FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Verunčin deníček udivený

Rodičovství

Ahojte kamarádi, tak pořád čekáme, zda se ozvou naši lyžaři... a nic. Nezasypala je tam lavina? Viki, Šímo, nezaložili jste si na těch horách nějaký jiný klub? Davídku s Filípkem, jak se máte? A co taťka, jak se uzdravuje? A co ostatní? Tento deníček píšeme hlavně pro Johanku, aby měla kam napsat novinky o stěhování :)).

Jinak se ale kajem, my sem teď taky moc nechodíme. Taťka nám odletěl do teplých krajů a mamka musí všechno stíhat sama - dneska je první večer, kdy s námi nemusela jít spát. Jinak bychom totiž neustále vylézali a rušili a stejně by za námi nakonec musela. Máme to vymakaný. Na konci víkendu už by prý bývala střílela a dost se těšila do práce. (Verunka totiž po rekonvalescenčním týdnu s maminkou chytla klíštěcí móresy a Filda asi padl do nějaké superpuberty. Ach jo. Vůbec na nic nereaguje, všecko si dělá po svým, i když mu 15× řeknu, co má dělat. Pak se buď naštve, nebo rozbrečí. Navíc jsme v novém bydlišti ještě neobjevili kluky v jeho věku, tak mu chybí společnost. p.m.)

O víkendu měla být mamka na AJ konferenci, místo toho si prababička zlomila ruku, babička jela za ní, tudíž nebylo hlídání. Krásně jsme toho využili a napumpovali kola, provětrali kolobrndu… Dneska jsme Fildu odvedly do juda a pak se mnou mamka běhala před barákem - úkol týdne - naučit se na pidikole bez koleček. Ty malý kolečka mi totiž nějak nejdou utáhnout a v zatáčce se vždycky sklopí a já padám. Mamka stejně tvrdí, že se s tím nedá jezdit, protože se pak kolo naklápí na stranu. No, docela si dneska mákla, tak jsem zvědavá, jestli zvítězí má vrozená šikovnost nebo mamčina lenost.

A jak začalo to jaro, taky se krásně vytahuju. Omylem jsem vytáhla tepláčky schované ve skříni vespod - mamka by mi je dala tak za rok:-)) A jsou mi přesně!!! A ty, co nosím, půjdou do krabice!! Jupí a budem nakupovat!!! Už se moc těším. Pořád mamce opakuju, že potřebuju nové kozačky, tenisky, botičky na bál, růžové šatičky a už nevím, co. Ale mamka se nějak nechytá. Mluvila jen něco o teniskách. A já přitom s dědou pilně trénuju Popelku. Už máme i tanec! Musím mít nutně tolik oblečení, jako Popelka!!! Při té příležitosti jsem dědovi řekla, že je krásný v každé situaci - a babičce, že je škaredá bez brýlí i s brýlema. A angažovala jsem ji pouze jako zlou královnu.

A ještě se musím pochlubit, že už umím celé Kuřátko a obilí (jen občas musí mamka nahodit slůvko). Taky znám všechny sýkorky, sovy a spoustu jiných ptáků, mamka dost hleděla, když jsem spustila - atlas ptáků je má oblíbená četba. Takže k vrcholným zážitkům zdravotního pobytu u babičky patřilo, když jsme se v lese schovaly před deštěm a poslouchaly datla. Jen jsem pořád nevěděla, jestli je to fakt datel, nebo strakapoud, žluna, žluva, vlha… - a mamka mi to neuměla vysvětlit. Ach ti rodiče.
Tak teď jsem si trošku polepšila, když neznám písmena ani číslice a počítám pouze do desíti :-)))). Aspoň doufám. A končím:-)

Filípkova láska se vyvíjí zdárně. Dneska si z keramiky donesl obrovské srdce a zítra ho věnuje!!! Básní o tom celý víkend. Žije tou jejich láskou celá první třída. Kluci prý Míše pořád píšou nějaké dopisy - jakože od Filipa. No a holky napsaly nějakému Míšinu ctiteli (jejím jménem) tak sprostý dopis, že přišel do školy tatínek a strašně ji chudinku seřval.
Filípek, znalý situace, řekl, jak to bylo (vlastně ty holky nabonzoval, ale láska je láska:-)), takže se vše vysvětlilo. Mají tam veselo…

Tak to bylo jarní páté přes deváté z Brna.

Mějte se sluníčkově a napište, jestli teda ještě nějaký deníček bude.

Vaše Verunka zrzečka, Filda filuta a mamka Jana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.04.06 09:07

No hurá, já myslela, že už deníček zanikl. Takže my stěhujeme, za půl hodiny pojedu do nového otevřít elektrikářům a od jednoho ze starých bytů předat klíče. Víc napíšu večer, ovšem akce Kulový blesk už vypukla a zdárně i nezdárně pokračuje :-)))
A Johanka je dnes podruhé v nové školce, v pátek měla dojemnou rozlučku ve staré - řvala pak ještě dvě hodiny, ovšem důvodem nebyl stezk po kamarádech, ale to, že dostala bléé plyšáka místo té krásné barbíny, kterou si vybrala.
Musím letět
ahoj
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 05.04.06 11:47

Ahojdy všichni,

my se taky po delší odmlce ozýváme :o))).

Na horách jsem s Viky bohužel nebyl, protože jsem před odjezdem čapnul neštovice, takže jsem poťupkovanej zůstal pěkně doma, což jsem móóc obrečel :(. Neštovice naštěstí proběhly velice nenápadně a rychle, měl jsem všeho všudy 25 pupínků a bez teplot, za 12 dní už jsem šupajdil do školky. :o)).

Mamka už vyprala a uklidila zimní věci, takže to je pro mě znamení, že už je asi fakt jaro (i když dneska to tak nevypadá :o(). O víkendu jsme vytáhli kola a kolobrndu a mamka s taťkou brusle. Kousek od nás otevřeli krásný velký park s několikakilo­metrovými dráhami na kola a brusle, je u toho velká louka, lesík, dětské hřiště s pískem a prolejzačkama a vnitřní a venkovní hospůdka.http://www­.ladronka.cz/in­dex.php?cat=4
Kolečka u kola už mi letos trošku přizvedli, tak snad to do léta zmáknu bez nich :o))).A taky možná dostanu brusle, protože je mamce a taťkovi závidím, když oni jezdí za mnou a já před nima jedu na kole :o).

V sobotu jsme byli tradičně na Matějský s mamkou, taťkou, strejdou a tetou. Bylo pěkný počasí a báječně jsme se tam vyřádili všichni. Já samo prošel většinu dětských kolotočů, houpajdy, trampolínu, poníky, elektrický auta a bugyny, autodrom a dokonce jsem se všema byl na velké vodní horské dráze, na představení motorek a na lochneský dráze s balónama. Jen do strašidelnýho zámku mě nedostali :o), začal jsem ječet už jen co jsem zahlédl ježibabu točící se nad zámkem :o))).

Fotky z pouti i z kola už jsou přidaný v albíčku http://rodina.cz/…um/album.asp?…

O víkendu jedem prvně na chalupu zahájit sezónu, tzn. uklidit a vyhrabat zahradu po zimě a udělat generální úklid v chalupě, kde se ještě navíc v květnu chystá malování a vyměňování některých podlah v chalupě. Já se těším na svoje stroje, sekačku, traktor a všechny hračky, který jsem od podzimu neviděl :o))). A jestli bude hezky tak možná uděláme první grilovačku nebo aspoň oheň a buřtíky :o).

Nový byteček už zdárně roste, většina domků už maj tři patra nahoře z plánovaných čtyř a už se to aspoň nějak rýsuje. Naši už vyřešili všechny klientské změny, k tomu si mě sice nepřizvali, ale vím, že koupelna bude mít velkou hydromasážní vanu a že bude ve světle zelené barvě a záchod ve žluté. :o)).
O další věci jsem se nezajímal…:o)
Mamka: holky, tak jsme to konečně dali dohromady, vyšli nám nakonec skoro se vším vstříc co jsme chtěli, takže už máme vybranou komplet koupelnu i Wc i s obkladama, dveře vnitřní i venkovní, povrch terasy, podlahy a všechny možný zásuvky, osvětlení a vypínače. Zbytek se bude řešit až po kolaudaci a předání bytu. Docela překvapili, protože původní termín k nastěhování zněl srpen 2007 a řekli nám, že do konce ledna to bude komplet dokončený, pak že si nechávají 3 měsíce na drobné úpravy domků, okolí a kolaudaci a v průběhu května bychom měli podepisovat smlouvu a přebírat byt. Takže to je tak zhruba za rok a kousíček, už se strááášně těšíme :o))) a pak můžem začít plánovat toho slibovaného mimíska o))).

Tak mamku už jsem vyhodil :o) a už se s vámi rozloučím, už jsme moc dlouhý :o))).Zas něco dalšího o sobě prásknu v dalších komentářích :o)))

Mějte se krásně a všem posílám jednu slaďounkou :o)))).

Páčko, školkující Šíma + mamka
Zdravím všechny

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 05.04.06 15:11

Ahojky holky,
znáte mě ještě? Jestli ano, tak vás zdravím z opět zasněženého Liberce a posílám pozdravy i od těch mých zlatých pilůtků.
Nestihla jsem přečíst všechno, co jsem zameškala, ale podle všeho jste už všichni školkující, v čemž za vámi zaostáváme a ještě asi dlouho budeme, protože nás nevzali do školky, kterou jsem si vybrala a do té naší místní továrny ho dávat asi nebudu. Pověst má opravdu hroznou. A taky komu by se chtělo vstávat brzy ráno, když chlapci vyspávají do osmi hodin.
Jinak u Vojtíška žádné výrazné změny nenastaly, jenom se letos naučil lyžovat, chodila jsem s ním obden na sjezdovku, abych ho nechala učit naší celkem drsnou kamarádkou, která ovšem dosáhla výsledku velmi brzo, takže ovoce to přineslo. Ono to vyhovovalo i Štěpánkovi, který vždy celé odpoledne na sjezdovce prospal.
Když už jsem se tedy zmínila o mém druhorozeném, tak vám jenom ve zkratce řeknu, že je to reklama na děti a klidně si pořiďte druhé mimčo. Je to naprosto vysmáté miminko, které jenom hamá, spinká nebo si hraje. No prostě naprostý opak Vojty, ale asi jsem si to zasloužila :-). Taky naprosto v pohodě přibírá, momentálně má váhu Vojty na roce :-), takže nás paní doktorka do nemocnice určitě posílat nebude (jestli si vzpomínáte na problémy u Vojtíška, který má momentálně 14 kilo a je naprosto v pohodě).
Co se týče aktivit, tak dost často chodíme do místní ZOO, je to totiž momentálně jediné možné místo na klidnou procházku bez hovínek, kterých je opravdu po okolí po této zimě požehnaně. Mimochodem tady ještě zcela nezmizel sníh a včera byl opět zasypán novým. Také chodíme dvakrát týdně na trampolíny, to je aktivita, kterou by nám určitě všechny děti záviděli, protože se jedná o ty veliké závodní a také se to koná ve velké gymnastické tělocvičně, kde nám jsou všechna zařízení k dispozici a hlavně je tam velké tréninkové koryto úplně zasypané molitanovými odřezky, takže Vojta tam skáče bezpečně tak ze dvou metrů.
Jinak Vojtíšek brášku úplně miluje, vůbec jsem nezaznamenala nějakou žárlivost, jenom ho občas samou láskou trochu umačká :-).
Tak to je asi všechno, na co si momentálně vzpomínám, což je co říci, protože můj mozek už je mírně zakrnělý a bude hůř.
Moc ráda vás někdy uvidím, mějte se hezky
Zuzka + Vojtíšek (skoro 3,5 roku) + Štěpánek (skoro 6 měsíců)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.04.06 17:44

Ahoooooj Zuzi!!!!!

Zdravíme do Liberce! A ty trampolíny teda dost závidíme. Verča trampolíny miluje a tohle musí být fakt super.

Ono se říká, že když je první dítě na zabití, druhý se vám odvděčí. Mamka tvrdí, že u nás to tak bylo a ségra byla velmi klidné dítě:-))). Já mám raply oba, ale je pravda, že Verča aspoň nevyžaduje tolik fyzické aktivity. Zato je větší pokušitelka a piklířka (jako že kuje pikle:-)

Hovínka po zimě vylezly asi všude, je hrozný, když chce člověk po jarním deštníku natáhnout tu čerstvou jarní vůni země a místo toho se málem poblije…

Doufám, že se zase ozvete a že spácháme něco, abychom se všichni potkali.

Jana a spol.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 05.04.06 23:00

Ahoj Jani,
zrovna jsem zjistila, že jsem nepřítel na vašich stránkách a nemůžu si vás prohlédnout, tak jestli nás můžeš povolit, tak budeme rádi :-).
Jinak na hovínka já mám dokonce kamarádku, která má dva labradory a velmi poctivě po nich sbírá, ale jelikož je tím známá, tak občas musí vyčistit i terén, kde si naši miláčkové hrají, i po cizích psech. Začalo mi jí být líto a od té doby nosím igelity také. Tady v Liberci je to hodně velký problém a nechápu, že je toho sposta i na dětských hřištích, ti lidé opravdu nemají soudnost.
Zdá se to jako banalita, ale poté, co trochu slezl sníh a já vyjela před barák, kde se mi hned dva poklady nalepily na kola, tak se mi najednou vůbec nechtělo chodit na procházky, což s tímhle prckem moc nejde.
Moc ráda se s vámi setkám, kdy máte nějaký basebolový zápas? :-)
 Zuza

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.04.06 00:51

Täk jsem chtěla popsat, jak jsme skvěle zvládli přesun do nového školkování. Jenže jediný, kdo zatím zvládá, je Johanka. Mně namíchla jedna paní učitelka hned první den, tak jsem si řekla, že lepší bude, když bude jezdit tatínek, toho naštvala paní učitelka hned třetí den a navíc jsou to věci, na kterými zůstává rozum stát, takže zatím nepíšu nic a jdu řešit, jestli zítra nepomůže zařvání v nové školce (což dělám vysloveně nerada a mám z toho tělo celé opupínkované), tak začnu koumat, jestli bychom nezvládli a nebylo by možné se vrátit - na buzerace ubližující Johaně nemám čas ani náladu. Jestli paní učitelky nechápou, co je pro dítko nutné dodržovat, tak já to za ně dělat nebudu, to se na ně radš vyfláknu ať si sháněj jineho obětního beránka, co zoufale potřebuje hlídání
Uff, poslední věta byla hodně zlá, ale holt jsem zmlsaná z předchozího školkování a podle dokotrů Johanka krom rodiné lásky potřebuje i školkovou speciální péči a tam kde má být, si ji asi budu muset vyřvat, jdu na to zítra, vysvětlím o co šlo a jak jsme dopadli.
pa
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.04.06 08:55

Ahoj Zuzi,
už jsi friend.
Tatínek teď baseballuje na Floridě, tak musíme počkat. Ale zjistím. A rozhodně uděláme nějaký srazík, už jsem vás a vůbec všechny str¨ášně dlouho neviděla.
Dost se mi líbí to frndulčino hřištěpark.
Zvoní, jdu za primánkama bobečkama.
 Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.04.06 13:54

Ahoooooj kamarádi

Huráááááá je tu nový deníček. My už jsme se s mamkou báli, že jste se všichni někam rozutekli.

Vítáme zpět Vojtíška a také nového člena Štěpánka. Už jsme vám hned omrkli albíčko a Štěpánek je teda mooooc hezkej chlapeček, takový pěkný dlouhý vlásky má. Vojtíšku moc vám to spolu slušíííí.
Jinak mamka je takový antipejskař právě kvůli těm „pokladům“:) U nás je toho taky dost a bohužel zlepšení je v nedohlednu:((

Nám už se minulý týden vrátil taťka, tak jsme tu konečně zase ve čtyřech. Ještě teď si ho ale musím hlídat a když není doma, tak se hned mámy ptám kam šel. A když šel odvézt babičku na letiště, tak jsem to obrečel, páč jsem si myslel, že už zase letí pryč:)

Na Matějskou se taky chystáme, snad bude o víkendu hezké počasí. Táta už totiž začal chodit do práce, tak můžeme jenom v sobotu nebo v neděli. Ještě ani nevíme který den o víkendu bude mít táta volno:(

Minulý týden jsme byli koupit nové kolo. Já totiž ještě loni pořádně nedosáhl na šlapky a neměl sílu na to šlapání a letos už to teda jde. Tak se teď ze mě stal spokojený cyklista:)) Výběr kola byl jasný, musel mít zvoneček:) Vybráno jsem měl hned.

Šímo, tak to tě ty neštovice moc nezlobily co? Stejně jako mě. Mamka chce v létě dát naočkovat Filípka, protože je neměl. A na to očkování pak půjdeme asi všichni aby jsme měli klid od pásového oparu do budoucna, ještě se prej na to mamka musí pořádně informovat a pak si půjdem pro píchaneček. Mě s mamkou čeká ještě další včelička na žloutenku a pak budeme mít na hoooodně dlouhou dobu vystaráno.

Jinak pořád školkuju, jsem tam spokojený. Teď máme dost často ve školce pohádky a různé představení v kulturním domě. Zrovna včera jsem dostal řidičské oprávnění na kola, koloběžky a tříkolky:) A v týdnu byl u nás ve školce vopravdickej policajt:)) Za pár dní nás čeká ve školce drezůra psů a hadi, no to bude něco pro mě:o))))

Johance přejeme co nejlepší přesun do nové školky a taky úspěšné stěhování.
Jdeme ještě omrknout fotečky:)

Zdravíme všechny a budeme se těšit na srazík:)
Ahoj David s mamkou Evou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.06 21:10

Ahojte všichni,

tak jak jste na tom v Praze? Máte zimu podle předpovědí? V Brně je sluníčko a krásné jaro, tak doufám, že nám nic nepošlete.

Romčo, a co teda v té nové školce dělají, že tě tak točí? Už se to trošku zlepšilo?
Já jsem byla opět nadšená u Filípka ve škole. Chytli fakt skvělou paní učitelku. Nejen, že jako jediní jedou na dvě školy v přírodě a k tomu ještě výlet. (A nepočítám lyžařský víkend v Orlických horách). Teď jsme na třídních schůzkách dostali překvápko - paní učitelka pro každého vypálila cd se 160 fotkama ze všech akcí, které spolu zažili. Akorát jsme jediní, komu se nechce otevřít:(((. Musím to ještě vyzkoumat.

Filípkova láska pokračuje zvláštně. Obrovské keramické srdce sice předal, ale holky Míši řekly, že jestli si je vezme, vyhodí ji ze své party. Tak si je nevzala.
Dovedete si představit tu hromádku neštěstí, co mi pak doma seděla?Teď má Filda v plánu to srdce zabalit a poslat jí ho poštou, je přesvědčený, že nebýt holek, ráda by si ho vzala. Tak uvidíme.

No a Verča se rozhodla, že nebude chodit do školky. Takže každý ráno přemlouváme. Taky si pořád stěžuje, že ji bolí bříško. Dr nic neshledal, typuju to na prdíky, ale je to fakt pořád. Ale s Fildou jsme to kolem 4. roku taky řešili. A navíc nám neustává ten kašel. Má ho hlavně po námaze, někdy suchý, někdy trošičku zahleněný… prostě mám strach, že se z ní fakt vyklubal astmatik. Na alergologii se nemůžu dovolat (i když tento hektický týden jsem si na to nevzpomněla). Tak jsem zvědavá, co to bude.

A taky jsem zvědavá, jak to bude dlouhý, tak už radši končím.

ahoj
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.06 21:13

Davídku,
to máte fakt skvělou školku. My máme taky často akce, včera jsme byli v technickém muzeu, ale tak často, jako vy teda ne!
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.06 21:22

A celou dobu chci odepsat Martině:
Fotky jsou super. Já si taky strašně přeju kolečkový brusle. Pro mě a pro Filipa. Jenom nevím, co bych dělala s Verčou. Ale varianta na kole vypadá dobře. Ale ten bruslařský park tady dost chybí. V Brně je jen pár cyklostezek, na kterých se dá i bruslit.
No a ten byteček, už se těším, jak budeš za rok psát, že se stěhujete!!
P.S. váš taťka vypadá na fotkách děsně mladě. Neměl Šímu v patnácti??? :-D
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.06 21:24

a ještě jsem zapomněla dodat, že jsme vůbec netušili, že máte všichni neštovice!!! Naše děti je ještě neměly. Takže taky vážně uvažuju o tom očkování - u Filipa. Teď, ve škole, už by se mi moc nelíbilo, kdyby zůstal tak dlouho doma.
 Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 07.04.06 21:56

Ahoj vespolek,

to jaro je príma, že? Konečně můžeme na zahradu, na písek, na houpačku, na tříkolku. I když s tříkolkou se musíme střídat se ségrou - já prý brzy dostanu malé kolo a Háňa dostane po mně tříkolku a teď v přechodné době se o ni musíme podělit (pozn. mamky - Jírovi už je motorka malá, což skoro obrečel, a uhlídat jednoho na tříkolce a zároveň druhou na motorce je nad lidské možnosti jednoho člověka, takže jsem je přesvědčila, že se střídají - můžu líp postrkovat a druhý jde se mnou spořádaně za ruku).

Se psíma exkrementama máme stejnou zkušenost. Přestože bydlíme na vesnici a skoro každý tu má zahradu, je každý kousek trávy samé h…, bohužel místo chodníčků tu máme jen díly trávy v různé fázi posranosti, tudíž nám mamka skoro nedovolí po trávě chodit (je to těžké, když po silnici zase jezdí auta). Jedno místo, kde je na trávě pár vzrostlých borovic, je dokonce tak podělané, že mu mamka říká „hovnový háj" :o))

Jinak stále perlím, takže mamka má pořád co vyprávět. Například na Apríla. Vysvětlovala mi, že můžu říct tatínkovi nějakou blbinu, třeba že má Hanička zelený vlasy, a když se tatínek bude divit, řeknu apríl. Na apríla ráno mi to říkala znovu, že mu třeba můžu říct, že jsem mu spapal harmoničku. Když jsem šel tátu vzbudit, vychrlil jsem na něj: „tatínku, já jsem ti sežral harmoničku, i druhou, i četí, prostě všechny, i to co se na to hraje takhle (ukazuju jak se hraje na brumle, protože to slovo si nepamatuju), i kombo jsem ti sežral, všechno, a Hanička má červený vlasy. Taťka se divil, co to plácám, až mu to docvaklo, že je to asi apríl, protože to klíčové slovo jsem taky zapomněl :o)
Jindy mamka říkala Haničce, ať se jde oblíct, ale ta místo toho běhala svlečené a skákala na balonu. Pokáral jsem ji: „Haničko, maminka říkala oblíknout, ne skákat, no tak si trhni, mně je to jedno". Hehe odkohopak jsem to asi odposlouchal?

Mějte se fajn, ahoj Jíra

Ještě od mamky:
Holky už i mně se to krátí, příští týden jdu na schůzku do práce, někdy na podzim bych se měla vracet, doufám, že mě budou chtít a taky doufám, že se s novým šéfem (Francouzem) vůbec dorozumím. Anglicky jsem nežblebtla čtyři roky, na druhou stranu mi roste sebevědomí, protože když se dorozumím s hotentoty jako je Jíra a Háňa, co bych nepochopila dospělého :o)) Snad to dobře dopadne.
Zápis do školky taky proběhl, pokud půjdu do práce, snad problém s přijetím obou dětí nebude. Háňu vezmou až od narozenin, ale to nějak vyřešíme (máme už babičku v důchodu).
Naše školka má jen dvě oddělení - prťata a předškoláky, takže obě děti budou zezačátku spolu. S jednou učitelkou se znám, je to místní holka o rok starší než já, pamatuju si ji ještě ze školy (nebyla moc oblíbená, spíš takový ten typ ošklivé kačátko). Ne že bychom byly přímo kámošky (i když kdysi na táboře jsme spolu dokonce byly ve stanu a ona na mě vzpomíná jako na jednoho z mála, kdo se jí neposmíval), když se náhodou potkáme, zastavíme se na kus řeči. Takže doufám, že mě ve školce žádné nepříjemné překvapení co se týče učitelstva nečeká.

Toť reportáž z vrabčího hnízda, za všechny vás zdraví Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.06 22:03

Tak Apríl u nás taky proběhl.
Ovšem Verunkou zcela nepochopený. Ráno mě Filda vzbudil, že se nám utrhlo umyvadlo. Naštěstí tomu neuměl dodat tu správnou naléhavost, tak jsem spala dál:D.
Ovšem větou „Veru, máš na hlavě pavouka!!“ ji vyděsil k smrti. Vzpamatovávala se z toho šoku ještě dalších 10 minut, myslela jsem, že ho zaškrtím. doufám, že mu to jednou oplatí.
Ahoj
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 07.04.06 22:23

Ahoj Jani,

to je asi zdání na těch fotkách :o)))), Jirkovi bude letos 36 :o))). A brusle si určo pořiďte, aspoń nebudeš běhat za Verčou, když bude jezdit na kole :o) a prý se na nich hubne :o)))).

Pa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 07.04.06 22:36

Ahoj Filuťáci,

pěkná zrada :o(, na chalupu jsme nejeli, prý mají naši dost práce před velikonocema a ještě spoustu nějakého zařizování, takže se pojede až za týden na prodloužený velikonoční víkend :o), a já se tak těšil.....:o).
Mamka dneska zadělala těsto na perníky a zítra se chystám jí asistovat u pečení (teda hlavně u vykrajování a válení :o). koupili jsme nový vykrajovátka, máme zajíce, vajíčko, kuře, kachničku, ovečku a čtyřlístek. Už se těším, až to bude hotový, protože perníčky já moc rád :o).
Taky malujeme velikonoční výzdobu na okna barvama na sklo. Mamka předkreslí obrázek korekturou a když to zaschne, tak já ty obrázky barevně vybarvím, prý to dělám i hezky a jde mi to a hlavně mě to baví a na delší dobu zabaví :o))))).
Dneska jsme ještě koupili malý pomlázky na ozdobu a beránka a kachničku na zapíchnutí do květináčů. Taky se těším, až budeme péct mazance, to bude stejný jako vánočky a budu tam moct zapichovat mandle a následně je ohlodávat a beránkovi sním zas hlavu jako loni :o))) ještě před velikonočním pondělím. Ta'tka mi řekl, že v týdnu koupí velkou pomlázku a pak mamku pěkně sešviháme, protože nás zlobí a nechápe, že my po sobě zá:,–(ně neuklízíme, neposloucháme, všude drobíme, televize nám řve a na záchodě občas zapomínáme zvedat prkýnko :o)))). Tak aby věděla, že nás už s těmahle zbytečnostma nemá obtěžovat! :o). Ale mamka řekla, že když jí to bude hodně štípat, že na nás vyleje kýbl ledový vody, takže jsem zvědavej kdo z koho :o)))).
O víkendu má být krásně, tak doufám, že se mi aspoň jednoho člena rodiny podaří vytáhnout na kolo a kolobrndu :o))).

Tak krásný víkend!

Pac a pusu Šíma :o)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.04.06 00:53

Tak první týden v nové školce proběhl, ovšem za stavu, kdy mě Standa s Filipem udržovali na kilometry daleko, abych neřekla pančelkám něco, čeho bychom všici litovali.
Začlo to první den, plán byl dorazit po půl osmé (rozhodně ne dříve, raději před osmou - prosila paní ředitelka), předat Joko, chvíli pobýt, doladit finanční a organizační náležitosti a po obědě Johanku vyzvednout. Leč průser - zaspali jsme a dorazili až v půl deváté - Standa nás vyhodil jen z auta a chvátal do práce, já se šla omlouvat. Ještě drobné zdrženíčko přede dveřmi, abych si vzpomněla, jakéže znamení má Johančina třída - Berušky se na přihláškách neobjevila - a tudíž na který ze zvonků zazvonit. Přišla paní učitelka, stihla jsem říci pouze jméno a dostala dvouminutového sprďáka, že takto se nechodí a proč jsme nezavolali (paní ředitelka tvrdila, že volat musíme, pouze když nejdeme nebo přijdeme po zahájení dopoledního programu po deváté hodině), sice nám byl zařízen oběd vč. svačin, Johanka se nadšeně převlíkala a hledala, kam dát botičky, kam bundičku, kam věci na převlečení a do toho se paní učitelka ptala, jaká specifika Johanka má, byla velmi udivena, že tam bude spát už od středy a jako naprosté novum pro ni byl fakt, že nenastupujeme poprvé do školky, ale přecházíme z jiné. Myslím, že o jejích zdravotních dispozicích nevěděla ani zbla. Ve „speciální třídě“. Pak se šla věnovat jiným dětem a já stále ukazovala Johance, kde co je, pomáhala s oblékáním a vyřizovala finanční záležitosti s paní hospodářkou - jsem dobrá, vše popisované jsem zvládla během sedmi minut.
Johanka zaběhla do třídy, já ještě přebírala papíry od hospodářky a pak jsem šla za ní. No a byla jsem vyhozena paní učitelkou, že prý na mě nemá čas a že jí tam narušuji program malování (děti si na stolcích malovaly, Johanka tam dostala svou dodatečnou svačinku a malovala si do chleba). Až mezi dveřmi na mě zavolala, že choděj na vycházky a jestli Johanka neutíká. No to já nevím, v předchozí školce měli obrovskou zahradu se :,-(em a i když stranou od všech silnic, tak na vycházky nechodili, tato školka má malé hřiště ve dvoře a v okolních ulicích je o zlomkrk chodit pro dospělého, s hadem dítek to musí být zajímavé - ovšem dodnes nevím, zda Johanka při vycházkách neutíká, komunikace na toto téma ustrnula.
Pak už jsem tam raději poslala Standu, ať si na něj zvyknout, většinout stejně budou jednat spíše s ním. No zase jsme měli máslo na hlavě, ve středu, kdy Johanka měla spát a tudíž brát ve školce svůj chytrý sirupek, Standa zazmatkoval a nevzal popsanou krabičku a olepenou stříkačku, ale novou stříkačku, do které natáhl přesnou dávku léku. V jedenáct mi volali ze školky, že neidentifikova­telnou tekutiny v jednorázové stříkačce dítěti podat nesmějí. Jasně, naše chyba, omluvila jsem se za manžela, řekla, že napravíme a dodáme lahvičku s čistou stříkačkou a přesným popisem, tak prý dobrá.
No a odpoledne dorazil říčný Standa, prý nejde o to, že je to neidentifikovatelná tekutina, ale o to podání do úst jednorázovou stříkačkou. Máme prý dodat originální odměrku (nemá rysku na naši dávku, navíc měří špatně a je z téže hmoty jako stříkačka) nebo naučit Johanku na lžičku (totální nesmysl - míra, bryndání, hygiena). Celou eskapádu ohledně sirupu dorazila paní učitelka „prosbou“: potřebovaly bychom, aby si maminka vyzvedla Johanku v pátek po obědě, když nepracuje - nebude jedna učitelka. Standovi to jako prosba nepřišlo. A navíc oba jsme předchozí dva dny zažily, jaké to je, když se Johana po obědě nevyspí (tj. do deseti minut po jídle nezalehne na lehátko). Potácí se cestou domů, zadřímne v autě nebo v tramvaji na deset minut jízdy, pak se nechá totálně tuhá vynést do čtvrtého patra a přede dveřmi se už naprosto vzbudí a užívá si nádherného hyperaktivního záchvatu celé odpoledne až tak do jedenácti v rámci přetaženosti.
Takže se projednou pochlapil a rovnou oznámil, že manželka nepracuje, protože stěhuje a že Joko se musí vyspat. Navíc uzemnil paní učitelku tím, že si zavolal „Johanko, kapičky“, Joko přiběhla, poslušně otevřela ústa, on vstříkl tu neidentifikova­telnou tekutinu, Johana se sama oblékla a šli domů.
Další den jsem byla nachystaná, že jestli dávkování stříkačkou (jde o 0,3ml na běžné míry) neprojde, tak nejprve zavolám do původní školky o navrátila, pže na to nemusíme docházet do speciálky, a v nové školce jim troška pošramotím reputaci.
Naštěstí se Standa z nasranosti vyspal a tak tam dojel sám a tudíž jako chlap pečovatel byl opečováván a dopadlo to dobře. Dnes navíc místo mě (stěhující, zaměstnané hlídáním zedníků apod.) vyzvedával poprvé Filip - jeho zážitky neznám, ale neříkal nic zběsilého, takže asi v pohodě. No jsem dost rozpačitá, v „nespeciální“ školce se Johaně dostávalo mnohem více pochopení než tady. Ale Joko je zrovna ve stavu, kdy každé dítko, které pozdraví, je kamarád. Školkuje děsně ráda a přijde mi, že je jí jedno, kde. A tady si navíc našla jednu mladinkou učitelku, kterou okamžitě adoptovala - dost se na ni zafixovala, ale třeba to tak má být. Přišlo mi, že se maj rády holky obě. No a tak mám vlastně prééé, školkuje Johanka ve spolupráci s tátou a bráchou, jde to mimo mě. Počítám, že až ji přijdu někdy vyzvednout, tak že budou kyslé ksichty, ale když to bude fungovat, tak co. Johaně se tam líbí, mně ne, tak tam holt já chodit nebudu :-)))))
A to je ve zkratce první týden ve speciální třídě pro děti s neurologickým nálezem LMD a logopedickými problémy. Zlatá rodinná školka.
Stěhování sice probíhá dle plánu, ale tak nějak divně, nakonec prostě budu muset daleko více věcí opravovat až za provozu, myslela jsem, že měsíc na rekonstrukci bytu bude stačit, ale nacházíme stále nové a nové průšvihy, takže asi ne. No do konce dubna musím vyřešit aspoň dvě místnosti, zbytek se uvidí. Jedna je téměř hotova, něco doděláme teď o víkendu, snad i upravíme tu druhou, no a kuchyň a dětský pokoj se holt budou dodělávat průběžně. Stejně ještě musím přemístit patro. Ale jinak zaplaťpámbů máme většinu babičkovských věcí vyřízenu, jeden byt předán, druhý z větší části vyklizen (je to pro bratrance, takže vyklízím jen věci, co chci použít a pak osobní věci mámy). No prostě práce jak na kostele.
Tak proto tak nějak nepíšu, i když často jukám. Ručičky utahané od stěhování už nechtěj psát, navíc se mi udělal v pravém zápěstí rosol, vytlačuje mi hezky jeden kloub a bolí to docela nepříjemně, ale na cucání ještě nemůžu, to pak bolí mnohem víc a nesmí se s tím hýbat vůbec, takhle s obinadlem aspoň něco zvládnu
Jo a ještě jednu radu do života. Hrabal tvrdil, že když se nudíte, máte si koupit medvídka mývala. Já říká, že kdybyste si náhodou připadaly nevytížené, pořiďte si do bytu aktivní ale dost senilní prababi. Spousty dnů trávím hledáním různých věcí, ať těch, které nově přišly do domácnosti a své místo teprve hledaly, nebo i těch, jejichž místo se již deset let nezměnilo, tedy teď už vlastně jo. Babi se tu nudí a chce pomoci, a tak kdykoli se otočím, tak něco uklidí. A uklidít to téměř naprosto nedohledatelně. Navíc si je toho částečně vědoma a aby neztratila hrdost, tak se nesnaží vzpomenout, ale rovnou na každou hlášku „sakra, kde mám klíče“ apod. reaguje hláškou - já je neviděla, já je nebrala. To je znamení, že musím hledat na místech, kde klíče obvykle nemívám :-))))
Tak se mějte, a já pak zase sepíšu, jak pokračujeme.
Romana a hláškující Johana (na chybějící část z Kindervajča zklamané Sakua páce, vyšperkované dovětkem Já se na to vyseu na takovou páci)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.04.06 15:53

Díky za obsáhlé info. Mě by docela zajímalo, co jste dělali v minulém životě. Vy jste se museli děsně flákat, že teď máte takový šrumec:-).
Asi je to fakt všecko o lidech, ať má školka v názvu, co chce. Ale jestli je tam Joko spokojená a jestli se podaří je smířit se stříkačkou, tak je to asi v pořádku. V té minulé Johance sirupek nedávali vůbec, že?
Co všechno bylo v novém bytě třeba zrekonstuovat?
Prababi pozdravujem!!
Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.04.06 16:01

Ahojte všichni,

tak jsem se těšila na příjemný víkend. Dneska poklidné dopoledne, pak návštěva kamarádky se 3 dětmi, zítra sraz se spolužačkami z VŠ a jejich dětmi.

Verča zase všechno změnila.
Ten její kašel je tak úporný, že jsme jeli na pohotovost. Pan doktor shledal zánět nosohltanu, možná začínající tracheitidu, možná začínající angínu, každopádně kašel alergického původu, tudíž k řešení na alergologii, kam se už 14 dní nemůžu dovolat. Takže vlastně nevím, co jí je. Sám řekl, že vlastně nic, ale měla by být v klidu. Tak nevím, doma se mi být nechce, ven s ní mám strach, jsou tam pyly a prach z okolního staveniště :-((. Asi jí pustím Lvího krále. Ale venku je tak krásně!! Navíc nevím, co s Filipem. Ten se doma dost nudí, ale samotnýho ho ven nepustím, nikoho tu nemá. A Verču samotnou taky nemůžu nechat. Taťka přijede až ve středu :-((

Nakonec jsem to nevydržela a přestože doktor řekl podporovat vykašlávání a až na noc protazin, dala jsem jí aspoň Silomat. Ten její kašel nemá s vykašláváním nic společného.

Tak jsem si tady postěžovala. Nechám jedno dítě u TV, druhé u počítače a jdu si sednout na balkon.
Mějte se
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.04.06 16:10

Vyprávění o to, co nutno zrekonstruovat, by bylo na ještě delší komentář, tam není v pořádku jediná klika, všechny podlahy, okna, zdi, rozvody atd. atd. atd. atd. atd. A bohužel to není o tom, že my to chceme jinak než předchozí nájemník, ale o tom, že je to rozbité a nefunkční nebo slušně řečeno „silně amortizované“. Zatím řeším kuchyň, ještě ne do krásy, ale do funkčnosti (aby tekla voda, šel plyn a bylo jak svítit a kam zapojit spotřebiče. Babiččin pokoj je taky z devadesáti procent hotov, chybí koberec a jedna sádrokartonová přepážka. Dnes jsme čistili zdi v obýváku a Standa tam teď maluje, parkety jsme vzali jen zlehka bruskou. Příští týden se bude kachlíkovat a zařizovat kuchyň - zatím jen provizorně, no a další týden už asi bude finální stěhování, s tím, že Filipovo patro se postaví až v květnu. No a pak už budeme opravovat zvesela bydlíce a to se přeci nepočítá, navíc bych se už měla taky poohlédnout po nějaké práci.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.04.06 16:17

chudák Verča, takhle kašlat na jaro. Tak to jí s Johankou posíláme jednu cibulomedovou pusu na uzdravení. Venku je vážně nádherně a já jsem tu zahrabaná ve skříních, odkud vystrnaďuji naše poklady - a že to jsou archívní kousky :-)))
Johana se taky nudí nebo vzteká, pže jí zakazujeme pomáhat - jsme velmi zlí.
Zítra se snad dopoledne zadaří cirkus, tak doufám, že jí to tím trochu vynahradím.
Tak fůůů, fůůů, ať je Verča brzičko jak rybička.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.04.06 17:30

Hm, tak pevné nervy, ať vám to pěkně odsejpá a navrch nějakou pěknou prácičku, ať je z čeho zařizovat.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.04.06 17:32

Děkujem, škoda že si holky nemůžou virtuálně pohrát spolu. Lví král už skončil, jdeme hrát krtka. Nečekaně se tu objevil strejda, tak jsme ho vyslali s Fildou a s kopačákem před barák. Aspoň něco.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.04.06 20:42

Tak už hvízdáme a inhalujem :-((.
Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.06 09:41

Chi, Filda nema chybu … ten pavouk byl dobry tah:-)))) … jen chudak VEru, co?

Filipek mne tou laskou zcela dostava … jsem zapomnela, ze i v tomto veku se da nadherne a blaznive zamilovat.
A nase Nika taky do skolky po ranu nechce … duvod je, ze se musi jeste pohrat … jakoby si ve skolce vubec nehrali:-))) Takze kazde rano pruda … ktera konci az nastupem do auta … pravda zacina az ve chvili, kdy se ma oblikat …do te doby v poho, nebot si hraje:-)

Pusu tem tvym krasnym rostakum

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.04.06 17:09

Tak juž jsme doma z cirkusu. Johanka zvládla celé dvě hodiny produkce v pohodě. Škoda, že byla dost zima (stan byl vytápěný), takže o přestávce děcka pěkně vymrzla, Joko se stihla polít džusem, ale po přestávce byli tygři a to nás zase rozehřálo. Nakonec jak nemám ráda cirkusy, tak ten národní cirkus je vlastně docela malinký rodinný podnik, napočítala jsem tři rodinky - akrobaty, tanečníky včetně fakíra, polykače ohně a odborníka na kungfu (táž osoba), krotitelskou famílii, a pak páreček klaunů. Za velký peníz s málo lidma slušná muzika, zvířata dělala jen to, co dělaj ráda, akrobati cvičili nikoli o zlomkrk, ale tak pro radost, semtam se něco nepovedlo, takže bylo repete. Prostě pohodička. A Johance se to hodně líbilo. Už si asi troufnem i do divadla, pže až na pár chvilek, kdy špatně viděla a tudíž si stoupala na lavičku, se chovala jako velmi solidní a nadšený divák.
Majdalenčiny holky jsou už protřelé pár cirkusama, ale taky hodnotily skvěle, malé Terezce se líbila světýlka na plátně stanu a to jí stačilo, brekla jen párkrát.
No a pak jsme dorazily do nového bytečku zkontrolovat chlapy - holky, to moje trdýlko zlatý, Stanýsek nedoceněnej, von vám vymyslel do pokoje barvičku - sluníčkovou. Vypadá to senzačně a moc se těším, až se tam zabydlíme. Majdin manžel zase udělal zeď, jako když střelí, myslím, že to bude jediný rovný kousek zdi v tomto bytě :-))))
Filip tam teď dodrbává parkety, takže do středy bude nachystán obývák k bydlení a pak už to snad posviští. Jsem ráda, že to zase chvilku klape.
Ahojky, nehvízdejte, nemaroďte, Jaro si jen vyběhá povolení k pobytu a za chvilku je zpátky - dnes mi sice chybělo, ale dalo se přežít
Romana a Johanka pečící dort (právě míchá těsto na hrnkový perník)

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.04.06 18:59

Čau kamarádi

Verunko přejeme ti aby jsi se co nejdřív uzdravila. Ať už tě ten zatracený kašel nezlobí.

Já jen rýmuju ale lehce. Já teď marodit nemůžu, protože ve čtvrtek jedeme na ten výlet a ten přeci nemůžu zmeškat. Já už se tak těším.

Dnes je tu zase zataženo ale včera bylo krásně a tak jsme vyrazili na Matějskou. To byla paráda. Hezky jsme se povozili, moooc mi chutnala cukrová vata a ledová tříšť a další dobroty. Byli jsme s Filipem spokojený:) Letos poprvé jsem si taky mohl vzít sluneční brýle, já je nosím strašně rád. Vadí mi, když mi svítí sluníčko do očí.

U nás doma to velikonočně moc nevypadá:( Aspoň, že v té školce je to lepší. Teď malujeme vajíčka a už se těším až si je budu moct vzít domů. Všechny školkové výkresy a výtvory si pyšně donáším domů a ukazuju taťkovi:)

Dnes jsme si doma hezky s Filípkem pohráli. To byla dnes samá láska a žádné hašteření, tak byla mamka spokojená. Já jsem taky moc rád, že mám brášku a že si s ním můžu hrát. Ani si neumím představit, že bych byl sám. To by asi byla nuda:o)
Minulý týden jsme si s Fildou taky jednou takhle hezky hráli a rozbili jsme našim lustr v ložnici. Jsme si házeli s takovou malou hračkou a Filda se trefil do lustru a pak už jsme slyšeli jen ránu a střepy. To měla máma radost:))

My se teď jdeme vyčvachtat do vany, tak musím končit. Johanko vám přejeme příjemné stěhování bez komplikací a super školkování. Mějte se všichni hezky.

Ahoj David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.04.06 19:12

To si to Johanka hezky užila, supeer.
Romano kam jste se to vlastně přestěhovali? Já vůbec netuším.
Tak ať se Vám pak spokojeně bydlí.
Ahoj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.04.06 19:18

Ahojte na konci víkendu!

Děkujem za účast, Ventolin zabral, takže Verča už kašle jen občas a v průduškách jí hvízdne taky jen občas. Tak teda asi máme astmatika.

V Brně dneska bylo NÁDHERNĚ. Ráno se to sice tvářilo studeně, ale brzy se oteplilo. Filípka si naštěstí děda s babičkou vzali na výlet na Stránskou skálu - jsou tam nějaké vykopávky, továrna, ve které byl druhej děda nuceně nasazen, spousta jeskyní ke zkoumání a skal k horolezení. Takže po 5tihodinovém výletě nám bylo vráceno totálně vyřízené dítě.

Verča měla klidový režim u pohádek na počítači a já jsem si to užila. Přečetla jsem si časopis, zacvičila hodinku, vyzkoušela letní šatstvo (je to horší než jsem čekala)… Sice jsem s Verunkou mohla malovat vajíčka apod., ale dopoledne pro sebe taky není k zahození :-)).

Romčo - sluníčková je naše oblíbená, určitě to bude vypadat perfektně.

Davídku, taky tady máme kolotoče, ale Matějská to není, tak to před dětmi tajím.

Jo a na ten sraz s vejškou jsem úplně zapomněla, jak jsem celý den řešila Verču. Tak jsem se těšila a nic. Ale asi je to dobře, protože by tam lítala a večer by hvízdala ještě víc.

To je od nás vše, nevíte, kde se toulá Viki?

Jana a spol

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.04.06 10:30

Furt budeme na Céčku, tentokrát v Holešovicích v Plynární. A dokonce už budou nejen možné, ale i vítané návštěvy a kolem spousta těch velkých parků, kolaudační komise (v několika vlnách) se už vytvářej a domlouvaj termíny. Takže se budu těšit, jak jen to tam bude trocha k bydlení, dám vědět.
pa
 Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.04.06 12:35

Ahoj Joko,

ten cirkus Ti závidím, já bych býval šel, ale neměl se mnou kdo jít :(, všichni byli něčím zaneprázdněný, takže pro tentokrát jsem měl smůlu. Čtu, že jsi taky zdatná cukrářka, přijeď s mamkou za mnou válet a vykrajovat velikonoční perníky :o), pomocnici bych uvítal :o)))). Škoda, že budu velikonoční pondělí na chalupě, přijel bych Ti našupat na zadek :o)))))).

Pa Šíma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.04.06 12:38

Čau Davídku,

ta cukrová vata je žůžo lepidlo, co :o), já jí měl i na čepici :o).

Přemluv mamku, ať zas někam zajdem, už jsme se dlouho neviděli......

Pozdravuj bráchu!

Šíma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.04.06 12:41

Ahoj Verčo,

to je dobře, že už je Ti líp, tak koukej odpočívat ať jsi do velikonoc fit :o)

Papa Šíma

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 10.04.06 18:53

Ahojky Filutové,
tak my jsme tedy měli taky pěkně divokej víkend.
V sobotu bylo moc hezky a tak jsme chtěli jet na velikonoční slavnosti na zámek Sychrov, ale taťkovi se protáhla letecká schůze, ostatně jako skoro každý víkend, a tak jsme zůstali na letišti a zkoušeli, jak to po zimě Vojtíškovi půjde na kole. Před zimou to totiž byla pěkná bída, protože stále šlapal dozadu. No, nejdříve jsme zjistili, že kolo je asi poněkud malé a že by to chtělo větší typ, ale nakonec se Vojtíšek rozjezdil, takže takové poleno snad opravdu nebude. Zatím jezdí s pomocnými kolečky, ale asi je sundám včetně šlapek, aby se odrážel od země, prý tak snadněji získají rovnováhu a potom budou rovnou šlapat bez pomocných koleček.
Tak na slavnosti jsme chtěli jet v neděli, jenže já už jsem si v noci pěkně užila se Štěpánkem. Celou noc totiž pořádně prokašlal, po každém zakašlání jsem čekala, jestli se vůbec nadechne. Kašel byl typicky laryngitický a tak jsem na něj občas otevřela okno a ono to dost pomáhalo. Takže jsem dopoledne místo na výlet jela na pohotovost. Po cesta na čerstvém vzduchu se to samozřejmě zlepšilo, potom v čekárně bylo totálně narváno, takže Štěpánek se u mě hodinku prospal a když jsme tedy přišli na řadu, tak byl veselý čiloučký a vůbec nekašlal. Naštěstí mi doktorka uvěřila a dala mi na další noc ten čípek, který jsem chtěla. Docela mě překvapilo, že doktorka do zprávy napsala, že na dítěti nejsou známky zranění. Myslíte, že je to teď nějaké nové pravidlo?
Abyste si nemysleli, že to bylo všechno dobrodružství, tak do večera nám ulehl taťka s horečkou, Vojta dostal rýmu a já se svou chřipkou a teplotou se samozřejmě nemůžu vůbec ozvat. Takže teď tady mám tuberácky kašlající půlroční dítě, frkajícího nevybouřenýho prcka a sténajícího horečkujícího dospěláka. Já mlčím a makám :-).
Teď tady za oknem opět sněží a já si říkám, kde je to sluníčko, které nás konečně vyléčí.

Jani, s Verčou už je ta diagnóza konečná? Štěpán totiž taky trochu píská, ale nikdo se o astma vůbec nezmínil.
Romčo, vůbec nechápu, proč nám tady vykládáš, že makáš jako šroub, když stále máš ještě čas tvořit komentáře s poznámkou Přečíst zbytek komentáře…:-) Jinak se taky hlásíme ke kolaudační komisi. Jak to máte velké, vejdem se tam vůbec?

Tak se zatím mějte
Zuza + Vojta 3,5 + Štěpánek 0,5

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.04.06 19:43

To od tebe ale neylo hezké - takovéhle rejpání. A já byla tak hrdá, že při tom všem jsem si konečně po dlouhé době našla čas napsat, co se tu vlastně děje a čekala jsem velkou pochvalu. :-))))) Tak ti nevím, jestli se vejdeš do kolaudační komise :-)))))) Leda že bych přidělala zvonek do výše kolen a specielně ty budeš zvonit nohama, neb ruce budou plné tekutých darů :-)))))

Jinak si dokážu živě představit váš lazaret a vůbec ti to nezávidím. Copak laryngitída, tu nějak s pomocí čípku a jara zvládnete (prej opravdu přijde), copak Vojtova rýmička, to už zná a zvládne sám, ale ten umírající manžel - to je malér téměř neřešitelný, co? To ti přeju hodně sil na takovou pohromu.

Nápad s kolem je zajímavý, ale když sundáš šlapky, nebude to tudíž bez brzd a tudíž hodně nebezpečné? Ale zase je fakt, že na tu rovnováhu to určitě zafunguje nejrychleji.

No na „přečíst zbytek“ nedojde, Johanka chce pustit Broučky a já tu mám drobný meloušek na dodělání, tak ahojky
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.04.06 21:13

Ahoj Zuzi,

dneska jsme byly pro jistotu u obvoďáka a ten to taky shrnul, že by to mohla být laryngitida - protože jak jsem to popisovala, nebyla to dechová nedostatečnost. A prý není nikde psáno, že dítě s Verunčinou dispozicí nemůže onemocnět obyčejnou laryngitidou. Nicméně neustále stříkáme antiastmatický Ventolin a ten zabírá.
Jinak mi tehdy (před 2 lety) bylo řečeno, že pískající dítě je spastická bronchitida (ještě u toho myslím vpadávají žebra a tvoří se důlky pod klíčními kostmi při nádechu - už si to pořádně nepamatuju). A to je vlastně dětská obdoba astmatu, protože mají ty trubice ještě moc úzké. Buď z toho vyrostou, nebo ne. Verča to měla 3 x za sebou, tak ji vedou jako astmatika. 2 roky byl klid, tak jsem doufala, že z toho vyrostla, uvidíme, co dál.

Tak tam ty vaše chlapy pěkně zvládni. Já jsem si poříila před 4 lety meningitidu a loni zápal plic a už ví, že když je maminka nemocná, mají ji nechat marodit:-)).

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.04.06 21:16

Jo a s tím kolem bez šlapek už jsem to slyšela z více stran. Prý je to opravdu nejlepší způsob. Taky o tom uvažuju. Akorát se musí jezdit po rovině, aby nemuseli brzdit nohama, jak podotýká Romča. Brždění s tyčí mezi nohama by se klukům nemuselo líbit.

Romy, my držíme pěsti a jsme hrdí, že seš hrdá :-))))) Teď bych to měla nějak shodit, aby to neznělo patolízalsky, ale nic mě nenapadá, takže

Dobrou noc
Jana :-)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 11.04.06 14:32

Ahoj Zuzko,

no to jste tomu dali, koukám, že bacil si na vás pěkně smlsnul…odpočívejte a rychle se uzdravujte, snad už bzro bude sluníčko :o))).

K tomu kolu, Šímá od loňska malý horský, protože ty normální mrňavý co měli loni všechny děti jeho věku mu bylo malý a seděl na tom jako vosa na bonbónu :o). Proto jsme koupili rovnou větší, že s ním poroste :o). Má u něj výškově nastavitelný přídavný kolečka, už jsme je zvedli nejvýš co to šlo, takže když se nakloní tak už je hodně na stranu. Už jsme si všimli, že když jede a šlape rychle tak kolečka jsou ve vzduchu a drží rovnováhu. Problém nastává, když začne brzdit, to začne přepadávat, nebo když začne koukat na stranu a nesoustředí se tak jde taky ke straně. Musíme to do léta ještě vypilovat :D, myslím, že to zvládnem.
S tím kolem bez šlapek a koleček to slyším prvně, ale nepřipadne mi to moc bezpečný, jedině tak na rovince…
Už jste zkoušeli kolobrndu?

Pozdravuj lazaret! :)

Martina
P.S. to je náhodička, zrovna dlabu sushi :D:D

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.04.06 18:56

já jsem sushi nikdy nejedla :-(( Ani nevím, jestli si ho v Brně můžu někde dát. Nejspíš jo, ale nevím o tom.
 Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 11.04.06 20:48

Já jsem velký milovník sushi:) To bych mohla jíst každý den. Ale cenově to leze do peněz, tak to nejde:)) Škoda, že tu nemáme moře, to by pak byly jiné ceny:o)

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 11.04.06 20:48

Koukám, že se už neumím ani podepsat:)
Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 11.04.06 20:54

Ahoj Zuzko,
to jste si to teda hezky vybrali všichni najednou. Ale zase na druhou stranu pak už budete mít všichni klid. Tak ať se co nejdříve vyléčíte!!!

Ten sníh by mě asi položil:))
Ahoj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.04.06 21:07

Zuzko, Martino
ho'dte sem ty vaše domácí nápady na suši, na chatu už to nedohledám, tady ještě jo a třeba mě při vašem popisu napadne nějaká středoevropská verze - nazvěme to třeba šumi - ze zdrojů hypermárketových mrazáků. Rohožku si umím udělat ze špejlí nebo pšenice, rýží uvařit taky zvládnu, řasu snad seženu někde v bioprodejně - ovšem typy, kde nejlevněji a nejlepší taky uvítám. No a ještě to dovnitř.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.04.06 21:09

Evi, tebe jsem nezařadila do dotazu s ohledem na to, že naše amatérské pokusy tě musej rozesmávat :-)))). Ale taky se těším na tvé typy
 Ro

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.04.06 12:16

Ahojte všichni,

tak včera nám taťka volal z Miami, dnes už z Prahy. Je to poprvé, co byl pryč dýl, než týden a děti to fakt těžce nesou. Verunka posledních několik dní počítá snad i hodiny. Dneska ráno se vzbudila s tím, že UŽ!! A ono nic! Pak začala s přípravami, jako správná ženská, která čeká chlapa. Vyčistila si zoubky, sebrala mi krém a namazala si obličej a nohy, aby tátovi voněla:-)) Docela se divím, že nechtěla půjčit řasenku a tužku na oči. To patří k oblíbenému repertoáru a dneska nic?

Tak se mějte, nám tady neprší, vám prý jo.

Jana
(teď zrovna za přísnou paní profesorku dozírající u maturitních písemek z Aj a k tomu sprdávající všechny narušitele na chodbě. Je to fakt hrozný, jak jsou ty děcka lhostejný. Mají na každých dveřích ceduli a stejně řvou, dupou a práskají dveřmi.)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.04.06 19:19

Romčo, veškerý potřebný ingredience na sushi kupuju v Sea food shopu na Újezdě, tzn. rýži, řasu nori, ryby, sojovku, wasabi, zázvor, rýžový ocet. Sushi rýži koupíš i v hypermarketu, zn. Tandoori (půl kila stojí okolo 45,–Kč).
Já to dělám tak, že do 250ml vody nasypu asi 180g rýže, přivedu k varu, vypnu, přiklopím a nechám dojít cca 10. Mezitím ohřeju 2 lžíce rýžového octa (balelí kolem stovky) a přidám do něj lžičku soli a cukru a promíchám to s rýží. Řasu rozpůlím, jednu polovinu dám na bambusovou podložku (určo by šla udělat právě z těch zmiňovaných špejlí), potřu vrstvou rýže, na to máznu wasabi pastu a na to dám hranolek čerstvého syrového lososa nebo tuňáka. Pomocí podložky to zaroluju směrem od sebe. lepí se to, takže si oprůběžně máchám prsty v octové vodě :D. Potom ten váleček rozříznu na 6 kousků, při jídle to mácháme v sójovce a potíráme ještě wasabi, irka k tomu jí ještě marinovaný zázvor, já ho teda nemusím pže mi nechutná :(. Toto je Maki sushi.
Jako další dělám Kalifornské sushi: Rýži uvařím stejně, na bamusovou podložku dám potravinovou fólii, na tu dám přepůlenou řasu, potřu vrstvou rýže a posypu sezamovýma semínkama. Pomocí fólie řasu převrátím, aby rýže byla vespod, potom na řasu natřu majonézu, na ní dám proužek zralého avokáda a pak jakoukoliv rybu (tzn, opět lososa nebo i krabí tyčky, krevetu, někdy i kousek vařeného vejce - to dávám Šímovi a jak mu čvachtá :D:D). pak to pomocí podložky zase zaroluju a rozkrájím na 6 ks. Podávám to stejně se sojovkou zázvorem a wasabi. Šímovi dělám i verzi, že mu tám dám vařenou rybu, přeci jen mu syrovou rybu nechci dávat, ale chutná mu, pže nám občas ukradne :D).
Třetí verzi jsme ještě zkoušeli Nigiri sushi, je nejjednodušší, uvaří se stejně rýže, počkat až vychladne na pokojovou teplotu, z ní vytvaruju dlouhý váleček a na něj pokládám tenké syrové plátky lososa, podává se stejně jako předchozí, jen do sojovky rozmíchám trochu wasabi.
Já osobně mám nejradši verzi Kalifornia maki. Ale dá se to různě obměňovat, zvlášť dětem se do toho dá nakrájet různá zelenina, vařené ryby, vejce, možná i šunku a tak…:). Ovšem Šíma by tam klidně mohl mít i Nutellu :D:D:D

Takže dobrou chuť :)

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.04.06 19:26

Ještě jsem vyhrabala kde a nejlevněji:

Rýži Tandoori v hypermarketech 500g asi za 45,–.
V Tescu pořídíš všechno, sójovou omáčku Kikkoman (150ml za 56,–), wasabi v tubě (45g za 120,–)řasy Sushinori za 82,– až 150,–.
Na stránkách www.japan-eshop.com si to můžeš objednat přes net, babmusovou podložku tam mají za 60,–.

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.04.06 20:39

Marťo,
tím „v Tescu pořídíš všechno“ jsi myslela to, co jsi dál vyjmenovala, nebo komplet všechny ingredience, jak je máš v horním příspěvku. Že bych to zkusila, ale netuším, jestli je v Brně nějaký sea food shop.
Příští pátek máme kolaudaci s kolegyňkama z práce, tak by se nějaká specialitka hodila
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.04.06 22:07

Ahoj Jani,
V Tescu by jsi měla pořídit komplet všechno, mělo by se to nacházet v oddělení mezinárodní kuchyně a Tesco mívá i dobré čerstvé ryby.

Myslím, že tímhle bys kolegyňky překvapila :).

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.04.06 22:22

Ha,
tak komentáře se nám sice připočetly, ale nezobrazily:-)). Stejně už si nepamatuju, co jsem psala, nějaké naštvanosti na taťku.

Ale máme novou sedačku!!! Oranžovou jak ta zeď v kuchyni. V podvečer jsme ji s dětmi sestavili, pak prošoupali celý obývák, protože na původní místo se nevešla (zase jsem věřila projektu a ne realitě a místo 2,40m je tam jen 2,30). Tak je v prostoru a vypadá to moc dobře.

Děti už ji pořádně vyzkoušely,
Verunka už si při jednom saltu přes opěrku zvládla vyrazit dech!! Naštěstí to po několika pořádných herdách do zad naskočilo a rozhodně ji to neodradilo od dalších skoků. No, já jsem si jako dítě taky na sedačce vyrazila dech, tak je asi po mamince:-))

Jinak se hlásíme do klubu růžových (Veronika od Šulánků). Verču to fakt popadlo. Dneska šla do divadla ve smetanových manšestráčkách s třpytkama (jsou vidět jen při podrobném zkoumání), růžovém svetýrku a růžové vestičce. A přestože je zrzečka a růžová není úplně v naší paletě, vypadala k sežrání. Pak se mnou ve škole držela dozor u oběda a všichni studenti byli najednou děsně milí a usměvaví:-)

To je zas dlouhý, tak se mějte

Jana, Verča, Filip

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »