Filutové z Chytrálkova - Verunčin deníček dovolenkový

Rodičovství

Verunka píše: Ahooooj Filutčátka!!!! Tak tu máme prázdniny. Sice to není úplně na šatečky (asi z nich vyrostu :(( ), ale je tu léto, prázdniny a dovolená! Hurá! Užijem si i tatínků!!! Aspoň já jsem si užila. Jeli jsme do osamělé chajdy u Pelhřimova.

Naše rodina a naši známí se čtyřletou Terezkou. Bylo to žúžo! Taková ta krásná česká krajina ke kochání. Jediná nepříjemná věc byly spousty much, které ignorovaly mucholapku, ale nad ránem na nás prováděly nálety.

Naši měli v plánu cykloturistiku. Ale jen mírnou, aby mohl Filípek taky. Počasí nám trošku zamíchalo s kartami, takže cyklovýlety byly jen dva. Ale užili jsme si je. A musíme pochválit Filípka. Zatím jezdil jen kolečka kolem baráku a tento týden ujel na svém dětském kole bez přehazovačky 10 a pak 12km. Na mě byla tahle vzdálenost taky tak akorát, víc by mě už nebavilo. Během výletů jsme se zastavili u stáda koní. Byli krásní a my děti jsme byly nejvíc unešené z toho, jak mají zasouvací pindíky - z takového nic pod břichem se během chvilky udělal sloní chobot! Fascinující! Asi měli čurací místo zrovna tam u plotu, kde jsme stáli. Takže se všichni vystřídali a my jsme je důkladně prozkoumali. Hned ve vedlejší ohradě se pásly krávy. Byly tam kluci i holky, telátka i kravičky s telátkama v bříšku. A strejda si chtěl Terezku vyfotit u ohrady, tak ji pořád směroval a směroval, aby se mu na tu fotku pěkně vešla, až skončila po kotníky v obřím kravěnci!!! Ta bude mít v životě štěstí!! Jen teta to nějak nechtěla pochopit.

Když nebylo na kolo, dělali jsme výlety autem. Jeden den jsme jeli do Jindřichova Hradce. Naši tam ještě nikdy nebyli a moc se jim tam líbilo. Domluvili se, že až jednou vyletíme z domu, pojedou tam sami na výlet. Mně se nejvíc zamlouvaly zídky a terásky, bylo jich tam požehnaně. Na všechny jsem musela vylézt. Párkrát si mamka dovolila mě sundat, prý musí jít jiným směrem. Tak jsem jí předvedla, zač je toho loket. Myslím Joko, že jako signální zařízení se ti vyrovnám :-)).

A taky jsme zajeli do Jihlavy - dopoledne ZOO - můžeme všem doporučit. Malá ale krásná. A ten dětský koutek - tam jsme byli víc než hodinu. Tolik atrakcí jsme jinde neviděli - tunel, se kterým rodiče otáčejí, plošiny na pružinách, kolo, do kterého vlezete a šlapáním ho otáčíte, skákací hrad - ten dobře znám, ježdění na kladce - prostě paráda. A hlavně je všechno na rovině, ne jako v Brně, kde je vycházka do ZOO srovnatelná s vysokohosrkou túrou :-)).

V Jihlavě jsme taky byli v aquaparku. Naši mi celou dobu vezli v autě plavací destičky a pak je z něho zapomněli vyndat!! Ale já jsem se předvedla i tak. Vydržela jsem ve vodě, dokud jsem nezmodrala. I Filípek konečně předvedl taťkovi, jak skáče šipku.

Ale nejvíc se mi líbilo jen tak za chalupou. Naučila jsem se dávat babu a taky házet rybičky do trávy - tak byla měkoučká. Mamka se tomu strašně smála, ale pak zjistila, že po mně lezou dvě klíšťata, a bylo po srandě. Ty rybičky jsem taky skákala do postele. Naučila jsem se říkat „pojór, teď á hop!!“ Jenom jednou jsem se netrefila a mám na tváři pěknou modřinu.

Taky jsem se pěkně naučila říkat „moje“ a „já“, teď se mi to doma hodí, třeba když chci telefon nebo jinou mamčinu hračku. Zkrátka, mamka si myslí, že mám každý den nové slovo. Nebo aspoň vylepšené. Třeba klobouk už není babaka, ale bobók. Konečně už kromě „hají“ říkám i „hačí“. A nejvíc jsem všechny okouzlovala svým novým „aňó“, hlavně, když mi nabízeli něco k jídlu.
A ještě mám jednu dovednost - čurám venku sama ve dřepu jako velká baba!!! Jakoukoliv asistenci odmítám. A na nočník už se mi taky celkem daří. Vždycky řeknu „ka-ka“, celá rodina se může přetrhnout, já se pak po:,–(ím, na:,–(ím filutovský a pyšný výraz a utrousím kapičku. A za minutu další. A naši chválí a chválí. A já se culím a culím. :-))

Tak ahoj, kamarádi. V pondělí zase odjíždíme, tentokrát jen k babičce, takže omezený přístup na internet bude. Ale opravdu omezený.
Užívejte si prázdnin a snad i nějaké to koupáníčko vyjde.

A od mamky: Dovolená byla vzhledem k okolnostem opravdu vydařená. Děti chodily spát poměrně pozdě - až před devátou a ráno vstávaly před sedmou - včetně Verunky. Takže kdyby nebylo těch odporných much, které mě začínaly budit těsně před svítáním, asi bych se i vyspala.
Okolnosti byly takové, že ten druhý pár právě řeší hlubokou a možná definitivní manželsko milenkovskou krizi. Takže atmosféra byla hustá. Ale kvůli Terezce se hrálo aspoň přes den na vzornou rodinku a na pohodu (za pomoci meruňkovice a jiných druhů alkoholu). Ale ještě teď je mi z toho (té situace, ne alkoholu) blbě.

Zdraví vás Jana
Verunka zrzečka (20m) a Filípek (5 let)

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.07.04 22:29

Ahoj,
deníček vyšel nečekaně rychle, tak si hned pošlu jeden komentářík. Jen tak, sobecký, abych po letech věděla, co bylo kdy.
Takže k Verunčinu slovníku přidávám, co jsem zapomněla napsat.
Krásně říká „mamka, taťka“, i „mamko, taťko“. Slovo týdne je „taky“. Používá ho ve správném významu a pak taky ve významu „ještě“ - hlavně u jídla :-)). A umí suprový Ahoooj (teto, taťko…). Taky už přišla na „není“ a používá „mám, mají, má“. A docela hezky začíná všechno kombinovat do vět.
Tak jsem si to tady hezky napsala.
Jinak dneska Verunka ráno předvedla asi dvouhodinový řev, ale ten byl opravdu na hranici urvání hlasivek. Spal u nás jeden z Hynkovách basebalistů, tak nevím, jestli ho to neovlivní v rozhodnutí mít děti. Asi ještě doznívá dovolená - pěkně jsme jí tam rozhodili režim. Buď usnula dopoledne v autě, nebo na kole a pak už nic. A spát mezi osmou a devátou - v tom dnes pokračovala. Večer řádila jak uragán a usnula až po deváté, vychechtaná jak racek.
Dneska jsme nenočníkovali, celý den jsme někde courali.
Ahoj a dobrou noc
 Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 11.07.04 22:56

Ahoj Jano,

tak jste měli hezkou dovču. A ty úspěchy v mluvení po té dovče, viď? Mě se taky zdá, že náš Kuba vždycky pochytí něco nového.
Do jižních Čech mě teď láká švagrovka, do Chlumu, ale nevím, asi se tam nedostanu, budem se v brzké době stěhovat, asi do konce měsíce, tak to asi nepůjde :-(((.
Tak zatím ahoj a novým slůvkám zdar!!!
 Katka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.07.04 02:07

Ufff, dlouho jsem se zažvatlala na chatu, takže jen popřeji, ať si u babičky hezky užijete.
Popis dovolené vypovídá, že jste se museli mít skoro zcela skvěle. No od toho asi dovolené jsou. A co taťka? Užili jste si ho hodně a moc?
Na rozloučenou hlásíme: Johanka mluví česky (už jsem postřehla asi 50 slov a cca 10 vět) a samostatně nočníkuje na 80%.
Tak a už můžete jet, podrobnosti dopíšu, až nebudu tak utahaná.
Papa
Romana a Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.07.04 10:10

Ahoj Joko,
taťka fungoval hlavně jako přepravce na kole a čistič zubů. Jinak jsem ho moc nenechala, jsem teď totiž víc zvyklá na mamku. Mamka třeba doufala, že mě tam taťka bude uspávat, ale to se teda spletla. Na to mám ji a nehodlám na tom nic měnit.

Gratulujeme k pokroku v jazykových dovednostech. Ale Joko, ta japonština by se ti taky mohla hodit, rozhodně ji neházej za hlavu.

Ahoj Verunka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.07.04 10:16

Ahoj Katko,
máš pravdu. Vždycky, když jsme někde se staršími dětmi, znamená to pokroky.
Kam se budete stěhovat? Jenom po Praze? To ti nezávidím, ten šrumec kolem toho. Ale zase závidím zařizování. To mě strašně baví. Nás čeká stěhování za rok - jestli nám ten byt postaví :-))
Měj se, pozdravuj děti a když ti vyjde čas, něco o nich napiš.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.07.04 22:39

hlásím stav žvatlání: Ráno mi Johanka otevřela prstem oko a pronesla Já či bícho.
Co je bícho? Čajík!
Aha, pití?
Jo, či bícho.
A chceš i mlíčko?
Jo, čajíko.
A tak dostala svůj oblíbený čaj s mlíkem :-)
Dnešní spotřeba plen: 2!!! Tu odpoledne na ven venku pokakala a byla z toho velmi nešťastná a velmi plakala - já neměla náhradní (šly jsme jen do krámu), takže jsme musely jít vysejpat do vedlejší restaurace na wc. Vůbec nevím, jak to začnu řešit tady v centru, když opravdu není kam zajít, očůrávat kola aut nelze a navíc na velkém záchodě to Johance moc nejde.
Ta druhá plena je teď na noc, už se jednou vzbudila, sundala ji, vyčůrala se a zase si šla lehnout, akorát pak nemohla zabrat, takže jsme opět pořádali hodinový usínací rituál. Tak si myslím, že to lze počítat jako stoprocentní nočníkový úspěch, vycházkové nehody zatím nepočítám, protože za ně můžu já.
A poslední chlubeníčko: většina dárků už je pod střechou, ještě oblíbený bublifuk a nějaké to autíko za 40,– z tržnice - jsou jedny z nejoblíbenějších a trvanlivost je podobná jako u značkových za 200,– - cca měsíc :-)
Mám takovou radost, že jsem vám to musela hned vyžvanit. Tak se nezlobte za to vytahování, od teď bude následovat jen samá kritika, kdy se zase nezadařilo :-)
Ahoj
Romana a žvatlací nočníková Johana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 13.07.04 21:26

Ahoj holky,

Johanka je fakt šikula, řekla bych, že v tom nočníkování větší, než náš Kuba :-).
Stěhujem se jen po Praze a to o vchod vedle a o poschodí výš (a samozřejmě do většího). Samozřejmě bych radši brala vypadnout z Prahy do baráčku, no manžel z Prahy nepůjde a do baráku už vůbec ne :-(((((. A na to zařizování se taky těším.
Pro mě je to skvělý v tom, že nemusíme měnit prostředí a nemusíme si zvykat někde v úplně novým. Jen jsem zvědavá na Kubu, jak bude reagovat. Co myslíte, bude vhodný ho na to stěhování ho dát k babi? Nebude to pak pro něj šok, až přijde do novýho?
Jinak Kubík bude mít příští měsíc dva roky a tak už je možná budem slavit v novém. Tobíkovi budou za pár dní čtyři měsíce, už je to velkej chlapák, ale taky dost velkej vztekloun, neustále vyžaduje pozornost, Kuba byl proti němu zlatý dítě, jen spal, papal, hrál si, skoro jsem o něm nevěděla :-))). Takže to máme doma trošku veselý.

No musím jít s pejskem, ať pak zbytek večera můžu strávit zase tady :-))))))))).
Mějte se fajn Katka.

David1
Kecalka 287 příspěvků 14.07.04 10:34

Ahojky Filuťáčci

Jak tak čtu, tak vy už všichni vzorně chodíte na nočníky a taky hezky mluvíte. To já jim na to prdím:) Jsem si řekl, že budu mít plenky aspoň do třech let. Nevím proč bych s nimi měl přestat, když na pampersky jsou pořád nějaký dobrý akce s hračkama. Asi vyhlásím nějaký klub nenočníkovců a nemluvců:))

Měl jsem malinkou bouličku na hlavě, spadnul jsem totiž z máminý postele. Jednou jsem si vyřval spaní u našich a někdy v noci jsem skončil na zemi. Jen jsem si trochu kníknul a spal dál, na té zemi!! Mamka mě teda sebrala nahoru ale to jsem ani nevěděl, jak jsem spal tvrdě.

Moje nejoblíbenější činnost je teď prozkoumávání kuchyně. Protože tam nemáme dveře, tak se tam dostanu vždycky. Přistrčím si židli ke kuchyňské lince a ani nevím kde mám v tom pátrání začít:)) Hledám samé dobroty, např. bombónky, žvejkačky apod. Z ledničky zase kradu actimel, okurky, rajčata, jogurty, kinder pinquí nebo mlíčko do kafíčka. Zkoušel jsem i brambory ale fakt nic moc:))

Teď jsem popletl mámě hlavu tím, že občas říkám „kuju“ když mi něco podává. Tak neví jestli to má být opravdické děkuju nebo něco jiného. Říkám to ale jenom někdy, to aby si nemyslela že budu vzorný chlapeček:) Na požádání to zá:,–(ně neřeknu.

Před chvilkou jsem zmlátil skříňku za to, že jsem se o ní bouchnul:) To vždycky když se o něco praštím, tak máma té věci za trest naplácá. No a teď už k tomu mámu nepotřebuju a naplácám jí já sám:))

Vojtíšku pilůtku ten černý puntík přijímáme ale není to moje vina víš? Já jsem ti totiž chtěl zavolat ale nikdo mi nechtěl půjčit mobil. Ale neboj se, příště jim ho prostě ukradnu a hotovo:)

Tak to je ode mě dnes vše, teď tu má mamka vzkaz ještě pro tetu Romanu:
Teda po tom našem chatování Davídek už nechtěl spát. Byl to fakt pěkný budíček ve dvě hodiny v noci. Vzala jsem si ho k sobě a on ani po čaji neusnul, prostě si chtěl povídat. Usnul až po půlhodině a ráno klasicky budíček, u nás poslední dobou mezi 7 až 8 hod. Jo a indiskrétní otázky to nebyly, na to se mě ptá skoro každý. Já bych se asi taky ptala, jsem holka zvědavá:o))

Tak se mějte všichni prímově, ahojky David (20 m) s mamkou Evou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.07.04 13:16

Ahojky kámoši!!!

Tak jsem vám zase chviličku nepsal, mamku totiž popadla nějaká uklízecí přestavovací manie,a protože jí popadá velmi vzácně, dobrovolně cca jednou za pět let, nepustila mě za vámi :-(
Takže už konečně spinkám v našem pokojíčku, sice pořád hledám Terezku, máma mi totiž slíbila, že tam budem spinkat spolu,ale Terí se ještě pořád nevrátila z tábora. Tak jsem první noc stávkoval a mamča musela dělat Terezku,ale už jsem si zvykl a chrupčím si v pohodě. Mamka si taky libuje, protože poté, co mě vystěhovala z ložnice, taky si tam trošku udělala pořádek a prý se po dvou letech konečně parádně vyspí, na své staré známé přestěhované straně postele.
Moc zdravíme nové kámoše Davídka s Kubíkem (zrovna si ale nemůžu vzpomenout, který z nich je miminko a který velký kluk, kámoš na hraní) a přejeme jim příjemné stěhování a pěkné bydlení v novém, větším bytečku.
Co se týká nočníkování, tak vám,holky gratulujem, Joko mě určitě trumfne a za chviličku nebude potřebovat plenky ani na spinkání, což se o mě říct nedá ani náhodou, jak mám plínu, čůrám,kakám, od toho přeci plenky jsou,ne? A ty,Davídku nebuď smutný, že ti to ještě nejde, nezapomeň,že jsi přecejen o malinko mladší než já a Johanka,na Verunku nehleď, některý holky jsou prostě od přírody šikovnější,no.
Jinak Terezka se má zřejmě výborně, napsala nám už třikrát, co psaní, to gramatická perla, dozvěděli jsme se například, že se děti kopaly v bazéně a bili v lese vařit stan :-))

Tak pa pa pa všem,mějte se prima a zařiďtě už někdo konečně pořádný vedro na koupání!!!!!!!!!!! Čauky Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 21:47

Ahoj všichni!
Tak už jsme zase zpátky doma. Nějak se nám ten týden nevydařil - co se týče kamarádů. Už od Filípkova útlého dětství jezdíme každý rok k našim - hlídat barák, když jsou na dovolené. A bereme si tam kámošky se stejně starými dětmi. Letos měla jet jedna a k tomu teta Sylva s Ondráškem. Teta byla vzorná. Kamarádka se nekonala. A nekonaly se ani místní kamarádky, ani ty vzdálenější. Nějak na nás letos nikdo neměl čas. Jen jeden den za náma přijeli brněnští sousedi - to bylo dobrý.
Babička už má zahrádku krásně přizpůsobenou dětem. K travičce, a pískovišti přibyl párty stan a židle, takže by konečně mohlo být parádní posezení venku - ale to by muselo být hezky :-(.
A celou akci jsme museli ukončit dřív, protože teťě zemřela maminka a většina rodiny byla dneska na pohřbu. Já ne, hlídání nebylo, a se dvěma divočáky mi to nepřipadalo moc vhodné, ani jsem ji zase tak moc neznala.
Tak jsme zase v Brně, naštěstí jsou tady aspoň Verunčini kamarádi, takže máme s kým chodit na písek.

Nočníkujeme tak 5O na 5O: Jeden den téměř bez plínek, druhý den padnou čtvery kalhoty. Mluvíme čím dál víc a líp. Verča používá čím dál víc sloves, třeba bolí, bojím, je… a konečně začala opakovat slova.
Dneska byl Hynek v televizi, ale při úprku z pískoviště, abychom to stihli (asi 10m) se Filípek natáhl, narazil si koleno a prořval ty vzácné okamžiky. Pak ještě prořval další půlhodinu, že to nestihl. Verunce byl taťka ukradenej. :-)
Tak ahoj, vypadá to snad na větší teplíčko o víkendu. Nás čeká oslava Ondráškových prvních narozenin (pro nezasvěcené Verunčin bratranec).¨

Mějte se
Jana a Verča a Filípek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 21:51

Ahoj Vojtíšku,
vítám tě do klubu spáčů v pokojíčku. A jsi pořád v postýlce? Já jsem s ní definitivně skoncovala, stejně jako se spacílm pytlem. Největším potěšením pro mě totiž bylo vysoukat se z něho během večera.
Naše mamka by něco přestavovala pořád. Loni přestěhovala celý obývák, letos se chystá na ložnici - ale to by musela napřed vymalovat a to není tak jednoduchý, protože by mě někdo musel hlídat.
Jsem zvědavá, jak se ti bude v pokojíčku spát, až se Terezka vrátí. Je na tom táboře na 14 dní nebo na 3 týdny?¨

Ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 21:54

Ahoj Katko,
já myslím, že v tomhle věku je to ještě jedno. Naši se stěhovali, když mi byly 3. Pamatuju si, jak jsem s nimi předtím chodila zařizovat. A stejně jsem pak prý prořvala týden, že chci domů.
Já bych ho asi dala k babičce, abyste na to stěhování měli klid.
Ahoj Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.07.04 22:09

Nazdárek Verunkóóóó,

tak už jsi se nám navrátila,hurá!!! To blbý počasí je fakt otrava,co?
Co se týká spaní v pokojíčku,je to bezva,ale spím pořád v postýlce, někdy ještě zlobím s usínáním a tak mamka odmítá dát mě na válendu, prý má špatné zkušenosti s Terezkou,do té doby vzorná holčička neusnula bez maminky asistence, z postele utíkala a hrála si, případně se v noci stěhovala do ložnice.A tak si prý klíďo ještě i třeba rok v mimi postýlce pospím,dřívější stěhování hrozí pouze v případě, že budu vyskakovat po hlavě a to mě zatím nějak nebere.
Terča se vrátí v sobotu, moc se na ní těšíme,taky se těšíme na prima počasí, čeká nás taky oslava narozenin,bazén, ohýnek a kýbl masíčka, to už si pěkně lebedí naložený v lednici :-)
Pozdravuj Filípka,foukáme bebíčka na těle i dušičce,snad příště tátu v televizi neprošvihnete,ale pro jistotu nahrávejte na kazetku!
Jo a naše mamka by prý taky ráda malovala,ale taky nějak nejsou lidi, jednak na stěhování velkého nábytku, o pomoci s malbou ani nemluvě.Já bych teda vypomohl milerád, nedávno jsem mamince pomáhal s umýváním oken,bylo to prima, než stačila mamča jednou vymáchat hadr, už jsem měl mokrou i hlavu :-)))

Pa pa Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 22:22

A ještě jsem zapomněla, dneska jsem tak zkusmo dala Verči nutrilon. Takovej škleb jsem u ní ještě nezažila - náš Otesánek totiž jinak zblajzne snad úplně všechno. A to si sama řekla, že chce mlíčko do hrníčku jako Filípek. Tak nevím, jestli budu kojit do dvou let, ale už mě to moc neba, nebo najedu na jogurty víckrát denně? Kravský mlíko se mi ještě dávat nechce.
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 22:29

Vojto k tomu malování,
ať tě mamka klidně nechá. Když moje mamka malovala posledně, dala Filípkovi do ruky štětec a nechala mu volnou zeď a pak to po něm prostě zaválečkovala. Spokojenost na všech stranách. Mamka maluje právě proto, že nejsou lidi. Když na vymalování bytu čekala rok a půl - a to se nám všude otírala omítka o oblečení, vzala to do svých rukou. Zjistila, že se při tom krásně hubne (proto si to letos taky zařadila do programu). A taky si pak vodila návštěvy a chlubila se. a to se jí taky moc líbilo.
My jsme grilování zrušili, protože mělo být na zahradě u té tety, co jí zemřela maminka. Takže oslava bude u Ondráška v bytě. Už se těším, jak jim to tam zřídíme. Budeme na to čtyři :-))
ahoj Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.04 22:38

Tak jsem to asi poslala jako deníček. No jo, chybama se člověk učí. Takže, jestli se chceš ještě vrátit na chat, počkám tam na tebe.
 Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.07.04 23:01

Čauky Veru,
díky za tipy k malování, teď ještě toho stěhováka a jde se na to,jóóóóó, to bude super zábava! Ale mamka tvrdí, že vezme-li doma jakoukoliv původně mužskou práci do rukou,zůstává jí v těch rukách navždy, a tak ještě stále váhá :-))
Ahoj a věřím, že oslavu vydatně zvládnete i u Ondry doma,o to víc příležitostí k pořádnýmu čurbesu!!!
 Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.07.04 12:57

Ahoj Filuťáčci,
tak to vypadá, že si píšu sama. Vlastně se Stáňou. A kde je zbytek? Že by vás zmohla vedra? Dneska to u nás fakt peče.
Tak hlásím, že z Verunky se profilutovává pěknej filuta. Už přišla na výhody chození bez plínek. Včera mě celý odpoledne venku terorizovala. Vždycky odběhla někam, kde ji to bavilo víc než na písku a zavolala: Mama kaka!!! a přitom se vzorně držela za prcinku. Já jsem zpočátku vystřelovala za ní. A když už jsem tam byla, Verunka prohlásila kaka ne a šla si po svých. Jen mě chtěla mít u sebe, potvora jedna. Asi po hodině už jsem se na to vykašlala, sundala tepláčky a Verunka běhala dole bez. Ani boty nechtěla. Dost se jí to líbilo, označkovala si teritorium. Večer už byly holoprdeláčci všechny děti na písku.
A už se jí ta prdelka otužila. Čurá po minutě, takže nemá cenu jí něco utírat. A po zapaření ani vidu ani slechu.
Tak ahoj
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.07.04 13:06

Ahoj Verunko,
ano, celý týden jsme nepsali, ani nečetli, v pondělí nám shořel náš miláček, takže se tatínek musel poklepat po kapšičce a vytáhnout nějaký ten dárešek. Jak vidíš, zadařilo se, máme zcela novou krabičku, máma mu říká dělo. Prý je zcela perfektní, tak jsem jí právě před chvilkou musela dokázat, že sebelepší comp neustojí moje zacházení a hned jsem jí ho pěkně zakousla, že se nehla ani myš.
Bohužel mamka furt instaluje a instaluje a nechce mě tam pustit. Ale zato budou prý konečně fotky za poslední tři měsíce, takže se po víkendu určitě podívejte.
Ještě jsem ani vaše písání nečetla, jdu to napravit. Jen stručně hlásím, že nočníkové úspěchy asi tak jako u vás, jeden den jsem vzorňačka a nedělám nic jiného, než že si hlídám kalhotky, jestli se něco náhodou neděje. No a jiný den na to pěkně svrchu kašlu.
Mluvící pokroky probíhají podobně, jeden den opakuju vše, co slyším a seřazuji si pojmy s dojmy, druhý den sklouznu do své japonštiny.
U nás doma všichni marodí, prý jakási angína střihnutá virózou, dokonce se s něčím podobným vrátil i Filip z tábora, ale už je mu mnohem líp, takže se tam zítra zase vrací. Já zatím odolávám, sice mám trošku zvýšenou teplotu, ale na nic si nestěžuju, tak snad to bude v pohodě. Anebo si počkám s maroděním, až budou naši v pořádku, aby jejich péče a obskakování bylo stoprocentní, zatím se tu jen tak plouží a nestíhaj ani pořádně uvařit.
Jdu si číst, co se za ten týden událo, zatím ahoj
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.07.04 21:19

Milá Johanko,
to jsme rádi, že nejste bez krabičky:-)). Už se nám po vás stýskalo.
Tak až si počteš, hlavně napiš, jaký byl Filipův návrat z tábora, jestli jsi na něho nezapomněla, a jak se tam měl.
A doufáme, že to s tou vaší nemocí nemyslíte vážně. Napřed počítač, pak zbytek rodiny. Když už se nám rozjíždí to léto, tak by bylo škoda omarodit.
Ahoj Verča

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 17.07.04 22:27

Ahojky Filutové,

tak nám dneska konečně vysvitlo sluníčko a já, místo toho, abych si to užil, jsem musel zůstat doma s teplotkou. Moje hypotrofické :-) tělo pravděpodobně nezvládlo tu neustálou změnu teplot a tak jsem začal bez příčin smrkat a kašlat. No, mamka už si z toho nic nedělá, říká, že je to dětská rýma a vzhledem k tomu, že jsem stejně doma řádil jako čert, tak to asi brzo přejde. Naštěstí jdem v pondělí už k té nové paní doktorce, tak si ji mamka může rovnou vyzkoušet, jestli ovšem do té doby vydržím teplůtkovat.

Jinak my jsme teď dost často bez taťky, což po dovolené nesu dost těžko, jelikož závisláctví mě nehodlá přejít. Taťka totiž trénuje na svém akrobatickém speciálu na Mistrovství světa, které bude už za 14 dní ve Švédsku. To si ale absolutně neumím představit, jak to tady bez něj s mamkou vydržíme. Už teď, když mi zmizí jen na chvilku z dohledu, tak dokážu tázavým přízvukem říct táta ve frekvenci 50× za minutu, ale maminka zatím neztratila trpělivost a pečlivě mi vysvětluje, co táta zrovna dělá.

Teda Johanko, já ti tak závidím, že už dokážeš mamince říct, cože to vlastně potřebuješ. Já s tím mám bohužel stále problémy. Ačkoliv to mamce říkám přímo do obličeje a ještě to několikrát zopakuji, tak se na mě stále nechápavě dívá. Potom vždycky musím vzít telefon, sednu si do kouta a zatelefonuju to tátovi, jak je mamka nechápavá. No, a co se týče nočníčku, tak jsem mamku včera velmi naladil, když jsem vydržel asi hodinu bez plen a při tom jsem se dvakrát vyčůral do nočníčku. Jenže mám bohužel stále problém, že občas nevím, jak mám zatlačit a místo čůrání se v nočníčku objeví pidibobeček. Ale i za ten je maminka vděčná a tak se pochvala dostaví také. Ještě jsem se chtěl zeptat, zda je to jenom můj problém. Představte si, že mám dva nočníčky, ale ani na jednom nedokážu sedět rovně. Myslíte, že je to tou mojí hubenou prdelkou nebo se taky neumíte pohodlně u:,–(it?

Taky vítám nové členy Kubíka a Tobíka. Konečně je tady někdo mladší než já. Kubíku, vůbec se neboj nového pokojíčku, mně ho naši teď taky slíbili a já už se moc těším. A na prostředí si taky zvykneš. Třeba já na dovolené jsem vzal hotelový pokoj za náš a panečku, jak se mi tam spinkalo. Tak se ničeho neboj a až si mamka pro:,–(í ten baráček, tak to budeš teprve ve svém živlu :-).

Teda Vojtíšku, vůbec ti nezávidím to odloučení od maminky. Já sice spinkám od narození ve svém pokojíčku, ale mám takový super fígl, že když chci mít měkčí polštářek v podobě mamky, tak ji musím v noci dvakrát odvolat od taťky z ložnice. Dvakrát proto, že poprvé mamka ještě sílu odejít dolů do krytu má, ale podruhé už ne a tak si ke mně hezky lehne a já se můžu přitulit a spinkáme až do rána. Horší bude, jestli si zapomenu maminku v noci zavolat, tak se za nima do ložnice nedostanu, protože schody do ložnice jsou nedobytně zamřížovaná.

Tak se mějte Filutové hezky a užívejte si sluníčka.
Papa
Vojtíšek (skoro 20 měs.)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.07.04 22:36

S Filipovým návratem byla docela legrace. Mámě volali, že nemocný Filip dorazí v průběhu dvou hodin, tak mi to máma hned radostně oznamovala, ale přepočítala se. Já ji hned vysvětlila, že „buácha néní, pápá. Máma hned tvrdila, že není, ale přijde, tak jsem hned vysvětlila, že to asi ne, když "buacha pápá kojo“ (brácha odjel na kole) - moc dobře jsem si pamatovala, když s tím kolem odcházel a dělal mi pápá.
A když se vážně objevil, tak jsem nejprv nevěřila svým očím, ale jakmile ze sebe vyrazil smluvený skřek Buhehehe, hned jsem byla u něj a řádně ho oštípala a zbouchala, však se nám oběma po tom stýskalo. Bohužel už je zdráv a zítra opět vyráží, chjo, ještě 14 dni a pak další týden zase na jiném táboře.
Teď večer jsem měla 38 a vůbec se mi nechtělo spát, furt mě někde něco svědělo nebo bolelo, v bytě jako v sauně, no hrůza. Tak snad se zítra neprobudím s angínou.
pápá
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.04 03:13

Jen bych ráda oznámila, že už jsem konečně doplnila fotky. Takže v albíčku 19. najdete avizovanou houpačku a Johanku otroka, v 21. se můžete pokochat Zbraslavským pindíkem a konečně je hotovo album č. 22 z Lešné.
Ještě přidám Zlínské fotky, ale to budou převážně rodinné záležitosti, téměř nic zajímavého.
Tolik pro informaci.
Mějte se, jdu se konečně vyležet
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.04 03:41

Vojtíšku,
já ti taky naoplátku závidím. A to hlavně to zotročení taťky. Já tedy radši otročím mámu, ale to hlavně proto, že ona se nechá, taťka prostě nevydrží a buď zmizí po půlhodině mého zájmu na pivo, nebo vyčerpáním rovnou usne.
Taky se připojuju k tomu, že my prťata reagujeme na jiné prostředí veskrze záhadně, ale většinou vstřícně. Já se sice na zlínskou babičku dost mračila, ale jejich ložnicí, kterou tam míváme k dispozici, tu miluju, hlavně svoje kanapíčko. Ve Zlíně jsem přes babiččiny výhrady chodila spát dost vzorně a téměř sama a hlavně hrozně ráda. A když jsme přišli zvenku, hned jsem zamířila do toho „svého“ pokojíčku.
Na domácím nočníku sedím docela pohodlně, občas se tedy krčím jako ta holčička z telky, co u ní nestál osvěžovač, takže u ní pejsek nechtěl být (už nevím, na co ta reklama byla). Na nočníku u babičky se různě kroutím, protože je menší a má jen malinké opěrátko na zadek. Taky se málokdy hned napoprvé trefím si na něj dobře sednout.

No držím palce, abys neonemocněl, to kašlání by mohlo být třeba jen z vedra, třeba to žádná choroba nebude.
Měj se hezky
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.04 22:33

ahoj Romy,
ta houpačka je fakt super!
Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 18.07.04 22:33

Ahoj kamarádi,

s bráchou děkujeme za milé přivítání. S tím spaním v novém pokojíčku to nebude tak horké, taťka říkal, že si tam z něj nejdřív uděláme takové skladiště, takže budem nadále spát s rodičema, což jsem rád, protože se v noci budím a potřebuju podat dudlíka nebo pitíčko, a mamka bude určitě taky ráda, že nebude muset ke mě vstávat. Jinak se samozřejmě taky těším, ve větším bytě větší lumpárny :-))).
Jo a já taky tak trošku marodím, v pátek jsem měl teplotu 38,6st.C a bylo mi fakt blbě, včera to už bylo lepší a dneska už zase řádím, jakoby nic.
S nočníkem jsem taky bojoval, pořád se mi nechtěl naštelovat pod můj zadeček, takže jsem si sednul na ten vystouplej okraj a pěkně to bolelo, ale už jsme se domluvili a už je to v pořádku. Taky se rád dívám, jak tam čůrám, trošku si povystrčím piňďu ven, ale bohužel to taky teče ven, to se pak mamka trochu zlobí.
Taky trénuju bez plíny venku, ale mě se to moc nezamlouvá, taky jsem se dneska 2× počůral (od mamky: SCHVÁLNĚ!!!), tak mamka říkala, že zas budu chodit ven s plínou.
Ještě něco k mluvení, hit týdne - Maminko, nech toho! Toto pronáším při každé možné příležitosti a docela se mi to líbí. Pak se taky pořád ptám: Co to je, maminko? To je taky užitečná otázka, zvlášť pro ty zvídavé.

Tak to je zatím od nás vše, mějte se všichni krásně a užívejte sluníčka.
 Kuba

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.04 22:44

Ahoj Filutčátka!
Copak copak? Jak to, že vás všechny klátí nemoci?
To já jsem dneska byla u kamarádky a celý den jsme se cachtali v bazénu. A když jsem musela vylézt, horolezila jsem v pokojíčku, mají kapitánský můstek pod stropem a k němu vede parádní žebřík. Mamku to moc bavilo :-)), pořád stát u něho a jistit mě. Nahoru a dolu a nahoru a dolu jsem to zvládla tak 50×.
A taky měli na zahradě živýho beránka, měl krásně hebkou srst. To, že ho strejda zítra ugriluje, nám zatajili. :-((
A protože celá kamarádčina rodina odjíždí na šest týdnů k babičce do Sýrie, mamka na tu dobu vypůjčila skákací hrad. A to je moje potěšeníčko!!! Fotky z něho vám asi nepošlu, protože mamka už se 4 dny snaží zmenšit fotky z června. A asi se jí to nikdy nepodaří, a tak na rodinu už asi nikdy nic nedá.
Jo, Ondráškovy narozeniny byly dost dobrý. Jenom ty hračky, co dostal, mi pořád všichni brali, že mu je mám jako nechat. Tak já to nechápu, snad mu mělo stačit, že si je vybalil, ne? A pak už jsem s tím chtěla řádit já.
Ale aspoň jsem se postarala o zábavnou historku. Po celodenním skotačení jsem si lehce ublinkla večerní kašičku. Ale mamka na takové věci u mě není zvyklá, myslela si, že jsem ukořistila nějaký zbytek. Tak mi to pěkně utřela prstem a snědla. Když zjistila, co to vlastně snědla, kopla do sebe celý kafe a kdyby nemusela řídit domů, možná by tam šupla i panáka. Ale ostatní se dost smáli. Nevím, co se ošklíbá. Copak nejsem z jejího těla? Součást jí samé?¨
Tak se mějte
Verunka zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.07.04 00:19

ahojky veverko Verko,
to nahoru a dolu, nahoru a dolu, to zná moje mamka taky moc dobře. Při našem zúženém výběru dětských hřišť si ještě vymyslela, že nesměj obsahovat žádnou klouzačku, protože pak se teda hodně nadře - klouzačky miluju, dokonce si je sama doma vyrábím z polštářů gauče, hezky si je nastavím, vylezu nahoru na opěradlo a hurá dolů, bohužel se mi mé stavby stále boří.
A tvá zábavná historka je prima, akorát mamka, co si jí přečetla, tak je tu lehce zelenkavá a bublá jí v bříšku, prý si to živě představila.

Kubíku, jestli je už stěhovačka akutní, tak prosím, to jim ten pokojík můžeš teda na chvíli půjčit, ale běda, jestli se to bude protahovat. Nebo nedejbůh že bys neměl v tom nové větší a lepší - asi bych na tvém místě začla plánovat nějakou tu preventivní pomstu.
Jinak jsi hrozně ukecanej, to já, když na mě máma spustí bandurskou, tak na ní dělám jen pššššt s prstíkem na rtech a líbezně se usměju. Funguje to téměř stoprocentně.
mějte se všici hezky, těším se na nový deníček, prý bude nabitý zajímavostma.
papa
Johanka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.07.04 20:13

Johanko,
to stěhování proběhne s největší pravděpodobností už tento víkend, ale mamina říkala, že mě šoupne k babičce, jen ještě nevím ke který. Fakt jsem moc zvědavý, jakej pokojíček nám ti rodičové udělají, dokonce jsem zaslechl něco o tom, že nám koupějí nový nábytek (jinak bysme tam fakt nic neměli :-)).
A ukecanej to já jsem, huba se mi nezavře! Ale to tvoje pššššt je moooc kouzelný, to já holt nesvedu. Ale dneska jsem mamku odzbrojil úsměvem, když mi za něco hubovala, tak jsem se na ni začal smát a ona to moc dlouho nevydržela a začla se smát taky.
Už budu muset jít spát, ale vůbec se mi nechce, brách už spí, tak ať může mamka zas vysedávat do noci na internetu.
Měj se moc hezky Kuba.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.07.04 02:03

Tak copak se to děje? Kam se zatoulal slibovaný deníček, Stáňo?
U nás se vehementně nudlí, stoupá teplůtka a začínáme pokašlávat. Tak jsem dnes s lítostí zatrhla tatínkovu aktivitu, že pár nudlí do bazénu nevadí a pustila je ven jen na půl hodinky na nákup.
a dnes byl oproti včerejším dvěma loužičkám opět super stoprocentní nočníkový den, dokonce teď v noci se vzbudila a hrozně brečela, když jsem přiběhla, měla už plenku napůl sundanou a marně hledala po pokoji nočník (maminka zapomněla v koupelně :-( ). Vyčůrala se, nechala pohladit, zabalit znovu do plíny a spalo se dál. Občas prostě umí být zlatíčko.
Tak se mějte
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.07.04 09:15

Ahojky prťata,

tak hlavně pro nedočkavou tetu Romanku,nový deníček právě odeslán!!!! Zase jsme hambáři a nestíhači,ale táta má volno a nějak nám to tady okupuje, případně mámu zaměstnává, včera nasbíral košík hub, teda hub, pitomých klouzků a ty včera večer máma tři hodiny čistila a krájela, chudinka.
Takže ahóój v novém deníčku!!!!
 Vojta

Vložit nový komentář