FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Verunčin rychlý deníček

Rodičovství

Hop, a je to tady:) (Romča říkala, hoď nový deníček). Píšem rychle, aby bylo kam psát. Takže, jak to s námi vypadá: Verunka už je bez horeček, ale co sní, to hned vyprůjmuje. Aspoň že pije. Ale pořád za mnou chodí, že má strašný hlad.

Jak ji teď máme doma samotnou, připadá nám děsně roztomilá a hladká a voňavá… Prostě Filda byl v jejím věku už velkej chlapák, který bedlivě střežil maminčino bříško, zatímco Verča je ještě naše miminko.
A to jsem vždycky říkala, že nedopustím, aby u nás nastal syndrom mladší sestry. Aby nebyl Filda ten, co si všecko musí zasloužit a vybojovat, a Verunka ta mladší fiflena, co má všecko hned, protože je mladší a holka k tomu. Ach jo, přes to, že tohle všechno vím a uvědomuju si, taky si uvědomuju, že to k tomu rozmazlení fakt sklouzává:( Ale když ona je navíc taková koketa, že jí stačí hodit okem a každýho si hned omotá kolem prstu. Docela by mě zajímalo, jestli by taková byla, i kdyby byla ona ta starší.

Filda je na pánské jízdě. Jak už jsem psala, taťka nemá dovolenou (aby ji vyplácal bez nás v Havaně), tak Filípka vzal ochotný kamarád. Jsou na chalupě 4 tatínci a asi 8 dětí, plní každý den několik bobříků všeho možnýho a Filda má, jako nejstarší, krásnou funkci velitele:D:D:D. Takže asi dobrý, ani se mu po nás nestýská.

Přejeme Martině krááááásnou dovolenou u moře, Iva už vlastně odjela, tak těm do dáli taky!!!!!
Romčo, ať vám vaše kutilství vyjde do co nejlepšího výsledku!!! Jsem moc zvědavá, doufám, že bude foto.
Je tu někde ještě Eva s klukama? Už jste se dlouho neozvali!!!
A vy ostatní taky ne. Zuzko, přijedeš na tu chalupu? Aspoň na den?

Mějte se krásně a neuvařte se. Já jsem právě znovu napustila bazén a jdu vymýšlet zastínění, aby tam Verča mohla i přes ATB.

Jana a Verča zrzečka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.07.06 14:25

No skvělé, a pak že není o čem psát. Filda se má, určitě se mu nestýská a určitě přijede velmi moudrý a důležitý - mě zase tetelej tyhle klučičí úspěchy, koketérství Johanky mně spíš ježí chlupy na zádech, nevím proč to tak mám.
Za mými zády právě vrčí přímořez, tím, jak se s ním učíme, tak je to veeelmi zajíííímavááá práááce :-)))). Zbytek se holt dořeže s maflem, v tom už jsme mistři. Akorát vrčení strojů přehlušuje kvílení Standy - budu ho muset vystřídat, v těch vedrech mu dávaj ledviny pěkně zabrat, vlastně si vzal dovču hlavně proto, aby se mohl trochu vyležet a hlavně hodně proplachovat.
Co se fotek týká, tak zrovna uvažuju o koupi digitálu - tedy foťáku, do kamery se mi nechce, stejně na rodinné video nemáme nikdo čas. Takže po úspěšné debatě o myčkách (kde u mě zvítězil Janin přístup - obyč tablety, když se solí, tak jen půl, leštidlo zvlášť aby šlo dávkovat a sůl do calcionizéru.) je tu prostor pro další návrhy, víte o nějaké horké novince za akční cenu ve střední třídě kvality? A docela to hoří, ty narozky už bych na to ráda nabouchala.
Do toho se nám pokakal dvd přehrávač a nevím, zda se zadaří reklamovat, neb nevím, jestli tu hlavu nepoškodila Johanka vsunutím kdovíčeho. Tož když ne, dojde asi na koupi nového. Achjo, ty penízky se kutálej přímo nemravně. Od září MUSÍM začít makat, jen nevím kde a vůbec se mi nechce a mám pro to tisíce výmluv.
Jdu zase stavět, ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.07.06 22:32

Nazdárek, kutilové:D

To vaše vyprávění mi připomnělo kutilství našich kamarádů před měsícem na chalupě. Jejich výkon by se tehdy mohl natočit jako další díl Pata a Mata. To u vás nepředpokládám, výsledek bude určitě skvělý, btw co je mafl?

My taky kameru nemáme, foťák mi přijde důležitější, kameru občas vypůjčíme, ale jen minimálně.

Jo jo, penízky se nám taky kutálej. Tenhle měsíc mi zbylo na účtu něco z Chorvatska, a stejně budu asi na konci tam, kde obvykle. Skoro začnu dávat za pravdu Hynkovi, že ať mám co mám, vždycky to utratím :-))) Ale jak říká kamarádka - nový byt je černá díra na peníze.
Já jsem se právě vrátila z IKEA a máme zrcadlo do předsíně a do nové skříně spoustu ramínek (takový ty klapací na kalhoty a sukně). Ty pozdní zavírací doby mají něco do sebe, hladký průjezd celým Brnem jsem už dlouho nezažila.

Ať žijí budovatelé!!!

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.07.06 23:02

Ahojky Filuťáci,

tak já ještě taky napíšu, než odfrčíme do dáli :). Tady v Praze teda nic moc zábava :(, táta chodí do práce a mamka pořád někde jezdí a něco vyřizuje a doma pořád pere a žehlí a balí a mě to vůbec nebaví…už se těším na neděli, až odletíme…

Včera jsem byl celý den se strejdou, byli jsme půl dne na koupališti a navečer v kině na filmu „Za plotem“, je to pěkný, strejda mi koupil kyblík popcornu e velkou kolu :D (protože můj 23letý bratr jaksi asi netuší, že děti by kolu neměli…p.m.). No a večer jsem byl neplánovaně s mamkou a taťkou v sushi restauraci - prvně jsem snědl všechno svoje sushi (maki sushi) i s řasou a rybou a to prosím hůlkama :D, i když pod mojí židlí bylo „podestláno“, ale najedl jsem se :).

Zítra mám sraz s Johankou, musím jí ještě předat dáreček k narozkám a dát jí hudlana než odletím :))). A určo si dáme v kavárně ještě zmrzkovej pohár :).

To je od nás ve zkratce vše, ještě se ozvem než odletíme :).

Zdravím nemocnou Verču a držím palečky, ať jsi brzo zdravá!

Pa, Šíma

Jani, byla jsi s Verčou na výtěru prdelky, když už průjmuje tak dlouho? Nechci malovat čerta na zeď, ale podobný průběh /tedy bez angíny) měla ta naše loňská salmonela, několik dní normální průjem, poté začal zelenat…držím palce, ať je to jen viroza!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.07.06 00:03

Já vím, já jsem taky nechtěla nic malovat, ale vzpomněla jsem si na Filipovu salmonelu. K doktorovi jdeme zítra. Každopádně dneska tak dlouho prosila o jahodový knedlíky, že jsem se na dietu vykašlala a zkusila to, hop nebo trop. A ejhle, bylo to první jídlo, po kterém neběžela:). A vůbec se to zklidnilo, což samozřejmě nic neznamená, Fildovi zjistili salmonelu, až už průjem neměl, ale snad bude všechno dobrý a bylo to angínou a ATB.
Uvidíme, co zítra dr.
Mějte se tam krásně, užijte si přednarozkovou cukrárnu
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.07.06 00:04

Tak se teď dívám, co to máme za divný obrázek, a my jsme nesnažilky:D To jsem se pěkně uklepla, ale myslím, že v podstatě to sedí:D:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.07.06 02:06

možná ses neuklepla, ale nechám to ráno změnit, už jsem si na gymnastky zvykla :D

Tak první spuštění myčky proběhlo jen s malou pěnivou loužičkou. Tak jsem se nenechala vyvést z míry a naložila nádobím, zatím žádná loužička, jestli bude umyto a dobře, tak já se z toho snad optáčkuju. Víte, co času budu mít na net?
Další zážitky až v sobotu, zítra bude frmol, pa
 Romana

ps. Ty typy na foťáky, kdybyste nějaký měly, to by bodlo, mám už jen pár dní

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.07.06 02:07

Jo a nesedí, máme tu Martinu :D:D:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.07.06 06:09

Tak Martina snad úspěšně odrazila od české půdy, prý se pokusí ozvat z hotelu. Obě matky máme průšvih, Šímovi a Johance někde něco přecvaklo a oba nás pěkně sprdli, že chtěj jet k moži spolu. Nu což, tak snad napřesrok.

Tak tu teď sedím a přemýšlím, jestli den D oslavit dnes nebo ho trošku posunout a dnes načinčat byt. No uvidím, Joko ještě spí, asi to nechám na náladě a ochotě rodiny taky přispět k oslavám - aspoň ty balonky by mohli nafoukat.
Večer dám vědět, jak jsem se rozhodla :-)))
bane, hlavně jak to dopadlo a jak se Johance líbilo.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.06 13:37

Johance vsechno nejlepsi k narozeninam :)

seladon delfinek posila pusu

market

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.07.06 14:05

Milá Joko,

k Tvým dnešním narozeninám Ti přejeme hodně štěstí, zdraví, rodinné pohody. Ať Ti ten nový byteček a hlavně pokojíček pořádně přizpůsobí, ať máš ve školce co nejvíc kamarádů a hodné paní učitelky a vůbec, ať se všecko daří (to přejem i zbytku rodiny:)).

To všecko a ještě mnohem víc
přeje

Verča zrzečka, Filuta Filda a mamka Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.07.06 14:31

Moc děkujeme za přání.
No už je jasné, že slavit se bude až zítra, dnes je to nestíhačka a uhoněnou oslavu nechci. Dortík do zítra v lednici vydrží
Takže pššššt, aby to Johanka neslyšela. Ráno totiž z rozrušení nad tím, že nejde ani do školky, ani plavat na koupák, naprosto zapomněla sloupnout počítacího panáčka, sice to byla před chvílí zkontrolovat, ale když viděla, že tam je, tak se smutná vrátila, že dárky dnes ještě nebudou - jako ostatně už celý poslední týden. Je hodně natěšená.
ahoj Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.07.06 15:13

JOHANKA JE 4-LETÁ
KRÁSNÁ HOLKA OKATÁ,
OSLAVA SE CHYSTÁ,
DOMA JE NA NÍ SPOUSTU MÍSTA.

BALÓNKY TAM BUDOU LÍTAT,
DOBRÝ DORT SE BUDE LÍZAT,
RODINKA SE TĚŠÍ
JAKÉ TO BUDE PRO JOKO ŠTĚSTÍ.

VŠE NEJLEPŠÍ MALÁ RŮŽIČKO,
POSÍLÁME PUSINKY NA LÍČKO.

teta ŠULÁNEK a kámoška NIKA

PS: Omluva za zpoždění, Šulda byl pracovně mimo a večer bez PC…

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.07.06 19:00

Aspoň někdo se k nám přidal :)!!!!!!!!

Teto, děkujeme, že nám deníček držíš nad vodou.
Uvařená Jana a Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.06 09:06

Děkujeme tetě Šulánkovi i Nice za krásné přáníčko.
(Balonky bohužel nebyly, nějak se po nich slehla zem, bylo to oplakáno - náhražka bublifuk nefungovala :-(((( )
Oslava málem nebyla, protože po zahájení a nazdobení dortu jsme v našem zmatku nedokázali najít nachystané svíčky - a dort bez svíček - to prostě nejde. No naštěstí Filip zvládl najít otevřenou drogerii a v ní svíčičky (jinak bych byla vdova a Joko sirotek, tu krabičku měl naposledy v ruce tatínek)
Jinak to bylo poklidné, příjemné a dárkově úspěšné. Do dalších let mám poučení, že jakékoli množství oblečků, bot, doplňků, sponek a mašlí je vítáno s absolutním jásotem (mně picne, já to jako dítko nesnášela - co nebyla hračka nebo knížka, to nebyl dárek)
Konečně se mi podařilo pro:,–(it tradici, že Johančiny narozeniny slavím i já (že jsem jako přežila porod) a nějaký ten dárek se mi taky šikne. Letos to byl digitál, takže se můžete juknout na našich stránkách (po skoro roční přestávce :-))) )
Aby to tatínkovi nebylo líto, tak dostal tubu tmelu, aby mohl konečně dodělat dřez a začistit pracovní desku, zase tu máme o kousilínek hezčeji.
Tak tolik od nás o oslavách - Johanku to namlsalo a už začíná vymáhat, kdyže bude mít svátek, že prý nutně potřebuje dárky.
Mějte se, kde jste kdo, my jdeme do jednoho z pražských lesíků, tam snad bude k přežití.
Romana a slečna Joko

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.07.06 12:48

Hlavne ze se nakonec zadarilo a mala oslavenkyne projevila nadseni z darecku … fotky uz jsem omrkla a je to fakt krasna princezna!

Nejvice mne pobavil darecek pro tatinka …za bricho se popadam, urcite byl nadsenim bez sebe!!!:-))))
Digital ti jinak plne svaluji a tesim se na dalsi foto!

PA

Sulda a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.07.06 12:52

K vam zavitam vzdycky rada Jani a v posledni dobe to tady docela jelo, no ne? TEd je zase velka cast na dovolenych a okurcak pokracuje, ale to se zlepsi!

Pa a pusu male princezne

Sulda

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 26.07.06 16:21

HURÁÁÁ, SLÁÁVA, HURÁÁÁ zlaté ručičky tu mají!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Ahooooooooooo­ooooooj

Chápejte, my měli BIG problém s přihlášením. Prostě se mi ne a ne přihlásit, jakoby naše přezdívka neexistovala. A to že už jsme tu taky nějaký ten pátek:) Chtěla jsem napsat už do předchozího deníčku ale nedařilo se. Tak teď už snad bude vše o.k. Romano tobě taky dík:)

Tímto jsme prošvilhli spoustu důležitých věcí, Johance jsme gratulovali se zpožděním a holkám jsem ani nestihla popřát hezkou dovolenou. Snad se jim tam líbí a ty vedra nějak přežívají.
My zatím taky přežíváme. A pořád měníme plány. Nejvíc nám to komplikuje taťka, páč měl jet na služební cestu se šéfikama. Takže jsem se musela zařídit podle toho. Původně jsem se chtěla jet s klukama plácat bábovičky k moři a vzít taky s sebou svojí ségru, jenže ona má malé mimčo (9 měsíců) a jejich taťka je nepustil. Takže společnou dovču si budeme muset nechat na příští rok, to už bude malá větší. Pak jsem teda vymyslela náhradní plán a jeli na výlet do Německa. Ségra tam má skorošvagrovou, takže jsme měli i zajištěné spaní a nemuseli tak hledat hotel. Oni mají taky mimčo, stejně staré, a protože tam taky ještě nebyli, tak jeli s námi. A tak jsme všichni vyrazili do Bavorského parku, kde po zaplacení vstupného jsou atrakce zdarma (kromě bobové dráhy). Takže jsme se povozili až až, no nejúžasnější byla pro naše kluky dráha ve vodě. Podobná co byla na Matějské (tuším, že za 80 Kč za jízdu). Tady jsme mohli jít několikrát, páč tam ani nebyla žádná fronta:) Vlastně tam bylo všude málo lidí (byl všední den a taky dost šílené vedro). Park to byl hezký, všichni jsme se pobavili. Občas jsme daly pohlídat děti německému strejdovi a my holky se povozily jak malé děti:))

Jednou jsme taky vyrazili tady na Slapy, manžův šéfík tam pořádal piknik. Kluci si pořád hráli na písku, stavěli přehradu. Chvilku jsme si zaplavali ale kluci pořád chtěli na lodičku, tak jsme vzali šlapadla a vyrazili. No spokojenost veliká, tam by jsme mohli jezdit furt.

Tuto sobotu jsme vyrazili na výlet do Drážďan, manžel měl vízum. Oni si žádali ve firmě aby mohli jet na tu služebku ale vízum dostal akorát můj manžel. Ostatní dva šéfici a jejich rodiny nedostali. Nevíme, proč. Prostě jim to zamítli bez udání důvodu. Tak když ho dostal manža, tak jsme jeli aspoň na malý výlet. To by byla škoda to vízum nevyužít ne? Já bych ho teda využila líp ale manža si teď nemůže vzít dovolenou:((

My jsme plánovali dovču na srpen, že by jsme jeli zase autem, tentokrát do Francie. Mrkli by jsme do Paříže, kluky vzali do Disneylandu a pak by jsme vyjeli na jih odpočinout si k moři. Ale předevčírem manža říkal, že má problém s dovolenou. Dokud je tam prej šéf, tak si jí vzít nemůže, že prej až odjede. Jenže kdoví kdy odjede, za chvíli bude po prázdninách a Filda pak nastupuje do školy, to pak taky nebudeme moct jet. Tak teď doufám, že se to nějak vyřeší nebo snad pojedu s dětma sama:)

S chatou u Martiny počítáme, už se nám to blíží. Ještě teď zajedeme do Ústí (už jsem tam nebyla 4 měsíce!!) a pak už se budeme pomalu připravovat k Šimůnkovi. Doufám, že to letos vyjde:)

Snažím se pro kluky pořád vymýšlet nějaký program ale v tomhle vedru to prostě nejde pořád někde lítat. Krmit kačeny taky pořád nechodíme, to je aspoň procházka v lese ale zase nemáme pořád tolik krmiva:) Předtím jsme chodili na koupaliště, u vody se to dá docela přežít ale teď když jsme tu měli návštěvu, tak to nešlo a venku mi stačí být 5 minut a už nadávám na vedro:)

Budu muset končit, páč musíme jít nakoupit. Mějte se všichni hezky, přežijte nějak ty vedra (snad už nám zaprší) a holkám aspoň virtuálně přejeme hezkou dovolenou.
Ahoj Eva a kluci

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.07.06 16:32

Ahojky,

milá Joko, taky se připojujeme k přání všeho nej k narozeninám. Jak je vidět na fotkách, tak jsi si to parádně užila a i ta spousta dárečků byla. Ať se Ti i nadále daří a doufám, že se někdy budeme mít možnost zase vidět.

Jana, Kajka a Neználci 29+0

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 20:10

Ahojte všichni!!!

Evi, sláva, že ses sem konečně dostala, už se nám stýskalo.

Romčo, vypadá to, že oslava se vydařila. To nebyl špatný nápad, zařadit mezi obdarované i rodiče:). U nás by to asi nešlo, když jsme všichni během jednoho měsíce, to už pak mají všichni vymýšlení dárků po krk. Pak celý rok nic. Teď už mám třeba pro Fildu pod postelí dárek k narozkám, co si strašně přeje, ale vůbec nevím, jestli to do listopadu vydržím. A jinak není moc příležitost mu to dát. A dárky za 600,– dávat jen tak se mi taky nechce.

My přežíváme, už nás to moc neba. Filda se rozhodl, že každé ráno půjde cvičit (na klavír) k babičce. A celkem nadšeně chodí, takže my s Verčou dopoledne různě vyřizujeme, jednou jsem byla cvičit, zítra jdu na kosmetiku… Když se na oběd dovalíme domů, jsme úplně zničení a nějak to proflákáme u bazénku na balkoně. Včera teda u nás byla návštěva, aspoň něco. Dneska jsme pro jistotu ani neobědvali, protože se děti napráskaly teplým chlebem a pak svorně usnuli. Verča spala až do půl paté, takže jsme s Fildou četli Eragona, vždycky on 1. stránku, já zbytek kapitoly:). Dostal to od babičky za výzo, četli spolu na chalupě, takže já jsem začala až na straně 280, ale už se těším, jak budem pokračovat před spaním. Jenom jsem si to chtěla koupit v AJ a teď už se asi nedokopu, když to budu mít přečtený česky:(.
V sobotu jsme byli kolaudovat sestřenky a strejdy (2 byty) novej dům. Obří akce, Verunka se mohla ujíst berana na rožni.
V úterý šel Hynek k zubařce a bral s sebou Fildu na čištění (strašně se mu usazuje žlutý, asi plak, ale nejde to běžným kartáčkem odstranit). Jako vždy čekali hodinu a Filda tam přečetl 2 kapitoly (!) Eragona. Nakonec nic nevyčistili ani Hynkovi nezaplombovali, ale Fildovi vytrhli obě horní jedničky. Za tou jednou už mu čouhala nová, ta druhá se kývala. Ale ty 2 díry ho pěkně bolí, je protivnej, včera jsem mu na usnutí dávala Ibalgin. Nic moc.

Verča už je zdravá, ukecaná, umazlená a teď prý už i unavená, tak asi jdeme spát:).

To byl nástin od nás

Mějte se všichni
Jana Verča Filda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 20:23

A ještě jedna věc.
V pátek na večírku u nás byla i Sylva s Ondrou. Byl špatný, plná pusa aft, tak šel hned spát (my jsme děti poslali k babičce, aby Verča nikoho nenakazila). Druhý den, na oslavě u sestřenky si ze mě švagr dělal srandu, že máme pěkně velké komáry, Ondra byl celý doštípaný. A v neděli už volali, že z komárů se vyklubaly neštovice. V sobotu se Verča s Odnrou dost objímali, takže nás to možná čeká kolem 9. srpna. To bychom ještě měli být u Frndulky ( a pak děti čeká týdenní dovolená s babičkou:(().
Už jste všichni měli neštovice? Kdyby se Verča vysypala tam? 9.8. je prý nejdřívější datum výsevu, jak to má drahá sestra spočítala. Tak napište, jestli nás tam chcete.
(a jestli ne, tak si mě nepřejte:D:D)
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.06 20:36

Jani, kolik je inkubačka? Jestli 14 dní, tak jsem za, abyste dorazily. Joko by je potřebovala jak sůl - neznám tedy názor ostatních - ale zvládnout to během prázdnin nebo jen s lehkým přetahem do září, to by se mi mooooc líbilo.
Ale jak říkám, záleží na ostatních. Vzpomeneme si, kdo je kdy měl? Viki je měla mít a pak neměla - to by byl malér. Šíma asi neměl, ale myslím, že Martina taky nebude proti. Hele, to je lepší dárek do společného hrnce než celý sele - ale jak říkám, nevím, co plánujou ostatní.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 21:03

Sylva říkala, že 14 dní až 3 týdny. Infekční je den před vysypáním a pak do zaschnutí pupínků. Myslím, že Šíma je měl. Filda už se s nimi setkal několikrát a nikdy to nedostal (knihy prý mluví o 90% nakažlivosti), tak uvidíme, co Verča.
Takže, čistě teoreticky, by Verča měla být infekční (pokud jestli) až od toho 9., což je středa. Tak v nejhorším bychom jeli v úterý večer zase domů.
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.06 21:10

Knihy jsou hezká věc, ale inkubační doba je dost odvislá od agresivity nákazy. Je mi líto, ale jestli se objeví jediný hlas proti, tak nelze, ale v tom případku bychom vás stejně chtěly s Joko vidět a něco bychom vymyslely :D:D:D Samozřejmě těsně před vypuknutím choroby, to pro nás bude nejvíce zajímavé - Verča veselá dovádivá a roznášející nákazu :D:D:D
Ale kdo by byl proti, snad jen jediná těhule a ta je má tuším za sebou. Ani Štěpulkovi od Zuzuky by v nejhorším neublížily. Však už je to taky velkej kluk.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 22:00

Právě proto to sem píšu, abych zjistila ty hlasy proti. Tak uvidíme, až se holky vrátí od moře. Zatím s tím počítáme.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.06 22:23

A jaké to Ondra má? Dramatické? Nebo už pohodové? Zrovna před chvílí jsem narazila na Sylvin komentář, ale nevím, jak byl čerstvý a o pupínkách ani slovo (jinak už bych se ptala, kde se prodávaj).
 Ro

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 26.07.06 22:27

Jani a není možné, že už je Filda taky prodělal? Občas je dítě má i bez příznaků. Viz náš Filip.

David dostal neštovice, když jsme byli v Číně. Docela lehce to proběhlo, pár pupínků a žádné velké svědění. Čekala jsem, že se po pár dnech opupínkuje i Filip ale nic. Akorát dostal kašel a teplotu. Léčili jsme ho tenkrát klasicky jako u nás (Sinecod a Paralen). No a teď jsme byli na 7leté prohlídce a s doktorkou jsem se chtěla pomalu domluvit na očkování proti neštovicím. Jenže jí se to nezdálo, tak nás poslala na odběr krve - vyšetření protilátek na neštovice a ejhle. Výsledky ukázaly, že Filip už ty neštovice měl. Dr. říkala, že to bylo to „nachlazení“. Nemusí mít ani jeden pupínek ale přesto neštovice mohl prodělat. Filipa jsem tenkrát pořád kontrolovala a fakt žádný pupínek neměl.
Tak jestli budete chtít, můžete zkusit taky ten odběr a hned budete vědět víc.

Jo a jestli se nepletu, tak Šíma je měl taky. Myslím, že měl taky takovou lehčí formu. Ovšem nejsem si sto pro jistá, jestli si to nepletu s jiným dítkem:)
My vás uvidíme rádi každopádně:)
 Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 26.07.06 22:29

Zuzka by přijela? Já myslela, že předtím psala, že je taťka asi nepustí. Ovšem už nevím jestli nemám halušky:) A to jsem prosím nic nepila:))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 23:03

Ondra měl hlavně tu slizniční formu - plnou pusu aft a k tomu pár pupínků na těle. K tomu horečka, kašel… celkem v pohodě, aspoň co vím.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.07.06 23:06

Já jsem taky přemýšlela, jestli už je neměl. Měl akorát v roce a půl aftózní angínu, což by mohlo být ono, od té doby nikdy nic. S doktorem jsem se bavila o očkování a odběry tehdy nenabídl a od té doby už jsem se k tomu nedostala. Už jsem si taky říkala, že mu to nechám udělat, ale ani k tomu jsem se nějak nedostala:) Tak teď asi počkám, co Verča, a asi ten odběr uděláme.
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.06 23:52

Chtělo by ji to zlomit, chystám se na to. Jo jinak jsem s Martinou domluvila, že sebou moc jídla nepotáhneme, budeme nakupovat v Sedlčanech to, na co dostaneme den předtím chuť (nebo ten den ráno) - podle počasí, nápadů a podobně. Jen jsme se smluvily na Evu, že minimálně jedno menu by měla mít pod svou direkcí a ukázat nám něco z rodinných oblíbených chutí - takže Evi, propriety a dochucovadla hůře sehnatelná (Sedlčany nejsou Praha) sebou. Ještě se domluvíme před odjezdem
Příští týden se pustím do lámání Ivy a Zuzuky a to by bylo aby nebylo.

Ale teď holky odjinud, na tuto akci už to asi nestihneme, ale hodlám lámat i Stanáska, aby se zase zařadil, že jo? Mně se po Vojtovi švihadlovém stýská a nějaký zářijový smysluplný víkendový srazík by zařídit mělo jít

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.07.06 11:30

Cauky Filutaci!

Takze - Ondrovi nestovice probehly v pohode, rekla bych, ze uz je vicemene ok, jen dokaslava - otazka, jestli to je jeste z tech nestovic nebo bonus navic - podle sebe soudim, ze to byl darecek navic :-(

Vsechny deti, ktere mely ty „nase“ nestovice, je mely relativne v pohode - tj. par pupinku…jsme treti v rade od kamaradu ze skolky.

S Vercou se Ondra videl v dobe, kdy rozhodne infekcni byl, takze uvidime, inkubacni doba je 2-3 tydny, my jsme je dostali zhruba v pulce toho tretiho. Pak dva dny kolem 38, pak afty v puse a krku a pak teprve tech sest slavnych pupinku.

Tehotnym, ktere je uz mely, ublizit nemuzou…ani mimcum v brichu :-)

Toz tak.
mejte se a JOKO - opozdene vsechno nejlepsi!!!

Sylva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.07.06 12:50

Sylvi,

tak to jste mely fakt mirnou formu … Nika sice nejak extra nehoreckovala, ale pupinky mela vsude … i v noce, v pipce, v zadku … a takto silene opupinkovane byly i Gabinka a Hanickou, od kterych to bezpecne chytla loni v lete… Od pulky srpna se ma mirne ochladit, tak to snad prezijete, my je mely na zacatku leta a bylo to fakt k prdu:-(
Radim potirat pupinky tea tree olejem, Nice moc pomahal k lepsimu hojeni…

Mejte se a nestovicim zdar!!!

Sulda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.07.06 21:31

Šuldo,
díky, on už má ty pupínky z části zahojený, z druhé víceméně zaschlý…spíš to bylo blbý, že ho bolel ten krk a pusinka…ale to už je pryč. A pak komplikace tím pitomým kašlem…který už taky víceméně odeznívá…zato já si ho fakt užívám, chvilkama přemýšlím, jestli chudáka mimčo nevykašlu. Ale snad ne, jak jsem právě nastudovala na chytrých serverech :-)

Sylva (23. tt :-))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.07.06 21:38

Sylvi,

to ze to preziji jsem spise myslela na Filutaky:-))) Vy uz to mate opravdu za sebou:-))) Ten kaslik k tomu fakt nezavidim, ani Ondrovi a tobe uz vubec ne … a neboj, mimi ve 23tt uz krkem vubec neproleze:-)))) Nezbyva mu nez zustat kde je a sosat obranne latky:-)

Ty brdo, stejne ty tydny leti … u nas Janca zacina kroutit 30tt …je to nejake rychle, no ne?:-)

Pa

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 07:14

Tak dneska má být nejhorší vedro:)

Takže jedu ráno zkusit udat auto, možná se zpět potáhnu přes celé Brno pěšky, pak jdeme pěšky k holiči a do města a horké odpoledne vrcholí grilovací party na počest kulatin tety Sylvy. Máme to dobře načasovaný, co?

Děti se rozhodly neštrachat ráno se mnou, prý 2 hodiny u Jetixu doma vydrží:). Tak to risknu, Filda je má na povel, budu to kontrolovat telefonicky. Jsem dost zvědavá. Jestli to zvládne, asi dostane tu kuličkovou dráhu, co mám nachystanou na listopad k narozkám:)).

Mějte se, neuvařte se
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 09:51

Filípek všechno zvládl, udělal Verči chleba, četl jí pohádky, i se vykakali, super brácha. Auto jsme zatím neprodali.
 Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.07.06 09:59

Jani,

ty uz mas doma hlidace, no supeeeeer!!!! Filipek je fakt velka sikula sikovna!!!!

Auti se urco povede,neboj, ale v tomto horku bych na to prdela:-)))

Cauky

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 10:31

Dík za uznání, taky si říkám, že je skvělý:).
No a dostal tu kuličkovou dráhu, skákal až do stropu, protože už o ní mluví fakt několik měsíců. A už skládají. Jen Verča, potvora, mu občas ukradne nějakou součástku a odmítá ji vydat, prostě ho provokuje.

O auto si nedělám starosti, jen jsme to zkusili, kolik by dali v Áčkách, po telefonu nabídli 50tis (felda z 96), na místě 30:). Vzhledem k tomu, že jinde nám nabídli 43, neřeším to a v pondělí to asi půjdu udat za těch 43. Bez auta nebudu, i kdybychom hned nic nekoupili, Hynek jede příští týden na tu Kubu, tak bych stejně jezdila jeho klimatizovanou Xsarou.

Děti právě postavily kuličkovou superdráhu, musím to jít zkontrolovat.

Četla jsem, že vás pronásledují zažívací problémy, tak ať jsou všichni brzo v pořádku!!!!!!!¨

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.07.06 10:47

Juuu, to musi byt u vas radost:-)))) To je silene, kdyz maji deti Vanoce, svatky a narozeniny brzo po sobe, co? TEda u nas to ma takhle chudak Nika, ale copak ja za to mohu, ze se chtela splodit a nasledne narodit zrovna takto a zadne jine divci jmeno neprichazelo v uvahu?:-)))) Tak taky stale nosim domu neco a uvazuji zda vydat hned nebo az k nejake prilezitosti:-))) Pravda, trochu jsem se zlepsila, ale jeste pred rokem jsem byla desna … ted ji vnucuji akurat tak nejake oblecky a to musim kupovat tak ci tak a radost byva velika i s komentarem, zda ji nejak moc nerozmazluji:-)))) No jo, rozmazluji:-))))

Strevni potize se mne zatim netykaji a doufam, ze ani tykat nebudou:-))) Ale zbytek lituji vehementne…

Pa a tesim se na vas zase nekdy v PH:-))) Az vystehuji svou rodinu (doufam, ze vice nez rok to trvat nebude), tak musite zavitat i k nam! :-))

Papa

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 11:03

Jé, to bychom rádi, holky by si určite vyhrály:).

S těma narozkama je to fakt děs. Hynek 9.10, já 15.10, Verča 31.10 a Filda 4.11. Docela smršť, takže slavíme dohromady nás a pak dohromady děcka. A naštěstí má Filda svátek v květnu a Verča v únoru. My jsme sice nikdy jmeniny neslavili, ale takhle je to aspoň příležitost. A další příležitost teď máme vysvěcčení, to se taky docela hodí. I když já bych osobně za výzo dala zmrzlinový pohár, maximálně knížku, letos se nám to pěkně nakupilo a kdy jindy to dát:D:D.

Jana letadlo říkala, že budou mít cestu do Brna, kdyby to vyšlo, mohli bychom udělat nějaký Brněnský srazík a někteří pražští by si mohli udělat výlet:), co říkáte?
 Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.07.06 11:17

Ja bych se klido pridala … akurat v tydnu docela pracuji:-( Treba by se dalo vzit volno…

Docela vam zavidim ten srazik na chalupe u MArtiny … kdyby nebyla Nika zrovna ten tyden u basnika a ja nemela zrovna uzaverku v praci, snad bych se k vam i vetrela:-)))) Skoda, skoda, skoda…

Tak at se auti zadari prodat za slusny penizek a vyberes si nejakeho krasavce:-)))

Pa

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 11:24

Tak uvidime, jestli se Janě ještě bude vůbec chtít.
Jestli Verča dostane ty neštovice, tak jim ten srazík budu taky závidět:).
Jdu už konečně vařit ten Ratatuille, recept jsem pořád ještě nenašla
Pozdrav Niku
 Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.07.06 11:39

Co je to za sproste slovo Ratatuille???:-))) No uvidis, treba vas pripusti i s nestovicemi:-)

Pa a taky zdravime malou Zrzecku a velkeho brasku

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 12:27

To je francouzské jídlo, tento týden byl recept v MF dnes. Ale já ten recept od včerejška nemůžu najít. Ještě mám jednu verzi pro mimina na ratatuille s kuskusem a rybou a pamatuju si, že tehdy Fildovi moc chutnal.

Tak nakonec jsem vařila, co si pamatuju a dle mé fantazie:
Lilek s cuketou na kostičky, podusila jsem cibulku, na to tohle + tymián a sůl, do toho na kostičky rajčata a papriku, zalila jsem to trošku kečupem. Co si pamatuju z té MF, mělo se to zalít protlakem nebo se tam dávaly rajčaty Vallfruta, ta loupaná, krájená. Ještě jsem přidala česneka na kostičky nakrájené filé, podle toho dětského receptu, kuskus jsem doma nenašla, ale určitě by v tom byl taky moc dobrý.
Už máme snězeno, mně to strašně chutnalo (z lenosti, kvůli horku a vůbec jsme to měli jen s chlebem).
Dětem v tom nechutnal ten lilek, prý chutná jako houba, které oni nejí:(. Já jsem každopádně nadšená.

Dobrou chuť všem, co právě obědvají

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.07.06 12:30

Děcka tady do mě kérujou, Filda chce hrát TransAmeriku a Verča pustit pohádky, tak v tom mám překlepy:(. Ale vy mi rozumíte:)
 Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.07.06 12:36

mnam mnam :) tohle si vzdycky davam v ZOO a k tomu uzasnou bagetu :)

v Plusu prodavaji predpecene bagety s cesnekovym maslem, doporucuji :))

mam hlad:))

market a spici andilek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.07.06 12:38

Juuu, to vypada na moc dobre a zdrave papanicko, takove ja mohu, mnaaaaam!:-)))

A bud v klidu, u nas se Nika snazila nas presvedcit, ze boruvkovy kolac nema rada (boruvky jinak v lese basti jako o zivot) a trvalo asi pul dne nez alespon ochutnala … a pak uz chutnalo:-))) Pravda snedla tak 1/3 takoveho vetsiho kousku a uz nemuze … jak to??? Maminka zvladne ty kousky i 4:-)))

A jinak ti samo rozumime:-)))

Dneska chodim na pokec do jinych denicku, u nas neni ani noha a zrovna mam povidavou:-))))

Pa

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.07.06 13:08

Teda holky, tyhle návštěvy vítam, hnedle je tu veseleji.
Nápodobu popisovaného jídla zkoušela předevčírem Mismiska - nebylo to zlé, ale u Joko neprošla cuketa, sice ji miluje, ale musí být řádně pročesnekovaná. To jí tu chybělo. Tak si pochutnala jen maminka, (a to mimo termín jaksi navrch, ne že mě nějaký Šulda práskne).
Zatím sondáž ohledně neštovic probíhá skvěle, uvidíme na další. Spíš se bojím, aby se Verča neosypala dřív (copak pupínky, to neřeším), ale aby nebyla chudinka horečkovatá a mohla aspoň chvíli řádit. Kdyžtak pobyt zkrátíme a plánovaný výletovací OrlikoZvíkovský den přesuneme na čtvrtek, aby to Verča ještě stihla užít.

Mám za sebou dopolední brouzdání Prahou, byla jsem vyzvána k dostavení se na projednání dědického řízení - původně mi notářka tvrdila, že jde už o soudní sezení a výsledkem bude rozhodnutí, které do 14ti dnů dostanu poštou. Prdlajs - bylo to sezení se soudním komisařem, který mi přečetl to, co už bylo sepsáno před třemi měsíci a poté jsem odsouhlasila soudní jednání v nepřítomnosti - prý do měsíce až dvou, pak pošlou rozhodnutí, a pak budu řešit nabytí právní moci - jojo, justice je stát ve státě. Přitom se jedná o ten naprosto nejjednodušší způsob dědění a trvá to už sedmý měsíc a na chalupě už kradou i cihly.

Ale… vypadla jsem odtamtud naštvaná a hnedle jsem byla na nábřeží naproti Hradčanům. Mimořádně jsem nezapomněla foťák, a tak jsem hned testila, jak umí krajinky. Prostě jsem si vzala mateřské volno a brouzdala dvě hodiny starou Prahou a fotila, co mě napadlo, abych viděla, co umí foťák (tedy oficiální výmluva - neoficiálně jsem si po letech užívala atmosféru letní Prahy). Teď sice sedím doma splavená, ale Filip Johanu uspal, takže nemusím hned šílet. K obědu jsem natahala domů melouna, jahody, víno a hrášek - každému dle chuti. A nějaké notářství mi může být ukradené, svět je krásnej.

ahoj
Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 28.07.06 14:01

Ahoooj,
tady to teda žije:)

Jani, Filípek je šikulka! Já se ještě bojím nechávat je doma samotné. Hlavně proto, že by se mohli pohádat, popř. poprat:)) Jen jednou jsem šla nakoupit (byla jsem pryč půl hoďky) a to David spal. Takže Filda jenom kontroloval aby nespadl (usnul zrovna v obýváku v křesle) a díval se na telku.
A autí se snažím taky prodat už druhý měsíc. V autobazaru nám nabídli min. o třicet tisíc míň než je jeho kupní cena, takže se to snažíme prodat sami.

Právě jsem byla vyzkoušet jestli už teče teplá voda a nic:((( Máme tu zrovna odstávku a je to teda fakt „bomba“. To je taky nápad vypnout teplou vodu v tomhle vedru. Manža se teda sprchuje s tou ledovou vodou ale já nemůžu, to je na infakrt:)) Takže furt ohřívám vodu a už mě to fakt neba:)

Dopoledne jsme se byli podívat na nové bytečky, které tu staví nedaleko nás. No stěhovala bych se hned, to je jasný:) Kluci si tam zatím vyzkoušeli nové prolejzačky. Tak uvidíme co na to sponzor:) Filípek teda před chviličkou nakreslil velký obrázek, kde jsme my a baráček a taky nějaká ochranka:o)

Romčo, já bych chtěla taky mateřské volno. Ale teď o prázdninách je to téměř nemožné. Leda tak se zdejchnout někam večer. To je fajn, že ti Johanka ještě doma odpoledne spí. Mně teď David co jsou ty prázdniny už po obědě nespí. Doufám, že v září zase bude:)

Teď to tady aktuálně vypadá, že venku asi začne fakt pršet.
Tak zatím ahooj Eva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.07.06 14:13

Jojo, zpravodajství z Prahy čtyři mluví o hřmění a černé obloze :D:D:D
Evo, na vínko nebo co ty ráda můžu kdykoli, stačí se ozvat :D:D:D A aby to bylo blízko metra.

Jinak jsem věděla, že jsem něco chtěla.
Přeci poslat ooooobr pochvalu Filipovi, jakej je šikovnej a statečnej, To i ten můj velkej měl občas strach, kdyby se něco stalo, tak jestli to zvládne. Holt se Verča má, s takovým šikovným bráškou si užije krásnou bezrodičovskou pubertu :D:D:D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »