Filutové z Chytrálkova - Verunčin poslední deníček v tomto r

Rodičovství

Verča píše: Ahoj kamarádi, tak jak to válíte v téhle předvánoční době? Já už mám tu naši rodinku docela zmáklou. Zjistila jsem, že taťka je úplně super objekt na blbosti. Nevím, že mě to dřív nenapadlo. Takže teď za ním pořád chodím a říkám: ?Taťko, děláme blbosti!?. A pak spolu řádíme. Někdy se přidá i Filda a mamka a pak je z toho valná hromada.

Vánoce mě nějak moc neberou, z loňska si nic moc nepamatuju, tak se nechám překvapit. Zato mamka je natěšená, protože Filípek prý byl ve dvou letech u stromečku nejlepší. Taky už začali péct nějaký cukroví, baví mě dělat těsto na robotu. Ale jinak všechno obstará brácha a já si radši balím medvídky do utěrky a povídám si s hračkama. Včera jsem se pokoušela naučit hrát tahacího bubeníčka na takovou dřevěnou hrkačku. Pořád jsem mu to předváděla s jeho paličkou ? a on nic. A přitom jsem mu to vysvětlovala aspoň půl hodiny!

Taky si pořád zpívám a přednáším básničky. Už umím Pásli ovce valaši všechny sloky a do telefonu říkám:„babičko Miluško, já tě budu kolébati“.

A slíbili jsme vám poreferovat, jak to bylo s tím divadlem. Mě nevzali, ale Filípek byl v sedmém nebi. Ten den měla mamka v práci den otevřených dveří, tak si tam vzala bráchu s sebou. Normálně by ho to bavilo, ale takhle ji pořád tahal pryč, aby nezmeškali to divadlo. (Pro nezasvěcené ? mamka má předplatné K Mrštíkům a dávali nový muzikál od Merty a Moši Zahrada Divů. A protože to natáčela televize a pan režisér si přál reakce dětského publika, tak všem volali, jestli by si nechtěli vzít dítě na klín).
Tak zaprvé, kdyby pan režisér znal strejdu Petra, ani by nemuseli obvolávat rodiče. Strejda vydá za 5 dětí, zvlášť když si před představením vezme nějaká analgetika a na to decku vína:-)))
Ale Filípek taky bodoval. V našem nejbližším okolí žádné děti neseděly, tak všichni dospělí sledovali jeho. A mamka říkala, že s dítětem na klíně to představení získá úplně jinou dimenzi. Za chvilku už výskala s Filipem (a strejdou) a vůbec, reagovala úměrně těm 6 rokům.
Byl tam super klaun a ten se občas snažil bavit s publikem, hlavně s holčičkou v první řadě. Ale ona byla asi nějaká stydlivá, tak ji Filda občas zastoupil. Když klaun potřeboval nějaké statečné děti, hned byla ruka nahoře (nejedna). A pak byl Filípek moc zklamaný, že si vybrali nějaký dospěláky ? vyklubali se z nich herci ? hlavní postavy. Ale když se klaun zase ptal někoho v první řadě, kam skřeti unesli ty děti, už na sebe Filda upozornil hlasitým HALÓ a pak mu všechno vysvětlil. Docela si prý pokecali:-)). A nejlepší byl obrovský čtyřmetrový slon-vzducholoď. Lítal všem nad hlavama, v zadku a na bocích měl vrtulky a řídil ho nějaký pán dálkovým ovládáním. Pak taky byla spousta ohňostrojů, když bouchaly sopky a na závěr si vyléčení skřeti s publikem házeli velikými nafukovacími míči. Párkrát se ho mamce i Filípkovi taky povedlo odpinknout.
A málem bych zapomněla, o přestávce dostaly všechny děti od uvaděček nanuka, prý jim ho posílá pan ředitel.
A víte z čeho byl Filípek nadšený úplně nejvíc? Že mohl celou dobu sedět mamce na klíně ? měla ho mezi nohama, takže seděl na sedadle. Jinak by to prý nepřežila. Filípek si nechtěl přesednout ani když objevili 2 volná místa. A pak v autě pronesl památnou větu: ?Mami, když ti budu moct sedět mezi nohama, půjdu s tebou kamkoliv!?. A ještě prý říkal, že to je super, že jsem tam nebyla, že měl mamku jenom pro sebe a že by to mohlo být častěji. Chápete to? Co si o sobě myslí? Maminka je moje a on se na ní může sápat jen když mě taky přibere!!!

Jinak je ale Filda super bráška, krásně si se mnou hraje a pořád mě navádí k nějakým neplechám. Mamka s taťkou ale mají starosti, že se ho zmocňuje nějaká závislost na hrách, které hraje na internetu. Tak mu namluvili, že se změněným tarifem můžeme na internet jen o víkendu a večer od 7. Zatím na to skočil. Ale mamka si tím pádem nemůže zapnout e-mimino, když je Filda doma.:-((

Kašláme a chrchláme pořád stejně, smrkat stále odmítám. Prostě řeknu ?frk? a to je všechno. Tak snad to do vánoc bude dobrý, abychom mohli toho 26. odjet na silvestra.

Stav předvánočních příprav: Napečený linecký, jinak nic. Vánoční výzdoba v obýváku. Stromek ještě nemáme, kapra taky ne. Velký úklid s malými dětmi prý nemá cenu (mamka ví, o čem mluví), takže třiadvacátého jen vysaje, stáhne podlahy a možná vezme linku leštěnou).

A mamka:
Stav dárků: Mám pocit, že jsem všem příbuzným poradila hračky, co jsem měla vymyšlený, takže my pro děti máme skoro samý oblečení. Naštěstí to Filip ocení.
Filda dostane: Bayblade (první dva mu vydržely 20min, tak jsem docela zvědavá), balon do dětského basketbalového koše, pistolku kuličkovku, knížku Medvědí bratři a Staré řecké báje a pověsti ? to vše od příbuzných. Od nás: rifle, pyžamo (s baseballistama, takže to bude bomba), baseballovou tréninkovou bundu a hlavní dar DVD Harryho Pottera (I.díl, pokud to teta stihne napálit). Prohlásil, že jestli nedostane Harryho, všechny ostatní dary vrátí.

Verunka: Kočárek pro panenky, dřevěného navlékacího červíka na barvy, snad konečně tu knížku s okýnkama Ve městě od příbuzných. Od nás: Tabuli z IKEA, šněrovadlo (ale ještě ho nemám koupený), pyžamko, rukavice, puzzle. Možná oběma koupím ještě nějakou malou hračku, ale nevím. Verunka by ještě chtěla povlečení s makovou panenkou, ale pořád se nemůžu rozmyslet, jestli už jí mám dát velkou peřinu. Filip měl velkou až tak ve 3 letech.

Tak to byla stručná zpráva od nás. Jak jste na tom vy?

Verunka zrzečka (2), Filda (6) a mamka Jana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.12.04 13:49

Ahój, Verunko, Filípku a ostatní kamarádi, co se máme rádi :),

my s mamkou balíme a jedeme do čtvrtka k babičce péct cukroví, ňam, už se těším, jak budu ujídat… no, možná i pomáhat.

Tedy, Filípku, ty se máš, takový divadlo se slonem, to by se mi taky líbilo. Jen nezapomeň, že musíš mamce připomínat všechna dětská představení - myslím tím ta ve velkém divadle.

Protože spěcháme, tak zbytek jen krátce:

Romano, s tím sebekrášlením je to u nás trošku mírnější, Viki vyžaduje krášlení, když to dělám já, takže se pudruje mojí pudřenkou apod., ale půjčuju jí jen ty málo barevné věci. Velkým hitem je u nás třešňové Labello, protože doopravdy maluje - to když ukořistí, tak vypadá jako upír po vydatné večeři :). Jinak mé disciplinované dítě fixy používá jenom na malování po papíře, stejně jako vodovky. Napadlo mě, jestli Joko nekoupit takovou tu dětskou líčící :,-(u (teď ji mají v akci v Albertu za necelých 200, i s umělejma nehtama! :) a zkusit vysvětlit, že když se chce malovat, tak jenom tímhle, že to ostatní jí může udělat bebí (vyrážku) a to opakovat donekonečna :D. To proto, že myslím, že nic jiného na ty naše dvě tvrdé palice nezabírá :D. Já myslím, že tohle sebekrášlící období má každá holčička a přejde to jako všechno ostatní. Taky by mohlo zabrat, když se zřídí, kouknout do zrcadla a vysvětlit, že vypadá jako bubák (nebo něco, co u vás znamená „ošklivý“). Nevím ale, co na to hrdá lví dušička, aby se nešprajcla a just nedělala bubáky :D.

Stav dárků: kromě pár drobností pro známé všechno pod střechou. Viki dostane nafukovací skákací zebru, trpaslíka ze Sněhurky, knížku (Petiška - Alenčina čítanka), DVD Princové jsou na draka, malou vláčkodráhu a žehličku.

Stav předvánočních příprav: horní patro uklizeno (kromě nevyžehleného prádla, ach jo :), zbytek nechávám na 23. - dřív to nemá smysl. Okna nemyju, stále u nás dodělávají silnici, takže každý den přibývá aspoň 1 mm prachu. Stromeček a kapra koupí manžel, vánočka a cukroví bude od babičky. Perníčky nazdobené a tvrdé jako šutr, takže půjdou viset na stromeček.

Doufám, že na horách vydrží sníh, Honza chce Viki vyvenčit na víkend do Krknoš, což by pro mě znamenalo klidný uklízecí víkend.

A Jano, k peřině: Viki spí pod velkou od léta, kdy jsme ji přestěhovali na velkou postel, a je to v pohodě, funguje jako dokonalý bunkr :).

Tak, to je všechno, doufám, že až sem ve čtvrtek kouknu, dozvíme se něco novýho.

Mějte se prima a tradičně - hlavně odhánějte choroby (nám se to zatím vyhýbá ťukťukťuk).

Ahoj,

Viki a Iva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.12.04 21:11

Ahojky :-)

Tak se hlásím totálně ubitá, dle Terezky spíš ubytá vijmenovanými slovy po B :-))) Od rána na mě v práci všichni kašlali a to do slova, mimina řvaly, taky bych řvala kdyby mě někdo vyváděl z rovnováhy jehlou zapíchnutou do stehna, chudáčkové :-(
Vrcholem je Terezky první pětka,hurá!!!!!!!, z prvního testu z vyjmenovaných slov. Docela ráda bych jí pár vyjmenovaných slov nabila do hlavy, ale jaksi nebylo kdy. Zítra vystupuje na vánočních trzích ve škole, tudíž se doma objevila na půl hodiny, flákla tašku s koulí do kouta a běžela trénovat, vrátila se v sedm večer a teprve před chvilkou sesmolila řadu zbytých zvířat a malých bubýnků :-))) Dneska už tu výchovu vážně vzdávám!!!!!
Vojta si tradičně prořval hlídání s babičkou, přestal až když měl dovoleno jít s Terezkou na gymnastiku.

Pohádkový les v sobotu byl super, rozmrzávali jsme do neděle. Vojtíškovi se celkem zamlouvala první polovina, lítali jsme spolu na koštěti, hledali pavouky, přesazovali uječený mandragory a hledali Harryho Pottera na zámku. Hned za první úkol dostal Vojtíšek pytlík skleněných kuliček, nadšení stále nebere konce, už jste se někdy doma vznášeli po skleněnkách rozsypaných na podlaze? Pokud máte dobrou pojistku, vřele doporučuji :-) Druhou půlku cesty Vojta prořval, čekali jsme dvacet minut než na nás přišla řada u dalšího úkolu, to už bylo i na Vojtu moc, spustil že chce tatínka, domů a spinkat, odmítal vylézt z kočáru a vzápětí mě z krku, ještě že šel s námi děda který vezl kočár a dirigoval Terku s bratrancem Míšou. Protože se uřvánek odmítal hýbat, pěkně promrzl, měla jsem docela vztek že jsem ho brala ssebou, dost jsem se bála že to odnese nějakou nemocí,ale naštěstí to přežil ve zdraví.

Divadlo muselo být vážně prima zážitek, škoda že u nás je nejbližší divadlo v Mostě, hrají tam pěkné pohádky pro děti, Terezka už tam byla několikrát, budeme tam muset vzít někdy i Vojtíška.

Romčo, v podstatě souhlasím s holkama, máš doma prostě pořádnou ženskou a ta přesně ví co chce :-) Naše Terka se sice nikdy nepokoušela sama zkrášlit pastelkama a pod., ale jinak se fintila věčně. Máme plný šuplík sponek,gumiček a skřipečků a další šuplík malovátek, sprejů, korálků a dalších nesmyslů, v případě zájmu mohu posloužit hromadou sukýnek, šatečků, závojíčků a šátečků k domácímu princeznování. Opravdová dětská malovátka dostala Terča někdy ve třech letech, byly vždycky schované a malovalo se jenom na zvláštní povolení, ještě nedávno byl výsledný efekt dosažen pouze ve chvíli,kdy byl celý obličej pokryt sytě růžovou vrstvou :-) Když jsem sehnala lak na nehty a rtěnku neutrální barvy, neuspěla jsem, prostě čím víc dáma od kolotočů, tím líp :-))))

Stav předvánočních příprav:
umýtá dvě okna, vyčištěné akvárko, uklizená a odplísněná špajzka :-(. cukroví upečené, jenom perníčky nejsou ozdobené.Chybí veškeré ostatní úklidování, nákupy ňam zásob, stromečku, kus kapra máme v mrazáku - jím ho v podstatě jenom já. Co všechno další ještě chybí, o tom raději nepřemýšlím, mohla bych chytnout další hlavobol :-)))

Stav dárků:
Pro děti téměř vše, letos jsem zavedla systém zabalování dárků okamžitě, tudíž už netuším, co jsem zabalila před měsícem a budu taky překvapená :-) Vojta dostane hlavně hasičské auto, autíčko na ovládání, zběsilou vrtačku a garáže pro autíčka. Terezka nějaké to oblečení,např. tričko s Anetou, knížku o Mikešovi, soupravu na malování a nový deštník. Hlavním, i když neplánovaným dárkem je nový psací stůl s posunovací deskou, náhodou jsem konečně zahlédla takový, jaký jsem si už dávno představovala a protože jsem maniak na překvápko, schovávám ho už týden složený pod postelí a do vánoc ho nevydám!
Stav dárků pro zbytek rodiny je tak v polovičce, číháme na vhodný okamžik kdy budeme mít oba čas a budeme mít komu vrazit Terezu, Vojtu bohužel neudáme, a vyrazíme do nějakého hypermarketu poprat se s německými důchodci o nějaký ten volný vozíček :-)))

Tak to je „stručný“ výpis našich posledních událostí, z nedostatku času po sobě nečtu, tudíž omluvte mé chyby, neuklízejte, nepečte, neberte obchody útokem a užívejte si předvánoční pohodičku :-)))))
Nevím jak jste na tom vy, ale já každým rokem ty Vánoce víc a víc miluju,ale prvních 23 dní tohoto měsíce bych s láskou poslala k šípku :-)))))))))))))))))
Ahóóóój Stáňa a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.12.04 08:24

Nazdárek Filuti,
mám prosor pro vykecávání, protože Johana dospává další probdělou noc, usínání si opravdu posunula až přes půlnoc a to bez ohledu na to, že třeba vstane před osmou, polední spánek se podaří načasovat na dřív (včera od jedné do půl třetí). Má prostě už svůj zavedený denní režim: ráno vstát, poflakovat se na gauči u telky a nenápadně rozbordelovat hračky - zřídka se mi podaří ji dopoledne vytáhnout ven, navíc je ze mě většinou dopoledne zombie vzpamatovávající se z probdělé noci. Kolem poledního Joko začne dělat děsně unavenou a ospalou holčičku, která asi tak za dvě hodinky sklidňování, někdy i chování u mámy na klíně konečně i usne. Pak se vzbudí a v rámci totální rozespalosti opět vyžaduje mámin klín aspoň na půl hodiny. No a období od čtyř do osmi je obdobím, kdy bych raději byla bezdětná svobodná, protože to, co Joko předvádí je už vážně na prodej do Zoo na krmení gorilám. Fňukání, kňourání, vzteklé záchvaty, stoprocentní neposlušnost, je jedno, zda doma, u babiček nebo na vycházce. No a po večeři a koupeli se najednou objeví moje zlatíčko Johanka, která si umí krásně sama hrát, večeře je jediné jídlo, u kterého se neofrňuje a i dost sní. Taky je jí v tuto dobu nejlépe rozumět a dají se jí vysvětlit některé novinky. Kolem jedenácté začne už padat únavou na ústa, ale postel je ještě stále zakázané uzemí. Veškeré pokusy o nějaké posunutího zmíněného režimu, který mi dává dost zabrat, se zatím nesetkaly s úspěchem.

Děkuju za rady ohledně činčání, asi vážně rozšířím vánoční dárky o nějaké ty už navlečené korálky - dnes dostala u kutilů další dva prstýnky - teď s nima i spí (já zase pořídila konečně jehličky na navlíkání drobných perliček, co jich tu mám plný pytel), pár štětců s pudrem, jelení lůj růžový. Tužky vynechám, rozdíl s pastelkama by asi nepostřehla, zkusím nějaké dvě mističky polosuchých stínů - ty dětské malovací :,-(y mi přijdou dost velké, plné spousty malých serepatiček, které bych nemusela uhlídat. Už vidím Johanku, jak ohryzává umělé nehty. :-)))))
A dalším dárkem, jehož potřebnost se objevila na poslední chvíli, je vlastní souprava dospěláckého nářadí. Takže taky nakoupím jednotlivé vhodné typy: šroubovák, kladívko, kleště, skládací metr, atp., jen zabrousím ostré hrany, aby se při manipulaci neprobodla či neškrábla - jinak je dost šikovná a možná se mi toto podaří vyměnit za originál nářadí, které mi ukradla ze skříně a odmítá vydat.
No a poslední dárek, který bude vlastně pro celou rodinu, je CD s písničkama. Já už toho Skoumala a Nohavicu nemůžu, když to tu vrčí od rána do večera. Koledové písničky Johaně moc neříkaj, ale objevila jsem Rybu z Havaje od Merty s Jandovou, ty písničky se mi moc líběj a jsou tak chytlavé, že věřím, že se budou líbit i Johaně.
No a Filipovi jdu nakoupit zítra konečně ty boty na hory a dokonce jsem ho ukecala, že na hory by neměl jet v kraťasech, takže jdeme pro dvouvrstvé kalhoty, aby měl co na lyže. I když věřím, že jestli vysvitne sluníčko, tak tu stráň u chalupy v kraťasech a tričku bude brousit stejně.
Pro Standu nevím, co pořídit, komunikace vázne, finance ubývají. Dárky, o které jsem projevila zájem já, prý on neumí pořídit, mám si koupit sama. Takže vymýšlení, co pro něj, vázne i na tomto faktu. Chtěl pořídit DVD přehrávač, jenže i když ty obyč jsou teď superlevné, tak neuměj to, co já bych ráda. Ty, co to uměj, na ty zase nemáme. A navíc by potřeboval obměnit šatník. Jenže triko na doma, které jsem mu pořídila na podzim, leží ve skříni a on stále chodí v děravém flekatém, které dostal před dvěma lety a odmítá ho vyhodit.
A naše vztahy kmitají po zběsilých maniodepresivních amplitudách, momentálně jsou někde vprostřed - ráno se zdravíme, když se vidíme, tak i slušnou větičku vyměníme. No vánoce budou ještě zajímavé, ale třeba se z těch svých psychických problémů zase vyhrabe a začne normálně fungovat.
Stav úklidu uspokojivý, tedy až na to množství pacifikace potřebného prádla, navíc mi Johanka urvala řemenici u mé zlaté šlapací Bobinky, dnes budu opravovat, tak snad se zadaří a budu moct vyspravovat a přešívat.
Stav pečení uspokojivý - pečené cukroví hotovo, o víkendu se budou dělat vánočky a nepečící kuličky a vosí hnízda. Jo a na štědrý den budeme za prasátka, protože letos půjdou kapři nejprve do vany, pak teprve na pekáč.
Stromky nám většinou prodávaj u baráku, takže pořídíme, až se čas bude chýlit.
Takže ksakru, kde jsou ty vánoce? Když už jsme na ně tak hezky nachystaní…
Mějte se hezky
Romana
p.s. Tak dnešní noc bez plíny se nezadařila, právě jsem zjistila mokrý flek na prostěradle. Ach ty noci. Ale přes den už jsme vzorně bezplínkoví, na vycházku si ještě plínu bereme, protože by byla zima na zadeček a tudíž nehoda na snadě, takhle je to jistější a pohodlnější. Ovšem plínka je vždy suchá. Ten flek je stejně moje chyba, dala jsem Johaně v noci pít a nedala plínu, tak co bych nechtěla od toho svého průtokáče.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.04 08:45

Ahoj kamarádi,
vidím, že trháme rekordy v co nejnižším počtu komentářů. 1 denně, to tu myslím ještě nebylo. Tak abych udržela průměr, přidávám se.:-)))

Vojtíšku, ten běh nočním lesem s Harry Potterem by ti Filípek záviděl. Mamka konečně uznala, že na první díl už snad má věk, takže máme doma potterománii. A hlavně se nám chlapec zamiloval do Hermiony. Ale čekat 20 minut na to, abych si mohla splnit úkol, to by mě taky taky nebavilo.

Teď zrovna sedím mamce na klíně, vyptávám se, co píše a klapu jí do klávesnice. A k tomu nahlas přemýšlím, jestli s Ježíškem přijde i tatínek Josef a maminka Marie a jestli se objeví kometa.

Dneska má Filípek ve školce besídku, bude tam hrát Pásli ovce valaši. Už se moc těším, jak se přidám. Koledy jsem si teď oblíbila a mamka docela kouká, kolik si jich pamatuju. A večer má mamka vánoční koncert jejich profesorského sboru. Všichni na ni prý spoléhají, protože alt nemá kdo táhnout. Jenže ona ty noty ještě neviděla (kvůli Filípkové anglině nemá čas chodit na zkoušky) a místo aby to teď nacvičila, sjíždí prstama klávesnici od počítače. A to přitom od hraní na klavír na rozdíl od počítače nebolí zápěstí:-))). Takže večer bude ještě sranda. Nebo pěkný trapas.

Velkou peřinu už mi mamka několikrát nabízela, ale já pod ní nechci spát. Teď mě ale trošku nalákala na tu Makovou panenku. Když pod ní nebudu spát, Ježíšek ji prý nepřinese. (Mamka o to dost stojí, protože spáváme při otevřeném okně, tak aby mně bylo teplo).

A teď jsem mamce chytla ruku a jedním prstem jí to moc nejde, tak asi konečně skončí a bude se mi věnovat.

Verča

Tak, už se snad zabavila mým prstýnkem, tak zas můžu psát všema 10. Víte, co teď nejvíc řešíme? Jestli Ježíšek dárky nakupuje, nebo kde je shání. A jestli je nakupuje, tak kde bere peníze a kdy chodí do obchodu. A taky proč nám vlastně ty dárky dává, když my jsme mu nic nedali. Ach jo, asi je to poslední rok. Jenom doufám, že to pak nezkazí Verunce. Ti starší mají výhodu.

Tak jsem vám to pěkně popsala, páté přes deváté, je vidět, že jsem vstávala o půl paté :-((.
Stáňo, doufám, že na tebe nikdo nic neprskne a vánoce proběhnou ve zdraví.

Ahoj Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.12.04 08:48

Stáňo,
co je v životě jedna koule z vyjmenovaných slov. Nemysli, že máš doma úplného debyla, to jen nebil čas v tomto nabytém obdobý se takovými malichernostmi zabívat.
Takže se opovaž kvůli tomu tu šikulku Terezičku být.
Popis výpravy do pohádkového lesa mi připomíná naši výpravu na tu prodejní výstavu, zpočátku vše růžové, pak pod vlivem okolních nároků totální krach. Když jako všeznalá matka zaprotestuji, že tohle už Johanka asi nevydrží, tak se mi dostane sprdunku, že ji moc rozmazluju. A když pak skutečně nevydrží a začne jančit, tak je to moje chyba, že jsem to včas neodhadla. V těchto okamžicích bych řvala jak tygr, občas to i dělám. A kupodivu to pomáhá, teda aspoň mně, uleví se mi, Johana to vážně přežije a zůstanou jen pozitivní vzpomínky.
Jinak ty vytoužené magnetky, pro které jsem se musela vracet, nedožily vánoc, už dva jsou rozšlápnuté :-))))))
Tak hlavu vzhůru a buď hodná na miminka, když jim tam tak ubližujete. To budeš dělat až do vánoc? Chudinko malá, fůůůů, fůůů.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.12.04 09:03

Jo, ještě jsem zapomněla dodat jednu historku z gruntovacího víkendu, takže:
„PéPé japíší japíší ťaťa, mapíší ťa“ 20× dokola s drobnými odchylkami.
Překlad: Filip zastrčil zástrčku luxu do zásuvky a vyhodilo to pojistky, v kuchyni nesvítilo a máma pak cvakala v předsíni.
Stáňo, nevíš, jak je to s těma debilama doma? Ale co, hlavně že si rozumíme :-)))))
Je fakt, že už Johaně z 50ti% rozumím, ale jsou to teda prapodivné přesmyčky (Krtek-Kaki), takže kdokoli jiný je zcela mimo. Navíc si říkám, že tento stav bývá běžný tak o rok dříve. Ale protože je jisté, že rozumí každé slůvko a protože jinak je docela podle tabulek, tak to zatím neřeším. Doufám, že v září ve školce jí dojde, že prostě s čechy se mluví česky.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.12.04 09:10

Verčo,
nemohla bys zjistit, jak to Ježucha s těmi dárky dělá, moje mamka to neví, já to zatím nezkoumala, ale stejně je to divný, takže jak ono to je. Nevyrábí si je sám jako třeba Santa na pólu? A jak na to potom dává ty firemní značky? Nezabavěj nám to celníci, že je to falšované?
Mámu, když byla ještě dítko, napadla verze o přemisťovacím kouzle, že jako ty hračky z obchodu Ježíšek kouzlem přemisťuje do domácností - tak možná tudy na to.
ahoj
Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.04 13:33

Johanko,
ty jsi prostě geniální:D:D:D:D:D:
to zní jako skvělá morzeovka johankovka¨
 Verča

P.S. to je divný, že jsme si toho vašeho komentáře v 8.20 nevšimly. Že by mamka tak dlouho sepisovala?

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 14.12.04 20:23

Ahoj Filuťáci a Chytrá(l)ci,

deníček jsem ještě nečetla, nejdřív jdu napsat. Hlásím: napečeno! Nakonec mám 13 druhů cukroví. Jak jsem psala minulý týden o nepovedených řezech, tak to těsto jsem prolila rumem, uplácala kuličky a polila čokoládou ? je to naprosto nejskvělejší cukroví! Ještě se mi moc povedly kuželky (tak nazval Jíra špičky, jinak řečeno úly, vosí hnízda …). Místo mléka, rumu a kakaa jsem dala višňovou šťávu, takže je mám červené, polila jsem je taky čokoládou a jsou druhé nejskvělejší. A třetí nejskvělejší druh jsou višně máčené v rumu obalené do těsta z čokolády, ořechů, cukru a bílků a polité čokoškou. Jediná vada ? je jich málo.
Jelikož úklid nijak neprožívám, jen dělám běžný průběžný úklid jako jindy, Vánoce můžou přijít! Vlastně ještě 10 okýnek v adventních kalendářích zbývá :o))

O kolaudaci už jsem psala v Brusinčatech - proběhla podle očekávání ? paní ze stav. úřadu jsem předem upozornila na nedostatky a ty byly zapsány do zápisu. Co jsem měla dodat už doma mám, takže zítra se za paní chystám zajít a už by nic nemělo bránit, aby mi vydala kolaudační rozhodnutí. Huráááá, po tolika letech :o))

Romčo, s fintěním poradit neumím ? modlím se, aby nás to minulo. Zatím Hanička žádné sklony nejeví (žádné sponečky ani nabízet nehodlám, stejně je nemá kam umístit). Jen mě napadlo, jestli by nepomohlo Johance pořídit takovou tu panenčí hlavu na česání se spoustou gumiček a sponeček nebo i na to malování ? vysvětlit, že na tu maketu se to dělat může, ale na tělo se nemaluje.

Rýma je momentálně pryč, jsem zvědava, jak dlouho to vydrží.
 Jiřina

A dál už Jíra:
Ahoj kámoši, musím se pochlubit s několika svými výroky. Jednou jsem hlásil: táta topí ponožky! Máma se přišla podívat, co že to dělá s ponožkama ? no co by, měl je na topení a sušil je :o)) Mamka mě začala učit, jak se jmenuje, kde bydlíme. Jenže já pořád tvrdil, že bydlíme doma v pokojíčku. Takže nakonec říkám, že se to u nás jmenuje ?pokojíček Vané Schodech?. Vyčetli byste z toho naši adresu? :o))))
Dnes jsem odříkal celou ?paci paci?, logika byla správná, jen verš mi nějak chyběl ? paci paci, tatínek koupil botičky Haničce, maminka koupila čepičku Haničce :o))) (pozn. mamka ? říkáme to trošku upraveně, paci paci pacičky, táta koupil botičky a maminka čepičku na plešatou hlavičku ).
Mamka se mi taky hrozně smála, když jsem říkal, že půjdu spinkat ?s ježápem? (= s jeřábem).

Ještě popíšu mamčin legrační čin ? vyčůral jsem se, mamka šla vynést nočník, vzala lentilku, dala do pusinky, přišla zpátky ke mně, upravila mi kalhoty a říkala si, co to ta Hanička zase žere. Já jsem si řekl o lentilku a v tom to mamce došlo ? dala ji do nesprávné pusinky!!!

Mějte se príma a čus bus
Jíra

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 14.12.04 20:52

Nazdárek kamarádi

To se nám venku ochladilo co? Ale i přesto chodím ven mooc rád a to jsem nabalený jako medvídek. No možná ho i tak trochu připomínám:)) V neděli jsme byli na návštěvě u Ježíška, resp. v jeho skladu a jen jsme se tam rozhlíželi ale nakonec nám teda nic nedal a tak jsme se šli projít do lesa:o)

Já mám teď taky menší rýmu ale není to nic hrozného. Někdy si z toho dělám srandičky a když teda máma chce abych se vysmrkal, tak párkrát zafrkám ale že by mě to bavilo, to se říct nedá:o) Jednou se na mě mamka pokoušela s nějakýma hadičkama ale to vůbec neuspěla. Tak jsem si to raději hned vzal na hraní:o)

Zítra mi mamka odjíždí pryč, jenom na jeden den a tak tu budu zlobit babičku (která u nás ještě je - pozn. mamky) Prý že jede něco zařizovat ale já vím, že jede taky za tetama a babičkou.

U nás doma taky Filípkovi zakazují hrát plejstejšn, páč on by ho klidně hrál od rána do večera. A tak ho teď má jen za odměnu, když sní jídlo. Jinak si hraje se mnou, různě si stavíme a děláme bordel:o)

Od mamky:
Romano já bych tomu taky nechala volný průběh. Můžeš třeba Johance koupit nějakou holčičí :,-(u, jak už psaly holky. My jako malé jsme mámě taky občas ukradly různé malovátka a fintily se, později jsme braly i její oblečení (nejvíc asi šaty) a myslely si kdoví jaké nejsme frajerky:o))

Stav úklidu: téměř nulový:o) Okna mýt nebudu, protože jsem je nedávno myla a do jara to přežijem:) Akorát pak tak jako Jana toho 23. dopoledne udělám pořádnej úklid a pak si nazdobíme stromeček. To by nám do 25. mohlo jakžtakž vydržet:)

Stav dárků: celkem nakoupeno. Pro Filipa máme knihu Malované čtení a pak Knížku pro předškoláky, Bionicle, puzzle, malé rakety s balónkama a hlavně dvě :,-(y od lega Království rytířů. Sice jsme chtěli takový velký hrad ale už ho měli vykoupený a tak jsme koupili dvě menší :,-(y tomu podobné. Ještě určitě dokoupím něco na sáňkování, nějaké boby a pak uvidím co se mi bude ještě líbit:o)
Davídkovi jsem zatím koupila tabulku na kreslení, mikinu, knížku se zvířátkama, dřevěnou vkládačku, bábovky, malou košíkovou (cinkající koš s míčem) a něco co mám zabalené (už si nevzpomenu co:) A ještě možná dokoupím něco co se bude zamlouvat.
Pak by kluci měli dostat 2 telefony propojeném kabelem ale ještě nevím jestli se mi je zítra podaří „vyloudit“ od exstrýčka:o)) (měli je dostat od ségry).
Pro manžela zatím dárek nemám a už mě začíná popadat šílenství, že jsou vánoce skoro za dveřmi a já ještě nic pořádného nevymyslela.

Marodům přejeme brzké uzdravení a jinak všem posíláme pozdrav.

Ahoj Eva s Davídkem

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.12.04 21:04

Ahoj hodná Romanko,
aspoň někdo mě polituje :-))))))))
Z koule z vyjmenovaných slov si skutečně nic nedělám, první opravdová, velká červená pětka v životě, to je přeci důvod k oslavě,nebo ne? Ani sem se nemohla naoko rozčilovat, nějak nebylo kdy, nabiju tý holce, až uvidím že jí to nejde ani po důkladném opakování :-))))
Na miminka hodná jsem, včera mi jedno počuralo váhu a já šikovná holka jsem si při likvidaci následků pěkně propláchla oči dezinfekcí :-)
Pracovat jdu ještě zítra, pak budu muset nějak zamést domácí megabordel pod postel a pak jdu ještě na dopoledne 23., to už bude pohodička, přijdou jenom ti, kteří se neudrží na nohou ani s podpěrou.
Tak pa,pa, přežij ve zdraví Johanky prima denní režim, mě už by to asi složilo.
Ahoj Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.12.04 21:11

Ahoj Jani,
tyhle problémy okolo dárků a Ježíška jsme taky řešili, vypadá to, že příští rok už se z toho skutečně nevylžeš a budeš muset přiznat barvu :-) U nás letos vedou otázky typu, už mi Ježíšek koupil všechno z toho seznamu a už je to všechno v tý skříni a co budeš komu kupovat? Taky se bojím toho, že Vojta bude obeznámen se skutečností příliš brzy.
Tak se těšíme na informace z obou vánočních koncertů, snad to dobře dopadlo.
Ahojky Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.12.04 21:44

Nazdárek kamarádi!

Tak poslední dny se nejraději potloukám bytem sem a tam, od krtka v počítači k pohádkám v televizi, kňourám že není doma máma, případně táta a nejhůř oba dva. Mamce se někdy zdá že je toho sledování obrazovek příliš,ale co mám pořád dělat, bordel si musím pomalu uklízet sám, venku je ošklivě, snad už ten Ježíšek brzy přijde a přinese ty slibovaný dárky.
Ale jednu bezva zábavu jsem si našel, říkám tomu tancování, máma zpočátku nechápala proč,ale už jen tiše trpí. Takže to si najdete kyblík nebo jinou vhodnou nádobu, napěchujete ho vším co vám přijde pod ruku, čím menší věci, tím lepší a pak jdete a všechno to vysypete na zem mezi dveře nebo ještě lépe pod kuchyňskou linku když máma vaří. Když takhle postupně přemístíte pár kyblíků čehokoliv, celá rodina skvěle tancuje a poskakuje a nadává :-) Důležité upozornění! Musíte si ty tancovací hromádky hlídat a při každém pokusu kohokoliv o jejich odsunutí stranou nebo dokonce o úklid spustit šílený řev, jinak budete stavět nanovo!

Dneska měla Terezka ve škole vánoční trhy, každá třída si vyrobí nějaké vánoční věcičky a pak si je tam sami prodají. Maminka mi koupila nádherný zlatý oříšek na špejli a Terezka si už tradičně vybrala svícínek, maminka chtěla podpořit kasičku Terezky třídy, ale než jsme se propracovali davem, což se mi hrubě nezamlouvalo, byly všechny lahvičky s kořením fuč :-( Příště musíme být rychlejší,dra­houšku, tak mi to mamka říkala :-) Terča tam taky vystupovala s gymnastikou, takovou dlouhou dobu jsme čekali až na ně přijde řada a já pak Terču ani nepoznal. Všechny holčičky měly kombinézy s kapucama a šály s bambulkama a najednou zhaslo světlo a neviděli jsme nic :-( Naštěstí nám to potom zacvičily ještě jednou, bylo to prima a navíc jsem si potom mohl hrát na žíněnkách a na trampolíně. Mamče se nakonec podařilo Terču i vyfotit a dokonce kousek vystoupení natočit pro tatínka, ten byl chudáček v práci. A ještě si představte, byl jsem pochválen za zlobení! Utíkal jsem pořád mamce někam pryč, chtěl jsem si prostě prohlédnout celou školu, schoval jsem se za dveře a když mě mamka našla, zjistila že stojím na Terezky slovníčku! Některé předměty se prý záhadně přemisťují neznámo kam,tak to ségra tvrdila a já jí celkem chápu, koneckonců, ten Ježíšek prý taky bude rvát stromečky a dárečky do pokoje snad oknem nebo komínem,ale ten my nemáme,a ještě ho přitom nikdo neuvidí. Čauky, všechny vás pozdravuju a holkám posílám pořádnou pusu!!!!
 Vojta

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 00:02

Ahoj kamarádi,
předem Vojto, dík za tu pusu!!!!! Mňam ta byla dobrá!!!!! Já jsem teď na to vysazená. Nějak jsem si vytvořila nový rituál, že když se řekne Nashledanou nebo jen Ahoj, dává se k tomu pusinka. Začalo to, když odcházel taťka do práce: Pokaždé jsem pečlivě dohlédla na to, jestli dostala pusu i mamka a Filípek. A pak jsem začala na rozloučenou opusinkovávat všechny příbuzné a nově i cizí lidi (např. dneska holčičku, se kterou jsem si hrála v Babykafárně a pak lektorku v plavání).
Když je řeč o tom plavání, tak už máme v albíčku mé PODVODNÍ fotografie. Musím říct, že pod vodou nejsem fotogenická ani já, ani mamka.

Dneska jsme byli s Filípkem ve školce na té besídce. Jenže já jsem se po-o nevyspala zrovna do růžova, tak jsem byla pěkně protivná. Asi 4× jsem byla na záchodě (mě totiž fascinují ty školkovský malinkatý záchůdky a už jsem si na ně vypěstovala podmíněný reflex), pěkně jsem rachotila kočárkama a nákupním vozíkem a když už byl moc klid, přidala jsem pár vzteklých scének. (K pobavení všech okolo. Byla tam se mnou totiž i prababi, co Filípka učí na klavír. A ta pořád mamku nutila, ať mě odvede na chodbu, abychom nedělaly divadlo. A mamka odmítala, protože ví, že je nejlepší si mě nevšímat. A nejbližší okolí se bavilo, protože čekalo, kdo vyhraje. A vzdálenější okolí litovalo, co že ta holčička tak pláče - zvolila jsem strategii Pláč co nejmíň vzteklý, ale slzy jako hrachy. Jenom ti okolo viděli i těď pár bab, co jsem mamce dala:-)))

A aby to mamce ubíhalo rychleji, kamera, kterou si půjčila od tety nechtěla nahrávat, takže hrozilo, že Filípkův výkon nezvěčníme. Tak mamka pořád odbíhala na chodbu, protože teta měla obsazeno. Nakonec se chybička našla a máme natočenou i Filípkovu předlouhou báseň (mamka to s ním trénovala, takže to nepřednesl školometsky, ale přirozeně) i Pásli ovce valaši na klávesy. Zahrál to skvěle, rodiče čuměli :-)).

Pak dostali dárečky pro třídu a každé dítě jednoho suprovýho plyšovýho medvěda. Ale fakt skvělýho. A můj skvělý bráška mi ho hned nezištně věnoval!!!!!
A pak byla ještě jedna moje scénka, protože jsem chtěla jít za Ježíškem a oni mi tvrdili, že už odletěl do jiné školky. To jsem jim samozřejmě nechtěla věřit a musela jsem se znovu vzteknout. Jenže mi to nebylo nic platný, Ježíšek už se neukázal.

Vaše Verča zrzečka, dnes za zuřícího býka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 00:17

A ještě od mamky:
Verunka byla dneska opravdu „chutná“. Ale ve školce jsem zjistila, co mi ještě chybí pod stromeček: Dětská :,-(a doktorka. Verunka z ní byla úplně nadšená, okamžitě si na:,–(ila fonendoskop a poslouchala panenky. V Carefouru prý mají jednu dobrou, tak tam hned zítra vyrazím.

Večerní koncert byl taky dost dobrej. Učila jsem se to hodinu dopoledne a ještě chvilku odpoledně (4 písničky). Prý na mě spoléhají jako na oporu a hlavního tahouna v altu - ha ha ha. Doma mi to šlo, ale přijdu na koncert (na zkoušku jsem kvůli Filípkové besídce nešla) a dovím se, že jedna koleda se zpívá česky (umím jen anglický text) a má 5 slok. A navíc jsem se naučila 2. alt a my jsme zpívaly 1. Takže jsem se to 10 min před koncertem přeučovala. Nakonec to dopadlo tak, že v důležitých momentech to moje pěvecké kolegyně vzdaly a já jsem zpívala SAMA. Ale prý tam nic falešnýho nebylo :-))
Tak jsem se vykecala.

Ještě k těm dárkům. Zapomněla jsem napsat, že Filda dostane ještě ty O:,–(níky z Katanu. Už po nich touží rok a babička je sehnala za bezkonkurenční cenu 840,– (Jinak stojí přes 1000).
A my s manželem jsme se dohodli, že si dáme jen blbosti a společně si nadělíme digitální foťák. Takže nemusím vymýšlet žádný složitosti. Uff.

Zítra se jdem domlouvat na koupelnu, co bude v novým bytě. Prý mají ve standartu umyvadlo 30cm. To mě dostalo. A kdo chce klasickou šedesátku, musí si připlatit. A obklady mají ve standartu jedny, béžový a dokonce i ty samý, ale v jiné barvě už jsou nadstandart!!!! Jsem teda dost zvědavá, co se zítra dovíme a jestli se na něčem domluvíme. No jo, dneska už je prý zadarmo jenom smrt (a ani to někdy ne).

S pečením jsem „značně“ pokročila. Kromě lineckýho už chlapi nalouskali ořechy na rohlíčky :-))))) Ale ty Jiřininy recepty se tváří velice slibně!

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 00:23

Ahoj Jíro,
hezky se tu adresu nauč pořádně! Až tě budu chtít navštívit a řeknu „do pokojíčku“, nechají mě v Brně.
Můj nejnovější slovní obrat je: Mamko, máš vlasy naruby. Mamka doteď nepochopila, co tím myslím. Tak jí to občas zopakuju. Zatím se nedovtípila. Ti rodiče ale mají dlouhý vedení! Co to je, nenapíšu, mamka by si to přečetla a nemusela by hádat.
Ježáby (a někdy šežáby) mám taky ráda.
A jak Haničce chutnají lentilky? Mně dost.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 00:25

A ještě Vojtíšku,
mě už ta televize a video moc nebaví. Možná to bude tím, že nám video dosluhuje a občas přes obrazovku běhají černý pruhy.
Moje nejnovější vizuální zábava jsou fotky. Mamka si je nastavila jako spořič obrazovky a běhají nám tam všechny, co v počítači máme. Poroučím si je teď každé ráno, pečlivě sleduju a komentuju, co právě vidím.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 00:27

A ještě jsem zapomněla jednu důležitou informaci: Už 3 dny v noci bez nehody bez plínky!!!!!!
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.12.04 08:34

Dobrý den,
zdraví vás zcela nová Romana, protože dokonale vyspaná na celý týden dopředu, heč.
Již týden jsem totiž bojkotovala bolest v pravé ruce, říkala jsem si, že můj oblíbený zánět šlach budu léčit až o vánocích. Jenže včera mi ruka otekla a zmodrala přes celé zápěstí, takže jsem hned namazala Yelongelem, upnula obinadlem a zjistila, že psaní na počítačí (i teď to klapu sice deseti, ale sešněrovanými, takže je to zajímavé), mytí nádobí, praní nebo žehlení je paséééé.
Navařeno pro Johanu bylo, mašina byla naštěstí chvíli před maximálním otokem zprovozněna, takže už zase vrní. No a tak jsem vzdala vánoce a celý den jsem si Johankou jen hrála - šili jsme oblečky pro panenky, opravovaly jsme hračky, drobná prstová činnost mi nevadí, hlavně když je v klidu zápěstí. Když Joko projevila přání spát, šly jsme si lehnout, Johana sice nespala, čučela na telku, ale já si po dvou Ibalginech docela hezky skoro dvě hodinky schrupla, zvlášť když jsem měla zimnici a Johanka tak krásně hřála na bříšku.
Auuu, právě jsem zjistila, že nemůžu pít kafe. To je nezvyk, držet hrnek levou rukou, brrrr.
Protože Joko přes den nezadřímla, tak jsem od pěti na:,–(ila lechtací teror - jakmile vypadala, že to chce zabořit mezi hračky, hned přišlo lechtání, tahání za vlasy apod. Vydrželi jsme to do půl osmé a pak vzdaly obě, zahučely do postýlky (bez večeře, kterou taťka nestihl a bez mytí) a spaly a spaly a spaly - já tvrdě, Johana si kolem desáté na taťkovi vyžmundrala čaj s mlíkem - ale možná by vydržela, kdyby jí taťka nebudil nasazováním plíny, kterou stejně hned vzápětí strhla.
Ve čtyři ráno nás vzbudilo Johančí čůrání, pak jsme ještě dvě hodinky proválely u Krtka - já spící, Johanka juchající. Teď jsem jednou rukou zpacifikovala domácnost - nádobí nechám chlapům. Johanka dospává probdělé brzké jitro, tak to jdu taky zabořit k ní a před jedenáctou vstávat nehodláme. Šedá z mých tváří ustupuje a ještě pár hodinek a budu zcela dorůžova. No a dnes povinné úřady taky vzdávám, neutlačím kočárek a máma dnes moc hlídat nemůže.
Já se tak těším na další proflákaný den.
Mějte se hezky.
Romana a spící Johanka.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 19:00

Vítáme nové členy!!!!!
Teda ty to podáváš, jako by se ze zombie stal člověk:D:D:D:D.
To zápěstí vůbec nezávidím, doufám, že se to brzy spraví a zdravá, vyspinkaná, růžovoučká a svěží přivítáš Štědrý den.
Pěkně si to flákání užij.
 Jana

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.12.04 23:25

Ahoj kamarádi,

omlouvám se, pro nedostatek času jsem toho moc nepřečetla, zato něco napsala a ještě napíšu :-).

Tak protože jste všichni zvědaví (nebo aspoň někteří), jak jsme se uplynulý čtvrt rok měli, zasedla jsem k pičítači a sepíšu pár řádek. Píšu to ve Wordu, tak doufám, že se mi to podaří bez úhony zkopírovat do deníčku. Ono toho zas tolik nebylo, spíše za poslední měsíc a ten byl opravdu plodný :-).

Takže taková první závažná věc byla, že si Tobík popálil ručičku o kamna, když jsme byli na ?ozdravném? pobytu u babičky. Až zas tak ozdravný pobyt to tentokrát nebyl, protože kromě ručičky, kluky stihly i rýmy a sem tam nějaký kašel. Tobík se začal plazit a doplazil se k akumulačkám a neštěstí bylo na světě. Měl tam velký puchýřky, ale nádherně se mu to do dvou týdnů zahojilo, takže to dobře dopadlo. Mezitím mu vyrostly dva zuby :-).
Týden na to měl jít Jakub na očkování, ale paní doktorce se zdál krček červený, udělala mu výtěr a zjistila spálového bacila, takže příštich 10 dní bral antibiotika. K tomu dostal další rýmu a kašel a protože se mu to spíše zhoršovalo, byli jsme opět u doktorky a tam se Jakoubek předvedl: byli jsme tam přes hodinu a už v čekárně Jakub začal brečet, že chce domů a pustit Pata a Mata a tak vydatně brečel, až to nakonec přešlo v docela hysterický záchvat, ostuda, ostuda, ostuda. A tu největší záchranu ? dudlíčka ? jsme zapomněli doma, bohužel. No při příští návštěvě jsme ho už vzali s sebou (nicméně nepotřebovali).
Když už jsme u dudlíčku, rozhodli jsme se, že dáme dudlíčka Ježíškovi, až nám přinese dárečky, že ho Ježíšek dá jinému miminku. Kubíček sice vehementně přitakává, ale obávám se, že budeme mít zkažené Vánoce; je to prostě superzávislé dítě na dudlíku, mohl by ho mít v puse 24 hodin denně a byl by šťastnej. Ale je to výborná příležitost se ho zbavit.
Mimochodem Tobík teď poslední 3 dny plive dudáka, takže to asi sfouknem při jednom. Ale u něj to bude spíš tím, že mu rostou horní zuby, má i teplotky a blbě spí, musím ho mít pořád v náručí, jinak se okamžitě probral a kvílel. Po Paralenu to bylo lepší, hezky spal.

No a teď trošku aktuálně k předvánočnímu času, četla jsem, jak jste všechny holky šikulky a jak vyzdobujete bytečky a domečky a kolik toho pečete. Musím se přiznat, že naše letošní Vánoce budou chudičké, no však jsme si už dáreček nadělili v srpnu - byt :-). Čili jsme vyčerpaní z peněz do mrtě, takže jsme nekoupili ani jediný dárek, věřte nám to nebo ne, fakt na to nemáme prachy. Ještěže to jistí babičky a dědečkové a hlavně naše švagrovka, ta je opravdu štědrý Ježíšek (hlavně dárky pro děti). Ale posílala jsem obaly od Pampersek na 3 hračky a dnes mi přišla první, tak snad to dorazí do Vánoc všechno. A když ne, tak to budou mít po Novým roce, no.

A o cukroví se budem dělit s mojí mamkou, budem dělat pracny, linecký, možná vanilkový rohlíčky, ale hlavně marokánky, ty já moc ráda. Budem je letos dělat teprve potřetí, ale moc jsme si je všichni oblíbili :-) (Můj manžel se s nimi poprvé tak přejedl a ještě řízkama a salátem, že z toho nemohl pak 4 dny jíst, asi to byla tak trošku otrava jídlem.).

Jinak stromeček už máme doma, taťka ho dostal od někoho v práci, je to borovička, ikdyž bych radši chtěla smrček nebo jedličku, ale taky dobrej.

No tak radši budu končit, je to beztak dlouhý.
Zatím pá pá Katka, Kubka a Tobík

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.04 23:56

Tobísku,
foukáme na snad už zahojenou ručičku. Uf, to muselo být nepříjemný. Ještě že to dobře dopadlo. Mojí kamarádky chlapeček si v 1,5 roce popálil 25% těla - stáhl na sebe horkou pánev s olejem.

A na ty vánoce jste si nadělili dárek největší, tak to zvládnete. My jsme několik prvních Filípkových vánoc zvládali taky tak:-)) A chystáme si to zopakovat za rok. Měli bychom se přestěhovat v listopadu, takže to bude dárek načasovaný. Asi se taky docela vyšťavíme.

Marokánky máme taky moc rádi a každý rok si říkám, že letos už je určitě udělám :-))
Já mám taky radši hustší stromky než borovička, ale darovanému koni… Aspoň pěkně voní. My jsme vždycky mívali jedličku neb je taťka lesák. Takže mám jedlový návyk :-)). Ale už je bohužel nemáme zadarmo :-(

Zase se ozvěte
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.12.04 04:55

Vítej zpátky, přestěhovaná ovečko,
tak snad už se podaří třeba o svátcích chviličku požvatlat.
Achjo, tak asi nepodaří, Johana se rozhodla vstávat se mnou - hlídá si mě na každém kroku.
Tak jen v rychlosti, zprávičky jsou hezké, dobře, že už jsou kalamity za vámi.
Jen maličkost: Johana má taky své závisláctví - no nočním pití z lahve. Ovšem kdybych tu láhev vnucovala Ježíškovi za dárky, jsem přesvědčena, že Ježíšek by se rázem stal tím nejošklivějším tvorem, co krade dětem dudlíky. A nějaký dárky by to nezachránily. U nás prostě takovéto finty nefungujou. Takže jsem na Kubu zvědavá, jak to pojme on.
Tak já zase mažu do pelíšku hřát se s Johankou, která dnes opět vyplodila prostěradlovou nehodu - ještěže jsem nachystána a ten igelit to jistí. Hodně z toho plakala (hned ji to probudilo), možná, že se i vzbudila včas, jenže tatínek šetří na nepravém místě a v záchvatu skrblictví zhasnul světýlko u postele, do tmy se nechce vstávat ani mně, takže se Johaně nedivím.
Mějte se tu
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.12.04 05:24

Hu, čau Filuti, konečně mě za váma pustili.
Tetám chci poděkovat za podporu ve fintění, to víte, v mamce oporu nenajdu. No ale snad se to zlepší.
Vojto, chtěla jsem se zeptat, jak děláš ty tancovací hromádky, já to asi pochopila nějak špatně, takže vytvářím na podlaze jednolitou vrstvu z hraček, pastelek, knížek, příborů, nádobí a prádla. Tancovat v tom moc nejde - není kam šlápnout. A navrch jsem tak už o pár autíček a talířků z nádobí přišla, ti moji sloni mi to rozšlapali. Někde dělám chybu.
Jo a nedávno mi mamka vyprávěla tu Verčinu vánoční pohádku a taky o Ježíškovi, jak mi přinese dárky. Musím vám říct, že to bude zase nějaká rodičovská habaďůra. Já byla celou noc hodná, ráno jsem vstala a dárky nikde žádné, a neobjevily se ani po nádherném vztekacím záchvatu. A další dny taky nic. A to si každé ráno chodím kontrolovat okno, jestli tam Ježíšek něco nenechal po vzoru Mikuláše. Tohle období je na draka. Takže už se netěším, kdo ví, co z toho bude.
ahojky
Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.12.04 20:00

Milá Johanko,
mně mamka vysvětlila, že Ježíšek přijde, až mu nazdobíme stromeček. A protože stromeček zatím nemáme, natož nazdobený, jsem v klidu a vztekací záchvaty si šetřím na lepší příležitosti.
Ale na dárečky se taky moc těším, každý den mamce kradu telefon a volám Mikulášovi. Tam už mám ověřený, že je fakt nosí. Jestli ten Ježíšek taky něco přinese, zařadím si ho do seznamu.
Ahoj Verča.

P.S. O tom rozšlapávání bych mohla vyprávět. Nedávno mi mamka šlápla na kočár a rozšlápla mu rukojeť. Budem se muset u Vojty přiučit.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.12.04 10:08

ahoj Viki,
už jsi doma? Tak jak probíhalo pečení? I když věřím, že u babiček je prostě super. A už se balíš na hory, vážně jedeš? Prý je tam sněhu habakuk a další má napdadnout. Máš už svou vlastní helmu? A jakou? A vůbec, koukej napsat o svých lyžařských pokusech, nevěřím, že by tě taťka nechal na horách jen tak lauzrovat na bobech nebo na lopatě. Takže se těším na story. Jo a mimochodem - u nás je navlíkací korálková mánie, takže se koukejte ozvat, kdyby byly potřeba nějaké ty ozdůbky.
papa
Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.12.04 11:56

Nazdárek všichni,

tak už zase píšu v zastoupení. Včera večer jsme s mamkou a s oooobr krabicí cukroví dorazily do Prahy a teď sedím u taťky v autě a mířím do Krkonoš na ten sníh! :)

Výrobu cukroví jsem zařadila do svých nejoblíbenějších činností. Ujídala jsem to báječný slaďoučký těsto (teda, měla jsem strach, jestli to její zažívání přežije - pozn. mamka), polévala čokoládou, obalovala rohlíčky a pracny, zdobila kokosky a čokoládové macešky, olizovala cukr ze stolu, a přecpala cukrovím babiččina psa, protože se mi podařilo shodit ze stolu tác s celým plechem lineckého - krásně se to rozletělo po celý kuchyni :D. Na rozšlapávání úžasný!

Takže, juchajdá, jestli mamka uklidí ten binec, co po vybalení a následném balení na hory zbyl (a nejen ten - pozn. mamka), může k nám Ježíšek dorazit.

Na hory se těším, celý ráno jsem chodila v lyžařských brýlích a tahala boby mezi hromádkama šatstva a dalších nezbytných propriet. Mamce jsem teda předvedla při odjezdu malou etudu na téma opuštěné dítě, ale slib zmrzliny po obědě v hospodě mě obměkčil. Mám s sebou boby a hlavně lyže i s botama (půjčené od sousedů). Táta slíbil, že mě dopoledne bude vozit v krosničce na zádech (loni jsem to milovala) a odpoledne bude probíhat výuka, tak jsme celá rodinka zvědaví, jak se mi to bude líbit. Helmu ještě nemám, na plácku před chatou snad nebude potřeba. Pokud se mi to lyžování zalíbí, určitě ji koupíme.

A mamka: zrovna nám tu čistí tu hroznou zabahněnou silnici, tak přemýšlím, jestli ty okna přece jen nesjedu. Záclony vyperu určitě, ať je to aspoň zevnitř čistý :))).

A ještě něco pro Smokie - k tomu dudlíku. Viktorka bez něj neusnula, ale pod slibem tuny čokolády ho odevzdala Mikulášovi. Usíná i spí normálně a že dudu vyměnila za čokoládu, si pamatuje. Je fakt, že se občas v noci jednou vzbudí a kňourá (předpokládám, že je to to, co dřív samostatně „ududlíkovala“), ale dá se rychle uklidnit a chrupčí dál.

Tak, jdu na ten úklid, než mě opustí elán.

Hezký poslední adventní víkend všem,

Iva a Viki

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.12.04 22:46

Ahóój všichni,
hlásím se zcela vyřízená po celém dni uklízení :-( Rozhodla jsem se tento víkend věnovat předvánočnímu úklidu, babička si měla odpoledne vyzvednout děti, Vojta stropil obvyklou nebabičkovskou scénu a nikam se nešlo. Děti jsme vykopli s tatínkem bobovat, hurá máme celkem dost sněhu a neustále padá další, a babi zůstala jako pomocná síla. Problém je pouze v tom, že naše babi tyhle úklidy děsně žere a jak říká dědeček, leští i žárovky zevnitř, tudíž jsem neměla moc šancí odmlouvat a vzaly jsme to pěkně z gruntu. Zítra mě čeká pokračování, ale naštěstí už babička nepřijde, snad už konečně pochopí, že náš bordel je věčný :-))
Tak ahoj, jdu napsat nový deníček a ještě musíme moc chválit Verunky plavací fotky, vypadáte na nich fakt nádherně!!!!!!!!
Stáňa a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.12.04 23:49

Ahoj Stáňo,
nevím, jestli úklid je vlastnost společná všem babičkám. O té naší už jsem se tu rozepisovala.
Mamka je v pohodě (nebo že bych to od ní tak nebrala?). Když je u nás náhodou sama, umyje nádobí, eventuálně vytře podlahu. Zato tchýně řádí jak řerná ruka. Každý čtvrtek u nás hlídají Verču a když jde děda v poledne pro Fildu do školky a Verča spí, vzít si noviny nebo časopis ji ani nenapadne. Tenhle čtvrtek jsem přišla domů a měla jsem komplet vyklizené poličky, ve kterých byly původně jen hrníčky a kuchařky, ale postupně se tam dostaly i kořenky, mouka, cukr, sůl, vitamíny a léky, co děti zrovna pojídají (claritine…).
Je to fakt paráda, přijít utahaná z práce a najít vyskládanou kuchyň. Navíc měl Filda slíbeno pečení, ale musel počkat, než to uklidím. :-((( Jenže některým lidem se prostě věci nedají vysvětlit.
Děkujem za pochvalu foteček.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.12.04 23:54

Ahoj Viki,
ty hory a mamce ten klídek dost závidíme. Mamka by asi taky potřebovala odpočinek, když včera vzteky rozkopla skříň. Mluvila něco o tom, že se nediví, že o ni babička přerazila prakl a prababička vařečku. Mamka nechce uplatňovat násilí na mně, tak radši ničí nábytek :-)).

Já s cukrovím moc nepomáhám, mamka mě chtěla nechat šoulet rohlíčky, ale zjistila jsem, že mi to zašpiní ručičku. A špinavou ručičku já nesnesu. Jak uvidím jakékoliv smítko, křičím Mamko, špinka!!! A dovolávám se rychlého odstranění, abych mohla dále fungovat.

Ale mamku by zajímalo, jak vypadají čokoládové macešky? Vše od čokolády ji dost bere.

Verča zrzečka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.12.04 00:18

Ahoj Verunko,

zkus tu špinavou ruku olíznout, některá špína je výýýýborná :))). Já jinak taky nesnáším smetí, prach a podobný fujtajbly, to hlásím rovnou „smetí, mamko, ukidit!“.

Jo, a tvoje mamka je skoro stejně dobrá jako moje, ta nedávno téměř zlikvidovala dveře na záchod - prý aby mě nemusela zabít :D.

A čokoládové macešky: čokoládové těsto, podobné lineckému, jenže s kakaem, vykrajuje se a slepuje takovou ňam hmotou (žloutky, rum, cukr, marmeláda, ořechy). Zdobí se buď kombinací bílé a hnědé čokopolevy nebo u nás klasickou citrónovou (není to tak sladký). Kdyby mamka neměla toho pečení dost, recept dodáme :).

A mamka: zrovna jsem dorazila s meganákupem z Tesca, jsem k.o., ale kromě pár drobností, které koupím u nás v sámošce, už nepotřebujeme NIC!!! Hip hip hurá. Zítra mě ještě čeká umýt koupelny, v týdnu setřu podlahy a je hotovo.

Jinak Viki s tátou pomalu ale jistě zapadají sněhem, spokojenost je veliká a oboustranná, však ona vám to napíše, až vyjde nový deníček.

A my ostudy jsme zapomněly Verunce pochválit plavací fotky, to je fakt úžasný!

Dobrou, jdu dadat.

Iva

 
Anonymní  19.12.04 01:17

Ahojky všem kdo ještě nespí:o))

U nás byl dnešek uklízecí. Poznala jsem, že když všichni přidaj ruce k dílu, tak nemáme skoro nic:)) Příště si raději všechno udělám sama. Zítra budu ještě v úklidu pokračovat ale už mi toho moc nezbývá. Uff. Stejně to teda budu ve čtvrtek dolaďovat aby to bylo tip ťop:))

Na nákup jsme vyrazili taky všichni a bylo to teda skoro o život, lidu všude šíleně mooc. Dárky se kupí už zabalené akorát stále nemám dárek pro manžela, tak pojedu v pondělí na Smíchov. Jinak už snad taky nic kupovat nebudeme, kromě pár maličkostí, hurá:))

Verunko, tvoje plavací fotečky jsou supeeer!!!!!

Nevíte někdo co je s Vojtíškem pilůtkem? Už se nám dlooouho neozval.

Všem brou noc a těm ostatním hezký den.
Ahojky nepřihlášená Eva

Vložit nový komentář