvrdla a je teď pěkně zasekávací a kousací, páč se s ní nehýbalo. Standa při svém surfování píše maximálně jen přihlašovací hesla, na šachy potřebuje jen myš. A Filipův poč je nezapojen na patře, kde ještě není natažená elektrika. No uvidím, dnes šel na přezkoušení za tátou, tak jsem zvědavá na výsledek. Zkoušku má až jako předposlední 31.9. Ach jo, ještě pět dní tu bude pěkné dusno. A do práce už se nedostane. Doufala jsem, že si vydělá na další rok tancování a asi zase budu muset šáhnout do strožoku.
Z Joko je po dlouhatánské koupeli a řádném prospání zase jakžtakž neprotivné a nefňukací dítko, po nějaké chorobě není ani památky. Musím vyjádřit vděk, zase díky tamnímu kolektivu o kousek poskočila ve vyjadřování, vyprávěla tátovi o koníkách a jak se musí držet sedátka, aby nespadla a jak koníček cestou papal a že jí bouchaly větve. A bylo jí i rozumět. Tak konečně vím, jak to probíhalo. Ale je vidět, že množství podnětů, které měla, si bude v makovičce rovnat a přebírat ještě dlouho, totálně ji to všechno udolalo.
Ještě jsem se chtěla omluvit za poslední hodiny pobytu, byla jsem z Johany docela fest utahaná a bylo mi divno, už vím taky proč - po vysazení prášků zase další nepravidelnost a opět hnusná. Tak uvažuju, že dnes opravdu udělám jen to nejnutnější a budu se tvářit velmi nemocně. Třeba mi to projde.
ahoj
Romana a Joko dohánějící pohádkový a tatínkovský absťák.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.06 13:03

Jo ještě Ivo a Martino, visím vám peniz :-))) Vím o tom, v rámci pátečního spěchu jsem to ale totálně zazdila a vzpomněla si až v noci. Tak tady je to písemně a ne, že budete tvrdit v září, že o ničem nevíte a nic si nepamatujete (pro upřesnění - za koně, za dort a bumbání atd.)
 Ro

Vložit nový komentář