Filutové z Chytrálkova - Verunčin bezejmenný deníček

Ostatní

Verča píše: Ahojte všichni holky a kluci, hlásí se vám ostudy z Chytrálkova!! Měly bychom popisovat máj a čarodějnice, ale u nás se nic nekonalo. Bacily pořád krouží nad naší rodinou, tentokrát sedly na mamku.

Tak to vezmem zkrátka, ať máte kam psát. Na té slavné oslavě tetiných padesátin sestřenka naprskala bacily na mamku, tetu Sylvu, i na mou prababičku. Ochořely skoro synchronně.
Mamka ležela v posteli a na počítač prý myšlenky rozhodně neměla. Jen já jsem se projevila jako vzorná holčička a uvědomělá dcera - když bylo nejhůř, šupla jsem za mamkou pod peřinu a spinkala jsem s ní, aby se nemusela starat. Takhle jsem prospala celé páteční dopoledne i nedělní odpoledne. A vy mě znáte, doufám, že to oceníte - spánek přes den víc než hodinu je u mě věc nevídaná!

A protože mamka pořád ležela pod peřinou a taťka byl pořád někde na baseballu, nebyl ani prvomájový polibek, ani pálení čarodějnic, ani nic. Zato mi vylezla další stolička. Hned dneska jsem ji předvedla paní zubařce. Povozila mě na křesle a já jí na oplátku vzorně otevřela pusu už při jízdě nahoru. A všechny zoubky jsem si nechala proklepnout. Taky jsem jí řekla, jak se jmenuju a kolik mám roků, a ukázala, kolik mi bude, až budu chodit do školky - to je moje oblíbená disciplína.
Filda byl tentokrát taky vzorný, nechal si vyvrtat už druhý (!) kaz, ani nemukl.

A dneska naši chtěli odčinit týdenní nečinnost a šli jsme ke známým na zahradu na špekáčky. No nepřekazil nám to déšť? Nebyl přívalový, jak hlásili, ale zahnat nás stačil. Nakonec i vevnitř jsme si pěkně zařádili.

Jinak žádné novinky nemáme, stále piluju házení očima úkosem, špulení pusy a vzteklý řev vleže na zemi - když nedostanu, co právě chci. Jídelním hitem dne jsou právě Fazole (Heinz - baked beans) - to je mamčina oblíbená rychlovka bez konzervačních látek. Musím říct, že mi jedou stejně jako Filípkovi a dožaduju se jich každý den.

Filípek jede pořád v Harry Potterovi, neustále řeší, coby, kdyby, vymyslel, že když nejde určit vítěz nějakého závodu, stačí říct „accio vítěz", rozvíjí různé teorie ohledně zničení Voldemorta… Občas, ale jen občas mu myšlenka ustřelí i jinam, třeba Když porazí lva v Africe nějaké jiné zvíře, jestli se stane králem zvířat místo něho a jak to, že ne. Přece král musí zemřít, ať žije král, ne? Taky moc pěkně hraje na klavír - cvičit se mu moc nechce, ale ty jeho improvizace se docela dají poslouchat (na to, že nemá hudební sluch, chi, chi).

Tak, na to, že je to o ničem, už je to moc dlouhý, třeba mamka dopříště vymyslí nějaké téma :-)))

Mějte se

Vaše Verunka zrzečka, již 30m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.05.05 22:33

Ahojky lidičkové,
skoro týden jsme se nedostali k počítači, čekali jsme horu novinek,ale zdá se, že jste si všichni užívali prima počasí a neměli čas na psaní, stejně jako my.
U nás se toho událo opravdu hodně,ale napíšu vám o tom v průběhu týdne,teď už nemám sílu :-))
Jediné, co nám zcela uniklo, je očekávání nového pilůtka, protože ale neumíme lhát, musíme přiznat, že nám větříček cosi o miminku našeptával. Takže posíláme k pilůtkům velikánskou gratulaci, máme z očekávaného miminka obrovskou radost a tajně držíme palečky na pilotku, neboť se zdá, že máte nějak moc chlapů v rodině!
Pa pa Vojta a spol.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.05.05 13:52

Ahojdááá, Filuti!

Verunko, tedy to je nefér, že žádný čarodějnice nebyly - no, ale zase jsi dokonalá dceruška, když oddaně chrupčíš s nemocnou mamkou :). Malý zlobínkování (třeba záchvaty řevu na zemi) se samozřejmě nepočítá :D.

Co se týká jídelního hitu týdne, tak jsou to lusky :D, jen mě rozčiluje, jak ty hrášky utíkají z lusků. A nepřejte si vidět, jak to rozčiluje mamku, pod gaučem už by mohl být záhon :D.

Jinak my jsme si celá rodinka čarodějnice prima užili, v Horních Počernicích na tvrzi byla veliká akce s kolotočema, houpačkama, balónkama, bojujícíma rytířema (chtěla jsem dělat princeznu, ale bylo mi to zakázáno) a finálním zapálením vatry s čarodějnicí a ohňostrojem. Do postele jsem šla v 11 :D.

Taky jsme minulý týden vyrazily s mamkou do Toulcova Dvora a pražským vřele doporučujeme! Strávily jsme dopoledne povalováním v pampeliškách, pletením věnečků, hlazením koníků, kůzlátek a housátek atakdále.

No, abych nebyla příliš dlouhá, už budu končit (a spát), aby si mamka chvilku odpočinula od mláděte pravděpodobně nakaženého vzteklinou :D. (A to jsem si naivně myslela, že už máme období vzdoru za sebou - p.m.)

Papa a koukejte psát, všichni jste na čarodějnice určitě nemarodili, ne?! :)

Vaše Viki (za týden 33m)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.05.05 17:16

Ahoj Viki,
U nás období vzdoru vystřídalo období ještě většího vzdoru. Podařilo se mi vyvinout superječák, prý se to dá těžko vydržet - tedy, mužská část osazenstva. Mamka už se bohužel naučila vypnout a dělá, jako by nechumelilo. Daří se mi ječet třeba dvacet minut.
Viki, kde berete hrášky? Takhle brzo? Taky bych si dala.
Ahoj Verča

 
Anonymní  04.05.05 18:38

Zdravím souvzteklici :),

mamka taky nereaguje, asi budu muset vymyslet něco jinýho :(. Jo a hrášky měli včera naši oblíbení Číňani v zelenině :D. Ňam! Zítra prý jdeme pro další várku.

Viki

PS: Poslední záchvat zuřiviny jsem měla před chvílí, když mi mamka nedovolila nést šeříkový pugét, který poctivě nakradla, a myslela, že mi zavře h..u jednou pitomou větvičkou!

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 04.05.05 20:20

Ahojda kamarádíčci,

to máme hezké aprílové počasíčko, co? Dnes jsme dvakrát zmokli, přestože jsme nebyli daleko od domova a průtrž nás pokaždé chytla asi 50 metrů od dveří.

Jinak čarodějnici jsme pálili, vyrobil ji děda ze šišek, papíru a starého trička, byla docela prima, pak jsme na ohýnku udělali papání a po něm - tedy ještě před setměním - jsme čarodějku slavnostně shořeli.

Neustále mamku překvapuju novými dotazy. Třeba dnes: co je to kapradina? Mamka netuší, kde jsem to slovo slyšel, nicméně trpělivě vysvětlila a ukázala na obrázku, že to je taková lesní kytička. Pak jsem si postavil něco z kostek lega a donesl to mamce a povídám: to je můj kapradin, Jíra ho postavil :o)))

Johanko, děkujeme za nabídku filmů, ale pro nás připadá v úvahu pouze video, i když toho Franklina bych moc rád. Na jiné nosiče (CD, DVD …) nemáme přehrávač. Dnes mi mamka pouštěla pohádku na kazetě - kocourka Modroočka. Docela bych mluvené slovo i poslouchal, jenže Háňa pořád říkala „etě píjať", čili že chce zpívání a v mezidobí, kdy se vyprávěla pohádka, tak se dožadovala a postupně vztekala, že chce písničku, že jsem z toho nic neměl.

Ještě vám chce mamka napsat nějaký veselý zážitek, tak pa.
 Jíra

Ahojky,
ona ta historka je veselá jak se to vezme. Stala se mojí mamce. Dnes odpoledne děti spí, já se tu tak povaluju a čtu si a slyším v kuchyni pípnout SMS. Přestože to normálně nedělám, zvedla jsem se a šla ji přečíst. Mamka píše: zase jsem se obklíčila, prosím přines mi klíče. Protože už se jí něco podobného jednou stalo, vzala jsem klíče (mám na svých zároveň i od jejich baráku) a vyšla ven - asi dvacet metrů, na roh jejich zahrady. Mamka seděla na zahradě a drbala psa a jásavě ke mně vykročila. No co se stalo: přijela autem, otevřela vrata, otevřela garáž, vjela do garáže, zavřela vrata (vše ovladačem), zavřela auto, vystoupila, ručním vypínačem uvnitř garáže zavřela garáž, vrata se zavřela, mamka sáhla do kapsy pro klíče od domu a tam nic, v autě jí vypadly. V tu chvíli garáž nedostupná (druhý ovladač zamčený doma), dům zamčený, vrátka na ulici zamčená. Nezbývalo by jí než v bílé sukýnce přeskočit vlastní plot. No asi by to nebylo tak veselé, kdybych nebyla po ruce s klíčema náhradníma :o)))

