FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Verunčin deníček středomořský

Rodičovství

Ahoj kamarádi!!!!! Tak už jsme zpátky. Já jsem měla tolik poprvé!!! Poprvé jsem letěla letadlem, poprvé jsem jela lodí, poprvé jsem plavala v moři.... Měla jsem se úúúžasně.

Jak to bylo? Před týdnem nám mamka zabalila kufr, o půlnoci mě zkusila vzbudit, ale nezadařilo se, takže jsem ve spánku absolvovala oblíkání, cestu autem a odbavení. Vzbudila jsem se na letišti akorát tak, abych taťkovi stihla zamávat na rozloučenou. Letěli jsme z Brna, ale to jsme netušili, že nás v Praze vyženou na hodinu z letadla. Já jsem byla prospaná, takže jsem v Ruzyni pěkně divočila a v 4.15 jsme se konečně vznesli směr Dubrovník. Noční let by nebyl špatný, kdybych byla dost veliká a při vzlétání viděla z okýnka. Mamka i babička si ta světélka pod námi dost užily. A letěli jsme do svítání. To už ale znám jen z doslechu, já jsem opět usnula a prospala přistání, pasovku, přesun do autobusu a ještě 2 hodiny v autobusu. Probudila jsem se … a pod námi MOŘE!! Jen jsme netušily, že těch 70 km z Dubrovníku bude trvat 3 hodiny.

Do hotelu jsme přijely na snídani, to se hodilo. O hotelu se moc rozepisovat nebudu, mamka byla dost zklamaná. Prý se babička při výběru pěkně sekla. Starý, smradlavý, nikde nic, žádné vyžití pro děti (i když inzerovali, že je ideální pro rodiny s dětmi), žádná hospůdka na večerní posezení poblíž. Mamka nemohla dávat své pocity moc najevo, aby babička nebyla smutná, ale asi to na ní stejně bylo vidět. Mě se v hotelu líbilo, protože pěkně pérovala matrace a já jsem skákala a skákala.

A na pláži mi ke štěstí stačily oblázky a konvička, kterou jsem je zalévala. Moře bylo fakt skvělý, to jsme uznaly všechny tři. Dopoledne klidné, odpoledne vždycky foukalo, takže vlny. Ale jen tak akorát pro mě. Jenom se mamka odpoledne bála plavat, protože všude jezdili šílení tatínci surfaři a najížděli zběsile i mezi svoje děti. To jsme fakt nechápali. Po první dnu jsem se rozhodla, že plavky jsou zbytečné a koupala jsem se nahatá. A moc jsem si to užívala.

Režim 9 - 11 na pláži, schovat před sluníčkem a zase 15 - 19 jsme dodržovali jen my. Ostatní rodiče tam pekli své děti zhruba od 10 přes poledne, to jsme taky nechápaly. Dokonce i 4 měsíční miminko se přes poledne pražilo s odkrytou hlavičkou. Brr. Jinak nám počasí vyšlo krásně od 35 stupňů na začátku po něco přes 20 na konci. Užily jsme všeho.

Do Korčuly naproti jsme jely 2×. Převozník tam jel vždycky ráno v 9 a za 2 hoďky zpátky a večer taky tak. Ty 2 hodiny byly málo, protože Korčula je fakt nádherný městečko, dýchá z něho středověk a mamka říkala, že se tam rozhodně ještě někdy podívá a nejlépe v těch úzkých uličkách i ubytuje.

U hotelu jsme měli krámek s věcmi k moři a blbůstkami. Stačilo mi 2× hodit okem po majiteli a už se mi na krku houpal štrasový náhrdelník. Tak se to musí, ženská krása je víc než peníze :-)). Jinak jsem byla pěkná potvůrka. Rozhodla jsem se, že budu babičku bojkotovat, a užila jsem si mamky jako naposled asi v bříšku. Na závěr jsem to asi trošku přehnala. Babička chtěla pusu a já jsem jí řekla: „To ani náhodou, to tě leda tak kopnu“. No, mamka se zlobila, ale babička to přičetla únavě. A na druhou stranu, ten den, co měla mamka průjem, jsem řádila u moře jen s babičkou a byla jsem prý zlatá.

Zpáteční cesta okolo nočního pobřeží byla prý krásná, já jsem ji opět zaspala. Moře s odlesky měsíce a osvětlené lodě na hladině si budu muset užít někdy později.

A to je od nás všechno, jestli jste někdo v dosahu počítače, napište.

P.S. Ráno jsme se vzbudily a neslyšeåy šplouchat vlny :((

Verunka zrzečka 3r 3m 1t

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.07.06 20:38

My tu jsme, Johanka si vše vyslechla a prohlásila, že može je príma - asi to má z televize.
Každopádně litujeme tetu Anaj, z vyprávění je zřejmé, že si moc pohodičky a nožek na stole neužila, ale zas to mooooře a ty mušličky, to musí ke štěstí stačit. Babi lituju jen já, Johaně přijde naprosto samozřejmé, že babičkám se říkaj ty nejhorší nehoráznostě, který ani santusákovi v parku neřekneme. Nevím, kam na to ty holky choděj. Myslela jsem, že to Johana cítí z mého jednání, kdy je babi občas problémem, ale nikdy na obtíž. Jenže ouha, asi spíš naopak. Joko vidí spřátelenou duši, ochotnou hrát si na její úrovni (to já dlouho nevydržím) a pak ji obšťasťňuje všemi vymoženostmi školkových vztahů. Takže Jani, nehledej v rodině, tohle přišlo asi z vnějšku.

každopádně se hlásíme o nějakou tu mušličku, my je hrozně rády, dáváme si je do malých skleniček k vaně.

Kolo u nás stagnuje, protože maminka lehounce ochořela (každoměsíčně - už mě to neba a asi zajdu k doktorovi, to už není normální, umírat na dva dny při každé MS - v mém věku, tststs ). Ale snad se to zlepší, jen mě míchá, že celý týden prázdninuju (v ponděli si z legrace zasimulovala a netušila, že kvůli tomu zůstanu celý týden doma). No a vůbec nevím, jak bez školky vydržím v srpnu, je to od systému sprosté, já chci svoje kamarády.
Johanka a Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.07.06 21:33

Ahoj teto,
mušliček máme jen pidihrstičku, zato jsme si přivezly spoustu kamínků. Máme je na parapetu kolem květináčů. Každý večer jsme dělaly probírku, jinak bych si odvezla celou pláž.
A poslední večer byla velká probírka, mamka chtěla domů jen ty nejbělejší a nejoblejší. Tak mi to tajně vyhazovala pod rukou a já jsem to zase tajně strkala zpátky. No, kilo jich bude určitě :-)).

Joko, u nás kolo taky stagnuje, protože mamka s kolečkama odmítá jezdit (neustále se mi totiž jedno otáčí dozadu, tudíž je to na nic). A bez koleček zase nechci já. Teď jedem na týden do Mohelna a pak budem muset potrénovat.

A po mojí kamarádce Lucince ze školky se mi taky moc stýská. V Chorvatsku jsem mluvila pořád jen o Ondrovi a o Lucce, na nikoho jiného jsem si nevzpomněla.

Verča

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 06.07.06 10:37

Ahojte holky,

nenecháme vás tu samotný, když máme sebou pc, to bychom byli ostudy hambatý :o)))).

Od posledního června vegetíme na chaloupce, přesun Praha - chalupa proběhl celkem v klidu, jeli jsme dvěma plně naloženýma autama :o)))). Za 14 dní taky frčíme k moři, tak si vezmu příklad z Verči a přivezu nějaké mušličky a oblázky, jasně, že i pro Johanku :o)

My si tady užíváme sluníčka a koupání, zatím je pořád horko. Jezdíme na výlety, na zmrzlinky a tak…prostě klídek. O víkendu bude ve vedlejší vesnici pouť, bude dva víkendy po sobě, takhle je to tady každý rok. Už se moc těším, už jsme viděli, že tam přijely maringotky a už staví kolotoče. Hnedle jsem zmerčil elektrický autíčka, dětský kolotoč a houpačky. Co je dalšího zavřeného v těch kamionech ještě nevím :D

Byli jsme včera u máminý kamarádky si pochovat 14ti denní mimi :), představte si, že je to taky Šimon!! :)

Naskytla se nám tady výborná příležitost, půl kilometru od naší chalupy je velké rekreační středisko a mámina kamarádka tam začala dělat provozní. Tento areál je jen pro hotelové návštěvníky, pro veřejnost je uzavřen, ale máma se s tetou domluvila, že tam můžem chodit do krytého bazénu, na tenisové kurty, na fotbalové hřiště, na dětské hřiště s prolejzkama a s houpačkama a můžem navštěvovat i jejich restauraci s terasou. Stačí prý jen ráno zavolat a zarezervovat si hodinu na příslušnou zábavu. To je super, mám radost a mamka s tátou taky, že můžou chodit hrát tenis :o). Hned včera jsme to tam „prubli“ na hřišti a pak jsme tam šli s mamkou, tátou, babi a Pegy na pohár a pitíčko :o).
Je super, že až přijedete k nám, že si můžem hromadně zarezervovat třeba ten bazén nebo hřiště.
A taky vás vezmu na ranč jezdit na koních, je tood nás asi 5km. Zrovna dneska navečer máme zamluvený koně. Loni jsem ještě jezdil na poníkovi, mají tam dva, ale letos už pojedu na velkým. Pojedem na půlhodinovou projížďku lesem s doprovodem a každej z nás, teda já, máma i táta budeme mít svého koníka :o).

Jo a taky vám musím napsat, že jsem včera celé dopoledne jezdil se strejdou traktoristou na traktoru na louce a sekali jsme trávu :o) pro kravičky. Strejda totiž pracuje pro místní zemědělské družstvo. Je to pro mě takový zážitek, že momentálně jsem rozhodnut stát se do budoucna traktoristou :o)))))).

Toť od nás vše, nic dalšího mě nenapadá. Příští týden tady vypukne akce malování. Na tu se nikdo netěší :(. Přijdou malíři, budou malovat celou chalupu a taky podlahář bude pokládat v některých místnostech nové podlahy. Zvlášť mamka se extra těší na to mytí všeho :o))))))))).

Tak papa a pište! Užívejte si sluníčka a vody!

prázdninový Šimůnek se svojí smečkou :o)

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 06.07.06 16:26

Ahoj i od nás,

padáme vedrem, občas se koupeme v bazénku, ale moc nás to nebaví, protože to není žádné koupání. Byli jsme dva dni u známých a tam jsme okusili velký bazén a ten náš malý už nás nebaví :o) Bohužel řeka nehrozí, protože jak hodně napršelo, upouští přehradu a voda je děsně ledová :o(( O moři si můžeme nechat zdát a tiše závidět.

Byli jsme taky dvakrát na houbách, našli jsme hafo borůvek a pár lišek lišatejch, to protože jsme pořád vyřvávali: houbičky houbičky, vylezte z mechu, pojďte k nám do košíčku :o) a tak ony vylezly a my jsme je našli, protože tu oranžovou nelze přehlídnout :o) Máme slíbeno několik výletů - do lesa na borůvky, na Slapy a na parník, do sousední vsi na pouť, ale v tom vedru se to pořád odkládá …

Jinak projevuji textařské sklony. Mamka říkala, že na Zpívánky bude písnička „U potoka, u voděnky“ a protože ji neznáme, tak jsem vymyslel: "U potoka u voděnky začíná se hrát, táta hraje na harmoniku … " jen jde o to domyslet další verše. Melodii jsem už taky zmáknul.

Ahoj Jíra, pádím do bazénku

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.07.06 17:30

Ahoj Jířo, mám prosbičku. Slíbila jsem prababi, že ji vyvezeme někam do lesa blízko borůvek. Nenašel by se u vás nějakej borůvkovej plac, aby k němu dokázala dobelhat i babička berlička? tj. co nejblíže od místa, kam může auto dojet a ne moc náročný terén? Babi nebyla v pořádném lese už 15 let a docela ji ten nápad nadchnul.
Jinak jsi mě překvapila, já myslela, že na borůvky máme ještě tak 14 dní čas. Chceme vyrazit asi přespříští víkend (15.7.) - tedy jestli do té doby vychytáme autíčku pár much. Budete též doma?

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 06.07.06 18:30

Ahoj Romčo,

u nás je to v lese od auta dost daleko a navíc místa nejistá - cestou sice borůvky najdeš, ale ne na jistotu. Druhý pokus byl u známých u Neveklova a tam už bych to tuplem popst nedokázala.
Moje mamka zná nějaké místo u Bojova či Čisovic, chystáme se tam, ale popsat to budu schopná až po akci, jak to vypadá tam zatím nevím a navíc nemůžu popisovat něco, co sama neznám. Až se akce uskuteční, popíšu Ti to, bude-li to o berličce schůdné :o))

Jinak doma budeme, nikam se nechystáme, spíš náhodné denní akce, ale žádné spaní mimo zatím plánováno není (možná pár dní na vodu? Fakt nevím, zatím jsme se nedohodli).
Ahoj Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.07.06 19:41

OK, budu se těšit na zpravodajství. Možná ukecám Standu, že se vyrazíme juknout někam na Brdy za Mníšek na blint, pár fleků tam znám, třeba fungujou i po pěti letech. Necháme to na stavu naší lenosti a počasí.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.07.06 20:24

Ahojte všichni,

Šimůnku, ten tvůj příspěvek nás děsně nadchnul a už se k vám moc těšíme. A jsme zvědaví, jak si užiješ moře ty. Já jsem včera byla u kamarádů na grilování a z kamínků kolem trávníku jsem pořád mamce nosila ty nejhezčí. A nechápala jsem, že to už není suvenýr, že bychom je tam měli tetě nechat.:-)

Jíro, nás taky překvapilo, že už jsou borůvky, my jsme čekali nejdřív maliny. Uvidíme, jak je to u nás.

Od návratu jsme skoro nebyli doma, ve středu jsme se vrátili v deset večer, včera jsme pro jistotu u známých přespali. Mamka nějak nestíhá prát a žehlit. dneska jsme měli jet pro Filípka na chalupu, přespat tam a zítra Mohelno. Tak teda jedeme až zítra ráno:). Ale už se nám po něm dost stýská a jemu, chudáčkovi, taky.

Dneska byl konečně volnější den, tak se mamka rozhodla dokoupit zbytky prázdninové výbavy. Strávily jsme 4 hodiny ve Vaňkovce, mamka má trička, kalhoty … z toho, co chtěla (kraťasy, pláštěnku, Raid, tašku), koupila jen ty kraťasy. A to jsem opět zaperlila. Mamka se při zkoušení zeptala: „Co myslíš, jsem v tom tlustá?“ A já jsem způsobně odpověděla „Ano, jsi“. A dorazila to prodavačka, na otázku, jestli sedí, jí mamka řekla můj názor. Prodavačka „To víte, děti jsou nejupřímnější.“ Pak jí asi došlo, že by si to mamka nemusela koupit, tak ji začala přesvědčovat o opaku :-))))
Zbytek odpoledne jsme trávily v pneuservisu, mamka si šikulka vzpomněla,a že zapomněla přezout kola :-))). A teď píchla, tak už nezbývalo, než tam zajet.

No, dneska jsme vyřízené, nedospané, jdeme balit, žehlit a stříht taťku.

Ozveme se za týden, držte nám palce, ať je pěkný počasí. V dešti je to tam na houby a na sbalení domů,

Vaše Verča zrzečka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.07.06 01:27

hmmm, to bude tou dlouhou zimou, taky jsme si tento týden vzpomněli, že jsme zapomněli přezout autíčko, takže už je to objednáno na příští týden :-))))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.07.06 13:23

Ahoj Verčo,

ať se Ti v Mohelnu líbí, má být pořád krásné počasí.
Těšíme se na nové zprávičky od vás!

pa Šíma

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.07.06 16:42

Ahojky!

Píšu dneska za sebe, protože Viki už je naložená v Táboře u babičky v novém bazénu i s novým nafukovacím lehátkem, krmena bohatou úrodou ze zahrádky a já zpátky v rozpálené Praze :).

Nedá mi to - auto jsem na letní přezouvala 16.5. a myslela, že jsem u nás v republice poslední - takže díky, dámy :).

V Krkonoších jsme se měli úúúúchvatně, Viki je rozený turista, ve čtvrtek bez řečí upochodovala 15 km drsně horským terénem, aniž by si stěžovala na nohy nebo chtěla nosit. Tož jsem se musela taky držet, i když jsem chvílema měla pocit, že tu horskou přece jen zavolám :))).

V pátek jsme byli na safari ve Dvoře Králové, vzali jsme s sebou i Viktorčinu kámošku Denisku a holky si to báječně užily (a my taky, dvě děti jsou v těchhle případech míň než jedno).

Teď se tady přemlouvám, že půjdu konečně pře:,–(it tu mátu z květináče pod lípu, uklidím kuchyň, zapnu pračku atd., ale nějak mi schází motivace, asi spíš poprosím Honzu o jedno těhotenské mojito a pak uvidíme :).

V týdnu se tu moc vyskytovat nebudu, máme v plánu intimní večeře ve dvou, kino atd. a mezitím přece jen musím do práce, ke kadeřníkovi a tak, takže nás předem omlouvám.

Jinak potvrzuju, že borůvky už jsou, kolem Jičína jich u silnic prodávali tuny (pár jsem jich do zásoby taky koupila :). Mimoto měli úžasné maliny, třešně, jahody, mirabelky, lusky a meruňky (což je přibližně 90% mé denní spotřeby jídla :).

Těší nás, že si všichni toho léta užíváte bez zá:,–(ních kiksů a nemocí, a doufáme, že to tak bude nejmíň do konce srpna!

Tak papapa, mojito už mám na terase, dám si nohy do bazénku a bude :).

Iva + V (druhé V u babičky)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.07.06 16:43

Ještě jsem zapomněla na Viktorčinu hlášku… v pátek jsme si ukázali vodojemy. Včera jedeme kolem jednoho s reklamou Orion a Viki: „Jé, hele, čokoládovej vodojem!“ :D Myslíte, že když to pošlu do Nestlé, vyváží mi dítě čokoládou??? :)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.07.06 14:56

Ahojky Ivo,

zrovna dneska jsme byli v Táboře, mohli jsme Viky navštívit :o)).

A s těma pneumatikama asi vedu já, protože jsme na jaře kupovali nový auto a na tom starém jsou stále zimní gumy :D a myslím, že tam budou až do zimy, takže nám jedno přezouvání odpadne :o))).

Taky jsme minulý týden narazili na prodavače borůvek, tak jsme nakoupili zásoby a mamka upekla výbornej borůvkovej koláč :o). Já nejsem moc na to je sbírat, raději je koupím :o)). Sbírám akorát tak houby, ale musí jich hodně růst :D a máme svoje místa na lesní maliny.

Co mimi, už kope??? :o)))

Měj se krásně!

Martina a Šíma (momentálně plácající se v bazénu :D)

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 10.07.06 16:30

Ahoj Romano (samozřejmě i ostatní),

hlásím se s borůvkovou informací. Dnes jsme byli u Bojanovic, místní tvrdí, že nerostou, ovšem za ani ne 2 h v lese jsem 2 litrovky nasbírala, takže to je nutno brát s rezervou. Pravda, na hřeben to není, ale nám to stačilo.

Jestli to chceš zkusit, popis je jednoduchý, jede tam totiž autobus PID ze Smíchova č. 314, je to zastávka mezi Hvozdnicí a Bojanovicema, jak se jmenuje nevím, ale staví za hřbitovem a to je důležité poznávací znamení. My u toho hřbitova zaparkovali auto a hned za ním je les a hned v něm borůvčí, samozřejmě čím dál se jde, tím je toho víc (a větší) ale i zkraje lze něco nalézt.
Napiš, jak jste pochodili.

Mimochodem s dětma to bylo úplně v poho, dostali svůj hrneček, Jíra mi ho zezačátku párkrát přišel přesypat do skleničky, Hanička pouze papala, ale vydrželi to skvěle, takže máme zásobu na koláč, abychom nemuseli závidět Šímovi :o) a taky s cukrem a šlehajdou a něco taky zbyde do mrazáku.

Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.07.06 00:12

Díky, díky, teď jsme částečně nepojízdní - auto sice jezdí, ale na začátku si vždy vyžaduje mou tlačenou asistenci. A servisák má dovolenou, jinam to dávat nechceme.
Ale příští týden hned začneme pátrat, kudy na to boží místo.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.07.06 09:04

Ahoj Marti,

auta, která nejezdí, se do statistik nepočítají :))).

Já borůvky taky nesbírám, už od malička to nesnáším :). Houby a maliny klidně. Doufám, že až se vrátíme z dovolené, trošku zaprší a houby porostou, už bych si nějaký ty řízečky dala.

Jinak mimi už cítím asi od 17. nebo 18. týdne, fakt je to u toho druhého dřív, resp. už víš, jak to rozpoznat od běžného pohybu střev :).

Tak papapa a užívejte si chalupu, až budeš chodit do práce, budou tyhle krásné letní dny nejhorší :))).

Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.07.06 15:12

Jééé, to je héézký, že už kope :), já ci taky :))).

S prací to bude zajímavý, mateřskou mám do září, tak v září začnu běhat po pohovorech, letos jsem poctivě mákla na angličtině, našla jsem si soukromýho učitele. Nejdřív jsem myslela, že budu hledat před létem, ale nechtělo se mi vzdát letního dovolenkování a chalupaření :o))).
Zrovna včera mi volala kámoška z Prahy, má stejně starýho kluka jako Šíma a byla na dvou pohovorech, v reklamce a účetní a na obou místech jí vzali :o), tak se ted rozmýšlí kam. Doufám, že budu mít taky takovou kliku :o)).
Ale na jaře chci těhotnět, tak to bude asi budoucí zaměstanavatel nadšen :D:D.

Jdu pokračovat v práci, v pátek přijedou malíři, bude se malovat celá chalupa a dělat nová podlaha v kuchyni, tak už vypukla vyklízecí akce :(, to je hrozný, co je tady krámů :(, chjo :( a co teprve to mytí po malířích :(. Jediný co mě uklidnuje, že se pak na 14 dní rozplácnu na Rhodosu a nebudu dělat nic :o))))).

měj se krásně a užívej klídek bez dítka :o)

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.07.06 20:00

ahoj ahoj, hlásím že už jsme zpátky, jdeme vybalovat, pak se třeba ozveme:)).
Jana a Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.07.06 23:01

Ahoj všichni!

Tak jsem tady s informacemi. Měli jsme se super, počasí vyšlo dokonale. Bazén byl letos krásně průzračný, takže jsme u něho ta vedra pěkně přežily.
My maminky jsme si daly pěkně do těla. Letos jsme cvičení neflákaly a opravdu 2× denně aerobikovaly a občas ještě přidaly chvilku na skákacím hradu nebo na trampošce. Fakt nevím, kde ti prcci berou energii. Mně stačily tak 2 minuty na skákacím hradu a dalších 10 jsem to rozdýchávala. Trampolína o něco lepší, ale tam nám všem matkám po několika porodech zase dělaly potíže svěrače (i když normálně inkontinencí fakt netrpím). Každopádně se teď vejdu do věcí, které jsem 2 roky nemohla nosit, jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží.
Verunka si omotala hlídací tety kolem prstu (během cvičení je tam zajištěno hlídání), jinak řádila s ostatními - letos nás bylo 7 maminek s dětmi od 1 do 5 let. Jak už jsem popisovala loni a předloni: trampolína, skákací hrad, pískoviště, bazén a to pořád dokola. Večer děti uléhaly pěkně zmordované.
V pátek nás tam postihl slejvák s kroupama, skoro nám přišel jako přívalový. V jídelně nebylo místo (zrovna se obědvalo), tak jsme šly vedle do hospody, která je jen sroubená z kulatiny. Mezi stěnami a podlahou se najednou začala valit voda a ve chviličce jí tam bylo plno. Naštěstí se to rychle přehnalo, tak jsme se chopily smetáků a vymetaly. Děti měly zážitek a já mám krvavý mozol u palce. Holt je vidět, že už jsem domku odvykla a bydlím v bytě. Naší akční prací jsme si vysloužily kafíčko a zmrzku od paní za barem a tím končím. Jinak jsme nic světoborného nezažily, prostě pohoda, klídek, sluníčko …

Dneska jsme jeli koupit bazén a děti řádily na balkoně a pak začala Verča lehce průjmovat, tak jsem zvědavá, co z toho bude.

Tož se zatím mějte.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.07.06 10:45

Tak Verča už má přes 39 horečky, z průjmu ji bolí zadek, že si nemůže sednout… letní klasika :((.
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.07.06 11:34

Tak jsem vás chtěla pochválit, že si umíte krásně dovolovat a teď takovýhle závěr.
Ta horečka je děsivá. Aby se z toho nevyklubala salmonela. - A ještě v těch vedrech. Posíláme obolavělé Verče silný foukání do kalhotek, třeba pomůže. Ach jo.

U nás je radostněji, v pátek po půlročním čekání konečně dorazily nějaké slušnější penízky, takže jsem hned objednala vybranou lednici a myčku, prý v pondělí to dovezou, tak tu teď chystáme prostor. Za chvíli vyrážíme do Hornbachu pro nové pracovní desky a nový dřez. V úterý už by kuchyň mohla začít definitivně fungovat. Jestli mě zase nepostihne nějaká zběsilá lenora, tak by do konce července mohly být konečně zprovozněny všechny místnosti k plánovanému účelu - tj. i dětský pokoj. Jdu dolepit pár dlaždic, ať je zítra ráno můžu dospárovat a hned tam natlačit skříňky.
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.07.06 10:55

Tak lenora to není, ale auto začlo stávkovat v nejnevhodnější chvíli - plně naložené na parkovišti Hornbachu, tak jsem tlačila a tlačila (skoro jak na WC). No chytlo. A kalhoty vydržely. Co nevydrželo, jsou záda, už večer to začlo pobolívat a teď mám hexnšůs jak vyšitý, lezu tu v předklonu a na nějaké přestavby to nevypadá, budou se muset večer chlapci pochlapit. No snad zvládnu aspoň poklidit

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.07.06 13:31

Teda vám se vždycky všechno podělá v pravou chvíli:-))), samozřejmě Tě litujem a jsme zvědaví, jak se chlapi pochlapí.

Verči pokračovaly čtyřicítky až do včerejější půlnoci. Naštěstí se tu stavovala mamka, mrkla do krku a diagnostikovala angínu jak vyšitou. Penicilin už zabral, takže jsme veselé a hravé bez horeček. Jen ten průjem ještě pokračuje, ale už ji u toho nebolí břicho. Ondra prý u minulé angíny průjmoval 4 dny, tak uvidíme. Jdu ji nahnat do postele na odpolední spaní, snad se mi to podaří. Ale bez té horečky to jde těžko:-))).

Mějte se všichni krásně a buďte zdravější než my a Romčo, ty se rychle vyzdrav!!!

Jana a Verča
(Filda včera odfrčel na pánskou jízdu k Českým Budějovicím, tatínek nemá dovolenou, tak ho vzal kamarád. Jsem zvědavá, jestli se mu začne stýskat. Asi ne :))

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.07.06 18:52

Ahojky,

Jani, Verču moc litujem, naštěstí si ty horečky aspoň vybrala v těch trošku chladnějších dnech - nevím, jak se chladí čtyřicítka v 35 stupních :(. Já už se jen modlím, ať Viki vydrží zdravá, jelikož ve čtvrtek večer vyrážíme směr jih.

Romano, Martino, abyste v tom přestavování nebyly samy, tak jsem donutila Honzu, aby se konečně pustil do malování ložnice a chodby v patře. To by nebylo tak strašný, ale jelikož nám tam praskají zdi, musely se celé přetáhnout sítí a přeštukovat, tož je u nás výborný stavební bordel, který počítám zlikvidujeme nejdřív v den odjezdu. Dneska v noci začneme konečně s barvičkama.

Pozitivní je, že vzhledem k tomu, že přes staveniště nemůžu do šatny, jsem si „musela“ dneska koupit sukni, kalhoty a dvě trička a pantoflíčky (k botám můžu, ale co kdyby, že :))).

Viki je u pražské babičky se sestřenkama, dneska tam spí a doufám, že si ji tam babi nechá ještě zítra, než bude ten nejhorší binec pryč.

No a v den odjezdu a po malování k nám přijde nová uklízecí paní, tak doufám, že ji neraní mrtvice hned mezi dveřma. Dneska jsem ji trošku připravovala, že na uvedení domu do vyleštěného stavu bude mít celý příští týden ;).

A k mému druhému V: dneska jsem byla na velkém UZ, V je ve výborné kondici, má všechno, co má mít, resp. co jsem chtěla vidět :). Termín porodu podle všech rozměrů se pohybuje mezi 11. a 17. 11. a dítko se nechce fotit (to má po mně). Ve chvíli, kdy jsem dr. požádala o fotečku, zavrtalo se hlavou do placenty a bylo to.

A jelikož nevím, jestli se sem vzhledem ke stavu naší domácnosti ještě dostanu před dovolenou, přeju s předstihem a za všechna V v rodině Johance všechno nej nej nej ke 4. narozeninám! :) A Martině se Šimonem hezkou dovču a ostatním taky, jestli jsme přehlídli, že někam letí, jedou či pochodují :).

Mějte se tu báječně a jestli se neozvem do odjezdu, jsem tu 1. srpna jako na koni.

Papa,
Iva a V (necelé 4) a V (22t)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.07.06 18:54

Ahoj Romano,
doufám, že záda trošku povolí, u nás se osvědčila kombinace ibalgin + kapka tvrdého alkoholu jako urychlovač působení :))). Dávej na sebe pozor a nezapomeň, že už ti není 20! :D Můj gyndař mi to připomíná při každé kontrole, co by chudák asi říkal, kdyby mě viděl minulý týden lézt ve 30st vedru na slunci po krkonošských kopicích :))). A jak mi bylo báječně!
Dávej na sebe pozor,
 I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.07.06 21:24

Chlapi se pochlapili, Chladěnka už chladí, chladěnka je zdravá…
Sporák spoří, první večeře na plynu hotova.
Ibalginy jsem zožrala tři, první dva zapila řádně pivem, u třetího přitvrdila rumkolou, nic mi není, ale nedávám to na sobě znát, ještě by mě nutili zapojovat myčku :-))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 10:31

Ahoj Ivi,

to je hrozný, že už seš za půlkou!!! Za chvilku mimi vykoukne.

Jsem zvědavá, jaký barvičky jste zvolili do ložnice. Zrovna nedávno jsme to s kamarádkou řešili, jestli volit světové strany (teplé barvy na sever apod), nebo feng-suei, nebo něco jiného… My máme ložnici světlemodrou, protože je na Z, tak na ochlazení. No, nemáte moc času, když ještě balíte.

Nové hadříky schvaluju, já jsem taky při stěhování někam zabordelila letní kalhoty, tak jsem musela něco přikoupit :-)). A protože mi je všichni obdivovali a byly v akci, v sobotu jsem zajela ještě pro jedny v jiné barvě :-)).

Romčo, to je dobře, že se to poddalo tak rychle, tak užívej nové kuchyně.

Nevíte, jestli už je Marťa na tom Rhodu?

My máme neskutečný veget. Verča leží, tak já taky a čteme si, díváme se na televizi, hrajeme člověče… Měla bych sice žehlit, uklízet, a tak. Ale nějak se nemůžu dokopat. Akorát je blbý, že jsem chtěla začít chodit někam cvičit, když jsem se v Mohelně tak nastartovala, a to nemůžu, když je Verča v posteli. Zítra musím do práce, protože jsem během roku měla dovolenou, tak aspoň mě to donutí ráno vstát.

Zase se nějak moc rozepisuju, tak ahoj

Jana a Verča (pořád ještě průjmující, dožadující se Kinder vajíčka)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 12:12

Martina by se měla každou chvíli objevit v Praze, Odjíždí až v neděli. Tudíž v pátek večer plánujeme dámskou jízdu, aby se jí v sobotu lépe balilo (jsem zvědavá, jak bude rvát tu opici do kufru). Kdyby se tu někdo tou dobou vyskytoval též, dejte vědět.

Kuchyně lehce stagnuje, Standa usnul. Ale až se probudí, tak se vrhneme na novou pracovní desku se dřezem. A vestavíme tedy tu myčku. Ovšem to znamená, že budu muset na velký nákup pro sůl, leštidlo apod. A vůbec se v tom nevyznám a návod je zběsilý a ještě bude legrace. Ale vnitřek myčky vypadá senzačně, tam se vejdu celá.
Johanka poslední týden školkuje a je s jinými dětmi a nic moc, takhle rozjívenou jsem ji ještě nezažila.
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 12:17

Romi,

vykasli se na prasek do mycky, sul a lestidlo … kup tablety do mycky, ktere toto vse obsahuji … myjou skvele a nemusis nic davkovat a nic hlidat … moje zkusenost!!! Taky jsem mela snahu zavest v ramci uspor ty jednotlive igredience zvlast, ale na ty tablety jsem si pri sve lenosti zvykla tak rychle, ze uz nikdy nic jineho!!!

Rada ctu, ze se vam to hezky vse rysuje a bydlite uz jako lidi, jupiiii!!! Lyze asi v nejblizsim obdobi potrebovat nebudete, co?:-)))

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 12:27

Opravdu lyže nepotřebujeme. Nechceš je odkoupit? Budou Nice i napřesrok? Nebo někomu menšímu u vás v deníčku?
No Indesit mi dodal deset Calgoňáckých tablet, což o to, ale pro sůl stejně musím - do odvápňovače, na to jsou při reklamacích hákliví. Navíc mě kdosi strašil, že uvidím podle naší vody, jestli budou tablety vyhovovat. Jinak je samozřejmě ozkouším. Když už byly v ceně :D:D

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 12:31

Lyze klido odkoupim, myslim ze rok na nich jeste pojezdi, boty uz nam budou k nicemu … Napis pak kolik za ne chces, ju?

Juuu, ja sul do mycky fakt nedavam, tablety mam 3v1, tak to snad bude sul obsahovat:-))) A voda v PH je v podstate v poho, nebo ne???

Pa a snad se nekdy sejdeme

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 12:37

Hele, lyže bez bot jsou naprd, to je lepší vždy kupovat vcelku a už nastavené. Tyhle stály v bazíku na Letné tuším 1800, takže za 800 bych to viděla - Johana je měla dvakrát po týdnu - ale nevím, jak jeté jsou teď :D:D:D:D
Jinak teď mě lyže pro Joko vyjdou trochu levněji, je to s podivem, ale ty větší :,-(y tam mívaj o pár stovek levnější.
Já projela pár stránek o údržbě myček a o prášcích a právě narazila na to, že sůl z tablet se prý nedostane do té misky odvápňovače (používaj na to jakési sprosté slovo decalcionizér či jak), který se tudíž během pár mytí zničí a je nefunkční. A toto zničení se bere jako nesprávné užívání, takže přicházíš o možnost reklamovat.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 12:55

Lyze se daji prenastavit na nove boty v poho, ty lonske uz Nika asi pristi sezonu neobuje, roste mi jako z vody, uf! Fakt si je koupim od tebe a boty se budou treba dat v bazaru s doplatkem vymenit.

Jezisi, nestras mne s tou soli, ja tu mycku pouzivam asi tak 2 roky a sul videla jenom parkrat na zacatku … pomoooooooc!!!!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 12:57

I kdyby byly boty dobre, mely by se lyze nastavit na aktualni velikost a vahu ditete (potazmo cloveka) … a za ten rok mi ta moje holka povyrostla setsakra … a nerikej ze Johanka ne:-)

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 13:35

My kupujem sůl, leštidlo a prostředek Calgonit. V Brně je strašně tvrdá voda, takže soli je asi potřeba víc a mycí prášek si zase dávkuju podle sebe, mám vyzkoušeno, že stačí polovina udávané dávky. Sůl a leštidlo doplňuju jednou za několik měsíců, takže se starám jen o ten prášek a vyjde to časově na stejno, jako když tam dáváš tabletu.
Jinak, holky, co kupujou tablety, doporučovaly 4v1, prý je to i s vůni a když necháš dýl myčku plnou, nesmrdí.
Tak ať ti to dobře myje!! Já jsem pro začátek umyla i všechny vázy, nástropní svítidla a prostě všechno, co tam šlo strčit :-))

Užijte si páteční srazík. My budem v pátek ještě naposledy kolaudovat, tak doufám, že to nebude špatný. Mám novou dobrotu - banánky v čokoládě - kolečka banánu jen obalím v čokoládě na vaření a je to fakt strašně dobrý a letně lehký (zimní varianta je s piškotama).V so­botu jdeme na kolaudaci a oslavu 30 k sestřence. I když bylo upuštěno od darunedaru Vypustit jim na zahradu sele, těším se.

Mějte se
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.06 13:36

Umístění vázání se určuje jen vzhledem k délce a tvaru lyže, takže při nákupu si rozhodnu, jak velké lyže chcu, a pak hledám v té výšce takový typ vázání a takovou botu, která mi vyhovuje. Ale když už to pak jednou zkompletuješ, tak jako celek je to líp prodejný. U těch prťat stačí, když je bota přiměřeně velká - ale možná máš pravdu, jenže prodávat zvlášť mi přijde namáhavé a divné. Ty lyže na dýlku, jestli Nika povyrostla, už asi nebudou, už by měla mít aspoň devadesátky a tuším že i metr by utáhla.

A s myčkou už tě nestraším, stejně máš po záruce :D:D

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 13:43

Pockej, pockej, ty lyze jsou 80? Ja uz nejak nevim:-))) Ja bych si je samo vzala s botama a pak vymenila boty v bazaru. Hele, jestli to nespecha, nechme to na podzim, jo? To uvidim, zda ji budou nebo jine. A metrove lyze doma mam, ale asi by to bylo zbytecne dlouhe, videla jsem loni, ze tem prckum svedci mensi lyze.

A po zaruce asi mam:-)))

Sulda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.07.06 16:50

Ahojky,

k té myčce (chichi, najednou taková pěkná diskuse :) - dočetla jsem se, že na tablety 3v1 musí mít myčka funkci (např. dražší AEG ji mají), jinak prostě tablety nepoužije tak, jak má.

Podle mých zkušeností úplně stejně jako drahé tablety Calgonit myjou o 50% levnější Splendid (maloobchodní značka Intersparu) a jejich sůl a leštidlo taky funguje. K dávkování prášku jsem nikdy nedošla, na to jsem líná, odjakživa používám tablety :). Jo, a na leštidlo a sůl mám na myčce kontrolky, takže si říká, pokud jí něco chybí. Jeden čas jsem s 3v1 taky experimentovala, ale na skle se začaly objevovat fleky právě kvůli nedostatečné funkci leštění.

Papa a přeju úspěšné mytí … připomínám, že hliník v myčce černá (zlikvidovala jsem v ní lis na česnek :).

Pa, Iva z práce

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 18:09

Sestřenka říkala, že i v Makru mají nějaké děsně levné a děsně dobré. Ale já jsem zatím dokupovala jen jednou leštidlo (první várku všeho kupoval Hynek), tak jsem se o ceny zatím moc nezajímala :). Splendid si zapamatuju. A teď ségra zjistila, že už přípravky do myčky začala vyrábět i Missiva, tak to možná zkusím, abychom olizovali ekologičtější chemii:-).

Mějte se, pozdravuj prťata
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 18:10

Houby, nedokupovala jsem leštidlo, ale sůl. To je jedno.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.07.06 21:30

Tak barvičky se daří, v ložnici už je na dvou protilehlých stěnách a stropě pastelová šedomodrá a na dalších dvou stěnách světlý okr :). Na záclonách a povlečení mám úplně stejné barvy, tak to bude konečně kjáááásnýýý :).

Chodba bude světle/pastelově tyrkysová spíš do modra, ale to až zítra, tak uvidím, jestli se zadaří. U Viki je od předloňska meruňková a v obýváku a kuchyni od loňska vanilková. Ještě chodba dole, ale to pořád nevím… Dlažba je béžovo-zrzavo-šedá, zábradlí, schody, skříně a dveře buk. Koketuju taky s tou šedomodrou, světla je tam dost… ovšem jestli je to podle zá:,–( feng-šuej, to fakt netuším :D.

Dobrou, jdu věšet prádlo.

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 21:51

Jé, ta ložnice bude krásná!! Já mám taky takový povlečení. Já jsem teď byla u kamarádů a oni mají nově vymalovanou kuchyň - tu jídelní část. Tmavohnědou!! K tomu březový nábytek, vypadá to neskutečně úžasně a večer prý ještě líp. To bych nikdy nevěřila.
Sylva říkala, že podle feng-šuej má být v ložnici modrá nebo zelená, když si chceš odpočinout, nebo odstíny do červena, když chceš vášeň :). Na chodbě nevím, tam to vychází asi podle těch čtverců ba-gua u každýho jinak :) My máme světle zelenou k javorové podlaze a dveřím a číňany jsem tam neřešila :)
A teď jsem v nějakým časopisu viděla tyrkysový pokoj. Měli k tomu bordó doplňky a třešňový nábytek a vypadalo to strašně dobře. Tak doufám, že u vás se taky zadaří. Ježíš, mně to tase kecá, to je tím, že jsem celý den zavřená s Verčou…

Hynka dneska nějaký 18letý závodník naboural - nedal mu přednost. Odnesly to oboje dveře. Škoda sice na služebním, ale prý nebude mít čím jezdit, dokud se to nespraví. To nechápu, že to nemají nějak ošetřený a nemají tam třeba jedno plonkovní auto pro takový případy. Já jsem dnes jen tak z hecu napsala do Áček, na kolik by ocenili moji feldu a oni hned, že mají zájem. Jenže já jsem žila v domnění, že je rok výroby 98 a on je 96, navíc jsem mu řekla, že mám alarm, a on je odpojenej (což vím, ale myslela jsem, že není problém ho znovu napojit…) No pěkně jsem borce navnadila, zítra to budu muset uvádět na pravou míru, to nesnáším :((.
Končím
Jana :)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 21:53

A jak vypadá ten tmavší strop? Je to jak noční obloha? Nějak si to neumím představit.
 J.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 22:01

Ahoj Verčo,

dobře, že jste si dovču parádně užily, a že ten ošklivý bacil zaútočil až doma.....
doufám, že už je Ti po medicínce líp a že za pár dní už zas vyrazíš někam na koupaliště!

papa Šíma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 22:09

Já používám taky mycí prášek Calgonit a sůl i leštidlo Calgonit zvlášt. Sůl doplňuju při denním mytí cca 1X za měsíc a leštidlo za několik měsíců. Na obojí jsou tam světelné kontrolky, takže pokud něco chybí, bliká.

Matina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 22:18

Ahojky,

jééé, vy to doma budete mít krááásnýýý :).

Už se těším na příští rok až se budem stěhovat, jak se vyřádíme na barvičkách :), máme šikovného malíře a on mi nabízel, že nám to tam vymaluje, míchá barvy na počítači, neskutečný množství odstínů, viděla jsem katalog, no náádhera. A nabízel mi, že některé místnossti, jako třeba jídelnu vymaluje ve více barvách, že je třeba od stropu dolů vystínuje od tmavé až po světlou a v určitém bodě se to láme a přechází to zas v jinou barvu a opět oodstínovanou :), jsem na to zvědavá, ale určo do toho půjdem :D. Zatím tedy nemám nejmenší tušení o jaké barvy půjde, protože ani nevím, jaký budou podlahy nebo nábytek.....ale kuchyn bude citronově žlutá s šedou, a tam bych to przatím tipovala na nějaké odstíny zelené…ale to uvidíme později…

Jinak tady doma máme šeříkový obývák, žlutou kuchyň, modrý dětský pokoj a béžovou chodbu.

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 22:21

Ahojky Ivo,

to je dobře, že se prckovi v bříšku daří a že je všechno vpořádku, jen tak dál :o)))).

Užijte si dovču, ať si to Viky užije a prcek at nekope a nezlobí :o)

Pa, Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.07.06 22:28

Téda, tak to jsem zvědavá, už aby byl příští rok, ty přechody musí být super.
To je hrozný, já si nějak vůbec nevybavuju vaše zdi. To jsem, co? :-)) Naše barvy jste všichni viděli v albíčku. V pátek se k nám přijdou podívat kamarádi (aby viděli ten psychedelický byt - a to ještě neví, že máme i oranžovou sedačku :-)), mně se v tom žije dobře.
Barvám zdar
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 18.07.06 22:44

Ahojkýýý,

dneska jsme přifrčeli do Prahy, teda nic moc, je tady hnusný dusno a v bytě jak v pařníku :(((

Na chalupě už máme za sebou zdárně malování a novou podlahu, chalupa vycíděná, vymydlená, tak je zas na nějaký čas pokoj :o)))…

Šíma se naštěstí malování moc neúčastnil, většinu času trávil s dětma v bazénu u sousedů nebo si hrály, takže se občas přišel domů najíst a jinak jsem ho moc neviděla :D. Přijali ho k sobě do „party“, jsou to děti od pěti do deseti let :D, šíma je tam nejmladší, ale pěkně je zkomanduje a oni ho poslouchaj, zvlášť takový sedmiletý holčičky maj tendenci ho opečovávat :o), takže jsem ráda, že na něj dohlídnou a on je kupodivu poslouchá :o))).

Včera jsme byli na ranči na obědě, je tam pěkná restaurace a penzionek, šíma si zajezdil na koních, skočil do bazénu a nacpal se bramborákama a zmrzlinovým pohárem :o).

Jinak na chalupě jsme většinu času trávili ve vodě, díky krásnému počasí, dvakrát jsme jeli na výlet, ve vedlejší vesnici vyla dva víkendy po sobě pouť, několikrát jsme vyrazili na kolech a na bruslích…roste hodně borůvek, tak jsme se vypravili do lesa, ale mě to sbírání moc nebaví a šímu už vůbec ne, tak jsme nasbírali sotva litr a dneska jsem borůvky koupila u silnice po cestě do Prahy :D. Houby zatím nic moc, našli jsme jen lišky.

Doma dneska překvápko, Jirka vygruntoval celej byt (očekávala jsem binec), kytky kupodivu neuschly- poctivě zaléval :o), převlékl peřiny, vyžehlil je a znovu povlékl, i u šímy v pokojíčku! tak má velké plus :o)))).
Já jsem si přivezla z chalupy hromady prádla, takže pračka frčí na plný obrátky…je dobře, že je horko, bude to dobře schnout, viděla bych to do neděle tak na deset praček :D a pak to vyžehlit :( a pak zas sbalit na Rhodos :(.

Dneska se mi brácha nabídl, že zítra a ve čtvrtek si na celý dny vezme Šímu, že ho dlouho neviděl (asi tři týdny :D), což jsem uvítala, protože mám zítra ráno zubaře, musím na poštu a na úřad, ve čtvrtek pedikúru a opět zubaře a v pátek nehty a koktejlovou párty s Romanou a spol :D. Do toho potřebuju dokoupit ještě nějaký věci sebou.....a bůhvíco ještě :o)))).
Takže brácha slíbil, že s ním pojede na celý den na koupaliště a navečer ho vezme do kina na film Za plotem, tak myslím, že Šíma bude spokojen a nebude se nudit, protože u nás přes prázdniny nefunguje školka :(.

Z dovolené se vrátíme 4.8., doufám, že stihnu zas všechno vyprat a sbalit na chalupu, tam bych chtěla dorazit 6.8. navečer a v pondělí můžete začít najíždět na srazík :o))). Ještě jednou napište, kdo přijedete, jak, jestli bude třeba pro někoho dojet někam k vlaku nebo busu, automobilovým pošlu mapu. Doufám, že vydrží takovéhle počasí, abysme se tam někde nebahnily v dešti :o).

No koukám, že jsem se pěkně rozepsala :), Síma už snad spí…když jsme přijeli, byl nadšenej, že zas vidí svůj pokojík a hračky, že si furt hrál a vůbec nechtěl jít spát :o)))).

pa, Martina a spící Šimůnek

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.07.06 23:27

Jestli je to dotaz na náš strop, tak není tmavší než stěny, je to fakt světlá modrošedá. Až to bude hotový, uklizený apod., tak to vyfotím :). Ona ta ložnice je malá, tak akorát na postel, noční stolky a velkou kytku nebo dětskou postýlku, takže tmavých barev jsem se bála. Podlaha a nábytek je třešeň.
 I.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »