Filutové z Chytrálkova - Verunčin a Filípkův deníček narozen

Rodičovství

Ahoj Filutkové i vy všichni ostatní, Tak se nám čas nachýlil a slavíme další narozeniny. Při tom krásném babím létě mi to nedalo, abych trošku nezavzpomínala.

Jak se Verči pořád nechtělo ven, přestože mi už od 15. října tvrdili, že to může být každou hodinou. Jak taťka odmítl sex za účelem vypuzení Verunky, protože on to nebude dělat, když si nějaká doktorka usmyslí. Jak jsem chtěla Váhu, ale ten tvrdohlavý Štír nás převezl. Jak taťka v den mého termínu v 8 večer zkontroloval, zda nerodím, a pak se pěkně ožral na oslavu narození jiného dítěte. A jak mu to Verča nedarovala a stahy začaly hned, když dorazil domů. A jak jsem se potom s tetou Sylvou potají plížila do porodnice, abych ho nevzbudila a abych to později mohla oznámit celému okolí kromě něho. A taky jak mě v 6 ráno vrátili zpátky, že se nic neděje a v 7.30 už mě Sylva hnala zpátky, že mě doma rodit nebude (stahy po 3 minutách) ? a jak byl taťka pěkně vykulený, když nás tam tak uviděl. A jak jsme kvůli ranní zácpě málem nedorazily, paní doktorka nevěřila svým očím a šly jsme rovnou tlačit. A nejvíc vzpomínám na to jak se mě skvělá paní asistentka ptala, jestli chci červený nebo modrý pokoj. A já řekla o ten modrý, protože doktoři tvrdili, že tam je kluk ? a já jsem TAK strašně chtěla holčičku. A pak to nejúžasnější překvapení v mém životě a dopoledne probrečené štěstím?.

Ale teď už jsme o 2 roky dál, tak konec se sentimentalitou. Verunka je úžasná a super je, že je to údajně dokonalá kopie své babičky ? vzhledem i chováním (2 Štíři se nezapřou). A je strašně krásný sledovat, jak se moje babička vidí skoro o 60 let zpátky, když jí bylo 20 a měla přesně takovouhle holčičku. A jak se moje mamka tetelí, když vidí, že po světě chodí ona v o 55 let mladším vydání.

A teď už předávám slovo Verunce:
Ahoj kamarádíčkové, tak se mamka vyslzela a konečně mě pouští ke slovu :-). Tak si představte, že nás naši v sobotu naložili do auta a odvezli k babičce. A při té příležitosti mi mamka řekla, že mám nějaký narozky a že dostanu dárečky. Co jsou narozky jsem nevěděla, na dárečky slyším.
Přijela i druhá babička s dědou a se strejdou, měli jsme naprosto úžasný srnčí biftečky ? babička Bohunka nás posunula do kulinářského ráje. Filípek spořádal 5 masíček a já 3. Normálně mi dost jedou hranolky (ne že by mi je tak často dávali), ale tentokrát jsem se jich ani nedotkla. Maso je maso, já to říkám pořád.
A pak už došlo na dárečky. Tak teď už vím, na co ty narozeniny jsou. Dostanete panenku, dřevěný oblíkací medvídky, voskovky (ty trojhranný nebarvící, jak jste psaly v minulém deníčku), krtečkovský knížky, svetr, mikinu, náramky a doopravskej prstýnek. Tak to já můžu! Jenom mamka byla trošku naštvaná, protože babička (pro tyto případy mamka používá název tchýně) se rozhodla, že ta knížka s okýnkama se jí nezdá a dala mi jinou. A kdyby to mamce řekla, tak by mi ji koupila ona. Tak snad prý Ježíšek. Nebo jen tak? Babičce na truc?

A co Filda? Ten byl spokojený, protože mamka upekla dort medvěda, jak si poručil. A dostal prošívanou vestu, Dětský atlas zvířat, knížku o planetách s 3D brýlema, Nové dopisy od Felixe ? na ty už se těší i mamka, pouzdro se vším všudy i se spoustou pastelek, taky nějaký penízky na účet, a pak ještě brusle ? ale ty se prý nepočítají, protože si je musel předem vyzkoušet a prý to není žádný překvápko. Ale ten nejhlavnější dar byla doopravská pálka. Napřed dostal maličkou a aby vyrostla, musel si přečíst a vyluštit, kde najde větší a pak ještě větší a pak i tu pravou. Dost ho to bavilo, mě teda ne, já jsem chtěla dort.
No a nakonec nás šupli do postele a pařili si sami na naši počest. Ach ti dospělí. Naštěstí jsme v neděli pokračovali. Přijel mi přát bratránek Ondrášek s tetou a strejdou. Od nich máme tu 3D knížku a já mikinku.

Když to tak čtu tak ani nemáme žádný narozeninový zábavný historky. O tu se postarala mamka až večer. Ale smál se jen taťka se svými kamarády.

Mamka totiž na završení večera odešla na koncert. Dávali její oblíbené Carmina burana. Koncert byl naprosto skvělej, při závěrečné děrovačce se všichni mohli utleskat.
Jaké však bylo mamčino překvapení, když pak přišla k autu? spíš k místu, kde auto mělo být. Ale nebylo. Bylo tam jiné auto, vozičkářské ? protože si mamka předtím nevšimla, že je to místo pro vozíčkáře. Místo koncertních endorfinů se začal vyplavovat adrenalin? Mamčino auto bylo odtaženo.
Ach jo, tak si teta Sylva (byly na tom koncertě spolu) zataxikařila na konec Brna, zaplatila za mamku pěkných 1650,– Kč (teta u sebe naštěstí měla peníze, mamka měla 200) a autíčko si zase odvezly. Takže největší dárek včera dostala městská policie.
A představte si, že je odtáhli čtvrt hodiny předtím, než tam mamka přišla! A vedle bylo celou dobu druhé místo pro vozíčkáře volné! Mamka si chtěla z příští výplaty koupit nové kalhoty, místo toho zaplatí tetě za pokutu. A nevím, jestli si příště nevezme taxíka, tentokrát by ji vyšel o HODNĚ levněji. MHD k nám večer jezdí tak blbě, že o tom nemá cenu ani uvažovat.
A taťka prý chtěl mamce poradit do telefonu, ať těm policajtům ukáže řidičák s nápisem Brýle nutné (to tam mamka fakt má). Naštěstí si svý chytrý rady nechal od cesty. Včera večer by to asi schytal.

Tak takhle to u nás bylo.

Z mých darů rozhodně nejvíc zabodovala panenka a pak ti převlíkací medvídci. Takže jestli je ještě nemáte, doporučte je vašim maminkám.

Děkujeme všem za přání
Prožijte si krásně ty podzimní plískanice. Nebojte, prý chodí nějaký pán, říkají mu Mikuláš a rozdává dobrůtky. A hned po něm Ježíšek, a ten nosí dárečky.

Mějte se všichni krásně a šedivý podzim maminkám oslaďte pěknýma lumpárničkama.

Verča zrzečka ? dvouletá
Filípek ? šestiletý
A mamka Jana

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.11.04 12:36

Ahoj Verunko a Filutové,
já si vůbec nemyslím, že nejhezčí narozky musej být plné zábavných historek. Mám za to, že tvůj způsob oslavy: spousta dobrého papáníčka, skvěle vybrané dárky a rodinná pohodička - to je to pravé ořechové. A tak mám možnost si opět zazávidět, jak jste si to s bráškou pěkně užili.
A mamce vyřiď, že příště ať si obstarávání zábavných historek na poslední chvilku raději odpustí a za ušetřený peníz raději koupí suprácké kalhoty, nejlépe dvoje - jedny i pro tebe, protože maminko-dcerovská unimoda - to je vončo!!!!

U nás nic nového, různě si pohníváme doma, to když na nás za okny mávají cáry hnusné inverze, nebo se kratičce promenujeme mezi krámy a slintáme, co bychom s mamkou rády pořídily a na co nemáme (tátova nemoc mě připravila o spousty nákupních rozkoší). Zkouším si tu českou konverzaci, ale nic moc - každé druhé větě naši nerozuměj a některá ta slůvka jsou děsně složitá. Třeba zrovna ta s písmenkem F, prostě kafe je kape. No a když mamka nechce pochopit, že Komín, komín, komín je Kolo, kolo mlýnský a kouká, kde co kouří, místo aby tancovala - co si pak mám počít s tak tupýma rodičema.
No a zoolog ze mě taky nebude, sice už chápu, že ne každé zvíře je pes, ale co není pes, je tedy opice - hlavně sloni.
Plínkování se nám lehce zaseklo na setrvalém stavu: doma chodím bez plíny - nehody jsou zřídkavé - tak jedna až dvě do týdne. Většinou přes den i spím bez plíny, tady bývají nehody častější, ne vždy se totiž stihnu před spaním vyčůrat. No a na noc je plína nezbytná, protože stále vymáhám nepřetržitý přísun tekutin v noci, akorát už to nemusí být mlíko, stačí čajík nebo voda. No a ven zá:,–(ně s plínou, stále se mamka ještě nenaučila řešit kalamitní situace. Horší je, že už mi plínka vadí při chození, tedy hlavně při běhání - prostě překáží mi na rychlost. Žádné nové dovednosti neprovozuji, jen jsem se zlepšila v domácích pracech, už umím mámě utřít prach, umýt stoly, linku i sporák a to skoro dočista, že už mamka skoro vůbec nezasahuje. Dokonce jsem se pokusila opravit i ubrus na stole, do kterého jsem předtím omylem, ale nadšeně udělala šroubovákem dírku. Tak jsem se jí zbavila tak, že jsem tu část ubrusu, kde otvor byl, odtrhla, aby dírka nebyla vidět - mamka se ale dost zlobila, že to se takhle neřeší, zvlášť, když je dírka uprostřed ubrusu. No tak to vím pro příště.
Jak vidíte, neděje se tu skoro nic, zkrátka nůďo.
Tak se mějte krásně a pište, pište, potřebuji nějakou inspiraci, ať to tu můžu trošku rozsvítit.
Pa
Johanka

Holky, to šněrovadlo už je konečně v Downloads, v noci jdu objednávat počet kusů. Zatím beru 10. Doufám, že to do vánoc stihnu.
No a musím si postěžovat. Sousedi rekonstruujou celý byt (prý týden, ale už je to druhý), odjeli ke známým a tady jsou jen dělníci. Copak o rachot, to se dá ještě docela přežít, ale ten bordel, co nadělali na chodbě, vyklidili mi na schody kus komory, aby se dostali k plynovým stoupačkám, už to zpátky nevrátili, nevrátili ani klíč od komory a navrch tam ubořili kus zdi. A tak tu obcházím hromady svého bordelu, do toho hromady pytlů s cementem a maltou a těším se, jak se sousedi vrátěj do hotového vyčištěného bytečku a já tu budu pak 14 dní ten bordel uklízet. A to nemluvím o opravě karmy u babičky, která je na jejich stoupačce a komíně a tudíž se v rámci mlácení do rour totálně zanesla. Sousedi jsou docela fajn, neobtěžujeme se navzájem zbytečnýma šprajcama, ale tohle se mi přestává líbit. Nechci prudit zbytečně, my když opravujeme nebo malujeme, tak taky musíme používat i chodbu, ale je to náš bordel, kterej pak uklidíme. Těžko sousedka přijde a bude mi uklízet komoru, ani by to nešlo. Ach jo. Tak jsem tu smutňounká a vůbec se netěším, co mě všechno za pár dní neplánovaně čeká a co plánovaného budu muset kvůli tomu zrušit.
Ufff, tak už je mi líp, děkuju za prostor :-))))))
Mějte se
 Romana

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.11.04 19:35

Ahojte Filutčátka!
Nedá mi to a musím ještě znova virtuálně popřát Filípkovi i Verunce k narozkám… Úplně jsem si při Janině deníčku zasentimentálnila a povzpomínala, jak to všechno bylo…jak byla Jana v absolutní euforii a pořád tam vykřikovala: „Já mám dvě děti, já mám Verunku!“ Popsat se to moc nedá…:-))) a jak se pak pan doktor ptal mně, kdy si přijdu pro miminko…a netušil, že za dva dny už budu mít Ondráška v břísku :-))) Jo jo, koukat na porod parádně povzbudí hormony.
A taky jsem chtěla pochválit Romaně šněrovadlo, vypadá doooost dobře, Ondráš už se těší, až si s ním bude u Verči hrát.
Takže se tady mějte, pište, a za každý natolik inspirující deníček, jako ten minulý, budem všichni vděční. Vánoce se fakt už blíží.
Ahojky teta Sylva od Špuntíků

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.04 20:17

To jsem tam taky chtěla napsat, jak jsme nabudili hormony k početí, ale už se to nějak nevešlo:-)).
Ale to druhý už budete muset zmáknout sami! :-)
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.04 20:31

Teda Romy,
tak to ti nezávidím. Takhle si rozšířit předvánoční úklid ( ne že bych já byla jeho příznivcem). Ale doufám, že když jsou sousedi celkem slušní, trošku pruzení pochopí - aspoň na té chodbě by mohli uklidit. Zaplatit za opravu karmy, to bychom asi museli žít v jiné společnosti, co?
Tak to pěkně zvládněte.
A co u vás? Pořád vám stropem prší holubi?
 Jana

Pro Joko:
Ahoj Johanko, tak jsi mi tím svým popisem jazykových dovedností připoměla, že i já jsem dala Filípkovi dárek obrovský. Začala jsem totiž říkat „F“. A jeho tedy už neoslovuju „i-ipku“, ale „Fi-ípku“ a to už je něco!!! „L“ asi natrénuju až k příštím narozeninám, zatím mi moc nejde :-(
A tvé kutilství se nám moc líbí, mamka (nejen zamlada) opravuje věci podobně :-)))

Ahoj Verča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 02.11.04 20:44

Ahoj kamarádi,
hlási se vám Jíra se svýma lotrovinama ? mám několik prima zážitků nočníkových :o))
Jednou jsem se na svém trůnu pro něco natahoval, až jsem spadl a nočník se vyklopil ? samozřejmě i s čůránkama a bobkama přímo na koberec :o) Dnes jsem si hrál s takovou tou hračkou, jak je plastový kbelík a otvorama se do něj hází různé tvary. Tak jsem si říkal, že by se do toho hezky čůralo ? mamka se ptala, ale říkal jsem, že se mi nechce. Počkal jsem si, až se nebude dívat, stáhl si slipy, sedl na kyblík, vyčůral a nahlásil: ?už čůal Jía?. Mamka vylítla, ale když viděla, že nic okolo není mokré, sundané slipy suché, jen v kyblíčku je louže, nevěděla, jestli se zlobit nebo smát :o) Ale večer jsem si to pokazil, protože jsem se povaloval na křesle, táta večeřel a máma si s ním povídala a vyprávěla mu moji kyblíkovou příhodu, no a já jsem se počůral do křesla a to skrz totálně všechny vrstvy, včetně trika a mikiny.

Minulý týden jsem oslavil první výročí výskoku z postýlky a zároveň rok od posledního spaní za mřížema. Víte jak? Vrátil jsem se do postýlky! Ne že by doma, ale u babičky, kde je pro Haničku postavená ta postýlka původně z obýváku, tak jsem projevil zájem do ní lézt a celou noc tam vzorně spinkal :o) Výročí prvního pobytu mimo domov bez mamky jsem oslavil jako ostřílený mazák ? bez mrknutí oka jsem odjel jen s babičkou a dědou tam, kde jsme byli ve stejnou dobu vloni. Celé tři dny jsem byl vzorný a moc si to užil. Byli jsme na houbičkách, moc se mi líbily v Jindřichově Hradci jesličky, procházku okolo Červené Lhoty jsem zvládl hlavně díky tomu, že s námi šlo koťátko, vzorně jsem papal. Akorát první noc (vlastně večer), když babička ještě nešla spát, jsem spadl z postele a jak jsem nemohl nikoho přivolat, tak jsem se trochu poblinkal, ale jinak mě babička moc chválila. Po návratu domů jsem málem snědl Haničku samou láskou, na pět minut jsme se schovali za křeslem a celou dobu jsem ji pusinkoval :o)

Verunko, dodatečně ještě jednou vše nej k narozkám a vítej v třetím roce!

Ahoj Jíra

P.S: od mamky - doufám, že s medvídky sklidím stejný úspěch, už je mám doma - jsou dva (babičce se zdálo ti 3 s moc malými dílky, kvůli Háně) a mně osobně se moc líbí, díky za tip!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.04 21:03

Ahoj všichni,
nechtěla jsem mít na svědomí předlouželý deníček, ale napsat, co dělá Verunka ve dvou letech musím. Už z archivářských důvodů :-))

Takže jak jsme na tom?
Verunka nám dovršila 2 roky a mamka si uvědomila, že zaspala a poslední dobou se rozvoji jejích dovedností až tak nevěnovala (zvlášť když jsem si přečetla, co už umí Nika Šulánkovic). Sypu si popel na hlavu a hned dneska jsme začaly opět číst říkadla.

Verunka sice neumí napočítat do 10, ale celkem obstojně umí pojmenovat a ukázat prsty na rukou. Umí říct, že se jmenuje Verunka a jak se jmenují ostatní členové domácnosti. Sypu si popel podruhé, většina našich kamarádů už umí celé jméno a adresu. Pokusíme se to rychle dohnat. Jinak ale mele neustále, většinou je jí docela dobře rozumět. Už asi umí říct všechno, co chce vyjádřit.

Barvy bojkotuje, každý den si nějakou vybere a pak je všechno třeba modré (třeba sukýnka Makové panenky).

Umí zatančit Kolo kolo mlýnský, Cip, cip, cibulenka - přednes zatím není 100%. Umí dost dobře Pozdrav slunci s vlastními vylepšůvkami (něco jako holubička na všech čtyřech), kotrmelec, skákat snožmo na zemi i na trampolíně. Dost dobře napodobuje tučňáka - mám podezření, že paroduje Ondráškův styl chůze :-)). Nechce sí jí moc chodit. Když někam jdeme, pořád otravuje, že chce na koníka. To se mi moc nechce, u Filipa jsem si tak odrovnala krční páteř. Ale když se rozhodne, dokáže běžet pěkně daleko - jen tak pro radost.

Umí namalovat něco jako bramboru, už to není jen čmáranice.

Dokáže si přes půlhodiny sama hrát - většinou s panenkou nebo medvědem - vykládá jim a různě je obstarává. Vrcholem bylo, když asi hodinu různě balila medvěda, sebe a medvěda, sebe do špinavé utěrky (za ustavičného brebentění ). V mezidobí se pokoušela ideálně natáhnout tu utěrku na zemi. Jenže jak se natahovala do rožků, vždycky si to někde pokrčila, takže z toho bylo malé perpetuum mobile.

Nekojíme a mlíko nepije.
Usíná mezi 20 - 21, ráno vstává kolem 7. V noci se nebudí. Přes den spí venku v kočárku cca 1,5 hod. Doma neusne. A vypadá to, že venku už ji za chvilku taky neudrndám. Dneska se mi to třeba nepodařilo - a to byla po plavání. Ale zatím se to stalo jen asi 3×.

Plínku máme jen na noc a dlouhé cesty. Půl hodinu k našim už zvládáme bez. Tu noční už jsem chtěla taky odbourat - zdála se mi už dlouho suchá. Ale asi zafungovala telepatie a v tu ránu byla plínka opět nacucaná jak houba. Ovšem dneska i včera se přes den několikrát počurala - myslím si, že má strach, že když bude čurat, o něco přijde. Tak to drží co nejdýl, až už je pozdě.

Z jídla začínám být zoufalá. Tak nenažraný dítě jsem ještě neviděla. Přemýšlím, jestli to není znak rozmazlenosti. Chtěla by jíst furt, VŠECHNO, co vidí. Když jí nedám, je scéna. Tak třeba dneska po plavání měla jogurt, jogurtový mlíko a půl balíčku sušenek Brumík. Řekla jsem si, že to má místo oběda, tak jí vyhovím. Jenže Verča místo spaní hodinu vykřikovala, že chce kogurtek. Ze spaní nebylo nic. Dala jsem si oběd - ona bdělá, takže se mnou - misku svíčkové s bramborama a masem. Nechtěla jsem jí přidat - scéna a opět chuť na jogurtek… a tak to pokračuje celé odpoledne až do večera.

Už mě nic nenapadá
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.11.04 21:13

Ahoj Jíro,

to seš teda mazák. S těmi pobyty mimo domov i s tím čuráním. Filípek tě přijímá do party čuračů překvápkových (jsem zvědavá, jestli ho trumfneš - už jsem tady někde psala, jak chtěl ve 2 letech péct buchtu, ale žádná surovina nebyla v dosahu, tak si do trouby načural. A když měl přelívací období a mamka odstranila vše, co by se dalo přelívat, taky si do kalíšků načural…).
A závidím ti výlet s koťátkem. To bych taky pochodovala.

Já mám ty medvídky čtyři a všude se chlubím, že mám tatínka, maminku, chjapečka a hojčičku. Ale zase nemám ročního požírače drobných částic :-))

ahoj Verča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 02.11.04 21:16

Romčo, mě ten šáša nejde otevřít :o( Nešlo by to ve formátu jpg?
Díky Jiřina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.11.04 23:02

jo, pošlu ti to mailem,akorát ho nemám, tak prosím písni soukromou zprávou.
 R.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.11.04 23:17

Ahojky Filutkové,

Koukám že oslava narozenin dopadla zcela dle centrálního plánování :-), zdá se, že pouze odtah vozítka nebyl plánován :-(

Minulý týden si mamka stěžovala na Terku, tentokrát asi bude řada na mě,cha chá. Tak za prvé, sice šíleně mluvím a mluvím a mluvím a pročuju a pročuju,ale některá slova, dříve mluvená správně, jsem si pro svojí potřebu upravil tak,aby se mi dala říkat hodně rychle a nemusel jsem se s nimi zdržovat. Takže pěkně drmolím a komolím, zá:,–(ně říkám avoj místo ahoj a ponóc místo pomoc a pjoč místo proč atd… Maminka se mě sice snaží semtam poopravit,ale já si trvám na svém, vím přece nejlíp jak se co říká :-))
Dále jsem si zcela upravil režim dle svých momentálních potřeb. Zatímco v létě jsem po odpoledním spánku ani nevzdechl, momentálně spím po obědě celé tři hodinky, myslel jsem si že by s tím mohli být rodičové spokojeni - dost času na odpočívání, psaní úkolů s Terezkou, na nějakou práci, ale těmhle lidem se člověk asi nezavděčí. Vstávám až někdy kolem čtvrté odpoledne, tudíž odpolední program většinou padá, protože je za chviličku tma a dneska jsem zaspal i plavání.Zato večer řádím dosytosti, usínání se koná až po desáté, zato Terča potřebuje chodit spát už v osm (mimino), jinak se jí nechce ráno vstávat.
Také jsem zahájil další vztekací vlnu.Ještě v pátek si maminka pochvalovala paní doktorce jak vztekání pomalu ustupuje a už v sobotu jsem začal. Jakékoliv nevyhovění mým požadavkům, případně žádání čehokoliv po mě a hned vzteky poskakuju jako trpajzlík. Odmítám se nechat obléct, obout, vztekám se, že chci jít ven,když mamka nemůže a naopak, prostě mi absolutně nikdo nikdy nevyjde vstříct a to je vážně k uzoufání! Dokonce mě odnáší do pokojíčku a dovolují mi vrátit se,až budu hodný kluk :-((((
To by snad k postěžování mohlo mamce stačit, o mém slipokakání snad ani nebudeme mluvit, od včerejška jsem potupně sprchován ledovou vodou, prostě mamka asi dostane od Ježíška :,-(u kyblíků, nervy jí občas tečou proudem :-)

Ještě vám musím napsat o mém milovaném tatínkovi, dneska večer mi udělal ohromnou radost, protože se vrátil z menší oslavičky nevímčeho právě ve chvíli, kdy se mamce konečně podařilo uložit nás do postýlek a zklidnit mou bujnou náladičku. Měli jsme takovou radost ze shledání, že mě taťka vyndal z postýlky, vesele jsme si zatančili a zadivočeli, pak mi dovolil ležet v posteli s Terezkou,ale jasně že jsme zlobili.Takže návrat zpět do mého ošprušleného vězeníčka,ale táta dělal na zemi mrtvolu a žádal po mamince odtah, pak nám vyprávěl pohádku o zlobivé nevěstě Terezce a vzteklém Vojtovi, šli spolu na fotbal a fandili „Sparta!!!“. Mamka odtah odmítala a dost se vztekala,takže táta vzal zpátečku a byl z toho můj řev, nechtěl jsem spinkat sám a tak se táta v nestřeženém okamžiku propašoval do pokojíčku a vlezl za mnou do postýlky!!! Pro neznalé podotýkám, že spím stále v mojí původně miminkovské posteli. Postel snad vydržela,ale mamka moc ne,ale protože se chtěla tátovi pomstít, vytáhla foťák a pěkně si nás vyblejskla.Povídala cosi o tom, že to bude dost dobrej důkaz o tátovo mozkové chorobě :-)))
Takže takhle máme u nás doma někdy veselo, samozřejmě dnešní večer skončil mým fňukáním, takže máma musela jít uspávat :-)
Tak zatím ahojky,zdraví vás Vojta a spol.,pá pá!!!!

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.11.04 23:24

Nazdárek Joko,
hlásím, že s plínkováním jsme na tom podobně, s úklidem jsem na tom bledě, se šroubováním jsem na tom výborně, jenom díry dělám rovnou do zdi, ale jejich následné maskování mi nejde, poraď, prosím, s odtrháváním!!!
K sousedskému bordelu: bez komentáře, případně upřímnou soustrast!!!
Ahoj
Vojta a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.11.04 23:27

Ahojky Jíro,
gratuluji k prvnímu výročí výskoku a nultému výročí návratu, k výročí pobytu kdekoliv bez rodičů negratuluju, já ještě jinde než doma nespal a nehodlám tyto praktiky zavádět, holt doma je doma a bez mámy ani ránu :-)))
Ahoj Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.11.04 23:33

Ahojky Jani,
gratulujeme ke všem dvouročním úspěchům vhodným k archivaci, já ve stínu všech šikovných Verunek raději pomlčím, my radši dneska archivovat nebudeme,ostudně stojíme v koutku :-((((

Ahoj Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 01:05

Tak to jsou mi věci, tyhle podrobnosti jsem vůbec netušila. Tedy já ani nevěděla nic o Hynkově totálním zbulení porodu :-)))), docela hezká rodinná historka, určitě se bude vyprávět ještě dlouho, ale prožít bych to nechtěla :-)))))
No a takováhle inspirace navrch, to je tedy věc :-)
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 09:48

No to byste holky nevěřily, tak jsem dnes sprdla ty sousedovic dělňase, protože včera znemožnili odečet plynu mě i sousedům a zdrhli před pátou. Naštěstí zapisovací paní říkala, že se může stavit i dnes, tak jsem na ně hned po ránu vylítla, že chci okamžitě zpátky klíč a ať koukaj prostor u dveří vyklidit. No a světe div se, do hodinky bylo vše uklizeno, dokonce tam zazdili i ten roh, co díky jejich vehementní práci odpadl a prý, jak to uschne, tak mi nastrkaj zpátky, na co si ukážu. Takže trocha prudění se občas vyplatí. Musím letět s Johanou ven, už stojí u dveří. Tak papa
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.11.04 13:43

Ahoj kamarááádi,

tak mě napadlo, že vás ve spoustě věcí musím podpořit.

JOHANKO a VOJTO, šroubovák je můj přítel, ale byl mi do odvolání zabaven, neb jsem spáchala překrásnou dírku do fasády (je 2 roky stará, zateplená polystyrenem - pozn. mamky) - ty kuličky, co se z ní daly dloubat, byly super! I když taťka se moc netvářil :) a říkal, že to nijak zahladit nejde, tak nevím, Vojto, doma to taky asi nebude nic moc.

VERUNKO, tobě nejdřív opožděná gratulace k narozeninám, nějak jsme to s mamkou prošvihly. Jinak já si ze zanedbané výchovy nic nedělám, barvy (asi - pozn. mamky) umím, ale naschvál je pletu, takže když nějakou potřebuju podat, to si umím říct, ale když jsem tázána „jakou barvu má“, naschvál řeknu jinou. Mamku to teda kapku vzteká :))). Říkanky (taky asi) umím, ovšem sama je na požádání předvádět nebudu, nejsem žádná opice (nebo slon, viď, Joko? ;).

VOJTO, taky miluješ pohled na mamku tiše (nebo nahlas) přemáhající vztek, když za ráno po stopadesáté prohlásím NE! JÁ NECHCI (vylézt z postele, tričko, kalhotky, snídani, česat, malovat, tancovat…doplň dle svého)? :D Dobrý je taky začít tohle zaklínadlo vyřvávat při nákupu nebo na jiném veřejném místě. O zájem (u nás Lvíčků tak potřebný pro život) je stoprocentně postaráno.

Jo, a co se týká nočníku (u nás tedy záchoda, vývojový krok nočník jsme jaksi přeskočili), mamka po zkušenostech s mými malými hysteráčky po posazení už nic neláme přes koleno. Přes den jsem bez pleny, na čurání i kakání si spolehlivě říkám (i po cestě autem a vydržím do zastavení), odpolední spaní je s plínou (někdy suchá někdy ne), ale stále preferuju kakat do plínky, nejlépe hned, jak otevřu oči po spaní, což mamka nemůže stihnout :))).

Dneska jsme s mamkou zakoupili tu (prý) nemastnou nelepící a nemíchací plastelínu, tak ji odpoledne hned vyzkouším. Vojto, taky spím odpo nejmíň do 4, takže vstávám vlastně za tmy a program tudíž většinou musí být taky domácí (což je někdy celkem vyčerpávající - pozn. mamka).

Tak papapa, už jsem toho nadatlovala dost, ať vás úplně neotrávím.

Viki (za pár 2 a 1/4)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.11.04 13:44

No jo, líná huba, holý neštěstí :))). Vypadá to, že sousedi (i vy) máte štěstí na řemeslníky - výjimka, co potvrzuje pravidlo.

Iva

PS: Nejdete někdo zítra do Motýlka?

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.11.04 14:17

Já jsem se stejně nemohla rozhodnout, jestli tam chci Hynka, nebo Sylvu. Takže se to vyřešilo samo. Účast při prvním porodu nám totiž docela nadlouho narušila intimní život.
Ale Hynek nakonec dorazil zavčasu i k Verunce, hned poté, co teta střihla šňůru. Takže se s ní mohl mazlinkat u stolu a mě v klidu šili.
Prostě rodinná idyla. :-)))
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 18:30

Jo Jíro, když už jsme tu nakously dárky pro sourozence, chystáš něco pro Haničku? Když to má už za pár :-)))
A ať nám mamka pošle mailíka na sebe, stará data jsou ve starém počítači, který čeká na rekonstrukci k mým třetím narozkám. Uff, začínám být jako Filip, naši už maj dárky rozplánované do mých šesti let.
No a jinak chci zde zapět chválu na prarodiče, mám sice jen jednu hlídání schopnou, ovšem nespolehlivou babičku, ale když náhodou nastane, že mě hlídá bez otravování maminky, tak se vždycky vrátím s nějakou novou dovedností. Taky tě to takhle poznamenává?
Pa
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 18:46

Tedy Vojto,
náš tatínek něco podobného provést, tak ho pak už nikdy neuvidím, zato bude mít maminka plný mrazák masíčka. (A pani Nováková, proč váš manžel leží v kuchyni a nehýbá se? No přišel domů pozdě a ožralej a vzbudil děti, no nezabila byste ho? :-) -pozn. mamky)
Vojtíšku, prosím o radu, já ať se vztekám, jak vztekám, u mámy to nefunguje. Naučila jsem se krásný vzteklý Tarzanův řev, kdy se mi mé šestky jen blýskaj, jenže mamka má silnější hlas a ještě do toho umí zajódlovat, tu prostě nepřeřvu. No a když mávám rukou, že jí praštím, tak ona taky a nakonec to skončí velkou legrační hrou, kdo mává vztekleji. Když vidím, jak se mamka snaží vyhrát, tak se musím smát a tudíž si svou prostě nepro:,–(ím. Nedýchat a modrat jsem se nenaučila - myslíš, že bych měla tudy napřít své síly? Zkoušela jsem se vztekat tou variantou, že jako uraženě odcházím někam jinam a nemluvím s rodiči, jenže oni mi k tomu podají schystaný ruksak. Tak co mám dělat, jak na ně? No a nejvíc mě může naštvat, když se vztekám, že mi něco sebrali a máma mě vezme do náručí a začne se mnou poskakovat nebo tancovat za ruce (potvora ví, že tanci neodolám) a sebranou věc mi nevrátěj. Pak mám klidně spát, když si vždycky večer uvědomím, kolikrát mě za ten den ošidili. Tak co s tím?
Tvoje skoro věrná
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 18:51

chichi, takže jsem přechválila, právě jsem byla zkontrolovat zazděný roh a zjistila, že při zasychání opět upadl :-))) Asi si na ně zítra znovu posvítím, protože v rohu je stále díra, zato uložené zavařeníny jsou dokonale zakonzervovány maltou :D No a sousedka se taky už netváří příliš nadšeně, má prach a špínu ve všech pečlivě zaigelitovaných skříních, ale moc jsem ji nelitovala, člověka potěší, když vidí, že v tom není sám. A navrch dělat nové rozvody na 60 let staré stoupačky, to bude ještě zajímavé.
 R.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.04 19:07

ahoj Viki,
taky chystáš dělat doma hliněnou (pardon, plastelínovou) podlahu? Tahle plastelína teda nechutná tak dobře jako klasika, ale zašlapuje se do koberce ve vedlejší místnosti skvěle. Já si nachystala kuličky a pak je nenápadně roznášela po bytě a lepila tam, kde se mi nejvíc líbily. Žlutá našemu pokojovému koberci sluší :-)
Jinak se přiznám, že kadění do plín je o trošičku dál, než kam sahá moje estétství. Takže to už od prvních úspěchů na jaře prostě nedělám, nedávno se mi zadařilo u tety Míši a byla jsem velmi, ale velmi nešťastná. Ale ohledně čůracích nehod jsem pro jakoukoli špatnost, poslední hit je vyčůrat se do nočníčku a než stihne máma doběhnout, aby ho vynesla, tak si v něm zráchat obě ruce, případně i opláchnout obličej. A když poučená mamka stojí vedle mě a hlídá, vždycky se dá nenápadně ručku zasunout a čůrat rovnou na ní.
Ale slogan Ne, já nečííí u nás nefunguje, když ho totiž řeknu, tak máma prostě respektuje, otočí se a odchází (prý nemá nervy na to se se mnou ještě hádat). A když chci být s ní, tak prostě musím povolit, co bych to byla za klínový nádor, že. Takže zatím tuhle kapitolu vynechávám
Tak papa
 Johana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.11.04 21:03

ahoj Filutkové a hlavně maminky,

rychle, než to zapomenu:
www.strnadovskymlyn.cz

Jak jsme mluvily o tom eventuálním pobytovém srazíku, tak tohle je první rybka. Dneska se mi objevila v mailu nabídka, nevypadá to zas tak špatně.

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.11.04 21:13

Máš pravdu Vojto,
rodičům se člověk nezavděčí. Včera jsem nespala vůbec, mamka zuřila. Tak jsem si to dneska neobvykla prodloužila na 2,5 hodiny - takovou radost jsem jí chtěla udělat! A zase se jí to moc nelíbilo a ještě pak otravovala, že mám jít spát po večerníčku - no jak by se mi mohlo chtít?

A s tím vztekáním mě štvou úplně stejně. Ať se snažím jak se snažím - a to už jsem nacvičila pěkný ječák, většinou tomu nikdo nevěnuje pozornost. Do pokojíčku mě neodnáší, protože Filípkovi z toho dodnes zůstalo trauma. Ale aspoň hrozí.

A tatínka pozdravuj. Musí u vás být veselo. Ale myslím, že tatínci jsou všichni stejní, zvlášť po oslavičkách.

Pa

Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.11.04 21:38

Ahojky Joko,
teda nevím , co bych ti mohl poradit, modrací a nedýchací scény už jsem z repertoáru vyřadil, moc nezabíraly a navíc mi pak dalo dost práce následné rozdýchávání.Jinak těžko říct, co si představit pod pojmem „vztekat se tak,aby to na mámu zabralo“. Kýženého cíle - vynutit si cokoliv, sice nedosáhnu,ale je celkem prima vytočit rodinku neustálým řevem a celkovou neochotou ke spolupráci. Prostě totálně zbrzdím plynulý chod rodinky a to mi jako uspokojení postačí. Máma si sice taky tvrdě trvá na svém,občas mě nechá vykvílet, občas mi jednu pleskne přes zadek, kdybych s ní chvilku nemluvil, to by asi celkem uvítala a ty jejich pokusy o tanec či jiné hry mě pokaždé vytočí ještě víc. Rodiče raději nebiju,mají větší sílu,ale když mi mamka něco zakáže nebo nařídí, křičím na ní že je ošklivá a že mě zlobí. Takže babo raď :-))))
Jo a jakpak já mám klidně spát když jsi moje skoro věrná??????????­??????
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.11.04 21:51

Nazdárek Verčo,
vidíš, máš pravdu, rodiče sami nevědí, co chtějí, a jak to potom máme vědět my?
Z odnášení do pokojíčku zatím trauma nemám, zase tolikrát jsem ještě nebyl poctěn, navíc máma nechává otevřené dveře a tak není problém se nenápadně posouvat blíže k obydlenému území.Ale díky za radu, takový jedno primovní trauma bych si mohl pořídit,určitě se bude hodit :-)
Tatínka pozdravovat nesmím, kdyby věděl že jsem vám to včera vyslepičil,asi by se mnou nemluvil. Bohužel takové veselo u nás nebývá často, postýlku běžně obývám sám, dneska jsem si pro jistotu vzal kladivo, vlezl pod ní a pořádně jí opravil, na slony určitě není stavěná.Jinak maminka vážně chvíli uvažovala přinejmenším o ublížení na zdraví,ale pak si představila plný mrazík sádla a raději nám nechala tátu vcelku :-)))
Pa
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.11.04 22:00

Ahojky Viki, úplně se tetelím při představě kuliček padajících z čerstvě vydlabané díry, kuličky já prostě miluju, škoda že nemáme takový dírky taky.My máme na baráku kamínky, prima se vydloubávaj a házej z balkonu,bohužel už je celkem problém nějaký kamínek uvolnit,příště si vezmu nějaké nářadí.
Jo a co se týče toho spaní, moje zvědavá máma se ptá, v kolik ráno vstáváš a v kolik večer usínáš,když máš taky ten dlouhej odpolední odpočinek?
Pa Vojta,zítra 2 a 1/4

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.11.04 11:00

Chichi, na vedlejší louce jsme pod záštitou Brontosaurů pořádávali naše milé pionýrské tábory. Jdu vyzvědět podrobnosti, jak to tam vypadá dnes. Určitě tam ještě někdo z původního osazenstva jezdí.
Ahoj
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.11.04 13:17

Ahoj Vojto,

já nevím, jestli tvoji mamku potěším, stále zůstávám spáčem sedmispáčem, večer usínám (většinou) do 10 minut po uložení (cca 20:30) a nevstávám před půl devátou. Spací rekord jsem trhla minulý týden - 20:30 - 10:15 :D. Ovšem potom odpoledne jsem v posteli nespala, ale řádila jako černá ruka. Mamka je ale tvrdá, prostě mě po obědě (13:00) mrskne do postele a nepřijde dřív než za 2 hoďky. Já jako samostatný jedinec takovou svobodu vítám, prostě buď spím nebo si do postele posutpně tahám hračky a ty dvě hoďky utečou jako voda :).

Jinak přeju všechno nejlepší k dnešnímu pidivýročí… jojo, kde jsou ty časy, kdy byly narozky každej měsíc ;).

Pa, Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.11.04 13:24

Ahoj Joko,

představ si, že mamka zákeřně tu plastelínu nejdřív vyzkoušela a zjistila, že není až tak nepatlací, jak doufala. Takže mi nejdřív musí dodekorovat pracovněhrací stoleček v obýváku (zatím je to jen dřevo bez nátěru, připravuju podložku potaženou plastem - pozn. mamky) a pak ji teprve sundá z vršku lednice (tam nedošáhnu ani ze stolu :). Koberce nikde nemáme, ale na plyšovém gauči by to mohlo taky držet, neeee? :D

Pa, V.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.11.04 13:28

Ahoj holky,

musím vám napsat hlášku dne: při povalování na gauči ke mě Viktorka přistoupila, stáhla mi triko přes břicho a prohlásila: „Maminko, musím ti stáhnout triko, ať nevypadáš jako opička!“

Třošku nostalgicky jsem si zavzpomínala, jak jsem na 18m prohlídce říkala, že ještě neskládá věty :DDD.

Iva

David1
Kecalka 287 příspěvků 04.11.04 15:10

Ahojky Filůtkové

Snad se na mě nezlobíte, že jsem se tak dlouho neozval ale u nás doma bylo teď smutno. Mamka povídala, že děda z Ústí odešel do nebíčka a že už za ním na návštěvu nepojedeme. A taky strašně hubuje na ošklivý zlý lidi, který ostatním ubližujou a dělají jim velký auví auví a pak musejí taky do nebíčka. Já jsem to mámě ani nevěřil ale když jsme byli u dědy doma, tak tam už fakt nebyl. Bráška pořád říká ať nejsme smutný, že prý se děda oživí, že dostane uzdravující injekci (kéž by - pozn. mamka).
A tak je teď pořád mamka pryč, má teď hoodně práce a zařizování. Nejdřív nás nechávala doma s babičkou ale teď už nás bere do Ústí sebou. Pokaždý vyhrožuje, že nás nechá příště doma, protože zlobíme ale zatím jen vyhrožuje. Takže nevěřte všemu co rodičové říkají:o)

Díky tomu všemu jsem zase plínkový:o) Jak mě totiž babička hlídala, tak mě neposazovala na nočník a vesele si dál čůrám i kakám do plínek. Máma říká, že jen co přestane pořád courat, že začneme dělat zase čůránkám pápá.

Další novinkou u nás je, že už tu skoro dva týdny nemám tatínka. Musel odletět pryč a už se mi tedy po něm hodně stýská. Zase mi ale taťka přiveze velké lego, takže mu tu cestu snad prominu:o)

Měli jsme u nás doma na návštěvě tetu s bratrancem, dokonce jsem s ním spal v posteli a ani jsme se v noci moc nepokopali. Ochotně jsem mu půjčil všechny hračky ale stejně se se mnou moc nekamarádil, byl raději pořád u své maminky. Moc se mi ale nelíbilo, že si půjčoval můj kočárek, ten je přeci jenom můj!!

Dodatečně přejeme Verunce a Filípkovi všechno nejlepší k narozeninám. Dárky jste dostali suprové a ještě k tomu za chvíli příjde ten Mikuláš a Ježíšek co jste o něm psali.

Mamka dnes šla k doktorce a autíčko taky nenašla. Už myslela, že jí ho někdo ukradl ale jen ho někdo odtáhl. Taky se nechala taxíkem odvézt k autu a zaplatila 1450,– Kč za odtah a zítra prý už na policii platit nic nebude, to už mamka umí říct ty správný slova:)

Teď už musím pádit pro brášku do školky a pak pojedeme pro dobrůtky do obchodu. To chodím moc rád, páč vím že tam mají bombónky:)

Tak papá David s mamkou Evou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.11.04 16:14

Evo, co říct. Upřímnou soustrast. Běhá mi mráz po zádech při představě takové ztráty. Snad nám někdy povíš, co se vlastně stalo. A to zařizování, to musí být úděsné. Holka, drž se. Davídkovo plínkování ber jako plus, uvidíš, že pak to půjde o to rychleji, malá přestávka ve výuce mu jenom prospěje. A jak to bere Filip?
Jo a tchánovci už odjeli?
Ozvi se nebo volej, kdykoli budeš potřebovat cokoli - pomoc s hlídáním nebo se jen vypovídat.
ahoj
 Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 04.11.04 17:17

Díky moc.

Příspěvek upraven 07.12.10 v 11:16

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.11.04 21:34

No nejsou ty děti k zulíbání??? :-)))))

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.11.04 21:40

Ahoj Evi,
brrr, to je šílený, zvlášť když seš teď na všechno sama.
To je mi moc líto.
Dědovi už je teď dobře a vy se časem taky vzchopíte. Buď silná a drž se.

P.S. Jaká jsou ta správná slova na neplacení pokuty? :-)

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.11.04 22:22

Ahoj holky,
musím si postěžovat.
Tak nám včera kooooonečně dovezli ten klavír. Umíte si představit Filípkovu radost - v předvečer jeho narozenin, takže má vlastně o dárek víc. Hned se k němu vrhl a preludoval.
A dneska jsem byla v práci, takže hlídali babička s dědou a Filípek jim opět nadšeně hrál (nemá žádný noty, všechno má u své prababičky, která ho 2× týdně učí).
Nebyla jsem u toho, ale prý jim zahrál Ovčáky čtveráky, který vím, že umí bez chyb zpaměti oběma rukama. Jenom rytmicky to kolísá. A tchýně prý mu řekla, že to měl plný chyb a že vůbec neumí hrát!!! :-((((((((((((((((((((((((

Chápete to? A to ho slyšela hrát poprvé. Nemám důvod mu nevěřit.

Naštěstí si nechal namluvit, že mu to řekla schválně, aby si o sobě moc nemyslel (a to on si teda zase myslí :-)). ale šrám to zanechalo :-((

No, neudržela jsem se a řekla mu, že babička o sobě prohlašuje, že nemá hudební sluch, tak ať její řeči neposlouchá.

Jo, a mně to pak zahrál opravdu bez chyby.

Tak, už jsem to řekla i na chatu a mojí mamce, tak už se mi trošku ulevilo :-)

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.11.04 00:42

ahoj Viki,
pusino prořízlá,
tak jsem se teď dívala, že takový vlásky, jako mám teď, jsi měla v půl roce. Takže za dva roky tě třeba doženu:D.
Verča zrz

P.S. Ty narozeninový fotky máš moc pěkný

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.11.04 13:27

Evi,

s dědečkem je nám to moc líto, před rokem nám takhle odešla babička, tak vím, jak se cítíš :(. Držím palce, ať to nejhorší brzy přebolí.

Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.11.04 13:29

Ahoj Jani,

tchýně jsou občas taky k zulíbání :(. Ale co, Filípek je chytrej kluk, kterej určitě pochopí, že tomu babička prdlajs rozumí :).

I.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.11.04 13:34

Verunko,

díky za pochvalu fotek, už mi to připadá děsně dávno :). S vlasama moc nepospíchej, mě (i mamku) to česání už moc nebaví, nehledě na to, že ty kudrny jsou nezkrotitelný a musíme na ně používat pořád nějaký patlátka, aby to vůbec šlo rozčesat :). Táta navrhoval 3mm strojkem, ale mamka to zatrhla :D.

A mimochodem, ty máš náááhodou vlásky krásný a skřipečky v nich taky držej, tak co :).

Pa, kámoška Viki

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.11.04 22:02

Ahoj Evi,
včera jsme neměli čas číst a tak se tu smutnou zprávu dovídám až dnes. Je nám to všem moc líto, buď silná holka a drž se, budeme na tebe moc myslet.
Jak to snáší děti? Já vím, že Davídek je ještě hodně malinký,ale věř, že si dědečka bude alespoň malinko pamatovat. Terezce zemřel pradědeček když jí byly česrtvé dva roky a opravdu si na něj vzpomíná, sice prý už neví jak vypadal, ale pamatuje si jak jí houpal na houpacím křesle a tajně jí krmil čokoládou.
Co se týče Filípka,naše doktorka tvrdí, že pro dítě je hodně důležité,aby se se smrtí setkalo v předškolním věku,prý v tomhle věku dobře pochopí že je to zcela přirozená věc patřící k životu, je potřeba říct dítěti pravdu a donekonečna vysvětlovat.
Tak se, v tomhle pro vás těžkém čase, mějte a brzy nám zase napište.
Ahoj Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.11.04 22:08

Ahojky Viki,
teda jak jsem si mohl myslet, že bys zrovny ty mohla po vydatném odpoledním spánku mít večer problémy s usínáním :-)))) Moje mamka říká, že je to vážně k na…, zvláště tvůj spací rekord obdivuje,ale vůbec nezávidí, prý si máš pořídit brášku a on už vám všem ukáže co je to samostatný jedinec :-)))))))))))))))
Díky za přání k pidivýročí, rád ti to brzy oplatím!!!
Pa,Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.11.04 22:13

Ahoj Jani,
na tchýni se vyprdni a před dětma se pokus udržet charakter, ony samy časem pochopí jaká je babička doopravdy.To se mi to kecká,co? Ale veř,že moji tchýni už všechny vnoučata,s vyjímkou Vojty, prokoukly a ví co od ní můžou očekávat :-))))
 Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.11.04 22:19

Vojto :))))! K bráškovi mamka prý no comment, asi si nechce kazit tu pohodičku, či co. Jestli tě to potěší, je 22:15 a z mé postele se ozývá veselé HAJ HOU HAJ HOU T-PASÍCI DOU. (Což znamená, že zítra nevstávám před devátou a mamka se zcvokne, protože máme být v 10:00 v Čáslavi :))).

Dobrou noc,
V.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.11.04 22:49

Ahojky všichni,
hlásím se s depkou a na chatu momentálně ani nožka,jak je to vůbec možný?!?!?!?!?!
Naše Terka si přesně po roce a dvou týdnech vymkla kotník,takže máme o zábavu postaráno. Samozřejmě, že jednou z „výhod“ malého města je, že když si chirurg vezme v pátek dovolenou, jste v podstatě nahraní, o přítomnosti ortopeda ani neuvažujte :-))) Tudíž vám nezbude, než se štráchat do nejbližšího velkoměsta, kde při zvlášť dobrých shodách všech náhod pobudete do večera, to jsme absolvovali vloni s ročním Vojtou po boku a tentokrát jsme při této představě už dopředu omdlévali. Naštěstí známosti ještě pořád fungují, tudíž jsme protekčně zrentgenovali a konsilium sestřiček a rentgenových laborantek nezávisle na sobě zhodnotilo snímek jako naštípnutou kost, vyfasovali jsme ortézu,opět protekčně, původně to měla být sádrová dlaha, ale Tereza ječela jak pominutá,že si nenechá doma rozstřihnout nové rifle a v kalhotkách dva metry po chodbě nepřejde. Než jsem stačila rázně zasáhnout,sestřička navrhla ortézu a čekáme do pondělka na pana doktora, jsem zvědavá, zda diagnosu potvrdí. Terezka byla pochválena jak to s berlema válí, bodejť by ne, ještě to od minula nezapomněla, pokud bude nožka skutečně zase naštípnutá, čeká mě měsíční doprovázení do školy a ze školy, aspoň Vojta už je větší a tak nepotáhnu v jedné ruce aktovku a v druhé Vojtu, jaká úleva :-)
Domácí atmosféra výborná, Tereza znuděná,ufňukaná, udržet jí v klidu s nohou nahoře je výkon pro silné jedince, navíc Vojtu berle velmi,ale velmi zaujaly, neustále je Terezce někam odnáší a pokouší se jimi prorazit do vedlejších místností.Terka ječí, Vojta ječí když mu chce někdo berle odebrat, navíc musel zůstat celé odpoledne doma,takže vzteklina na druhou.
Toť velice optimistický příspěvek od Vojtů a spol., pokračování příště,ahóóóój!

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.11.04 05:14

No to je taky děs, co si vy Vojtovi všechno nevymyslíte. Naštípnutej kotník, bah - a na zimu, opravdu prima. Terezka si opravdu umí vydobýt, aby nebyla přehlížena na úkor mladšího sourozence :-)))). Jak se jí to chuděrce podařilo? Co dělala?
Jinak jsem ti chtěla protekčně poradit, protože podobný boj o berle máme u nás právě za sebou. Vyřešila jsem to tak, že taťku jsem donutila, ať si v nemocnici půjčí fr. hole na svou postavu, které vrátí i s tou ortézou. No a kdykoli se Johana vplížila k posteli nebo na záchod a ukradla tátovy berle (komická situace: já na pět minut pryč, vrátím se domů, Standa na záchodě řve Johano, Johano, ty zvíře, Johanka v pokoji se taťkovou berlí snaží dosahnout na skleněná dvířka knihovny - jsou příliš vysoko), tak jsem vrátila tátovi, co jeho jest a Johana pro zmírnění vzteku, že tak prima hračku jí bereme, dostala ty moje, které mám doma pro případy nouze - už je má stabilně zkrácené na minimum a zkouší se na nich houpat. TAkže rada, nepůjčili by ti v tvé protekční nemocnici dětskou berličku i pro Vojtu? Tedy na dobu Terezčiný nemoci?
Zjistila jsem, že je jednodušší sklízet následky johančí hry, než jí každých pět minut vysvětlovat, že taťka ty berle opravdu potřebuje a že jsou ku opoře - nikoliv samopal, ani prut na ryby a lidi, ani kyj nebo věšák na oblečení a hračky.

No a na chatu jsem nebyla, protože jsme tě doma při vašich katastrofách museli trošku podpořit, takže si Johanka na večerní návštěvě u babičky rozrazila o hranu stolu kus hlavy hnedle u oka, cca 10 minut trvalo, než mi dovolila prohlédnout očičko, které je naštěstí v pořádku a bez krvavých stop. Má v koutku oka směrem ku spánku šlic tak na dva plastický stehy -12 mm, ale jízdu na šití jsem vzdala. Je to sice hlubší, ale ne moc a zahojí se to i bez šití se stejnou jizvou. Úraz sám jí ani tak nevadil, to přestala brečet už za půl minutky, ale pak pokračovala v ječení, když jsem ránu schlazovala, aby neměla oko moc opuchlé. Chlazení se podařilo, otok je minimální, ale protože pak už si nenechala na ránu šáhnout, tak má krásný flek zaschlé krve přes celý spánek. No a výsledkem bylo, že jsem z toho šoku a stresu usnula při uspávání vlastně dřív než Johana :-))) naštěstí přišel taťka z práce dřív a odchytil Johanu zdrhající z postele a vrátil mi jí asi za 15 minut už spící. Za chvíli půjdu zkusit očistit zaschlou krev a podívat se, jestli se jizvička opravdu zatáhla tak hezky, jak se mi večer zdálo.

Tak a ještě jsem chtěla přidat naši dnešní perličku. Ráno jsem Johanku zase něčím naštvala (že by příkazem obléknout si tričko a nelítat tu nahatá?) Tak ke mně přišla a začla mě tak trochu nenápadně trestat plácáním přes stehno. Plácla si jednou, dvakrát, mamka nic. A tak zlehka plácala a plácala, pak se snažila víc a najednou na:,–(ila udivený výraz, natáhla k mamince trestající zarudlou ručku se zoufalým auvííííí, mami, fůůůů. Myslím, že je to nějaká ta markýza de Sade Maso. Nejprve mě ztyranizuje tak, že si ublíží a pak jí to mám ještě pofoukat, no vysloveně rafináda :-)))))) Ale třeba je to ten okamžik, kdy si uvědomí, že trestajícího bolí trest nejvíc a po příštím výprasku (pravděpodobně dnes, přijde mi, že už ji tluču denně :-) ) mi přijde místo omluvy pofoukat moje otlučené ruce :-))))
Tak se zatím mějte.
Romana a zjizvená Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.11.04 05:23

Viki,
prosím, co používáš na své zacuchávací kudrny? Máma mi na ty mé zacupované vlnky, které mi nesmí ostříhat, dává občas normální dospělácký VitalBalsam pro jemné vlasy od Schwarzkopfu, ale říkáme si, že určo existuje něco na způsob tužidla, co se nemusí oplachovat (přeci jen dvojí mytí hlavy mě irituje). Scháněli jsme v lékárně tu vlasovou vodu na rozčesávání z řady vlasových přípravků s B-vitaminem, ale prý se už neprodávaj. Potřebovala bych něco na superjemné vlásky s tendencí ke třepení, co se patlá na hlavu až po umytí a neoplachuje. Ranní rozčesávání už přesahuje půlhodinu a hlavně se mi to občasné bolestivé zatahání přestává líbit.
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.04 10:48

Teda vy to ale válíte!
Děti obtěžují, takže nemám čas vymýšlet něco inteligentního.
Ani jedné rodině moc nezávidím. Doufám, že to cesty do školy s Vojtou a berlama zvládnete a že Johance se jizva zacelí tak, aby se pak vdala:-))
Už se jim zase musím jít věnovat, táta je na celý víkend na trenérským školení, je tu děsný bordel a jěsnej řev.
 Jana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.11.04 13:59

Ježkovy oči,

nebyl včera pátek 13.??? Stáňo, přeju pevný nervy a Romano, doufám, že jizvička je fakt malinká.

Posíláme pofoukání na všechny bolístky (Terezce a Johance) i křivdičky (Vojtovi, za ty odebírané berle :))).

Iva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »