Filutové z Chytrálkova - Verunčin valentýnský deníček

Rodičovství

Filutové z Chytrálkova Verunčin Valentýnský deníček Verča píše: Ahoj kamarádíčkové!! Tak jak se vede? Dneska nás s mamkou nenapadá žádné téma, tak budem psát, co nám přijde pod ruku.

Tak jak jsme se ten týden měli? Jak už víte, celý jsme ho promarodili. Filda angína, ale taková ta lehká, bezteplotová, jen na vynervování rodičů, kteří se vás snaží udržet v posteli. Já mám jen rýmu, ale tak zahleněnou, že z toho STRAŠNĚ kašlu. Asi už se nedá nic dělat a budu se muset přece jen naučit smrkat. Docela mě totiž bolelo ouško a mamka tvrdí, že když ty hleníky vysmrkám, nic mě bolet nebude. A taky mě kvůli tomu nechce vzít na plavčo, takže se nad sebou musím fakt zamyslet :-(.

Celý týden proběhl ve znamení Harryho Pottera. Mamka četla a četla a četla a když byla mamka v práci, četla babička. Ale že se mamka začetla, ve volných chvílích si rychle dočítala ty pasáže, co Filda četl u babičky. Takže byla v obraze. A aby toho nebylo málo, pouštěl si Filda každý den Harryho na dvd co prý byste neudělali pro to, aby dítě bylo v klidu. A aby toho fakt nebylo málo, měla to mamka rozdívaný i s děckama ve škole. Takže potterománie je u nás v plném proudu. Všecko zlé je ale pro něco dobré - zjistili jsme, že si je Filda schopen číst i sám. Krátká slova čte naráz, dlouhá písmenkuje, strašně dlouhá čte s dopomocí. Zvládne přečíst celou stránku tak za 15 min a tvrdí, že ví, o čem to bylo. To je na budoucího prvňáčka docela dobrý, co? Je na sebe náležitě pyšný :-).

A jak se tak rodina baví, nezbývá mi, než se zabavit sama. Poslední dobou si strašně ráda čtu v poloze na břiše, nožkami si kopu nad prdelkou? taťka říká, že si čtu jak typická ženská. No, mamka o tom přemýšlela a fakt žádného chlapa neviděla si takhle číst :-) Ale já jsem baba s velkým B, ne? Tak co se diví? Poslední dobou jsem spíš s velkým B (řichem), mamce se zdá, že jsem čím dál tlustší. Ale těžko mi co zakáže. Já už se totiž docela dobře obsluhuju sama, přitáhnu židli k lince a nic sladkýho mi nezůstane skryto. Ale zpět k té zábavě. Taky trávím spoooustu času u žebříku, co na něm máme televizi. Ve spodní poličce mám hračky a těm neustále něco povídám, vysvětluju a organizuju je. Mamku prý baví mě poslouchat, vydržím takhle vykecávat klidně půl hodiny.
A když neorganizuju plyšáky a nádobíčko, organizuju zbytek rodiny.?Mamko, já chci pití, prosím. Tak už běž. Tak už mi honem udělej to pití?? a podobně. Tónu mého hlasu se prý nedá odolat :-).

Jak jste mluvili o těch školkách, tak v té mojí byl dneska zápis. Mamku to docela rozladilo. Letos je prý poprvé převis a vůbec neví, jestli budou brát všechny. Dozvíme se to do měsíce. Mají udělaná nějaká kritéria. Na prvním místě předškoláky, pak ty, co mají pracující oba rodiče (to bychom splňovali), pak ty, co tam mají staršího sourozence to nejsme. Pak ty, co tam mají trvalé bydliště to tam budeme mít až na podzim, až se přestěhujeme, tak doufám, že si to zapsali dost výrazně. A navíc mamce řekli, že mě rozhodně nevezmou už od září, ale po dovršení 3 let, což je od listopadu. Jestli mamce dají plný úvazek, tak fakt nevím, kde od září budu. U babičky rozhodně nechci a ta druhá je v práci :-(.

A co ten dnešní Valentýn? Mamka říkala, že to se dělá radost miláčkům, a dala nám zmrzlinku. A taťkovi nachystala na stůl balíček dáreček. Když přišel domů z práce, stála jsem tam já v pozoru a dáreček předávala. Na můj rozkaz si ho musel hned rozbalit (měl tam nový trencle) a hned jsem mu je taky uklidila do skříně. Mamka mluvila něco, že si je ani nestačil prohlídnout, ale já tvrdím, že pořádek je pořádek. Taťka přinesl kytku, ale balíček s podprďou ne. (Mamka totiž před měsícem lehce naznačila, že by se k Valentýnovi hodila nějaká nová, vínová a taťka na to, že jedině, když on dostane nový trencle. Tak to vidíte, jak jsou ti chlapi zapomětliví. Pak tam sice mával letákama z Hypernovy a Tesca, ale mamka na to nic. Když by jí dal po x letech až desetiletí nové prádýlko, tak prý chce dotek luxusu. Naprosto ji chápu. A zapisuju si, abych to jednou taky mohla použít).
A nakonec nás ti naši nezdární rodiče poslali spát a přiopili se nějakým vínem, co leze rychle do hlavy. Možná proto je to dneska taková slátanina. A mamka si dokonce dala rohlík, sýr a pak ještě zmrzlinu ? prý zajídá to víno. Abyste věděli, tak na ní během měsíce praskly už dvoje kalhoty! U Šulánků si přečetla, že stačí večer nejíst. Tak to praktikuje už 3 týdny a nic. Na mou maminku totiž funguje pouze kojení!!! Ale že bych z toho ještě něco vytřískala já, se nezdá. A taky si od babičky půjčila stepper a už dvakrát šlapala! No, uvidíme. Dnešek omlouvá tím, že je třeba občas nastartovat metabolismus, aby to druhý den lépe hublo :-).

Tak to je z našich končin všechno.

Vojtíšku ? doufám, že už se vám podaří brzo navázat spojení, je nám tu bez vás smutno.
Kubíčku ? kdepak se s mamkou touláte? Už dlouho jsme o vás neslyšeli.
Vikýsku ? už se vrať od těch babiček, sněhu si ještě užiješ. Pěkně trénuj na jaro tu trojkolku. Nebo jsi zase na horách?
Jíro ? vyřiď mamce, že jí držíme palce, ať to s těma financema všechno dobře dopadne. A ozvi se nám, co zase s Haňulí vyvádíte
Davídku ? osvědčili jste se s mamkou jako vzorní deníčkáři. Jen tak dál. Těšíme se na historky s čínskou babičkou.
Johanče ? nevěříme, že bys nekula nějaký pikle. Tak ať nám o nich mamka pěkně napíše. Potřebujeme inspiraci.
Snad jsem na nikoho nezapomněla, jestli jo, tak je to tím, že nepíšete. Znáte to, sejde z očí, sejde z mysli :-).
P.S. víte, že jsme asi nejstarší deníček?

Posílám vám všem sladkou Valentýnskou pusinku, žádná vtipná básnička mě nenapadá

Loučí se s vámi a zdraví vás
Vaše Verunka zrzečka (2r skoro 4 měsíce)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.02.05 09:14

ahoj…deníček je super…u nás zase jedeme non-stop Schreka!Taky celkem na budku,písničky už znám nazpamět…a taky jsem nucena je neustále opakovat.

Naše Kačenka vybrala tatínkovi valentýnský dárek sama-plyšové srdíčko (šílený kýč).Samozřejmě sáhla po tom největším,ale k úžasu jak mému,tak prodavaček,si to nechala rozmluvit a spokojila se s malinkým-ačkoliv u pokldny přece jen zalétla očima na to velké a povzdechla si.
Večer jej měla donést tatínkovi…dones­la,ale zároveň se ozvala „káča ke“ (káča chce) „poším poším“ a pro jistotu hned dodala „dík“

ahoj a těšíme se na další!
MM+Kačenka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.02.05 11:16

Ahoj kámošáci!!!

Tak se zas hlásíme do služby! Byli jsme u babičky, myslím, že to tu mamka roztrubovala, ale uznávám, je to už dlouho :-).

Taky jsme s chorobama nezaháleli a trošku jsme tam mamču potrápili, takže já jsem měl teplotky a lehce průjem (klasika), Tobík jednoho rána mamku a dvě postele poblinkal a pak dva dny měl průjem a mamka jednu noc problinkala a další den prospala. Takový docela ozdravný pobyt, že?
No a choroby nás snad opustily, tak snad budem ok.

Jinak jsme si s sebou vzali boby v bláhovém domění, že by tam snad mohl být sníh, ale jak to mamku mohlo napadnout, že by v polabské nížině mohl napadat dostatek sněhu.
On tedy napadl, ale včera, když jsme odjížděli, a bylo ho tak málo, že by to ani nemělo cenu. Takže zase nic.
Ale mě to ani nevadilo, hlavně když jsme chodili na vlaky, musel jsem si vždycky sáhnout na závory a dost mě mrzelo, že ani mamka ani babička mě nemohly vy:,–(it dost vysoko, abych dosáhl na ty světýlka, který vždycky blikaly a bimbaly, když měl jet vlak, holt malý píva. Slibovaly mi, že tam se mnou půjde Vojta (mamčin bratranec), který je dostatečně vysoký, ale nejdřív nebyl doma a pak jsme to prostě nestihli. No tak snad příště.

No tak to je zatím od nás vše, ještě si musíme přečíst minulý deníček, ať jsme v obraze :-).

A právě mi přišel kámoš Lukášek, to zas budem řádit!!!

Pa Kuba a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.05 11:24

Ahoj Verunko a ostatní kámoši,

píšeme letem světem, teta Jana to odhadla, návrat od babiček v pátek, v neděli divadýlko s vodníkama a dneska balííííme a jedeme zase na hory :D. Tetě se tam uvolnil jeden pokoj, tak by ho bylo škoda nevyužít, tady v Praze furt po sněhu ani památky :(.

Mamka je mírně nervózní, má tu samý tašky a mě pustila Hledá se Nemo - „pohádka s rybičkama oranžovejma“ :), to je teď moje droga :).

Heč, a k Valentýnu jsem dostala od taťky větší kytku než mamka - chtěla jsem s ní spát, ale nebylo mi dovoleno :).

Zrovna dorazil taťka, tak jdeme dobalit a mažeme… ozvu se po víkendu. Zatím se loučím a přeju hlavně žádný nemoci!

Pa, Viki, už pár dní 2a1/2letá

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 15:54

Jéje Kačenko,
to musel být taťka naprosto nadšený! Takový srdce od dcerušky, to prý tatínkové můžou:-).

My jsme zapomněly dodat, že Filda v té své potterománii lítá po bytě a zaklíná, tj. mává starým tágem od dětského kulečníku a vyřvává „Expecto patronum!“ nebo jiná hesla, ale tohle nejčastěji. A já běhám za ním a křičím „Vingadium leviosa!“ a snažím se ho přeřvat. A mamce z toho prý hrábne a závidí vám vaše shreckovské písničky.
Mějte se
Verča s mamkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:00

Ahoj Vojtíšku,
to z vás teda babička musela mít radost. Tak teď už snad budete v pořádku.
U nás snížek taky není a ten horský jsme prošvihli díky našim nemocem. Tak stále bobujem v obýváku.

My máme nádraží kousek od baráku. Když byl Filípek malý, chodili tam s mamkou dvakrát denně. Máme tam takový lesík, který končí skálou a přímo pod tou skálou je nádraží. Takže máme přehled a mamka tehdy přesně věděla v kolik hodin jede kolik vlaků :-)).
Závory tam nemáme, ale zato tam prý potkali úchyla. A dokonce na něho zavolali městskou policii. Přijela samozřejmě až za 20 minut, to už měl pán zapnutý kabát a byl na druhé straně kolejí…
Mě mašinky až tak neberou, stačí mi, když vidím jak jede podél cesty.
Ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:03

Viki,
ZÁÁÁÁVIDÍÍÍÍM,
doufám, že nás neskolí chřipková epidemie a na ty hory na konci února vyrazíme.
Mně taťka k Valentýnu nic nepřinesl, to se musí napravit. Ještě že mě tak krásně inspiruješ.
Užij si snížek a lyžování, fotky jsme okoukly, muselo to být fakt super.
 Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.05 16:10

Ahojky Zrzečko a všici Filuti
omlouvám se, ale kuje žádné nepiklím. To už by maminka nepřežila, před dvěma hodinama se u ní objevila teta chřipajzna, ale to byl nástup, nic, nic, a najednou nemoc. No a brácha už pokašlával od neděle a dnes už tu školu taky vzdal, ráno nemohl ani mluvit. Já začínám lehce pofňukávat, takže se asi nějaké to nové slůvko (např. bolí krček) budu muset naučit, aby mě taky zneschopnili. Anebo začnu trénovat vítězné tanečky na mámině či bráchově hrobě :-)))))) - ještě se rozmyslím

Co je s babiččinou rukou, se dozvíme večer, ale dost jí to bolelo, ani si se mnou hrát nechtěla, tak snad se to nezhoršilo.
Co je s byty, to se právě v těchto dnech rozhoduje, snad už konečně budou správné smlouvy a bude se moct něco dít. Do pátku už by mělo být snad konečně jasno.
Já zatím o stěhování nic nevím, jediné, čím mě to zasáhlo, je, že smím malovat po zdech a když poleju starej koberec jogurtem, tak mamka nešílí a neřve, jen tak něžně hrozí prstíkem a dělá tytyty.

Včera jsem mamku pěkně vypekla, ale dnes si máma říká, že dobře tak. Měly jsme domluvený srazík s tetou Gábinkou a její Baruškou. Máma svoje záležitosti skončila o chvíli dřív, tak si šla koupit k východním přátelům boty - dlouho trvalo, než si vybrala, já zatím ládovala koblihu. Dojedla jsem, máma zaplatila a já, že bolí ťapy a že chci „dolů“ (nedokážu ji vysvětlit, že je to nahoru - asi to pochytila z Filipova schodiště, kdykoli po něm lezla nahoru, řvali jsme na ní „jedeš dolů“). Mamka mě vzala na ruce, já zabořila hlavu na rameno a do pěti vteřin jsem spala jak dudek. Kočárek byl doma, teta Gábinka v nedohlednu a tak se máma u:,–(ila na zastávce na mokrou lavičku a já jí dřímala na klíně - asi 20 minut. Když přišla teta Gábinka, tak jsem se sice na chvilku probudila, ale byly jsme s mámou tak prokřehlé a já tak nedospalá, že jsme se raději vypravily domů. A tak jsem viděla to krásné miminko jen zdálky - teď si mamka pochvaluje, že jsme snad nikoho nenakazily. Takhle jsem dokázala narušit mámino uvažování, že kočárek už uklidíme do komory - jinak jsem totiž docela prima ťapací, začala jsem respektovat nataženou ruku a auta či tramvaje v okolí. Ale už po několikáté jsem mamku doběhla nečekaným spánkem. Takže asi ještě kočárek na delší vycházky bude nutný.

Teto Jiřinko, užij si krásně dnešní den, Jíro, koukej být na maminku dneska hodný a něco hezkého jí zahraj nebo nakresli - a vysvětli to i Haničce.
Kubíku, prý nás v Praze ještě trocha sněhu čeká, tak snad budeme fit, a budeme moc nějakým těm vločkám načechrat faldy
Viki, co dodat, prostě závidím. Ale možná bude naopak, když všechno půjde dobře a něco špatně (jeden strýček má neštovice a zaplacený týden lyžování), tak se možná počátkem března dostanu až na francouzský sníh - tedy jestli mě tam pustí, někde bývá omezení, že až od tří let. No pro jistotu si máma dala prodloužit pas a chystá ho i pro mě. A taky záleží na Filipovi, jely bychom tam kvůli němu, tak nesmí mít žádný průšvih ve škole. No a když teď marodí, tak je to zase na vážkách, aby příliš nezmeškal.
Kačenko šikulko, já teda zírám. Sice mám taťku omotaného kol prstu, ale protože si teď několikrát zvrkl koleno na mých rozházený hračkách, tak už občas dovoluje mamince, aby mě vychovávala. Možná bych měla jít k tobě na školení, jak si pochroumané rozmazlovací vztahy žehlit :-)))) , plyšový srdce by taťku děsně vzalo.
Tak už tu začínám dělat pěkný skopičiny - např. si stoupat na dlouhý tubus, co mám na balonky - uf, to byla šlupka, roura blbá - furt se kutálí. Tak radši končím.
Mějte se krásně, vyhněte se chřipkám a ostatním chorobám
ahoj
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:12

Ahoj všichni,
tak nám to dneska nějak padá.:-( Mamka musela psát celý dlouhý komentář znovu.

Byli jsme na kontrole u pana doktora a jsme asi vpořádku. Jenom na mamku důrazně apeloval, ať s náma nikam nechodí, že jsme oslabení a Brno je plný chřipky.
Tak teď sedíme doma a mamka si představuje, jaký by to bylo, kdyby Filda neměl každý odpoledne něco.
Dokonce mě zmermomocnila k spánku. Prý to takhle dělávala s Filipem. Po půlhodinovém nedaření se na mě lehla a násilím mě držela klidu ležící. :-((( Tak tomu říkám teror. Mě to rozhodně neuspalo, jen rozzuřilo. (Ale výsledný efekt se dostavil - Verunka souhlasila, že když ji pustím, bude ležet a do 3 minut byla tuhá. Uznávám, že je to teror a znásilňování, ale nervy máme jen jedny. pozn,m)
Teď už mamce zase tečou nervy, protože po shlédnutí jednoho dílu Harryho Pottera a odehrání 3 počítačových her má Filda pocit, že tady mamka už 15 minut dost zaclání. Tak se po ní plazí a neustále zjišťuje, kdy ho tam zase pustí.
Takže končíme, vypínáme počítač, už se těšíme, až bude mít Filda zase každý den něco.
Verča zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.05 16:18

Jano,
s čarovacím Filipem jsi mě pobavila. Johana si furt nasazovala brýle proti sluníčku a dělala divné pohyby nataženýma rukama. Já furt nechápala, o jakou hru jde. Až pak mi to došlo. Jak kouká na Ollího z Rolí Polí, tak v jedné epizodě měl hypnotické brýle a s kamarádem hypnotizovali okolí, tatínka, aby dělal nesmysly, potom aby uklízel, maminku, že už je uklizeno. Nakonec se podařilo jen u psa, který zůstal přesvědčen, že je slepice. No a Johana to na mě teď furt zkouší taky. Ale těma rukama šmrdlá k sežrání.
Jo a na Potterovské čarování používá čínskou tyčinku na jídlo - máme hezké lakované vrstvama - vypadaj vážně jak kouzelnické.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:21

Tak ještě nevypínám, když už jsem v tom odpovídání.

Johanko, chřipajznu neber, není o co stát. Raději nech mamku a brášku vyzdravět, ať jste ready na to francouzké lyžování.

My máme kočárek složený na chodbě vedle dveří. Za poslední měsíc jsme ho použili jen jednou, taktéž při příležitosti nečekaného spánku - naštěstí ho mamka měla v kufru od auta, když něco byla vyřizovat.
Já, co už v něm nechci spávat po obědě, ho prostě nepoužívám. Stejně je to o rok později než bráška.
Ale teď oslabená nachlazením, po obědě docela spávám. A pan doktor mamce doporučoval co nejvíc chodit ven. Tak prý ten kočár ještě zkusí rozložit a zkusí, jestli bych v něm ještě neusnula. Není prý nad dítě spící v kočárku pod oknem a nechávající mamce volnou ruku.

Ahoj
pikle nebo skopičiny, to je jedno :-)

Ať se u vás všichni brzo uzdraví
Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:27

Jíro,
jestli jsme pochopily správně tu Johančinu poznámku a mamka má narozeniny, tak jí taky přejem Hodně štěstí, zdraví, ty nejhodnější děti a manžela a málo nervů s domečkem.
Verča zrzečka a spol

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.05 16:31

tedy Jani, ty dnes perlíš :-)))
Smokie má Kubíka, nikoli Vojtíška.
A dnes je Jiřinky :-)))))
Ale jinak se máme fajn, že :-)))

A já v noci doloudovala všechny lyžovací fotky do rodiny.cz

tak už vážně hupky do postýlky, ahoj
Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:37

:-):-):-):-):-)
No jo, není každý den posvícení
Ale smích léčí, tak aspoň se rychleji uzdravíš.
 Jana

Pro Jiřinu - platí to, i když nemáš narozky :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 16:39

Milý Kubíku,
tiskový poradce nás upozornil na omyl, neber to osobně. Jak tady Filda otravuje, mamka se nějak nesoustředila.
Pozdravuj mamku, brášku i Zerušku
Verča s mamkou zmatlinou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.05 16:43

Hele,
napadá mě, nechceš si pro Filipa stáhnout odsud ty vystřihovací šachy z papíru? Já vím, že pak bude otravovat se hrou, ale než to všechno vystříhne, tak budeš mít minimálně půl dne klid. Vlastně jsem to kdysi dělala Filipovi do nemocnice, aby se zabavil, sice byl už o dva roky starší, ale fungovalo to.
A kdyby ho bavilo stříhat a lepit nějaké skládačky, tak ti něco oskenuju. Je to taková klidná zábava.
Jo a jestli jste už Pottera dočetli, tak můžete pokračovat na super stránkách
http://noviny.wz.cz/phprs/index.php
Některý příběhy jsou tam úžasně sepsaný.
Pa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 17:10

Díky za typ, zkusíme. Jdeme mrknout na ty stránky.
Kdyby se ti chtělo něco skenovat, tak berem.
 Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.02.05 18:56

Verčo,

mamku na tento přežblept upozornila teta Romana, ale než stihla něco duchaplného odepsat, Tvoje mamka byla rychlejší.
Nic si z toho nedělám, jsem poctěn, že mě teta Jana překřtila na takového velikána :-) (náš Vojta je hooodně urostlý mladík).

Pa Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.02.05 21:15

Verčo, to je drsný, na mě takovýhle praktiky taky neplatějí. A aby si mamka nemyslela, že to může dělat beztrestně, tak po takovémhle zákroku jsem jak lítá zvěř. Ale ona mi to mamča stejně nedělá, udělala to asi dvakrát a stejně jí to nebylo nic platný.

Tak pa Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.02.05 21:17

A samozřejmě se také přidáváme s gratulací tetě Jiřince: Všechno nejlepší!!!!!

Katka, Kuba a Tobík

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.02.05 21:44

Ahoj všichni,
tak náš rodinný teror pokračuje. Sice už nejsem původcem, ale sociálka by se neptala :-)
Napřed si Filda naběhl bosou nohou na futra, znáte to, obražený malíček.
Asi dvě minuty poté spadla Verča z postele. Sice jsem se dívala, ale vůbec nevím, jestli letěla po zádech nebo hlavou napřed. Každopádně to byl příšernej kotrmelec končící v nepřirozené poloze. Padla rovnou na houpacího zajíce a ten řev jsem ještě nezažila. Naštěstí si ukazovala jen na hlavu. Já jsem to typovala na zlomené nebo vykloubené končetiny.
Takže má na hlavě 3 obří boule za sebou. Pěkně v řadě, jak byla hrana těch zajícových houpadel. Mezi obočím, pod vlasovou linií a ta poslední je ve vlasech. To na nosánku ani není boule, spíš taková otlačenina.
Pěkně se mi ty děti otloukají. Ale vypadá v pohodě, tak to snad tak hrozný nebude. Doufám

Dobrou noc
Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 15.02.05 23:33

Verunko, foukáme fúú fúú na bouličky, ať moc nebolejí, já bych moh o boulích taky vyprávět.

Dobrou Kuba

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.02.05 10:18

Ahoj holky,
taky u vás napadly takový kvanta sněhu? Konečně máme zimu i ve městě. Děti vzorně staví pod oknem sněhuláka a já mám volno na úklid, jdu na to, jen co si vypiju kafe :-).
To už jsem nezažila od léta, abych je mohla takhle vypustit.
Zima budiž pochválena.
 Jana

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.02.05 17:02

Nazdárek Filůtkové

Ještě jsme ani nestihli přečíst všechny komentáře ale musíme honem rychle napsat, protože nás táta vyhání od počítače:o)

Já jsem o žádném Valentýnu ještě neslyšel, jenom jsem zaznamenal, že je tu všude kolem nějaká čokoládka, která byla mňam mňam:) A dostal jsem teda taky svojí čokošku, přímo srdce od Ferrero Rocher ale tyhle čoko bombónky nebyly k Valentýnu ale dostal jsem je od jednoho hodnýho strejdy, slavil se jejich Nový rok. Taky jsem dostal peníze, hurá, konečně svoje penízky ale máma je hned zabavila a schovala:(

Jíro jestli tě ještě zajímá jak se řekne čínsky mladší sestřička, tak je to MEI MEI. To je docela hezký a lehký na výslovnost co?

Byli jsme po dlouhatánské době plavat. No to bylo žůžo. Já bych mohl chodit na plavčo každý den. Moc se mi tam líbilo, i když tam bylo hodně vody a musel jsem mít pořád rukávky, tak to byla paráda. Vzorně plavu ale chybí mi pořádná výbava, moc bych si přál potápěčský brýle a stříkací pistolku:) Máma mě chtěla vzít na chvilku do sauny ale tam se mi ale vůbec nelíbilo a strašně jsem řval, že tam nechci až se na nás každý díval, tak to mamka raději vzdala:o)

Napadlo nám docela dost sněhu, na bobování to stačilo a tak mě dnes vzala babička s dědou na kopeček bobovat. Super věc ty boby, snad nám snížek vydrží.

Tak a teď si rychle půjdeme přečíst vaše komentáře, rychle než nás táta vyhodí:o)))

Doufáme, že jste všichni zdrávi a užíváte si snížku dokud ho tu máme. Zatím ahoj David s mamkou Evou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.05 17:34

Teda Verunko, že ty jsi si chtěla zahrát na Vojtíška Pilůtka:)) Ještě, že to odnesly jen boule. Foukáme bebíčko a příště raději opatrně. Já na vejšky moc nejsem, akorát přelézám postýlku a hraju si na Spidermana:)) Zatím bez nehody:o)
Pa David

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 16.02.05 18:04

Jo, jo, nám taky napadlo snížku, sice ne takový kvanta, jako Verče a Filípkovi, ale odpoledne jsme vyrazili trošku ven, bohužel na chodníkách žádný sníh už nebyl a tak boby, který vzala mamka, jsme moc nevyužili. Ale chvilkama jsem se vezl, chvilkama ťapal po svejch.
Ale prý jsem mamku dneska dost zlobil, tak jsme se vraceli s brekem (no stává se někdy).

Teď jsem se prospal, tak asi nepůjdu spát dřív než v deset :-). A mám slíbený veeelký koupání s taťkou, už se těším!

Tak pa Kuba

P.S. od mamky: Kuba výborně usnul na jídelní židličce, dodám na rodinu, stojí to za to shlédnout! k

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 16.02.05 20:42

Ahoj vespolek,

tak u nás se taky slavilo, ale ne žádnej Valentýn (tak se u nás nikdo nejmenuje) ale mamčin svátek ? jednou v neděli (s dědou, babičkou a tetou) a podruhé s témiž včera. Já jsem včera jel dopoledne s taťkou do Prahy na očkování TBC ? až na to očkování docela prima půldenní výlet. Ještě před tím jsme se sešli s nějakým pánem a prodali mu starou Haničky autosedačku, pak jsme do města pokračovali autobušem a metrem a to se mi moc líbilo. Po píchanci jsem se trošku vztekal, paní doktorka mi dala maličkého medvídka a já ho vztekle mrštil na zem (naštěstí táta ho sebral a v autě mi ho pak dal). Měl jsem slíbeno v Modřanech v cukrárně nějakou dobrůtku, ale já jsem nechtěl čekat, tak mi musel hned taťka koupit venku oříšky v čokoládce a byl jsem spokojený. Cestou jsme se ještě stavili mamce pro malý dáreček, který jsem nesl v baťůžku a hned jak jsme přišli domů, křičel jsem ?je tam dáeček puo maminku v baťůžku? :o)) A víte, jakou měla radost z nové škrabky na brambory a kolečka na krájení pizzy??? V pátek jedeme znova - na kontrolu, tak prý pak půjdeme do té cukrárny.

K tomu Valentýnu ? mamka ten svátek nemá ráda, protože prý konkuruje jejímu, který má druhý den, taťka zase proto, že nesnáší cokoli podobného rázu došlé z Ameriky, no a ostatní zase pro to, že je docela problém pro mamku koupit kytku nebo bombošku bez srdíček … Takže při jakékoli zmínce o Valentýnu se u nás jen syčí :o))

S ranním buzením je to u nás jednodušší ? pro ty co nevědí, spíme s Haničkou sami v pokoji ? tak kdo se vzbudí dřív, začne povykovat. V mém případě ?míčko, míčko?, nebo Haničky ?bubájí bubájí?, tak dlouho, než se naši vzbudí a uráčí se za námi přijít s lahvičkama mlíčka. Pak si většinou mamka nebo poslední dobou oba vlezou ke mně do postele a pak se válíme, dokud se nám chce ? Hanička většinou sleze na zem a jde si hrát s balonem (případně ho dokulí do postele). Poslední dobou se budíme mezi 7 a 7,30.

V Haničce mi roste pěkná mluvící konkurence ? prý kam se na ni hrabu já v tomhle věku! Už umí říct, jak se jmenuje (?Haňa?) a krásně opakuje i delší slova (mamiňa, tatíňa, t-teteč (krteček), tatou (traktor) a podobně. Johanko, možná i ty bys k ní mohla do učení, taková je to šikula.

Dnes jsme byli, stejně jako asi i vy ostatní, zavaleni sněhem, takže jsme zase vytáhli sáňky a ukouleli sněhuláka a krásně jsme se vyváleli ve sněhu ? u nás na zahradě mi ho bylo skoro do pasu. Tak doufáme, že to zase chvíli vydrží a sáněk si ještě do syta užijeme.

Mějte se prima a ahoj
Jíra s Haničkou

P.S od mamky: děkuju moc za gratulace k svátku (Jani i k narozeninám :o))) Jinak stav našeho ?dluhu? ? podepsala jsem přiznání dluhu a paní úřednice sepisuje dohodu o prominutí, teď jde o to, jestli to příslušní nadřízení pánové podepíšou. Prý za určitých okolností je možno tento dluh prominout, většinu z nich splňujeme, ale záleží, jak se postaví k jedné skutečnosti (podrobnostma už vás nebudu zatěžovat). Díky za držení palců, snad pomůže, napíšu až budu vědět.
 Jiřina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.02.05 22:10

Ahoj Jíro,
to je škoda, že vaši Valentýna ignorujou. Taťka se o to sice taky pokouší, ale kytku a přáníčko donese vždycky. Mamka totiž razí zá:,–(u, že jakýkoliv důvod k tomu, aby dostala kytku, otevřeli si sedmičku vína, nebo zašli na večeři se počítá. A tenhle je víc než dobrý, i když importovaný :-)) S dárečkem to zkusila až letos, ale když nebyla ta reciprocita, asi se na to prý zase vykašle.
A taky má mamka kamarádku Jiřinu a ta slaví svátek na Jiřího. Prý když byla malá, Jiřina v kalendáři nebyla a teď už to nechce měnit. Tak kdyby to zavedla vaše mamka, měla by o kytku víc (nebo škrabku?):-)))
Kolečko na pizzu by si mamka taky přála, no, svátek má v květnu…

Haňule je děsná šikulka. Aspoň dodržuje to pravidlo, že holky jsou v mluvení šikovnější než kluci. Mně každý předhazuje, že brácha byl lepší :-(((

Tý jo, do pasu sněhu, já jsem ho měla jen nad kolínka, ale taky jsem se vyválela.

Čauvec
Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.02.05 22:19

Ahoj kluci,
díky za účast. Nakonec jsem usnula a o žádným bebinku už ani nevím. Dokonce ani ty boule nejsou tak vyboulený, jak se mamka bála.
Já na vejšky jsem, jsem šplhavec, ale z Fildovy postýlky (80cm) nepadám. Ta moje je asi 30cm nad zemí a na nehody mi stačí. Já prostě musím mít něco spešl. Nebo je to tím, že ve výškách mám nastartovaný reflexy?
 Verča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 18.02.05 21:12

Ahoj kamarádíčkové,
tak dnes jsem zase jel s taťkou ?na výlet? ? jeli jsme do Prahy na kontrolu toho mojeho očkování TBC, no samozřejmě jim to nestačilo a píchali mě znovu, tentokrát do ramínka. Vůbec jsem nebulel, jen jsem trošku fňuknul, táta mě moc chválil ? byly tam s námi totiž dvě holčičky a obě ječely jak zběsilý, skoro jak Háňa když udělá kotrmelec z postele na zem hlavou napřed. Cukrárna se nekonala, ale jeli jsme s tátou nakoupit a koupili dortíček na domů a na hned mi táta koupil tatranku. Doma jsem se naobědval, spapal ten dortíček a pak jsem nějak začal kašlat a zakuckal se a zase to všechno vyblil.

Jo a přátelé, dnes jsem poprvé lyžoval!!! No to je přeci jen silné slovo, tak jinak, stál jsem na lyžích!! Dívali jsme se na lyžování v televizi a mamka neopatrně řekla, že se zítra děda podívá do sklepa, jestli by pro mě nebyly nějaké lyžičky. Když jsme pak šli ven, vynutil jsem si, aby se tam šel táta podívat hned. A taky že mi je našel ? jsou to ?supermoderní? dřevěné běžky značky Bělorussija, ani nemají vázání, jen dírku skrz na řemínky, ale táta mi je přivázal na nožičky a zkoušel jsem na nich chodit a docela to šlo, ani mi nevadilo, že mi našel hůlku každou jinak dlouhou (to jsme zjistili až na ulici). Náhodou jsem ani moc nepadal a ťapal na nich, i když skluz mi zatím nešel, ale mamka říkala, že vypadám docela zkušeně. Pak jsem chtěl na sáňky, tak mi mamka lyžičky sundala a já jsem zase začal ječet, že chci lyže, no znáte to, ne? Ale pak už mě prostě po:,–(ili na sáňky a jeli jsme domů a babička lyže uklidila a táta mě musel vzít uklidnit ke sněhulákovi. Brumlal si, že to teda byl nápad mi dát lyže a ještě takový pitomý, no ale lepší nemáme a zítra si určitě vydupu opakování akce.

Co vy a zuby, už máte plnou hubu zubů? Mně se teď teprve klubou pětky ? vpravo nahoře už je částečně prohryzaná, vpravo dole skoro taky a vlevo zatím nic. Tak se mamka chce zeptat, jestli vám taky všechny zuby rostly vždycky nejdřív napravo?? Neznamená to třeba, že jsem pravák?

Tak páček shledáček.
Jíra

P.S: k tomu svátku ? těžko se mění datum slavení, každý ho slaví tak, jak to zná od dětství … navíc nemám ráda řezané kytky a překvápka za každou cenu, takže toho Valentýna oželím, nepřemluvíte mě :o))) A víno si taky otevřeme kdy se nám zachce, ne na povel :o) Jiřina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.05 21:30

Hurááááááá,
konečně jsem se sem od čtvrtka dostala!!!!
Jdu se mrknout, co je nového.
Ahoj
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.05 21:43

My si víno otvíráme na povel, když zavelíme :-)). Třeba před chvilkou. Bohužel se u nás našla už jen poslední lahev nic moc bílého, tak jsme to svařili. Mňam, mňam…

Verča má zubů jenom 16, tj. pětky zatím nevykoukly. Ale fakt si nepamatuju, na které straně začínaly dřív. Ale vždycky rostly v páru.

Jana

Verča:
Ahoj všichni i Jíro lyžaři,

my jsme teď taky užívali zimních radovánek. V pátek jsme objevili kousek od baráku svážek jak dělaný na ježdění po zadku - pro Filipa. Já všechno, co jde, sjíždím po břiše. Jedinou nevýhodou je, že ta hodně prudká mez končí do betonové zdi. Ale ukočírovali jsme to.

Včera jsme bobovali u kamarádů v Medlánkách. Tam jsem se naučila lopatovat. A taky strejda rozsedl boby, naštěstí ne ty naše :-)). A pak jsme kámošovi Tomíkovi přáli k narozkám

A dneska jsme byli v místním sjezdovacím ráji - jmenuje se to U buku a je to kousek od nás. Bohužel tam bylo celé Královo Pole.
Ale zařádili jsme si. Je tam spousta drah o různé strmosti a obtížnosti a ta nejdelší končí rovnou ve studánce. Bráška to vždycky uřídil, jen jednou to napálil zprava rovnou do saní. No ale, když tam ta paní jede, že skoro stojí, tak se nesmí divit, že to do ní někdo zprava narve, ne? Filda to teda obrečel, asi se cítil hrozně trapně a provinile, ale naši říkali, že to prostě ubrzdit nešlo. A taky měl zavřený oči, že v nich měl sníh, to se pak blbě řídí :-). Naštěstí se nikomu nic nestalo. Mamka si taky zabobovala.
Takže výsledné hodnocení víkendu - super!!!

Mějte se krásně
Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.02.05 22:10

Jo jo, ta dvoudenní odstávka se mnou docela zamávala, takže už ani nevím, co máme za novinky.
No myslím, že nejnovější novinka je nový design nejoblíbenějšího webu, že?
Jdu si pokecat, mějte se
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.02.05 17:36

Ahoj, kde jste kdo?
Tak by mě zajímalo, jestli se Stáni podaří odeslat deníček nebo bude neníček?
My máme dnes na hlídání Ondráška od Sylvy. Teta odjela na Anastasju. Tak uvidíme, jak chlapec zvládne první noc bez maminky… a jak to zvládnu já.

Padá a padá, zítra jdem bobovat.
Jinak Verča stále stejně kašle, takže zítřejší plavání jsme obět zrušili. To zas bude náhrad! :-((

Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.02.05 07:59

Já jsem tady!!! :) Kuk
Ovšem při současném pracném proboxování se alespoň k nahlédnutí, co nového v deníčku si myslím, že když to Stáňa nestihne, tak žádná tragedie. Deníčků ještě bude a Emimino padá jak sníh v Praze - tedy často, dlouho a nepředvídatelně.
U nás nic nového - o bytech pro babičky je rozhodnuto, ovšem paní advokátka najednou nějak nespěchá - zařekla jsem se, že tentokrát nechám zavolat ji - po celou dobu všech jednání ani jednou nezavolala ve slíbený den a kdo má furt ty telefony platit - šéf už kvůli tomu nemá ani na výplaty. A taky jsem lehce nervozní, že přes všechny sliby do telefonu v těch smlouvách zase nastraží nějakou obezličku a zase se budou přepisovat. Jakmile to babči podepíšou (doufám, že tento týden), tak se tu moc objevovat nebudu, protože už teď je zřejmé, že stěhování po 54letech bydlení nebude ani pro jednu žádná sranda.
Johanka bráškovo chřipku ustála vcelku v pohodě, jen s podporou dvou kil mandarinek, já to měla dražší - asi tři flašky rumu.
Do galerie výšplechtů mohu přidat další perličku: Káká péé ó vé (Skákal pes přes oves). Jsem na to hrdá, zaslechla jsem, jak si to nahlas prozpěvuje při skákání na gauči, když jsem se šla podívat, okamžitě přestala.
Jo a jednu událost posledních dní mám: jak jsme měly absťák, že nefunguje emimino, tak jsme se se Smokie a Mismiskou rozhodly vyrazit navečír bez chlapů i bez dětí do hospody :-))). Vytáhla jsem je k nám na šipky, dokonce se mi do nich podařilo nalít i špetičku alkoholu. Stihly jsme i trošku podrbat, se začátečnickým štěstím mě pěkně proháněly u terče a bylo to moc příjemné. Ale děsný nezvyk - uvědomila jsem si, že bez dítěte nebo manžela jsem takhle venku nebyla už asi tři roky - no vlastně co jsem vdaná :-))), teprve teď mi došla souvislost - zatracenej papír.
Tak se mějte hezky, když se podaří, tak se ozývejte.
Pa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.02.05 09:10

Čautě,

Káká péé ó vé je super. Tak ona si to takhle potají trénuje? To jsem zvědavá, s čím vás překvapí, až bude mít natrénováno? Mońologem z Hamleta? Nebo nějakou přírodopisnou teorií?

Doufám, že stěhování zvládnete dobře, ale těch věcí po tolika letech. Dovedu si představit, že to bude těžké loučení.

Tak jsem si včera koupila tvarohový krém Míša, zamlada to byl můj favorit. Musím říct, že teď ho dělají pěkně hnusnej :-(.

Ondráškovo hlídání jsme zvládli v pohodě. Večer usnul hned po položení do postýlky, pak ho Verunka zvládla asi 3× vzbudit. Ale spal až do 6.00!, což je podle mě velký úspěch. Podle toho, co Sylva říká, doma asi takhle dlouho nikdy nespal. Zato Verča si hned po půlnoci přelezla k nám a tam se mlela a mlela a kopala… a jak jsem byla nastartovaná, kdyby se vzbudil Ondra, vůbec, ale vůbec jsem se nevyspala.
Ale teď po ránu Ondrášek nechápe, kde ta máma je. Řekla jsem mu bohužel, že přijde, až se vyspí. No, teta si asi po roce a půl užívá prvního bezdětného rána.

Škoda, že nejsem v Praze. Hned bych s váma vyrazila taky.

Tak se mějte a ozvěte se.
Tady chumelí a chumelí, myslela jsem, že půjdeme bobovat, ale ani se mi do té vánice nechce.

Jana, Verča, Ondra, Filda

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.02.05 09:39

Týjovka, já čubrním, ona po těch letech začala fungovat funkce zasílání novinek.
Takže pro vaši informaci: máte-li v osobním nastavení zaškrtnuto políčko o zasílání novinek na mail a někdo přidá svůj komentář k vašemu komentáři, přijde vám upozornění i s daným podkomentářem (v nové úpravě jsou tyto odpovědi označené žlutým proužkem) na váš email - no není to úžasné?
Dnes už se taky objevil seznam právě připojených registrovaných účastníků, bohužel se řadí podle času připojení, takže je dost nepřehledný, ale stejně, začíná se to tu nějak zdokonalovat :-)))))))

Jani, předpokládám, že se jako hlídací teta osvědčíš tak skvěle, že toho Sylva bude využívat velmi, ale velmi často :-) Ale zase to máš jednoduché, co vím z vyprávění, tak je Ondra zcela zlatíčko.
Sice jsem ti naskenovala slíbené vystřihovánky - nějaká auta a vrtulník alá ABC - ty jednodušší. Jenže scany byly do mailu moc velké (4-10 Mb), a zmenšit rozlišení, aby se vešly, znamenalo snížit kvalitu občas až k nečitelnosti. Nemáš třeba na škole nebo někde přístup k FTP, na které bych to mohla poslat a ty si tam stáhnout? Když tak dej vědět
ahoj
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.02.05 10:00

Jo a ještě jsem zapomněla:
Pro krtkomany a krtkomanky krásný odkaz:
http://www.krtecek.de.vu/
sice jsou stránky německé, ale je tam spousta her (záložka Spiel und Spass) a spousta obrázků (nahoře pod Bilder) - řádily jsme na nich celý víkend.
 Ro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 22:32

Ahoooj všichni,
zdraví vás největší ostudy…samozřejmě jsme na vás nezapomněli a průběžně vás i čteme, ale mamča teď emimčo dost flákala…přes zimu jsme si dosyta užívali taťku-v práci ho teď nic nehoní, tak byl dost často doma..abych si ho náležitě užil i já posunul jsem svůj režim o hodinku (usínám v devět a vstávám mezi půl osmou a půl devátou-jak kdy..přes den samozřejmě nespím)..no a lenivé mamči už se pak na net nechtělo..snad to trochu napraví-budeme teď měsíc sami-taťka odjel do lázní-no a aby si to mamča se mnou doma řádně vychutnala, hned jsem chytnul nějakého bacila..(jen rýma, kašel a slzí oči..ale minimálně dva týdny budeme tvrdnout doma..od podzimu už asi po čtvrté…ach jo..povzdech mamky)

Pro Jíru-plnozubec jsem už asi čtvrt roku (poslední stolička se klubala několik měsíců, potvůrka jedna), zuby se mi většinou prořezávaly oba najednou (nahoře nebo dole)-poslední stoličky postupně po jedné-nejdříve dole, pak nahoře..

Tetě Romaně držíme pěstičky, ať akce „kulový blesk“ proběhne hladce a rychle…

Tetě Jiřince mooc držíme pěstičky, ať to s těma penězma dobře dopadne a ať nic nemusí platit…(tiše závidíme, že už máte zkolaudováno..my zatím horkotěžko přemýšlíme, jak dát dohromady penízky na baráček a vše s tím související..a všechna ta hrůza nás čeká-včetně lítání po úřadech..)

Mamča má v hlavě zcela vygumováno, tak vás nebudeme nudit..snad příště napíše více o tom, jaké jsem zlatíčko!!! (bohužel nepochopené..denně vzpomínám na Vojtíškův prosincový depresivní deníček-tak nějak to u nás teď vypadá..), zatím se můžete kouknout na aktuální fotečky-mamča se konečně přemohla a pár jich doplnila..
zatím papa Ondra (2roky a 7 měs.) a mamka Andrea

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.02.05 01:46

No zdravím k vám na sever, že se taky ozvete, to je dost. Jdu hned ojuknout fotečky - jééé nejdu, po té dlouhé době se mi ztratila adresa.
Ajo, můžeš to napravit prosím, jsme s Johankou moc zvědavé?
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.02.05 02:06

A to jsem teď projela i starší Vrabčácké deníčky, kdeže je ten web uschován, ale taky nenašla, jen jsem si zasentimentila, jak byla ta naše zlatíčka skvělá a šikovná.
Holky, čtete někdy deníčky zpátky, tedy včetně komentářů? Já se zase nachechtala. Edenino hovínko Chiquita je zcela bezkonkurenční a našla jsem tam spousty dalších perliček. A práce mi přitom stojí. Chjo, ale stejně jdu číst dál.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 15:15

Ahóóój

Jo jo, tak nám taky nešlo emimino ale můžu Vám říct, že na jednu stranu je tomu dobře. Aspoň tu u počítače mamina neseděla tak dlouho a místo toho si s náma hrála. Ale jako zvědavci se už zase těšíme na zprávičky co je u vás všech nového a tak netrpělivě vyhlížíme nový deníček.
Příště toho určitě napíšeme víc ale teď už spěcháme pro Filípka. To víte, paní učitelka tam na mě taky čeká:))

Páčko Davídek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 18:18

Naše fotky najdete na http://rodina.cz/pechulka
Nevšimla jsem si, že mě to hodilo jako anonyma, i když jsem byla přihlášená..

Andrea (stále ještě hlava vygumovaná-ty 3 roky doma už asi zanechaly nevratné následky…)

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 23.02.05 18:26

Ahoj kámoši,

tak konečně to snad jede bez výpadků!

U nás nic nového, jen snad do galerie vejšplechtů přidáváme Kubovu předělanou písničku:
Já mám koně vraný koně, to jsou koně mý
strčíme tam kocoura, on tu myšku vyšťourá

Jinak jak nám nešlo eMimino, tak jsem si od počítače stejně neodpočinula, protože jsem chatovala jinde. Holt závislost je svinstvo :-).

Jinak dneska jsem byla s Tobíkem na očkování, jenže ho neočkovali, protože mu našli v krku čepy, ach jo, snad z toho nic nebude a nebude muset brát antibiotika!

Ad výlet do hospody: bylo to super, já byla bez dětí (s manželem), když bylo Kubovi asi 7 nebo 8 měsíců. Bane, ještě jsem byla, když bylo Tobíkovi asi 7 měsíců, a byla jsem sama! V hospodě jsem si dala 3 rumíky (jeden s colou a dva s tonicem, dík, Romčo, bylo to dobrý :-) ) a stačilo mi to :-), přecijenom víc jak 3 roky téměř abstinence dělá své.
A aby toho nebylo málo a mé tělo si zvykalo :-), jdeme v sobotu na další pařbu! Tak už se těším!

Odcházím vyvenčit pejska a pro něco na poštu (přišla mi doručenka, něco doporučeného, bůh ví co).

Pa Katka a spol.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.02.05 18:36

teda Ondro, z tebe je fešák. Po takové době když tě vidím, no už jseš vysloveně předškolák.
A jak krásně umíš dlabat lžicí, to já s ní pořád jen bagruju. A vůbec. S krasavcema se nebavím, před těma mě maminka varovala :-))))))) Ale na druhou stranu říkala, ať si najdu nějakýho šikovnýho. Tak já teď nevím…
Ahoj
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.02.05 18:38

Proboha, že si nás s mámou pletou babičky a říkaj nám jménem té druhé, to už jsem si zvykla. Že si to občas splete táta, taky přežiju. Ale když už se s mámou pleteme navzájem - to je vrchol.
Máma se tu hádá s tátou o počítač, Ondru zdraví Johanka :-)))))))

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 23.02.05 21:17

Ondro,

tak jsme s mamkou taky mrkli na fotočky, to víš, moc se neznáme (vlastně asi vůbec :-)), tak hlavně mamka byla zvědavá jak opice.
Takže máte pěkný fotečky a jseš kus chlapa :-), a co hlavně, máme stejnou bundu, tu modrou, jak jsi tam vyfocený na motorce!

Ahoj Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 10:18

Ahoj všichni,
tak se hlásím zase z práce. Mám třídu na horách, takže 2 hodiny volna. Hurááá.

U nás je vše při starém. Verunčin kašel se mírně zhoršuje, už to trvá třetí týden. Aby v tom nebyla sama, přidala jsem se k ní.
Filípek šel dneska po 3 týdnech do školky. Okomentoval to slovy: Hurá, to se budu nudit o 3 týdny míň! (než půjdu do školy).

Zítra se chystáme na hory. Jedem do Čeladné od banky (tak jako jsme byli na podzim v té Praze, tj. máme hrazené ubytování a snídani). Podle fotek to je nějaký supr hotel s bazénem, fitness i vlastní cukrárnou. Vzhledem k mému kašli asi místo toho bazénu budu chodit do cukrárny:-)

A ještě přidám malý kvíz:
pojemanč, kombizeda a puchokanky
Kdo rozumí Verunkovštině?

Tak, právě jsem na sváču spráskala půlku ananasu, prý se po tom hubne :-))

Mějte se
Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.02.05 22:02

Teda to je hruza. Zrovna bych nejak komunikovala a v denicku se VUUUBEC nic nedeje. Na chatu taky sami neznami, ach jo.
Tak to vypada, ze se mi rozjela pekna tracheitida, nevim, jestli na hory neposlu jenom chlapy, ach jo. Krome toho, ze mam pocit, ze si vykaslu prudusnici mi deti nejak prenastavily klavesnici a neumim to spravit. Vzdycky jsem hledala klavesnici pod prislusenstvim, neni ani v nastaveni, proste se nekam vyparila :-((, tak pisu bez interpunkce. Hruza.
Taky jsem vylila nocnik a pak jsem si do toho sedla.Pak jsem si uvarila do nove termosky caj s medem a myslela jsem, ze se z toho da pit rovnou tou dirou shora. Jenze ono to tece bokem, takze jsem se paradne polila.
Ted bych mela balit na ty hory, tatinka mame na nejakem firemnim setkani s klientama, cekame ho nekdy k ranu :-((. Pry nebude pit, aby mohl zitra ridit, takze na nej ceka rozvoz ozralcu.

Tak jsem vam to vsechno rekla.
Vas to fakt bavi chodit sem jen jednou tydne? To neni zadna komunikace!

Tak teda dobrou
Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 23:16

Kubo,

tak jsme omrkli vaše fotečky-jsi fešák a bráška je celý po tobě!! (bráchu ti teda děsně závidím-mamka mi chce v létě zdrhnout do práce, takže si na sourozence budu muset ještě „chvíli“ počkat..ach jo).

Nedalo nám to a koukli jsme i na zvířátka-tedy jen lehce..asi bychom nad nimi strávili celou noc..hafani (i ostatní zvířátka) jsou nádherní…myslel jsem, že mám docela dost zvířecích kamarádů, ale proti tobě jsem břídil..o:)..no a s tím vaším bulíkem ti to náramně sluší…

Jinak tu bundu mám už „druhou sezonu“ a mamka naivně doufá, že mi na lítačku vydrží ještě příští rok..

Zatím ahoj Ondra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 23:43

Ahoj Johanko,

díky za lichotky..jak jsem tak koukal na tvoje fotky, rosteš čím dál víc do krásy..a když se k tomu přidá tvůj temperament, fantazie a všestranná manuální zručnost..určitě se o tebe popere spousta krasavců..doufám, že vyhraju o:))

zdraví Ondra (ještě, že mě si s mámou nikdo neplete..o:))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »