FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Verunčin deníček

Rodičovství

Ahoooj, kamarádi!! Tak už jsme konečně připojení!!!! Huráá, hurajdá. Už zase se vám hlásí Verča, ne jen mamka z práce!! Dneska to bude všehochuť plná dojmů. Všichni víte, že jsme se přestěhovali. Já jsem se do nového bytečku strááášně těšila. Jednou jsem se vyspala a ráno povídám: Tak a zítra se přestěhujeme zase zpátky. Ne že by se mi nelíbilo, ale doma je prostě doma. Na novou kuchyň jsem mamce řekla, že je otřesná, že se mi líbila ta na Hogrovce. A na zelenou předsíň jí to omílám vlastně pořád.

Už jsme zjistili, že nad námi bydlí asi dvouletý chlapeček a pak ještě jedno miminko, budeme se muset pořádně seznámit.

Asi před týdnem jsme byli na horách, na Dolní Moravě. Tam to bylo žůžo. Modrý nebe, teplota lehce pod nulou a super sníh. Ježíšek přinesl lyžařské vybavení, tak jsem to zkusila. Lyžování mě strašně baví a prý mi i šlo. Vůbec jsem z těch hor nechtěla odjet a naši už plánujou, kam mě zase vytáhnou. Filda se má, v sobotu odjíždí se školou na víkend lyžovat do Orlických hor.

Jenom jedna věc se na těch horách trošku nepovedla. Byl tam s námi totiž i bratránek Ondra. To by mi nevadilo, krásně se nám spolu hraje a rodičové se večer taky krásně opíjeli. Ale představte si, že mu půjčovali MOJE lyže!!! To jsem teda nerozchodila. v sobotu odpoledne už se utrhlo i to ucho od džbánu a já jsem se fakt naštvala. Nejdřív mě taťka navnadil, vyvezl mě na stehně na vleku a pak se mnou sjel velkou sjezdovku. Jenže od to slíbil i Ondrovi!!! Lyže jsem odmítla zapůjčit a začala vřískat. Mamka na to byla sama, ostatní měli na nohou lyže a stáli ve frontě. A další ostatní, tj. všichni na sjezdovce měli představení.

Asi po 5 minutách měření sil ze mě mamka ty lyže a boty servala, pak se jí i povedlo mi na:,–(it moje boty - ty jsem si ovšem hned zase sundala. V tom, aby na:,–(ila moje lyžákovi Ondrovi, se mi zabránit nepodařilo. Ale aspoň jsem využila chvilky, kdy mu chtěla na:,–(it lyže a poodstoupila - v ponožkách jsem se rozběhla za nimi a lyže jim sebrala. Takhle jsme se přetahovali ještě nějakou dobu, taťka a strejda ve frontě to pěkně komentovali a vlekaři se mohli uřehtat. Samozřejmě jsem měla decibely naplno. Mamka je silnější, a tak nakonec Ondráš jel. Nerozdýchala jsem to a řvala ještě než vyjeli nahoru a pak než to s ním taťka sjel dolů. Celou dobu jsem se snažila utéct mamce k vleku (nevím, jestli chtěla nastoupit a vyzvednout si ty lyže nahoře p.m.). Protože mě mamka fakt štvala, trošku jsem ji mlátila, pak i hůlkou. Nakonec jsem do ní začala i kopat, už jsem byla opravdu zoufalá. To zas neunesla mamka a před celou sjezdovkou mě seřezala!! Radši jsem se tedy rozhodla pro ústup z pozic, ztrapňovat se přece nenechám a schoulila jsem se mamce do náručí, tam lehce dovzlykala a zmlkla.

Ještě druhý den slyšel taťka na sjezdovce, jak si dvě holky povídají o řvoucí nepříčetné holčičce a jak prý maminka vůbec nevěděla, co s ní. To se mamky teda dotklo, protože naprosto přesně věděla, co dělá a co dělám já - aspoň to tvrdí.

Každopádně jsem si tam vyřvala pěknou bronchitidu, začala jsem kašlat ještě na horách a v úterý už si mě mamka vezla nemocnou ze školky. Že jsem to naprskala na zbytek rodiny už asi víte. A taky jsem prskla na Ondru, to má za to. Chěl se mnou mít lyže, tak se mnou má i antibiotika!

Teď už jsem zase zdravá a pěkně řádím. Odmítám spát po obědě - když si mamka vzala paragraf, tak ať si to užije, ne? A je ze mě pěkně urážlivá prdelka. Vždycky, když se mě něco dotkne (a moje zoufalství nedosahuje takové míry, jako na horách), urazím se schoulím se do klubíčka, nemluvím a trucuju. Třeba dnes se mě dost dotklo, že mi taťka odmítl dát najíst (měla v sobě rohlík se šunkou, čokoládu, pomeranč a tvrdila, že má hlad.p.m.)

Taky jsem konečně přišla na chuť tomu úžasnému žehlícímu prknu, co mi přinesl Ježíšek. Vždycky, když mamka žehlí, kradu jí kapesníky a přežehluju je. Pak je někde zmuchlám a ukryju. Abych měla druhý den zase co žehlit :-))

S panenkou Karolínkou si hraju, i když je bez ruky. Hlavně ji předvádím všem návštěvám.

Tak se mějte pěkně, teď už budem mít čas si vás číst důkladně.
Dobrou noc.

Verunka zrzečka, 3r skoro 3m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.01.06 09:38

Ahoj Veru,
naprosto chápu tvou sjezdařskou scénku, mám v živé paměti, jak mně se dotklo, když mi na mé lyže loni sáhl někdo jiný. To ti byla taková troufalost od toho kluka s nadšeným přizvukováním mé mamky, že jsem zůstala naprosto konsternovaně paf a jen ublíženě koukala, kam až ta troufalost zajde. Když mi je za čtvrt hodiny vrátili, bafla jsem lyže i boty a utíkala je schovat do pokoje do postele, aby se mi takové věci už neděly.
Jinak u nás se poslední týdny dělo spousty věcí, ale máma o tom nechtěla moc psát. Umřela totiž babi Eli. Já to ještě moc nevnímám, furt si myslím, že je v tom domě, co tam máma za ní jezdila a stále si užívám krámování v jejím bytě s tím, že na mě nemá kdo hartusit, když si jdu hrát s ozdobnými hrníčky - to mi babi zakazovala a teď není, tak to tajně dělám.
Ta událost mi přinesla samá pozitiva, chytla jsem lehounkou rýmičku, jindy by mě mamka honila do školky, ale máme tu prababi Táňu (aby nebyla doma sama), a tak si jí užívám, jen chvílemi není jasné, kdo vlastně koho hlídá, protože neustále prababi diriguju, co smí dělat, co dělat musí a na co nesmí sahat - prostě malá ředitelka zeměkoule, ale já ještě vyrostu :-)))
Vzhledem k šíleným mrazům jsem byla vyčleněna z pohřební skupinky a strávila jsem skvělý den u tety Mismisky a Báry a dost si to tam užila.
Nevím, jestli to tu máma psala, ale zjistilo se, že ve školce nezvládali dávkování chytrého sirupku, buď hodně často zapomínali, nebo nevěděj, jak vypadá kubík. A přitom jich tam maj hned několik, ale toho mýho neuměli odměřit. A tak to vzal do svých tlap tatínek a sirupek už zase funguje jak má a já už jsem zase ta roztomilá holčička, co jí všechno baví a co umí spousty básniček a hodně věcí jí jde.
No a jakoby se chtěl pámbů polepšit, tak hned druhý den po babiččině smrti jsme si byli prohlédnout naše potencionální nové bydliště a ono je to tam tak krásné, naši si tam hnedle plácli a teď po víkendu domluvěj znění smlouvy a termíny stěhování s tím, že s námi bude bydlet i prababi a vejdeme se všici. Prostě je možné, že příště mamka konečně po tom totálně blbém roce bude moct napsat, že život jde fajn.
Prostě mám prý vyřídit, že ač to v daný okamžik zní divně, nějak se tou smrtí uzavřela hrůzná kapitola a začíná se blýskat na lepší časy. I ty zloděje vypečeme a radši chalupu prodáme a budeme raději jezdit o víkendech na návštěvy za vámi (vyluxovat vám ledničky) než opravovat, co kdo poničí.
No máma už mě vyhazuje, že už musí do práce a já prý mám pomoct prababičce s nádobím.
Tak ahoj
Johanka i s Romanou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.01.06 10:07

Ahoj Romčo,

co na to napsat…je nám to moc líto, myslíme na vás. Čas bolest zahojí a zůstanou krásné vzpomínky…
Držíme vám palečky a doufáme, jak jsi psala, že se blýská na lepší časy, někdy se to přeci musí zlomit!
A až bude teplo, tak určo můžete o víkendech luxovat lednici :) u nás na chalupě!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.01.06 13:19

Ahoj Romčo,

to je mi moc líto, ale snad je už všechno za vámi a babičce je taky dobře.
Kdybyste chtěli přijet vyluxovat lednici k nám, klidně přijeďte.

Včera jsem se nějak zasekla na chatu, asi po hodině žádné akce, jsem zjistila, že mi svítí červené kolečko. Tak jsem tě ani nezvládla pozdravit a šla radši spát.

Přeju hodně štěstí do lepších zítřků a už se těším, jak budeš psát, že stěhování vyšlo a vám se krásně bydlí.

Jana a spol.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.01.06 13:43

Ahoj Verčo a všichni!

Dobře jsi udělala Verčo, že jsi si takhle bránila lyže! Jen se nedej! Já jsem půjčil lyže kamarádovi minulý týden, protože jel na hory. Sice dosti neochotně, ale vzhledem k tomu, že já nikam nejedu, tak je to jedno. Ale kdybych se měl střídat na sjezdovce tak to ani náhodou, má mít svoje :o))). Stejně tak za žádnou cenu nechci nikomu půjčit boby :o). Ale příští týden jedeme na chalupu, tam jsou hromady sněhu a nově otevřená sjezdovka, asi 15 km daleko, tak se těším!!! Doufám, že mi lyže budou do té doby vráceny :o)))). Naši se taky těším, protože v sobotu jdou se známýma na místní hasičský ples s tombolou, tak doufám, že něco vyhrajou i pro mě :o).

Momentálně mě hrozně zajímaj mimina a kočáry a ptal jsem se mamky, jestli si taky koupíme mimino :o). Mamka mi znovu zdůraznila, že mimina se nekupujou, ale rostou v bříšku, ale nejdřív prej začne růst mamce v bříšku až příští rok na jaře nebo v létě, až bude postavený nový byteček, takže si musím ještě počkat. Ale mám v tom naprostý jasno, chtěl bych holčičku, a dokonce jsem si vybral jména - Viktorka a když by to byl kluk, tak Melmen :o) (žirafa z Madagaskaru,p­.m.). Takže si mamka přeje radši tu Viktorku než Melmena :o))))).

Taky jsem letos vyzkoušel brusle, u nás je velká ledová plocha a docela mi to jde, je ohromná legrace pořád padat a válet se :o))

Tak se mějte krásně a já sem ještě pouštím mamku…

Pa Šimůnek ,král lesa

P.S.
Ahoj holky,

tak s těma jaterkama to bylo fakt divný, minulej tejden nám řekli, že to bude vypadat na přítomnost mononukleózy, že má zvýšený nějaký křížky, ale podle včerejších výsledků je to čistý a nepotvrdilo se to. Takže vlastně ho prohlídly od A do Z a nenašli nikde nic. Prej je to možná po té salmonele nebo po nějaký prodělaný viróze. Tak mi to je fakt divný. Důležitý je, že ty testy šly už přes půlku dolů, takže pořád dodržujeme jaterní dietu a uvidí se. Ještě jsem si vynutila, že chci, aby mu udělali metabolickej screening, jestli nemá třeba nějakou poruchu, dr řekla, že se s tím odd spojí a řekne mi co je k tomu třeba, ale že si myslí, že tam nic nebude, že by jim to někde ukázalo nějaký odchylky. No tak jdem na Karlov ve čtvrtek, musíme celý dopol (aspoň 4× čůrat do nějaké láhve a pak to slejt do lahvičky dohromady a přinést to tam. Z toho to prej zjišťujou a ještě ho ďobnou do prstíku. Říkám si, že když už ho takhle důkladně prozkoumali a nic se nikde nenašlo, tak že nechám pro klid udělat ještě tohle. Takže až se testy znormalizujou, tak prý máme každý dva měsíce chodit na odběry, aby se to hlídalo a to je celý, fakt divný. Do školky už může, žádnej klidovej režim mít nemusí, takže v pondělí už půjde, jen se s nima musím domluvit na tom jídle, když je na dietě nebo mu tam oběd nosit.

čauky Martina

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.01.06 13:51

Ahoj Romčo,

co ti říct jiného, než že je mi to moc líto a že na tebe moc myslím, přeji ti abys měla hodně síly všechno to zvládnout.
Drž se, v duchu jsme s tebou.
Stáňa a spol.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.01.06 15:16

Ahoj Romčo,
je nám moc líto co se stalo. Přejeme hodně sil ať se s tím vším co nejrychleji vyrovnáte a doufáme, že už se konečně blýská na ty lepší časy! Musí!!!

Budeme se těšit na nové pozitivní zprávičky o bydlení. Držíme palečky!
Ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.01.06 15:23

Ahoj Martino
Koukám, že záhadu s jaternímy testy jste ještě nevyřešili. Ale když necháš Šímu zkontrolovat, tak aspoň budeš mít klid. Hlavně, že je to zdravý kluk a snad už s tou salmonelou nebudete mít žádné potíže. Tak ať dietka zabere co nejrychleji!!
Ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 27.01.06 16:25

Ahojky kamarádi!

Verčo, předně musím říct, že jsi se zachovala správně. Souhlasím s ostatními, že si svoje věci musíš chránit za každou cenu! Já bych jednal podobně:) Na rozdíl od vás nemám lyže, takže jsem je nemusel nikomu půjčovat ale zá:,–(ně rozděluju věci na MOJE a pak na ty těch ostatních.

Poslední dobou pořád lezu na kuchyňskou linku a šmejdím dokud něco neseberu. Žádné dobroty tedy u nás nevydrží moc dlouho a máma říkala, že už asi přestane nakupovat některé věci do zásoby. Moje nejoblíbenější dobrůtka je Nutella. Ani se nezatěžuju si to někam odnášet ale když už jsem na té lince, tak si jen vezmu ze šuplíku lžičku a pochutnávám si. Vždycky mě ale prozradí špinavá pusa:o) Nemám teda pokaždé chutě jen na sladké, včera jsem zase z lednice vytáhl zavařované okurky a přišel k mámě aby mi nějakou dala. To je taky dobrota:))

Minulý víkend jsem byl s mámou a s Filipem plavat. Už jsem se moc těšil, protože jsme v bazénu dlouho nebyli. Ani se nám s Filipem nechtělo domů ale máma nás nalákala na večeři, tak bylo rozhodnuto:o)

Ve středu a ve čtvrtek jsem byl ve školce, paráda. Po cestě do školky jsem dokonce i utíkal, tak moc jsem se tam těšil:) A za chvíli prej budu chodit do školky každý den. Hurá.

Před pár dny se mi zase povedl pěknej kousek:) Teď co je ta velká zima, tak mám docela suchou kůži na nohách a furt se škrábu. Tak máma koupila v lékárně mastičku a po koupání mě s ní vždycky maže. No a jednou večer mě svědilo chodidlo a hned jsem dostal prima nápad. Šel jsem a sám se namazal. Jak to dopadlo se můžete podívat do alba (já myslela, že mě trefí, když jsem to viděla - pozn. m.) Pro jistotu jsem použil celou tu mastičku, takže mamka vyhazovala jen prázdný kelímek. Ale bohužel má snaha nebyla oceněna, teda byla - dostal jsem na zadek:((

Dnes večer přiletí děda, to znamená, že budou rybičky a snad i nějaké překvápko co nám táta poslal. Děda teda přiletí docela pozdě, skoro až v devět večer ale my se s Fildou prospíme v autě a pak budem řádit klidně do půlnoci:o) Asi vám nemusím povídat jakou z toho má mamka oooobrovskou radost:))) (teď jsem nemyslel z toho spaní ale z toho, že přiletí děda).

A teď ještě něco od mamky:
Jiřko, četla jsem v minulém deníčku tvůj popis spaní bez plínek. Nemáš to teda jednoduché. Naši kluci teda spali v noci bez plínek a na čůrání se nebudili. Myslím, že je lepší, když budou spát celou noc. Možná, že není dobré, když Jíru na to čůrání budíš. Protože jak jsi sama psala, tak ani nevíš jestli je při smyslech anebo ne. A pak může mít podvědomě zafixované, že čůrá na nočník ale ve skutečnosti je to do postele. Asi víš co tím myslím. Já bych se snažila Jíru naučit aby spal celou noc bez probouzení (pokud by to ze začátku nešlo, tak bych možná připustila jedno buzení na čůrání ale rozhodně né tak brzy ale později a musel by se probudil úplně aby věděl, že opravdu sedí na nočníku). Je mi divné, že se počůrá už po 2,5 hodinách spánku. To snad že by byl hodně napitý. David ani přes den nechodí tak často čůrat, jen někdy když lemtá furt čaj. No přes koleno bych to nelámala. Kdyžtak dej tomu ještě čas. Ale jednou se to určitě naučí, neboj.

Včera mi v půl dvanácté volala učitelka ze školky, že Filip dostal najednou vysokou horečku. Nic mu nebylo a najednou po třech minutách měl přes 39 st. Byla mu samozřejmě zima, takže ho učitelka zabalila do deky a já pro něho pospíchala. Doma dostal sirup, pil hodně čaj a večer už měl jen zvýšenou teplotu. Jinak ho nic nebolelo a dnes tu řádí jako černá střela (samozřejmě jsem ho už na dnešek omluvila). Tak nevím co to mělo vlastně znamenat.

Musím dělat večeři aby jsme pak nemuseli zbytečně pospíchat.
Mějte se všichni hezky!!

Ahoj Eva a David

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.01.06 16:35

Ahoj Davídku,

téda Nutelu, tu taky můžu a rovnou po kilech :o). Ale protože mám teď tu dietu, tak jí mamka schovala někam hodně vysoko a ještě se mi nepodařilo jí vypátrat :o). Zato jsem v pokojíku u sebe vypatral dvě malý kinder čokolády a snědl je naráz. Mamka to pak poznala podle papírků a špinavý pusy a zlobila se, že se to nebude paní dr líbit, ale to mě neva, hlavně že jsem si pochutnal :o). Tak mamka pak ještě důkladně prohlédla všechny moje skrýše v pokojíku, jestli tam ještě na něco nechodím a vypátrala gumové hady, čímž mě dost naštvala :o(.
Závidím Ti, že přiletí děda, určitě vám přiveze spoustu dárečků!!!!
A s tou mastičkou se Ti to fakt povedlo! Mám inspiraci :o)))))).

Ahojky Šíma

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.01.06 20:19

Ahoj Šimi,
Melmelm je dost dobrý jméno pro bráchu, doufám, že to pro:,–(íš :-)))
Mamka říkala, že když se měla narodit teta Sylva, prosazovala Nanynku (z písničky Šla Nanynka do zelí). A pak prý byla děsně naštvaná, že to jméno měla slíbený a je to Sylva. Dodnes si to pamatuje. A to jí ještě babička tvrdila, že se asi přeslechla a myslela si, že mamka říká Sylvinka.

Doufám, že všechny nejasnosti kolem tvých jater se brzo vyjasní a budeš si moct dopřát i tu Nutelu.

Verča.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.01.06 20:31

Davídku,
to ses tou mastičkou pěkně namazal! :-)) Mamka si hned vzpomněla, jak se takhle úplně stejně namazal mastičkou Filda. Jenom byl o něco mladší, než teď ty. A taky to vzal i s nábytkem. Co svědilo váš monitor? Obrazovka, nebo okraje? :-)))

Mamka měla taky svědicí problém, už aspoň 3 roky ji úporně svědila chodidla a vůbec nic nepomáhalo. Až když začala prát v Missivě, svědění přešlo jako když mávne proutkem a od té doby se neobjevilo. Takže malá reklama :-)). Mimochodem, jak jsem mamce zalila tu palmu Celestýnou (prostředkem na nádobí) - přežila. Tudíž můžem potvrdit, že výrobky Missiva asi fakt budou ekologické nebo aspoň neškodné pro živé organismy :-)))

Mamku bolí oko a zítra brzo ráno veze Fildu na sraz na hory. Takže jdeme asi spát.
I když já asi těžko, protože po týdenním nespaní po obědě jsem dnes v 16.30 usnula mamce v náručí u kafe a spala jsem 2 hodiny.

Zlobení zdar!!

Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.01.06 21:51

Ahooooj všici,

Verunko, to je dobře, že jste zase online! Děkujeme za deníček, však ten minulý už zapadl na smetiště dějin :). Lyže taky nikomu zá:,–(ně nepůjčuju, takže tě úplně chápu, to je fakt troufalost, já bych řvala úplně stejně. Na moje lyže smí kromě mě šáhnout jenom mamka a taťka, a to jenom za účelem přenesení na místo určení :). My jedeme na hory zase příští sobotu na týden, tentokrát s taťkou i s mamkou (sice jen do pondělka, ale aspoň něco - p.m.). Mě je to tedy celkem šumafuk, hlavně, abych mohla lyžovat.

Davídku, správně jsi tu nožičku namazal, já dneska použila asi třetinu tuby Bepanthenu pod nos, nějak moc jsem smrkala a mám to tam trošku červený, tak ať se to zahojí, ne… Člověk furt má bejt samostatnej a když konečně je, tak dostane na zadek, to fakt nechápu :(. Včera jsem koníkovi ostříhala hřívu, protože ji měl pořád zacuchanou a taky se to neobešlo bez tvrdé kritiky z mamčiny strany. A přitom já jsem ze stejného důvodu byla v neděli v kadeřnictví a kadeřnice za těch 5 cm kudrn nedostala ani vynadáno, dokonce za to dostala peníze! A papírový!

Šimůnku, děti fakt rostou v bříšku, ale jestli jste nečetli ještě Ferdu Mravence, tak honem do toho, rozmnožování brouků je mnohem zajímavější :).

Ještě vám musím sdělit jeden zážitek, byli jsme minulý týden s příbuzenstvem na hromadné návštěvě v Imaxu, ale rybičky (Žraloci) byly vyprodané, tak jsme šli na Mimozemšťany v akci. Mamka měla strach, že se budu bát, ovšem ty potvůrky byly docela roztomilý. Bohužel omylem přistály v zábavním parku budoucnosti, takže se celou dobu jezdilo po virtuálních horských drahách, a tak jsem si po 10 minutách strhla ty brýle se slovy „já už nechci jezdit“ :D. Mamce s malou sestřenkou Míšou se to líbilo, teta se strejdou měli furt zavřený oči a velká sestřenka Týna z toho šla na konci blinkat :). Ale na rybičky a závody Nascar, které se chystají, určitě půjdu, závodit mě baví.

Už se mi sem cpe mamka, tak se mějte krásně a hlavně zdravě....... a nezmrzněte!

Pa, vaše Viki

Mamka: Romano, moc mě těší, že se od vás konečně objevují taky dobré zprávy. Zbytek jsme si řekly, tak už to nebudu jitřit.

Martino, koukala jsem na kulturniportal.cz a Michal je 18. března a už zase dost vyprodaný, tak na to nezapomeňte. My v té době jsme na horách, takže se zase neúčastníme :(. Snad v létě. Šímovi i nadále držíme palce, ať už je všechno v pořádku.

U nás jinak nic nového, pracovní proces mě pohlcuje pořád víc, dneska jsem usilovala o titul „hasič roku“, takových průšvihů, co jsem dneska musela vyřešit, za den nestihnou udělat ani naše děti v nejlepší formě :). Ale pořád mě to baví, tak snad všechny budoucí dny nebudou jako ten dnešní. Fuj, to je sloh, ale přepisovat to nebudu :).

Odcházím zemřít ke Krausovi, opatrujte se a dobrou noc,

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.01.06 21:18

Ahoj všichni!!!!!
Vypadá to, že přes víkend se všichni věnují zimním radovánkám.

My jsme vyrazili na obhlídku nejbližžšího okolí a zjistili jsme, že na rybníku vzdáleném asi 100m od domu se zuřivě bruslí. Už se těším, jak vyrazíme. Já snad ty brusle Verči pořídím už letos!

Jinak parádně zabydlujem. Stolař si v pátek odvezl roletkovou skříňku, aby ji zkrátil. Udělal ji 50 cm hlubokou podle svýho a ne 40 podle mýho. 10 minut po jeho odchodu jdu vyhodit odpadky, rána - dvířka od dřezové skříňky i s panty jsou vyrvaná. Ve skříňce zbyly jen 4 díry. A pátá díra v podlaze, jak to dopadlo rožkem. To už je nevímkolikátá křestní díra naší krásné dřevěné podlahy.

Ale proč sem vlastně píšu:
Je to neuvěřitelné, ale vypadá to, že Verunka se ve více než 3 letech KONEČNĚ naučila SMRKAT!!!!!!!­!!!!!!! Pro nás je to událost sezóny. Už jsem nevěřila, že by to mohlo přijít. Zatím je to jen mohutné frk, švih hlavou a následné setření nudle. Ale už na to přišla a neposmrkuje všechno dovnitř. HURÁÁÁ

Tak se tady mějte, pište, hlavně od tety Ro očekáváme každý týden nejmíň jednu dobrou zprávu.

A ještě jsem zapomněla. Od středy mám volno a příští týden jarňáky. Možná bych se i hecla a mrkla se do vašich končin. Kdyby se vám chtělo do nějakého minisrazíku.

Ahojahojahoj
Jana a spol

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 29.01.06 22:03

Ahoj Jani,

Tvojí návštěvu bychom určo všechny uvítaly :o) a udělaly nějakej srazík :o).

Pozdravuj Verču a gratulujeme ke smrkání !!!!

My už taky začínáme vybírat kuchyň, i když stěhování je hooodně v nedohlednu, ale během letošního jara musíme nahlásit všechny změny oproti nabízenému standardu, jaké budem chtít obklady, dlažbu, podlahy, všelijaké vypínače a spínače.....a tu kuchyň hlavně kvůli odvětrávání a vývodům vody. Už máme jednu, která se nám moc líbí, musíme se nejdřív dojít zeptat, jestli bude možný ji u nás vůbec realizovat :o)). Docela jsem se divila, že to všechno chtějí vědět v tak velkém předstihu, když k nastěhování to má být až v srpnu 2007…tak si na příští týden chceme domluvit schůzku s technikem s Finepu, aby nám pomohl se trochu v tom zorientovat a co je všechno možný za změny a co ne…budu dávat průběžně vědět. Závidím vám, že už jste v novém, nás tohle všechno teprve čeká, ale aspoň se mám na co těšit :o))).

Zatím pa

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.01.06 12:27

My jsme taky koupelnu museli komplet zadat loni v prosinci. Pak jsem se celý rok jenom kochala u papírů. U kuchyně jsem měla namyšlený rozvody a kde co bude (to jsem taky musela odevzdat loni v lednu), ale kdo to udělá, jaký budou dvířka atd. jsem nakonec řešila až letos v říjnu.
Ale dělejte všechno radši dřív než později, my jsme třeba s dveřma přišli o týden později a už to nešlo posunout. A jaká kuchyň se vám líbí? Je to nějaká z kuchyňského studia? Že bych se na ni mrkla na internetu.:-)

Na srazík asi můžem kdykoliv kromě čtvrtka 9.2, to už jsem objednaná na kosmetiku :-)).

Včera jsem vyslechla svoje děti. Předesílám, že o mojí postavě nebo váze už aspoň 2 měsíce nepadlo ani slovo.

Verča: „Filípku, nevíš proč je mamka tak tlustá?“
Filda: „Protože už překročila věkovou hranici, do kdy je člověk hubenej.“

To mě fakt dostali. A jak vědecky se o svých rodičích baví!!!

Ahoj všichni

Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.01.06 20:17

Ahoj Jani,

koukám, že nový byteček křtíte hezky :), my měli takhle několik let díru ve zdi nad schodištěm od přesunu lednice… a jak vypadá zadní pravý roh lednice ani nemluvím, to zasádrovat nejde, ještě, že to není vidět.

Gratulujeme Verče ke smrkání, to je stejně sranda, jak na něco každý z našich zlatíček buňky má (viz Joko montér, Verča povídálka, Šimon malíř atd. atd.) a něco ne a ne se naučit :).

A brusle Verče pořiď určitě, já takhle ulítla včera, sice jsme pidibrusle sháněli po všech čertech (prý už je po sezóně), ale nakonec sehnali a premiéra byla úžasná. Na rybníku jsem Viki obula, asi 2 minuty držela za ruku a tím výuka skončila. Viktorka prohlásila: „Mami, pusť mě, já sama,“ asi 10× upadla na zadek a od té doby BRUSLÍÍÍÍ! Šlo jí to fakt samo, jestli je to i tím, že lyžuje, nevím, ale máme doma nadšenou bruslařku. Dokonce jsem jí musela ulomit i rákosí, potřebovala nutně hokejku :D. Fotky do albíčka dodám co nejdřív.

Minisrazíku bych se i účastnila, ovšem jsem příští týden opět slaměná, lyžaři jedou na další kolo do Krkonoš. A navíc chodím do práce, tak jenom ledaže bys přijela sama a zůstala na večerní pokec bez dětí :D. Jinak jsem odsouzena vidět vás, až zorganizujeme nějaký víkendový srazík. Pro nás, pracující pro kapitalistické vykořisťovatele, žádné jarní prázdniny nejsou :(.

Tak, to je od nás všechno, přeju úspěšný týden a každý den jednu dobrou zprávu nejen Romaně.

Dobrou, Iva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.01.06 21:40

Jani,

uz dlouho mne svrbi ruka, ze k vam neco napisu, ale rozhovor Verci a Fildy mne naprosto odrovnal a privedl k zachvatu smichu:-))) Kdyz si predstavim jak jsi hubena a ti dva mali vedou tuto debatu … no uuuuuzasne uvazovani a zcela odborny Filipkuv vyklad!!!!:-)))

U nas Nika onehda mela perlici rano … no pamatuji si jenom jednu … sedela na nocniku a moje segra, tudiz jeji teta, pripravovala snidani a Nika ji povida ‚Teto, mne roste prdel, vis? Za chvili ji budu mit tak velkou jako ty!‘ … no moje segra me dost pres 100kg, tak to snad ani nebylo na smich kdyby to bylo pravdive:-))))

Mejte se bajo a zabydlujte, jsou to sice nervy, ale vysledek bude stat za to!!!

Sulda a Nika spinkajici

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.01.06 22:28

Ahoj Ivi,

my taky úspěšně bruslíme, je fajn, že nám kousek od baráku postavili ohraničené ledové kluziště. Šíma už taky držet nechce, ale bruslím s ním, protože mě to baví :o). Musíme ale chodit dopol., kdy Ti větší děti jsou ve škole, protože odpol. tam jezděj jak hulváti a nerespektujou prostor pro menší děti, takže už se mi stalo, že jeden „machr“ Šímu sejmul (jemu to nevadilo, ale mě jo) a navíc Šíma má tendenci bruslit mezi nima. A hokejku by taky moc chtěl, zatím žádnou nemáme a taky si vystačíme s klackem :o))).
A to že jim to takhle rychle šlo je určo tím, že jezděj na lyžích, ten postoj je podobnej.

Takže bruslení zdar!!!!

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 30.01.06 22:32

Jani,

ta kuchyně je na stránkách www.hanak-nabytek.cz v Top kuchyně - je to Galaxie - citrónově žlutá. Je to takovej úlet, ale já mám tenhle styl ráda. Zatím jediný co víme, že se musí dělat na zakázku a je hodně variabilní. Jsem zvědavá jak to bude vypadat, až udělají 3D návrh :o).

pa Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.01.06 06:26

Co to tu čtu? Vy byste se chtěli srazíkovat beze mě? Ale počkejte, já vás doběhnu. Dám dnes výpověď a na srazík najust dorazím.
A to myslím smrtelně vážně, večer písnu, jak jsem dopadla a vysvětlím příčiny.
Ahoj
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 31.01.06 15:12

Ahoj Romi,

jsem zvědavá s čím přijdeš. Držím palce, ať je všechno o.k.

Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.01.06 18:03

Tak už jsem doma a nezaměstnaná a jdu vysvětlovat. Zaměstnání bylo zajímavé, náplň práce pro mne jak dělaná, ovšem tamější vztahy a organizování spolupráce jednotlivých oddělení velmi prapodivné. A hlavně, pan generální ředitel se rozhodl a větší část jedné porady věnoval tématu, že Nováková čte na svých nadělávaných přestávkách s cigaretou, tudíž se fláká, takže Nováková nesmí číst - to už jsem se vážně musela smát. Takže postup nebo platový nárůst v nedohlednu a navíc naprosté zhoršení podmínek, co se týká pracovní doby - přesčasy se neproplácejí ani nepřevádí do dalšího měsíce, ideální pracovní doba je desetihodinová (podle interního předpisu, kdy máte být minimálně dva dny v týdnu v 8:45 na poradě a mít službu do 18:30 - bez nároku na odměnu nebo počítání přesčasů), uvolňování na propustku na víc jak dvě hodiny musí schválit GŘ atd. atd. No a včera mi přišly papíry na nové bydlení a navíc Standa sepsal, co všechno musíme zařídit po smrti mámy, co převést, co zrušit apod. Tento týden bych v práci strávila při normální prac. době stíží 12 hodin, příští týden je to obdobné - a všude musím tehdy, kdy si řeknou, tudíž v pracovní době a tudíž prostě problém, zase bych neměla plný pracovní fond hodin, zase bych nestíhala. No a tak jsem se rozhodla dnes, kdy mi končila zkušební lhůta, skončit. S tím, že zkusím za ty dva až tři měsíce, až tohle všechno skončí, zavolat, jestli je ještě místo volné. No dávám si tři měsíce volna ve spolupráci s pracovním úřadem na rozmyšlenou, jestli k nim zavolám (místo tam určo bude), nebo jestli si budu hledat něco jiného.
A tudíž už se zase mohu vesele srazíkovat, pokud zrovna nebudu mít smluvenou schůzku s právníkem, majiteli bytu nebo nebudu obíhat úřady, abych zrušila či převedla vše, co se týká mamky a babičky. Vážně jsem zjistila, že každý den musím někam v následujících 18 dnech - a není výmluvy a hlavně je to potřeba.
No a ve volných mezičasech, pokud skrovnější finance dovolí, se budem snažit lyžovat, srazíkovat, bruslit a vůbec, prostě aby si i letos Joko něco ze zimy užila :-)))
Tak snad jsem to vysvětlila a jdu si hrát, můžu až do půlnoci, zítra odváží Joko Standa a já mám do oběda volno, jupíííí.
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.01.06 21:48

Tak to je teda mazec!!! Radši se jdu mrknout, jestli seš na chatu, ať se dovím detaily.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.01.06 21:58

Ahojte,
z nedostatku příležitostí jsem si udělala u nás doma kolaudační minisrazík se Špuntíky (potkaly jsme se v IKEA).

V práci mě vyštvali na preventivní prohlídku a byl mi zjištěn vysoký tlak, na což nejsem zvyklá, takže na začátku příštího týdne budu asi lítat po vyšetřeních. Ale ke konci, tj. třeba v pátek nebo sobotu bych třeba mohla přijet. Bezdětný srazík by taky mohl mít něco do sebe. Nechám to na vás.

Jinak dnes nastal ten slavný den a Filípek donesl samé jedničky!!! Chtěla jsem ho vzít na pohár, ale opět zasáhl konzumní blesk a Filďas si vyžádal KFC. Pak zjistil, že figurky z Narnie nejsou v KFC, ale u McDonalda, tak jsme se přesunuli tam. Mně obě tahle místa připadají děsně zaplivaná a nehonosná a už vůbec ne vhodná k oslavě jakéhokoli druhu. Holt asi nerozumím dnešní době, tj. nejsem jen tlustá (jak říká Verča), ale i stará.

Jednu výhodu to mělo, hned jsem Hynka zatáhla o ulici vedle do INKU. A máme koberec do obýváku. Přivezou ho ke konci týdne. Vínově červený. Původně jsem měla na mysli oranžový, když máme žluto-oranžové stěny. Ale ten byl fakt vyblitej. Tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Ještě k tomu musíme koupit sedačku :-)))

a teď už fakt jdu na ten chat, zjistit, jestli je tam Romča…

Dobrou noc
Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 01.02.06 11:20

Ahoj holky,
hlásí se jedna osamocená dušička:) Děti ve školce, manžílek daleko a není tu nikdo kdo by se mnou hodil řeč:(

To jsem zvědavá jaké to bude, když se budu doma furt flákat:o) I když teda nerada. Dnešním den začal Davídek chodit do školky už oficiálně, tj. každý den. Já zatím budu chodit na angličtinu ale kurz začíná až 20. 2., což je ještě daleko. Musela jsem si to vzít na dopoledne, protože odpoledne bych nemusela mít hlídání a dopoledne budu moct vždycky, když budou děti ve školce. Co mi ale vadí, že to je jen 1 den v týdnu. Zatím nevím co budu dělat ty další dny. Bohužel jsem žádný lepší kurz angličtiny nenašla, musela jsem brát ohled na místo abych pak stihla Davídka po obědě vyzvednout.

Koukám, že se tu asi klube srazík. My by jsme se rádi zúčastnili, i pokud teda bude bezdětičkový:) Akorát nemůžeme 11. 2., to je sobota, to budu celý den pryč mimo Prahu. Ale jinak se s vámi určitě rádi setkáme.

Jani a Martino, já vám to zařizování tak závidím:o))) Já bych taky moc chtěla ale nejde to:( Ještě jsem vlastně nic nezařizovala, protože když jsem se stěhovala sem do Prahy, tak manžílek všechno zařídil sám. Prostě musel. Já totiž tou dobou ležela v Ústí s nohama nahoře, čekali jsme Filípka a já měla zakázáno chodit. Tak doufám, že se taky jednou dočkám:o)

Snažím se něco dělat abych se moc nenudila, práci mám tak na týden a co budu dělat pak to nevím. Před chvílí jsem doděla manželovi inventuru, teď si dám oběd a jdu pro děti. Dnes nás čeká ještě s Fildou logopedie a pak snad hurá do kina.

Tak se mějte všichni hezky. Ahoj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.02.06 20:32

Ahoj holky,

tak si řekněte. Marťa mi nabídla ubytování, což je super, takže kdybych přijela, radši s Verčou. Musely bychom děti někam strčit, abychom si mohly pokecat a Iva se necítila ochuzená - bezdětná :-))). Asi bych mohla přijet buď ze čtvrtku na pátek, nebo z pátku na sobotu. Ze čtvrtku na pátek asi i bez Verunky, ale zase by mi to bylo líto. No, uvidíme, co vy, ono se to ještě rozleží. Koneckonců Hynek už byl taky párkrát pařit v Praze. A bez dětí. :-))

Zatím ahoj Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 01.02.06 21:17

Ahoj filuťáci,
píšu za sebe, moc nemám co. Lyže nám nehrozí, neb nelyžujeme ani na hory nejezdíme, možná snad až budeme větší … (naše firma má na horách podnikovou chatu), pak se ale budeme muset do lyžařské školičky zapsat celá rodina :o)) Bruslení nám taky moc nehrozí, vybavení nemáme a ani mě nenapadlo to zkoušet s dětma. I když tady kousek od nás u školy je kousek politého a zamrzlého hřiště, vždycky chodíme kolem procházkou a děti mě donutí jít se „poklouzat na tý veliký louži zamrzlý". S oběma najednou je to dost těžké, takže jednoho zapíchnu na kraji a druhého chytím za obě ruce a tlačím před sebou, za chvilku jsem vyflusaná. Oni sami udělají pár kroků a hned jsou na zemi.

Gratulujeme Verče ke smrkání, to už jsme kupodivu zvládli (i Hanička to zvládá a jakmile brečí, hned začne hystericky ječet, že chce vysmrkat a utřít slzičky). Teď si uvědomuju, že jsem chtěla psát o Jírově nepatrném pokroku v mluvení - najednou už místo „všecho" říká „všechno", místo „vyšekat" říká „vysmekat" a tak, občas se mi zdá, že i správné „R" a „L" se někde objeví, i když velmi sporadicky.

S počůráváním v noci jsme se ustálili, musím se smířit s tím, že když já chodím celý život jednou až dvakrát za noc na záchod, mají na to moje děti nárok taky. Jíru dávám vyčůrat ještě než jdu spát a pak mám nastavený vnitřní radar, většinou když chce čůrat, tak se vrtí a začne pokňourávat - skoro to není slyšet, ale vychytat se to dá, je to tak okolo 2. hod. v noci, takže to čůrá podruhé. Pak až ráno, ale je třeba u něj být hned po probuzení, protože sám nevyleze a koná do postele. Za 10 dní se počůral 3×, což zase taková hrůza není. Většinou se snažím spojit moje a jeho čůrání spolu :o)) Hanička většinou vydrží celou noc, když se jí chce, tak se plně vzbudí a buď zavolá, nebo začne řvát (v tom případě je dost těžké ji uklidnit), když včas nepřijdu a už to nemůže vydržet, taky trošku pustí do postýlky. Jíra před spaním rozhodně nepije, vůbec pije málo, ale přes den vydrží mnohem déle nečůrat než v noci, to mi přijde zvláštní (zima mu rozhodně není, spí v teplých ponožkách a zachumlaný až po uši), za celé odpoledne když vypije 2 deci tak je to hodně, ještě ho musím nutit, ale tak od 18,30 hod. už mu pít nedávám. Ale když už jsem se do toho pustila, k plínkám se vracet nebudu a holt občas v noci převleču prostěradlo, už mám ten správný gryf :o))

Zařizování bytu je prima věc, já bych zařizovala, kdybych měla za co, už mám rozkreslen dětský pokoj a předsíň, ale na to dojde bůh ví kdy :o)) Ale třeba koupelnu jsem si projektovala zcela sama (stavěl manžel, měnili jsme původní plány za pochodu), kuchyň vlastně taky. Měli jsme to trošku ujednodušeno, že jsme si vše dělali sami a hodně postupně, takže třeba vypínače a zásuvky jsem tu malovala už na reálné zdi. No, stejně jsme plno věcí nevychytali, to se asi nedá :o))

Romčo, přijmi mou kondolenci, ale těší mě tvůj optimismus, že odchodem maminky se načíná nová - veselejší budoucnost. Držím palečky, ať to papírování vydržíš a uvidíš, že i dobrá práce se pak najde.

Ahoj Jiřina a dvě zlobidla

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 02.02.06 20:53

Ahoj Jani, mě je to vcelku jedno, jen v sobotu jdeme od 16hod do Sazka areny na lední revue Pinocchio na ledě. Ale to už by stejně mělo být jedno, jen, že bysme musely po druhý hodině vyrážet z bytu, protože je to na druhý straně Prahy.
Už se na vás (nebo na Tebe) moc těšíme!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.02.06 22:48

Ahojte,

tak vám musím říct, že je Verča pěkná potvůrka, nebo já nevšímavá matka.

Včera jsem si vedle u Šulánků stěžovala, že Verunka maluje jen čmáranice a klubíčka. A ona, jako by to slyšela, mi dneska vysekla panáčka s očima, nosem, pusou, ušima, vlasy, tělo, ruce, nohy, boty a 3 drápy místo prstů. Nechápu. Když jsem po ní chtěla ještě holčičku, udělala zase už jen klubíčko. Už ji to asi nebavilo. Takže to UMÍ. Nevycházím z úžasu. Navíc mi ukazovala, jak se vymalovává kost (na obrázku bylo 7 kostí) a udělala ji naprosto suprově - zaplněná plocha, ani jedno přetažení! Druhá kost už byla hnusná a tu třetí pro jistotu začmárala.
Ona to prostě všechno umí a dovedně to skrývá. Teď budu mít týden čas, tak musím vyzvědět, co nám ještě tají.

A ještě k tomu smrkání. Včera mi babička popsala, jak ji to naučila. Já už jí 3 roky vykládám, že nemá smrkat dovnitř, ale ven. A ona to dál všechno posmrkovala. Pak babičku napadlo jí říct, ať nesmrká nahoru, ale dolů. A bylo to. Prostě jsem jí to blbě vysvětlovala. Chápete to? 3 roky!

Jdu teda oznámit Hynkovi, že na konci týdne pojedu do Prahy :-))

dobrou noc
Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 06.02.06 14:16

Ahojda,

koukám, že tady už zase „chcípnul pes“, nikdo se neozývá :o)))))

My jsme byli o víkendu na chalupě, jsou tam takové hromady sněhu, že k chalupě jsme si museli proházet cestu lopatou :o))).
Byli jsme lyžovat - prvně už mě nechali vyjet samotného na vleku - v Krkonoších ještě panovala velká nedůvěra :o))), takže je ze mě teď fakt lyžař :o).
Super bylo, že díky mrazům jsou všude okolo zamrzlé rybníky, takže děda s tátou část jednoho odhrnuli a parádně se tam bruslilo. Přidali se k nám ještě další děti z vesnice a v kůlně děda dokonce vyhrabal malý hokejky po strejdovi, takže jsme hráli hokej :o))). I když mi v bruslení ta hokejka spíš překážela :o) a většinu času jsem s ní máchal ve vzduchu, ale občas se mi povedlo se do puku strefit (když jsem dostal vztekací záchvat a museli puk položit přede mě :o) ). Ale i tak bych byl určitě plnohodnotná posila na olympiádu v Turíně :o)))))).

Výsledky jaterních testů z minulého týdne jsou překvapivé - testy v normálu a nezjistili nic.....ještě se čeká na výsledky metabolického screeningu, kde se může prokázat, že mi třeba některá složka potravin může vadit, ale jinak se s tím nic jinýho dělat nedá. Dietu držet nemusím, jen nějakou dobu nepodávat hodně tučná a smažená jídla. 16.února jdem k panu dr na Karlov na konzultaci, kdy a jak provede ten zákrok co se té kýly týče. Je fajn, že tam to dělaj ambulantně, takže nebudeme muset s mamkou spinkat v nemocnici.

Takže jsem začal zase úspěšně školkovat, teď už můžu každý den, takže to je super :o)) a mamka má spoustu času na vyřizování svých restů po úřadech a zařizování a běhání kolem budoucího nového bytu.

Jo, taky jsem zapomněl napsat, že minulý týden mi mamka koupila boby - otočnej talíř. Je super, když mě nahoře na kopci roztočí a já jedu rychle dolů a točím se :o). Horská dráha hadr :o)))).

Mějte se zdravě a užívejte školkování a zimy. Zítra má zas připadnout hodně sněhu :o).

Papa Šimůnek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.02.06 19:15

Ahoj Šimůnku,

ten otočnej talíř Filda dostal k vánocům a dneska jsme na něm řádili u babičky. Blbý je, že jim kopec končí maličkou mezí, pod ní je cestička, pak ještě kousek meze se stromy a pak už dost rušná silnice. Takže mamka chytala. Jezdili jsme ve dvou, Filda to umí parádně roztočit. Jednou zapomněl brzdit a já jsem vyletěla do vzduchu, přeletěla mez a skončila naštěstí na cestičce a ne v zábradlí za ní. Pak jsem jednou jela sama, s podobným výsledkem, ale to už mě mamka zvládla zachytit za nohy. Prostě o adrenalin nebyla nouze.

A o vztekací záchvaty u nás taky není nouze. V neděli jsem provztekala jedno bruslení na rybníku (mně teda brusle ještě nekoupili, asi to nechají na příští rok) a vlastně se vztekám parádně každý den aspoň jednou.

Taťka zvažuje, že bychom na víkend jeli na hory, to by potom asi padla ta Praha. No, uvidíme.

Jo, a jak jste se bavily s mamkou na chatu, tak představ si, že moč má mamka úplně v pořádku, ale jak propařila víkend a pak strašně málo pila, měla ji tak strašně zá:,–(itou, že to ovlivnilo i tu bílkovinu na papírku (prý je to ten čtvereček hned pod tím). Tak to aspoň babička mamce vysvětlila pro laiky:-)). A tlak má taky normální, tak vůbec nevíme, co to mělo být. Ještě se ukáže zítra krev a ve středu odborné vyšetření. To jsou věci, co?
Ale jsme rádi, že ty jsi taky úplně zdravý a v normálu. Tak už si snad konečně tu kýlu odbudeš.

Ahoooj
Verča

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 06.02.06 20:56

Ahoj Jani,

to je dobře, že se Ti to srovnalo, čert ví, po čem to bylo.....

Já jsem ráda, že Šíma má ty testy takhle rychle v normálu (když si vzpomenu, čím vším nás strašili…).

Uvidíš, jak se rozhodnete, jestli pojedete na hory nebo do Prahy. Azyl máte u nás pořád rezervovaný :o))))

Pa Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.02.06 20:21

Ahoj Verunko
Ještě to snad stihneme, chtěli jsme ti totiž popřát k Tvému dnešnímu svátku všechno nejlepší!!! Doufám, že jsi si to pořádně oslavila, nejlépe nějakými dobrůtkami. Pak nám napiš jaké to bylo. Já pořád vzpomínám na své narozeniny:)

Tak papa David s mamkou

P.S. Víc nestíháme, ozveme se později.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 07.02.06 21:29

Ahoj Verčo,

všechno nej nej k dnešnímu svátku a posílám vééélkou štípanou :o))))

Šíma

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.02.06 21:49

Ahoooj kamarádi,

děkuji moc moc moc za přáníčka.

To víte, že mamka můj svátek totálně zasklila. Až když odešel soused, co k nám chodí na angličtinu, divila se, proč mi taťka dal Diskita. Mňam. Tak mi teda taky popřála :-))) U nás se ty svátky až tak nedrží, ale v taťkové rodině jo, takže mi všichni volali a přáli a zítra mě bude hlídat babička, tak tam na mě možná ještě nějaká dobrůtka čeká.

Dnešek jsem oslavila pohybem. Mamka pozvala na návštěvu tetu s klukama - jeden je jak Filda a druhý jako já. A jejich tatínek má celý týden dovolenou, tak přišli všichni. Byl to super den. Dopoledne jsme šli všichni k našemu zamrzlému rybníku. Po ledové idyle z víkendu ani stopy. Naštěstí mamka vzala hrablo na sníh a se strejdou společnými silami odhrabali plácek na bruslení.
Vojtíšek měl brusle po třetí na sobě a moc ho to nebavilo, tak mi je pak půjčil. To byla parááááááda!!!!!!!!! A vůbec mi nevadilo, že jsou to klučičí kanady.

(Mamka: Napřed jsem ji zkoušela vozit, ale pověsila se na mě, takže to nemělo cenu. Tak jsem ji v tom nechala plácat, jen jsem jí řekla, ať zkusí napřed jenom ťapat. Ťapala skvěle, vybalancovala všechny skoropády a pak tam byly i náznaky miniskluzíčku. Byla jsem z ní úplně na větvi a pokud mají ty mrazy trvat ještě celý únor, rozhodně jdu shánět brusle. Fakt to máme 100m od baráku a byla děsně šikovná. Dokonce měla i nože kolmo k ledu, vůbec se jí to nerozjíždělo.)

Po obídku (ten nebyl nic moc - já jsem se totiž rozhodla, že nejím brambory, takže zapečené brambory s kuřátkem a kysanou smetanou nic moc. Aspoň jsem si dala brokolici, co k tomu byla. S masem to bylo celkem dobrý), tak po obídku jsme jako každý den mrkli na Lvího krále a šupajdá do parku bobovat a lopatovat a vůbec. Potkali jsme spoustu nových sousedů, musíme rozvíjet přátelské vztahy.

Vypadá to na 90%, že pojedem na ty hory. Asi ve čtvrtek odpoledne. Záleží to na tom, jak si to taťka zařídí v práci. Letos ho totiž baseball natolik vytíží, že už nemá žádnou dovolenou. A příbuzní, ke kterým bychom jeli, zase v sobotu odjíždějí domů. Tak je to trošku komplikovaný. Chi chi, navíc jsem lyže půjčila Ondrovi na celý týden, ty bychom vyzvedli přímo v Jeseníkách a mamka půjčila lyže své kamarádce, tak ta by ostrouhala, nebo by si musela půjčit od tety :-))) Je to prostě složitý.

Howgh
Verča :-))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.02.06 22:10

Verunko a maminko, dekujeme za pranicko k svatku a Verunce zrzecce taky prejeme jen to NEJ … a pumpni mamku treba o ty bruslicky, prilezitost k tomu ma, tak to chce radne zatlacit a to rychle pokud se rybnicky neroztopi!!! I kdyz v Brne se bude dat bruslit urcite i na zimnim stadionu. Niku to taky moc bavi a taky se na bruslich pohybovat dokaze a chodit v nich nasucho umi uplne bajecne!

Papa a kamaradskou pusinku

Veronika proste Nika a maminka Sulanek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.02.06 22:26

Niki,
však my jsme si to o tvém bruslařském umění pečlivě přečetly a mamka si řekla, když i ta mladší Nika… :-))))))

Mame tu blízko kluziště, ale mamka tam nerada chodí, protože ji nebaví jezdit v davu lidí pořád dokola. Je totiž namlsaná z dětství, to měli kluziště za barákem a trávili tam celou zimu, když se zrovna netrénoval hokej. A pěkně řádili, žádný kolečka.

Rozhodně ale budu chodit na podzim do krasobruslařské haly. Dělají tam kurzy pro děti od 4 let, snad mě vezmou. Pak si vybírají brusleře do přípravky. A taky hokejisty. Filda prošel všecky 3 kurzy, ale do přípravky ho nechtěli:-)))) Skoky mu moc nešly:-))) Rozhodně ho tam ale naučili bruslit líp, než umí mamka. Navíc je k tomu i 1× týdně tělocvična s mistrem baleťákem. Tam Filda nechtěl, ale já si to užiju.

Tak ahoj
Verča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.02.06 22:43

Verunko,

tak ty kurzy schvaluji, ale jinak bych si to s krasobruslenim na zavodni urovni rozmyslela … jedna z nejlepsich kamaradek maminky totiz krasobruslarka je a maminka si mysli, ze se docela odrovnala … a hlavne je to docela kruty sport … i kdyz moc hezky … nakonec mamka kraso delala asi 2 roky kdyz byla mala a docela ji to bavilo.

Tak se pak tesime na zazitky, treba mamka taky neco najde v hl. meste:-)

Nika a ponocujici teta Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.02.06 00:31

Ahojky,

hlásí se ostuda :). Budiž mi omluvou, že z prodlouženého víkendu jsem dorazila včera před půlnocí a dneska nebyl logicky v práci na nic čas.

Koukám, že se nám tu množí sportovci a naprosto skomírají choroby, což je velmi pozitivní vývoj :). Já se musím pokrocanit, že naše sportovkyně na horách fakt exceluje, sjíždí normální sjezdovky a naprosto samostatně jezdí na vleku a tatínek je pyšnej jako páv (jak by ne, vždyť je to jeho zásluha - tentokrát bez ironie :).

Ale nevím, jak to bude s tou samostatností dál, trošku mě děsí, že dítě od nás už nechce ani přečíst jídelní lístek v restauraci, sama si objedná „jahodový džus a svíčkovou prosím“… Možná, že na ty hory už nebudeme brzy muset jezdit s ní :D.

Jani, koukám, že z pražského srazíku nebude nic, ale hory jsou hory, to my tady pochopíme, zvlášť, když sníh vidíme tak hodinu po napadnutí, pak roztaje a je to zase čistý hnus.

Tak, už víte, že jsme živí, já navíc slaměná a zapomnětlivá, takže s půlhodinovým zpožděním přeju Verunce všechno nejlepší ke včerejšímu svátku, hlavně brusle a pořádnou lyžovačku! (A taky pořádný jídlo :D)

Odcházím do hajan, mějte se krásně!

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.06 08:21

Ahoj Suldo,
ja bych asi taky nechtěla, aby dělala krasobruslení. Ale na naučení je ta přípravka super. Verča vypadá pohybově docela nadaná, tak si pak určitě vybere něco míň intrikánského :-)))
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.02.06 10:17

Ahoj holky,

koukám, že nám tady vyrůstají samí sportovci :o), to je dobře.
My se chystáme jet lyžovat do Krkonoš na jeden den v neděli, protože v sobotu máme lístky na tu lední revue na Pinocchia. A další víkend, pokud bude počasí tak pojedeme taky.
Mohli bysme Viky a Šímovi zařídit aspoň jeden společný lyžařský den, Ivo, co říkáš? :o).

Šíma je ve školce, měla jsem na dnešní dopol. naplánované objíždění úřadů, banku, poštu a nákup. Ale mám dneska auto v servisu, protože mi tam něco tluče v řízení, tak jsem zůstala doma. Jsem líná něco objíždět MHD a brodit se tou břečkou :o). Tak aspoň vařím, zatím jsem od nového roku ještě pořádně nic neuvařila, jen samý rychlovky a Šímovi ty dietní blafy :o). Takže na sporáku se vaří květáková polívka a v troubě se pečou - dusí králičí stehna na zelenině s rýží.
Večer mám anglinu a ještě spoustu nedodělaných restů překladů a jiných úkolů, tak si nad to ještě teď sednu, když mám nezvyklý klid :o). Šíma včera podotkl, že už nebyl dlouho plavat, tak možná odpol. místo bruslí vytáhnem křidýlka a půjdem se vychlórovat do bazénu :o).
Plánovaní bytu úspěšně pokračuje, teď jsme se zaměřili na koupelnu, vybrali jsme pěknou rohovou hydromasážní vanu - na tu se už šíleně těším :o)))) a musíme se vrhnout na obklady a na podlahy. Musíme to všechno odevzdat do půlky března, tak ať to pak nehoníme na poslední chvíli.....

Pozdravujte ty vaše šmudlíky a já jdu pokračovat ke sporáku :o))

Pa, Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.02.06 09:36

Nazdárek všem,

Martino je fajn, že Šimůnek má ty testy dobré a může zase všechno jíst. Teď už jenom zvládnout tu kýlu a bude zase vše při starém.

Před chvilkou jsem napsala deníček. Před námi je jen jeden příspěvek, tak snad se tu ještě dnes ukáže.

Zatím ahoj Eva

Vložit nový komentář