Tak si dávejte pozor na klíče (hlavně na ovladače) i na májové deštíky.
 Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.05.05 21:32

Ahoj,

Tak klíčovou historku mám taky. Byla jsem s Filipem v 8. měsíci a hlídala sestře štěně. Hynek byl za baseballem v Krkonoších přes noc. Tehdy jsem se ještě na noc zamykala. Brzo ráno chtělo štěně vyvenčit, štěkotem na chodbě se rozhodlo probudit celý barák -užívající si nedělního spánku. Tak jsem na noční košili rychle natáhla šusťáky a vyběhla je zklidnit. Samozřejmě se dveře zavřely. Tak jsem tam stála, s pupkem, v noční košili, klíče zevnitř v zámku, pes pod paží, manžel v Krkonoších. Naštěstí jsem ty tři hodiny, než se podařilo sehnat zámečníky, kteří by přijeli bez asistence policie (tehdy jsem tu ještě neměla trvalé bydliště), tak ty tři hoďky jsem strávila u sousedů. Pak přijel zámečník, udělal lup, zaplatila jsem 500,– a bylo. Teď už se nezamykám. Jo a na památku hrůzných zážitků mi ta milá fenečka nechala hovínko pod polštářem.

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.05.05 21:38

Ahoj holky,

sice jsem to minulý týden zahlídla v nějaké diskusi, ale problém se mi nevyřešil.

Jak jste ty své filuty naučily smrkat? Verča je pořád ještě nulová a rýmu má teď pěknou. Už jsem vyzkoušela všechny finty a pořád nic. Ta tvrdohlavá palice se totiž rozhodla, že to dělat nebude. Občas se uvolí a posmrkne dovnitř. Jak ji to mám naučit? Filípkovi jsme to v 18 měsících vysvětlili a hned to uměl. Kamarádce syn taky takhle dlouho nesmrkal a pak se mu ten hlen hromadil v eustachově trubici a už byl na operaci uší.

Beru jakoukoli flignu. Odsávání vysavačem ji baví

Jana

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.05.05 23:16

Jani,

já už si to teda nepamatuju, ale Kuba se to tak nějak naučil sám, asi, a doteď, když nechce smrkat, mu pohrozím, že na něj vezmu odsávačku, kterou k smrti nesnáší. Ale asi jsem mu to nějak ukazovala na sobě nebo jak, já už fakt nevim :-).

Pa pa katka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.05.05 00:35

Na chatu jsem ti to nedopověděla. Johana se v tom roce a půl naučila smrkat tak, že ona byla zdravá a já měla rýmu. Furt koukala, co dělám a chtěla taky. Takže jsem dávala smrknout do čistého kapesníku i jí (holt pražáci vždycky v nose něco najdou :-) ) Občas tam nějaký holoubek skončil, takže pak při rýmě se to šiklo. Teď najednou smrkat nechtěla vůbec, ale jen do doby, dokud rýma trochu nezhoustla a po smrkání opravdu přišla úleva. Už zase smrkáme v pohodě, jen ty první tři čtyři dny, kdy byl nos totálně zacementovaný, nám to prostě nešlo - utírala jsem vyteklé a dvakrát denně normálně odsála, aby se vyčistilo líp. Takže bych to asi teď neřešila a výcvik začla, až bude ten nos prázdnější a smrkání snadnější.
Jo a jinak na procvičování dýchání nosem je dobrá prý flétnička, ale funguje to prý až tak od čtyř let. Ale Verča je Ďábel, tak třeba by to zafungovalo už teď
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.05.05 01:15

Klíčové historky máte skvělé. Já mám taky dvě dveřní, ale většinou bez klíčů.
Na chalupě máme obytné podkroví, na které se chodí po schůdkách skrz padací dveře. Když bylo Filipovi asi čtyři, tak už jsem ho vzala spát nahoru, i když jsem se trochu bála, aby to pak někdy nevzal hlavou dolů přes schody. Jednou jsem se v noci probudila s děsným nutkáním (záchodem je kadibudka přes celou zahradu). Na nočník to rozhodně nebylo, takže jsem potichounku potmě vyrazila po schodech dolů do chodby, včas jsem se lekla, že kdyby se Filip vzbudil, tak aby dezorientován nespadl dolů, a tudíž za sebou zavřela a zajistila poklop. Vycházka netrvala dlouho, ale stejně se mezitím Filip probudil a vydal se mě v podkroví hledat. Došel ke schodům, sedl si na ten poklop a začal na něj bušit a volat mě. To už jsem byla zpátky, jenže ouha. Poklop se sedícím čtyřletým habánem jsem nedokázala zvednout, navíc bych ho potloukla. A Filip byl čím dál tím vystrašenější a tudíž hysteričtější. A tak jsem dvě hodiny pod poklopem za asistence vzbuzených babiček i dědy vyprávěla básničky a zpívala a vymýšlela srandičky, aby se synek uklidnil a poslouchal, jak mu vysvětluju, že má slézt z poklopu a já pak přijdu :-)))))) Po těch dvou hodinách Filip sice neslezl, ale z toho hysterického pláče na poklopu usnul. Naštěstí byl poklop odmontovatelný zespodu, takže když spal, tak já držela jak Atlant na zádech těžkou desku se spícím fíkem a děda oddělával panty, pak mi pomohl celé břímě odsunout. Filipa jsem odnesla do postele, poklop jsme zas s dědou přidělali. A Filip si ráno ale vůbec nic z toho, co se v noci dělo, nepamatoval.

No a podobnou historku jsme měla i s Joko. Taky spala a já rychle odběhla přes chodbu k mámě s jídlem, za pět minut se vracím a slyším brekot. Tak spěchám, odemykám dveře, ale ouha, otevřít nejdou. Johanka pochopila, že jsem šla k babí, takže se rozbrečela a opřela se zády na bobečku o dveře - s tím prostě nehnete bez rizika ublížení na zdraví. Naštěstí nestihla chytnout hysterický záchvat a asi za deset minut si nechala vysvětlit, že mi má pomoct tím, že donese plínku (tenkrát měla naštěstí plínkovodonášecí mánii). A tak jsem se domů dostala a bylo vše v pořádku. A já děkovala všem patronům, že Johana ještě nedosáhla na kliku, kdoví, kde bych ji jinak hledala.
Takže nejen klíče jsou problém, ale i tří až pětiminutové odskoky od spícího dítěte
uff
radši nevzpomínat
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.05.05 01:24

Vojtíšku, zatím není dáno místo, ale srazík se řeší. Víme, že to teď mamka nemá jednoduché, ale potřebujeme vědět, zda s vámi můžeme počítat toho 28.5. - Přeci jen po těch vašich hodinách ve vlačku bychom nerady vymýšlely srazík kdesi, kam bys musel další hodinu cestovat. A podle toho budeme vymýšlet, protože autíčkovité tety to neřešej a tetu Jiřinu prý lze autem svézt taky, ostatně tebe vlastně taky. Takže jen potvrďte termín a začneme s tím místem.
Jo a jak dopadáte s hlídáním?
pa Romana a Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.05.05 01:32

Maminy,
právě byl tedy odsouhlasen termín 28.5.2005, kdo má námitky, nechť se ozve. Místo se budeme snažit vyřešit k spokojenosti všech. takže dejte vědět, když to někeré nebude vyhovovat. Přesunutí JE možné kamkoli, třeba i na všední den - v tom případě by byla nabídka na prohlídku ZOO. - o víkendech je tam plno, ale ve všední den je to krásná vycházka a momentálně i docela dobře dostupná pro většinu z nás. Tak dejte vědět, já jdu shánět VerčuSvob (Jiřinko, jestli jste v kontaktu, tak se zeptej, jak je na tom, jestli je šance na srazování)
Pa
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.05.05 09:17

Ahoj Romano,

ještě mě napadlo, že v „našem“ termínu se bude konat spousta akcí pro děti, neb je to víkend před Dnem dětí. Třeba v ZOO se mají dít velké věci, takže tam bych určitě nešla :).

Další je Mezi ploty v Bohnicích (že bysme tam už potom rovnou zůstaly? :D) - www.meziploty.cz a Bambiriáda, která se koná na Vítkově (což mi připadne jako ideální co se týká vzdálenosti od nádraží) - www.bambiriada.cz/praha (čt - ne). Ta Bambiriáda se mi zdá nejlepší, co se zábavy pro děti týká. Nějaký buřtstánek tam určitě taky bude a místo na pokec na trávě by se taky našlo. Ovšem nemám „mokrou“ variantu.

Nic jinýho mě od večera nenapadlo :D.

Iva

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 06.05.05 14:34

Teda ženský, a já zrovna včera prodala dvojkočár :-))), to jsem zvědadvá, jak budu vztekajícího se nebo spícího Kubu táhnout s kočárem s Tobíkem :-).
Ale předběžně se nám toho 28. hodí.

Katka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.05.05 15:54

Proboha, kam jsi spěchala? Mně teda Joko při vycházce delší dvou-tří hodin docela pravidelně venku usíná, takže jít na dýl bez kočáru rozhodně nemůžeme, neřku-li na celý den. Jo a taky pobyt v autobusu dýl jak 15 minut funguje jako uspávadlo. Takže u nás zatím zbavování se kočáru prostě nehrozí.
Jo a ještě jsem zvědavá, jak to chceš zvládnout, když příští týden jdete ve středu do ZOO, když stihnete vyzdravět. Ty to sice ještě nevíš, ale brzy se to dozvíš :-)))))))
ahoj
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 06.05.05 17:17

Ahojky,
všechny vás zdravím,ale absolutně nestíhám, neboť jsem bohužel od tohoto týdne plně zapojena do pracovního procesu a to ranní vstávání mi fakt nedělá dobře :-(
Mám opravdu jenom minutku času, takže jen něco ke srazíkování a ostatní až příště,asi do nového deníčku.
Datum nám celkem vyhovuje, pojedeme vlakem, protože ten den Láďa pracuje, jediným problémem by mohla být Terezky sportovní akce, ale to budu snad na tutovku vědět v úterý. Jinak přesunutí na jiný termín nám nevadí, ale ve všední den bohužel nemůžu.
Tak se všichni mějte, ahoj příště!
Stáňa a spol.

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 06.05.05 21:20

Ahoj filuťáci,
(píše mamka)
ty vaše klíčové příhody nahánějí strach! Vzpomněla jsem si ještě na jednu, když jsme byli na návštěvě u známých. Šli nás vyprovodit, zabouchli dveře a ještě se dohadovali, že opravdu mají klíče- cestou ven jsme si vyprávěli právě klíčové příhody a kámoška s klíčema v kapse hrála na manžela habaďůru, že je nemá. No nic, odjeli jsme a zbytek jsem se dozvěděla až později. Klíče sice měli, ale druhé nechali vevnitř v zámku a tímpádem odemknout nemohli … Zbytek dopadl stejně jako u Jany - 3 hodiny u sousedů, pak klep klep a 500 Kč zámečníkovi. Jojo …
Já si dávám sakra pozor, takže se mi ještě nestalo, že by se manžel nedostal domů kvůli klíčům v zámku apod. Když jdu na zahradu balkonem, pro jistotu si beru i klíče od vchodu a přesvědčím se, že je zámek volný, protože na balkonových dveřích je taková ta klika, která je zavřena v poloze dolů a otvírá se v poloze vodorovně, čímž samozřejmě vylezu ven a Jíra první co udělá, že zmáčkne kliku, zlatíčko :o)) Když to udělal poprvé, naštěstí byl doma tatínek a vysvobodil mě.
No ale stejně kdykoliv nechám na pár vteřin děti samotné doma, začíná mě mrazit. Teď mě napadlo, jestli by Jíra nebyl schopný se zamknout na záchodě, tak jsme raději klíč odstranili.

Co se týká srazu, termín je nám celkem jedno, spíš je důležité místo. Já bych se přimlouvala za nějaké statické místo s co nejnižší účastí veřejnosti - při pomyšlení, že honím děti v zoologické, nic nemám ani ze zvěře ani z pokecu s vámi a vracím se totálně odrovnaná … No to bych se raději účasti vzdala. Ideální by bylo nějaké ohraničené hřiště či venkovní restaurace nebo procházka lesem, prostě míst kde zvládnu sama oba zase tolik není - v nejhorším nechám Háňu babičce. Budeme se přesně dohadovat, až budeme vědět místo, taktéž s pomocí nás dopravit. Na Verču mám mobil, ale v kontaktu s ní nejsem - co nemá pevný telefon, tak jsme nekomunikovaly. Ještě bych možná někde našla e-mail na manžela.

Ke smrkání - poslední rýmu jsme měli někdy na podzim a stav smrkání si nepamatuju, takže nevím. Teď občas Jíra najde můj kapesník a nějakého toho holoubečka je do něj schopen vpravit, ale co by to udělalo s rýmou si netroufám odhadovat a doufám, že to ještě hodně dlouho nebudu moct zjistit.

Tak to je snad vše, co jsem měla na srdci.
Pa Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.05.05 03:14

Milá Viki,
tvá chvála v albíčku sice těší, ale je velmi přehnaná. Na to, že trávím malováním spousty času denně a spotřebovala jsem tuny papíru - taťka nestačí nosit, tak toto je po dlouhé době zase jedna vlaštovka, kdy jsem dělala něco konkrétního a ne samý blbiny, ještě se mi ten den povedla velmi zajímavá kytička, kterou jsem ovšem okamžitě začárala. A nebyl to pokus o vybarvování :-)))) Strom spíš maminka zachránila před podobným osudem.
Jinak Mismisčina Bára opět potvrdila starou pravdu, že štětcem to jde dětem nejlépe, mrkni do albíčka k ní.
pa Johanka

Co se týká srazíku, skoro bych byla pro nějakou variantu po způsobu Jiřiny: nějaké to hodně vysoko oplocené hřišťátko, nejlépe obehnané molitanem a s molitanovými prolézkami, budem se tam cítit stejně jako Mezi ploty :-)))) Pak zaručuji, že slušně pozdravím a možná budu i chvilku komunikovat. A když mi k tomu seženeš nějaký ten občerstvovací stánek, tak budu komunikovat i vesele.
Mismiska mi vyprávěla o krásném hřišti na Moráni - je to pro tebe kus, ale mohlo by se nám tam líbit, půjdu se juknout.
Jo a mám novinku, kdo z vás pamatuje Jáchymku s Kačenkou, jednou za sto let ji potkám na chatu, takže tentokrát jsem nelenila a pozvala ji taky. Jediný malér je, že Kačenka jakožto nejstarší z pův. sestavy slaví ten týden své třetí narozeniny a tudíž ještě nevěděj, zda budou moci. Ale jinak se budou snažit, mám kontakt, takže se včas dozvím.
Verče Svob jsem se nedovolala, ale dobrým znamením je, že mobil zvonil, tak snad ještě toto číslo má. Budu zkoušet dál. (Jiřino, mail na manžu byl do zaměstnání, kde už určitě nedělá)
Nemoci už jsme snad překonali, ale zase to vypadá, že bude marodit taťka, no uvidíme zítra, s čím vstane.
A na závěr i špatná zpráva, dostala jsem od švagrové echo, že po třičtvrtě roce opět uvidím svou tchýni, přijede prý s nějakým zájezdem do Prahy si prohlédnout parlament. Jediné, co mě utěšuje, je, že až uvidí ten bordel v parlamentu, tak jí snad ten u nás doma nepříjde tak hrozný. :-)))))
Mějte se všici hezky
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.05.05 11:17

Ahoj Romano,

mně je celkem jedno, kde ten srazík uskutečníme, my jsme mobilní.

A k tomu malování - Viki taky čárá blbiny, ale minulý týden se vybičovala a namalovala auto i s kolama, oknama a světlama, fakt krásný, ovšem křídama na chodník, takže jsem ho stihla zdokumentovat jenom mobilem :(, než bylo synem smrti začáráním. No, ale první vlaštovka to byla :).

Jinak pohromy v podobě nemocí a tchýní pryč pryč pryč!!!! :D

Jdu vařit knedlík k obědu, tak zatím papa,

I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.05.05 12:27

Tak nový deníček nikde, takže napíšu novinky sem:
Všechny vás moc pozdravuje VerčaSvob a na srazík určitě dorazí, pokud bude jen trošilinky dostupný. Kristýnka i Barča se mají skvěle a všici se na vás-nás moc těší.

Právě jsem se chtěla dozvědět, zda jdeme do školky a prdlačky, paní ředitelka byla nemocná a nemá to ještě hotové, prý až ve středu odpoledne.
Ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.05.05 00:00

Děkujeme za pozdravy a na holky se těšíme… jestli teda vymyslíme nějaký to místo :).

U nás už máme školku černé na bílém a Viki ji dneska nechtěla zaboha opustit, tak doufám, že jí to nadšení vydrží.

Papapapa,

I.

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 10.05.05 21:42

Ahoj vespolek,
nevím jestli čekat nový deníček, nebo Stáňo napíšeš až příští týden a necháme zase tento 14 dní?
Ke srazu - jsem ráda, že máte podobný názor na prostor, přemýšlím, jestli by bylo nějaké vhodné místo na Zbraslavi, to by pro nás bylo úplně super, ale moc to tam neznám (snad v zámecké zahradě? Fakt nevím). Koneckonců tam ze Smích. nádr. jede autobus každou chvíli i o víkendech.

Jíru do školky nevzali, no aspoň mi vyřešili dilema, jestli ho dávat nebo ne, když jsem doma. Je tu docela dost dětí, tak dostaly přednost ty, co jim jdou maminky do práce (což chápu). Tak doufám, že za rok mi vezmou obě děti bez problémů.

Jíra mě zase dorazil jedním výrokem - před odchodem do vany už hrozně zlobili, pořád něco vytahovali, já už byla unavená … Pak Jíra vymyslel (poté, co se svlíkl od slipů dolů) že si podá larisku a lehne na gauč. Hanička samozřejmě „etě Hanija" a tak si vzali polštářky a přikryla jsem je a povalovali se na gauči. Já na ně pořád křičela a nadávala a pak jsem tak prohlásila, že se na ně vlastně nemůžu zlobit, když jsou takoví andělíčci. A Jíra povídá: maminka se musí zlobit na andělíčky :o))

Marně zatím vymýšlím téma příštího deníčku, tak snad mě něco napadne, než k tomu dojde - proto bych i přivítala zase jednou prodloužený interval …
Ahoj Jiřina

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 10.05.05 22:18

Ahoj Filuťáci!

Tak ostudy se zase hlásejí! Už jsem to měla v plánu dlouho, ale nějak jsem se k tomu buď nemohla dostat nebo dokopat.

Tak rychle nějaký aktualitky: Jsme po nemoci, no kašel a rýma, oba kluci, vrátili jsme se od babičky a už to jelo. Ale už je to dobrý, Kuba už téměř vůbec nekašle a Tobík dokašlává :-).

Do školky Kubu vzali, takže už se docela těším :-), snad si trošku odpočinu.

Dneska jsme byli u paní doktorky a koukala Kubovi na pindíka a přetáhla mu ho, ale toho řevu, no ale dostal bonbónek, tak to bylo v poho, jen pak to čůrání, odpoledne jsme byli venku a Kuba si ucvrknul do slipků a hned řval, že to pálí, ale docela to zvládl.

A ještě se pochlubíme: Kuba je i na noc bez plínky, taťka ho teda ve spaní před půlnocí donese na záchod vyčůrat a zase do postýlky, takže to zvládáme zatím dobře. Jen by jsme měli vyzkoušet, jestli by to vydržel úplně celou noc, bez nočního vyčůrání, to taky záleží na tom, kolik toho vypije před spaním.

Tak to je zatím od nás vše, mějte se všici fajn!

Katka a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.05.05 15:45

Tak Johanka prosím pěkně v září nastupuje. Paní ředitelka usoudila, že Joko potřebuje školku na ten svůj neposlušný jazýček jako sůl a dala nám přednost. Už teď je mi tamějších pančelek líto, ale co, třeba Johanu zkrotěj a naučej poslouchat i komunikovat.

Dnes jsme se měly s Joko zúčastnit srazíku v ZOO, ale od rána mi je tak zle, že nevědět, že těhotná nejsem, tak utíkám pro testíky. Po prospaném dni se to zlepšuje, akorát furt nevím, co to je. Naštěstí manžel v pondělí přišel o práci, takže mi mohl dnes pomoci a místo shánění nového místa se věnoval Johaně. A teď dokonce uklizí. Že bych ho nechala doma na mateřské? Docela mu to jde.
Díky tomuhle se opět stěhování odkládá, protože hypotéku ve zkušební době nedostane a pro mně z toho vyplývá, že opravdu šéf čeká jen na ten třetí rok Joko, aby mi mohl tu dohodu vnutit taky, firma se akosi rozpadá. Mám takové tušení, že někdo kdesi tam nahoře má pocit, že se asi dost nudíme. Aspoň že ta Filipova puberta je k přežití.

Ještě musím povyprávět o fiktivním ptáčkovi. Bydlí v laserové tiskárně v podavači papírů. Johanka si ho tam vyzvedává, nosí ho v dlaních, dělá s ním ňuňu, kolíbá ho, nutí rodinu dávat ptáčkovi pusinky na zobáček a drobí mu piškoty na stůl. Občas jí ptáček uletí a sedí na lustru nebo lítá u stropu, to je tu potom divoko. Johanka ho potom loví plácačkou na koberce. Kromě tohoto našeho spolubydlícího máme vůbec období fascinace všemi ptáky, venku neustále sledujeme, kde jaký letí a je šumafuk, jestli je to racek nebo holub. A tak jen doufám, že to Johanku nepoznamená při výběru povolání (a tím nemyslím ornitoložku) :-)))))))

A na konec taky chlubeníčko, chlubení: od okamžiku, kdy jsem Johance povlékla do postýlky Ikeáckou podložku, asi před 14ti dny, tak jsme neměli jedinou noční nehodu. A to ani v případě, že Joko přelezla do postele k nám. Občas jsem se hodně divila, ale už vím, že Johanka se prostě kolem té kritické třetí čtvrté hodiny ranní sama vzbudí, dojde si na nočník a pak zaleze, většinou už do naší postele, málokdy se vrací k sobě. A je fakt, že jsem poslední dobu nezapomínala nechat na noc rozsvícenou lampičku, aby se v noci dalo po bytě pohybovat. Ale tudíž nám zůstalo zachováno lundání čaje s mlíkem s flašky v posteli na usnutí a i třeba v noci na žízeň. No snad to podobně nenásilně přes prázdniny odbouráme, už mě ty dudlíky štvou.

Jestli zítra ti křečkové, co je mám v břiše, budou hodní, tak vyrazím vykoumat srazíkové místo, zatím se mějte moc hezky
ahoj
Romana a Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.05.05 21:13

Ahoj rodino,
co vy jste to v minulých životech dělali? Přejeme tatínkovi, ať je mu na mateřské dobře, ale práce ať se brzo objeví. Romčo, tys měla jít do ZOO a ty křečky jim tam nechat.
Na ptáky jsme krátký, Verča si teď hraje s panenkou. Dovídám se tak spoustu věcí. Třeba že panenka nemá maminku, ta je doma a poslala panenku k tetě. A Verča ji celou ňuchňá, balí do kapesníku, čepičky nebo igeliťáku - a hlavně na ní nesnese žádné oblečení. Vydrží si s ní vykládat i půl hodiny - to je dost příjemný. A proč vlastně ten Johančin pták bydlí v tiskárně a ne v kleci?
Tak se mějte líp a líp
Verunkovci zrzečkovci

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.05.05 21:19

Ahojky lidičkové,
posílám vám tradičně opožděný deníček a pomalu upadám do bezvědomí,takže dobrou!
 Stáňa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.05.05 21:32

Ahoj všichni, musím přidat i něco pro starší sourozence.
Pro všechny z chatu - Filípkovy premiérové zápasy dopadly dobře - oba prohráli:-)). Ale Filda hrál na jedničce a ještě ho udělali kapitánem, takže ty prohry snášel líp.

Včera jsme měli besídku ke dni matek, parádně jsem to zasklila. Filípek mi několikrát řekl, že je to ve 4, tak jsem mu věřila. Bylo to v 15.30. Přišla jsem o jeho zahajovací báseň a nějaký tanečky, mazurku s jeho milovanou Majdou a ukončovací báseň jsem slyšela. Všechny děti i paní učitelka můj pozdní příchod nahlas okomentovaly, sranda musí být.
Taky jsem se na besídce dověděla, že Filípka miluje Kája. Maminka říkala, že o něm doma pořád básní, maluje mu srdíčka a když mu jedno donesla do školky, on je roztrhal. (Prý proto, že tam napsala „Kája miluje Filipa"). Jenže on miluje Majdu!!
Dneska byli v divadle. Zážitky: „Mami, Majda mě asi taky miluje!!! Dal jsem jí ruku na křeslo a ona si na ni položila hlavu!! A měla ji tam celé divadlo!" Máme máj, lásky čas.

A co den matek, vzpomněli si na vás vaši drazí? Pobavila mě tchýně - dostala od Hynka kytku a říká mi: „Když on je Hynek TAK pozornej." Aby nebyl, když do něho Filda už 14 dní 15× denně hučí, že bude svátek matek a že mi musí koupit kytku :-)

A ještě lékařská zpráva: Ještě pořád jsme nevypadli z toho nachcípanýho kolotoče. Momentální stav: Já - dutiny, Hynek - parádní nachlazení, Filda - totéž, Verča - parádní rýma a kašel.
Minulý týden jsem byla s Fildou na audiu zjistit, jestli je fakt tak hluchej - JE. Na levý ucho. Dostal sirup Aerius, za 3 týdny kontrola. To bylo ve středu. V pátek mi mamka na mý dutiny předepsala - Aerius. Prý je to bomba a parádně zabírá. Včera na alergologii změnil MUDr. dětem Claritine na hádejte co - Aerius. Asi je to fakt bomba. Nebo se dealeři pěkně snaží.
A když už jsem byla v té lékárně, nechala jsem si změřit pleť paní od Vichy. Tak prý nemám suchou, ale smíšenou a strašně dehydrovanou. Tak jsem si ve škole vlezla na tu váhu, co měří i vodu a tuky. Fakt mám jen 54% vody, prý má být aspoň 60. A co vy dodržujete pitný režim?

No dneska jsem se nějak rozepsala.

Ahoj Jana

Vložit nový komentář