Filutové z Chytrálkova - Verunčin deníček

Rodičovství

Verunka píše: Nazdárek kamárádíčkové, tak jak to šlape na konci prázdnin? Už jsme měli pocit, že nám léto zamávalo, ale dnešek se na nás zase usmál.

Tenhle týden si hlavně mamka užívala poslední dny prázdnin. Zítra totiž nastupuje na těch svých pár hodin do práce a říkala, že má trošku sevřený žaludek. Oni jsou ti gympláci totiž pěkný potvůrky, nikomu nic nedarujou a neodpustí žádnou slabost. A když si někdo 2 roky užívá a na anglinu se ani nepodívá… jo, jo to jsou ty konce :-))-

Zato ze mě se stává velká povídalka. Pomaličku to dostává formu a sem tam už se tam rýsují i správná slůvka. Třeba MAMKOJ už tak moc nepoužívám a dávám tam S MAMKOU. Taky hodně opakuju, zrovna dneska večer si taťka pěkně od srdce ulevil a já hned po něm. Prý naštěstí :-)) mám jen krátkodobou paměť, no já jim někdy ukážu, co si pamatuju. Ale počkám si, až bude poblíž co nejvíc lidí.
A víte jaká je teď moje nejoblíbenější hra? Zavřít mamku v koupelně a pak chodit a ptát se KDE JE MAMKA? Často je matu tím, že chytnu třeba dědu za ruku a ptám se: KDE JE DĚDA? A dneska jsem zahrnula i taťku. Otázka zněla: KAM ŠLA TATÍNKA?
Už taky používám své jméno VEUKA, ale mnohem lepší je říkat JÁ.

Ve čtvrtek byl u nás kamarád Vojtíšek se svým bráškou Kubou. Kuba je stejně starý jako Filip a Vojta je o půl roku starší než já. Ale moc si se mnou nehrál, lákali ho kluci. A to jsem teprve ocenila, jakýho mám skvělýho bráchu. Kuba totiž na Vojtu s… z vysoka (slovy jejich maminky), brácha mu spíš překáží a občas to vypadá, že by ho nejradši někam odložil. To já mám Filípka vycvičenýho, hi, hi.

A na konci týdne jsme se vrátili na začátek 20. století (nebo konec 19.?) Jeli jsme totiž k dědovi a babičce na chalupu. My děti jsme byly nadšený, zato mamka zjistila, že ač si o sobě myslela, že je tvrďačka, už dost zcukrovatěla. (Nebo si to za ten rok zase zidealizovala?) Na chalupu (je to bývalá škola uprostřed vesnice) je totiž zavedená elektřina. Jinak nic. WC na dvorku, ale ne suchý. Je to něco napůl. Splachuje se jen po velké kýblem. A do toho kýblu se dává voda ze „studny“ na dvorku - je to taková velká páchnoucí zažloutlá kaluž zakrytá víkem. Na mytí děda tuto vodu nabere do škopku a cvrkne do ní savo. Pak je to nachystaný taktéž na dvorku a padá do toho hmyz. Já jsem se taky pokoušela, ale pády do vody mi byly zakázány.
Pro vodu na pití se chodí na náves. Děda vždycky vezme dva kýble a Filipa, napumpujou, zajdou do hospody na Zonku (pro nemoraváky - název pití), pak vezmou kýble a jdou. Na moje pití si mamka vozí vodu balenou. A na intimní hygienu blahořečí miminkovské vhlčené ubrousky.

Ale jinak je to paráda. Jen ve zkratce: Krávy s telátky (v kravíně), svině se selátky (hned vedle v prasečárně), u sousedů koza, u dalších krocani, králíčci, slepičky… Prostě jak říká mamka: venkovská idyla, která do sebe zahrnuje i všudypřítomný smrad a SPOUSTY much. Ještě jsme viděli snad všechny vodní a nadvodní živočichy u rybníka, Filip si vyrobil nový oštěp a taky byl na noční výpravě. A když jsme večer usnuli a mamka si s babičkou a dědou dávala na dvorku stopečku slivovice, viděli i meteority!!! Ty pravý, nefalšovaný, co jsme na ně čekali před 14 dny. Vypadaly prý jako ohnivé kameny s ocasem. Viděl jsem kometu, oblohou letěla, chtěl jsem jí zamávat, ona mi zmizela… Takhle nějak to bylo.

Teď už jsme zase doma, plní zážitků, vymydlení v posteli.

Zdravíme všechny Filuty, dneska jmenovitě Vojtíška pilůtka, protože v Brně v Medlánkách právě končí letecký den. (Bohužel jsme to zjistili až pozdě).
A taky přejeme všechno nejlepší Leničce, mamince Áje a hlavně jejich čerstvě narozenému bobečkovi.

Mějte se krásně, užívejte posledních paprsků sluníčka a pište.

Vaše Verunka zrzečka s chytrolínem Filipem a mamkou Janou

Váš příspěvek
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 30.08.04 13:03

Ahoj všichni Filutové a Vrabčáci!

Než jsme stačili napsat naše letní zážitky do minulého deníčku, už je tady deníček nový. A tak tedy ve zkratce.

Letošní léto bylo docela dovolenkové, takže jsem si konečně trochu víc užil tátu. Zkraje prázdnin jsme byli na Máchově jezeře, počasí nic moc, ale jako stvořené pro každodení výlety, sbírání hub a borůvek - vyrobil jsem si krásnou batikovanou mikinu, jenže mamka v nějakém chytrém časopise vyčetla, že na skvrny od borůvek je dobré mléko nebo citron a po návratu domů mi hned mé umělecké dílo zničila. Všude jsme chodili s kočárkem, ale já jsem hodně ťapal sám, většinou to dopadlo tak, že mamka táhla mě a táta vynášel kočárek, když jsme se ocitli někde v rokli nebo na špatně sjízdném místě.

Před 14-ti dny jsme se vrátili z dovolené u móóóže (jak říká Viktorka). Vlny byly moc prima, v tátově náručí jsem v nich skákal a letos už mi ani nevadilo, když mi vlna přelila obličej. Když už jsme měli jít ven, křičel jsem ještě, ještě!!! - to je moje nejoblíbenější slovíčko, moc dalších už nepoužívám (ať žijí Teletubbies pozn. mamka). Jenže druhý týden jsem byl nemocný, bolest zoubků mě tak vyčerpala, že jsem dostal kašlík a rýmu a chtěl jsem pít hlavně mámino mlíčko. Docela jsem se z toho dostal, ale asi jsem všechno „vytáhl“ z mamky, protože ta dostala obrovsky nepříjemnou rýmu (prý nějakou "zadní). Čtyři dny vůbec nic necítila, ani chuť jídla, pořád jen smrkala a nebylo jí moc rozumět. Teď už je fit a já dostávám mlíčko jen na usnutí, v noci a ráno, kojení přes den je už definitivně v háji. Ale já bez něj neusnu a tak pokud nejedem kočárkem nebo autem a neusnu tam, tak jsem docela dost protivný.

Předminulý týden jsem oslavil 2. narozeniny. Byla u nás babička s dědou z Moravy. Užil jsem si báječný den. Jeli jsme nakupovat do hypermarketu, to já totiž zbožňuju, tam jsem si v dětském koutku stavěl s dědou stavebnici, jezdil jsem na kolotoči. Na oběd jsme se zastavili ve fajn zahradní restauraci, kde měli parádní pískoviště a další hračky pro děti. Doma jsme pokračovali už s tátou, dostal jsem dort, specielně dělaný pro mě, protože já moc nerad sladké. Dokonce se mi povedlo sfouknout jednu svíčku samotnému (mamka nejdřív nevěřila, ale záznam z kamery ji přesvědčil).
Všem druhoročáčkům přejeme s mamkou dodatečně všechno nejlepší a těm, které to teprve čeka také, ať si oslavu hezky užijí.

A moje (ne)pokroky: Zá:,–(ně odmítám chodit na nočník nebo na velký záchod s malým prkénkem. Na nočníku sedím, jen když mi pustí televizi, ale vyčůrám se stejně až na koberec a vykakám do slipů. Mamka chtěla učení stihnou ještě dokud je teplo, ale po druhém pokusu zjistila, že jsem opravdu ještě nevyspělý a bez mé spolupráce mě opravdu ničemu nenaučí, spíš odradí. Takže už jsem zase plenkové přerostlé mimino.
Mluvení - vystačím si se slovem ještě a svým žvatláním a když mi nedají, co chci, začnu řvát jako pardál.
Zato miluju děti, když je někde vidím, jsem schopný mamce utéct desítky metrů.
Mám ale uklízecí období, uklízím si po sobě své hračky i ve vaně je naskládám zase zpátky na poličku a mamka aspoň pozná, že už chci ven.

Už končím, moc Vás všechny zdravíme a užívejte si babího léta.

Adámek a mamka Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 15:10

Ahoj Adámku,
ten tvůj pobyt v mořských vlnách ti závidím. A hlavně mamka. Já jsem u moře ještě nebyla, tak se můžu jenom domýšlet, jaký to je.
Ty se máš, že tě mamka ještě uspává mlíčkem. Ta moje mi řekla, že už nejsem mimino, tak už tam pro mě mlíčko není. A já občas chodím za ní, ukazuju na prsíčka a říkám NENÍ TAM, NENÍ. Místo toho piju actimel, jinak mi žádný mlíko nechutná. Chtěla jsem mamku převézt. Vždycky jsem dělala, že piju, ale tajně jsem to vypouštěla z pusinky zase zpátky. Mamka se pořád divila, že toho neubývá, když jsem celá od mlíka. Včera mě odhalila a nemilosrdně dostávám lžičkou. Ráno actimel (když máme), večer tak deci mlíka (junior vanilkové) a mezitím 1 až 2 jogurty. Nic moc, co?
Tak se Ádo měj,
hezky si po sobě uklízej:-) a zase napiš.
 Verča

.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.08.04 15:12

To jsem já, Verča zrzečka s mamkou Janou. Jak to, že nás to většinou samo přihlásí a někdy ne?
 Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 30.08.04 22:13

Nazdárek kamarádi,

tak mamka kvůli své práci tradičně nestíhá a upadá do hlubokého spánku dřív než já,cha cha! Ale už jenom dvakrát a bude zase doma,je mi to tedy celkem fuk, s tátou jsem doma rád a s babičkou je to taky celkem prima,chodíme na procházky a překopáváme babičce zahrádku, jediný problém je v mém kakání do slipů,to je potom zle. Babička má na mě připravenou vařečku a hrozí mi plácáním,pro jistotu honem naslibuju poslušnost,ale jak dojde na akci,honem se někam schovám a slipy to jistí :-) Terezka říká že jsem hloupý,protože se jdu hned se smíchem ohlásit a pak dostanu na zadek.Mamka už se na mě chystá,prý si mě vezme do parády,paní doktorka mamince naplácání povolila,ba přímo doporučila,prý je to v tuhle chvíli nejrychlejší metoda,bojim bojim :-(((((

Jinak my jsme se v sobotu vrátili pro změnu do poloviny 14.století a byli jsme se podívat na nějaký průvod s císařem.Bylo to prima, byl tam šašek co jezdil na kole, bubeníci, pánové na koních, pánové házející vlajkama a taky jedna krásná paní co seděla na koni a každému mávala,mě samozřejmě taky.Ale na celém průvodu se mi nejvíc líbilo policejní auto kterému blikalo světýlko.
Pak tam bylo všude hodně hodně moc lidí,musel jsem sedět v kočárku aby mě nikdo nezašlápl, všude stánky s dobrotama a krásnýma věcma,ale jak říkám, když musíte sedět a koukat se na samé cizí nohy, nic moc :-( Pak jsme ale objevili ohrádku s kozama,okolo byla tlačenice a tak jsem se hned chystal vlézt za nima,což mi bylo zakázáno.Pokoušel jsem se nakrmit kozy travičkou,ale nějak neměly hlad či co a v tom jsem objevil kolotoč! Takový kolotoč jsme ještě nikdy neviděli, měl jenom dřevěná sedátka pověšená na řetězech a kolotočem musel točit pán,ale maminka mě tam nechtěla pustit, prý by tam takhle malého kluka nepustili,protože by mohl spadnout a tak jela jenom Terezka. Jasně že jsem to obrečel,ale aby mi to nebylo líto, mohl jsem si honem vybrat nějakou pěknou věc na památku.Přes maminky velký odpor jsem si trval na koupi dřevěné sekyrky,sice mi bylo vnucováno milion různých hloupých hraček typu tahacích kačenek a čertíků na drátku,ale sekyra je sekyra a já se od ní nemohl odtrhnout. Takže kdybyste někdo potřebovali doma nějaké třísky, případně pobít starší sourozence, rád vám jí půjčím,efekt zaručen,ani jsem nemusel použít moc síly a Terča má na zádech krásnou modřinu :-))) Podotýkám,že maminka jako odpůrce všech zbraní jako hraček pro děti,na což upozornila všechny příbuzné, absolutně selhala a sekyru mi sama koupila,prostě neodolala mému nadšení :-)))))))

Verunko,koukám že ti to začíná povídat jako pořádný ženský,doufám že si spolu někdy popovídáme, už se na to moc těším!!! Ani se nedivíme maminky zcukrovatělosti (hrozný slovo) při pobytu na chalupě, v případě suchého záchodu a savové vody je opravdu dezinfekce ve formě slivovice nutná,moc mamce ty kameny s ocáskem nevěř,kdybys vypila tolik stopek slivovice jako ona,taky bys viděla bůhvíjaké zhovadilosti :-)))))))))))))))

Tak vás všechny zdravíme,užijte si zítřejšího posledního prázdninového dne, mě bude ségra určitě doma chybět, staví se mnou komíny, uklízí za mě hračky, čte mi pohádky, čistí mi zuby, večer mě koupe a při usínání mě někdy drží za ruku. Jsem jí za to všechno vděčný a kromě mazlení a prdění na břicho se jí odměňuju kopáním a štípáním,jenom sekerou už jí tlouct nebudu, to jsem musel mamince slíbit.

Pa,pa, přejeme mamince Janě příjemný začátek pracovního procesu,snad si brzy celá rodinka zvykne a těšíme se na prima perly z výuky potvůrek gymnazijních.

Zdraví vás Vojta a spol.#

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.08.04 01:24

Tak jsem se chystala napsat novinky a už je zas po půlnoci. Takže jen rychle: Adámku, z plínek si nic nedělej, na mně venku taky nikdo nepozná, že nočník (a dokonce už i párkrát dětské prkénko) jsou mí přátelé - máma to prostě venku nezvládá a já tudíž musím ťapat s plínama a už mi při chůzi dost vaděj.
Ale čím jsi mě zcela ohromil, je to uklízení. Já to nechápu, jaká polička, jaký pořádek? Přeci hračky patří na podlahu a pokud nevytváří souvislou vrstvu, tak je asi něco špatně, ne? Já tedy moc doufám, že to máma nečetla, protože by možná chtěla, abych něco podobného provozovala taky, ale pojem pořádek se jí asi stejně nepodaří mi vysvětlit. Ono ho tedy v našem hnízdečku moc nemáme, věčně se někde něco povaluje, tak možná proto.
Ale jestli něco takového už znáš, tak jsi prostě hvězda.

Verunko, takovouhle chaloupku máme my, jen elektřina, topí se dřívím a uhlím ve starém sporáku, na záchod se chodí na druhý konec zahrady do domečku na kýbl, který pak odvážní jedinci vylévají do kompostu, takže já se svým nočníkem tam zdaleka nejsem jediná, babička si na noc k posteli taky jeden bere. Jediné plus je pitná voda ve studni na zahradě. Nosím ji prababičce do kuchyně v takovém kyblíčku s víkem, aby měla v čem vařit. Prádlo se pere v neckách, tamtéž se i koupeme, voda se ohřívá na kamnech. A na této chaloupce jsem strávila své první čtyři měsíce, když nás povodně vyhnaly z domova. A nakonec to byla pohoda, tak krásně čisté plíny jsem pak doma už neměla, doma je máma líná vyvářet, tam to bylo to nejjednodušší. A máma si docela pochvalovala, že vlastně jde jen o zvyk, doma by si vymýšlela různé blbosti, tady řešila jen to, jak přežít a byl klid. Akorát těch zvířátek tam tedy tolik není, babičky nemaj žádné a sousedi to chovatelství poslední dobou pěkně flákaj.

Vojtíku, už zase ses měl tak skvěle, hele, kolotoč já znám jen z parku, ale to asi není ono, že. No a jak tak trénuju těch pár slůvek, tak už vím i první větu, kterou naše překvapím: „Nutně potřebuji sekerku!“
Bráška se mi dnes vrátil z prázdnin, překvapil mě svým hlubokým hlasem, když je na mě přísný, tak se ho vážně dost bojím, co kdyby to myslel vážně. Ale naštěstí asi ne, protože se mnou večer místo spaní blbnul zcela stejně, jako před odjezdem. A navíc jsem mu předvedla můj oblíbený fór a pak ho ještě tisíckrát nadšeně zopakovala: to mi hoděj nafukovací lehounký balonek, abych si zahlavičkovala. Jakmile se mé hlavy dotkne, chytnu si ji do obou rukou a začnu srdceryvně naříkat Auví, jauví a mezi prsty sleduju, zda jsem dostatečně přesvědčivá a zda se vážně všichni chechtaj mému hereckému výkonu.

jééé tady se zívá, tak se mějte hezky, já se ještě ozvu, hlavně napíšu, jak Filip zvládl první školní den, prý dostane hned učebnice, už se těším jak mu ty dva ruksaky, co si prý má vzít, hezky doma proberu.

ahoj
vaše Johanka

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 31.08.04 08:21

Ahoj Verčo!

Mamka se předevčírem podobně převezla sama. Dala mi na kraj postele hrníček s vodou (já nic jiného nepiju). Ráno byl hrnek skoro prázdný, tak si myslela, že jsem v noci sám pil, ale pak si všimla, že je kolem mokro, já už jsem z nekapacího hrnečku udělal docela dost kapací. A bylo po radosti. Tak si pochutnávej na Actimelu, jak koukám na reklamy, udělali teď novou příchuť, já pil na dovolené jogurt. mléko od Danone, no jen trošku, protože se mi líbilo, že cucám z brčka.
Ahoj Adámek.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 31.08.04 08:34

Ahoj Johanko!

To uklízení je jen taková záplata na jinak miminkovské chování - viz. plíny, cucání mlíčka, když mi někdo něco vysvětluje, tvářím se, že to ještě nechápu . . . Tak ať mají naši aspoň z něčeho radost!

Ahoj Áďa.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 31.08.04 20:37

Ahoj kamarádi,

zdravím vás v novém deníčku a zahltím vás zase svými zážitky :o)
Představte si, co se u nás stalo. Tatínek nesl nákup ve skládací přepravce a před barákem na schodech ta přepravka rupla a všechno se vysypalo na zem. Zrovna tam bylo pro mě 5 Kubíků a z nich přežil jen jeden, ostatní se rozkřáchly a celý nákup se válel na zemi ve střepech opatlaný Kubíkama! Tak mamka musela všechno umýt, ale naštěstí kromě těch kubíků a pár obalů nic jiného zkázy nedošlo a já mám díky tomu novou bednu na hračky. Jenže já teď stejně radši piju jabkovou šťávičku, kterou vyrábí děda z padaných jablek, co mají na zahradě. Tuhle se mnou chodil po zahradě a ukazoval a říkal :jejeje, to je jablek, a mně se to hrozně líbilo a pořád jsem říkal eště a pořád to musel opakovat a já taky říkal jejeje, jabka! jejeje jabka!

S tím mým ?eště? ? mamka vždycky něco řekne nebo zazpívá a mně se to líbí, tak to musí pořád opakovat. Třeba zopakovala reklamu z televize ?tak bersi ? au? (určitě znáte) a na můj pokyn ?etě be:ši? to musela asi hodinu říkat pořád dokola.

S mluvením jsem udělal fakt velké pokroky, mamka sice říká, že jí připadám jak cizinec, jak mluvím pomalu a snažím se hezky vyslovovat, a nepoužívám žádné pády ani předložky. Teď pilně trénuju, co bude v neděli, takže po správně položených otázkách odpovídám, že budu mít ?do:t? (=dort), na něm bude ?víčka? (=svíčka), budou ?dvě? a já udělám ?fůů? a pak ?ham?. Taky dost často na otázku ?co chceš papat? odpovídám ?dort?. Tuhle na procházce se mi líbila jedna zídka a chtěl jsem si na ni sednout, ale mamka říkala, co bych tam dělal, no já že ?ham?. A máma: a co bys papal? Já: dort! Nemusím vás napínat, na procházku dorty nenosíme :o)

Taky opakuju, co říká mamka Hance, když ta někam leze a šibalsky se tváří, mamka říká ?jdeš sem? nebo ?pojď sem?, tak já taky říkám ?dešem? a ?pošem?. Včera jsem byl venku s babičkou a když jsem přišel, zářivě jsem se usmál na Hany, objal ji a povídám: ?pošem, Haninko?.

Babička mi ukázala jednu kytičku, co se prý jmenuje stejně jako maminka (Jiřina), tak teď na otázku jak se jmenuje kytička odpovídám: maminka! A pak jsem utrhnul jednu hnědožlutou a tvrdil jsem, že se jmenuje táta.

Veru, Adámku: mlíčko já piju normální z krabice a docela rád. Vůbec si neumím představit, že bych šel spát, aniž bych vypil celou láhev! To vanilkové mi táta zkoušel dát, když jsme spolu stanovali, ale bylo moc sladký a vůbec jsem ho nepil. Taťka ho ochutnal a říkal, že se nediví :o))
Jinak usínám už zase sám, co mám taky dělat, když už je tma a nevidím na cestu, kudy bych utíkal. Mamka je prý moc spokojená :o)

Ahoj Jíra, za pár dní dva roky

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 31.08.04 20:39

Ještě pár slovíček z Jíro-českého slovníku:
fúkak = foťák
dupačka = lumpačka (Hany) čenčínko = štěstíčko
pájí, tudí, těpý, o:ký, aoá, ďobý = pálí, studí, teplý, horký, akorát, dobrý (u každého jídla se musím zeptat, abych se náhodou nespálil nebo neostudil)
uádido = rádio (vyžaduju vypnout televizi a pustit rádio, u babičky už to zvládám sám)
mašínko, šunkinka = masíčko, šunčička
pečík = špečík (špíček) - to když ho naši měli na jídle a mně nechtěli dát a já moc chtěl
kuí kuí = hrášek (hrášku kuli kulilíč)
kakchýnka = kačenka
kokáko mijú = koťátko dělá mijú (jestli jste si mysleli, že koťátko dělá mňau, musím vás vyvést z omylu, vlastnoušně jsem to slyšel)
damínka = harmonika
kšidík = tygřík
Hany nééé pyč pyč = Hany jdi pryč (to když mi něco bere)

Povel táta hačí a plácání do křesla znamená, aby táta všeho nechal a šel si sednout a byl u mě.

Jíra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 21:37

Ahoj Jíro, tak hned taky přidávám něco z Verunkovštiny:
kydniky - knedlíky (ty mám moc ráda, zvlášť ty bramborové plněné špenátem) ýrek uky - chci sýr do ručičky
patáky - tepláky
amánek - náramek

a moje nejčastější povely:
poď tam - pojď sem
hačí (hají) tam/né tam - to říkám dost striktně a taky přidávám plácání na určené místo
ham dej - tam můžete doplnit cokoliv k jídlu, co právě zahlédnu: i-inku (zmrzlinku), ma-ho (maso) - to je momentálně můj favorit, ohlík (rohlík)…
Verunka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.08.04 21:39

zase nás to nepřihlásilo automaticky, ach jo, takže samozřejmě, je to Verča zrzečka s mamkou Janou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.08.04 21:48

Milá Johanko,
tak to jsi měla naprosto idylický úvod do života, co? :-). Ony by mamce asi ty podmínky tolik nevadily, kdyby se tam mohla zařídit trošku po svým. S tím máte asi s mamkou štěstí. Až tam někdy vyrazíme bez dědy a babičky, určitě to bude lepší - mamka si sama rozhodne, kdy se vymění voda na mytí, respektive odstraní ji z dosahu padajícího hmyzu apod. …
Ale to si ještě počkáme, protože děda tu chalupu vlastnoručně přestavuje a ještě mu to asi chvilku bude trvat. No a do té doby nás tam asi samotný nepustí.

Toho basujícího brášku ti dost závidím, to já si ještě počkám.

A na herecký výkon se těším na srazík. Popřemýšlím a asi si taky něco nachystám.

Ahoj
Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.08.04 21:53

teda Vojto,
mamka tam schválně dala to slovo STOPEČKU slivovice, aby bylo vidět, že není žádná ožrala! Ty ty ty!!! :-)))
Filípka miluju, s jeho jménem na rtech vstávám, takže sekeru bych na něj nepoužila, ale jinak s tím může být docela dobrá sranda. Určitě bych se přidala:-))

Ahoj Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.08.04 21:55

Ahoj všichni,
musím vám popsat zážitek dnešního rána.
Vzbudili jsme se s Hynkem v 7 hodin a v naší posteli nebylo žádné dítě!!!!!! To se nám ještě nestalo. (Samozřejmě příležitosti jsme pěkně využili:-))
Pak se Hynek opatrně vyplížil, aby ty spáče nevzbudil - a oni už byli dávno vzhůru, na Filípkové posteli, povídali si a Filda Verči zpíval.
No nejsou ty děti k sežrání?
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.08.04 23:06

Jano, trefilas hřebíček
Byly jsme tam nuceně prababi, babi, já a Johana (Filip tam byl jen chvíli, pak se nastěhoval k tátovi, aby nemeškal školu) - 4 ženský, 4 generace, po dvou měsících máma babičce vyčetla i to, že jí ve dvou letech seřezala - dokonalá ponorka. Nebýt zvyklá z dřívějška a neznat obě carevny skrz naskrz, tak to bylo ideální podhoubí třeba pro laktační psychózu, protože jsem se mezi nima plácala jak nudle v bandě. Jediné, co jakžtakž respektovaly obě, byl můj způsob péče o Johanu, tak aspoň tak. Ale nebýt dračic, tak to byl docela ideál, naštěstí jsme nepotřebovaly žádného doktora nebo něco speciálního k výživě. A papírové plíny tam taky nebyly, ale zase mnohem jednodušší obstarávání látkových - doma bych se s tím vážně nedřela a hlavně by to tak rychle neuschlo.
Ahoj
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.08.04 23:10

Ham, ham :-)))

To se tedy máte, já když nenajdu dítko ráno ve své posteli, sice pro jistotu zašmátrám v jeho, ale to je vcelku zbytečné, protože vím, že právě v kuchyni vyklízí ledničku nebo přenastavuje PC - oblíbené nenene činnosti je přeci nutno v době, kdy je člobrda nehlídán, okamžitě dělat, aby si náhodou nezkazil reputaci.
Pa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.09.04 00:31
:)))))))))) :)))))))))) :))))))))))
David1
Kecalka 287 příspěvků 01.09.04 14:34

Ahoj Jíro

To se máš, že doma máte kytičky pojmenované. U nás žádné jména nemají ale všechny jsou „hetí“ (hezký). Docela ti závidím, že ti nebacají za to trhání kytiček. To jsem zkusil minulý týden u nás doma a dostal jsem nabacáno na ručičky a strašně vynadáno (mamka dostala novou kytičkou, krásně kvetla a já jsem ty květy otrhal - pozn.) Teď čeká až jí znova vykvete, hihi))) A víš proč jsem to udělal? Neměla mě doma nechávat samotného s babičkou. Snad si pro příště vezme ponaučení:o)

Hezky se Jíro o ty vaše kytičky starej. Ahojky David

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.09.04 14:44

Ahoj Adámku

Chválím tě za tvé nočníkování. Mě tam taky posazují ale úspěch je zaručen jen někdy, to podle toho jestli chci být pochválený nebo ne. Klíďo to taky pustím kdekoliv jinde. A víš co na mě dnes zkoušela mamka? Prý nějaké plínky - kalhotky, které zůstanou mokré když se do nich vyčůráš. A co myslíš jak dopadl můj výsledek? Samozřejmě že jsem se do nich vyčůral a ani mi to nevadilo, že to bylo mokrý.
Ty si ve vaně fakt uklízíš? To by jsi raději neměl zkoušet, protože pak bude chtít mamka aby jsi si uklízel hračky i jinde. U nás se konec koupání pozná tak, že kradu „ťámpony“ a vymačkávám je do vody.

Jen tak dál s těmi pokroky, mamka bude mít radost:))
Ahoj David

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.09.04 15:27

Čauky kamarádi

Tak nám začal nový školní rok a tím taky mé povinnosti, vyzvedávat brášku ze školky. Dnes jsem šel důležitě, pěkně jsem si to mašíroval a vůbec jsem nechtěl mamce do náručí. Bráška mě tak dlooouho objímal, no je to láska veliká:) Aspoň teda v některých pidi sekundách:))) A víte jaká je to největší výhoda? Ráno mám tátu jenom pro sebe!!! Hned jsme toho využili a půl hodiny řádili v posteli. Jinak ve školce je to moc hezké, hned jsem jim tam trochu poupravil výzdobu:) Škoda, že ty hezké věcičky (keramiku - pozn. mamky) mají tak vysoko a tam nedosáhnu.

V neděli jsem byl na procházce s Johankou a Matýskem od Špuntíků. Ze začátku teda Johanka zlobila, protože si hrála víc s bráškou než se mnou. Copak to se dělá? Prý je ale Johanka na ty starší, tak co naděláte:)) Pak jsme si schrupli a já jsem si budíček naplánoval přímo před restauračku. Velká párty se nekonala, tisícovka je v čudu a tak jsme si dali aspoň šopák:o) Házeli jsme si s míčkem, klouzali a hráli na písku, Johanka má totiž lepčejší bábovky:)) Potom začalo pršet, to jsme mysleli že teprve teď začne pořádná sranda ale museli jsme se schovat. Můžu říct, že jsme byli fakt hodní.

Moje nová oblíbená činnost je dívání se z okna. Jsem prostě zvědavej kluk a číhám na tatínka až půjde z práce. Pak mu jdu naproti a vítám ho tak, že to slyší celej barák:) Něco jiného je, když jde mamka nakupovat. To ji sice taky vyhlížím ale už tak nevítám, protože musím prozkoumat obsah nákupu. Co kdyby tam bylo něco dobrého že? Např. žvýkačky „kaku“ mám straaašně mooooc rád. Umím i žvýkat ale nakonec jí stejně sním, takže mi je mamka nechce moc dávat. Taky slibuju, že budu žvýkat a né papat, říkám „mnam mnam“, ale když se mě pak mamka zeptá kde mám žvýkačku, tak řeknu „není“.

Musíme se pro dnešek rozloučit, tak se mějte všichni moc hezky.
Ahojky David s mamkou Evou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.09.04 21:12

Ahoj Davídku,
tak mi taky začalo to vyzvedávání Filípka. Ale já jsem usnula v autě a všechno jsem prospala. Zato ráno, když jsme Filípka do školky vezli, jsem tam chtěla zůstat s ním. Už jsem si zouvala boty a chtěla jsem si i vyslíknout tričko, ale mamka mi to nedovolila. Jediná útěcha byla, že jsme pak jeli za bratránkem Ondráškem. Toho miluju skoro stejně jako Fildu.
A žvýkačky mám taky moc ráda a nejradši je jím.

Verunka zrzečka

P.S. Dneska jsme byli na návštěvě u jiné zrzečky a mamka musela uznat, že já uš fakt skoro vůbec zrzavá nejsem.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.09.04 21:43

Až teď mi Davídku došlo, že jsem všechno vyzvonila na chatu, ale tady jsem o našem tajném randeti ani nepípla. A že to tedy rande bylo! - přeci jsme se i objímali… I když, mám-li se přiznat, vzápětí jsem ti byla nevěrná s Matesem a vůbec mi nevadilo, že je o rok mladší. Ale ten tvůj bráška na mý cukrbliky vůbec nezabral. Mohla jsem kolem něj kroužit sebevíc a nic, to tobě stačí nadzvihnout obočí a hned ti vnucuje nějakou hračku. Máš ho skvěle vycvičeného. A díky vám jsem se dočkala pochvaly, maminka pak doma taťkovi vyprávěla, že všechny!!! děti byly moc hodné, takže tentokrát mimořádně i já, heč.
Ahoj a těším se na repete.
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.09.04 21:57

Holčinky zdejší i přespolní,
možná se už roznáší, že se plánuje srazík Sdružení rodičů a přátel Filutů - tedy náš a dalších dítek i odjinud. Zatím se vykrystalizovaly dva termíny: 19.9. neděle - tady je ale už bohužel pár omluvenek. Nebo kterýkoli den o víkendu 2-3.10. To vypadá nadějněji.
Vzhledem k vyššímu počtu účastníků a protože děťátka už nezabaví kamínky na cestě - tedy ne na dlouho, nechala jsem se inspirovat ŠulánkoVeroničiným deníčkem a zauvažovala o Toulcově dvoře, předběžně je v obou termínech volno, ale trošičku záleží na skutečném množství rodinek v případě špatného počasí - herna prý není nafukovací. Ale neberte to jako hotovku, spíš jako ověřený návrh, máte-li nějaký další tip, sem s ním, pro info: zatím krom většiny Filutů půjde dalších 5-8 mamin, seznámek dodám po ověření termínu a místa. Tak vzhůru do organizování.

Všechny vás pozdravuje Smokie, už jsou přestěhovaní, ale nový byt je dost hrůzný, takže budou nutné značné předělávky.
Velice ráda se na srazík utrhne kdykoliv.
Taktéž pozdravuje VerčaSvob. Barborka je neustále nudlující, takže si tak různě marodí. Kristýnka ode dneška školkuje a zatím nemarodí, sláva. Také jim hrozí stěhování (tedy těší se na něj, ale neví se, kdy se zadaří), ale doufá, že to nepřijde v termínu srazíku a bude se moci zúčastnit.

S Janou, Stáňou a Zuzkou jsem mluvila na chatu, takže Jiřinko, Ivo, jak jste na tom, přijedete?
A co vy vzdálenější, nechcete zajet do Prahy?

Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.04 13:40

Holky,
mám problém, zajímá váš? Blbá otázka, co? Já vím, že ne. Ale Srazík už nabývá práva na velké S. Právě mi z Toulcova dvora volali, že v sobotu 2.října (datum, které vypadalo nejlépe) tam probíhá jakási akce, ale herna a zahrada Mateřídoušky by měla být volná - potvrdí zítra. To by byla hezká zpráva - jenže…
Herna je tak maximálně pro 15 maminek s jedním dítkem, a já už teď mám potvrzenou účast pro 11 maminek a 17 dětí. Počítala jsem jen ty, které řekly, že určitě. Nikoli ty „budu se snažit“ nebo „ráda bych, uvidíme“ - to už by bylo 19 maminek a 26 dětí a to ještě stále není konec, začíná to vážně zavánět obrsrazíkem. :-)))) 3. října by nám mohla být k dispozici i klubovna, kam by šlo v případě deště ukládat děti na spaní nebo naopak vytvořit rejdiště pro větší a nespící děti. To už bychom se možná vešly.
Ale i tak z toho začínám mít vítr, asi začnu obvolávat Mateřské školky :-))))))
Tak co, neporadíte mi, nebo mě v tom necháte plácat :-)
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.09.04 22:11

Ahoj Romy,
tak to teda zírám a v případě tolika maminek bych pak byla i pro nějaký menší srazík jen filutovský. Asi to zní sobecky, ale v tolika lidech to asi bude síla. Neumím si představit, že bychom si mohly pokecat a že se děti nezabijou.
Ale rádi se zúčastníme i toho 3.10., snad se tam nepobijem.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.09.04 12:43

Jani,
neboj se vlka nic :-). Neříkej, že některé holky z chatu a jiných deníčků nechceš poznat. Ono nic se nejí tak horké, jak se uvaří a dnes mě už přešel prvotní úžas a myslím, že by to mohlo dopadnout skvěle, i když počet mamin se ustáluje na cca 20ti, o dětech raději nemluvím.
To ovšem nevylučuje, že si vzápětí poté nemůžeme zkusit i intimnější srazík, já jsem pro každou špatnost :-)
Já se množství tolik nebojím, protože se stejně rozskupinkujeme podle toho, co zrovna naše dítka budou dělat. V pondělí už budu mít trošku jasněji ohledně prostor i přesného data a času. Takže hrrrr na to.
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.09.04 14:10

Ahoj Jíro,

to jsou krásný zkomoleninky - já tedy mám jenom opravdu trošku do mlýna - většinu věcí prý říkám tak, že je mi rozumět.

šišílala = žížala (i když teď už říkám spíš „šíšala“)
hafa = žirafa
izi! = zapnout televizi
béďa = méďa (tvrdošíjně odmítám říkat „m“ na začátku, naši už medvědům taky říkají béďa :)
bad:r = bagr
jak meuje? = jak se jmenuje? (čím dál tím oblíbenější dotaz)
e pépo = je teplo

Doufám, že tě taky uvidím na srazíku - tedy pokud se bude konat ten první říjnový víkend. Předtím se hodlám cachtat v moři, tudíž bych se zúčastnit nemohla.

Papapa, Viki

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.09.04 21:40

Teda holky, čte to tady ještě někdo? 2 dny se sem nepodívám a vůbec nic se nestalo!!!!!!! Nebo už čekáte na nový deníček?
Tak já se jdu mrknout aspoň na chat, jestli nebudou nějaké novinky aspoň tam.
 Jana

Vložit nový komentář